روش و تحقیق:دانلود رایگان پایان نامه مشاوره,بررسی تاثیر آموزش مهارت های زندگی بر عزت نفس، سازگاری اجتماعی، پیشرفت تحصیلی، اضطراب حالت و اضطراب صفت

دانلود پایان نامه

 

فصل سوم:

(روش و تحقیق)

با توجه له موضوع پژوهش یعنی بررسی تاثیر آموزش مهارت های زندگی بر عزت نفس سازگاری اجتماعی، پیشرفت تحصیلی، اضطراب حالت و اضطراب صفت نوجوانان و نیز با توجه به مفروضات روش تحقیق آزمایشی در این فصل به شرح و بررسی روش تحقیق، جامعه آماری، روش نمونه گیری، ابزارهای اندازه گیری (آزمون عزت نفسی، کوپر اسمیت، پرسشنامه اضطراب حالت- صفت STAI، نمرات امتحانی و نیز پرسشنامه سازگاری اجتماعغی وانیلند) و پایایی و اعتبار هر یک از آزمون ها و نحوه اجرای آزمون ها و آزمایش (آموزش مهارت های زندگی) و روش تجزیه و تحلیل آماری پرداخته می شود.

طرح تحقیق:

طرح تحقیق پژوهش حاضر، روش آزمایشی با استفاده از طرح پیش آزمون- پس آزمون با گروه کنترل آرایش تصادفی است. نمودار طرح به شکل زیر است.

جدول (۱-۳) طرح پیش آزمون- پس آزمون با گروه کنترل (شریفی ۱۳۸۰)

R

Yb

X ‎Yb  
Ya X ‎Yb

جامعه آماری:

جامعه مورد مطالعه این تحقیق، دانش آموزانت سال اول دوره متوسط یکی از دبیرستان های دخترانه منطقه ۴ شهرستان کرج است.

در بین مناطق ۴ گانه شهرستان کرج منطقه ۴ بیشترین تعداد دانش آموزان دختر سال اول نظری را در خود جای داده است و همین امر قابلیت تعمیم نتایج پژوهش را بالا می برد.

ابتدا به صورت تصادفی یکی از دبیرستان های دخترانه منطقه ۴ کرج انتخاب شده و سپس با استفاده از نمونه گیری تصادفی نظام دار از بین ۳۶۰ نفردانش آموز سال اول دبیرستان مذکور ۶۰ نفر (۲ گره ۳۰ نفری) انتخاب شده. با استفاده از لارایش تصادفی یک گروه (۳۰ نفری) به عنوان گروه آزمایشی، و گروه (۳۰ نفری) ذیکر به عنوان کنترل در نظر گرفته شد.

ابزارهای تحقیق:

در جریان تحقیق و اندازه گیری متغیرها، از ابزارها زیر استفاده شده است.

  • آزمون عزت نفس کوپر اسمیت
  • پرسشنامه سازگاری اجتماعی وانیلند
  • میانگین نمرات امتحانی نوبت اول و دوم دانش آموزان
  • پرسشنامه اضطراب حالت و صفت STAI

آزمون عزت نفس کوپراسمیت

کوپر اسمیت (۱۹۶۷) مقیاس عزت نفس خود را بر اساس تجدید نظری که بر روی مقیاس راجرود دیومند (۱۹۴۵) انجام داد، تهیه و تدوین کرد. این مقیاس دارای ۵۸ ماده است که ۸ ماده آن، یعنش ماره های ۶-۱۳-۲۰-۲۷-۳۴-۴۱-۴۸-۵۵، دروغ سنج است. در مجموع، ۵ ماده آن به ۴ خرده مقیاس عزت نفس کلی عزت نفس اجتماعی (همسالان)، عزت نفس خانوادگی (والدین) عزت نفس تحصیلی (آموزشگاه) تقسیم شده است. (بیابانگرد، ۱۳۷۸).

شیوه نمره گذاری این آزمون به صورت صفر و یک است. به این معنا که ماده های شماره ۲-۴-۵-۱۰-۱۱-۱۴-۱۸-۱۹-۲۱-۲۳-۲۴-۲۸-۲۹-۳۰-۳۱-۳۲-۳۶-۴۵-۴۷-۵۷ پاسخ بلی یک نمره و پاسخ خیر صفر می گیرد. و بقیه سولالات به صورت معکوس است یعنی پاسخ خیر آنها یک نمره و پاسخ بله صفر می گیرد. بدیهی است که حداقل نمره ای که یک فرد ممکن است بگیرد صفر و حداکثر ۵۰ خواهد بود. چنانچه پاسخ دهنده از ۸ ماده دروغ سنج بیش از ۴ نمره باورد بدان معناست که اعتبار آزمون پایین است و آزمودنی سعی کرده است خود را بهتر از آمن چیزی که هست جلوه دهد. در تحقیقی که بیابانگرد ۱۳۷۰) بر روی ۲۳۰ نفر از دانش آموزان سال سوم دبیرستان نهای شهر تهران انجام داده است میانگین این آزمون برای آنها (۴/۲۵) به دست آمده است. لذا افرادی که در این آزمون بیشتر از میانگین مذکور نمره به دست بیاورند دارای عزت نفس بالا و افراد کمتر از آن دارای عزت نفس پایین خواهند بود.

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

بررسی رابطه عزت نفس با پرخاشگری در دانش آموزان ۱۰۵ص

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید.

برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۰۸ پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۲۲ پایان نامه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *