9


دانلود پایان نامه

روش هدف دار کار و کاسبی چیه؟

روش هدف دار کار و کاسبی چیه؟
قبل از پرداختن به بحث گسترش روش هدف دارای کسب وکار، ۲ سؤال مهم در این مورد مطرحه: کسب وکار چیه؟ روش هدف دار کسب وکار چیه؟

وقتی این سؤالات رو از صاحبان کسب وکار می پرسین هرکدوم نظرات باحال و مفیدی ارائه میدن که به سرعت میشه که هیچ اتفاق نظری در بین جوابا وجود نداره.

کار و کاسبی
به یک واحد سازمانی که روش هدف دار مشخص و مدیری مسئولیت پذیر درزمینهٔ فروش و سودآوری داره (یا باید داشته باشه) می گن. یک سازمان واحدهای کسب وکار زیادی می تونه داشته باشه که به شکل افقی یا عمودی با یکدیگر ارتباط دارن.
مثلا، HP کسب وکاریه که باید جهت گیریای هدف دار خود رو واسه مقدار زیادی محصول که در اون فعالیت می کنه تعیین کنه. و هر بازار محصولی، عموماً روش هدف دار کسب وکار خود رو داره.

مثلا، فورد کسب و کارای خود رو طبق مناطق جغرافیایی مثل انگلستان و چین، طبق خود شرکت فورد و طبق مدیریت برندها و زیر برندها تعریف کرده.
درواقع کسب وکاری چندگانه در بیشتر موارد به شکل هدف دارای کسب وکار چندلایه نیاز دارن. واسه فورد دست کم ۵ لایه لازم  است. اولین لایه واسه سطح مدله مثل فراریا. دومین لایه، روش هدف دار بازار کالاهایی مثل فورد در آمریکا، فورد شاسی بلند و ماشینای فورد در انگلستان هستش. سومین روش هدف دار رو می تونه واسه یک جامعه جغرافیایی مثل کامیونای فورد در سرتاسر جهان در نظر گرفت. چهارمین لایه به بزرگ ترین اجناس فورد مثل اتومبیلای فورد در دنیا اختصاص داره و آخرین لایه واسه فورد به عنوان یک بنگاه مادر هستش. هر کدوم از این روش هدف دارا با افزایش وسعت هرچه بیشتر جنبه عمومی پیدا می کنن.

میل نزدیکی به جامعه مشتریان، پیشرفت کسب وکار در مناطق جور واجور و بازارهای جهانی موجب ایجاد کسب و کارای هدف دار می شه ولی نباید اجازه داد تا تعدد کسب وکارها از اثر روش هدف دارا کم کنه و اونا رو تبدیل به برنامه های بدون صرفه اقتصادی کنه. نتیجه پایانی، فشار زیاد واسه جمع کردن کسب وکارها داخل نهادهای بزرگ تره.

با جمع کردن کسب وکارها میشه از روش هدف دارای بازارهای مشابه، استفاده کرد و هم افزایی درست کرد.

کسب وکارهایی که واسه توجیه یه روش هدف دار کوچیک هستن لازمه با یکدیگر ترکیب شده تا ساختار مدیریت اونا قابل ساپورت شه. البته این کسب وکارها واسه حفظ صرفه اقتصادی می تونن از عوامل اجرایی مثل نیروی فروش و یا بعضی امکانات بدون ترکیب با یکدیگر برخوردار شن.

کسب وکارهایی که روش هدف دار کسب وکار و زمینه بازار مشابهی دارن کاندیدای خوبی واسه ترکیب و ترکیب، اشتراک علم و هم افزایی بین واحدهای کسب وکار هستن. با این کار به کاهش هزینه ها کمک کرده و سرمایه با ارزشی ایجاد می کنین.

? روش هدف دار کسب وکار
روش هدف دار کسب وکار شامل ۴ بُعده:

??  روش هدف دار سرمایه گذاری محصول-بازار
?? گزاره ارزش مشتری
?? داراییا و تواناییا
?? برنامه ها و روش هدف دارای وظیفه ای.

? بُعد اول، تعیین می کنه که کجا باید به رقابت بپردازیم. دیگر جنبه های هم، به چگونگی رقابت کردن می پرازن. (یعنی: چیجوری رقابت کنیم تا برنده شیم.)

۱- بُعد اول – روش هدف دار سرمایه گذاری محصول – بازار: کجا رقابت کنیم؟

وسعت کسب وکار، و جست و خیز داخل این وسعت، بُعد بسیار استراتژیکی رو معرفی می کنه.

کدوم بخشا باید موردتوجه مدیریت واقع شن و روی منابع اونا سرمایه گذاری شه؟
منابع کدوم یک باید گرفته شه و یا محدود شه؟
حتی در سازمان کوچیک هم اختصاص سرمایه یک تصمیم استراتژیکه.

وسعت (بخش) کسب وکار با کالاهایی که ارائه می کنه و یا عمداً ارائه نمی کنه، با بازاری که به دنبال خدمات رسانی به اینه و یا نیس، با رقبایی که تصمیم میگیره با اونا رقابت کنه یا نه تعریف می شه.

بعضی وقتا مهم ترین تصمیم گیری در مورد بخش کسب وکار اینه که از چی دوری کنه چون این تصمیم می تونه منابع موردنیاز رو واسه رقابت موفق تر درجاهای دیگر ذخیره کنه.

خیلی از سازمانا، امتیازات داشتن یک بخش کسب وکار درست تعریف شده رو معرفی کردن. Wiliams-Sonoma کالاهایی رو واسه منازل و آشپزخانه ها ارائه می کنه، IBM تونست راه شرکت شرکتش رو با مدیریت لوگرستنر و تا حدودی از روش تلفنی کردن اجزاء خدماتی خود و اخیراً با گسترش نرم افزارهایش عوض کنه.

مهم تر از بخش کسب وکار، جست و خیزای بخش س. در سال آینده چه کالاهایی به بازار وارد و یا از آن بیرون می شن؟

Ansoff Matrix
جهت گیریای رشد محصول – بازار
همونطور که در شکل فوق مشاهده می کنین، رشد حاصل معرفی جنسای جدید به بازارهای جدید(پیشرفت بازار)، معرفی جنسای جدید به بازارهای فعلی (پیشرفت محصول)، و یا معرفی محصول – بازارهای جدید (تنوع بخشی) است.

پیشرفت بخش کسب وکار می تونه به رسیدن به رشد و حفظ نیروی زندگی کنم اونا کمک کنه و می تونه با استفاده از فرصتایی که در هرلحظه به وجود میان به عنوان اهرمی واسه برابری با بازارهای پویا بکنه.

مخاطرات پیشرفت کسب وکار: بازم که از هسته مرکزی فاصله میگیره ممکنه با خطر نبود منحصربه فرد بودن محصول، مشکلاتی در عملیات اجرایی و یا نبود توان ساپورت نمانامای شرکت از این پیشرفت مواجه بشه.

راه حل مناسب داشتن الگوی سرمایه گذاریه، الگوی سرمایه گذاری راه آینده یک شرکت رو تعیین می کنه.

بررسی راه های پیش رو :

سرمایه گذاری واسه رشد (یا ورود به بازار محصول)
سرمایه گذاری واسه حفظ موقعیت فعلی
دوشیدن کسب وکار با کمینه کردن سرمایه گذاری
تا حد امکان زنده کردن داراییا با فروش یا انتقال کسب وکار
۲- بُعد دوم – گزاره ارزش مشتری

درنهایت چیزی که ارائه می شه باید موردتوجه مشتریان موجود و جدید قرار گیرد. این گزاره باید ازنظر مشتری مناسب و با معنی باشه و در جایگاه سازی محصول و خدمت مشخص شه.

گزاره ارزش مشتری عناصر زیر رو واسه مشتری جفت و جور می کنه:

ارزش خوب (وال – مارت)
برتری در یک صفت مهم محصول یا خدمت مثل تمیز کردن لباسا (تاید)
بالاترین کیفیت عمومی (اکسس)
وسعت خط اجناس (آمازون)
اجناس نوآورانه (تری ام)
تمایل مشترک به یک فعالیت یا کالا (هارلی – دیوید سون)
ارتباطات و معروفیت جهانی (سیتی گروپ)
مثلا هوم دیپات و لووز فروشندگان وسایل منزل هستن و هر یک گزاره ارزشی بسیار متفاوتی دارن.

هوم دیپات دارای مغازه های فروش مقطوع و کارکردیه که به شکلی طراحی شدن تا نظر مالکین خونها رو طبق قیمت و کارکرد به خود جلب کنن.

لووز داشتن گرایشی نرم تر رو مورد توجه قرارداده تا واسه خانوما راحت تر باشه. ازاین رو مغازه های اونا دارای نورپردازی مناسب و علائم روشن و رنگارنگ هستن، کف زمین بدون لکه و تمیزه و کارکنان اون همه رفتاری صمیمی دارن و واسه خدمت گذاری آماده ان.

پس از ده سال روش هدف دار لووز کشش داره و هوم دیپات تلاش می کنه گزاره ارزشی خود رو کاهش کنه.

۳- بُعد سوم – داراییا و تواناییا

داراییا و تواناییای هدف دار امتیازات رقابتی پایدار رو جفت و جور می کنن. توانایی هدف دار مثل برنامه ارتباط با مشتری، تولید یا گسترش که شرکت بخوبی اونو انجام میده و اهمیت هدف دار داره.

توانایی هدف دار یک منبعه، مثل نام یک برند یا پایگاه مستقر مشتری که در ارتباط قدرتمندی با رقباه.

واسه فرموله کردن روش هدف دار باید به هزینه ها و امکان پذیری تولید یا حفظ داراییا یا تواناییایی رو که مبنایی واسه مزیت رقابتی پایدار هستن توجه شه.

ازجمله داراییا و تواناییا می تونه به طیف وسیع از ساختمونا و جایا تا کارشناسان تحقیق و پیشرفت اشاره کرد که رسیدن به اونا سخته ولی امتیازی قابل توجه رو متوجه سازمان میسازن همین طور می تونه به هم افزایی اشاره کرد که از مهم ترین منابع این بخش هستش.

هم افزایی یک مزیت رقابتی پایدار و منبعی مهم واسه یک کسب وکاره، هم افزایی قابل نسخه ورداری نبوده و به شکلای مختلفی حاصل می شه. ۲ کسب وکار می تونن با استفاده از مشترک از یک سیستم پخش، نیروی فروش و یا سیستم تدارکات، هزینه های خود رو کم کنن.

مثلا ژیلت دوراسل رو به دست بیاره و بعدا خودش به وسیله P&G (پراکتر ان گمبل) خریداری شد.

هم افزایی می تونه طبق اشتراک گذاری داراییا انجام بشه، مثل برند HP و اشتراک اون در بین چندین کسب وکار و یا هم افزایی طبق یک توانایی، مثل توانایی تویوتا در مدیریت کارخانه های تولیدی در کشورهای جور واجور و با برندهای متفاوت.

منبع دیگر هم افزایی، سهیم شدن در روش هدف دارای عملیاتی در بین واحدهای کسب وکاره. مثلا ممکنه سازمان فورد بتونه از حامیان جام جهانی باشه ولی فورد شاسی بلند در بریتانیا نتونه.

از دیگر منابع هم افزایی سهیم شدن در تحقیق و پیشرفته. P&G برندهایی ازجمله هد ان شولدر، پرت و پنتین رو تحت یه گروه واحد از اجناس مربوط به بهداشت مو در کنار یکدیگر قرارداد، نه فقط واسه اینکه تبلیغاتش راحت تر شه بلکه واسه اینکه بتونه استفاده از نوآوریای محصول رو مدیریت کنه.

و در آخر ترکیب اجناس می تونه به ایجاد گزاره ارزش منجر شه. بعضی شرکتای نرم افزاری اجناس خود رو کامل کردن تا بتونن راه حلای سیستمی به مشتریان خود ارائه کنه. مثل ماکروسافت آفیس.

سؤالات مهمی که موجب آزمایش داراییا و تواناییا می شن عبارت ان از :

?? قدرت داراییا و تواناییا تا چقدر س و موقعیت مناسب اونا کدامه؟
?? تا چه حد می تونه اونا رو به عنوآن یک نماد نشون تجارت و یا سرمایه گذاری درازمدت در یک توانایی در اختیار داشت؟
?? تا چه حد بر هم افزایی سازمانی تکیه دارن که قابل نسخه ورداری نباشن؟

۴- بُعد چهارم – روش هدف دارا و برنامه های عملیاتی

روش هدف دارا و برنامه ها، به نوبه خود از روش تعداد خیلی از برنامه های تاکتیکی و با چشم انداز کوتاه مدت بکار گرفته می شن.

این برنامه ها و روش هدف دارا عبارت ان از:

برنامه ارتباط با مشتری
روش هدف دار ساخت برند
روش هدف دار فناوری اطلاعات
روش هدف دار پخش
روش هدف دار جهانی
برنامه کیفیت
روش هدف دار منبع پیدا کنی
روش هدف دار تدارکات
روش هدف دار ساخت
نیاز به شکل هدف دارا و برنامه های عملیاتی رو با چند سؤال می تونه دریافت:

داراییا و تواناییای موردنیاز به درستی مورداستفاده قرار میگیره؟
این داراییا و تواناییا باید ایجاد، تقویت یا ساپورت شن؟ چیجوری؟
معیارهای انتخاب روش هدف دارای کسب وکار
معیارهای اصلی مناسب واسه انتخاب گزینه ها رو می تونه در سؤالات زیرگروه بندی کرد:

بازده سرمایه گذاری مهمه؟ مثلا استار باکس با هزینه زیاد در مناطق گرون ژاپن با بیشتر از ۴۰۰ واحد کسب وکار شروع به فعالیت کرد. نتیجه اون یک برند روز اما ضعیف در مقابل رقبا بود، چون اونا کیفیتشان در حد استارباکس و یا بالاتر بود اما ضعف گران بودن رو نداشتن.
مزیت رقابتی پایداری هست؟ واسه رسیدن به یک مزیت رقابتی پایدار، یه روش هدف دار باید از داراییا و تواناییای سازمانی بهره بگیره و نقاط ضعف اونو خنثی سازه.
روش هدف دار در آینده موفق هستش؟ روش هدف دار باید بتونه متناسب با تغییرات بازار، همراه با تهدیدها و فرصت هاش، خود رو حفظ کنه.
روش هدف دار قابل اجراست؟ روش هدف دار باید در بطن پول و پله و سرمایه و انسانی سازمان قرار داشته باشه. هم اینکه باید با دیگر ویژگیای سازمانی مثل ساختار، سیستما، کارکنان و فرهنگ شرکت موافق بوده و باعث جنب و جوش هرچه بیشتر باشه.
روش هدف دار با دیگر روش هدف دارای شرکت همخوانه؟ منابع و استفاده از جریان نقدینگی با یکدیگر در تعادل هستن؟ با سرمایه گذاری در پول و پله و سرمایه یا انسانی، انعطاف پذیری سازمانی کاهش پیدا میکنه؟ هم افزایی بالقوه با این روش هدف دار به دست میاد؟

[تعداد: ۱۳    میانگین: ۳.۴/۵]

روش هدف دار کسب وکارای استارت آپ چیه؟

روش هدف دار کسب وکار بعنوان بخش بزرگی از اقدامات در این پست بررسی می شه.

روش هدف دار کسب وکار
یقیناً واسه اینکه کارآفرینان واسه ایجاد یک کار و کاسبی دست به کار شن، باید طبق یه برنامه عمل کنن، ولی روش هدف دار کسب وکارای استارت آپ به چه صورت طراحی می شه؟. باهم به این سؤالات فکر کنیم …

چیجوری کار و کاسبی شما منحصر به فرد می شه؟ به چه دلیل مشتری، کالا یا خدمات شما رو درخواست می کنن؟ فرق اصلی بین شرکت شما و رقبایتان هست؟ چه عواملی رو واسه ایجاد برتری نسبت به دیگر کسب و کارا انتخاب می کنین؟ به چه دلیل مشتری با شما کار می کنه؟

واسه جواب به این سؤالات در روش هدف دار کسب وکار تون، باید مراحل زیر رو طی کنین:

۱- کسب وکار و چشم انداز خود رو تعریف کنین
تعریف چشم انداز مهمه و باعث می شه قوای کار و کاسبی تون رو هدایت کنین. این سؤالات به شما کمک می کنه که چشم انداز خودتون رو به روشنی بگید:

مشتری  شما کیست؟

کار و کاسبی شما چیه؟

اجناس و خدماتی که می فروشید چیه؟

برنامه شما واسه رشد چیه؟

مزیت رقابتی اصلی شما چیه؟

۲- اهداف خود رو بنویسین
لیستی از اهداف خود رو با توضیح مختصری از اقدامات لازم بنویسین. اگه کار و کاسبی شما یک استارت آپه، شما به تلاش بیشتری واسه اهداف کوتاه مدت خود  نیاز دارین.داغلب معنی یک کسب  و کار جدید باید از روش نتیجه یک دوره تحقیق و پیشرفت در زمان طولانی پیش بینی شه.

دو مجموعه اهداف مشخص کنین:

-کوتاه مدت: از شش ماه تا یه سال

-دراز مدت: بین ۲ تا ۵ سال می تونه باشه.

اون چیزی که در آینده می خواین رو تا انجا که می تونین توضیح بدین. با اهداف شخصی خود شروع کنین. بعد اهداف کار و کاسبی خود رو لیست کنین. به این سؤالها جواب بدین:

-به عنوان صاحب کار و کاسبی، چی واسه رسیدن می خواین انجام بدین؟

-به چقدر می خواین کار و کاسبی شما کوچیک یا بزرگ باشه؟

– شما می خواین خونواده تون رو در کار و کاسبی خود بذارین؟

-کارکنان:

شما تمایل به ایجاد اشتغال دارین یا اینکه شما شدیداً باور به نبود مدیریت افراد دارین؟

عواملی واسه رسیدگی به کار و کاسبی شما هست؟

-کیفیت ، کمیت و یا خدمات و سطوح رضایت مشتری رو توضیح کنین.

شما چیجوری می خواین مزیت رقابتی ساده خود رو توضیح کنین؟

کار و کاسبی خود رو در ایجاد یک زندگی متفاوت واسه مشتری چیجوری می بینین؟

۳- مشتری خود رو درک کنین
واقعی نیس که توقع داشته باشی بتونین نیازای همه رو برآورده کنین.چراکه هیچ کار و کاسبی ای نمیتونه بازار هدف خود رو با دقت انتخاب کنه! با درنظر نگرفتن بخشای بازار، از کارکرد کار و کاسبی تون ناامید میشین. این حقیقت رو قبول کنین.

-نیازها:

نیازای براورده نشده مشتریان بالقوه شما چیه؟

کار و کاسبی شما چیجوری به این نیازها جواب میده؟

این نیازها معمولا چیزایی هستن که تا الان براورده نشده ان و یا اینکه شناسایی نشده ان.

-خواستها:

در مورد تمایلات مشتری فکر کنین.چراکه می تونه یک کمبود باشه!

-مشکلات:

به یاد داشته باشین که مردم چیزایی رو می خرن که مشکل خاص انها رو حل کنه.

اجناس یا خدمات شما چه مشکلاتی رو حل می کنه؟

-ادراکات یا احساسات:

احساسات منفی و مثبت مشتری در مورد  حرفه شما، اجناس یا خدمات شما چیه؟

نتیجه هر دو احساس مثبت یا منفی رو مشخص کنین. وقتی شما شروع به بازاریابی یا گسترش کار و کاسبی خود می کنین، می تونین از جواب این سؤالات استفاده کنین.

۴- از رقبای خود یاد بگیرین
شما می تونین با نگاه کردن به چگونگی کارکرد رقبایتان، چیزای زیادی در مورد کار و کاسبی و مشتریان یاد بگیرین. تعدادی از سؤالات وجود دارن که به شما کمک می کنه که  رقابت و دقیق شدن بر مشتری رو یاد بگیرین:

در مورد بازار هدف خود چه میدونید؟

شما چه رقبایی دارین؟

چیجوری رقبای شما به بازار نزدیک می شن؟

نقاط قوت و ضعف رقبای شما چیه؟

چیجوری می تونین راه و روش رقابتی خود رو بهتر کنین؟

سبکای زندگی، جامعه شناسی و رواشناختی واسه مشتری ایده آلتان چیه؟

۵- امور مالی
شما چیجوری می خواین پول بدست بیارین؟

نقطه پولی شما چیه؟

کار و کاسبی شما چقدر سود بالقوه داره؟

زمانی رو واسه سرمایه گذاری در پیش بینی طرحای مالی صرف کنین. در این پیش بینیا باید حساب دوره جمع آوری مطالبات از مشتری و شرایط پرداخت از طرف تؤمین کننده رو درنظر بگیرین. مثلا شما ممکنه صورت حساب خود رو در ۳۰ روز پرداخت کنین اما تا  ۴۵-۶۰ روز صبر کنین تا مشتری حسابتون رو پرداخت کنه.

یک طرح گردش مالی به شما نشون میده که چیجوری باید با سرمایه خود کار کنین تا گپا (شکافا) ها رو در موقعیت صندوق مالی خود پوشش بدین. پیشنهاد میکنم در شش زمینه کلیدی زیر فکر کنین:

سرمایه گذاری استارت آپ

فرضیات

جاری شدن سربار ماهانه

پیش بینی فروش ساده

صندوق پول نقدی

نقطه عطف ( سر به سر)

۶- روش هدف دار بازاریابی خود رو مشخص کنین
۴ قدم واسه ایجاد یه روش هدف دار بازاریابی واسه کار و کاسبی شما هست:

قدم اول: تموم بازارهای هدف رو شناسایی کنین.

کی مشتری ایده آل یا بازار هدف ایده آل شماس؟

بیشتر شرکتا  خبرگی (تجربه) ۸۰  درصدی خود رو از ۲۰ درصد مشتریان بدست آورده ان(قانون پارتو) به این معنا که وقت و انرژی خود رو نسبت به مهم ترین مشتریان صرف می کنن.

قدم دوم:بهترین بازارهای هدف رو مشخص کنین .

هدف این قدم اینه که با ایجاد صلاحیت و تعریف مشخصات مشتری شانس موفقیت خود رو بیشتر کنین.روش هدف دار موقعیت کار و کاسبی شما در سطوح  اکثریت خریدان شما قرار داره.این مهمه که چیجوری بهترین مشتریان خود رو شکل بدین و چیجوری به بهترین موقعیت شرکت در بازار برسین.

قدم سوم:وسیله ها، روشای هدف دار و روشای خود رو مشخص کنین.

بازاریابی مراحل پیدا کردن،ایجاد ارتباط و آموزش بازار ساده در مورد اجناس و خدمات شماس. ترکیبی از وسیله ها و روشای هدف دار رو انتخاب کنین. وقتی این دو ترکیب می شن شانس موفقیت شما افزایش می باید.

قدم چهارم:روش هدف دار بازاریابی و وسیله ها رو تست کنین.

معمولا فرضیات ، منبع ایجاد مشکلات کار و کاسبی تون رو مشخص نمی کنن. زمانی رو واسه تست همه فرضیات کار و کاسبی تون بذارین. خصوصا وقتی مخارج کلی ای دارین.ممکنه الهام گرفتن  از روش هدف دار کسب و کارای بقیه بهترین ایده رایگان الان واسه شما باشه.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۴/۵]

انصراف از کار چه زمانی بهتره؟

انصراف از کار
انصراف از کار چه زمانی مناسبه؟ و چیجوری باعث پشیمانی نمی شه؟

چه وقتی تصمیم می گیرین از کار خود انصراف بدین؟

میتونیم بگیم که هدف از وجود آدم روی زمین و رمز زندگی کردن “کار” است. آدما بیش تر از آن که وقت خود رو با خونواده خود بگذرونن با کار سرگرم می شن. اگه عمر متوسط یک آدم ۶۵ سال باشه ۴۰ سال از عمر خود رو به کار کردن مشغوله میانگینی حدود ۸ ساعت کار در روز یا بیش تر، در این مدت با همکاران خود بحث می کنه، مشغول قانع کردن مشتریه و یا در شکلای جور واجور جلسها سرگرم کاره. در آخر “کار” به معنی عملیات خرید و فروش و رد و بدل کردن تجربیاته. تاجر اجناس خود رو به فروش میرسونه، حسابدار تجربیات و مهارت ها و معلم، اطلاعاتی که از راه آموزش یاد گرفته منتقل می کنه. ممکنه بعضی فکر کنن ارزشای هر کار به طور کاملً با هم فرق داره اما کار همه آدما جزئی جدا نشدنی از زندگیه. بعضی وقتا بعضی از افراد عمر خود رو به دنبال پیدا کردن کار و کاسبی مناسب هستن و میخوان قدرت و توانایی خود رو در کار ثابت کنن. اما ممکنه با سختی زیادی بر بخورن چون نمی تونن کاری متناسب با مهارت و یا شرایط بیابند یا با استخدام در کاری که دوست ندارن بعدا از کار انصراف داده و دوباره در جستجوی کار دیگری هستن. امروز در این مقاله می خوایم بدونیم این جور افراد چه زمانی تصمیم می گیرن از کار خود بی خیال شن.

از دست دادن اشتیاق
مردم می تونن بخاطر حقوق گرفتن در روز حدود ۸ ساعت کار کنن، ۱۰ ساعت بخاطر داشتن مدیر خوب، و ۲۴ ساعت بخاطر کاری که به اون ایمون دارن. کاری که به اون ایمون دارین اشتیاق رو در وجود شما به وجود میاره و باعث می شه هر روز صبح زود از خواب بیدار شید و کار رو شروع کنین. اگه این اشتیاق رو از دست دادین چه واکنشی نشون می دین؟ احساس می کنین کار و کاسبی تون انرژی لازم رو به شما منتقل نمی کنه؟ این احساس طبق نیازای یک آدم از کار بدست میاد. اگه حس کردین کارتون اشتیاق لازم رو به شما نمی ده تصمیمی واسه تغییر شغل خود بگیرین و انصراف از کار رو پیشه کنین . بعد جای کار و کاسبی تون رو تغییر بدین.

ثابت موندن در کار
سه یا چار سال رو در کار و کاسبی یک موسسه یا شرکت مشغولید، بدون این که در کار خود پیشرفت پیدا کنین یا مهارتای بیش تری به دست بیارین. این کار به معنی هدر دادن وقت و ظلم کردن به خودتونه. پیشرفت به عنوان تکامل در زندگی شناخته شده. پس ثابت موندن روشی غیر طبیعیه همه چیز دور تا دورتون در حال پیشرفته اما شما ثابت مونده اید. اگه با این روتین پیش برید با رکود، بی حوصلگی و پایین اومدن سطح مهارت ها مواجه میشین. پس تلاش داشته باشین در کارتون نوآوری به خرج بدین.

همه در این روزها تلاش می کنن کار و کاسبی آزاد رو شروع کنن. روی آوردن به کار و کاسبی آزاد دلایل متفاوتی داره مثل رکود اقتصاد، نبودن کارای تجاری متناسب با مهارت ها و … به خاطر همین فکر می کنیم کار و کاسبی آزاد باعث پیشرفت و پیشرفت ما در هر زمینه می شه. اصلا کار خود رو آزاد نکنین. مگه این که با چشم خود ببینین دربای موفقیت روبروی شما قرار گرفته باشه.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۴/۵]

خاویار پرورشی مازندران به اروپا صادر می شه !

ولی الله محمدزاده در نشست با فعالان و تشکلای بخش آبزی پروری که در شهرستان بابلسر گفت: سال گذشته نزدیک به ۷۳ هزار تن شکلای جور واجور ماهی پرورشی در مازندران تولید شد.

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات مازندران گفت: در بخش آبزی پروری، کد و مجوز صادرات خاویار پرورشی به اروپا واسه مازندران کسب شده.

ولی الله محمدزاده در نشست با فعالان و تشکلای بخش آبزی پروری که در شهرستان بابلسر گفت: سال گذشته نزدیک به ۷۳ هزار تن شکلای جور واجور ماهی پرورشی در مازندران تولید شد.

این مسئول یادآور شد: الان درمازندران ۳۲۵۰ مرکز آبزی پروری فعالیت داره.

محمدزاده با اشاره به اینکه ظرفیت شیلات مازندران در دو بخش صید و صیادی و آبزی پروری خلاصه می شه، اضافه کرد: در بخش صید و صیادی تولیدات تقریبا ثابته و هرساله ۲۲ تا ۲۳ هزار تن ماهی استخوانی و کیلکا از دریای مازندران صید می شه.

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات مازندران گفت: مازندران از ظرفیت خوبی واسه تولید و پرورش شکلای جور واجور ماهی برخورداره و پس تولید گوشت خاویاری و تولید خاویار رو از اهداف مهم این بخش دونست که این با راه اندازی مزارع آبزی پروری محقق می شه.

ایشون با بیان اینکه مازندران در بخش آبزی پروری، موفق به دریافت کد و مجوز صادرات خاویار پرورشی به اروپا شده ایم، گفت: تعیین قیمت ۸۷۰ دلاری واسه هر کیلو خاویار ارزآوری خوبی رو نصیب کشور می کنه.

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات مازندران اعلام کرد: آبزی پروری یکی از مقاصد اقتصاد مقاومتی و جزء منابع مهم کشور حساب می شه.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

خبرنامه ایمیلی موثر رو چیجوری بنویسیم!

خبرنامه ایمیلی موثر
خبرنامهای ایمیلی مثل عادی ترین شکلای جور واجور ایمیلای تبلیغاتی هستن. و البته، اون قدرها هم که بازاریابان کم تجربه تصور می کنن، اجرای اون سخته. در این مقاله بررسی می کنیم که چیجوری میشه محتوای خبرنامه ایمیلی موثر خود رو واسه دشت کردن یافته های، بهتر کرد.
به چه دلیل خیلی از شرکتای کوچیک خبرنامهای ایمیلی با عجله و نادرست می نویسند. و خیلی راحت اونو واسه همه در لیست پستی خود ارسال می کنن؟ ایمیل ممکنه “اختیاری” باشه. اما اگه پیامای اشتباه بفرستین، در خطر از دست دادن مشتریان هستین.
اگه محتوای صحیحی واسه خبرنامهای ایمیلی خود انتخاب کنین پاداش اونو در استعلام و فروش محصول خود خواهید گرفت! اینجا چند قانون طلایی واسه نوشتن خبرنامه ایمیلی موثر هست:

پیامای ایمیل خود رو در ارتباط کنین
ربط داشتن کلیدی واسه محتوای موفقه. ایمیل شما باید خیلی راحت مرور شه. تا گیرندگان بتونن در یک نگاه از آن سر دربیاورند. اگه اونا متوجه نشن که به چه دلیل واسه اونا پیام ارسال می کنین، ایمیل خود رو بدون این دست اون دست کردن حذف می کنن. و بعد ممکنه ایمیلای بعدی رو بدون حتی باز کردن اونا حذف کنن. شمام اینکه باید مطمئن شین که همیشه یه گزینه “لغو اشتراک” رو واسه جلوگیری نقض قانون حفاظت از داده ها اضافه کنین.

زمانبندی خبرنامهای ایمیلی
مشتریان شما میخوان چند وقت به چند وقت ایمیل دریافت کنن؟ لازمه این موضوع رو از اونا بپرسید. و هم اینکه تناوبای جور واجور رو امتحان کنین. شاید بهتر باشه هفته ای یه بار یک ایمیل کوتاه بفرستین. که در ارتباط باشه نه اینکه فرستادن ایمیل بعدی یه ماه طول بکشه. تناوب هرگونه که باشه، واسه حفظ تماس منظم، لازمه.

استفاده از خطوط موضوع گیرا
خطوط موضوع مثل سرفصلا هستن – اونا قلابایی هستن که باعث می شه مردم ایمیل شما رو باز کنن. اونا باید گیرا و روشن باشن. هم اینکه باید مطمئن شین که گیرندگان می تونن در یک نگاه فهمیده باشن کی پیام رو می فرستد. پس نشانی ایمیل مرموز نداشته باشین. مهمه که خطوط موضوع جور واجور رو امتحان کنین. تا بدونین چه خطوطی بهترین جواب رو دریافت می کنه. دریافت کنندگان خبرنامه ایمیلی خود رو به طور تصادفی به دو گروه تقسیم کنین. به هر گروه یک سرفصل متفاوت بدین. و بعد سطوح جواب رو مقایسه کنین. این کار تست تقسیم بندی A / B نامیده می شه. و خیلی از سیستمای ایمیل می تونن این کار رو واسه شما بکنن.

فراخوان (call to action یا CTA)
فراخوان صریحی در ایمیل، مثل یک پیشنهاد ویژه، داشته باشین. اگه می خواین دریافت کنندگان جواب بدن، مطمئن شین که شماره تلفن یا لینک وب به طور کامل میشه دید. به سرعت ظاهر می شه و تکرار می شه. لینکا نه فقط به صفحه اصلی، بلکه به شکل ایده آل باید به یک صفحه هدفِ اختصاص داده شده و در ارتباط در سایت شما، وصل شن. و به یاد داشته باشین گزینه “فوروارد” هم جفت و جور کنین. مشتریانِ موجود بیشتر می تونن بهترین فروشندگان شما باشن!

هدف دار کردن ایمیلا
محتوا باید به طور کامل متمرکز باشه. و ایمیل شما باید به گروه خاصی از گیرنده ها هدایت شه. تلاش کنین بدونین که مردم میخوان چی دریافت کنن. بعضی از مشتریان فقط میخوان پیشنهاد دریافت کنن. و یه سریای دیگه به دنبال دریافت مشاوره و راهنمایی هستن.

ارتباط شخصی
در تموم شکلای جور واجور بازاریابی، هرچقدر خاص تر بتونین پیشنهادات خود رو به مخاطبان خود ارائه بدین، بیشتر احتمال داره که اونا جواب بدن. در خبرنامهای ایمیلی خود از نام اونا استفاده کنین. و خریدای قبلی رو تأیید کنین. – هر چیزی که ایمیل رو شخصی تر می سازه، انجام بدین.

طرح بندی ایمیل موفق
شما مجبور نیستین خبرنامهای ایمیلی خود رو در html بسازین. اما اگه این کار رو انجام بدین کارتون حرفه ای تر به نظر می رسه. بهترین روش واسه طراحی خبرنامه شما اینه که اونو به شکل یک صفحه مجله با تصاویر و سرفصلای قوی و بدون متن بیشتر از حد واسه جلب خواننده، تصور کنین. اگه می خواین دریافت کنندگان اونو بخونن، یک پیوند در اون به صفحه مربوطه در سایت خود اضافه کنین.

اگه ایمیل شما بسیار طولانیه، پیشنهاد می شه مطالب رو در بالا فهرست کنین. تا گیرندگان بتونن بدون نیاز به حرکت به پایین، ببینن که چی در اون قرار داره. در نظر داشته باشین، واسه کسائی که مرورگرهای ایمیل شون تصاویر رو ساپورت نمی کنه، یک لینک واسه یک نسخه از خبرنامه تون به همراه تصاویر ارائه کنین.

پاسخای خودکار (پاسخگویی خودکار)
اگه از نرم افزار ایمیل تخصصی استفاده می کنین، می تونین کمپینای ” set and leave” ایمیل بسازین. شما می تونین یه سری از ایمیلای منظم پیگیری رو به شکل خودکار در بیارین. تا ارتباط زنده بمونه. مثلا، هنگام ارسال یک پیشنهاد، می تونین یک یادآوری تنظیم کنین. تا به شکل خودکار ارسال شه.
الان شما می تونین یک خبرنامه ایمیلی موثر طراحی و بفرستین. و به کار و کاسبی خود رونق واقعیش کنین. اگه به دنبال یک سرویس مناسب واسه فرستادن ایمیل به مخاطبین و مشتریان خود هستین می تونین از وب سایتای معتبری که به شکل رایگان این امکان رو واسه شما جفت و جور کردن استفاده کنین. البته که این سایتا تا یه مدت رایگان هستن و بعد از افزایش تعداد مخاطبین، شما باید مبلغی رو به شکل ماهیانه یا سالیانه به این سایتا پرداخت کنین.

امیدوارم با استفاده از نکات گفته شده خبرنامه ایمیلی موثر بفرستین. لطفا نظرات خود رو با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

خداحافظی با جنگل

یکی از بزرگ ترین نگرانیای جهانی قطع درختانه که اخیرا غول تولید کننده کالاای مصرفی، Unilever، پایبند به توقف این روند شد. اونا با نمایش یک فیلم قشنگ این موضوع لازم رو به تصویر میکشن. با دوری از هر گونه بزرگ نمایی Unilever قصد محافظت از یک میلیون درخت در برزیل و اندونزی رو داره. اینا همه بخشی از یک طرح بزرگ تر به طرف کاهش پنجاه درصدی ردپای زیست محیطی اجناس این برند تا سال ۲۰۲۰ هستن. موعد فوق به سرعت به پایان خود نزدیک می شه. این وسط، آژانس تبلیغاتی Ogilvy & Mather در اندن و محصول جانبی این پروژه یعنی آژانس Ogilvy آرژانتین موسوم به DAVID یک فیلم احساسی رو واسه تبلیغ این هدف ساختن.

کمپین “خداحافظی با جنگل” با اشاره به این نکته شروع می شه که درختان شاید در شهر بیشتر از جنگل در مقابل خطر قطع شدن در امان بمونن. مشاهده حرکت یک درخت با گامای استوار از بین مناطق شهری راهی بسیار خوب واسه بیان این واقعیت هستش. با استفاده از جادوی گرافیک استودیو محتوای خلاق “The Mill”، ما تماشاگر درختی هستیم که سفر خود رو به طرف مرکز لندن شروع می کنه. عکس العمل رهگذران و تعجب از پیاده روی یک درخت عاطفی ترین جواب رو نشون میده.

زیبایی فیلم بدون شک مرهون وجود افراد با استعداد در این پروژه س. کارگردان، نیکو پرز ویگا، بارها به خاطر کار واسه مشتریانی مثل نایک؛، Orange، هوندا و Ikea جایزه گرفته. مدیر اجرایی جهانی خلاقیت Ogilvy & Mather، آندره دده لارنتینو، شناخته شده به خاطر این سبک آگهی تبلیغاتی، مسئولیت نظارت روی اونو رو دوش داشت.
نتیجه کلی این آگهی تبلیغاتی جدی بودن تهدید جنگل زدایی رو نشون میده. کنفرانس آینده سازمان ملل متحد درباره تغییرات آب و هوایی می تونه نقطه عطف بزرگی واسه نسل آینده باشه. در ادامه با وجود فعالیت یک برند بزرگ مثل Unilever به طرف رسیدن به اهداف سازمان ملل، بقیه هم باید این خواسته رو دنبال کنن.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

خداحافظی با کارت سوخت و گرانی بنزین یا ثبات قیمتی ؟

پرونده بسته دولت واسه خروج از رکود در بازار برخلاف چیزی که وعده شده بود، در کمتر از یه هفته بسته شد.اونم با پایان وام ۲۵ میلیونی خودرو و فروش رفتن ۱۲۵ هزار دستگاه خودروی در انبار مونده(بخونین در پارکینگ مونده) شرکتای بزرگ خودرو سازی !

به گزارش شفاف، پرونده بسته دولت واسه خروج از رکود در بازار خودرو برخلاف چیزی که وعده شده بود، در کمتر از یه هفته بسته شد.اونم با پایان وام ۲۵ میلیونی خودرو و فروش رفتن ۱۲۵ هزار دستگاه خودروی در انبار مونده(بخونین در پارکینگ مونده) شرکتای بزرگ خودرو سازی

نکته مهم اما اینجاست که دولت درحالی هدف اصلی بسته رونق اقتصادی رو ساپورت از تولید داخلی عنوان می کرد که در لیست خودروهای قابل فروش نام اجناس چینی هم دیده میشه و این جور بود که خودروسازان چینی هم مشمول ساپورتای دولتی و تسهیلات بانکی شدن هر چند که دولتیا می گن سهم خودروهای چینی در این تسهیلات نا چیز بوده!

حالا اما با تموم شدن پرونده بسته ضد رکود دولت و سرازیر شدن ۱۲۵ هزار دستگاه خودروی دیگر به خیابونای شلوغ کلان شهرهای آلوده، دوباره حرف و حدیثا درباره اندازه بنزین و تک نرخی شدن اون  شدت گرفته.تک نرخی شدنی که با پایان سهمیه ۷۰۰ تومانی کارت سوخت، میره رنگ و بوی جدی تری به خود بگیره و مطمئنا با گران شدن بنزین همراهه.

 این در حالیه که گرانی بنزین به باور عمومی گرانی بقیه جنسای اساسی و خدمات رو داره. هر چقدر هم که دولتیا از نبود گرانی جنسای اساسی و خدمات بعد از قطع سهمیهای بنزین و تک نرخی شدن اون سخن بگن اما مردم تنها عکس العمل بازار رو می شناسن. بازاری که بی دودلی تحت تاثیر اندازه حمل و نقل و جابه جایی کالاا از محل تولید به محل مصرفه.

جابه جایی که حالا با افزایش اندازه بنزین خواه و ناخواه گران شده و بی دودلی بر بقیه بازارا تاثیر میذاره. البته این گرونیا مختص سال ۹۴ نیس و از سال گذشته موج قیمتا از سال و روند صعودی گرفتن اونا شروع شده بود.

گرانی بنزین از کجا شروع شد؟

  پس از افزایش مشکلات فروش آب شرب، گرانی ۱۰ درصدی قیمت برق و ۵ درصدی قیمت بنزین و بقیه فرآورده ای نفتی، اضافه شدن یک بند نامعلوم به قبوض برق و گاز طبیعی و مسئولان دولت تدبیر و امید تاکید می کنن که اجرای فاز سوم قانون هدفمندی یارانها هنوز شروع نشده و مردم باید منتظر اجرایی شدن فاز سوم هدفمندی یارانها باشن.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در آخرای سال گذشته و در عکس العمل به دور جدید گرانی حاملای انرژی تاکید کرده بود: «دولت از اختیارات قانونی خود واسه افزایش بهای حاملای جور واجور انرژی به ویژه گرانی ۱۰ درصدی قیمت برق استفاده کرده.»

در همون روزا هم عنوان شده بود که «پیشنهاد دولت واسه افزایش ۵ درصدی قیمت هر لیتر فرآوردهای نفتی از اول سال آینده واسه پیشرفت پالایشگاها و زیرساختای جفت و جور و پخش فرآورده نفتی در کشور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده.»

این در حالی بود که از اردیبهشت ماه سال ۹۳ و با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانها به ترتیب قیمت هر لیتر بنزین نیمه یارانه ای معمولی و سوپر ۷۰۰ و ۸۰۰ تومن و بهای هر لیتر بنزین معمولی و سوپر آزاد به ترتیب با قیمت ۱۰۰۰ و ۱۱۰۰ تومن در جایگاهای سوخت عرضه می شه.

بنزین گران می شه یا نه؟

این وسط الان، باوجودی که تا ارایه لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور به مجلس دقیقا دو هفته باقی مونده،بعضی منابع خبری از دو سناریو واسه قیمت بنزین خبر میدن؛اول افزایش ۱۰ درصدی قیمت و دوم بدون تغییر موندن اندازه اون.

استدلال مدافعان افزایش ۱۰ درصدی اجرای قانون هدفمندی یارانه هاست که قرار بوده هر سال قیمت حاملای انرژی به طور متوسط ۲۰ درصد زیاد شه تا در آخر قانون پنج ساله هدفمندی یارانها،قیمتا به فوب خلیج فارس برسه.اما الان از عمر قانون هدفمندی یارانها یکسال گذشته س.

دولت یازدهم در شروع کار خود فاز دوم این قانون رو کلید زد و قیمت بعضی از حاملای انرژی رو تا ۲۵ درصد هم در بودجه امسال بالا برد.حالا اما قیمتای جهانی کم شده،از همین رو مخالفان سناریوی زیاد شدن قیمت حاملای انرژی می گن،دولت بهتره واسه جبران هزینه های خود سناریوی زیاد شدن قیمت حاملای انرژی رو از دستور بیرون کنه.

این وسط، یکی از مسئولان تهیه بودجه سال ۹۵ که میخواد اسمش معلوم نشه تاکید می کنه:«دولت قرار نیس قیمت حاملای انرژی مثل بنزین رو در بودجه سال آینده زیاد کنه.به خاطر این که قیمت بنزین الان به قیمت بنزین فوب خلیج فارس نزدیکه و پس در سناریوهای افزایشی سال آینده بنزین گران نخواهدشد.»

با این حال افزایش اندازه بنزین  و حتی تک نرخی شدن اون و خداحافظی با کارتای سوختی که سهمیه ۷۰۰ تومانی اونا  هم به پایان رسیده بسیار واسه سال ۹۵ محتمله.باید منتظر موند و دید چه آینده ای بر ای بنزین و قیمت اون رقم می خوره.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

خدمات ابری کار و کاسبی خود رو که متناسب ما باشه چیجوری پیدا کنیم؟!

خدمات ابری کار و کاسبی
خدمات ابری کار و کاسبی به شرکت شما اجازه میده تا طبق اندازه پولی که در لحظه خرید پرداخت می کنین به طیف بزرگی از ابزارا، برنامه ها و نرم افزارا ، دسترسی داشته باشین. واسه شرکتای کوچیک، بهترین خدمات ابری می تونن انعطاف پذیری بیشتر و  امنیت و صرفه جویی زیادی رو جفت و جور کنه.

خدمات ابری ایمیل
با استفاده از خدمات ابری ایمیل، دیگر احتیاجی به راه اندازی و مدیریت سرور ایمیل در کار و کاسبی خود ندارین. فقط کافیه تعداد زیادی صندوق ورودی لازم رو خریداری کرده  و بعد اونا رو به هر کدوم از کارکنان خود اختصاص بدین.

ایمیل ابری قوی در  Google’s Apps for Work گذاشته شده. این خدمات ابری طبق پلت فرم Gmail شرکته، که بیشتر به وسیله میلیونا نفر استفاده می شه.

Gmail  بسیار انعطاف پذیر و قدرتمنده و واسه اکثریت نزدیک به اتفاق شرکتای کوچیک بسیار کافی و شایستهه. که G Suite گوگل به شما اجازه میده تا از نام دامنه خود واسه ایجاد آدرسای ایمیل شرکت استفاده کنین، در حالی که سرویس Gmail رایگان اینجور نیس.

ایمیل ابری رو از خیلی از ارائه دهندگان دیگر هم میشه خرید. همیشه چندین ارائه دهنده خدمات ایمیل رو با هم مقایسه کنین تا بسته ای رو پیدا کنین که متناسب با کار و کاسبی شماس.

کار با اسناد در ابر
خدمات ابری کار و کاسبی هم اینکه می تونه به شما در پردازش متن، صفحات گسترده و موارد دیگر کمک کنه.

Office 365  مایکروسافت امکان دسترسی به توانایی مایکروسافت آفیس  واسه اسناد، مخاطبین و تقویما رو جفت و جور می کنه. بسته های جور واجور وجود دارن که سطوح مختلفی از ترکیب ابری رو ارائه می کنن.

در بیشتر شرکتای کوچیک، Office 365  می تونه هر چیزی رو که مربوط به  پردازش کلمه ها باشه، در اختیارشون بزاره.

بعضی از بسته ها شامل نسخه کامل دسک تاپ مایکروسافت آفیس هم می شن، پس می تونین از اونا هنگام استفاده از رایانه اصلی خود یا هنگام نبود دسترسی به اتصال به اینترنت استفاده کنین.

خدمات ابری کار و کاسبی که با مایکروسافت آفیس رقابت دارن از ویژگیای کمتری دارن. اما بسته به چگونگی استفاده از نرم افزار، می تونه چیز بدی نباشه. به Google G Suite یا Zoho هم نگاهی بندازین.

واسه مطالعه بیشتر:

انتخاب هاست : کدوم نوع هاست واسه کسب وکار مناسبه؟

نقش هوش مصنوعی در بهبود خدمات مشتری چیه؟

کیت بازاریابی و ضرورت استفاده اون در کسب و کارا

خدمات ابری واسه امور مالی و حسابداری
خدمات ابری واقعا زمان جدیدی رو در نرم افزار حسابداری شروع کردن. بسته های حسابداری ابری معمولا استفاده و فهم ساده تری نسبت به نرم افزار دسکتاپ برابر دارن.

واقعا، اگه بخواهید حسابهای خود رو به شکل آنلاین مدیریت کنین، انتخاب بسته های ابری ارزشش رو داره. خیلی از بسته ها امکان دسترسی به حسابدار رو به شما میدن که می تونه به کاهش صورتحسابای حسابداری هم کمک کنه.

اگه تازگیا کار و کاسبی تون رو شروع کردین ، شاید استفاده از نرم افزار حسابداری ابری از روزای اول منطقی تر باشه. اما اگه از قبل یک سیستم حسابداری دارین، پس باید درباره چگونگی انتقال حسابای موجود به ابر فکر کنین. بعضی از خدمات ابری کار و کاسبی امکان ورود اطلاعات یا تبدیل رو جفت و جور می کنن.

بعضی از بسته های اصلی عبارتند از Sage One، KashFlow، Agent Free، Xero، QuickBooks Online و Clear Books . این بسته ها در ایجاد عوامل، پیگیری درآمد و هزینه ها، مدیریت بانکی و برگردوندن مالیات بر ارزش افزوده کمک می کنن.

این بسته ها هم اینکه تصویری فوری از سود و زیان رو در اختیارتون می ذارن.  شک نداشته باشین هر کار و کاسبی ای باید بدونه که دست کم در هر ماه چقدر سود می کنه. بسته های ابری اجازه میده امکان این کار رو جفت و جور می کنن.  این سرویسا هم اینکه می تونن اهمیت بعضی مسائل رو یادآوری کنن- مثلا اگه یک کار و کاسبی به آستانه ثبت مالیات بر ارزش افزوده برسدآن رو اعلام می کنه. ”

ذخیره سازی و ساپورت گیری داده ها
ذخیره سازی طبق ابر روشی امن واسه ساپورت گیری از فایل هاست که دسترسی از هر نقطه رو برا فرد تضمین می کنه.

به دلایل جور واجور، خدمات ابری کار و کاسبی، داده ها رو بیرون از شرکت شما ذخیره می کنه. و به این معناست  که ذخیره سازی ابری روشی خوب واسه ساپورت گیری خارجیه. هیچوقت فقط به ساپورت گیری آنلاین تکیه نکنین – عاقلانهه که یک نسخه ساپورت دوم از اطلاعات رو در کار و کاسبی داشته باشین.

پیدا کردن بهترین خدمات ابری واسه ذخیره سازی و تهیه ساپورت، کمی سخته چون انتخابای خیلی زیادی هست. شما می تونین  Rackspace Hosting، Just Cloud، ZipCloud، Dropbox، Mozy، Google Drive و Microsoft OneDrive رو امتحان کنین.

به دنبال خدماتی باشین که کاربری آسون داره، قابل اعتماد و امنه. بیشتر ارائه دهندگان طبق مقدار اطلاعاتی که واسه ذخیره نیاز دارین، از شما هزینه دریافت می کنن، پس بررسی کنین که قیمتا در صورت نیاز به افزایش ذخیره، چیجوری زیاد می شن.

ویژگی خوب خدمات ذخیره سازی طبق ابر اینه که تموم اطلاعات بیرون از محیط ذخیره می شه. که در صورت آتیش سوزی یا سرقت، همه اون اطلاعات حفظ می شه.

یکی دیگر از مزیتا اینه که همه چیز متمرکزه، پس همیشه می تونین آخرین نسخه فایلا رو در مکانای جور واجور پیدا کنین.

این نوع سرویس واسه صاحبان کسب و کارای کوچیک که از خونه و در مسافرت کار می کنن، ایده آله. این سرویسا ورودیای رمزگذاری شده دارن پس بسیار امن هستن.

همکاری و مدیریت پروژه با خدمات ابری
رایانش ابری واسه کمک به همکاری تیما ایجاد شده، به ویژه اگه این افراد در مکانای جور واجور قرار بگیرن.

خدمات ابری کار و کاسبی مانن د Basecamp، Trello،  Podio  و Huddle همه فضاهای کاری مجازی رو در اختیار شما می ذارن تا بتونین پیاما و فایلا رو ذخیره کنین، ایده ها رو بفرستین، وظایف رو تعیین و پیگیری کنین و … .

انتخاب بهترین خدمات ابری واسه مدیریت پروژه ها در کار و کاسبی ، واقعا به چگونگی کار تیم و پروژه های لازم واسه مدیریت بستگی داره.

مثلا، بعضی از خدمات ابری کار و کاسبی واسه تیمایی که در خیلی از پروژه های جور واجور کار می کنن، طراحی شدن، در حالی که یه سریای دیگه واسه پروژه های بزرگ واحد در نظر گرفته می شن.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

خدمات مشتری چیه ؟ چیجوری میشه اونو بهتر کرد ؟

خدمات مشتری
یکی از مزیتای بسیار خوب سازمانای موفق اینه که به شما مکانی واسه رد و بدل کردن افکار و ایده های خود با کسائی که با شما علاقه برابری دارن میده.

شاید شمام قبول دارین که هیچ دو سازمانی وجود نداره که کسب و کارشون رو به یه روش مشابه مدیریت کنن! همین موضوع به تنهایی سطوح مختلفی از “خدمات مشتری” رو بوجود میاره.

واقعا؛ خدمات مشتری دقیقا چیه؟!

اگه از ۱۰ نفر صاحبان مغازها بخوایم که تعریفی رو واسه “خدمات مشتری” ارائه دهند شاید هر کدوم از اونا تعریف جداگونه و متفاوتی رو نسبت به دیگری میگه. مسئله دقیقاً همینجاست! چون هر کدوم از مشتریان شمام تعریف جدا از هم و متفاوت خودشون رو از “ارائه خدمات خوب مشتری” دارن.
یعنی شاید شما فکر می کنین که بخش خدمات شرکت تون در ارائه خدمات خوب عمل می کنه اما خود مشتریا با شما موافق نباشن!

سئوال بعدی که ساخته میشه اینجاست: چیجوری می تونین چیزی رو که تعاریف مختلفی داره؛ تعریف کنین؟ و پاسخی که به دنبال اون میاد اینه : شما نمی تونین اینجور کاری انجام بدین!

ما در این پست راه هایی واسه نگاه کردن به مبحث “خدمات مشتری” میگیم که امیدواریم به درد بخور واقع شن. می تونین نظرات و تجربیات خود رو در این مورد با ما شریک شید.

به چه دلیل ۹۰ درصد از کسائی که به طور آزاد، با بقیه شرکتا همکاری می کنن در ۵ سال ساده کاری خود، موفق هستن اما ۸۵ درصد از کسب و کارای کوچیک در این دوره با شکست مواجه می شن؟! افراد موفق این آمار، می دونن که چیجوری باید خدماتی سودآور، ثابت قدم و موفق ارائه داد! مثل مک دونالد و وال مارت.

آموزش کارکنان
در اینجور سازمانایی کارکنان آموزش می بینن که چی رو چیجوری باید بگن. اونا یاد می گیرن که چه بایدها و نبایدایی رو در پیشنهادات خدمات خود باید رعایت کنن و … بعضی از دلایلی که باعث می شه بعضی سازمانا ارزش بسیار بیش تری به دست بیارن بعضی از رفتارای اوناس. مثلا شمام می تونین در جلسه بعدی با کارکنان تون، از اونا بخواهید که لیستی رو از اجناس و خدماتی که سازمان تون واقعاً اونا رو خوب انجام میده تهیه کنن.
بعد به عنوان شخصی بیرون سازمانی، با اعضایی در شهر که از نظر اندازه و جمعیت با شما برابرند تماس بگیرین و از اونا هم همین درخواست (تهیه لیست) رو داشته باشین.
یعنی بپرسید: اونا (سازمان مورد توجه) چه اجناس و خدماتی رو جفت و جور می کنن؟ اونا این کار رو چیجوری انجام میدن؟ و …

تلاش کنین چیزی رو جفت و جور کنین که معمولا بشه اونو به تجربه ای بد واسه مشتری تبدیل کرد. بهتر از آن شما می تونین واسه ایجاد اینجور تجربه ای اونا رو به طرف شرکت حریف تون هدایت کنین!

ثابت قدم باشین
شاید کلید خدمات مشتری خوب ، ثابت قدم بودن باشه!
هر وقتی که مشتری به طرف درب شما میاد باید بدونه که با محصولی باکیفیت و با قیمت مناسب مواجه می شه.

از اینکه همه کارکنان تون راهنماییای لازم واسه جفت و جور کردن بهترین نوع خدمات با بالاترین سطح رو دارن مطمئن شین.

مثلا؛ تعمیرگاهی هست که لیستی از عبارتای کلیدی رو در کنار تلفنای خود قرار داده. این عبارتای کلیدی دقیقاً درباره مسائل و تجربیات ناموفقی هستن که مشتری در مقابل بقیه تعمیرگاهای منطقه با اونا مواجه شده.

شایدً به هنگام مطالعه این مطلب، نمونه های واقعی به ذهن تون خطور می کنه، اما دیگر نگران نباشین! چون می تونین با مشاوران پدیده فکر مهتر در مورد کار و کاسبی خود و روشای رونق بخشیدن به اون صحبت کنین. “جهت ایجاد تماس فوری کلیک کنین”

به کارکنان خود “گوش دادن” رو آموزش بدین
کارکنان شما چقدر آموزش دیده ان؟ چه گواهینامها و مدارکی دارن؟

به احتمال زیاد، دیوارها و اتاقای شرکت تون پر از تابلوهای مدارک زیاد از موسسات و دانشگاهای گوناگونه! اما باید دید که چقدر از مهارت گوش دادن دارن.

مشتریان، نشونه های زیادی رو در کلمات مورداستفاده و رفتارشون نشون میدن که با استفاده درست از اونا می تونین  تجربه اونا رو بهتر کنین.

پس، خوب گوش دادن رو بیاموزید و به کارکنان خود هم آموزش بدین.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۸/۵]

خرید اینترنتی اجناس به چه پیشنهادایی نیاز داره؟

خرید اینترنتی اجناس روشی که خرید رو واسه همه راحت ساخته. راهنماییایی واسه آدمایی که واسه اولین بار خرید آنلاین انجام میدن باعث رفت و امد بهتر و درک فواید این نوع خرید می شه.

خرید اینترنتی اجناس
با وجود پیشرفت تکنولوژی خرید اینترنتی به تجربه ای مهم واسه مصرف کنندگان تبدیل شده. به صرفه نظر از فواید این نوع خرید باید توجه کنین این نوع خرید تاثیرات منفی مربوط به خود رو هم داره. مصرف کنندگان باید تجربه لازم رو واسه خرید اینترنتی به دست بیارن تا دچار ضرر نشن.

در این پست راهنماییایی واسه مصرف کنندگانی که واسه اولین بار خرید اینترنتی انجام میدن رو درج می کنیم.

۱_ اجناس غیر قابل توجه
کالاهایی که توجه مخاطب رو به خود جلب نمی کنه به دلیل بی کیفیت بودن باعث نگرانی مصرف کنندگان می شن. مردم شروع به مقایسه اجناس با کیفیت و بی کیفیت کرده و پس به دلیل غیر قابل اعتماد بودن محصول خرید رو آزاد می کنن.

۲_ ترس از خراب بودن محصول
چیجوری می خواین به مشتری ثابت کنین محصولی که از روش خرید آنلاین ارائه می دین سالمه؟ ترس مشتری از وجود نبود سالم بودن مشتری رو با ضمانت عوض کردن در صورت خراب بودن کالا سرکوب کنین.

۳_ به سرقت رفتن اطلاعات، تاخیر در تحویل کالا
به سرقت رفتن اطلاعات کارت بانکی یکی دیگر از ترسای مشتریان در خرید اینترنتیه. ترس به تاخیر افتادن تحویل کالا و محصول بعد از خرید رو با خوش قولی نابود کنین.

بیشتر سایتا هنگام خرید مصرف کنندگان دچار اینجور مشکلاتی هستن. از نظرات مشتریانی که از شما خرید کردن واسه جلب اعتماد مشتریان مغازه اینترنتی کمک بگیرین. به عنوان صاحب یک مغازه از مشتریان گذشته خود در کامنتا بپرسید صحت ترس خرید از ما تا چه حدی صحت داره؟ در صورت خوب کار کردن شما پاسخای خوبی میگن. و در صورت نبود کار کردن مثبت مشتریان جواب مطلوبی ارائه نمی دن. حتما به شما می گن قبل از خرید ترسایی رو داشتن. اما با ارائه خدمات خوب تون دیگر اینجور ترسی در وجود خود ندارن. تموم این تجربیات در جذب مشتریان واسه خرید اینترنتی مفیدند.

مهمترین امتیازات خرید اینترنتی اجناس عبارتند از؛
* خرید هر محصولی از منزل یا جای کار و کاسبی بدون رفتن به مغازها، رسیدن محصول درب منزل، امکان پرداخت هزینه خرید بعد از تحویل کالا

* صرفه جویی در زمان و تلاش واسه پیدا کردن کالاهایی با قیمت مناسب تر از مغازها

* خرید اینترنتی در طول روز واسه همه ممکن بوده، و این امکان رو به مصرف کننده میده در هر ساعتی از روز خرید کنن.

* امکان دریافت و مقایسه قیمت اجناس نسبت به دیگر مغازها

* سهولت پیدا کردن کالاهایی که پیدا کردن اونا در مغازه های فعلی سخته.

پیشنهادایی واسه خرید اینترنتی
۱_ قبل از خرید اینترنتی محصولی از دوستان و یا کسائی که مصرف کننده اون کالا از روش اینترنت بودن سوالاتی بپرسید.

۲_ مطمئن شین از اطلاعات تون محافظت می شه. و سایت دارای پیش وندای “SSL” و “https”و “http” در صورت مشاهده لینک سایت واسه مخاطب باشه.

۳_ اطمینان حاصل کردن از جواب گویی به مشکلات مردم و ارائه خدمات ضمانت رد و بدل کردن در صورت خراب بودن اجناس.

۴_ حفظ امنیت اطلاعات بانکی مشتریان از روش خرید اینترنتی اجناس، یا پرداخت پس از تحویل و بررسی کالا.

۵_ امکان لغو خرید در صورت تاخیر در رسیدن کالا.

۶_ امکان پس دادن اجناس در صورت خراب بودن یا یکی نبودن داشتن با تصاویر درج شده در اینترنت.

۷_ در صورت خرید وسایل الکترونیکی پس از خرید اونا رو چک کنین. تا از سالم بودن اونا مطمئن شید.

۸_ شناخت اجناس به وسیله مردم یا انتشار اجناس در شبکه های اجتماعی، شناخت محصول به وسیله مردم با هدفی مثبت، خرید اینترنتی اجناس رو تجربه کنین و لذت ببرین.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

خرید یهویی چیه؟

خرید یهویی
خرید یهویی که به اون خرید بدون برنامه، خرید باتصمیم آنی،خرید تفننی، و از دید روانشناسانه تکانه ای هم  می گن از  جنبه های مهم رفتار مصرف کنندگانه   خرید  یهویی تجربه یک تمایل و اشتیاق واسه خریده  این اشتیاق یک احساس یهویی و شدید بوده واغلب وسوسه انگیزه.  هممون ممکنه خریدایی رو انجام بدیم که هیچ قصد و برنامه قبلی واسه این خرید نداشته و در یک پروسه تصمیم گیری سریع به دلیل هیجان و انگیزه ایجاد شده اقدام به خرید کنیم .ایجاد این انگیزه خرید، هنر یک فروشنده ماهره که بااتخاذ  راه حلای جور واجور ممکن می شه  (امیر عباس کاویانی نیا ۱۳۹۰ ) خرید یهویی) تفننی) میل فوری، بدون هدف، قوی و پایدار به خرید کالاه، کلا خرید یهویی(تفننی)، خرید بدون برنامه س که از قبل برنامه ای واسه خرید اون وجود نداشته. به کلام ساده، نیازای روزمره مثل غذا، لباس و کلیه موارد مربوط به منزل در گروه خریدهای برنامه ریزی شده قرار میگیره. واقعا، گروه کالای لذت روانی مواردی مثل لوح فشره موسیقی، DVD، جواهرات وابسته به خرید یهویی (تفننی) قرار میگیره مثل شخصی که ممکنه کالایی مثل ژاکت اضافی رو تفننی بخره ویا واسه خرید ایکس باکس از قبل برنامه ریزی کرده باشه (جواد عباسی  ,لیلا جعفری).

خرید یهویی رفتارای احساسی کم تلاشی هستن که هنوز شباهتا و تفاوتای موجود در ریشه اجتماعی- روانشناختی اونا تحت کشف و برسیه هرچقدر خرید گران تر باشه درگیری ذهنی بالایی رو واسه مشتری به وجود میاره وکمتر باعث خرید یهویی میشه  اما در خرید ارزون سطح درگیری  ذهنی مصرف کننده  پایین بوده و بیشتر  باعث خرید یهویی می شه در این جور خریدها بدیش اینه نارضایتی پس از خرید زیاده و خریدارائی که اینطور خرید کردن از خرید خود خیلی خرسند و راضی نیستن       میشه متصور کرد که در خریدای یهویی  طبق تصمیمات عقلانی خرید انجام نمی شه  و بیشتر طبق و پایه سرگرمی، تفریح، هیجانات و احساسات فرد اقدام به خرید می کنه  (امین اسدالهی)  وبیشتر این نوع از خریدا  اتفاقی و فوری هستن  خرید یهویی یک تحقیق  اصلی در بین محققان رفتار مصرف کننده س نه فقط به خاطر پیچید گی بلکه  هم اینکه به خاطر گستردگی اون در بین دامنه  خیلی از طبقه بندی اجناس   توجه زیادی رو درمحققین  رفتار مصرف کننده  به خود جلب کرده.

[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۷/۵]

خصوصیات افراد خلاق چه چیزایی هستن؟!

خصوصیات افراد خلاق
خصوصیات افراد خلاق طبق تایید علوم اعصاب، تفکر و اعمال متفاوتی با بقیه افراد دارن. مغز اونا به معنی واقعی کلمه در راه منحصر بفردی حرکت می کنه. اما این نعمت بیشتر می تونه موجب در سختی قرار گرفتن ارتباطات افراد خلاق باشه.

اگه شما علاقمند به افراد بسیار خلاق هستین، شاید لحظاتی رو با این افراد سپری کردین. اینطور انگار اونا در یک دنیای متفاوت زندگی می کنن. و حقیقت اینست که، اونا واقعا اینطور زندگی می کنن. تلاش شما واسه تغییر اونا به همون اندازه واسه درکشون، کم اثره.

تموم خصوصیات افراد خلاق با دیدن دنیا از دیگاه اونا و درک این ۲۰ مورد شروع می شه:

۱- افراد خلاق ذهنی دارن که هیچ موقع کنه نمی شه
یک ذهن خلاق یک ماشین بدون توقف، که با حس کنجکاوی پر شده. هیچ اهرمی واسه توقف و یا خاموش کردن ذهنشون وجود نداره. ممکنه در دراز مدت طاقت فرسا باشه. ولی این اصل فعالیتا و مکالمات در ظاهر دیوونه وار اوناس.

۲- اونا وضعیت موجود رو به رقابت میکشن
۲ سئوال افراد خلاق رو از بقیه جدا می کنه: ۱- چراکه نه؟ ۲- چی می شد اگه … ؟ اونا سئوال می کنن که بقیه چی از ارزش ظاهری می گیرن؟ در حالی که ممکنه با اون راحت نباشن. و این همون چیزیه که اونا رو مجبور به پیدا کردن راه بهتر می کنه.

۳- اونا نبوغ خود رو قبول می کنن حتی اگه بقیه قبول نکنن

افراد خلاق، تمایل دارن معتبر باشن تا محبوب. اونا  چیزی که هستن رو بدون دودلی قبول می کنن. حتی اگه بقیه اونا رو قبول نکنن و یا دست کم بگیرن.

۴- خیلی کم اونا درجا میزنن
یکی دیگر از خصوصیات افراد خلاق اینست که اونا از جهش به طرف کارای جدید و خلاقانه انرژی می گیرن. وقتی که پروژه جدید توجه اونا رو جلب می کنه.پروژه های موجود ممکنه خسته کننده بنظر برسه.

۵- خلاقیت اونا دوره ایه
خلاقیت شامل یک جریان ریتمیک از فرازو نشیب، جنون، احساس، فعالیت و خستگیه. و هر کدوم از این اتفاقات در دوره خلاقیت اتفاق می افته. مثل فصلای سال. که در آخر باید همه اونا سرد و گرم ، سبز و زرد بگذره تا سال تشکیل شه.

۶- اونا نیاز به تغذیه روح دارن
هیچ کسی نمیتونه بدون سوخت کافی دووم بیاره. همینطور افراد خلاق هم به تغذیه و تجدید منابع الهام دارن. بیشتر اونا زمانی رو واسه خلوت نیاز دارن.

۷- اونا واسه ساختن نیاز به فضا دارن
داشتن محیط مناسب واسه خلاقیت لازمه. این فضا ممکنه یک استودیو، کافی شاپ و یا گوشه ای خلوت از منزل باشه. این موضوع به حفظ حریم و احترام اونا کمک می کنه.

۸- اونا شدیدا تمرکز دارن
در وقتی که تمرکز می کنن. گویی هیچ صدایی از دنیا دور و بر نمی شنون. اونا نمی تونن چند کار رو بطور موثر همزمان بکنن. اگه تمرکزشون قطع شه دست کم ۲۰دقیقه زمان نیاز دارن تا دوباره تمرکز کنن حتی اگه این قطعی واسه ۲۰ ثانیه باشه. تمرکز بالا یکی دیگر از خصوصیات افراد خلاقه.

پیشنهاد ما واسه مطالعه بیشتر:

خلاقیت در کار و کاسبی
به رقابت کشیدن چیجوری باعث بروز خلاقیت می شه؟

۹- اونا عمیقا احساس می کنن
خلاقیت چیزی در مورد بیان و ایجاد ارتباط عمیق افراده. این غیر ممکنه، شما چیزی بدین که ندارین. کسی رو در آغوش بگیرین که بسیار دور از شماس.

۱۰- زندگی اونا روی لبه شادی و افسردگیه
از اونجا که اونا احساسات عمیقی دارن. اونا به سرعت می تونن از شادی به غم یا افسردگی برن. قلب اونا بسیار حساسه. در حالی که منبعی از درخشندگی و اشتیاقه. می تونه منبعی از درد و رنج باشه.

۱۱- تفکر و حرف زدن اونا به شکل داستانه
داستان سرایی به مراتب بیشتر می تونه موجب زیاد احساسات اونا شه. افراد بسیار خلاق و هنرمندان این رو می دونن و هر چیزی رو به شکل قصه می ببنند. توضیحات اونا معمولا زمان میبره و بصورت نکته ایی نیس.

۱۲- اونا هروز با مقاومت داخلی جنگ می کنن
Steven Pressfield نویسنده فیلم War of Art، میگه:

بیشتر ما دو زندگی داریم. یکی زندگی ایی که زندگی می کنیم، و دیگری زندگی ندیده گرفته شده داخل خودمون. و ما بین این دو مقاومت می کنیم.

افراد با خلاقیت بالا، هر روز صبح که از خواب بیدار می شن. از احساس نیاز خود به رشد و تلاش آگاه هستن. ولی همیشه یک مقاومت و ترس داخلی هست. که باعث طولانی شدن این تلاش و رشد می شه. مهم نیس که فرد چقدر موفقه، این ترس همیشه هست. اما اونا راه جنگ با اونو یاد گرفتن.

۱۳- اونا کارشون رو شخصی می گیرن
واسه درک بهتر خصوصیات افراد خلاق باید بدونیم که خلاقیت یک بیان ساده از کسیه که اونو ایجاد کرده. بیشتر، اونا نمی تونن خود رو از آن جدا ببینن. پس هر نقد یا تایید و یا سرزنشی رو به عنوان ارزش واسه خود در نظر می گیرن.

۱۴- افراد خلاق خیلی کم خودشون رو قبول دارن
حتی افراد خلاق با اعتماد به نفس بالا هم بعضی وقتا از خود سئوال می کنن. من به اندازه کافی خوب هستم؟ اونا همیشه کار خود رو با بقیه مقایسه می کنن و قادر به دیدن درخشش کار خود نیستن. و این ممکنه واسه بقیه هم رو شه.

۱۵- اونا عمیقا چشمی هستن
علم هنوز قادر به توضیح دادن چرایی و چگونگی خلاقیت نشده. با این حال، افراد خلاق بصورت ذاتی می دونن چیجوری به دنبال زمان و تکرار اون باشن. و اونا به شما می گن که تا مستقیما تجربه نکنین قادر به درکشون هستین.

۱۷- اونا به جریانات خلاق اعتیاد دارن
دستاوردهای گذشته علوم اعصاب نشون میده. که “پیروی کردن” اعتیاد آورترین تجربه روی زمین باشه. افراد خلاق به ایجاد هیجان معتاد شدن. نوسانات احساسی و روانی اونا موجب رنجششان می شه. پس به روند ایجاد خلاقیت اعتیاد پیدا می کنن.

پیشنهاد ما واسه مطالعه بیشتر:

چانک آپ و چانک داون در مبحث خلاقیت چیه؟

راه های بروز خلاقیت و چگونگی اجرای اون

۱۸- اونا به سختی پروژه ایی رو تموم می کنن
از اولین مراحل پروسه خلاقیت اینه که افراد قبل با هیجان به طرف کار جدید می رن. بیشتر اونا پروژه هایی رو که بیشتر از حد با تجربه قبلی اونا مشابهه رو آزاد می کنن و به سراغ کار جدید با هیجان بالا می رن.

۱۹- اونا نقاط رو بهتر از بقیه به هم اتصال میدن
استیو جابز، خلاق بزرگ، میگه: خلاقیت چیزی بیشتر از اتصال نقاط به یک دیگه س. اونا الگوها رو قبل اینکه بقیه ببینن، می تونن ببینین و اتصال دهند.

۲۰- اونا هیچوقت بزرگ نمی شن
خلاقان تمایل به داشتن دیدی مثل کودکان دارن و هیچ موقع حس تعجب خود رو از دست نمی دن. واسه اونا، زندگی مثل یک ماجراجویی، رمزو راز و رشد یک نوجوانه. از دید اونا زندگی واقعی چیزای ساده نیس.

شمام فرد خلاقی هستین؟ شما می تونین افراد خلاق رو درک کنین؟ از نظر شما خصوصیات افراد خلاق چه چیزایی هستن؟  لطفا در مورد خصوصیات افراد خلاق نظرات خود رو با ما به اشتراک بذارین.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴/۵]

خصوصیات بهترین شرکتا چیه ؟

خصوصیات بهترین شرکتا
هر کدوم از مدیران اجرایی شرکتای نرم افزاری به ما نشون میدن که یک شرکت چیجوری می تونه یافته های خوبی به دست بیاره. اونا از چگونگی استفاده کردن منابع محدود واسه رسیدن به یافته های بهتر و همینطور چگونگی مدیریت افراد خوب آگاهند. دلیلی که اونا رو در کارشون بهتر می کنه اینه که مثل مدیرشون روی بعضی مسائل تمرکز ویژه ای دارن که این امروز این موارد رو باهم مطالعه می کنیم.

– تفکر “برنده” و رشد
بیش تر موفقیتایی که در تاریخ حاصل شدن کره زمین رو به جایی کوچیک تر تبدیل کردن. مردم به دنبال صرفه جویی در زمان بودن و تمایل زیادی به خلاق تر شدن داشتن. این ذات هممون آدماس.
ذهن آدم میخواد که همه چیز خیلی به سرعت انجام شه، به خاطر همین تلفن، اینترنت و حتی مغازه های اپلیکیشن ایجاد شدن. درک کامل از بهره وری و خلاقیت، مدیریت کردن تیمای موفق رو شدنی می کنه.
این حقایق آشکارا هستن. قبلاً در سال ۲۰۱۴ شرکتای نرم افزاری واقع در شمال آمریکا به درآمدی بیشتر از بقیه صنایع رسیدن.
طبق بررسی Deloitte Technology Fast 500 در سال ۲۰۱۴، ۶۴ درصد از کسب و کارانی که رشد سریع داشتن شرکتای مربوط به نرم افزارها و اینترنت بودن و همه نشونه ها میگه که این درصد، در سالای آینده بیش تر هم می شه.

این رشد، نه فقط از دید درآمد مالیه بلکه درباره تیم و آدماییه که در اینجور شرکتایی مشغولند. یافته های همین بررسیا، ما رو بر اون داشت تا به نوشتن مقاله ای در مورد شرکتای نرم افزاری برآئیم. ویژگیای خاصی هست که تیمای با کیفیت اجرای بالا دارن و بیش تر این ویژگیا به وسیله مدیران شون اجرا شدن.

علاوه بر این موارد، بهترین تیما روی این مسئله که “هر شخص می تونه چیز جدیدی رو به همراه خود وارد تیم کنه” تمرکز دارن. چون درک این موضوع، باعث می شه تا همیشه در حال یادگیری بوده و به همه اعضا احترام ویژه ای قائل شن.

این وسط، اینتل، گوگل و فیسبوک هم واسه افزایش تعداد کارکنان خانوم خود تلاش می کنن. البته گوگل آدمایی رو استخدام می کنه که علاقه مند و باهوش بوده و از ذهنی پر و اصطلاحاً learning animal mindset می گن برخوردار باشن. در آینده در مورد این موضوع که گوگل چیجوری بااستعدادترین افراد رو از سراسر دنیا جذب می کنه صحبت می کنیم.

– هر کسی می تونه بخشی از یک شرکت نرم افزاری باشه
شک نداشته باشینً نباید یک شرکت نرم افزاری داشته باشین تا بتونین افراد رو در اجراهای شون به صلح درآرین. هر مدیری که بتونه به مردم انگیزه داده و با استفاده از همون وسیله کار و کاسبی تیم خود رو بهتر کنه می تونه تبدیل به یک غول موفق در تکنولوژی شه. نه فقط درباره خود فرد، بلکه به هرکسی که مثل اون کار کنه واژه “غول” اتلاق می شه.

همه استارتاپای موفق زمان زیادی رو صرف درک کردن هر چیزی که به مشتری و کسب و کارشون مربوط باشه می کنن و می تونن تصمیمات خود رو طبق تجربه و داده های حاصل شده تعیین کنه. این داده ها، بینش بزرگی رو اهدا کرده و راهکارهایی رو ارائه میدن که افراد رو به خلاقیت بیش تر هدایت می کنه.

همیشه به یاد داشته باشین که شما همه این کارا رو نه واسه بقیه، بلکه بخاطر خودتون انجام می دین. مهارتای رهبری و مدیریت طبق موفقیت تیم شما آزمایش می شن.

– روحیه بالایی دارن
باید واسه بیش تر درگیر کردن، انگیزه دادن و روحیه تیم بیش تر تلاش کرده و زمان بیش تری هم صرف کنین. کارکنان با انگیزه بالا بیش تر از بقیه مراقب فعالیتای شون هستن و حاضرن واسه رسیدن به موفقیت، بیش تر کار کنن.

همه مواردی که در این مطلب قید شد انرژی و زمان زیادی رو واسه اجرا در بر می گیرن که امیدواریم با برنامه ریزی بهتر به بهتر شدن و رونق کار و کاسبی خود کمک کنین. مشاوران کار و کاسبی پدیده فکر مهتر در کنار شمان تا زحمات شما رو به ثمر بنشونن. واسه مشاوره روی لینک کنین.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

خصوصیات رنگا

رنگ سبز
رنگ آرامش بخش ، زایش و رویش ، در قرآن این رنگ واسه بهشتیانه ، در آداب و رسوم رنگ سبز دوگانهه ، بعضی وقتا نشونه امید بعضی وقتا نشونه دیو و شیطون ، متعادل ، یادآور طبیعت ، رنگ اعتماد ، مورد توجه قرار میگیره .

رنگ قرمز
معاشرتی ، اشتها آور ، در دکوراسیون استفاده می شه ، تزئینات کریسمس ، اعتماد به نفس ، حفاظت از ترس ، گرم ترین رنگ ، رنگ مادر ، حالت منفی نشون دهنده خشم ، خوشبختی و شادمانی ، رنگ سه شنبه ، نشونه خطر ، تحریک قلب و گردش خون ، عشق ، میل جنسی ، انرژی زا ، جاه طلبی ، توجه پذیر ، تحریک کننده

رنگ آبی
کما گرایی ، ایده آل گرا ، اجتماعی و اهل عمل ، خیال پرداز ، قدرت تخیل و رویا پرداز ، آرامش بخش ، احساس ثبات ، اتحاد ، امنیت ، طبیعت زنونه و روشنی ، طعم شیرین ، حقیقت و اعتماد ، عشق و ایثار ، تسلیم و فداکار ، مظهر ابدیت بی انتها ( ازل ) ، تمایل به ابدی کردن گذشته ، رنگ آبی داخلی ادارات ، حقیقت و میونه روی پذیر ، کاهنده اشتها ، عمل رو میگیره ، میل به عمل رو میگیره ، در حموم از این رنگ استفاده می شه ، واسه پرسپکتیو، فیروزه ای رنگ ارتباطات، اطمینان نفس ( رنگ فیروزه ای ) ، فعالیت سلول پوست ، شفا بخش ، تعداد ضربان کاهش پیدا میکنه ، رنگ درمان ، رنگ روز چهارشنبه ، حضرت مریم ، محافظه کار ، خلاق ، حساس ، دارای قدرت تخیل بالا ، آبی تیره مسئولیت پذیر و جداگونه ، کاهنده اشتها ، واسه نشون دادن پرسپکتیو ، فیروزه ای نماد جوونی ، ارتباط ، کاهش افسردگی بیماران ، رنگ مقدس ، ثروت ( رنگ سرمه ای ) ، صدای ماندنی و دایره شکل داره .

رنگ زرد
جنب و جوش مغز و قوه فکری بالا ، افزایش فعالیت جور واجور بدن ، تنها رنگ حقیقی در سه رنگ اصلی ، اجتماعی بودن ، در اتاق خواب پیشنهاد نی شه ( باعث بی خوابی ) ، ضعیف ، ترس ، خطر ( در فرهنگ ما هست ) ، تقویت سیستم عصبی و ماهیچها ، تقویت حافظه ، بچه های بیش فعال رو درمان می کنه ، تیز هوش ، واسه صحبت کردن بچهایی که خجالتی هستن و کمتر صحبت می کنن از رنگ زرد استفاده می شه ، شادی آور ، تحریک کننده حسی و ذهنی ، رنگ خوش بینی ، رنگ امید و آرامش ، اولین رنگی که از نارنجی عبور می کنه .

رنگ نارنجی
رنگ گرم ، شادی آور و زندگی بخش ، انرژی زا ، نشونه سلامتی ، جذاب ، اشتها آور و محرک ، حس راحتی و امنیت و اعتماد بنفس ، نشون دهنده کیفیت عالی محصول ، نشونه اخطار ، رنگ بلوغ و جوونی ، سرحالی و وجدآور و پر نشاط ، دارای انرژی چشمی فراوانه ، با ترکیب سفید از انرژی اون کم کرده می شه . سیستم گوارش هم ملایم و آروم و هم می تونه سریع و جسور باشه ، با ترکیب مشکی خاموش و عمیق می شه ، رنگ اعتراض ، خوشحال و خوش صحبت ، انرژِی درمانی قدرت زیادی داره ، رنگ نارنجی واسه نشیمن واسه گفتگو اثر میذاره ، واسه شروع کردن گفتار کمک می کنه (میل به حرف زدن و میل به خوردن رو زیاد می کنه ) ، تحریک حافظه ، در شرق به عنوان تجمل گرا و نعمت و برکت ، تصویری از ویتامین C و سلامتی و تندرستی

رنگ بنفش
نیرو داره نه انرژی ، باشکوه و سلطنتی ، خصوصیات منفی ، رنگ پیره ، رنگ روانشناسی ، رنگ پخته و دپرس ، مراقبه و دقیق شدن وتوبه ، وقار و عذت نفس می بخشه ، پوشش سیاه پوستان از رنگ بنفش که واسه طلسم در کاویان دوخته شده ، اندوه ، ترس ، شب ، ایستایی ، در شاهنامه ۸۹ بار استفاده شده واسه اثر در صحنه جنگ ، وسیله آلات که فرسودگی اون زیاد ، به رنگ دووم به معنی قدیمیو پیری ، رنگ مذهب ( اما بوداییا رنگ نارنجی رو واسه مذهب استفاده می کنن ) ، رنگ خرد که همراه پختگیه ، بصیرت ، هنری ، سحر آمیز ، شهوانی ، آینده نگر ، خیالی ، گیرایی و جذبه روحانی ، جامعه بنفش نیرو زاست ، آروم و قرار نداره ، نیرو بخش ، قدرت تمرکز بالا ، مراقبه احترام به خود ، مرموز ، ابهام برانگیز ، ترس انگیز ، عرفان ، معنویت ، خصوصیات منفی ، فراموشکاری ، با صبر ، آسون انگاری ، نبود رعایت احترام ، زیاده طلبی ، فریب انگیز ، آرامش و آزادی ، دلسوز ، پویا ، رویا پرداز ( در بین نشاط راستی ، وفادار و عشق ) ، بنفش مات ( خود پرستی )

صورتی یا بنفش کم رنگ
رویایی ، رمزی و عرفانی ، خیالباف ، پر هوس ، هنری ، نرم و ملایم ، خلاق ، شکننده ، حساس ، مست و غیر واقع گرا

رنگ مشکی
خاموش و مرگ ، نبود رنگ ، فساد و ناپاکی ، بد گمانی ، مخفی کننده ، زد ارتباط ، مرز مطلق ، عمیق ، رنگ تمرکز چشمی

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

خصوصیات رهبر واقعی که اونو از بقیه متفاوت می کنه؟!

رهبر واقعی
شما خصوصیات رهبر واقعی رو در خود دارین؟ اصطلاح “رهبر” که تقریبا همیشه  استفاده می شه، الان شاخص و برند هرکسیه که در نقش رهبری فعالیت می کنه. اما رهبر واقعی فقط یک عنوان خاص رهبری رو نداره. بلکه وظایفی بسیار پیچیده و بزرگ بر دوش اونه. به خاطر این خصوصیات رهبر واقعی از بقیه فرق داره.

نمونه های جورواجور رهبری بسیار زیاد هستن. به خاطر این  با اینکه شرکتا می تونن بسیار موفق باشن. اما بیشتر تفاوتای قابل توجه ای در چگونگی اجرا و اداره شرکتا هست. یکی روی مدل سنتی سودآوری  متمرکزه.  و دیگری به دنبال یک راه و روش مدرن تر واسه کسب کار. اینا شرکتایی هستن که رهبران شون تلاش می کنن بهترینا رو واسه کارکنان خود به ارمغان بیارن. کاری که به نوبه خود این افراد رو قادر می سازه تا خلاقانه تر به سازمان کمک کنن. – کمکایی که موفقیت سرمایه گذاری رو به دنبال دارن.

این پروسه کمک و همکاری از بالا سازمان یعنی رهبری شروع می شه.

خصوصیات رهبر واقعی
تعداد خیلی از روش ها واسه توضیح خصوصیات رهبر واقعی هست. با این حال، با در نظر گرفتن یک تمرکز جدید روی شرکتای کارمند محور که در بالا ذکر شد. رهبر واقعی طبق اون چیزی که می تونن واسه بقیه بکنن بیشتر دارای ویژگیای زیر هستن:

خیلی راحت مایل به گوش دادن و تصمیم گیری طبق طیف متنوعی از دیدگاه هاست.
بر خلاف کسائی که کارا رو دیکته می کنن، مثل یک راهنما یا مربی عمل می کنه.
در کسب موفقیت زیردستان رو سهیم می دونه (به جای اینکه موفقیت رو واسه خودش بدونه.)
با جفت و جور کردن تسلط آزاد در عملکردهای کار و کاسبی، افراد رو توانا ساخته و تقویت می کنه.
مردم رو از روش پیشرفت و آموزش ، چه طبق تجربه شخصی و چه بر مبنای منابع خارجی، رهبری می کنه.
بقیه رو از روش اندازه اعتماد فرد به سرمایه گذاری در کار و کاسبی، تشویق می کنه.
به مردم از روش تقویت مثبت و پاداشا، انگیزه میده.
با نشون دادن نمونه مثال، رهبری می کنه.
با در نظر گرفتن بهترین علایق مردم به اونا خدمت می کنه.
واسه مطالعه بیشتر:

مهارتای رهبری که اگه در مدیرتون نمی ببینن، باید رهاشون کنین!
ارتباط موثر با تیم کاری با ۲۰ راه موثر واسه رهبری موفق

چیجوری مدیر خوب و رهبری واقعی باشیم؟

رهبر واقعی از روش توانمندسازی بقیه
خصوصیات رهبر واقعی که در بالا گفته شده ، شامل یک محور اصلیه: مردم. به نظر می رسه این دقیق شدن وتوجه به افراده. که  به خیلی از رهبران موفق انگیزه میده. از رهبرانی مثل مربیان ورزشی گرفته تا کارآفرینان کار و کاسبی. این رهبران بیشتر داشتن قدرتی ذاتی در دیدن تواناییایی دارن. که شاید خود افراد متوجه اون توانایی نباشن. رهبر واقعی بهترین افراد رو به بهترین شکل پرورش میده. و عمیقا دوست داره موفقیت اونا رو به چشم خود ببینه.

هم اینکه از خصوصیات رهبر واقعی به عنوان یک مربی، توانمندسازی رو با ارائه منابع جفت و جور می کنه. بقیه رو قادر می سازه تا گزینه ها و فرصتایی رو بفهمن که هیچوقت طبق آموزش و پیشرفت خارجی یا داخلی نمی تونستن این کارا رو بکنن. اینجا انگیزه رهبر آزاد گذاشتن زیردستانا به جای کنترل اوناس. پس یک محیط همکاری بیشتر شکل میگیره. که باعث نوآوری، رقابت پایاپای و موفقیت کلی می شه.

رهبری با راه و روش نظامی
با اینکه این راه و روش واسه اجراهای نظامی یا اجرای قانون غیرکاربردیه. یعنی جایی که پیروی از دستورالعمل یک رهبر واقعی اقتدارگرا با در نظر گرفتن وجود بیشتر پنهونی اطلاعات لازمه. اما در کل، رهبران واقعی در جهانِ غیر نظامی تلاش می کنن تا در  یادگیری، رشد و پیشرفت به بقیه کمک کنن. و این کار رو با نابود کردن محدودیتایی انجام میدن که کارمندان رو عقب نگه می داره. (مثلا طی راه بروکراسی و کاغذ بازی تشریفاتی در سازمان واسه اجرای ایده نو و موثر یه جور محدودیته). با انجام این کار، این رهبران موجب القای یک طبیعت وفاداری می گردن. و باعث موفقیت بی قید و شرط می شن.

واسه تبدیل شدن به یک رهبر واقعی، خصوصیات رهبر واقعی رو تمرین کنین. تا هم خودتون از کار و کاسبی لذت ببرین و هم کارکنان از همکاری با شما حس رضایت داشته باشن. می بینین که موفقیت و رضایت چیجوری به طرف شما حرکت می کنن.

[تعداد: ۴    میانگین: ۳.۸/۵]

خصوصیات مترجم خوب جهت استخدام

خصوصیات مترجم خوب
آسونترین تعریف ترجمه تبدیل زبانی به زبون دیگه س و به عنوان راه ارتباط بین کشورهای جور واجور واسه شناختن فرهنگ به کار میره. ترجمه اهمیت زیادی در دنیای کار و کاسبی و تجارت در جهان داره. اما انتخاب مترجم چیزی اساسی هستش. یک مترجم خوب خصوصیات مختلفی داره امروز می خوایم خصوصیات مترجم خوب واسه استخدام رو براتون توضیح دهیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

تسلط به دو زبون چیزی اساسیه
می تونین کسی رو مترجم بدونین که به دو زبون مسلط نباشه؟
یکی از خصوصیات مترجم خوب تسلط داشتن به دو زبانه. بعضی وقتا بعضی فکر می کنن فقط با متوجه شدن هم معنی کلمات یا اصطلاحات اونا مترجم میگن. اما این به طور کامل اشتباهه. ترجمه کلمات فوری راحت تر از متنای طولانیه. فردی که کار ترجمه رو رو دوش داره اول باید معنی کل جمله رو بدونه. بعد اونو ترجمه کنه به طوری زبون مبداء رو به کار ببرین که شنونده به طور کامل روشن متوجه زبون شه.

فرهنگ گسترده دو زبون رو بدونین
ترجمه از متنی نوشته شده روی کاغذ شروع می شه. نویسنده این متن تحت تاثیر فرهنگ خود به متن مورد نظر معنا می بخشه. عادتا و روش زندگی نویسنده هر زبون با دیگری به طور کامل فرق داره. پس یک نویسنده موفق باید به تموم فرهنگ و آداب دو زبون آشنایی داشته باشه. فرهنگ هر ملت به مترجم کمک می کنه معنی متن مورد نظر رو با در نظر گرفتن اصطلاحات و ضرب المثلا بهتر فهمیده باشه.معنی اصلی رو فهمیده باشین نه معنی انحرافی ترجمه.

تجربه داشتن در مورد ترجمه
یکی از خصوصیات مترجم خوب، داشتن تجربه س. کلمه تجربه به معنی اینه که نویسنده از قبل کار ترجمه رو انجام داده باشه. ممکنه نتیجه تجربه شکست بوده اما از شکست درسایی یاد گرفته و اینک در کار خود مهارت لازم رو کسب کرده. هر چی سالای کار مترجم زیاد شه تجربه اونم افزایش پیدا می کنه. شاید در کار سابق دچار اشتباهات شده و یا موفقیتایی رو به دست آورده. اما در کار جدید دیگر اشتباهات سابق رو تکرار نمیکنه. از مترجم با تجربه استفاده کنین تا با مترجم تازه کار دچار مشکلات نشید.

مطلب در ارتباط: چیجوری رزومه خود رو با تغییرات سریع بهبود بخشیم؟

توانایی استفاده از منطق
اگه مترجم توانایی استفاده از منطق رو واسه فهمیدن اون چه می خونه نداشته باشه ترجمه تبدیل به متنی می شه، که از فکر مترجم منشاء میگیره نه از متن اصلی. لازمه مترجم در استفاده از منطق خود توانا باشه تا اتفاقات جهان رو دقیق منتقل کنه.
تعهد داشتن مترجم به سیاست کیفیت ترجمه به معنی اینه که مترجم میتونه ترجمه رو با کیفیتی خوب ارائه بده. ترجمه متنای قانونی متفاوت تر از متنای ادبیه. با استفاده از خصوصیاتی که گفتیم می تونین واسه شرکت خود مترجم خوبی استخدام کنین.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۹/۵]

خط اعتباری چیه؟ وام گیرندگان چیجوری می تونن از آن برخوردار شن؟

خط اعتباری چیه؟
یک خط اعتباری ، یک صندوق پول واسه قرض گرفتنه. این واما سقف حداکثری دارن و وام گیرندگان می تونن تا به هر اندازه که بخوان در اون محدوده پول قرض بگیرن (یا می تونن از هیچ پولی استفاده نکنن).

خطوط اعتباری به وسیله افراد، شرکتا، دولتا و بقیه سازمانا استفاده می شه. هروقت انعطاف پذیری در قرض مهم باشه- یعنی توانایی به سرعت قرض گرفتن مبلغی نامشخص یا غیر قابل پیش بینی واسه قرض گیرنده مهم باشه- این نوع وام می تونه به درد بخور باشه.

خطوط اعتباری چیجوری کار می کنن؟
یک خط اعتباری یه جور وامه، اما از وامای اساسی واسه خونه و خودرو فرق داره. اگه با کارتای اعتباری آشنا باشین، ویژگیای اصلی خیلی از خطوط اعتباری رو درک می کنین.

بعضی ویژگیای خط اعتباری به توضیح زیره:
در این نوع وام، کلا پس از تأیید وام، شما می تونین هر وقت که به اون نیاز دارین قرض کنین و احتیاجی نیس بدون این دست اون دست کردن پس از تأیید پول رو دریافت کنین.
خطوط اعتباری بیشترین حد اندازه وام رو داره. تا وقتی که هنوز بیشترین حد قرض خود رو نگیرید، می تونین به دریافت پول خود رو ادامه بدین – احتیاجی نیس بیشترین حد اندازه تایید شده رو در یک مبلغ واحد دریافت کنین. خط اعتباری شما همیشه بازه، و می تونین امروز مقدار کمی وام بگیرین و در صورت نیاز ماه آینده هم قرض بگیرین و این روند تا وقتی ادامه داره که به سقف وام مشخص شده برسین.
در بیشتر خطوط اعتباری، پس از شروع وام گرفتن، باید دست کم مبلغ پرداخت رو بدین. اما بازم می تونین قرض بگیرین و به طور تکراری برگردوندن کنین، تا وقتی که به دوره سررسید وام برسین (که ممکنه ده سال یا بیشتر باشه).
در آخر، بعضی از خطوط اعتباری (مثل خط اعتباری ارزش افزوده خونه) شما رو مجبور به توقف وام گرفتن و برگردوندن بدهیای خود با پرداختای استاندارد می کنه که باعث پایان بدهیا در چند سال آینده می شه. اما کارتای اعتباری دوره سر رسید یا برگردوندن نداره و شما می تونین دائم قرض بگیرین و برگردوندن داشته باشین.
نمونه هایی از خطوط اعتباری
شکلای جور واجور مختلفی از خطوط اعتباری هست؛ که بعضی از اونا عبارتند از:

کارتای اعتباری: که شاید عادی ترین نمونه هستن. شما واسه مبلغی که قرض می گیرین بهره می پردازید و همیشه می تونین همزمان که اقساط وام قبلی رو پرداخت می کنین، در همون ماه دوباره وام بگیرین.
خط اعتباری ارزش افزوده خونه (HELOCs): که اجازه میده صاحبان خونه با استفاده از ارزش افزوده خونه های خود، پول نقد دریافت کنن. وام دهندگان معمولا محدوده مبلغی رو که می تونین قرض بگیرین تا ۸۰ درصد (یا کمتر) از ارزش خونه شما، تعیین می کنن.
خط اعتباری کار و کاسبی: که سرمایه در گردش رو واسه کسب و کارای کوچیک جفت و جور می کنه. از اونجا که نیازمندیای کار و کاسبی نیاز به تغییر دائمی داره، اعمال وام جدید در بقیه روشای وامن گرفتن، واسه هر تغییر فصل یا مشتری جدید، عملی نیس اما یک خط اعتباری باعث می شه وام گرفتن واسه کار و کاسبی انعطاف پذیر باشه.
مزیت استفاده از خط اعتباری
خطوط اعتباری جذاب هستن چون انعطاف پذیر هستن. شما مجبور نیستین هر بار که به پول نیاز دارین واسه وام جدید درخواست بدین. اگه در طول سال لازم باشه چندین بار وام بگیرین، خط اعتباری می تونه آسونترین گزینه باشه. وقتی که هزینه ها غیر قابل پیش بینی هستن، این خطوط واسه مدیریت جریان نقدی بهتر هستن. اونا حتی می تونن واسه جلوگیری از اتهامات مربوط به واریز، به کنترل حسابا پیوست شن.

واسه مطالعه بیشتر: وامای طبق دارایی واسه از بین برداشتن مشکلات جفت و جور مالی در کار و کاسبی

چیجوری میشه یک خط اعتباری گرفت
واسه دریافت خط اعتباری ، باید درخواست بدین، همونطور که واسه هر وام دیگری درخواست می کنین. وام دهندگان تصمیم می گیرن که درخواست شما (و هم اینکه اندازه وام) طبق معیارای وام دهی عادی مورد تأییده یا نه. و واسه این کار موارد زیر رو بررسی می کنن:

تاریخچه قرض گرفتن شما
درآمد شما واسه برگردوندن وام
هر گونه دارایی که به عنوان وثیقه معرفی کردین
وثیقه هر گونه داراییه که شما واسه تضمین برگردوندن وام استفاده می کنین. اگه وام رو با در نظر گرفتن شرایط قرض دهنده خود برگردوندن نکنین، وام دهنده می تونه این دارایی رو به فروش برسونه و از درآمد حاصل از فروش واسه برگردوندن پول خود استفاده کنه. استفاده از خونه شما به عنوان وثیقه واسه خطِ اعتباری ارزش افزوده خونه قبول کرده نیس.

وثیقه قرار دادن خونه واسه گرفتن وام اجازه میده تا شما خطوط اعتباری بزرگتر با نرخای بهره خوبی دریافت کنین. با اینحال، خطر زیادی هست: اگه شما نتونین وام رو برگردوندن کنین، ممکنه خونه خود رو طبق سلب حق اقامه دعوی از دست بدین.

وام دهندگان واسه ارائه خط اعتباریِ کار و کاسبی، از صاحبان کار و کاسبی درخواست وثیقه می کنن؛ خصوصا داراییای شخصی مثل خونه ای که در اون زندگی می کنن.  بهتره از داراییای تجاری مثل اموال، لوازم یا وسایل نقلیه در این هنگام استفاده کنین، اما خیلی از شرکتا این نوع داراییا رو ندارن. در اینصورت شرکتا می تونن از پول نقد به عنوان وثیقه بجای تعهد داراییای فیزیکی مثل خونه یا ماشین استفاده کنن.

پول شما در حسابای پس انداز و گواهی سپرده (CDs) می تونه وام رو در صورت قرض گرفتن از همون بانکی که پس انداز شما در آنست، تضمین کنه. شما بازم قادر به دریافت سود از آن حسابا هستین و مهمتر از آن، می تونین از قرار دادن خونه به عنوان وثیقه دوری کنین.

سخن آخر
بدیش اینه، شما همیشه نمی تونین به خطوط اعتباری خود به طور کامل متکی باشین. بانکا معمولا حق لغو خط اعتباری خود رو دارن یا سقف وام خود رو در هر زمان کاهش میدن. پس، خطوط اعتباری هم مشکلاتی دارن و شما باید واسه این مشکلات آمادگی داشته باشین.

واسه امنیت بیشتر، بهتره که ذخایر لازم رو در دسترس داشته باشین (پول نقد در یک حساب بانکی همیشه در شرایط لازم خوبه). خط اعتباری می تونه به شما در جلوگیری از بحرانای جریان نقدی یا بدهی کارت اعتباری کمک کنه، اما اگه وام دهنده تصمیم به انجام تغییرات داشته باشه، باید بتونین راه خود رو تغییر بدین.

مسئله دیگر درباره خطوط اعتباری اینه که اونا معمولا اندازه بهره متغیر دارن. ممکنه فکر کنین که استفاده از خط اعتباری ارزانه، اما سودی که شما در مقابل وام می دین در آینده ممکنه عوض شه. اگه نرخا به سرعت افزایش پیدا کنن، ممکنه افزایش یهویی هزینه های بهره رو ببینین، و وام نتونه انتظارات لازم شما رو برآورده کنه.

[تعداد: ۲    میانگین: ۲.۵/۵]

خطاهای سئو و مدیریت سایت که به رتبه بندی شما آسیب میرسونه؟!

خطاهای سئو و مدیریت سایت
خطاهای سئو و مدیریت سایت  می تونه تموم برنامه های بازاریابی دیجیتال شما رو بی اثر کنه. واسه صاحبان وب سایتا و / یا مدیران، مسیرهای زیادی واسه بازاریابی و بهینه سازی آنلاین هست. از سئو گرفته تا PPC و بازاریابی محتوا تا بازاریابی رسانه های اجتماعی، شک نداشته باشین هیچ کمبود روشی واسه رسیدن به اهداف تون وجود نداره. با این حال، این گزینه ها و فرصتا واسه سایت شما قوانینی داره. که مجبور به رعایت اونا هستین. در غیر اینصورت سایت تون به مشکل برخواهد خورد.
با مطالعه این مقاله و اجرای نکات گفته شده در اون، این شانس رو دارین که گوگل موتور جستجوی شما واسه بازاریابی و بهینه سازی آنلاین باشه. در مورد سئو و مدیریت سایت ، گوگل قوانینی داره. که به دقت پیشرفت داده شدن. و با گذشت زمان تکامل پیدا می کنن. دستورالعملایی که گوگل واسه سئو و مدیریت سایت داره بر ارائه بهترین تجربه و اطلاعاتِ ممکن واسه کاربران تمرکز داره. و هم اینکه از تقلب هر سایت و یا نام تجاری جلوگیری می کنه. پس با دوری کردن از خطاهای سئو و مدیریت سایت به پیشرفت رتبه سایت خود کمک کنین.

مراقب متخلفین گوگل باشین
می گن که نمونه های بسیاری هست که در اون کسب و کارا به دلیل اشتباهات اتفاق افتاده در گوگل یا جریمه اشتباهی آسیب دیده و حتی با شکست مواجه شدن. شما شاید داستانهای ترسناکی از اتفاق این اتفاق واسه صاحبان سایت شنیدین. دیده اید که در رتبه بندی سقوط شدید داشتن. یا فهمیدین که اونا قربونی یک بروز رسانی الگوریتمی شده و جریمه شدن. اینجور مجازاتی می تونه شدیدا به یک سایت یا کار و کاسبی آسیب بزنه. چون می تونه بر ترافیک، رتبه بندی و کارکرد منفی تاثیر بزاره.
فهرست بلندی از خطاهای سئو و مدیریت سایت هست که می تونه موجب گرفتن کارت قرمز یا مجازات وب سایتا به وسیله گوگل شه. به نظر می رسه چندین روش عادی در این مورد هست. که موجب آسیب دیدن کسب و کارا می شه. در ادامه مواردی درباره خطا در سئو و مدیریت سایت ارائه می شه. اونا رو بررسی کرده و مطمئن شین که به طور فعال اقدام به جلوگیری از این لغزشا می کنین.

خطاهای سئو و مدیریت سایت
سئو بلک هت یا سئو کلاه سیاه
یکی از عادی ترین خطاهای سئو و مدیریت سایت که اونا رو در برابر مشکل قرار میده، سئو بلک هته. که شامل روشای سایه، مثل cloaking (مخفی کردن)، استفاده بیشتر از حد از کلمات کلیدی (keyword stuffing)، استفاده از متن مخفی، استفاده از مزرعه لینک (link farms) ، و غیرهه. به طور خلاصه، روشای سئو بلک هت قوانین سئو رو دور میزنن. تا در کمترین زمان بهترین یافته های سئو رو حاصل کنن. سئو هیچ راه بین بری نداره. و هر گونه کار و کاسبی ای که بخواد اینجور راه های بین بری رو در پیش گرفتن کنه، شک نداشته باشین با مشکلات زیادی مواجه خواد شد.

بدیش اینه بعضی از کسب و کارا شرکتی رو استخدام می کنن که فکر می کنن، یک شرکت سئو معتبره. و پس از اینکه به وسیله گوگل گرفتار شدن میفهمن که اونا سئو بلک هت انجام میدن. به عنوان یک قانون کلی، صاحبان و مدیران وب سایتا باید با سئو بلک هتا آشنا شن. تا بتونن در صورتی که از ارائه دهنده خدمات سئو تخلفی در این باره انجام دادن، فورا متوجه شده و از این کار جلوگیری کنن.

محتوای تکراری
خیلی از صاحبان وب سایتا و مدیران نمی فهمن که محتوای تکراری چه مشکلی به وجود میاره. محتوای تکرای مشکلیه که به طور ویژه واسه وب سایتای تجارت الکترونیک با صدها صفحه فهرست محصول، صدق می کنه، ارائه تکراری محتوای جدید و منحصر به فرد سخته. با این حال، در نظر گوگل، محتوای تکراری برابر با اطلاعات کم کیفیت یا بی فایده واسه کاربرانه. متن سایت شما باید خوب نوشته شه و در هر صفحه منحصر به فرد باشه.

پست مهمون (یا guest blogging) بیشتر از حد
گوگل تازگیا اخطاری واسه سوء استفاده از پست مهمون واسه دشت کردن لینکا صادر کرد. پست مهمون اصلا بلک هت یا روش هدف دار سایه نیس. با اینحال، داشتن مقاله ای که در بین سایتای جور واجورِ بسیاری منتشر شده و یا داشتن پست مهمون با کیفیت پایین نقض دستورالعملای پخش گوگل حساب می شه. و باید از آن دوری شه. به ویژه واسه وبلاگ نویسان، دقیق شدن بر ایجاد روابطی که فرصتای پست مهمون با ارزش رو ایجاد می کنن، لازمه. پستای وبلاگ مهمون شما باید بهترین کار شما باشه. و اصلا نباید شامل محتوای اسپم یا بی فایده باشه. در غیر اینصورت گوگل با شما برخورد می کنه.

سرعت آهسته صفحه/ یا سایت با کارکرد ضعیف
این موضوع خیلی با اهمیته، چون گوگل به طور منظم سایتا و حسابا رو واسه بررسی چگونگی کارکرد و دسترسی اونا باز می کنه. داشتن سرعت کم صفحه، ریسپانسیو نبودن و یا سخت بودن هدایت سایت به گوگل نشون میده که سایت شما گزینه خوبی واسه کاربران در یافته های جستجوی اونا نیس. الان ما میدونیم که سرعت صفحه، ریسپانسیو بودن و سهولت خزیدن وب (کرول کردن سایت شما) در الگوریتما موثر هستن. بررسی اینکه سایت شما در تست کاربر عمل می کنه و تست سرعت صفحه، هر دو چیزایی هستن که صاحبان وب سایتا باید اونو بررسی کنن، البته در صورتی که قبلا اونا رو بررسی نکرده باشن.

وب سایتای هک شده
امنیت عامل مهمی واسه گوگله. چون اونا میخوان بدونن که اطلاعات کاربر در وب سایتایی که بازدید می کنن، امنه. وب سایتای هک شده در سال گذشته ۳۲ درصد افزایش داشته و تهدیدی جدی واسه کارکرد و موفقیت وب سایتا و هم امنیت کاربرانه. ایمن کردن سایت یه قدم مهم و لازمه. که همه مدیران وب در صورتی که قصد موفقیت در گوگل رو دارن، باید بکنن. استفاده از روشای ساده مثل اجرای گرفتن هویت دو مرحله ای واسه خرید بسته های امنیتی پیشرفته تر، به نفع شماس. و امنیت سایت شما رو حفظ کرده و از مجازات گوگل جلوگیری می کنه.

مطالبی که گفته شد فقط مقدمه ای بر  خطاهای سئو و مدیریت سایت بود. درحالت کلی خطاهای سئو و مدیریت سایت به پاره ای از جملات محدود نمی شه. وسعت بزرگی داره که با راه تجربه بدست میاد. بدونیم که وب سایتا پایه های بازاریابی اینترنتی رو تشکیل میدن و باید به شکل حرفه ای مدیریت گردند.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۳/۵]

خلاصه تحقیق کاربردی واسه کار و کاسبی رو چیجوری بنویسیم؟

این مقاله واسه کمک به نوشتن خلاصه تحقیق در کار و کاسبی ارائه می شه . شما می تونین خلاصه تحقیق رو با در نظر گرفتن نیازای خود سفارشی تهیه کنین. خلاصه تحقیق به دو بخش اصلی و  چند زیر عامل تقسیم می شه.

بخش اول : سابقه، هدف، مخاطب ، روش
سابقه و هدف: درباره خودتون
مقدمه و معرفی کوتاهی از شرکت شما به سازمانای انجام دهنده در شناخت شما و نیازای فردی تون کمک می کنه. سابقه می تونه شامل موارد زیر باشه:

چه کاری انجام می دین. در کدوم بخش صنعت هستین. و چیجوری به اون در ارتباط میشین.
چه مدت در این کار و کاسبی بودین؟
تعداد کارمندان / سایتاتون چقدره؛
اهداف / آرمانای کار و کاسبی شما چیه.
اهداف تحقیق: از تحقیق چه می خواین؟
ممکنه اهداف پژوهشی و اهداف کار و کاسبی جداگونه ای وجود داشته باشه. مثلا، هدف تحقیق می تونه فهمیدن نظرات مشتریان در مورد خدماتی باشه که شما ارائه می کنین. انجام این تحقیق می تونه یک هدف کار و کاسبی هدف دار باشه. مثلا تحقیق از تغییر خدمات یا اجناس ساپورت و اونو تایید می کنه؟ به یاد داشته باشین، سازمانا باید  هر چیزی رو که به اونا می گین،  پنهونی نگه دارن.

اهداف می تونه شامل این موارد باشه:

زمینه تصمیم واسه انجام تحقیق؛
کی از افراد شرکت در تحقیق شرکت می کنه؟
اهداف تحقیق؛
اهداف کار و کاسبی
مخاطب هدف: می خواین سازمان با چه کسائی صحبت کنه؟
مخاطبان هدف (جواب دهندگان) رو شناسایی کنین. اونا کسب و کارا یا مصرف کنندگان هستن؟ مشتریایی فعلی، مشتریان موقت یا مشتریان حریف هستن؟ آمار جمعیتی، مثل سن، جنسیت، درآمد، شغل، محل سکونت، اندازه شرکت، و چیزای دیگه ای به جز اینا در ارتباط هستن؟ مخاطبان هدف میتونن شامل این موارد باشن:

از کی می خواین تحقیق کنین. و چه تعداد مصاحبها (اندازه نمونه) می خواین داشته باشین. می تونین گزینه های دیگری رو هم در نظر بگیرین. یا پیشنهادات خود رو به سازمان ارائه بدین.
جزئیات تماس مخاطب: می تونین فهرستی از مشتری تهیه کنین. یا سازمان باید خودش این جواب دهندگان رو پیدا کنه؟
روش تحقیق: کدوم روش رو در نظر می گیرین؟
فکر می کنین اهداف شما از چه روشی بهتر برآورده می شن؟ از روش تحقیق کیفی یا کمی، و یا شاید ترکیبی از این دو؟ تحقیق باید به شکل چهره به چهره، تلفنی و یا آنلاین انجام شه؟ اگه مطمئن نیستین نگران نباشین. روشای تحقیق می تونه شامل موارد زیر باشه:

روش مورد نظر شما؛
از سازمانا بخواهید یه روش پیشنهاد کنن و اونو به شما توضیح دهند.
واسه مطالعه بیشتر:

چیجوری تحقیقات بازار انجام بدیم؟اصول تحقیق بازار

تحقیقات بازار واسه شناخت مشتری چیجوری انجام می شه؟

تحقیقات بازار، یکی از کلیدی ترین عناصر بازاریابی!

بخش دوم: زمان، تحویل، بودجه ، جزئیات تماس
اندازه زمانی: یافته های تحقیق باید از چه زمانی تا چه زمانی باشن؟
زمانبندیای مهم داخلی شرکت مثل جلسات و مهلتای تصمیم گیری رو در نظر بگیرین. اندازه زمانی می تونه شامل موارد زیر باشه:

زمانبندی واسه پروسه تهیه، شروع تحقیق و وقتی که یافته ها رو نیاز دارین؛
می خواین قبل از دریافت کامل یافته های اصلی، پیشنویس یافته ها یا یافته های مهم رو دریافت کنین.
چگونگی تحویل: توقع دارین که سازمان چه نتایجی از تحقیق رو به شما بده؟
می خواین یافته ها در فرمت گزارش کتبی و یا به شکل شفاهی به شما ارائه شه؟ شاید بخواهید هر دو رو داشته باشین یا جلسه ای با سازمان انجام دهنده تحقیق داشته باشین تا درباره  یافته ها بحث کنین. تحویل می تونه شامل موارد زیر باشه:

فرمت مورد نظر واسه یافته ها – مثلا، ارائه یه گزارش به شکل Word  یا پاورپوینت، رونوشت چاپی/ یا الکترونیکی و چیزای دیگه ای به جز اینا؛
هر چیز دیگری که توقع دارین سازمان به شما ارائه بده.
بودجه تحقیق: چقدر پول باید صرف کنین؟
این مسئله می تونه به سازمانا کمک کنه تا برابر بودجه  موجود در خدمت شما باشن. حتی اگه این خدمت فقط به اندازه یک تخمین و محاسبه باشه. اونا می تونن به شما در به بیشترین حد رسوندن بودجه موجود کمک کنن. و شاید بتونن روشی رو به شما پیشنهاد دهند که هیچوقت به اون فکر نکردین. بودجه می تونه شامل موارد زیر باشه:

نشونه یا گواهی بودجه موجود (مثل اینکه شامل مالیات بر ارزش افزوده یا نه)؛
برنامه پرداخت صورتحساب مورد نظر شما.
جزئیات تماس: سازمان چیجوری باید با شما ارتباط برقرار کنه؟
نام و اطلاعات تماس مخاطبین اصلی رو ارائه کنین. و همین موارد رو از اونا درخواست کنین. هم اینکه بگید که:

سازمان باید در صورت داشتن هر گونه سئوال در مورد خلاصه تحقیق با کی تماس بگیره؛
یافته ها رو به چه کسائی، چه زمانی و چیجوری باید ارسال کنن (به شکل الکترونیکی یا چاپی).
مزیت خلاصه تحقیق
از اونجا که مطالعه کل تحقیق کار و کاسبی می تونه بسیار زمان بر باشه و شاید نیاز به راهنمایی مشاوران در درک بعضی از مفاهیم هم وجود داشته باشه. داشتن خلاصه تحقیق اهمیت زیادی پیدا می کنه. در خلاصه تحقیق قسمتای جور واجور شامل مقدمه، اهداف، روشها و یافته های تحقیق به شکل خلاصه و به زبانی ساده تر ذکر می شه. و پس با استفاده از خلاصه تحقیق تصمیم گیری واسه بخشای جور واجور کار و کاسبی آسون می شه.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴/۵]

خلاقیت : به رقابت کشیدن چیجوری باعث بروز خلاقیت می شه؟

خلاقیت
یکی دیگر از وسایل تعریف مسئله واسه رسیدن به خلاقیت، “به رقابت کشیدن اون” هستش که امروز با این مرحله هم آشنا میشیم.

چه زمانی از آن استفاده می شه؟
وقتی که می خواین خودتون یا دیگری رو مجبور کنین که از خط فکری شخصی بیرون شه.

وقتی که قصد تست کردن اعتبار و صحت ایده ها رو دارین استفاده کنین.

وقتی که مسئله با دقت تعریف شده و حالا می خواید موقعیتی که در اون قرار گرفتین رو به رقابت بکشین.

چیجوری باید استفاده کرد؟
بخشی از مسئله رو درنظر بگیرین
یک بخش یا دامنه کلی مسئله ای رو که قصد به رقابت کشیدن اونو دارین انتخاب کنین. بخشی که انتخاب می کنین شاید قسمت واقعاً سختی واسه خلاقیت باشه.

به بعضی روش ها، به رقابت بکشین
چیزی رو واسه به رقابت کشیدن پیدا کنین و سؤال عمیقی رو بسازین. شما خیلی از چیزها رو می تونین به رقابت بکشین مثل:

مفاهیم – و ایده های گسترده
فرضیات – و اعتقاداتی که سؤالی برنمی انگیزانند
قراردادی – چیزایی که باید رخ بدن
مرزها (محدودیتا) – از مرزهایی که عبور نکردید بگذرید
عملیاتی – و فرآیندهایی که به موجب اون، کارا انجام می شن.
“نشدنیا” – چیزایی که فکر می کنین نمیشه انجام داد!
اضطراریا – چیزایی که فکر می کنین نمیشه از انجام اونا دوری کرد.
“هیچ کدوم از اینا” – کارایی که واسه انجام شون این عبارت رو بکار می برین، تبدیل کنین به “و”. (یعنی هر دوی اینا)
گاوهای مقدس – نمادی از چیزایی که هیچوقت نمیشه اونا رو به رقابت کشید.
مدلا – رفتاری، چشمی و …
عملکردها – روشای انجام کارا
الگوها – الگوهایی که افکار رو هدایت می کنن (یا به فکر نکرند دعوت می کنن)
ایده های پیروز – که افکار رو هدایت می کنن
گرایشای دوقطبی – که به “شدت” ها منحرف می کنن.
مثال :
وقتی که یک آتیش سوزی در مغازه اتفاق افتاده، من می خوام به مردم کمک کنم تا به بیرون برن.

رقابت مرزها (محدودیتا) : شکستن پنجره جلویی و خروج همه افراد داخل مغازه

رقابت گاوهای مقدس : اونا رو پولای شون در یک جای امن قرار دادن

مطالب قبلی :

روش CATWOE واسه بروز خلاقیت

خلاقیت : راه های بروز خلاقیت و چگونگی اجرای اون

[تعداد: ۳    میانگین: ۳.۷/۵]

خلاقیت : راه های بروز خلاقیت و چگونگی اجرای اون

خلاقیت
در مقاله شناخت عوامل تأثیرگذار بر خلاقیت ، چار دسته کلی رو که در مبحث خلاقیت ایجاد شده بود معرفی کردیم و به بیان عنوانای اون برامون کافیه.

جدا کردن یکی از وسیله تعریف کردن مسئله س.

چه زمانی از آن استفاده می شه؟
وقتی که می خواید یک وسیله خلق شده رو در حالت فیزیکی از هم جدا کنین.

وقتی که می خواید یک مسئله منطقی رو به جزئیات تشکیل دهنده اون جدا سازی کنین.

وقتی که می خواین بخشا و ارتباطات شون رو کشف کنین.

وقتی که به جستجوی مهم ترین تمرکز خود پرداخته اید.

چیجوری باید استفاده کرد؟
مسئله رو محدود کنین
مسئله کلی یا تحقیق دلخواه رو تعریف کنین تا به یک زنجیره مسئله کامل تبدیل شه. مثلا، می تونه یک دستگاه ماشین و یا وظیفه ای باشه که به عهده گرفتین.

مسئله رو جدا کنین
مرزها و محدودیتای هر کدوم از بخشا رو شناسایی کنین. اینم می تونه فیزیکی باشه و هم ذهنی. هر کدوم از این بخشا، باید به تنهایی کامل باشه. بعضی از بخشایی که از محدودیت زیادی برخوردار هستن رو می تونین به زیرشاخه اصلی اضافه کنین.

هر کدوم از بخشا و روابط رو کشف کنین
هر کدوم از بخشا رو با دقت زیاد موردآزمایش بذارین تا از کامل بودن اونا اطمینان یابید. رابطه هایی که با زیرشاخه اصلی و همینطور بقیه بخشا دارن رو کشف کنین. از روش دیاگرام و نمودار درختی می تونین این کار رو انجام بدین.

مجموعه مراتبی رو بوجود بیارین
پروسه جدا سازی و تست بخشای تشکیل دهنده اونا و روابط شون رو دوباره تکرار کنین تا به درک بهتری از کل پروژه برسین.

به دنبال بهترین تمرکز باشین
در این مرحله، شما کل پروژه رو خوب فهمیدین، حال باید مناطقی رو که می تونین بهترین تمرکز خود رو روی اون بذارین پیدا کنین. به دنبال مناطقی باشین که خلاقیت رو به بار بیارین. جانشین کنین، ترکیب کنین و …

مثال :
مهندسی، قطعه ترمز رو روی یک ماشین درنظر داره. در اول، اون از حولوحوش زیادی به سیستم کلی نگاه میکنه و با دقت چگونگی کار کردن رو مورد بررسی قرار میده. در مرحله بعد، اون با دقت بیش تری به جدا کردن اجزای اون بر میاد. چگونگی ارتباط ترمز و بقیه وسیله اونو می بینه. و یاد میگیره که سیلندر و پیستون چیجوری کنار هم قرار گرفته و کار می کنن. در ادامه، تمرکز رو روی یک قطعه کلی قرار داده و به جداسازی اجزای اون می پردازه.

با انجام دادن بعضی آزمایشا، می فهمه که پس از یه مدت یک جز در مقابل جز دیگر قرار میگیره. با طراحی دوباره اون قطعه، عملیات ترمز رو مورداعتماد تر می سازه.

چیجوری نتیجه میده؟
ذات خیلی از موقعیتای یک مسئله مجموعه مراتبی هستن و جدا کردن اون به جزئیات تشکیل دهنده بازدهی خوبی داره. انجام دادن این مراحل به آرومی و با دقت کافی، باعث می شه تا متوجه چگونگی کار کل سیستم شید و به شما در پیدا کردن و کشف مسئله همینطور خلق ایده ها کمک زیادی می کنه.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

خلاقیت : شناخت عوامل موثر بر خلاقیت

خلاقیت
این روزا، اهمیت خلاقیت بر همه آشکاره. میدونیم که هرچه قبلا میریم، باید فرق و فرق خود رو نسبت به رقبا بروز دهیم و این یکی از عواملیه که موجب فرق و برتری ما نسبت به بقیه می شه. وسیله بسیار کاربردی هست که به شما و سازمان شما کمک می کنه تا خلاقیت بیش تری بدست بیارین. به دلیل اهمیت وافر این موضوع، سایت Changing Minds این وسیله خلاقیت رو در چار گروه تقسیم بندی کرده. هر کدوم از اونا شامل دسته های زیادی می شه و ما هم می خوایم هر کدوم از این مباحث رو به طور روزانه خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. همراه ما باشین.

این چار دسته کلی عبارتند از:

ابزاری واسه تعریف کردن مسئله
ابزاری واسه خلق ایده ها
ابزاری واسه انتخاب ایده ها
ابزاری واسه انجام خلاقیتا
امروز با مبحث “وسیله تعریف کردن مسئله” موضوع خلاقیت رو شروع می کنیم.

توانایی تعریف کردن مسئله، اولین مرحله واسه حل کردن مسئله س. این مرحله بسیار مهم بوده و می تونه طبق تعریفی که شما از مسئله انجام می دین راه حل رو هم عوض کنه. این وسیله به شما کمک می کنن تا از زوایای متفاوتی به مسئله نگاه کنین.

جدا : جدا سازی موضوع واسه پیدا کردن بخشی که تمرکز اصلی رو می خواد

CATWOE : تهیه یک لیست واسه فکر کردن درباره مسائل و راهکارها

به رقابت کشیدن : به رقابت کشیدن هر کدوم از بخشای مسئله

قطعه بندی : نگاه دقیق و جزئی تر به مسئله

نقشه فضایی : نقشه ورداری از دامنه کلی مسئله

درنظر گرفتن یه روز معمولی مخاطب : دیدن چیزایی که اونا تجربه می کنن

هست — نیس : نشون میده که چه چیزایی رو باید در نظر بگیرین و چه چیزایی رو نگیرید

چیجوری میشه … : اضافه کردن عبارت “چیجوری میشه” واسه رسیدن به تمرکز بیش تر

استفاده از روش Kipling : پرسیدن سؤالات ساده واسه رسیدن به پاسخای به درد بخور

بررسی MoT : پیدا کردن لحظات ضعیف مشتری

مثبت، منفی : نگاه کردن به حولوحوش مشکلات و امتیازات مسئله

وضعیت مسئله : رسیدن به یک وضعیت روشن از چیزی که می خواین

هدف گذاری : پیدا کردن هدف واقعی شما از چیزی که انجام می دین

واژگونی : نگاه کردن به حولوحوش برعکس مسئله

خلق داستان : ایجاد یک داستان چشمی واسه کشف و توضیح دادن

بررسی ارزشا : پیدا کردن تمرکز با ارزش بالا واسه نوآوری

چشم انداز : خلق تصویری با انگیزه زیاد از آینده

واسه مطالعه توضیحات بیش تر درباره هر کدوم از این موارد، با ما همراه باشین

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

خلاقیت : چانک آپ و چانک داون در مبحث خلاقیت چیه؟

خلاقیت
همونطور که در مقالات گذشته مطالعه کردیم وسایل مختلفی واسه بهبود توانایی خلاقیت ما وجود دارن. امروز هم به قطعه بندی مسئله می پردازیم که یکی دیگر از وسایل تعریف مسئله س. در لینکای زیر می تونین مقالات گذشته رو بخونین.

خلاقیت : به رقابت کشیدن، چیجوری باعث بروز خلاقیت می شه؟

روش CATWOE واسه بروز خلاقیت

خلاقیت : راه های بروز خلاقیت و چگونگی اجرای اون

چه زمانی از آن باید استفاده کرد؟
زمانی از این روش استفاده کنین که می خواید از زوایای جور واجور به مسئله نگاه کنین تا به شناسایی بهترین “تعریف از مسئله” کمک کنه.

واسه کشف کردن بقیه راهکارهای احتمالی از این روش استفاده کنین.

چیجوری از آن استفاده می شه؟
قطعها (چانک) ، اطلاعات یا داده هایی هستن که به شکل یک چیز مفرد ظاهر می شن. قطعها در جنبه های مختلفی وجود دارن. مثلا، “جهان” یک قطعه بسیار بزرگه و “کیهان” از اونم بزرگ تر! همونطور که میدونید “اتم” هم یک قطعه بسیار کوچکه. این مثالایی که بیان شد، فیزیکی بودن. قطعهای مفهومی هم وجود دارن مثل: عشق جهانی و ارتباطات خانوادگی که اولی بزرگ تر و دومی کوچیک تر هستن.

چانک آپ
اینجا، شما یک دید وسیع تری رو ایجاد می کنین. مثلا، هلی کوپتر تا ۳۰٫۰۰۰ فوت (۱ فوت = ۳۰٫۵ سانتی متر) به بالا میره پس می تونه کل منطقه رو خوب بررسی کنه. با پرسیدن “به چه دلیل چیزها رخ میدن” به یک هدف سطح بالاتر برسین. واسه پیدا کردن یک رده بندی کلی بپرسید: “این یک نمونه از چیه؟”

از استدلال قیاسی استفاده کنین تا از جزئیات اختصاصی به توضیحات و تئوریای کلی برسین.

چانک داون
چانک داون، از شما میخواد به طرف جزئیات پیش برید تا با عناصر ریز و دقیق تر سیستم آشنا شید. “چگونگی” رو پیدا کنین. یعنی چیجوری چیزها رخ میدن؟ بعد بپرسید: “به طور دقیق، چیه؟” تا جواب قبلی خود رو بهتر کنین. بعد، درخواست مثال کنین تا به نمونه ای از آن برسین.

از استدلال استقرایی واسه رفتن از تئوریای کلی به طرف جزئیات استفاده کنین.

چانک آپ و چانک داون
چانک آپ و چانک داون، هردو یکی از راه هاییه که به داشتن نگاهی متفاوت در یک وضعیت کمک می کنن.

در چانک آپ شما از وضعیت موجود واسه پیدا کردن یک دیدگاه کلی جلو رفته و بعد به وضعیتی دیگر (چانک داون) می رسین.

این ویژگی واسه محققان هم صدق می کنه. اونا از داده های تجربی استفاده می کنن. بعد با استفاده از استدلال قیاسی تلاش بر ایجاد تئوری و نظریها می پرازن. بعد از روش استدلال استقرایی به فرضیات درباره اینکه چی در وضعیت بعدی نتیجه میده مشغول می شن.

مثال
تعریف دوباره مسئله
درباره این مسئله فکر می کنم که چمدانم چقدر سنگینه!

چانک آپ : تعریف کردن دوباره مسئله به عنوان حمل و نقل.

چانک داون : تعریف کردن دوباره مسئله به عنوان جنبه های و محتوای یکی از چمدونا.

کاربرد خلاقانه
من می خوام یک میز رو دوبارهً طراحی کنم.

با درنظر گرفتن اون به عنوان یک دستگاه ساپورت کننده چانک آپ انجام می شه.

چانک داون: تبدیل شدن اون به صندلی (میزی که به دسته صندلی وصل باشه؟) چهارپایه (تبدیل چهارپایه به میز؟) کف اتاق (میز از کف اتاق به طرف بالا بیاد؟) – بدین گونه سؤالات باید جواب بدین.

چیجوری نتیجه میده؟
چانک داون، از اصول جدا سازی کردن استفاده می کنه. شکستن و تقسیم کردن چیزها به قطعات کوچکتر. چانک آپ هم در یک دیدگاه سطح بالاتر برعکس می کنه. همینطور جابجایی مردم از سطحِ چانکی که بهتر می دونن به سطحی که در حالت معمولی به اونجا وارد نمی شن هم اتفاق می افته.

[تعداد: ۱    میانگین: ۱/۵]

خلاقیت رد و بدل کردن کتاب در برلین

رد و بدل کردن کتاب در این شهر از روشی بسیار ساده پیروی می کنه.

“کتاب رو بخونین و بعد اونو با یکی دیگر عوض کنین.” البته جایایی واسه این کار به شکلای جور واجور و بسیار جذاب در معابر عمومی تعبیه و در دسترس اهل فرهنگ قرار داده شده.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

خلاقیت در بیلبورد گوگل پلی!

به تازگی گوگل پلی یک بیلبورد خلاقانه رو در ژاپن نصب کرده. در این بیلبورد گوگل دست به اجرای یک ابتکار باحال و خلاقانه زده تا سرویس گوگل پلی خود رو به بهترین راه به مخاطب نمایش بده.

بیلبورد خلاقانه گوگل از ۱۳ هزار جک هدفن تشکیل شده و این امکان رو میده تا جمعیتی با همین تعداد بتونن با اتصال هدفن خود موزیک گوش کنن.
باحال اینجاست که هر کدوم از جکا یک آهنگ جدا از هم رو پخش می کنن و با در نظر گرفتن اینکه الان گوگل پلی حدود ۳۵ میلیون آهنگ رو در خود جای داده، مخاطبین می تونن ساعتا و روزها آهنگای غیرتکراری گوش کنن.

البته گوگل امکان استفاده از این بیلبورد خلاقانه رو به شرطی در اختیار مخاطب قرار میده که در سرویس گوگل پلی عضو شه.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

خلاقیت در کار و کاسبی

خلاقیت در کار و کاسبی
پیش زمینه کار و کاسبی ای خیلی با اهمیته اما تنها چیزی نیس که از شما کارآفرین موفقی می سازه!

عکاس حرفه ای Yatin Patel باور داره تنها ویژگی که معمولاً در موثرترین رهبران کار و کاسبی و کارآفرینا هست خلاقیته. Yatin Patel میگه: کارآفرین موفق شدن در دنیای امروز، بدون خلاقیت ممکن نیس!

در حالیکه خیلی از کارآفرینان مشتاق فکر می کنن خلق ایده ساده مهم ترین بخش از تفکر خلاقانه رو تشکیل میده Patel عنوان می کنه که این ایده ساده؛ آسونترین بخش کاره و چالشای اصلی در اجرا و بازاریابی کار و کاسبی رقابتیه.

واسه پیروز اومدن بر این چالشا، شما باید از روشای خلاقانه ای استفاده کنین تا نسبت به رقبای خود در سطح برجسته تری قرار بگیرین.

Yatin Patel باور داره که طوفان ذهنی، تفکر بیرون از جعبه، قطعه بندی و تفکر خلاقانه جزو مواردی هستن که به طور روزانه و منظم باید در کار و کاسبی شما کشف شده و استفاده کرده شن.

در مورد خلاقیت و روشای بهبود قدرت اونم مقالاتی رو در سایت حاضر “پدیده فکر مهتر” گذاشته ایم که اینجا بعضی از اونا رو واسه شما انتخاب کردم تا در صورت تمایل بخونین:

خلاقیت : شناخت عوامل موثر بر خلاقیت

خلاقیت : راه های بروز خلاقیت و چگونگی اجرای اون

آشنایی با روش CATWOE واسه بروز خلاقیت

Patel میگه باید بتونین هر چیزی رو که شما رو در عقب نگاه می داره آزاد کنین. باید به دنبال فرصتای جدید در کار و کاسبی باشین خصوصاً بعد از یک ایده عالی که دارین. این شاید ترسناک ترین بخش ماجرا باشه اما در عین حال، جاییه که بیش ترین پاداش رو دریافت می کنین.

Patel که علاوه بر عکاسی مجموعه شرکتای اینترنتی خود رو هم راه اندازی کرده چند مهارت خلاقانه ای رو که باعث می شه کارآفرین موفق تری شیم رو پیشنهاد میده.

– به دنبال الگوهای شناخته شده در موضوعات نامرتبط باشین :
بخاطر عادتای یاد گرفته شده و روتین معمولاً ایده های جدید هم به طور پیش فرض مشابه ایده های قدیمی هستن. کسائی که تفکر خلاقانه ای دارن با ترکیب کردن چیزایی که مشابه نیستن به یافته های بسیار خوبی دست پیدا میکنن.

– یک تغییر رقابت برانگیز به همراه تغییر دادن رقابت :
روشی که به چیزها نگاه می کنین رو تغییر داده و چیزایی که به اونا نگاه می کنین رو تغییر بدین. همه چیزای سابق و مشابه مانع از خیالات و داشتن تصویری روشن و دقیق می شن. بعضی وقتا کار کردن با تضادها بسیار به درد بخور واقع می شن.

– به شکل غیرقابل تفکری فکر کنین :
ما همیشه به راه هایی نیاز داریم که خیالات و تخیلات ما رو واسه کشف و خروج از محدودیتا استفاده کنه. پس ما باید بالاتر از راهکارهای عادی پیش بریم.

[تعداد: ۲    میانگین: ۳.۵/۵]

خلق روش هدف دار اقیانوس آبی

روش هدف دار اقیانوس آبی
اولین Case Study کتاب مربوط به شرکت سیرک آفتاب یا Cirque Du Soleilه .
گای لالی برت Guy Laliberte که همکنون در طرف مدیراجرایی شرکت سیرک آفتاب هستن زمانی نوازنده آکاردئون و بازیگر سیرک بعنوان آتیش خور و راه رونده روی چوبهای بلند بوده. یعنی به طور کامل با فضای کار و کاسبی در سیرکهای سنتی آشنا بودن ….
سیرک آفتاب در سال ۱۹۸۴ تشکیل گردید و الان تونسته با بزرگترین و قدیمیترین شرکتهای صنعت سیرک که سوابق بالای ۱۰۰ سال دارن نه فقط رقابت کنه بلکه اونا رو هم بکناری بزنه.

شرکتهای قدیمی و کارکشته ای مثل رینگ لینگ بروس و سیرک بارنوم و بیلی که الان پایینتر از سیرک آفتاب قرار گرفتن.
از سال ۱۹۸۴ تا ۲۰۰۴ (سال نوشتن این کتاب) نزدیک به ۴۰ میلیون نفر در ۹۰ کشور تماشاگر دیدنی این سیرک بزرگ در سراسر جهان بودن.
چیزی که این رشد رو قابل توجه و متفاوت کرده این نکته هست که اینجور موفقیتی در صنعت غیرجذاب بدست اومده چونکه این صنعت در آخرای قرن ۲۰ به طور کامل رو به افول بوده و از نظر بررسی گران استراتژیست سنتی و سنتی توان بالقوه بسیار محدودی واسه رشد واسه اون تصور می گردیده.
توان شرکتهای شاغل در این صنعت (جفت و جور کنندگان) از جهت استخدام نیروی انسانی (بازیگران و ستارگان سیرک) قوی بوده توان مشتریان سیرک هم بهمین صورت بالا بوده .

اما سرگرمیای جانشین در دهه ۸۰ میلادی مثل شکلای جور واجور برنامه های زنده شهری یا مسابقات ورزشی و هم اینکه سرگرمیهای خونگی بشدت در بازار با این صنعت به رقابت شدید پرداخته بودن.
بطور مثال بچه ها ترجیح می دادن بجای دیدین سیرکهای دوره گرد بازی با پلی استیشن یا ویدیو گیم رو در منزل تجربه کنن.
بهمین دلیل صنعت سیرک مخاطبان خود رو پیوسته از دست داد و پس درآمد و سود اون روندی نزولی داشت.
علاوه بر این یه جور مخالفت در حال افزایش در جوامع غربی واسه استفاده از حیوانات در نمایشهای سیرک در حال تشکیل بود.(از طرف انجمنهای ساپورت از حقوق حیوانات)
سیرکهای ریلنگ لینگ بروس و بارنلوم و بیلی استانداردهای این صنعت رو تعیین می کردن و سیرکهای کوچکتر از پایه نسخه های کوچکتر و ضعیفتری از اونا حساب می شدن.
از دیدگاه روش هدف دار رقابتی وقتی که سیرک آفتاب پا به عرضه گذاشت صنعت سیرک هیچگونه جذابیتی نداشت.
جنبه دیگری از موفقیت سیرک آفتاب این بود که کار خود رو با جذب مشتریان تاریخی این صنعت یعنی کودکان شروع نکرد.
درعوض سیرک آفتاب مخاطبان خود رو واسه خود انتخاب کرد: بزرگسالان و مشتریان حقوقی ( B2B ) که حاضر به پرداخت چندین برابر بیشتر از سیرکهای سنتی واسه سرگرمی و تفریح بودن که این موضوع هیچ سابقه قبلی هم نداشت .
سیرک آفتاب عنوان یکی از اولین برنامه های خود رو اینطور انتخاب کرد
“ما سیرک رو دوباره اختراع کردیم”

[تعداد: ۳    میانگین: ۳.۳/۵]

خلق مزیت رقابتی ، هم افزایی و فلسفهای هدف دار

مزیت رقابتی
همه می تونن تاکتیکایی رو که به دلیل اونا پیروز می شن، ببینن اما چیزی که رو که هیچکی نمی تونه ببینه روش هدف دار ایه که پیروزیای بزرگ از آن حاصل می شه. –سان-سو، استراتژیست نظامی چینی
مدیریت نکن، رهبری کن. – جک ولش، جنرال الکتریک
درجایی که برتری مطلق دست یافتنی نیس، باید با استفاده هوشمندانه ازآنچه دارین در یک نقطه مشخص، برتری نسبی به وجود بیارین. – کارل فون کلوس ویتس
حالا توجه ما از بررسی هدف دار به پیشرفت روش هدف دار کسب وکار معطوف می شه. روش هدف دارای جور واجور جه چیزی رو باید در نظر بگیرن؟ چه داراییا و لیاقتا، بخشای هدف، گزاره ارزش و روش هدف دارای کاربردی؟ چه تصمیمات سرمایه گذاری باید در پیش گرفتن گردند؟ باقیمونده کتاب این سئوال رو موردتوجه قرار میده. یکی از اهداف، ارائه دیدگاهی وسیع از گزینه های هدف دار قابل دسترس واسه بالا بردن احتمال انتخاب بهترین گزینه هاس. حتی یک تصمیم ضعیف در بین گزینه های برتر بر یک تصمیم قوی در بین گزینه های پست تر ارجحیت داره.

این فصل معنی خلق مزیت رقابتی پایدار و کلید روش هدف دار موفق رو موردبررسی قرار میده. بعد به موضوع ایجاد و تقویت هم افزایی به عنوان مبنایی واسه مزیت رقابتی پایدار می پردازه.

مزیت رقابتی پایدار
مزیت رقابتی پایدار عامل روش هدف دار تجاریه که یک مزیت منطقی نسبت به رقبای حال و آینده بوجود میاره. وال-مارت به دلیل صرفه جویی اندازه، خطوط هوایی ساوث وست وجود سرگرم کننده ای داره، مدل فروش مستقیم کامپیوترهای دل و ایجاد ارتباط مستقیم با کارکنان واسه مشتریان، مزیتای رقابتی پایدار ایجاد کردن.

مزیت رقابتی پایدار باید هم منطقی باشه و هم موندگار. برتری حاشیه ای در کیفیت، به ویژه وقتی که کیفیت “خوب” واسه بیشتر مشتریان به اندازه کافی خوب باشه، مزیت رقابتی پایدار نمیشه. هر برتری در طول زمان نیاز به ساپورت و پیشرفت داره. ژیلت با نوآوریای پی درپی کار رو واسه ورود رقبا بسیار سخت کرده.

مزیت رقابتی به برنامه ها و روش هدف دارای وظیفه ای، داراییا و لیاقتا، گزاره ارزش و انتخاب بازار وابسته.

مبنای رقابت: داراییا و لیاقتا
داراییا و لیاقتا از پایدارترین عوامل روش هدف دار کسب وکار هستن که خیلی راحت قابل نسخه ورداری نیستن. هرکسی می تونه به پخش غلات خوراکی و پاک کنندها از روش سوپرمارکتا اقدام کنه، اما تعداد کمی از توانایی تدارکات، مدیریت قفسه بندی جنسا و تبلیغات و ارتباط با مدیران زنجیره ای که پخش اجناس رو مؤثر و موثر میسازن، برخوردار هستن.

چند سئوال می تونه به تشخیص داراییا و لیاقتای در ارتباط کمک کنه. انگیزهای کلیدی بخشای اصلی بازار کدم ان؟ اجزای اصلی ارزش افزوده کدم ان؟ مشکلات حرکت چه هستن؟ چه عواملی از زنجیره ارزش می تونن مزیت بسازن؟ چه داراییا و لیاقتایی از آن کسب و کارای موفق هستن و کسب و کارای ناموفق از از دست دادن اونا رنج می برن؟

چیزی که عرضه می کنین- گزاره ارزش
مزیت رقابتی پایدار مؤثر باید واسه مشتریان مشهود باشه و گزاره ارزش رو جفت و جور و یا پیشرفت بخشه. کلید اون ارتباط دادن مزیت رقابتی پایدار با جایگاه پیدا کنی یک کسب وکاره. کیفیت یه محصول ممکنه رو نباشه اما اگه بشه اونو از روش روش هدف دار برند عیان ساخت می تونه از روش هدف دار کسب وکار توانایی اطمینان ساپورت کنه.

داشتن اعتبار واسه ارائه یک گزاره ارزش، دارایی مهم تری نسبت به ارزشیه که ارائه می شه. کسب وکاری که اینجور اعتباری رو داره، ممکنه چند بار اشتباه کنه ولی مشتریان متوجه این اشتباهات نشن و یا از آن صرف نظر کنن. این اثرات موندگار هستن که توضیح میدن به چه دلیل یک گزاره ارزش مشهود که واسه مشتریان بامعنیه دارای ارزش هدف دار هستش.

یک گزاره ارزش مصرف، می تونه در نبود یک جزء کلیدی شکست خورده بمونه. مثلا چیپسای پرینگل از شرکت پراکتر ان گمبل دارایی زیادی ازجمله پایداری محصول، موندگاری بالا، ظرف ضدضربه و پخش ملی داشت ولی به دلیل تغییر مزه که واسه مشتریان خوش آیند نبود بازار محدودی در اختیار داشت، تا اینکه تونست طعم واقعی و سلیقه ای خود رو بهبود بخشه.

جایی که رقابت می کنین
مهم ترین عامل تعیین کننده مزیت رقابتی پایدار، انتخاب بازار محصول هدفه. یه روش هدف دار مشخص و برخوردار از ساپورت داراییا و لیاقتا ممکنه به دلیل نبود کاربرد در بازار محصول شکست بخورد. یکی از روشای خلق ارزش بازار، ربط داشتن با مشتریاس. ممکنه عرضه بهترین مینی ون به بازار درحالی که مشتریان هدف شما به دنبال خرید شاسی بلند هستن، بی ثمر باشه.

بعضی وقتا یک دارایی یا لیاقت تنها در مقابل مجموعه خاصی از رقبا، یک مزیت رقابتی پایدار رو شکل میدن. ازاین رو بسیار حیاتیه که بررسی کنین، یک حریف یا گروه هدف دار در ارتباط با دارایی و لیاقت شما ضعیف، همتا و یا قویه. هدف، اجرا روش هدف دار ایه که هم معنی نقاط ضعف رقبا در بخشای در ارتباط باشه.

[تعداد: ۲    میانگین: ۳.۵/۵]

خواستگاری کردن به وسیله بطری کوکاکولا!

اگه مردی از شما به وسیله بطری نوشابه کوکاکولا خواستگاری کنه، شما ممکنه به مقداری زمان نیاز داشته باشین تا در مورد خواسته اون فکر کنین. با این حال، خانمی در تبلیغ جدید تعطیلات کوکاکولا به نظر نمی رسه که بخواد فکر کنه. (بعد از گرفتن بطری که رویش کلمه «همسر» نوشته شده، اون در آخر واسه دادن جواب بازم تأمل می کنه؟)

کوکاکولا از شش لحظه عجیب به وسیله آژانس تبلیغاتی David فیلمبرداری کرد که نمونه اش در بالا گفته شده. برندهای جور واجور می گن اونا به طور کامل به شکل نمایشنامه در آورده شده و انگار سورپرایز فوق العاده ایه، هر چندکوکاکولا این لحظه ها رو به ترتیب درجه اهمیت برگزار می کنه.

بطریا نقش مهمی رو در هر داستان بازی می کنن و بدیهیه بطریای کوکاکولا این نقش رو در زندگی واقعی اجرا نمی کنن. اما این یک راه خوبی واسه تموم کردن این محصوله.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

خوانندگان چه محتوایی رو دوست دارن؟

محتوا
اگه محتوا که تولید می کنین، ارزشی رو به خواننده منتقل نکنه، مشکلی رو حل نکنه، به سوالی جواب نده یا اونو سرگرم نکنه، به طرف هدفی به ویژه حرکت نکرده. تا الان واسه شما پیش اومده که تو ذهن تون، یک ایده پست عالی داشته باشین اما در عمل و در اشتراک گذاری با شکست مواجه بشه؟ خیلی ناامیدکنندهه اما نباید اینجور اتفاقی بیفته.

نوشتن محتوایی که خوانندگان دوست داشته باشن تنها چیزی نیس که به هنگام نوشتن می باید رعایت کنین. بلکه چگونگی نوشتن اون خیلی با اهمیته. در این پست، با چار کلید اصلی آشنا میشیم که واسه گشودن دریچه خلاقیت تون و افزایش فرصتای نوشتن (تا خواننده و گوگل اونو دوست داشته باشه) لازمه.

۱- جذاب باشین
محتوای عالی یعنی هنر تحریک کردن و فریفتگی! هر تیتر، هر خط و هر پاراگرافی که می نویسید باید بسیار جذاب باشه. بدین صورت نه فقط خواننده با دیدن اینجور محتوایی سرگرم می شه بلکه به انتظار سری پستای بعدی هم خواهد نشست تا با دوستانش به اشتراک بزاره. نوشتن محتوای بسیار جذاب جوری هم که فکر می کنین آسونه!

واسه اینکه بتونین مطلبی جذاب بنویسین از شما دعوت می کنیم تا مقاله “چیجوری محتوایی جذاب بنویسیم؟” رو بخونین.

۲- نسخه موبایل-پسند بنویسین
در سال ۲۰۱۵، گوگل اعلام کرد که بیش تر مردم از دستگاه های گوشی موبایل شون بیش تر از کامپیوترها واسه جستجو در اینترنت استفاده می کنن. پس واسه اینکه تجربه خوبی رو واسه کاربران گوشی موبایل بسازین لازمه مطالب شما واسه استفاده در دستگاه های موبایل مناسب باشه که به این تناسب اصطلاحا Mobile-Friendly می گن.

مطلب پیشنهادی: قبل از طراحی روش هدف دار موبایل این چار نکته رو یادتون نره!

۳- پستای “چیجوری میشه…” ارزش افزوده می کنن
همه پستای به اصطلاح “How-to” رو دوست دارن. اونا مهم و به درد بخور بوده و واسه محتواهایی همیشه کاربردی استفاده می شن. بعضی نکات رو در مورد نوشتن اینطور پستا در ادامه می بینین:

با کفشای شخصیت خریدار خود قدم بزنین و موضوعات رو انتخاب کنین. تصور کنین و ببینین اونا چه درسی رو دوست دارن یاد بگیرن.
یک عنوان ساده و نتیجه بخش رو انتخاب کنین که درباره همون “درس” ویژه و خاص باشه.
موضوعی رو معرفی کنین که صحنه رو واسه دنبال کردن محتوا، تنظیم کنه.
به زبون شخص دوم بنویسین. توضیحات کامل، روشن و ویژه ارائه بدین. مثالایی رو داخل اون جای بدین و از لینکا به منابع دیگر استفاده کنین تا واسه جزئیات بیش تر به نمایش گذاشته شن.
وقتی چیزی رو در اختیار خوانندگان خود بذارین که واقعا بتونن استفاده کنن اونا تمایل پیدا می کنن تا اونو با کسائی که واسه اونا هم خوبه به اشتراک بذارن. به هنگام نوشتن اینطور پستا فقط به محصول یا خدمات خود اکتفا نکنین. درنظر بگیرین که خوانندگان واسه خوندن و به اشتراک گذاشتن اون چی رو از زمان می گیرن.

۴- از کلمات قوی استفاده کنین
بعضی از نویسندگان استعدادی خاص دارن و با تولید محتوا می تونن خوانندگان رو در سطح احساسی نوازش کنن. اینکارِ اونا با استفاده از کلمات قوی اتفاق می افته. اگه شمام کلمات قوی رو با نوشته های خود ترکیب کنین می تونین به ایجاد محتوای درگیرکننده تر کمک کنین. نویسندگان محتوای عالی با استفاده از کلمات مسلم (که هشدارهای احساسی نامیده می شن) و تأکید بر حقایق، مخاطبان خود رو درگیر می کنن.

اگه می خواین محتوایی بنویسین که خوانندگان به اون عشق بورزند بخاطر داشته باشین که محتوا باید کوتاه بوده و هدف دار باشه. مهم تر از آن اینکه، باید از صمیم دل تون بنویسین. یکی از بهترین راه ها واسه انجام اینکار بازی با فرمتای محتوای تونه. تلاش کنین اونا رو به اندازه ای ترکیب کنین که در آخر، همون فرمتی که با خواننده ارتباط برقرار می کنه یافت شه. پس از آن، به زودی واسه نوشتن محتوای خود فرمولی دارین که مهم بوده و بسیار هم قابل اشتراک گذاری باشه.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۸/۵]

خوب نوشتن چیجوری مخاطبان رو قانع می کنه؟

اهمیت خوب نوشتن
چه یک آگهی بنویسین و چه یک وبلاگ، نامه فروش یا یک سخنرانی ، باید بدونین که خوب نوشتن قدرت قانع کردن مخاطبان رو داره. اما اسرار خوب نوشتن چیه؟ جواب سادگیه – یعنی استفاده از جملات کوتاه و کلمات روزمره، به کار نبردن اصطلاحات خاص و داشتن ساختارروشن و روشن.

مطالب زیادی واسه خوندن دارین؟ مثلا یادداشتا، گزارشا، نامها، ایمیلا، جزوها، روزنامه ها، مجله ها، کاتالوگا؟ و همیشه به تعداد اونا اضافه می شه؟

چند سال پیش در یک نظرسنجی ،  از رهبران کار و کاسبی آمریکا پرسیده شد که چه تغییری رو  بیشتر دوست دارن در کار و کاسبی ببینن. اونا درباره حسابداری یا روش هدف دار صحبت نکردند. اکثریت می گفتن: « مردم خوب نوشتن رو یاد بگیرن.»

دلیل اون بود که با نوشته های به درد نخور زیادی مواجه بودن که باید حذفشان می کردن. همون کاری که هممون انجام می دیم. اگه بیشتر نوشته های این روزا رو بخونین، می بینین که وحشتناک ان. بد نوشته شدن، کسل کننده ان و بیشتر به طور کامل نامفهوم هستن.

راستش رو بخواهید خوب نوشتن آنقدرها هم آسونه، چون می تونین خیلی راحت خوب بنویسین.

قوانین خوب نوشتن از دیدگاه Rudolph Flesch
Rudolph Flesch  که چند سال رو در دهه ۱۹۴۰ صرف تحقیق در مورد آسون نویسی کرده، این موضوع رو کشف کرد. و آخرش تعدادی قوانین بسیار ساده رو به وجود آورد.

آسونترین قانون اینه که جمله ها باید کوتاه باشن. آسونترین جمله ای که می تونه در متن باشه تنها هشت کلمه داره. میانگین مناسب ۱۶ کلمه س. هر جمله ای که بیشتر از ۳۲ کلمه داشته باشه، فهمش سخت هستش.

دلیل این مسئله اینه که بیشتر مردم وقتی به پایان جمله می رسن، چیزی که رو که در اول جمله خونده ان فراموش میکنن. پس شما باید کار رو واسه مردم راحت کنین.

همین قانون در مورد پاراگرافها هم کاربرد داره. باید جور واجور اما کوتاه باشن. یعنی شامل تنها یک یا دو تفکر باشن. – به ویژه اولین پاراگراف. یک پاراگراف شروع کننده طولانی ترسناک به نظر می رسه.

واسه مطالعه بیشتر:

چگونگی نوشتن یک تیتر عالی

عادتای نوشتاری واسه نوشتن محتوای بهتر

۵ قانون طلائی واسه نوشتن آگهی فروش موثر! 

چیجوری با نوشتن پست در صفحه اول موتور جستجو قرار بگیریم؟

وسیله ماکروسافت ورد
حالا خوبیش اینه  مایکروسافت وُرد ابزاری داره که تا حدی طبق قانون فلِشه و در این مورد به شما کمک می کنه. فقط کافیه به بخشFile / Options / Proofing  برید و روی Show Readability Statistics  کلیک کنین (باید اول گرامر و املا رو چک کنین). اگه از این گزینه استفاده کنین، به طور خودکار به شما میگه که مطالب شما چقدر خوانایی داره.

یادتون باشه که هر کاری که انجام می دین، باید پیشنهادات دستور زبون اونو ندیده بگیرین – چون که ۱۰۰٪ بی فایده هستن.

نمونه های نوشته خوب
همه رمانا، روزنامه ها یا مجلات محبوب رو بخونین. اونا واسه افراد دارای هوش معمولی و واسه آدمایی که تمرکز نمی کنن نوشته شدن. از ین رو واژه ها، جمله ها و پاراگرافا بسیار کوتاه هستن. اینجا به چند نکته دیگر هم می پردازیم.

عنوان باید باعث شه تا خواننده بیشتر متوجه موضوع شه. و در عین حال این احساس رو در خواننده ایجاد نکنه که نیاز به خوندن مطلب نداره.
تلاش کنین از نوشتن کلمه”ما” به جای “من” دوری کنین. – نوشته ای که میگن به احتمال زیاد از طرف من به شماس. مردم به سازمانا ارتباطی ندارن.
کلمات “شما” رو در مقایسه با کلمات “من” بشمارید. نسبت باید دست کم ۲ به ۱، و ۳ به ۱ باشه.
از کلمات و عبارات “حامل“ در شروع جملات استفاده کنین. تا مردم به خوندن ادامه؛ مثل “علاوه بر این”، “واسه همینه که”، “هم اینکه”، “از همه مهمتر”، “هم اینکه” و “و”. این واژه ها به خواننده می گن که در ادامه مطالب بیشتری هست.
هم اینکه می تونین از سوالات در انتهای جملات یا پاراگرافا استفاده کنین، « به چه دلیل؟».
چون بعدا باید ادامه مطلب رو واسه دریافت جواب بخونین (و اگه دقت کرده باشین، پایان نکته  ۵ و شروع این بند منظور منو خوب نشون میده.)

خوب نوشتن از دیدگاه جورج اورول
جورج اورول نویسنده کتابای مزرعه حیوانات و ۱۹۸۴ ، در یک مقاله قوانین خود رو واسه خوب نوشتن آورده.

هیچوقت از یک کنایه، تشبیه یا آرایه های ادبی استفاده نکنین.
مردم اونا رو می خونن اما نمی تونن مفهومش رو دریافت کنن. چیزی تازه یا متفاوت بگید. مثلا نگید “در آخر روز” بلکه بگید “در آخر“؛ نگید ” آزمایش اسید انجام بدین” بگید “آزمایش کامل انجام بدین”.

در صورتی که دو کلمه یک معنا و معنی رو داشته باشن هیچوقت از کلمه طولانی تر استفاده نکنین.
مثلا : ابتیاع کردن– خریدن

اگه می تونین یک کلمه کوتاه و قطه کنین، همیشه این کار رو انجام بدین.
مثلا :  وضعیت بحران –  بحران

جایی که می تونین از فعل معلوم استفاده کنین هیچوقت از فعل نامعلوم استفاده نکنین.
فعل معلوم همیشه  کوتاه تره: مثلا : بجای  “برنامه به وسیله میرزایی نوشته شده” بنویسیم” میرزایی برنامه رو نوشته س”.

در صورت وجود برابر، هیچوقت از یک عبارت خارجی، یک کلمه علمی یا یک اصطلاح خاص استفاده نکنین.
ساده سازی نوشته
دو پیشنهاد داریم که اطیمنان میده نوشته تون تا حد ممکن ساده س!.

قبل از شروع ، یک ساختار ساده و منطقی واسه اون چیزی که می خواین بگید بنویسین. بعد پیش نویس انجام بدین – و تا وقتی که ۱۰۰٪ مطمئن شید که همه می تونن اونو بفهمن، اصلاحش کنین.
اونو به یک آدم ساده لوح!!! نشون بدین و از آن بخواهید بخونه و بپرسید که متوجه معنی اون می شه یا نه.
درسته که مخاطبان شما ساده لوح نیستن و آدمایی دارای حس و درک عادی هستن. پس اگه اونا علاقه ای به متن نشون ندن یعنی نوشته مشکل داره. نترسین این مسئله واسه هر کسی می تونه رخ بده.

من همیشه می گم: ” می شه لطفا این متن رو بخونین؟ نظرتون چیه؟ روشنه؟”

به یاد داشته باشین که  “اون چیزی که موجب رضایت نویسنده می شه موجب رضایت خواننده هم می شه. شما واسه خودتون نمی نویسید واسه بقیه می نویسید، پس طوری بنویسین که واسه خواننده راحت و ساده و باشه.”

شما واسه خوب نوشتن از چه راهکارهایی استفاده می کنین؟ نظرات و تجربیات خود رو با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۲/۵]

خودرو با سوخت هیدروژنی تویوتا

مقامات شرکت تویوتا در روز سه شنبه اعلام کردن: شرکت تویوتا موتور کشش خودروهایی با سوخت هیدروژن در کالیفرنیا، جایی که ۲۲ شرکت در اولین ماه در دسترس بودن خودرو Mirai رو تحویل دادن، زیاد می کنه.

تویوتا برنامه داره، ۳۰ هزار خودرو با پیل سوختی هیدروژن رو تا سال ۲۰۲۰ در سطح جهان بفروشه. انتظار میره تا سال آینده دو هزار خودرو بفروش رود.

هدف شرکت اینه که با وسایل نقلیه سوخت هیدروژن از آلودگی جلوگیری کنه و تولید گازهای گلخانه ای رو در سال ۲۰۵۰ نزدیک به صفر برسونه.

مدیر کل تویوتا Bill Fay در آمریکا، در یک انجمن ملی خودرو مربوط به نمایشگاه خودرو لس آنجلس گفت: تویوتا میخواد صعود برنامه فروش Mirai در آمریکا رو سرعت بخشه.

تویوتا، Mirai رو در هشت نمایشگاه کالیفرنیا به فروش میرسونه و تا آخر سال ۲۰۱۶، تعداد نمایندگیا رو در شمال شرق آمریکا به ۴۰ می گستراند.

آقای Fay گفت: اولین Mirai در روز ۲۱ اکتبر به یک مشتری در کالیفرنیا تحویل داده شد. فروش این خودرو نیازمنده تا علاقه مندان به اون دارای شرایط باشن، مثل اینکه در نزدیکی اونا ایستگاهی واسه پر کردن هیدرژن هست یا نه. مدیر اجرایی تویوتا گفت: باید ایستگاهایی جهت جفت و جور سوخت هیدروژن لازم، درست کرد.

تویوتا با دو شرکت FirdtElement Fuel کالیفرنیا و Air Liquide فرانسه، واسه پیشرفت پمپای هیدروژن همکاری می کنه. روز سه شنبه Air Liquide گفت: اون طی توافق ۱۳/۴ بیلیون دلاری، Peer Airgas آمریکایی رو می خره.

خودرو Mirai دسامبر گذشته در ژاپن اومد و شرکت سفارشات اروپا رو مثل کالیفرنیا دریافت می کنه. سال آینده، فروش به پنج ایالت دیگر آمریکا مثل نیویورک، نیوجرسی، کانکتیکات، جزیره Rhode و ماساچوست گسترش پیدا میکنه. وقتی که سال پیش وسیله نقلیه رو در کالیفرنیا معرفی کردن، تویوتا یادآوری کرد:  حدود ۲۰۰ بیلیون دلار بیعانه جهت ساخت صد ایستگاه پمپ هیدروژن طی دهه آینده داده.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

دریافت نکردن جواب
این واسه خیلی از فروشنده ها مشکل بزرگیه. نمی تونین از مردم جواب دریافت کنین؟ پس نمی تونین اونا رو ببندین و کنار بذارین. اگه من نتونم سئوال پرسیدن و دریافت جواب رو کنترل کنم با مشکل مواجه میشم. شما باید که بتونین واسه سوالات خود، جواب دریافت کنین.

نپرسیدن سئوال
درباره اذیت شدن اونا نگران نباشین. بودجه اونا، تجارت شماس. اگه بخواهید معامله ای رو بنیان گذارید اونو انجام بدین چون شما خوب میدونید که در حال انجامِ چه کاری هستین. سوالاتی که به جواب شون نیاز دارین بپرسید. تنها چیزی که بدتر از دریافت نکردن جواب از مشتری هاست، سئوال نپرسیدن از اوناس.

پرش مستقیم به قیمت
در این اشتباه، شما قبل اینکه بدونین محصول نیاز و خواسته اونا رو جفت و جور می کنه یا نه، درباره قیمت اون صحبت به میان میارید. تلاش کنین حقایق رو دریابید و نیازای فرد رو شناسایی کنین.

وقتی چیز جدیدی یاد می گیرین، بدونین که مثل یک مایع نیس که جاری شه. بلکه مثل یک آدم بی دست و پاست و آموزش می خواد. واسه اینکه مثل مایع جاری شید نیاز به تکرار هست. شک نداشته باشینً نمی خواین مثل یک روبات سفت و سخت باشین.
عالی شدن در کار فروش، انجام تمرینای زیادی رو می خواد و نیاز دارین که سناریوهایی رو اجرا کنین. باید بازی رو بشناسین. نبود تعهد در فروش بزرگ ترین جزء از دست رفته در فروشنده ها واسه گرفتن چیزی که از زندگی می خواهنده. شما باید مهارتای خود رو پیشرفت بدین چون با اونا به دنیا نیامده اید. اگه به خودتون آموزش ندین مرتکب اشتباه شده و فروشا رو از دست میدید.

نویسنده: Grant Cardone

کارشناس فروش فرامرزی

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۷/۵]

اشتباهات عادی بازاریابی محتوا

اشتباهات عادی بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا یکی از موثرترین روشای هدف دار بازاریابیه که امروز در دسترس قرار داره. همه چیزایی که نیاز دارین نوشتن چند مقاله هزاران واژه ای چندین بار در طول هفته، تولید محتوای کامل، متناسب با ملاک موتورهای جستجو، بهبودیافته از دید چشمی و کاربرپسندانهه.

بازاریابی محتوا واسه بازاریابان دیجیتالی مدرن روش کاره.
اما انجام دادن اون به درستی، اقدام خیلی ساده ای نیس! آینده اونم رقابت برانگیز هستش.
در چندسال گذشته، بعضی از اشتباهات رایجی که خیلی از بازاریابان خیلی راحت می تونن مرتکب شن رو پیدا کردیم. بهتره در این پست با بعضی از اونا آشنا شیم تا با شناختن اونا بتونیم در بهتر شدن وضعیت محتوای خود قدمی ورداریم. همراه باشین.

۱- محتوای شما به درد بخور نباشه
یک مقاله ای که خوب نوشته شده حتما مسئله، مشکل و یا سوالی رو که ایجاد شده حل نمی کنه چه بسا از خیلی از مقالاتی که با نوشتن ضعیف جواب بهتری ارائه دادن در سطح پایین تری قرار بگیره.

اگه کسی به دنبال این سئوال باشه که چیجوری میشه از یخ زدگی جلوگیری کرد و شما درباره اثرات یخ زدگی روی موتور نوشته باشین در بین اینکه مطلب باارزشی ارائه دادین اما به سئوال اون جواب نداده اید! اون شخص واسه مسئله ای که داره هیچ چیزی رو از محتوای شما نخواد یاد نمی گیرین! و این یعنی شما واسه کاربر به درد بخور نبوده اید. پس اون باید در جای دیگری به دنبال پاسخش بشه و چیزی که عاید شما شده اینه که فرصت ایجاد ارتباط رو با فرد از دست دادین.

چیجوری می خواین به درد بخور بودن رو در محتوای خود پیشرفت بدین؟
این کار می خواد تا در بالا کاربراتون قرار بگیرین. سوالاتی که اونا واقعا سروکار دارن رو شناسایی کنین و در محتوای خود مستقیما به این سوالات جواب بدین.

۲- محتوای شما بجای اینکه آموزشی باشه، تلاش در “فروش” داشته باشه
تمرکز بازاریابی محتوای شما اول باید در آموزش بعد فروش باشه.
در حالت ایده آل، شما نباید واسه کار و کاسبی تون اطلاعیه و یا خبری رو در محتوای تون جای بدین مگه در انتهای مقاله! (به شکل ویدیو)

هدف شما اینه که به خواننده آموزش بدین تا یاد بگیره که چیجوری مشکلش رو برطرف کردن کنه. بعد در آخر بدونه که کی واسه این کار کمکش کرده.

۳- ندونین که هدف تون از محتوا چیه!
یه برنامه واسه اون چیزی که از یک قطعه محتوای که می خواین واسه شرکت تون بکنه دارین؟
بطور مثال، شما باید بدونین که از آخرین ویدیویی که ایجاد کردین توقع دارین تا به شکل ویروسی در بقیه رسانه های اجتماعی منتشر شه.

اگه ویروسی بودن محتوا مورد توجه شماس باید ویدیویی رو بوجود بیارین که بیش تر خوش بین و پرجنب و جوش باشه و مردم رو به تفکر واداشته و صحبت کردن و به اشتراک گذاری اون رواج شه. اگه محتوا واسه سایت یک شرکته باید تمرکز خود رو روی فروش خودتون و چیزی که قصد فروشش رو دارین بذارین.

۴- محتوای شما “همیشه سبز” نباشه!
شایدً شمام دوست دارین محتوایی داشته باشین که از امروز تا آینده ای بسیار دور از ارزش ویژه ای برخوردار باشه. محتوای همیشه سبز  هر چیزیه که یک دید کلی و پایه از موضوع رو به نمایش گذاشته و یا اطلاعاتی که از امروز به مدت ۱۰ سال معتبره رو ارائه بده.

مثالی که واسه این مورد هست می تونه مقاله ای باشه درباره زمین! که میگه: زمین سومین سیاره از طرف خورشیده و ۳۶۵ روز واسه کامل کردن مدار زمان میبره.
این حقایق تغییر نمی کنن و هر وقتی که قصد انتشار اونا رو داشته باشین معتبرند. این دسته از محتوا مهمن چون شما می تونین امروز در پست بلاگ خود، فردا در کتاب الکترونیکی تون، هفته آینده در وبینار و تا سالای آینده از اونا استفاده کنین.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

اشتباهات عادی در ارائه خدمات مشتری

اشتباهات عادی در ارائه خدمات مشتری
تجربه مشتری از اهمیت زیادی واسه برندها برخورداره اما بعضی وقتا یک نوع نبود ارتباط موفق بین مشتری، کارکنان و صاحبان کار و کاسبی ساخته میشه.

وقتی به بررسی اینکه “به چه دلیل خدمات مشتری در خیلی از برندها بسیار بده؟“ می پردازیم به اشتباهات رایجی دست پیدا میکنیم که بسیار راحت هم قابل حل کردن هستن و تاثیر زیادی دارن.

۱- مخارج رو کاهش ندین!
وقتی که فروش تون کم باشه، شاید شمام خیلی راحت تلاش می کنین که از مخارجی که فکر می کنین اضافی هستن دوری کنین و عنوان این حرکت رو مدیریت هزینه ها می نامید.
مثل اینکارها، خاموش کردن چراغ هاست. خاموش کردن چراغا در بعد از ظهر کار اشتباهیه. شاید هم به کم کردن تعداد فروشنده های خود بدین. دلیل همه این رفتارای شمام حذف هزینه های اضافیه در حالیکه فروش خوبی ندارین.
شما با اینکارها گویی یک ۵ هزار تومانی رو واسه رسیدن به یک هزار تومن آتیش زده این. خاموش کردن چراغا باعث می شه تا به هنگام ورود مشتری، مغازه تون تاریک به نظر برسه.
با کم کردن تعداد فروشنده ها هم بر زمان انتظار مشتری اضافه کردین. مراقب باشین تا با دیدن این موارد، مشتری بدون خرید از جای شما بیرون نشه.

۲- با مشتریان همیشگی بهتر از مشتریان جدید رفتار نکنین!
واسه اولین بار واسه صرف یک نوشیدنی به یک کافی شاپ رفتم. همینکه واسه سفارش دادن به نزدیکی خانمی که پشت میز نشسته بود رفتم و گفتم واقعیش کنین.. خانوم سرش رو بالا آورد و به مردی که به اندازه سه نفر پشت من قرار گرفته و فاصله داشت گفت: مایکل، همون همیشگی؟
من به عنوان یک مشتری جدید اطمینان دارم که اون فکر می کنه با این رفتارش بهترین نوع خدمات رو برام ارائه میده. چیزی که اون نمیفهمد اینه که رفتار با ارجحیت بیش تری رو واسه مشتری قدیمی خودش قائل شده. اتفاقی که در این شرایط واسه کار و کاسبی اتفاق می افته اینه که من دیگر به اونجا برنمی گردم!
مطمئن باشین که کار و کاسبی شما بدین روش هیچوقت هیچ رشدی نمیکنه.

۳- تنها چیزی که اونا میخوان رو نفروشید!
بیش تر مصرف کنندگان امروز، قبل اینکه به خاطر خرید بیرون شن تحقیقات آنلاین انجام میدن و وقتی وارد مغازه شما می شن. کارکنانی که کمتر آموزش دیده ان خیلی راحت همون چیزی که مشتری میخواد رو ارائه میدن یا همون اول میگن که محصول دلخواه رو ندارن!

وقتی که مشتری به شما بودجه مدنظرش رو میگه هیچکی حاضر نیس تخفیف خیلی زیادی براش قائل شه. بجای اون، حق انتخابش رو محدودتر می کنین. اونا هم وقتی چیزی رو مناسب با مبلغ مدنظرشان پیدا نمیکنن احساس می کنن که به وسیله فروشنده مورد قضاوت هستن و دست خالی محل رو ترک می کنن.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۵/۵]

اشتباهات عادی در فرستادن ایمیل چه چیزایی هستن؟

اشتباهات عادی در فرستادن ایمیل
ایمیلا، جزو ابزاری هستن که واسه ارتباطات شخصی و حرفه ای (کاری) خود به کار می گیریم. به خاطر همین، یک بخش بسیار مهم از ایجاد برند شخصیرا تشکیل میده. در هر کدوم از ایمیلایی که ارسال می کنیم نشون می دیم که چه شخصیتی داریم و دوست داریم چیجوری ما رو بشناسن.

بدیش اینه وقتی که حرف از فرستادن ایمیل پیش میاد به جای اینکه به حدی از بهبودی برسیم همیشه در حال بدترشدن در اون هستیم.

هر روز بیشتر از ۲۰۰ بیلیون ایمیل در سراسر جهان ارسال و دریافت می شه.
کارکنان به طور متوسط ۳ الی ۶ ساعت رو در روز صرف ایمیلای روزانه می کنن.

در کنار این، اطلاعات زیادی رو در نظر بگیرین که از منابع زیاد به طرف شما جاری می شن . به طور کامل قابل فهمه که دریافت این ایمیلا چقدر باعث برهم زدن تمرکز می شن.

پس، چند نمونه از اشتباهات رایجی رو که نویسندگان ایمیل مرتکب شده و اثر این ناهنجاریا رو زیاد می کنه در ادامه گذاشته شده که می تونین با باخبر شدن از اونا از ایجادشان جلوگیری کنین.

۱- انتخاب عناوین مناسب
وقتی که یک ایمیل رو دریافت می کنین قبل از هر چیزی به فرستنده اون نگاه می کنین تا تصمیم بگیرین که ایمیل دلخواه رو باز کنین یا نه! بعد به خطی که موضوع در اون نوشته شده نگاه می کنین.
پس لازمه که به هنگام نوشتن محتوای ایمیل هم هدف اصلی خود رو از فرستادن اون به طور روشن قید کنین.

دست کم اگه فکر می کنین از ملاک اول (نام فرستنده) سربلند بیرون نمی آیید شانس خود رو در ملاک دوم (موضوع جذاب و رسا) از دست ندین.

۲- معرفی نکردن خود
اگه دریافت کننده ایمیل، به هر دلیل شما رو به خاطر نداشته باشه به عنوان یه گزینه جستجو در لیست مخاطبانش نشانی ایمیل شما رو خواهد گشت که این، نیازمند یه سری توضیحات (مثل: چیجوری همدیگه رو شناخته و یا بار اول ملاقات کردین) هستش.

۳- معرفی نکردن موضوع خود
اگه دریافت کننده ایمیل، متوجه نشه که به چه دلیل این ایمیل رو نوشته اید، به چه دلیل خود رو معرفی کرده و به چه دلیل به کوتاهیً توضیحاتی رو قید کردین، ایمیل شما سازنده و به درد بخور نمیشه.

۴- پیوست کردن فایل با حجم زیاد
از همراه کردن فایلایی که فضای زیادی رو اشغال می کنن دوری کنین. اینطور فایلا واسه دانلود کردن هم دچار مشکل می شن. یاد بگیرین که چیجوری میشه حجم فایلا رو کم کرد. با رعایت کردن این نکات ساده، احتمال اینکه ایمیل شما جزو انبوه ایمیلای دریافتی، باز و خونده شه رو زیاد کنین.

۵- دربر گرفتن لینکای نامناسب
با افزایش چالشای امنیتی سایبر، هایپرلینکا، وب سایتای نامعلوم و آدرسایی با url کوتاه شده می تونن شرایط نامناسبی رو واسه دریافت کننده ایمیل بسازن. پس بهتره از لینکای کامل استفاده کنین.

۶- پرسیدن اطلاعات شخصی و احساسی
بی توجه به اینکه چقدر گیرنده ایمیل رو می شناسین هیچوقت هیچ سئوال شخصی و یا اطلاعات احساسی رو از روش ایمیل ارسال نکنین! مثل سوالات شخصی میشه به پرسیدن رمز کارتای بانک اشاره کرد.

۷- رفتار کردن مثل شخص صمیمی
مگه اینکه در حال ارسال واسه بهترین دوست، همسر و یا همکلاسی صمیمی خود باشین! همیشه به خاطر بسپارین که  نباید فکر کنین که طرف مقابل شمام باید که تمایل داشته باشه با شما مثل خودتون رفتار کنه!

۸- ارسال ایمیلای عصبانی
شاید چیی خنده دار تر از خوندن یک ایمیلی که با عصبانیت نوشته شده نباشه! اگه نیاز دارین که بر سر موضوع خاصی عصبانیت خود رو بروز بدین می تونین در یک صفحه جدید ایمیل حرفای خود رو نوشته بعد در قسمت پیش نویس (Draft) ذخیره کنین.

در یک دوره زمانی بعد که به آرامش رسیدید به مطالعه ایمیل عصبانی خود بدین.

۹- استفاده ناصحیح از BCC و Cc
CC مخفف کلمه Carbon copying به معنی کپی کردن با کاغذ کاربنی و BCC مخفف کلمه Blind carbon copyمی باشه. To و CC در عمل مشابه هم هستن فقط اسم اون فرق می کنه و بهتره نام گیرنده اصلی در قسمت TO نوشته شه و کسی که گیرنده اصلی نیس در CC نوشته شه.

اما گیرنده هایی که در کادر BCC هستن به وسیله دیگر گیرنده ها (چه در BCC و چه در CC) قابل شناسایی نیستن. مثلا فرض کنین شما می خواین به ۴ نفر یک ایمیل رو بفرستین. اگه شما افراد A و B رو در کادر CC (یا To) و افراد C و D رو در کادر BCC بذارین، گیرنده A ایمیل گیرنده B و گیرنده B ایمیل گیرنده A رو می بینه. اما گیرنده C گیرنده های A و B رو می بینه (مثل گیرنده D) پس گیرنده های C و D یکدیگر رو نخوان دید.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

اشتباهات عادی در طرح برنامه رستوران

طرح برنامه رستورانا در بسیاری موارد مرتکب اشتباهاتی می شه که میشه با باخبر شدن از اتفاق افتادن اونا پیشگیری کرد.

طرح برنامه رستوران
اگه به فکر باز کردن رستوران جدیدی هستین، قبل از هر چیزی باید یه برنامه دقیق و رسمی رو واسه کار و کاسبی تون طراحی کنین. نوشتن گزینه هایی مثل پیدا کردن زمین مورد نظر واسه رستوران، سرمایه گذاری واسه این کار و حتی انتخاب کارکنان رستوران، اهمیت زیادی داره. این واقعیتِ همه کسب و کارهاست: بدون برنامه ریزی، همه چیز نشدنی و سخت پیش میره. ۲۶ درصد از رستورانا تو یه سال اول کار خود به دلیل اشتباهات شکست می خورن. اگه می خواین از اشتباهاتی که در کار و کاسبی تون بروز میده دور بمونین با برنامه ریزی درست به اهداف خود برسین. بدیش اینه خیلی از مردم در نوشتن یه برنامه ریزی درست دچار اشتباه می شن با رعایت نکات کوچیک از بروز هرگونه خطا جلوگیری به عمل بیارین.

تلاش بیشتر از حد واسه کار
واسه نوشتن یک طرح برنامه رستوران باید به شکل اصولی تحقیق کرده، بعد کار خود رو شروع کنین. بعضی فکر می کنن با سخت کار کردن تموم مشکلاتشون حل می شه. اما بعد از یه مدت می بینین تلاش شما بدون نتیجه مونده و از کار خود خسته شدین. شما با سرمایه گذاری در یک طرح و قرار دادن زمان و پول خود توقع دارین به بهترینا برسین. اما وقتی با نتیجه ضعیف کار خود مواجه میشین تموم انرژی داخل تون تخلیه می شه. احتیاجی نیس سخت تلاش کنین! با یه برنامه ریزی دقیق به جای سخت کار کردن، هوشمندانه کارای خود رو عملی کنین. اطلاعاتی رو آماده کنین که در صورت بروز هر گونه بحران در کار به روش صحیحی مدیریت اونو به کار گیرید.

سخت تلاش کردن نتیجه مطلوبی واسه کار و کاسبی تون داره؟

مطلب پیشنهادی: چیجوری بجای سخت کار کردن، هوشمندانه کار کنیم؟

خشک و کسل کننده بودن
مردم مکانایی رو دوست دارن که به اونا انرژی انتقال بده. مدیر رستوران و کارکنان اون باید روش برخورد با مردم رو به شکل حرفه ای یاد بگیرن. مشتریان شما با ورود به محل کار اگه چیز جذابی توجه اونا رو جلب نکنه شک نداشته باشین دیگر به اون جا نخوان اومد. طرح برنامه رستوران شامل لوگوی رستوران، وسایل مورد استفاده در رستوران، لباسا و حتی رنگ دیوار می تونه در روحیه مشتریان تاثیر بزاره. تموم جزئیات کار رو واسه سرمایه گذاران خود توضیح بدین تا از نظرات اونا در کار استفاده کنین.

مطلب پیشنهادی: برنامه بازاریابی رو چیجوری طراحی کنیم؟

چیجوری و چه زمانی باید کار خود رو شروع کنیم؟

تا به حال به خود گفتین ” دوست دارم کار و کاسبی ای واسه خود داشته باشم”؟

از کار و کاسبی در شرکت خود خسته شدین؟

دوست دارین یک کار پر درآمد مثل رستوران داری داشته باشین؟

فکر می کنین جزو کارآفرینان موفق در میدون رستوران داری هستین یا نه؟

چی رستوران شما رو نسبت به دیگر رستورانا ویژه نشون میده؟

پیش از اجرای کار خود اول خوب فکر کنین. با استفاده از برنامه ریزی پیش بینی شده ای تشریفات کار خود رو به یک فرصت جذب مشتری تبدیل کنین نوع تشریفات به کار برده در کار می تونه اونقدر قشنگ باشه که توجه همه رو جلب کنه و می تونه اونقدر بد باشه که همه رو فراری بده.

کم بها دادن به بازاریابی
در بخش بازاریابی رستوران خود باید از قبل در برنامه ریزی خود بودجه ای واسه این کار اختصاص بدین. این بودجه می تونه صرف رسانه های اجتماعی، نشریات و یا هر جای دیگر شه. مهم اینه که شما چیجوری مزیت رقابتی بازاریابی خود رو گسترش می دین.

برنامه ریزی شما بخش ویژه ای رو واسه جذب مشتری وفادار اختصاص میده؟

توقع دارین رستوران شما چه درصدی از فروش رو محقق سازه؟

ممکنه با خود فکر کنین برنامه ریزی پیش فرض واسه هر کار و کاسبی ای کار بیهوده ایه و لغزشای هر کار و کاسبی به برنامه ریزی ربطی نداره! اما رعایت تموم این نکات واقعا می تونه به پیشرفت کار و کاسبی شما کمک کنه. حتما با خود فکر می کنین فقط بانکا یا موسسهای مالی واسه کار خود برنامه ریزی دارن، اما همین فکر اشتباه شما رو از بقیه عقب میندازه.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۴/۵]

اشتباهات عادی در فروش

اشتباهات عادی در فروش
اگه اشتباهی رو مرتکب شید که باعث شه فروش رو از دست بدین چه کاری انجام می دین؟

شک نداشته باشین فرآیندی رو تنظیم می کنین که دیگر دچار این اشتباه نگردید.

فروشندگان هیچوقت نمی خوان مرتکب اشتباهات تکراری شن و اگه دیدید که این اتفاق افتاد یعنی اونا متوجه نشده ان. شدنی نیس که اشتباهی که متوجه نشید رو اصلاح کنین.

واقعیت اینه که خیلی از فروشندگان اشتباهات تکراری رو در هر جلسه فروش مرتکب می شن که در آخر به فروش شون آسیب می زنه.

در این پست، بعضی از اصلی ترین اشتباهات قید شده. با خودتون رو راست باشین و اگه مرتکب اونا میشین راه حل مناسب در پیش بگیرین.

۱- به دست مشتری نسپارید
Chris Johnson مدیرعامل Permission Click میگه: وقتی شما قدرت رهبری دارین یعنی مالکیت مراحل بعدی رو از آنِ خود ستختین پس نباید در اختیار مشتری بذارین! Johanson در ادامه مثالی ارائه میده:

“مثلا، وقتی یک ایمیل ارسال می کنین، در ادامه اضافه کنین: اگه تا ساعت ۱۴ روز ۲۰ آبان هیچ بازخوردی دریافت نکنم، دوباره نسبت به شما تلاش می کنم.”

با این کار، یافته های عجیبی رو بدست میارید. همینطور شدیدا قید می کنه که باید موارد رو باز بذارین تا امکان پیگیری وجود داشته باشه.

اینکارها، شما رو تقویت می کنه تا چیزایی رو که می گین، انجام بدین.

۲- از دیدگاه مشتری فکر نمی کنین
خیلی راحت می تونین وظیفه ای که به عهده دارین – فروش- رو پیچیده کنین. این پیچیدگی به اندازه ایه که نگاه کردن به نیازای اصلی مشتری بالقوه رو فراموش میکنین. Rory Channer مدیر ارشد تجاری در CircleBack میگه: “چیزی که بیش تر مهمه -مشتریان در طول جلسه فروش و حتی پس از قرارداد- مشکلات اونا و زمان شونه.”

Channer همینطور اضافه می کنه که غفلت از نیازای مشتریان می تونه اعتماد اونا رو نسبت به شما نابود کرده و همه راه های ارتباطی رو نابود کنه.

۳- در حالت دفاعی قرار گرفتین
Channer پیشنهاد می کنه که خیلی با اهمیته بتونین پیش بینی کنین مشتریان تون سوالاتی رو از اجناس و خدمات شما دارن. تلاش نکنین توضیحات زیادی رو به سرعت به اونا ارائه بدین. -بجای اون سوالات متفکرانه بپرسید.

مثلا، وقتی مشتری اعتراض کرد که قیمت محصول بسیار گرانه، -بجای اینکه توضیحی درباره قیمت بخواد و بدونه که محصول دارای چه ویژگیایی هست که اینجور قیمتی بر اون نهاده شده- تلاش کنین سوالاتی مثل “ این باعث میشه چه احساسی داشته باشین؟ اونو با چی مقایسه می کنین؟” بپرسید. باعث می شه به بهترین راه کنترل مکالمه رو در اختیار خود بگیرین.

۴- بسیار زیاد حرف می زنید، اصلاً گوش نمی دین
Johanson میگه: وقتی با نگاهِ “یا بخر، یا رهاش کن” به مشتری نزدیک میشین به پاسخای “بله و نه” سریع هم دست پیدا میکنین. باید یاد بگیرین که به مشتری خوب گوش بدین و کم تر صحبت کنین. اون به شما پیشنهاد میده که تنها ۲۵ درصد از کل زمان جلسه فروش رو صحبت کنین.

“خیلی مهم تره که بدونین مشتری با محصول قصد انجام چه کاری داره، تا اینکه شما توضیح بدین محصول چیه!”

[تعداد: ۹    میانگین: ۴/۵]

اشتباهات عادی مدیران جوون چیه؟

اشتباهات عادی مدیران جوون و تازه کار
درباره “یک مدیریت خوب” مطالعه های زیادی انجام شده که به طور کاملً هم قابل درک هستن. با این همه، مسائلی هست که معمولاً مدیران جوون و تازه کار رو مرتکب اشتباه می کنه

پروفسور لیندا هیل، درباره کسائی که اولین تجربه مدیریت رو دارن مطالعه کرده و بطور هوشمندانه از اشتباهاتی که اونا اول زمان مدیریت خود مرتکب می شن می نویسه..

بیشتر مدیران جدید کسائی هستن که در مشاغل گذشته شون، توانا بوده و نسبت به دیگر همکارانشون از مهارت بیشتری برخوردار بودن. اونا بخاطر جداگونه شدن و ترفیع رتبه ای که در طرف شون ایجاد شده خودمختارتر شده و از این وضعیت لذت کافی میبرن.

پروفسور لیندا هیل در مقاله ای که در سال ۲۰۰۷ میلادی با عنوان “رئیس شدن” منتشر کرد میگه: “اونا در دریایی از ارتباطات گرفتار می شن.”

در این زمان، همه زیردستان، همکاران، رئیسان و حتی همه آدمایی که در داخل و بیرون سازمان شمان از دید شما به آدمایی تبدیل می شن که بی رحم بوده و همیشهً با شما در حال دعوا هستن. با این حساب شما روزای پرتنش، پرفشار و شلوغی دارین.

لیندا هیل یکی از گفته های رهبران جدید رو درباره مدیریت خاطرنشان می کنه: “مدیر شدن به معنی رئیس شدن شما نیس! بلکه شما با مدیر شدن به گروگان تبدیل میشین.”

تا وقتی که مدیران جدید از جایگاه قدرت خود ناامید نشده و احتیاجات خود رو از راه تکیه به خود نشناسن همیشه در جهت شکست پیش میرن.

تا وقتی که مدیران جدید از جایگاه قدرت خود ناامید نشده و احتیاجات خود رو از راه تکیه به خود نشناسن همیشه در جهت شکست پیش میرن.

جایگاه قدرت شما از موقعیت مدیریت شما عبور می کنه

مدیران جدید فکر می کنن جایگاه قدرتی که کارکنان دارن با در نظر گرفتن طرف و عنوان شغلی اوناس. اما واقعا و به گفته پروفسور لیندا هیل مدیران جدید خیلی زود در پیدا میکنن که زیردستان شما بااستعداد ترن تا کسی که به تنهایی طبق دستورات عمل می کنه.

مدیران خوب، همون زیردستانی رو که باید بدست بیارن پیدا می کنن. بعد باید شخصیت اصلی خود رو واسه اونا به نمایش بذارن. لیاقت، لیاقت و توانایی به انجام رسانیدن کارا رو حتی بدون زیردستان به اونا نشون بدن.

مدیران باید گزارشات مستقیم خود رو کنترل کنن

مدیران تازه کار به قوانین و مقررات خود بسیار حساس بوده و از زیردستان خود، برآوردن بدون مشکل قوانین رو خواستارند. خصوصاً در روزای اول مدیریت بیشتر تماشاگر این مسائل هستیم..

بازم در طول زمان یاد می گیرن کسائی که با قوانین شما موافقت کردن حتماً به معنی پایبند بودن اونا نبوده!  پس از چالشای اصلی مدیران، ایجاد حس تعهد در کارکنان واسه رسیدن به اهداف مشترک سازمانه.

مدیران باید بر ایجاد روابط خوب انفرادی تمرکز کنن

پروفسور هیل میگه: مدیران باید بر ساخت یک تیم واحد تلاش کنن نه بر ایجاد رابطه صمیمی!

مدیران تازه کار باید بدونن که اگه بر روابط یک-بر-یک بین کارکنان تمرکز کنن اونا جنبه کلیدی رهبری مؤثر رو اهمال می کنن. با ایجاد فرهنگ تیمی و ارزشای گروهی، مدیر می تونه قدرت حل مسئله در استعدادهای جور واجور رو واسه بهبود و بازسازی گروه استفاده کنه.

ایجاد شغل مدیریت، به دلیل اطمینان پیدا کردن از صاف بودن راه سازمانه. (حل کردن ناهمواریا)

اینکه بتونین راه سازمان رو بطور دائم به طور کاملً صاف نگه دارین وظیفه سنگینیه و می تونه همه زمان و انرژی یک مدیر تازه کار رو در اختیار بگیره. اما به گفته پروفسور هیل، اگه همه این فعالیتا رو خود مدیر بر دوش میکشه بدونین که اشتباه بزرگی رو مرتکب می شه!

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

اشتباهات عادی مدیران فروش

اشتباهات عادی مدیران فروش
بیش تر مدیران فروش باهوش هستن و می دونن چیجوری اجناس خود رو به فروش برسانند. اما بعضی از مدیران فروش اشتباهاتی رو مرتکب می شن که باعث از دست دادن مشتریان شرکت می شه. بعضی از این خطاها رو واسه شما توضیح می دیم. همراه مون باشین.

به رشد شرکت می بالد
وقتی که مدیر فروش از اضافه شدن مشتریان شرکت واسه مشتری خود سخن میگه فکر میکنه مشتری از این موضوع خوشحال می شه و با خود فکر می کنه که حتما شرکتِ عالی و مطمئنی دارن که روز به روز تعداد مشتریان اونا زیاد میشه. وقتی که درباره این موضوعات با مشتری خود سخن می گین مشتری فکر میکنه که حتما رقابتی در بینه که مدیر فروش این اونقدر تلاش بر قانع کردن من داره.

داستان شرکت رو واسه مشتری تعریف می کنه
بدیش اینه مشتریان اهمیتی به داستان شرکت شما نمی دن و طبق تاریخ تاسیس شرکت محصول شما رو خریداری نمی کنن! در اول مشتری اگه شک داشته باشه که شما محصولی مطمئن ارائه می دین درباره این موضوع با شما سخن نمی گه و دوم این که طبق سطح خاصی از کیفیت، محصول رو انتخاب می کنه و تاریخ تاسیس شرکت شما هیچ نقشی در فروش محصول نداره. اگه در قسمت فروش مشغول به کار هستین بدونین که مشتری طبق تاریخ تاسیس شرکت محصولی از شما خریداری نمی کنه. بلکه به میانگین فروش هر محصول و طرفداران اون توجه می کنه. شما میانگین کیفیت محصول خود رو می شناسین؟ چند درصد از قیمت اجناس خود از ۱۰ سال پیش تا به امروز زیاد شده؟ کدوم یک از تاجران از ۱۰ سال پیش تا به حال از اجناس شما خریداری کرده و با شما کار می کنن؟ می تونین با اونا تماس بگیرین تا از تجربیات شون استفاده کنین؟ سوالاتی که مشتری دوست داره گوش بده نکته های اساسی فروش محصول شمان.

به شکلی رفتار می کنین که گویی زمانِ کارکنان بی ارزشه
این اشتباه همیشه غیر کلی؛ اما می تونه بدترین اشتباه واسه خریدار محصول باشه در بیش تر اوقات مدیر فروش زمانی رو واسه دیدن خریدار درخواست می کنه و شروع به صحبت درباره خود یا شرکت می کنه. ساعتا میگذره بدون این که حرف مهمی زده شه این کار نشون دهنده بی اهمیت دانستن زمونه اما به معنی بی اهمیت دانستن جلسها نیس! اگه موضوع مورد نظر خود رو درست بگید می تونه بسیار به درد بخور باشه.

جواب طولانی مدیر فروش واسه نبود توانایی مالی خریدار
وقتی که فروشنده قیمت محصول یا خدمات رو ارائه میده، و میفهمه خریدار قدرت خرید این محصول رو از نظر مالی نداره شروع می کنه درباره فواید محصول و کالا توضیح میده. از رنگ محصول تا قیمت اونو توضیح میده. قیمت بر ارزش محصول پیروز میشه و این باعث می شه مشتری توانایی خرید نداشته باشه! توضیح شما بی فایده س.

دادن وعدهایی که شرکت توانایی عمل به اونا رو نداره
ما دلمون نمی خواد بگیم مدیران فروش آدمایی غیرصادق یا دروغگوند! اما بیش تر اونا غیرصادق هستن. بیش تر اونا به سراغ مردم می رن تا اهداف خود رو عملی کنن. مدیر فروش می تونه وعدهایی رو به مشتری بده که شرکت توانایی عمل کردن به اونا رو داشته باشه اما اگه قولی به مشتری بدین و شرکت اونو نتونه بکنه وعده شما نام شرکت رو خدشه دار می کنه.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۹/۵]

اشتباهات عادی که به هنگام ساخت برند آنلاین باید دوری کنین

ساخت برند آنلاین
حضور شما در دنیای دیجیتال، می تونه فرق بینِ شکست و موفقیت شما باشه.

این روزها، حضور آنلاین کار و کاسبی خیلی با اهمیته. اما طبیعتاً این حضور آنلاین شرایط و معیارهای ویژه خودشو داره. هم اینکه، مواردی هست که اشتباهات دوری ناپذیرن. در این پست، به چند مثال از چیزایی که کار و کاسبی شما رو از موفق شدن بازمی داره می پردازیم.

۱- در داشتن چشم انداز برند خود، شکست می خورید
نسبت به مهارتای کارآفرینی که در خود پرورش دادین احساس اعتماد به نفس دارین؟ فکر می کنین بهترین محصول سال واسه شماس؟ دوبارهً فکر کنین.

شما باید بهترین محصول قرن رو از آنِ خود کنین. دست کم این نگرشیه که شما باید داخل خود پرورش بدین. بصورت نیمه، وارد بازار نشید. بجای اون، به خودتون اعتماد کرده و جایی که می خواین در طول سالای آینده کار و کاسبی خود رو برسونین برجسته کنین.

۲- در انتخاب یک اسم بی همتا واسه برند خودریال شکست می خورید
شما واقعاً به یک برند بی همتا نیاز دارین تا با برنامه های بلندپروازانه خود هماهنگ شید. با تحقیقات بازار خود مطمئن شین که هیچوقت نام برند شما در هیچ جا تکرار نشده باشه. بعد دامنه مناسب com. که در دسترسه رو انتخاب کنین. این نوع تحقیق خیلی با اهمیته چون خیلی از حتی شرکتای بزرگ در انجام ندادن تحقیقات کافی واسه نام برندشون مرتکب اشتباه می شن.

یکی از دلایلی که من نام Taco رو به عنوان برند آژانس بازاریابی خود انتخاب کردم عادی، مُدِ روز و بی همتا اون بود. می دونم که خیلی از کسب و کارا، خصوصاً آژانسای بازاریابی از شنیدن اسامی کلمات اختصاری و آروم متعجب می شن. داشتنِ یک چیز بی همتا می تونه باعث جلب علایق و توجه مردم شه.

۳- واسه کمک کردن به سایت خود، شکست می خورید
شاید در مبحث تکنولوژی مهارت خوبی داشته باشین اما با خودتون روراست باشین. واقعاً زمان کافی واسه یاد گرفتن و باخبر شدن از همه موارد و نکته های مربوط به سئو و سایت دارین؟ به یاد داشته باشین که اولویت اصلی شما اینه که کار و کاسبی رو پیشرفت بدین. گذروندن زمان تون با نشستن در مقابل صفحه اسکرین واسه رسیدن به کار و کاسبی موفق انتخاب و اقدام مناسبی نیس. امور فنی رو به دست کارشناسان و کارشناسان بخش سپرده و خودتون روی مدیریت مجموعه تمرکز کنین.

۴- در داشتن برنامه ساپورت، شکست می خورید
واسه مردم و حتی صاحبان کار و کاسبی بسیار رایجه که به داده های خود بهای کمی قائل شن. شما فکر اینطور فکر می کنین: “این واسه من رخ نمی ده!” شاید بتونین از سیل و آتیش سوزی در امان بمونین اما درباره Trojan چیجوری؟ می تونه از راه دور بر تک تک فایلاتون اثر بزاره تا حدی که بطور کامل دسترسی خود رو به داده هاتون از دست بدین. شما آسیب پذیرتر از آن چیزی هستین که فکر می کنین. حتی شرکتای فرامرزی بزرگ هم اتفاقات بد ویژه خودشون رو دارن. پس؛ همیشه یه برنامه و راه حل ساپورت واسه اینجور شرایط غیرقابل پیش بینی آماده داشته باشین.

۵- در ارسال یک پیام رسا و روشن شکست می خورید
شاید شما در فیسبوک، توییتر و یا لینکداین فعال باشین، پس بهتره بدونین که، یکی از بدترین چیزایی که می تونین واسه برندتون انجام بدین ارسال پیامای جور واجور و ترکیبی درباره ویژگیا و پیوستگیای کسب و کاره. شما لایک و کامنت گذاری در صفحات بقیه رو نباید به این خاطر که فکر می کنین بهتر و بیش تر دیده میشین انجام بدین. واسه هر کدوم از کارایی که انجام می دین خوب فکر کنین. انتخاب مدیر بازاریابی یک راه عالی واسه ادامه دادن حضور آنلاین شماس.

۶- در “گوگل” کردن خودتون شکست بخورین
تا الان گوگل کردن خودتون رو امتحان کردین؟ باید حتما اینکار رو انجام بدین. این یک علم مرسومه که بیشتر مردم از گوگل به عنوان اولین موتور جستجو استفاده کنن و واسه کسب اطلاعات بیش تر نام برند شما رو در اون تایپ نشون میده. با بالا نگاه داشتن سایت تون در صفحه یافته های موتور جستجو می تونین از بقیه پیشی بگیرین. در اینصورت مطمئن باشین که هیچ محتوای نادرست و مایه شرمی به نام برند شما وصل نشده.

نویسنده: Chirag Kulkarni