بحث و نتیجه گیری : دانلود رایگان پایان نامه روانشناسی : بررسی رابطه بازی های رایانه ای خشن بر پرخاشگری دانش آموزان مقطع راهنمایی شهر ستان خرمدره


دانلود پایان نامه

بحث و نتیجه گیری
این پژوهش جهت بررسی تاثیر استفاده از بازیهای الکترنیکی و رایانه ای خشن بر پرخاشگری نوجوانان پسر دوره راهنمایی شهرستان خرمدره انجام گرفت . در این پژوهش از روش پژوهش علی مقایسه ای جهت پرخاشگری در بین دو گروه از دانش آموزان ، که یک گروه از بازیهای الکترونیکی و رایانه ای استفاده می کردند و یک گروه که از این بازیها استفاده نمی کردند استفاده گردید .
همانطور که در فصل چهارم ملاحظه شد . فرض تحقیق تایید گردید . یعنی پرخاشگری در نوجوانانی که از این بازیها استفاده می کردند بیشتر از نوجوانانی بود که از این بازیها استفاده نمی کردند .
به نظر می رسد نوجوانانی که از این بازیها استفاده می کنند چون ساعتهای طولانی را مشغول این بازیها می شوند و آنهم در بعضی اوقات خارج از منزل دورکیم نت ها بنایراین به علت عدم نظارت والدین و گاها ض به علت بی توجهی والدین نوجوان ساعتهای طولانی را صرف بازیهای خشن می کند و این امر نیز طبعا ً از نظر روانشناختی بر روحیه نوجوانان که دوران تغییر و دگرگونی است تاثیر بسزایی دارد .
محدودیتها و نارسا ئیهای پژوهش
– یکی از دلایل مهم در خصوص انجام پژوهش و کارهای پژوهشی که باید بدان توجه کرد مسئله بی اهمیت بودن مسائل پژوهشی و پژوهش در کشور ما است ، که بسیاری از پژوهشگران با این مشکل بزرگ رو به رو هستند از این روست که پژوهشگران در انجام کار پژوهشی خود با موانع و مشکلات عدیده ای رو به رو می شوند .
لذا هنگامیکه پژوهشگران با ذوق پا به عرصه کار پژوهشی می گذارند و وارد میدان عمل می شوند و زمانیکه به بی اهمیت بودن کار پژوهش و عدم استقبال مجریان و دست اندرکاران پی می برند ، خواه و ناخواه در بی اهمیت بودن کار پژوهش خویش دلسرد می شوند .
یا اینکه کار خود را به نحوه احسن انجام نمی دهند ، از اینروست که باید فرضیه های لازم را برای شکوفا ساختن و نو آوری استعدادهای نهفته را فراهم اورد .
– نبودن کتابی مخصوص به این مشکل بطوریکه برای قسمت نظری و ادبیات پژوهش با مشکلات بسیاری مواجه شدم .

پیشنهادات
متدهای گوناگونی برای والدین و دیگر گروههای علاقمند ( معلمان ) وجود دارد تا زمانی را که بچه ها به کامپیوتر و به محتوای بازی خشن آن می پردازند کاهش دهد .
۱- بچه ها را باید درباره استثمار ، ادبیات متنفر و خشونت بیش از حد آگاه کرد تا بدانند چگونه وقتی این موضوع را می بیند واکنش نشان دهند .
۲- کامپیوتر را می توان در محل مناسبی از خانه قرار داد که برای کنترل زمان و محتوای ارتباط کامپیوتری آسانتر باشد .
۳- در رابطه با این بازیها ، که ما در بازیهای سنتی مان چیزی را داریم که می توانند خانواده ها جایگزین اینگونه بازیها بکنند ، برای بچه های کوچکتری که هنوز گرایش صحیح زیادی به همین بازیها ندارند و آلوده این بازیها نشده اند چون اشاره ای که می کنند که معمولا ً می گویبد این بازیها هماهنگی چشم و دست را تقویت می کند و خیلی خوب است که رفلکس ها را به بالا ببرند ، اما بازیهایی که در گذشته بچه ها انجام می دادند مانند یه قول دو قول ، این بازی ضمن اینکه سرعت و شدت ندارد ولی همان رفلکس های هماهنگ چشم و دست را نشان می دهد .
اگر پدر و مادرها اینگونه بازیها را در منزل باب نمایند ، فرزندانشان که به هر حال این بازیها را ندیده اند می توانند به این بازیها علاقمند شوند و به سمت اینگونه بازیها گرایش یابند .
۴- باید بچه ها درباره مهارتهای دانش رسانه ها آموزش ببینند از این رو والدین می توانند به کودکان کمک کنند تا بین تخیل و واقعیت تمایز قایل شوند .
به بچه ها آموزش دهند که خشونت در زندگی واقعی عواقبی دارد و به بچه ها کمک کنند تا بفهمند چگونه مورد هدف سازندگان بازیهای کامپیوتری قرار گرفته اند و از آنها بپرسند که پیش از بازی خشن چه احساسی دارند ؟

منابع و ماخذ
۱ – سلحشور- ماندانا، پرخاشگری در کودکان و نوجوانان و روشهای رویایی با آن ص ۱۲- چاپ اول ، زمستان ۷۸ .
۲ – شاملو – سعید ، روانشناسی شخصیت .
۳ – از سایت اینترنتی Google .
۴ – کریمی – یوسف ، روانشناسی اجتماعی ، نقش رسانه های گروهی در آموزش پرخاشگری ، ص ۲۱۳ ، چاپ هشتم ، زمستان ۷۹ .
۵ – لطف آبادی – حسین ، روانشناسی رشد ۲ ، روانشناسی دوره نوجوانی ص ۱۱ ، چاپ دهم ، بهار ۷۹ .
۶ – شاملو – سعید ، بهداشت روانی ، چاپ چهاردهم ، تاثیر بازیهای رایانه ای بر بهداشت روانی کودکان و نوجوانان ، ص ۱۵۶ .
۷ – نجاتی – حسین ، روانشناسی نوجوانی ، چگونه رفتار با نوجوانی ، ص ۸۸ ، جلد سوم ، چاپ ۱۳۸۰ .
۸ – از سایت اینترنتی یا آدرس اینترنتی ( رفاه ) یا سرویس اطلاع رسانی :
www . Refahweekly . com / computer
۹ – از سایت اینترنتی :
www . Crime Researchim south Africacrisa . orgoza
۱۰- آدرس اینترنتی :
Volent Video Games linked to Aggressire Beharior
۱۱- مجله روانشناسی ، تاثیر بازیهای کامپیوتری بر کودکان و نوجوانان ، شماره ۱ ، بهار ۱۳۸۱ .
۱۲ – سرویس اطلاع رسانی web – MD یک شبکه تلویزیونی اختصاصی است .
Webcenter . health . web md . aol . com / contenf / article
۱۳- مجله روانشناسی و علوم تربیتی ، انتشارات دانشگاه شهید چمران اهواز ، فصل سوم ، ساخت و اعتباریابی مقیاسی برای سنجش پرخاشگری ، چاپ دهم ، ۱۳۸۱ .
۱۴- از شبکه اطلاع رسانی خبر ، تاثیر بازیهای کامپیوتری خشن ۱۵/ ۸/ ۸۱ .
۱۵- قسمتی از مصاحبه از خانم رفیعی ، روانپزشک کودک ، نوار ویدئویی ، موضوع مصاحبه : تاثیر بازیهای کامپیوتری بر کودکان و نوجوانان ، ۱/ ۹ / ۸۱ ، پخش از شبکه اول سیما .

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

بررسی رابطه بازی های رایانه ای خشن بر پرخاشگری دانش آموزان مقطع راهنمایی
شهر ستان خرمدره

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید. برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت اول لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۱۷۶ پایان نامه

قسمت دوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۱۶۳ پایان نامه

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۰۸ پایان نامه

قسمت چهارم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۱۴ پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۲۲ پایان نامه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *