دانلود پایان نامه

بهبود روش هدف دار بازاریابی محتوا به وسیله کارکنان
بهبود روش هدف دار بازاریابی محتوا
بهبود روش هدف دار بازاریابی محتوا در سازمان شما چیجوری اتفاق می افته؟

انگار ۶۱ درصد از موثرترین بازاریابان با تیمای تولید محتوای خود بصورت منظم جلسه برگزار می کنن. تصور کنین که اگه تیمای جور واجور شرکت در ایجاد محتوا سهیم بودن چیجوری می شد؟چیجوری میشه اثر رو بالا برد؟
یکی از نمونه های انگیزشی این مورد، استفاده از قدرت خلاقیت افراد بیرون از تیم محتوا در Johnsonvilleه که سازنده سوسیس بوده و در ویسکانسین واقعه. این شرکت از کارمندان خود خواسته که در بیان داستان برند شرکت کمک کنن. بیشتر از صد نفر به این فراخوان جواب داده و داستانای خود رو فرستادن.

یافته های بدست اومده باعث ساخت چند داستان تبلیغاتی عالی مثل ” به دنبال سرعت” از Brett و ” جف و دوستان جنگل ” از Jeff شد. همونطور که می بینین به کمک بقیه کارکنان شرکت، میشه بهبود روش هدف دار بازاریابی محتوا رو در سازمان خود احساس کرد. در ادامه، مواردی رو که به شما کمک می کنن تا روش هدف دار محتوای خود رو بهبود بدین قید می شه. امیدواریم به درد بخور باشن.

۱- با رییس تیم صحبت کنین
مطمئن شید که مدیران اجرایی شرکت واقعاً بدنبال درگیر کردن کارمندان بیش تر هستن و همونطور که شما در حال تست کردن راهکارهای زیاد هستین بدونین اونا هم دوست دارن که برنامه هاتون با رهبران بقیه بخشا پیشرفت یابد؟
هر بخشی از شرکت شما باید از مزیتای محتوا آگاه بوده و درک کنه که به چه دلیل این تلاشی مشترکه! با برگزاری یک جلسه با رؤسای شرکت و بخشا واسه اونا توضیح بدین که محتوا چیجوری می تونه :
• به هر بخش کمک کنه ( مثل کمک به فروش، هماهنگی با خدمات مشتریان، برگشت سرمایه، کمک به منابع انسانی)
• وفاداری کارکنان رو تقویت کرده و به دلیل ایجاد شور و شوق فضای کاری مثبتی رو بسازه.
• با مدیران هر بخش جداگونه صحبت کنین تا مشخص شه که هرکدوم چه مقدار زمان از وقت تیم خود رو می تونن به ایجاد محتوا در یک بازه یک ماهه اختصاص دهند. در مورد امکان پاداش دادن به کارکنان واسه تشویق در قبال تلاش واسه تولید محتوا در پیروز امتیازات ، سفر رایگان، معرفی به دیگر کارمندان و … با اونا صحبت کنین.

۲- دعوت از کارمندان واسه مشارکت
• اگه افراد دیگر قسمتا مثل فروش یا ساپورت از مشتریان ایدهایی دریافت کرده و تمایل به اجرای اونا دارن این امکان رو براشون جفت و جور کنین.
• از اونا سئوال کنین چه چیز جالبی درباره برند شرکت شما هست. واسه اونا امکان نوشتن مطلب با نام خودشون در وبلاگ و یا تهیه ویدیو جفت و جور کنین.
مدیران دیگر بخشا رو تشویق کنین تا از افراد تیمای خود در مشارکت تولید محتوا و یا بقیه قسمتای شرکت در دیگر فعالیتای بازاریابی محتوا مثل (طوفان فکری، ایده پیدا کنی و اشتراک گذاری) دعوت کنن. در ادامه با چند ایده واسه کمک به اجرای همکاری در سراسر شرکت آشنا میشین:
• ایجاد فرصتایی در خبرنامه شرکت با دعوت از کارمندان و مشارکت اونا در ایجاد محتوا. برگزاری نظر سنجی و بررسی سرگرمیا و علایق و زوایایی که اونا علاقمندند اون بخشا رو پوشش دهند.
• معرفی وسایل ارتباطی داخلی واسه آسون تر شدن حضور و فعالیت کارمندان
یکی از نمونه های الهام بخش شرکتای بزرگ در مشارکت ایجاد محتوا برنامه رهبری فکری IBM Redbooksه. IBM از کارمندان خود واسه مشارکت در سایت دعوت کرد و برنامه های آموزشی نوشتن وبلاگ واسه اونا برگزار کرد. این آموزشا باعث ایجاد ۲۰۰۰ مطلب در وبلاگ از بیشتر از ۵۰۰ کارمند شد که به طور منظم به بهتر شدن ویژگیای شرکت کمک می کنن. بهبود روش هدف دار بازاریابی محتوا از این راهها بسیار موثره.

۳- درخواست ایده کنین
شک نداشته باشینً تموم کارمندان علاقه ای به ایجاد محتوا ندارن. مشکلی نیس! حتی ممکنه همه اونا نخوان در ایجاد محتوا شرکت کنن. اما اونا می تونن در ایجاد ایده به روش غیر رسمی مشارکت داشته باشن. در حالیکه طوفان فکری یکی از گزینه هاست ولی من از طرفداران اون نیستم چون به تجربه فهمیدم که بیشتر ادما از بیان ایده ها در جمع دوری می کنن. اونا بهتر می دونن از روش مکانیسمای دیگر بعد از اینکه زمانی واسه فکر کردن دارن به بیان ایده بدن.
استفاده و بیان ایده ها با وسایل دیگر خیلی راحت تر و از نظر زمان به صرفه تر و هم اینکه قابل امتحان تر هستش. در Slack یک کانال بسازین. یا از Trello استفاده کنین و یا از Google Doc. از کارمندان بخواهید ایده هاشون رو اضافه کنن.

۴- از کارمندان بخواهید به اشتراک بذارن
خیلی از کارمندان الان در شبکه های اجتماعی حضور دارن و در بحثای آنلاین شرکت کرده و یا اونا رو دنبال می کنن. با تشویق اونا در اشتراک گذاری داستان برند و یا پیام شرکت شما، حضور و وفاداری بیش تری رو در شبکه های اجتماعی بدست میارید.
فقط مقدار کمی از این آمارها و ارقام رو در نظر بگیرین. همونطور که Nicole Alvino از بنیانگذاران و معاون ارشد روش هدف دار SocialChorus به سایت SocialMediaToday گفته: محتواهایی که کارمندان به اشتراک می ذارن در مقایسه با محتواهایی که از کانالای خود شرکت تبلیغ می شه هشت برابر بیش تر خونده شدن.

۵- نمایش محتوای ایجاد شده به وسیله کارمندان
درخواست از کارمندان واسه به اشتراک گذاشتن محتوا راه بسیار خوبی واسه گسترش نام و پیام دلخواه شماس. اما راه دیگری هم هست. اینکه:

بهترین محتواهای ایجاد شده به وسیله کارمندان تون رو انتخاب کرده و در سایت شرکت بصورت ویژه منتشر کنین.
با انجام اینکار شما کارکنان خود رو تشویق می کنین که بیش تر و بیش تر نام تجاری و شخصیت تجاری شما رو به اشتراک بذارن و به مشتریان بالقوه خود هم یه تیکه از فضای تیم و کارمندان خود رو نشون می دین ( این کار اعتماد اونا رو جلب می کنه ) و استعدادهای بیش تری رو به شرکت شما جذب می کنه.

[تعداد: ۷    میانگین: ۵/۵]

بهبود روش هدف دار محتوا از روش رعایت ۴ نکته !!

بهبود روش هدف دار محتوا رو در کسب وکار خود با رعایت ۴ نکته ای که در این پست مطرح می شه ببینین!

بهبود روش هدف دار محتوا
چون بازاریابی به طرف تبدیل شدن به بخش ای هدف دار، جدا از هم و داده محور حرکت می کنه، بیشتر از قبل بر اهمیت اون اضافه می شه که مطمئن باشین محتوای تون از حضور قدرتمندی برخوردار باشه.

۱- از تقویمای سرمقاله ای استفاده کنین
شاید شمام از برگهای آچار، برنامه اکسل، word و یا برنامه های تخصصی تر واسه برنامه ریزی و طراحی محتوای خود استفاده می کنین در هرحال بهتره بدونین که یک تقویمِ اصطلاحاً سرمقاله ای می تونه به تمرکز شما درباره اهداف محتوایی تون کمک کرده و باعث رسیدن شما به اون اهداف شه. لیستی از موضوعات هم جهت رو به همراه بهترین رسانه ای که اونا رو ارائه بده تهیه کنین. روشای هدف دار محتوای خوب، فرمتای مختلفی رو شامل شده و تنوع خوبی بوجود میاره. اینفوگرافیکا، ویدیوها بخشی از این فرمتای جور واجور هستن که می تونین در سایت حاضر پدیده فکر مهتر هم ببینین. در این نوع تقویما، که نوع ساده اونو در تصویر زیر مشاهده می کنین، اهداف و برنامه های محتوایی خود رو یادداشت می کنین.

۲- بروز باشین
بدونین چه اتفاقاتی در بخش شما در حال رخ دادنه. بعد این علم و اطلاعات رو از روش فرمتا و پلت فرمای جور واجور با مخاطبان تون سهیم شید. تلاش کنین از لایو فیسبوک و یا وبینار بهره ببرین. سئوال، مسابقه یا تستی رو برپا کنین. از شکست خوردن در چیزی جدید اصلاً نترسین! هر رسانه ای واسه مخاطبان شما به درد بخور نمیشه، اما از هر کمپینی ناموفقی می تونین چیزای زیادی یاد بگیرین. اگه رقابت جدیدی پیدا کردین که با صدای برندتون هم جهت بود، انجامِ اونو اولویت بعدی خود بذارین. شما نمی دونین که کدوم بخش از محتوای تون ویروسی می شه!

۳- روی تولیدکنندگان محتوا سرمایه گذاری کنین
اینکه همه کار رو خودتون خودً انجام بدین فوق العاده سخته. پس خیلی بهتر و به صرفه س که تیم خوبی داشته باشین تا حامیِ شما باشن. داشتن یک تیم قوی جریان کاری بهتری رو باعث شده و در صورت ترک کردن شخصی قرار بگیره می تونه به سرعت راه رو ادامه بده. همینطور به ایجاد نظرات و باورهای منظم از روش محتوایتان کمک می کنه. ایجاد توافق با تولیدکنندگان محتوا اطمینان میده که اونا اهداف و باورهای شما (سازمان) رو درک کردن یا نه. هرچه اونا بیش تر روی شرکت سرمایه گذاری کنن، محتوای بهتری حاصل می شه و شما تماشاگر بهبود روش هدف دار محتوا میشین.

پس تولید کنندگان محتوایی رو پیدا کنین که بهترین ویترین برندتون باشن و به همون اندازه واسه شنیدن ایده هاشو هم علاقمند باشین.

۴- همه چیز رو بررسی کنین
با اطلاعات و داده های فوق العاده زیادی که هست بازاریابان محتوا محتوای زیادی رو جهت کمک به مردم و اینکه چی واسه اونا نتیجه بخشه و چی موثر نیس روشن میکنن. زمانایی رو که پست می شه پیگیری کنین و واسه مشتریان، یه جور یادآوری بفرستین تا اگه پست رو از دست داده باشن به سراغش برن. استایل خبرنامه متفاوتی رو تست کنین تا اندازه باز شدن ایمیل رو سبک سنگین کنین و بازخورد بگیرین. به پستای شبکه های اجتماعی خود نگاه کنین و اندازه رفت و امد با مخاطبان رو سبک سنگین کنین تا روش هدف دار بهتری رو واسه هر کدوم از پلت فرما مشخص کنین.

داشتن یه روش هدف دار محتوای خوب واسه هر کسب وکاری لازمه. با بررسی و بررسی همیشگی این روش هدف دار، فرصت بهتری واسه رویارویی و رسیدن به اهداف تون رو دارین.

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۷/۵]

بهبود تجربه دیجیتال مشتری با ۵ قدم به درد بخور!

بهبود تجربه دیجیتال مشتری
تا به حال شده فکر کنین که کار و کاسبی شما چیجوری ممکنه تجربه دیجیتال مشتری رو بهتر کنه؟ در این مقاله می خوایم ۵ قدم به درد بخور در این مورد رو معرفی کنیم، همراه ما باشین.

ما در این مطلب روی بازاریابی دیجیتال تمرکز کردیم چون که حتی اگه مشتریان شما از روش مغازه فیزیکی شما (بیشتر مواقع) اقدام به خرید کنه، بازم پروسه دیجیتال شما واسه پاسخگویی، آگاهی رسانی پیش از خرید، آموزش و ساپورت در تجربه اون از شما خیلی موثره.

هر چی شما تجربه دیجیتال مشتریان خود رو بهتر کنین، شانس گرفتن مشتری بالقوه رو افزایش میدید.

چیجوری تجربه دیجیتال مشتریان خود رو بهتر کنین؟
۱- شناسایی شخصیت مشتریان کار و کاسبی خود
این شانس هست که شما دسته های مختلفی از مشریان رو داشته باشین، مثل تاجران، تولید کنندها و افراد خونه دار. حتی ممکنه افراد سطح بالا در شرکتا باشن و یا افراد میانی. بعضی وقتا ممکنه سازمانهای بزرگ و بعضی وقتا شرکتای کوچیک مشتریان شما باشن.

این گروه ها و افراد متفاوت، توقع دارن تا سوالات متناسب با اونا پرسیده شه، نیازا و ویژگیای متفاوتی دارن و باید راه حلای متفاوتی از کار و کاسبی در اختیارشون قرار گیرد. با شناسایی افراد خود، شما بهتر از قبل میتونین تا بسته های محتوا، راه حلا و خدمات متناسب با نیازیای افردا جور واجور داشته باشین.

۲- کلمات کلیدی خود رو جزئی تر کنین، مشتریان ممکنه از روش جستجو شما رو پیدا کنن.
مشتریان آینده شما بسیار مشغول هستن. چیجوری در پیدا میکنین که دانستهاتون، درباره اونا متوجه تون می کنه که هر بخش توانایی ساخت چه چیزایی رو داره؟ اونا شدیدا به تلفنای همراه تکیه کردن؟ و اونا به کلا پشت میز نشسته ان با کامپیوترای رومیزی کار می کنن؟ صرف نظر اینا، اونا نمی تونن دنیای مجازی رو بدون موتورای جستجو تصور کنن، پس اونا واسه برطرف کردن نیازای خود چه کلمات کلیدی رو سرچ می کنن که برابر با راه حلای شماس؟

بسته به جایی مشتریان پروسه خرید رو انجام میدن، شرایط تغییر می کنه. در شروع، ممکنه بسیار کلی باشه. با در نظر گرفتن چگونگی آگاهی پیدا کنی مخاطبان، شرایط جستجو هم خاص تر می شه.

این شرایط خاص شامل دسته محصول (مثلا فرش در مقابل چوب-یا حتی گزینه های جور واجور در خود دسته- مثل چوب در مقابل ورق چوبای مهندسی و چوبای کاشی وار)، و حتی برندا و اجناس خاص کار و کاسبی شماس. البته اسم شرکت رو هم یادتون باشه.

۳- به پروسه خرید مشتریان خود مثل یک قیف فکر کنین
این لیست عبارتای جستجو، که یه بار سازماندهی شدن   یه جور از قیف خرید رو نشون میدن. در بالا، که قیف وسیع تره، شرایط جستجو هم وسیع تره(بهترین اتوماسیون بازاریابی اجناس)، هرچه به میونه قیف نزدیک میشیم، شرایط خاص تر می شه و گزینه ها مورد آزمایش قرار می گیرن. در پایین، شرایط موجود نشون از خرید میده.

مقاله در ارتباط: بررسی رفتار مشتریان از آگاهی رسانی تا مشتری وفادار (قیف خرید)

۴- با کفشای دیجیتال مشتریان راه برید و تجربه آنلاین اونا رو تصور کنین
حالا شما باید خودتون رو در جایگاه مشتریتان تصور و از نظر اون موارد رو آزمایش کنین.

با استفاده از مرورگرای متفاوت مثل Google chrome ، Firefox ، IE ، Opera  خود رو سرچ کنین. در انجام اینکار، شما باید سوابق جستجو شما کار رو سخت تر می کنه. (، محل نشانی IP در یافته های جستجو تاثیر میذاره، مگه اینکه این نشانی رو تغییر بدین).
واسه هر عبارتی که جستجو می کنین، از صفحه نمایش اسکرین شات بگیرین. تصاویر رو در PowerPoint ذخیر کنین تا منبعی داشته باشین.
شرکت کنندگان رو کشف کنین: کی در یافته های سازمانی حاضر می شه؟ در یافته های پرداختی چیجوری؟ خودِ شما حاضر به شرکت هستین؟ رقیبان شما چیجوری؟
۵- از تحقیقات به عملیات بازاریابی دیجیتال
وقتی که شما از دیدگاه مخاطبان تجربه کار رو بدست میارید، شما اطلاعاتی در اختیار دارین که باید اونو به عمل تبدیل کنین.

در اول، با کمک بخش IT خود تلاش کنین که در فضای دیجیتال پاکسازی صورت بدین. از اینکه چیجوری دوست دارین در یافته های جستجو ظاهر شید مطمئن شین- متا تگا و عنوان سایت خود رو اصلاح کنین. اگه شما در یافته های جستجو ظاهر نمی شین، با اندیشید که چیجوری یافته های جستجو کاربر رو داخل محتوا خود بیارین. از تگ عنوان متن و توصیفات متا غفلت نکنین.

بررسی کنین که با هر ورودی، کار و کاسبی شما کجا نشون داده می شه. لیست دسته های محبوب رو لیست کنین. پروفایلای مجازی رو یادتون نره. اینکه چیجوری در شبکه های مجازی مثل فیس بوک، لینکدین و گوگل پلاس در مورد موضوع فعالیتتون نشون داده میشین، می تونه یک وسیله هدف دار واسه افزایش اندازه بازدید باشه.

یک طرح عملیات تولید محتوا بسازین و بطور منظم به منتشر کردن مطالب تازه بدین. فعالیتای آفلاین و آنلاین خود رو بصورت کامل با هم ترکیب کنین.

مطمئن شید که تجربه مشتری شما با زندگی واقعی و دیجیتال ایشون سازگاره
مخاطبان شما، جنبه های زندگی واقعی کسی رو که قصد تجارت آنلاین با همون سازمان رو داره نشون میده. یعنی شما باید از اتحاد وضعیت ظاهری با بخش دیجیتالی خود مطمئن شین(همینطور برعکس). اگه مخاطبان شما از روش دستگاه موبایل جستجو کنن (بدلیل مسئولیت پذیر و کاربرپسند بودن سایت شما بی توجه به دستگاه مورداستفاده شون) تنها کافیه تا فرمی رو خیلی راحت تکمیل کنن. گویی در حال شماره گیری تلفن تون هستن جهت مکالمه مستقیم با شما!

واسه بهبود تجربه مشتریان خود آماده اید؟ تجربیات خود در این مورد رو با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۴/۵]

بهبود رتبه سایت چیجوری صورت میگیره؟

بهبود رتبه سایت واسه کارآفرینان و شرکتای تجاری خیلی با اهمیته. رتبه های خوب وب سایتا باعث درآمدزایی می شه.

بهبود رتبه سایت
بهبود رتبه سایت به موارد زیادی بستگی داره. اگه بازدید کنندگان شما از سایت کم یا فقط به یکی از صفحات سایت توجه کنن در یافته های موتورهای جستجو مثل گوگل و دیگر موتورها رتبه خوبی به سایت تعلق نخواد گرفت.

در این پست به دلایلی می پردازیم که باعث افزایش و بالا رفتن رتبه سایتا می شه.

چیجوری رتبه سایت رو بهتر کنیم
میانگین طبیعی بازدید کنندگان سایتا ۴۰ تا ۶۰ درصده. هدفی که در این پست داریم آموختن روشای کاهش رتبه های سایت هاست. باید بدونین که بالا رفتن میانگین رتبه به مواردی بستگی داره، فرض کنین مخاطبی یکی از موضوعات مقالات شما رو در سایت جستجو کرده باشه اما فقط از همون صفحه دیدن کنه و بیرون شه این کار فقط به بازدید سایت کمک می کنه و باعث بهتر شدن و کاهش رتبه نمی شه.

مخاطب صفحه رو بدون فعالیتی باز گذاشته
وقتی که مخاطب صفحه سایت شما رو از شبکه های اجتماعی یا موتورهای جستجو باز می کنه سایت بازدیدی واسه تون در نظر میگیره که “session” نام داره این ورود در صورت نبود فعالیت مخاطب حدود ۳۰ ثانیه زمان میبره. تصور کنین مخاطب یک کلمه کلیدی رو در گوگل جستجو کرده و این کلمه کلیدی از سایت شما واسه اون نمایان شده، مخاطب این صفحه رو باز می کنه، درست از زمان ورود ۳۰ ثانیه شروع می شه، اما مخاطب واسه دلیلی تصمیم میگیره صفحه رو باز بزاره، شاید تصمیم گرفته چیزی میل کنه یا تماسی رو جواب بده حتی اگه صفحه باز باشه بعد از ۳۰ ثانیه ورود شما پایان قبول می کنه. این ورود باعث می شه رتبه سایت بهبود یابد چون مخاطب ۳۰ ثانیه رو در سایت شما گذراندهه.

مخاطب در ساعات پایانی شب از سایت بازدید داشته؟ اگه مخاطب در ساعات پایانی شب از سایت بازدید داشته، درست در ساعت ۲۳:۵۹ دقیقه بازم ۳۰ ثانیه شما جزء اول شب محاسبه می شه. و با شروع ساعت جدید ۰۰:۰۰ باز محاسبه زمان بازدید سایت واسه افراد جدید در نظر گرفته می شه.

مشکلات سرعت سایت
از این برنامه گوگل “Pege speed insights” یا سایت “Gtmetrix” واسه حل مشکلات مربوط به سرعت کمک بگیرین. اگه باز کردن سایت بیشتر از ۴ ثانیه زمان برد، شما با مشکل کند بودن مواجه هستین. بعضی کاربران بیشتر از ۴ ثانیه منتظر می مونن و مقالهاتون رو مطالعه می کنن، اما بعضی از مردم در صورت دیر باز شدن سایت اونو ترک کرده و به سراغ سایتای دیگر می رن. چیجوری مشکل کنه بودم رو حل کنیم؟
همیشه مطمئن شید حجم تصاویر مطالب ایده آل باشه استفاده از حجم بالا باعث کنه باز شدن مطالب می شه.

سختی در استفاده سایت و طراحی بد
یکی دیگر از دلایل ترک سایت طراحی بد هستش. تصور کنین رنگا، حجم فونت و … اونقدر بده که باعث خستگی چشم مخاطب می شه مقاله های بسیار طولانی و درج تبلیغات زیاد در سایت هم باعث آزار مخاطبان می شه . برنامه ریزی و تقسیم تبلیغات در بخشای متفاوت سایت، انتخاب مطالبی متناسب، همه و همه در ثابت نگه داشتن مخاطب تاثیر داره. به فکر اصلاح و بهبود طراحی سایت خود باشین تا چشم بیننده مورد اذیت قرار نگیرد و سایت رو ترک نکنه. بهبود رتبه سایت دلایل جور واجور و روشای مختلفی داره که نیاز به دقت فراوانه.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۵/۵]

بهبود فیلم سازی گوشی هوشمند به وسیله سنسور HDR مدل InVisage !

بیشتر از ۵ ساله که در مورد Invisage، شرکتی که سنسوری جدید با انرژی بالا می سازه، شنیده ایم.

اون فیلمی کوتاه با نام Prix(جایزه)، به وسیله نمونه تراشه که در اون استفاده شده تولید کرد. واسه یادآوری شرکت InVisage، پوشش نانویی که نسبت به نور حساسه و فیلم کوانتوم نامیده می شه و کارایی متفاوت تری نسبت به سیلیکون داره، تولید کرد.

اون ادعا می کنه که مواد، واسه هر پیکسل دارای حساسیت نسبت به نور و الکترون بالا داره. هم اینکه تکنولوژی جذاب این سنسور می تونه بیشتر پیشرفت کنه.

شاید در آینده نه خیلی دور، به وسیله سنسورهای شرکتی مثل سونی، تصویرها و فیلمای گوشیای هوشمند و دوربینا، به طور حتم بهتر می شه.

[تعداد: ۲    میانگین: ۳.۵/۵]

بهترین روش هدف دار واسه حفظ کارکنان چیه؟

بهترین روش هدف دار واسه حفظ کارکنان
همونطور که در گذشته هم گفتیم، حتماً حقوق بالا یا امتیازات جذاب واسه کارکنان خوب نیس! بجای اون، بهتره مدیران و رئیس عبارت “متشکرم” رو هیچوقت یادشون نره.

طبق گزارش اخیری که به وسیله Appirio منتشر شد ۶۰ درصد از کارکنان مورد بررسی گفته بودن که مورد تشکر واقع شدنِ مدیریت از اونا، براشون ارزش زیادی داره و سپاسگزاری نقش بزرگی در رضایت و موندگاری کارکنان اجرا می کنه.

Harry West معاون خدمات و مدیر تولید در Appirio در بیانه ای گفت: “بررسی ما دریافت که سپاسگزاری، ارتباط و امنیت احساسی دقیقاً مثل فاکتورهای مهم حرفه اهمیت دارن. “تعهد کارکنان، تنها با ترفیعا و پاداشا حل نمی شه. شرکتا باید شفافیت، ساپورت و تکنولوژیای به روز رو واسه استعدادهای ویژه اختصاص دهند تا اونا رو خوشحال و راضی حفظ کنن.”

Appirio چند کلید اصلی رو واسه جواب به اینکه کارکنان “به چه دلیل” و “چیجوری” میخوان تشکر شدن رو احساس کنن، ارائه داده.

رضایت کارکنان، حتماً و مستقیماً با حق الزحمه و پاداش در ارتباط نیس!
طبق این بررسی، کارکنان با رهبرانی که هیچ تلاشی واسه ایجاد ارتباط با اونا نمی کنن یا تشکر خود رو به اونا نشون نمی دن مشکل دارن. شرکت کنندگان گفتن که بدترین ویژگیای یک رئیس یا مدیر دور از عاطفه بودن و غیراجتماعی بودن شونه. بعضی از مثالا واسه این مورد، شکست در اعتبار دادن به کارکنان (۳۲ درصد از شرکت کنندگان)، تعریف، تشکر و نشون دادن ساپورت شون (۲۸ درصد) شکست در کمک کردن به کارکنان از روش ترفیع (۲۴ درصد). ۱۳ درصد از شرکت کنندگان هم به فکر بودن که مدیران، اونا رو به چشم آدمایی قابل عوض کردن می بینن.

مصاحبه شوندگان، بیش تر به احساس تشکر که به وسیله رئیس انجام می شه اهمیت میدن
در یک فرصت شغلی، ۶۰ درصد از شرکت کنندگان گفتن که احساس مورد تشکر واقع شدن از طرف رئیس عامل بسیار مهم براشونه. یعنی، تنها ۵ درصد از این افراد گفتن که به بالا رفتن از نردبون پیشرفت در شرکت اهمیت میدن. جالبه بدونین که تنها ۴ درصد هم گفتن اندازه افزایش حقوق براشون مهمه.

بیش تر کارکنان واسه با موفقیت به انجام رسانیدن یک کار به بیانات انسانی ارزش میدن
Appirio دریافت که ۵۵ درصد از شرکت کنندگان گفتن خیلی ناامید می شن اگه رئیس بخاطر به موفقیت رسیدن یک پروژه خصوصاً بزرگ از کارکنان تشکر نکنه. انگار ساپورت و سپاسگزاری کردن نسبت به بقیه فرمای پاداش، موثرتر بوده و انگیزه بیش تری بوجود میاره.

West ادامه میده، “هرچه که بیش تر میگذره، تماسای انسانی مهم تر می شه چون مردم زمان بیش تری رو در دنیای دیجیتالی می گذرونن.”

، شما واسه تشکر موثر از کارکنان تون چه کارایی انجام می دین؟

“یکی از راه های موثر که مدیر می تونه تشکر خودشو نشون بده “متشکرم” هستش که تو یه زمان واقعی اتفاق می افته و اصلاً وابسته به پایان سال یا جلسات خاص نیس. استوار بودن، ارائه بازخورد شفاهی، انگیزه دهندهای کلیدی واسه نیروی انسانی فعلیه.”

[تعداد: ۱۳    میانگین: ۴.۷/۵]

بهترین روش هدف دار تبلیغاتی کسب و کارای کوچیک

بهترین روش هدف دار تبلیغاتی
صاحبان کار و کاسبی نیازمند اون هستن که نگاه واقعی ای به کمپینای تبلیغاتی خود داشته باشن. معمولا این آدما به دنبال راه حلای موثر و کم هزینه واسه کار و کاسبی خود هستن اما پیدا کردن کانالی موثر و کم هزینه واسه تبلیغات شما بعیده؛ چون نمی تونین تموم این ویژگیا رو در یک کانال تبلیغاتی پیدا کنین.
پس به خاطر همین شما باید بودجه خود رو واسه تبلیغات به کانالای مناسب اختصاص بدین، واسه بهتر شدهای داده های خود تجربیات، تحقیقات و … رو در طول راه جمع آوری کنین؛ چون این کار باعث می شه در اندازه گیری و اثر بخشی کلی هزینه ها تاثیراتی رو داشته باشه.

با در نظر گرفتن نیاز شما واسه بهینه سازی تلاشای تبلیغاتی خود اینجا بهترین روشای هدف دار تبلیغاتی رو واسه کسب و کارای کوچیک در نظر گرفتیم که توضیح می دیم. با ما همراه باشین.

۱- مخاطبان مورد هدف شما
با عرض خجالت بهتره بگیم که اجناس و خدمات شما نیازای هر فردی رو برآورده نمی کنه!
خیلی از کسب و کارای کوچیک به اندازه کافی هدفی واسه تبلیغات خود ندارن، در صورتی که یکی از مزیتای اصلی تبلیغات، تبلیغات آنلاینه.

شما باید قادر به ایجاد مشخصات مشتری مورد هدف طبق داده هایی که جمع آوری کردین باشین. با استفاده از این اطلاعات و چیزی که درمورد مشتریان فعلی میدونید می تونین جمعیت بیشتری رو مورد هدف بذارین. اگه می خواین بدونین تبلیغات آنلاین و یا خاموش واسه کار و کاسبی شما به درد بخور تره یا نه؛ خودتون تصاویر و عکس العمل مشتریان رو از هر دو تبلیغات روی مشتریان چک کنین تا بدونین کدوم یک موثر تر بوده. بعد به سراغ اون هدف برید.

۲- اندازه گیری و پیگیری تبلیغات خود
خیلی از کسب و کارای کوچیک خیلی راحت و بدون هیچ ایده ای شروع به تبلیغات می کنن و نمی دونن که این تبلیغات خوبه یا نه!
سیستم عاملای تبلیغات آنلاین مثل گوگل Adwords و فیس بوک به شما آمار زیادی مربوط به آگهیای خود ارائه میدن و به شما کمک می کنن تا بدونین که چی لازمه و چی لازم نیس! اما این بدین معنا نیس که شما نمی تونین نیازای خود رو در این شبکه ها تست کنین؛ شما می تونین با این وسیله ها زمان خود رو واسه ایجاد یک تبلیغ واسه مشتریان مورد هدف خود تنظیم کنین، و با این تصمیم گیری نتیجه بهتری در کار و کاسبی خود به دست میارید. اگه تبلیغات آنلاین شما با ارسال یک ایمیل و تماس تلفنیه پس بدونین تلاش شما بدون هیچ زحمتی متوقف می شه.

۳- زمان مناسب واسه تبلیغات
در نگاه اول تبلیغات در طول سال ممکنه باعث گسترش بودجه شما شه پس به دنبال یک راه و روش عاقلانه باشین.
اما اگه فکر می کنین که تبلیغات در طول ماه های سال باعث تقویت کسب و کارای شما می شه و شانس بیشتری واسه جذب مشتری دارین باید بگیم هیج راهی واسه حفظ یک بازاریابی مشابه و ابتکار تبلیغاتی در سراسر سال وجود نداره.
اگه اجناس شما فصلی باشن پس باید تبلیغات خود رو در فصل مناسب به بالاترین حد برسونین یا یه هفته زودتر از موعد مقرر این کار رو انجام بدین.
مثلا در روز جمعه سیاه در کریسمس یا اعیاد، اندازه خریدها بالا میره. شما با تبلیغات در این فصل می تونین منافعی رو واسه خود از این تبلیغات به دست بیارین در آخر وقتی که رقبای شما شروع به تبلیغات می کنن شما با کنترل زمان و داشتن سرعت بالاتر از اونا پیش بیفتید.

۴- نام برند
می تونین مشتریان خود رو با تبلیغاتی مثل کپی نام روی اجناس، انتخاب رنگ تصاویر، لوگو و یا حروف، شناسایی و جذب کنین؟ در صورتی که این سئوال پوچ به نظر می رسه و شما نمی تونین مثل شرکتای بزرگ و مشهور عمل کنین، پس بیشتر وقتا با رنگ اجناس مشتری می تونه برند شما رو شناسایی کنه. ممکنه شناخت برند شما زمانبر باشه اما با گذشت زمان مشتریان شما با طرح بندی آگهی شما آشنا می شن و این ممکنه باعث وسوسه شما واسه تغییر نام تجاری شرکت شه و بخواهید نام تجاری خود رو تغییر بدین؛ اما این کار بی اثره و نیازمند زمونه. شما باید با هدف، دنبال شناساندن برند خود به مشتریان مورد هدف باشین.

۵- خوب از منابع خود استفاده کنین
همتون اهمیت رتبه بندی سایت رو در موتورهای جستجو میدونید و ممکنه خیلی راحت منابع جدید و آموزنده رو دائم در سایت خود بذارین. با استفاده از برنامه هایی مثل گوگل Adwords و بینگ می تونین یافته های خوب و بالایی در SERP بدون نیاز به بهینه سازی پست واسه انتخاب کلمات کلیدی به دست بیارین.

اگه واسه تبلیغات خود یک بودجه کمی رو کنار گذاشته اید و یا می خواید در مجله های معروف و گرون آگهی اجناس خود رو درج کنین مبارزات انتخاباتی آگهی فیس بوک می تونه بسیار عملی تر باشه. باعث می شه مصرف روزانه خود رو کنترل کنین و در کنار اونٔ یک آزمایش رو راست از منابع خود رو در دسترس دارین.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

بهترین استراتژیایی که میشه از بهترین بازاریابان محتوا یاد نمی گیرین

در بخش بازاریابی محتوای کار و کاسبی تون مشغول چه کاری هستین؟

شاید پروسه دلهره آوری به نظر برسه؛ اما قرار نیس چیز جدیدی رو اختراع کنین. روشای هدف دار بازاریابی رو که در این پست قید شده به کمپین محتوایی شرکت تون اضافه کنین. به شما کمک می کنن تا از سرعت گیرهای عادی در بازاریابی محتوا دوری کنین.

۱- فلسفه Rand Fishkin
مدیرعامل سابق سایت Moz
سرمایه گذاری روی محتوای بزرگ

Rand Fishkin در مصاحبه ای که با Marketing Land داشت؛ در مورد “چیجوری سرعت زیاد در بازاریابی محتوا معنیِ رشد کیفیت محتوا در آینده رو میده” نظراتی رو عنوان کرد. روش هدف دار Fishkin سرمایه گذاری روی محتوای زیاده. یعنی بیشتر از اینکه بخواد از منابع گسترده واسه تولید کم و قطعات کوتاه و کم ارزش استفاده کنه، تلاش داره روی محتوای بزرگ و زیاد تمرکز کنه. محتوای بزرگ می تونه شامل ویدئوها، اینفوگرافیای تعاملی باشه.

۲- فلسفه Neil Patel
موسس شرکتای بررسی و بازاریابی KISSMetrics و Quicksprout
بازاریابی محتوای خود رو با مبحث سئو ترکیب کنین.

اگه می خواین سرچ ترافیک خود رو زیاد کنین باید بازاریابی محتوای خود رو با سئو ترکیب کنین.

واسه انجام این کار، اول باید کلمات کلیدی رو که بیش ترین ترافیک رو به سایت تون جذب می کنه جدا کنین. وقتی این عبارت ها رو تعیین کردین مطالبی باکیفیت دور و بر اونا بسازین. به گفته Patel، مطالب شما باید به اندازه ای خوب باشن ویکیپدیا هم بخواد لینک کنه. شاید فکر کنین که هدر دادن زمونه تا مطلب رو هم از دید محتوا هم از دید سئو بررسی کنین. اما اینطور نیس! مزایاهای زیادی که واسه شرکت تون داره رو می بینین.

۳- فلسفه  Heidi Cohen
نویسنده “راهنمای بازاریابی فعال”
بازاریابان و شرکتای رسانه ای، باید داستانایی رو بوجود بیارن که مردم بخوان بخونن.

در کتاب Actionable Marketing Guide ، خانوم Heidi Cohen تاکید می کنه که بازاریابان محتوا باید راوی باشن. چون داستانه که مردم رو به طرف خود جذب می کنه. هرچه می خواین نسبت به رقبای خود برجسته تر باشین، باید بتونین داستان سرای بهتری باشین. چون قصه گو بودن یک راه بسیار قویه که در این راه به شما کمک میده.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۲/۵]

بهترین اپلیکیشنای آیفون واسه کسب وکارها

با شناسایی بهترین اپلیکیشنا واسه گوشی آیفون خود می تونین در کسب وکار نقش برجسته ای اجرا کنین.

بهترین اپلیکیشن
وقتی اپلیکیشنا و وسایل مختلفی رو به آیفون خود اضافه کرده و شخصی سازی کنین، به یک وسیله کسب وکاری قوی تبدیل می شه.

آیفون شما یکی از دستگاه های همه کاره ایه که شما صاحبش هستین. نه فقط راه های خوبی رو واسه در ارتباط بودن با مشتریان و همکاران پیشنهاد میده بلکه بالاتر از آن، یک وسیله کسب وکاری قدرتمنده. اپلیکیشنای درست هم می تونه این کارآیی رو زیاد کنه. لیست بعضی از بهترین اپلیکیشنای آیفون واسه کسب وکار رو در ادامه ببینین:

۱- Google Drive Suite
این یکی از وسایل مهم آیفونه و به شما اجازه میده تا اسنادی رو که در Cloud ذخیره شده، دیده و به اشتراک بذارین. می تونین اسناد Word، ارائه ها و صفحات الکترونیکی رو از روش اون ببینین. اگه بخواهید فایلی رو ویرایش کنین فقط لازمه از گوگل اپ، ابزاری مثل اسلاید، Docs و یا Sheet رو دانلود کنین.

۲- Scanner App
پی دی افا، یک فرمت فایل جهانی هستن. وقتی باید پی دی افی رو بفرستین اما هیچ کامپیوتر یا اسکنر دور و بر خود ندارین آیفون تون به کمک شما می شتابد. این اپلیکیشن توانایی تشخیص مرزهای خودکار داره و می تونه مقیاسای دقیق متناسب با اسناد شما رو بسازه. همه فایلا رو به شکل پی دی اف ذخیره کرده و واسه ارسال آماده می شه. ویژگیای ویرایشی هم داخل خود جای داده.

۳- Invoice 2go
اگه شما صاحب کسب وکار و یا کار و کاسبی خود هستین پس حتما میدونید که عامل نوشتن یک بخش لازم از کسب وکارتانه. این نرم افزار به شما اجازه میده تا عوامل رو از روش آیفون خود ایجاد، پیگیری کرده و بفرستین. با این برنامه، قالبای تخصصی عوامل، چارتا، کارتای اعتباری و … در اختیار شما قرار میگیره.

۴- LinkedIn
اگه بطور فعالانه تلاش در شبکه سازی و ساخت برند خود دارین، لینکداین یک وسیله مهم واسه شما حساب می شه. با داشتنِ این اپلیکیشن روی آیفون خود، هیچوقت بروزرسانیای مهم و فرصت ارتباط با افراد جدید رو از دست نمیدید! این اپلیکیشن آیفون به شما در کاریابی و به اشتراک گذاری رزومه کمک می کنه.

مطلب پیشنهادی: افزایش فروش از روش لینکداین

۵- Seamless
اینکه شما زمان کافی واسه ترک کردن دفترِ خود رو ندارین معنیش این نیس که حتما باید واسه خوردن ناهار هم باید به ماشینا وابسته باشین. این نرم افزار با هزاران رستوران کار می کنه و به فرد اجازه میده تا به نزدیک ترین رستوران محل خود، سفارش غذا بده و بطور مستقیم در دفترِ خود تحویل بگیره.

[تعداد: ۱۵    میانگین: ۳.۳/۵]

بهترین بازارهای فرودگاهی جهان در کجاس ان؟

بهترین بازارهای فرودگاهی جهان در کجاس ان؟ این فرودگاها مثل بازارای آزاد از دادن مشکلات گمرکی معاف هستن. تصاویر سیگار، شیرینی جات، سوغات واسه مسافران و … واسه مردم همه کشورها فراهمه.

بهترین بازارهای فرودگاهی جهان
بهترین بازارهای فرودگاهی جهان و بازاربابی از روش اونا چیجوری شدنیه؟ همه مسافران می دونن بازارهای واقع در این فرودگاها کار فروش و جدا سازی رو انجام میدن. در بین این مسافران عاشقان مد و تکنولوژی نقش اساسی رو در خرید اجرا می کنن. بازارهایی که در فرودگاهای کشورهای جور واجور واسه بازاریابی مناسبند، در تعطیلات فصلی پذیرای تعداد خیلی از مردم هستن. در این پست به تعدادی از فرودگاهای جهان که واسه بازاریابی به درد بخور هستن می پردازیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

فرودگاه Heathrow Airport در لندن
این فرودگاه حدود ۴۸،۰۰۰ متر مربع از فضای خود رو به بازارهای آزاد در پنج بخش در خود جای داده. قیمت اجناس این بازارها از نازلترین قیمتا به متوسط می رسه. همه شکلای جور واجور عطر، و اجناس پوست، شکلای جور واجور شکلات و … رو در این بازار می تونین پیدا کنین. بهترین برندای معروف جهان رو می تونین در این بازار پیدا کنین.

فرودگاه International Airport دبی
این فرودگاه واسه چند سال پشت سر هم به عنوان بهترین عرضه کننده اجناس در جهان معرفی شده. در بازارهای این فرودگاه شکلای جور واجور عطر و طلا رو می تونین بخرین. بعضی از بخشای تجاری هم در این بازارها واسه رفت و امد تجار و خرید و فروش اجناس پیدا میشه.

فرودگاه Incheon International Airport فرامرزی اینچئون
در این فرودگاه بزرگترین بازارهای خرید و فروش پیدا میشه. این بازار به عنوان سومین بازار بزرگ سئول که از دادن مشکلات گمرکی معافه شناخته شده بعد از دبیه. عطرهای جور واجور و اجناس کشورهای کره هم فت و فراوون در این بازارها هست. اجناس آرایشی و پوست در این فرودگاه به عنوان باحال ترین و بهترین اجناس زیبایی ارائه می شن.

فرودگاه Amsterdam Airport Schiphol در آمستردام
“مشاهده، خرید، پرواز “See, Buy, Fly” یک شعار معروف که فروشندگان در این فرودگاه واسه مشتریان سر میدن. تا در بازار خود به عنوان بهترین اجناس خود رو به فروش برسانند. پیشنهادات فروش عالی که در این بازار ارائه می شه باعث جذب مسافران شده ۲ محصول رو بخرین و ۳ محصول رو رایگان دریافت کنین.

فرودگاه OR Tambo Inter national Airport فرامرزی
این فرودگاه در آفریقا به عنوان بهترین فرودگاه فرامرزی شناخته شده. و بهترین بازار رو در خود جای داده. بیشتر از ۱۰۰ مغازه تجاری جور واجور از هر نوع محصول در این بازار هست. اجناس این فرودگاه نسبت به بازارها شناخته شده ارزون تر نیس. اما نسبت به قیمت دیگر جاها ۴۰ درصد کاهش قیمت داره.

فرودگاه Miami International Airport میامی
این فرودگاه به عنوان بهترین بازار بازسازی اجناس رو در خود جای داده. وسعت اون به ۷ میلیون متر مربع می رسه. کارآفرینان در ابن بازار زیاد بوده و اجناس خود رو به قیمت پایین خرید و فروش می کنن.

فرودگاه Hong Kong International Airport
از ورود مسافران تا خروج اونا به این بازار می تونین با فرهنگ “هونگ کنگ” آشنا شید. مغازه های جور واجور در این بازار اجناس به روز و فصلی خود رو به شکل زیادی در اختیار مردم قرار میدن. مردم این مغازها رو به عنوان “ضمانت در قیمت نسبت به مکانای وسط شهر” قبول کردن. چون قیمتی که در این مغازها واسه اجناس پرداخت می کنین بسیار پایین تر از قیمت اجناس در وسط شهر هستش.

در بالا بهترین بازارهای فرودگاهی جهان رو واسه شما معرفی کردیم. شما تجربه خرید از این فرودگاهها رو دارین؟ تجربیات خود رو با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

بهترین تجارت در جهان چه نوع تجارتیه؟

بهترین تجارت در جهان
تجارت
تجارت در همه کشورها مثل آسیا، خاورمیانه، غرب و شرق انتشار پیدا کرده. حتی گسترش فرهنگای جورواجور در کشورها هم از آثار تجارته.

تجارت شکلای جور واجور مختلفی داره که در این پست به بیان اونا می پردازیم. همینطور شکلای جور واجور تجارت و فواید و راه حرکت اونا رو براتون توضیح می دیم.

مهم ترین عامل رکود اقتصادی انتقال اجناس جور واجور و جنسا بین جادهای کشورها و نزدیکی فاصله کشورها به یکدیگره.

شکلای جور واجور تجارتا
۱- تجارت فرامرزی
صادرات و واردات شکلای جور واجور کالا در کشورهای جور واجور در حال ورود و خروجه این به دولتا در دشت کردن درآمد مالی و پول کمک می کنه.

۲- تجارت داخلی
انتقال کالا بین افراد در بازار داخلی دولته.

۳- تجارت الکترونیک
این راه دوطرفه بازاریابیه مثل استفاده از شبکه های جهانی وب و تلویزیون

روشای انتقال کالا و خدمات
۱- از روش جاده ای: انتقال اجناس از روش جاده صورت میگیره. این به دلیل نزدیکی کشورها به یکدیگر بوده و با هزینه کمتری هم انجام می شه. مثل ارسال محصول به کشورهایی مثل سوریه، عراق، کشورهای خلیج
۲- از روش آب: در این راه اجناس زیادی رو به وسیله کشتیا به کشورهای غرب، شرق آسیا و کشورهای خلیج ارسال می کنن.
۳- از روش هوایی: از وسایل نقلیه مثل هواپیما واسه انتقال محصول استفاده می شه و انتقال لوازم از کشورهای غربی به شرق صورت میگیره. همینطور امن ترین راه هستش.

بهترین تجارت در جهان
تجارت الکترونیک یکی از مهم ترین تجارتای موجود در حال حاضره و این بخاطر سهولت کار از روش اینترنت و باخبر شدن از شکلای جور واجور جنسا و قیمت اوناس.

فواید تجارت الکترونیک
۱- بین شکلای جور واجور کشورها ارتباط برقرار می شه: این نوع تجارت بین مشتریان و فروشندگان از روش بازاریابی تلفنی و اینترنت انجام شده و روند ارتباط رو راحت تر می سازه.
۲- دسترسی به شکلای جور واجور اجناس بدون هیچ مشکلی: مشتری می تونه کلیه تبلیغات جنسا رو تو یه زمان ببینه.
۳- تنوع اجناس: تنوع اجناس انتخاب رو واسه مشتری آسون کرده و از اتلاف زمان کم می کنه.
۴- تلاش واسه پول و صرفه جویی: ارتباط با تجار بدون سفر به کشورهای دیگر! این نه موجب اتلاف وقت شما و نه صرف هزینه های اضافی می شه.
۵- ارائه فرصتای شغلی جدید واسه جوانان (خانوما و آقایون) این جور کار اونا از روش بازاریابی الکترونیکی راحت تر می شه.

[تعداد: ۷۲    میانگین: ۳/۵]

بهترین تیتر واسه مقالات اینترنتی و مجلات چه ویژگیایی داره؟

بهترین تیتر باید به وسیله شما و کسب وکارتون ایجاد شه تا خوانندگان بیش تری رو به سایت و رسانه تون جذب کنین.

در این پست ایدهایی مطرح می شه که بدون شک، یافته های بازاریابی نوشتاری شما رو به خاطر این به اونو انجام میده.

بهترین تیتر
همه چیز راجبه بازاریابی و قدرت عنوان هاست.

تیتر و عنوان بسیار مهم ان. اهمیت اون بیش تر از آن چیزیه که فکرش رو می کنین!

همونطور که میدونید، اگه افراد خیلی کمی پیام تون رو بخونن اصلاً مهم نیس که پیام تون چقدر عالی بوده! این همانجاییه که اهمیت تیتر و عنوان وارد داستان می شه.

وظایف ساده تیتر، جلب توجه، ایجادِ علاقه و بعد انگیزه دادن به خواننده جهت خوندن ادامه مطلبه. درباره موارد زیر فکر کنین:

تیتر همون چیزیه که به مشتری بالقوه انگیزه میده تا ایمیل بازاریابی شما رو باز کنه.
تیتر به اونا انگیزه میده تا مقاله و یا پست بلاگ شما رو بخونن وقتی کسی اونا رو در شبکه اجتماعی به اشتراک بزاره.
عنوان همون چیزیه که اونا رو وامی داره تا با پادکست شما گوش داده و ویدیوی شما رو تماشا کنن.
تیتر یا عنوان صفحه همون چیزیه که وقتی مخاطبان یکی از تبلیغات تون رو می بینن توجه شون رو جلب کرده و علاقمند می کنه.
شک نداشته باشینً نام مشهورِ دیوید اگیلوی رو شنیدین، اون افسانه تبلیغاته که در مورد اهمیت تیترها جمله معروفی داره:

وقتی تیتر رو نوشتید، یعنی ۸۰ سِنت از دلار خود رو صرف کردین!

عناوین و تیترهای خود رو با اندازه اهمیتی که لیاقت اش رو دارن همراه کنین. زمان زیادی رو به خود اختصاص بدین تا روی ایجاد بهترین تیتر ممکن تمرکز کنین. نکات و مثالایی که در ادامه بیان می شه به شما در بهبود این مهارت کمک می کنه:

تیتر باید به درستی محتوا رو رفلکس کنه
بخاطر اینکه تیترها نقش بسیار بزرگی در متوجه کردن محتوا داره پس خیلی وسوسه کننده س که در اون از بزرگ نمایی استفاده کنین. تیترها رو تا حدممکن قانع کننده بوجود بیارین. از کلماتی استفاده کنین که مردم رو قانع کنه تا چیزی که قصد گفتنش رو دارین بخونن. اما به طور کاملً مطمئن شید که محتوای تون همون چیزی رو که در تیتر گفته ارائه بده. یه جور از تیترها که اصطلاحاً ClickBait نامیده می شن تیترهایی جذابند که واسه جلب ترافیک بیش تر ایجاد شدن. این نوع از تیترها شاید واسه یک یا دوبار بتونه مخاطب رو با زیرکی جذب کنه اما ناپایدار بوده و به سرعت یاد می گیرن تا شما رو ندیده بگیرن.

تیتر باید واسه مخاطبان هدف ن
وشته شه
پیام بازاریابی شما، واسه ارتباط گرفتن با گروه خاصی از مردم ساخته میشه یعنی مشتریان بالقوه یا خودِ مشتریان!

تیترهایی که استفاده می کنین هم باید همینکار رو بکنه. یعنی باید به زبون اونا صحبت کرده و مستقیماً به فرصتا و نگرانیاشون برسه. دلیل مهم بودن این موارد رو در زیر می بینین:

با دقیق شدن روی تیترهایی دور و بر علاقمندیای بازار هدف، می تونین به پیام بازاریابی تون کمک کنین تا توجه مردم درستی رو  جلب کنه.
در مقابل، با استفاده از تیترهایی که توجه گروه بزرگی از مردم رو جلب کرده از اینکه واسه بازار هدف خود مناسب باشین دست برمی دارین.
یعنی، از هدلاین، تیتر و عناوینی استفاده کنین که مستقیماً واسه مشتریان هدف شما مناسب باشه.

تیتر باید با رسانه تناسب داشته باشه
وقتی عنوانی می نویسید که از قبل واسه یک مجله چاپی، روزنامه و یا تراکت درنظر گرفته شده آزادیای معینی دارین که اگه واسه رسانه ای در اینترنت می نوشتید؛ نداشتید! مثلا، اگه می خواین عنوان مقاله اینترنتیِ شما در صفحه یافته های جستجو بطور کامل نمایان شه باید از ۵۰ الی ۶۰ کاراکتر (و یا کم تر) استفاده کنین.

اگه تیتر شما ویژه بازاریابی ایمیل باشه، باید چیزای دیگری رو هم واسه توجه درنظر بگیرین. مثلا در زبون انگلیسی اگه شما در تیتر خود از علامت تعجب استفاده کنین، همراه با عدد و شاید کلمه ای که با حروف بزرگ نوشته شده احتمال اینکه وارد پوشه اسپم ایمیلا شه بیش تره.

اینجوری، یاد می گیریم که به هنگام تیترنوشتن باید به رسانه ها و پلت فرمای مختلفی که در اونجا قصد استفاده داریم توجه کرده و قوانین خاصی رو رعایت کنیم.

تنها ۲ نوع تیتر مهمه
دعوا زیادی در بین کارشناسان بازاریابی مبنی بر راهِ درست واسه استفاده از تیترها هست. هریک بر مواضع خود سنگر می بنده و اصرار می کنه که روشِ خودش تنها روش هدف دار موثر و تخصصیه. اما در بیشتر موارد، نکته اصلی از کف میره!

وقتی موضوع برمیگرده به تیترهایی که شما در بازاریابی بکار می بندید تنها دو دسته گسترده از وجود دارن که توجه شما رو به خود جلب کنن:

۱- تیترهایی که واسه شما و اهداف کسب وکارتون نتیجه بخش هستن

۲- تیترهایی که شما و اهداف کسب وکارتون رو با شکست مواجه می کنن

شما باید تعادل میانی رو واسه رسیدن به چیزی که می خواین پیدا کنین. این بهترین تیتر با در نظر گرفتن برند شما، بخش کاری و مدل کسب وکارتون متفاوت هستش.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

بهترین راه های کاریابی چیه ؟

بهترین راه های کاریابی
ضرب المثل معروفی هست که به چگونگی کاریابی اشاره داره و میگه: باید واسه جستجوی کارتون به شکلی با اون رفتار کنین که گویی شغل تموم وقت شماس! اما خود شما چیجوری؟ باور دارین که واقعاً لازمه روزانه چندین ساعت از زمان خود رو واسه پیدا کردن نتیجه صرف کنین؟

۲ روش بسیار موثر هست که به شما در پیدا کردن شغل مناسب کمک کرده و از هدر رفتن ساعات شما جلوگیری می کنه. اما از الان میتونیم به شما بگیم که این دو روش هیچ ارتباطی باهم ندارن. یکی از خاصیت این روش ها، موثر بودن اوناس. استفاده از این دو روش، علاوه بر اینکه زمان شما رو کم تر مشغول می کنن باعث می شن تا فرصتای عالی واسه شما ایجاد شه. واسه آشنایی با این دو راه حل، با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

۱- استفاده از ارتباطات و شبکه های مستقیم
در این روش، تنها به ارتباطات مستقیم و روبروی خود براتون کافیه.
با دوستان، همکلاسیا و رئیسای سابق خود که (حالا خوبیش اینه) ارتباطات خوب خود رو با اونا نگهداشتین تماس بگیرین.
همینطور می تونین با کسی که قبلا باعث استخدام تون شده هم تماسی داشته باشین.
اگه با کسی ارتباط نزدیک دارین جلو رفته و به اون بگید که به دنبال شغل جدید هستین و بگید که اگه کسی رو سراغ داره که می تونه منبع خوبی باشه به شما معرفی کنه. البته نوع دیگر این ارتباط، از روش فرستادن ایمیل هم صورت میگیره. اما طبیعتا پیشنهاد ما نوع حضوری اینه.

– این روش چیجوری در زمان شما صرفه جویی می کنه؟
این روش هدف دار، در مقایسه با “درخواست مستقیم” احتمال بسیار بیش تری رو داره که بتونه شما رو به موقعیت مطلوب برسونه. شاید همه کسائی که می شناسین در مقابل این درخواست شما جواب نداده و هیچ عکس العملی نشون ندن! شاید هم واقعا کمکی از دست شون برنیاید، اما بیشتر اونا می تونن و جوابگو هستن. حتی بعضی از اونا می تونن گزینه ها و فرصتای بیش تری رو با شما به اشتراک گذارن.

اینم بگیم که شما در “درخواستای مستقیم” به شرکت دلخواه رفته و باید زمانی رو صرف پر کردن فرمای اونا کنین. اما اگه به وسیله شخصی (از دوستان و آشنایان که ذکر شد) به مسئول استخدامی معرفی شید اونا می تونن بعضی از فرآیندهای استخدامی مثل مکالمه و … صرف نظر کنن.

– این روش چیجوری باعث می شه که شغل بهتری پیدا کنین؟
خیلی از بهترین شغلا، در مقابل عموم آگاهی رسانی نمی شن! آمارهای آنلاین و زیادی رو می تونین در این مورد پیدا کنین اما بهتره بدونین که ۵۰ تا ۸۰ درصد مشاغل شامل این نکته هستن و بخشی از “بازار شغلی مخفی” به حساب میاد.

شرکتا در اول خیلی سریع تلاش می کنن تا از روش آشنایان و افراد در دسترس خودشون واسه فرصتای شغلی ایجاد شده استفاده کنن و در آخر اگه این روش بی نتیجه بود، این فرصت رو آشکاراً واسه عموم به نمایش می ذارن و باز، حتی اگه این فرصت شغلی در برابر عموم قرار بگیره، شرکت کسی رو استخدام می کنه که به اون اعتماد کنه. پس، پیشنهاد داده شدن شما، به وسیله کسی که اونا (شرکت) می شناسن می تونه به شما کمک کنه که از بقیه داوطلبان کار جدا شده و جزو کارکنان دست چین باشین.

۲- استفاده از وسیله جستجوی شغل در لینکداین
این روش، به طور کامل با مورد قبلی متفاوت بوده و تاکتیکیه که به طور کامل مورد بررسی و تست قرار گرفته. حتی بهبودیای لازم هم انجام شده و همینطور نشون میده که به مصاحبها و شغل، سریع تر دسترسی پیدا می کنین. لینکداین به شما این اجازه رو میده تا بطور ویژه با انتخاب آیکون (کیف سامسونت) در قسمت جستجوی اصلی به جستجوی شغل بدین.

این جستجو رو می تونین تا لوکیشن، موقعیت و … محدود کنین.
پس از اینکه عبارت جستجو رو وارد کرده و وضعیت مکانی رو تعیین کردین روی شغلی که نظرتون رو جلب کرده کلیک کنین. در ادامه اون، دکمهایی رو می بینین که با کلیک روی اونا می تونین واسه اون شغل درخواست داده و یا وارد سایت شون شید که این دو گزینه با کلمات “Apply” و “Apply on company website” نشون داده شده.

در مشاغلی که تنها دکمه Apply رو دارن بدون اینکه از صفحه لینکداین بیرون شید می تونین فایل رزومه خود رو پیوست کنین. هیچی دیگه ای نیاز نیس! تنها همین رزومه کافیه.

اگه روی دکمه، apply on company website نوشته شده شما باید با کلیک روی اون وارد سایت شرکت دلخواه شید که این کار در بیرون از صفحه لینکداین صورت میگیره.

شما می تونین با نگاه کردن و مطالعه سایت شرکت و با توجه خیلی راحت پروسه درخواست کار یا مناسب بودن/نبودن اون واسه خودتون، تصمیم به ایجاد درخواست بگیرین.

– این روش چیجوری در زمان شما صرفه جویی می کنه؟
وقتی شما شغلی رو پیدا میکنین که دکمه Apply واسه اون درج شده (در مقایسه با مشاغلی که باید وارد سایت خود شرکت شید) بدونین که در حال صرفه جویی در زمان هستین.

البته به هنگام ورود به سایت شرکتا هم، قرار نیس حساب کاربری ایجاد کرده یا درخواست کتبی طولانی بنویسین. تنها در صورت نیاز، میشه فایلی رو که در اون اطلاعات خاصی از شما درج شده رو پیوست کرد.

این روش هدف دار، جستجوی شغلیِ شما رو تنها در یک جای حفظ می کنه و در عین حال، به ساده تر شدن پروسه هم کمک زیادی می کنه.

در صورت استفاده از این مورد، لینکداین واسه هر کدوم از درخواستایی که ثبت کردین یک ایمیل تأیید واسه شما می فرسته . پس، جای هیچ نگرانی نیس!

– این روش چیجوری باعث می شه که شغل بهتری پیدا کنین؟
این روش، شما رو زیر نظر خود داره و از اینکه هرگونه فرمای غیرواقعی شما رو آزار دهند جلوگیری می کنه. بخاطر سرعت بالای این روش هم، شما می تونین رزومهایی با تعداد زیاد و مکالمات زیادی رو بفرستین و هیچ مشکلی پیش نمیاد.

همینطور، با استفاده از این ویژگی می تونین واسه جستجوی خود محدودیتی رو درنظر گرفته و از بین بهترین کارفرمایانی که به درخواست شما جواب دادن انتخاب کنین. گزینه ها و مصاحبه های زیادی رو پیش رو دارین که نتیجه اعتماد به نفس بالای شما به هنگام صحبت کردن با شرکت هاست.

نتیجه
دو روشی که در این پست ذکر شد بسیار قوی بوده و از توانایی جفت و جور آوردن شغلی مناسب در تایم کم واسه شما، دارن. واسه کسب بهترین یافته های، پیشنهاد می کنیم که از هر دو روش استفاده کنین. اگه به هر دلیلی قادر نیستین از هر دوی اونا استفاده کنین؛ کار صحیحی رو که با کارآمدترین قدم شروع می شه رو انجام بدین. موفق باشین.

[تعداد: ۱۳    میانگین: ۴.۳/۵]

بهترین روش کارآفرینان واسه ترک شغل روزمره چیه؟

ترک شغل بعضی وقتا بهترین راه حلیه که میشه واسه رسیدن به زندگی بهتر انجام داد.

ترک شغل
این پست تجربه های شخصی کارآفرینانی رو که شغل روزمره شون رو ترک کرده و روی کسب وکار خودشون سرمایه گذاری کردن صحبت می کنه. این کارآفرینان جوون -از مدیرعامل گرفته تا یک نویسنده آزاد،- چگونگی ترک شغل و شروع راه ویژه خودشون رو تعریف می کنن.

واسه خیلی از کارکنان تموم وقت، خصوصاً جوانان نسلای گذشته- ملحق شدن به Gig Economy (این اصطلاح واسه شرایطی استفاده می شه که جایگاهای موقتی ایجاد شده و سازمانا با کارکنان جداگونه واسه کوتاه مدت همکاری می کنن. طبق پیش بینیای Intuit تا سال ۲۰۲۰ ، ۴۰ درصد از کارکنان آمریکایی بصورت جداگونه کار می کنن) آپشن جذابی انگار منطقی هم هست.

عضوی از Gig Economy بودن -با اینکه بطور بالقوه ریسکه- خیلی از ما رو تشویق می کنه تا شغل واقعی خود رو آزاد کرده و به طرف دنیایی سفر کنیم که یک زندگی با انعطاف پذیری عالی رو بدست میده. شاید بیش تر از اونم به یک تعادل بین کار و زندگی و همکاری با تنها مشتریانی که خودمون انتخاب می کنیم منجر شه.

واسه اینکه دلیل این تغییر رو بهتر درک کنیم با ۱۰ جوونی که واسه ملحق شدن به همین Gig Economy از شغل خود دست برداشتند مصاحبه کردیم و پرسیدیم که دقیقاً به چه دلیل و چیجوری اینکار رو انجام دادن. ۶ نفر از این جوانان حرفایی واسه گفتن داشتن که در این پست می تونین بخونین:

۱ و ۲ – Selena Slavenburg و Jacob Taylor
در سال ۲۰۱۶، Selena و Jacob شغلای خود رو در لس آنجلس آزاد کردن و تصمیم گرفتن دور اروپا رو واسه پیدا کردن چیزی که فکر میکردن باید در طول چندماه باشن، سفر کنن. اونا از مهارتای عکاسی و نویسندگی خود جهت ثبت لحظات و ماجراجوییای خود در اینستاگرام استفاده کردن. تقریباً نزدیک به یه سال بعد، این زوج در آمستردام زندگی می کردن. جایی که Slavenburg مشاور بازاریابی پاره وقت بود و Jacob به عنوان عکاس و ویدئوگرافر از راه دور کار می کرد.

با داشتن بیشتر از ۳۶ هزار دنبال کننده اینستاگرامی، اونا اعتماد به نفس اینکه روی تصمیم خود اصرار کرده و لس آنجلس رو آزاد کنن گرفته بودن. اما در اول، آنقدرها هم آسون نبود. Selena اینجور میگه:

“ما سفر کردن رو دوست داریم و می دونستیم که اگه فرصت زندگی بیرون مرز کشور و یا سفر رو داشتیم و از دید مالی مشکلی پیش نیاد، برنده میشیم. من بطور تموم وقت در دفتری در لس آنجلس کار می کردم پس خیلی تفکر ترسناکی بود که یهو از جایم برخواسته و اونجا رو ترک کنم. در آخر به نقطه ای رسیدیم که گفتیم “بزن بریم” بزرگ ترین ترسم این بود که خودمون رو در شرایطی بذاریم که بخاطر کار، مجبور شیم از همدیگه جدا شیم اما هیچوقت اینجور اتفاقی نیفتاد! من شدیدا باور دارم که اگه واقعاً به تغییر سبک زندگی علاقه داشته باشین می تونین کاری کنین که همه چیز نتیجه بده!”

به گفته Taylor نیاز واسه یاد گرفتن مهارتای جدید، بزرگ ترین مانع اونا بود. “پیشرفت دادن بلاگ، برند اینستاگرام و کار جداگونه و آزادمان، نیازمند یادگیری مهارتای جدید بود و درنظر بگیرین که تو یه کشور به طور کاملً بیگانه هم قرار گرفته بودیم. همه چیز بطور همیشگی در حال تغییر و پیشرفت بود پس ما هم باید خیلی از کارای اوریجینال مون رو که ساعتا زمان صرف کرده بودیم دوباره انجام می دادیم. بعد به پیدا کردن تعادل بین “خواستنِ چیزایِ عالی” و “واقع بین بودن” رسیدیم. و این همون درسیه که به همراه پیشرفت دادن کسب وکارمون، با خود حمل می کنیم.”

۳- Talia Koren
مشاور بازاریابی موثر، نویسنده ای جداگونه، کارمند سابق Elite Daily در نیویورک، -شهری که واسه زندگی و کار کردن خیلی هم ارزون نیس! Talia درباره امور مالی شخصی، عادتای سلامتی، ترندهای روز محتوا می نویسه.

برخلاف خیلی از کارکنان جداگونه دیگر، Talia از روی انتخاب واقعی و شخصی وارد دنیای Gig Economy نشد! “من کار جداگونه آزاد رو دقیقاً پس از کم شدن کارای کل تیمم در یک سایت آنلاین بزرگ -سال گذشته- شروع کردم. برنامه ریزی واسه شغل جداگونه رو از تایم طولانی انجام می دادم چون آزادیِ انتخاب مشتریان رو دارم و کارایی که خودم انجام میدم رو تعیین می کنم. کار جداگونه آزاد به من اجازه میده تا به بهترین روشایی که میتونم به مشتریان کمک کنم. (بدون محدودیت عنوان شغلی یا سازمانی!)

“یاد گرفتم که چیجوری باید زمانم رو مدیریت کنم. من هیچ مشکلی با نشستن، تمرکز کردن و کار رو تموم کردن نداشتم! مشکلِ من این بود که بدونم چه زمانی باید به خودم استراحت دهم. من باید خودمو مجبور می کردم تا از محل کار و دفترم بیرون شوم!

۴- Brittany Ann Cool
Brittany با ایجاد فیلمای کوتاه، گیفا و محتوای چشمی واسه برندهای جهانی مثل Alaska Airlines تونست لیست خیلی از مشتریان رو از همون اول شروع سفر خود در Gig Economy با اینکه تنها ۲۱ سال سن داشت تهیه کنه.

Brittany شغل آزاد و انجام کاری که دوست داره رو فقط بخاطر سبک زندگی انعطاف پذیرش انتخاب نکرده بود. اون در سن ۲۱ سالگی، تصمیم هوشمندانه و جدی واسه عکاسی گرفت. “در عین حال، در مقابل یکنواخت بودن، امنیت و ادامه دادن راه حرفه ای خانوادگی شورش کردم! تصمیم گرفتم دقیقاً با تکیه بر تلاشا و خلاقیت فردی زندگی خودمو بسازم. از طرف دیگر، عکاسی یک شغل فیزیکی هم بود. علاقه ای به اینکه کل روز رو پشت میز بشینم نداشتم. من از بچگی، طوری نبودم که بتونم دراز مدت جایی ثابت بشینم.”

۵- Zina Kumok
پس از فارغ التحصیل شدن از کالج با حدود ۲۸ هزار دلار بدهی واسه وام دانشجویی Zina Kumok در طول سه سال-تقریباً حقوق هرساله ای کمی بیشتر از ۳۰ هزار دلار- همه اونا رو پرداخت کرد. اون در Time، USA Today، LifeHacker تواناییای خود رو نشون داد و امروز درباره امور مالی شخصی هم می نویسه هم سخنرانی می کنه.

Kumok بخشی از کار روزانه خود رو به شغل آزاد اختصاص داد (یعنی شغل واقعی خود رو ترک نکرد) و نخواست که به Gig Economy ملحق شه. چون میخواس به عنوان یک خونه بدوش دیجیتال به دور دنیا سفر کنه. Zina اینجور تعریف می کنه:

“وقتی شغل آزاد خودمو به اندازه شغل تموم وقت خود انجام دادم بیش تر تمایل پیدا کردم تا شغل روزانه خودمو ترک کنم. می خواستم ببینم که با ۴۰ ساعت کار هفتگی در شغل آزادم چه کارای دیگری میتونم انجام دهم. معمولا ۱۲ تا ۲۰ مشتری واسه نویسندگی و بازاریابی محتوا داشتم. این آمار هر ماه متفاوت بود. سخت ترین کار این بود که پیش بینی کنم کسب وکارم به چه سمتی پیش میره! به هر کسی که به تنهایی کار کردن علاقه داشت پیشنهاد می دادم که سرمایه ای رو واسه مواقع اورژانسی درنظر بگیره تا در شرایط سخت، به ندانم کاری نیفتد!”

۶- Justas Markus
Justas واسه نصفه روز، مدیرعامل شرکت Just&Tom مشاور برندینگ و بازاریابی محتواست، نیم دیگری از روز رو بلاگ نویس و نویسنده در وب سایتایی مثل کارآفرینیه.

Markus نمی تونست تصور کنه که یه بار دیگر واسه شخصی دیگر کار کنه! “من واسه بانک کار می کردم، اما دوست نداشتم! تصمیم گرفتم که شروع به کار آنلاین کنم. ترجیح دادم که همه چیز رو شخصِ خودم برنامه ریزی کنم. من میتونم مشتریان خودمو انتخاب کنم و این به من اجازه میده تا بیش تر سفر کنم. در بیش تر از ۴۰ کشور حاضر شده ام و امروز با زندگی کردن در بالی، زمستون لیتوانی رو نمی بینم.”

هرچه بیش تر بنویسین، مردم بیش تری شما رو می بیننن. و خیلی راحت تر هستش که پس از صرف زمانای کافی، به یک شغل مناسب برسین. اگه فکر می کنین ترک شغل تون بهترین راه حل پیشِ روست با انجام یه سری تحقیقات و بهبود مهارتای فردی به سراغ کارای موردعلاقه خود حرکت کنین.

نویسنده: Ryan Robinson

کارآفرین، بازاریاب محتوا، مدرس آنلاین

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

بهترین سوالات مصاحبه واسه کارفرمایان جهت سئوال از خواهندگان

بهترین سوالات مصاحبه
سوالات مصاحبه مورد علاقه خود رو دارین که از هر درخواست کننده شغل در مصاحبه بپرسید؟ اگه ندارین، شما تنها نیستین مصاحبه گران لیست کوتاهی از بهترین سوالات مصاحبه رو ارائه میدن که به سرعت اطلاعاتی در مورد مهارتای شغلی خواهندگان، مناسب بودن شغلی و مناسب بودن فرهنگ بالقوه ارائه میدن.

این سوالات ستون فقرات مصاحبه شغلی مؤثره. اگه اطلاعاتتون رو با دقت در طول زمان پیگیری کنین،  یاد می گیرین که کدوم سوالات مصاحبه به تصمیم گیری واسه استخدام متقاضیانی که موفق ترین کارمندان شمان، کمک می کنه.

لیستی از بهترین سوالات مصاحبه
سئوال: درباره بزرگترین دستاورد خود در کار به من بگید.

هدف: جواب درخواست کننده درمورد ارزشای فردی و اون چیزی که اون در نظر میگیره خیلی با اهمیته. هم اینکه نشون میده که درخواست کننده چی رو به عنوان یک دستاورد می شناسه.

سئوال: محیط کاری رو توضیح کنین که در اون شما به طور موثر قادر به فعالیت هستین.

هدف: پاسخمتقاضی به مصاحبه کننده میگه که محیط کاری اونا با نیازای درخواست کننده سازگاره. جواب به این سئوال به مصاحبه کننده کمک می کنه تا تصمیم بگیره که این کارمند واسه فرهنگ و محیط کار مناسبه.

سئوال: نظارت و رفت و امد رئیس ایده آل از نظر شما چیه؟

هدف: با این سئوال میفهمید که درخواست کننده چیجوری خود رو مدیریت می کنه. مثلا، در یک شرکت که بر توانا سازی تأکید می کنه، یک درخواست کننده که به جهت دهی همیشگی نیاز داره، مناسب نمیشه.

سئوال: در مورد وقتی که شما مجبور به شکست دادن یک مانع بزرگ در راه رسیدن به یک هدف یا تعهد بودین، به من بگید. چیجوری به اون وضعیت رسیدگی کردین؟

هدف: شما یک تصویر روشن از کارکرد گذشته درخواست کننده دریافت می کنین. هم اینکه می تونین در مورد چگونگی ارتباط دوطرفه اون با همکاران اطلاعاتی به دست بیارین.

سئوال: به چه دلیل واسه این شغل درخواست دادین؟ چی باعث شده که به داشتن این موقعیت علاقمند باشین؟

هدف: جواب به شما میگه که چی فرد رو تحریک می کنه و چی واسه درخواست کننده مهمه.

سئوال: به چه دلیل شما کارفرمای فعلی خود رو ترک می کنین؟ (اگه درخواست کننده در جایی استخدامه).

هدف: جواب درخواست کننده به شما درباره ارزشا، چشم اندازه ها، اهداف و نیازها از یک کارفرما میگه. شما می تونین مشخص کنین که چی باعث جستجوی شغلی شده. درخواست کننده به طرف آینده ای موفق تر میره یا از تجربه اشتغال ناموفق دور می شه؟

واسه مطالعه بیشتر:
۱۰ سئوال عادی در  مصاحبه کاری و چگونگی جواب دادن به اونا (قسمت اول)

۱۰ سئوال عادی در  مصاحبه کاری و چگونگی جواب دادن به اونا (قسمت دوم)

۳ تاکتیک مهم واسه مصاحبه استخدامی

سئوال: سه ویژگی مهم یا مهارتایی که شما فکر می کنین در صورت استخدام به شرکت ما بیارین، چیه؟

هدف: جواب درخواست کننده شما به شما میگه که چی رو در مجموعه مهارتای خود مهم تر می دونه.

سئوال: اگه شما واسه این موقعیت استخدام شدید سه اولویت اول در کار شما چیه؟

هدف: میفهمید درخواست کننده چی رو مهم می دونه، و درباره درک اون از چیزای مهم شغل شما و چگونگی قرار گرفتن درخواست کننده در یک موقعیت جدید اطلاعات بدست میارید.

سئوال: رئیس فعلی شما چیجوری کار و مشارکت شما رو توضیح میده؟

هدف: شما می خواین بدونین که چیجوری درخواست کننده ساپورت و نظر کارفرمای فعلی خود رو درک می کنه. این سئوال به شما در مورد رفت و امد درخواست کننده با رئیس فعلی اش میگه.

سئوال: پیشرفت مهارت و علم حرفه ای خود رو چیجوری ادامه می دین؟

هدف: شما می خواین کارکنانی رو که به پیشرفت و پیشرفت ادامه میدن، استخدام کنین. تلاش کنین بدونین که کارمند آینده نگر به دنبال پیشرفت حرفه ای خوده یا اینکه به کارفرمایش وابسته تا فرصتای پیشرفت رو جفت و جور کنه.

تعداد خیلی از سوالات مصاحبه هست که می تونین در مصاحبه شغلی بپرسید.  اما اگه روی سوالات مهمتری متمرکز شید که بینش دقیقتری به شما ارائه میدن، می تونین کارمند مورد نظر خود رو پیدا کنین. این بهترین سوالات مصاحبه بر مهارتایی که می خواین خواهندگان داشته باشن تمرکز می کنن. اونا به شما کمک می کنن تا تجربه کاری کارمند آینده و راه و روش اونو به حل مسائل آزمایش کنین. اونا به شما کمک می کنن تا بدونین که چیجوری درخواست کننده با افراد و محیط کار ارتباط برقرار می کنه.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴/۵]

بهترین سیستم مدیریت محتوا واسه تجارت الکترونیک

بهترین سیستم مدیریت محتوا در تجارت الکترونیک از نظر شما کدامه؟

مطلب پیشنهادی: بهترین سیستم مدیریت محتوا چیه؟

بهترین سیستم مدیریت محتوا
در صورت داشتن یک مغازه آنلاین، انتظار شما از یک سیستم مدیریت محتوا نسبت به یک سایت معمولی متفاوت هستش. خیلی از برنامه های مدیریت محتوا پلاگینایی واسه تجارت الکترونیک دارن، اما برنامه هایی هم وجود دارن که به طور خاص واسه سایتای تجارت الکترونیک ایجاد شده و پیشرفت پیدا کردن. Magento  در گروه  یکی از بهترین برنامه ها، با پلت فرم منبع باز و شکلای جور واجور گزینه های جور واجور واسه کسب وکار تجارت الکترونیک در تموم ابعاده. مشتریان مشهور این برنامه عبارتند از: Burger King ، Nestle و Zumiez .

Magento Community Edition  پلت فرم ابتدایی س که واسه کسب و کارای کوچیک و یا کارآفرینان فناوری گرایی که جدیدا کار خود رو واسه ساخت یک مغازه وب شروع کردن، بسیار مناسبه. اگه نمی دونین که چیجوری باید کدنویسی انجام بدین، جامعه ای از کاربران پسوندهایی رو با ویژگیای جدید ایجاد می کنن که شما می تونین به مغازه خود اضافه کنین.  Magento  هم اینکه از پولا و زبانای عادی زیاد ساپورت می کنه، و در صورتی که شما مشتریان فرامرزی داشته باشین، این ساپورت اونو به یک انتخاب خوب تبدیل می کنه.

Enterprise  و Enterprise Cloud Edition   گزینه هایی مناسب واسه سایتایی با اندازه بزرگ تر هستن. Cloud Edition شامل میزبانی وب نیزه. با اینکه این ویژگیا هزینه خاصی داره، اما شامل کمک در زمان نصب و راه اندازی و عیب یابیه.

سیستم مدیریت محتوای Magneto
سیستم مدیریت محتوای Magento  به طرف ایجاد وب سایتای تجارت الکترونیک جذاب و قوی روی آورده. این سیستم قابلیتای بیرون از چارچوب همراه با تِمای از پیش ساخته ارائه میده  و در عین حال به توانایی نامحدود امکان میده تا  با کد خاص شما سفارشی شه. پس، این نوع سیستم یک انتخاب خوب واسه کسب و کارای در حال رشده.

داشبوردا در بیش تر نرم افزارهای سیستم مدیریت محتوا ظاهر و ساختاری آشنا دارن که موجب می شه ناوبری در اون راحت و ساده باشه. شما می تونین از قالبای موجود انتخاب کنین و یا خودتون قالب ایجاد کنین. داشبورد قابلیتای امنیتی و حفظ حریم خصوصی رو  واسه التزام به قوانین جاری و چیزای مهم صنعت پرداخت کارتی ارائه میده. به خاطر این می تونین یک مغازه و یا چند مغازه بسازین، و یا حتی بسته به جای خود مغازهایی به زبانای جور واجور داشته باشین.

از اونجا که این سیستم مدیریت محتوا واسه تجارت الکترونیک آماده شده، دارای ویژگیای زیادی واسه ایجاد کاتالوگ یه محصول با وسیله پیشرفته قیمت گذاری، قابلیتای واترمارک تصویر و توانایی اضافه کردن ویژگیا یا تغییرات متعدده. هم اینکه می تونین صفحات محتوای عمومی رو با قالب بندی هر صفحه به شکل جداگونه به خاطر برآوردن نیازای محتوا اضافه کنین. این سیستم دارای ویژگیای حساب مشتری و گروه بندی نیزه.

این نرم افزار هم اینکه اجازه میده تا صورتحساب و ارسال صورتحساب و هم اینکه ترابری رو از روش برنامه انجام بدین. می تونین سایت رو واسه ارائه گزارشایی در مورد فروش، مشتریان، اجناس و یا کارکرد تنظیم کنین. این برنامه هم اینکه آمار مربوطه رو واسه استفاده در آینده ذخیره می کنه.

با اینحال این نرم افزار مدیریت محتوای منبع باز،  وسایل ویژه و افزونهه ایی رو واسه برنامه نویسی یک سایت چند منظوره داره که می تونه نیازای کسب وکار آنلاین شما رو جفت و جور و اداره کنه. شما می تونین افزونهای پولی و رایگان رو در بازار Magento واسه جدا سازی و بررسی، ارتباطات، پردازش پرداخت، ترابری و … پیدا کنین. اگه تمایل داشته باشین، می تونین ویجتای خود رو برنامه نویسی کنین و یا به دنبال کدهایی از بیشتر از ۱۵۰.۰۰۰ پیشرفت دهنده در انجمنای گفتگوی Magento  باشین.

Magento   علاوه بر کاربرانش، بیشتر از ۳۰۰۰ شریک آموزش دیده واسه ارائه راه حل ، کارشناس حرفه ای واسه مشاوره، بازرس کدنویسی یا تحلیلگر کار و کاسبی داره. اونا می تونن مشاورهای فنی و بررسیایی عملکردی رو جفت و جور کنن. اگه ترجیح می دین که خودتون بر سیستم مسلط باشین، می تونین از راهنماهای کاربری، دوره های زنده و آنلاین، فرآیندهای ارسال گواهینامه و حتی جلسات Magento  واسه یادگیری نکات از دیگر کاربران استفاده کنین.

دقیق شدن وانعطاف پذیری محصولاتMagento  ، اونو به یک انتخاب قوی واسه کار و کاسبی تبدیل می کنه که بیشتر در تجارت الکترونیک کاربرد داره. سیستم مدیریت محتوای منبع باز دارای ویژگیای زیادی واسه ساخت سایت بدون کد نویسی و افزونهای پیش ساخته- افزونهه ایی که میشه به شکل رایگان و یا با خرید به دست بیاره. هم اینکه، شما می تونین کد نویسی خود رو به اون اضافه کنین. این یک سیستم چند منظوره،  بدون پیچیدگی بیشتر از حد و بدون نیاز به مهارتای پیشرفت دهنده متخصصه.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۷/۵]

بهترین سیستم مدیریت محتوا کدامه؟

بهترین سیستم مدیریت محتوا
چیجوری بهترین سیستم مدیریت محتوا رو بشناسیم؟ با اینکه WordPress ممکنه به شکل یک پلت فرم وبلاگ نویسی شروع شده باشه، اما این روزا یکی از بزرگترین و پر استفاده ترین پلت فرمای سیستم مدیریت محتواس. تخمین زده شده که نزدیک به ۶۰ درصد از وب سایتایی که از سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنن، وردپرس رو انتخاب نشون میده. طبق محاسبه خود وردپرس، ۲۴ درصد از وبسایتا از روش وردپرس اجرا می شن. وب سایتای بزرگی که از وردپرس استفاده می کنن عبارتند از: The New Yorker ، Best Buy و Xerox.

وردپرس
وردپرس یک نرم افزار تحت وب منبع بازه، به اون معنی که لازم نیس واسه اجرای اون مجوز و گواهی بخرین. علاوه بر این، نرم افزار منبع باز همیشه به وسیله جامعه ای از افراد همکار پیشرفت داده می شه، مثل پیشرفت دهندگان وب، که پلاگینا و تما رو واسه نرم افزار ایجاد می کنن. این مسئله باعث می شه که اینطور نرم افزارها به یک انتخاب خوب تبدیل شن؛ بدون در نظر گرفتن آشنا بودن یا نبودن با چگونگی کدنویسی و یا داشتن یک پیشرفت دهنده وب یا تیمی از پیشرفت دهندگان. این نرم افزار می تونه متناسب با نیاز شما سفارشی شه.

وردپرس یکی از محبوب ترین سیستمای مدیریت محتواس، که به هزاران کاربران و سایت خدمات میده چون انعطاف پذیری ابزارا رو با رابط کاربری آسون جفت و جور می کنه. در حالی که این سیستم وسایل اساسی ایجاد وب رو نداره، اما هنوزم افزونه بومی و کار و کاسبی شخص سوم بسیار مفیدی واسه سرعت ایجاد سریع سایتای تجارت الکترونیک داره.

بقیه ویژگیای وردپرس
وسایل تایید محتوا، موافقت SSL و مزیتای بزرگ و کوچیک این سیستم ، محتوای شما رو با محدود کردن دسترسی با در نظر گرفتن سطح اجرایی که شما تنظیم کردین، حفظ می کنه. وردپرس دارای تایید ایمیلی، ویژگیای آگاهی رسانی مشکل به شکل خودکار و هم اینکه وسایل تصویر امنیتی واسه حفظ امنیت سایت واسه کاربره.

وردپرس مقدار معقولی افزونهای استاندارد داره که باید با هر برنامه مدیریت محتوا، مثل وبلاگا، شکلای جور واجور کمک ایمیلی و نقشه های سایت همراه باشه. هم اینکه وردپرس یکی از چند برنامه CMSه که طبق بررسی ما سازنده نمودار و چارت داره. علاوه بر این، هزاران پلاگین و افزونه بومی و یا شخص سوم واسه کسب و کارای کوچیک داره، مثل چارتای خرید، مدیریت موجودی، پیگیریای مربوطه و سیستمای پایانه فروش . با استفاده از داشبوردای مدیریتی دارای لیبل خاص، می تونین هر کدوم از این ابزارا رو متناسب با نیاز کار و کاسبی شخصی خود سفارشی سازی کنین. وردپرس یک سندباکس(Sandbox) واسه تست تغییرات محتوا بدون نیاز به منتشر کردن ساده اون ارائه میده.

هم اینکه ورد پرس مدیریت محتوا، سند و پروژه ، پخش فایل، و ردیابی پروژه رو هم جفت و جور می کنه. با این حال، از گزارشای پایگاه داده ساپورت نمی کنه، و بدون موتورهای جستجوه.

استفاده از وردپرس
استفاده از وردپرس ساده س!. دارای عملکردای drag-and-drop ، یک غلط گیر املایی و وسایل سریع Undoه، پس لازم نیس که قسمت بزرگی از کار خود رو حذف کرده و دوباره از نو شروع کنین. رابط بصریه، اما این برنامه CMS بدون ویزاردهای سایت و سبک هستن ؛ این ویزاردها آموزش قدم به قدم رو واسه کاربران تازه کار جفت و جور می کنن.

از اونجا وردپرس بسیار محبوبه، شبکه بزرگی از جامعه کاربران در اون حضور دارن. این سیستم وبلاگا، صفحات وب و پستای رسانه های اجتماعی مربوط به مشکلات عادی – غیر عادی- رو با استفاده از نرم افزار سیستم مدیریت محتوا به ما میده. هم اینکه می تونین کدهای منبع رو واسه ویژگیای مورد نیازتون در اون پیدا کنین. شما ممکنه نیاز پیدا کنین. وردپرس در سایت خود دارای راهنماهای کاربر و فرومای (انجمن) بحث و رد و بدل کردن نظره و ساپورت از ایممیل رو هم ارائه میده.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای قوی با وسایل پیشرفت سایت دارای کاربری آسونه که میشه واسه صفحات وب استاندارد و سایتای کار و کاسبی تعاملی به کار بست. از طرفی هم بدون بعضی وسایل عادی hsj CMS، اما بخش برنامه های کاربردی مثل جامعه کاربران گسترده س، کاربرانی که مایل به اشتراک گذاری نظرات و کدها واسه کمک به ایجاد یک سایت کار و کاسبی قوی هستن

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

بهترین شرکتای جهان واسه کار کردن طبق لیست فورچون

بهترین شرکتای جهان که شک نداشته باشینً دلتون میخواد در اونجا مشغول به کار شید رو در این پست معرفی می کنیم.

بهترین شرکتای جهان
اولین شرکت این لیست، همونطور که حدس می زنید گوگله. گوگل طی ۱۱ سال گذشته، واسه هشتمین بار نام خودشو در لیست بهترین شرکتای جهان ثبت کرده. این لیست حاصل بیستمین سالگرد لیست فورچونه و ۱۲ شرکت در این لیست جایگاه ثابت خود رو نگهداشتن مثل Publix, REI و Goldman Sachs . پنج شرکت تازه وارد در این لیست Pinnacle Financial Partners  , Delta Air Lines – SAP America-  AT&T و Methodist Le Bonheur Healthcareه.

۱- گوگل / Google

۲- Wegmans Food Markets

۳- The Boston Consulting Group

۴- Baird

۵- Edward Jones

۶- Genentech

۷- Ultimate Software

۸- Salesforce

۹- Acuity

۱۰- Quicken Loans

شما بطور متوسط ۹۲,۱۲۰ ساعت عمرتون رو در محل کار س‍پری می کنین.. پس بدون شک لازمه به محیط کارتون هم احساس رضایت و تعلق خاطر داشته باشین..

محیط دفتر کاری اصولی داره که در همه جا شاهدش هستیم. دیواره های سفید و بلند بین اتاقا و میزهای قهوه ای رنگ قطوری که تا وسط اتاق کشیده شده! حتی کاربرد چندانی هم ندارن. دکور اتاق در بعضی شرکتا هم به همین منواله.

به غیر از این موارد دفاتری هست که چشماتون رو به خود خیره می کنن. طوری که اعتراف کنین هیچوقت اینطور محیط کاری ندیده اید! در ادامه می بینین که منظور ما از «محل کارای خاص و متفاوت» دقیقا چیه!

کوه سفید – استکهلم
اینجا به وسیله معمار سوئدی به نام Albert FranceLanord طراحی شده. در مورد این ساختمون در سایت این طراح خلاق اینطور قید شده: نقطه شروع این پروژه اینطور بود که سنگ رو به عنوان مکانی واسه زندگی درنظر بگیریم. میزها و کلیه وسایل هم بصورت پراکنده با رنگ سبز گیاهان ترکیب شه.

شرکت LEGO  – دانمارک
پایه شرکت LEGO داشتن محیطی خوشحال با وسایلی باورنکردنیه! طراحی اینجا به وسیله Rosan Bosch و Rune Fjord انجام شده. این محیط؛ فضایی به طور کامل خلاقانه واسه ساخت وسایل جدید در کارکنان بوجود میاره. زندگی همه اسباب بازیهای LEGO از همین نقطه؛ جایی که نمونه اولیش با دستان هنرمند طراح ساخته می شه شروع می شه.

به گفته طراحان اینجا؛ در ساخت این محل؛ شادی؛ خلاقیت و طراحی فضایی که اجازه ورود به دنیای کودکان بده اصلی ترین معیارشان بوده.

InventionLand – آمریکا
این تصاویر بدون شک شما رو به یاد خاطرات کودکی تون میندازه! تصویر بعدی  Selgas Cano  مادریده. معمار اسپانیایی دفترکار خودشو به شکلی طراحی کرده که نصف فضای کار با نور طبیعی روشن می شه. این در حالیه که اونا در دل طبیعت جای گرفتن.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

بهترین طراحیای صفحه اصلی سایت واسه کسب وکارها

بهترین طراحیای صفحه اصلی وب سایتا حتماً ویژگیای خاصی دارن که تونسته ان در لیست بهترین طراحیا جای بگیرن. در این پست، قراره با ویژگیای اصلی اونا و خود این وب سایتا آشنا شیم. با ما همراه باشین.

بهترین طراحیای صفحه اصلی سایت
شما هیچوقت فرصت دیگری واسه اینکه اولین حس رو در مخاطب بسازین ندارین! به خاطر همین صفحه اصلی سایت تون بدون شک یکی از مهم ترین صفحه وبی سایت تونه.

واسه همه شرکتا -بدون استثنا- صفحه اصلی سایت در نقش درب ورودی کسب وکار ظاهر می شه. اگه بازدیدکننده از چیزی که در اونجا می بینه خوشش نیاد خیلی سریعً دکمه برگشت به عقب رو زده و از سایت تون بیرون می شه.

خواه قبول کنین خواه نه؛ بدیش اینه آدمای زیادی هستن که کیفیت کتاب رو از روی جلدِ اون قضاوت می کنن.

چی هست که باعث می شه صفحه اصلی سایت مثل الماس بدرخشه؟ شایدً شمام قبول دارین که واسه اینجور صفحه وب سایتی، باید بالاتر از یک عامل درگیر شن. باید خوب روی اون کار شده باشه.به خاطر همین خیلی از صفحات اصلی وب سایتای برتر نه فقط رتبه بالایی در زیبایی ظاهری دارن؛ بلکه در باطن هم باید هوشمند باشه.

چی طراحی صفحه اصلی سایت رو خوب نشون میده؟
همه طراحیای صفحه اصلی که اینجا به نمایش گذاشته می شه ترکیبی از فاکتورهای زیره. هر پیجی، کامل و بی اشکال نیس اما بهترین طراحیای صفحه اصلی سایت خیلی از این عوامل رو به درستی اجرا کردن.

۱- طراحی باید به طور روشن به سوالاتی مثل “من کی هستم”، “چه کاری انجام میدم” و “بازدیدکننده چه کاری می تونه اینجا بکنه” جواب بده
اگه برندی مشهور و یا شرکتی مثل کوکاکولا هستین شایدً احتیاجی پیدا نمی کنین تا بگید “کی هستین و چه کاری انجام می دین” اما واقعیت اینه که خیلی از کسب وکارها هنوزم نیاز دارن تا به این سوالات جواب بدن تا هر بازدیدکننده ای بدونه که در جای درست قرار گرفته یا نه.

Steven Krugg در پرفروش ترین کتاب خود نوشته بود: اگه بازدیدکنندگان نتونن در طول چند ثانیه شناسایی کنن که کار و فعالیت شما چیه، هیچوقت واسه دراز مدت دووم نخوان آورد.

۲- طراحی با مخاطبان هدف قدرت بگیره
صفحه اصلی نیاز داره که به طور کاملً متمرکز باشه. باید با مردم درست با زبون درست اونا صحبت کنه. در بهترین طراحیای صفحه اصلی وب سایتا از سخنان نامفهوم و بی ربط و همینطور اشتباه دوری می شه.

۳- طراحی با گزاره ارزش قانع کننده ارتباط برقرار می کنه
وقتی بازدیدکننده وارد صفحه اصلی سایت تون می شه باید خیلی سریعً بتونه نظر اونا رو جلب کنه تا بیش تر بمونن. صفحه اصلی بهترین جای واسه قاپیدن گزاره ارزش تونه. اینجوری مشتریان بالقوه تصمیم می گیرن که در سایت تون بمونن و به طرف رقبای شما راهی نشن.

۴- طراحی باید واسه دستگاه های چندگانه بهینه سازی شده باشه
همه صفحات اصلی وب سایتا که در ادامه این مقاله قراره بررسی کنیم شدیدا کاربردی هستن. از عواملی مثل بنرهای براق و شلوغ، انیمیشنا و … برخوردار نیستن. بسیاری دیگر واسه موبایل بهینه سازی شدن که این روزا، این عامل جزو بایدهای هر وب سایتیه.

۵- طراحی باید از کال تو مهیج خوبی برخوردار باشه
در طراحیای صفحه اصلی وب سایتایی که در این لیست قرار گرفتن از کال تو اکشنای ساده و ثانویه واسه هدایت مستقیم بازدیدکنندگان به مرحله بعد استفاده شده. کال تو اکشنایی مثل “همین حالا تماس بگیرین”، “نسخه رایگان”، “واسه نسخه دمو شروع کنین”، “بیش تر بخونین” و … مورد توجه هستن.

همیشه به یاد داشته باشین هدف اصلی از صفحه اصلی سایت، این ات که بازدیدکننده رو قانع کنین تا نگاه عمیق تری به سایت تون انداخته و هرچه بیش تر به طرف عمقِ قیف حرکت کنه. کال تو اکشنا به بازدیدکننده می گن تا در مرحله بعد چه کاری بکنن. پس اونا سرگیجه نگرفته و یا در سایت گم نخوان شد.

۶- طراحی همیشه در حال تغییر کردنه
بهترین صفحات اصلی وب سایتا، همیشه ساکن نیستن. بعضی از اونا بطور همیشگی طبق نیازها، مشکلات و سوالات بازدیدکنندگان تغییر می کنن.

۷- طراحی موثره
یک صفحه وبی که خوب طراحی شده باید بتونه اعتماد بسازه. ارزشا رو در ارتباط جا بده و بازدیدکنندگان رو به مراحل بعد هدایت کنه. همونطور که در بهترین طراحیای صفحه اصلی وب سایتا هم از طرح بندی، کال تو مهیج، رنگا، فونتا و بقیه فاکتورهای ساپورت استفاده می کنن.

در ادامه مقاله، با بهترین طراحیای صفحه اصلی وب سایتا آشنا میشیم

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

بهترین مهارتایی که میشه به شکل آنلاین یاد نمی گیرین

بهترین مهارتای آنلاین
بالاتر از بخش کاری و مهارتای لازم تون، می تونین با نشستن پشت کامپیوتر خود چیزای زیادی رو بیاموزید.

بله واسه کسائی که میخوان مهارتای شخصی خودشون رو با مراتب پیشرفت دهند مهارتای زیادی هست که می تونن نسبت به یادگیری اونا دست به کار شن. برند شخصی شما رو بهبود می بخشن و باعث می شن که شغلای بهتری پیدا کنین و یا در شغل فعلی خود پیشرفت یابید. شاید هم بتونه درآمد شما رو زیاد کنه چون شما می تونین خدمات آنلاین که ارزش زیادی دارن رو ارائه بدین.

۱- بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
طبیعتاً اگه با چگونگی جستجوهای آنلاین مخاطبان بیش تر آشنا باشین محتوای در ارتباط تری هم واسه شون جفت و جور می کنین پس اونا تمایل بیش تری دارن تا از شما بخرن. با درک و یادگیریِ سئو شما می تونین به ترافیک سایت خود کمک کنین که این موضوع در آخر باعث فروش بیش تر می شه.

۲- پیشرفت وب
تکنولوژی در سراسر دنیا در حال پیشرفت و بهبود یافتنه و دستگاه های بیش تری در حال اتصال به اینترنت هستن. به خاطر این، اهمیت یاد گرفتنِ وب هم در حال افزایشه. از وب گردی ساده گرفته تا طراحی وب ساده و پیشرفت اون می تونه مهارت آنلاین لازم باشه و امتیازات زیادی رو واسه شما به ارمغان آورد.

۳- بازاریابی آنلاین
این فقط درباره SEO نیس! درباره اصول ساده ایه که از روش رسانه هایی مثل شبکه های اجتماعی و تبلیغات می تونه ترافیک رو مدیریت کنه. انجام این کارا باعث می شه تا به شکل آنلاین درآمد هم داشته باشین.

۴- بازاریابی ایمیل
بازاریابی ایمیلی هنوزم زندهه و خوب کار می کنه. ، یکی از مطمئن ترین راه هاییه که امروز می تونین از روش اون حجم زیادی پول بدست بیارین. اگه مهارت بازاریابی ایمیلی شما در حد حرفه ای باشه و بدونین که چیجوری باید قیف فروش موثر بسازین می تونین درآمد خود رو بطور عجیبی زیاد کنین.

مقاله پیشنهادی: همه چیز درباره ایمیلای خوشامدگویی

۵- طراحی گرافیک
در دنیای امروز، زیباشناسی بخش بزرگی از کار و کاسبی و فروش رو تشکیل میده. نه فقط باید روی کارکرد تمرکز کنین، بلکه باید طراحی کلی رو هم مورد . با یاد گرفتن مهارت لازم و مهم طراحی گرافیک، اصول پایه ای که باعثِ جذابیتِ چیزها می شن رو یاد می گیرین. طبیعتاً با جذاب بودن اونا، تعداد کلیکا زیاد شده و در آخر، فروش اتفاق می افته.

مقاله پیشنهادی: طراحی گرافیک چیه؟

۶- ترجمه
درک کردن و یاد گرفتن زبانای خارجی، یک مهارت شگفت انگیزه و به شما در شرایط جور واجور کمک میرسونه. نه فقط به هنگام مسافرت به کمک شما می شتابد بلکه به هنگام ترجمه و انتقال اسناد از زبانی به زبون دیگر بسیار به درد بخور هستش. با تسلط بر زبون دوم، شایدً می تونین به شکل آنلاین (از روش اسکایپ، FaceTime) تدریس خصوص هم داشته باشین. پس می تونه واسه شما به درآمد هم تبدیل شه.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

بهترین وبسایتایی که باید در ساعات آزاد بخونین

مقالات زیادی درباره “بیشترین حد بهره وری در زمان کم”، افزایش کارآیی و …” در سطح اینترنت هست. حتی در سایت پدیده فکر مهتر هم تلاش شده به خیلی از اونا اشاره شه. در اینطور مقالات شما با راهکارهایی آشنا میشین که بتونین در کمترین و کوتاهترین زمانا سرعت و قابلیتای خود رو زیاد کنین. همینطور نرم افزارهای زیادی هم ایجاد کردن تا به ذهن شما کمک کنن که تمرکز خود رو تایم بیش تری حفظ کنه و … اما تاحالا فکر کردین که کی واسه شما درباره سرگرمیای اینترنتی نوشته س؟ به چه دلیل کسی نمی گه وقتی بدون هدف خاصی در اینترنت چرخ می زنید بهتره از کجاها دیدن کنین؟!

ما امروز همین کار رو انجام می دیم. چون تحقیقات هم نشون میدن که بعد از کار کردن، کمی استراحت لذتبخش و انرژی زا موجب بهره وری و افزایش کارآیی می شه. حالا سؤال اینجاست که این استراحتا و به قول معروف، زنگ تفریحاتون چی باشه بهتره؟! به فرض مثال، می تونین ایمیلای خود رو چک کنین اما همین هم “کار” هستش. می تونین فیسبوک، توئیتر و یا اینستاگرام خود رو چک کنین. با انجام این کار هم ممکنه با دیدن عکسای دوستای خود احساس خیلی مناسبی رو تجربه نکنین .. پس!

ما ایده های بهتری داریم. لیست کوتاهی از جذاب ترین مکانای سرگرمی در دنیای اینترنت رو معرفی می کنیم که با ایمیل و شبکه های اجتماعی فرق داره!

وقتی از سر بیکاری مقابل اینترنت نشستید حتماً به این سایتا سر بزنین. بوک مارک کردن اونا رو از یاد نبرین!
بهترین کارا واسه انجام در زمان استراحت کاری

بهترین کارا واسه انجام در زمان استراحت کاری
ساعات کاری ۹ صبح تا ۵ بعدظهر که در ایران معمولاً ۷:۳۰ تا ۱۴ه عادتا و مشکلات نامناسبی رو واسه بدن ما داره. اگه فهمیدین که کل روز رو در یک جای ثابت نشسته اید و احساس می کنین ذهن تون یخ بسته س (در حالی که اولین روز هفته باشه) معنیش اینه که باید بعضی رفتارای خود رو تغییر بدین.

من با دکتر تغذیه Naomi Mead درباره اینکه “چیجوری میشه با انجام مراحل ساده روزانه، ذهن خود رو بهتر کرد” صحبت کردم. در این پست، راه هایی رو معرفی می کنیم که با انجام اونا بتونین قدرت ذهنی خود رو زمان استراحتی که در وقت ناهار (محل کار) هست زیاد کنین. پس از مطالعه این موارد، اگه شمام راه های دیگری رو می شناسین که در این لیست گذاشته نشده در انتهای صفحه به شکل نظرات واسه ما بفرستین.

قدم بزنین
پیاده روی سریع در بین زمان استراحت ناهار به طور کاملً راحت و واسه شمام مقدوره. در بین اینکه فواید زیادی واسه شما جفت و جور می کنه هیچ هزینه ای هم نداره و همه کارایی که باید انجام بدین بیرون شدن از دفتر کار و حرکت دادن پاهای شماس. قدم زدن واسه سلامتی ذهن و جسم آدم خوبه. ورزشای منظم به :

کاهش استرس
کاهش احساس اضطراب و افسردگی
تمرکز بهتر
بهبود حافظه و کارکرد شناختی
خواب بهتر
اینکه بتونین برنامه های فعالیت روزانه خود رو منظم حفظ کنین به سلامتی و سرحالی خود شما کمک می کنه. می تونین اینجا اینفوگرافی برنامه ریزی روزانه رو بخونین.

یک چیز جدید بیاموزید
همیشه چیزی تو ذهن تون وجود داشته که به خودتون قول داشته باشین یک روزی به یاد گرفتن اون دست به کار شین؟ اگه اون، چیزی مثل آموختن یک زبون جدید، مطالعه تاریخ فلسفه شرق و یا یاد گرفتن یک رشته بصورت آنلاین باشه شایدً می تونین در هر روز زمان کوتاهی رو واسه تمرکز کردن روی اون کار موردعلاقه بسازین. یاد گرفتن یک چیز جدید یک تمرین بسیار خوب واسه ذهن شماس و باعث حفظ سلولای مغز شده و ارتباطات بین اونا رو تحریک می کنه. پس، بهتره با ایجاد یک سرگرمی یا فراگرفتن یک مهارت جدید به بهتر شدن پروسه ذهنی خود کمک کنین.

غذای سالم بخورین
اگه وعده ناهار شما چیزیه که از سوپرمارکت تهیه می کنین، بهتره دوباره فکر کنین. خوردن غذاهای سالم به معنی محدودیتای سخت رژیم غذایی نیس. بلکه به معنی تجربه احساس بهتر و کسب انرژی بیش تره. شایدً شمام هر روز و در هر محفلی دستور یک غذای جدیدی رو می شنوین که می گن واسه سلامتی بدن و ذهن خوبه و شاید غذای بعدی این دستور رو رد کنه. با پیدا کردن یک منبع معتبر و درست در انتخاب غذاهای مصرفی خود دقت لازم رو به عمل بیارین.

سودوکو حل کنین
بعضی از بازیای پازلی و فکری هستن که در بین مردم بسیار محبوب بوده و واسه انجام هم ساده هستن. می تونین بصورت آنلاین مشغول این بازیا شید و یا از کتاب فروشیا همون کتاب سودوکوی قدیم رو تهیه کنین. اما سئوال اینجاست که این بازیای پازلی، سودوکو و بقیه بازیای محبوب می تونن ذهن تون رو در طول ساعات مرده محل کار، زیاد کنن یا نه؟! این برنامه ها، واسه تقویت قوه حل مسائل بسیار به درد بخور هستن. این فعالیتا نه فقط به مهارتایی که واسه کمک کردن به وضعیت مغز طراحی شدن کمک می کنه بلکه امتیازات طولانی یه مدت رو هم دارن.

علاوه بر این، می تونین برنامه مدیتیشن و یوگا هم در برنامه خود بذارین.

[تعداد: ۴    میانگین: ۳.۸/۵]

بهره وری بیشتر و کاهش مشغله کاری چیجوری ممکن می شه؟

بهره وری بیشتر و کاهش مشغله کاری دو واژه متفاوت در کار و کاسبی هستن. شاید فرق بین بهره وری بیشتر و مشغله واسه بعضی از مردم روشن نباشه. اما در هر دو حالت ما سخت کار می کنیم تا به موفقیت برسیم.

بهره وری بیشتر و کاهش مشغله کاری
تصور کنین میزی دارین که روی اون شکلای جور واجور کارای ناتمام در انتظار شماس همه این احساس بد رو درک می کنن، بعضی از کارکنان بدون خواب کافی به کار خود ادامه میدن تا قدمی به هدف خود نزدیک شن. در این پست به بررسی بهره وری بیشتر و کاهش مشغله کاری اضافه کارکنان می پردازیم.

چی در کار و کاسبی زمان رو هدر میده؟
قبل از رفتن به جنگ، باید بدونیم حریف ما کیست. پس نکاتی که باعث هدر رفتن زمان می شه رو کشف کنین.

خوندن ایمیلای همیشگی
ایمیلای همیشگی مثل یک مریضی واگیردار کارکنان رو درگیر خود می کنه، اگه کارمند ساده ۱۳ ساعت از زمان خود در هفته رو به خوندن ایمیلا می پردازه دقیقا به این معناست که ۲۸ درصد از زمان خود و ۶۵۰ ساعت در سال رو صرف این پیاما می کنه. میانگین این پیاما در بین کارکنان به ۳۸ درصد هم رسیده. ایمیلا و پیامای مداومی که در دسترس کارکنان قرار میگیره بهره وری اونا رو کم می کنه. حدود ۶۰ ثانیه زمان میبره تا کارکنان دوباره بعد خوندن ایمیل به کار خود برگردن و روی کار تمرکز کنن.

تعداد وظایف
قدرت مردم واسه انجام چند کار همزمان بدون کاهش بهره وری فقط یک اسطورهه. اگه تصمیم دارین بهره وری خوبی داشته باشین دقیق شدن روی یک کار تنها راه موفقیت هستش. اگه چند کار رو با هم انجام بدین مغز کارکرد خوبی رو از خود نشون خواهد نمی ده، و میانگین هوش آدم کاهش پیدا میکنه.

جلسها
همه می دونن اتلاف وقتی که در جلسها هدر میره درد همه کارکنانه. جمع آوری کارکنان و مشارکت در سخنانی که به کار مربوط نیس یا دقیق شدن روی جزئیات نه فقط به بهره وری کمک نمی کنه بلکه کارکنان رو از رسیدن به اهداف باز می داره. یافته های مثبتی که در تصور خود از جلسها دارین با نبود برنامه ریزی درباره یافته های مطلوب می تونه یافته های برعکس و منفی رو واسه کار و کاسبی به ارمغان آورد.

ضعف در تنظیم
وقتی وظایف زیاد شما رو خسته می کنه تمرکز شما بین کارا پراکنده می شه، و در تلاش هستین تموم کارا رو به بهترین شکل به پایان برسونین اما بدیش اینه این تلاش بی فایده س. اگه در داخل خود از خستگی کارا رو کنار می ذارین و از خود معذرت میخواس بدونین در کار شکست خوردین اما اگه با مهارت به تنظیم زمان بدین تا به همه وظایف برسین روش هدف دار به درد بخور بودن رو انتخاب اید.

فاصله های زمانی