دانلود پایان نامه

ما اون روزها رو روزای خوب قدیمی می گیم. امروز هم روزای فیسبوک ویدیوه. از آن استفاده کافی رو ببرین.

پریسکوپ در بالا سرویسای ارائه دهنده ویدیوی زنده قرار داره و واسه بعضی از کسب و کارا که به شکل منظم از آن استفاده می کنن، بسیار به درد بخور هستش. مثل رسانه های اجتماعی قدیمی، جریان ویدیوی زنده رو هم واسه پیدا کردن پلت فرمی که بهترین کارایی رو واسه شما و هم اینکه نوع محتوایی که مشتریان بهتر می دونن، بررسی کنین.

انجام یک کار خوب با هر کدوم از این بلوکای سازنده برند شما رو واسه موفقیت در سال آینده، آماده می کنه. هنگام آزمایش جایگاه تون در هر کدوم از بلوکا، رو راست باشین. در بعضی موارد، ممکنه بخواهید با بقیه مشورت کنین و حتی به بهره مندی از خریداران حرفه ای، نظر سنجیا و یا روشای هدف دار مشابه روی بیارین.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

برندسازی : چیجوری برند کار و کاسبی خود رو بسازیم؟

برندسازی
انگار در بحث بازاریابی، کلمه “برند” کاربرد زیادی داره. مثل برند شخصی، برند محصول و …

با این حال، معمولاً یک گیجی و گنگی دور و بر معنی این کلمه هست. چی رو دربر میگیره؟ باید یک متخصص واسه اون استخدام کرد؟ برندینگ هزینه زیادی رو شامل می شه درسته؟

درسته که برندینگ می تونه بسیار هزینه بر نباشه. همونطور که میشه پیش بینی کرد راه های خلاقانه ای هست تا بدون صرف هزینه های هنگفت بتونین به برندسازی دست به کار شین. اما در عین حال، می تونه از شما سرمایه گذاریِ زمان رو بطلبد. انجام این راهکارها، در بعضی وقتا شدیدا می تونه باعث صرفه جویی در هزینه ها شه.

پس این مقاله رو بخونین تا ببینین که امروز چیجوری و از کجا باید برندسازی رو شروع کنین. امیدوارم به درد بخور باشه. همیشه می تونین نظرات خود رو با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

۱- شخصیتای تون رو بشناسین
این تصادفی نیس که ۸۲ درصد از شرکتایی که گزارهای ارزش بهتری دارن از شخصیتای خریداران استفاده می کنن. -کاراکترهای نیمه داستانی که ویژگیای فردی رو که شما قصد رسیدن به اونو دارین شامل میشه.

نیازها، اهداف و رفتار مشتریان بالقوه تعیین می کنه که چیجوری خدمات و اجناس خود رو ارائه بدین. درک این موارد به شما کمک می کنه تا مشخص کنین که چه نوع رسانه های رو مصرف کنندگان شما استفاده می کنن. چی به اونا انگیزه میده. زندگیِ آنلاین شون کجاس.

۲- هویت و صدای خود رو پیشرفت بدین
پس از اینکه شخصیتای خریداران خود رو شناسایی کردین، برند شما می تونه کم کم حالت ویژه ای رو به خود بگیره که شامل ایجاد هویت واسه برنده. -چیزایی که مردم رو از “چی بودنِ برندتون”، صدا و نظرات اون آگاه می کنه.

بجای اینکه به سوالاتی درباره مخاطبان هدف جواب بدین، به سوالاتی که بیش تر داخل برند شما جای گرفتن جواب می دین. ارزشای اون چیه؟ چی رو نشون میده؟ چیجوری می خواین کاری کنین که مردم درباره شما صحبت کنن؟

۳- در رسانه های اجتماعی حضور همیشگی داشته باشین
، ما میدونیم شخصیتا و افراد شما چه کسائی هستن. الان هم فهمیدیم که چی رو چیجوری باید به اونا بگیم. اما، حالا باید بدونیم اونا کجا هستن.

ممکنه شما یک تصویر روشن از شکلای جور واجور مخاطبانی که دارین داشته باشین اما این به تنهایی کافی نیس و باید دریابید که اونا بیش تر زمان خود در کجا -خصوصاً در شبکه های اجتماعی- صرف می کنن.

قبلاً در مقاله ای جدا از هم مخاطبان رو طبق سن و حتی جنسیت جدا کردیم که معمولاً از چه پلت فرمایی استفاده می کنن. اما لازمه با در نظر گرفتن بازار در ارتباط به خودتون بطور دقیق درباره این موضوع تحقیق کنین. در مرحله بعد، می تونین با قرار دادن اطلاعات ساده درباره کار و کاسبی تون، با مشاوران و کارشناسان مجموعه پدیده فکر مهتر ارتباط برقرار کنین تا شما رو در بازاریابی دیجیتال راهنمایی کنن.

واسه اینکار لازمه نگاه دقیقی به داده های خود بندازین. اگه دیدید بخش بزرگی از مخاطبان تون در یک پلت فرم مشترک استفاده می کنن، به خاطر این نیس که بقیه بخشا رو هدایت نکنین! این داده، فقط به شما میگه که تمرکز اصلی خود رو روی کدوم یکی بذارین.

۴- بلاگ
هر چقدر هم که از اهمیت بلاگ صحبت کنیم، باز کمه. ، اهمیت بلاگ/ وبلاگ رو واسه کار و کاسبی نمیشه به شکل کلمات به زبون آورد.

بلاگ؛ در بخش مرکزیِ متدلوژی داخلی خصوصاً در مرحله “جذب” قرار گرفته. چیزیه که می تونه یک فرد بیگانه رو به بازدیدکننده سایت تون بدل کنه.

، بلاگینگ می تونه اصلی ترین مرحله بازاریابی داخلی (Inbound Marketing) شما باشه. کمک می کنه تا از روش ایجاد محتوای آموزنده به همون مشتریان دارای شرایطی که به دنبال اینجور محتوایی هستن برسین. واسه همینه که خیلی با اهمیته اونو متناسب با مخاطبان تون درنظر بگیرین. – وقتی دست به قلم میشین، مطمئن باشین محتوایی که در حال ایجادِ اون هستین واسه همون سرچا و جستجوها به درد بخور باشه.

باور کنین- شخصیتایی که با اونا سروکار دارین به دنبال اطلاعاتی هستن که شما شک نداشته باشینً تواناییِ جفت و جور کردن اونا رو دارین. پس از خونواده و دوستان، بلاگ سومین منبع مورد اعتماد اطلاعات هستش. هم اینکه، این محتوا، چیزایی رو ارائه میده که می تونه باعث گسترش جمعیت شبکه های اجتماعی شمام شه.

بلاگینگ، یک کارِ باارزش و در عین حال ارزانه. یعنی باتوجه به ارزشی که داره، رایگان هستش. اما موضوع اصلی در مورد اون، ارزشِ زماناییه که صرف اون می شه. حکایتی بدین داخل مایه در زبون انگلیسی هست که در اون دکتر از مریض می پرسد: “ترجیح می دی هر روز یک ساعت ورزش کنی یا دوست داری پس از هر ۲۴ ساعت مرگ رو تجربه کنی؟” ورژن بازاریابی این سئوال بدین صورت هستش: “ترجیح می دی روزی یک ساعت به بلاگ بپردازی یا دوست داری که همیشه محتوای به درد نخوری رو واسه بازدیدکنندگان ارائه دهی؟”

دقیقاً مثل برنامه ای که واسه حضور در شبکه های اجتماعی دارین می تونین یک تقویم ویرایشی هم واسه بلاگ خود تنظیم کنین چون می تونه واسه محتوای جدید و پایداری زمان به درد بخور باشه.

۵- خدمات به مشتری رو اولویت بذارین
وقتی نامِ “Zappos” (شرکت آنلاین خرید کفش و لباس) به گوش مون می رسه شایدً خیلی از ما فوراً به یاد یک خدمات مشتری عالی می افتیم. این شرکت آنلاین پوشاک اینجور سطح از خدمات رو به راه و روش مرکزی کار و کاسبی خود تبدیل کرد. – همینطور ارزشای مرکزی.

به چه دلیل اینطور مهمه؟

واسه Zappos ، ارائه خدمات مشتری عالی، پایه برندش بوده و همین موضوع شک نداشته باشینً باعث شده در صرف هزینه هایی واسه بازاریابی و تبلیغات صرفه جویی داشته باشه. چون باعث انتقال دهن به دهن بین مشتریان فعلی و بالقوه شده که یعنی، “رسانه بدست اومده” هم نامیده می شه؛ چون که شناختیه که برند شما کسب کرده -یعنی پرداخت شده نیس!

کسب و کارای آمریکایی کلا، هرساله ۴۱ بیلیون دلار رو بخاطر ارائه خدمات مشتری بد از دست میدن.

وقتی واسه مشتری خود خدمات ارائه می دین، هدف تون باید ایجاد یک تجربه جذاب و لذت بخش واسه ایشون باشه. وقتی تجربه مشتری واسه شما در اولویت قرار بگیره دیگر احتیاجی به صرف هزینه ای نیس تا درباره خدمات خود با اونا صحبت کنین. چون کارِ شما به تنهایی این توجه رو کسب کرده.

۶- از امتیازات co-branding / شریک بهره ببرین
جواب همکارم Lisa Toner رو وقتی که از آن درباره مذاکرات توافقاتی شرکتا پرسیدم هیچوقت از یاد نمی برم :

شاید شرکتای بزرگ به افراد زیادی دسترسی داشته باشن، اما چی ندارن؟

وقتی شروع به برندسازی می کنین شایدً اون مقدار دسترسی به مردم رو که Lisa درباره اون صحبت می کرد رو ندارین. شما باید مراحلی رو پیش برید تا اونو بسازین. اما به یاد داشته باشین که این پروسه زمان می بره. تا جایی که، یک راه واسه اینکه نام خود رو در مقابل حضار و مخاطبان زیادی بذارین شریک شدن با برندیه که قبلاً از آن برخوردار بوده.

اما قرار نیس هر برند بزرگی رو واسه اینکار انتخاب کنین!

مطمئن باشین برندی که انتخاب می کنین با شما موافقت داشته باشه. این همکاری باید مفهومی رو در اذهان مخاطبان تون بسازه. در بین جستجوی شریک نکات زیر رو درنظر بگیرین:

مخاطبانِ شریک رو درنظر بگیرین. می تونن به برند شما علاقه مند باشن؟ واسه شما سخته که بدون این شریک به اونا برسین؟ چقدر به شریک شما اعتماد دارن؟ این نکته بسیار مهمیه واسه اینکه به شمام گوش بدن. مردم دیگر به تبلیغات قدیمی اعتماد نمی کنن. پس مطمئن شید شریکی که انتخاب می کنین با القای اعتماد به نفس به مخاطبان دست پیدا میکنه نه از روش شک!
چیزی واسه پیشنهاد دادن به شریک تون داشته باشین. همونطور که Lisa میگه “اونا چی ندارن؟” این تجربه باید بُرد-بُرد-بُرد باشه. واسه شما، واسه شریک و واسه مصرف کننده شما
یک شرکت شناخته شده و مورداحترام رو به عنوان شریک انتخاب کنین. تصمیمات خرید مردمون بسیاری، طبق مسئولیت اجتماعیِ برند قرار گرفته. واقعا، ۸۵ درصد از جوانان این نسل می گن که تمایل شون واسه پیشنهاد دادنِ این دسته از برندها بیش تر می شه.
رسیدن به برند
انگار برندینگ یا برندسازی یک مسئولیت و تعهد خیلی سنگین و بزرگ باشه خصوصاً اگه منابع محدودی داشته باشین. اما همونطور که دیدیم راه های اقتصادی زیادی هست که به شما کمک می کنه تا کارتون رو شروع کنین.

نویسنده: Amanda Zantal-Wiener

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۳/۵]

برندسازی شامل علائم و نشونه ها واسه جدا شدن و جذب خریداران وفادار

برندسازی
برند سازی از واژه ای در زبون اسکاندیناوی قدیم به معنی داغ کردن و سوزوندن میاد، به این خاطر که دامداران واسه جدا ساختن دامهای خود از دامهای بقیه، علامت مشخصی روی بدن دامها داغ می کردن. با مهاجرت اروپائیان به شمال قاره آمریکا، اصطلاحات و سنتهای این چنینی با اونا به کشور آمریکا اومد. البته این معنی در زمان قدیم در کشورهایی که مهد تمدن بودن مثل ایران، چین، روم و مصر هم وجود داشت که واسه مشخص شدن سازندگان و صاحبان کالا، علامت تجاری سازنده یا صاحب کالا بر روشون نقش می بست مثل علامتهایی که بر ظروف چینی و سفالی قدیمی موجود در موزها دیده می شه. در بیشتر موارد این علائم و نشونه ها واسه جدا شدن و جذب خریداران وفادار به کار می رفت. پس معنی کاربردی برند موضوع جدیدی نیس، اون چیزی که جدیده علم برندسازی و تکنیکهای خلق برنده که در کشورهای پیشرفته تهیه و امروزی شده. این روزا تعاریف خیلی زیادی واسه برند هست اما وقتی بیشتر تعاریف برند رو جمع و دسته بندی کنیم به یک نکته مهم برمی خوریم. 

دسته اول تعاریفی هستن که بیشتر بر کارکرد برند تاکید دارن و در راس اونا تعریف انجمن بازاریابی آمریکا قرار میگیره. طبق تعریف انجمن بازاریابی آمریکا، برند یعنی:” نام، واژه یا علامت، نماد، طرح یا ترکیبی از همه این عناصر که به خاطر شناسائی جنسا و خدمات یک فروشنده (یا گروهی از فروشندگان) با هدف ایجاد فرق در میدون رقابت استفاده میشن.” این همون معنی قدیمی و کاربردی برنده.

دسته دوم تعاریف بیشتر بر تصور و احساس مخاطب تاکید دارن. این دسته از تعاریف واسه ایجاد ارتباطات برند به درد بخور هستن. نمونه ای از این نوع تعاریف از مارتی نیومایر:”برند تصور، احساس باطنی و داخلی شخص درباره یه محصول، خدمت یا شرکته.”

این نوع تعاریف از آن نظر واسه ایجاد ارتباط مهم هستن که می گن هممون آدما با وجود تلاش واسه منطقی بودن، موجوداتی احساسی و شهودی هستیم. این تعریف به ما دو نکته رو نشون میده.

نکته اول این که برند از طرف افراد تعریف می شه نه از طرف شرکتها، و چون احساس باطنی هر شخص فرق داره و در آخر هر شخصی نسخه خود رو از برند خلق می کنه.

نکته دوم برآمده از این تعریف مسئله مدیریت برنده. از آنجائیکه برند، احساس و تصور آدما درباره یک چیزه پس ما توان مدیریت این احساسها رو نداریم، ما وسیله ها و ارتباطاتی رو میتونیم مدیریت کنیم که در خدمت ساخت تصور و این احساسات باطنی باشه، یعنی   چیزی که ما مدیریت می کنیم وسایل ساخت و ارتباطات برنده نه خود معنی برند. از این تعریف بر میاد که یه محصول باید خصوصیاتی داشته باشه تا بتونه برند شه، مثلا یک وعده جذاب واسه مصرف کننده در داخل خود داشته باشه تا درباره اون تصور و احساسی داخلی شکل گیرد.

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

برندسازی چیزی بیشتر از ایجاد یک نام یا لوگوی خاص و قشنگ

برندسازی یا برندینگ، فرآیندی منظمه که واسه ایجاد فرق، آگاهی و افزایش وفاداری مشتری استفاده می­شه. هدف اصلی از برندسازی یه محصول، خدمت یا سازمان ، ایجاد تصور و چشم انداز نسبت به تجارت خود در مشتریاس، تا جاییکه برطرف کردن نیازای خود رو وابسته به مراجعه به شما بدونن. این کار لازمه دستورهای سطوح بالا و آمادگی لازم واسه سرمایه­ گذاری در آینده س. برندسازی استفاده از هر وقتیه تا بگیم به چه دلیل مردم باید یک برند یانام تجاری رو نسبت به بقیه برندها انتخاب کنه.
واسه ایجادبرند هشت وسیله در اختیار مدیران بازاریابی قرار داره تا از روش اون با مشتریان ارتباط برقرار کرده و یک برند قوی در بازار بسازن: تبلیغات، روابط عمومی، جلو بردن فروش، بازاریابی مستقیم، فروش شخصی، بسته بندی، رویدادها و اسپانسرینگ، خدمات مشتری

کلا برندینگ یا برندسازی، فرآیندیه که درزمان اون به جایگاه احساسی و عاطفی یه محصول یا خدمت اضافه می شه،
بدین وسیله ارزش اون واسه مشتریان و بقیه ذی نفعان زیاد می شه.

برندسازی چیزی بیشتر از ایجاد یک نام یا لوگوی خاص و قشنگ واسه یه محصول یا خدمته،  مسیریه که به دلیل اون مشتریان، اجناس و خدمات یک شرکت رو درک و تجربه می کنن.

برندسازی ایجاد تمایزی منحصر بفرده که واسه مشتریان، کارکنان و مدیران سازمان اهمیت زیادی داره. داشتن  یک برند یا نام تجاری قوی باعث می شه هزینه های یک شرکت به دلیل جلوگیری از سرمایه گذاریای نامناسب و بی هدف به طور به طور کامل محسوسی کاهش پیدا کنن.
سودآوری به وسیله جذب مشتریانی وفادار به طور چشم گیری زیاد میشه و از همه مهمتر برند یک شرکت تبدیل به دارایی نا قابل لمس واسه سازمان می شه که ارزش اون می تونه بیشتر از کل ارزش همه داراییای فیزیکی اون سازمان باشه.
مثل­ ی دلایل مهم برندسازی یا برندینگ در پیش سازمانا، تمایل به رهبر بودن، پیشی گرفتن در صحنه­ ی رقابت و دسترسی کارمندان به بهترین امکانات به خاطر رسیدن به مشتریان کم هزینه تر می­ باشه، منظور از مشتریان کم هزینه تر اینه که در صورتی که مشتری با برند سازمان آشنا باشه و احساس مناسبی نسبت به اون داشته باشه، سازمان هزینه تبلیغات، زمان و… کمتری واسه تبدیل ایشون به یک مشتری بالقوه یا وفادار متحمل می شه.

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

برندینگ در اینترنت چه اصولی داره؟

برندینگ در اینترنت
اصولی رو هنگام برندینگ در اینترنت باید دید کرد:

بایدها

۱. جذابیتای چشمی
اگه می خواید واسه سازمان خود یک پروفایل آنلاین بسازین، بهتره از همون اول حرفه ای ظاهر شید چون که تصویر سازمان از همون اول تو ذهن کاربران شکل میگیره. سایت شما معرف سازمان شماس و هرچه حضور شما در اینترنت حرفه ای تر و باحال تر باشه، تصویر بهتری از سازمان شما تو ذهن کاربران ایجاد می شه. باید خود رو طوری معرفی کنین که مشتریان بدونن حرفه ای هستین و کیفیت و خدمات اولویتاتون هستن. اما چیجوری ثابت کنیم که در دنیای مجازی هم به اندازه دنیای واقعی حرفه ای هستیم؟ ممکنه کمی ظاهربینانه به نظر برسه اما تجربه نشون داده که کاربران اینترنت به جنبه های چشمی توجه ویژه ای دارن. به همین منظور بهتره سایت یا لوگوی سازمان رو به یه جور طراحی کنین که توجه کاربران رو جلب کنه. می تونین از طراحان سایت کمک بگیرین یا از وسایل طراحی سایت استفاده کنین. من Wix رو پیشنهاد می کنم. 

۲. حضور فعال و ارتباط با مخاطبان
واسه اینکه کسب وکار شما معنا پیدا کنه، باید با کاربران در ارتباط باشین. به این منظور باید پیش از انتخاب محتوای سایت، یه روش هدف دار بازاریابی در پیش بگیرین. این روش هدف دار باید با نیازها و خواسته های مخاطبان شمام جهت باشه. پس، ایجاد یک پروفایل آنلاین تنها طراحی یک سایت یا صفحه در شبکه های اجتماعی نیس بلکه انتشار محتوا و مطالبیه که واسه مخاطبان شما باحال و مهم باشه. به این منظور باید از عبارات و کلیدواژهای خاص بارها استفاده کنین تا اگه مثلا کاربری مطلبی رو در گوگل جست وجو کرد، در صفحه یافته های جست وجو، سایت شما بالاتر از بقیه سایتا قرار بگیره (در بخش بازاریابی اینترنتی به این عمل بهینه سازی موتور جست وجو یا SEO می گن).

۳. ارسال یک پیام منظم
از اونجا که در عصر دیجیتال بین مشتریان و سازمانا کانالای ارتباطی بسیاری هست (مجلات، وب سایتا، شبکه های اجتماعی، بیلبوردها و…) بعضی وقتا مشتریان و مخاطبان از دیدن ده ها پیام متفاوت از طرف یک برند دچار سردرگمی می شن. به همین منظور باید تلاش کنین تا یک پیام واحد و منظم رو به مخاطبان خود منتقل کنین. اگه پیامی که به مخاطبان خود منتقل می کنین واحد و منظم باشه، تصویری محکم و به یاد ماندنی از سازمان شما تو ذهن مخاطبان شکل می گیره و هر کجا نشونه ای از شما ببینن (لوگو، شعار یا نقاشی) فورا به یاد شما می افتن. همین امر موجب می شه که مشتریان بارها به شما مراجعه کنن و به شما وفادار باشن. پیام شما باید معرف ارزشای سازمان باشه و با تصویری که از سازمان خود ارائه کردین، همخوانی داشته باشه.

۴. افکار مخاطبان خود رو رهبری کنین
تموم بازاریابان، بازاریابی و تبلیغات رو خوب بلدند اما کمتر کسی می تونه افکار رو رهبری کنه. رهبری افکار، کار آسونی نیس و نیازمند زمان و تلاش بسیاره اما اگه به جای تبلیغات به روشای سنتی بتونین افکار رو رهبری کنین، از تموم رقیبان خود یه قدم جلوتر هستین. اگه رهبری افکار رو فرابگیرید، دیگر تنها یک بازاریاب نیستین، بلکه یک رهبر هستین و این یعنی نفوذ بیشتر. اما چیجوری رهبر افکار شیم؟ هیچکی رهبر به دنیا نیامده و این مهارتیه که باید کم کم به دست بیارین. وظیفه رهبر افکار، تنها ارائه محتوا نیس. اون مسائل و گرایشات رو از زوایای مختلفی بررسی می کنه، راه حلای جانشین رو در نظر داره و می تونه تمایلای مردم رو پیش بینی کنه.

نبایدها

۱. خودنمایی کردن
هیچوقت به اون چیزی که نیستین خودنمایی نکنین چون که اگه خودنمایی کنین، مشتریان شما احساس می کنن در معامله با شما فریب خورده ان، اعتماد خود رو از دست داده و وجهه سازمان و تصویری که از شما تو ذهن مشتریان نقش بسته، خراب می شه. بهتره سازمان خود رو همون گونه که هست، طبق فرهنگ، اصول و ارزش هاش معرفی کنین. اگه هنگام معرفی سازمان شفاف عمل کنین، بین چیزی که مشتریان درباره شما می خونن با چیزی که در عمل می بینن فرقی نمیشه و این یعنی تصویر یک برند قابل اعتماد.

۲. استفاده از شبکه های اجتماعی به عنوان یک خیابون یک طرفه
شبکه های اجتماعی با رسانه های سنتی متفاوتند از این جهت که شما از رسانه های سنتی تنها واسه معرفی برند خود به همه مردم استفاده می کنین. اما شبکه های اجتماعی مثل یک خیابون دوطرفه ان. ایجاد یک پروفایل آنلاین تنها به معنی ایجاد یک صفحه در فیس بوک یا یک حساب کاربری در توییتر نیس. شما در شبکه های اجتماعی باید با مشتریان گفت وگو کنین، از اونا نظرسنجی کنین و به سوالات و مشکلات اونا جواب بدین. از این روش شما به مشتریان اعلام می کنین که به نظرات اونا اهمیت می دین و اونا هم در امور مربوط به برند شما سهم دارن.

۳. کپی ورداری و تقلید از برندهای دیگر
کپی ورداری عملیه که نه به کام مشتریان خوش میاد و نه به کام کسب و کارای دیگر. به جای تقلید از برندی که مدت هاس جای خود رو بین مشتریان باز کرده، بهتره تحقیق کنین و ببینین که نیازای بازار کدوما هستن و چیجوری با استفاده از تاکتیکای جور واجور می تونین محصول یا خدمات متفاوت عرضه کنین. چیزی که شما رو از بقیه جدا می کنه نقطه قوت شماس. با نوآوری و فرهنگ سازمانی منحصربه فرد می تونین تصویری متفاوت از برند خود ارائه کنین.

۴. فراموش کردن دنیای واقعی
هرچند نقش دنیای مجازی در حفظ و بالا بردن وجهه یک برند غیرقابل انکاره اما نباید دنیای واقعی رو از یاد ببرم. می تونین با سازمانای محلی، اتاقای بازرگانی یا موسسات خیریه همکاری کنین. یادتون نره که امکان ایجاد ارتباطات حضوری و عاطفی از روش دنیای واقعی بیشتر از دنیای مجازیه. با مشتریان و رهبران بقیه برندها ارتباط حضوری برقرار کنین و برند خود رو در دنیای واقعی هم معرفی کنین. هر کدوم از این افراد می تونن دوستان یا مربیان آینده شما باشن.

۵. ندیده گرفتن عوامل برون سازمانی
هرچند عواملی چون فرهنگ و فلسفه سازمانی در تشکیل یک برند نقش مهمی اجرا می کنن اما هنگام معرفی سازمان، نباید عوامل خارجی و میدونای دیگر رو ندیده بگیریم. باید گرایشات سهامداران و عوامل اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و سیاسی رو همیشه در نظر داشته باشیم و ببینیم که هر کدوم از این عوامل چیجوری برند ما و وجهه اونو پیش مشتریان تحت تاثیر قرار میدن. اگه این عوامل رو در نظر داشته باشین، برند شما واسه مشتریان معنا پیدا میکنه و اونو به خاطر خواهند سپرد.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۷/۵]

برندینگ چیه و چیجوری اتفاق میفته؟!

در مورد معنی برندینگ دچار ترید هستین؟! نگران نباشین! برندینگ یکی از مفاهیم بازاریابیه که کمی مبهمه. حتی اگه شما در مورد بازاریابی مطالعه کرده باشین هم ممکنه گیج شید. با پدیده فکر مهتر همراه باشین تا به برسی معنی برندینگ بپردازیم.

قبل از هر چیزی واسه درک معنی برندینگ، نیازه تا  محصول و برند (نام تجاری) رو بخوبی بشناسیم.

تعریف محصول
کلا محصول هر چیزیه که بتونه نیاز و یا خواستی از بازار رو جفت و جور کنه. مثل: جنسای فیزیکی، خدمات، تجارب، رویدادها، اماکن، خصوصیات، سازمانها، اطلاعات و ایده ها. “Kotler & Keller”

این به این معنیه که یه محصول می تونه از اقامت در هتل، یک پرواز، یک دوره زبون، لباس، غذا، مسواک و چیزای دیگه ای به جز اینا باشه.

واسه نشون دادن تعریف یه محصول و نقش اون در تعیین نام تجاری، ما از مثال آب استفاده می کنیم:

آب یک منبع آزاده که هر آدم واسه زندگی و زنده موندن به اون نیاز داره. با این حال، محصول روز شد و شرکتا شروع به فروش اون کردن، مثلا با فروش آب معدنی در بطریای شیشه ای و پلاستیکی.

اما آب همیشه آبه. مایع و شفاف. اما چیجوری شرکتا می تونن مردم رو قانع کنن که از اجناس اونا بهترند و مشتریان از اونا بخرن؟! جواب روشنه: به وسیله برندینگ میشه اینکار رو صورت داد.

تعریف برند (نام تجاری)
“یک نام تجاری، نام، اصطلاح، طراحی، نماد یا هر ویژگی دیگه ایه که یک کالا یا خدمات فروشنده رو به شکل جدا از بقیه فروشندگان مشخص می کنه” (انجمن بازاریابی آمریکا).

شما می تونین یک نام تجاری رو به عنوان ایده یا تصویر در نظر بگیرین. که مردم در مورد اجناس خاصی از یک شرکت، هم در عمل (مثلا “کفش سبک وزن”) و هم احساسات (مثلا “کفش منو احساس قوی “) تو ذهن خود دارن. پس، فقط ویژگیای فیزیکی نیس که یک نام تجاری رو ایجاد می کنن، بلکه احساساتی که مصرف کنندگان نسبت به محصول شرکت دارن هم به ایجاد نام تجاری منجر می شن. شامل ترکیبی از نشونه های فیزیکی و عاطفی وقتی که مشتریان در برابر  نام، لوگو، هویت چشمی، یا حتی پیام قرار می گیرن، است.

واسه مطالعه بیشتر:
نام تجاری قوی چیجوری ساخته میشه؟!

قوانین یک برندینگ عالی

یه محصول خیلی راحت می تونه از طرف بقیه در بازار کپی شه. اما یک نام تجاری همیشه بی همتا می مونه. مثلا، کوکاکولا و پپسی هردو محصولی مشابه ارائه می کنن. اما طبق دلایلی افراد وابستگی خاصی به هر کدوم از این نامای تجاری دارن.

با همون مثال آب ادامه می دیم. شرکتای مختلفی با نامای تجاری تلاش در فروش این مایع شفاف و مشابه رو دارن. اونا واسه قانع کردن خریداران نامای تجاری متفاوتی رو پیشرفت دادن. یکی احساس جوونی رو یادآوری می کنه. دیگری با تازگی و مواد معدنی خاص مخاطبان رو جذب می کنه. و دیگری با سالم و طبیعی بودن به پیشرفت نام تجاری خود می پردازه.

در آخر، یک نام تجاری اون احساس ته دل ادما از یه محصول و یا شرکت بخصوصه. هر فرد ورژن خود رو از آن می سازه، و بعضی نامای تجاری با در نظر گرفتن احساسی که مردم از اونا دارن پیشرفت و نزول پیدا می کنن.

تعریف برندینگ
برندینگ یعنی توانا کردن محصول و خدمات با استفاده از قدرت نام تجاری.”Kotler & Keller”

برندینگ پروسه معنی دادن به اجناس خاص با ایجاد و شکل دادن یک نام تجاری تو ذهن مصرف کنندگانه. این یه روش هدف دار طراحی شده به وسیله شرکت هاست. تا به مردم کمک کنه تا به سرعت اجناس و سازمان اونا رو شناسایی کنن. و دلیلی واسه انتخاب اجناس خود در بازار رقابتی بدن. با روشن شدن این موضوع که این نام تجاری خاصه یا نه.

هدف اینه که مشتریان وفادار رو جذب و حفظ کنن. و با ارائه یه محصول که همیشه با اون چیزی که نام تجاری وعده داده شده، هماهنگه.

چه کسائی تاثیر قبول می کنن؟
مصرف کنندگان: همونطور که در بالا توضیح داده شد، نام تجاری به مصرف کنندگان در تصمیم گیری خرید یه محصول مشخص از بین چند شرکت جور واجور کمک می کنه.

کارکنان/سهامداران/شخص سوم: علاوه بر کمک به مصرف کنندگان واسه تشخیص اجناس مشابه، روشای هدف دار برندینگ موفق هم به معروفیت شرکت کمک می کنن. این دارایی می تونه طیف بزرگی از افراد، از مصرف کنندگان به کارمندان، سرمایه گذاران، سهامداران، ارائه دهندگان و پخش کنندگان رو تحت تاثیر بذاره. مثلا اگه برندی رو دوست ندارین و یا با اون ارتباط برقرار نمی نمی کنین، شاید دوست ندارین واسه اون کار کنین. و همینطور اگه برندی رو دوست داشته باشین و اون برند شما درک کنه، شما تمایل دارین واسه اون کار کنین.

واسه مطالعه بیشتر:

روانشناسی تصمیم خرید مشتری

چیجوری میشه اونو انجام داد؟
شرکتا تمایل به استفاده از ابزارای مختلفی واسه ایجاد و شکل دادن به یک نام تجاری دارن. مثلا، نام تجاری رو میشه از روش:

 تبلیغات و ارتباطات
طراحی محصول و بسته بندی
تجربه در مغازه
قیمت گذاری
ساپورت و مشارکت
هویت چشمی برند (آرم، سایت و رنگ، فقط چند نمونه س).
در مثال ما واسه برندینگ آب، طراحی بسته بندی و تبلیغات، شاید مهمترین وسیله مورد استفاده بازاریابان باشه.

طراحی بسته بندی در جلب توجه مصرف کنندگان در مغازه بسیار تاثیر گذاره. اون در مورد خواص محصول به مصرف کنندگان اطلاعات میده. و فرق چشمی بین بقیه رقبا بوجود میاره.

تبلیغات یک وسیله قوی واسه ایجاد و شکل دادن به یک نام تجاری جهانیه. چون بسیار بصریه. و داستان محصول و شرکت رو میگه.

نتیجه
به عبارت ساده، یه محصول چیزیه که شما می فروشید. و یک نام تجاری تصویر تصور محصولیه که شما می فروشید. و برندینگ روش هدف دار ایجاد این تصویره.

امیدوارم این مطلب به درک بهتر معنی برندینگ کمک کرده باشه. اگه شما واسه بهبود این مطلب نظری دارین، اونو از روش درج نظر و یا ارتباط با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

[تعداد: ۱۷    میانگین: ۴.۸/۵]

برندینگ چیه؟

ویژگیا و خصوصیات کمپین خوب برندینگ
اگه بخوایم دلایل پیشرفت یک شرکت و یا یک کارخانه رو آزمایش کنیم ، میتونیم به وضعیت برند اون شرکت دقت کنیم. که اجناس این کارخانه یک برند شناخته شده یا نه ؟ بازخوردا در مورد برندش چیجوری بوده ؟
برندسازی یا برندینگ (Branding) فرآیندی منظمه. که واسه ایجاد آگاهی و افزایش وفاداری مشتری استفاده می­شه. هدف اصلی از برندسازی یه محصول، خدمت یا سازمان ایجاد تصور و چشم انداز نسبت به تجارت خود در مشتریاس. تا جاییکه برطرف کردن نیازای خود رو وابسته به مراجعه به شما بدونن. این کار لازمه دستورهای سطوح بالا و آمادگی لازم واسه سرمایه­ گذاری در آینده س. برندسازی استفاده از هر وقتیه تا بگیم به چه دلیل مردم باید یک برند یا نام تجاری رو نسبت به بقیه برندها انتخاب کنه.

برندسازی یا Branding چیه؟
واسه این منظور هشت وسیله در اختیار مدیران بازاریابی قرار داره تا از روش اون با مشتریان ارتباط برقرار کرده و یک برند قوی در بازار بسازن: تبلیغات، روابط عمومی، جلو بردن فروش، بازاریابی مستقیم، فروش شخصی، بسته بندی، رویدادها و اسپانسرینگ، خدمات مشتری. (دکتر امیر اخلاصی، کتاب اصول برندسازی)

تعریف برندسازی یا برندینگ از نظر بزرگان
کلا برندینگ یا برندسازی، فرآیندیه که درزمان اون به جایگاه احساسی و عاطفی یه محصول یا خدمت اضافه می شه،بدین وسیله ارزش اون واسه مشتریان و بقیه ذینفعان زیاد می شه.
برندسازی یا برندینگ حاصل پیاما و گزارشای رسانه هاست. هر قدر تعداد این پیاما بیشتر و محتوای اونا مطلوب تر باشه، نام تجاری قوی تر می شه.
اَل ریس، لورا ریس، سقوط تبلیغات و ظهور روابط عمومی

برندسازی شامل مباحث و مفاهیم مختلفی چون
جایگاه پیدا کنی و جایگاه سازی برند یا Brand Positioning،
نامگذاری برند،
انتخاب رنگ و طراحی شخصیت چشمی برند( لوگو، آرم و…)،
پیشرفت برند،
ارزش برند و… هستش.

کمپین برندینگ چیه و چه ویژگیایی باید داشته باشه
کامل باشه(Integrated)
برند هم مثل ارکستر، یک رهبر واحد میخواد که صدای واحدی از آن شنیده شه وگرنه هرکی ساز خودشو می زنه و صداهای ناهنجار تولید شده موجب دفع مخاطب و ایجاد تصویر ذهنی نامناسب از برند و پس مریضی چند شخصیتی برند(Brand Schizophrenia) می شه. این مریضی از اونجا ناشی می شه که مدیر فروش واسه خودش می فروشه، مدیر تبلیغات واسه خودش تبلیغ می کنه، مدیر روابط عمومی واسه خودش روابط عمومی انجام میده و… در بهترین حالت (که امروز در ایران عادی شده) هر کدوم واسه خود یک کمپین جدا از هم تهیه می کنه!

هر کدوم از اینا یک شخصیت جدا از هم از آن برند می سازه و به افراد و مخاطبان ارائه میده. پس مخاطبان شخصیتای متفاوتی از برند می بینن و فکر می کنن که برند چند شخصیتیه. این مریضی بسیار خطرناکه و درمانش به مراتب سخت تر از پیشگیری از اینه.
اتحاد یک کمپین موجب خلق یک هویت واحد می شه. حتی اگه این هویت مطلوب مخاطبان نباشه، کافیه یک تصویر ذهنی از ذهن اونا پاک شه نه چندین و چند تصویر ذهنی خوب و بد مغشوش.

متناسب با شرایط محیطی باشه(Context Oriented)
در اول بهتره معنی محیط(Context) رو تو ذهن خود یکی کنیم. شرایط محیطی(Context) به معنی در نظر گرفتن کلیه بخشای محیط M۳است : خرد (Micro)، نیمه خرد یا نیمه کلان که من اونو بازار می نامم (Market)و کلان(Macro) هم اینکه بعد چهارم یعنی زمان.
مثلا کمپینای خارجی کپی شده، واسه شرایط محیطی (۳M + زمان) خود تعریف شدن و اطلاعات کامل و کاملی در مورد بازخورد اونا وجود نداره. اگه هم داشته باشه و به فرض، موفق و موثر هم باشن، واسه مخاطبان اون کشور یا منطقه و در زمان اجرای خود صدق می کنه نه در زمان فعلی و شرایط محیطی کشور ما.
یکی از مهم ترین عوامل واسه تهیه یک کمپین، سن برنده. اگه یک کودک سه ساله مریض شه، یک فرد ۳۵ساله و یا یک فرد ۶۵ساله، حتی اگه هر سه یک نوع مریضی داشته باشن، تجویز نوع داروی اونا فرق داره، دُز داروی اونا فرق داره، شرایط و زمان نقاهت متفاوت هم دارن.

تن دوخت و اختصاصاً واسه یک برند

همه جانبه، کامل و ۳۶۰درجه باشه (Holistic)
یک کمپین ۳۶۰درجه، برنامه ایه که از دید محتوای پیام، حامل همه جنبه های برند یعنی هدف دار (Strategic)، مفهومی (Conceptual)، تصویری (Visual) و کلامی(Verbal) باشه. در عین حال و از دید ابزاری هم، هم وسایل بالای خطی(ATL) و هم زیرخطی(BTL) رو پوشش بده. همین جا بهتره اشاره کنم که بر خلاف بعضی خیالات، وسایل روی خطی (TTL)، از دید ابزاری قابل بررسی نیس؛ چون ذاتاً وسیله حساب نمی شن و روش هدف دارای کامل سازی بین ATLو BTL رو شامل می شن. یک کمپین کامل، هم اینکه باید همه زمانای حال، آینده و گذشته برند رو در نظر بگیره.

اگه کمپین ویژگی ۳۶۰درجه بودن رو نداشته باشه، ممکنه از یک جهت مورد تهاجم یک کمپین دیگر (برند حریف) قرار بگیره. از طرفی تنها بخشی از یک مسأله اصلی برند رو حل می کنه. مثلاً یک کمپین رسانه ای بخشی جزیی از این کمپین ۳۶۰درجهه که مربوط به نوع، زمان، هزینه و چگونگی تخصیص بودجه به وسیله ها و رسانه ها به شکل ارتباطات کامل بازاریابی و برند (IMBC) است. باشه(Exclusive)

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

برندینگ کار و کاسبی کوچیک و ۱۰ روش موثر واسه این کار

اهمیت برندینگ کار و کاسبی کوچیک
برندینگ کار و کاسبی کوچیک چقدر مهمه؟ برندینگ یا همون برندسازی همونقدر که واسه کسب و کارای بزرگ مهمه واسه کسب و کارای کوچیک هم مهمه. ، خیلی از برندهای شرکتی تلاش می کنن بیشتر مثل شرکتای کوچیک باشن. تا واسه مصرف کنندگانی که بهتر می دونن از برندهای جداگونه ساپورت کنن، جذاب به نظر برسن.

ایجاد هویت برند
خیلی از صاحبان کسب و کارای کوچیک می دونن که برندینگ واسه کسب و کارشون لازمه. اما تعداد خیلی از اونا واقعا نمی دونن به چه دلیل.

اونا ارتباط بین کسب و کارای موفق و برندسازی قوی رو تشخیص میدن. و مشتاق ان تا برندی بسازن که موفقیتای مشابهی رو واسه اونا به ارمغان آورد. هم اینکه درک می کنن که برندینگ  فقط یک لوگو و چگونگی دیده شدن اونا در بیرون از گود نیس. اما  تعداد بسیار کمی میفهمن که برندهای موفق، برندینگ رو  در قلب کار و کاسبی قرار میدن. پس برندینگ کار و کاسبی کوچیک هم از این قانون مستثنا نیس.

برندینگ روشی واسه تعریف کار و کاسبی واسه خودتون، تیم تون و مخاطبان خارجی تونه. برندینگ رو میشه “هویت” کار و کاسبی نامید. اما تنها با فهمیدن این نکته که برند در بردارنده  هسته مرکزی کار و کاسبی و ارزش اونم هست، نه فقط ظاهر اون. این روزا مشتریان همه کسب و کارا بسیار باهوش هستن. طوری که می تونن از روشای بسیاری استفاده کنن. و  تلاشای شرکتا رو واسه بهتر کردن، تغییر دادن و یا جذاب کردن روش ها فروش رصد کنه.

امتیازات برندینگ کار و کاسبی کوچیک
امتیازات برندی که به شکل هدف دار تعریف شده می تونه مشابه همون مزیتایی باشه که افراد هنگام دوست شدن  با یکدیگر به دشت می کنن. وقتی مشتریان از نظر احساسی با برند ارتباط برقرار کنن باعث فروش بیشتر و برجسته شدن برند می شن. چون ارزش و باورهای یک برند رو به اشتراک می ذارن. این مسئله هم اینکه می تونه به وفاداری، ساپورت منجر شه و حتی وقتی که رقبا به تخفیفای تبلیغاتی متکی هستن از قیمتای شکلای جور واجور شما محافظت کنه. هم اینکه می تونه پلتفرم ایده آلی رو به شما بده که با اون می تونین پیشنهادات و دامنه فعالیت خود رو گسترش بدین.

روشای برندینگ کسب و کارای کوچیک
اینجا ده نکته درباره چگونگی اجرا موفق برندینگ کار و کاسبی کوچیک ارائه شده. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

با تعریف برند خود شروع کنین
محصول و یا خدمات کار و کاسبی خود رو بررسی کنین. فضای موجود واسه محصول در بازار رو دقیقا مشخص کنین. نیاز و نگرانیای احساسی و منطقی مشتریان خود رو جستجو کنین. کاراکتر برند شما باید کار و کاسبی تون رو پیشرفت بخشه. با پایه مشتری تون ارتباط برقرار کرده و شما رو در بازار جدا کنه.

هنگام ساخت برند، اونو یک فرد در نظر بگیرین
هر کدوم از ما فردی هستیم که شخصیتش از باورها، ارزشا و اهداف تشکیل شده؛ یعنی چیزایی که تعریف می کنن ما کی هستیم. و با کی ارتباط برقرار می کنیم. شخصیت ما مشخص می کنه در موقعیتای جور واجور چیجوری رفتار می کنیم. چیجوری لباس می پوشیم و چه می گیم. البته واسه مردم این مسئله بصریه. و بسیار کم پیش میاد که شما به شخصیت خودتون توجه کنین. اما وقتی که یک برند می کنین، لازمه که خودتون رو درک کرده باشین.

بدونین که چی کار و کاسبی شما رو پیش می بره
باور کار و کاسبی شما چیه. هدف اون چیه. و چه کسائی قهرمون برند کار و کاسبی هستن. این چیزها می تونن موقعیت احساسی برند شما رو تشکیل. و واسه ارتباطات برند به  هویت و کاراکتر اون  اشاره کنه.

واسه مطالعه بیشتر:

قوانین یک برندینگ عالی چیه؟

نقش کارکنان در شناسایی برند چیه ؟

هویت چندگانه برند و جایگاه برند در کار و کاسبی

نقش هویت برند در سازمان چیه!!؟

هدف تون ایجاد روابط بلندمدت با مشتریان باشه
به پیشنهادات خود رنگ و لعاب کاذب ندین. و انتظاراتی رو که موجب نبود تحقق وعدها می شن، بر انگیخته نکنین. با برندینگ رو راست اعتماد سازی رو انجام بدین. در معرفی شرکت خود روشن و در مورد ارزشایی که روزانه ارائه می دین رو راست باشین.

با تن صدای ثابت و مطلوب با مشتریان خود صحبت کنین
این مسئله کمک می کنه که ویژگیای کار و کاسبی تقویت شده و پیشنهادات شفاف سازی شن. طوری که  مشتریان دقیقا بدونن چه انتظاری باید  از محصول یا خدمات داشته باشن.

پیام برابری رو بارها و به روشی برابر تکرار نکنین
مرتباً ایجاد پیامای کلیدی خود رو با هم به کار ببرین. تا یک هویت منظم بسازین.

تلاش نکنین که از برندهای زنجیره ای یا مارکای بزرگ تقلید کنین
تلاش کنین تا هویت جدا خود رو شکل بدین. یک جریان مصرف کننده بزرگ در حال حرکت به طرف موسسات جداگونه هستن. و چندین زنجیره تلاش می کنن تا احساس استقلال رو واسه داشتن بخشی از بازار تقلید کنن. اپراتورهای جداگونه خوب می تونن موقعیت خود رو واسه جذب مشتریانی که به دنبال چیزی اصیل تر و معتبرتر هستن، به کار گیرند.

خلاق، جسور و با جربزه باشین – بخاطر چیزی که به اون باور دارین، ایستادگی کنین
برندای بزرگ لایه های بزرگی از تشریفات اداری دارن که مانع از انعطاف پذیری و جواب به نیازای همیشگی مشتریان می شه. این لایه های تصمیم گیرنده موجب می شه که اونا جسارت و جربزه لازم واسه ساپورت از برند رو نداشته باشن.

همیشه موقع ایجاد ارتباط با مشتریان، برند خود رو در نظر بگیرین
غرور خود رو از دست ندین. و موقعیت برند خود رو با تخفیف بی قید و شرط ضعیف کردن نکنین. تلاش کنین به جای کاهش قیمتا، پیشنهادای بهتر و بیشتری ارائه بدین. تبلیغات فرصتی واسه تقویت ماموریت برند شماس.

فقط روش قدیمی چاپ لوگوی روی همه چیز، کافی نمیشه
آینده برند روون و جذابه. – به فهم و ذکاوت مشتریان خود احترام بذارین. و همه چیز رو در مقابل چشماشون قرار ندین. تهمیدات جدیدی  به کار گیرید. و بذارین تا مشتریان خودشون در مورد برند شما اطلاعات به دست بیارن. این روش باعث تقویت و پرورش نمایندگانی می شه که از صحبت کردن در مورد چیزی که کشف کردن، حال می کنن.

برندینگ کار و کاسبی کوچیک با عمل به موارد فوق ممکن می شه. با استفاده از تواناییای خود در ایجاد هویتی موندگار تو ذهن مخاطبان تلاش کنین.

[تعداد: ۱    میانگین: ۳/۵]

بزرگ ترین اشتباهات شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۱۷

اشتباهات شبکه های اجتماعی شاید تا الان مستقیماً به ذهن تون خطور نکرده باشه و شاید ندونین منظور ما دقیقا چیه!

اشتباهات شبکه های اجتماعی شاید در ظاهر چیز خاصی به نظر نرسه اما چون این روزا همه فعالیتای یک برند و کسب وکار به جوامع آنلاین و سطح اینترنت وابسته، شدیدا پیشنهاد می شه که با دقت، حوصله و تلاش همیشگی فعالیتای رسانه های اجتماعی خود رو پیش ببرین. البته پس از تعیین کانالای درست واسه فعالیت!

اشتباهات شبکه های اجتماعی
اشتباهات شبکه های اجتماعی که برند یا کسب وکار شما چه بخوایم نه نخوایم مرتکب می شه مستقیماً به اعتبار، معروفیت و حتی اندازه فروش شما آسیب می زنه. شدیدا پیشنهاد می کنیم که از این اشتباهات دور بمونین. از بهترین راه ها واسه دور موندن هم آگاهی و آموختن از اشتباهات دیگرونه. بخاطر گسترده بودن فعالیتای اجتماعی شما، پیشنهاد می کنیم اشتباهات برندهای برتر رو که در این پست می خونیم از دست ندین. بلکه با همکاران و دوستای خود هم به اشتراک بذارین.

Fox News اعلام کرد که دونالد ترامپ آخر هفته خود رو در کاخ سفید سپری کرده اما ، اون در تعطیلات بازی گلف به سر می برده.

به عنوان رئیس جمهور آمریکا، باید واسه دونالد ترامپ زندگی و حضور در منزل جدیدش که کاخ سفیده به یه چیز عادی تبدیل شه. اما Fox News تصمیم گرفت که ترامپ و گذروندن آخر هفته اش در مقر ریاست جمهوری رو به عنوان “خبر فوری” انتشار بده. این خبر در روز یکشنبه، ۲۶ مارس توییت شده.

مهم ترین خبر اینجور بود: گذروندن آخر هفته با کار کردن در کاخ سفید.

اما موضوع این بود که ترامپ اصلاً در کاخ سفید حتی حضور هم نداشته! دونالد ترامپ رئیس جمهور خبرساز آمریکا، آخر هفته خود رو در زمین گلف سپری کرده و به تماشای تلویزیون در ویرجینیا مشغول بوده.

خلاصه اینکه این خبر Fox صحت نداشته و خیلی از منتقدان حتی نوشتن که بر فرض اگه هم صحت داشت، باید تبدیل به “خبر فوری” می شد؟

از دومین شکستای شبکه های اجتماعی که در ماه های ساده سال ۲۰۱۷ میلادی اتفاق افتاد، میشه به توییت حساب رسمی مک دونالد اشاره کرد که در اون به طرف ترامپ حمله شده بود!

وقتی راجبه سیاست فکر می کنین، احتملا فست فود باید آخرین چیزی باشه که به ذهن تون خطور می کنه.اونم زنجیره فست فودیِ مک دونالد! اما در صبح روز ۱۶ مارس، حساب کاربری این شرکت در توییتر، دست به اقدام عجیبی زد!

به گفته شرکت مک دونالد یک هکر با ورود به حساب رسمی این شرکت توییتی رو به بیشتر از ۱۵۰,۰۰۰ دنبال کننده شرکت ارسال کرده و در اون، به رئیس جمهور آمریکا -دونالد ترامپ- توهین کرده. در این توییت رسمی، ترامپ رو “چندش آور” خونده و به دستان کوچیک ترامپ اشاره کرده. همینطور در این توییت، خواستارِ برگشتِ باراک اوباما -رئیس جمهور سابق آمریکا- شده.

این توییت تا قبل از حذف شدن، به مدت نیم ساعت در صفحه رسمی شرکت مک دونالد قرار گرفته. بالافاصله پس از پاک شدن توییت، این شرکت در صفحه خود اینجور نوشت: توییتر به ما آگاهی داد که حساب کاربری مون در خطر قرار گرفته. ما توییت رو حذف کردیم، امنیت رو بازگرداندیم و حالا در حال بررسی هستیم.

چیزی که روشنه اینه که این اتفاق خواه واقعاً به دست هکر اتفاق افتاده باشه یا نه، شاید مک دونالد مشتریان وفادارش رو از دست داده! نظر شما چیه؟

اشتباه بزرگ بعدی، واسه روز اسکار بود که به وسیله حسابدار PwC اتفاق افتاد.

در ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ یکی از بزرگ ترین اشتباهات در تاریخ اسکار اتفاق افتاد اونم وقتی که Warren Beatty و Faye Dunaway اسم اشتباه فیلمی رو به عنوان Best Picture اعلام کردن. این اشتباه تقصیر این دو نفر نبود بلکه مقصر حسابدار PricewaterhouseCoopers آقای Brian Cullinan بود. اون در طول این برنامه اسکار در پشت صحنه مشغول بود و تنها کار اون این بود که مطمئن باشه پاکتای درست به دست افراد درست می رسه. بطور ویژه به اون سپرده شده بود تا آفلاین بمونه تا کاملً حواس و تمرکز خود رو روی کارش بذاره و هیچ عامل مزاحمی به سراغش نیاد.

بدیش اینه تنها یک اخطار ساده واسه اون کافی نبود! Cullinan در طول کل برنامه اسکار در حال توییت زدن بوده تا اینکه پاکت اشتباه رو به دست این دو هنرمند داده. توییتش در پشت صحنه اسکار اینجور ثبت شدن:

“کیه که نخواد از پشت صحنه اسکار یه عکس توییت کنه؟”

اشتباه بزرگ بعدی به وسیله بخش مالی شرکت یاهو اتفاق افتاد! جالبه نه؟

در روز ۵ ژانویه، وقتی بخش امور مالی شرکت یاهو قصد داشت فالوورهای خود رو از برنامه ساختن نیروی دریاییِ “بزرگ تر” دونالد ترامپ آگاه کنه بجای کلمه Bigger که با حرف b شروع می شد، حرف n (که در کیبورد در کنارهم قرار دارن و همیشه همه دچار این اشتباه تایپی میشیم) رو استفاده کرد. شاید تا اینجای داستان بگید که ، پیش میاد! اما موضوع چیز دیگه ایه!

کلمه Bigger اگه با حرف N شروع شه، کلمه ای نژادی بوجود آید که به معنیِ “کاکاسیاه” و سیاه پوسته. بدیش اینه این پست، تقریباً به مدت یک ساعت در صفحه رسمی قرار گرفت و بازخورد بزرگی رو از جامعه توییت گرفت. بطوری که تا قبل اینکه یاهو این پست رو پاک کرده و عذرخواهی کنه، به وسیله دیگر کاربران بیشتر از هزار بار توییت دوباره شده بود.

آخرش اینکه، باید اشتباهات شبکه های اجتماعی رو خیلی جدی گرفت چون حتی اگه مقصر شخص شمام نباشین می تونه اعتبار شما رو درهم شکند (مثل مورد هک شدن مک دونالد!)

کارشناسان پدیده فکر مهتر تجارب بسیاری در مدیریت شبکه های اجتماعی دارن، می تونین با خیال راحت مدیریت شبکه های اجتماعی کسب وکار خود رو به اونا واگذار کنین و یا مشاوره بخواهید. از اینجا با پدیده فکر مهتر تماس بگیرین.

[تعداد: ۳    میانگین: ۴/۵]

ورها می رسین، به یاد دارین؟

بزرگ ترین دروغا درباره موفقیت

بزرگ ترین دروغا درباره موفقیت
خیلی از ما آرزو داریم موفق باشیم، اما خیلی از ما باور نداریم که به اون رسیدیم و به همون سطحی از موفقیتی که خواستیم رسیدیم. هممون تعاریف متفاوتی نسبت به موفقیت داریم. اما بعضی دروغای عادی درباره موفقیت، چگونگی رسیدن به اون، و اینکه چی به ما عرضه می کنه، هست که  ما به اونا معتقدیم. در این پست، به بزرگ ترین این دروغا می پردازیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

به همه پاسخا نیاز دارین
Joan Baez میگه: تا وقتی که کسی جستجو می کنه، جواب به دست میاد. افراد موفق کسائی نیستن که با داشتن همه پاسخا کار رو شروع کنن. اونا فقط یاد گرفتن که چیجوری چیزی رو که نمی دونن دریابند.

با تشکر زیاد از دنیای اطلاعات آنلاین  که هیچ عذر و بهونه ای رو واسه ندونستن ایجاد نمی کنه و همه چیز رو واسه دانستن همه افراد آماده می سازه. همه میتونیم تنها با چند کلیک از منابع با ارزشی از اطلاعات برخوردار شیم.

خیلی از کارآفرینان از روش آزمون و خطا و یادگرفتن از اشتباهات شون به موفقیت دست پیدا میکنن. اونا تحت تاثیر چیزایی که نمی دونن قرار نمی گیرن و بدون ترس قدم برمی دارن حتی اگه در این راه مرتکب اشتباه شن.

شما نمی تونین منتظر همه پاسخا بمونین تا بخواهید قدمی از پیش ببرین.

شما احتیاجی به تغییر ندارین
بعضی بیانیها هستن که اعلام می کنن : جنون، یعنی انجام دادن فعالیتای تکراری زیاد و انتظار کسب یافته های متفاوت! با این تفکر، لازمه کمی رو راست بگیم که یک نقطه خوب بین جنون و همت هست. و اون، جاییه که آگاهی می خواد از اینکه چه موقع باید ادامه دهیم و چه موقع باید تغییراتی رو بسازیم. واسه رسیدن به سطح موفقیتی که می خواین، باید آماده باشین که به طرف یک صنعت جدید و یا پیشنهاد فروش بی همتا محصول تون رو تغییر بدین.

کارایی که تا الان انجام داده و به اتمام رسوندین شما رو به جایگاهی که الان حضور دارین رسونده. اما اگه می خواین به جایگاهای بالاتری برسین باید بعضی ترفندها رو پیاده کنین.

بعضی وقتا، تموم تغییراتی که نیاز دارین تنها فرق یک درجه ایه. پس هشیار باشین! می تونین واسه آگاهی و درک وسیع تر از راه های پرفراز و نشیب کار و کاسبی تون با مشاوران و کارشناسان پدیده فکر مهتر ارتباط برقرار کنین. از روش کلیک بر اینجا

موفقیتِ یک شبه، واقعیه
خواننده مشهور Beyonce میگه: با کسی دیدار نداشتم که در صنعت من، ازم سخت تر کار کرده باشه.

پیشنهاد ما واسه مطالعه : درسای بازاریابی از Beyonce

یکی از اشتباه ترین باورها اینه که فکر می کنیم موفقیت در یک شب اتفاق میفته. این دروغ در داستانای رسانه ای هم که تا الان بارها خوندیم به ما منتقل شده. این درسته که هممون داستانای خوب با داخل مایه کسی که بدون هیچ پول و سرمایه ای، یک شبه به موفقیت زیادی دست پیدا میکنه علاقه داریم. حتی بعضی آرزو می کنیم که کاش واسه ما هم همین اتفاق بیفته.

تنها چیزی که می تونه در طول یک شب اتفاق بیفته، اینه که به رسمیت شناخته شن.

اگه با هر کدوم از افراد موفق مصاحبه کنین، خواهند گفت که روزای سختی رو گذرونده ان تا به جایی که الان هستن برسن. مارک زاکربرگ از سالهای ساده پیشرفت فیسبوک در ساعتای طولانی و کسل کننده ای که صرف کدنویسی می کرد سخن به میان میاره.حتی شخص بااستعدادی مثل Tylor Swift هم میگه که همیشه شدیدا و به سختی مشغول کار بوده.

پیشنهاد ما واسه مطالعه : درسای بازاریابی از Tylor Swift

واسه رسیدن به موفقیت، نیاز به هیچ فداکاری ندارین
اُپرا وینفری میگه: شما می تونین همه چیز داشته باشین. اما نه یهو!

پیشنهاد ما واسه مطالعه : چند تا نکته مهم واسه موفقیت، از زبون اپرا وینفری

بله همینطوره. شما می تونین تو یه ماه برابر ۱۰۰ میلیون تومن پول بدست بیارین. می تونین تو یه سال به ۵۰ کشور سفر کنین. می تونین همه لحظات بیداری خود رو در کنار خونواده سپری کنین. می تونین ورزشکار باشین و در مسابقات دو برنده شید. می تونین موسسه خیریه ویژه خودتون رو تاسیس کنین و گرسنگی رو از سطح جهان بزدایید.

اما همه اینا، یهو رخ نمی دن!!!

واقعیت اینه که شما باید درباره چیزی که واقعا در همین لحظه می خواین تصمیم بگیرین. زندگانی ما نمیتونه یک سطح عالی و بدون مشکل از همه چیز باشه. شما باید تصمیم بگیرین که چی رو امروز واسه چیزایی که می خواین به دست بیارین قربونی و قدا می کنین. بعد می تونین بیش تر بخواهید …

اولویتاتون ممکنه با در نظر گرفتن مراحلی از زندگی که وارد میشین فرق داشته باشه. اما انتظار داشتن اینکه هر کدوم از این مراحل بی اشکال و عالی باشه شما رو به طرف یک ناامیدی بزرگ می بره.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۷/۵]

بزرگ ترین سوءتفاهما درباره اینستاگرام واسه کسب وکارها

این روزا اینستاگرام به یکی از ستارها در بین شبکه های اجتماعی تبدیل شده. همونطور که میدونید روی تصاویر تمرکز داره و راه های جدیدی رو واسه استفاده از بازاریابی چشمی ایجاد کرده. با این حال، خیلی از کسب وکارها فکر می کنن که اصلاً نوع محصول و کلا بخش کاری شون به شکلی نیس که بتونن از این اپلیکیشن محبوب استفاده کنن. ما در این پست، بعضی از این سوءتفاهمایی که در بین شرکتا هست می پردازیم و راهکارهایی رو ارائه می دیم تا به سوالات تون جواب داده و هر چی زودتر، اینستاگرام رو در بازاریابی خود بکار گیرید. امیدوارم مطلب مفیدی واسه شما باشه.

اینستاگرام
۱- فقط واسه کسب وکارهایی که اجناس چشمی دارن، موثره
اینکه محصول شما جذابیت چشمی نداره، یا اصلاً محصول شما فروشی نباشه بلکه ارائه خدمات باشه؛ دلیل خوبی واسه این نیس که از اینستاگرام استفاده نکنین! هدف شرکتایی که از اینستاگرام استفاده می کنن باید پیدا کردن تصاویر مهم، قانع کننده و سرگرم کننده باشه تا با مخاطبان شون در بین بذارن.

حتما می پرسین که اینطور شرکتای خدماتی چیجوری باید از اینستاگرام استفاده کنن؟ جواب این سئوال “فرهنگ” است!

بله این نوع شرکتای خدماتی که نمی تونن با تصاویر جذاب از محصول و … در اینستاگرام ظاهر شن باید فرهنگ سازمان شون رو به اشتراک بذارن.

تصاویر کارکنان و میزها و محل کارشون معمولاً یافته های خوبی در اینستاگرام داره. دو مزیت اصلی اینکار از این قراره:

شرکت رو به چشم افراد درخواست کننده کار، باحال تر نشون میده.
“اعتماد” رو به مشتریان بالقوه القا می کنه.
eBay تصویر زیر رو که واسه کارکنانشه به اشتراک گذاشت که در سازمان خیریه (جفت و جور کردن غذا و خوراکی) مشغول خدمات رسانی بودن. تصاویر اینطور از سازمان تون که نشون میده به جامعه و مردم اهمیت می دین مورد علاقه کاربران اینستاگرامیه و مطمئن باشین که موردتحسین قرار می گیرین.

۲- فقط مخصوص برندهای بزرگه
بعضی فکر می کنن که فقط برندهای بزرگ که بودجه بازاریابی بزرگی دارن می تونن از اینستاگرام استفاده کنن اما اینطور نیس!

بعضی از کسب و کارای کوچیک هستن که الان خوب از اینستاگرام استفاده می کنن و از امتیازات اون استفاده میکردن مثل Mission Bicycle و Folk Fibers.

جالبه بدونین که بعضی از هنرمندان که بطور شخصی فعالیت دارن اعتراف کردن که اینستاگرام به کمک اونا هم شتافته و باعث شده فروش بیش تری رو تجربه کنن. اگه دقت کنین خیلی از کسب و کارای کوچیک حتی غیررسمی در خود ایران هم بهره خیلی از این اپلیکیشن می برن. امروز تولیدات کارگاهی و حتی هنرهای دستی که خانوما در منزل خلق می کنن طرفدارانی رو از کل کشور جذب کرده که با دریافت هزینه ارسال، به شهرهای جور واجور می فرستند.

۳- فقط واسه پست کردن عکسه
حتی برندهای برتر هم فکر می کنن اینستاگرام فقط واسه پست کردن عکسه! این افراد یکی از مزیتای اصلی اینستاگرام رو در مقایسه با بقیه شبکه ها از دست دادن! اینستاگرام می تونه یک راه دوطرفه بسازه. برندها می تونن با راه اندازی کمپینای مخصوص به تولید محتوای کاربران (UGC) برسن!

اول مرحله واسه انجام این کمپین هم، باید هشتگ مخصوص برند خود رو مربوط به همین کمپین بسازین. بعد از مخاطبان خود بخواهید تصاویرشان رو با همون هشتگ پست کنن.

اینجوری، برندها باید بطور فعالانه کمپینا و هشتگ خود رو گسترش کنن. این کار در اینستاگرام و بقیه شبکه ها حتی در بعضی موارد بطور آفلاین انجام می شه. واسه درک بهتر و بیش تر این مورد، مطالعه مقاله چیجوری دنبال کننده اینستاگرام خود رو افزایش دهیم؟ پیشنهاد می شه.

۴- یافته های قابل آزمایش نیستن
بررسی و پیگیری فعالیتای شبکه های اجتماعی استاندارد شده. بخاطر اینکه هیچ ابزاری واسه امتحان اینستاگرام وجود نداره بعضی فکر می کنن که باید این نوع فعالیتا رو به شکل دستی پیش ببرن.

این باور هم مثل آنالیزهای پلت فرما قدیمی شده. راه های در دسترس واسه بررسی فعالیتای اینستاگرام در ادامه معرفی می شه:

اپلیکیشنای طبق وب
SumAll اطلاعات رو از بین بقیه شبکه های اجتماعی و خدمات، واسه حساب کاربری جفت و جور می کنه تا ثبت نام کنه.

Statigram روی اینستاگرام متمرکز شده و داده هایی رو واسه حساب کاربری ثبت نام شده جفت و جور می کنه.

SimplyMeasured به کاربران اجازه میده تا بررسی و بررسیایی رو از بقیه حسابا بدست بیارن که می تونه واسه شرکتا کاربری باشه.

Nitrogram اطلاعاتی رو درباره هشتگا، حسابای کاربری، اندازه رفت و امد و مشارکت، تعداد تصاویر به اشتراک گذاشته شده و بقیه اثرات بالقوه شون جفت و جور می کنه.

اپلیکیشنای iOS

GramPro رتبه محبوبیت رو واسه هر کدوم از کاربران اینستاگرامی محاسبه می کنه که با استفاده از آن، می تونین افراد تأثیرگذار رو واسه بخش خودتون پیدا کنین.

Static جعبه ابزاریه که می تونه تو یه زمان، چند شبکه (مثل اینستاگرام) رو بررسی کنه.

واسه موفق شدن پیشه برندتون در اینستاگرام، باید دست کم از یکی از این وسیله استفاده کنین.

۵- اینستاگرام می تونه تصاویر رو بفروشه
این اتفاق غیرمنتظره در آخرای سال ۲۰۱۲ اتفاق افتاده بود:

اینستاگرام شرایط استفاده از اونو بروزرسانی کرد و بسیاری هم اونا رو باور داشتن. اینجوری، اونا این حق رو گرفتن که تصاویر هر کسی رو به شخص سوم بفروشن.

اینستاگرام، دوباره در جواب به موج بزرگی از مخالفتا شرایط و اشتباهات کلمه ای اتفاق افتاده رو که شکایات کاربران رو ایجاد کرده بود اصلاح کرد.

حالا، کاربران مالک تصاویر خودشون هستن. شرایط فعلی که به وسیله اینستاگرام مطرح شده بطور روشن میگه که تبلیغات اینستاگرام مشابه استوریای ساپورت شده فیسبوکه. اینستاگرام قرار نیس هیچ گونه محتوایی رو به چیزی بیرون از خودِ اپلیکیشن بفروشه. پس بدون ترس، با کمال آرامش به استفاده از این برنامه محبوب واسه کسب وکار خود بدین.

واسه اطلاعات بیش تر درباره بازاریابی موثر اینستاگرام، می تونین با کارشناسان پدیده فکر مهتر تماس بگیرین. از روش این لینک

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

بزرگترین اشتباهات بررسی SWOT چیه و روشای جلوگیری از اونا

در این مقاله می خوایم در ارتباط با بزرگترین اشتباهات بررسی SWOT صحبت کنیم. واقعا می خواید بیشترین استفاده رو از جدا سازی و بررسی SWOT داشته باشین و بهتر نقاط قوت و ضعف شرکتتون رو بهتر درک کنین؟ پس بذارین به شما کمک کنیم تا بزرگترین اشتباهات بررسی SWOT – مثل نبود دقیق شدن ویا دست کم گرفتن نقاط ضعف – رو شناسایی و از اونا دوری کنین و درنهایت برنامه های کار و کاسبی موثری رو واسه شرکت خود پیشرفت بدین. اول توضیح مختصری در مورد SWOT داریم.

بررسی SWOT چیه؟
بررسی SWOT یک تکنیک خود-تحقیقیه که به شما کمک می کنه تا نقاط قوت (چه کاری بهتر از هرکی دیگری انجام می دین؟) و نقاط ضعف خودتون (چه عواملی باعث از دست رفتن فروش شما می شه) رو شناسایی کنین.

هم اینکه واسه مشخص کردن فرصتای بالقوه (چه جریانای کار و کاسبی ای توجه شما رو به خود جلب کرده) و تهدیدات بالقوه (رقبا چه کارایی انجام میدن) استفاده می شه.

با جواب دادن به چندین سؤال در هر دسته، می تونین ویژگیای خودتون رو از رقبا تشخیص بدین. هم اینکه می تونین با آزمایش نقاط قوت و وضعیت بازار خود، امتیازات رقابتی به دست بیارین.

با اینحال، هنگام انجام کار ، باید بزرگترین اشتباهات بررسی SWOT رو هم در نظر گرفت که می تونه کار بررسی رو واسه شما سخت کنه.

۶ مورد از بزرگترین اشتباهات بررسی SWOT
طولانی بودن فهرست
مراقب باشین که در هر دسته از بررسی فهرست پیشنهادات پایانی خیلی بلند بالا نباشه.

مدیریت یک فهرست طولانی می تونه سخت باشه، پس یک ساده سازی منطقی رو موقع بروز ایده ها در نظر داشته باشین. از خودتون بپرسید که این ایده الان از دید مالی قابل اجراه یا نه. یا مثلا واقعا واسه جذب هفت کارمند دیگر فضای کافی دارین یا نه.

نامعلوم و نامفهوم بودن
حتما مطمئن شید که هر هدفی که مورد توجه گرفت شده از نظر منطقی خاصه.

سطح مشخصی از عمومیت در این مراحل ساده خوبه (مثلا ما باید فروش خود رو افزایش دهیم). با این حال، یک سطح خاص تر (ما باید فروش خود رو با ایجاد کار شیفتی واسه تیم فروش افزایش دهیم) تمرکز بیشتری رو در هر کدوم از بخشای بعدی داره.

ندیدن نقاط ضعف
ندیدن نقاط ضعف یکی از بزرگترین اشتباهات بررسی SWOTه. بعضی وقتا قبول کردن این که نقاط ضعف جدی هست، واسه سازمان سخته. پس، به درد بخور هستش که به طور خلاصه با مشتریان خود درزمان بررسی SWOT گفتگو کنین وبپرسد که از نظر اونا جدی ترین نقاط ضعف شرکت چیه.

یا در صورتی که به تنهایی بررسی رو انجام می دین یک جلسه کوتاه با همکاران بیرون از چارچوب بررسی داشته باشین. این کار یک دیدگاه کلی و بی طرفانه به شما میده.

نکته: بهتره که علاوه بر رئیس شرکت و مدیران بازاریابی، دیگر کارمندان شرکت هم درگیر پروسه بررسی SWOT باشن و اونا هم در شناسایی فرصتا، تهدیدها و نقاط قوت و ضعف شرکت، سهمی داشته باشن. کار تیمی  و استفاده از ایده های جور واجور در انجام یک کار واسه موفق بودن اون خیلی خوبه، این مسئله در مورد بررسی SWOT هم صادقه و باعث می شه اشتباهات بررسی SWOT  به کمترین اندازه کم بشه.

به آینده فکر کنین
در جهت دوری از بزرگترین اشتباهات بررسی SWOT , همونطور که لیستی از پیشنهادات و ایده ها رو جمع آوری می کنین، به یاد داشته باشین که هدف هر بررسی SWOT، افزایش فروش با پیدا کردن فرصتای جدیده.

مراحل بررسی باید به روشنی نشون بده که سازمان شما الان در چه جایگاهی قرار داره و  باید تو یه سال، پنج سال یا ده سال آینده در کجا باشه تا به اهداف خود برسه.

جمع آوری ایده های خوب بدون استفاده از اونا به شکل منطقی کاری ساده س!. مثلا، دادن ناهار رایگان واسه همه کارکنان یک ژست کاری خوبه. اما، چه مدرک و تضمینی هست که بتونه سودآوری رو زیاد کنه؟

درباره فرصتا واقعی عمل کنین
اینکه در مورد کسب فرصتای جدید هیجان زده شید و انگیزه پیدا کنین مهم و خوبه، اما تلاش نکنین پیش بینیا و برنامه هایی رو واسه فرصتایی که هنوز وجود ندارن ، مشخص کنین.مثلا، بازار صادراتی که دیده اید ممکنه در بعضی وقتا در دسترس قرار گیرد، اما مذاکرات تجاری واسه بستن قرار داد ممکنه چند سال طول بکشه.

یادتون نره که بخش بازاریابی که تازه راه اندازی شده  واسه رقبای مستقیم شمام در دسترس هستش.

فقط به بررسی SWOT متکی نباشین
بررسی SWOT یک وسیله مهم واسه برنامه ریزی و ارزیابیه. این وسیله می تونه درک و شناختای واقعی رو درمورد خیلی از جنبه های سازمان به شما ارائه بده. با این حال، وقتی که همراه با بقیه وسایل برنامه ریزی کار و کاسبی( مثل SOAR یا PEST ) استفاده شه، یافته های بسیار قوی تر و قابل اعتمادتر هستش.

نظرات خود رو با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین
پیشنهادات و پیشنهادای دیگری در مورد چگونگی استفاده بهتر از بررسی SWOT  و دوری از دیگر  اشتباهات بررسی SWOT دارین؟ لطفا نظرات خود رو در مورد بزرگترین اشتباهات بررسی SWOT واسه ما بفرستین.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۲/۵]

بسته آشپزی پر از مواد، از جنس ذرت

بسته آشپزی با هدف کاهش ضایعات و استفاده از کالاهایی با کیفیت بالا به خاطر آشپزی آسون تر طراحی شده. رستوران “Ricetta Italiana” فقط بهترین مواد غذایی رو از بین نفیس ترین اجناس مناطق جور واجور ایتالیا انتخاب می کنه.

همه مواد لازم در این بسته ها دقیقا به مقدار لازم قرار داده شدن. این به اون معناه که هر کسی میتونه بدون هدر دادن مواد غذایی یک غذای سالم و متعادل رو بپزد.

اولین بسته با عنوان “پاستا تروفیته با سس جنووسی پستو و دانه کاج برشته” واسه دو تا پنج نفر کافیه و شامل همه مواد غذایی لازم، از بلورای نمک دریایی گرفته تا روغن زیتون فوق العاده بکر، فلفل سیاه تا پستو می شه. کاغذ مورد استفاده در بسته بندی مواد لازم سفارشی ۱۰۰% حاصل بازیافت ذرته.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

بلومبرگ بهترین دانشگاهای کار و کاسبی دنیا رو معرفی کرد!

بلومبرگ واسه سال ۲۰۱۵  بهترین دانشگاهای کسب وکار دنیا رو معرفی کرد!
شبکه بلومبرگ در پژوهشی مفصل به بررسی و مقایسه موسسات آموزش عالی کسب وکار و بازرگانی در دنیا پرداخته و اونا رو رتبه بندی کرده.
مؤسسات آموزش عالی بازرگانی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی دوساله کردن و دلیل خوبی هم واسه این کار دارن؛ با سرمایه گذاری بیشتر از ۱۰۰ هزار دلار و دو سال تحقیق، تحصیلکردهای MBA امید دارن تا به شبکه گسترده فارغ التحصیلان، کارآموزان خبره و بهترین شغلا دسترسی داشته باشن.رتبه بندی دوره های آموزشی MBA تموم وقت الان روی موضوعی متمرکزه که افراد بعد از تموم شدن درس کسب وکار به دنبال اون هستن و اون چیزی نیس جز: رضایت شغلی و حقوق بالا.
هر سال دانشجویان بیشتری در رشته های بازرگانی نسبت به دیگر بخشا در آمریکا فارغ التحصیل می شن و   موسسات آموزش کسب وکار معتبر جدیدی هر سال ایجاد می شه. واسه شناسایی بهترین این مدارس، بلومبرگ اطلاعات موجود بیشتر از ۱۳ هزار و ۱۵۰ دانشجو، ۱۸ هزار و ۵۴۰ فارغ التحصیل و ۱۴۶۰ موقعیت استخدامی این بخش رو در ۱۷۷ برنامه تحصیلی بازرگانی جور واجور مورد جدا سازی و بررسی قرار داده.  
در سال جاری، تحلیلگران این سایت روش رتبه بندی موسسات آموزشی خود رو اصلاح کرده و واسه اولین بار، فارغ التحصیلان MBA رو بعد از فراغت و در مشاغل آینده مورد انتظار مورد بررسی قرار دادن.

روش تحقیق شامل پنج بخش زیره:

بررسی شاغلان (۳۵ درصد از امتیاز کل)، بررسی روی فارغ التحصیلان (۳۰ درصد)، بررسی دانشجویان (۱۵ درصد)، موقعیت استخدام (۱۰ درصد) و حقوق شروع کار ( ۱۰ درصد).

در این تحقیق، بهترین موسسات آموزش بازرگانی دنیا  با این عوامل بررسی شده و یافته ها در جداول و نمودارهای زیر اومده:

موسسات آموزش عالی ارائه دهنده دوره MBA تموم وقت در جهان

رتبه

دانشگاه

شاخص رتبه دهی

۱

Western (Ivey)

۱۰۰

۲

London Business School

۹۹٫۱

۳

INSEAD

۹۳٫۶۵

۴

IE

۹۳٫۴۳

۵

IMD

۹۲٫۸۵

۶

Oxford (Saïd)

۸۶٫۱۶

۷

IESE

۸۵٫۷۴

۸

Cambridge (Judge)

۸۲٫۵

۹

Queen’s

۸۲٫۲۵

۱۰

HEC Paris

۷۹٫۷۵

۱۱

ESADE

۷۶٫۵۴

۱۲

SDA Bocconi

۷۵٫۹۹

۱۳

Cranfield

۷۴٫۹

۱۴

St. Gallen

۶۵٫۵۲

۱۵

ESMT

۶۴٫۹۸

۱۶

McGill (Desautels)

۶۳٫۹۸

۱۷

Mannheim

۶۱٫۱

۱۸

Toronto (Rotman)

۶۰٫۶۶

۱۹

Manchester

۵۷٫۶۷

۲۰

Imperial College London

۵۳٫۵۱

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

بنز اولین خودرو با تهویه دی اکسید کربن رو تولید می کنه

خودروساز آلمانی، اولین شرکته که خودروهای مجهز به سیستم تهویه هوای دی اکسید کربن رو تولید می کنه.
مرسدس بنز، اولین شرکت خودروسازی هستش که اتومبیلایی رو با سیستم تهویه هوای (CO۲ systems) تولید می کنه. گزارشات منتشر شده نشون میده، سیستمای CO۲ از کارکرد بهتری نسبت به سیستمای معمولی برخوردار بوده و دوستدار محیط زیست هستن. تغییر در سیستمای جدید به دلیل قوانین EUه که از سال ۲۰۱۷ میلادی به حالت اجرا در بین.

کارشناسان مرسدس بنز، سیستم و تکنولوژی جدید رو بر همه مدلای خود موردبررسی و امتحان قرار دادن و یافته ها به دست اومده نشون داد که این سیستم باید به شکل ای در خودروها اجرا شه تا ترکیب هوا (یا سرد کننده) رو در صورت تصادف بشه از اجزای موتور پر گرما و داغ جدا کرد.

سیستمای CO۲ در صورت بروز تصادف یا هر گونه فشار از عملکردی ده برابر بهتر از سیستمای سرد کن معمولی R۱۳۴a دارن. سیستمای جدید نیاز به طراحی و اجزایی دارن که بتونه فشار اضافی رو خوب زیر نظر درآورده و مدیریت کنه.

قوانین آینده هم با در نظر گرفتن دستورات محافظت از شرایط جوی EU بوده و مرسدس واسه موافقت با محیط زیست و همینطور رعایت این قوانین از تکنولوژیای جدید در اجناس خود استفاده می کنه. مرسدس بنز ادعا می کنه که اولین شرکت هستش که محصولاتش مجهز به این سیستم جدید هستن. مدلای S و E-Class جزو اولین کالاهاییه که به اینجور تکنولوژی و سیستمی تجهیز شدن.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

بنچ مارکینگ درست رو چیجوری انجام بدیم؟

بنچ مارکینگ
بنچ مارکینگ وسیله ایه واسه مقایسه شرکت شما با بقیه شرکتا و شناسایی مناطقی که می تونین کارکرد خود رو بهتر کنین. به جای تلاشای بیهوده و غیر ضرور در جدا سازی و بررسی داده ها، بنچ مارکینگ می تونه به شما کمک کنه تا بخشایی رو شناسایی کنین که میشه در اونا تغییرات درست کرد و شرکت رو به سود بیشتری رسونید. بنچ مارکینگ به شما امکان درک روشهای جور واجور کار رو میده، و این درک می تونه شما رو در رقابت برنده کنه. اینجا به چگونگی انجام بنچ مارکینگ در کار و کاسبی می پردازیم.

گامایی واسه بنچ مارکینگ درست
یک یا دو فعالیت مهم رو واسه آزمایش مشخص کنین. معمولا، چند مراحل کلیدی و شاخصای کارکرد کلیدی (KPI ).
آدمایی رو که این پروژه رو انجام میدن و اینکه به کمک نیاز دارن یا نه، مشخص کنین.
بدونین که چه چیزایی مقایسه های به درد بخور تری دارن. آمار صنعت، کسب و کارای مشابه، شرکتای برجسته و یا مدل بهترین کارکرد.
با انجمن بازرگانی یا مشاورین واسه شناسایی بسته های بنچ مارکینگ مربوطه ، مدلا و پژوهشای صنعتی تماس بگیرین.
درصورت ضرورت، سه تا شش شریک تجاری رو شناسایی کنین و به اونا نزدیک شید. تصمیم بگیرین که چه اطلاعاتی رو رد و بدل کردن کرده و چیجوری از آن استفاده می کنین.
توافق با هر شریک، با در نظر گرفتن نیاز به پنهونی بودن و هرگونه محدودیت قانونی یا اخلاقی، توافق انجام بدین.
اطلاعات داخلی رو در مورد فرآیندها و KPIایی که الگوبرداری می کنین، جمع آوری کنین.
با استفاده از پرسشنامه اطلاعات آماری تطبیقی ​رو از منابع منتشر شده، تحقیقات صنعتی یا شرکای خود جمع آوری کنین.
از بازدیدهای سایت واسه بررسی سازمانای شریک، فرآیندها و استراتژیاشون و محیط کار و کاسبی ای که در اون کار می کنن، استفاده کنین.
تفاوتای کلیدی رو جدا سازی و بررسی کنین. این بررسی می تونه در سطوح شاخصای کارکرد، در چگونگی اجرای فرایندها، یا در سیاستا، اهداف و بقیه مسائل هدف دار باشه.
دلیل تفاوتا، و اندازه تفاوتا که نشون دهنده نقاط ضعف قیاسی یا اهداف و محدودیتای مختلفه رو بررسی کنین.
پیشرفتای بالقوه رو شناسایی کنین و یه برنامه عملیاتی رو پیشرفت بدین. چگونگی مدیریت هرگونه تغییر لازم رو هم در نظر بگیرین.
اندازه موفقیت و چگونگی موفقیت آمیز بودن تحقیقات بنچ مارکینگ و تاثیر هر نوع تغییری که انجام شده رو بررسی کنین؛ .واسه فعالیتای همیشگی بنچ مارکینگ خود برنامه ریزی کنین.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۴/۵]

به بیشترین حد بهره وری آدم چیجوری میشه رسید؟

به بیشترین حد بهره وری آدم چیجوری میشه رسید؟
تا الان به بیشترین حد بهره وری آدم فکر کردین؟ فکر می کنین چیجوری میشه به بیشترین حد بهره وری و توان خود رسید؟

واقعاً مهم نیس کامپیوتری که با اون کار می کنین چه برندی داره. نرم افزاری که با اون مشغول به کارید هم همینطور! اصلاً مهم نیس. لئوناردو داوینچی با قلمِ پَر می نوشت و تونست دنیا رو عوض کنه.

اصلاً مهم نیس اون چیزی که قصد نوشتنش رو دارین رو چیجوری برنامه ریزی کنین! نویسنده پرفروش ترین کتابا John Boyne مثل بسیاری دیگر، تا وقتی که شروع به نوشتن نکرده بود اصلاً نمی دونست داستان به چه سمتی جریان پیدا میکنه.

اصلاً مهم نیس چه انگیزه ای رو داخل خود احساس می کنین! ، شما نباید به انتظار انگیزه بشینین تا ظاهر شه! این خودِ شما هستین که می خواین/ دستور می دین تا ظاهر شه.

چیزی که مهمه اینه که شما “شروع کنین.” بعد تاکتیکایی رو که باعث می شن شما کاراتون رو به تأخیر بندازین رو شناسایی کنین و اونا رو از پیش خود بیرون کنین تا تنها همون چیزی که هستن باقی بمونن.

پس از این اقدامات، شما آزاد و آزاد میشین. به اندازه ای آزاد هستین تا با تمرکز بتونین سال ۹۶ رو به بهترین سال خود بدل کنین.

بعضی کارا هم هست که با انجام روزانه و پشت سر هم اونا، می تونین موفقیت خود رو در سالِ پیش رو تضمین کنین. چون همونطور که میدونید موفقیت شما، می تونه از انجام فعالیتای به ظاهر کم ارزش انجام بشه. شاید بدین روش بشه به بیشترین حد بهره وری آدم هم رسید.

مواردی که سایت Forbes پیشنهاد داده رو در ادامه باهم می بینیم:

بهره وری
۱- معمولاً همه افراد عزم راسخ واسه سال جدید رو در خودشون بوجود میارن و بدیش اینه در طول یک یا دو ماه، به حالت قبل برمی گردن. واسه همینه که بسیاری هم تمایلی به ایجاد این عزم راسخ ندارن! فکر می کنین این دسته دوم، بجای اینکه عزم راسخ خودشون رو پایبند کنن انجام چه کاری رو پیشنهاد میدن تا بهترین سال خود رو بسازن؟

اونا از “یادداشت” استفاده می کنن نه فقطً نوشتن وقایع روزانه! بلکه از شما میخواد تا به تفکر و تأمل داخلی بدین. انجام اینکار مجانیه و زمانِ کمی رو از شما می خواد.

۲- درباره موضوعاتی مثل “زندگی و شرایط فعلی تون، محل کار، نوع کاری که انجام می دین، شغل ایده آلی که به دنبالش هستین، چه غذاهایی می خورید، به کجاها می رید و با چه کسائی صحبت می کنین. چه افکاری در طول روز از ذهن شما عبور می کنن. برنامه هایی که واسه سال جدید دارین و …” بنویسین. نوشتن این موارد به شما این امکان رو میده تا شرایط مطلوب و ایده آل خود رو بهتر ببینین. راحت تر می تونین قدمای تون رو طبق اونا وردارین. با باخبر شدن از اونا مکالمات شما با بقیه و حتی فعالیتای تون شغل و شرایط رؤیایی شما رو به شما نزدیک تر می کنه.

۳- اگه الان مشغول به کار هستین، درباره شغل فعلی خود فکر کنین. در کار خود، دو اولویت دارین: ۱) با مدیرتون خداحافظی کرده و به دنبال اهداف خودتون برید. ۲) علاقه خود رو به کارتون زیاد کرده و باعث افزایش توانایی عرضه در بازار شید. شما به هر دوی این اولویتا می تونین تنها از روش “بهتر کار کردن” برسین. باخبر شدن از معیارها و قدمایی که باید وردارین کافی نیس. بلکه شما باید شخص خودتون رو هم پیشرفت بدین.

۴- از هر فرصتی که در سال جدید در مقابل تون قرار میگیره استفاده کنین. تلاش کنین یک اتفاق جدید رو بطور کامل تجربه کنین – خواه در محیط کار باشه، خواه خونه باشه یا زندگی اجتماعی تون!- به یاد داشته باشین که بهترین راه واسه رشد ماهیچه های تون، استفاده از اوناس. پس از بخش راحتی و آسایش خود بیرون شید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

به روز رسانی ۲۰۱۵ اپک(OPEC) : قیمت نفت نپخته در سال ۲۰۱۶ بهبود پیدا می کنه !

خبر گزاری رویترز اعلام کرد با در نظر گرفتن گفته های رئیس اپک قیمت جهانی نفت نپخته در سال ۲۰۱۶ بهبود پیدا میکنه و اثبات می شه. سردار عبدالله سالم البرادعی به طور سر پنهون در روز یکشنبه گفت که سرمایه گذاران می تونن درباره آینده صنعت نفت در ماه پیش رو خوش بین باشن.

البرادعی گفت:«ما نیاز داریم که به سرمایه گذاری ادامه دهیم، این واسه صنعتمان لازمه.» ایشون اضافه کرد:« من مطمئنم که بهترین روزای صنعت ما هنوز در راهند.»

کشورای عضو اپک همیشه دور از ایمنی از غرق شدن در قیمت نفت بودن. قیمت نفت نپخته در عربستان سعودی، که همیشه یکی از بزرگترین تولید کنندگان نفت جهان بوده، به دنبال رکود اقتصادی چین در آگوست به ضعف شش ساله فرو رفت. قیمت نفت از ماه ها قبل بدلیل تولید بیشتر از حد و درخواست کم شروع به سقوط کرده.رکود بازار چین این اتفاق منفی رو تقویت کرد و قیمت رو بشکه ای ۴۵ دلار رساند.

در درخشش خوش بینی البرادعی، وزیر انرژی قطر محمد بن صالح در اعلام نامه ای جداگونه که در روز یکشنبه فرستاد اعلام کرد که درخواست از طرف بازارای در حال ظهور و پیشرفت ، همراه با ذخایر کم قابل توجه کشورایی که عضو اپک نیستن این بهبود رو رهبری می کنه.

قطر یکی از اعضای اپکه، اعضای اپک عبارتند از بعضی از بهترین کشورای تولید کننده نفت جهان، بیشتر این کشورا در خاور میونه هستن.

محمد بن صالح هم اینکه سخن سرپوشیده سردار رو درباره “ادامه سرمایه گذاری” در زیرساخت نفت مشخص کرد:«قیمت پایین نفت باعث شده که کمپانیای نفت که هزینه های اصلی خود رو که در سال ۲۰۱۴، ۶۵۰ بیلیون دلار بود در این سال ۲۰ درصد کم کنن.» ایشون هم اینکه اضافه کرد:«اتفاق کاهش سرمایه گذاری در صنعت نفت می تونه موجب کاهش شدید تولید شه.»

چندین عامل خارجی می تونن بهتر شدن وضعیت اپک رو پیچیده کنن، به ویژه از داخل سازمان. مثلا اندونزی تصمیم داره بعد از ۷ سال معطلی دوباره به اپک بپیوندد. کارشناسان اعلام کردن که پیوستن دوباره این کشور به اپک حتی به عنوان یکی از کوچیکترین تولید کنندگان نفت سازمان، می تونه بهبود رو پیچیده کنه. اگه این گروه تصمیم بگیره که سقف نفت رو بالا ببره تا جایی واسه اندونزی محیا شه، ذخایر بیشتر ممکنه موجب کاهش قیمت هر بشکه نفت شه.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

به زودی امکان خرید از آمازون و eBay واسه کاربران جفت و جور می شه

حسین مهری، مدیرعامل شرکت پست، در مصاحبه ای با خبرنگاران اعلام کرده که این نهاد با مشارکت بخش خصوصی به بحث خرید از مغازه های اینترنتی خارجی ورود پیدا کرده. به گفته مهری الان شرکتی با مغازه eBay قرارداد بسته س و از مهر ماه خرید از این مغازه واسه ایرانیان ممکن می شه.

هم اینکه شرکتی دیگر هم با علی بابا و آمازون به تفاهم رسیده و امکان خرید و تحویل سفارش از این دو مجموعه هم به زودی واسه کاربران ایرونی جفت و جور می شه.

مهری در ادامه صحبتای خود، آمار جالبی رو هم در مورد تحویل سفارشات اینترنتی ارائه داده. به گفته مدیرعامل شرکت پست ایران، در سال ۹۳ حدود ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار مرسوله به ارزش ۳۲۰ میلیارد تومن از مغازها دریافت و تحویل مردم شده.

مهری پیش بینی کرده که این آمار در سال جاری افزایشی ۷ درصدی رو پشت سر گذاشته و به ارزشی ۴۰۰ میلیارد تومانی دست پیدا کنه.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

بهانهایی واسه شکست

بهانهای شکست
توسل به بهانها چیزی شایع بین همه مردمه، اما بهانهایی که می تراشید فقط توجیهی واسه تنبلی، شکست و نبود اعتماد به نفس شماس،
اینجا ۷ بهونه که واسه مخفی کردن شکست خود استفاده می کنیم رو واسه شما توضیح می دیم تا با اونا آشنا شده و از دوری کنیم.

۱- این کار بهترین چیزیه که میتونم انجام دهم
اگه مثل این بهونه رو در امور زیادی استفاده می کنین، پس شما دارین به مرحله تسلیم شدن نزدیک میشین، ممکنه احساس کنین که کارای شما طبق میل تون انجام نمی شه؟ یا یک جلسه کاری داشته باشه و حس کنین نتیجه مطلوب رو نداره؟ یا در مصاحبه کاری قبول نشید؟ به جای تراشیدن این بهانها تلاش کنین از تشویقایی استفاده کنین که شما رو به موفقیت برسونه.

۲- من شکست خورده ام
معمولاً از این جمله وقتی استفاده می کنیم که به هدف معینی نرسیده باشیم، در این صورت ممکنه بگیم: اشکالی نداره، چون من شکست خورده ام به هر حال این انجام نمی شد! این یک اشتباهه، شما هنوز به هدف نرسیدین؛ اما شکست خورده نیستین.

۳- این بده
ما درباره چیزایی که نمیتونیم حل کنیم، بدون توجه این کلمات رو به کار می بریم و بیشترً از چیزای مختلفی بهونه می گیریم مثل: غذا، طبیعت، و حتی آب و هوا، و اگه نتونین بهانهایی که به این امور مربوط می شن رو حل کنین عصبی میشین، این نوع حرکات رفتار سلبی رو در آدما به وجود میاره.

۴- من به اندازه بقیه خوب نیستم
هیچ وقت به قدرتای خود طبق چیزی که در بقیه می بینین شک نکنین، اگه شخص دیگری تونست کاری کنه، پس به چه دلیل شما نتونین؟ باید به اهداف خود اهمیت بدین تا موفقیت خود رو محقق کنین، بدون تسلیم شدن مقابل این امور وایسید.

۵- من خیلی سرم شلوغ هست!
خیلی از ما هنگام نوشتن لیست کارای خود احساس شوق می کنیم. اما بیشترً این لیست رو طوری تنظیم می کنیم که بیشتر از یک صفحه نشه، و در آخر روز احساس گناه می کنیم که تموم کارا رو به پایان نرسانده ایم، و این بهونه رو واسه خود میارید که” من سرم شلوغه!” اما واقعا شما مشغول نیستین، شما فقط کارای غیر لازم رو در لیست برنامه خود تنظیم کردین. پس چیزای اضافی رو در لیست برنامه های خود قرار ندین و با خود رو راست باشین.

۶- من واقعاً این رو می خوام
ما وقتی از این جمله استفاده می کنیم که زندگی یکنواختی داشته باشیم، مثلاً هممون دوست داریم پول زیادی داشته باشیم، اما واقعا چه کاری واسه این کار کردیم؟ پس به جای فکر کردن به اینکه نمی تونین این کار رو انجام بدین، شاید چیز بهتری در انتظار شما باشه ولی نتونین به اون برسین. شما تموم تلاش خود رو واسه رسیدن به اون استفاده نکردین.

۷- من از این راضی نیستم
شاید در کار و کاسبی خود یا در امور شخصی از این بهانها استفاده کرده باشین. وقتی که درک می کنین باید در زندگی خود تغییری بسازین، احساس ترس در شما ساخته میشه، و واسه باقی موندن در جایی که هستین احساس امنیت می کنین، اما میدونید که اگه خود رو قانع کنین می تونین به خواسته های خود برسین. شاید ندونستن درباره چیزی ترسناک باشه اما اگه به جلو حرکت نکنین، همیشه با خود خواهید گفت که اگه جرأت داشتم و اون کار رو انجام می دادم عالی بود. اگه واسه تصمیم گیری در کارای خود دچار ترس و شک هستین؛ بدون شک در حال اتلاف زمان مهم خود می باشین. از مشاوران پدیده فکر مهتر کمک بگیرین تا در امور کار و کاسبی و رسیدن به موقعیتای شغلی بهتر برسین.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

بهبود روش هدف دار بازاریابی محتوا به وسیله کارکنان چیجوری اتفاق می افته؟