دانلود پایان نامه

الگوریتم گوگل فرد fred الگوریتمی واسه بررسی کیفیت محتوا “

با آخرین بروز رسانی الگوریتم گوگل فرد Fred دیگه نمیشه به آسونی تشخیص داد که هدف اصلی این الگوریتم کدوم یکی از بخشای سئو سایت سایته. بخشایی از سئو که به وسیله این الگوریتم مورد بررسی قرار می گیرن عبارتند از لینکها، تبلیغات، تعداد تبلیغات، چگونگی درج تبلیغات در وبلاگای خصوصی و… اما به جربزه میشه گفت که تشخیص اندازه اهمیت هر کدوم از این بخشا در الگوریتم گوگل فرد Fred خیلی سخت و حتی امکان نداره.

آدمایی که سایت اونا تحت تاثیر الگوریتم گوگل فرد  Fred بوده. بیشتر این الگوریتم رو به عنوان الگوریتمی که به حجم تبلیغات و لینکای خارجی حساسه میشناسن. اما واقعا الگوریتم گوگل فرد از الگوریتمای نسل جدید گوگل واسه تشخیص کیفیت محتوای سایت و صفحاته. اگه سایتی به مخاطب واقعی اهمیت نده و فقط محتوا رو طبق اصول سئو گوگل بسازه تا بتونه با رتبه بالا در گوگل تبلیغات بیشتری دریافت کنه. این رفتار به وسیله الگوریتم گوگل فرد Fred شناسایی می شه.

علائم الگوریتم گوگل فرد Fred
وقتی که سایتایی که به وسیله الگوریتم گوگل فرد Fred آسیب دیده ان بررسی می کنیم. در بعضی از این سایتا علائمی از به کار گیری لینکای تبلیغاتی و خرید بکلینک رو میبینیم و در یه سری های دیگه بقیه نشونه های یه سایت بی کیفیت مثل بمباران کردن مخاطب با حجم بالای تبلیغات رو میبینیم.

وقتی که الگوریتم گوگل فرد رو با بقیه الگوریتمای گوگل مثل الگوریتم گوگل پاندا، الگوریتم گوگل پنگوئن و… مقایسه میکنیم. میتونیم بخشای مشترکی رو پیدا کنیم. اما الگوریتم گوگل فرد Fred رو نمیشه یه نسخه جدید از هیچ کدوم از این الگوریتما نامید. چون که این الگوریتم بصورت 100 درصد با هیچ کدوم از الگوریتمای قبلی گوگل همخوانی نداره.  اگه به کل سایتایی که به وسیله الگوریتم گوگل فرد Fred تحت تاثیر بودن نگاهی بیاندازیم، رابطه واضحی بین این سایتا پیدا نمی کنیم.

الگوریتم گوگل فرد رو با دید باز بررسی کنیم
به نظر میرسه که سئو کاران باید با دید باز به سایتایی که به وسیله الگوریتم گوگل فرد Fred مورد تنبیه قرار گرفتن نگاه کنن. اینطوری یه نقطه مشترک بین همه اونا می بیننن. سایتایی که به وسیله گوگل فرد Fred تحت تاثیر قرار می گیرن با هدف دستیابی به  از رتبه گوگل ایجاد شدن. اونا محتوایی ایجاد می کنن که فقطً از نظر گوگل به طور کامل بهینه شده. به زبون ساده تر میشه گفت محتوای این سایتا فقط واسه گوگل و صاحبان سایت خوبه و نه واسه مخاطبانی که این سایتا رو در صفحه یافته های جستجو میبینن و به اونا مراجعه نشون میده.

وجود الگوریتمایی که محتوا سایتا رو هدف بررسیای خود بذارن چیز تازه ای نیس. الگوریتم گوگل پاندا هم بر محتوای سایتا تمرکز داشت. اما الگوریتم گوگل فرد Fred فقط روی محتوای بی کیفیت تمرکز نداره. در سایتایی که تحت تاثیر این الگوریتم بودن. تماشاگر اون هستیم که سایتای زیادی بخاطر فروش لینک و بهینه سازیایی که فقط با هدف رتبه بالاتر در گوگل بوده. مورد مواخذه این الگوریتم قرار گرفتن.

اگه راهنماییای گوگل واسه تولید محتوای با کیفیت رو مهم بدونیمش (تولید محتوای جذاب و کاربردی واسه مخاطب پایانی ) سایتایی که کمترین امتیاز رو واسه تولید محتوای با کیفیت از نظر گوگل رو دریافت می کنن. همه تحت تاثیر الگوریتم گوگل فرد Fred بودن.

رابطه بین تبلیغات و الگوریتم گوگل Fred
بیشتر به سایتایی که تحت تاثیر الگوریتم گوگل فرد Fred قرار می گیرن. پیشنهاد میشه که لینکای خارجی خود رو حذف کنن. این درحالیه که سایتایی که بدلیل محتوای بی کیفیت تحت تاثیر الگوریتم گوگل فرد Fred قرار گرفتن با این راه حل از مشکلات ایجاد شده رها نمی شن.

سایتای زیادی هستن که اعتبار بالایی از نظر کیفیت محتوا قبل مخاطبان خود دارن و تموم درآمدهای سایت هم از فروش لینکای تبلیغاتی صورت میگیره و هیچ گونه مشکلی هم با الگوریتم گوگل فرد Fred پیدا نمی کنن. نتیجه ای که از این پاراگراف میشه گرفت اینه که الگوریتم گوگل فرد Fred تنها طبق لینکهای یه سایت در باره اون قضاوت نمی کنه.

اگه سایتی به وسیله گوگل فرد Fred تحت تاثیر قرار گیرد. نباید فقط به تعداد لینکهای تبلیغاتی توجه کرد. محل قرار گرفتن لینکا هم خیلی با اهمیته. اگه در سایتی بعد از هر یک یا دو پاراگراف یه تبلیغ درج شه. به روشنی میشه این قضاوت رو در باره اون داشت که محتوای سایت به امید کلیک کاربر روی این محتواا ایجاد شده. چون که قاعدتا مخاطب می خواد مطلب یه صفحه از سایت رو بصورت منظم و به هم پیوسته بخونه.

اگه می خواید در سایت تبلیغاتی بذارین. جای مشخصی واسه تبلیغات در نظر گرفته و تموم تبلیغات رو در همون قسمت درج کنین. و از قرار دادن تبلیغات در بین متن بصورت پشت سر هم شدیدا دوری کنین.

سایتای وابسته به محتوا و الگوریتم گوگل فرد Fred
خیلی از سایتای محتوا محور در دنیا شدیدا به تبلیغات وابسته هستن. بیشتر این سایتا هم هیچوقت تحت تاثیر الگوریتم گوگل فرد Fred نبوده ان و بعدا هم تحت تاثیر اون قرار نخوان گرفت.

اگه سایت مشتریان شما محتوا محوره و تحت تاثیر الگوریتم گوگل فرد قرار گرفته باید توجه کنین. که تبلیغات تنها دلیل جریمه شدن سایت نیس. بلکه گوگل از محتوای صفحات سایت مشتری شما اینجور نتیجه گرفته که سایت ارزشی واسه مخاطب واقعی نداره.

تاثیر لینکا بر الگوریتم گوگل فرد Fred
شاید تصور کنین که الگوریتم گوگل فرد Fred قراره به تعداد لینک ورودی و خرورجی سایت توجه کنه و طبق اون به کیفیت سایت نمره بده. اما اصلا اینجور نیس. الگوریتم گوگل فرد در امتحان لینکها هم به کیفیت اهمیت می ده و نه تعداد، یعنی اینکه شما می تونین تعداد زیادی لینک خروجی داشته باشین ولی الگوریتم گوگل فرد Fred مشکلی با سایت شما نداشته باشه.الگوریتم گوگل فرد Fred بررسی میکنه که لینکایی که در صفحه قرار داره واسه کاربر مهمه و یا اینکه شما فقط از لینکا واسه انتقال کاربر به یه سایت که منافع مادی بیشتری واسه شما داره به کار گیری میکنین. اگه الگوریتم گوگل فرد Fred تشخیص بده که لینکای سایت فقط واسه گوگل و سئو مهمه و واسه مخاطبان سایت ارزشی ندارن. سایت دچار مشکل می شه.

گوگل به لینکای سایت نگاه سختگیرانه ای داره و به وسیله لینکا شرکای بی کیفیت سایتا رو شناسایی و جریمه میکنه. این موضوع در مورد سایتایی که به وسیله یه وبلاگ تبلیغ می شن و هدفی جز دستیابی به  از فروش تبلیغات ندارن بیشتر صادقه.

الگوریتم گوگل فرد و محتوا
زمانیکه به خوندن محتوای سایتی تشویق میشیم. در بیشتر موارد محتوا کیفیت مورد انتظار ما رو نداره. بعضی سایتا از نظر ارائه محتوا از بقیه بهتر هستن و محتوای تولید شده اونا کم و بیش به وسیله مخاطبان خونده میشه. اما سایتایی که به وسیله الگوریتم گوگل فرد Fred تحت تاثیر قرار می گیرن. سایتایی هستن که فقط به هدف جذب مخاطب به سایت جفت و جور شدن و کاربر از محتوای اونا هیچ اطلاعات به درد بخور جدید کسب نمی کنه.

گوگل فرد Fred می خواد با تعیین بهترین محتوا از نظر کیفیت واسه مخاطب پایانی رتبه بندی سایتا در گوگل رو تعیین کنه. پس سایتا و صفحاتی که کیفیت محتوای اونا از رقبا کمتره رتبه کمتری دریافت می کنن.

الگوریتم گوگل فرد و سئو
با در نظر گرفتن داده هایی که تا کنون از سایتایی که تحت تاثیر الگوریتم گوگل Fred بودن.بدست آمده. نمیشه با قطعیت گفت که بهینه سازی بیشتر از حد هدف قطعی این الگوریتمه یا نه. اما نشونه های تائید نشده ای از نقش بهینه سازیای بیشتر از حد در تنبیه سایتها به وسیله این الگوریتم رو هم نمیشه کتمان کرد.

خیلی از سایتای بی کیفیت اصول سئو رو به طور کامل رعایت می کنن. به خاص در قسمت گرفتن بک لینک از وبلاگای شخصی میشه این مسئله رو به روشنی دید. انکر تکست anchor textای که با احتیاط تموم از کلمات کلیدی در اونا به کار گیری شده و تعداد انکر تکست anchor text با کلماتی مشابه کلمات کلیدی طوری  به تنظیم شده که به طور کامل لینکا رو طبیعی نمایش می ده.

نکته مترجم : رعایت نسبت تعداد کلید واژه، کلمه مشابه کلید واژه و کلمات عمومی  انکر تکست anchor text در سئو چیزی به طور کامل جدیه و باید با بررسی دقیق رقبای برتر انجام بشه.

ویژگیای یه صفحه بی کیفیت چیه؟
گوگل الگوریتمای پیچیده تری واسه تشخیص محتوای بی کیفیت ایجاد کرده. الگوریتمایی که فقط بدلیل کم حجم بودن محتوای یه صفحه و یا تعداد بکلینک خارجی اون، در باره کیفیت محتوای صفحه اراده کردن نمی کنن. بلکه یه سری از  موارد رو واسه تشخیص محتوای بی کیفیت در نظر میگیره. اما بدون شناخت عوامل تشخیص محتوای کم کیفیت چیجوری میشه نسبت به اصلاح محتوا دست به کار شد؟
وقتی که الگوریتم گوگل فرد Fred به سایت یا صفحه ای به عنوان یه سایت هرزنامه نگاه کنه. تا زمانیکه سایت یه هرزنامه بمونه بی کیفیته. یعنی اینکه واسه خلاص شدن از صدمات به وجود اومده توسط الگوریتم گوگل فرد Fred تنها یه راه حل عملی هست. محتوا رو واسه مخاطب بسازین. و وقتی می گیم محتوا رو واسه مخاطب بسازین یعنی اینکه تموم متنا، لینکا، تصاویر و ویدئوا و حتی تبلیغات موجود در سایت واسه کاربر به درد بخور باشن.

دستور العمل کیفیت در الگوریتم گوگل فرد
یه بازاریاب رو در دنیای آفلاین در نظر بگیرین. اگه بازاریابی به سراغ شما بیاد و کالایی رو تبلیغ کنه که هیچ ارتباطی با کار و کاسبی شما نداره. احتمال خرید از آن بیشتره و یا اگه کالایی که واسه کار و کاسبی شما ارزشمنده رو با قیمت و شرایط خوبی ارائه بده؟ دستور العمل کیفیت در الگوریتم گوگل فرد هم به همین سادگیه. محتوای مناسب طبق درخواست مخاطب رو در اختیار اون بذارین تا رتبه شما در گوگل حفظ شه و بهبود یابد.

نتیجه گیری (حرف آخر):
وقتی در باره الگوریتم گوگل فرد Fred میگیم که واسه دوری از آن باید محتوای با کیفیت تولید کنین. فقط منظورمون تولید لینکای در رابطه یا رعایت حجم مشخصی از لینکا خروجی نیس. الگوریتم گوگل فرد Fred نسل جدید از الگوریتمهای بررسی محتواس. وظیفه این الگوریتم بطور خلاصه اطمینان از کاربردی بودن محتوای سایت واسه مخاطبان سایته که از راه جستجوی گوگل لینک سایت رو پیدا میکنن.

سایتایی که با این الگوریتم دچار مشکل می شن در وسیله وبمستر گوگل در قسمت manual action میتونن راه های رهایی مخصوص خود رو بیابند.

اگه به وسیله الگوریتم گوگل فرد Fred تحت تاثیر قرار گرفتین. به سرعت مشکلات سایت رو برطرف کنین. چون در جز اینصورت سایت بصورت کامل از یافته های جستجو حذف میشه. روشی که بشه به همه سایتا پیشنهاد داد. تولید محتوای با ارزش و کاربردی واسه کاربران سایته.

نکته ای که هیچ سئو کاری نباید از یاد ببره اینه که الگوریتمای گوگل همیشه در حال ارتقا هستن. اگه یه سئو کار بخاطر اشتباهاتش، تا کنون به وسیله گوگل جریمه نشده. ممکنه الگوریتم بعدی گوگل و یا بروز رسانی همین الگوریتمای گوگل اشتباه اون رو یافته و جریمه کنن. پس قبل از گوگل خودتون مشکلات سایت رو از دیدگاه یه مخاطب واقعی بررسی کنین.

مقالات در رابطه:
معرفی الگوریتم گوگل پاندا
الگوریتم گوگل پنگوئن
الگوریتم کبوتر – الگوریتم جدید گوگل

الگوریتم گوگل پنگوئن چیه و چه تاثیری در سئو داره “

 در این مقاله به بررسی الگوریتم گوگل پنگوئن از الگوریتمای تعیین کننده جایگاه سایت و صفحات در گوگل می پردازیم.گوگل یه سری الگوریتم واسه مشخص کردن رتبه سایتا در صفحه یافته های جستجو داره. بعضی از این الگوریتما بصورت راست روی رتبه صفحات تاثیر می ذارن و یه سری های دیگه تاثیر جز راست بر رتبه سایت در گوگل دارن. الگوریتم گوگل پنگوئن جزء الگوریتم هاییه که بصورت راست جایگاه صفحات در یافته های جستجو رو تحت تاثیر قرار می ده.

گوگل در مقاله Penguin is now part of our core algorithm بطور رسمی اطلاعاتی در باره الگوریتم گوگل پنگوئن ارائه داده و این مقاله برداشتی از اطلاعات این مقاله س.

معمولا گوگل اطلاعات دقیقی از الگوریتمای خود نمیده. اما این سنت بعضی وقتا هم شکسته میشه. در این مقاله با اطلاعاتی از الگوریتم گوگل پنگوئن آشنا میشین. که بصورت رسمی به وسیله گوگل تائید شدن و میشه طبق اون تصمیمات لازم رو واسه سئو سایت در قبل گرفتن کرد.سال 2016 الگوریتم گوگل پنگوئن نسخه 4 خود رو ارائه داد. دلایلی بر بروز رسانیایی روی نسخه ابتدایی در دست کم دو مرحله در همون سال هست.Gary Illyes یکی از اعضای گوگل بروز رسانی الگوریتم گوگل رو در این مقاله تائید کرده.

گوگل پنگوئن جدید با نسخه های قبلی که مشناختیم تفاوتای زیادی کرده. نکاتی که سئو کاران واسه کار در کنار این الگوریتم باید بدونن یعنی:

هسته جدید الگوریتم گوگل پنگوئن
 الگوریتم گوگل پنگوئن به الگوریتم گوگل پاندا به عنوان الگوریتم اصلی در رتبه بندی صفحات در یافته های جستجو پیوست. این به اون معنیه که  200 عامل جور واجور به الگوریتمای گوگل در تعیین جایگاه صفحات در یافته های جستجو اضافه گردیده.

به نظر سئو کاران (مدیر و نویسنده محتوا در سایت thesempost ) تبدیل گوگل پنگوئن به یکی از بخشای اصلی الگوریتمای تعیین رتبه جایگاه صفحات نسبت به زمانیکه این الگوریتم تنها بصورت یه فیلتر عمل می کرد خیلی فرقی در یافته های جستجو ایجاد نمی کنه.

همه کشورها و زبانا با این الگوریتم درگیر هستن
الگوریتم گوگل پنگوئن بر سایتای جور واجور در همه کشورها و همه زبانها تاثیر می ذاره. پس هیچ فرقی نمی کنه همه سئو کاران در همه دنیا به یه اندازه با این الگوریتم درگیرن.

کارکرد در زمان واقعی
کارکرد در زمان واقعی یا کارکرد در زمان حال یه ویژگیه که در اون الگوریتم یا برنامه به محض اینکه کاربر کاری رو انجام می ده به اون جواب می ده. الگوریتم گوگل پنگوئن از این پس به این صورت عمل می کنه. این به دو معنیه. اول اینکه سایتای خطا کار با سرعت بیشتری جریمه می شن. دوم اینکه اگه مشکلات سایت که باعث جریمه شدن رو اصلاح کنیم سریعتر به جایگاه قبلی خود باز خواهیم گشت.

با این تغییر، داده های الگوریتم گوگل پنگوئن در زمان واقعی بروز رسانی می شن. اینطوری تغییرات سریعتر به نمایش گذاشته میشه. معمولا زمان بسیار کمی بعد از اینکه صفحه به وسیله رباتای گوگل دوباره بررسی شد و یا دوباره ایندکس شد. الگوریتم گوگل پنگوئن هم بروز رسانی میشه.

گوگل به سئوال بررسی دوباره به وسیله رباتای گوگل و دوباره ایندکس شدن چیجوری عمل میکنه جواب داده:

ما به اطلاعات وبمستر مراجعه کرده و کاهش لینکای اسپم رو بررسی می کنیم. اینطوری با درخواست واسه crawl یا index یه صفحه خاص بعد از بررسی کاهش لینکای اسپم در باره اون تصمیم پایانی در قبل گرفتن میشه. اینطوری ما همگامیکه از  بررسی دوباره به وسیله رباتای گوگل و ایندکس شده دوباره صحبت می کنیم منظورمون اطلاعات وبمستر در باره یه صفحه از سایته و نه یه سایت اسپم.

اینطوری هر زمان که درخواست بررسی دوباره صفحه رو به وسیله گوگل بدیم. رتبه اون با فاصله وقتی کمی تحت تاثیر قرار میگیره. هنگام بررسی دوباره صفحه تموم لینکای دریافتی و اسپم بررسی شده و نسبت به اون جواب سریعی به وسیله گوگل به رتبه سایت داده می شه.

نکته: با این تغییرات اثر  سئو منفی که طی اون از راه سایت www.google.com/webmasters/tools/paidlinks سایت حریف رو از صفحه گوگل واسه یه مدت حذف می کردن. کمتر موثر هستش.

با در نظر گرفتن اینکه مدیران سایت، هم میتونن لینکای اسپم رو حذف کنن، و هم با وسیله disavow از تاثیرگذاری لینکای اسپم در سایتایی که نمیشه لینک رو از آن حذف کرد جلوگیری کنن. با پردازش در لحظه گوگل پنگوئن میشه بدون این دست اون دست کردن مشکلات سایت رو حل و به صفحه گوگل برگشت.

الگوریتم گوگل پنگوئن دیگه سایت رو بصورت یه کل نگاه نمی کنه بلکه اونو بصورت جزئی بررسی میکنه
این جمله گوگل رو به معنی نبود تاثیر گذاری گوگل پنگوئن بر کل سایت و یا نبود تاثیر گذاری بر صفحه اصلی سایت ترجمه نکنین.

منظور گوگل از این جمله اینه که تک تک صفحات سایت واسه لینکای اسپم بررسی شده و طبق اون واسه سایت تصمیمی گرفته میشه. در گذشته گوگل کل سایت رو بررسی میکرد و واسه رتبه اون تصمیم میگرفت. این تغییر به این معنیه که دیگه نمیشه صفحه ای خاص از سایت رو به تبلیغات اختصاص داد و با خیال راحت از حفظ رتبه کلی سایت به فعالیت ادامه داد.

دیگه بروز رسانی واسه گوگل پنگوئن منتشر نمیشه
کارکرد در زمان واقعی به معنی اینه که گوگل دیگه درباره بروز رسانیای این الگوریتم آگاهی رسانی نمیکنه.

تغییرات کوچیک در الگوریتم هم طبیعتا دیگه به وسیله گوگل اعلام نمی شه.

 گوگل همین سیاست رو واسه الگوریتم گوگل پاندا به اجرا گذاشته بود.

با این تغییرات میشه اینجور نتیجه گرفت که تا زمانیکه سایت به وسیله رباتای گوگل دوباره بررسی نشه تغییری در رتبه سایت رخ نمی ده. حال باید تصمیم بگیریم که میخوایم بعد از تغییراتی که ایجاد کردیم از گوگل بخوایم که صفحه ما رو بازبینی کنه یا نه؟

نکته : واسه درخواست از گوگل واسه بررسی سایت به وسیله رباتای گوگل در وب مستر باید دستور Fetch as google رو اجرا کنین. اگه اینکار رو انجام ندین. بازم گوگل طبق یه الگوی زمانبندی سایت و صفحات بروز شده رو بررسی و رتبه سایت و صفحات رو تحت تاثیر قرار میده.

آخرین بررسی نوسانات پنگوئن چه وقتی بوده؟
حدودا با منتشر کردن نسخه 4 الگوریتم نوسانات زیادی در یافته های جستجو تماشاگر بوده ایم. اما بعضی سایتای که دچار مشکل افت در این زمان شدن مشکلاتی جز از الگوریتم پنگوئن داشتن.

گوگل در جواب به چگونگی بررسی صحت کارکرد الگوریتم هاش در این مقاله اینجور جواب داده:

تموم الگوریتما در محیط آزمایشگاهی به وسیله quality raters بررسی شده و مشخص میشه که صحت کارکرد اونا تا چه حده.

با کارکرد در زمان واقعی سایتا ممکنه با یافته های منفی به وجود اومده توسط الگوریتم پنگوئن روبه رو شن
با در نظر گرفتن اینکه الگورتیم گوگل پنگوئن به یکی از الگوریتمای اصلی تعیین رتبه سایتا تبدیل شده. شک نداشته باشین در صورتیکه سایتها از لینک اسپم به کار گیری کنن با جریمه سنگین این الگوریتم روبرو می شن. اما سرعت برگشت سایتهایی که مشکلات دریافت و یا واگذاری لینک اسپم رو حل کردن بالا رفته و سایتای اصلاح شده بدون این دست اون دست کردن بعد از درخواست بازبینی سایت میتونن دوباره به یافته های جستجو برگردن.

واسه سایتایی که به وسیله الگوریتم گوگل پنگوئن مجازات شدن چقدر زمان واسه برگشت لازمه
سایتایی که از قبل با این الگوریتم مجازات شدن. ممکنه مجبور شن یه مدت منتظر بمونن تا بتونن از قابلیتای جدید این الگوریتم به کار گیری کنن.

اما  کلا سایتایی که با این الگوریتم جریمه می شن باید لینکای مشکل دار و بعضی وقتا لینکای سالم خود رو حذف کنن و بعد درخواست بازبینی سایت رو بدن. (در وب مستر دستور  Fetch رو اجرا کنن) اگه تموم لینکای خراب حذف شده باشه مدیران سایت بدون این دست اون دست کردن تغییرات رو می بیننن.

اگه بعد از اصلاح لینکای اسپم و درخواست بازبینی رتبه سایت اصلاح نشد چیکار باید کرد
با در نظر گرفتن بروز رسانی گذشته تا یه مدت این طبیعیه و سایتای که با این مشکل روبه رو میشه باید یه مدت رو منتظر بمونن تا بتونن از ویژگیای جدید به کار گیری کنن.

اما به همه سایتایی که با اینجور مشکلی روبه رو می شن پیشنهاد می کنیم که تموم لینکای خارجی خود رو حذف و تموم لینکای ورودی خود رو هم حذف و  با کمک وسیله Disavow تموم لینکای دریافتی جز قابل حذف رو جز فعال کنن. و بعد به گوگل درخواست بازدید دوباره بدن.

پیشنهاد گوگل به وبمسترا
دنیای وب بسیار تغییر کرده وبمسترا تنها باید به تولید محتوای منحصر به فرد و جذاب فکر کنن. سایتایی که با دریافت بکلینک زیاد در سالای قبل معتبر و با محتوای مناسب تشخیص داده میشدند امسال ممکنه که بی ارزش تشخیص داده شن. اگه سایتی به مدت زیادی رها شه یا اینکه موضوع محتوای اون به یهو عوض شه رتبه های خود رو از دست میده.

روشای بهنیه سازی با بکلنیک بشدت تغییر کرده. خیلی از لینکای سایت که قبلا مشکلی نداشتن ممکنه اسپم تشخیص داده شن.

چیجوری باید از وسیله Disavow واسه حذف لینکای داغون کننده به کار گیری کرد
سایتای بسیاری مثل سایت ما به در مقالات بسیاری به امکان حذف لینکهای داغون کننده از راه وسیله Disavow در وبمستر اشاره کردن. گوگل در مقالات زیاد پیشنهاد داده که اگه سایت بدلیل لینکهای داغون کننده دچار جریمه شده. به کمک این وسیله لینکای جز قابل حذف رو خنثی کنین.

نکته ای که باید به اون توجه داشت اینه که وسیله Disavow میتونه به یه سایت که لینک جز داغون کننده نداره آسیب بزنه. اگه شما با این وسیله لینکای ورودی سایت خود رو بصورت یهویی خط بزنین. گوگل فرض رو بر این میگذاره که لینکا به وسیله شما خریداری شده بودن و حالا در زمان تمدیدشان شما اونا رو تمدید نکردین که حذف شدن.

پس قبل از اطمینان از جریمه شدن سایت به وسیله گوگل پنگوئن بسراغ وسیله Disavow نرید.

نتیجه گیری :
الگوریتم گوگل پنگوئن با بررسی بیشتر از 200 عامل تعیین میکنه که سایتی بصورت اسپم لینک خریداری کرده و یا لینک فروخته یا نه. بعد طبق  نتیجه بدست اومده سایت ممکنه با تنبیه گوگل روبه رو شه.با بروز شدن الگوریتم گوگل پنگوئن سایتا میتونن با حذف لینکای مشکل دار با سرعت بیشتری به یافته های گوگل برگردن.

لینک در کامنت سایتا و امضاء فروما میتونه رتبه سایت رو به خطر بندازه.

مقالات در رابطه
بررسی و بررسی سئو سایت به چه صورت انجام میشه
معرفی تکنیکای سئو حرفه ای و بهینه سازی سایت
اشتباهات عادی سئو – آموزش کاهش رتبه سایت / اسپم شدن

اهمیت بک لینک: بک لینک چیه و در بهینه سازی سایت چقدر مهمه؟ “

یکی از داغترین نگرانی های مدیران سایتها و وبلاگها در بخش سئو بحث بک لینکه. در این مقاله از سئو ۲۴ می خوایم این مبحث رو به شکل کامل با جزئیات مورد بررسی بذاریم.

بک لینک (Backlink) چیه؟
به زبون ساده بک لینک به پیوندهای میگن که از سایتهای دیگه به سایت شما داده میشه. وقتی که از سایت خود به سایت دیگه پیوند میدین، سایت مقابل از سایت شما بک لینک دریافت کرده.

بک لینک در سئو چقدر مهمه؟
ارزش بک لینک در سئو میشه گفت تقریبا مهمه، تجارب نشون داده سایتهایی که بک لینکهای طبیعی، زیاد دارن و در کنار اون محتوای منظم و جدید تولید میکنن، رتبه خوبی دارن.

واسه روشن شدن اهمیت Backlink در سئو و بهینه سازی سایت به این مثال دقت کنین:
فرض کنین شما در جلسه ای موضوعی رو گفتید، و ۱۰ نفر موضوعی رو که گفتید تایید کردن و به اون رأی دادن؛ بعد فرد دیگری موضوعی رو گفت و ۴ نفر به اون رأی دادن و اون رو تأیید کردن. حال حرف شما ارزش بیشتر داره یا شخص مقابل؟ جواب آشکارست که شما! چون آدمایی که حرف شما رو تایید میکنن بیشتر از شخص مقابله. بک لینک هم به این صورته؛ تقریبا مثل رأی میمونه، هرچه بک لینکهای شما بیشتر به سایت شما و مطالب شما باشه یعنی افراد بیشتری به اون رأی میدن، اونو دوست دارن و مورد تاییدشانه، پس رتبه بهتری رو دارید. بک لینک از فاکتورهاییه که رتبه سایت رو مشخص میکنه.

بک لینک باید خریداری شه؟
اگه به این فکر هستین که با خرید بک لینک در سایتهای با پیج رنک بالا می تونین قدرت دامین و سایت خود رو زیاد کرده و رتبه بهتری رو بگیرین، سخت در اشتباهید! چون گوگل و بقیه موتورهای جستجو قوی خیلی راحت سایتهایی که جهت کسب رتبه بهتر در جستجو اقدام به خرید لینک میکنن رو شناسایی کرده و از رتبه اونا کم میکنه. البته باید اینم بگیم که اگه دوست دارین تو یه سایت تبلیغات متنی بدین، با Nofollow سازی لینک می تونین بقیه نگران بوجود اومدن مشکلی واسه سایت خود نباشین. شاید سئوال کنین که اگه بک لینک رو خریداری نکنیم پس چیجوری میتونیم به سایت خود بک لینک بگیریم و به این روش قدرت سایت خود رو زیاد کرده و رتبه بالاتری رو به دست بیاریم؟ جواب اینست که شما باید بک لینکها رو به شکل طبیعی دریافت کنین؛ یعنی مطالب جدید و کاربردی تولید کنین تا کاربران در سایتها و وبلاگهای خود لینکهای شما رو بذارن. بازم از شبکه های اجتماعی می تونین واسه یه لینک بیلدینگ سالم به کار گیری کنین.

مشخصه های بک لینک خوب و بد چیه؟
تو یه کلام میشه گفت لینکی که شما درخواست گذاشتن اونو کرده باشین لینک خراب و لینکی که کاربران به میل خود میگزارند لینک خوب میگن. به چه دلیل؟ چون وقتی که شما جهت گذاشتن لینک خود پول پرداخت میکنین توقع دارین که لینک شما در تموم صفحات نشون داده شه، کلید واژه مهم سایت شما لینک شه، Dofollow باشه و … پس از مشخصه های لینک بد میشه به:

– لینک شدن کلمه مهم کلیدی سایت: مثلا اگه سایت در مورد سئو هست، در همه جا به کلمه سئو لینک میشه، این لینک چیزای دیگه ای به جز اینا طبیعی و بد میگن، چون کاربران معمولا اینجور کاری نمی کنن مگه اینکه پولی دریافت کرده باشن.

– لینک شدن سایت در تموم صفحات سایت: اینم یکی از مواردیست که باعث میشه بک لینک به بک لینک بد تبدیل شه، چون کمتر مدیر سایتی حاضر میشه لینک کسی رو در تموم صفحات سایت خود بذاره مگه اینکه پولی دریافت کرده باشه.

– لینک شدن صفحه اصلی سایت: اگه همه به صفحه اصلی شما لینک بدن و به مطالب سایت شما لینک ندن جای نگرانیست، چون این مورد هم باعث میشه بک لینک به بک لینک بد تبدیل شه.

– لینک شدن سایت شما در سایت نامربوط به موضوع سایت: معمولا کاربران در سایت خود لینکهایی رو قرار میدن که با موضوع وبلاگشان در رابطه باشه، اگه موضوع سایت شما در مورد بهینه سازی سایت باشه و در اون سایت اسب فروشی رو لینک کنین، طبعیست که بک لینک بده.

– لینک شدن سایت در سایتهای کپی بردار و بی کیفیت: همونطور که سایتهایی بی کیفیت خودشون کیفیت چندانی ندارن، لینکهایی که از اونا به سایت شما فرستاده میشه بده و اگه اون سایتها اسپم باشن حتی باعث میشه در شرایطی به رتبه سایت شما آسیب برسونه.

– لینک شدن سایت به شکل مخفی: لینکها رو قرار میدن تا کاربران ببینن و ازش به کار گیری کنن، ولی وقتی که لینک  مخفی باشه و قابل نمایش نباشه، Backlink چیزای دیگه ای به جز اینا طبیعیه.

باید اینم بگیم که اگه در موارد فوق لینک شما Nofollow باشه، هیچ آسیبی رتبه سایت شما نخواد دید.

بک لینک Nofollow و Dofollow چیه؟
لینکهای Nofollow لینک هاییه که در rel اون مقدار Nofollow باشه، وقتی که شما لینک سایتی رو به این حالت بذارین، روبات گوگل از شکستن پیج رنک شما روی این لینک خروجی جلوگیری میکنه و خیلی راحت می تونین تبلیغات متنی به شکل نوفالو در سایت خود بذارین. و اما لینکهای Dofollow یا Follow… این مورد برعکس نوفالوه؛ اگه لینکی مقدار rel اون Nofollow نبود، Dofollow یا Followه و نیاز نیس مقدار Dofollow و Follow رو در rel بذارین.

رد و بدل کردن لینک جهت ازیاد بک لینک پیشنهاد میشه؟
اگه به شکل Nofollow نباشه، امکان بروز مشکل به احتمال قویه ولی اگه دو طرف لینکها رو به شکل نوفالو قار بدن مشکلی از این براتون قبل نمیاد.

خوشحال می شیم عقیده ها و تجربیات خود رو در مورد بک لینک بگید.


ایندکس تند محتوای جدید سایت در گوگل و راهکارهای اون “

جون مولر John Mueller  کارشناس گوگل در باره کارایی وسیله URL Submit Tool وب مستر گوگل اعلام نظر کرده. اون تو یه ویدیو آنلاین در باره حقایقی از چگونگی ایندکس کردن وب سایتا صحبت کرده و در این ویدیو چندین پیشنهاد واسه سریعتر ایندکس شدن محتواهای جدید پیشنهاد می ده.

وسیله URL Submit Tool کلا ابزاری نیس که کاربر به اون احتیاجی داشته باشه
در فرومای جور واجور با این سئوال کاربران که به چه دلیل گوگل سایت اونا رو ایندکس نمی کنه روبرو میشیم. در فیسبوک و دیگه شبکه های اجتماعی، هم سوالاتی با این داخل مایه کم نیستن. می دونیم که وسیله URL Submit Tool یکی از وسایل مناسب واسه ایندکس کردن صفحاته. اما به درستی این وسیله واسه ایندکس شدن تند صفحات سایت لازمه.

گفته های جون مولر John Mueller کارشناس گوگل در باره ضرورت کاربرد URL Submit Tool واسه سرعت بخشیدن به ایندکس شدن صفحات سایت در گوگل رو در این قسمت میخونیم:

در خیلی از سایتا شما اصلا احتیاجی به به کار گیری این وسیله دارید.

به عنوان یه وب مستر اصلاً احتیاجی به ثبت نشانی سایتای مشتریان خود دارید. معمولا به کار گیری وسیله submit URL tool  نباید یه روند روتین واسه یه وب مستر باشه.

اما اگه محتوای سایت ایندکس نشد چیکار باید کرد
جون مولر John Mueller  بعضی از مواردی رو که گوگل محتوای یه صفحه رو با سرعتی که مدیران سایت توقع دارن ایندکس نمی کنه رو توضیح داده. اون ناشران این محتواها رو واسه این موضوع مقصر میشمارد. یعنی اگه گوگل محتوای شما رو ایندکس نکرده. مشکل از گوگل نیس. بلکه نبود ایندکس شدن صفحات بخاطر اشتباهات ناشرانه و اونا باید دلیل رو بیابند و برطرف کردن کنن.

در ادامه نظر جون مولر John Mueller  در باره دلایل نبود ایندکس شدن صفحات و چگونگی روبرو شدن با این مشکل رو می خونیم:

اگه محتوای شما به وسیله گوگل با سرعتی که توقع دارین ایندکس نشد. از یکی از صفحاتی که در گوگل رتبه داره به اون لینک بدین و لینک اون صفحه رو در نقشه سایت و یا RSS  بذارین. تا گوگل بتونه اون صفحه رو سریعتر پیدا کنین.

بهترین زمان واسه به کار گیری وسیله URL Submit Tool گوگل
جون مولر John Mueller  اشاره میکنه که وسیله URL submit tool معمولا کاربردی نداره. و در توضیح اینکه در چه هنگام این وسیله به کار میاد توضیح می ده که این وسیله یه وسیله اورژانسیه و واسه وقتی که با محدودیت وقتی روبرو هستین کاربرد داره.

جون مولر John Mueller  به چند وضعیت لازم در این باره اشاره کرده. اما مهمترین این وضعیتا رو در شرایطی که سایت هک شده و بعد از آن که عناصر داغون کننده رو از سایت حذف کردین میدونه.

وقتی که یه سایت با حملات هک روبرو میشه و اثرات به وجود اومده توسط این حملات رو خنثی میکنه. بیشتر از هر زمان دیگری خواهان اینه که گوگل تندیً دوباره صفحات سایت رو شناسایی کنه و صفحات رو با محتوای درست اونا ایندکس کنه.

جون مولر John Mueller درباره چگونگی به کار گیری وسیله URL Submit Tool اینجور توضیح می ده:

تنها زمانیکه من به کار گیری وسیله URL tool  رو پیشنهاد می دم وقتیه که با یه مشکل در سایت روبرو هستین و می خواید تند اون رو برطرف کنین و بعد از برطرف کردن مشکل هم بدون این دست اون دست کردن می خواد که یافته ها در گوگل به نمایش گذاشته شه.

مثلا شما می خواید موضوع خصوصی رو که اشتباهیً بصورت عمومی منتشر کردین رو خط بزنین. این موضوع، مورد مناسبی واسه به کار گیری این ابزاره. فرض کنین که شما شماره موبایل شخصی رو اشتباهیً در سایت درج کردین و مخاطبان منظم با اون شماره تماس می گیرن. در این مورد هم شما تند می خواید این مشکل رو برطرف کنین و صفحه اصلاح شده رو دوباره ایندکس کنین.

چیجوری بدون وسیله URL Submit Tool صفحات سایت رو تند در گوگل ایندکس کنین
به صفحه جدید از یکی از صفحات شناخته شده سایت خود لینک بدین.
به صفحه جدید خود از فایل سایت مپ لینک بسازین.
مطمئن شید که صفحه جدید در Rss سایت به نمایش گذاشته میشه.
لینکای داخلی رو چیجوری بسازیم
همونطور که در بالا گفتیم بعضی وقتا نیازه که محتواای قبلی خود رو ویرایش کنیم و به صفحات جدید سایت لینک بسازیم. اما این لینکا رو باید چیجوری درست کرد.

از کلمات کلیدی در انکر تکست anchor text به کار گیری کنین.
به لینکا، صفت Title با کلید واژه اضافه کنین.
تلاش کنین از صفحاتی که محتوایی در رابطه به هم دارن به یکدیگر لینک بدید.
متن لینک باید از بقیه متنا قابل تشخیص باشه. تا کاربر بتونه لینک رو تشخیص بده.
اولین لینک داخلی از نظر گوگل اهمیت داره. مثلاً اگه به صفحه تماس با ما در چار قسمت یه متن لینک ایجاد کرده باشین. تنها اولین لینک به این صفحه به وسیله گوگل ارزشیابی میشه.
با در نظر گرفتن اهمیت اولین لینک تو یه صفحه هنگام ایجاد عناوین لینکای منو سایت دقت کافی رو داشته باشین و یا کد درج منو رو بعد از محتوای سایت بنویسین و جای اون رو با کدهای CSS تنظیم کنین.
گوگل بدون هیچ سختی ای میتونه با کمک متن صفت Alt عکسا متوجه محتوای صفحه لینک شده شه. با اینحال به کار گیری بیشتر از حد از عکس واسه لینک دادن به صفحات سایت پیشنهاد نشده.
امکان افزایش سرعت رتبه گیری صفحه ایندکس شده هست
بله، اگه صفحه شما محتوایی مناسب واسه کاربر داره و از صفحات داخلی مربوطه به اون لینک دادین  و هم اینکه صفحه رو در شبکه های اجتماعی تبلیغ کرده و از سایتایی در رابطه واسه اون لینک گرفتین. و یه مدت از انجام این اقدامات گذشته ولی صفحه مورد نظر رتبه دلخواه رو در گوگل نداره. مراحل پایین رو انجام بدین.

در وب مستر گوگل به شکل رایگان ثبت نام کنین.
در قسمت Fetch as google نشانی صفحه خود رو وارد کنین.
اگه تموم اصول سئو رو رعایت کرده باشین و صفحه شما مخاطب خوبی داشته باشه. این کار باعث می شه رتبه سایت شما زودتر به رتبه ای که واقعاً استحقاق اون رو داره برسه.

نکته : این ترفند واسه سایتایی که کمتر از شش ماه از ساخت اونا میگذره کابرد نداره. دلیل اون ساختاری به نام سند باکس Sand box گوگله.

مقالات در رابطه
یادگیری قوانین RankBrian
معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار
الگوریتم گوگل فرد fred

بررسی سایت “

بعضی سایتا هستن که واسه رسیدن به موفقیت تلاش زیادی کردن. ولی حالا که به موفقیت رسیدن ساکن و بی حرکت هستن و ً تا زمانیکه تموم مشتریان خود رو از دست ندن. به فکر تغییر نخوان افتاد. شما همیشه باید به بررسی سایت  خود به پردازید. سایت مثل هر کار و کاسبی دیگه ایه. هر اون رقیبی ممکنه از راه برسه که محصول بهتر یا خدمات بهتری رو ارائه بدین.
روشن ترین مثالی که شایدً همتون با اون برخورد کردین موسیقیه. چند سال قبل موسیقی که امروز از ماشینا و مغازه ها به گوش می رسه، به سر و صدا تعبیر می شد. و موسیقی که دیروز به عنوان موسیقی ملی میشناختنش امروز خسته کننده تلقی می شه. و اگه مدیر یه سایت ارائه موسیقی بدلیل اینکه خود سلیقه خاصی داره این تغییر سلیقه مخاطبان رو ندیده بگیره. از چرخه رقابت حذف می شه. شما باید همیشه کالا و خدمات خود رو با نیاز مخاطبان خود هم آهنگ کنین و این بدون بررسی همیشگی نیاز مخاطبان و سایت نا ممکنه.

بررسی سایت از نظر سئو

هممون میدونیم که نکاتی مثل کلمات کلیدی، متا تگا، کیفیت محتوا، کیفیت لینکای ورودی و خروجی واسه سئو سایت لازمن. اما رعایت این موارد کافیه. شک نداشته باشینً نه. سئو سایت به زودی پا به میدون جدیدی میذاره که در اون مخاطبان فقط با یه جواب در صفحه جستجو روبرو می شن. الان که این مقاله رو می خونین خیلی از کاربران وب از جستجوگر صوتی گوشی خود واسه پیدا کردن اطلاعات به کار گیری می کنن و در صفحه یافته های جستجو تنها یه سایت رو مشاهده نشون میده. پس بررسی سایت از نظر سئو بصورت همیشگی و در بازه های وقتی مشخص لازمه.
شما باید تلاش کنین که محتوای خود رو طبق جدیدترین تکنولوژیا درج کنین. featured snippets گوگل و رتبه صفر و جعبه سوالات در صفحه یافته های جستجو باعث شدن که قوائد سئو تغییراتی کنن. با در نظر گرفتن اینکه اینجور بروز رسانیایی همیشه در حال رخدادنه. شما باید همیشه اونا رو رصد کرده و سایت خود رو واسه بهینه بودن طبق این تغییرات بررسی کنین.

به چه دلیل باید سایت خود رو بررسی کنین
همونطور که گفته شد ما تماشاگر تغییراتی در زمینه های جور واجور سئو هستیم، اما این تغییرات چیجوری رخ میدن؟

شبکه های اجتماعی و تاثیر اونا بر رفتار مخاطب

شبکه های اجتماعی تاثیر بسیاری در هدایت مخاطبان و رفتار اونا دارن و به خاطر همین استاده از اونا به عنوان یکی از فاکتورهای موثر در سئو هم شناخته میشه و با به کار گیری آن میشه به شکل رایگان کالا و خدمات رو واسه میلیونها کاربر از سراسر جهان به نمایش گذاشت. شبکه های اجتماعی می تونن بر رفتار و الگوی جستجو کاربران در اینترنت تاثیر بذارن. اما اگه بخوایم از تغییر رفتار کاربران که شبکه های اجتماعی روی اون بیشترین تاثیر رو میگذاره مثالی بیاریم باید به سراغ صنعت مد بریم.

 صنعت مد شدیدا به تغییر سلیقه کاربران خود وابسته. اگه کاربران صنعت مد همزمان با این صنعت نیازای خود رو بروز نکنن این صنعت به بن بست می خوره.
صنعت مد طبق نیازهایی عمل می کنه که باید در کاربر ایجاد شه. نیاز به شیک بودن، نیاز به بروز بودن، نیاز به تغییر و نیاز به تقلید از افراد مشهور و مثل اینا باعث می شه که این صنعت به زندگی خود ادامه بده. اینطوری این صنعت همیشه تلاش می کنه تا نیاز مخاطبان خود رو عوض کنه تا بتونه کالای جدید خود رو به فروش برسونه.

الگوریتمای گوگل و نیاز به بررسی سایت طبق اونا

الگوریتم گوگل پنگوئن یکی از الگوریتم هاییه که تغییرات زیادی در چگونگی سئو کردن یه سایت درست کرد. خیلی از سایتا با بروز شدن این الگوریتم کلا از صفحه گوگل محو شدن. مشکلی که بیشتر کاربران با این الگوریتم داشتن این بود که اگه شما در سایت خود حجم بالایی لینکای اسپم داشتین و این الگوریتم سایت شما رو جریمه نکرده بود نمی تونستید  همه لینکای اسپم خود رو به یه باره اصلاح کنین. چون که اینجور کاری خود می تونست باعث پنالتی شدن سایت شما شه.
پس بررسی سایت و رتبه اون در گوگل و اطمینان از متضرر نشدن سایت از به روز رسانیای جدید الگوریتمای گوگل در تعیین سیاستای یه سایت نقش بسیار موثری داره.
الگوریتم رنک برین rankbrain  یکی دیگه از الگوریتم هاییه که در سئو سایت تغییراتی رو درست کرد. شما باید بررسی سایت طبق جدیدترین کلمات کلیدی ترن شده در صنعت خود بصورت دوره ای به پردازید تا بتونین هنگام رتبه دهی با این الگوریتم در رتبه های بالا در گوگل قرار داشته باشین.

تغییر ترکیب جمعیتی مخاطبان سایت

همونطور که میدونید یه سایت موقع شروع صفحات سایت رو با کلمات کلیدی طولانی longtail keywords سئو می کنن. اما وقتی که سایت در بین مخاطبان خود معروف شد. جمعیتی که به سایت مراجعه می کنن بیشتر شده و نیازای متفاوتی هم دارن. شما باید همیشه با بررسی نیاز مخاطبان و ساختار جمعیتی اونا واسه تولید محتوای جدید اراده کردن کنین.

تاثیر فشارهای اجتماعی، اقتصادی روی رفتار خریدارن

در زمان جنگ لباسای گرانقیمت و شکلات در بین قشر مرفه بیشترین طرفدار رو داشت. در اون زمان به شوخی گفته می شد که اندازه فروش شکلات در ایران از اندازه فروش گوشت هم بیشتره. رفتار مخاطبان سایت شما در اثر فشارهای اجتماعی تغییر می کنه و شما فقط با بررسی سایت می تونین این تغییرات رو شناسایی کنین. چون که هر مخاطبی به فشارهای اجتماعی و اقتصادی طوری خاص جواب می ده. مخاطب مرفه تلاش می کنه خود رو با خرید کالای لوکس آروم کنه و مخاطب متوسط به دنبال پیدا کردن کالاهایی با توانایی نگهداری طولانیه و مخاطبی که از نظر اقتصادی ضعیفه به دنبال خرید ارزونتر کلاه. این قوانین ممکنه در برههای جور واجور عوض شه.
یکی از دلایلی که همیشه به مدیران سایتا پیشنهاد می شه که به شکل همیشگی به بررسی سایت خود به پردازند شناخت چگونگی این تغییرات و طرف و طرف اوناس.

تغییر تجارت شما

هممون به خاطر داریم که در ایران گرامافون، نوار کاست، ویدیو و… چیجوری از میدون بازار حذف شدن. اگه به تغییر ذائقه مردم دقت نکنین. کالای شما هم ممکنه به سرنوشت همین کالاا گرفتار شه. بسیاری فکر می کنند که هنگام اینجور تغییراتی میشه با تغییر چگونگی بازاریابی اجناس، بازم به فروش اونا ادامه داد. مثلاً گرامافون در اروپای غربی و آمریکا بازم به شکل بزرگی فروخته می شه. اما همین موضوع رو هم باید بررسی کرد.
بررسی همیشه محیط دور و برمون در هر صنعتی مثل سایت از اهیمت بالایی برخورداره. شما باید همیشه از قبل واسه تغییرات قبل رو آماده بوده و واسه اونا برنامه ریزی کنین.با بررسی وضعیت کلی و سئو سایت خود می تونین روش هدف دار کاری و برنامه آینده سایت واسه رسیدن به اهدافتون رو بهینه سازی کنین تا بتونین از زحماتی که واسه سایت میکشین بهترین به کار گیری رو ببرین.
نکته: واسه رصد کردن تغییر رفتار مخاطبان سایت می تونین از گوگل وبمستر و گوگل آنالیتیکس کمک بگیرین.


بهینه سازی واسه موبایل بهترین روش جذب بازدیدکننده “

واسه مدیران حرفه ای و خبره بهینه سازی واسه موبایل از اهمیت بیشتری برخوردار هستش.

از اینکه چیجوری سایت خود رو واسه موبایلای هوشمند بهینه سازی کنین مطمئن نیستین؟ نمی دونین چیجوری همه راه حلا رو به کار گیرید؟ در ادامه قبل نویسی رو که شامل موثر ترین راهکارا واسه ارتقای رتبه سایت در مرورگرهای موبایلای هوشمنده می بینین.

قدم اول: مشتریان خود رو نا امید نکنین
پنجرهای اضافی و مایه زحمت رو خط بزنین:

بستن جاوا اسکریپت(JavaScript) و پاپ آپ هامعمولا سخته.اونا رو خط بزنین.
باکسای اضافی به خاص در مورد دانلود مطالب رو خط بزنین.
قبل از اتمام کار خواسته های ابتدایی کاربر رو بررسی کنین.
سایت خود رو با در نظر گرفتن قابلیتای دستگاه کاربر بهینه سازی کنین:

ویدئوایی رو که واسه بعضی از کاربران جز قابل دسترس هستن خط بزنین.(مثلا Adobe Flash واسه آیفون و سیستم عامل اندروید ۴٫۱و بالا تر از آن قابل اجرا نیس)
کسائی که از تبلت به کار گیری می کنن خواهان نسخه دسکتاپ هستن. ( اگه نسخه مخصوص تبلت هم در دسترس باشه بهتره.)
دقت کنین نسخه کامل دسکتاپ واسه موبایلا در دسترس باشه, و اگه متن دسکتاپ رو انتخاب کردین مطمئن شید واسه تموم مدت بازدید فعاله.(کاربر واسه هر بارگذاری نیاز به انتخاب گزینه “نسخه دسکتاپ” نداشته باشه.)

بهینه سازی سایت واسه موبایل

قدم دوم: کار رو واسه کاربر آسون کنین
سایت خود رو طوری بهینه سازی کنین که خزنده خیلی راحت بتونه اون رو پیدا کنه و شما هم راحتتر بتونین لینکهای بیشتری رو ایندکس کنین.

منابعی که از نظر رباط جستجو مجاز هستن رو نبندید.(CSS,JavaScript).
از بهترین روشای اجرا موتور جستجو روی موبایل بهره بگیرین:
طراحی کامل : مطمئن شید که طراحی شما کدای CSS رسانه ای رو شامل می شه.

سایت موبایل رو جدا از هم کنین: با اضافه کردن کدای rel=alternate media و rel=canonical ، هدرHTTP مربوطه تغییر راه سیستم عامل کاربر سریعتر عمل می کنه.

خدمات پویا: تفاوتا رو در نظر بگیرین (User-Agent HTTP header)

بهینه سازی سایت به خاص واسه برندهای محبوب موبایل موجب ایجاد ترافیک بیشتری روی سایت شما می شه.
شما می تونین در وبمستر تولز و گوگل آنالیتیکز مطالب بیشتری در مورد بهینه سازی سایت واسه موبایل پیدا کنین.

سایت بهینه سازی شده واسه موبایل

قدم سوم: مشتریان رو به طرفداران خود تبدیل کنین! (بهینه سازی واسه موبایل)
موارد مورد نظر موتورهای جستجو رو با برنامه های موبایل هماهنگ کنین.
به راهکارهای جدید جهت ارتقای کیفیت سایت فکر کنین
همونطور که فروشنده واسه نگهداشتن مشتری در مغازه تلاش می کنه شما هم باید به فکر تشویق بازدیدکنندگانی باشین که از راه موبایل خود وارد سایت شما شدن.

فعالیتای اجتماعی و اشتراک گذاریا رو افزایش بدید.

فعالیتای سرگرم کننده مثل تکون دادن,ضربه زدن و لمس کردن رو برا به کار گیری سایت افزایش بدید.

امید وارم موارد فوق مورد پسند و به کار گیری شما قرار گرفته باشه.


بهینه سازی سایت واسه گوگل یا واسه کاربر؟ “

بدیش اینه بعضی از کاربران که در بخش بهینه سازی سایت فعالیت میکنن، از سئو اینجور برداشت کردن که سئو به معنی بهینه سازی سایت واسه موتورهای جستجوئه و اونا همه کارای که روی سایت انجام میدن، صرف واسه موتورهای جستجو بوده و در نتیجه هیچ سودی هم نخواد داشت. در این نوشته می خوایم به شکل روشن جواب این سئوال رو بدیم که سایت خود رو واسه گوگل بهینه سازی کنیم یا کاربر؟

قبل از جواب به سئوال لازمه بدونین که هدف همه موتورهای جستجو، نمایش نتیجه های عالی و مورد نظر کاربرانه، واقعا موتورهای جستجو مثل گوگل، واسه شون رضایت مندی کاربران خیلی با اهمیته. همه معیارهایی که گوگل واسه بهینه سازی سایت و افزایش رتبه و بازدید اون معرفی کرده و یا متخصصین SEO پیشنهاد میدن به طور کامل طبیعی بوده و فقط واسه رضایت کاربرانه نه رضایت گوگل. مثلا ما در نوشته « آموزش بهینه سازی سایت » همه گامایی رو که معرفی کردیم فقط واسه رضایت کاربرانه. مثل:

انتخاب دامنه مناسب: با دامنه مناسب کاربران راحتتر هستن.
انتخاب CMS قوی: سی ام اس قوی، واسه کاربران آسونی میاره.
طراحی حرفه ای و رعایت استاندارد : در نتیجه لود تند سایت رو واسه کاربران به ارمغان میاره.
میزبان عالی : در نتیجه دسترسی به سایت واسه کاربران همیشه ممکنه و سرعت بالا داره.
تولید محتوای به درد بخور: کاربران به جزء محتوای به درد بخور طلب دیگری دارن؟
عنوانا و توضیحات مناسب: واسه شناسایی و دسترسی آسون کاربران به سایت
ساخت فایل روبات: جلوگیری از ایندیکس فایلهای غیرضروری واسه راحتی کاربران
معرفی به موتورهای جستجو: کاربران از راه موتورهای جستجو به سایت شما دسترسی داشته باشن.
ثبت سایت Webmaster Tools: تا اشتباهات گرفته شده و برطرف کردن شه تا کاربران راحت باشن.
فعالیت در شبکه های اجتماعی: به کاربران نزدیک تر باشین.
لینکسازی (Link Building): که گوگل به وسیله لینکهای ورودی از کیفیت اون با خبر شه و در نتیجه واسه کاربران سایتهای با کیفیت نشون داده شه.
معرفی سایت در دایرکتویا: جهت دسترسی آسون کاربران به سایت
و…
از اینجا دونسته میشه که اگه هدف شما رضایت کاربر باشه، رضایت گوگل هم در اون پنهونه؛ ولی اگه هدف شما تنها گوگل باشه، گوگل از سایت شما بدش میاد چون گوگل سایت رو واسه خود نمی خواد واسه کاربران می خواد.

از اینجا یه فورمول طلایی بدست تون میاد، اگه هرآنچه واسه کاربران به درد بخور باشه انجام بدین یه قدم به درد بخور به طرف سئو ورداشته اید و اگه هرآنچه واسه کاربران به درد بخور نباشه و فقط واسه گوگل باشه یه قدم از سئو فاصله گرفتین. به قول یکی از بزرگان SEO؛ سئو بهینه سازی واسه موتورهای جستجو نیس! سئو بهینه سازی سایت واسه کاربره. اگه بهینه سازی سایت واسه گوگل درست انجام شه همون بهینه سازی سایت واسه کاربره، چون رضایت گوگل در رضایت کاربران سایته. به طرف سئو قدم بذارین…


توضیحات متا چیه؟ بهترین نمونه های توضیحات متا “

تگ meta name=”description” content=”” توضیحاتی در باره محتوای صفحه در اختیار موتورهای جستجو قرار می ده. توضیحات متا میتونه یه یا دو جمله یا حتی یه پاراگراف کوتاه باشه. مثالای عالی از توضیحات متا رو در این مقاله تقدیم حضورتون می کنیم. این مثالا رو از دست ندین.

محدودیت تعداد کاراکتر در منابع جور واجور متفاوت گفته شده. تجربه نشون می ده گوگل بدون هیچ محدودیتی میتونه هر تعداد کاراکتر در تگ متا رو ایندکس کنه. اما توضیحات طولانی تر از 320 کاراکتر ممکنه به وسیله الگوریتمای گوگل به عنوان اسپم در نظر گرفته شن و روی سئو سایت تاثیر منفی بذارن. از طرف دیگه هنگام جستجو عبارات جور واجور در گوگل بیشتر تماشاگر توضیحات حدودا 30 کاراکتری در صفحه یافته های جستجو هستیم. البته بعضی وقتا تعداد کاراکتر متن توضیحات در صفحه یافته های جستجو بیشتر بوده. مثلا 72 کاراکتر و یا حتی 140 کاراکتر و بعضی وقتا هم توضیحات متا همراه با اطلاعات اضافه مثل لینک به صفحات اصلی سایت و توضیحات متا اون صفحات، در گوگل به نمایش در میاد.

نکته : گوگل احتمال داره از توضیحات متا در صفحه یافته های جستجو به کار گیری کنه. یعنی اینکه توضیحاتی که گوگل در قسمت توضیحات سایت در صفحه یافته های جستجو قرار می ده. ممکنه از تگ توضیحات صفحه و یا هر بخش دیگری از محتوای صفحه انتخاب شه. تجربه نشون داده رفتار گوگل در انتخاب بخش توضیحات سایتا شدیدا به عبارت جستجو شده به وسیله کاربران وابسته.

توضیحات متا چیه؟
در داخل تگ Head در  HTML تگ توضیحات متا رو به این صورت درج می کنن:

از کاربردای توضیحات متا اینه که به موتورهای جستجو اطلاعات کاملی در باره محتوای صفحه می ده و اگه موتور جستجو این قسمت رو در یافته های جستجو نشون بده. اطلاعات اون میتونه کاربران رو نسبت به کلیک کردن روی لینک سایت تشویق کنه.گوگل رسما  اعلام کرده که توضیحات متا یکی از عوامل راست موثر در رتبه بندی نیس. اما هممون بخوبی می دونیم که یه توضیح مناسب میتونه بدون هیچ سختی ای اندازه کلیک سایت رو در یافته های جستجو بالا ببره و اندازه کلیک یکی از عوامل اصلی در رتبه بندی سایت حساب میشه.

بهترین نمونه های توضیحات متا
به کار گیری توضیحات متا به وسیله گوگل قطعی نیس. ولی در شبکه های اجتماعی اینجور نیس. توضیحات متا وقتی که صفحه ای رو در شبکه های اجتماعی منتشر می کنیم. مورد به کار گیری قرار می گیره. پس نوشتن یه توضیح مناسب و معنی از محتوای صفحه به خواننده اون در شبکه های اجتماعی کمک می کنه که راحتتر با محتوای صفحه رابطه برقرار کنه.

نکته : اگه کاربران بیشتری در شبکه های اجتماعی روی لینکای تبلیغاتی شما کلیک کنن. رتبه شما در گوگل تند بالا خواهد  رفت.

توضیحات متا خوب باید چه ویژگیایی داشته باشه
هر صفحه ای داخل سایت واسه خود هویت جداگونه داره و باید یه توضیح جداگونه داشته باشه. در پایین لیستی از مواردی که در نوشتن توضیحات متا باید رعایت کرد رو ذکر کردیم.

1-    تعداد کاراکترای متن توضیحات بهتره از 320 بیشتر نشه
خیلی از سئو کاران متنای بسیار طولانیتر از 320 کاراکتر رو به کار بردن و گوگل هیچ مشکلی با ایندکس کردن صفحات اونا نداشته اشت. مقاله معتبری واسه تست بیشتر از 500 کاراکتر در سایت seo.com منتشر شده. نکته اینجاس که هدف از نوشتن توضیحات متا در آخر امر اینه که، اگه گوگل اون رو در صفحه یافته های جستجو به نمایش گذاشت کاربران رو به کلیک روی لینک ما تشویق کنه. پس بهتره قبل از تصمیم واسه تعداد کلمات توضیحات، کلید واژه اصلی صفحه رو در گوگل جستجو کنین و تعداد کاراکتری که گوگل واسه بیشتر سایتا در نظر گرفته رو منبع خود واسه اراده کردن بذارین.

نکته : در صفحه یافته های جستجو کم میشه سایتی رو یافت که توضیحات اون از 72 کاراکتر بیشتر باشه.

2-    توضیحات متا باید کاربران رو به کلیک روی لینک سایت دعوت کنه و این دعوت باید با صدایی بلند انجام شه.
اگه واسه نوشتن توضیحات متا وقت می ذارین باید اون رو طوری بنویسین که کاربر رو به خوندن متن مقاله دعوت کنه. توضیحات میتونه بسیار کسل کنن و یا برعکس بسیار هیجان انگیز باشه. فرق این دو در خونده شدن متن و یا خونده نشدن اون هستش.

3-    جذابیت توضیحات باید همراه با دعوت کاربر به کلیک روی لینک سایت باشه
دنبال کفش ورزشی سبک و با دووم میگردین. محصول جدید ما دیدین؟ کلیک کنین و اطلاعات کامل این کفش رو بخونین. بدون هیچ سختی ای میتونه کاربر رو به کلیک روی لیک تشویق کنه. بعضی وقتا هم یه عبارت خیلی کوتاه تر مثل کفش کتانی فقط 20000 تومن واسه تشویق کاربران به کلیک کافیه. تصمیم انتخاب نوع واژه واسه تشویق کاربر به کلیک روی عنوان مقاله به عهده شماس. در این مقاله مثالای زیادی واسه توضیحات مناسب ذکر می کنیم.

یادتون باشه که متن توضیحات متا، کلمات شما به عنوان فروشنده یه محتواس. پس حتما از واژه های مثل: بیشتر بدونین…، الان کالا رو سفارش بدید…، به چه دلیل نسخه رایگان نرم افزار رو امتحان نمی کنین…، و هزاران جمله مثل به اینا در توضیحات متا به کار گیری کنین.

4-    توضیحات شما میتونه مشخصات بسیار تخصصی یه کالا باشه
دستگاه ps4، دو عدد دسته اورجینال، کابل برق، کابل HDMI، هارد 80 گیگابایت، بازی خدای جنگ و 30 بازی معروف دیگه، قیمت = k ریال از هر توضیح دیگری راحتتر کاربر رو به کلیک روی لینک صفحه تشویق می کنه.

بعضی وقتا اطلاعاتی مثل شرکت سازنده، قیمت، از هر توضیح دیگری راحتتر کاربر رو به کلیک روی لینک صفحه کالا تشویق میکنه.

5-    متن توضیحات باید به  محتوا مربوط باشه
این متن رو بخونین: بازیگران، جفت و جور کنندگان، کارگردانان در بالیود بیشتر از خونواده های خاصی هستن. یکی از شایعه ها موجود پولشویی درآمدای به وجود اومده توسط قاچاق به وسیله این خونواده ها در بالیوده. درباره حقایق پشت این شایعه ها بیشتر بدونین! شاید این جمله به نظر به طور کامل ساده بیاد ولی واقعا نویسنده با زیرکی تموم با رابطه دادن سینما به قاچاق تلاش می کنه مخاطب بیشتری رو به خوندن مقاله تشویق کنه. مقاله پر از مطالب مربوط به چگونگی پولشویی و فساد اداری در هنده. ولی تصور کنین که نویسنده از سینمای هند در محتوا و بخش توضیحات به کار گیری نمی کرد. در اون صورت چه تعداد خواننده تمایلی به خوندن مطلبی در باره اندازه فساد مالی در هند داشتن.

همه میدونن در هند فساد بیداد میکنه. کسی دلیلی واسه خوندن مطلبی در این باره نداره. پس هنگام جفت و جور محتوا و نوشتن توضیحات درباره اون به این نکات دقت کنین. بعضی وقتا با اضافه کردن اطلاعات خاصی در باره یه سری افراد خاص به یه مقاله میشه اندازه بازدید یه مقاله رو هزاران بار بالا برد.

6-    توضیحات متا باید دارای کلید واژه اصلی باشه
توضیحات متا به وسیله نویسنده محتوا نوشته میشه. پس گوگل توقع داره که کلید واژه اصلی رو در توضیحات بکار ببرین. بهترین حالت به کار گیری کلید واژه اصلی در شروع توضیحاته.

نکته: فقط ربط داشتن توضیحات با کلید واژه واسه جریمه نشدن سایت کافیه، اما واسه رتبه گرفتن در گوگل رعایت نکته بالا لازمه.

7-    توضیحات متا باید منحصر به فرد باشه
هر صفحه باید یه توضیح منحصر به فرد داشته باشه. توضیحات هیچ دو صفحه ای در سایت نباید مثل هم باشن. اگه محتوای تگ توضیحات متا خالی باشه. بهتر از اینه که دو صفحه یه متن توضیح برابر داشته باشن. گوگل وب مستر و سایت Screaming Frog به شما واسه پیدا کردن صفحاتی که متن برابری رو واسه توضیحات اونا نوشته اید کمک می کنن.

مثالای واسه بهترین نمونه های توضیحات متا
همونطور که وعده دادیم در این مقاله مثالایی رو واسه به کار گیری درست از توضیحات متا ارائه میدیم:

1-    انتخاب تعداد درست کلمات
به تصویر پایین نگاه کنین.

هر سه صفحه 65 کارکتر توضیحات متا دارن در صفحه اول و دوم تموم توضیحات نشون داده شده در صفحه سوم در کاراکتر 57  گوگل متن توضیحات رو شکسته س. این مسئله ممکن واسه شمام اتفاق بیفته در این حالت بهتره که تعداد کاراکترای متن توضیحات رو کم کنین تا بصورت کامل در گوگل نشون داده شه.

2-    دعوت از کاربر به خوندن مقاله
به تصویر پایین نگاه کنین:

لینک اول با این عبارت که در این مقاله به بررسی مواردی که باعث موندگاری رتبه سایت در گوگل میشه میپردازیم. به شکل بسیار ظریف خواننده رو دعوت می کنه که مقاله رو مطالعه کنه.

3-    تشویق روشن کاربر به خوندن مقاله
به کار گیری عبارات: این مقاله رو حتما بخونین. تخفیفات خاص ما رو از دست ندین، اطلاعات بیشتری می خواید، هنوز تصمیم نگرفته اید پس اطلاعات فنی کالا رو روی سیستم خود ذخیره و با رقبا مقایسه کنین و مثل اینا بسیار موثره.

4-    نوشتن جزئیات خاص و جذاب واسه محتوا
مثال: ADHD مریضی بود که ما رو به طرف تولید دارویی واسه باهوش تر کردن آدم قبل برد. داروی ریتالین یکی از دارویایی که در درمان ADHD بکار رفته و تحقیقات ابتدایی نشون داده میتونه آدمای سالم رو باهوشتر کنه. داروهایی با تاثیر بیشتر هم در حال بررسی هستن با هم نگاهی به اونا میندازیم.

با وجود اینکه مقاله راجبه یه مریضی خاص به نام بیش فعالیه. ولی مطلب و توضیحات جوری نوشته شده که حتی اگه کسی بیش فعالی نداشته باشه. یا فردی که دچار اینه رو نشناسه. بازم با تمایل تموم،  روی لینک مقاله کلیک می کنه.

درواقع آدمایی که هیچ گونه اطلاعی از وجود مریضی ADHD ندارن هم بدون هیچ سختی ای میتونن با اینجور متنی رابطه برقرار کنن. حتی چند نفری هم ممکنه فردا به داروخونه برن و داروی ریتالین بخرن.

5-    به کار گیری کلید واژه اصلی در توضیحات

مقالات در رابطه

آموزش بهینه سازی سایت واسه موتورهای جستجو
(SEO) سئو چیه؟
بهینه سازی سایت واسه گوگل یا واسه کاربر؟

دیجیتال مارکتینگ “

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی که به اون بازاریابی آنلاین هم می گن به شما کمک می کنه تا برند، کالا، خدمات، خود رو در اینترنت تبلیغ کنین و با کمک وسایل آنلاین اندازه ترافیک سایت خود رو زیاد کرده و اندازه مخاطب وفادار بیشتری پیدا کنین. هدف پایانی بازاریابی اینترنتی افزایش فروش کالا و خدمات یه سایته.
بازاریابی اینترنتی یه اصطلاح بسیار گسترده س که شامل طیف بزرگی از تاکتیکا و روش های هدف دار بازاریابی مثل: بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی در موتورهای جستجو، بازاریابی از راه ویدیوهای تبلیغاتی و … می شه.

فرق دیجیتال مارکتینگ با بازارایابی سنتی

مشکلی که بازاریابی سنتی داره اینه که فروش دیگه فایده نداره. اما این جمله به چه معناه. در بازاریابی سنتی بدون توجه به نیاز مخاطب واسه فروش کالا و خدمات تبلیغ می شه و تلاش بر اینه که از راه این تبلیغ اندازه فروش رو زیاد کنن. درحالیکه مخاطب جوری با هجمه ای از تبلیغات واسه فروش روبروس که به اون به طور کاملً بی توجه شده.
شاید تعریف بالا شما رو به فکر انداخته باشه. شک نداشته باشینً شمام هر روز با صدها تبلیغ آنلاین این چنینی روبرو میشین. تبلیغاتی که بدون توجه به مخاطب و نیاز هاش تنها تلاش دارن کالا و خدمات خود رو عرضه کنن. بله تبلیغات سنتی می تونه از راه اینترنت به زندگی خود ادامه بده و هزاران تبلیغ اینترنتی در دنیا هست که بازم از راه های هدف دار بازاریابی سنتی به کار گیری میکردن. اما باید به خاطر داشت در دنیای اینترنت کاربران می تونن تبلیغات رو با فشردن یه کلیک ببندند و این دقیقاً اتفاقیه که اتفاق می افته. البته شک نداشته باشینً تبلیغات به شکل سنتی بازم می تونه بعضی از کاربران رو به طرف خود بکشونه.
اما بازاریابی اینترنتی به معنی واقعی به معنی اینه که شما خود رو به جای مخاطب بذارین. از زبون اون صحبت کنین. و مشکلات اون رو حل کنین.
در بازاریابی اینترنتی تلاش می شه تا بدون تبلیغ راست واسه کاربر اون رو به طرف کالا و خدمات خود جلب کنین. مثال: اینترنت رایگان در پیام رسان سروش، اینترنت با دانلود نامحدود رایگان خواسته طیف بزرگی از کاربرانه و جستجو واسه اون کاربران رو به طرف دانلود محصول مورد نظر هدایت می کنه.

به چه دلیل باید از تاکتیکای دیجیتال مارکتینگ به کار گیری کرد

جواب بسیار ساده س!. بازارایابی اینترنتی در فروش کالا و خدمات موفق عمل کرده. وقتی که شما با کمک اصول حرفه ای بازاریابی اینترنتی کالا و خدمات خود رو از راه سئو و یا بازاریابی در شبکه های اجتماعی تبلیغ می کنین. کاربر بدون اینکه متوجه تبلیغ شما شه به سراغ کالا و خدمات شما میره.
خیلی از شرکتای بزرگ که بصورت فرامرزی فعالیت می کنن تموم بار بازاریابی اجناس خود رو روی بازاریابی اینترنتی نهاده ان. معروفترین این شرکتا huaweiه این شرکت در ایران تبلیغات تلویزیونی نداره. و با صرف سرمایه بزرگی واسه ساخت ویدئوای تبلیغاتی و بازاریابی اینترنتی به کمک اونا تونسته در ایران فروش خیلی بالایی رو به دست بیاره.

خواسته شما از دیجیتال مارکتینگ چیه

شما به شکل هدف دار نیاز دارین که بتونین در فضای اینترنت نیاز مخاطب خود رو پیدا کنین (تحقیق کلمات کلیدی) طبق نیاز اون محتوای مورد توجه رو تولید کنین. محتوای تولید شده رو تبلیغ کرده و کاربران رو به طرف سایت خود جذب کنین.
با در نظر گرفتن الگوریتمای جدیدی گوگل مثل الگوریتم رنک برین rankbrain  شما باید به تغییر نیاز کاربران خود در بازه های وقتی جور واجور . مثلاً با اضافه کردن توانایی تبدیل صورت به ایموجی در گوشی اپل مخاطبان گوشیای ارزونتر ممکنه بجای جستجوی نام گوشی به دنبال گوشیایی باشن که از این توانایی ساپورت کنن. پس با کمک تحقیقات کلمات کلیدی همیشه پرمخاطب ترین کلمات کلیدی در صنعت خود رو مورد هدف بذارین. البته باید به اندازه رقابت بر سر این کلمات کلیدی هم توجه کنین.

روش هدف دار دیجیتال مارکتینگ

شرکت huawei در ایران کاملً از بازاریابی اینترنتی به کار گیری می کنه، ولی در دبی، عربستان و … همزمان با بازاریابی اینترنتی تبلیغات تلویزیونی بزرگی هم داره. شرکت سامسونگ در ایران از تموم تکنیکایای بازاریابی از بازاریابی اینترنتی، بیلبرد، تبلیغ تلویزیونی و چیزای دیگه ای به جز اینا به کار گیری میکرد. اما این شرکتا چیجوری واسه انتخاب روش هدف دار بازاریابی خود اراده کردن می کنن. روش هدف دار بازاریابی اینترنتی اونا چیجوری تنظیم می شه؟ مثلاً تمرکز بازاریابی اینترنتی گوشیای سامسونگ s8 روی کیفیت دوربین اونا و توان عکاسی در نور کم بود. این روش هدف دار رو با تبلیغ گوشی mate 10 مقایسه کنین، همون روش هدف دار و تبلیغ دوربین حرفه ای تموم چیزیه که از صدها ساعت تبلیغ این گوشی تو ذهن مخاطبان باقی می مونه. ولی به چه دلیل؟ این روش هدف دار چیجوری در قبل گرفتن شده؟
شرکتای بزرگ چیجوری از بین نوعای جورواجور محتوا یکی رو واسه تبلیغات انتخاب می کنن؟
پیدا کردن نیاز مخاطب! اندازه جستجوی مخاطبان در اینترنت. دلیل در قبل گرفتن این روش هدف دار هاس. شما هم واسه ارائه کالا و خدمات خود بصورت آنلاین باید همین سیاست رو جلو گیرید. اگه شما یه سایت آموزشی دارین. باید بدونین که مخاطبان شما خواهان محتوای متنی هستن و یا محتوای ویدئویی رو بهتر می دونن. واسه تعیین روش هدف دار بازاریابی اینترنتی باید به خواسته و نیاز مخاطب توجه داشت.

سئو به عنوان یکی از بازوهای دیجیتال مارکتینگ

سئوال: شما می تونین با ارائه تبلیغ در سایتای دیگه کالا و خدمات خود رو عرضه کنین؟ بله! سایتایی مثل آمازون وجود دارن که به شما اجازه اینجور کاری رو میدن. اما این سئوال چه ارتباطی با سئو داره. دلیل اینکه یه شرکت و یا فروشگاه به خواهد بجای اینکه خود کالا و خدماتش بفروشه. فروش اون رو به سایت دیگری واگذار کنه اندازه مخاطب دریافتی از گوگله.
اگه سایت شما درصد بالایی مخاطب از گوگل داشته باشه هیچوقت کالای خود رو در سایتای دیگه تبلیغ و یا به فروش نمی رسونید.
سئو می تونه به عنوان قویترین بازوی بازاریابی آنلاین بکنه و دلیل اون اینه که گوگل رتبه سایتا رو طبق بهترین جواب به نیاز مخاطب تعیین می کنه. پس کاربرانی که کلید واژه ای رو در گوگل جستجو کردن. بیشتر از نتایجی که میبینن رضایت دارن. پس کاربران گوگل بطور پیشفرض باور دارن که رتبه بالاتر در گوگل به معنی کالا و خدمات بهتر نیزه.

دیجیتال مارکتینگ یکی از روشای نوین بازاریابیه که شبانه روزی بودن و تاثیر از مهمترین ویژگیای اینه. در این بخش از مطالب سایت سئو24 به بررسی و آموزش بازاریابی اینترنتی و تکنیکهای جور واجور دیجیتال مارکتینگ به مدیران سایتا و بازاریابان محتوا می پردازیم و شما رو با روشای جور واجور بازاریابی در بستر اینترنت آشنا می کنیم.

به کار گیری وسایل نوین بازاریابی و هم اینکه تکنیکهایی که باعث می شه از راه بستر وب و اینترنت به مخاطب خود دسترسی پیدا کنین و پیام مناسبی رو به اون منتقل کنین از ویژگیای روشن بازاریابی اینترنتیه. بعضی از مفاهیم مربوط به بازاریابی اینترنتی عبارتند از:

سئو و بهینه سازی سایت
بازاریابی در موتورهای جستجو
بازاریابی در شبکه های اجتماعی
بازاریابی ویدئوی
بازاریابی ویروسی
ایجاد باشگاه مشتریان
ایمیل مارکتینگ
بازاریابی موبایلی
و…
با امید به اینکه که مطالب این بخش واسه شما به درد بخور واقع شه و از راه لینک روی برچسبا و مقالات می تونین به بخش مورد نظر خود دسترسی پیدا کنین.


سئو ارزون قیمت چه مشکلاتی واسه سایت ما بوجود میاره؟ “

سئو ارزون قیمت چه مشکلاتی واسه سایت ما بوجود میاره؟ سئو ارزون قیمت که با تکنیکای کلاه مشکی اجرا میشه. باعث پنالتی شدن سایت و خروج سایت از یافته های جستجو می شه. با سئو ارزون قیمت و دلایل دوری از آن بیشتر آشنا شید.وقتی از سئو ارزون صحبت به میان میاد با دو نوع سئو طرف هستم یه نوع سئو کلاه مشکی و یه نوع سئو واسه کلمات کلیدی جز اصلی، در مورد سئو واسه کلمات جز اصلی به این مثال توجه کنین:

یه فری لنسر Freelancer (شخصی که بصورت آزاد کار میکنه) میتونه با قیمت بسیار پایین یه سایت رو واسه عبارتی مثل فروش مبلمان راحتی تخت خواب شو در کرج سئو کنه. سئو کردن اینجور عباراتی واسه یه سئو کار آزاد بسیار کمتر از  یه شرکت هزینه داره. پس بعضی از صاحبان سایتا که دلیلی واسه رقابت بر سر کلمات کلیدی اصلی مثل فروش مبلمان در کرج رو ندارن. بسراغ سئو کاران فری لنسر  Freelancer یا آزاد میره.

واقعیت اینه که واژه هایی که در این حالت انتخاب می شن اونقدر ساده هستن که بیشتر از یه ساعت در هفته وقتی واسه سئو کردن اونا صرف نمی شه.

پس یه صاحب سرمایه میتونه بجای پرداخت هزینه از یکی از کارمندانش بخواد که زحمت انجام یه ساعت تبلیغ در اینترنت رو قبول کنه.سئو کردن سایت واسه عبارات بلند دارای ارزشه و قصد ما نفی این ارزش نیس. هر شرکت سئو کاری در دنیا در اول کار یه سایت رو به خاطر همین قبیل کلمات کلیدی جز اصلی در گوگل به رتبه اول میرسونه و بعد سئو کردن سایت واسه کلمات کلیدی اصلی رو شروع می کنه.مسئله اینجاس که وقتی از سئو ارزون صحبت به میان میاد. مرحله دوم کار یعنی سئو کردن سایت واسه کلمات کلیدی اصلی عامل گرفته میشه.

نکته : اگه تعداد  صفحات سایت بسیار زیاد باشه. نگهداری سئو همه صفحات خیلی سخت هستش. پس تعداد صفحات سایت رو بنحوی افزایش بدید که بتونین مدیریت تبلیغات اونا رو انجام بدین.

سئو ارزون قیمت چه مشکلاتی واسه سایت ما بوجود میاره؟
بعضی وقتا سئو ارزون به وسیله یه شرکت انجام میشه. در این حالت اصلا صحبت راجبه نوع کلمات نیس. چون واسه یه شرکت هزینه های سئو کردن کلمات کلیدی اصلی بسیار به هم نزدیک میشه (مگه در کلمات خیلی خاص). چون بیشتر هزینه ههای شرکت در همه کلمات کلیدی اصلی مشترکه. پس برخلاف ادعای بعضی از این شرکتا که نوع کلمات و سختی و سادگی سئو اونا دلیل قیمت پایین اوناس. یه جور حقه واسه مخفی کردن روش اصلی اونا واسه سئو کردن سایته.

سئو ارزون شرکتی چیه؟
سئو ارزون شرکتی خرید بکلینک اسپمه. آخرای تابستون و ابتدا مهر ماه وقتیه که گوگل معمولا الگوریتم خود رو بروز رسانی میکنه. این وقتیه که شرکتای کلاه مشکی اقدام به تولید تعداد زیاد بک لینک در سایتای جز در رابطه می کنه. این لینکا در کامنت سایتا و امضای فروما و… بصورت رایگان درست می شن و یا ممکنه از سایتای جور واجور خریداری شن. در این زمان گوگل دارای یه خلاءه و سایتا رو واسه بک لینکای اسپم جریمه نمی کنه.

نکته: یه فاصله وقتی بین تولید لینک و رتبه گرفتن سایت هست و بعد از اونم یه فاصله وقتی تا پنالتی شدن سایت بدلیل به کار گیری لینکای اسپم هست.

به چه دلیل نباید از سئو ارزون به کار گیری کنیم
سایتی رو تصور کنین که تازه ایجاد شده و یه شرکت با سئو کلاه مشکی اونو در یافته های جستجو بالا میکشه و به مالک اون تحویل می ده. صاحب سایت بی خبر از همه جا از سایتش به کار گیری کرده و به چند سایت از سایتای دوستانش لینک می ده و یا لینک دریافت می کنه. مالک سایت که از قیمت و نتیجه بسیار راضیه چند تن از دوستانش رو هم تشویق می کنه که با همون شرکت قرارداد سئو امضا کنن.

چندی بعد گوگل شروع به جریمه این سایتا می کنه. اگه صاحبان سایت به حساب وب مستر دسترسی نداشته باشن ممکنه متوجه نشن که دچار چه مشکلی شدن و دوباره به شرکت اول هزینه ای واسه سئو بدن ولی اینبار دیگه خبری از بهبود رتبه نخواد بود و مشکلات شروع میشه.

سئو ارزون چه مشکلی بوجود میاره؟
پنالتی شدن بعضی صفحات سایت(در بهترین حالت)
پنالتی شدن کل سایت (هنوز میشه سایت رو نجات داد)
قرار دادن IP سایت در لیست اسپمرا(سایت دیگه بدون هر گونه ارزشه)
گذاشتن سرور در لیست اسپمرها (کلیه سایتای روی سرور بدون ارزش سئو می شن.)
بلاک کردن سرور به وسیله سازمانای امنیتی فرامرزی (احتمال تعیین قرار بازداشت واسه مالک سرور هست.)
اگه سایت دارای صفحه یا صفحاتی باشه که لینک اسپم خریده ان و پنالیتی شدن. ولی کل سایت بدون مشکل به فعالیت خود ادامه می ده. و واسه بعضی کلمات کلیدی اصلی سایت در رتبه های اول گوگل باشه. احتمال برطرف کردن مشکل بسیار بالاست و میشه بدون هیچ سختی ای با حذف فعالیتای اسپم و کپی کردن محتوای صفحات اسپم بدون کدهای مشکل دار اون به یه صفحه جدید و بعد حذف صفحه اسپم و حذف کلیه لینکای ورودی به اون صفحه از مشکل اسپم بودن صفحه رهایی یافت.

روش توضیح داده شده در  بالا سریعترین راه واسه برطرف کردن اسپمه. وگرنه میشه منتظر موند تا بعد از حذف قسمتای مشکل دار صفحه گوگل دوباره به همون صفحه رتبه بده.

درصورتی که کل سایت پنالتی شده باشه چیکار باید کرد
شما باید کلیه فعالیتای اسپم رو حذف کرده و درخواستی به گوگل واسه بررسی سایت بدین. این درخواست از راه وب مستر فرستاده میشه. گوگل تو یه بازه وقتی بصورت تیکه تیکه صفحات سایت رو به یافته های جستجو باز خواهد گردونه.

چیجوری متوجه سئو کلاه مشکی شیم
اگه شرکت سئو کار از دادن حساب وب مستر به شما دوری می کنه. مطمئن شید که با یه شرکت سئو کلاه مشکی وارد معامله شدین. وب مستر گوگل بدون هیچ سختی ای به هر شرکت اجازه می ده به صاحب سایت یه حساب ارائه بدن.

اگه سایت شما در کلمات زیادی در رتبه های اول تا سوم گوگله و یهو یه شبه در همه کلمات رتبه خود رو از دست داد. شرکت سئو کار با تکنیکای سئو کلاه مشکی رتبه سایت شما رو بالا برده.

مقالات در رابطه

سئو غلطه !
SEM چیه؟ بازاریابی موتورهای جستجو چیه؟
7نکته تولید محتوا واسه تجارتای کوچیک