نتایج:دانلود رایگان پایان نامه رشته روانشناسی:بررسی مشکلات زندانیان زن پس از آزادی از زندان


دانلود پایان نامه

نتیجه گیری :

زنان به عنوان آسیب پذیرترین افراد در اجتماع و به لحاظ شرایط فیزیكی وجسمانی خاصی كه دارند به راحتی در معرض خطر و اتهام قرار می گیرند. زنان در جامعه ما نیز از این قاعده مستثنی نیستند خصوصاً اینكه تعدادی از آنها در رابطه باموقعیت اقتصادی وابسته به مردان هستند و گاهی مردان كه باید عهده دار مسئولیت در قبال خانواده باشند این احساس را كنار گذاشته و به دلیل بی كاری و نداشتن شغل به انجام كار خلاف كشیده می شوند و سرنوشت خود و خانواده را دچار اختلال                  می نمایند. زنان نیز چاره ای ندارند كه یا خود به تنهایی مشكلات زندگی اعم از اقتصادی و مالی را تحمل كرده و یا همراه با همسر خود به كار خلاف كشیده می شوند.

دراین پژوهش كوشیدیم به شناخت آسیب های اجتماعی در جوامع و پس از آن به طور خردتر به جرائم زنان بپردازیم . پس از شناخت این جرائم دانستیم كه كمترین مجازات مجرمین زندان می باشد و تلاش ما در جهت شناخت مشكلات زندانیان زن بعد از آزادی بود .

زندانیان زن اولین مشكلی را كه پس از رهایی از زندان مطرح می كردند مشكلات مالی و اقتصادی بود . با نبود آنها تمام اركان خانواده از هم پاشیده شده و برهمین مبنا خسارات مالی شدیدی رامتحمل شده اند. با اولین چیزی كه بعد از آزادی روبرو               می شوند، وجودهمان اجتماع گذشته می باشد كه از آنها یك مجرم ساخته است .

مجدداً به درون همان اجتماع باز می گردند و باید به دنبال فرصت مناسب برای جبران اشتباههای گذشته برآیند، و تنها فرصتی كه به آنها داده می شود استفاده از امكانات ومزایای «مركز مراقبت بعد از خروج زندانیان » می باشد. آنها با پشتكار و اراده خود باید تلاش كنند و زندگی برباد رفته را از نو بسازند. دراین میان تعدادی از آنها همسر خود را كه به همراهش خلاف كرده اند از دست داده و به تنهایی باید از عهده مسئولیت زندگی و فرزندان برآیند و تعدادی دیگر با برخورد سرد و منفی از سوی خانوادة خود و همسر روبرو می شوند وتنها راه را در ادامه كارخلاف می بینند. آنها هیچ پناه و حمایتی را احساس نمی كنند و گاهی حتی از سوی همسایگان هم طرد می شوند. فرزندان وجود یك مادر مجرم را نمی پذیرند واو از نقش خود در خانواده فاصله می گیرد و زمان میخواهد تا به موقعیت خود بازگردند و نقش خود را بازیابند.

زنان پس از آزادی از زندان به دنبال حامی وپناهی هستند تا نگذارند مجدداً طعم سختی و مشكلات زندان را تحمل كنند . آنها به خاطر وجود فرزندان هر سختی را اسایش می دانند و هر آسایشی را به خطر می اندازند تا شاید بتوانند از آنها موجودی بهتر از خود به وجود آورند و اما افسوس كه تعدادی از آنها مجبور می شوند به دلیل نبود سرپرست فرزندان خردسال خود را به زندان ببرند وبا آن محیط آشنا سازند و نه تنها آیندة خوبی را برایش به تصویر نمی كشند بلكه شرم و حیای رفتن به زندان را نیز در پیش آنها از بین می برند.

چه بسیارند زنانی كه خود اولین بار به همراه مادر در زندان تجربه های شوم را در پشت سرگذاشته اند و حالا برای فرزندان این آینده را رقم می زنند.

تعدادی از زنان از وجود جامعه پر از خطر ترس دارند و به دلیل وضعیت جسمانی كه دارند در معرض سؤاستفاده هایی از جانب مردان قرار می گیرند، از قبیل حمل مواد مخدر كه بیشتر در بین جرائم موجود در زنان دیده می شود.

راهكارهای پیشنهادی :

  • وجود سازمانهای حمایتی از زندانیهای زن پس از آزادی .
  • ایجاد اشتغال برای زنان بعد از گذراندن دوران محكومیت اشتغال باعث می شود كه آنها برای تأمین نیازهای مالی فرزندان تن به هر خلاف و اشتباهی ندهند و با امنیت و آرامیش فردایی بی جرم را رقم زنند.

 

مشكلات تحقیق :

  • عدم همكاری مدد جویان زن در رابطه با مشكلات عدیده ای كه برایشان وجود دارد.
  • بعد مسافت و طولانی بودن مسیرها و آدرسهای مدد جویان كه موجب صرف وقت زیاد و هزینه بسیار برای محقق بود.
  • به دلیل زمان كم در انجام این پژوهش امكان دسترسی به اطلاعات بیشتر در رابطه با كیس های مورد نظر نبود.

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

بررسی مشکلات زندانیان زن پس از آزادی از زندان

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید. برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت اول لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  176 پایان نامه

قسمت دوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  163 پایان نامه

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  208 پایان نامه

قسمت چهارم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  214 پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  222 پایان نامهدانلود رایگان پایان نامه روانشناسی:بررسی رابطه بین سبك های دلبستگی و انگیزه پیشرفت 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *