نتایج:دانلود رایگان پایان نامه رشته روانشناسی:بررسی مشکلات زندانیان زن پس از آزادی از زندان


دانلود پایان نامه

نتیجه گیری :

زنان به عنوان آسیب پذیرترین افراد در اجتماع و به لحاظ شرایط فیزیکی وجسمانی خاصی که دارند به راحتی در معرض خطر و اتهام قرار می گیرند. زنان در جامعه ما نیز از این قاعده مستثنی نیستند خصوصاً اینکه تعدادی از آنها در رابطه باموقعیت اقتصادی وابسته به مردان هستند و گاهی مردان که باید عهده دار مسئولیت در قبال خانواده باشند این احساس را کنار گذاشته و به دلیل بی کاری و نداشتن شغل به انجام کار خلاف کشیده می شوند و سرنوشت خود و خانواده را دچار اختلال                  می نمایند. زنان نیز چاره ای ندارند که یا خود به تنهایی مشکلات زندگی اعم از اقتصادی و مالی را تحمل کرده و یا همراه با همسر خود به کار خلاف کشیده می شوند.

دراین پژوهش کوشیدیم به شناخت آسیب های اجتماعی در جوامع و پس از آن به طور خردتر به جرائم زنان بپردازیم . پس از شناخت این جرائم دانستیم که کمترین مجازات مجرمین زندان می باشد و تلاش ما در جهت شناخت مشکلات زندانیان زن بعد از آزادی بود .

زندانیان زن اولین مشکلی را که پس از رهایی از زندان مطرح می کردند مشکلات مالی و اقتصادی بود . با نبود آنها تمام ارکان خانواده از هم پاشیده شده و برهمین مبنا خسارات مالی شدیدی رامتحمل شده اند. با اولین چیزی که بعد از آزادی روبرو               می شوند، وجودهمان اجتماع گذشته می باشد که از آنها یک مجرم ساخته است .

مجدداً به درون همان اجتماع باز می گردند و باید به دنبال فرصت مناسب برای جبران اشتباههای گذشته برآیند، و تنها فرصتی که به آنها داده می شود استفاده از امکانات ومزایای «مرکز مراقبت بعد از خروج زندانیان » می باشد. آنها با پشتکار و اراده خود باید تلاش کنند و زندگی برباد رفته را از نو بسازند. دراین میان تعدادی از آنها همسر خود را که به همراهش خلاف کرده اند از دست داده و به تنهایی باید از عهده مسئولیت زندگی و فرزندان برآیند و تعدادی دیگر با برخورد سرد و منفی از سوی خانواده خود و همسر روبرو می شوند وتنها راه را در ادامه کارخلاف می بینند. آنها هیچ پناه و حمایتی را احساس نمی کنند و گاهی حتی از سوی همسایگان هم طرد می شوند. فرزندان وجود یک مادر مجرم را نمی پذیرند واو از نقش خود در خانواده فاصله می گیرد و زمان میخواهد تا به موقعیت خود بازگردند و نقش خود را بازیابند.

زنان پس از آزادی از زندان به دنبال حامی وپناهی هستند تا نگذارند مجدداً طعم سختی و مشکلات زندان را تحمل کنند . آنها به خاطر وجود فرزندان هر سختی را اسایش می دانند و هر آسایشی را به خطر می اندازند تا شاید بتوانند از آنها موجودی بهتر از خود به وجود آورند و اما افسوس که تعدادی از آنها مجبور می شوند به دلیل نبود سرپرست فرزندان خردسال خود را به زندان ببرند وبا آن محیط آشنا سازند و نه تنها آینده خوبی را برایش به تصویر نمی کشند بلکه شرم و حیای رفتن به زندان را نیز در پیش آنها از بین می برند.

چه بسیارند زنانی که خود اولین بار به همراه مادر در زندان تجربه های شوم را در پشت سرگذاشته اند و حالا برای فرزندان این آینده را رقم می زنند.

تعدادی از زنان از وجود جامعه پر از خطر ترس دارند و به دلیل وضعیت جسمانی که دارند در معرض سؤاستفاده هایی از جانب مردان قرار می گیرند، از قبیل حمل مواد مخدر که بیشتر در بین جرائم موجود در زنان دیده می شود.

راهکارهای پیشنهادی :

  • وجود سازمانهای حمایتی از زندانیهای زن پس از آزادی .
  • ایجاد اشتغال برای زنان بعد از گذراندن دوران محکومیت اشتغال باعث می شود که آنها برای تأمین نیازهای مالی فرزندان تن به هر خلاف و اشتباهی ندهند و با امنیت و آرامیش فردایی بی جرم را رقم زنند.

 

مشکلات تحقیق :

  • عدم همکاری مدد جویان زن در رابطه با مشکلات عدیده ای که برایشان وجود دارد.
  • بعد مسافت و طولانی بودن مسیرها و آدرسهای مدد جویان که موجب صرف وقت زیاد و هزینه بسیار برای محقق بود.
  • به دلیل زمان کم در انجام این پژوهش امکان دسترسی به اطلاعات بیشتر در رابطه با کیس های مورد نظر نبود.

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

بررسی مشکلات زندانیان زن پس از آزادی از زندان

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید. برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت اول لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۱۷۶ پایان نامه

قسمت دوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۱۶۳ پایان نامه

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۰۸ پایان نامه

قسمت چهارم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۱۴ پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۲۲ پایان نامهدانلود رایگان پایان نامه روانشناسی:بررسی رابطه بین سبک های دلبستگی و انگیزه پیشرفت 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *