منابع:پایان نامه رایگان رشته روانشناسی;بررسی افسردگی در زنان


دانلود پایان نامه

منابع

 

1-قرآن کریم؛ ترجمه مهدی الهی قمشه ای‘ چاپ قم‘ چاپ اول.

2- .آزاد‘ حسین ؛ آسیب شناسی روانی ‘ تهران انتشارات بعثت‘ چاپ دوم‘ زمستان 1378.

3- الآمدی‘ عبدالواحد ؛ غررالحكم و دررالكلم ؛ انتشارات ستار‘ ناشر : دارالكتاب الاسلامی ؛ سال نشر : 1426 هـ. ق. .

4- جمشیدی‘ اسدالله ؛ آثار فردی معاد از دیدگاه قرآن ؛ انتشارات مؤسسه آموزش و پژوهش ؛ چاپ اول‘ زمستان 1380.

5- شاكری‘ رضا ؛ مشاوره كاربردی ؛ انتشارات نصایح قم ؛ چاپ اول‘ زمستان 1381.

6- كاپلان‘ هارولد ـ سادوك ؛ بنیامین ـ گرب‘ جك ؛ خلاصه روان پزشكی علوم رفتاری ـ روان پزشكی بالینی ؛ ترجمه نصرت الله پور افكاری ؛ ناشر شهر آب‘ چاپ سوم‘ 1378‘ جلد دوم.

7- كارن جی. كارلسون ؛ استفانی ـ ایزنستات‘ ترازیپورین ؛ بهداشت روانی زنان ؛ ترجمه خدیجه ابوالمعالی ـ هایده صابری ؛ ژینوس لطیفی ؛ مهدی محی الدین بناب ؛ نشر ساوالان ؛ چاپ اول‘ پاییز 1379.

8- محمدی ری شهری‘ محمد ؛ میزان الحكمه ؛ ترجمه حمیدرضا شیخی ؛ انتشارات الحدیث ؛ چاپ سوم 1381.

9– مجله خانواده سبز ؛ شماره 146 ؛ سال هفتم ؛ پانزدهم آذر 1384.

10– مجله خانواده سبز ؛ شماره 149 ؛ سال هفتم ؛ اول بهمن 1384.

11- واتز‘ ای. اچ ؛ افسردگی روانی ؛ ترجمه سیاوش آگاه ؛ انتشارات بنگاه ترجمه و نشر

كتاب ؛ چاپ دوم‘ پاییز 1381.

پیشنهادات

طبق تحقیق به عمل آمده در این مقاله معلوم شده است كه در جامعه كنونی با پیشرفت روز افزون علم و آسان شدن امور و حل شدن بسیاری از مشكلات فردی و اجتماعی رنگ معنویت و آرامش در جامعه نسبت به چند دهه قبل كمتر شده است. مشخص است كه هر چه به معنویت بهای كمتری داده شود‘ نقش آرامش هم در زندگی افراد كمرنگ تر می شود و جای خود را به افسردگی‘ اضطراب و ناآرامی و… می دهد و این نشان می دهد كه پیشرفتهای علمی باید در كنار معنویات باشد تا نقش بیشتری را در زندگی افراد ایفا كند و موجب هر چه بیشتر سعادت و كمال و آرامش آنها گردد. پس جامعه باید به دنبال راه كارهای نهادینه باشد تا بتواند دوباره معنویات را به زندگی افراد باز گرداند.كه در اینجا به چند راه كار اشاره می كنیم:

  1. باید جون امروزی را با اسلام ناب محمدی آشنا كرد چرا كه در جامعه كنونی شاید فقط اسمی از اسلام و مسلمان بودن به جامانده باشد. جوان باید با قرآن آشنا شود تا پی به نقش قرآن بر زندگی فرد و اجتماعی اش ببرد و قرآن را راهنما و الگوی خود قرار دهد. جوان باید خود به این مرحله برسد كه خودش به دنبال اسلام و قرآن و معنویات باشد نه با اجبار والدین و جامعه.
  2. جلسات قرآن معمولا مختص ماه رمضان است و با اتمام ماه رمضان این جلسات هم كمتر می شود‘ بهتر است كه این جلسات در دیگر ماههای سال هم ادامه پیدا كند چرا كه كلام خدا هم راهنمای زندگی بشر است و هم او را به آرامش خداوند عالمیان پیوند دهد و از اضطراب و افسردگی او جلوگیری می كند و او را به آرامش قلبی می رساند.
  3. باید در طی سال نمابشگاههایی مخصوص قرآن و علوم قرآنی ارائه شود تا مردم آگاهتر شوندو به دین گونه نظر افراد را به سوی معنویات بیش تر جلب كرد و چشم آن ها را بر حقایق بیشتری گشود.
  4. بهتر است اردوهای زیارتی از طرف ارگان های دولتی مثل پایگاه های بسیج‘ آموزش و پرورش‘ دانشگاه ها و … بیش تر شود و افراد را با مكان های زیارتی بیش تری آشنا كرد.
  5. در مجالس تعزیه بهتر است از گفتن مسائل تكراری خودداری شود چرا كه همین تكرار ها موجب دوری افراد از اسلام‘ عترت و قرآن می شود. باید در این مجالس به مسائل تازه تری پرداخت و گوشه های پنهان اسلام را برای مردم بازگو كرد تا با دین اسلام بیش تر آشنا شوند و پی به دیگر حقایق ببرند.

 

 

 

 

 

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

بررسی رابطه عزت نفس با پرخاشگری در دانش آموزان 105ص

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید.

برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  208 پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  222 پایان نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *