5

دانلود پایان نامه

[تعداد: ۳۷    میانگین: ۴.۶/۵]

روش هدف دار تبلیغاتی جذب مشتریان رقبا

۴ نکته از روش هدف دار تبلیغاتی جذب مشتریان شرکتای حریف
وقتی که کار و کاسبی خود رو شروع می کنین، همیشه به دنبال بازاری هستین که رقابت زیاد در اون وجود نداشته باشه، چون شما در اول راه هستین تلاش می کنین از رقابت کردن با شرکتای بزرگ دوری کنین، اما اگه به موفقیتای زیادی رسیدین، می بینین که رقابت با بقیه چیزیه که راه فراری نداره، و اگه با اونا بر سر محصولاتشون رقابت نکنین اونا با شما رقابت می کنن، رقابت در کار و کاسبی چیزی طبیعیه که فشار اون باعث می شه ایده های جدیدی رو بوجود بیارین و باعث ترویح روش هدف دار تبلیغاتی واسه دزدیدن ایده های بازاریابی حریف شید.
در این مقاله  ۴ روش هدف دار تبلیغاتی واسه جذب مشتری رو واسه شما در نظر گرفتیم.

روش هدف دار اول: مشتریان شرکتای حریف در فیسبوک رو مورد هدف بذارین
وقتی که بخواهید محصول خود رو در فیسبوک گسترش کنین، تلاش کنین دسته مورد نظر خود رو واسه تبلیغات انتخاب کنین و می تونین تخصصی تمرکز خود رو روی یه دسته از مردم متمرکز کنین،  می تونین این کار رو به شکل عمومی انجام بدین، ما می خوایم روی  مشتریانی تمرکز کنیم که فقط هدف اونا یه محصول مشخص  باشه. تلاش کنین واسه هدف قرار دادن مشتریان شرکت حریف از اسم شرکت اونا استفاده کنین به این صورت با ورود مشتریان به صفحات شما تبلیغات شما واسه اونا ظاهر می شه و اگه تبلیغات شما قوی باشه باعث خسارت دیدن و شکست حریف میشین.

روش هدف دار دوم: ویدئوهای حریف رو شکست بدین
یوتیوب به عنوان بهترین شبکه واسه گسترش ویدئوها هستش، و باعث گسترش برنامه های تبلیغاتی بقیه شرکتا می شه، به این نکته توجه کنین مراقب ویدئویی که شرکت حریف در یوتیوب میذاره باشین، ویدئویی بهتر از آن بسازین و در اون توضیح بدین به چه دلیل باید مردم اجناس شما رو به دیگر اجناس ترجیح دهند، مراقب تموم برنامه های تبلیغاتی اونا باشین و اگه موفق شدید ویدئویی بهتر بسازین کار و کاسبی شما رواج پیدا می کنین.

روش هدف دار سوم: شبکه گوگل
تبلیغات از روش گوگل به عنوان پراستفاده ترین تبلیغات هستش، در این شبکه ویژگی به نام Custom affinity audience هست که این ویژگی واسه هدف قرار دادن شرکتای حریف عالیه. فقط باید عنوان صفحه اصلی شرکت حریف رو واسه شرکت خود بذارین، به این صورت بازدید کنندگان به جای اجناس حریف اجناس شما رو می بیننن.

روش هدف دار چهارم: مخاطبان شرکت حریف رو هدف بذارین
در اینترنت ابزارهایی هست که شما رو قادر به ساختن لیستی از مخاطبان شرکت  رقیبتان می کنه، مثلا مثل وسیله BirdSong بعد از حاضر کردن اینجور لیستی که تموم مخاطبان در اون قید شده از آن لیست  تبلیغی خوب بسازین و به تویتر برید Add tailored audiences  رو انتخاب کنین و هدف خود واسه شروع کار مورد نظر  شروع کنین.

مطالب در ارتباط :
روش هدف دار تبلیغات و گسترش

[تعداد: ۸    میانگین: ۳.۹/۵]

روش هدف دار تولید لید B2B که بازاریابان می تونن استفاده کنن

هیچ روش هدف دار تولید لید B2B  که فقط واسه همه صنایع کاربرد داشته  باشه، وجود نداره. به خاطر این جمع آوری اطلاعات کمک می کنه تا بدونین که اجرا کدوم روش هدف دار واسه صنعت شما بهتر هستش.

بازاریابی همیشه در حال تکامله و به این معنیه که تاکتیکای جدید همیشه در حال ظهور هستن، جریانا و هینطور رفتار مخاطبان هم همیشه تغییر می کنه. همراه و به روز بودن با آخرین دیدگاه ها و تکنولوژیای به شما کمک می کنه تا قیف خود رو واسه تولید و تبدیل لیدها بهینه سازی کنین.

با این حال، خیلی از بازاریابان B2B زمان و منابع زیادی رو روی تاکتیکایی که مناسب نیستن صرف می کنن. که در آخر باعث هزینه های بالای سرمایه گذاری واسه جذب لید و هم اینکه ROI ضعیف می شه. شاید قبلا به اهداف روشای هدف دار خود رسیده باشین اما می تونین اونا رو به بالاترین سطح برسونین، پیشنهاد می کنیم در ادامه با  پدیده فکر مهتر همراه باشین تا به شکل هدف دار تولید لید B2B بپردازیم.

۱۰ روش هدف دار تولید لید B2B
داده های خود رو جدا سازی و بررسی کنین
تاکتیکا و جدا سازی و تحلیلای نمره لید رو بهتر کنین تا  بدونین که لیدها از کجا به طرف شما بین، کدوم کانال بیشترین لیدها رو تولید می کنه، و کدوم لیدها احتمال بیشتری واسه تبدیل شدن به مشتری واقعی فروش دارن.

جدا سازی و بررسی داده ها هم اینکه به شما در تعیین تغییرات رفتاری در شخصیت خریداران کمک می کنه به خاطر این می تونین روشای هدف دار قسمتی خود رو برابر با اون تنظیم کنین. همیشه جدا سازی و بررسی کنین! معیارها و اعداد دروغ نمی گن. جریانای مهم رو شناسایی کنین و از اونا یاد بگیرین.

دست کم باید داده ها رو با استفاده از Google Analytics جمع آوری کنین، اما اگه منابع رو داشته باشین، سرمایه گذاری در یک وسیله CRM که با نیازای خاص شما مطابقت داره، مهم و به درد بخور هستش.

ویژگی مخاطب هدف خود رو مشخص کنین
رفتار کاربر درست به سرعت نوآوری در فن آوری، تکامل پیدا میکنه. مهمه که مخاطبین مورد نظر خود رو بررسی کرده و شخصیتای خریدار موثری رو بسازین تا نگرانیا، چالشا، اهداف و رفتار خرید کاربر رو بهتر درک کنین.

اگه سال گذشته شما تونستید نیازها و خواستهاشون رو جفت و جور کنین، شاید امسال بتونین روی رقابت دیگری تمرکز کنین که ممکنه با اون بر بخورن. در مورد چیزی فکر کنین که می تونین با محصول نوآورانه و یا پیشنهاد محتوای مناسب به اون بدین. به یاد داشته باشین که شخصیت خریدار شما روش هدف دار بازاریابی شما رو شکل میده و اینجا شروع راهه.

با تیم فروش خود همکاری نزدیک و صمیمی داشته باشین
پرسنل فروش شما کسائی هستن که با مشتریان تون ارتباط برقرار می کنن، پس دریافت بازخورد کیفی اونا مهمه تا بتونین با داده های کمی خود ترکیب کنین.

هم اینکه می تونین تصویر واضحتری از شخصیت خریدار خود رو از تیم فروش خود دریافت کنین. فروش و بازاریابی همیشه واسه رسیدن به بهترین یافته های دست به دست هم دادن. هماهنگی مناسب فروش و بازاریابی معمولا به نرخای تبدیل بالاتر ، کارکرد بهتر هر دو بخش و یک محیط کاری موثر تر منجر می شه.

سئو خود رو بهینه سازی کنین
سایت شما در صفحه اول Google قرار داره؟ بیشتر از ۹۰ درصد از کاربران از صفحه اول یافته های جستجوی گوگل بالاتر نمی رن. واسه همینه که  بودن در صفحه اول گوگل بالاترین درجه آمال یک سایته. این روزا سئو فقط مربوط به ارتباط و قدرته، و این ربط و قدرت بستگی به چگونگی استفاده شما از داراییای آنلاین برند تون داره.

هم اینکه در نظر داشته باشین که رتبه بندی خوب فقط داشتن ترافیک نیس. اینکه کار و کاسبی شما در صفحه اول گوگل ظاهر شه چیزای زیادی در مورد کار و کاسبی تون به مخاطب القا می کنه، چون که اثبات می کنه که شما در صنعت خاص خود دارای قدرت اعتبار هستین.

برنامه های بازاریابی SMS رو با بازاریابی ایمیلی ترکیب کنین
بازاریابی ایمیلی شما رو قادر می سازه تا به مخاطبان خود وصل شید. وبه  شما کمک می کنه تا با اونا ارتباط بسازین. بله، بیشتر کاربران معمولا ایمیلای خود رو بررسی می کنن، اما همه کاربران فقط پیامای متنی خود رو می خونن. واقعا، ۹۵٪ پیامای متنی درزمان سه دقیقه پس از دریافت میگن. از امتیازات عصر موبایل استفاده کنین و این کانالا رو باهم ترکیب کنین.

ارتباطات رو از روش رسانه های اجتماعی تشکیل داده و حفظ کنین
طبق گزارش Social Media Examiner، ۶۶ درصد از بازاریابا به امتیازات تولید لید B2B با صرف ۶ ساعت در هر هفته در رسانه های اجتماعی، اشاره می کنن. رسانه اجتماعی به عنوان یک کانال، به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از راه های اصلی رسیدن به مخاطبانه.

با مخاطبان ارتباط برقرار کنین و به سوالات و نگرانیاشون جواب بدین. حتی فقط لایک کردن پستاشون و یا اعلام نظر در مورد تصاویر ارسالی مخاطبان روشی عالی واسه موندن تو ذهن کاربران برند تونه.  در عصر مدرن تولید لید، این مسائل به اجتماعی تر شدن شما کمک می کنه.

محتوای کافی و مناسب بسازین
این روزا محتوا جریان و ارزش سایت هاست، پس شما باید به طور منظم محتوا منتشر کنین. این کار نه فقط به اعتبار شما به عنوان متخصص کمک می کنه، بلکه باعث افزایش اندازه دسترسی و قرار گرفتن در برابر دید مخاطبان می شه. اما محتوای رو بخاطر محتوا بودنش ایجاد نکنین. شما می خواین  محتوا به مخاطبان تا ارزشا رو نشون بده ، نه اینکه فقط وجود داشته باشه و ظاهر برند شما رو قشنگ تر کنه.

وقتی که محتوایی با ارزش رو منتشر می کنین که به مخاطبان هدف شما اشاره میکنه، آموزش میده و اونا رو سرگرم می کنه، موجب وفاداری اونا نسبت به خودتون میشین. وقتی که اعتماد مخاطبان رو بدست بیارین، تبدیل لیدها آسون تر هستش.

به “ قالب متناسب با موبایل” فکر کنین
در دوره الان، پهنای باند، پردازندها، نرم افزارها و سخت افزارها، سریع تر و مفیدتر می شن. واسه همینه که اسمارت فونا، تبلتا و دیگر دستگاه های قابل حمل تبدیل به رایانهای شخصی اصلی خیلی از کاربران می شن.

حال باید سؤالاتی از خودتون بپرسید :

AMP در سایت من اجرا شده؟
صفحات من دارای طراحی جوابگو و مناسب هستن؟
من تعاملات رو با میکرو تعاملات بهینه سازی می کنم؟
در رویدادهای آفلاین حضور داشته باشین
اینکه فقط به شکل آنلاین قابل مشاهده باشین، کافی نمیشه.  مشتریان شما رو در وب می بینن، اما اونا برند شما رو در دنیای بیرون و در هر جای دیگری هم می بینن؟

حضوردر رویدادهای آفلاین مثل نمایشگاهای تجاری میتونه به شما در تولید لیدها با بخشای علاقه مندی متفاوت کمک کنه.  بعضی از کسب و کارا، به ویژه شرکتهای بزرگتر و قدیمی تر، ببرای همکاری با همکاران و مشتریان وابسته به سایت نیستن. اونا دوست دارن چهره شون همراه با نامشون شناخته شه و به کسی نیاز دارن که بتونن بهش اعتماد کنن.

کمیپنای بازاریابی خود رو کامل کنین
روش هدف دار تولید لید B2B جور واجور رو تجربه کنین. تاکتیکای خود رو در چندین کانال تولید لید کامل و ترکیب کنین.

صدای واحدی که مخاطب رو به خود جلب می کنه، شخصیت برند شما رو به نمایش میذاره. این کار در تولید لید B2B لازمه. تا به کاربران و کسب و کارا نشون داده شه که شرکت شما قابل اطمینانه و برند شما جاییه که باید با اون همراه و همگام بود.

در تولید لید B2B از چی باید دوری کرد؟
روش هدف دار تولید لید B2B ممکنه بین کسب و کارا و صنایع فرق داشته باشه، اما یک چیز قطعیه – میشه دید و تلاش می کنه تا در بالاترین سطح قرار گیرد. جدا سازی و بررسی داده ها همیشه در حال تغییره، و شما باید با جریان همراه و همگام باشین.

بهترین ابزاری رو انتخاب کنین (یا پیشرفت بدین) که واسه کار و کاسبی شما اثر داشته باشه، و شمام بتونین با رفتار کاربر به روز شید و دائم روش هدف دار تولید لید B2B خود رو با در نظر گرفتن اون چیزی که واسه بازار هدف شما مناسبه، بهبود بدین.

تولید لید همه چیز و آخر کار نیس. وقتی که تحقیقات رو انجام دادین ، باید لیدهای خود رو به طرف تبدیل فروش و لید فروش هدایت کنین. روش هدف دار تولید لید B2B خود رو انتخاب کنین. و با برنامه ریزی در اون راه حرکت کنین.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

روش هدف دار رسانه های اجتماعی موفق از دیدگاه بازاریابان برجسته

روش هدف دار رسانه های اجتماعی موفق رو از دیدگاه یکی از بازاریابان برجسته در این پست می خونین:

روش هدف دار رسانه های اجتماعی موفق
محتوای واقعی از طرف افراد واقعی، روابطی واقعی ایجاد می کنن.

بیشتر آدمایی که کار و کاسبی خود رو در رسانه های اجتماعی دنبال می کنن،  شدیدا دنبال پیدا کردن راه هایی واسه ترافیک ، رفت و امد و تبدیل بیشتر واسه ایجاد برند خود هستن. با اینکه روشای هدف دار رسانه ای بزرگ، خیلی راحت در اختیار شما قرار نمی گیرن، اما لازم هم نیس که سخت تر از آن چیزی که باید، کار کنین.

Nathan Pirtle ، متخصص رسانه های اجتماعی و  بازاریابی دیجیتال و بنیانگذار Work With The Coach، یکی از افرادیه که موفقیت خود رو از دست سرنوشت قاپیدهه!!! پیرتل به یک بازاریاب مرکزی تبدیل شد چون اون به دنبال پاسخا و راه حلای بقیه نبود، اون به دنبال راه حلای خودش بود. این پنج نکته مهم از روشای هدف دار شخصی ایشون می تونه به برند شما در رسانه های اجتماعی کمک کنه.

ربات بودن رو متوقف کنین
واسه همه چیزایی که می خواین در بازاریابی اجتماعی خود انجام بدین یه برنامه و اپلیکیشن هم هست، از داده های جدا سازی و تحلیلی گرفته تا ارسال خودکار پست و پیام دهی مستقیم. با اینکه اینا جنبه های مهمی واسه کار و کاسبی بازاریابی دیجیتال شمان، اما در بعضی موارد لازمه مطمئن شید که این رباتا منبع اصلی فعالیتای رسانه های اجتماعی شما نیستن.

چیزی که  پیرتل مستقیما اعلام می کنه اینه که راه و روش ایشون خود ارتباط برقرار کردن با افراد در رسانه های اجتماعیه. مطمئنا، وسیله ارسال پست خودکار به شما کمک می کنه که در ارتباط و مؤثر باقی بمونین، اما به افراد جواب  نداده و به موقع به سئوال یک فرد جواب نمی ده. به طور خلاصه، اینا اشتباهاتیه که می تونه پیامای منفی رو واسه مخاطبان شما داشته باشه.

مردم میخوان با برند شما- خود واقعی شما-  گفت و گو و رفت و امد داشته باشن. اجازه ندین که برند شما به وسیله این منابع خودکار کنترل شه چون شخصیت واقعی تون رو نشون نمی ده. اشتباه نکنین، استفاده از این ابزارا خوبه؛ چون شما یک بازاریاب باهوش و باهوش هستین. اما دقیقا به دلیل اینکه یک بازاریاب باهوش هستین، متوجه میشین که چه زمانی باید به عقب بر گردید و اجازه ارتباط شخصی مستقیم رو به مخاطبان بدین.

محتوای واقعی ارائه بدین.
در صفحات و حسابای برند تون باید بدونین که مخاطبان چی رو دوست دارن. واسه پیرتل، این محتوای  جذاب تعداد خیلی از تصاویر انگیزشی، به درد بخور و خنده دار یا الگوهای رفتاری بود تا تماشاگر رو به شکل همیشگی با برند خود درگیر کنه. اونم اینکه بهترین راه رو واسه جذب افراد بیشتر با محتوای واقعی در حساب اجتماعی خود پیشنهاد می کنه و اون تمیز و منظم نگه داشتن خونه خود (صفحه حساب اجتماعی) است.  اگه این کار رو بکنین، مردم به دنبال شمان و به چیزی که می گین گوش میدن.

قانون اشتراک گذاری ۲۰/۸۰ه. یعنی ۸۰ درصد  شما در حال به اشتراک گذاری محتوا واسه کمک ، سرگرمی و یا ایجاد انگیزه در مخاطبان خود هستین. ۸۰ درصد هیچ ارتباطی با برند شما نداره. همه چیز در مورد مشتریان شما و اون چیزیه که مشتریان از آن حال می کنن.

اگه به سختی میفهمید که مخاطبان شما به دنبال چه هستن – بذارین از فیس بوک واسه این مثال استفاده کنیم-  می تونین به   Insights Audience Facebook نگاهی بندازین. فقط چیزایی رو که به اون علاقه دارین تایپ کنین ، این کار شما رو به صفحات برندهای دیگری مشابه برند شما هدایت می کنه که در اونجا محتوای واقعی عرضه می کنن. بعضی نکات رو از قوانین و مقررات اونا وردارین و پستای مشابهی رو در صفحه خود ارائه بدین.

یاد بگیرین که دنبالگر باشین تا دنبال شید.
بیشتر مردم می خوان یک میلیون طرفدار داشته باشن، اما نمی خوان چند نفر یا چند حساب رو دنبال کنن. این کار غلطه. واسه ایجاد رسانه های اجتماعی بزرگ با یافته های واقعی، هم باید دنبالگر و هم باید دنبال شونده باشین. پیرتل میگه: ” باید بدونین که چیجوری دنبال کنین تا دنبال شید ، پس هر کسی رو که مربوط به کار و کاسبی شماس، دنبال کنین.”

ایده رفت و امد با افراد رو رد نکنین. این در دراز مدت به کار و کاسبی شما کمک می کنه، چون مردم همیشه یک مکالمه به درد بخور رو به یاد میارن. وقتی که یاد بگیرین  افراد مربوط به برند خود رو دنبال کنین و همیشه به اونا کمک کنین و راهنمایی بدین، به زودی می بینین که این افراد شما رو دنبال می کنن. پس از دنبال کردن افراد خجالت نکشید.

موفقیت رو با اندازه رفت و امد اندازه گیری کنین.
راه های زیادی واسه آزمایش موفقیت شما در رسانه های اجتماعی هست. آمار جدا سازی و تحلیلا واسه دانستن چیزای جور واجور در مورد حسابای رسانه های اجتماعی ، روشی عالی واسه ایجاد کسب و کاره. با این حال، پیرتل همیشه موفقیت خود رو طبق رفت و امد اجتماعی که برند هر روز در رسانه های اجتماعی به دست آورده، سبک و سنگین میکنه.

چند نفر به طور ثابت با شما در ارتباط هستن؟ بدونین که چه کسائی کلیدی هستن و به نظر میرسه همیشه موقع اشتراک گذاری شما در اونجا حضور دارن. هر وقت کسی پست شما رو لایک میزنه، نظر میده، دوباره به اشتراک میذاره و …. باید متوجه اون شید و به اون افراد جواب بدین.

روش عالی دیگر واسه آزمایش موفقیت در هر کمپین، تعیین یک هدف خاص در برنده. شاید بخواهید واسه هر ۵۰ مورد ورود به فیسبوک یا توییتر یک هدف مشخص کنین. هم اینکه می خواین ۲۵ نظر و دست کم ۱۵ مورد اشتراک گذاری دوباره رو ببینین. اینا اهداف رفت و امد شخصی هستن که باید در هر بروزرسانی برند خود انجام بدین.

درک و ایجاد یه سری از اهداف که در اون می تونین موفقیت رفت و امد خود رو در پلت فرم اجتماعی منتخب خود سبک سنگین کنین، خیلی با اهمیته. همه شبکه های اجتماعی برابر نیستن. مردم ممکنه برابر باشن، اما رفتار اونا در هر پلت فرم فرق داره. باید رفتارای هر فرد رو در پلت فرم اجتماعی خود درک کنین. این کار به شما کمک می کنه که بهترین محتوای ممکن رو در آینده واسه اونا ارائه کنین.

رابطه بسازین.
هیچ یک از نکات بازاریابی اجتماعی قدرت و قوت این نکته رو ندارن. این کار تقریبا بیان خوده و از اونجا که کار بسیار سختی به نظر می رسه، بیشتر آدما به برند شما در رسانه های اجتماعی حساس می شن، به شرط اینکه تلاش نکنین درست همانجا محصول وخدمات خود رو به اونا بفروشین.

بازاریابی رابطه ای موجب وفاداری به برند و ایجاد راهی واسه افراد دیگه مثل کسی که با اون ارتباط برقرار کردین، می شه. شما وقت صرف کرده و بعد رابطه و اعتماد برقرار می کنین. این کار به نوبه خود، یک پل بین کسی که برند شما رو نمی شناسند و کسی که با ایشون ارتباط برقرار کردین، بوجود میاره. می بینین این مسئله چقدر مهمه؟ داشتن روابط، بازاریابی قدرتمندی در جامعه اجتماعی شماس که باید هر روز از امتیازات اون استفاده کنین.

روشای هدف دار رسانه اجتماعی زیادی وجود دارن  که می تونین امتحان کنین، اما این پنج مورد مهم ترین  مواردی هستن که همیشه باید به یاد داشته باشین. شما یک برند دارین که باید از آن و مخاطبانی که میخوان همه چیز رو در مورد شما بدونن، محافظت کنین. درست مثل  پیرتل، وقتی که وقت، پول و علم خود رو روی مخاطبان خود سرمایه گذاری کنین، یافته های فوق العاده ای رو با این روشای هدف دار به دست میارید.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۹/۵]

روش هدف دار رقابتی از منظرموقعیت

روش هدف دار رقابتی
مفاهیم کلیدی پارادایم روش هدف دار رقابتی به طور مستقیم از تفکر نظامی تکامل یافته ومتشکل از مبنای آموزش روش هدف دار، تحقیق، و تمرین واسه بیشتر از ۲۰ ساله. فرض اساسی روش هدف دار رقابتی اینه که هم صنعت خوب وهم صنعت بد هست، و یکی  باید به دنبال تبدیل شدن به یک بازیکن پیروز دریک صنعت خوب باشه.

صنایع شامل جفت و جور کنندگان، خریداران، تازه واردان بالقوه ، رقبای فعلی و جایگزینای احتمالیه. این پنج مجموعه بازیکنان ساختاری که به عنوان مدل پنجگانه نیرو شناخته شده رو تشکیل میدن (شکل ۱)، چون هر بازیکن معنی مختلفی داره که به وسیله اون می تونه مزیت رقابتی رو در صنعت به دست بیاره یا حفظ کنه. مثلا، تازه واردان ممکنه، اگه رقبای فعلی ، مشکلات کافی واسه ورودداشته باشن، بیرون بیافتند. جفت و جور کنندگان می تونن موقعیتی قوی رو در صنعت به وجود بیارن.

حتی با کامل سازی رو به جلو (پیشرفت) در کار و کاسبی، رقبای صنایع این قدرت می تونه زیاد شه. صنعت ایده آل در این مدل ممکنه تعداد بسیار کمی  از رقبا رو داشته باشه، هزاران جفت و جور کننده حریف می تونه در برابر یکدیگر واسه کاهش قیمت و بهبود کیفیت و خدمات ، میلیونا مشتری مشتاق، نشدنی کردن جایگزینی و مشکلات سخت واسه ورود شرکت کنندگان جدید رقابت کنه. پس از پیدا کردن اینجور صنعتی، یک شرکت واسه تبدیل شدن به بازیکن پیروز در اون صنعت تلاش می کنه.

اقتباس از پورتر، روش هدف دار رقابتی: تکنیک واسه صنایع بررسی و رقابت، مطبوعات آزاد، ۱۹۸۰
در دیدگاه روش هدف دار رقابتی گزینه های محدودی واسه اینکه چیجوری یک شرکت ممکنه واسه خود موقعیت پیروز به دست بیاره هست:

پیشرو در هزینه: یک شرکت می تونه قصد ارائه هزینه پایین رو در یک صنعت داشته باشه.

ایجاد فرق : یک شرکت می تونه با ارائه یه سری از اجناس و/یا خدمات منحصر به فرد – با ارائه کیفیت بالاتر، کارکرد بهتر، و / یا ویژگیای جدا ایستادگی کنه.

تمرکز: یک شرکت می تونه به یک بخش محدود از بازار سرویس دهی کنه، با دقیق شدن بر گروه خاصی از مشتریان، خطوط تولید و یا بخشای جغرافیایی.

در این سه موقعیت عمومی، شرکتا ممکنه انتخاب کنن که خودشون رو با انتخاب یکی از سه تمایل زیر بیشتر تشخیص دهند:

طبق تنوع: این شرکتها فعالیتای خود رو واسه ارائه تنوع ویژه ، ویژگیا یا خدماتایی در سراسر گروه های مشتری ،و پس برآورده کردن یک زیر مجموعه از نیازای مشتری مناسب می کنه.

طبق نیاز: این شرکتها فعالیتای خود رو واسه پاسخگویی به نیازای خاص از یه گروه مشتری خاص و یا واسه خرید مناسب می کنه. IKEA، مثلا، واسه جوانایی  که تازگیا خونه خریده ان ، با طیف کاملی از وسایل خونه و دفتر کارشون رو تجهیز می کنن.

طبق دسترسی: این شرکتا فعالیتای خود رو واسه رسیدن به مشتریان متفاوت و در دسترس ، که نیازای مشابهی دارن، مناسب می کنن. مثلا،  سینما کمریکه (Camrike Cinemas)، تئاترهایی در شهرستانها و شهرهای با جمعیت زیر۲۰۰٫۰۰۰ نفر رو اجرا می کنن.

در آخر، دردیدگاه روش هدف دار رقابتی،  شناسایی موقعیت دلخواه در صنعت ، و پس از آن ساختار دهی فعالیتا و پیشرفت تواناییای شرکت ، واسه یکی بودن یا تناسب با چیزای مهم اون موقعیت ، خیلی مهمه.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۵/۵]

روش هدف دار رقابتی شما چیه؟ همه چیز درباره رقبای شما!

روش هدف دار رقابتی
روش هدف دار رقابتی یکی از شکلای جور واجور روش هدف دار هایست که خواه یا ناخواه ممکنه به اون نیاز پیدا کنین. با در نظر گرفتن اینکه بازار امروز شدیدا رقابتی شده شمام باید واسه پایداری و افزایش سهم بازار خود روش هدف دار رقابتی داشته باشین.

رقبای خود رو به سرمایه گذاری در اجناس، بازارها و خدماتی که خود قصد سرمایه گذاری در اونا رو دارین، تشویق نکنین … این اصل بنیادی استراتژیه.

بروس هندرسون، بنیان گذاری بی سی جی

هیچی نشاط آورتر از این نیس که مورد هدف قرار بگیری و آسیب ای نبینی.

وینستون چرچیل

بهترین و سریع ترین راه واسه آموختن ورزش، نگاه کردن و تقلید کردن از قهرمون اون ورزشه.

جین کلود کیلی، اسکی باز

امروز می خوایم درباره رقبا صحبت کنیم. می خوایم رقبا رو بررسی کرده و به دانشی برسیم که باعث گسترش و پیشرفت کار و کاسبی خودمون باشه! این بررسی بر شناخت تهدیدها، فرصتا یا ابهامات هدف دار حاصل از اقدامات بالقوه و جاری حریف، نقاط ضعف و یا نقاط قوت اون متمرکز می شه.

بررسی حریف با شناسایی رقبای بالقوه و جاری شروع می شه. دو روش متفاوت واسه تشخیص رقبای فعلی هست. یکی دیدگاه مشتریان در انتخاب رقبا و دومی روش هدف دارای رقابتیه که اونا رو گروه بندی می کنه.

پس از مشخص شدن رقبا، روی درک اونا و روش هدف دار شون متمرکز می شه. یکی از راه های پیشرفت امتیازات رقابتی پایدار، دنبال کردن استراتژیه که داراییا و تواناییای اون مشکلاتی هستن که رقبا رو از نزدیک شدن به اون روش هدف دار بازمی داره.

در ادامه، یه تیکه از سئوالا واسه ایجاد ساختار جهت بررسی حریف بطور خلاصه اومده:

رقبا چه کسائی هستن؟
معمولاً با کی رقابت می کنیم؟ سخت ترین رقبای ما چه کسائی هستن؟ رقبای کوچیک تر، اما مهم، ما کدم ان؟ اجناس جانشین چیجوری؟
این رقبا رو می تونه با در نظر گرفتن داراییا، تواناییا و یا روش هدف دار هاشون تو یه گروه قرارداد؟
رقبای بالقوه کدم ان؟ مشکلات ورود اونا به بازارچه هستن؟ می تونه کاری کرد تا بیخیال شن؟
آزمایش رقبا
اهداف و روش هدف دار اونا کدم ان؟ سطح التزام اونا به چه میزانه؟ مشکلات خروج اونا چه هستن؟
ساختار هزینه اونا چیه؟ هزینه های اونا به صرفه س یا نه؟
روش هدف دار وجهه و روش هدف دار جایگیری اونا چیه؟
موفق ترین و شکست خورده ترین رقبا در طول زمآنچه کسائی بودن؟ به چه دلیل؟
نقاط ضعف و قوت هر کدوم از رقبا یا گروه های هدف دار چه هستن؟
رقبا از چه کمکا یا ضعفای هدف دار یا مشکلات و نیازای برآورده نشده مشتریان واسه ورود به بازار رقابت و یا تحکیم جایگاه خود استفاده می برن؟
رقبا رو با در نظر گرفتن داراییا و توانایی هاشون آزمایش کنیم. یک شبکه نقاط قوت رقبا بسازیم.
در خیلی از بازارها اولویتای مشتری تغییر می کنن و عرضه اجناس انتخابی رقبا غیرمستقیم از نظر استراتژیکی با اون ارتباط داره.

کوکاکولا توجه خود رو معطوف پپسی ساخت و واسه چند سال ظهور زیر بازارهای آب، چای سرد و نوشیدنیای میوه ای رو ندیده گرفت. نتیجه اون از دست دادن فرصت و درنهایت نیاز به پیگیری روش هدف دار سخت و هزینه ورداری واسه جبران موقعیت بود.
درحالی که توجه بانکا به بانکای حریف معطوف شده، بازارهایشان مورد جمله شرکتای سرمایه گذاری، بیمه گذاران و کارگزاریا قرارگرفتهه.
رقبایی که سهم کوچیک بازار رو از روش عرضه جنسای ارزون قیمت با حاشیه سود پائین در اختیار دارن از اهمیت ویژه ای دارن. بیشتر این شرکتا ندیده گرفته شده و در آینده به رقبای اصلی تبدیل می شن. خیلی از شرکتای ژاپنی مثل کانن و تویوتا به همین ترتیب کار خود رو شروع کردن.

مشتری همیشه مترصد استفاده از دیگر انتخاب هاست.

انتخابای مشتری
مشتریان چه انتخاب می کنن؟ می تونه از مشتری سیسکو پرسید اگه کالای دلخواه ایشون رو ارائه نمی کرد، شایدً چه برندی رو خریداری می کرد؟ می تونه از خریدار ماشینای اسپرت پرسید چه ماشینای دیگری رو مورد توجه داشته و یا از کدوم نمایشگاهای دیگر دیدن کرده.

کاربردهای محصول
راه و روش دیگری که به ما بینش میده ارتباط اجناس با زمینه های کاربرد خاص یا موارد استفاده اون هست. می تونه با نظرسنجی از مشتریان خواست تا زمینه مصرف و استفاده اونا رو بگن، واسه هر کدوم از زمینه های مصرف کالاهایی رو که مناسب هستن نام ببرن و بعد مورد مناسبت استفاده هر کدوم از اجناس با زمینه مصرف اون بگن. اینطوری اجناس با در نظر گرفتن زمینه مصرفشون گروه بندی می شن. مثلا پپسی واسه مصرف غذاهای سبک در نظر گرفته می شه.

هر دو راه و روش انتخابای مشتری و کاربردهای محصول مبنای ادراکی واسه تشخیص رقبا ارائه می کنن که مدیران می تونن از آن استفاده کنن، حتی وقتی که تحقیقات بازاریابی ممکن نباشه. هم ایده موارد انتخابی مشتریان و هم دیدگاه مناسب اونا با زمینه مصرف، وسیله قدرتمندی واسه کمک به درک محیط رقابتی هستن.

شناسایی رقبا – گروه های هدف دار
ایده گروه هدف دار راه و روش به طور کاملً متفاوتی رو واسه فهم ساختار رقابتی یک صنعت به دست میده. گروه هدف دار، گروهی از شرکت هاست که:

در طول زمان روش هدف دارای رقابتی مشابهی رو دنبال می کنن. ( مثلا، استفاده از کانال پخش مشابه، سبک مشابهی از ارتباطات هدف دار یا وضعیت مشابهی از قیمت/کیفیت)
ویژگیای مشابهی دارن. (مثلاً، اندازه، قدرت طلبی)
داراییا و تواناییای مشابهی دارن. ( مثل ملحقات برند، توانمندیای تدارکات، حضور جهانی و یا تحقیق و پیشرفت)
هر کدوم از گروه های هدف دار با مشکلات جنبشی مواجه هستن که کسب وکارها رو از جابجایی از یه گروه هدف دار به گروه دیگر بازمی دارن.

یک عضو گروه هدف دار می تونه با مشکلات ورود و هم مشکلات خروج بر بخورن. مثلا، داراییایی مثل سرمایه گذاری در کارخانه یا نیروی کار متخصص و به ویژه نیاز به حفظ اعتبار برند، می تونن مشکلات خروج مهمی حساب شن.

استفاده از ایده گروه هدف دار
به تصویر کشیدن گروه های هدف دار می تونه پروسه بررسی حریف رو عملی تر سازه. خیلی از صنایع، رقبای زیادی دارن که بررسی جداگونه هر کدوم از اونا ممکن نیس. کاهش این مجموعه به تعداد کمی از گروه های هدف دار، بررسی رو کامل، عملی و کاربردی تر میسازن.

گروه بندی هدف دار می تونه تصمیم گیری واسه سرمایه گذاری هدف دار رو اصلاح کنه. کدوم گروه هدف دار سرمایه گذاری رو تضمین می کنه؟ تعیین سودآوری حال و آینده هر کدوم از گروه های هدف دار لازم هستش.

یکی از اهداف هدف دار، سرمایه گذاری در گروه های هدف دار پرجاذبه ایه که بشه در اونا داراییا و تواناییا رو به جهت ایجاد مزیت هدف دار بکار گرفت.

درنهایت، انتخاب روش هدف دار و داراییا و تواناییای ساپورت اون، بیشتر به معنی انتخاب یا ایجاد یه گروه استراتژیکه. ازاین روست که باخبر شدن از ساختار گروه هدف دار و جست و خیزای اون می تونه بی آخر به درد بخور باشه.

رقبای بالقوه
علاوه بر رقبای فعلی، توجه به ورودیای بالقوه بازار ازجمله شرکتایی که ممکنه در موضوعات زیر درگیر باشن هم لازمه.

گسترش بازار.
گسترش محصول.
اتحاد رو به عقب. مشتریان، یکی از منابع بالقوه رقابت هستن. جنرال موتورز درزمان سالای تشکیل خود چندین تولیدکننده قطعات رو خریداری کرد.
اتحاد روبه جلو. جفت و جور کنندگان علاقه مند به حاشیه سود هم رقبای بالقوه تلقی می شن.
ارسال داراییا یا تواناییا. بعضی وقتا بررسی نقاط قوت و ضعف رقبا، پیشنهادهایی رو واسه ترکیبای هم افزا داره.
روش هدف دارای دفاعی یا تلافی جویانه. شرکتایی که با جمله های واقعی یا بالقوه به بازارشان مورد تهدید قرار میگیره ممکنه به اقدامات تلافی جویانه دست بزنن. ماکروسافت قدمایی با ورود به فضای اینترنت در جهت حفاظت از موقعیت برتر خود در بخش نرم افزار برداشتهه.
بررسی حریف-درک رقبا
درک رقبا و فعالیت هاشون منافع زیادی رو می تونه جفت و جور کنه. در درجه اول، درک نقاط قوت و ضعف روش هدف دار فعلی حریف، می تونه فرصتا و تهدیدهایی رو جلو بذاره که ارزش عکس العمل رادارند.

در مرحله دوم، با درک روش هدف دارای آینده حریف ممکنه بشه ظهور تهدیدها و فرصتا رو پیش بینی کرد.

سوم اینکه، تصمیم گیری در مورد روش هدف دارای جانشین ممکنه توانایی پیش بینی عکس العملای احتمالی رقبای کلیدی رو زیاد کنه.

و آخرسر، بررسی حریف ممکنه به شناخت بعضی ابهامات هدف دار برسه که ارزش نظارت دقیق در طول زمان رو داشته باشن.

همونجوریکه در شکل زیر مشاهده می فرمایید اقدامات حریف تحت اثر ۸ عامل قرار دارن. اولین اونا کارکرد مالیه که با اندازه، رشد و سودآوری اندازه گیری می شه.

اندازه رشد و سودآوری
اندازه و رشد فروش و سهم بازار نشونه هایی از سرزندگی روش هدف دار کسب وکار هستن. واسه تخمین سرانگشتی فروش کسب و کارای یک شرکت بزرگ، کافیه تعداد کارمندان اونو در میانگین فروش کارمندان اون صنعت ضرب کنین. واسه خیلی از کسب وکارها این روش بسیار کاربردی بوده و تا حد قابل توجه ای دقیقه.

بعدازآندازه و رشد، نوبت به سودآوری می رسه. یک کسب وکار موفق عموماً واسه سرمایه گذاری به پول و پله و سرمایه دسترسی داره، مگه اینکه از طرف سرپرست اون واسه دوشیده شدن طراحی شده باشه.

در ادامه، به موضوعات جایگاه پیدا کنی، تعهدات و روشای هدف دار گذشته و امروز می پردازیم. با ما همراه باشین …

مطالب در ارتباط:
واسه داشتن مشتری وفادار، همیشه اونو غافلگیر کنین
مشتری رو بررسی کنین: نوع، انگیزه و سلیقه رو بشناسین
مصرف کنندگان، آمار و ارقام و مشتریان آدما هستن!

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۳/۵]

روش هدف دار فروش موثر موجب افزایش فروش و رشد کار و کاسبی می گردن؟!

روش هدف دار فروش
فروش پولی رو به وجود میاره که موجب زنده موندن و رشد کار و کاسبی شما می شه؛ و اینا عناصر لازم بازاریابی هستن. روش هدف دار فروش موثر و تکنیکای فروش مناسب می تونه بین یک کار و کاسبی که در تقابل با شکسته و کار و کاسبی ای که رشد می کنه و رونق داره، فرق بسازه.

روش هدف دار فروش شما
روش هدف دار فروش موثر به وسیله اهداف فروش شما هدایت می شه. این اهداف هرچه که باشن، شاید تلاش شما رو بر اجناس و مشتریانی متمرکز می کنن که دارای بالاترین سود و بزرگترین پتانسیل واسه افزایش فروش هستن.

یک هدف معمولی ممکنه فروش بیشتر یه محصول خاص به یه گروه از مشتریان باشه. هدف دیگر می تونه تسریع فروش پس از عرضه محصول باشه. روش هدف دار شما توضیح میده چیجوری می خواین به این اهداف دست پیدا کنین.

مثل هر بازاریابی، روش هدف دار فروش موثر بستگی به درک مشتریان تون داره. شما باید بدونین اونا کی هستن و چی میخوان. هم اینکه باید بدونین اونا چه زمانی، کجا و چیجوری خرید انجام میدن. این کار به شما امکان میده تا بهترین کانالای فروش و تکنیکای فروش رو شناسایی کنین.

روش هدف دار فروش موثر
روش هدف دار فروش شما به طور کامل به نیروی فروش تون وابسته. مگه اینکه به طور انحصاری از روش پست الکترونیکی یا آنلاین فروش کنین. جذب فروشندگان مناسب و مدیریت اونا به طور موثر بسیار لازمه.

شما باید مطمئن شین که تیم فروش تون دارای مهارتای لازم واسه ایجاد لید و گفتگو فروش هستن. کارمندان به مشاوره فروش واسه اطمینان از درک روش هدف دار و چگونگی برخورد با مشتریان بسیار نیاز دارن. آموزش رسمی فروش می تونه سود آور باشه. و استفاده موثر از تکنولوژی و بقیه وسایل فروش می تونه به طور زیادی کارایی رو زیاد کنه.

شما می تونین انتظارات فروش و فعالیتای کلیدیِ ماه های آینده در یک طرح فروش دقیق مشخص کنین. یک طرح فروش اینطوری به شما کمک می کنه تا فعالیتای فروش و بازاریابی رو با یکدیگر وصل کنین. مثلا، با ایجاد کمپین فروش و تبلیغاتی واسه ساپورت از عرضه محصول جدید. بودجه فروش رو میشه واسه پیش بینی جریان نقدی و هم اینکه پیگیری کارکرد فروش استفاده کرد. این کار به شما کمک می کنه تا انگیزه پیدا کنین و به فروشندگان موفق پاداش بدین.

سه سطح روش هدف دار فروش موثر
روشای هدف دار، به راههای زیادی استفاده می شن. و شکلای جور واجور مختلفی از روشای هدف دار ازجمله روشای هدف دار رشد، روشای هدف دار بازاریابی و روشای هدف دار کلی کار و کاسبی، روشای هدف دار رقابتی و چیزای دیگه ای به جز اینا هست. سه سطح روش هدف دار که این روزا در خیلی از شرکتا استفاده میشن، عبارتند از:

روش هدف دار سطح شرکت
سوالی که در این روش هدف دار مطرحه اینست که: هدف شرکت واسه رسیدن به تموم؛ رشد؛ ثبات؛ و گسترش به بازارهای جدید چیه؟

روش هدف دار کار و کاسبی در سطح واحد
سوالی که در این روش هدف دار مطرحه اینست که: رقابت شما چیجوری هستش؟ روابط با مشتریایی سطح بالا چیجوری هستش؟ رهبری محصول یا خدمات چیجوری هستش؟ توان مالی چقدر س؟

روش هدف دار سطح بازار
سوالی که در این روش هدف دار مطرحه اینست که: چیجوری رشد می کنین؟ از روش نفوذ، پیشرفت، و تنوع بازار و یا چیز دیگری؟

شکلای جور واجور روشای هدف دار فروش
درسته که تعداد خیلی از روشای هدف دار فروش خاص هست که شرکتا می تونن واسه جلو بردن کار و کاسبی، به پیشرفت و استفاده از اونا بدن؛ اما اکثرا، یکی از شکلای جور واجور روشای هدف دار گسترده مثل موارد زیر هستن:

روش هدف دار ورود به بازارهای هدف جدید
این روش هدف دارِ فروش موثر شامل شناسایی مخاطبان هدف جدید و ایجاد تاکتیک طراحی شده واسه رسیدن، جذب و تبدیل اون مشتریان بالقوهه.

روش هدف دار معرفی اجناس یا خدمات جدید
در این نوع روش هدف دار فروش، شرکتا قصد افزایش فروش از روش افزایش پرتفوی اجناس خود واسه افزایش فروش به مشتریان موجود (از روش بیش فروشی و فروش مکمل) و یا افزایش فروش به مشتریان گسترده تر با جذب مشتریان بالقوه جدید با استفاده از راه حلای منحصر به فرد (اجناس یا خدماتی که تا الان ارائه نشده ان) دارن.

روش هدف دار بیش فروشی و فروش مکمل
در حالی که این روش هدف دار فروش موثر به معنی معرفی اجناس یا خدمات جدید می پردازه، بیش فروشی و فروش مکمل هم اینکه می تونه به عنوان یه روش هدف دار جداگونه با نمونه محصول/خدمات موجود با هدف افزایش ارزش هر مشتری با ارائه ارزش بیشتر در اجناس یا خدمات همراه (پس انگیزه مشتریان واسه خرید کلی تر زیاد می شه) استفاده بشه.

روش هدف دار افزایش تبدیل و فروش در بین مشتریان بالقوه موجود
اگه هدف شرکت شما حفظ بازار هدف فعلیه و شما واسه معرفی اجناس یا خدمات جدید (یا حتی ارائه بسته های ارزش افزوده) برنامه ای ندارین، روش هدف دار شما می تونه فروش رو در این بازار موجود، زیاد کنه. می تونین شکلای جور واجور جور واجور تاکتیکا رو مورد استفاده بذارین تا این روش هدف دار رو به نفع خود بسازین، تاکتیکایی مثل افزایش تجربه مشتری، اضافه کردن ارزش از روش آموزش و اطلاعات، یا تجدید نظر  کردن در ارزش پیشنهادی یا مزیت رقابتی خود.

روش هدف دار افزایش تکرار کار و کاسبی
همه میدونیم که حفظ مشتریان موجود نسبت به پیدا کردن مشتریان جدید، باعث ROI  بالاتری می شه. شرکتایی با یه مدل کار و کاسبی تکراری (مدل اشتراک یا هر چیزی که شامل خرید تکراری می شه) می تونن فروش و سود خود رو با استفاده از روشای هدف دار فروشی که هدفشون افزایش خرید تکراری از پایگاه مشتری هست، زیاد کنن. اینجور استراتژیایی ممکنه شامل تلاش واسه کاهش اعتراض مصرف کنندگان باشه.

پس از شناسایی یه روش هدف دار وسیع، با ارقام و اهداف خاص (مثل تعداد مشتریانی که در سه ماهه بعدی جذب می شن یا درآمد خاص کسب شده از روش کار و کاسبی تکراری طی یک دوره مشخص)، روش هدف دار فروش موثر واسه شناسایی تاکتیکای خاصی که تیم فروش شما واسه رسیدن به این اهداف استفاده می کنه، بیشتر اصلاح می شه.

سخن آخر
تاکتیکای خیلی زیادی هست که شرکتا واسه اجرای روش هدف دار فروش موثر استفاده می کنن. که باعث روند فروش منحصر به فرد و نوآورانه(امیدوار کننده)  می شه. تاکتیکایی مثل انعقاد قیمت و بسته بندی محصول/خدمات، پیشنهادات و پیشنهادای شخصی و تخفیف واسه مشتریان دائمی جهت روشن تر کردن راه و روش فروش و ایجاد یک دید روشن از اینکه چیجوری تیم فروش شما به اهداف خود می رسه، استفاده میشن. در این مرحله، تموم شکلای جور واجور روشای هدف دار فروش دقیقا تنظیم می شن. تا به نقشه های بسیار متمرکز و دقیق برنامه ریزی شده ای تبدیل شن. تا سازمانای فروش مدرن رو به طرف موفقیت جهت دهند.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۶/۵]

روش هدف دار محتوا واسه برندای کسل کننده

روش هدف دار محتوا واسه برندای کسل کننده
تا الان با مطالب زیادی درباره روش هدف دار محتوا در سایت پدیده فکر مهتر همراه بودیم. در این مطلب، درباره روشای هدف دار محتوا که واسه برندهایی که فکر می کنن خلاقیت و ابتکار لازم رو ندارن صحبت می کنیم. امیدواریم که واسه شما عزیزان به درد بخور باشه.

اگه مردم درباره شما حرف نمی زنن، حتما یک دلیلی دارن. دلیل شون این نیس که شما رو دوست ندارن!

اونا درباره شما حرف نمی زنن چون شما کسل کننده هستین.

~ Seth Godin

یک رقابت بزرگ و قوی واسه بازاریابان برندهای کسل کننده اینه که باید محتوایی رو بوجود بیارن که برجسته و باحال باشه -حتی اگه محصول شمام در مقابله با اون، اینطور نباشه! –

چیجوری میشه مردم رو واسه یک برند کسل کننده علاقه مند کرد؟
کلید اصلی اینه که ارائه متمایزی رو بسازین. هر کدوم از برندها یک داستان بی همتا و خاص درباره اصلِ خود، مردم خود و تجربیات خود داره. راه حلِ اون، پیدا کردن یک زمینه معتبر، استفاده از تخیل خلاقانه و گفتن داستان تون به روشیه که باعث جذب و حفظ توجه مردم شه.

محتوای خوب هم مثل برندهای خوب، به حل مشکلات کمک می کنن. برندهای کسل کننده هم همون فرصت رو دارن تا اطلاعاتی رو به اشتراک بذارن که زندگی مشتری رو بهتر کنه و یا به اونا کمک کنه تا در شغل شون به وضعیت بهتری برسن.

واسه ایجاد محتوایی که حل کننده مشکلات باشه – از خودتون بپرسید :

– چه شرایط لازم در جامعه من اتفاق می افته؟

– گروه و قشر خاصی هست که نیاز داشته باشن تا کسی با صدای بلند و رسا به نمایندگی از اونا بلند شه؟

– چیجوری میتونم محتوایی رو تولید کنم که به اونا در حل کردن این مشکلات شون کمک کنه؟

به جامعه خود برسین
اگه محصول شما هیچگونه هیجانی رو ایجاد نمی کنه، اون محتوایی رو بسازین که سبک زندگی، علایق و ماموریت خوانندگان تون رو نشون بده. محتوای شما باید بیش تر روی مصرف کننده تمرکز کنه تا محصول تون!

واسه اینکه از روش محتوا، به جامعه خود برسین از خود بپرسید:

– قصد جذب کردن کی رو دارم؟

– سبک زندگی اونا چیجوریه؟

– علایق و منابع اونا چه چیزایی نیستن؟

– چیجوری میتونم محیطی رو جفت و جور کنم تا درباره این مسائل باهم بحث کنن؟

یک کار به طور کاملً غیرمنتظره انجام بدین
بی توجه و بی اهمیت به اینکه چه محصول و خدماتی ارائه می دین باید بدونین که دلیلی واسه کسل کننده بودن وجود نداره! هر محصولی باید تلاش کنه نشون بده که به روشی باحال، جذاب و حتی شگفت انگیزه.

طوفان ذهنی: لیستی از صفتایی که شرکت شما رو توضیح می کنن گرد بیارین؛ بعد درباره متضادهای این کلمات تحقیق کنین. مثلا؛ اگه سازمان شما یک محیط جدی، خشک و کسل کننده داره می تونین به دنبال ایدهایی باشین که سرگرم کننده، آروم بخش و نوین باشن. در مرحله بعد، محتوای ترکیب شده ای رو که با این ایده ها هم جهت بوده و حضور شرکت شما رو در جهتی به طور کاملً غیرمنتظره نشون بده ایجاد کنین.

نقاط قوت خود رو فعال کنین
خیلی از مردم محتوا رو با نویسندگی برابر می دونن. اما نویسندگی (بلاگ – کتابای الکترونیکی – کتاب و …) تنها یک راه واسه ایجاد محتواست که واسه همه افراد هم مناسب نیس.

واسه اینکه نقاط قوت تون فعال شه، از خودتون بپرسید:

– ترجیح می دین خودتون رو چیجوری بگید؟ اگه از بودن در مقابل دوربین حال می کنین، پستای ویدیویی رو ساخته و شخصیت خود رو در این محتوای ویدیویی اضافه کنین. اگه ترجیح می دین به چشمون مردم نگاه کرده و به اونا انرژی بدین، صحبتای درگیرکننده ای رو ایجاد کرده و فرصتایی رو جفت و جور کنین که می تونه رسانه شما باشن.

– مردم خیلی راحت می تونن هدایا و استعداد شما رو شناسایی کنن؟ شاید به اونا گفته باشین که رسانه ای عالی هستین و یا میتونین بهترین محتوا رو با کلمات ایجاد کنین. پس استعدادهای خود رو کشف کنین و ببینین که خروجی مناسبی واسه بیان اونا در اختیار دارین یا نه.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

روش هدف دار مقابله با مدهای زودگذر

روش هدف دار مقابله با مدهای زودگذر
امروز درباره سیستمای پخش صحبت می کنیم. و همینطور روش هدف دار مقابله با مدهای زودگذر و خطرات تهدیدکننده بازارهای با رشد سریع رو مورد مطالعه قرار می دیم.

سیستمای پخش
بررسی سیستمای پخش باید شامل سه نوع سئوال زیر باشه:

کانالای پخش کدم ان؟
روندها کدم ان؟ چه کانالایی از اهمیت رو به رشدی دارن؟ چه کانالای جدیدی پا به میدون گذاشته و یا شایدً می ذارن؟
کی در کانال از قدرت برخورداره و چقدر احتمال داره این قدرت منتقل شه؟
ایجاد یک کانال جدید پخش ممکنه به امتیازات رقابتی پایدار منجر شه. مثلا شرکت جورابای لگز، با بسته بندیای تخم مرغ مانندشان، امکان فروش اونا در سوپرمارکت­ها رو دشت کردن. برنامه لگز شامل این موارد می شد: پخش امانی، بسته بندی جورابا در محفظه ای که سرقت اونو تقریباً مشکل می ساخت، استفاده از ویترینای کم جا و وایس تاده، کیفیت بالا، اجناس قیمت مناسب همراه با تبلیغات ملی و عملیات داخل فروشگاهی مثل ایجاد سفارشات و انبار.

روندهای بازار
در بسیاری مواقع مفیدترین بخش بررسی محیط طرح این سؤال هستش که روندهای بازار چه هستن؟ این سئوال دو جنبه مهم داره: بر تغییر تمرکز داره و مشخص می کنه چه چیز مهمه. آگاهی استراتژیکی که تقریباهمیشه یافته ها به درد بخور داره.

بحث در مورد روندهای بازار می تونه به مثل خلاصه مفیدی از بررسیای مشتری، رقبا و بازار باشه. ازاین رو شناخت روندها در مراحل پایانی بررسی بازار به درد بخور هستش.

روندها در مقابل مدهای زودگذر
شرکت زندل گروپ باور داره که سه سؤال می تونه در کشف روند واقعی در مقابل مد کارساز باشن:

چه چیز محرک اینه؟ روند از یک بنیان ثابت و پایه ها تشکیل می شه. روندها بیشتر متأثر از تغییرات جمعیتی، ارزشا، سبک زندگی و فناوری هستن.
چقدر عمومیت داره؟ فقط به یک گوشه سودآور بازار محدود می شه؟ نیاز داره عادت نهادینه شده رو عوض کنه؟ سرمایه زمانی یا مالی جذب شده یک مانعه؟
فراگیره؟ در بین گروه ها یا صنایع حرفی واسه گفتن داره. مثلاً جنسای غربی، درزمینهٔ سلامتی، غذا، تناسب اندام و طراحی شاخص هستن.
مشاهدات فیث پاپکرن نشون میده که مدها به اجناس مربوط می شن درحالی که روندها به محرکایی که مصرف کنندگان رو مجبور به خرید اون اجناس می کنن.

پیتر دراکر در مورد مد باور داره که تغییر، چیزیه که مردم اونو انجام میدن، درحالی که مد چیزیه که مردم درباره اون حرف میزنن.

معنی اون اینه که روند، به منابع و اقدام متکی به داده ها نیاز داره، تا اینکه فقطً ایده ای باشه که تصاویر رو ثبت کنه.

دراکر هم اینکه باور داره که رهبران امروز نیاز دارن پا رو از نوآوری بالاتر گذاشته و به مأموران تغییر تبدیل بشن. نتیجه واقعی از تشخیص و اقدام واسه روند به دست نمیاد حتی وقتی که واقعی باشن! بلکه از ایجاد و هدایت اونا حاصل می شه.

عوامل کلیدی موفقیت
این عوامل دو گونه ان. اول چیزای مهم استراتژیکی هستن که ً مزیت نیستن چون بقیه هم اونا رو دارن، اما از دست دادن اونا ضعف بزرگی هستش. نوع دوم، قوتای هدف دار، اونایی هستن که یک شرکت به اونا می بالد، داراییا و تواناییای به دست اومده در بررسی رقبا مبنایی هستش که می تونه از روش اونا عوامل کلیدی موفقیت رو شناسایی کرد.

موارد قابل توجه اونایی هستن که الان دارایی و توانایی بنیادی تلقی می شن، و مهم تر از آن، اونایی که در آینده اینجور جایگاهی رو دارن. در اجناس مصرفی، مهارتای بازاریابی و پخش در مراحل شروع و رشد بسیار لازمن، اما عملیات و تولید در مرحله بلوغ و افول اهمیت بیشتری می پیدا کنن.

مخاطرات بازارهای با رشد بالا
رفتار عادی استراتژیستا در جستجوی بخشای رشد، بیشتر همراه با یه سری از مخاطراته. همون گونه که در شکل زیر نشون داده شده مخاطراتی وجود دارن که:

تعداد و تعهدات رقبا ممکنه بزرگ تر اون باشه که بازار بتونه اونو ساپورت کنه.
ممکنه رقیبی با مزیت محصول برتر یا هزینه پایین، وارد شه.
عوامل کلیدی موفقیت ممکنه تغییر کنن و سازمان نتونه خود رو با شرایط جدید موافق کنه.
ممکنه فناوری عوض شه.
ممکنه رشد بازار، واسه جفت و جور انتظارات کم بشه.
ممکنه نبود ثبات قیمتا درنتیجه ظرفیت مازاد یا اقدام به کاهش قیمت جنسای گرون واسه جذب مشتری رخ بده.
واسه رسیدن به اندازه رشد بالا ممکنه منابع کافی در اختیار نباشه.
ممکنه پخش مناسب در دسترس نباشه.
در ادامه، به بررسی هر کدوم از این خطرات پرداخته و راهکارهای مناسب رو مطالعه می کنیم. با ما همراه باشین.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

روش هدف دار منابع انسانی

روش هدف دار منابع انسانی
روش هدف دار منابع انسانی پایه یک منابع انسانی موفق و میشه دید، که بصورت گسترده در داخل سازمان و داخل صنعت در ارتباط ( با استفاده از استعدادای نورانی ) به رسمیت شناخته شده باشه شک نداشته باشینً منابع انسانی یک مزیت رقابتی پایداره، وقتی که یک سازمان با مدیریت درست اون هنرنمایی می کنه. چشم انداز روشن و اهداف مشخص و ساده کلید موفقیت منابع انسانی هستن.

روش هدف دار منابع انسانی در سازمانای مدرن

روش هدف دار مدیریت منابع انسانی سازمانای مدرن با تمرکز کامل بر فرآیندا و سیاستای منابع انسانی از ایجاد مزیت رقابتی پایدار ساپورت می کنه. روش هدف دار منابع انسانی کمک می کنه تا به ساخت مزیت رقابتی و کارکرد منابع انسانی، که با رقبای موجود در بازار فرق داره، بدین.

روش هدف دار منابع انسانی، سیاستا، استانداردها، نقشا و مسئولیتای منابع انسانی سازمان رو با روش هدف دار کلی سازمان هم جهت می کنه، و کلا باعث می شه روندای سیستم واسه درخواست واحدای کار و کاسبی جهت رسیدن به موفقیت آماده باشن. این باعث می شه منابع انسانی در رشد خود و سازمان تعادل بسازه. و هم اینکه واسه رشد داخلی منابع انسانی باید مراقب باشه تا سطح رضایت کارکنان این بخش کاهش پیدا نکنه.

این مجموعه راه منطقی ساخت یک مدیریت منابع انسانی مؤثر در سازمانه که، به قوی تر شدن سازمان و آماده شدن اون واسه چالشای بازار کمک می کنه. سازمان رو واسه آینده آماده می کنه.

روش هدف دار منابع انسانی یک سند اصلی واسه چندین سال منابع انسانی سازمانه که کارکنان منابع انسانی واسه موافقت بیشتر باید اونو به روز کنن، کارکنان منابع انسانی باید واسه تغییر خیلی از فرآیندها، نقشا و مسئولیتای داخلی و خارجی و هم اینکه واسه معرفی ابزارای جدید آماده باشن. و این به اون معنیه که روش هدف دار منابع انسانی چیزی نیس که درزمان چند ماه اجرا شه، اجرا اون طی چند سال اتفاق میفته.

روش هدف دار منابع انسانی، منابع انسانی رو واسه افزایش بهره وری، اجرای روشای هدف دار رشد و سیاست در منابع انسانی آماده می کنه.

هیچ روش روش هدف دار منابع انسانی نمیتونه به عنوان بهترین روش در بازار باشه، چراکه روش هدف دار منابع انسانی یک سند منحصر بفرد سازمانیه که از ترکیب پیشرفت فرهنگ سازمانی، پیشرفت و بهبود فرهنگ فرآیندای منابع انسانی، بازخورد مدیران و کارکنان، و پیشرفت صنعت و جامعه شکل میگیره. روش هدف دار منابع انسانی بصورت بی همتا واسه هر سازمان عمل می کنه.

خیلی از سازمانا، واسه طراحی روش هدف دار منابع انسانی مشاوران منابع انسانی رو استخدام می کنن در آخر یک فایل powerpoint قشنگ تحویل می گیرن. که شامل اسلایدای جدا سازی و بررسی، و اجرا طرحای آمادهه که در آخر هیچ وقت اجرا و اجرا نمیشه.

پیشرفت روش هدف دار منابع انسانی

پیشرفت روش هدف دار منابع انسانی یک پروسه سخت و زمان بره، نیاز به یک تیم مسئول از منابع انسانی جهت طراحی و پیشرفت داره، و نمیشه توقع داشت یک یا دو نفر به تنهایی اونو طراحی و اجرا کنن.

روش هدف دار منابع انسانی به روشنی فرموله شده و تیم مسئول باید با اطمینان مسائل مهم اونو در راه درست هدایت کنن. تیم روش هدف دار منابع انسانی باید با استفاده از منابع و کارکنان منابع انسانی، از بسیاری مدیران و کارکنان سازمان بصورت منظم بازخورد بگیره.

تیم پیشرفت روش هدف دار منابع انسانی سندی روشن و موثر رو طراحی و تهیه می کنه، اونو به دست مدیریت ارشد سازمان رسونده و پس از تأیید ایشون، به بقیه مدیران و کارکنان سازمان ابلاغ می شه.

اجرا روش هدف دار منابع انسانی

طراحی روش هدف دار منابع انسانی به سختی به تکامل می رسه، اما از مدیریت منابع انسانی مؤثر انتظار میره که برابر با زمانبندی طرح و کیفیت مورد نظر، اجرای موفقیت آمیزی داشته باشه.

اجرای روش هدف دار منابع انسانی از تیم اجرایی میخواد تا با تولید یافته های استاندارد، ظرفیتای مدیریت تغییر، ارتباطات و طراحی سیاستای منابع انسانی و بخش جدید منابع انسانی رو بسازه.

اجرای روش هدف دار منابع انسانی به معنی کار همیشگی از تیم مدیریت منابع انسانیه، نه از دست دادن اعتماد به نفس در طول زمان اجرا!

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

روش هدف دار منابع انسانی در رسانه های اجتماعی

روش هدف دار منابع انسانی
منابع انسانی تغییرات سریعی به خود میگیره. همیشه باید علنی و روشن بوده و ارتباط برقرار کنه. تا جایی که سازمان باید به یک عضوی از جامعه تبدیل شه. نمیتونه بر جوامعی که روش هدف دار منابع انسانی رسانه اجتماعی ندارن تمرکز کنه. یک جامعه آنلاین از منابع انسانی، ارزش آنلاین برند رو در ارزش استخدام آنلاین زیاد می کنه که این موضوع، اثر مثبت در حجم بیشتر و رضایت مشتری داره.

روش هدف دار منابع انسانی در رسانه های اجتماعی چیه؟
روش هدف دار منابع انسانی در رسانه های اجتماعی، اهداف حضور آنلاین رو مشخص می کنه. ساختار منابع انسانی بدون اهداف مشخص، توانایی فرستادن پیام رو به جوامع آنلاین نداره!

این روش هدف دار، مخاطب هدف، پیاما و وسیله استفاده شده واسه ساخت یک جامعه آنلاین اختصاصی رو تعریف می کنه. روش هدف دار، اولویتا رو جهت رسیدن تنظیم کرده و منابع انسانی رو جهت استفاده، تعریف می کنه.

تنظیم کردن یک تقویم ارتباطی مناسب واسه رسانه های اجتماعی بسیار لازمه. منابع انسانی هم می دونه که پیامای جوامع آنلاین چیجوری باید گسترش پیدا کنن.

این روش هدف دار می تونه با مبحث ارتباطات داخلی فرق داشته باشه اما در رده بندی روش هدف دار منابع انسانی و فرهنگ سازمانی قرار می گیره.

تمرینای بخش منابع انسانی، یه تیکه از فرهنگ سازمان هستش. منابع انسانی باید قادر به جذب افراد باشن، خصوصاً کسائی که به فرهنگ سازمانی علاقه مندن! اونا می تونن بهترین گزینه واسه استخدام نیروی جدید سازمان باشن.

سازمان شما باید قادر به شناسایی بهترین ابزاری که واسه ساخت یک جامعه آنلاین (تشکیل شده از علاقه مندان) مناسبه باشه.

حضور آنلاین، دیگر فقط به معنی رسیدگی به وبلاگ یا سایت شرکت نیس! بلکه این روزا معنی بسیار گسترده تری رو داره. مثل حضور در سایتهایی مثل فیسبوک، توییتر و … . یادتون نره که حضور در این شبکه های اجتماعی، با هدف جذب مخاطب بیشتره.

حضور آنلاین، دیگر فقط به معنی رسیدگی به وبلاگ یا سایت شرکت نیس! بلکه این روزا معنی بسیار گسترده تری رو داره. مثل حضور در سایتهایی مثل فیسبوک، توییتر و … . یادتون نره که حضور در این شبکه های اجتماعی، با هدف جذب مخاطب بیشتره.

به چه دلیل یک جامعه آنلاین بسازیم؟

دنیا با سرعت زیادی در حال تغییره. مزیت رقابتی از روش فعالیتای پنهونی منابع انسانی صورت نمی گیره. بلکه بصورت عمومی اعلام می شه. باید پیشرفته باشه و خیلی راحت قابل کپی کردن نیس! lمسئله امروز درباره استعداد افراده. شرکت شما باید فرصتای شغلی رو واسه کشف استعدادهای برتر تبلیغ کنه. اما طبیعتاً، قبل از آماده سازی مردم واسه دریافت اون، تبلیغ نمی کنین. منابع انسانی باید به اندازه کافی قوی باشه تا بقیه برنامه های فرصتای شغلی رو اعلام کنن. بهترین کسائی که می تونن درخواست کار دهند خود افراد هستن!

یک جامعه آنلاین واسه به رقابت کشاندن اهداف منابع انسانیِ سازمان لازمه. این روزا باید واسه جذب استعدادهای برتر تلاش زیادی کرد. اونا از روش شرکتهای بزرگ واسه مدیریت منابع انسانی هم جذب می شن.

مشخص کردن مخاطبان اصلی آنلاین

مهم ترین بخش روش هدف دار رسانه های اجتماعی مشخص کردن مخاطبان اصلی این قسمته. چیجوری مخاطبان اصلی آنلاین رو پیدا کنیم؟

منابع انسانی شما، در طول مصاحبه های کاری باید از مردم بپرسند که چگونگی حضورشون در اینترنت چیجوریه؟ منابع انسانی شما باید عادات کارمندان شما رو بشناسه. کارمندان شما تا ساعات زیادی می تونن درباره فیسبوک، توییتر، لینکدین و … براتون صحبت کرده و قدرتمندترین منبع اعضای آنلاین رو شناسایی کنن.

ساخت یک جامعه آنلاین شک نداشته باشینً به این معنی نیس که در جستجوی گوگل صفحه اول باشین. یک جامعه آنلاین یعنی شما دو راه واسه ارتباط با اعضای جامعه خود دارین.

ساخت یک جامعه آنلاین شک نداشته باشینً به این معنی نیس که در جستجوی گوگل صفحه اول باشین. یک جامعه آنلاین یعنی شما دو راه واسه ارتباط با اعضای جامعه خود دارین.

[تعداد: ۲۴    میانگین: ۴.۸/۵]

روشای هدف دار اینستاگرام واسه بازاریابان خلاق

اینستاگرام از وقتی که در سال ۲۰۱۲ به وسیله فیسبوک خریداری شد، رشد زیادی رو به خود دید. واقعیت اینه که ۴۰۰ درصد رشد داشته. به خاطر همین، جزو وسیله فوق العاده لازم واسه بازاریابان هستش.

به چه دلیل اینستاگرام؟
در اول، باید گفت که اینستاگرام بسیار کاربرد آسون داره. از طرفی، تا این لحظه مثل فیسبوک تبلیغاتی نیس! و گزینه صمیمی تریه واسه کسائی که بهتر می دونن پول و پله و سرمایه بازاریابی رو در فضاهای دیگری بکار بندند.

چون اینستاگرام چشمیه، جلب کردنِ توجهِ کسی به اون، آسون تر از جلب کردن توجه اون به فیسبوکه. یک بخش اساسی دیگر هم اینه که اینستاگرام با هر دنبال کننده ۵۸ بار رفت و امد بیش تر نسبت به فیسبوک داره. و این رقم اینستاگرام نسبت به توئیتر ۱۲۰ بار بیش تره. این واسه هر کسی که اعداد رو دوست داره بسیار بامفهوم هستش.

روشای هدف دار خلاقانه اینستاگرام
اینستاگرام، فضاهای زیادی واسه خلاقیت گسترده س. اما اگه برنامه دارین که از این شبکه به عنوان کانال بازاریابی استفاده کنین بهترین کار اینه که بعضی روشای هدف دار رو قبل اینکه جهش خود رو به فرسودگی بکشونین اعمال کنین. بالاتر از آیتمایی مثل داشتنِ بایویی (Bio) قابل اطمینان و استوار به همراه نشانی URL برید. یک تصویر پروفایل عالی لینک کردن حساب فیسبوک و نکات چون رو یادتون نره:

۱- واسه پستای خود یک تم انتخاب کنین
برنامه ای رو واسه نوع چیزایی که قراره پست کنین پیشرفت بدین. با اعمال این روش هدف دار، حسابای هدف دارِ بیش تری دارین. با تِمی که دور و بر پیام اصلی شما در چرخشه یا مربوط به موضوعی که در حال ارتقای اون هستیده باقی بمونین. این تم شایدً شامل رنگه. بذارین هر چیزی که انتخاب می کنین رو فالوورهای تون (فالوورهای بالقوه) هم در جریان قرار بگیرن.

۲- بایوی اینستاگرام تون
این روشنه که باید یک بایو داشته باشین. بدین منظور تلاش کنین پیامی رو انتخاب کنین که شما رو به عنوان یک متخصص و حرفه ای نشون داده و توجه افراد رو به طرف چیزایی که گسترش می کنین جلب کنه. در آخر، به ترافیک سایت تون کمک کردین.

۳- سایت شما
مطمئن باشین که سایت تون متناسب مرورگرهای موبایل، بهینه سازی شده باشه. چون بیشتر کاربران اینستاگرام، از گوشی موبایل استفاده می کنن. همونطور که گفته شد نشانی URL سایت تون باید در بایوی اینستاگرام تون قرار بگیره. علاوه برآن، باید روی هر پست هم بطور جدا از هم رؤیت شه. هم بطور واترمارک و هم بصورت توصیفی و به شکل کامنت!

۴- تصاویر ساده و مفهومی
حواسِ یک فرد معمولی در عرض ۸ ثانیه پرت می شه. پس خیلی با اهمیته که بتونین توجه مخاطب رو به سرعت، با تصاویری روشن و مفهومی که خیلی هم به فکر کردن نیاز ندارن بدزدید. این عکسا باید باحال باشن، مخاطب رو دعوت کنن و در عین حال سادگی خود رو حفظ کرده باشن. چون بیشتر کاربران، با موبایل هستن، بعضی محدودیتای اسکرین هم هست پس، بعضی تصاویر با تکستای زیاد، ایده آل به حساب .

۵- پست گذاشتن همیشگی
هرچه بیش تر پست بذارین، سریع تر رشد می کنین.

بعضی از بزرگ ترین حسابای اینستاگرام بطور روزانه ۴ الی ۱۰ پست می ذارن. شاید واسه شما انجام این کار ممکن نباشه اما دست کم یک یا دو پست رو در روز شک نداشته باشینً بسازین.

۶- # هشتگا و @ منشنا
چون هشتگا در توئیتر پیشنهاد می شد، واسه استفاده در اینستاگرام کمی مشکل هستن. اما هرچه بیش تر باشه، بهتره. ۱۱ هشتگ در هر پست، به نظر رقم جادوییه اما می تونین این عدد رو تا ۳۰ زیاد کنین. حتی اگه همه اونا در تصویر هم بکار نرفته باشن، بازم خوبه.

تگ کردن یک حساب کاربری دیگر که بطور مستقیم یا غیرمستقیم در به پست شما مربوط می شه بهترین راه واسه استفاده از این ویژگی اینستاگرامه. دقت کنین که از این ویژگی الابختکی (از اسامی تصادفی و رندومی) استفاده نکنین؛ چون ممکنه از طرف اینستاگرام غیرفعال شده یا خسارتی ببینین.

۷- اشتراک گذاری لوکیشن
دقیقاً به اندازه منشن و تگ، لوکیشن هم بسیار کاربردیه. لوکیشن دستگاه گوشی خود رو روشن کنین. این کار جزو بهترین کارا واسه افزایش رفت و امد با مخاطبان تونه.

۸- تصاویر سفارشی
تصاویر مناسبی رو که واسه حرفه تون مناسبه پیدا کنین. شایدً پس از پیدا کردن اونا، می خواید کاری کنین که مشخص شه این عکس مخصوص شماس. می تونین عنوانی رو بسازین. یا نقل قولی رو از شخصی مشهور روی اون درج کنین. شاید هم نگاه کلی به محصول فکر خوبیه. بی توجه به چگونگی سفارشی کردن شما، مطمئن شید که لوگو یا نشانی URL خود رو گذاشته اید. اینجوری طرفداران شما خیلی راحت شما رو در سطح اینترنت پیدا می کنن.

دوستان عزیز اگه موارد دیگری هست که فکر می کنین میشه به این لیست اضافه کرد، می تونین در کامنت واسه ما بفرستین.

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۹/۵]

روشای هدف دار بازاریابی بدون استفاده از شبکه های اجتماعی

روشای هدف دار بازاریابی که  بدون استفاده از شبکه های اجتماعی بشه انجام داد چه چیزایی هستن؟

روشای هدف دار بازاریابی
واسه بازاریابی کردن اجناس شرکت، شبکه های اجتماعی ابزاری راحت هستن. وقتی که می خواین بازاریابی اجناس رو شروع می کنین از کدوم شبکه شروع می کنین؟ سئوال ما معنیش این نیس که اجناس رو در اینستاگرام بذاریم؛ بلکه کِی و چیجوری باید این کار رو انجام بدیم؟

شبکه های اجتماعی به جزئی جدا نشدنی از زندگی ما تبدیل شده. ممکنه اجناس شما در رسانه های اجتماعی اشباع شده باشه و تبلیغات شرکت بین هزاران آگهی پنهون شه! به غیر از شبکه های اجتماعی چی می تونه به بازاریابی اجناس ما کمک کنه؟ در این مقاله نکتهایی رو واسه بازاریابی اجناس شما بدون استفاده از شبکه های اجتماعی در نظر گرفتیم. با ما همراه باشین.

نمایشگاهای تجاری
نمایشگاهای تجاری ممکنه هزینه هایی رو طبق حضور مهمانان ویژه خود از شما بطلبد. اما نتیجه بسیار با ارزشه. بهترین امتیازات نمایشگاهای تجاری، ارتباط داشتن با شکلای جور واجور مشتری از شکلای جور واجور شرکت هاست. یکی از بهترین روشای هدف دار بازاریابی روز دنیا، صحبت مواجه با صاحبان کسب و کارای تجاریه. دنبال بازار مورد هدف خود در نمایشگاه باشین. با احترام جلو برید و بعد از معرفی خود از مخاطب اجازه بگیرین تا اجناس خود رو به اون معرفی کنین. به شکلای جور واجور بخشا سر بزنین و با تمرکز، کارای بقیه رو چک کنین تا بتونین با دیگر صاحبان کار و کاسبی ارتباط بهتری برقرار کنین.

وبلاگا
بعضی از مردم شبکه های اجتماعی و وبلاگا رو به هم در ارتباط میسازن و اونا رو یکی می دونن. اما این دو بخش به طور کاملً از هم مجزاست. به وسیله وبلاگا می تونین مشتریان بسیاری به دست بیارین تموم تصاویر اجناس یا توضیحات خدمات خود رو در وبلاگ خود بذارین. به مشتری مورد هدف خود فکر کنین:

به چی نیاز داره؟ به مد و فشن؟ تربیت کودکان؟ کار و کاسبی؟ هزاران چیز دیگر!

وبلاگایی رو که مخاطبان دنبال می کنن پیدا کنین و به وبلاگا پیشنهاد همکاری بدین. به این شکل می تونین مشتریان زیادی رو جذب کنین. از وبلاگای دیگر بخواهید ایمیلای مخاطبان خود رو در اختیار شما بذارن تا بتونین اونا رو به لیست مشتریان خود اضافه کنین.

مطلب پیشنهادی: چیجوری یک ایمیل بی اشکال ارسال کنیم؟

آگهی نوشتن در وب سایتای در ارتباط
حرفایی درباره صنف مشخصی از کار و کاسبی تو ذهن خود دارین و می خواین چند ساعت درباره اون سخن بگید؟ به طور مثال: ایده ای دارین واسه طراحی و بسته بندی بهتر یه محصول؟ هر اون چه تو ذهن خود دارین روی یک کاغذ بنویسین و اونو واسه وب سایتا بفرستین. از اونا بخواهید آگهی رو در سایت خود واسه شما بذارن تا بعضی از مخاطبانی که به سایت مراجعه می کنن آگهی شما رو هم بینن. موضوعاتی که می تونین درباره اونا مقاله بنویسین رو انتخاب کرده و محتوا تولید کنین تا به وب سایتا ارائه بدین. می تونین محتوای خود رو در مکانایی چون شرکتا، مدارس، جلسات افراد نخبه و … ارائه بدین. طبق مخاطبان مورد هدف خود محتوایی متناسب تولید کرده و واسه بازاریابی اجناس خود به کار ببرین.

مطلب پیشنهادی: چیجوری محتوای جذاب و خاص تولید کنیم؟

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۴/۵]

روشای هدف دار بازاریابی واسه پیشرفت کار و کاسبی

روشای هدف دار بازاریابی
روشای هدف دار بازاریابی واسه پیشرفت کار و کاسبی چه مواردی هستن؟

زمان بسیاری لازمه تا یک شرکت با استفاده از کمپینای بازاریابی به کار و کاسبی خود پیشرفت بده. واسه رشد هر کاری موسسها باید به مزیت رقابتی که در بین اونا و رقباست توجه زیادی داشته باشن. بعضی شرکتا چه پیشرفته و چه در حال پیشرفت در هر موقعیتی به دنبال استراتژیایی هستن تا کار خود رو رونق بخشن. در این مقاله روشای هدف دار کار و کاسبی و بازاریابی رو که به پیشرفت کار و کاسبی تون کمک می کنن به شما عزیزان معرفی می کنیم. با ما همراه باشین.

همکاری با شرکتای تجاری
مشارکت شرکتای تجاری در کار بازاریابی نکته جالبیه. شما می تونین با همکاری دیگر سازمانا یک کمپین بازاریابی بسازین و از تجربیات هم بهره ببرین. با مشارکت مراکز تجاری محتوایی قوی تر ارائه بدین. شکلای جور واجور تکنیکای فروش رو واسه جذب مردم و فروش دیگر اجناس به کار ببرین به طور مثال واسه علاقه مندان به هنر از شکلای جور واجور موسیقیا در وب سایتای خود استفاده کنین. تموم کارای روزانه خود رو به شکل یادداشت بنویسین تا مورد بررسی و بررسی قرار بگیره.
با در نظر گرفتن بررسیای انجام شده سایتا در ۲۴ ساعت شبونه روز فقط ۳۰ درصد از مردم رو که کار و کاسبی تجاری دارن می تونن جذب کنه تا محتوای اونا رو بخونن. ۳۳ درصد دیگر با مطالعه محتوای نشریات، رادیو، تلویزیون سپری می شه و ۲۰ درصد هم تلاش می کنن در تصمیم گیریای شرکت واسه خرید از شرکتای حریف دخالت داشته باشن. فکر می کنین چند درصد از مردم مخاطب شما باشن؟ مهم نیس اجناس شما چی باشه مهم رفت و امد درست با مشتریاس. از کانالای جور واجور در شبکه های اجتماعی جهت بازاریابی اجناس خود استفاده ببرین تلاش کنین اجناس شما جور واجور و متناسب با شکلای جور واجور فصلا باشن.

واسه مشتری داستان تعریف کنین
داستان گویی یکی از موثرترین روش در بازاریابیه. اما چیجوری میتونیم اونو به شکل مدرن استفاده کنیم؟ احتیاجی نیس قصه زندگی خود رو واسه مشتری تعریف کنین از سرشناس بودن، کیفیت و فروش خوب یک نام تجاری داستان بسازین، بعضی وقتا تلنگرهایی کوچیک مثل داستان می تونه فروش شما رو زیاد کنه. محققان فهمیدن شرکتا با اجناس خود می تونن خاطرات گذشته مردم رو زنده نگاه دارن. این یه روش هدف دار بازاریابیه. با اجناس خود مردم رو به یاد خاطرات خوب گذشته بندازین. این آزمایش می تونه پول خوبی رو واسه شما حاصل آورد.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴/۵]

روشای هدف دار بازاریابی واسه پروژه ها

روشای هدف دار بازاریابی واسه پروژه ها
نداشتن روش هدف دار در بازاریابی می تونه نقطه ضعفی خطرناک باشه. باید ثابت کنین که واسه پروژه خود از روشای هدف دار فکر خودتون استفاده کردین.
چیجوری می تونین کاری کنین که مشتریان اجناس شما رو خریداری و از خدمات شما استفاده کنن؟

طرحای تبلیغاتی
انتخاب محصول رو با هزینه های مصرفی و تاثیرات توضیح بدین. کدوم فعالیتای گسترش محصول رو رقبا استفاده نمی کنن؟ چیجوری به تبلیغات خود در بازار مورد هدف نگاه می کنین به نکات زیر توجه کنین.

چیجوری از تبلیغات واسه رسیدن به بازارهای مورد هدف استفاده می کنین؟ از تلاش شخصی خودتون استفاده می کنین یا برنامه آموزشی خاصی دارین؟

سیاستای اعتباری
اون چه رو که به مشتری ارائه می دین با سیاستای اعتباری واسه مشتری توضیح بدین.
از برنامه های نظارت بر برنامه های فروش واسه دریافت مطالبات خود کمک بگیرین تا مشخصات فروش شرکت رو با دقت در اختیار داشته باشین.

طرح خدمات مشتریان
به مشتری توضیح بدین چیجوری قبل و بعد فروش خدمات خوبی به مشتری خود ارائه بده. تموم روابط خوب با مشتری و روشای موندگاری رو با اونا آموزش بدین.

طرح پخش

اون چه رو که محصول قبل از خرید و بعد از خرید دچار اون می شه رو توضیح بدین. مثلا لباسی ممکنه بعد از شستن رنگ اون کم رنگ شه و …
به شکل نقد اجناس خو رو به فروش می رسونین یا نه!
مشتریان شما می تونن با استفاده از ایمیل محصولی رو بخرن؟ یا باید حضوری در محل فروش حضور داشته باشن؟ طرح فروش خود رو با قراردادهای دقیق اجرا کنین.

روشای تست بازار
روش خود رو به این شکل توضیح کنین: مشتریان شما چه کسائی هستن و چه چیزایی درباره شما شنیده ان؟
بسته بندی و طراحی محصول

چگونگی طراحی و بسته بندی محصول رو واسه مشتری خود توضیح بدین. این کار باعث بهتر شدن محصول تو ذهن اونا می شه. درباره حجم محصول، وزن اون، شکل، رنگ، و توضیحات نوشته شده روی بسته بندی سخن یگویید. دقت کنین کلمات مناسب درباره محصول رو به کار ببرین.

سیاستای قیمت گذاری
درباره هزینه های مواد نپخته، حمل و نقل، مالیات، و … واسه مشتری توضیحاتی رو در نظر داشته باشین. با این کار مشتری میفهمه. توضیحات شما به قیمت مربوط می شه. به یاد داشته باشین توضیح قیمت گذاری به فروش محصول کمک زیادی می کنه به شکلی قیمت کالا رو در نظر بگیرین که در بازارهای جور واجور قیمتای مختلفی داشته باشه چون رقبای شما ممکنه در هر بازاری وجود داشته باشن.

ترکیب اجناس و خدمات

اگه اجناس و خدمات خود رو با هم ترکیب می کنین به مشتری خود توضیح بدین چیجوری خدمات و اجناس شما مکمل یک دیگرند این کار باعث فروش بیشتر شما می شه.

زمان ورود به بازار
بگید چه زمانی تصمیم گرفتید به بازار وارد شید و چیجوری به این تصمیم رسیدید؟
به یاد داشته باشین اگه محصول و خدمات شما در زمان مناسبی به بازار ارائه شده باشه باعث اعتماد مشتریان به شما می شه.

سیاستای گارانتی اجناس
به مشتری خودتون بگید چه ضمانتی واسه استفاده از محصول شما هست.

درمان بازار

روی احتیاجات مشتری تمرکز کنین همه افراد شرکت باید روی نیاز مشتری در محصول تمرکز ویژه ای داشته باشن. اول نیاز مشتری رو بشناسین بعد محصول رو به فروش برسونین با این کار مشتری بیش تر جذب شما می شه.
روی سود تمرکز کنین نه حجم اجناس فروش خوب هدفی عالی واسه درمون بازاره.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۲/۵]

روشای هدف دار بازاریابی واسه کسب و کارای کوچیک

روشای هدف دار بازاریابی به کمک شما بین تا کسب وکار خود رو بهتر کنین. در این پست به بعضی از اونا می پردازیم:

روشای هدف دار بازاریابی
از مشکلات کسب و کارای کوچیک سنتی مثل شما اینه که نیاز دارین خیلی از مردم شما رو بشناسن و بدونن کی هستین و چه کاری انجام می دین. اما ، شما پول زیادی هم واسه پرداخت در این مورد ندارین!

این همون موقعیست که باید خلاقیت رو در پیش بگیرین و بی پروا باشین. خیلی از کسب و کارای کوچیک بخاطر کمبود نقدینگی راه های باارزش اما ارزانی رو پیدا کردن تا بتونن صحبت کردن راجبه خودشون رو در بین مردم گسترش دهند.

در این پست می خوایم ببینیم چه کارایی انجام دادن و به چه دستاوردهایی رسیدن.

مشتری قیمت رو تعیین می کنه
از سال ۲۰۱۳ headsets.com خرده فروش الکترونیکی در سان فرانسیسکو که در بیشتر مواقع واسه کسب وکارها می فروخت دو مورد از خط تولید خود رو با استفاده از روش هدف دار فروش غیرمعمولی پیشرفت داد: هرچقدر که می خواین، پرداخت کنین! (محدودیتا: چیزی که ارائه می شه خوبه فقط واسه تکرار مشتریان و تنها واسه یک واحده)

Mike Faith موسس و مدیر اجرایی اون میگه: خیلی از مشتریان هزینه کاملِ واحدها رو پرداخت کردن -۱۱۹ و یا ۳۱۹ دلار- تنها ۳ نفر تا الان یک دلار پرداخت کردن. اون ادامه میده: برگشت سرمایه تقریباً ۳۰ درصد بیش تر از آن چیزیه که یک کمپین بازاریابی عادی باید تولید کنه. Mike باور داره که این روش هدف دار درآمد شرکت رو ۶ تا ۸ درصد زیاد کرده.

کسب وکار خود رو به جای دیگری بفرستین
در سال ۲۰۰۹ یک کافی شاپ در لندن به نام Prufrock ، اعلام کرد کسائی که مشتریِ ۸ قهوه باشن و کارتی رو که استامپ خورده دریافت کنن یک قهوه رایگان Prufrock به اونا تعلق میگیره.

از صاحبان این کافی شاپ میگه: من می دونستم فکر خوبی واسه کارکنان شهریه که بطور منظم به اونجا واسه نوشیدن قهوه سر میزنن.

این روش هدف دار توجه زیادی رو به خود جذب می کرد و باعث رونق کسب وکار می شد. درآمد اون از ۱۸ درصد به ۲۰ درصد زیاد شد که بخاطر مشتریان جدیدی بود که واسه کارت، در سه ماهه اول به اونجا مراجعه می کنن.

معرفی کنین
ده سال قبل، شرکت حسابداری A P Robinson & Co. در آمریکا، علاقمند بود که خودشو در صنعتی که حضور داشت از بقیه تمییز بده. پس به مشاوره با Jim Connolly (مشاور بازاریابی و کسب وکار) پرداخت. جیم به اون گفت: رویدادهای شبکه سازی ماهانه رایگان به مشتریانت ارائه بده. جایی که اونا بتونن دیگر مشتریان شرکتت رو ببینن! جیم میگه: این رویدادهای شبکه سازی منظم ارزش زیادی داشت و واسه افراد خیلی سخت بود که نخوان با Robinson همکاری کنن. برگزاری این رویدادها هزینه خاصی هم واسه شرکت دربر نداشت. اونا فکر می کنن تا وقتی که شرکتا در کنار مشتریان بتونن در رویدادها شرکت کنن، رابینسون می تونه مشتریان جدیدی به دست بیاره.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۹/۵]

روشای هدف دار بازاریابی بی اثر و به درد بخور

روشای هدف دار بازاریابی به درد بخور و بی اثر رو خوب بشناسین تا بتونین در زمان و موقعیتای جور واجور گزینه درست اونو بکار گیرید.

روشای هدف دار بازاریابی
در دهه ۱۸۰۰ میلادی Edgar Degas گفت: هنر، اون چیزی که می بینین نیس! هنر همون چیزیه که باعث میشین بقیه ببینن.

همین موضوع درباره بازاریابی هم صدق می کنه

یک بازاریابی موفق تصاویری رو تو ذهن مشتری بالقوه طرح می کنه. این یه سری از ویژگیا یا حقایق درباره شما نیس. بلکه دقیقاً راجبه نیازها و خواسته های مشتریان صحبت می کنه. به اونا نشون میده که شما چیجوری می تونه کمک شون کنین. همینطور به اونا نشون میده که شما چقدر علاقه مند هستین تا کمک شون کنین. بله؛ همه چیز در “بهترین، واسه مشتری” ریشه می دواند. همه چیز!

یک بازاریابی بی اثر، تصویری از ارائه دهنده رو خلق می کنه که تموم اون درباره کسب وکار، اجناس و یا خدماتیه که ارائه میده. خشکه. مثل خوندن بروشورهای دهه پنجاهه و به فراموشی سپرده می شه.

مطلب پیشنهادی: به چه دلیل پیام تبلیغاتی و بازاریابی تون نتیجه نمی ده؟

پیامی که اینجا منتقل می کنیم به طور کاملً ساده س!: اگه می خواین مشتریان بهتری جذب کنین، پس تصاویری بهتری بوجود بیارین.

یک نوشته کارشناسانه به مردم انگیزه میده تا از شما خرید کنن، استخدام تون کنن شاید هم با شما تماس گرفتن. خوانندگان غیرفعال رو به مشتریانی تبدیل می کنه که بصورت نقد پرداخت می کنن.

بعضی از عادتای بازاریابی بی اثر
بازاریابی چیزیه که هر کسی واسه کسب وکارش به اون نیاز داره اما نمی خواد پولی واسه اون صرف کنه. خیلی از کسب وکارها ارزش این پیامای بازاریابی شون رو می بینن اما یه سریای دیگه هم ارزش رو در ایجاد یه برنامه بازاریابی هدف دار می دونن. نبود بازاریابی کافی کمبود فرصتای فروش همراه هستش. واسه افزایش درآمد و فروش بهتر باید از اشتباهات عادی دوری کنین که بعضی از اونا در ادامه قید می شه:

۱- طبق نیازها، کسب وکار فکر میکنه که بازاریابی تموم شده!
آمار نشون میده که وقتی موتور بازاریابی خود رو متوقف می کنین یعنی دوباره به ۸ الی ۱۰ ماه به گذشته برمی گردید. یک ماشین بازاریابی که خوب روغن کاری شده باشه بطور همیشگی و پیوسته می تونه جریان ثابت از افراد علاقه مندی که به ارتباط با شرکت مشغولند رو دریافت کنه.

مشتریان بطور روزانه در حال ورود و خروج از چرخه خرید شمان. اینکه امروز ساعات خالی ندارین تا بخشی از اونو به بازاریابی اختصاص بدین معنیش این نیس که حتماً مشتری هم به انتظار شما نشسته باشه! شما با اینکار در حال نیرو بخشیدن به رقبای خود هستین.

حتی شاید فکر می کنین کندتر بودن اقتصاد، بهونه خوبیه تا سرمایه گذاریای خود رو روی بازاریابی متوقف کنین اما از این عادت خود دوری کنین!

۲- هیچ روش هدف دار منسجمی واسه بازاریابی کسب وکار وجود نداره!
یک گفته قدیمی هست که به طور کاملً صحت داره و میگه “مراقبِ چیزایی که درخواست می کنین باشین…” روش هدف دار بازاریابی شرکت باید همیشه به شکل هدف دار کسب وکار خود لینک شده باشه. تیم مدیریت به هنگام ایجاد روش هدف دار کسب وکار باید شناسایی کنن که چیجوری می تونن هر کدوم از منابع رو واسه دریافت بیشترین حد امتیازات ممکن بکار گیرند تا به رشد و موفقیت شرکت کمک کنن.

بازاریابی یعنی روش هدف دار کسب وکار رو بدست آورده و از آن واسه جذب اون دسته از مشتریانی که به وسیله تیم مدیریت “ایده آل” هستن استفاده کنه. هم اینکه، تیم بازاریابی باید پیامای کلیدی رو بسازه که بیان کننده روش هدف دار بازاریابی باشه و تو ذهن مخاطب یا همون مشتری بالقوه تنها یک یا دو تصور بسازه تا اون بدونه که این شرکت در چه کاری برجستهه و مزیت رقابتی اون چیه.

مطلب پیشنهادی: مهم ترین عامل واسه موفقیت در بازاریابی

۳- درنظر نگرفتن موتور جستجو
در مقاله های زیادی به اهمیت دنیای وب و -به دنبال اون- موتور جستجو واسه کسب وکار معمولی پرداختیم اینجا هم لازمه یادآوری کنیم که سایت شما، اولین تاثیر رو روی مخاطب شما برجای میذاره. پس درنظر بگیرین که اگه واسه موتورهای جستجو قابل دیدن نباشین و در دسترس شون قرار نگیرید هیچوقت واسه شرکت کردن در معامله ای دعوت نمی شین!

مطلب پیشنهادی: دروغایی درباره موتورهای جستجو

اگه پس از خوندن این مطلب فهمیدین که مرتکب اونا میشین از همین فردا که شنبه هم هست اقدامات لازم رو شروع کنین. واسه دریافت مشاوره در این مورد می تونین از همراهیِ کارشناسان پدیده فکر مهتر استفاده کنین. از روش این لینک

[تعداد: ۷    میانگین: ۵/۵]

جهان بدون بازاریابی محتوا چیجوری می شد؟

بازاریابی محتوا و اهمیت اون مبحثیه که در سایت حاضر بطور مفصل راجبه اون خوندیم. اما امروز در این پست قصد ما اینه که ببینیم اگه بازاریابی محتوا نبود، جهان چیجوری می شد!

بازاریابی محتوا
تصور کنین دوست تون یک لینک ویدیو واسه تون می فرسته و شمام روی اون کلیک می کنین. نمایشی خنده دار در مورد خطرات سیگار کشیدن پخش می شه. روز بعد، در حال اندازه گیری جریان اینستاگرام خود، تصویری از یک وبلاگ نویس رو می بینین که پیراهن مورد نظر شما واسه خرید رو پوشیدهه. روی تصوی کلیک می کنین، برند اونو پیدا می کنین، و چند دقیقه بعد این پیراهن در سبد خرید انتظار خرید رو میکشه. حالا، جهانی بدون بازاریابی محتوا رو تصور کنین.

دوست شما هیچوقت اون ویدیو رو براتون نمی فرستد، پس شما نمی تونین در بین یاد گرفتن چیزای مهم، از آن لذت ببرین و بخندین. شما هیچوقت عکس وبلاگ نویس و پیراهن رو نمی ببینین، پس با این مسئله باید کنار بیایید. جهان بدون بازاریابی محتوا ، تنها جهانی بدون انتخاب مدا و فیلمای خنده داره. محتوا ما رو محاصره کرده. فقط ممکنه تا زمان از دست دادن اون،  متوجه نشیم که چی داریم.

چی رو می خونید؟
با در نظر گرفتن گزارش تحقیق وضعیت اقتصاد تولید کننده سال ۲۰۱۷، یک ​​مصرف کننده متوسط در آمریکا، ماهانه از ۴۰۰ سایت بازدید می کنه. فرد معمولی در اون وب سایتا، بیشتر از ۲۰۰ مقاله می خونه و این پتانسیل رو داره که حدود ۲۰ بار در روز با یه جور از بازاریابی محتوا یا چیز دیگر، مواجه بشه.

بدون بازاریابی محتوا، بطور زیادی مقالات و پستای وبلاگی کم تری واسه مطالعه آنلاین هست. شاید ترجیح بدین که اخبار رو بخونین، و یا چند نظر رو در مورد رویدادهای جاری بخونین. وبلاگا به جای اینکه مثل امروز راهنمای سبک زندگی باشن، مثل گذشته طولانی می شن، چیزی مثل دفتر خاطرات!

اینترنت کسل کننده و بی روح هستش
طبق تحقیق Nielsen  وب سایتای معتبر در رتبه دوم مورد اعتمادترین تبلیغات هستن. حدود ۷۰ درصد از مردم اعلام داشتن که به اطلاعات و محتوای موجود در سایت خودِ یک شرکت اعتماد می کنن.

حال، جهانی بدون محتوا رو تصور کنین. چی در اون وب سایتای معتبره؟ شاید فقط نام شرکت و عکس از محصول! شاید هم جزئیاتی در مورد هزینه های شکلای جور واجور و اطلاعاتی در مورد محل عرضه و تهیه اجناس.

اما اون چیزی که وجود نداره ویژگی هاییه که به سایت ارزش بازدید میده. هیچ گزارشی در مورد محصول یا اطلاعاتی درباره تاریخچه نام تجاری وجود نداره.

حتی ممکنه به جایی برسه که گویی برندها هیچ وب سایتی نداشته و ندارن. در آخر به این نتیجه می رسن که به چه دلیل باید واسه چیزی هزینه کرد که هیچ استفاده ای از آن نمی شه؟

چیجوری از چیزای جدید باخبر میشین؟
طبق تحقیق Nielsen مورد اعتماد ترین شکل تبلیغات، دریافت پیشنهاد از افرادیه که می شناسین. به لطف بازاریابی موثر، بخش “آدمایی که می شناسین” به سرعت واسه در برگرفتن شخصیتا و تاثیرگذاران اینترنتی در حال گسترشه.

مطالعه انجام شده به وسیله توییتر و Annelect به این نتیجه رسیده که تقریبا ۴۰ درصد افراد در توییتر پس از دیدن یک توییت از طرف موثر، خرید انجام دادن.

اگه بازاریابی محتوا یا موثر وجود نداشته باشه، چیجوری چیزای جدید و خدمات مهم رو پیدا می کنین و می خرید؟ جهان به طرف روش قدیمی انجام کارا برمی گرده، یعنی وقتی که شاید یک یا دو نفر در یک منطقه در مورد چیزای نوین خبر دارن، به موسیقی مناسبی گوش میدن، و لباسای جدیدی واسه پوشیدن دارن.

از اونجا که معمولا فقط تعداد انگشت تعدادی فرد آگاه در مورد چیزای جدید تو یه شهر و یا شهرستان هست، گزینه های در دسترس واسه بیان وجود و توانایی تون واسه آگاهی پیدا کردن در مورد چیزای جدید، محدود می شه. مصرف کنندگان به جای داشتن دنیایی مهم از چیزها، فقط به تعداد انگشت تعدادی از این موارد مهم محدود می شن.

به تفاوتای بین تلویزیون سیاه و سفید و تلویزیون رنگی فکر کنین. درست مثل به فرق بین یک جهان پر از بازاریابی محتوا و یک جهان بدون اینه.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

جهت استخدام نیرو به این پنج نکته توجه کنین

نکات استخدام نیرو
شرکتا همیشه به دنبال استخدام نیرو (سریعتر، خلاق، نوآور، و دارای شرایط) هستن.
بعضی وقتا شرکتا آدمایی رو استخدام می کنن که این صفات رو ندارن و خود شرکت به آموزش اونا می پردازه یا دوره های آموزشی براشون برقرار می کنه.
بعضی شرکتا در انتخاب کارمندان با اینجور صفاتی کم کاری می کنن؛ در صورتی که اونا به آدمایی با مشخصات بالقوه و خاص نیاز دارن.
پس باید انتخاب شما واسه اینجور آدمایی طبق اصول قانونی شرکت باشه.
امروز ۵ نکته ای رو که درباره استخدام اینجور آدمایی در سازمان مؤثره واسه تون توضیح می دیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

نکته واسه استخدام افراد در شرکتای تکنولوژی
۱- همیشه به تخصصا اعتماد نکنین!
در عصر سرعت و تکنولوژی من به مدرکا و تخصصای هر فردی اعتماد ندارم!
هر فردی که واسه استخدام اومده و تخصص خاصی داره معنیش این نیس که اون در کار خود حرفه ای بوده و از همه بهتره. اگه دنبال شخصی هستین که طرز فکر، انتظارات و توانایی لازم رو واسه یادگیری و آموزش در کار داره پس روی مدرک و تخصص تمرکز نکنین.

۲-  از آدمایی که شکلای جور واجور مدارک رو حمل کردن دوری کنین.
بدیش اینه بعضی شرکتا آدمایی رو که مدرکای بیشتری دارن استخدام می کنن به ویژهً مدرکایی مثل مایکروسافت، سیسکو، اوراکل. خود شخص فکر میکنه که با داشتن این مدارک خیلی در کار مهارت داره اما بعضی نه مهارت رو دارن نه تخصص لازم رو!

۳- بعضی از مشکلات شرکت رو در دیدار اول بگو کنین.
بعضی از مشکلات فنی شرکت رو واسه آزمایش شخص در دیدار اول و مصاحبه مطرح کنین و ببینین جواب و تفکر و راه حل اون واسه مشکلی که مطرح کردین چیه.

۴- کار معینی رو به اون محول کنین و نتیجه رو ببینین.
واسه استخدام هیچ وقت عجله نکنین! بعضی از کارا چند روزه یا چند ساعتی تموم می شن و واسه انجام دادن اونا زمان زیادی نیاز نیس؛ با این کارای کوچیک اونو بیازمائید و ببینین اون چقدر در کار مهارت داره و چقدر به زمان و قرارای کاری احترام میذاره. اگه گزارش کار پایانی رو واسه شما آورد واسه اطمینان از اینکه این گزارش و کار حاصل تلاش اونه از آن سؤالاتی رو بپرسید.

۵- اونو به یک شام کاری دعوت کنین.
می دونم شاید کمی عجیب باشه اما ما اینجا به بُعد (پیشرفت منابع انسانی) توجه می کنیم. واسه این منظور حتماً قسمت معینی از شرکت رو به این کار اختصاص بدین.
بعد از تموم شدن ۴ نکته اول نکته پنجم که دعوت به یک شام کاریه رو جدی بگیرین. شما می تونین در این جلسه از اهداف فرد در زندگی و کار اون خبردار شین.
اهداف هر فردی می تونه کلید موفقیت اون در کار باشه این جور بهتر می تونین پیام خود رو به فرد برسونین و اون بهتر می تونه قبول کرده و مسئولیتای زیادی رو پذیرا شه.

[تعداد: ۳    میانگین: ۴/۵]

جهت موفقیت در کار و کاسبی B2B ، تجربه مشتریان رو درنظر بگیرین

موفقیت در کار و کاسبی B2B
واسه موفقیت در کار و کاسبی B2B چه کاری باید انجام داد؟

به نظر می رسه مصرف کنندگان سریع تر از کار و کاسبی ای که از آن خرید کردن، نمو کردن. مردم بیشتر با یکدیگر صحبت می کنن و توجه کمتری به مواد برندهای بازاریابی دارن.

اونا در حال خوندن بررسیا و مقاله های خبری هستن و تا اونجا که ممکنه تلاش می کنن تا اطلاعات رو جمع آوری کنن، پس می تونن بهترین تصمیم رو بگیرن و با کمک اینترنت، تموم اطلاعات که خیلی راحت چند کلیده، بگیرن.

این روند تحقیقات مصرف کننده، یه مدت حد واسطی در فضای B2C بوده، اما خریداران آینده نگر وقتی که میخوان واسه شرکتی که در اون کار می کنن خرید کنه، تحقیق مشابه آنلاین رو انجام میدن. این یک تغییر کندتر واسه بازاریابان B2B بوده. جایی که یه بار برندهای B2B پیامای خود رو کنترل کردن، حالا بررسیای آنلاین کار و کاسبی رو تعریف می کنن.

سایتای بررسی جمعیت مثل G2Crowd، مشاوره نرم افزار، Capterra و بازارهای جور واجور برنامه B2B، راه تحقیق مشتریان B2B رو تغییر دادن. پس، شرکتای B2B باید گامای بعدی رو به خاطر جلب رضایت مشتریان برداره. در زیر واسه نگهداشتن تجربیات مشتری در جلو و نام تجاری B2B خود در مرکز، راه هایی اومده:

توانا سازی تیم مراقبت از مشتری شما!
طبق یک نظرسنجی انجام شده گذشته به وسیله Avanade، مشتریان کار و کاسبی حاضر به پرداخت به اندازه ۳۰ درصد بیشتر واسه یه محصول یا سرویس که تجربه بهتر شده مشتری رو پیشنهاد میده، هستن تا مطمئن شه شرکت شما میتونه روابط بین مشتری رو بسازه.

شما نیاز دارین تا یک تیم مراقبت از مشتری رو بسازین که می تونن آموزش ببینن و مسائل کاربران رو حل و فصل کنه. حتی بهتر از حل و فصل کردن مشکلات مشتریان، تیم شما می تونه محصول رو جمع آوری و پیگیری کنن. این می تونه کمک کنه که چه کالاهایی بیشترین محبوبیت رو داره و وقتی که مشتریان به ساپورت بیشتر نیاز دارن تا از مشکلات و نارضایتی جلوکیری کنن.

تجربه مشتری بعد از فروش تموم نمیشه!
شرکتای B2B بیشتر فراموش میکنن که چقدر تجربه پس از فروش مهمه و چیجوری می تونه فروش آینده رو تعیین کنه. تیم مراقبت از مشتریان باید به طور دوره ای پس از اینکه توافق رو امضا کردن، اونا رو دنبال کنن. مثلا، با شناسایی نقاط عطف کلیدی کاربران، مانندویژگیای خاص که مشتری استفاده می کنه، شما می تونین موادی رو که اون نیاز داره تا به هدفش برسه، مشخص کنین. نه فقط این مراقبت از مشتری فرصت رفت و امد و روابط رو بوجود میاره، بلکهآن رو هم تضمین می کنه که هر کدوم از مشتریان در راه موفقیت و رضایت هستن.

وقتی که مشتریان به وسیله خدمات به مشتری شما، سورپرایز می شن، به اونا بذارین که به دنیا بگن ۶۱ درصد از مصرف کنندگان بررسیا رو قبل از تصمیم خرید با در نظر گرفتن Econsultancy و بررسیای مشتری راه مؤثری واسه افزایش اندازه ابقا واسه شرکتای B2Bه.

ارائه یک تجربه بزرگ مشتری، بخش مهمی از مراحل فروش کلیه.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

جهش ژنی در آدمایی که شبا دیر می خوابن

جهش ژنی در آدمایی که شبا دیر می خوابن به وسیله محققان کشف شد!

جهش ژنی
تا دیروقت بیدار موندن، شاید تقصیر شما نباشه. چون احتمال داره شما به همین روش به دنیا اومده باشین!

شما رو به عنوان جغد شب می شناسن؟ شاید جهش پیدا کرده باشین.

محققان در دانشگاه Rockefeller نیویورک به این نتیجه رسیدن که تمایل بیدار موندن تا دیروقت، حاصل جهش ژنیه.

ژن CRY1 (که به ما کمک می کنه تا ساعات شبانه روزی رو وقتی احساس خواب آلودگی می کنیم کنترل کنیم) در خیلی از آدمایی که تجربه انرژی بیش تر در شبا دارن رو به طور کاملً متفاوت نشون میده. این جغدهای شب که در ژن شون جهش ایجاد شده چرخه شبانه روزی طولانی تری رو نسبت به بقیه دارن به خاطر همین باعث می شه تا دیروقت بیدار بمونن. این یافته ها در مجله Cell به چاپ رسیدن.

شمام اگه شبا تا دیروقت بیدار می مونید و دلیل اونو نمی دونین، شایدً خوشحال میشین اگه بگیم مقصر شما نیستین! مثل مشکلات دیگری که بخاطر جهش ژنی اتفاق میفته (مثل حمله خواب/narcolepsy)  این سندرمِ جغد شب، هم یکی از اوناس. واقعا، اینجور جهش ژنی از هر ۷۵ نفر یک نفر رو گرفتار می کنه.

در خیلی از افراد، سطح ملاتونین در حدود ۹ یا ۱۰ شب، شروع به افزایش می کنه. اما به گفته محققان، در فردی که دچار این نوع جهش ژنی شده (اصطلاحاً DSPD) این اتفاق تا قبل از ساعت ۲ یا ۳ بامداد رخ نمی ده!

با تحقیق DNA این شخص، محققان به این نتیجه رسیدن که جهش در ژن CRY1 اتفاق افتاده و همه خونواده این فرد هم نشونه هایی از DSPD یا مشکلات همیشگی دور و بر خواب رو دارن. ۵ نفر از اعضای خونواده هم عاشق این جهش ژنی شدن.

ولی بالاتر از همه اینا، محققان به این نتیجه رسیدن که این نوع جهش غالبه. یعنی داشتنِ تنها یک کپی از آن، می تونه باعث مشکلات بی خوابی شه.

[تعداد: ۸    میانگین: ۳.۸/۵]

جوایز نقدی Gopro واسه بوجود آورندگان تصاویر باحال !

سازنده دوربین با تکنولوژی بالا در نظر دارن برنامه ای واسه بوجود آورندگان تصاویر باحال برپا کنه. Goporo امروز اعلام کرد که واسه خالقان جوایز نقدی شامل ۵۰۰ دلار واسه بهترین عکس،۱۰۰۰ دلار واسه بهترین ویدیو جدا نشده و ۵۰۰۰ دلار واسه بهترین کلیپ ویرایش شده در نظر داره. Gopro حدودا ۵ میلیون دلار هزینه واسه ابتکار قرار داده که الان تاریخ اتمام نداره .

زندر لوری گفت: این یک رقابت و مسابقه نیس بلکه یک کمپین مداومه .جوایز Gopro ، شرکت کنندگان رو واسه ارائه دادن از بین محتوای بحث جور واجور مثل موسیقی،ماجراجویی،خونواده یا علم تشویق می کنه .

این شرکت ادعا می کنه که این برنامه می تونه راهی باشه واسه کاربران با استعداد تا درآمدی به دست بیارن . ، بیشتر از ۱۵ میلیون صاحبان تکنولوژی دوربینای فیلمبرداری وجود دارن که مقدار خیلی از محتواها رو در شبکه های اجتماعی به اشتراک می ذارن . شرکت کنندگان کارای خود رو در سایتای اجتماعی بیشتر از عادی به اشتراک می ذارن . محبوبترین اجناس دوربین Hero3ه .

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

جک دورسی، امید کردستانی رو به عنوان رئیس هیئت مدیره توییتر منصوب کرد

جک دورسی، مدیرعامل جدید توییتر در حال ایجاد تغییراتی در توییتره تا جون دوباره ای به این شبکه اجتماعی ببخشد. دورسی ساعاتی پیش اعلام کرد که از این پس امید کردستانی به عنوان رئیس هیئت مدیره توییتر اجرای نقش می کنه.

جک دورسی ساعاتی پیش اعلام کرد که امید کردستانی از این پس به عنوان رئیس هیئت مدیره توییتر انجام وظیفه می کنه. کردستانی سابقه بلند بالایی در شرکتای نام آشنای دره سیلکون داره که مهم ترین و طولانی ترین این فعالیتا در گوگل بوده. کردستانی سال گذشته پس از قطع همکاری با گوگل دوباره به این شرکت برگشت، اما پس از اینکه لری پیج و سرگیی برین ساختار گوگل رو تغییر داده و هلدینگ آلفابت رو تاسیس کردن، کردستانی به عناون مشاور به انجام وظیفه واسه آلفابت ادامه داده.

همونطور که اشاره کردیم کردستانی یکی از افرادیه که از اولین روزای تاسیس گوگل در این شرکت به کار مشغول شد. ایشون یه سال پس از اینکه سرگئی برین و لری پیج این شرکت رو تاسیس کردن، وارد گوگل شد تا پایه های تجارت در این شرکت نوپا رو بنا کنه. طبق گزارشای منتشر شده الان کردستانی رابطه کاری با گوگل نداشته و فقط به عنوان مشاور در کنار این کمپانیه.

بیشتر از ۳ توییت منتشر شده از کل ۱۱ توییتی که کردستانی منتشر کرده، به بیان احساسات کردستانی در مورد کار در توییتر در کنار جک دورسی اختصاص داره. ایشون بیان خوشحالی کرده که می تونه در کنار دورسی به عنوان رهبر جدید توییتر به کار مشغول شه. همونطور که اشاره کردیم، دورسی تغییرات زیادی رو در توییتر در دست اجرا داره که مثل اون میشه به اخراج بیشتر از ۳۳۰ کارمند این شرکت اشاره کرد که بالغ بر ۸ درصد از کارکنان این شرکت رو شامل می شه.

دورسی در این رابطه ایمیلی رو به کارکنان توییتر ارسال کرده که بخشی از آن به شکل زیره:

ما با در پیش گرفتن برنامه های بازسازی نیروی کار خود به دنبال حرکت به طرف جلو هستیم تا از این روش شرکت رو قوی تر از پیش در راه پیشرفت بذاریم.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

حذف صندوق پستی Lumia به وسیله مایکروسافت!

پیش از اینکه Lumia 950 در مغازها رود، مایکروسافت مجبور به حذف یکی از ویژگیای ویندوز ۱۰ روی موبایلا شده که این ویژگی باعث سقوط همیشگی یک اپلیکیشن شد. هفته گذشته اپلیکیشن موبایل و تقویم، به وسیله به روز رسانی، همه مردم رو از وجود صندوق پستی متحد آگاه کرد که به درستی کار نمی کرد.

مایکروسافت قصد داشت تا از این صندوق پستی جهت آماده کردن یک صفحه نمایش تک واسه تموم ایمیلا استفاده کنن. این یکی از ویژگی گوشی iPhone با سیستم عامل iOS 4 از سال ۲۰۱۰ شده. حذف این ویژگی یک ضربه واسه مشتریانی هستش که توقع داشتن تا Lumia جدید خوب در برابر رقبای خود ظاهر شه.

ویندوز به تموم کمکایی که می تونین به وسیله گوشی موبایل دریافت کنین، نیاز داره. گزارش گارتنر در سه ماهه سوم ۲۰۱۵ نشون داد که این سیستم تنها ۱/۷ درصد از تلفنا رو در سطح جهان شامل می شه، در مقایسه با اینکه این درصد سه ماهه مشابه سال پیش ، ۳ بود.

گوشی Lumia 950 و داداش بزرگتر خود XL 950 گفتن که فشار زیادی واسه اجرا کردن ویندوز ۱۰ به عنوان سیستم عامل روی تموم دستگاه ها متحمله.

مایکروسافت به شرکای سخت افزاری و پیشرفت دهندگان در این زمان که در تلاش هستن تا اشکالات رو به کمترین حد ممکن برسانند نیاز داره.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

حرکت بسته های پستی در خیابون

بسته پستی شما به دستتون نرسیده؟

Swiss Post به هر روش اونو براتون پیدا می کنه. یک اقدام جذاب و ساده از طرف جانگ وون مت/ لیمات از اداره پست سوییس به شکل یک شاهکار تبلیغاتی در فضای بیرون از خونه در شهر لوسرن سوییس باعث شد تا ۳۰ بسته پستی به پرسه زدن در خیابون واسه پیدا کردن گیرنده های مورد نظر خود بدن .

فناوری نمی تونست از این ساده تر باشه: بسته ها با استفاده از ماشینای کنترلی و به وسیله ۳۰ راننده حرفه ای در سطح شهر به حرکت در اومدن.

نکته به درد بخور کمپین این بود که شما در صورت نبود دریافت بسته مورد نظر، احتیاجی به دریافت اون در نزدیک ترین دفتر پست به محل زندگی خود ندارین.

شما می تونین با مراجعه آنلاین (یا استفاده از نرم افزار Swiss Post از روش یک کد QR ثبت شده روی فرم تحویل)، جا و زمان دریافت بسته مخصوص به خود رو مشخص کنین. یعنی، بسته به طرف شما جذب می شه!

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

حرکت فیسبوک به اون طرف لایک

لایکِ معروف فیسبوک با عشق ، خنده ، ناراحتی و عصبانیت همراه می شه : آخرش فیسبوک به اون طرف لایک در حال حرکته.

شبکه اجتماعی امروز گفته که در حال تست کردن شش شکلکه تا مردم بتونن علاوه بر یک لایکِ ساده، احساسات خود رو نسبت به پستا نشون بدن.

حالا، کاربران فیسبوک می تونن عشق ، شادی ، ناراحتی و عصبانیت خود رو با یک کلیک ساده بگن! تست کردنِ این مشخصه جدید، امروز در ایرلند و اسپانیا شروع می شه و انتظار میره که بقیه کشورها هم درزمان همین سال بتونن از این شکلکای جذاب استفاده کنن.

این حرکت اصلا سوپرایز نیس! چون کاربران فیسبوک سالهاست که درخواست آپشنی به نام دیسلایک رو دارن و در آخر، ماهِ پیش، مارک زوکربرگ اعلام کرد که به زودی امکانات جدید تست می شن.

گزینه های شکلک در بین ورژنهای فیسبوک موبایل و دسکتاپ روی پستایی که از طرف دوستان ، صفحات و تبلیغ کنندگانه ، ظاهر می شن .

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

حرکت هوشمندانه گوگل در هندوستان !

کشور هندوستان دومین کشور پر جمعیت جهانه اما بدیش اینه صدها میلیون از مردم این کشور دسترسی به اینترنت ندارن. تازگیا گوگل در تصمیمی هوشمندانه می خواد اینترنت رو به ایستگاهای قطار بیاره.

راه آهن در هندوستان از جایگاه ویژه ای برخورداره و روزانه تعداد خیلی از افراد واسه جا به جایی از قطار استفاده می کنن. گوگل تو یه حرکت هوشمندانه می خواد تا آخر سال آینده میلادی ۴۰۰ ایستگاه قطار مثل ۱۰۰ ایستگاه پر تردد این کشور رو به شبکه وای فای (در اول به شکل رایگان) وصل کنه.

روزانه ۱۰ میلیون نفر در هندوستان از شبکه حمل ونقل ریلی استفاده می کنن که خیلی از اونا دسترسی به اینترنت ندارن. گوگل قول داده که این اینترنت از سرعت بالایی برخوردار باشه طوری که استریم ویدئوهای HD بدون مشکل خاصی به وسیله اون انجام شه.

شک نداشته باشین این کار فقط جنبه نوع دوستی نداره و رقابت با دیگر شرکتا در انجام اینطور فعالیتایی جایگاه خاصی واسه این شرکت به ارمغان میاره.

مایکروسافت با برنامه اینترنت ارزون واسه ۵۰۰ هزار داهات در هندوستان یکی از رقبای گوگله که در این مورد وارد شده. شک نداشته باشین گوگل از این که تعداد بیشتری از افراد امکان مشاهده تبلیغاتش رو داشته باشن سود می برن. نارندرا مودی (اول وزیر هندوستان) تازگیا از سیلیکون ولی بازدید کرده شاید یکی از دلایل اقدام گوگل جلب نظر این مقام هندی باشه.

این اقدام در شرایطی انجام شده که بعضی از مقامات نگرانی خود رو سوءاستفاده احتمالی گوگل از جستجوهای مردم اعلام می کنن. واسه افزایش کیفیت زندگی مردم در این کشور پرجمعیت شک نداشته باشین به فعالیتای بیشتری نیازه و تنها نمیشه به اینطور فعالیتایی براش کافی بود.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

حریم خصوصی کارکنان در سازمان چیجوری رعایت می شه؟

حریم خصوصی کارکنان شاید واسه شما اصطلاع جدیدی باشه اما حتی به اندازه روحیه و انگیزه کارکنان مهمه. حریم خصوصی کارکنان یعنی داده ها و اطلاعاتی که به وسیله خود کارکنان جمع آوری شده و در اختیار شرکت قرار میگیره. در این پست ببینیم که این اطلاعات به وسیله سازمان چیجوری بکار می رن. با ما همراه باشین.

حریم خصوصی کارکنان
Potter Stewart قاضی دادگاه عالی آمریکا گفته که “اصول اخلاق، باخبر شدن از فرق بین “ شما حق انجام کار رو دارین” و “چه کاری واسه انجام درسته” هستش. اون شایدً نمی دونست که تکنولوژیای جدید داده ها چیجوری به زودی قراره مشکلات رو از بین برداره.

با روی کار اومدن تکنولوژی اطلاعات جدید؛ شرکتا می تونن جمع آوری کرده و حجمای بی سابقه ای از داده های بدون ساختار رو بررسی کنن. منظور داده هاییه که به وسیله آدم ایجاد شده. مثل متون موجود در اسناد شرکت، ایمیلا، پاسخای فوری و شبکه های اجتماعی. جمع آوری این داده ها ً از تعهد و التزام گرفته تا ایجاد مدرک واسه دعوی قضایی استفاده می شد.

اما امروز، این داده ها چشم اندازه های جدیدی از ظرفیتای مدیریتی رو باز کرده. مثل چشمی کردن تعاملات کارکنان، نقشه ورداری از تخصص دامنه، جواب به رویدادهای گذشته، پیگیریِ تمایلات کارکنان و جفت و جور کردن بینشایی واسه همه فعالیتای انسانی در سازمان.

این قابلیتا، هیجان، احساس نگرانی و دعوا بیش تری رو ایجاد می کنن. با اینکه این امتیازات، به طور کاملً روشن و بسیار تاثیردارن اما سوالات اخلاقی هست که باید درنظر گرفت. وقتی شرکت همه اطلاعاتی رو که کارکنان تولید کردن جمع آوری کنه، همیشه خطرِ اینکه حریم خصوصیِ کارکنان قربونیِ “سودآوری” شه هست!

راه هایی که شرکتا از داده های کارکنان استفاده می کنن، در این پست معرفی می شه.

کی، کیو می شناسه؟ کی چی میدونه؟
شرکتا از داده های کارکنان استفاده می کنن تا شبکه ای از ارتباطات بین کارکنان، مشتریان، فروشندگان و بقیه مردم مشخص کنه. واسه پیشرفت تجارت و فروش، این یک وسیله مهم حساب می شه. مثلا مدیر فروش یک شرکت خدماتی بزرگ، میخواد بدونه که کدوم یکی از کارکنان قدرتمندترین ارتباط رو با مدیران اجرایی سابق دارن تا با اونا دیدار کنه و کدوم یکی هم درکِ بهتر از موضوع جلسه داره. به هر حال، مناقشهای اخلاقی می تونن باعث رشد شه.

کدوم یکی از کارکنان تمایل به ترک کردن دارن؟
البته درخواست واسه شناساییِ کارکنانی که داخل سازمان خطر پذیرند خیلی هم نامتداول نیس. اما طول و عمق بررسی این چنینی، کارکنان رو با احساس ناجوری از مورد مراقبت قرار گرفتن آزاد می کنه. البته به همون اندازه واسه مدیران هم خطر هست. ممکنه بجای کشفِ مسئله اصلی به استنتاج یافته های آسون تکیه کنن. مثلاً شاید درباره یکی از کارکنان که کمی خدشه در کاراش ایجاد شده فکر کنن که دیگر درگیرِ کار نیس؛ در حالیکه شاید ریشه اصلی رفتار ایشون، از مسائل خانوادگی نشأت بگیره.

جواب فوری واسه حوادث شدید
در طول حوادث شدید، داده های کامل و به موقع می تونه بهترین دفاع در مقابل حوادث یهویی باشه. مثل تحقیقات داخلی در مورد اتهام رفتار نامناسب بین مجری و فرمانبردار. تکنولوژی امروز می تونه همه اطلاعات مربوط به موضوع رو جمع آوری کرده و بررسی کامل ارائه بده تا مدیریت بازخورد موثرتری رو به موقع از خود بروز بده. البته اینکار به مقدار زیادی اطلاعات نیاز داره که با وسایل تحلیلی و جستجوهای قوی می تونه به حریم خصوصی همه کارکنان تجاوز کنه.

این موارد استفاده یک صلح پیچیده بین “کارایی که شرکت می تونه با داده های کارکنان بکنه” رو با “کارایی که شرکت باید بکنه” ارائه میده. مدیران انفرادی واسه اطمینان از اینکه اطلاعات جمع آوری شده در سازمان با رعایت اصول اخلاقی استفاده شن چه کاری می تونن بکنن؟

منطقه راحتیِ حریم خصوصی شرکت رو بشناسین
بدونین که شرکت و کارکنان در چه جایگاهی از احترام به حریم خصوصی قرار گرفتن. هر سازمان و هر کشوری تعریف خاص خودشو از فرهنگ حریم خصوصی داره. در مورد حریم خصوصی کارکنان هم همینطور!

مثلا اتحادیه اروپا مقررات حفاظت از داده های عمومی رو داره که از حریم خصوصی داده های افراد مراقبت کرده و حکومت می کنه. در حالیکه آمریکا، درباره حفاظت از حریم خصوصی سست تر عمل می کنه. تعریف دقیقی از منطقه راحتیِ حریم خصوصی و جستجو واسه پیدا کردن انتظاراتی که از حریم خصوصی موجود در بخش شما و شرکت هست؛ می تونه به تصمیم گیری در مسائل حریم خصوصی کمک بده.

از کمیته حاکم بر اطلاعات سازمان (IG) درخواست راهنمایی کنین.
خیلی از سازمانا خطرات داده های جدا از هم و عایق دار رو شناسایی کرده و واسه ایجاد کمیته ای جهت هماهنگ کردن روش هدف دار اطلاعات حکومتی اقدام کردن. این کمیته میتونه با راهکارهای در دسترس راهنماییایی رو واسه حفظ حریم خصوصی کارکنان پیشنهاد بده تا در عین حال، سازمان در جهت اهداف هم پیش بره.

راهنمایی رو با تیم خود به اشتراک گذاشته و واسه انجام بهترینا تشویق کنین
کارکنان رو تشویق کنین تا استفاده از وسیله ها و منابع شرکت رو واسه اهداف رسمی کسب وکار به کمترین حد ممکن برسانند. از نگاه داشتن اطلاعات شخصی خود در ایمیل شرکت و وسایل سازمان دوری کنن. تا حدممکن از در برابر دید قرار گرفتنای غیرضروری کم کنن.

[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۳/۵]

حساب شبکه اجتماعی چه فایدهایی واسه کسب وکارها داره؟

حساب شبکه اجتماعی شما این روزا جزو داراییای ارزشمندتون هستش.

حساب شبکه اجتماعی
استفاده از وب سایتا و شبکه های اجتماعی واسه همه مثل آب خوردن راحت شده. بدیش اینه واسه خیلی از مردم حتی تصور این که یه روز حسابای خود رو کنترل نکنن بسیار سخته. با کنترل شبکه های اجتماعی می تونین از حال دوستان و خونواده باخبر شید و لحظات خوبی سپری کنین. واسه ورود به شبکه های اجتماعی باید خیلی از اطلاعات خود رو در اختیار شبکه های مورد نظر بذارین تا بتونین با بقیه ارتباط برقرار کنین. (اطلاعاتی مثل، شماره تلفن، سن، موقعیت جغرافیایی، جنسیت و ایمیل) ممکنه این اطلاعات واسه شما عادی باشن اما باید گفت این اطلاعات مهم هستن. بیش تر شرکتا واسه راه اندازی وسایل کسب وکار خود به این اطلاعات نیاز دارن، این شرکتا میخوان بدونن شما کی هستین، چی می خواین و دوست دارین به کجا برید.

کی در شبکه های اجتماعی شما رو می بینه؟
بیش تر شبکه های اجتماعی امکاناتی دارن که اون چه شما منتشر می کنین رو می بینن و با سهولت کنترل می کنن. این یکی از مسائل مرئی واسه شماس، شما نمی تونین مسائل مخفی دیگر رو بدونین. موقعیتای جغرافیایی، تصاویر و نظرات بقیه درباره پستای انتشار شده شمام کنترل می شه. این چند نمونه از پستای منتشر شده شماس. پس مراقب اون چه منتشر می کنین باشین.

دانشگاها
بعضی از دانشجویان درک نمی کنن خیلی از رفتار و عملکردشون در سایتا و شبکه های اجتماعی می تونه یافته های خطرناکی رو واسه آینده درسی اونا داشته باشه. خیلی از دانشگاها و به ویژه دانشگاهای مشهور استعداد خوبی واسه کنترل دانشجویان در فضای مجازی دارن. انتشار تصاویر غیر اخلاقی در شبکه های اجتماعی و وب سایتا می تونه خطرناک بوده و آینده شما رو تهدید کنه. دانشگاها در صورت مشاهده اینجور پستایی واسه دفاع از خود عملکردای متفاوتی از خود نشون میدن، در صورت تخلف شما مشکلات قانونی و اخراج در انتظارتون هستش.

هتلا
هتلایی که در شهرهای بزرگ و کوچیک وجود دارن بیش ترین کنترل رو روی شبکه های اجتماعی و وب سایتا دارن، چون هتلا نقش اساسی رو در جذب مشتری از روش شبکه های اجتماعی و یا وب سایتا به خود اختصاد دادن. به طور مثال هتلا به طور غیر مستقیم دعوت نامه ای رو واسه زوجای جوونی که در شبکه های اجتماعی تصاویر ازدواج خود رو منتشر کردن ارسال می کنن تا در صورت تمایل به هتل اونا رفته و لحظات خوبی سپری کنن. هتلا قبل از فرستان دعوت نامها غیر مستقیم در شبکه های اجتماعی اول موقعیت جغرافیایی شما رو کنترل می کنن تا اگه در محدوده اونا بودین شما رو جذب کنه.

دنبال کنندگان شما و اهمیت شبکه های اجتماعی
اگه از افراد مشهور بودین و دنبال کنندگان زیادی در فضای مجازی داشتین مراقب هر پستی که منتشر می کنین باشین. مردم با مشاهده تصاویر شما می تونن بیش تر عاشق شما شن و یا شما رو آزاد کنن. چون توقع نداشتن اینجور تصاویری از خود انتشار بدین. در آمریکا قانون جدیدی وضع کردن که تموم حسابا در شبکه های اجتماعی کنترل می شن خوندن این خبر به شما گوش زد می کنه که تا چه حد کنترل شبکه های اجتماعی مهمه. بدون شک این قانون از بیکاری صادر نشده و دولت میخواد بدونه که این فرد خطری واسه کشور داره یا نه! بعد از منتشر کردن هر اون چه انتشار دادین و حتی تاریخ ثبت این پست به وسیله قانون کنترل می شه و شما دائم زیر نظر می باشین.

از معلومات شخصی خود ساپورت کنین
با خوندن موارد بالا حتما نگرانیایی براتون اتفاق و پستایی رو که منتشر کردین و هم اینکه پستایی رو که می خواین منتشر کنین رو کنترل می کنین. اما تموم این به کیفیت حفظ اطلاعات شما بستگی داره. قبل از منتشر کردن هر چیزی اول خوب فکر کنین. حتی اگه تصویری رو منتشر کردین و بعد از چند ثانیه خط بزنین مردم می تونن در همون چند ثانیه تصویر رو ذخیره کنن یا از صفحه شما عکس بگیرن. از شبکه های اجتماعی واسه پیشرفت و جلو بردن کسب وکار خود استفاده کرده و معروفیت و آینده خود رو به خطر نیندازید.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

حسن روحانی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

حسن روحانی ، رئیس جمهور فعلی ایران به عنوان کاندیدا در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حضور داره.

حسن روحانی
حسن روحانی
حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، متولد ٢١ آبان ١٣٢٧ در شهر سرخه (سمنان)، دارای دکترای حقوق و سابقه تحصیل در بخش علمیه قم در حد اجتهاده. ایشون عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری هم هستش.

تحصیلات دانشگاهی و مدارج علمی
دکتری (Ph.D) حقوق اساسی از دانشگاه کلدونیان گلاسکو
(عنوان پایان نامه: The Flexibility of Shariah; Islamic Law)

فوق لیسانس (M.Phil) حقوق عمومی از دانشگاه کلدونیان گلاسکو
(عنوان پایان نامه: The Islamic Legislative Power)

لیسانس حقوق قضائی از دانشگاه تهران

وکیل پایه یک دادگستری (کانون وکلای دادگستری مرکز)

استاد پژوهشی مرکز تحقیقات هدف دار

تحصیلات حوزوی
بیرون فقه و اصول: با اساتیدی چون آیات عظام سید محمد محقق داماد (ره)، شیخ مرتضی حائری (ره) و سید محمدرضا گلپایگانی (ره) سطح عالی: با اساتیدی چون آیات عظام سلطانی (ره)، فاضل لنکرانی (ره) و شیخ محمد شاه آبادی (ره).

گالری خاطرات و تصاویر
حسن روحانی در سایت شخصی خود، در بخش گالری تصاویر به مرور خاطرات و گذشته خود پرداخته که نمونه ای از اونو در زیر می بینین: گالری تصاویر شامل ۶ پوشه با نامای ۲۲ بهمن، دفاع مقدس، مذاکرات هسته ای، سفر به زادگاه (سرخه)، سفر به چهارمحال بختیاری و کوهپیمایی رئیس جمهور می شه.

کنار رود کارون – ٢۵ بهمن ١٣۶۴
دکتر حسن روحانی در طول دفاع مقدس، مسئولیت ‏های زیادی، مثل معاونت فرماندهی جنگ، ریاست ستاد قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء و فرماندهی پدافند هوایی کل کشور رو برعهده داشت.

اقدامات متفاوت حسن روحانی در نوروز
ایسنا نوشت:هر ساله با شروع سال جدید، رئیس جمهور فعالیتا و کارایی رو انجام میده که نسبت به بقیه روسای جمهور متفاوت بوده.

بعضی اقدامات بی سابقه و کم سابقه حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در اولین روزای سال جدید به توضیح زیره:

تبریک تلفنی سال نو به مقام معظم رهبری
رئیس جمهور در سه سال گذشته پس از تحویل سال نو با ایجاد تماس تلفنی سال جدید رو به رهبر معظم انقلاب تبریک گفته. امسال هم روحانی در این گفت وگوی تلفنی که در ساده ساعات سال جدید انجام شد، علاوه بر تبریک سال نو و آرزوی سلامتی و طول عمر واسه رهبر معظم انقلاب، اعلام کرد که سال ۱۳۹۶ بی دودلی در سایه رهنمودها و هدایتای معظم له و اتحاد و تلاش همگانی، و هم اینکه موندگاری اجرای سیاستای اقتصاد مقاومتی، سال پیشرفت بیشتر واسه ملت عزیز ما، سال رونق افزون تر در تولید ملی و هم سال اشتغال بیشتر، به ویژه واسه جوانان هستش.

رهبر معظم انقلاب اسلامی هم در این گفت وگو با تبریک سال نو به دکتر روحانی و خونواده بزرگ ملت ایران، واسه توفیق بیشتر دولت در خدمت به کشور و مردم، آرزوی توفیق کردن.

تبریک تلفنی سال نو و احوال پرسی از همه مراجع عظام تقلید
روحانی هرسال با شروع سال جدید به شکل تلفنی سال نو رو به مراجع تقلید تبریک میگه و جویای احوال اونا می شه. به طور مثال امسال رئیس جمهور در تماسای تلفنی جداگونه با مراجع تقلید، فرا رسیدن سال ۱۳۹۶ هجری شمسی رو تبریک گفت و واسه اونا سلامتی، طول عمر و سالی پر از برکت و توفیق مسالت کرد.

حسن روحانی در گفت وگوهای تلفنی جداگونه با حضرات آیات عظام صافی گلپایگانی، وحید خراسانی، مکارم شیرازی، جوادی آملی، سبحانی، شبیری زنجانی، نوری همدانی، علوی گرگانی و مظاهری از توجه و ساپورتای مراجع عظام تقلید از برنامه های دولت تدبیر و امید در راه خدمت به کشور و مردم سپاسگزاری کرد.

رئیس جمهور در این گفت وگوها تاکید کرد که در سایه رهنمودها و هدایتای رهبر معظم انقلاب، ساپورت و ساپورتای مراجع عظام تقلید، وحدت و تلاش همگانی و هم اینکه ادامه اجرای سیاستای اقتصاد مقاومتی سال ۱۳۹۶ بی دودلی سال پیشرفت بیشتر واسه ملت عزیز ما و سال رونق تولید و اشتغال بیشتر واسه جوانان هستش.

مراجع عظام تقلید هم فرا رسیدن سال نو رو به رئیس جمهور تبریک گفته، از زحمات و خدمات مجموعه دولت در سال گذشته تشکر و واسه خدمت بیشتر دولت به مردم، به ویژه طبقات محروم آرزوی توفیق کردن.

فرستادن اس ام اس تبریک واسه همه مردم ایران
رئیس جمهور با شروع سال جدید یک اس ام اس تبریک واسه همه ایرانیان دارنده خطوط گوشی موبایل می فرسته و سال نو رو به ایرانیان تبریک میگه. در اس ام اس تبریک امسال روحانی اومده: «بهاری پر”امید” و سالی همراه با “پیروزی” و میونه روی براتون آرزومندم. عید شما مبارک.»

البته بعضی منتقدان تلاش دارن با حاشیه سازی خبر این اقدام رو به عنوان فعالیتی تبلیغاتی و گرون واسه افکار عمومی منتشر کنن ولی وزیر ارتباطات در توضیحی گفته که واسه فرستادن این جور اس ام اسا هیچ هزینه ای به دولت مجبور نمیشه.

فرستادن پیام تبریک از روش شبکه های اجتماعی مثل توییتر و اینستاگرام به همه ایرانیان در سراسر جهان
روحانی امسال هم مثل سالای گذشته متن پیام تبریک خود رو از روش شبکه های اجتماعی مثل توییتر و اینستاگرام به اشتراک گذاشت تا ایرانیان بیرون مرز کشور که به اونا اس ام اس تبریک نمی رسه پیام تبریک رئیس جمهوری اسلامی ایران رو دریافت کنن.

دیدار از مراکز بهزیستی یا کودکان بی سرپرست
رئیس جمهوری هر سال تنها چند ساعت پس از سال تحویل از یکی از مراکز بهزیستی یا کودکان بی سرپرست بازدید می کنه. اون در سال ۹۳ با نوجوانان و جوانان مجتمع بهزیستی شهدای انقلاب و نوزادان و کودکان شیرخوارگاه شبیر، در سال ۹۴ با سالمندان مرکز نگهداری و توانبخشی پارسایان و در سال ۹۵ با سالمندان و معلولین مرکز توانبخشی خیریه کامرانی شهر قدس دیدار کرد و امسال هم به دیدار معلولان مجتمع خدمات بهزیستی و توانبخشی شهدای هفتم تیر رفت.

بازدید از یک کارخانه یا مرکز تولیدی
روحانی در شروع سال جدید واسه سپاسگزاری از کارگرانی که در طول تعطیلات به فعالیت ادامه میدن تا چرخه تولید کشور از کار نیفتد از یک کارخانه یا مرکز تولیدی بازدید می کنه. اون در سال ۹۴ از کارخانه ها و پروژه های منطقه آزاد قشم و در سال ۹۵ از شرکت علم بنیان «همانندساز بافت» جزیره کیش که فعال در ساخت بافتای طبیعی بدن به وسیله کشت سلولا و مهندسی بافته، بازدید کرد.

امسال هم رئیس جمهور در اولین ساعات سال ۱۳۹۶ هجری شمسی، خط تولید جدید جامدات شرکت داروسازی رازک رو گشایش کرد. در این مراسم از ۶۰ قلم داروی جدید شرکتای دارویی زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان جفت و جور اجتماعی، رونمایی شد.

بازدید از بیمارستانا یا مراکز توانبخشی
اون در سال ۹۳ با حضور سرزده در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) تهران از پدران و مادران شهدا که در بخش مراقبتای ویژه این بیمارستان بستری هستن، عیادت کرد، در سال ۹۴ به دیدار جانبازان مرکز توانبخشی امام خمینی(ره) رفت و در سال ۹۵ از جانبازان بیمارستان نیایش عیادت کرد.

هم اینکه رئیس جمهور هرساله از یک ایستگاه امدادی یا ایستگاه پلیس در جادهای کشور به نشونه ارج گذاشتن به خدمات اونا که در نوروز به جای اینکه در کنار خونواده باشن مشغول خدمت به مردم هستن، بازدید می کنه.

متن کامل سخنان دکتر حسن روحانی به مناسبت عید مبعث
رییس جمهوری، اسلام ستیزان غربی و دوستان نادان و مزدوران وابسته رو لبه های یک قیچی واسه ضربه زدن به آبرو و شون اسلام به عنوان دین رحمت و صلح شمرد و گفت: ریشه اصلی ترور و ناامنی کسائی هستن که رژیم حروم و غاصب صهیونیستی رو در این منطقه ایجاد کردن.

متن سخنان حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار عیدانه جمعی از مسئولان و کارگزاران نظام، سفیران کشورهای اسلامی و قشرهای جور واجور مردم با رهبر انقلاب، به این شرحه:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین

وَما اَرْسَلْناکَ اِلّا رَحْمه لِلعالَمینَ

روز بعثت نبی مکرم اسلام؛ شروع زندگی جدید واسه جامعه بشری رو به همه آدمای آزاده جهان، مسلمونا، ملت بزرگ ایران، حضار محترم ، سفرای کشورهای اسلامی ساکن تو تهران و به ویژه به رهبر بافرهنگ انقلاب اسلامی تبریک و تهنیت عرض می کنم.

یکهزار و ۴۵۰ سال پیش در اینجور روزی زادروز اسلام بود؛ روزی که پیام آور وحی الهی واسه آخرین بار و آخرین دوره،  وحی رو شروع کرد که بعد از ۲۳ سال واسه همیشه نبوت و وحی ختم می شه.

امروز زادروز میونه روی و رحمت واسه همه جهانیان بود. پیامبر هم رحمت واسه مومنان و مسلمونا و هم رحمت واسه همه آدما در سراسر گیتی بود. اون رحمت بود به دلیل اینکه ایمون، دین و راهش رو با اختیار و بدون اکراه به آدمی عرضه داشت که لا إِکْراهَ فِی الدِّینِ. اون پیامبر رحمت بود به دلیل اینکه جوهره پیامش اسلام و سلم بود و آرزو دینش در نام دینش یعنی اسلام پنهانبود.

اون پیامبر رحمت بود واسه اینکه راه اسلام و راه هدایت رو به آسونی در اختیار مردم گذاشت و تنها با گفتن دو جمله شهادتین ملحد تبدیل به مسلم می شد. هرچند ایمون، هدف برتر و بالاتری بود که همه باید دنبال اون باشن اما واسه عضویت در امت اسلامی به اسلام اکتفا می شد.

اون پیامبر رحمت بود واسه اینکه با اون همه حکمت ، تدبیر و اتصالش به وحی الهی و اون که مدینه علم بود اما در عین حال ، در کارا با مردم شور و مشورت می کرد و به همه اصحاب و مسلمونا از این روش شخصیت داد و اونا رو با شور و مشورتی که می کرد، شریک در کار قرار داد.

اون پیامبر رحمت بود واسه اینکه اسرار مردم رو حفظ می کرد و به مسلمونا امر می کرد تا اسرار بقیه رو حفظ کنن و حتی می گفت اگه کسی گناهی در خلوت انجام داد ، حق نداره اون گناه رو واسه دیگری بگه.

اون پیامبر رحمت بود و دولتی رو تشکیل داد که با وجود اینکه در شروع دولت در مدینه ، اکثریت با غیرمسلم بود اما با قانون و پیمان، جوری حکومت مساوی و مساوی ای رو در مدینه به پا کرد که حتی اونا که مسلمون نبودن و به رسالت پیامبر اعتراف نداشتن، به تدبیر ، حکمت، اخلاق، امانت، عدالت و انصاف اون اعتراف داشتن و احساس می کردن که مدینه پیامبر از هر زمان دیگر واسه همه اونایی که ساکن مدینه هستن، امن تره و حکومت با اونا مساوی رفتار می کنه.

پیامبر رحمت بود واسه اینکه باوجودی که بزرگان طوایف بزرگ  اون همه به اون ظلم و ستم روا داشتن اما وقتی اسلام آوردن، عمل گذشته ناصواب دیروزشان رو به رخ اونا نکشید.

اون پیامبر رحمت بود واسه اینکه بین اقشار و طوایف، فرق نگذشت هرچند با فقرا نزدیکتر بود و اونا رو بیشتر دوست می داشت اما هیچوقت بر اغنیا هم خشم نکرد و اونجا که بنا بود ثروت اونا در چارچوب قرار گیرد و کاهش شه، جز طبق شریعت با اموال اونا رفتار نکرد.

اون حتی در جنگ پیامبر رحمت بود. اون زمان جنگ با جربزه می جنگید و زمان صلح با روی گشاده صلح می کرد  اما در میدون جنگ هم عدالت و انصاف رو از یاد نمی بره، هرچند برق شمشیر چشمون اونو فرا نمی گرفت و در میدون جنگ فقط واسه رضای خدا و ادای وظیفه می جنگید اما در عین حال در میدون جنگ هم قانون رو حکمفرا می دونست نه کودک کشی روا بود و نه آب مردم رو مسموم کردن و نه درختان رو قطع کردن و نه انصاف رو زیر پا گذاشتن. حتی در میدون جنگ هم قرآن به اون امر کرده بود که وَلاَ تَعْتَدُواْ إِنَّ اللّهَ لاَ یُحِبُّ الْمُعْتَدِینَ.

اونایی که امروز به ناروا در جهان، اسلام ستیزی و اسلام هراسی رو به راه انداختن یه بار مساوی به مدینه النبی وبه آرزو شهر اسلام نگاه کنن و عدالت، اخلاق و برخورد پیامبر با مشرکان و ملحدان رو مشاهده کنه . اون که  حتی اون روز که در مکه پیروز شد به دشمنان خونین سابقش امان داد و اونا رو بخشید. این اسلام، طرفدار آدم کشی ، تروریسم و خشونته؟!

به چه دلیل به ناروا اسلامی رو که به همه آدما خدمت کرده ، متهم می کنن. اگه امروز علم ، علم و فناوری هست در قرون گذشته این اسلام و مسلمونا بودن که تمدن اسلامی رو بوجود اوردند و علم رو مجانی و بدون منت که زَکَاهُ الْعِلْمِ أَنْ تُعَلِّمَهُ ، در اختیار همه قرار دادن.  مسلمونا تعلیم رو وظیفه و زکات علم می دونستن.

امروز ببینین کسائی که بر بخشی از علم مسلط شدن، با چه ناز و کرشمه ای به بقیه نگاه می کنن و میخوان همه چیز رو بر جوامع دیگر مجبور کنن تا بخشی از فناوری و علمی رو که دیروز از مسلمونا به ارث بردن، در اختیارآنها بذارن.

به چه دلیل به پیامبر رحمت، ظلم و تهمت زده می شه، وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَىٰ عَلَى اللَّهِ کَذِباً. چه ظلمی برتر و بالاتر از این که از یک طرف اسلام ستیزان غربی که صدها سال علیه اسلام تبلیغ می کنن و امروز هم اسلاح جدیدی به دست آورده ان و از طرف دیگر دوستان نادان و یا مزدوران وابسته ، هر دو مثل دو لبه قیچی واسه آبرو و شون اسلام خطر آفریده ان. چه کسائی ترور و ناامنی رو به این منطقه آوردن؟ حدود ۷۰ سال پیش چه کسائی بودن که یک رژیم غاصب رو در این منطقه بنیان گذاری کردن و مگه ریشه خیلی از ناامنیا، ترورها ، جنگا و برخوردها در منطقه ما ، از همون جا و از رژیم اشغالگر قدس نیس؟ و مگه از ۱۵ سال پیش که افغانستان رو گرفتن و بعد به عراق حمله کردن و این همه ناامنی اینجا به پا کردن، مسوول این همه این جنایات و در راس اونا ، صهیونیزم و آمریکا نیستن؟ و به چه دلیل  امروز که باید عدالت و انصاف مورد نظر آدمایی باشه که به ظاهر خود رو بافرهنگ می دونن،  به ایران اسلامی ایراد می گیرن که به چه دلیل از مظلوم دفاع می کنین؟

ما افتخار می کنیم که تحت رهنمودهای مقام معظم رهبری، همیشه از مظلوم دفاع کردیم و دفاع می کنیم. ما تحت فرمون فرمانده کل قوا هر جا که لازم باشه دست مظلومی رو بگیریم، می گیریم و هدف و آرزو پایانی ما صلح و امنیت در سراسر جهان و به ویژه در منطقه مائه.

چیجوری ساکت بمونیم که مردم فقیر و بیچاره ای در یمن هر روز زیر بمبارانای وحشیانه قرار می گیرن؛ به وسیله اونایی که خود رو متولی سِقَایه الْحَاجِّ وَعِمَارَهَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ می دونن.

أَجَعَلْتُمْ سِقَایَهَ الْحَاجِّ وَعِمَارَهَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ کَمَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَالْیَوْمِ الآخِرِ وَجَاهَدَ فِی سَبِیلِ اللّهِ لاَ یَسْتَوُونَ. اونا خود رو مقایسه می کنن با دیگرانی که در راه خدا جهاد می کنن، ایمون و جهاد واسه ما اصله. باید همه به تعالیم پیامبر برگردیم و باید همه ندای دیشب غار حرا رو بشنویم که با نام خدای رحمان و رحیم؛ «بسم الله الرحمن الرحیم  اقرأ» و با قرائت، علم و خوندن شروع شد. هممون باید به سیره پیامبر برگردیم که اون رحمت مجسم و اسلام مجسم بود و مجسمه اسلام و میونه روی.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

منابع:

rouhani.ir

aftabir.com

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

حضور ١۵٢ شرکت خارجی در کنفرانس معرفی مدل جدید قراردادهای نفتی ، فردا تو تهران !

رئیس کنفرانس تهران از حضور ١۵٢ شرکت خارجی در کنفرانس معرفی مدل جدید قراردادهای نفتی خبر داد و گفت: شل، توتال، لوک اویل و بقیه بزرگان انرژی شنبه در این کنفرانس حضور پیدا می کنن.

سیدمهدی حسینی با اشاره به این که در مراسم معرفی مدل جدید قرارداهای نفتی، ۴۵ کشور دنیا شرکت می کنن، اضافه کرد: کل شرکتهای حاضر در معرفی قراردادهای جدید نفتی شامل ۳۳۵ شرکت می شه که از این تعداد ۱۸۳ شرکت ایرونی و ۱۵۲ شرکت فرامرزی هستن.

رئیس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی ایران اضافه کرد: در کنفرانس تهران، شرکتهای نفتی فرامرزی مثل شل، توتال، انی، لوک اویل، وینترشال، سینوپک، کوگاز، دی ان اون، تره ایشون، وود ساید، پتروناس، پرتامینو اندونزی، پی جی اس سی و … حضور پیدا می کنن.

ایشون نتیجه دو سال تلاش کمیته بازنگری قراردادهای نفتی رو قراردادهایی دونست که از نظر این کمیته، علاوه بر حفظ حاکمیت ملی، استقلال و قوانین موجود کشور، تا حد زیادی نیازای صنعت نفت و همه صنایع ذی ربط اون و هم اینکه منافع دو طرف قرارداد رو ضمانت می کنه.

به گزارش ستاد خبری کنفرانس تهران در مراسم افتتاحیه کنفرانس تهران که فردا(شنبه، ٧ آذرماه) در سالن اجلاس بزرگان برگزار می شه، رئیس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی گزارشی از روند کار در دوره دوساله بازنگری رو به آگاهی شرکت کنندگان می رسونه. در ادامه کنفرانس، بیژن زنگنه، وزیر نفت با عنوان”سیاستا و برنامه های وزارت نفت و موضوع قراردادهای جدید” سخنرانی می کنه.

معاون حقوقی رئیس جمهوری و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران هم در کنفرانس معرفی مدل جدید قراردادهای نفتی سخنرانی می کنن؛ در این کنفرانس مدیران ارشد کشور، مدیران عالی رتبه شرکتهای نفت و گاز، نمایندگان مجلس هم حضور دارن.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

حضور یک حریف قوی چیجوری باعث پیشرفت ما می شه؟

حریف قوی می تونه باعث پیشرفت شما شه!

حریف قوی
تصور کنین:

کسب وکاری رو تصور کنین که دامنه خدمات خاصی رو نسبت به رقبایش که همون دامنه از خدمات رو ارائه میدن عرضه می کنه.

کسب وکاری رو تصور کنین که بطور هفتگی زمانایی رو فقط واسه بهبود خود سرمایه گذاری می کنه.

کسب وکاری رو تصور کنین که یه برنامه اختصاصی واسه حفظ مشتریان داره. پس، کم پیش میاد که مشتری رو از دست بده!

کسب وکاری رو تصور کنین که از روشای هدف دار بازاریابی تخصصی و فوق العاده موثر استفاده می کنه، پس طبیعتاً میتونه بهترین مشتریان رو جذب کنه. اینطور نیس؟

حالا تصور کنین که این کسب وکار و حریف قوی وارد بخش کاری شما شه. درنظر بگیرین که مشتریان فعلی و آینده شما رو هدف قرار میده.

قبل اینکه چیزی مثلِ این اتفاق، بر سرتون بیاد پیشنهادی رو واسه شما ارائه می دیم و اون پیشنهاد اینه: همین حالا انجام بدین!

هر آیتمی که در اون لیست قرار داشته رو تیک بزنین و ببینین که کسب وکار شمام بطوری که هیچوقت نبوده؛ رشد می کنه.

بیشتر کسب وکارها منتظر می مونن تا آخرش تحت یک شرایط یهویی، تهدید خارجی -قبل اینکه بطور جدی وارد بازی شن- قرار بگیرن. نتیجه مستقیم اون، کسب وکارشون به بخش کوچیکی از موفقیتایی که واقعاً لیاقت اونو داره دست پیدا میکنه. همه اینا بدین خاطر بود که قبل اینکه اقدام به کاری کنن؛ منتظرِ یک چیزِ منفی بودن تا رخ بده.

بعضی وقتا یک حریف فوق العاده هوشمند وارد شهر می شه و بازار رو تحت سلطه خود قرار میده. بار دیگر، صاحب کسب وکار بخش بزرگی از مشتریان رو از دست میده و می بینه که درآمدش بطور زیادی کاهش پیدا میکنه.

پس، قبل اینکه بفهمین چقدر می تونین تا بالاترین درجه پرواز کنین، هیچوقت منتظرِ یک اتفاق منفی نشینین! همین حالا دست به کار شین و کارشناسان پدیده فکر مهتر رو در کنار خود بدونین. از روش این لینک با ما تماس بگیرین.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴/۵]

حضور یک شرکت هلندی در فرودگاه امام (ره) !

شرکت ناکو از کشور هلند پس از بررسیا و ارزیابیای زیاد از بین ۶۸ شرکت فرامرزی درخواست کننده، به عنوان مشاور کارفرمای شهر فرودگاه امام خمینی(ره) انتخاب شد.
شرکت ناکو هلند به عنوان مشاور کارفرما شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) انتخاب شد.
شرکت ناکو ازکشورهلند پس از بررسیا و ارزیابیای زیاد از بین ۶۸ شرکت فرامرزی درخواست کننده، به عنوان مشاور کارفرمای شهر فرودگاه امام خمینی(ره) انتخاب شد.
طبق گزارش مرکز آگاهی رسانی فرودگاه امام خمینی، شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) جهت تعیین مشاورکارفرما فرامرزی یک مناقصه فرامرزی برگزار کردکه بیشتر از ۶۸ شرکت فرامرزی فعال در بخش فرودگاهی واسه شرکت دراین مناقصه اعلام آمادگی کردن.
درمرحله اول انتخاب، شرکت شهرفرودگاهی امام خمینی (ره) واسه این شرکتا مدارک RFQ(اسناد آزمایش کیفی)رو ارسال کردکه ۱۸ شرکت مدارک لازم رابرای این مناقصه فرستادن.
شرکت شهرفرودگاهی امام خمینی (ره) با بررسی کلیه اسنادارسالی، ۵ شرکت فرامرزی از۵ کشور رابرای مرحله بعدی انتخاب انتخاب کرد و در مرحله دوم اسناد RFP) اسناد آزمایش فنی اقتصادی) واسه این خواهندگان ارسال گردید .
شرکتهای “اوبرمایر” ازآلمان، ” وان ورکز»”ایتالیا، “پورگن” برزیل، “زاس” کانادا و “ناکو” هلند در این مرحله انتخاب شدن. مرحله سوم این انتخاب شامل مصاحبه فنی تخصصی بود. دراین مصاحبه شرکتای فرامرزی، دریافتا و توانمندیای خود رو واسه جلو بردن این پروژه ارائه دادن.
بعد هیئت انتخاب مشاور کارفرما شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اقدام به آزمایش و امتیاز بندی این شرکتا طبق اسناد(RFP) و مصاحبه حضوری شرکتا کرد. با ارزیابیا و امتیاز بندهای انجام شده در آخر، شرکت «ناکو» هلند به عنوان گزینه اول و «اوبرمایر» ازآلمان به عنوان گزینه دوم انتخاب شدن.
فرودگاه امام خمینی اعلام کرده در این مناقصه کیفیت بر قیمت اولویت داشته و قیمتای پیشنهادی در آخرین مرحله بررسی شدن.
درهمین جهت درجلسه ایی که امروز ۴ مهر با حضوراین دو شرکت و هیئتی متشکل ازسازمان بازرسی، ذی حساب وزارت راه وشهرسازی و مدیریت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برگزارشد، پاکتای پیشنهادهای مالی این شرکتا بازگشایی و بررسی شد.
در آخر این جلسه شرکت (NACO) هلند به عنوان مشاورکارفرما شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) انتخاب ومعرفی شد. این مشاور واسه هدایت و راهبری پروژه شهرفرودگاهی امام خمینی (ره) درکنار مدیر عامل و اعضای هیات مدیره شرکت شهرفرودگاهی امام خمینی (ره) فعالیت خواهد کردt

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

حفظ ارتباط با مشتری مهم تر از جذب اون!

حفظ ارتباط با مشتری
امروز، می خوایم راهکارهایی رو مطالعه کنیم که باعث می شه کار و کاسبی تون رو (خصوصاً بخش سایت) مورد آزمایش دقیق تری بذارین. از اصلی ترین این موارد که واسه حفظ مشتری نیاز دارین حفظ ارتباط با مشتریه.

با استفاده از وسیله آگهیای تبلیغاتی در بستر اینترنت، شما توانایی دسترسی به ۹۵ درصد کاربران اینترنت رو دارین.  اینطوری، در مدت کوتاهی بهترین چشم انداز شما قابل شناسایی و در دسترس می شه.

در هر حال، همونجوری که میدونید این روزا درگیر کردن مخاطب دُرُست، سخت شده!

۱- به احساسات کاربران خود توجه کنین
در مورد مخاطبان خود آگاهی لازم رو بدست بیارین. واسه اونا پروفایل و شخصیت بسازین. با اونا بالاتر از رفتارای عمومی برخورد کنین. فرهنگ اونا رو بشناسین و با اونا در مورد مسائلی که براشون اهمیت دارن رفت و امد کنین.

وسیله ها و روشای مختلفی هست که می تونه به شما در این کار کمک کنه. از ویژگیای که شبکه های اجتماعی واسه دسته بندی مخاطبان در اختیارتون قرار میده بهره ببرین. مکالمات مخاطبانتون رو دنبال کنین.

از وسایل تحلیلی موجود جهت نظارت بر موضوعات مناسب استفاده کنین. اما تنها زمانی به سراغ اونا برید که میدونید موثر می شن!  نمایش دهندگان آگهی شما، پس از برگزاری کمپین تبلیغاتی، اطلاعات روان شناختی خیلی از مخاطبان شما رو در اختیار دارن، از اونا بخواهید این اطلاعات رو در اختیار شما بذارن.

اطلاعاتی مثل علاقه مندی اونا به فایلای تصویری، فیلم، بازیای کامپیوتری، رسانه های اجتماعی و … به شما در شناخت مخاطبان کمک زیادی می کنن. همینطور، باید بدونین که چه چیزایی اونا رو به وجد میاره. با در اختیار داشتن این دسته از اطلاعات می تونین برابر با علاقه اونا رفتار مناسبی رو اعمال کنین.

۲- در محتوا، معنی و حجم هدف خود دسته بندی بسازین
موضوعی رو انتخاب کنن که با شمام تراز باشه. یعنی با کار و کاسبی، محصول و خدمات شما در ارتباط باشه. بعد این موضوعات رو به راه درست دسته بندی کنین. تحقیقات نشون میده که محتوا و معنی نسبت به هدف قرار دادن رفتار، اندازه بیشتری از کلیکا رو به خود اختصاص داده.

۳- محتوا رو بومی سازی کنین
اگه مثل “اخبار” رفتار کنین، یعنی شمام “اخبار” شدین! پس از فرمتای چندگانه و جورواجور در سایت خود استفاده کنین. بعد، محبوب ترین اونا رو پیدا کنین. اما در مورد بخشای موجود در سایت، خود رو با همون بخشایی که از قبل تعیین کردین پیش ببرین.

۴- زمان رو در اختیار بگیرین
این روزا اخبار و رویدادهای خیلی زیادی هر لحظه در حال نشر و گسترشه. از اولین نفراتی باشین که “اخبار فوری” “اخبار رویدادها” رو به اشتراک می ذارین.

۵- از بازاریابیِ “اثرگذارنده” استفاده کنین
۹۲ درصد از کسائی که در دنیای اینترنت، از روش آدمایی که می شناسن با کالا و یا محصول دلخواه آشنا می شن اعتماد کرده و تا مرحله خرید هم پیش می رن. شما از این راه به بیشتر از ۲۵۰٫۰۰۰ نفر تولیدکننده محتوا دسترسی پیدا می کنین. این جمعیت هم میتونه شما رو به بیشتر از ۲ بیلیون نفر کاربر معرفی کنه. اما بخاطر بسپارین که همه این افراد، واسه شما فرصت هستن، نه مشتری وفادار! پس در ارائه خدمات به اونا دقت لازم داشته باشین.

۶- خلاق و پویا باشین
خلاق بودن شما بسیار مهمتر از مبلغیه که واسه تبلیغ کردن می پردازید! تکنولوژی هم در این راه کمک زیادی به شما می کنه.

از راه حلای خلاقانه استفاده کنین. استفاده از تصاویر، جاها و حتی شرایط آب و هوایی و منطقه ای که مشتری شما قصد سفر به اونجا رو داره، می تونه رسیدن به هدف شما رو آسون تر کنه.

۷- قدرت “گوگل” رو ندیده نگیرید
حتی اگه خودتون هم علاقه ای به جستجو کردن و … ندارین، بازم از گوگل دست نکشید! گوگل، یکی از بهترین فضاها واسه سرمایه گذاری کردنه. گوگل مخاطبان اصلی شما رو براتون پیدا میکنه.

گوگل، با امکان جستجو و بررسی واژگان کلیدی بین “عبارت جستجوی کاربر” و “کلمات کلیدی شما” ارتباط برقرار کرده و امکان رد و بدل کردن تون رو برقرار می کنه.
گوگل، می تونه عبارت مناسب و درست تر نسبت به عبارت در حال جستجو رو هم جفت و جور کنه.
گوگل، به شما آمار و تحلیلایی از بازدیدهای سایت تون در اختیار قرار میده. این آمار نکات زیادی رو به شما ارائه میده مثل: بازدیدکننده سایت شما، با جستجوی چه عبارتی در کدوم یکی از موتورهای جستجو از سایت شما سر درآوردهه؟ و …
۸- تست کرده و بعد آزمایش کنین. دوبارهً تست کنین..
تست کردن محصول، خدمات و … شما رو به موفقیت بهتری هدایت می کنه. تست کردن با مشتری آزمایشی، پیام آزمایشی، فرمت آزمایشی و روشای هدف دار آزمایشی و … رو یادتون نره.

بیشتر بخونین:
پیشرفت کار و کاسبی در بازارهای جهانی و ایجاد کسب و کارای هدف دار
راهکارهایی پیشرفته واسه SEO که جستجوی سایت شما رو بهتر می کنه
پیش بینی بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۶

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

حفظ فرهنگ اداری شرکت همزمان با رشد در ۴ قدم

داشتن یک فرهنگ شرکت که مثل خونواده باشه در فضای کار و کاسبی لازمه. چون در این صورت افراد با هم هماهنگ هستن و از همکاری با یکدیگر حال می کنن. یکی از بزرگترین چالشای بنیانگذاران استارتاپا، حفظ فرهنگ اداری شرکت همزمان با رشده. فرهنگ شرکت شما چیزیه که کار و کاسبی شما رو بزرگتر و بهتر می سازه و این شخصیتای شروع کننده یا کارمندان جدید هستن که اهداف و دیدگاهاتون رو ایجاد می کنن.

اینجا چار قدم  رو معرفی می کنیم تا  وقتی که کار و کاسبی شما شروع به رشد می کنه، بتونین با استفاده از آن فرهنگ شرکت رو حفظ کنین:

۴ قدم واسه حفظ فرهنگ اداری شرکت
استخدام کاغذی نداشته باشین!
قبل از شروع مراحل استخدام، واسه خود یک نوع کارمند ایده آل در نظر بگیرین که مناسب نقش مورد نظر باشه. ویژگیای این کارمند می تونه شامل اخلاق کاری، نفوذ و شخصیت ایشون باشه. حالا مهارت ها و تخصص لازم رو در نظر بگیرین. شما در درجه اول با مردم کار می کنین، پس مطمئن شین که کارمند انتخابی شخصی مناسب و کاری واسه اون نقشه و فقط فقط یک کارمند کاغذی نیس که کاری از ایشون بر نمیاد.

واسه مطالعه بیشتر:

فرهنگ سازمانی خود رو آزمایش کنین

مراسمات اداری شرکت خود رو تغییر ندین!
روش دیگر واسه حفظ و زنده نگه داشتن فرهنگ شرکت ، تعهد به آیینا و تشریفات تونه.  اگه بعد از کار در روزای خاصی همه کارمندان رو واسه یک دورهمی صمیمی جمع می کنین ، این کار رو ادامه بدین و یا اگه بخاطر تشکیل شبکه به دیدار با افراد می رفتید پس به این رویدادها ادامه بدین. و قبل از تشکیل مراسم از آماده بودن لوازم پذیرایی (میوه و خوراکی و…) مطمئن شید.

اگه یه گروه با ارتباطات خوب درست کردین، تلاش کنین موقع رشد شرکت  از ایجاد چند دستگی در گروه جلوگیری کنین با برگزاری رویدادهای اجتماعی به طور عادی واسه همه افراد. گروه های خیلی کوچکتر رو تشویق کنین تا با هم ترکیب شن و یک “حس خانوادگی” در محیط کاری داشته باشن تا از جدایی و فرق جلوگیری شه.

یک تیم بزرگ ایجاد نکنین!
یکی دیگر از راه های هوشمندانه واسه حفظ فرهنگ اداری خوب ، داشتن داشتن تیمای کوچکه. حتی اگه شما دو برابر کارمند داشته باشین، بازم می تونین تیمای کوچیکتری رو در شرکت بسازین. اینطوری، کارکنان احساس ترتیب بیشتر و ضعف کمتری می کنن. هرگونه ای نظریه ای شنیده شه و تیما می تونن به یکدیگر جوابگو باشن.

واسه مطالعه بیشتر:

چیجوری فرهنگ ساده شرکت رو خیلی راحت تغییر دهیم؟

خود محور نباشین!
شک نداشته باشین به عنوان یک رهبر، با گروه های جور واجور در رویدادهای شرکت شرکت می کنین و همیشه گروه ها رو با هم ترکیب می کنین تا خیلی هم بخش بندی شده نباشن. این دسترسی و ارتباطات چندجانبه نزدیک، به حفظ فرهنگ اداری و وجود روزای ساده کار و کاسبی کمک می کنن.

هم اینکه مهمه که شما اجازه ندین رشد اقتصادی تو ذهن شما اتفاق بیفته. پایداری دقیق شدن روی برابری و احترام یک راه اصلی واسه حفظ فرهنگ اداری شرکته. همیشه ایده ها رو به اشتراک بذارین و به هم در ارتباط کنین تا همه کارمندان حس با ارزشی داشته باشه. یک سیاست باز رو در محل کار اجرا کنین.

وقتی کار و کاسبی شروع به رشد می کنه، ناگزیر همه چیز تغییر می کنه. نقش شما اینه که اون تغییرات رو مدیریت کنین و روی اداره شرکتی تمرکز کنین که هنوزم دیدگاه ها و ایده های ساده شما رو نشون میده.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

حفظ چشم انداز برنامه های گوشیای هوشمند Nintendo با وجود نرخای پایین سود !

شرکت ژاپنی Nintendo در مورد سود کمتر از انتظارش در ماه های جولای و سپتامبر گزارش داد، اما هم اینکه چشم انداز سالیانه خود رو با دلیل به فروش میزهای سه بعدی شرکت و ورود برنامه ریزی شده به بازیای گوشیای هوشمند، حفظ کرده .

سود مالی سه ماهه دوم شرکت Nintendo نسبت به سال گذشته از ۹/۳ بیلیون ین به ۷/۸ بیلیون ین سقوط کرده.

این یافته ها به دست اومده به وسیله مدیر اجرایی، Tastumi Kimishimaبود. Tastumi Kimishima چند ماه بعد از دشت کردن موفقیتهایی در مورد بازیای موبایل در اثر سرطان درگذشت.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

حق امتیاز انحصاری یا فرانچایز (Franchise) چیه؟

حق امتیاز انحصاری یا فرانچایز چیه؟
وقتی می پرسیم حق امتیاز انحصاری یا فرانچایز چیه، ممکنه با پاسخای زیر مواجه شیم:

یک کسب و کاره که شما در نقاط جور واجور جغرافیایی می بینین، و از روش علائم تجاری اونا رو شناسایی می کنین.
یک نوع از کسب و کاره که شما در هر جایی برید اونو برابر مشاهده می کنین.
مک دونالد، برگر کینگ، KFC، سامسونگ و LG به یه جور فرانچایز هستن.
فرانچایز یا حق امتیاز انحصاری چیه؟

فرانچایز یک نوع از کسب و کاره که به آدمایی که اونو اداره می کنن تعلق داره، اما این مرکز به وسیله یک شرکت بزرگتر( در سطح ملی یا فرامرزی ) برند سازی شده و نظارت می شه. خیلی از رستورانا و مغازه های بزرگ در سطح کشور و یا بیرون مرز کشور شامل می شن.

وقتی که شما حق امتیاز انحصاری رو خریداری می کنین، شما حق استفاده از یک سیستم کار و کاسبی ثابت، با قیمت ثابت، اجناس، و تکنیکا بازاریابی و حق استفاده از نام تجاری به همراه هویت سازمانی اونو خریداری می کنین.

چیجوری به یک فرانچایز تبدیل شیم؟

واسه تبدیل شدن به یک فرانچایز، شما باید هزینه حقوق انحصاری رو پرداخت کنین. با پرداخت هزینه و عقد قرارداد انحصاری شما می تونین از امتیاز استفاده از موارد زیر برخوردار شید:

نام شرکت مادر
سیستمای تجاری
دستورالعمل فرآیندا
عناصر بازاریابی
نرم افزارا
همه موارد اختصاصی
علاوه بر این ممکنه، از دید جغرافیای هم حق امتیاز انحصاری به شما داده شه. اطلاعات مربوط به جای جغرافیایی در مفاد قرار ذکر می شه و با در نظر گرفتن دوره زمانی حق امتیاز شما، در اختیارتون قرار میگیره. معمولا،قرار دادای فرانچایز ۵ الی ۱۰ سال زمان دارن و بعد از تموم شدن شما می تونین تمدید کنین.

به چه دلیل بعضی از شرکتا کار و کاسبی خود رو بصورت فرانچایز در میارن؟

فرانچایز می تونه یک راه بسیار به درد بخور واسه افزایش پخش شرکتا باشه. فرانچایز کردن یک کار و کاسبی امتیاز بیشتری رو واسه مزیت یک شرکت بزرگ بوجود میاره، چراکه اونا مجبور به استفاده از تموم پول واسه رشد کسب و کارشون نیستن و عوضش می تونن از پول بقیه افراد استفاده کنن.

ارائه حق امتیاز انحصاری این امتیاز رو داره که، مخاطرات فعالیت در مکانای جور واجور به فرد درخواست کننده منتقل می شه. البته اونا باید هزینه های درست کردن سیستم و پروسه فرانچایز رو تقبل کنه. ولی به هر حال اونا مجبور به سرمایه گذاری با تموم پول خود در مکانای جور واجور نیستن و طبیعتا مخاطرات سرمایه گذاری کم کرده می شه.

فرانچایز یه روش بسیار خوب واسه پخش گسترده اجناس و خدماته. اما تموم فرانچایزا به یک صورت برابر نیستن، شما باید فرصتای مناسب رو واسه سرمایه گذاری انتخاب کنین.

مشخص کنین، چه فرانچایزی رو باید مورد بررسی بذارین

انتخاب یک فرانچایز می تونه رقابت بزرگی باشه، چون که بیشتر از ۳،۰۰۰ معنی فرانچایز در دسترسه. سه راهنمایی زیر در انتخاب بهتر به شما کمک می کنن:

۱- کشف کنین شما در چی خوب هستین.

یک لیست از مهارت خود تهیه کنین، چراکه اینطور می تونین تشخیص بدین کدوم فرانچایز مناسب با تواناییاتونه.  شاید شما در فروش خوب باشین ولی در طراحی نه و یا ممکنه شما فردی داخل گرا و یا اجتماعی باشین، پس همه این موارد رو یاداشت کنین چراکه در تعیین فرانچایز به شما کمک می کنه تا متناسب با تواناییای خود پیش برید.

۲- تواناییای خود رو با فرانچایز برابری بدین.

این ساده تر از آن چیزی هست که نشون میده. تموم کاری که شما باید انجام بدین اینست که لیستی که قبلا تهیه کردین رو در جلو خود بذارین و به جستجوی فرانچایز مناسب بدین. اما کجا باید به دنبال اونا گشت؟

از جستجوی آنلاین شروع کنین. پورتالای فرانچایز جای بسیار مناسبی واسه شروعه. در مرحله بعد، تعدادی از فرانچایزا که متناسب با توانایی شمان رو انتخاب کنین. هر کدوم از اونا رو با در نظر گرفتن مهارت ها و تواناییای خود مورد آزمایش بذارین. در هر فرانچایز موارد زیادی باید در نظر گرفته شه.

مثلا تصور کنین شما یک نوع از فرانچایز B2B رو انتخاب کردین، در این فرانچایز شما باید با افراد حقوقی سر کار داشته باشین و تو یه جور دیگر از فرانچایز ممکنه مخاطبان شما مصرف کنندگان پایانی باشن. پس با یکی بودن تواناییا با ویژگیای فرانچایز میشه انتخاب بهتری داشت.

۳- روندا رو مورد بررسی بذارین.

شما باید روندا رو به دقت ببینین. نباید از مشتریان و کار و کاسبی چشم برداشت. شما باید در راه خود موفق باشین.

شما نباید اسیر فرانچایزی شید که موقع خرید بسیار بازار داغی و بعد از خرید بازار سرد داره.

این طبیعت انسانه که نسبت به چیزای گرم و معروف جذب می شه. این به معنی دوری کردن از فرانچایز یک برند معروف نیس بلکه دوری از مدای زودگذره. شما باید با راهی همراه شید که در دنیای کار و کاسبی باقی می مونه. پس روندا رو مورد بررسی بذارین.

شما نیاز دارین تا فهمیده باشین که مشتریان واسه چه مصارفی پول خود رو خرج می کنن. همینطور باید فهمیده باشین که واسه چه چیزایی پولی خرج نمی کنن. شما نیاز دارین تا خریداران کلی و رهبران بازار رو شناسایی کنین. بررسی کنین اونا به چی نیاز دارن؟ اونا واسه محصول و یا خدمت شما حاضرن بودجه ای اختصاص دهند؟

[تعداد: ۲۵    میانگین: ۳.۴/۵]

حقایق اساسی واسه تغییر زندگی

حقایق اساسی واسه تغییر زندگی
حقایق اساسی واسه تغییر زندگی تا چه حد واسه شما آشناست؟ تعجب آوره که چقدر آسون چیزای مهم زندگی رو از دست می دیم. برنامه های شلوغ و روتین مغز رو به شکل خودپرواز در میارن.  وقتی که همه چیز طوری که شما می خواین پیش نمی رن. بیشتر به این دلیله که تمرکز خود رو روی اون چیزی که واقعا مهمه، از دست دادین.

دقیق شدن بر حقایق اساسی زندگی می تونه سخت باشه، به ویژه وقتی که اونا به شما یادآوری کنن که در راه اشتباه قرار گرفتین. خیلی از حقایق لازم زندگی نیاز به تکرار دارن. ما به یادآوریایی نیاز داریم که به ما کمک می کُند روی اونا تمرکز کنیم. در ادامه حقایق اساسی واسه تغییر زندگی ارائه می شه. این حقایق رو همیشه تو ذهن داشته باشین. و مطمئن باشین که بسیار به کارتون میاد.

۱. موفقیت بزرگ بیشتر به دلیل شکسته
شما هیچوقت موفقیت واقعی رو تجربه نمی کنین. تا وقتی که بیاموزید شکست بخورین. وقتی که شما در راه اشتباه هستین، اشتباهات شما راه رسیدن به موفقیت رو به شما نشون میدن.

بزرگترین موفقیتا معمولا زمانی اتفاق می افتن که احساس ناامیدی و بیشترین اشتباه رو داشته باشین. این ناامیدیه که شما رو مجبور به فکر کردن متفاوت، نگاه کردن به بیرون از راه فعلی و دیدن راه حلی می کنه که از آن غافل بودین.

دشت کردن موفقیت در دراز مدت باعث ایجاد صبر و توانایی واسه حفظ یک نگاه خوب می شه. حتی در حالی که واسه اون چیزی که به اون باور دارین رنج می برین.

۲. پر مشغله بودن به معنی کارایی بالا نیس
به آدمای دور و بر خود نگاه کنین، همه اونا بسیار پرمشغله به نظر می رسن.– از جلسه ای به جلسه دیگر می رن. و ایمیلای زیادی می فرستند. با این حال چه تعداد از اونا واقعا موثر هستن. و واقعا رده شغلی بالایی دارن؟

موفقیت از جنب و جوش به دست نمیاد. بلکه از تمرکز به دست میاد – از اطمینان به دست میاد و از اینکه وقت خود رو به طور موثر و سازنده استفاده کنین.

شما همون تعداد ساعتایی رو در روز دارین که بقیه دارن. از زمان خود هوشمندانه استفاده کنین. اون چیزی که در آخر کار دیده می شه محصولیه که به دست آورده اید. نه تلاشی که انجام دادین. مطمئن شید که تلاشای تون رو به وظایفی اختصاص می دین که نتایجی رو حاصل می کنن.

۳. شما مثل کسائی هستین که با اونا ارتباط دارین
یکی از حقایق اساسی واسه تغییر زندگی اینست که مراقب باشیم با چه کسائی رفت و اومد داریم. در جایی می خوندم که آدم میانیگن پنج نفر از کسائیه که با اونا بسیار ارتباط داره. شما باید تلاش کنین خود رو با آدمایی که به شما روحیه میدن و آدمایی که میخوان بهتر شن، محاصره کنین. به چه دلیل اجازه می دین آدمایی که باعث سقوط و پس رفت شما می شن، بخشی از زندگی شما باشن؟

هرکسی که باعث می شه شما احساس بی ارزش بودن، احساس اضطراب یا احساس بد داشته باشین، وقت شما رو تلف می کنن. و شک نداشته باشین شما رو بیشتر مثل به خود می کنن. زندگی خیلی کوتاهه پس واسه افراد منفی وقت نذارین و با اونا قطع ارتباط کنین.

۴. زندگی شما حاصل کارکرد شماس
شما قربونی شرایط نیستین. هیچکی نمیتونه شما رو مجبور به تصمیم گیری و انجام کارایی کنه که بر خلاف ارزشا و آرمانای شماس. از حقایق اساسی واسه تغییر زندگی درک این موضوعه. که بدونیم زندگی ما حاصل اقدامات گذشته و فعلی ماست.

شرایطی که امروز در اون زندگی می کنین خودتون ایجاد کردین. به همین ترتیب، آینده شما به طور کامل به خود شما بستگی داره. اگه احساس می کنین گیر کردین، شاید به این دلیله که هول و ترس دارن خطرهایی رو که واسه رسیدن به اهداف خود و تحقق بخشیدن به رویاهاتون لازمه، انجام بدین.

وقتی که می خواین اقدامی انجام بدین، به یاد داشته باشین که همیشه بهتره در اولین پله نردبانی باشین که بالا رفتن از اونو دوست دارین. نه در آخرین و بالاترین پله نردبانی که دوست ندارین. یعنی بودن در پایین ترین سطح یک موقعیت با ارزش بسیار بهتر از بودن در قله موقعیتی بی ارزشه.

۵. ترس عامل شماره یک پشیمانیه
یکی از مهمترین مورد از حقایق اساسی واسه تغییر زندگی نترسیدن از خطر کردنه. من بیشتر می شنوم که مردم می گن: “بدترین چیزی که می تونه واسه شما اتفاق بیفته چیه؟ اون اتفاق شما رو میکشه؟” با این حال، مرگ بدترین چیزی نیس که واسه شما رخ بده. بدترین چیزی که می تونه واسه شما اتفاق بیفته اینست که داخل شما بمیرد در حالیکه خودتون هنوز زنده هستین. آدم پردل و جربزه یه بار می میره ولی ترسو هزار بار!

۶. شما نباید منتظر عذرخواهی بمونین تا واقعیش کنین
اگه کینه رو از یاد ببرین و اونایی رو که حتی از شما عذرخواهی نکرده ان، واقعیش کنین زندگی تون بسیار آروم و قشنگ می شه. انزجارموجب می شه وقایع منفی گذشته شادی امروزتان رو خراب کنه. نفرت و خشم انگلای عاطفیه. که شادی شما رو در زندگی نابود می کنه.

احساسات منفی که با درگیر شدن با انزجار همراهه باعث ایجاد جواب استرس در بدن می شه. و استرس می تونه یافته های ناگواری واسه سلامتی و پس واسه موفقیت بسازه.

۷. در لحظه زندگی کنین
شما نمی تونین به طور کامل به پتانسیل خود برسین تا وقتی که یاد بگیرین در لحظه زندگی کنین.

هیچ احساس ندامتی نمیتونه گذشته رو عوض کنه و هیچ اضطرابی نمیتونه آینده رو عوض کنه. اگه همیشه فکرتون درگیر گذشته یا آینده باشه، و قادر به درک واقعیت (خوب یا بد) در این لحظه نباشین، هیچوقت نمی تونین خوشبخت باشین.

واسه اینکه بتونین در لحظه زندگی کنین باید دو کار انجام بدین:

گذشته خود رو قبول کنین. اگه با گذشته خود صلح نکنین، هیچوقت شما رو ترک نمیکنه و در این صورت بر آینده شما تاثیر داره.

مبهم بودن آینده رو قبول کنین. نگرانی جایی اینجا و حال نداره. همونطور که مارک تواین یه بار گفت، “نگرانی واسه اینده مثل پرداخت بدهیِ نداشته “.

۸. ارزش شما باید داخلی باشه
وقتی که حس لذت و رضایت شما از مقایسه خود با بقیه به ارمغان آید، شما دیگر سازنده سرنوشت خود نیستین. وقتی درباره چیزی که انجام دادین احساس خوبی داشته باشین، اجازه نمیدید نظرات یا دستاوردهای بقیه این احساس رو نابود کنه.

با اینکه عکس العمل نشون ندادن به افکار بقیه درباره شما ممکن نیس. اما مجبور نیستین خودتون رو با بقیه مقایسه کنین و همیشه می تونین نظرات مردم رو باور نکنین. اینطوری، مهم نیس بقیه چه فکر می کنن یا چه کاری انجام میدن، ارزش شما از داخل شما میاد. صرف نظر از آن چیزی که مردم در هر لحظه خاص درباره شما فکر می کنن؛ یک چیز قطعیه – شما هیچوقت اونقدر خوب یا اونقدر بد که بقیه درباره تون می گن، نیستین.

۹. زندگی کوتاهه
هیچ یک از ما نمیتونه فردا رو تضمین کنه. با این حال، وقتی که کسی به طور غیر منتظره می میره، این باعث می شه که ما زندگی خودمون رو بررسی کنیم: چی واقعا مهمه. چیجوری وقتمون رو صرف می کنیم. و چیجوری با بقیه رفتار می کنیم.

یکی از رموز موفقیت اینست که هر روز صبح وقتی که از خواب بیدار میشین به خودتون یادآوری کنین که هر روز یک هدیهه. و شما باید بیشتر از آن چیزی که به شما عطا شده به بقیه واقعیش کنین.

یه روز عالی با تصور بزرگ شروع می شه.

۱۰. تغییر دوری ناپذیره – اونو قبول کنین
فقط وقتی که تغییر رو قبول می کنین می تونین موفقیت رو به دست بیارین. تا وقتی که همون کارایی رو بکنین که همیشه انجام می دین، محکوم به شکست هستین؛ از حقایق اساسی واسه تغییر زندگی ندیده نگرفتن تغییراته.

اینکه یک کار رو بارها به همون شکل انجام بدیم و انتظار نتیجه ای متفاوت  داشته باشیم، دیوانگیه.

جمع بندی
واسه رسیدن به موفقیت و داشتن زندگی ایده آلی که آرزوی اونو داریم باید این حقایق اساسی واسه تغییر زندگی رو ندیده نگیریم و واسه عمل به اونا تمرین و تمرکز داشته باشیم. با راحت طلبی نمیتونیم یاد بگیریم و رشد کنیم. نباید با شکست خوردن دلسرد شیم و نباید از خطر کردن ترس داشته باشیم. در راه موفقیت سخت ترین کار فقط برداشتن قدم اوله.

بهترین چیزها در زندگی خیلی راحت به دست . و ناتوانی در کنت
حقایق مهم درباره اسامی دامنها

اسامی دامنها
انتخاب دامنه شما خیلی با اهمیته. دامنه شما، جاییه که برند شما زندگی می کنه و کار و کاسبی تون رو انجام میده. دامنه شما جاییه که مشتری بالقوه واسه خرید مراجعه می کنه. دقیقا همون جاییه که تخصص و قدرت خود رو خلق می کنین.

پس وقتی می گیم انتخاب دامنه خیلی با اهمیته نباید از شنیدن اون شوکه شید! واقعا تصمیم مهمیه.
انتخاب نادرست اون موجب شناخته شدن با اسامی بد شده و باعث می شه که زمان و تلاش زیادی رو واسه تغییر اون صرف کنین.

در این پست، جواب خیلی از سوالات مون رو در مورد اسامی دامنها پیدا می کنیم و از آن واسه انتخاب دامنه بعدی که قصد راه اندازی اونو دارین می تونین استفاده کنین. امیدواریم که این نکات کاربردی و آموزشی واسه شما عزیزان به درد بخور واقع شه. ادامه این سوالات عادی در پست دیگری ارائه می شه.

۱- من به انتخاب همون نام دامنه ای که به عنوان نام کسب و کارم ثبت شده محدود هستم؟
نه! جواب راحت و سریع این سئوال همون “نه” است. شما محدود نیستین.
اما چند نکته ای هست که باید به هنگام انتخاب دامنه وقتی که بحث هماهنگی اون با نام تجاری مطرح می شه درنظر بگیرین.
در حالت طبیعی، شاید شمام مثل بسیاری ترجیح می دین که برندهای کار و کاسبی تون مشابه هم باشن. به طور مثال اگه نام تجاری ثبت شده شما High Street Plumbing باشه، شک نداشته باشین نمی خواید نام دامنه خود رو tomsplumbing انتخاب کنین! اما گزینه هایی رو در کنار اون در نظر بگیرین:

– highstreetplumbing
– highstreetplumbers

با اینکه این دو گزینه عین همون نام تجاری ثبت شده شما نیس؛ اما به مخاطبان شما همون ارتباط اصلی رو منتقل کرده و به طور کامل با جستجوهای آنلاین یکی بودن داره.

۲- کدوم یک از پسوندها واسه دامنه بهترینه؟
با پسوند com. هیچوقت دچار اشتباه نمی شین! هرطور که ممکنه تلاش کنین نام دامنه ای رو انتخاب کنین که هم نام برند تجارت شما رو دربر بگیره و هم شامل com. باشه.
وابسته به جایی که زندگی می کنین می تونین از دیگر پسوندها هم انتخاب کنین. مثلا اگه برند شما در انگلیس پایه گذاری شده هیچ مشکلی نداره که هر دوی این موارد (یعنی co.uk.) رو شامل شه. با همون com. برابری می کنه.

با اشاره به مثالایی که در این بخش ذکر شد، شما دو گزینه بسیار عالی رو واسه انتخاب دارین:

– highstreetplumbers.com
– highstreetplumbers.co.uk

اگه  com. در دسترس واسه نام دامنه ای که مدنظرتان هست نیافتید بهترین گزینه بعدی شما واسه انتخاب net. هستش. اگه کار و کاسبی تون غیردولتیه، org. رو هم می تونین درنظر بگیرین.
اگه هم می خواید بعضی از پسوندای جدید رو واسه دامنه خود امتحان کنین شاید به این معنیه که اونم از کارای مناسب واسه کسب و کارتونه. لیست کامل دامنهای در دسترس اینجا ببینین.

۳- انتخاب دامنه روی سئو تاثیر داره؟
در حالت کلی، انتخاب نام دامنه شما واسه سئو مهم هست، اما شاید به اندازه ای که الان به ذهن تون خطور کرد نیس!
Brian Dean  پستی رو در مورد “عواملی که گوگل واسه حساب شما در رنک دهی درنظر میگیره” به اشتراک گذاشته.

در تصویر فوق مشاهده می کنین که داشتن کلمات کلیدی در نام دامنه مهم هستن اما نه به اندازه ای که به کار میره! این روزا بیش تر، کیفیت بالای سایت شما مهمه. یعنی باید ببینین که واسه بهتر شدن وضعیت کلی سایت خود چه کارایی باید انجام بدین؟ مهم ترین اون، بهبود کیفیت محتوای سایت تونه. واسه پیشرفت اون، می تونین با همکاری تیم تولید محتوای مجموعه پدیده فکر مهتر به بهترین سطوحا برسین.

اگه کلمه کلیدی خاصی در نام کار و کاسبی و تجارت خود ندارین جای نگرانی نیس! راه های بسیاری واسه پیشرفت سئو سایت تون هست که در سایت حاضر هم مقالاتی قرار گرفتن که به معرفی خیلی از راهکارهای اون پرداخته.

۴- در نام دامنه باید هایفن، و یا اعداد وجود داشته باشن؟
در یک سطح گسترده تر، شما باید از استفاده کردن از هایفن و اعداد در نام دامنه خود دوری کنین. به یاد بسپارین که یکی از بزرگ ترین کلیدهای موفقیت واسه نام دامنه شما، این نکته هست که می خواین مخاطبان/ مشتریان تون خیلی راحت نام کار و کاسبی شما رو تو ذهن شون ثبت کرده و به سرعت بتونن اونو تایپ کنن.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

حقایقی درباره بازاریابی محتوا

حقایقی درباره بازاریابی محتوا
بله از وقتی که شنیدیم محتوا نقش خیلی زیادی در شناسایی برند داره و یکی از موثرترین راه ها واسه افزایش دیده شدن برندتون هست، همه شدیدا درگیرش شده ایم. روز و شب به دنبال یافت موضوعات جذاب با بهترین نوع بیان هستیم تا بتونیم از رقبای خود پیشی بگیریم و ترافیک بیش تری رو به طرف سایت خود جذب کنیم. ، مقالاتی رو در مورد تولید محتوا و اینکه چیجوری محتوای بهتری بسازیم در سایت گذاشته ایم، اما این وسط، مواردی هست که باید از اونا بدونیم. پست امروز رو درباره اونا صحبت می کنیم. همراه ما باشین.

تلاش جدی می خواد
از یک جنبه که نگاه می کنیم انگار تولید محتوا، یک کارِ ساده و آسون باشه. اما چیزی که روشنه اینه که این روزها، واقعاً باید تلاش جدی رو با خود به همراه داشته باشه. یک محتوای موثر یعنی به موقع ایجاد شده، رفت و امد برانگیز، شامل اطلاعات به درد بخور، باحال، سرگرم کننده و … است.

اینا به روشی که ارزشای مخاطبان هدف شما و نقاط دردشون رو مشخص کنه ایجاد شدن. این محتوای موثر باید با لحن و زبانی که مشتری ایده آل شما درمی یابد نوشته شه. اگه فکر می کنین که تلاش حداقلی رو واسه انجام این کارا بگیرین کافیه، نه! بهتره اصلاً به سراغش نرفته و خودتون رو آزار ندین!

تعهد زمانیِ بزرگ اجباریه
وقتی شرکتای جدید و تازه کار با روشای هدف دار بازاریابی محتوای خود شروع به کار می کنن، درمی پیدا کنن که با اضافه کردن چندساعت به تلاشای هفتگی شون می تونن جایگاه امنی رو در محتوا بدست بیارن، اما در واقعیت، بازاریابی محتوای موثر، زمان خیلی بیش تری از اونو می خواد. واسه اینکه محتوایی واقعاً مهم واسه مخاطبان خود جفت و جور کنین، باید باید موضوعات بکر و یهویی ایجاد کرده و تحقیقات لازم انجام بدین. بعد بنویسین، بعد ویرایش کرده و منتشر کردن بدین. آخرسر پیشرفت بدین. این مراحل باید بطور ماهانه در چندنوبت انجام شه. این محتوا چه به وسیله خود شما ایجاد شده باشه؛ چه به وسیله یکی از اعضای تیم تون (که بخاطر اینکار استخدام کردین) باید زمان مناسب و معقولی رو واسه بهبود اون صرف کنین. واسه برنامه ریزی و زمان بندی درست برنامه های بازاریابی تون می تونین مطلب زیر رو مورد مطالعه بذارین:

معرفی اپلیکیشنایی واسه بهبود بازاریابی اینستاگرام

حضور به مدت طولانی
یک تفکر اشتباه و عادی در دنیای بازاریابی محتوا اینه که فکر کنین “میشه حجم خیلی از مطلب رو تولید کرده و منتشر کردن داد بعد برگشته و در تختخواب خود استراحت کرد!” یک بازاریابی محتوای موثر اینجور نیس! بلکه فول تایم (همه وقت) بوده و پیگیری همیشگی می خواد. یعنی براش هیچ خط پایانی وجود نداره.

هر چقدر که صرف کنین، بدست میارید
اگه به خاطر این به بازاریابی محتوا روی آورده اید که به شما گفتن “مجانیه” در جهت اشتباهی حرکت کردین. البته درسته که تولید شکلای جور واجور جور واجور محتوا تقریباً مجانیه (یعنی نوشتن و جمع آوری یه سری کلمه، طبیعتاً هزینه ای نداره) اما مشکل اینجاست: تقریباً شدنی نیس که بدون صرف هزینه، بتونین بازاریابی محتوای خود رو به جایی برسونین.

از استخدام کردن افراد باتجربه و نویسندگان با استعداد گرفته تا هزینه ارتقای مطالب، تولید مطلب یک سرمایه گذاری مهم حساب می شه.

تولید محتوا، فقط اولین مرحله س
حتی مطالبی که در رتبه بندی، جزو اولینا باشن هم حتماً نمیتونه کاربران در ارتباط رو جذب کنه. واسه اینکه این اتفاق رخ نده، محتوا باید به درستی گسترش شه. یعنی بازاریابی اون به مخاطبان درست از روش کانالای درست. مثلا، می تونین با مطالعه مطلب به چه دلیل باید از اینستاگرام واسه بهتر شدن وضعیت کار و کاسبی خود استفاده کنیم؟  به دلایلی که باید از آن استفاده کنین پی ببرین. پس لازمه راجبه بقیه کانالا تحقیقات لازم رو به عمل بیارین.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

حقوق بازاریابان آمریکا چیجوریه؟ [اینفوگرافی]

حقوق بازاریابان آمریکا
در اینفوگرافی زیر چگونگی پرداخت حقوق بازاریابان در آمریکا رو مشاهده می فرمایید. در این اینفوگرافی میبینیم که اختلاف دریافت حقوق واسه بازاریابان در مناطق جور واجور تا ۳۲ درصد می رسه. همینطور میشه که واسه درآمد بیشتر این بازاریابان نیاز به چه مهارت ها و مدارکی دارن. امیدوارم از مشاهده این اینفوگرافی لذت ببرین. لطفا نظرات خود رو در این مورد با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۴/۵]

حقوق زیاد واسه ایجاد رضایت شغلی کافیه؟

رضایت شغلی کارکنان واسه رسیدن به خدمات موثر، ارائه اجناس به درد بخور و بقیه موارد خیلی با اهمیته.

اما در این پست واسه کارکنان نکاتی رو یادآوری می کنیم تا کمی به ارزشای شخصی خودشون در مقابل شغلی که دارن فکر کنن. به سئوال زیر خوب فکر کنین:

“ موندن در شغلی که علاقه ای به اون ندارین، فقط بخاطر اینکه پول خوبی از آن بدست میارید درسته؟”

رضایت شغلی
کارآفرین و سرمایه گذار آقای Ravin Gandhi تعریف می کنه : یه روز در زمین بازی گلف خیلی بازی بدی داشتم و یک تاجر خیلی موفق ضربه شدیدی رو طرف من پرتاب کرده و گفت “آخرش یه روز بد در بازی گلف خیلی بهتر از گذروندن یه روزِ عالی در محل کاره!” من لبخند زدم اما واقعاً واسه این فرد متأسف شدم. چون واسه من غیرقابل تصور بود که تا این حد از شغل خودم نفرت داشته باشم!

این فرد به چه دلیل شغلش رو آزاد نکرده؟ بعضی می گن پول خیلی خوبی دشت می کنه!

اما واقعاً کار کردن در شغلی که هیچ علاقه ای به اون ندارین به دلارهای بیش تری که به دست میارین؛ می ارزه؟

از دیدگاه این کارآفرین، آدم خواه جوون باشه خواه مُسِن، بخاطر چند دلیل (که در ادامه این پست بیان می شه) فقط تمرکز کردن روی پول بیش تر، یک اشتباه شغلی خیلی فجیعه!

علاقه شدید خود رو دنبال کنین
خیلی از افراد موفق در تجارت می گن که حتی اگه صاحبکارشان به اونا دستمزدی جهت زحمت شون هم نده بازم کار می کنن. فکر می کنین دلیل این چیه؟

مطلب پیشنهادی: چیجوری هدف واقعی خود رو دنبال کنیم؟

به این خاطره که اونا به کاری که انجام میدن عشق می ورزند! شاید بگید آخرش، علاقه تا چه حد؟! این آدما به کارشون به چشم کار نگاه می کنن. اونا از تک تک کارایی که در هر روز انجام میدن حال می کنن و رضایت دارن. از قضا، این روش هدف دار تبدیل به بهترین تصمیم مالی هم می شه. یعنی: شما هرچه بیش تر چیزی رو دوست داشته باشین، در انجام اون خیلی بهتر میشین و پس، بخاطر کار خوب تون بیش تر دستمزد دریافت می کنی. این درباره هر کسی -مدیرعامل یک کار و کاسبی، رقاص، جراح و …- صدق می کنه.

دراز مدت فکر کنین
اگه به اندازه کافی خوش شانس باشین تا شغل/بخش کاری تون رو دوست داشته باشین، اصلاً بخاطر رسیدن به کمی پول بیش تر، به عوض کردن بخش خود حتی فکر هم نکنین! جوانان بسیاری وجود دارن که شغلی که دوست دارن رو بخاطر یک تفکر کوتاه مدت گول زننده ترک می کنن. بدیش اینه خیلی از این افراد در دهه چار و یا پنجم از زندگی شون از وضعیت شغلی شون رضایت خاطر ندارن و آرزو می کنن که کاش در همون کاری که دوست داشتن می موندن! همیشه بخاطر بسپارین که شغل تون، تا ده های طولانی دووم داره اما دستاوردهای پولی کوتاه مدت، مثل بطریایی کوچیک ان. رضایت شغلی دراز مدت شما، مثل جنگیه که باید در اون پیروز شید.

مطلب پیشنهادی: چیجوری غیرممکنا رو ممکن کنیم؟

خودتون رو بشناسین
یکی از دلایلی که مردم در شغلی که دوست دارن کار نمی کنن اینه که (خواه باور کنین یا نه!) اونا دقیقاً نمی دونن چی رو دوست دارن! ما در دنیایی که با سرعت زیادی پیش میره زندگی می کنیم؛ خیلی سخته که بتونین پاهای تون رو روی میز قرار داده و به تماشای چیزایی که هیجان زده تون می کنه بدین. ما همه آدما رو تشویق می کنیم تا خودشون رو بشناسن، علایق شون رو پرورش دهند، کتاب بخونن و اگه توانایی پرداخت هزینه رو دارن یک مربی متخصص و یا تراپیست استخدام کنن. شما تنها زمانی می تونین به چیزی که می خواین برسین که بدونین اون چیز، چیه.

فاصله مهمه نه مقصد!
کسائی هستن که کسب وکاری که راه اندازی کرده بودن رو فروختن و به دنبال پول بیش تر حرکت کردن اما اینا در عین حال همون آدمایی هستن که پس از متوقف شدن کارشون احساس فلاکت رو تجربه می کنن. به چه دلیل بیشتر این اتفاق میفته؟

چون پول هم، مثل خیلی از چیزای سطحی دیگر در زندگی، ابزاریه که پایان یافته و حتماً خوشبختی رو به همراه نمیhره. یکی از نقل قولای بسیار مشهور که باید تلاش کنیم در زندگی مون به اون پایبند باشیم درکِ “ارزشِ دستاورد در پروسه دست پیدا کردن به اون” است. همین فاصله و فرآینده که باید تلاش در لذت بردن داشت چون مقصد واسه انتظاراتِ ما زندگی نمیکنه! پس رضایت شغلی کارکنان حتماً به درآمد خوب بستگی نداره!

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

حقیقت غیرمنصفانه درباره بازاریابی

بازاریابی
به چه دلیل بعضی از رقبایتان بهتر از شما کارشون رو انجام میدن، در حالیکه سرویس و خدمات اونا به اندازه خدمات شما خوب نیس؟

مردم این سئوال رو بارها ازم پرسیده ان. در این پست، به این سئوال جواب می دیم:

این دنیا، جاییه که بینِ بهترین … و بهترین موردبازاریابی هستش، فرق هست

– کتابی که بهترین فروش رو داشته، هیچوقت بهترین کتابِ نوشته شده نیس! بهترین کتابِ به بازار عرضه شده.

– پرفروش ترین آلبوم هیچوقت بهترین آلبوم نیس. بهترین آلبومی که به بازار عرضه شده.

بهترین ارائه دهندگان به بازار، داستانِ درستی دارن و می دونن که دقیقاً چیجوری باید داستان رو به افراد درست ارائه دهند. این روش هدف دار به طور کاملً جواب میده حتی اگه چیزی که پیشنهاد می دین در سطح کیفی متوسط قرار بگیره. این یک راهِ اثبات شده واسه رشد سودآور کسب و کاره.

نویسنده: Jim Connolly

با این حساب، برنامه های آیندهِ شما چیه؟ نظرات خود رو با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

[تعداد: ۱۳    میانگین: ۳.۴/۵]

ساپورت مالی و روشایی واسه داشتن قرارداد اسپانسرینگ موفق

شمام به دنبال حامی مالی واسه یک اتفاق هستین؟ یا می خواید از یک تیم ورزشی یا موسسه خیریه محلی ساپورت مالی کنین تا مشخصات خود رو پیشرفت بدین؟ ساپورت مالی می تونه فواید قابل توجه تجاری به دنبال داشته باشه ، اما همیشه داشتن یک قرارداد پشتیبانیمالی خوب، سخته. جَکی فاست، مدیر بازاریابی Slingshot Sponsorship،  هشت پیشنهاد رو واسه کمک به شما در داشتن یک قرارداد ساپورت مالی خوب ارائه میده.

۱. ساپورت مالی فقط مربوط به ساپورت شونده نیس!
اسپانسرینگ به خاطر این اتفاق میفته که اتفاق یا سازمان ساپورت شونده می تونه مخاطبی رو جفت و جور کنه که حامیان مالی رو به اهداف خود برسونه. ساپورت مالی فقط این نیس که کسی بتونه فرصت یا ایده ای عالی رو پیدا کنه. شما باید ساپورت مالی رو مثل محصولی تصور کنین که اون می فروشید.

۲. پیشنهادات ساپورت مالی باید روی امتیازات تمرکز داشته باشه
یک پیشنهاد ساپورت مالی باید روی امتیازات مشارکت تمرکز کنه. مهم نیس که معامله ساپورت مالی چقدر کوچیک و یا بزرگ باشه، در هر صورت باید بر بازده سرمایه گذاری و منافع تجاری متمرکز باشه.

۳. مناسب ترین رو انتخاب کنین
باید به مشتریانی نزدیک شد که مخاطبان و ارزشای مشابهی رو به اشتراک می ذارن. این کار نه فقط اطمینان میده که مشتری در بین مخاطبان اصلی خود بازاریابی می کنه، بلکه یک تجربه برند در ارتباط هم بوجود میاره.

۴. به توافق داخلی اهمیت بدین
تنها یک فرد نمیتونه کاری کنه که یک حامی مالی احساس یک شریک رو داشته باشه. لازمه که کل کار و کاسبی منافع ساپورت مالی رو تشخیص داده و بفهمن و به عنوان یک مشکل به اون نگاه نکنن. اگه این کار رو نکنین، نمی تونین یکی از اهداف اصلی ساپورت مالی (یعنی امتیازات دوطرفه از روش فعالیت مشارکتی) رو جفت و جور کنین.

۵. از بیرون به ماجرا نگاه کنین
ساپورت مالی یعنی جذب یک مخاطب و ایجاد یک تجربه معنی دار. با درک اهداف حامی مالی می تونین واسه ایجاد این هدف با هم کار کنین. تنها با انجام این کار ساپورت مالی موفق می شه.

۶. مشتری خود رو درک کنین
پیشنهادات ساپورت مالی مناسب تنها زمانی شدنیه که به دنبال جفت و جور مالی قابل توجه سرمایه باشین. درک کار و کاسبی مشتریا و زمان بندی بودجه ، کلید ایجاد این روابطه.

۷. حساب خود رو مدیریت کنین
مدیریت حساب کلید موفقیت ارتباطات ساپورت مالیه. در حالت ایده آل، شما باید به دنبال حمایتای دراز مدت باشین که پیوسته پیشنهادات ساپورت مالی شما رو جفت و جور می کنن، چون در این رابطه ارزشایی رو پیدا می کنن و از رابطه کاری مثبت با شما برخوردار می شن.

۸. کمک بگیرین
ساپورت مالی بسیار پیچیدهه و فقط در مورد درخواست کمک مالی نیس. چون شما پیشنهادهایی عالی واسه انجام دادن دارین. وقتی که کارا به درستی انجام شن، نه فقط می تونه سرمایه فعالیتاتون رو جفت و جور کنه، بلکه یک رابطه با معنی بین سازمان شما، حامیان مالی و مخاطبان بوجود میاره. که به طور زیادی ارزش کار و کاسبی شما رو زیاد می کنه. اطلاعات بیشتر رو میشه در اینترنت، انجمنا، وبلاگا و کتابا یافت. سازمانای ساپورت کننده تخصصی هم می تونن آموزش و مشاوره رو واسه کمک به ایجاد یک بخش ساپورت مالی موفق در سازمان شما جفت و جور کنن.

[تعداد: ۳    میانگین: ۳.۳/۵]

حمله سایبری ۵۰ میلیون دلار خسارت به TalkTalk زد

از وقتی که مشخص شد سایت مخابراتی TalkTalk هک شده، شرکت مخابراتی بریتانیا نقض امنیتی رو بررسی می کنه. اما الان اقرار می کنه، اثر مالی به دلیل حمله سایبری حدود ۵۳ میلیون دلار هزینه برداشتهه. شرکت در تلاشه با ارائه پیشرفت رایگان سیستم، مشتریان خود رو حفظ کنه.

اخباری که از شرکت اومده، مستقیما یافته های نیمه اول مذاکرات سهامداران TalkTalk رو منتشر کرده که نشون میده حمله سایبری گذشته به خط پایین شرکت حدود ۳۰ تا ۳۵ میلیون پوند(۵۳-۴۵/۵ میلیون دلار) ضرر زده.

شرکت اضافه کرد: با اینکه واسه دادن نتیجه قطعی چگونگی اثر حمله به مشترکین زود بود، اما یافته های ساده مثبته. بیانیه شرکت اعلام کرد:«در حالی که آزمایش اثر گسترده حمله سایبری به کار و کاسبی زوده، اما داده های ساده در روزای پس از هک دلگرم کننده س». اون گفت: تعداد کل مشتریانی که به اطلاعات شخصیشون دسترسی پیدا شده ۱۵۶/۹۵۹ نفر بوده و از این تعداد، شماره حساب بانکی ۱۵/۶۵۶ نفر در دسترس قرار گرفته.

این شرکت هم اینکه نشون داد: ۲۸ هزار کارت اعتباری در دسترس قرار گرفت اما ادعا کرد، نمیشه از اونا سوء استفاده مالی کرد و به این معنیست که مشتریان به وسیله اطلاعات به سرقت رفته، شناخته نمی شن.

به گزارش پلیس بریتانیا، سه نفر در ارتباط با پرونده هک دستگیر شدن . دو نوجوون و یک مرد ۲۰ ساله به خاطر این اتهام در بازداشت هستن و هیچ اتهامی علیه کس دیگر وارد نیس.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

خانوم دکتر سیده فاطمه مقیمی از کارآفرینی میگه…

امروز مصاحبه ای با سر کار خانوم دکتر سیده فاطمه مقیمی، کارآفرین برتر جهان اسلام(رئیس کانون زنان بازرگان ایران) خدمت عزیزان ارائه می شه که به وسیله تیم پدیده فکر مهتر جمع آوری شده.

تعریف تون از کارآفرینی چیه؟
بحث کارآفرینی رو اگه بخوایم به عنوان شروع یک کار و کاسبی درنظر بگیریم؛ اون چیزی که همیشه در ذهنم هست اینه که کارآفرینی، باید شاخصهای ویژه خودشو داشته باشه! کارآفرینی با اشتغال زایی فرق داره و قانون امر این هست که کارآفرین باید نوآوری و یک خلاقیتی رو به کار برده باشه. یعنی چیزی که از یک روند عادی جدا شده باشه، یک روند جدیدی رو به کار برده باشه! اون موقع میگن که “کارآفرینی” اتفاق افتاده؛ حالا در بحث کارآفرینی ممکنه کارآفرین اشتغال زا باشه یا اشتغال زا نباشه! کارآفرینی، دست کم یک شغل بوجود میاره که واسه خودشه، هر اشتغال زایی کارآفرین نیس ولی هر کارآفرینی اشتغال زاس! چون ً یک کار رو بوجود میاره.

افراد واسه اینکه بخوان کسب و کارشون رو شروع کنن به چه مواردی باید دقت کنن؟
هر ایده ای که داریم به هرحال ایده یا فکر، اولین مرحله ای هست که تو ذهن فردی که قصد شروع یک کار و کاسبی رو داره، خطور می کنه. اما باید یک چهارچوب براش تعیین شده باشه. باید توجیه اقتصادی داشته باشه. باید در وقتی که می خواد، اون کار رو بکنه. اجرایی شدنش تقوین بشه. در جامعه هدفی که مدنظرش هست بتونه کارش رو اجرایی کنه. باید مخاطبین، مصرف اون کالا یا خدمات دلخواه با فرهنگ جامعه هدف همخوانی داشته باشه. سرمایه داشتن رو به عنوان ایده خوب می تونه مهم بدونه (یعنی ایده میشه سرمایه ش) و با یک سرمایه گذار می تونه روش تفاهم کنه.
باید بازار هدف رو بشناسه؛ سرمایه شون باید تقویت بشه. می باید پروسه برگشت کارشون و برگشت سرمایه گذاری که می کنن در بازار واسه اینکه به سود رسانی برسه اونو تقوین بکنن.

بحث بعدی این هست که به هر حال باید شرایط موجود در موقعیت کاری خودشون رو با رقبایی که می تونه تو رشد یک نفر اثر داشته باشه بشناسن.
موضوع دیگری هم که هست به هر حال می باید اون (F.S) (feasibility study) طرح توجیحی توانایی سرمایه گذاری رو ایجاد بکنه. این سرمایه گذاری می تونه به شکل شخص باشه؛ میتونه مؤسسه مالی اعتباری باشه؛ می تونه با بازده کاری خودش برگرده به عنوان یه سیکل تولید و سیکل افزایش سرمایه ش!
هیچ کاری نیس که بخواد شروع بکنه و به دنبال سرمایه یا سود نباشه! پس همه اینا گزینه هایی هستن که می تونه واسه رشد یک کار حتماً از قبل شکل بگیره. خوب، یک کارآفرین باید خودش هم جسارت حضور در همچین بازاری رو داشته باشه؛ جسارت رقابت رو داشته باشه؛ شرایط رو واسه خودش تعریف کنه و در اون شرایط می تونه حضور در بازار رو حفظ کنه.
موضوع بعدی که باز میتونم بهش اشاره کنم این هست که به هر حال یک کارآفرین به دنبال تعالیه. اگه در سازمانه به دنبال تعالی سازمانشه.  اون همیشه حس برتری جویی رو داره. خطر پذیره! درسته که تو یه بخشایی وارد میشه که احتمال ضرر رو میده اما تحمل ابهام و ایهام رو داره؛ یعنی اگه شکست بخوره دوبارهً میتونه برگرده به سیکل ساده ش و دوباره واسه خودش رشد و پرورش کنه.

از نظر شما با کنار رفتن تحریما و ورود به بازار جهانی، کارآفرینان واسه رشد و باقی موندن باید چه روش هدف دار رو واسه برابری با شرایط در پیش گرفتن کنن؟
به هر حال یک بخشایی هست که همه مون همیشه به دنبال رشد هستیم ولی حریف رو هم داریم! توی بازار جهانی هم رقابت زیاد و تنگاتنگه، با در نظر گرفتن اینکه ما تو یک مقطع زمانی وارد داستان شدیم که چند سال تحریم رو گذرونده ایم! و اگه قراره خودمون رو باز به بازار بین الملل برسونیم باید اون دوره هایی که تحریم بودیم رو ازش گذر کنیم. باید با سرعت بیش تری پیش بریم که از رقبامون عقب نیفتیم.

قسمت بعدی داستان رو هم من می تونم اینجوری خدمتتون بگم که به هر حال باید سلیقه مشتریانمون رو در بازار هدف ببینیم و در مبنای اون بتونیم کالا یا خدمات مون رو ارائه بدیم.
اگه همیشه پسته ایران، پسته تکی در دنیا بود، در این مدتِ تحریمی که ما دور بودیم؛ الان پسته کالیفرنیا و پسته چین وارد بازار شده پس ما یک رقبای دیگه ای داریم! ممکنه طعم ش فرق کنه ولی شایدً ذائقه بازار به اون عادت کرده! پس من واسه دوباره گرفتن این بازار باید با یک شرایط و فناوری جدید وارد بازار بشم. یا دست کم با یک بسته بندی قشنگ تر یا
روشای هدف دار بازاریابی خلاقانه که باید یاد بگیرین!

روشای هدف دار بازاریابی رو بطور ویژه در این مقالات سایت بررسی می کنیم و از اصلی ترین موضوعات بحث ما هستن. چون معتقدیم که یادگیری اونا، تاثیرات مستقیم روی موفقیت سازمان شما ایجاد می کنن. به خاطر این، پیشنهاد می کنم که مقالات بازاریابی و روشای هدف دار رو در تگ “روش هدف دار بازاریابی” بطور ویژه بخونین.

روشای هدف دار بازاریابی
شما چیجوری به معرفی نام تجاری خود می پردازید؟ معرفی یک نام تجاری یکی از مهم ترین کاراییه که یک مدیر واسه کار و کاسبی خود انجام میده. واسه پیشرفت یک نام تجاری روشای هدف دار متفاوتی هست. هر فردی واسه پیشرفت کسب و کارش به بودجه نیاز داره بیشتر شرکتای نوظهور واسه گسترش کار خود از سرمایه گذاران دعوت می کنن تا با مشارکت و همکاری کار خود رو پیش ببرن. روشای هدف دار پیشرفت و مراحل اونا هم واسه رشد فرق داره.
از پایه طرح کلی پیشرفت کار و کاسبی چیجوری باید اجرا شه؟

روشای هدف دار خلاق مدیران از راه تبلیغات گسترش پیدا میکنه. روشای هدف دار خلاق بازاریابی در بازار نیازمند تحقیقات مفصلیه تا باعث تغییر در کسب و کارا شه. واسه پیشرفت روشای هدف دار خلاق بازاریابی باید چه سوالاتی از خود بپرسیم؟

چه داستانی واسه کار و کاسبی تون به مردم ارائه بدین؟
اهداف اصلی شما واسه کار چیه؟
مخاطبان شما چه کسائی هستن؟
مشتریان شما به دنبال چی هستن؟
محصول شما کدوم نیاز مصرف کننده رو برآورده می سازه؟
بازاریابی کار و کاسبی تون چه تحولی در بازار بوجود میاره؟
یکی از روشای هدف دار خلاق بازاریابی، ارتباط موثر با دیگرونه. ارتباط موثر در تموم برنامه های روزانه کاری تاثیر میذاره. شما به عنوان یک مدیر در تجارت از چه استراتژیایی استفاده میکردین؟

مطلب پیشنهادی: ۵ مرحله واسه روش هدف دار بازاریابی موفق

با جواب به سوالاتی که از خود می پرسین می تونین نام تجاری خود رو بین همه مردم گسترش بدین. اهداف بلند یه مدت واسه آینده کار و کاسبی تون در نظر بگیرین. تحقیقات در بازار رو به عنوان مهم ترین اصل در تجارت بدونین. نبود برنامه ریزی و برابری باعث می شه نتونین مصرف کنندگان خود رو پیدا کنین و ساعتای بی شماره رو جهت پیدا کردن مشتری هدر بدین.

مطلب پیشنهادی: تحقیقات بازار، خدمات مشتری و روش هدف دار رقابتی!

بعد از تحقیقات تموم تصور خود از بازار هدف رو واسه مدیرتون توضیح کنین تا با اطلاعات ارائه شده بهترین ایده ها رو اجرا کنین و به موفقیت برسین. قوی پا پیش بذارین تا فعالیت شرکت موندگاری داشته باشه. یکی از روشای هدف دار خلاق بازاریابی روش هدف دار عاطفیه با اجرا احساسات مشتری اجناس خود رو به فروش می رسونین.

مطلب پیشنهادی: تصمیم خرید مردم از روی احساسات شون!

[تعداد: ۱۶    میانگین: ۳.۶/۵]

روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ چیه؟

باخبر شدن از روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ و بقیه شرکتای موفق به ایجاد و پیشرفت استراتژیاتون هم کمک زیادی می کنه. به خاطر این تلاش می کنم موفق ترین و کاربردی ترینای این روشای هدف دار رو واسه شما در مقالات ذکر کنم و امیدوارم به درد بخور باشن. عزیزان همیشه می تونین نظرات خود رو با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ
برند محبوب شما کدامه؟
در روزای نه خیلی دور، سامسونگ پیش همه محبوب بود.

واسه حفظ محبوبیت خود پیش همه مردم، اجناس متفاوتی رو مثل گوشیای هوشمند ارائه داد. اما الان حریف اصلی و مهم سامسونگ، اپله. علاوه بر این نام تجاری سامسونگ در رشد و پیشرفت تکنولوژی تاثیر زیادی داشته و در صنعت و اقتصاد هر کشور پر اهمیت بوده.

روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ یکی از موثرترین روشای هدف دار بازاریابی روز دنیا هستش. این شرکتِ پر تلاش، ایده های خود رو به سرعت تبدیل به وسایل برقی مهم کرده و به دوستداران خود تقدیم می کنه.

واسه تغییر روند بازاریابی خود می تونین از روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ بهره ببرین. سامسونگ به دلیل موفق بودن در بازار تجاری لقب “استاد برند تجاری” رو به خود اختصاص داده.

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره روش هدف دار بازاریابی کوکاکولا

روشای هدف دار بازاریابی شما تکامل پیدا کرده؟

از چه روشای هدف دار جهت موفقیت بیش تر استفاده میکردین؟

رشد و پیشرفت بخشای اساسی بازاریابی یک فن آوریه.
مصرف کنندگان هیچوقت با جذب شدن به برند دیگر، برند شما رو نخوان شناخت! مردم همیشه در تلاش ان بهترین اجناس رو مصرف کنن، با این شرایط ممکنه بعضی تولید کنندگان در فروش جنسای خود با شکست بر بخورن. خیلی از کسب و کارا به دلیل اهمیت ندادن مصرف کنندگان به محصول -پس از تولید- مثل عروسکای اسباب بازی قدیمی در سطل آشغالا قرار گرفتن.

مطلب پیشنهادی: قبل از تولید، چیجوری اندازه فروش و درخواست رو بدونیم؟

سامسونگ هم در اول راه خود مثل هر شرکت نوساز دیگری شکست خورده س.

جامعه همیشه در جستجوی محصولیه که راحتی زندگی خود رو با اون به بیشترین حد برسونه تا زمان خود رو صرف کارای ناخواسته و ساده هدر ندن. الان سامسونگ از نظر نوآوری رضایت همه مردم رو جلب کرده. تموم ویژگیای یک برند خوب رو در سامسونگ میشه یافت. علاوه بر این، سامسونگ دارای سبدی متفاوت و وسیع از اجناس باحال و با کیفیته. دامنه اجناس سامسونگ شامل شکلای جور واجور، لپ تاپا، تبلتا، گوشیای هوشمند، تلویزیون، دوربینا، یخچال فریزر و … است. روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ واسه ایجاد اعتماد بین برند و مردم خلق می شن به خاطر همین نیاز مردم رو چک کرده بعد وسیله لازم مصرف کننده رو تولید نشون میده. این کار باعث جذب مشتریان بیش تر واسه برند می شه.

مطلب پیشنهادی: چیجوری یک برند قوی بسازیم؟

جدا سازی و بررسی روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ
یکی از اجناس محبوب سامسونگ گوشیای هوشمنده. سامسونگ با تولید گوشیای هوشمند خود به نام تجاری/ برند خود کمک زیادی کرد تا به یک سنبل با کیفیت و قابل اطمینان تبدیل شه. مصرف کنندگان با خرید و استفاده یک وسیله از سامسونگ و بررسی کیفیت عالی اون به برند بیش تر اعتماد کرده و اجناس متفاوت این شرکت رو خریداری می کنن.
شما دوستدار کدوم محصول از سامسونگ هستین؟
سامسونگ علاوه بر اجناس منحصر به فرد خود خدمات خوبی هم ارائه میده.
می دونستین سامسونگ، سریع ترین خدمات تجاری رو به مشتریان خود ارائه میده؟

روشای هدف دار قیمت گذاری سامسونگ واسه بازاریابی
سامسونگ روشای هدف دار متفاوتی جهت قیمت گذاری اجناس خود داره که به وسیله این روشای هدف دار اهداف مختلفی رو پیش بینی کرده و تعیین می کنه.

دستکاری قیمت
گوشیای هوشمند سامسونگ الان با برند اپل سر رقابت دارن. هر برندی از سامسونگ شعار متفاوتی رو حمل می کنه تا مصرف کنندگان بیش تر جذب برند شن. با دستکاری قیمتا و بالا و پایین شدن هزینه های کالا حریف مجبور به صلح بر سر قیمت می شه. با صرفه نظر از امکانات متفاوت برنامه های گوشیا معمولاً زیبایی ظاهری یک گوشی یکی از اساسی ترین دلیل انتخاب برند می شه. الان به دلیل رقابت زیاد سامسونگ با اپل و دیگر برندا گوشیای سامسونگ در سرتا سر جهان به شکل عجیبی به فروش می رسن.

قیمت گذاری رقابتی
یکی از بخشای مورد علاقه شرکت سامسونگ قیمت گذاری رقابتیه. مشکلات جور واجور هر نوع کار و کاسبی ای رو تهدید می کنه. اما خطر کردن، بعضی وقتا تنها راه پیشرفت یک شرکته. با این که سامسونگ برند مطمئن و با کیفیتیه؛ اما قیمت محصولاتش نسبت به شرکتای دیگر مناسب تر از دیگر برندا ارائه می شه و این یه روش هدف دار واسه قیمت گذاری رقابت بین دیگر برندهاست.

تاثیر خرده فروشان در بازاریابی زنجیره ای سامسونگ
سامسونگ به عنوان یک شرکت زنجیره ای متفاوت و با کیفیت محصولاتش مورد علاقه خیلی از خرده فروشانه. تنها یک برند تجاری خاص مثل سامسونگ می تونه باعث جذب مشتری واسه فروش بهتر خرده فروشان شه. شهرهای جور واجور با گرفتن نمایندگی سامسونگ محل پخش اجناس رو واسه بیشتر مردم جفت و جور کردن.
سامسونگ علاوه بر تبلیغات از تاکتیکای متفاوتی واسه فروش اجناس خود استفاده میکرد. به طور مثال بیشتر مشتریان سامسونگ تخفیفات مالی خوبی دریافت می کنن. حامیان مالی سامسونگ باعث شدن این شرکت روز به روز پیشرفت یابد و در سرتاسر جهان طرفداران زیادی جذب کنه. به خاطر این روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ به طور همزمان هم باعث پیشرفت سازمان خود شده و هم به جنبه های مختلفی مثل ارائه خدمات و جذب مشتری کمک می کنه.

می دونستین سامسونگ بیش ار ۱۵۰،۰۰۰ هزار نمایندگی در سراسر جهان داره؟

تبلیغات سامسونگ مثل کوکاکولا و پپسی متمرکز نیس! اما گسترش محصولاتش رو به عنوان پر اهمیت ترین نکته در کار در نظر میگیره. یکی از معروف ترین شعارهای جذب مشتری واسه سامسونگ معرفی فرصتای کار و کاسبی واسه جوانان بیکاره. سامسونگ با معرفی فرصتای کاری جهت فروش بیش تر اجناس به جوانان کارآفرین، تبلیغات موفق تری رو به دست آورده و یک تصور عمومی قشنگ رو تو ذهن بیشتر مردم گنجاندهه. این کار یه روش هدف دار موفق واسه یک سازمان هستش.

[تعداد: ۳۱    میانگین: ۳.۲/۵]

روشای هدف دار بازاریابی مستقیم واسه وقتی که بودجه ای ندارین !

واسه همه کارآفرینان جوونی که رویای دیدن اجناس و خدمات شون رو در بیلبوردهای سطح کشور و حتی شبکه های سراسری تلویزیون دارن اولین چیزی که مهمه اینه: “شما قبل اینکه ریالی رو واسه بازاریابی سرمایه گذاری کنین، به مشتری نیاز دارین!”

به خاطر همین، معمولاً استارتاپا از روش فروش مستقیم در کار و کاسبی جدید پیش می رن. همینطور، اگه بتونین قبل از شروع بازاریابی، کاری کنین که مردم از خدمات شما بهره برند بسیار موثرتر هستش. هم اینکه، بخش بزرگی از بازاریابی اینه که به مشتریان سابقی که داشتین ببالید.

در این پست می خوایم نکاتی رو پیشنهاد دهیم که بتونین اجناس و خدمات خود رو به دست مردمی بسپارین که میدونید از اونا سود می برین.

واسه مردم واقعی ایمیل بفرستین
بازاریابی ایمیل، یکی از وسایل بسیار عجیب واسه فروش مستقیم شماس. در عین حال می تونه باعث هدر رفتن زمان شما شه. کاری که نباید انجام بدین استفاده از برنامه های خودکار ارسال ایمیله. کاری نکنین که ایمیلا وارد اسپم شن.

کاری که باید انجام بدین: فروش مستقیم از روش ایمیل، باید به وسیله یک تیم از افراد واقعی صورت بگیره. واسه این کار، میشه از خدمات آمازون و یا نرم افزارهایی که به ارسال انبوه ایمیل کمک می کنن استفاده کرد.

تحت هیچ شرایطی ایمیل ارسالی شما نباید ویژگیای اسپم شدن رو دارا باشه. مثلا، ایمیل شما می تونه بیشترین حد در چند خط (۳-۴) خلاصه شه. باید به شکل متون ساده و خصوصی سازی شده (ویژه مخاطب) صورت بگیره. همینطور در این متن، می تونین درخواست گفتگو و ارتباط بهتر رو با گیرنده داشته باشین.

خیلی از فروشنده ها در اولین تعاملی که با مشتری بالقوه دارن مرتکب اشتباه می شن. اما به یاد داشته باشین که این شما هستین که باید با اونا به توافق برسین! شما باید نشون بدین که اومدید تا ارزش رو به زندگی و کسب و کارشون وارد کنین.

اگه خدمات شما به شکلیه که به دیگر کسب و کارا و کارشناسان ارائه می دین می تونین این مشتریان بالقوه رو با استفاده از لینکداین، Zoominfo و Jigsaw  پیدا کنین.

فقطً به دنبال فروش محصول نباشین
خصوصاً واسه استارتاپا، بسیار راحت تره که نسخه آزمایش رایگان رو بفروشن تا محصول واسه یک دوره دراز مدت معامله شه. به مشتریان تون امکان دسترسی به خدمات رایگان رو ارائه بدین تا امکان دریافت فیدبک رو از اونا زیاد کرده باشین. با جمع آوری ایده های زیاد واسه محصول و خدمات تون از طرف آدمایی که قبلاً از اونا استفاده کردن می تونین موفقیت تون رو در بخش ویژه خودتون برجسته تر کنین.

مثلا؛ اگه خدمات وِبی ارائه می دین، یک نسخه رایگان واسه اون درنظر بگیرین. اگه مربی هستین، یه سری جلسات آموزشی رو افتخاری برگزار کنین.

وارد جامعهای بی همتا شید
علایق خود رو کشف کنین. به دنبال سازمانا و طرفداران اون باشین و به دنبال دلایلی واسه رفت و امد با اونا بگردین. این یک راه طبیعی و کم استرس واسه شبکه سازیه. هرچه علاقه های بیش تری رو کشف کنین مردم بیش تری رو می تونین شبکه سازی کنین که نتیجه اون رونق بیش تر کسب و کارتونه.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۴/۵]

روشای هدف دار بازاریابی موردنیاز واسه ساخت منابع انسانی بهتر

حولوحوش مثبت منابع انسانی، نقشای زیادی مثل رابط کارکنان، محافظ فرهنگ، رهبر مردم، مشاور رو بازی می کنه.

اما ایده جدیدی هست که میگه بهترین این موارد، بازاریابان هستن. اونا برند کارفرما رو زیاد کرده و تجربه کلی رو واسه کارکنان بهبود می بخشن.

وقتی که منابع انسانی تکنیکای بازاریابی رو در پیش گرفتن کنن بهتر می تونن تواناییا رو مدیریت کنه. در این پست، اصول بازاریابی رو که هر رهبر منابع انسانی باید اونا رو شامل شه میگیم. با پدیده فکر مهتر همگام باشین.

۱- مخاطبان هدف داشته باشین
بازاریابان درک عمیقی از مخاطبان خود دارن. اونا علم جمعیتی، رفتاری و نگاه مردم رو مطالعه می کنن تا بتونن جزئیات شخصیت مشتریان رو شناسایی کرده و پیامای مخصوص واسه هر کدوم از این گروه های ویژه مردم بفرسته. منابع انسانی هم می تونه از همین روش هدف دار واسه رسیدن به کارکنان استفاده کنه.

کارکنان، بیشتر از صدها ایمیل رو در طول هفته دریافت می کنن و این در حالیه که بررسیای theEMPLOYEEapp در محیط کار نشون میده که کارکنان بازم احساس رضایتمندی ندارن! و دلیل اون، پیامای دریافتی شون با علایق اونا هیچ ارتباطی ندارن!

نقطه شروع شما همین باشه! : همه چیز رو درباره کارکنان هدف خود بدونین. چی به اونا انگیزه میده؟ اهداف اونا چیه؟ ارزشمندترین چیزها واسه اونا چیه؟ اونا درباره چه چیزایی نگرانن؟ جواب این سوالات، از این بخش تا بخش دیگر، چقدر می تونه متفاوت و جور واجور باشه؟ بین کارکنان و مدیران چیجوری؟

بعد، از این علم بدست اومده، واسه ارسال پیامای هدف دار و برنامه های منابع انسانی که واسه هر کدوم از گروه های ویژه کارکنانه استفاده کنین. نه اینکه یک پیام عمومی رو واسه همه بفرستین!

مثل یک بازاریابی فکر کنین که باید مهم ترین و در ارتباط ترین اطلاعات رو به هر کدوم از کارکنان تحویل بدین.

۲- هر کانال، صدای یک برند
بازاریابان می دونن که اگه بخوان توجه مخاطبان رو جذب کنن باید بیشتر از یه روش رو بکار گیرند. یک کار و کاسبی نمیتونه به تنهایی از روش ارسال خبرنامه و ایمیل موفق باشه. بازاریابان از ترکیبایی از رسانه ها واسه انتقال پیامای شون استفاده می کنن. مثل تصاویر، ویدئوها، شبکه های اجتماعی، ساخت وب سایتایی که موجب رفت و امد با مخاطبان شه و … ، بهترین بازاریابی، بازاریابی ویروسیه و این همون چیزیه که بقیه کارکنان درباره برنامه ها می گن.

ایمیلا واسه رسیدن به کارکنان کافی نیستن! در بررسی theEMPLOYEEapp که انجام شد ۸۰ درصد از کارفرمایان گفتن که از ایمیل واسه ارتباط استفاده می کنن. در مقابل، ۳۰ درصد از کارکنان گفتن: ما ایمیلایی رو که از طرف کارفرمایان می رسه رو ندیده می گیریم!!!

پس، بهتره از پیامای متنی، اپلیکیشنای موبایل، شبکه های اجتماعی داخلی و بقیه منابع واسه ارتباط استفاده کنین. ویدئوها و تصاویری رو واسه درگیر کردن کارکنان در در اعلامیها و خبرنامها آپلود کنین. بلاگ شرکت خودتون رو راه اندازی کنین. هرچه راه های بیش تری واسه رسیدن و هضم اطلاعات واسه کارکنان باشه، بهتره!

روش هدف دار، داشتنِ حرفی واسه گفتن و توانایی به نمایش گذاشتن اون، همه کاریه که شرکت باید بکنه.

۳- همه چیز رو در کنار هم گرد بیارین
بازاریابان میخوان پروسه خرید رو واسه مشتری ساده تر کنن. منابع انسانی هم، مثل بازاریابان از کارکنان میخواد تا در برنامه ها و امتیازات ثبت ناما شرکت کنه. انجام این کارا، اونا رو در حولوحوش گسترده تر به شغل شون وصل می کنه.

وقتی منابع انسانی روی تجربه کارکنان تمرکز می کنه، تشویق کردن واسه شرکت در برنامه ها راحت تر به نظر می رسه. همه برنامه ها و اطلاعات رو در کنار هم، به شکل یک پلت فرم ساده و کاربردی گردهم بیارین و به اون، مثل یک قطبی نگاه کنین که مهم ترین امتیازات منابع انسانی و برنامه ها رو در یک فضای راحت ایجاد کرده. وقتی کارکنان همه چیز رو در یک محیط ساده و خوب بیابند، شرکت کردن شون هم ساده تر می شه. همینطور، این اتفاق باعث می شه تا مدیریت کردن اونا هم واسه کارفرمایان ساده تر شه.

۴- اثر رو سبک سنگین کنین
بازاریابان، واسه پیدا کردن بهترین روش هدف دار، همه چیز رو دنبال کرده و سبک و سنگین میکنه. اطلاعات و داده ها در بازاریابی مدرن “همه چیز” است.

تیمای منابع انسانی، می تونن داده ها رو دنبال کرده و سبک سنگین کنن تا بطور پیوسته، فرآیندها بهبود پیدا کنن. در مورد اینکه چه چیزایی واسه فرهنگ شرکت و اهداف کلی کار و کاسبی اهمیت دارن تصمیم قطعی بگیرین و اونا رو دنبال کنین تا تعهد شغلی کارکنان هم صورت بگیره. کارکنان به پیاما بازخوردی نشون میدن؟ اونا پیامای درستی رو در زمان درست ارسال می کنن؟ در برنامه ها مشارکت دارن؟ اونا خوشحال بوده و رضایت دارن؟ چی می تونه نتیجه بهتری داشته باشه؟ بعضی از سیستمای منابع انسانی جدید درباره مردم یاد می گیرن و کارایی انجام میدن پس فعلاً احتیاجی به خودِ کارفرمایان احساس نمی شه.

منابع انسانی یک شغل راحت و آسونی نیس! اما وقتی که رهبران، از جنبه بازاریابی به اون نگاه کنن می بینن که روشای هدف دار منابع انسانی می تونه تجربه کارکنان رو بهتر کرده و یک برند محکم و قوی واسه کارفرما بسازه.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۷/۵]

روشای هدف دار بازاریابی هوشمند واسه رشد کار و کاسبی

روشای هدف دار بازاریابی هوشمند که واسه رشد کسب وکارتون در سال ۲۰۱۷ باید در پیش بگیرین

روشای هدف دار بازاریابی
بازاریابی موفق یعنی تلاش واسه حفظ تعادل بین عرضه دیجیتال و رفت و امد مثبت انسانی
در سال ۱۹۶۴، Marshall McLuhan نظریه پرداز رسانه ها و ارتباطات، اصطلاح “دهکده جهانی” رو واسه توضیح “پدیده کوچیک شدن و گسترش همزمان فرهنگ در جهان بخاطر پیشرفت گسترده تکنولوژیکی که امکان به اشتراک گذاری سریع و آنی فرهنگ رو جفت و جور می کنه” به وجود آورد.
اما من شک دارم که اون تصور کرده باشه که مرزهای جهان تا چه حد کوچیک می شن و از نظر مدیریت و برآورده کردن خواستها و انتظارات مصرف کنندگان چه معنایی داره. ما در دنیای اسباب و وسایل الکتریکی زندگی می کنیم، دنیایی که در دستگاه ها، برنامه ها و تجربه های آنلاینِ اون غوطه ور شده ایم.
داشتن یک کمپین بازاریابی موفق در جهان امروز به اون معنیه که تلاشای بازاریابی باید بین عرضه های دیجیتال و رفت و امد مثبت انسانی تعادل برقرار کنن. با بمباران اطلاعاتی که از نوتیفیکیشنا، اخبار و حتی توییتا میاد تایم توجه رو کاهش داده.
افزایش پیدا کردن بسته کنندهای آگهی معنیش اینه که تاکتیکای بازاریابی سنتی دیگر موثر نیستن. پس، باید استادانه مشتریان رو در میدونایی که با اونا بسیار آشنا هستن و حس راحتی بیش تری دارن، درگیر مسئله کرد. اینجا به ۴ روش هدف دار بازاریابی بسیار خطرناک می پردازیم:

۱- استفاده حداکثری از رسانه های اجتماعی
رسانه های اجتماعی می تونه باعث موفقیت یا شکست یه محصول باشه. رسانه های اجتماعی بخشی جدانشدنی از زندگی همه هستن؛ از اینستاگرام گرفته تا بخش زنده فیسبوک! هر کسی که شامل مخاطبان شما می شه، در رسانه های اجتماعی حضور داره و این همانجاییه شما باید اونا رو هدف بذارین. باید حسابای Google Trends و توییتر، صفحات فیس بوک رو دنبال کنین و در لینکداین به گروه ها ملحق شید تا دیدگاهی از مشتریان خود و دیگر افراد حاضر در صنعت به دست بیارین. محتوای خوب در رسانه های اجتماعی به شما اجازه میده تا با بازار هدف خود رفت و امد داشته باشین و چیزی که رو که واسه اونا مهمه، آزمایش کنین.
مثلا، بیشتر از ۵۰۰ میلیون حساب فعال در اینستاگرام هست. محتواهای موجود در اینستاگرام روزانه ۴.۲ میلیون لایک دریافت می کنن. iHerb ارائه دهنده مکملای طبیعی، از اینستاگرام واسه رسیدن به آدمایی استفاده می کنه که اجناس رو به سبد خرید آنلاین خود اضافه کردن اما اونا رو نخریده ان. طوری که در هر نمایش عمومی، برگشت هزینه مصرف شده واسه تبلیغات، ۲۰۰ برابر بوده. به همین راه، Volvo خودروساز سوئدی، از اینستاگرام واسه کمپینای تبلیغاتی ویدیویی جهت رسیدن به ۸.۷ میلیون خریدار آماده خرید استفاده کرده.
ممکنه در سال ۲۰۱۷، پلت فرمای رسانه های اجتماعی حتی تاثیر عمیق تری بر جای بذارن – مثلا، توانایی کلیک روی آیتمای موجود در تصاویر و انجام خرید داخل برنامه ای. این موضوع شبکه های اجتماعی رو به اندازه بیش تری در برابر توجه قرار میده، نه فقط به عنوان ابزاری واسه رسیدن به مشتریان بلکه به عنوان پلت فرمیایی واسه فروش!

۲- توجه به مصرف کنندگان در حال حرکت
تلفنای همراه و دستگاه های مشابه، ابزاری کلیدی واسه ارتباط با مصرف کنندگان هستن. تقریبا این روزها همه صاحب یک گوشی هوشمند هستن. این موضوع باعث می شه تا بازار گوشی موبایل واسه هر نوع کار و کاسبی ای بیشتر از حد لازم باشه، طوری که نبود توانایی در همراهی با بازاریابی موبایلی شما رو در خطر شکست در برابر رقبایتان قرار میده.
عوامل بسیاری رو باید در بازاریابی موبایلی در نظر گرفت. واسه تازه کارا، سایت شما باید موافق با گوشی موبایل باشه که در اون محتوا و منوی نمایشی با صفحه نمایشای کوچیک و ظرفیت پهنای باند محدود موبایلا و شبکه های جور واجور یکی بودن پیدا می کنه. به یاد داشته باشین که مردم تمایل دارن موقع حرکت از دستگاهشان استفاده کنن، پس باید محتوایی بسازین که در بین حرکت خیلی راحت قابل خوندن باشه. زبانها، لینکا و صفحاتی مثل درباره ما خیلی واسه محتوای گوشی موبایل لازم نیستن.
یادتون باشه که دستگاه های تبلت بالاترین اندازه اضافه کردن به سبد خرید رو در وب سایتای تجارت الکترونیک با اندازه ۸.۶ درصد دارن. اگه شما یک خرده فروش آنلاین هستن، به طراحی و تجربه کاربر نسخه تبلتِ سایت خود بیش تر توجه کنین.

۳- استفاده از رباتا
رباتهای گفتگو، سرویسایی هسستند که کاربران می تونن با اونا از روش یک رابط گفتگو، باهم رفت و امد داشته باشن، رابطی که به وسیله الگوریتما و بعضی وقتا هم با هوش مصنوعی تقویت شده. دو نوع ربات اصلی گفتگو هست: اونایی که معمولا در برنامه های پیام رسانی پیدا می شن مثل ربات گفتگوی ۱-۸۰۰-Flowers در فیس بوک مسنجر که کمک می کنه تا مصرف کنندگان به شکل گلچین انتخاب کنن، و نوع دیگر دستیاران مجازی مثل Apple’s Siri ، Google Assistant ، Amazon’s Echo و Microsoft’s Cortana هستن.
این رباتای گفتگو به جای اینکه فقطً در رفت و امد با مارکای خاص به مصرف کنندگان کمک کنن، به کابرانی با شکلای جور واجور اطلاعات و دیگر نیازها کمک می کنن. رباتای دارای هوش مصنوعی از پردازش زبون طبیعی متن و یا صدا واسه درک خواسته کاربر استفاده می کنن. نمونه هایی مثل این از Cortana میخوان تا آخرین اخبار رو نشون بده و یا از Siri میخوان تا یک پیام متنی رو به همسر شما بفرسته.
Siri در عرض یه هفته بیشتر از یک میلیارد درخواست دریافت می کنه که اهمیت رباتای گفتگو رو در بازاریابی نشون میده. اونا نه فقط با جواب به سوالات مشتری به صرفه جویی در وقت کمک می کنن، بلکه داده ها رو جمع آوری کرده و نقطه ای رو واسه اتوماسیون بازاریابی جهت رفت و امد با محتوای در ارتباط ایجاد می کنن. به ویژه در بین مصرف کنندگان جوون، رباتای گفتگو به طور زیادی استفاده می شن تا موجب تشویق به خرید، افزایش تعداد آیتما در سبدهای خرید و ساده کردن خرید آنلاین شن. از سفارش یک تاکسی در Uber گرفته تا دنبال کردن مد، رباتای گفتگو به طور زیادی واسه پیش بردن تجارت الکترونیک استفاده می شن.
الگوهای نظارت و ردیابی خرید، با در نظر گرفتن اینکه کدوم اجناس به شکل متفاوت به بازار عرضه می شن، کدوم اجناس بازار بیش تری دارن، و کدوم یک باید دوباره در بازار عرضه شن، داده هایی رو در اختیار شرکتا قرار میدن. رباتای گفتگو رو میشه واسه جلب نظر مصرف کنندگان به خاطر امتحان کردن اجناس جور واجور، به کار گرفت.
با اینکه استفاده از رباتهای گفتگو بسیار شایع شده، اما نمی تونن به طور کامل جانشین رفت و امد انسانی واقعی – که واسه روابط مصرف کننده قوی لازمه- شن. این مسئله منجر می شه تا ما به قدم چهارم تجربه بازاریابی تجربی بپردازیم.

۴- تاکید بر تجربه
بیرون شدن از میدون دیجیتال جهت قانع کردن مصرف کنندگان واسه خرید بخشی از بازاریابی تجربیه. رویدادها، واقعیت مجازی و تعاملای بین فردی می تونن محتوایی رو ارائه دهند که میشه در رسانه های اجتماعی به شکل تصاویر، فیلما، گزارشا، رتبه بندی و بررسیا مورد استفاده قرار داد.
مثل این رویدادهای بازاریابی تجربی، به خریداران بالقوه اجازه میده تا از دید عاطفی با محصول و خدمات شما ارتباط بر قرار کنن. چشم اندازه ها همیشه فهم عملی رو از نام تجاری شما جمع آوری می کنن و در عین حال با احساس در مورد رویدادها سخن می گن و در آخر باعث ایجاد شایعها در زندگی واقعی و پلت فرمای رسانه های اجتماعی می گردن.
روشای هدف دار بازاریابی سال ۲۰۱۷ ، وجود تعادل بین استفاده بی آخر از جهان آنلاین و در عین حال تزریق اعتماد به نفس به مشتریان با ارائه رفت و امد انسانیه. همه این چار روش هدف دار بازاریابی ابزارهایی هستن که پشت سر هم با یکدیگر کار می کنن.

استراتژى بازاریابى
در ادامه این مقاله به بعضی از روشای هدف دار بازاریابی از نگاه مایکل پورتر می پردازیم:

خیلی مهمه که بدون روش هدف دار بازاریابی وارد بازار نشید! واسه موفقیت باید روش هدف دار مناسب داشته باشین تا بتونین در مقابل فشارهایی که در بازار هست مقاومت کنین. مایکل پورتر به شکل هدف دار که میشه در جهت ایجاد مزیت رقابتی از اونا استفاده کرد پرداخته.

روش هدف دار مایکل پورتر
روش هدف دار رهبری قیمت

در این روش هدف دار عرضه کنندگان کالا و یا تولید کنندگان کالا، کالای خود رو با پایین ترین قیمت به مصرف کنندگان عرضه می کنن و از این روش سهم قابل قبولی از بازار رو واسه خود ایجاد می کنن. در این روش هدف دار با رهبری قیمت، خود بخود هزینه تولید با افزایش تولید و درخواست بالا کم میشه، رقبای ضعیف حذف می شن، امکان ورود رقبای جدید کم میشه، نفوذ در بازارهای دیگر زیاد میشه.

با در نظر گرفتن مزیتایی که از رهبری قیمت بوجود میاره هر کار و کاسبی ای خیلی راحت نمیتونه رهبری قیمت رو به عهده بگیره این روش هدف دار زمانی با دست کم خطر همراهه که شرکت توان مالی خوبی داشته باشه مجهز به تکنولوژی جدید باشه و قدرت پخش زیادی داشته باشه و بتونه مواد ساده ارزون تهیه کنه.

روش هدف دارِ تمرکز، دومین روش هدف دار مورد بحثه. در این روش هدف دار عرضه کننده کالا یا تولید کنندگان روی بخشی از بازار تمرکز می کنن. مثلاً روی قشر خاصی از جامعه و با شناخت نیازها و خواسته های اونا می تونن خواسته های این قشر رو شناسایی کنن و کالا با خواسته اونا تولید قیمت گذاری و عرضه کنه. در این روش هدف دار چون روی قشر خاص تمرکز شده، درخواست زیاد شده میشه فروش قابل قبولی داشت البته در این روش هدف دار بازار محدود می شه ولی هزینه تبلیغات کاهش پیدا میکنه و هزینه پخش هم کاهش پیدا میکنه.

روش هدف دار سوم، روش هدف دار جدا سازیه. در این روش هدف دار تولید کنندگان کالا رو جدا با دیگر تولید کنندگان حریف تولید می کنن و این جدا سازی می تونه کیفیت کالا باشه پس بالاترین قیمت رو روی کالا می ذارن و فکر میکنن بالاترین کیفیت باعث بوجود اومدن قشر خاصی از مصرف کنندگان می شه و بیشتر واسه این قشر، قیمت مهم نیس بلکه کیفیت کالاه که در درجه اول اهمیته. این روش هدف دار باعث می شه بازار محدود به قشر خاصی از جامعه شه و عرضه اونم محدود شه و هدف افزایش سود از روش متمایزسازیه.

جمع بندی
استفاده هر کدوم از روشای هدف دار فوق، مزیتا و مشکلات و محدودیتایی رو بوجود میاره ولی تجربه نشون داده استفاده حتی یکی از این روشای هدف دار فشارهای موجود رو کاهش داده و میشه مزیت رقابتی واسه کار و کاسبی بسازه و استفاده دو روش هدف دار بطور همزمان هم شدنیه.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

روشای هدف دار بازاریابی ویدیو جذاب و پر مخاطب کدوما هستن؟

روشای هدف دار بازاریابی ویدیو جذاب ترین و پرمخاطب ترین نوع بازاریابیه. طبیعیه شما به عنوان موسس یک شرکت در جستجوی ابزاری باشین. تا شما رو در انتشار نام تجاری کمک بده. روشای هدف دار بازاریابی ویدیو مدیریت صحیحی می خواد در این پست به معرفی قواعدی واسه موفقیت در بازاریابی ویدیو می پردازیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

روشای هدف دار بازاریابی ویدیو
انتشار یک برند به وسیله بازاریابی ویدیو کار ساده ای نیس، جذب مشتریان بالقوه روز به روز سخت تر می شه، شرکتا با استفاده از فعالیتای ویدئویی برند خود رو به مردم معرفی می کنن و مشتریانی رو جذب نشون میده. بازاریابی ویدیو توجه مخاطب رو جلب کرده و اهداف شما رو محقق می سازه. این نوع بازاریابی راه درست واسه رسیدن به سطح مطلوب از فروشه. روشای هدف دار بازاریابی ویدیو جذاب و پر بینندهه اگه می خواین شرکت شمام در این موفق شه باید با بازاریابی ویدیو مشتری رو تشویق به خرید اجناس خود کنین. با استفاده از تجربیات بازاریابی خود محتوایی تولید کنین تا باعث گسترش اجناس و خدمات شه اما باید روش تولید ویدیو و روشای نشر اونو بیاموزید تا مشتری تمایل پیدا کنه اجناس رو خریداری کرده و به بهترین نتیجه دست پیدا کنین.

مطالب در ارتباط: ۱۱ روش استفاده از ویدیو در بازاریابی محتوا !
محتوایی به درد بخور ارائه بدین
وقتی که محتوای خود رو بازاریابی می کنین. باید محتوایی به درد بخور رو تقدیم مخاطبان خود کنین. به طور مثال فایده محتوا می تونه دانستن بعضی موارد درباره کار و کاسبی باشه. سرگرمی باشه. یا بررسی بعضی مشکلات که به مردم کمک کنه. اما هدف ما از تولید محتوای با ویدیو جذب مشتری واسه خریده، پس چیزی تولید کنین که هم باعث جذب مشتری شه هم احترام و رضایت مخاطبان رو به دست بیارین. اگه از ویدئوهای خارجی استفاده می کنین زبانی که در کلیپ مورد استفاده س رو در زیر نویس درج کنین.بعضی وقتا مخاطبان ویدئوهایی رو که صدا دارن دنبال نمی کنن و علاقه منداند متن ویدیو رو بخونن، پس لازمه از متن خود فیلم در زیر نویس استفاده کنین. زیرنویس کلیپا می تونه پیام شما رو به مخاطب برسونه. درج متن کلیپ در زیر نویس می تونه حتی در جلب توجه مشتری هم اثر داشته باشه. طوریکه با متن به یک نقطه از تصویر اشاره کرده و اونو واسه بینندگان خود توضیح کنین.

آمادگی موتورهای جستجو واسه ویدیو
درسته که یافته های سئو در بعضی از موارد یه تایم میبره تا رتبه مورد نظر رو واسه محتوای سایتا به ارمغان آورد. اما با تولید محتوا از روش ویدیو موتورهای جستجو سریع تر اقدام می کنن. پس رتبه بهبود پیدا می کنه. در انتخاب کلمات کلیدی که به موضوع محتوا ربط داره تلاش کنین. تا به نتیجه های بهتری برسین. بعد از انجام عملیات سئو ویژه محتوای کلیپ اونو در شبکه های اجتماعی انتشار بدین. روشای هدف دار بازاریابی ویدیو رو تا به حال واسه کار و کاسبی خود امتحان کردین؟ بعد از منتشر کردن این محتوا می بینین که تا چه حدی مخاطبان شما افزایش پیدا می گردن.

با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

روشای هدف دار بازاریابی ویدیو و دعوت به اجرا
ویدئوی شما باید تضمین کنه شما به هدف اساسی خود که تاثیر روی مشتریه دست پیدا می کنین. به طور مثال اگه ویدئویی رو ارائه دادین که به فروش اجناس در ارتباط بوده، همیشه مخاطبان رو تشویق کنین. که محصول یا خدماتی که شرکت شما تولید کرده رو بخرن. اگه ویدئوی شما فرهنگی باشه، باید مخاطبان رو تحت تاثیر بذارین. که مطالب شما رو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارن. تا مردم واسه تون ایمیل ارسال کنن. با این روش هدف دار می تونین با مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کرده و کمپین بازاریابی پیشرفت پیدا کردی داشته باشین. بازاریابی ویدیو سطح پروژه های تجاری شما رو بالا می بره و توجه مخاطبان رو زیاد می کنه. موضوعات مفیدی رو ارائه بدین تا مخاطبان شما بازاریابی کار و کاسبی تون رو مسوولیتشو قبول کنن. کلمات کلیدی رو در کلیپای فروش خود یادتون نره. روشای هدف دار بازاریابی ویدیو می تونه باعث موفقیت کار و کاسبی تون شه. پس اونا رو جدی بگیرین.

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۹/۵]

روشای هدف دار بازاریابی کوکاکولا چیه؟

در این مقاله به معرفی بعضی روشای هدف دار بازاریابی کوکاکولا می پردازیم.

روشای هدف دار بازاریابی کوکاکولا
شاید شمام از طرفداران نوشابه کوکاکولا باشین.

شرکت تولید کننده نوشابه کوکاکولا یکی از موفق ترین برندهای جهانه و در بیشتر از ۲۰۰ کشور در سرتاسر جهان به فروش می رسه. این شرکت تولید کننده شکلای جور واجور نوشیدنیای گازداره. حدود ۶۰ درصد درآمد این شرکت از کشور آمریکا و ۴۰ درصد از دیگر کشورهاست. کوکاکولا قوی ترین برندیه که در تموم جهان به رسمیت شناخته شده و حدود ۹۴ درصد مردم جهان لوگوی این شرکت دوست داشتنی رو می شناسن.

روشای هدف دار بازاریابی کوکاکولا
میدونید این شرکت موفق چه استراتژیایی واسه بازاریابی محصولاتش در پیش می گیره؟

روشای هدف دار بازاریابی این شرکت سرشناس بخش بندی شده و هدفمنده، به خاطر همین درزمان سالای طولانی به عنوان برندی محبوب سر زبانا باقی مونده. یکی از روشای هدف دار باحال کوکاکولا که متناسب با پیشرفت اجناس جدید بوده تقسیم بندی اجناس واسه مشتریان خاص طبق رده سنیه. این ویژگی باحال باعث شده بیشتر شرکتا واسه رقابت با این شرکت محبوب از روش هدف دار اون استفاده کنن. اگه شما اضافه وزن دارین نوشابه رژیمی این شرکت پیشنهاد فوق العاده ای براتون هستش. شرکتای تجاری فقط با کمی فکر می تونن از دید رقابتی پیشرو باشن.

روش هدف دار بازاریابی نوشابه کوکاکولا چیه؟
هر کارآفرینی واسه رسیدن به موفقیت اهدافی داره. هدف شما واسه رسیدن به موفقیت چیه؟

هر تصمیم و هدفی که واسه رسیده به تک تک آرزوهای خود به کار می برین در آینده کاری تون خیلی موثره. ممکنه در آینده اهداف شما باعث بروز رسانی جهان شه. کوکاکولا میگه:  به لحظات بقیه شادی واقعیش کنین. به مردم انگیزه، ارزش و زندگی دوباره اعطا کنین و … چشم انداز ما واسه آینده فرق داره.

شمام واسه هدایت کار و کاسبی تون به رشد پایدار و با کیفیت نیاز دارین.

مردم چیجوری کالاهایی رو دوست دارن؟

نمونه کارای شما باید به شکل ای ارائه شه که هر فردی در سرتا سر دنیا آرزوی چشیدن نوشیدنی تون رو در سر بپروراند.

فکر می کنین اینجور محصولی تولید کردین؟

با همکاران خود مشورت کرده و از مشتریان درخواست کنین تا شما رو واسه رسیدن به پیشرفت ای پایدار هدایت کنن. یک شهروند مسئول می تونه باعث ساپورت شما شده و یا بی خیال نسبت به موضوع از کنارتون رد شه. خودتون باعث شید ساپورت مردم پیشرفت ای کامل و پایدار براتون داشته باشه.

سود خوبی از اجناس تون به دست میارید؟

سهامداران و سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در شرکتاتون توقع دارن سود خوبی به دست بیارن. تلاش کنین هزینه ها، مسئولیتا، و بازده تک تک اجناس رو با سرمایه گذاران خود در بین گذارید. رمز بهره وری بهتر یک سازمان اتحاد و اتحاد بین اوناس.

واسه اجناس خود چه شعاری دارین؟

شعار هر محصولی مثل نرم افزار باعث بروزرسانی کالا می شه و اونو در تصور مردم جدید نشون میده مثل یک ورژن جدید از یه برنامه.

مزیت رقابتی کوکاکولا چیجوری اجرا می شه؟
کوکاکولا در قله های موفقیت از رقبای خود پیشی گرفته. رابطه خوب این شرکت در در پیش گرفتن کردن هر گونه عملیات، کنترل هزینه های اجناس، نمونه کارای تجاری متناسب با هر رده سنی، کانالای بازاریابی متفاوت و پیشرفته، ارتباط و رفت و امد درست با مردم و … از این شرکتِ بی همتا در چشم رقبا یک غول ساخته.

کوکاکولا واسه در پیش گرفتن هر گونه عملیات بزرگ ترین کارشناسان خود رو واسه همکاری دعوت می کنه و از اونا راه حل می خواد. این روش شرکت رو در مرحله رشد و پیشرفت قرار میده. مهم ترین فرصت در حال پیشرفت کوکاکولا ارائه نوشابهای بدون گازه که مشتریان اونو هدف دار منحصربه فردی می گن.

کنترل هزینه اجناس
با این که این برند سرشناس محبوبیت خاصی داره، اما خرید اون واسه هر کسی شدنیه. به خاطر همین سود شرکت روز به روز در حال افزایشه. ارائه کالاهایی فوق العاده، گسترده و حرفه ای امکان هر گونه تجارت با دیگر کشورها رو واسه کوکاکولا جفت و جور آورده. با پیشرفت کالاهایی چون نوشابهای گازدار، رژیمی، نوشابه نیرو بخش، انرژی زا، بطریای آب، آب میوه، شیر، قهوه و … این شرکت منحصر بفرد روز به روز فرصتای طلایی بیش تری رو واسه جوانان فعال بوجود میاره. ارتباط و رفت و امد خوب با مشتری یکی دیگر از مزیتای رقابتی ابن برنده. با بازاریابی به روشای درست ارزش کوکاکولا روز به روز در بین مردم زیاد می شه.

می تونین برندی سرشناس تولید کنین که باعث پیشرفت اقتصادی شه؟

روش هدف دار پخش واسه کوکاکولا
اولین روش هدف دار موفق کوکاکولا فروش محصولاتش طبق شرایط جغرافیایی و مشخصات مشتریه.

سیستم پخش و فروش ترکیبی

کامیونای بزرگ با آرم زیبای کوکاکولا آماده سرویس دهی به همه جا هستن.

سیستم پخش تلفنی

این نوع سرویس طرفداران زیادی داره و مغازها به عنوان یک سیستم پیش فروش (خرید تلفنی با پرداخت اینترنتی) از آن استفاده میکردن.

فروش از روش کلی فروشان

شخص سوم از طرف بازاریاب شرکت، اجناس مورد نظر رو به مغازه های جور واجور عرضه می کنه.

تجزبه و بررسی بازار در روش هدف دار بازاریابی کوکاکولا
این نوشیدنی در بازارهای صنعتی و در حال رشد به ویژه کشورهای آسیایی به شکل فوق العاده ای محبوبه. مردم کشورهای آسیایی در سفرهای غذایی خود از کوکاکولا به عنوان نوشیدنی عجیب یاد می کنن. تنوع نوشیدنیای جور واجور این برند محبوبیت اونو پیش عموم زیاد کرده و در شکلای جور واجور رده سنی طرفدار زیادی داره. هدف کوکاکولا از اجرای روشای هدف دار متفاوت بازاریابی انبوه محصولاته. با اجرای درست روشای هدف دار انتظار موفقیت واسه کوکاکولا عجیب نمیشه.

[تعداد: ۳۰    میانگین: ۳.۶/۵]

روشای هدف دار بازاریابی “Pull” و “Push”

روشای هدف دار بازاریابی
تقریباً میشه روشای هدف دار بازاریابی و تبلیغاتی واسه ارائه و پیشرفت محصول در بازار رو به دو کمپ جداگونه “Pull” و “Push” تقسیم کرد.

۱- روش هدف دار Push

روشای هدف دار تبلیغاتی فشار، محصول رو بطور مستقیم، از روش وسیله به طرف مشتری می فرسته ، مشتری با حصول اطمینان از نام تجاری شرکت در نقطه خرید، اقدام به خرید می کنه.

اصطلاح معروف “هول دادن محصول به طرف مشتری”

مثالایی از این تکنیک

تبلیغات در نمایشگاه واسه ترقیب خرده فروشان
فروش مستقیم به مشتریان در نمایشگاه و یا بصورت مواجه
گفتگو با خرده فروشان واسه خرید سهمی از محصول شما
طراحی و بسته بندی اشتیاق زا واسه خرید
نمایش محصول در نقطه خرید مشتری
۲- روش هدف دار Pull

روش هدف دار کشش شامل فرآیندی فعاله که موجب ایجاد انگیزه در مشتریان جهت خرید محصول یک نام تجاری می شه.

اصطلاح معروف “جذب مشتری به طرف خودتون”

مثالایی از این تکنیک

استفاده از تبلیغات و رسانه های جمعی واسه گسترش محصول
تبلیغات دهن به دهن
مدیریت ارتباط مؤثر با مشتریان
استفاده از تخفیفات و محرکای فروش

ریشه اصلی این دو روش هدف دار، به زنجیره جفت و جور و اندازه درخواست واسه تولید کالا اشاره داره.

توضیح روش هدف دار Push

اصطلاح استراژی Push توضیح کار یک تولید کننده محصول واسه گرفتن مشتریه. این کار ممکنه شامل راه اندازی کانالای پخش و هم اینکه گفتگو با رابطای پخش واسه خرید بیشتر اجناس شما باشه. به ویژه این روش Push واسه مواردی با ارزش کمتر مثل حرکت سریع مصرف کنندگان (FMCGs) هم می تونه خوب بکنه،  وقتی که مشتریان در جلوی قفسه مغازه واسه انتخاب محصول و قرار دادن اون در سبد خرید خود در حال تصمیم گیری هستن. این اصطلاح الان بطور گسترده شامل تکنیکای مستقیم تبلیغاتی مثل تشویق خرده فروشان به افزایش خرید اجناس، طراحی محل فروش اجناس و همینطور فروش مواجه، باشه. کار و کاسبی جدید بیشتر یه روش هدف دار Push رو واسه در برابر دید قرار گرفتن و فروش از روش خرده فروشان محصولاتشون در پیش گرفتن می کنن. وقتی که نام تجاری راه اندازی شد می تونه با یه روش هدف دار Push کامل شه.

توضیح روش هدف دار Pull

روش هدف دار Pull بر جستجوی فعال مشتری به دنبال محصول و هم اینکه درخواست خرده فروشان واسه دریافت محصول طبق درخواست اشاره داره. روش هدف دار Pull نیاز به یک نام تجاری معتبر و قابل مشاهده داره تا بتونه از روش تکنیکای تبلیغاتی و استفاده از رسانه های جمعی پیشرفت پیدا کنه. اگه مشتریان واسه محصولی درخواست دارن، خرده فروشان اندازه سهام خود رو بالا می برن که ناب ترین شکل عرضه و درخواست بوده و طبق روش هدف دار Pull استواره. ایجاد درخواست و کانالای پخش بسیار وابسته به هم هستن.

کلام آخر

یه روش هدف دار موفق معمولاً از تکنیکای هر دو روش هدف دار Pull و Push استفاده می کنه. اگه شما یک کار و کاسبی جدیدی رو شروع کردین و از روش خرده فروشان قصد فروش اجناس خود رو دارین، ً به قانع کردن این رابطا واسه خرید و انبار اجناس خود نیاز پیدا می کنین! هم اینکه شما نیاز به افزایش آگاهی نام تجاری خود در بین مشتریان دارین و همینطور باید اسمی رو بسازین که دهن به دهن تکرار شه. اگه شما محصولی دارین که برابر با نیاز مشتریه و تموم آمیختهای بازاریابی رو در نظر گرفتین، می تونین از هر دو روش واسه پیشرفت محصول خود استفاده کنین.

پیشرفت یه روش هدف دار Pull
ساخت یک نام تجاری قوی

[تعداد: ۲۰    میانگین: ۳.۶/۵]

روشای هدف دار برندهای هوشمند جهت جلب رضایت مشتریان

روشای هدف دار برندهای هوشمند در بسیاری موارد کمک حال ما هستن. میتونیم با باخبر شدن از روشای هدف دار برندهای هوشمند و موفق و اجرا اون در بخش کاری خود هم پیشرفتایی رو رقم بزنیم. ۶ روش هدف دار برندهای هوشمند که واسه جلب رضایت، قانع کردن و حفظ مشتریان استفاده می کنن رو در این پست می خونین.

روشای هدف دار برندهای هوشمند
مشتریان در اول نگرانِ دو چیز هستن: کیفیت اجناس شما و ارتباط خوب.

شما واسه باقی موندن در این بازی چه کاری انجام می دین؟

برندهای هوشمند می دونن که مشتریان، نیروی لازم کسب وکارشون هستن. واقعا مشتریان دلیل اصلیِ این هستن که شما درب مغازه رو هر روز باز می ذارین تا سود کنین. (خواه آنلاین باشه و یا مغازه فیزیکی)

قانع کردن مشتری که اولین بار پیش شما میاد تا از نمونه خدمات/ اجناس شما استفاده کنه، واقعاً یک کودتاست! اما هیچی بهتر از این نیس که بتونین مشتری جدیدی رو به یک وفادار برند، که منظم پیش شما حاضر می شه تبدیل کنین.

مثلاً اگه صاحب یک رستوران باشین؛ کافی نیس که فقط غذاهای خوشمزه و عالی سرو کنین. اون به تنهایی می تونه چند مشتری جدید رو واسه اولین بار پیش شما بیاره. اما واسه اینکه کاری کنین که این مشتری دوباره پیش شما برگردد باید انگیزه و یا مشوقی بسازین. دقیقا به همون اندازه که موندگاری و استواری رو در آشپزخانه ایجاد می کنین باید تا قانع کردن مشتری جهت ملحق شدن به لیست ایمیل تون دست به کار شین.

کلا، چه استراتژیایی به کارآفرینان کمک می کنن تا با مشتریان درگیر شده، جلب رضایت کرده و باقی بمونن؟ بعضی از روشای هدف دار برندهای هوشمند رو در ادامه می خونین:

۱- راحتی رو بفروشین
مشتریان، راحتی و در دسترس بودن رو پسند می کردن. پس برند شمام باید همیشه بدنبال راه های خلاقانه ای باشه که اجناس و خدمات تون رو خیلی راحت در دسترس مشتریان بذاره.

۲- از قبل درگیر کنین
مهم نیس تلاشای بازاریابی آنلاین تون چقدر متمرکز و موفق عمل می کنه؛ حتی مهم نیس که سایت تون چقدر خوب طراحی شده! مشتریان بالقوه امروز، خیلی کم فرم پر کرده و یا پس از دریافت اولین حس از شما، به سفارش خدمات و اجناس می پرازن.

وسیله هوشمندی مثل leadberry، Marketo و یا Infusion Soft با کمک کردن به کسب وکارها جهت از پیش درگیر کردن مشتریان، این مسئله رو حل می کنن. به گفته Adam Jankovits مدیرعامل شرکت Leadberry “اگه در بخش B2B فعالیت می کنین و بدنبال مشتریانی می گردین تا به طرف شما بیان، بطور متوسط، تنها ۱.۵ درصد از بازدیدکنندگان جدید (کسائی که اولین بار بازدید می کنن) به طرف سایت شما تبدیل می شن. یعنی ۹۸.۵ درصد از بازاریابی آنلاین شما خیلی راحت، هدر دادن پوله. رفتار کردن با بازدیدکنندگان ناشناس به عنوان مشتریان بالقوه و رسیدن به اونا از روش شبکه های اجتماعی متدیه که به سرعت در بخش B2B رشد می کنه.

۳- شخصی باشین
مشتریان خود رو در سطح شخصی بشناسین. به برند خود جنبه انسانیت بدین.. اصلاً میدونید برند چیجوری تشکیل می شه؟

واسه مشتریان در روزای مخصوص زندگی شون (مثل تولد) پیام تبریک بفرستین. ایمیلا و خبرنامهایی بفرستید که ارتباط با اونا رو با عنوان اسم کوچیک شون بسازین.

مطلب پیشنهادی: مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

۴- مسئولیت اجتماعی شرکت تون باید اثر داشته باشه
نیازهایی رو پیدا کنین که مردم بدنبال راه حل واسه اونا می گردن. TOMS در این ویژگی هنر فوق العاده ای با کمپین ONE FOR ONE داره. اونجا جاییه که هر جفت کفشی که فروخته می شه تبدیل می شه به یک جفت کفش دیگر به خیریه و یا شخصِ نیازمند اهدا می شه.

۵- فیدبک مشتریان رو اجرا کنین
فیدبکا باید جدی گرفته شن و تا جایی که کسب وکار بتونه مدیریت کنه، باید اجرا شه. به هنگام اجرا شدن فیدبک، با مشتریان ارتباط برقرار کرده و نشون بدین که به اونا گوش می دین. پس، گزینه جدیدی اضافه کنین، ویژگی رو پیشنهاد بدین، یا کیس قدیمی رو خط بزنین. در مقابل بازخوردهای منفی مشتریان چه عکس العملی نشون می دین؟ جواب رو اینجا بخونین.

شرکت نایک، ویژگیِ فیدبک مشتری رو بطور به طور کاملً جدی اجرا می کنه. این شرکت موفق، یک حساب کاربری توییتر بطور جدا از هم ایجاد کرده که مسئول جواب گویی به نیازها و مسائل مشتریاس. اون بدین روش، بدنبال بهبود و راحتی تجربه مشتری می شه.

۶- تجربه های عجیب بسازین
رویدادهای محلی یا جهانی، نمایشا و … از روش رفت و امد با محصول جفت و جور کنین. باید بدونین که چیجوری باید تجربه های منفی رو به مثبت تبدیل کنین.  از تجربه های بقیه شرکتا و برندهای بزرگ در خدمات و تجربه مشتری بهره ببرین.

اگه برند شما بتونه محصول و خدماتی عالی ارائه بده در حالیکه همه چیز رو در کنارهم در سطح رفت و امد رسانه های اجتماعی حفظ کرده مشکلِ وفاداری دارین!

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

روشای هدف دار بهینه واسه رفت و امد با رسانه های اجتماعی

روشای هدف دار بهینه واسه رفت و امد با رسانه های اجتماعی
با استفاده از روشای هدف دار رسانه های اجتماعی که در اول باید به شکل دقیقی مطالعه شن، می تونین فروش اجناس خود رو زیاد کنین. این از روش پیوند این روشای هدف دار با شرکت ممکن می شه. شرکت شما هر نوع فعالیتی هم که داشته باشه می تونه از روشای هدف دار زیر استفاده کنه. پس همراهمون باشین.

۱- انتخاب سیستمای عامل به روشای مناسب
ممکنه دنبال کردن روند شبکه های اجتماعی مهم باشه و موضوعاتی که در اون مطرح می شه نکته های جالبی رو واسه ما داره، چون نظرات میلیونا کاربر در این شبکه ها مورد استفاده مردم قرار میگیره مثلاً : ممکنه واسه شرکت شما مهم باشه که از توییتر واسه کار و کاسبی خود استفاده کنین، اما شرکتای دیگر به این شبکه نیازمند نیستن.
ممکنه یکی از روشای هدف دار خسته کننده واسه شما این باشه که در جستجوی شبکه هایی باشین که مشتریان مورد هدف شما در اونا عضو هستن، تلاش کنین حضورتون حضور مثبتی باشه چون می تونه هدف شما رو به موفقیت و حقیقت تبدیل کنه.
پس در این صورت باید میانگین مناسبی از این شبکه ها داشته باشین تا بدونین کدوم یک از مشتریان می تونه مصرف کننده محصول شما باشه.
در بیشتر اوقات هدف از عضویت در شبکه های اجتماعی انتشار اجناس شرکته؛ پس تلاش کنین به بهترین چگونگی در این شبکه ها حضور داشته باشین.
میانگین بهترین شبکه های اجتماعی بعد از فیسبوک شبکه هایی مثل اینستاگرام، Pinterest، و Tumblrه تلاش کنین از این شبکه ها واسه بهبود و شناسایی مصرف کنندگان خود استفاده کنین.

۲- تعیین اهداف
اندازه شرکت، سایت و اهداف شما، روی شبکه های اجتماعی مورد نظرتون تاثیر میذاره. با اینحال بیش تر شرکتا از شبکه های اجتماعی واسه اهداف زیر استفاده می کنن:

– بیش تر شدن بازدید سایت خود

– بیش تر شدن تجارت الکترونیکی خود

– افزایش اعتبار شرکت

– به نمایش گذاشتن هویت و فرهنگ شرکت که باعث می شه مردم بیشتر تمایل پیدا کنن که جزئی از مصرف کنندگان محصول شرکت شما باشن.

– گوش دادن به نظرسنجی مصرف کنندگان

– جفت و جور کردن وسیله اضافه واسه افزایش خدمات فعال مشتریان

محققان به این نتیجه رسیدن ۴۳ درصد از مصرف کنندگان، محصول برتری رو به محصول برتر دیگری بهتر می دونن با در نظر گرفتن این مورد شرکتا در این شبکه ها حتما باید پاسخگوی این نظرات مردم باشن. این در رضایت مصرف کنندگان شرکت شما تاثیرات زیادی داره.

۳- دنبال کردن یک راه و روش سیستماتیک از نظر محتوا
وقتی که شبکه اجتماعی مناسب تر رو واسه روش هدف دار خود در کار و کاسبی انتخاب می کنین باید برنامه مناسبی واسه محتوای این تبلیغات که می خواین اونا رو منتشر کنین داشته باشین. پس راه و روش سیستماتیک واسه انتشار محتوای شما در شبکه های اجتماعی روشی مناسبه. این روش به شما در تنظیم و حفظ انتشار محتوای سازمان خود در شبکه ها کمک زیادی می کنه. پس تلاش کنین تعداد منتشر کردن این تبلیغات و محتوای خود رو از قبل تنظیم کنین تا نتیجه و کیفیت به دست اومده مطلوب باشه.
واسه شروع کار خود می تونین از شبکه هایی مثل برنامه (Hoot suite) استفاده کنین چون به شما کمک می کنه از قبل، تعداد این محتوا رو واسه انتشار تنظیم کنین.

همینطور، باید جدول زمانی معینی واسه انتشار محتوا از نظر عملی داشته باشین. تلاش کنین یه ماه قبل این برنامه رو آماده کنین تا دید روشنی از وقتی که می خواین واسه انتشار بذارین بدست آید.

[تعداد: ۱۴    میانگین: ۴.۸/۵]

روشای هدف دار تبلیغاتی واسه اجناس

روشای هدف دار تبلیغاتی
پیشرفت کیفیت محصول یکی از مهم ترین روشای هدف دار واسه برند شما هستش که باعث جذب مردم می شه. راه های زیادی هست که شما می تونین محصول یا خدمات خود رو گسترش بدین. شرکتا واسه تبلیغات اجناس خود از روشای هدف دار زیادی کمک می گیرن. چند روش هدف دار متفاوت تبلیغاتی واسه شما در نظر گرفتیم با ما همراه باشین.

مسابقات
مسابقات یکی از روشای هدف دار تبلیغاتی بیشتر شرکت هاست. مدیران با تعیین جایزها مردم رو تشویق به خرید می کنن، جایزه اجناس شما هر اندازه با ارزش تر باشه بقیه بیش تر تحریک شده و برند شما رو خریداری می کنن. همه دوست دارن در مسابقه برنده شن. با خرید کالا، تولید محصول زیاد شده و درآمد زیادی واسه شرکت به ارمغان میاد.

رسانه های اجتماعی
رسانه های اجتماعی مثل فیس بوک، گوگل پلاس و دیگر شبکه ها واسه گسترش اجناس و خدمات شما موفقیتای زیادی به ارمغان میاره. با بازاریابی در اینجور شبکه هایی مشتریان بالقوه جذب شما شده و دیدگاه شون رو درباره کالا بهتر میگن. جذابیت و زیبایی اجناسِ خود رو با شعارها و تصاویر به رخ بقیه بکشین. با استفاده از وسایل متفاوت ارتباطی تماس خود رو با مردم زیاد کنین. تبلیغات شما و داشتن ارتباطی خوب فاصله مردم و شرکت رو کم می کنه.

بازاریابی و گسترش اجناس با استفاده از درپوش کالا
یکی از راه های گسترش اجناس و تبلیغات اونا استفاده از درپوشای مختلفه. تبلیغات روی درپوشا بستگی به ایده های طراحان جور واجور داره. ویژگی تزئیناتی جنسا می تونه جذابیت محصول رو چند برابر کرده و فروش شما رو هم زیاد کنه. تلاش کنین زیبایی اون به شکلی طراحی شه که مردم در سنین جور واجور به اون روی بیارن. نام درپوش باعث می شه حتی بعد از تموم شدن محتوای ظرف اونو پیش خود نگه داری کنیم به صورتی که اگه مهمون به خونه شما بیاد و ظرف مورد نظر رو ببینه جذب زیبایی ظرف می شه.

هدایای تبلیغاتی مارک دار
دادن اجناس مارک دار واسه هدیه می تونه یک حرکت تبلیغاتی اثر داشته باشه که کالای شما دست به دست پخش شه. مثلا کارت خود رو روی یک آهن ربا و یا کلیدی به شکل زنجیر به کار ببرین. این وسیله کوچیک رو به عنوان هدیه به بقیه، دوستان، و خونواده تقدیم کنین. هدیها به دلیل کوچیک بودن می تونن به شهر یا کشور دیگری ارسال شن اما دقت کنین طراحی اونا قشنگ و چشم گیر باشه تا مردم با دیدن هدایا اونا رو نگه داری کنن وگرنه در سطل آشغال جای میگیره.

نظرسنجی پس از فروش اجناس
تماس با مشتریان از روش ایمیل، تلفن و دیگر راه های ارتباطی یه روش هدف دار به درد بخور واسه فروشه. فروشندگان ماهر اطلاعات تماس مشتریان رو پیش خود نگه می دارن بعد از فروش اجناس با تماس یا فرستادن ایمیل درباره کیفیت و رضایت مندی اجناس سوالاتی رو می پرسن، با ارائه فرمای نظر سنجی و پرسیدن سوالات متفاوت درباره جنسا می تونین توجه اونا رو جلب کنین پاسخای مشتریان می تونه باعث راهنمایی شرکت واسه بهبود کیفیت اجناس شما باشه.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۴/۵]

روشای هدف دار جذب مشتری واسه فروش موفق در کار و کاسبی

روشای هدف دار جذب مشتری واسه فروش موفق به روشای جور واجور اجرا می گردن. کارکرد این روشای هدف دار در بازارکار به پیگیری و اندازه گیری احتیاج داره.

روشای هدف دار جذب مشتری
فروش عبارت از رسوندن امتیازات، فواید و منافع محصول یا خدمات و ارائه اون به مشتریه. این عملیات همیشگی بوده و به انرژی، تمرکز، و طراحی خاصی نیاز داره.

روشای هدف دار جذب مشتری از طرف شرکتای جهت دار در بازار فعال می شن. و واسه سیاست گذاری اجناس/خدمات مورد مصرف مردم و رقبا اجرا می شن.

در این پست شما رو همراهی می کنیم با روشای هدف دار جذب مشتری واسه فروش موفق که مورد آزمایش شرکتا قرار گرفتن. تا در وظیفه ای که دارین به عنوان یک مدیر فروش موفق بهتر و برتر تصور شید.

کشف، انتخاب بازار هدف
موضوع کشف و انتخاب بازار مورد هدف “Target Market” گزینه ای اساسی واسه شروع هر کسب و کاره. بازار مورد هدف یه سری از مشتریان هستن که شرکتا تلاش دارن اجناس خود رو از روش توجیه و تلاش به اونا بفروشن. به خاطر همین باید بپرسید مشتری کیه؟ کجا مشتریان بالقوه رو پیدا کنیم؟ احتیاج اونا از خدماتی که ارائه می دین چیه؟ کی تصمیم گیرنده خریده؟ وضع مالی مشتری در چه حدیست؟ بهترین زمان واسه شروع به کار با اونا چه وقتیه؟

هدف اساسی در این مرحله از عملیات فروش، پیدا کردن مشتریانیه که محصول شما رو بخرن. مشتریانی که می خواین محصول خود رو به اونا بفروشین دو نوع هستن؛

۱_ مشتری پیش بینی شده جدید
مشتریان پیش بینی شده و جدید از روش تبلیغات شرکت مراجعه می کنن. یا مدیران فروش واسه معرفی پیش اونا می رن. تا اجناس رو ارائه دهند. این روش واسه مشتریانی خوبه که حوصله پیدا کردن محصول و زمان کافی رو ندارن.

۲_ مشتری منظم و قدیمی
مشتری منظم و قدیمی از تلاشی که مدیر فروش به خرج میده به دست میاد. باید بدونین مشتری قدیمی شرکت مهم ترین مشتریه که محصول تون رو خریداری می کنه.

کلید اصلی کشف بازار، تفکر درباره تعیین اون چه که می خواین به بازار عرضه کنیده. تصمیم دارین به خودتون کمک کنین با بهره وری کار رو زیاد کنین؟ در جواب به این سئوال در جستجوی مشتریانی که قصد استفاده از اونا رو دارین برید. در صورت مواجه شدن با مشتری جدید از آن سوالاتی رو بپرسید تا فهمیده باشین که مشتری جدیده یا بالقوه؟

اگه مشتری نمونه خود رو نمی شناسید به مشتریان فعلی خود نگاه کنین. و به سوالات زیر جواب بدین: چه کسائی بیشترین تولید و بازدهی رو واسه شرکت شما دارن؟ شرکت شما چه مشکلاتی رو واسه اونا حل می کنه؟ به چه دلیل فقط با شرکت شما رفت و امد می کنن؟

پیدا کردن مشتری، تعیین کارکرد انتشار
بعد از تعیین هدف، شبکه کار و کاسبی خود رو کشف کنین. این کار واسه اطمینان حاصل کردن از ارتباط با فرد یا موسسه مورد هدفه. شما در جستجوی فرصتی هستین که به آرمانای خود عمل کنین. وقتی که دوستان یا خونواده شما رو به مشتریان بالقوه معرفی می کنن تلاش در پیگیری اونا داشته باشین. و جلسه واسه ارتباط بعدی رو مشخص کنین. حتما خودتون با اونا تماس بگیرین.

جستجوی مشتریان بالقوه ممکنه شما رو به چشم انداز بزرگی با اسم بازار آشنا کنه. تلاش شما واسه پیدا کردن مشتری در بازار مثل دادن دیکته هستش. در راه جستجوی مشتری با شکلای جور واجور مختلفی از مردم برخورد می کنین. اول به نظرتون این مردم اصلا نمی تونن مشتری باشن. اما بعد با شناخت بهتر بازارکار مشتریان رو تشخص میدید.

خود رو واسه گفتگو آماده کنین
قبل از تعیین زمان جلسه واسه گفتگو مطمئن شید با فرد صحیحی قرار گذاشته اید. یا این که واقعا این فرد توانایی و قصد خرید رو داره. انتخاب مشتری اشتباه به شما ضرر می رسونه. اگه اطمینان حاصل کردین مشتری بالقوه هستن خودتون درخواست فروش رو ارائه بدین.

قبل از رفتن به جلسه فروش، لیستی از سوالات رو آماده کنین تا واسه یادآوری بپرسید.

تعیین سوالات، دقیق شدن روی پیشنهادات
در دیدار با مشتریان بالقوه، مطمئن شید پیشنهادات شما واسه حل مشکلات اونا تعیین شده. درباره پیشنهادات خود و شرکت دست وردارین و به مشتری بگید چیجوری با محصول و خدمات خود به اونا سود می رسونین. اگه محصول تون به اونا سود میرسونه به اونا بگید چند درصد سود به دشت می کنن. و اگه به تولید اونا کمک می کنه و اشتباهات کارشون رو حل می کنه اونا رو باخبر کنین.

در این دوره تصمیم گیرندگان پیشنهاد فروش نمی دن. بلکه واسه دشت کردن ارزش سود بهتر سخت تلاش می کنن. یاد بگیرین سکوت یکی از پیشنهادای اول در فروشه.

حتما الان می گین چیجوری پیشنهاد فروش رو بدیم؟ واسه ادامه مطلب با پدیده فکر مهتر همراه باشین

امتیازات نمونه محصول رو توضیح بدین. دقیق شدن روی موفقیتایی که محصول محقق ساخته، در دقیق شدن روی حولوحوش تکنولوژی زیاده روی نکنین. تا مشتری رو به دلیل تخصص کم از دست ندین. اسم شرکت و نام تجاری رو تکرار کنین. اگه محصول تون عیبی داره اونو بگو کنین. با حجوم تلاش در بد نشون دادن حریف نکنین. اما روی امکانات خوب محصول تمرکز کنین.به ترسای مشتریان اهمیت بدین.

پیگیری
پیگیری یکی از مهمترین روشای هدف دار جذب مشتریه. هدف از پیگیری اطمینان حاصل کردن از گامایی چون فروش، ارائه دادن خوب محصول، دریافت هزینه و ضمانت رضایت مشتریاس. ناامید نشید و روزانه تموم معاملات مربوط به مشتری بالقوه خود رو پیگیری کنین. ارتباط با مشتریان واسه مشتریانی که به ارتباط با شما علاقه دارن رو یادتون نره. واسه این که ارتباط شما فقط درباره فروش نباشه، همیشه ارتباط صمیمی خود رو حفظ کنین.

شمام با در پیش گرفتن درست روشای هدف دار جذب مشتری می تونین به فروش بیشتر برسین.

[تعداد: ۹    میانگین: ۳.۶/۵]

روشای هدف دار رشد و روشای تفکر خلاق

روشای هدف دار رشد و روشای تفکر خلاق
روشای تفکر خلاق
همه روش هدف دارای رشد رو نیستن. ، نمونه های رو اون تقریباً از بعدِ موفقیت و اثر حاشیه ای بوده و پس جستجوی ایده های موشکافانه به درد بخور هستش:

پیگیری تفکر خلاق به شکل گروهی. چون که دیدگاه ها و تجارب جور واجور می تونن یافته های غیرمنتظره ای رو به وجود بیارن.
با تمرینات ساده ای شروع کنین که کم رویی رو از بین می برن. مثلا، واسه قابل پذیرش کردن شوخیای بعدی، از هرکی بخواهید مشخص کنه چه حیوونی شخصیت اونا رو به بهترین وجه توضیح می ده و صدای اون حیوان رو از خود دربیاره.
بر عملیاتی خاص، مثلاً چگونگی استفاده از یک دارایی یا یک توانایی تأکید کنین.
بدون قضاوت کردن، گزینه ارائه بدین. موقع طرح گزینه ها اونا رو آزمایش نکنین، این موضوع کلید تفکر خلاقه.
واسه تغییر دیدگاه به تفکر بازتر بدین. تصوری روشن رو به رقابت بکشین مثلاً چی می شد ماشین ۵ تا چرخ داشت و یا از کلمات تصادفی استفاده کنین.
گزینه ها رو طبق اثر بالقوه و بدون توجه به منطقی بودن اونا آزمایش کنین.
به مرحله دوم از تفکر خلاق وارد شید که هدف اون افزایش شانس موفقیت گزینه جذابه.
گزینه های پایانی رو نه به شکل منطقی (واقعیت) که از روی احساسات (جرئت) آزمایش کنین.
واسه جلو رفتن سناریو و طرح عملیاتی بوجود بیارین.
بیشتر بخونین:

“واسه فعال شدن قدرت خلاقیت تون، انعطاف پذیر باشین” یعنی چه؟

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

روشای هدف دار رفتار با مدیر بد اخلاق

رفتار با مدیر بداخلاق
یه مطالعه فرامرزی درباره رهبری نشون میده که خیلی از مدیران و مدیران ارشد نیاز دارن که به رهبران بهتری تبدیل شن و سؤالی که ساخته میشه اینه: وقتی که مدیران ما با کارکنان ما به بدی رفتار می کنن باید چه کاری انجام بدیم ؟!

در خیلی از سازمانا، مدیران به بدی رفتار کرده و تاثیرات بدی در محیط کاری و روی کارکنان می ذارن که این به تنهایی باعث می شه تا شرکت، وارد خطر بزرگی شه. رفتارای مدیریتی می تونه تخلفای جزئی و کلی رو شامل شه که ممکنه نابودکننده باشه. این اتفاقا می تونه باعث فرار کارکنان بسیار خوب و حتی بازشدن پرونده در دادگاها هم شه. بعضی از راه هایی که مدیران این چنینی رو از مدیران خوب جدا می کنه در ادامه اومده:

میکرومنیجینگ (MicroManaging) : تسلط کامل و آزاردهنده به همه فعالیتای کارمند طوری که باعث آزار فرد گشته و دخالت حساب شه.

پیدا کردن مقصر : نگاه کردن به جنبه منفی قضیه و نبخشیدن و فراموش نکردن مسائل و اشتباهات ایجاد شده و کلا دقیق شدن روی نقاط ضعف و اشتباهات افراد.

اختیار بیشتر از اندازه : همیشه و قبل از هر چیزی به خودشون فکر می کنن.

ندیده گرفتن : دوری کردن و ندیده گرفتن کارکنان، در دسترس نبودن واسه پاسخگویی به اونا و فیدبک به موقع و منظم ندادن و ارتباط نداشتن با کارکنان.

رفتار نامساوی : برخورد ناعادلانه با کارکنان، سر زدن رفتار با کارکنان از روی علایق شخصی بدون توجه به کارکرد اونا

بدگویی کردن : عصبانیت بیشتر از اندازه، زورگویی و بدگویی به کارکنان

جدا کارکنان : ایجاد تشنج و جنجال و بحث داخلی بین کارکنان و مقابل هم گذاشتن اونا

شما چه کاری می تونین در مقابل این مدیران انجام بدین؟ چیجوری می تونین واسه رفتار بهتر در کار تشویق کنین؟ با استفاده از بعضی روشای هدف دار به درد بخور واسه این کار رو که در ادامه میاد می تونین این چرخه بدرفتاری رو اصلاح کنین.

جلوگیری از عادات بد : خیلی از عادتای رفتاری بد در مدیران چند سال قبل اینکه اونا بتونن بر اون فائق بیان بوجود اومده ان. در لحظه ای که متوجه شروع مسئله ای شدید که بر عادت بد مدیرتون ریشه داشت، تلاش کنین به سرعت اونو از حاشیه بیرون کنین. هرچه تایم بیش تری طول بکشه، ترک کردن عادتا هم سخت تر می شه.

همه چیز رو سندسازی کنین : همه چیز رو سندسازی کنین. از موقعیتا و شرایطی که بین کارکنان اتفاق میفته یادداشت ورداری کرده و اسنادی رو بسازین. بقیه کارکنان رو هم تشویق کنین تا به انجام این کار بدن یا می تونن واسه شما بیارن تا این کار رو انجام بدین.

انتظارات خود رو تنظیم کنین : انتظارات خود رو از رفتار مدیریتی تنظیم کنین. مثلا؛ رفتار مدیران باید بیان شه. اینکه با چه کسائی باید ارتباط برقرار کنن و با تیم رفت و امد بسازن مشخص بوده و نتایجی رو انجام بشه.

مسئولیت پذیری واسه رفتار مدیریتی : واسه رفتار مدیریتی مثبت، مسئولیت بسازین. همینطور انتظارات خود رو از بین بررسیا، عملکردها و پاداشایی که واسه حفظ و درگیر بودن شامل می شده درنظر بگیرین.

جفت و جور کردن یک مشاور و ناظر در کنار مدیر : اینکه مدیر خود رو با یک شخص دیگر به عنوان ناظر و یا مشاور هماهنگ کنین می تونه به همیاری و همفکری بیش تر اونا کمک کرده و می تونه در تقسیم مسئولیتا کمک بده.

ایجاد بخش آموزشی : آموزش مدیریت اصولی و نظارتی خصوصاً مهارتای ارتباطی و داخل فردی رو واسه مدیران درنظر بگیرین. بعد، هر از چند بعضی وقتا آموزشای دوره ای واسه مرور دوباره مباحث اصلی مدیریتی برگزار کنین تا ملکه ذهن شون شه.

تشویق کردن پیشرفت مدیریت فعلی : مدیران رو واسه پیشرفت دادن به مهارتای رهبری شون تشویق کنین. شکلای جور واجور مقالات مربوط به مدیریت و یادگیری در این مورد رو انتشار بدین.

بسیار خجالت آوره که بعضی از مدیران، بجای استفاده به درد بخور از امتیازات، موقعیت و سِمَتِ خود واسه کارکنان شون به دنبال تخریب شخصیت اونا بوده و رفتار فوق العاده ضعیفی رو از خود نشون میدن. کارکنان بسیاری هست که از حضور مدیر و رئیس بد در محل کار خود رنج می برن اما بازم پایبند و پایبند به شرکت و سازمان خود در حال همکاری با اونا هستن. منابع انسانی و مدیریت اون، واسه تغییر رفتار مدیران و مراقبت کردن از کارکنان این چنینی در مقابل تاثیرات بد ایجاد شده.

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۲.۸/۵]

روشای هدف دار روانی در مذاکرات فروش

روشای هدف دار روانی در مذاکرات فروش
آماده شدن واسه مذاکرات وقتی که به اون در فروش اجناس نیازمندیم، می تونه ترس بالایی رو در شما بسازه. این نوع تفکرات می تونه باعث خراب شدن مذاکرات شما شه. جنگ اول که مدیر فروش باید در اون پیروز باشه موفقیت و پشت سر گذاشتن افکار منفی مثل ترس و یا داشتن استرسه. وقتی که یافته های روشن تر باشه فرصتای بیشتری رو به دست میارید.

برطرف کردن نگرانی
ذهن، انتخاب گزینه های متفاوت رو دوست داره. مدیر فروش همیشه باید بیش تر از یک طرح و گزینه واسه انتخاب در مذاکرات خود داشته باشه. این کار باعث اعتماد به نفس و کم شدن نگرانی در وجود شما می شه. با این کار فروشنده دچار ناامیدی نمی شه و اعتماد به نفس بیش تری هم واسه گرفتن کسب و کارای زیاد دشت می کنه. پس مشتری احساس می کنه این شرکت واسه خرید و فروش، بهتر از دیگر شرکت هاست.

به مقدار کم بله بگید
اول گفتگو رو ساده شروع کنین. توقع نداشته باشین مشتری بالقوه شما به همه چیز بله بگید. بعضی وقتا مشتری شما ممکنه مقدار کمی از کالا یا محصول رو درخواست کنه بعد به فکر معامله های سودآور و بزرگ باشه. به مدیر فروش دلایلی رو ارائه بدین و توضیح بدین که میشه استراتژیایی رو که واسه فروش این مقدار محصول استفاده شده در بقیه مذاکرات فروش هم بکار برید.

استفاده کامل از گوش دادن
فروشنده دو گوش و یک دهن واسه اهداف مشخص داره. مشتریان دوست دارن هر اون چیزی که درباره کالا میدونید رو واسه اونا توضیح بدین. اونا خوب به شما گوش میدن از این وسیله خوب استفاده کنین چون مشتری می تونه شما رو نسبت به دیگر رقبا برتر یا بدتر بدونه. مشتری تو ذهن خود تصور می کنه کدوم یک در این کار بهتر از دیگه ایه؟ فروشنده باید همون مقدار که سخن میگه همون اندازه هم گوش بده. هر چیزی که رو که گفتین یه بار دیگر تکرار کنین تا مطمئن شید که مشتری منظور شما رو فهمیدهه. با زبانای جور واجور مثالایی واسه اون بزنین تا مشتری فهمیده باشه کارکنان شرکت به زبانای مختلفی سخن می گن.

رویکردهای “شریک”
در مذاکرات، مدیر فروش باید مثل یک شریک با مشتری خود برخورد کنه نه حریف! از نظر روانشناسی این کار هر دو طرف رو در یک تیم قرار میده. هم اینکه می تونه باعث اعتماد به نفس بیش تر در تصور مشتری شده و فضایی رو واسه ارتباط موثر بسازه.

بعضی وقتا مشتری بالقوه شما آمادگی ارتباط واسه ایجاد یک قرارداد رو نداره؛ یا شاید هم لغو قرارداد باعث آسیب رسوندن به فروشنده می شه. با این حال؛ شما فقط با لبخندی که روی لبانتان نقش بسته به این مسئله نگاه کنین و از آن خداحافظی کنین. بعضی وقتا مدیر فروش بارها به لحظه لغو این قرارداد فکر میکنه و با خود میگه؛ ای کاش با احترام بیش تر و حرفه ای تر با اون برخورد می کردم!

خودنمایی به احساسات خاص
گفتگو همیشه مثل یک بازیه. روش هدف دار به درد بخور در این وضعیت “خودنمایی به بی تفاوتی” هستش مثلا؛ اگه مشتری شما در گفتگو از شما نقطه ضعف و یا نقطه ای از ناامیدی رو دید در این صورت مدیر فروش طعمه ای واسه بهره وری مشتری می شه.

اگه فروشنده قادر باشه احساسات خود رو محدود، و اعلام بی تفاوتی کنه یا جلسه رو در زمان دیگری بذاره؛ این کار یه جور استرس رو در مشتری بوجود میاره که باعث امضای قرارداد کار شما می شه.
گفتگو فقط یه روش هدف دار روانیه؛ چون فروشنده به نکاتی واسه مذاکرهای بیش تر بدون ترس و استرس نیازمنده.
وقتی که مدیر فروش واسه فروختن محصولی به گفتگو کردن با مشتری میره باید احساسات خود رو کنترل کنه. یک مدیر حرفه ای می تونه ارتباطایی فعال با بقیه بسازه تا در طول زمان به تکامل در این مذاکرات دست پیدا کنین.

مشتری رو در اولویت بذارین
اگه فروشنده با خشونت مشتری رو به خرید مجبور کنه مشتری حالت دفاعی به خود میگیره. این کار گفتگو فعال بین دو طرف رو از بین می برن. حالت دفاعی مشتری به معنی نبود رسیدن به توافق بین دو طرف هستش. فروشنده باید انتقاد از نیازها و خواستها، انگیزه و یا رفتار مشتری رو کنار بزاره.
با آرامش به مشتری گوش بدین و با منطق از روشای هدف دار یک فروشنده ماهر کمک بگیرین. هنگام گفتگو هم باید با تمرکز صحبت کنین.

[تعداد: ۱۷    میانگین: ۴.۴/۵]

روشای هدف دار قیمت گذاری که ارتباطی با تخفیف ندارن!

روشای هدف دار قیمت گذاری واسه اوقاتی که قصد تخفیف دادن ندارین، در این مقاله معرفی می شه:

روشای هدف دار قیمت گذاری
تحقیقات نشون میده که سلاحی هست که می تونین واسه افزایش کارکرد فروش خود  از آن استفاده کنین – یعنی یه روش هدف دار فروش موثر، بدون در نظر گرفتن جایی که شما کار می کنین و یا چیزی که می فروشید.

حتما می پرسین که این روش هدف دار فروش چیه؟

این استراژی تنظیم قیمت استراتژیکه. مهم نیس که شما در بازار صنایع لاکچری فعال هستین و یا قیمت محصول تون به ارزانی یک بسته چیپسه، این چگونگی تنظیم قیمته که بر مشتریان اثر میذاره و به شما در رسیدن به مقصود پایانی سریعتر می کنه.

۱- توجه به زمان بیشتر از پول
صرف نظر از قیمت محصول ، چه یک دلار و چه ۱۰۰۰ دلار ، دقیق شدن بر “زمان”  بیشتر از قیمت می تونه فروش و رضایت مشتری رو زیاد کنه. “زمان” می تونه برابر با تعهد استفاده تکراری و دراز مدت و یا برگشت ساعاتی از زندگی خریدار باشه.

با در نظر گرفتن مطالعه محققان کسب وکار دانشکده تحصیلات عالی استنفورد ، برجسته کردن تجربه ای که فرد با محصول شما داره، چیزی کلیدیه.

اونا  از سه نشونه جور واجور استفاده واسه تبلیغ یک استند لیموناد استفاده کردن – یکی به زمان اشاره داشت، یکی به  پول، و دیگری به نبود هیچ کدوم از این دو اشاره داشتن.

نشونه “زمان” نسبت به نشونه “پول”، دو برابر بیش تر افراد رو به خود جلب کرد. این مشتریان هم اینکه دو برابر بیش تر پول خرج کردن.

Cassie Mogilner، یکی از نویسندگان مطالعه میگه:  “در آخر، زمان منبع کم پیدا تریه – وقتی که از دست بره، دیگر برگشتی نداره- و پس اهمیت بیش تری واسه ما داره.” ” اینکه ما زمان رو چیجوری میگذرونیم خیلی بیش تر از چگونگی صرف پول،  در مورد شخصیت ما میگه.”

وقتی که با مشتری همراه میشین، در مورد  مقدار وقتی که اونا صرف و یا ذخیره می کنن صحبت کنین و راه حل بدین – نه در مورد مقدار وقتی که صرف می کنن .

۲- در قیمت گذاری رقابتی رقابت نکنین
در مورد قیمت گذاری رقابت نکنین. یه مطالعه جداگونه در دانشگاه استنفورد انجام شده که تاکید می کنه اجناس با قیمت کم نسبت به رقبا معمولاً نتیجه برعکس داره.

محققان از شرکت کنندگان خواستن از بین ۳ دوربین یکی رو انتخاب کنن: : یک دوربین پایه ارزون؛ یک دوربین پیشرفته تر با قیمت متوسط ​​و یک دوربین پیشرفته، با قیمت بالا. وقتی که به انها گفته شد هر سه رو باهم مقایسه کنن،  بیشتر شرکت کنندگان “راضی” به انتخاب دوربین با قیمت متوسط شدن.

نویسندگان می گن که ” وقتی به افراد گفته شد تا مقایسه بکنن، از خطر کردن بیش تر دوری کردن.”

وقتی که مصرف کنندگان مجبور به مقایسه اجناس شن، تمایل به “دقیق شدن روی مشکلات رقابتی” دارن –  نه “امتیازات نه راه حل” شما. پس اگه فهمیدین که چیزی مثل این می گین:  “قیمت ما ۲۰٪ کم تره ” یا ” قیمت ما رو با قیمت محصول X مقایسه کنین” ، لطفا سکوت کنین و ادامه ندین.

۳- استدلال “قیمت در جاهای دیگر کم تره ” رو مدیریت کنین.
بیشتر دو استدلال قیمتی پیش میاد: “من میتونم با قیمت بهتری این محصول رو از حریف Y  بخرم” و “قیمت در جاهای دیگر کم تره.”

وقتی که این جملات رو شنیدید، روی گفتگو در مورد کیفیت محصول خود تمرکز کنین. اشاره به کیفیت بهتر، یه سری از ویژگیای قوی تر، و یا ساپورت بیش تر،  ارزش بسیار کافی رو واسه توجیه هزینه بالاتر جفت و جور می کنه.

این روش هدف دار زمانی کارایی داره که شما در حال رقابت با رقبای بزرگ تر، و قیمت بالاتر هستین.

زمانی هم هست که مردم واسه یه محصول یا سرویس پول بیش تری پرداخت می کنن. اما در اون موارد، اونا پول برند رو می پرازن. مثلا اگه شرکت شما تازه کار باشه، شک نداشته باشین برند محصول خیلی شناخته شده نمیشه تا بتونه به اندازه برندهای معتبر قیمت داشته باشه.

یعنی، قیمت محصول شما کم تره ، اما کیفیت اون بسیار بالاست.

۴- بر ROI محصول خود تاکید کنین
تنها وقتی که قیمت باید در بحث دخالت داشته باشه، وقتیه که ROI  محصول یا خدمات شما، بسیار بیش تر از قیمت باشه. بارها ثابت شده که مردم بدون در نظر گرفتن هزینه، فقط واسه کیفیت پول میدن.

طبق بررسی بهداشت و سلامت جهانی ۲۰۱۵ نیلسن از ۳۰۰۰۰ نفر، ۷۴٪ افراد پول بیش تری رو واسه غذاهای سالم پرداخت می کنن.

پس در حالی که شما خواهان رقابت در قیمتا نیستین، اما وقتی مسئله امتیازات پیشنهادی شما باشه که با امتیازات پیشنهادی حریف تون همسانه، مجبور به رقابت در قیمت میشین.

ارزش همیشه کلید قلب مشتریه، و ارزش بیش تر به کیفیت مربوطه تا به قیمت!

هم اینکه می تونین به ویژگیایی که به زودی عرضه می کنین، اشاره داشته باشین- این امتیازات باعث می شه  که محصول تون مطلوب تر به نظر برسه، حتی اگه هنوز در دسترس نباشن.

نمایندگان فروشِ مستقیم به جز تخفیف دادن معمولاً نمی تونن قیمت استاندارد خود رو افزایش یا تغییر. از این چار روش هدف دار استفاده کنین تا صرف نظر از هزینه محصول تون به یافته های مورد نظر خود برسین.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۴.۲/۵]

روشای هدف دار نفوذ در بازار چیه؟

واسه نفوذ در بازار لازمه چه استراتژیایی رو اجرا کنین؟

نفوذ در بازار
وقتی که یک شرکت تصمیم میگیره وارد بازار شه؛ لازمه از روشای هدف دار نفوذ در بازار بهره ببره. هدف از نفوذ در بازار تاثیر گذاری روی فروش بهتره. با در پیش گرفتن درست روشای هدف دار بازاریابی بخش بزرگی از بازار رو از آن خود کنین. علاوه بر این، نفوذ در بازار باعث اندازه گیری بهتر موارد مورد استفاده در تولید کالا و تعیین ارائه خدمات می شه. شاید فکر کنین اجرای روشای هدف دار نفوذ در بازار تغییرات اساسی رو در روند رشد کار و کاسبی تون ایجاد نمی کنه اما با اجرای درست قوانین نفوذ در بازار، کار و کاسبی تون پیشرفت پیدا می کنه. اگه می خواید بخاطر افزایش درآمد شرکت خود روشای هدف دار نفوذ در بازار رو پیاده کنین تاکتیکای خاص نفوذ رو دنبال کنه.

روشای هدف دار نفوذ و تاکتیکای بازاریابی
یکی از روشای هدف دار نفوذ در بازار “کاهش قیمت” است. کاهش قیمت کاربردهای زیادی در بازار کار داره. مثلا، وقتی که یک شرکت تاکتیکی رو اجرا می کنه هدفش افزایش فروش شرکت و کاهش هزینه های تولیدیه. علاوه بر این یک شرکت منظم باید توانایی جدا سازی و بررسی قیمتای خود نسبت به رقبا رو واسه کیفیت اجناس/ خدمات مورد بازبینی بذاره.

چی باعث جذابیت اجناس حریف می شه؟

کاهش قیمت هر محصول، باعث کاهش کیفیت می شه؟

بعضی وقتا قیمتا متغیرند و در حال بالا و پایین اومدن هستن. یعنی شرکتا فقط تلاش دارن در روند تجارت تعادل برقرار کنن پس تلاش خود رو افزایش میدن تا فقط سود متعادلی از فروش رو به دست بیارن. مشتریان با کم شدن قیمت کالاهایی که با هزینه بالایی به فروش می رسین دچار شک، بی اعتمادی و … می شن اما شرکتای تجاری با کم شدن قیمتای اجناس با کیفیت نباید اعتماد و شک مشتریان رو برانگیزند. کار و کاسبی هر فرد زمانی پیشرفت پیدا میکنه که نفوذ در بازار به طور زیادی زیاد شه. به طور مثال، تبلیغات یکی از موثر ترین راه واسه افزایش آگاهی مردم از نام تجاریه. علاوه بر این، شرکتا با تلاش دراز مدت خود در اجرای روند تبلیغات واسه نفوذ در بازار می تونن بودجه و سود خوبی ذخیره کنن. که تبلیغات باید با برنامه ریزی، جدا سازی و بررسی طراحی شه تا سهام و بودجه شرکت در بازار هدف و رقبا شکست نخوره.

کانالای پخش اجناس
یکی از سازنده ترین اجزای روش هدف دار نفوذ در بازار کانالای توزیعه. به طور مثال فرض کنین منبع اصلی درآمد سازمان شما فقط از روش رسانه ها و خرده فروشانه، اما بدونین رقبا با استفاده از ابزارهایی چون، بازاریابی ایمیل ، بازاریابی تلفنی و … سودای بیش تری نسبت به شما دریافت می کنن. با افزایش کانالای پخش در فضاهای جورواجور سود خود رو افرایش بدین.

از چه کانالی واسه پخش اجناس خود استفاده میکردین؟

بهترین عامل جذب یک مشتری رفت و امد داشتن با اونه. مصرف کنندگان علاقه زیادی دارن بدونن اجناس جدید شرکت شما با چه روشایی کار می کنن. با افزایش حس کنجکاوی مشتری، آموزش استفاده از کالا رو به اون بیاموزید. رفت و امد درست با یک مشتری باعث جذب چندین نفر دیگر از روش همین یک شخص می شه.

دوره های آموزشی تأثیرگذاری رو دائم بروزرسانی کنین تا امتیازات اون در کار و کاسبی تون قابل مشاهده باشه. افزایش نفوذ در بازار باعث افزایش مصرف کنندگان اجناس شما می شه. به طور مثال با آگاهی مردم از چگونگی کارکرد محصول، اندازه استفاده و مصرف اون کالا در منطقه مورد نظر بیش تر می شه.

اگه بهره بردن از روشای هدف دار نفوذ در بازار رو به شکل صحیحی اجرا نکنین، یا شکست می خورید یا موفقیت شما دیر بدست میاد. پس همه سهام خود رو در یک بخش سرمایه گذاری نکنین! با افزایش درخواست در بخش تولید سود به دست اومده از اجناس رو خیلی راحت تلف نکنین. البته روش هدف دار نفوذ در بازار واسه هر کار و کاسبی ای به یک اندازه عمل نمی کنه!

وقتی که اجناس با کیفیت خود رو با قیمت کم تری نسبت به حریف به فروش می رسونین انتظار رشد و پیشرفت سازمان شما قابل پیش بینی هستش. رشد سریع اجناس به قیمت هر کالا ربط داره.

امتیازات اقتصادی نفوذ در بازار
شک نداشته باشین ورود اجناس شما به بازار روی اقتصاد تاثیر میذاره.

فکر می کنین اجناس شما چه سودی واسه پیشرفت اقتصادی داشته باشه؟

هر کارآفرینی با ارائه اجناس خود به بازار امیدواره بهترین نتیجه رو به دست بیاره.

قیمت پایه یه محصول می تونه تضمینی واسه رشد محصول باشه؟

مطلب پیشنهادی: روش هدف دار قیمت گذاری

می تونین با اجرای بهتر دستورات قیمت گذاری موفقیت خود رو پیش بینی کنین. شرکتای کوچیک و نوظهور همیشه در برابر خطراتی هستن چون اجناس خود رو بدون تعیین هیچ پیش اومدی راهی بازار می کنن. نداشتن تجربه، نداشتن تخصص، نبود مدیریت درست باعث شکست یک برند و ناامیدی کارکنان جوون شرکت می شه.

مطلب پیشنهادی: چیجوری قبل از تولید، اندازه فروش و درخواست رو پیش بینی کنیم؟

یکی از بهترین روشای هدف دار نفوذ در بازار، جنگ با رقباست
تصور کنین، واسه تکامل و پیشرفت کار باید با رقبای زیادی به جنگ بلند شین. رقبا مشتریان شما رو به سرقت می برن و سود خوبی حاصل شون می شه، با بروز اینجور اتفاقاتی چه واکنشی از خود نشون می دین؟

به عنوان یک رهبر موثر در بازار کار و کاسبی از هر گونه دعوا دور بمونین. با رفتار و در پیش گرفتن استراتژیایی، حریف تون رو مجبور کنین نتونه به مشتری شما چشم بدوزد. جانشین کردن قوانین و مقرراتی واسه مشتریان ارائه خدمات ویژه ای چون برگه تخفیف به مشتری وفادار، باعث پیشی گرفتن شما از حریف می شه.

مشکلات نفوذ در بازار
هزینه های تولید اجناس از فروش بدست نیامده؟؟

کاهش قیمت بعضی وقتا باعث می شه هزینه های تولید اجناس برآورده نشه به ویژه واسه شرکتای تازه تاسیس! اینطوری مجبور میشین قیمت اجناس رو زیاد کنین در این شرایط باید اجناس خود رو قشنگ تر در تصور مردم نشون بدین تا زیاد شدن قیمت تاثیری در روند فروش نداشته باشه به طور مثال بسته بندی اجناس رو تغییر بدین تا تصور عمومی مردم نسبت به محصول تون بهتر شه.

[تعداد: ۱۸    میانگین: ۳.۷/۵]

روشای هدف دار موثر مدیریت زمان به وسیله افراد برجسته

روشای هدف دار موثر مدیریت زمان ، همونطور که از عنوان اون پیداست می تونه به شما در بهره وری بیش تر که نتیجه مدیریت خوب وقتیه کمک کنه.

روشای هدف دار موثر مدیریت زمان
ما بیشتر فکر می کنیم که بهره وری به معنی انجام کارای بیش تر در هر روزه اما اشتباه می کنیم! بهره وری یعنی انجام دادن کارای مهم دائم. صرفه نظر از نوع کاری که انجام می دین، تنها چند چیز واقعا مهم هست.

سازنده بودن یعنی حفظ، سرعت ثابت و متوسط ​​در چند چیز، نه بیشترین حد سرعت در همه چیز! در این مقاله کوتاه بهترین روشای هدف دار بهره وری رو ارائه می دیم.

بهترین روشای هدف دار بهره وری
حذف کردن فعالیتای هدر دهنده وقت با استفاده از جعبه آیزنهاور (Eisenhower Box): این قالب ساده تصمیم گیری به شما کمک می کنه تا دست به کار شین، وظایف رو سازماندهی کنین، و در آخر کارای بیش تری رو انجام بدین. نکته مهم در مورد این قالب اینه که میشه از آن واسه برنامه های بهره وری گسترده ( “هر هفته چیجوری باید زمانم رو صرف کنم؟”) و ، برنامه های کوچیک تر روزانه ( “امروز باید چیکار کنم؟”) استفاده کرد.

روش هدف دار “۲ فهرست” وارن بافت (Warren Bufett): چیجوری تمرکز خود رو به بیشترین حد برسونیم و بر اولویت هامون تسلط داشته باشیم: این روش رو سرمایه گذار معروف وارن بافِت ارائه کرده که از یه روش هدف دار بهره وری ۳ مرحله ای ساده واسه کمک به تشخیص اولویتا و اقدامات، استفاده می کنه. این روش واسه تصمیم گیری و پایبند کردن خودتون واسه انجام درست و دقیق کار، خوبه.

روش Ivy Lee  پیشنهاد کارشناسان زندگی روزمره واسه به بالاترین درجه رسوندن بهره وری: این روش هدف دار بهره وری ساده س!: هر روز مهم ترین کارا رو اول از همه انجام بدین. روش Ivy Lee روشی بسیار ساده واسه اجرا این استراتژیه.

عادت ۱۵ دقیقه ای که آنتونی ترولوپ (Anthony Trollope) مورد استفاده واسه نوشتن کتابای ۴۰+ استفاده کرده: هر چند یک مشکل عادی در راه و روش رتبه بندی اولویتا و انجام مهم ترین چیزها قبل از هر کار دیگر، هست. اما پس از رتبه بندی اولویتای خود با یه روز، اگه فهمیدین که اولویت اول تعداد یک پروژه واقعا بزرگه، می تونه در شما احساس نا امیدی بسازه چون که واسه تموم شدن خیلی وقت نیاز داره. با این حال آنتونی ترولوپ، یک راه حل واسه این مشکل عادی پیدا کرده.

دیگر ایده های بهره وری
خیلی از روشای هدف دار بهره وری روی بهره وری در کوتاه مدت تمرکز دارن، مثلا : چگونگی مدیریت انجام موثرتر فهرست کارا، چگونگی انجام کار بیش تر در صبحگاه، چگونگی کوتاه کردن زمان جلسات هفتگی و … اینا همه ایده های مناسبی هستن.

با این حال ما بیشتر قادر به درک و تشخیص اینکه انتخابای هدف دار خاصی نیازه تا بهروه وری خود رو واسه دراز مدت به بیشترین حد برسونیم، نیستیم.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۳/۵]

روشای هدف دار کلیدی که باید از بازاریابی اپل یاد نمی گیرین

بازاریابی اپل
بازاریابی اپل
بدون شک، شمام موافقید که اپل، بدون اینکه مثل به کسی باشه یکی از برترینا در بخش خودشه. کدوم شرکت دیگری می تونه یک کنفرانس مطبوعاتی عادی رو به یک اتفاق زنده جهانی تبدیل کنه؟

راز پنهاندر اون طرف خط تولید و استانداردهای طراحی اونا: حتی تعهد قاطعانه استیو جابز به فلسفه اصلی اپل هم اینه “کاربر، همیشه نمی دونه چه میخواد!”

با نگاه کردن به تولیدات گذشته و مدلای درآمد شرکت، اگه اونا رو چیزی کم تر از آن چیزی که هستن صدا بزنیم، احمقانه هستش:

– یک شرکت طراحی

– یک پلت فرم رسانه

– یک شرکت چاپ و نشر

– نیروگاه نرم افزار

– سازنده کامپیوتر

– یک جنبش بزرگ

هر کدوم از این موارد رو بطور جدا از هم بشکافید تا دریابید که شرکت، در صنعت مربوطه در بهترین جایگاه قرار گرفته. بعد اونا رو باهم ترکیب کنین و یک کلمه واحد استخراج کنین تا با دستورالعملی واسه ساخت یکی از موثرترین کسب و کارای کل زمان مواجه شید.

اونا چیجوری تونستن این کار رو بکنن؟
بجای اینکه بگیم چیجوری این کار رو انجام دادن، به فرا گرفتن بهترین درسای بازاریابی از اپل می پردازیم که به کمک طرفدارانش در توییتر جمع آوری شده.

۱- منتقدان رو ندیده بگیرین
به عنوان یک کارآفرین، حرفای خیلی از مردم خواهید شنید با این داخل مایه که “تو باید بفهمی که مردم چه میخوان!” بیشتر مواقع، این جمله یعنی “به انتقادها توجه کن!” و این بعضی وقتا بالاتر از حدیه که خودتون دوست دارین.

اپل تصمیم میگیره تا این روند رو بشکنه و بجای اون، روی ساختنِ چیزی که اونا میخوان بسازن تمرکز می کنه. وقتی استیو جابز iPad رو عرضه کرد انتقادها به خط شده بودن و از بیانِ هر توهینی که می تونستن، دریغ نکردند. این انتقادها می گفت که iPad شکست می خوره! (در حالیکه آمار و ارقام چیزِ دیگری می گن.)

هر بار که اپل تصمیم به نوآوری می گرفت، به اون می خندیدن. در هرحال، اپل پیروز می اومد.

ایده های عجیب، مخالفتای خشونت آمیزی رو از ذهنای متوسط دریافت می کنن. -آلبرت انیشتین

۲- “عادی” رو به یک چیز قشنگ تبدیل کنین
واسه یه مدت، طرفداران PC (کامپیوترهای شخصی) از کار با قطعهای دلخواهی که باعث می شد سیستم خودشون رو جفت و جور کنن لذت می بردن. در همون زمان، سازندگان PC، سخت افزارهای استاندارد واسه اپلیکیشنای استاندارد رو ساختن.

اپل، هیچ یک از این کارا رو انجام نداد!

اونا، نه فقط در ویژگیای سیستم عاملای استاندارد و سیستمای کامپیوتری پیشگام شده بودن بلکه استانداردهای طراحی رو هم بازسازی کرده بودن. پس ما یک iMac جذاب، مک بوک Air قشنگ و آیفون ۴ که هیچکی تواناییِ فراموش کردنش رو نداره داشتیم.

وقتی که همه روی یک بخش معادله تمرکز می کنن، اپل بر کل محصول تمرکز می کنه و نتیجه این کار رو به ما نشون میده.

۳- ارزش خود رو توجیه کنین
حالا در دوره ای زندگی می کنیم که روشای هدف دار قیمت گذاری در همه جا نفوذ کردن. مردم نمی دونن به چی هزینه پرداخت می کنن و در بسیاری موارد، بجای قیمت گذاری استراتژیکی به بازاری که می تونه قیمت رو تحمل کنه، واسه کم کردن هزینه مسابقه میدن.

یه بار دیگر، اپل با قیمت گذاری تکنولوژی خود، دو برابر اون چیزی که رقبا تعیین کرده بودن، بدون اینکه تردیدی داشته باشه استانداردها رو ندیده گرفت. با اینکار چیجوری می تونستن از صحنه بیرون شن؟

اونا اجناس زیبایی رو واسه مخاطبانی که عاشقانه اونا رو دوست داشتن، می ساختن.
اونا قیمت خود رو با ویژگیا و فایدهایی که نمیشه با چیزی برابر دونست، توجیه کردن.
– هیچ کامپیوتری نتونست با صفحه نمایش ۲۷ اینچیِ iMac برابری کنه.

– هیچ نرم افزاری اون چیزی که iTunes ارائه داد رو نتونست به میدون بیاره.

– هیچ لپتاپی نتونست به باریکیِ مک بوک Air شه.

– هیچ محصولی نتونست با ارزش تر از اجناس شرکت اپل شه.

انتقادها، روی این حقیقت که “ویژگیای اصلی باهم برابری می کنن” مانور میدن. شاید این موضوع صحت داشته باشه، اما نکته اصلی نیس! موضوع مهم اینه که اپل، پیشگامِ تکنولوژی و دنیای طراحیه. پس مشتریان اونا هم با رضایت تموم هزینه اونو می پرازن.

۴- به زبونِ مخاطبان تون ارتباط برقرار کنین
بعضی وقتا صحبت کردن درباره مگابایت، گیگاهرتز و قدرت پردازش دستگاه هیچ مفهومی نداره. چون مشتری اصلاً به اصطلاحات فنی اهمیتی نمی ده! نگاهی به هر کدوم از صفحات اجناس اپل بندازین. اونا هم درباره مشخصات محصول و اطلاعات فنی اون صحبت می کنن اما این صحبتا در اون طرف مزایاهاییه که مخاطب واقعاً به دنبال اون می شه.

اپل، بجای رزولوشن صفحه نمایش، از عباراتی مثل “شیشه لبه به لبه، صفحه نمایش به روشنی شبکیه چشم، نور پس زمینه LED” استفاده می کنه.

اصطلاحات مخصوص جاییه که مخاطبانش نیاز دارن. اما بیانِ مشخصات از این روش، باعث می شه تا شما تشویق شید که بیش تر درباره اون بدونین. (نه اینکه بخاطر ناآگاهی از آن، با بقیه شرمنده شید) پس، هنر واقعی در عنوانیه که اپل خلق کرده، نه در ویژگی!

۵- تجربه رو گسترش بدین
چیزی درباره Unboxing شنیدین؟

می تونین با جستجوی عبارت فوق در یوتیوب، ویدئوهای زیادی رو ببینین که به وسیله کاربران جور واجور از سراسر دنیا ارسال شدن. میدونید چیه؟ گروهی از مردم به اندازه ای عاشق اجناس این شرکت هستن که از پروسه گشودن بسته بندی محصول فیلمبرداری می کنن تا بایگانی شه.

هیچکی به این افراد نگفته و از اونا درخواست نکرده که از این تجربه شون ویدیو تهیه کنن. بلکه خودِ اونا غرقِ این پروسه می شن و نمی تونن که به این زنجیره ملحق نشن.

اپل با اطمینان پیدا کردن از اینکه تجربه مشتری پس از تقبل هزینه تموم نمیشه این کار رو انجام داد. اونا شدیدا مراقبِ طراحی تجربه کاربری از جستجو گرفته تا گشودن بسته محصول که وابسته به بسته بندی عجیب و پروسه نصب اینه هستن.

در آخر همه این تلاشا، تجربه ای واسه کاربر ساخته میشه که هیچوقت قابل قیاس با شرکت دیگر نیس!

۶- “نام” شید
– شما دستمال کاغذی نمی خرید! کلینکس (Kleenex) می خرید.

– MP3 پلیر، نمی خرید! iPod می خرید.

– گوشی هوشمند نمی خرید! آیفون می خرید.

متوجه فرق این موارد شدید؟

اونا تلاش نمی کنن به رهبر فروش در بازار تبدیل شن، اونا بازار رو به خود اختصاص میدن.

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۷/۵]

استراتژیایی واسه ایجاد جلسات موثر

جلسات موثر
جلسات موثر در سازمان شما چه ویژگیایی دارن؟ برنامه خاص و ویژه ای رو واسه برگزاری جلسات موثر دید کردین؟

بیش تر تمرکز کنین بیش تر گوش بدین.

روتین کاری که بیشتر کارکنان دوست ندارن رو چیجوری ایجاد می کنین؟ جواب خوانندگان به این سئوال در ادامه جمع آوری شده:

۱- برنامه ریزی از قبل
یه هفته پیش از زمان مشخص، صورت جلسه رو تنظیم کنین. به کارکنان بذارین تا از قبل باخبر شده و زمان خوبی رو واسه فکر کردن درباره اون در اختیار داشته باشن. – T.J. Allan مالک ageless apparel fitness

۲- کامل باشین
ما از اصول اجتماعی بودن استفاده می کنیم تا جلساتی مهم بسازیم. این راه و روش کل سیستمه که شامل تصمیم گیری، چارچوب حکومت موثر، ارزیابیای در جریان و بهبودیای سازمانه. – Abhishek Gupta مشاور فنی، هند

۳- وایسید
جلساتی رو در حالت وایس تاده برپا می کنیم. ساعت ۹ صبح، در حالت دایره وای میستیم و یکی یکی اهداف روزانه خود رو میگیم. بخاطر اینکه ایستادیم انرژی هم داریم و سریع تر حرکت می کنیم. در طول ۱۵ دقیقه اینکار تموم میشه. – Aidah Omar مشاور، سنگاپور

۴- نوت ورداری کنین
همیشه کسی رو داشته باشین که از موارد عملی نوت ورداری کنه. – کسی که بگه چه کاری رو در چه زمانی باید انجام داد. بعد همون شخص باید نوت رو واسه همه بفرسته. این کار کمک می کنه تا همه چیز منظم جلو رفته و جلسه ای با معنی رو به پایان برسونین. – Sandi Danilowitz موسس و مدیرعامل The Health Engine، تورنتو

۵- روشن باشین
من کسائی رو دارم که از قبل، نگرانیا و یا سوالاتی رو میگن. من این رو “شفاف سازی” می نامم. بدون این شفاف سازی، افراد کل زمان جلسه رو روی همون مشکل خود متمرکز می شن. این شفاف سازی باعث می شه تا تیم تون بهتر متمرکز شن. – Dylan T. Dahlquist، دستیار تحقیقاتی، ویکتوریا (شهری در کلمبیا)

۶- وظایف رو روشن کنین
همه افراد کارای مهمی رو که باید در طول هفته بکنن – روی بورد- می نویسند تا جلوی چشم شون باشه. بعد یک میزگرد سریع ایجاد می کنیم تا اونا رو تکرار کرده و بطور روشن مشخص کنیم. بعضی وقتا چیزایی که بطور شفاهی بیان می شن باعث می شه اهمیت اونا کم تر و یا بیش تر نمایان شه. – Cliff Harvey موسس Holistic Performance Institute ، نیوزلند

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۸/۵]

استراتژیایی واسه جذب استعدادهای بهتر در کار و کاسبی

استراتژیایی واسه جذب استعدادهای بهتر در کار و کاسبی
رقابت کارکنان با یک دیگر سخت تر از همیشه شده. شما کار و کاسبی کوچیک یا شرکت بزرگی دارین که بخواهید با بقیه بر سر اون رقابت داشته باشین و استعدادهای بیشتری نسبت به بقیه جذب کنین؟
در این مقاله استراتژیایی واسه شما توصیح می دیم که به جذب استعدادها بدین.

۱- مراحل برنامه رو ساده و جذاب کنین
بهترین جویندگان کارگزینهای زیادی واسه انتخاب دارن و سازمانای زیادی واسه جلب توجه اونا به جنگ برمی پاشن. اگه سایت شما از جویندگان کار بخواد که دو صفحه رو از اطلاعات شخصی خود پر کنن بدون شک این آدما به جای دیگری میرن! مطمئن باشین که یک راه ساده و آسون رو به اونا ارائه دادین. به یاد داشته باشین که این اولین تاثیریه که کار و کاسبی تون در فرد بوجود میاره.

۲- مراقب تیمای فعلی خود باشین
جویندگان کار دوست دارن نظرات کارکنان شرکت و مصاحبه کنندگان رو درباره سازمان بدونن و سوالاتی رو بپرسند. طوری که شما با شور و شوق می خواین از اونا بپرسید به چه دلیل دوست دارین اینجا کار کنین.

طبق مطالعه “Gallup” کارکنانی که گزارش دادن دوست صمیمی شون در محل کار به همراهشانه ۴۳ درصد بیش تر احساس ستوده شدن و به رسمیت شناخته شدن رو تجربه می کنن و ۳۷ درصد از افراد بیشتر دوست دارن تا کسی رو که در سازمان هست مورد تشویق بذارن.

۳- واسه دراز مدت برنامه ریزی کنین
اگه با یک شخص فوق العاده برخورد کردین که واسه احتیاجی که دارین، مناسب نبود، ارتباط خود رو با اون حفظ کنین. به اونا بگید که واقعا از مصاحبه کردن با اون حال می کنین اگه واقعا در وجود این شخص مهارت لازم رو می بینین از آن استفاده کنین. روند برنامه ریزی و ساختار شما باعث می شه از رقبای خود پیشی بگیرین این یک اولویت واسه استخدام در کار شماس.

۴- همکار خوب استخدام کنین
همکارانی که استخدام می کنین نشون دهنده شرکت شمان. مراقب باشین آدمایی که استخدام می کنین تاثیر بدی روی شما نگذارد و ارزش ایجاد روابط کاری رو داشته باشه نه این که فقط به عنوان کارمند وقت خود رو پر کنن.
هم اینکه باید خلاق باشین تا مشکلات بقیه رو حل کنین.

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴.۶/۵]

استراتژیایی واسه گفتگو با مشتریان سخت گیر

استراتژیایی واسه گفتگو با مشتریان سخت گیر
یکی از سخت ترین کارای فروش، گفتگو با آدماییه که راضی نگه داشتن اونا سخته. افراد سخت گیر دوست دارن هر اون چه که دوست دارن اتفاق بیفته. این نوع رفتارها می تونه مدیر فروش رو در حالت دفاعی بذاره.
وقتی که مشتری اصلا قانع نمی شه فروشنده کنترل اعصاب خود رو از دست میده و رفتارای نادرستی انجام میده. باید با روشای هدف دار متفاوت یاد بگیرین که چه زمانی چه چیزایی رو باید به کار ببرین.

صبورانه گوش دادن
واسه رفت و امد با آدمایی که قانع کردن اونا سخته سخت گیر نباشین. سخت گیری باعث بسته شدن دره های گفتگو بین شما و اون می شه. با آرامش و صبورانه با مشتری خود سخن بگید حتی اگه فکر می کنین از قانون بیرون شده باشه بازم آرامش خود رو حفظ کنین.
بذارین مشتری هر اون چه که دوست داره رو بر زبون بیاره؛ این روش به شما قدرتی میده تا با اعتماد به نفس بیش تری رفتار کنین.

بیان همدردی
مدیر فروش می تونه از روش تماس چشم، و ارتباط از روش زبون بدن با مشتری خود احساس همدردی کنه با این کار مشتری متوجه می شه به اون اهمیت می دین. هم اینکه بیان اینجور احساساتی به خریدار کمک می کنه ترس از خرید رو کنار بزاره و با اعتماد به نفس بیش تری تصمیم بگیره.

آروم سخن بگید
این یک وسیله خوب واسه مدیر فروش هستش. آروم صحبت کنین چون ممکنه با صدای بلند خود تمرکز دیگر همکاران خود رو از بین ببرین. تصور کنین در مکانی بزرگ همه در حال خرید هستن و صدای بلند شما مثل یک نارنجک فضای مغازه رو منفجر می کنه.
این روش هدف دار به شما کمک می کنه روشن تر فکر کنین هم اینکه مشتری بدون ترس از شما درخواست می کنه تا اجناس بیش تری رو نشون بدین. پس شما مشتری آرومی دارین که اجناس با کیفیتی از شما درخواست می کنه. وگرنه با عصبی کردن مشتری نتیجه دلخواه رو به دست نمی بیارین.

اشتباهات
فروشنده حرفه ای باید با مشتری خود صلح کنه هر چیزی که به زبون میارید خواسته های مشتری رو جفت و جور نمیhره، می تونین از روش هدف دار “توافق” استفاده کنین. با این روش هدف دار مشتری تسلیم می شه و با شما توافق می کنه حتی اگه حق با اون باشه!
اگه به کسی بذارین برنده شه راه رو واسه موفقیت خود باز کردین. این روش هدف دار به شما کمک می کنه مشتری با شما همراه شه و گفتگو ای بهتر داشته باشین.

احساسات خود رو کنترل کنین
اگه مشتری در گفتگو با شما قسم خورد که مثلاً کالای A کاربردی واسه اون نداره به یاد داشته باشین که عصبانیت از ترس میاد. پس عصبانیت رو کنار بذارین و با تمرکز گوش بدین بعد جواب مشتری رو بدین. بدون بیان احساس ترس یا عصبانیت خود با اون گفتگو کنین. احساسات سطحی خود رو نگید، احساسات آدما واگیردار هستن، انجام این روش هدف دار می تونه سخت باشه اما کاربردی و خوبه.

مسئله شخصی نیس!
وقتی که با مشتریان سخت گیر صحبت می کنین به یاد داشته باشه که بحث شما شخصی نیس! اگه مشتری به شما جمله آورد و به شما بد و بیرا گفت مسئله شخصی می شه. اگه مسئله رو شخصی کنین طرف مقابل هم تلاش می کنه از خود دفاع کنه.
اما از روش هدف دار آرامش استفاده کنین و در جای خود ثابت و آروم باقی بمونین.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۶/۵]

روش هدف دار کانال و چیزایی که بازاریابان باید بدونن

روش هدف دار کانال برنامه فروشنده س که واسه هدایت محصول و خدمات بین زنجیره های تجارتیه که در آخر به مشتری ختم می شه.

روش هدف دار کانال
تولیدکنندگان اجناس و سرویس دهندگان با تعدادی از آپشنای کانال مواجه هستن. یکی از رویکردهای ساده، کانال مستقیمه که فروشنده بطور مستقیم به مشتری می فروشه. شاید فروشنده نیروی فروش خود رو واسه قرارداد بستن با مشتریان یا فروش سرویسا و خدمات از روش سایت تجارت الکترونیکی حفظ کنه. با اینکه این کسب وکار بطور گسترده از نظر تجارت الکترونیک رده بندی شده اما فروش مستقیم از روش کاتالوگ هم یک احتمال دیگر رو نشون میده.

همینطور فروشندگان می تونن فروش رو از روش کانالای مستقیم به وسیله واسطها (یک یا بیش تر) دنبال کنن. مدلای فروش غیرمستقیم شامل خرده فروشی هم می شه. علاوه بر اون، VARها (نمایندگان فروش با ارزش افزوده)، پخش کنندگان، ارائه دهندگان سرویس مدیریتی، مشاوران، تولیدکنندگان لوازم اوریجینال و … هم می تونن به عنوان شرکای کانال به حساب بیان.

فروشنده ای که کانالای غیرمستقیم خود رو دنبال می کنه بیشتر یه برنامه مشارکتی بوجود میاره که بتونه ارتباطا رو مدیریت کنه.

هنگام ایجاد روش هدف دار کانال، فروشنده باید تصمیماتی رو در مورد اینکه از کدوم کانال/ کانالا استفاده کنه و نوع شرکایی که باید پیدا کنه در پیش گرفتن کنه.

یه روش هدف دار مناسب می تونه از یه محصول یا سرویس به دیگری فرق یابد.

فروشنده ای که روش هدف دار کانال رو دور و بر دو کانال مستقیم و غیرمستقیم بوجود میاره باید مراقب باشه تا از ضدیتا و مناقشهای کانال دوری کنه.

بازاریابان چه چیزایی رو می تونن از مشاور کانال بیاموزند؟
ساختن روش هدف دار کانال مخصوص به خود
همه بازاریابان واسه آژانسا کار نمی کنن اما خیلی از ما مسئول اثبات موقعیت محصول و خدمات در ارتباط مون به عنوان راه حل، واسه مخاطبان هدف هستیم. مثلاً نرم افزار بازاریابی شرکت Hubspot راهکارهای خودکار رو واسه بازاریابان پیشنهاد میده. ببینین سازمان شما چه راهکارهایی واسه ارائه دادن داره؟

از یک طرف، روش هدف دار کانال باید بتونه به عنوان یک راه و روش رسمی در بازاریابی دهن به دهن توضیح داده شه. چیجوری می تونین به روشی راهکارهایی رو به مشتریان خود ارائه بدین که اونا هم در مقابل، به اشتراک گذاشته و واسه شبکه های خودشون جفت و جور کنن؟

Ober این مسئله رو به رقابت کشیده و بازاریابان رو تشویق می کنه تا این سئوال رو بپرسند، بهترین جواب رو بیابند و در آخر اونو به واقعیت بدل کنن.

در شغلِ هر بازاریاب، -حتی کسائی که بطور مستقیم با مشتری سروکار ندارن- یک جنبه رابطه سازی هست. با اینحال، شما بازم مسئول ایجاد پیاما و محتوایی هستین که به مشتریان برسه. در آخر یک راهِ برندها واسه ارتباط سازی با مخاطبان هدف سازماندهی اونا به عنوان یک منبع قابل اشتراک گذاری و معتمد واسه حل کردن مشکلات و رویارویی با نیازهاست.

اما سئوال اینجاست که بازاریابان از کجا باید شروع کنن؟

به گفته Ober علمِ محصول یه چیز لازمه. با تبدیل شدن به یک متخصص در ارائه دادن راهکارها به وسیله سازمان تون کار رو شروع کنین. نه فقط درباره اجناس و سرویسی که خود شما ارائه می دین، بلکه در سطح وسیع بخش کاری اینکار رو انجام بدین.

بزرگ ترین نقاط درد یک بازاریاب
یک نکته در برنامه شراکت آژانس Hubspot اینه که در هر روز- مشاوران کانال با بازاریابان اون کار می کنن. این یعنی مردم در جایگاه Ober درباره عادی ترین کشمکشایی که به وسیله بازاریابان مواجه می شن می شنون و وظایف ارائه راه حل بطور فعالانه رو دارن.

پس، بازاریابان نه فقط با اجرا روشای هدف دار خود سود میبرن؛ بلکه صحبت کردن با مردم مثل Ober می تونه کمک کنه تا یک مرحله به عقب برگشته، بزرگ ترین نقاط درد رو بررسی کرده و دریابد که چیجوری باید با اونا خورد.

Ober میگه بزرگ ترین کشمکشایی که شنیدم راجبه قیمت گذاری، پردازش، اندازه گذاری و مدیریت زمان بوده. یعنی همون “دردهای رشد”! آژانسا واسه مقایس پذیری کسب وکارشون، به پیشرفت یک پروسه تکراری نیاز دارن که این به معنیِ نیازِ اونا به مدیریت زمان تیم شون و در عین حال، استخدامای درست در همون زمونه.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

روش هدف دار کاهش قیمت در بازاریابی و اهمیت قیمت گذاری در کار و کاسبی

روش هدف دار کاهش قیمت در بازاریابی در کنار پیشرفت اجناس و تعیین جای فروش یکی از چند تا نکته مهم در بازاریابیه.

روش هدف دار کاهش قیمت در بازاریابی
می تونین از کاهش قیمت به طور موقت و یا دائم با سطح جور واجور خطرات استفاده کنین. در این پست به توضیح کاهش قیمت اجناس در بازار می پردازیم با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

اهمیت قیمت گذاری
تعیین سطح قیمت گذاری درست مثل یک سنگ گرون در بازاریابیه. قیمتی که تعیین می کنین فقط روی فروش و سود تاثیر نداره بلکه روی برند تجاری هم تاثیر میذاره. قیمت گذاری واسه شرکتای صنعتی مثل یک مرزه که واسه تجار قرار می دین تا تصمیم بگیرن اجناس شما بخرن یا نه، صاحبان کسب و کارای کوچیک از تکنیک کاهش قیمت به مدت کوتاهی استفاده میکردن تا با استفاده از این تکنیک کاهش قیمت طولانی یه مدت همراه با سود رو منجرب شن.

قیمت محسوس
قیمتی که تعیین می کنین به شکل یک پیام واسه مصرف کنندگان فرستاده میشه، قیمت اجناس نمایان گر کیفیت واسه مصرف کنندگانه. کاهش قیمت شما نسبت به مشتریان اونا رو باخبر می سازه شما فردی هستین که اسرار دارین محصول تون رو بفروشین. کاهش قیمت بازاریابان موفق رو هم می ترسوند. اما زیاد شدن قیمت بعد از یه مدت این پیام رو واسه مصرف کنندگان داره که کیفیت اجناس رو به افزایشه. روش هدف دار کاهش قیمت در بازاریابی فقط با اطلاعات کامل و به روز شدنیه و به کار و کاسبی ضرر نمیرسونه.

عامل سود
فروش یا کاهش قیمت به افزایش فروش منجرب می شه، حتی اگه سود خیلی کمی روی اجناس به دست بیارین با فروش زیاد این مشکل برطرف می شه. زیاد شدن قیمت باعث خلق یه جور تصور در مشتری می شه که در حال دشت کردن سود زیاد هستین و فروش بالایی دارین. قیمتای جور واجور رو در مناطق جور واجور جغرافیایی چک کنین.

قیمت گذاری رقابتی
ممکنه قیمتای تون روی قدرت تون و روی رقبا تاثیر بزاره. اگه سهم بزرگی در بازار دارین و می تونین با پایین اومدن قیمتا سود زیادی به دست بیارین قیمت رو کم کنین. کاهش قیمت باعث می شه رقابت با شما در بازار سخت شه. ارائه قیمت جنسا کمتر از بازار باعث فراری شدن رقبا می شه بعد از کنار رفتن رقبا قیمت خود رو زیاد کنین. روش هدف دار کاهش قیمت در بازاریابی نیازمند اطلاعات زیادیه تا باعث موفقیت در تجارت شه.

[تعداد: ۲۳    میانگین: ۴.۴/۵]

روش هدف دار کار و کاسبی خود رو در اینستاگرام بهتر کرد

روش هدف دار کار و کاسبی در اینستاگرام
بیشتر از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال از اینستاگرام استفاده می کنن تا دیده و شنیده شن. از عکسای خانوادگی و سلفی با دوستان گرفته تا کوه نوردی و خواب! اینستاگرام جزئی از زندگی روزمره افراد شده.
واقعا، طی یک نظرسنجی تحقیقاتی، تایید شده که اینستاگرام سریع ترین رشد رو در بین شبکه های اجتماعی بزرگ داره. با در نظر گرفتن پلتفرم ساده و موبایل محور این نرم افزار، رسیدن یک برند واسه رفت و امد با مشتری حالا به چیزی بیشتر از یک برش و دستکاری سریع نیازه. همزمان با اینکه شما و یا تیم تون مشغول مدیریت همیشگی هستین،  اصول زیر رو هم واسه ایجاد و پرورش یک جامعه پر جنب و جوش در اینستاگرام در نظر بگیرین.

۱-  اول اهداف، بعد فیلترها
در حالیکه یک راه و روش ساده انتخاب کردین که در راه مورد نظر شما پیش بره، پیش نیازهایی هم باید رعایت شن. به چه دلیل شما در اینستاگرام هستین؟ و شما می خواین برندتون از روش این جامعه به چی برسه؟
کسب و کارای جور واجور اهداف متفاوتی دارن، و هر شبکه اجتماعی مناسب خواسته های هر کار و کاسبی ای نیس! خرده فروشا و برندهای تجارت الکترونیک تمایل به دقیق شدن روی بازاریابی اجناس دارن. برندهای خدمات مسافرتی و خدمات رفاهی تمرکز بیشتری بر مکانای لوکس و گرون قیمت دارن. کسب و کارای B2B بیشتر تعاملات یا ارتباطات فرهنگ سازمانی بین شرکت هاست.

آژانسای هواپیمایی هم بیشترً بر مشتری مداری تمرکز دارن و ….
به عبارت ساده تر، هر هدفی وجهای مختلفی داره. شما باید طبق اون وجهه رفتار کنین و گروه های مرتبطی رو واسه ساپورت بسازین. واسه اجزای کلیدی استانداردهایی تعریف کنین، شامل چگونگی انتشار، فیلترهای مورد تأیید برند، چگونگی پاسخگویی به نظرات و … بعد چگونگی کارکرد رو سبک سنگین کنین. از جزئیات و اعداد آشنایی تا دقت رو بالا برده و ارتباطات در این جامعه رو بالا ببرین.

۲-  شناخت مخاطب، دسته بندی رفتارها
نوع آرایش دنبال کنندگان شما شدیداً بر محتوایی که واسه بالا بردن رفت و امد ایجاد می کنین اثر می ذارن. مثل بقیه نکاتی که شما در این نوع بازاریابی کار و کاسبی باید به اون توجه کنین، باید حواستون رو به اکثریت موجود در مخاطبان فعال اینستاگرام معطوف کنین. مثلا، با در نظر گرفتن آمار موجود ۵۳ درصد از افراد ۱۸ تا ۲۹ سال از اینستاگرام استفاده می کنن که رقمی دو برابر بیشتر از گروه سنی بعدیه. هم اینکه ۲۹ درصد از خانوما و ۲۲ درصد از آقایون کاربر این شبکه هستن.
یه قدم بالاتر از اصول ساده بذارین. در محدوده زمانی مشخص رفتارای برند و جامعه رو آزمایش کنین. پیامای ارسالی و زمانای انتشار رو دنبال کنین تا نوع محتوایی که بیشترین رفت و امد رو ایجاد کرده مشخص کنین. کارایی هشتگ رو بررسی کرده تا ببینین کدوم کلمات کلیدی موجب بیشترین مشارکت شدن! ببینین چه کسائی پستای تون رو دوست داشته و واسه اون نظر دادن. شما با جمع آوری و بررسی این داده ها می تونین به راه بهتری کار و کاسبی تون رو در محیط اجتماعی مدیریت کرده و رفتار صحیحی واسه تجربیات مشابه داشته باشین.
خیلی از کسب و کارای وابسته به سبک زندگی در اینستاگرام رونق پیدا کردن. حتی برندهای شناخته شده هم می تونن از این روش صدای خود رو به گوش مخاطب برسانند. اونا از اینستاگرام استفاده می کنن تا تلاشای خیریه خود رو نشون بدن، صاحبان کار و کاسبی رو معرفی کنن و یا در مورد برنامه ها، تخفیفات، مسابقات و بقیه برنامه های آینده آگاهی رسانی کرده و با طرفداران خود در ارتباط باشن.

۳- انتخاب محتوایی که به سود کار و کاسبی شما باشه
اجزاء تصویری و ویدئویی خوب می تونه کار و کاسبی شما رو معرفی کنه. اینستاگرام به عنوان یک ویترین و نمایشگاه مجازی عمل کرده که به فروشندگان واسه فروش اجناس خود به طور مستقیم کمک می کنه.
چیزی واسه فروش ندارین؟ مشکلی نیس. می تونین از اینستاگرام به عنوان یک صفحه ساپورت واسه معرفی کار و کاسبی، پشت صحنه، مراحل پیشرفت و پیشرفت، چگونگی انجام کار، نمایه ای از افراد و همکاران و هم اینکه ویدئوهایی از مراحل کار استفاده کنین. هم اینکه شما می تونین از محتوای تولید شده به وسیله کاربران واسه معرفی و یا الهام گرفتن در صفحه خود استفاده کنین.
مثلا West Elm از اینستاگرام فقط به عنوان یک وسیله ساده تبلیغاتی استفاده نمی کنه. تصاویری از مغازه، افراد در حال کار، اجناس و … در صفحه خود قرار داده و هر کدوم شامل توضیحاتی هستن که به کار مخاطبان بین. صفحه این برند شامل عکسایی از اجناس دست ساز، پروژه های خونگی، دستورالعملا و عکسای ارسالی مخاطبانه. که در انتهای هر کدوم دارای لینکی به صفحه مربوطه در سایته.

“رفت و امد” هدف نهاییه
رسانه اجتماعی یک کانال ارتباطیه، تا وقتی که شبکه های خاص موقعیتای بهتری در اختیار کاربران قرار میدن، بهتره که از این موقعیتا به بهترین راه استفاده شه. الان اینستاگرام شبکه ایه که استفاده از آن راحت بوده و این موقعیت رو در اختیار برندها قرار میده تا در مسائلی که مربوط به کسب و کارشونه همکاری کنن. مثل مشاهده پستای خود و مخاطبان و جستجوی هشتگای مربوط به کار و کاسبی تون، ارتباط مستقیم با مخاطب و ….
در آخر بهترین راه تحت اثر قرار دادن افراد در اینستاگرام تنها از روش دیداری نیس، بلکه از روش ارتباط نوشتاری هم میشه موثر بود! موفق باشین.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

روش هدف دار کار و کاسبی و طراحی برنامه واسه اون

روش هدف دار کار و کاسبی
روش هدف دار کار و کاسبی مبحث بسیار گسترده واسه شرکت هاست. شرکتای کار و کاسبی شامل بخشای مختلفی از فعالیتا واسه مدیریت منابع اقتصادیه. صاحبان کار و کاسبی سرمایه های زیاد و زمان زیادی رو واسه پیشرفت روش هدف دار کار تجاری خود صرف می کنن. نوع کار تجاری و تولیداتی که دارین نوع هدف دار کار و کاسبی شما رو مشخص می کنه، هر روش هدف دار می تونه نقش مهمی رو در کار و کاسبی تون اجرا کنه، مدیران باید به درستی از روشای هدف دار پیشرفت کار استفاده کنن. در این مقاله می خوایم استراتژیایی رو که باعث پیشرفت کارتون می شن معرفی کنیم.

حقایق برنامه کار و کاسبی
معمولا صاحبان کار و کاسبی قبل از شروع پروژه خود برنامه ریزیای لازم رو انجام میدن. در برنامه های پروژه ها جلو بینی اموری چون، امور مالی، اندازه فروش، بررسی بازار مورد نظر، یا مناطق جور واجور شهر از دید اقتصادی می پرازن. این برنامه واسه بانکا، سرمایه گذاران و مردم اطلاعات لازم رو بوجود میاره تا بتونن به شکل درستی درباره سرمایه های واگذار شده به شرکت تصمیم بگیرن. فایده طراحی برنامه واسه شرکت مدیریت درست پروژه س. حقایق روش هدف دار کار و کاسبی دستورالعملای خاص واسه رسیدن به اهداف دراز مدت کاره. روشای هدف دار می تونن به توجیه بخشای جور واجور کار و کاسبی تجاری در شرکت بدن. با پیشرفت دادن بخشای جور واجور اقتصادی روشای هدف دار تغییر یافته و وسیع تر می شن. روشای هدف دار بخشایی از طراحی برنامه کار و کاسبی رو شکل میده اما طراحی هدف دار هر بخش از تجارت با برنامه به طور کاملً فرق داره. روشای هدف دار اهداف رسیدن به موفقیت رو رسم می کنن.

خصوصیات روشای هدف دار کار و کاسبی
طراحی روش هدف دار کار و کاسبی به طراحی هدف دار معروفه. طراحی هدف دار شامل برنامه ریزی بوده و اهداف موفقیت هر شرکت رو رسم می کنه. بخشای روش هدف دار هر کار شامل هزینه های تولید، تهیه مواد ساده، حقوق کارکنان و … است تا تسهیلات تجاری جدید رو واسه شرکت به دست بیاره. صاحبان کار و کاسبی زمان زیادی رو واسه طراحی روش هدف دار صرف می کنن تا شرکتای شون رشد و پیشرفت یابد به طور مثال شرکت تصمیم میگیره وارد بازار جدیدی شه یا تولیدات خود رو عوض کنه، با مشخص کردن روش هدف دار واسه آینده، می تونین پیش بینی کنین اندازه تولیدات اونا تا چند درصد افزایش یا کم میشه. تکنیکای هر کار و کاسبی بخشای جور واجور واسه انتقال کار از قسمتی به قسمت دیگه س. اگه روش هدف دار طراحی شده شرکت رو به کارکنان دادین تا اونو اجرا کنن هر بخش در شرکت طراحی هدف دار خاصی رو واسه هدف خود خلق می کنه.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۶/۵]

روش هدف دار کار و کاسبی چیه؟

روش هدف دار کار و کاسبی چیه؟
قبل از پرداختن به بحث گسترش روش هدف دارای کسب وکار، ۲ سؤال مهم در این مورد مطرحه: کسب وکار چیه؟ روش هدف دار کسب وکار چیه؟

وقتی این سؤالات رو از صاحبان کسب وکار می پرسین هرکدوم نظرات باحال و مفیدی ارائه میدن که به سرعت میشه که هیچ اتفاق نظری در بین جوابا وجود نداره.

کار و کاسبی
به یک واحد سازمانی که روش هدف دار مشخص و مدیری مسئولیت پذیر درزمینهٔ فروش و سودآوری داره (یا باید داشته باشه) می گن. یک سازمان واحدهای کسب وکار زیادی می تونه داشته باشه که به شکل افقی یا عمودی با یکدیگر ارتباط دارن.
مثلا، HP کسب وکاریه که باید جهت گیریای هدف دار خود رو واسه مقدار زیادی محصول که در اون فعالیت می کنه تعیین کنه. و هر بازار محصولی، عموماً روش هدف دار کسب وکار خود رو داره.

مثلا، فورد کسب و کارای خود رو طبق مناطق جغرافیایی مثل انگلستان و چین، طبق خود شرکت فورد و طبق مدیریت برندها و زیر برندها تعریف کرده.
درواقع کسب وکاری چندگانه در بیشتر موارد به شکل هدف دارای کسب وکار چندلایه نیاز دارن. واسه فورد دست کم ۵ لایه لازم  است. اولین لایه واسه سطح مدله مثل فراریا. دومین لایه، روش هدف دار بازار کالاهایی مثل فورد در آمریکا، فورد شاسی بلند و ماشینای فورد در انگلستان هستش. سومین روش هدف دار رو می تونه واسه یک جامعه جغرافیایی مثل کامیونای فورد در سرتاسر جهان در نظر گرفت. چهارمین لایه به بزرگ ترین اجناس فورد مثل اتومبیلای فورد در دنیا اختصاص داره و آخرین لایه واسه فورد به عنوان یک بنگاه مادر هستش. هر کدوم از این روش هدف دارا با افزایش وسعت هرچه بیشتر جنبه عمومی پیدا می کنن.

میل نزدیکی به جامعه مشتریان، پیشرفت کسب وکار در مناطق جور واجور و بازارهای جهانی موجب ایجاد کسب و کارای هدف دار می شه ولی نباید اجازه داد تا تعدد کسب وکارها از اثر روش هدف دارا کم کنه و اونا رو تبدیل به برنامه های بدون صرفه اقتصادی کنه. نتیجه پایانی، فشار زیاد واسه جمع کردن کسب وکارها داخل نهادهای بزرگ تره.

با جمع کردن کسب وکارها میشه از روش هدف دارای بازارهای مشابه، استفاده کرد و هم افزایی درست کرد.

کسب وکارهایی که واسه توجیه یه روش هدف دار کوچیک هستن لازمه با یکدیگر ترکیب شده تا ساختار مدیریت اونا قابل ساپورت شه. البته این کسب وکارها واسه حفظ صرفه اقتصادی می تونن از عوامل اجرایی مثل نیروی فروش و یا بعضی امکانات بدون ترکیب با یکدیگر برخوردار شن.

کسب وکارهایی که روش هدف دار کسب وکار و زمینه بازار مشابهی دارن کاندیدای خوبی واسه ترکیب و ترکیب، اشتراک علم و هم افزایی بین واحدهای کسب وکار هستن. با این کار به کاهش هزینه ها کمک کرده و سرمایه با ارزشی ایجاد می کنین.

? روش هدف دار کسب وکار
روش هدف دار کسب وکار شامل ۴ بُعده:

??  روش هدف دار سرمایه گذاری محصول-بازار
?? گزاره ارزش مشتری
?? داراییا و تواناییا
?? برنامه ها و روش هدف دارای وظیفه ای.

? بُعد اول، تعیین می کنه که کجا باید به رقابت بپردازیم. دیگر جنبه های هم، به چگونگی رقابت کردن می پرازن. (یعنی: چیجوری رقابت کنیم تا برنده شیم.)

۱- بُعد اول – روش هدف دار سرمایه گذاری محصول – بازار: کجا رقابت کنیم؟

وسعت کسب وکار، و جست و خیز داخل این وسعت، بُعد بسیار استراتژیکی رو معرفی می کنه.

کدوم بخشا باید موردتوجه مدیریت واقع شن و روی منابع اونا سرمایه گذاری شه؟
منابع کدوم یک باید گرفته شه و یا محدود شه؟
حتی در سازمان کوچیک هم اختصاص سرمایه یک تصمیم استراتژیکه.

وسعت (بخش) کسب وکار با کالاهایی که ارائه می کنه و یا عمداً ارائه نمی کنه، با بازاری که به دنبال خدمات رسانی به اینه و یا نیس، با رقبایی که تصمیم میگیره با اونا رقابت کنه یا نه تعریف می شه.

بعضی وقتا مهم ترین تصمیم گیری در مورد بخش کسب وکار اینه که از چی دوری کنه چون این تصمیم می تونه منابع موردنیاز رو واسه رقابت موفق تر درجاهای دیگر ذخیره کنه.

خیلی از سازمانا، امتیازات داشتن یک بخش کسب وکار درست تعریف شده رو معرفی کردن. Wiliams-Sonoma کالاهایی رو واسه منازل و آشپزخانه ها ارائه می کنه، IBM تونست راه شرکت شرکتش رو با مدیریت لوگرستنر و تا حدودی از روش تلفنی کردن اجزاء خدماتی خود و اخیراً با گسترش نرم افزارهایش عوض کنه.

مهم تر از بخش کسب وکار، جست و خیزای بخش س. در سال آینده چه کالاهایی به بازار وارد و یا از آن بیرون می شن؟

Ansoff Matrix
جهت گیریای رشد محصول – بازار
همونطور که در شکل فوق مشاهده می کنین، رشد حاصل معرفی جنسای جدید به بازارهای جدید(پیشرفت بازار)، معرفی جنسای جدید به بازارهای فعلی (پیشرفت محصول)، و یا معرفی محصول – بازارهای جدید (تنوع بخشی) است.

پیشرفت بخش کسب وکار می تونه به رسیدن به رشد و حفظ نیروی زندگی کنم اونا کمک کنه و می تونه با استفاده از فرصتایی که در هرلحظه به وجود میان به عنوان اهرمی واسه برابری با بازارهای پویا بکنه.

مخاطرات پیشرفت کسب وکار: بازم که از هسته مرکزی فاصله میگیره ممکنه با خطر نبود منحصربه فرد بودن محصول، مشکلاتی در عملیات اجرایی و یا نبود توان ساپورت نمانامای شرکت از این پیشرفت مواجه بشه.

راه حل مناسب داشتن الگوی سرمایه گذاریه، الگوی سرمایه گذاری راه آینده یک شرکت رو تعیین می کنه.

بررسی راه های پیش رو :

سرمایه گذاری واسه رشد (یا ورود به بازار محصول)
سرمایه گذاری واسه حفظ موقعیت فعلی
دوشیدن کسب وکار با کمینه کردن سرمایه گذاری
تا حد امکان زنده کردن داراییا با فروش یا انتقال کسب وکار
۲- بُعد دوم – گزاره ارزش مشتری

درنهایت چیزی که ارائه می شه باید موردتوجه مشتریان موجود و جدید قرار گیرد. این گزاره باید ازنظر مشتری مناسب و با معنی باشه و در جایگاه سازی محصول و خدمت مشخص شه.

گزاره ارزش مشتری عناصر زیر رو واسه مشتری جفت و جور می کنه:

ارزش خوب (وال – مارت)
برتری در یک صفت مهم محصول یا خدمت مثل تمیز کردن لباسا (تاید)
بالاترین کیفیت عمومی (اکسس)
وسعت خط اجناس (آمازون)
اجناس نوآورانه (تری ام)
تمایل مشترک به یک فعالیت یا کالا (هارلی – دیوید سون)
ارتباطات و معروفیت جهانی (سیتی گروپ)
مثلا هوم دیپات و لووز فروشندگان وسایل منزل هستن و هر یک گزاره ارزشی بسیار متفاوتی دارن.

هوم دیپات دارای مغازه های فروش مقطوع و کارکردیه که به شکلی طراحی شدن تا نظر مالکین خونها رو طبق قیمت و کارکرد به خود جلب کنن.

لووز داشتن گرایشی نرم تر رو مورد توجه قرارداده تا واسه خانوما راحت تر باشه. ازاین رو مغازه های اونا دارای نورپردازی مناسب و علائم روشن و رنگارنگ هستن، کف زمین بدون لکه و تمیزه و کارکنان اون همه رفتاری صمیمی دارن و واسه خدمت گذاری آماده ان.

پس از ده سال روش هدف دار لووز کشش داره و هوم دیپات تلاش می کنه گزاره ارزشی خود رو کاهش کنه.

۳- بُعد سوم – داراییا و تواناییا

داراییا و تواناییای هدف دار امتیازات رقابتی پایدار رو جفت و جور می کنن. توانایی هدف دار مثل برنامه ارتباط با مشتری، تولید یا گسترش که شرکت بخوبی اونو انجام میده و اهمیت هدف دار داره.

توانایی هدف دار یک منبعه، مثل نام یک برند یا پایگاه مستقر مشتری که در ارتباط قدرتمندی با رقباه.

واسه فرموله کردن روش هدف دار باید به هزینه ها و امکان پذیری تولید یا حفظ داراییا یا تواناییایی رو که مبنایی واسه مزیت رقابتی پایدار هستن توجه شه.

ازجمله داراییا و تواناییا می تونه به طیف وسیع از ساختمونا و جایا تا کارشناسان تحقیق و پیشرفت اشاره کرد که رسیدن به اونا سخته ولی امتیازی قابل توجه رو متوجه سازمان میسازن همین طور می تونه به هم افزایی اشاره کرد که از مهم ترین منابع این بخش هستش.

هم افزایی یک مزیت رقابتی پایدار و منبعی مهم واسه یک کسب وکاره، هم افزایی قابل نسخه ورداری نبوده و به شکلای مختلفی حاصل می شه. ۲ کسب وکار می تونن با استفاده از مشترک از یک سیستم پخش، نیروی فروش و یا سیستم تدارکات، هزینه های خود رو کم کنن.

مثلا ژیلت دوراسل رو به دست بیاره و بعدا خودش به وسیله P&G (پراکتر ان گمبل) خریداری شد.

هم افزایی می تونه طبق اشتراک گذاری داراییا انجام بشه، مثل برند HP و اشتراک اون در بین چندین کسب وکار و یا هم افزایی طبق یک توانایی، مثل توانایی تویوتا در مدیریت کارخانه های تولیدی در کشورهای جور واجور و با برندهای متفاوت.

منبع دیگر هم افزایی، سهیم شدن در روش هدف دارای عملیاتی در بین واحدهای کسب وکاره. مثلا ممکنه سازمان فورد بتونه از حامیان جام جهانی باشه ولی فورد شاسی بلند در بریتانیا نتونه.

از دیگر منابع هم افزایی سهیم شدن در تحقیق و پیشرفته. P&G برندهایی ازجمله هد ان شولدر، پرت و پنتین رو تحت یه گروه واحد از اجناس مربوط به بهداشت مو در کنار یکدیگر قرارداد، نه فقط واسه اینکه تبلیغاتش راحت تر شه بلکه واسه اینکه بتونه استفاده از نوآوریای محصول رو مدیریت کنه.

و در آخر ترکیب اجناس می تونه به ایجاد گزاره ارزش منجر شه. بعضی شرکتای نرم افزاری اجناس خود رو کامل کردن تا بتونن راه حلای سیستمی به مشتریان خود ارائه کنه. مثل ماکروسافت آفیس.

سؤالات مهمی که موجب آزمایش داراییا و تواناییا می شن عبارت ان از :

?? قدرت داراییا و تواناییا تا چقدر س و موقعیت مناسب اونا کدامه؟
?? تا چه حد می تونه اونا رو به عنوآن یک نماد نشون تجارت و یا سرمایه گذاری درازمدت در یک توانایی در اختیار داشت؟
?? تا چه حد بر هم افزایی سازمانی تکیه دارن که قابل نسخه ورداری نباشن؟

۴- بُعد چهارم – روش هدف دارا و برنامه های عملیاتی

روش هدف دارا و برنامه ها، به نوبه خود از روش تعداد خیلی از برنامه های تاکتیکی و با چشم انداز کوتاه مدت بکار گرفته می شن.

این برنامه ها و روش هدف دارا عبارت ان از:

برنامه ارتباط با مشتری
روش هدف دار ساخت برند
روش هدف دار فناوری اطلاعات
روش هدف دار پخش
روش هدف دار جهانی
برنامه کیفیت
روش هدف دار منبع پیدا کنی
روش هدف دار تدارکات
روش هدف دار ساخت
نیاز به شکل هدف دارا و برنامه های عملیاتی رو با چند سؤال می تونه دریافت:

داراییا و تواناییای موردنیاز به درستی مورداستفاده قرار میگیره؟
این داراییا و تواناییا باید ایجاد، تقویت یا ساپورت شن؟ چیجوری؟
معیارهای انتخاب روش هدف دارای کسب وکار
معیارهای اصلی مناسب واسه انتخاب گزینه ها رو می تونه در سؤالات زیرگروه بندی کرد:

بازده سرمایه گذاری مهمه؟ مثلا استار باکس با هزینه زیاد در مناطق گرون ژاپن با بیشتر از ۴۰۰ واحد کسب وکار شروع به فعالیت کرد. نتیجه اون یک برند روز اما ضعیف در مقابل رقبا بود، چون اونا کیفیتشان در حد استارباکس و یا بالاتر بود اما ضعف گران بودن رو نداشتن.
مزیت رقابتی پایداری هست؟ واسه رسیدن به یک مزیت رقابتی پایدار، یه روش هدف دار باید از داراییا و تواناییای سازمانی بهره بگیره و نقاط ضعف اونو خنثی سازه.
روش هدف دار در آینده موفق هستش؟ روش هدف دار باید بتونه متناسب با تغییرات بازار، همراه با تهدیدها و فرصت هاش، خود رو حفظ کنه.
روش هدف دار قابل اجراست؟ روش هدف دار باید در بطن پول و پله و سرمایه و انسانی سازمان قرار داشته باشه. هم اینکه باید با دیگر ویژگیای سازمانی مثل ساختار، سیستما، کارکنان و فرهنگ شرکت موافق بوده و باعث جنب و جوش هرچه بیشتر باشه.
روش هدف دار با دیگر روش هدف دارای شرکت همخوانه؟ منابع و استفاده از جریان نقدینگی با یکدیگر در تعادل هستن؟ با سرمایه گذاری در پول و پله و سرمایه یا انسانی، انعطاف پذیری سازمانی کاهش پیدا میکنه؟ هم افزایی بالقوه با این روش هدف دار به دست میاد؟

[تعداد: ۱۳    میانگین: ۳.۴/۵]

روش هدف دار کسب وکارای استارت آپ چیه؟

روش هدف دار کسب وکار بعنوان بخش بزرگی از اقدامات در این پست بررسی می شه.

روش هدف دار کسب وکار
یقیناً واسه اینکه کارآفرینان واسه ایجاد یک کار و کاسبی دست به کار شن، باید طبق یه برنامه عمل کنن، ولی روش هدف دار کسب وکارای استارت آپ به چه صورت طراحی می شه؟. باهم به این سؤالات فکر کنیم …

چیجوری کار و کاسبی شما منحصر به فرد می شه؟ به چه دلیل مشتری، کالا یا خدمات شما رو درخواست می کنن؟ فرق اصلی بین شرکت شما و رقبایتان هست؟ چه عواملی رو واسه ایجاد برتری نسبت به دیگر کسب و کارا انتخاب می کنین؟ به چه دلیل مشتری با شما کار می کنه؟

واسه جواب به این سؤالات در روش هدف دار کسب وکار تون، باید مراحل زیر رو طی کنین:

۱- کسب وکار و چشم انداز خود رو تعریف کنین
تعریف چشم انداز مهمه و باعث می شه قوای کار و کاسبی تون رو هدایت کنین. این سؤالات به شما کمک می کنه که چشم انداز خودتون رو به روشنی بگید:

مشتری  شما کیست؟

کار و کاسبی شما چیه؟

اجناس و خدماتی که می فروشید چیه؟

برنامه شما واسه رشد چیه؟

مزیت رقابتی اصلی شما چیه؟

۲- اهداف خود رو بنویسین
لیستی از اهداف خود رو با توضیح مختصری از اقدامات لازم بنویسین. اگه کار و کاسبی شما یک استارت آپه، شما به تلاش بیشتری واسه اهداف کوتاه مدت خود  نیاز دارین.داغلب معنی یک کسب  و کار جدید باید از روش نتیجه یک دوره تحقیق و پیشرفت در زمان طولانی پیش بینی شه.

دو مجموعه اهداف مشخص کنین:

-کوتاه مدت: از شش ماه تا یه سال

-دراز مدت: بین ۲ تا ۵ سال می تونه باشه.

اون چیزی که در آینده می خواین رو تا انجا که می تونین توضیح بدین. با اهداف شخصی خود شروع کنین. بعد اهداف کار و کاسبی خود رو لیست کنین. به این سؤالها جواب بدین:

-به عنوان صاحب کار و کاسبی، چی واسه رسیدن می خواین انجام بدین؟

-به چقدر می خواین کار و کاسبی شما کوچیک یا بزرگ باشه؟

– شما می خواین خونواده تون رو در کار و کاسبی خود بذارین؟

-کارکنان:

شما تمایل به ایجاد اشتغال دارین یا اینکه شما شدیداً باور به نبود مدیریت افراد دارین؟

عواملی واسه رسیدگی به کار و کاسبی شما هست؟

-کیفیت ، کمیت و یا خدمات و سطوح رضایت مشتری رو توضیح کنین.

شما چیجوری می خواین مزیت رقابتی ساده خود رو توضیح کنین؟

کار و کاسبی خود رو در ایجاد یک زندگی متفاوت واسه مشتری چیجوری می بینین؟

۳- مشتری خود رو درک کنین
واقعی نیس که توقع داشته باشی بتونین نیازای همه رو برآورده کنین.چراکه هیچ کار و کاسبی ای نمیتونه بازار هدف خود رو با دقت انتخاب کنه! با درنظر نگرفتن بخشای بازار، از کارکرد کار و کاسبی تون ناامید میشین. این حقیقت رو قبول کنین.

-نیازها:

نیازای براورده نشده مشتریان بالقوه شما چیه؟

کار و کاسبی شما چیجوری به این نیازها جواب میده؟

این نیازها معمولا چیزایی هستن که تا الان براورده نشده ان و یا اینکه شناسایی نشده ان.

-خواستها:

در مورد تمایلات مشتری فکر کنین.چراکه می تونه یک کمبود باشه!

-مشکلات:

به یاد داشته باشین که مردم چیزایی رو می خرن که مشکل خاص انها رو حل کنه.

اجناس یا خدمات شما چه مشکلاتی رو حل می کنه؟

-ادراکات یا احساسات:

احساسات منفی و مثبت مشتری در مورد  حرفه شما، اجناس یا خدمات شما چیه؟

نتیجه هر دو احساس مثبت یا منفی رو مشخص کنین. وقتی شما شروع به بازاریابی یا گسترش کار و کاسبی خود می کنین، می تونین از جواب این سؤالات استفاده کنین.

۴- از رقبای خود یاد بگیرین
شما می تونین با نگاه کردن به چگونگی کارکرد رقبایتان، چیزای زیادی در مورد کار و کاسبی و مشتریان یاد بگیرین. تعدادی از سؤالات وجود دارن که به شما کمک می کنه که  رقابت و دقیق شدن بر مشتری رو یاد بگیرین:

در مورد بازار هدف خود چه میدونید؟

شما چه رقبایی دارین؟

چیجوری رقبای شما به بازار نزدیک می شن؟

نقاط قوت و ضعف رقبای شما چیه؟

چیجوری می تونین راه و روش رقابتی خود رو بهتر کنین؟

سبکای زندگی، جامعه شناسی و رواشناختی واسه مشتری ایده آلتان چیه؟

۵- امور مالی
شما چیجوری می خواین پول بدست بیارین؟

نقطه پولی شما چیه؟

کار و کاسبی شما چقدر سود بالقوه داره؟

زمانی رو واسه سرمایه گذاری در پیش بینی طرحای مالی صرف کنین. در این پیش بینیا باید حساب دوره جمع آوری مطالبات از مشتری و شرایط پرداخت از طرف تؤمین کننده رو درنظر بگیرین. مثلا شما ممکنه صورت حساب خود رو در ۳۰ روز پرداخت کنین اما تا  ۴۵-۶۰ روز صبر کنین تا مشتری حسابتون رو پرداخت کنه.

یک طرح گردش مالی به شما نشون میده که چیجوری باید با سرمایه خود کار کنین تا گپا (شکافا) ها رو در موقعیت صندوق مالی خود پوشش بدین. پیشنهاد میکنم در شش زمینه کلیدی زیر فکر کنین:

سرمایه گذاری استارت آپ

فرضیات

جاری شدن سربار ماهانه

پیش بینی فروش ساده

صندوق پول نقدی

نقطه عطف ( سر به سر)

۶- روش هدف دار بازاریابی خود رو مشخص کنین
۴ قدم واسه ایجاد یه روش هدف دار بازاریابی واسه کار و کاسبی شما هست:

قدم اول: تموم بازارهای هدف رو شناسایی کنین.

کی مشتری ایده آل یا بازار هدف ایده آل شماس؟

بیشتر شرکتا  خبرگی (تجربه) ۸۰  درصدی خود رو از ۲۰ درصد مشتریان بدست آورده ان(قانون پارتو) به این معنا که وقت و انرژی خود رو نسبت به مهم ترین مشتریان صرف می کنن.

قدم دوم:بهترین بازارهای هدف رو مشخص کنین .

هدف این قدم اینه که با ایجاد صلاحیت و تعریف مشخصات مشتری شانس موفقیت خود رو بیشتر کنین.روش هدف دار موقعیت کار و کاسبی شما در سطوح  اکثریت خریدان شما قرار داره.این مهمه که چیجوری بهترین مشتریان خود رو شکل بدین و چیجوری به بهترین موقعیت شرکت در بازار برسین.

قدم سوم:وسیله ها، روشای هدف دار و روشای خود رو مشخص کنین.

بازاریابی مراحل پیدا کردن،ایجاد ارتباط و آموزش بازار ساده در مورد اجناس و خدمات شماس. ترکیبی از وسیله ها و روشای هدف دار رو انتخاب کنین. وقتی این دو ترکیب می شن شانس موفقیت شما افزایش می باید.

قدم چهارم:روش هدف دار بازاریابی و وسیله ها رو تست کنین.

معمولا فرضیات ، منبع ایجاد مشکلات کار و کاسبی تون رو مشخص نمی کنن. زمانی رو واسه تست همه فرضیات کار و کاسبی تون بذارین. خصوصا وقتی مخارج کلی ای دارین.ممکنه الهام گرفتن  از روش هدف دار کسب و کارای بقیه بهترین ایده رایگان الان واسه شما باشه.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۴/۵]

انصراف از کار چه زمانی بهتره؟

انصراف از کار
انصراف از کار چه زمانی مناسبه؟ و چیجوری باعث پشیمانی نمی شه؟

چه وقتی تصمیم می گیرین از کار خود انصراف بدین؟

میتونیم بگیم که هدف از وجود آدم روی زمین و رمز زندگی کردن “کار” است. آدما بیش تر از آن که وقت خود رو با خونواده خود بگذرونن با کار سرگرم می شن. اگه عمر متوسط یک آدم ۶۵ سال باشه ۴۰ سال از عمر خود رو به کار کردن مشغوله میانگینی حدود ۸ ساعت کار در روز یا بیش تر، در این مدت با همکاران خود بحث می کنه، مشغول قانع کردن مشتریه و یا در شکلای جور واجور جلسها سرگرم کاره. در آخر “کار” به معنی عملیات خرید و فروش و رد و بدل کردن تجربیاته. تاجر اجناس خود رو به فروش میرسونه، حسابدار تجربیات و مهارت ها و معلم، اطلاعاتی که از راه آموزش یاد گرفته منتقل می کنه. ممکنه بعضی فکر کنن ارزشای هر کار به طور کاملً با هم فرق داره اما کار همه آدما جزئی جدا نشدنی از زندگیه. بعضی وقتا بعضی از افراد عمر خود رو به دنبال پیدا کردن کار و کاسبی مناسب هستن و میخوان قدرت و توانایی خود رو در کار ثابت کنن. اما ممکنه با سختی زیادی بر بخورن چون نمی تونن کاری متناسب با مهارت و یا شرایط بیابند یا با استخدام در کاری که دوست ندارن بعدا از کار انصراف داده و دوباره در جستجوی کار دیگری هستن. امروز در این مقاله می خوایم بدونیم این جور افراد چه زمانی تصمیم می گیرن از کار خود بی خیال شن.

از دست دادن اشتیاق
مردم می تونن بخاطر حقوق گرفتن در روز حدود ۸ ساعت کار کنن، ۱۰ ساعت بخاطر داشتن مدیر خوب، و ۲۴ ساعت بخاطر کاری که به اون ایمون دارن. کاری که به اون ایمون دارین اشتیاق رو در وجود شما به وجود میاره و باعث می شه هر روز صبح زود از خواب بیدار شید و کار رو شروع کنین. اگه این اشتیاق رو از دست دادین چه واکنشی نشون می دین؟ احساس می کنین کار و کاسبی تون انرژی لازم رو به شما منتقل نمی کنه؟ این احساس طبق نیازای یک آدم از کار بدست میاد. اگه حس کردین کارتون اشتیاق لازم رو به شما نمی ده تصمیمی واسه تغییر شغل خود بگیرین و انصراف از کار رو پیشه کنین . بعد جای کار و کاسبی تون رو تغییر بدین.

ثابت موندن در کار
سه یا چار سال رو در کار و کاسبی یک موسسه یا شرکت مشغولید، بدون این که در کار خود پیشرفت پیدا کنین یا مهارتای بیش تری به دست بیارین. این کار به معنی هدر دادن وقت و ظلم کردن به خودتونه. پیشرفت به عنوان تکامل در زندگی شناخته شده. پس ثابت موندن روشی غیر طبیعیه همه چیز دور تا دورتون در حال پیشرفته اما شما ثابت مونده اید. اگه با این روتین پیش برید با رکود، بی حوصلگی و پایین اومدن سطح مهارت ها مواجه میشین. پس تلاش داشته باشین در کارتون نوآوری به خرج بدین.

همه در این روزها تلاش می کنن کار و کاسبی آزاد رو شروع کنن. روی آوردن به کار و کاسبی آزاد دلایل متفاوتی داره مثل رکود اقتصاد، نبودن کارای تجاری متناسب با مهارت ها و … به خاطر همین فکر می کنیم کار و کاسبی آزاد باعث پیشرفت و پیشرفت ما در هر زمینه می شه. اصلا کار خود رو آزاد نکنین. مگه این که با چشم خود ببینین دربای موفقیت روبروی شما قرار گرفته باشه.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۴/۵]

خاویار پرورشی مازندران به اروپا صادر می شه !

ولی الله محمدزاده در نشست با فعالان و تشکلای بخش آبزی پروری که در شهرستان بابلسر گفت: سال گذشته نزدیک به ۷۳ هزار تن شکلای جور واجور ماهی پرورشی در مازندران تولید شد.

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات مازندران گفت: در بخش آبزی پروری، کد و مجوز صادرات خاویار پرورشی به اروپا واسه مازندران کسب شده.

ولی الله محمدزاده در نشست با فعالان و تشکلای بخش آبزی پروری که در شهرستان بابلسر گفت: سال گذشته نزدیک به ۷۳ هزار تن شکلای جور واجور ماهی پرورشی در مازندران تولید شد.

این مسئول یادآور شد: الان درمازندران ۳۲۵۰ مرکز آبزی پروری فعالیت داره.

محمدزاده با اشاره به اینکه ظرفیت شیلات مازندران در دو بخش صید و صیادی و آبزی پروری خلاصه می شه، اضافه کرد: در بخش صید و صیادی تولیدات تقریبا ثابته و هرساله ۲۲ تا ۲۳ هزار تن ماهی استخوانی و کیلکا از دریای مازندران صید می شه.

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات مازندران گفت: مازندران از ظرفیت خوبی واسه تولید و پرورش شکلای جور واجور ماهی برخورداره و پس تولید گوشت خاویاری و تولید خاویار رو از اهداف مهم این بخش دونست که این با راه اندازی مزارع آبزی پروری محقق می شه.

ایشون با بیان اینکه مازندران در بخش آبزی پروری، موفق به دریافت کد و مجوز صادرات خاویار پرورشی به اروپا شده ایم، گفت: تعیین قیمت ۸۷۰ دلاری واسه هر کیلو خاویار ارزآوری خوبی رو نصیب کشور می کنه.

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات مازندران اعلام کرد: آبزی پروری یکی از مقاصد اقتصاد مقاومتی و جزء منابع مهم کشور حساب می شه.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

خبرنامه ایمیلی موثر رو چیجوری بنویسیم!

خبرنامه ایمیلی موثر
خبرنامهای ایمیلی مثل عادی ترین شکلای جور واجور ایمیلای تبلیغاتی هستن. و البته، اون قدرها هم که بازاریابان کم تجربه تصور می کنن، اجرای اون سخته. در این مقاله بررسی می کنیم که چیجوری میشه محتوای خبرنامه ایمیلی موثر خود رو واسه دشت کردن یافته های، بهتر کرد.
به چه دلیل خیلی از شرکتای کوچیک خبرنامهای ایمیلی با عجله و نادرست می نویسند. و خیلی راحت اونو واسه همه در لیست پستی خود ارسال می کنن؟ ایمیل ممکنه “اختیاری” باشه. اما اگه پیامای اشتباه بفرستین، در خطر از دست دادن مشتریان هستین.
اگه محتوای صحیحی واسه خبرنامهای ایمیلی خود انتخاب کنین پاداش اونو در استعلام و فروش محصول خود خواهید گرفت! اینجا چند قانون طلایی واسه نوشتن خبرنامه ایمیلی موثر هست:

پیامای ایمیل خود رو در ارتباط کنین
ربط داشتن کلیدی واسه محتوای موفقه. ایمیل شما باید خیلی راحت مرور شه. تا گیرندگان بتونن در یک نگاه از آن سر دربیاورند. اگه اونا متوجه نشن که به چه دلیل واسه اونا پیام ارسال می کنین، ایمیل خود رو بدون این دست اون دست کردن حذف می کنن. و بعد ممکنه ایمیلای بعدی رو بدون حتی باز کردن اونا حذف کنن. شمام اینکه باید مطمئن شین که همیشه یه گزینه “لغو اشتراک” رو واسه جلوگیری نقض قانون حفاظت از داده ها اضافه کنین.

زمانبندی خبرنامهای ایمیلی
مشتریان شما میخوان چند وقت به چند وقت ایمیل دریافت کنن؟ لازمه این موضوع رو از اونا بپرسید. و هم اینکه تناوبای جور واجور رو امتحان کنین. شاید بهتر باشه هفته ای یه بار یک ایمیل کوتاه بفرستین. که در ارتباط باشه نه اینکه فرستادن ایمیل بعدی یه ماه طول بکشه. تناوب هرگونه که باشه، واسه حفظ تماس منظم، لازمه.

استفاده از خطوط موضوع گیرا
خطوط موضوع مثل سرفصلا هستن – اونا قلابایی هستن که باعث می شه مردم ایمیل شما رو باز کنن. اونا باید گیرا و روشن باشن. هم اینکه باید مطمئن شین که گیرندگان می تونن در یک نگاه فهمیده باشن کی پیام رو می فرستد. پس نشانی ایمیل مرموز نداشته باشین. مهمه که خطوط موضوع جور واجور رو امتحان کنین. تا بدونین چه خطوطی بهترین جواب رو دریافت می کنه. دریافت کنندگان خبرنامه ایمیلی خود رو به طور تصادفی به دو گروه تقسیم کنین. به هر گروه یک سرفصل متفاوت بدین. و بعد سطوح جواب رو مقایسه کنین. این کار تست تقسیم بندی A / B نامیده می شه. و خیلی از سیستمای ایمیل می تونن این کار رو واسه شما بکنن.

فراخوان (call to action یا CTA)
فراخوان صریحی در ایمیل، مثل یک پیشنهاد ویژه، داشته باشین. اگه می خواین دریافت کنندگان جواب بدن، مطمئن شین که شماره تلفن یا لینک وب به طور کامل میشه دید. به سرعت ظاهر می شه و تکرار می شه. لینکا نه فقط به صفحه اصلی، بلکه به شکل ایده آل باید به یک صفحه هدفِ اختصاص داده شده و در ارتباط در سایت شما، وصل شن. و به یاد داشته باشین گزینه “فوروارد” هم جفت و جور کنین. مشتریانِ موجود بیشتر می تونن بهترین فروشندگان شما باشن!

هدف دار کردن ایمیلا
محتوا باید به طور کامل متمرکز باشه. و ایمیل شما باید به گروه خاصی از گیرنده ها هدایت شه. تلاش کنین بدونین که مردم میخوان چی دریافت کنن. بعضی از مشتریان فقط میخوان پیشنهاد دریافت کنن. و یه سریای دیگه به دنبال دریافت مشاوره و راهنمایی هستن.

ارتباط شخصی
در تموم شکلای جور واجور بازاریابی، هرچقدر خاص تر بتونین پیشنهادات خود رو به مخاطبان خود ارائه بدین، بیشتر احتمال داره که اونا جواب بدن. در خبرنامهای ایمیلی خود از نام اونا استفاده کنین. و خریدای قبلی رو تأیید کنین. – هر چیزی که ایمیل رو شخصی تر می سازه، انجام بدین.

طرح بندی ایمیل موفق
شما مجبور نیستین خبرنامهای ایمیلی خود رو در html بسازین. اما اگه این کار رو انجام بدین کارتون حرفه ای تر به نظر می رسه. بهترین روش واسه طراحی خبرنامه شما اینه که اونو به شکل یک صفحه مجله با تصاویر و سرفصلای قوی و بدون متن بیشتر از حد واسه جلب خواننده، تصور کنین. اگه می خواین دریافت کنندگان اونو بخونن، یک پیوند در اون به صفحه مربوطه در سایت خود اضافه کنین.

اگه ایمیل شما بسیار طولانیه، پیشنهاد می شه مطالب رو در بالا فهرست کنین. تا گیرندگان بتونن بدون نیاز به حرکت به پایین، ببینن که چی در اون قرار داره. در نظر داشته باشین، واسه کسائی که مرورگرهای ایمیل شون تصاویر رو ساپورت نمی کنه، یک لینک واسه یک نسخه از خبرنامه تون به همراه تصاویر ارائه کنین.

پاسخای خودکار (پاسخگویی خودکار)
اگه از نرم افزار ایمیل تخصصی استفاده می کنین، می تونین کمپینای ” set and leave” ایمیل بسازین. شما می تونین یه سری از ایمیلای منظم پیگیری رو به شکل خودکار در بیارین. تا ارتباط زنده بمونه. مثلا، هنگام ارسال یک پیشنهاد، می تونین یک یادآوری تنظیم کنین. تا به شکل خودکار ارسال شه.
الان شما می تونین یک خبرنامه ایمیلی موثر طراحی و بفرستین. و به کار و کاسبی خود رونق واقعیش کنین. اگه به دنبال یک سرویس مناسب واسه فرستادن ایمیل به مخاطبین و مشتریان خود هستین می تونین از وب سایتای معتبری که به شکل رایگان این امکان رو واسه شما جفت و جور کردن استفاده کنین. درسته که این سایتا تا یه مدت رایگان هستن و بعد از افزایش تعداد مخاطبین، شما باید مبلغی رو به شکل ماهیانه یا سالیانه به این سایتا پرداخت کنین.

امیدوارم با استفاده از نکات گفته شده خبرنامه ایمیلی موثر بفرستین. لطفا نظرات خود رو با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

خداحافظی با جنگل

یکی از بزرگ ترین نگرانیای جهانی قطع درختانه که اخیرا غول تولید کننده کالاای مصرفی، Unilever، پایبند به توقف این روند شد. اونا با نمایش یک فیلم قشنگ این موضوع لازم رو به تصویر میکشن. با دوری از هر گونه بزرگ نمایی Unilever قصد محافظت از یک میلیون درخت در برزیل و اندونزی رو داره. اینا همه بخشی از یک طرح بزرگ تر به طرف کاهش پنجاه درصدی ردپای زیست محیطی اجناس این برند تا سال ۲۰۲۰ هستن. موعد فوق به سرعت به پایان خود نزدیک می شه. این وسط، آژانس تبلیغاتی Ogilvy & Mather در اندن و محصول جانبی این پروژه یعنی آژانس Ogilvy آرژانتین موسوم به DAVID یک فیلم احساسی رو واسه تبلیغ این هدف ساختن.

کمپین “خداحافظی با جنگل” با اشاره به این نکته شروع می شه که درختان شاید در شهر بیشتر از جنگل در مقابل خطر قطع شدن در امان بمونن. مشاهده حرکت یک درخت با گامای استوار از بین مناطق شهری راهی بسیار خوب واسه بیان این واقعیت هستش. با استفاده از جادوی گرافیک استودیو محتوای خلاق “The Mill”، ما تماشاگر درختی هستیم که سفر خود رو به طرف مرکز لندن شروع می کنه. عکس العمل رهگذران و تعجب از پیاده روی یک درخت عاطفی ترین جواب رو نشون میده.

زیبایی فیلم بدون شک مرهون وجود افراد با استعداد در این پروژه س. کارگردان، نیکو پرز ویگا، بارها به خاطر کار واسه مشتریانی مثل نایک؛، Orange، هوندا و Ikea جایزه گرفته. مدیر اجرایی جهانی خلاقیت Ogilvy & Mather، آندره دده لارنتینو، شناخته شده به خاطر این سبک آگهی تبلیغاتی، مسئولیت نظارت روی اونو رو دوش داشت.
نتیجه کلی این آگهی تبلیغاتی جدی بودن تهدید جنگل زدایی رو نشون میده. کنفرانس آینده سازمان ملل متحد درباره تغییرات آب و هوایی می تونه نقطه عطف بزرگی واسه نسل آینده باشه. در ادامه با وجود فعالیت یک برند بزرگ مثل Unilever به طرف رسیدن به اهداف سازمان ملل، بقیه هم باید این خواسته رو دنبال کنن.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

خداحافظی با کارت سوخت و گرانی بنزین یا ثبات قیمتی ؟

پرونده بسته دولت واسه خروج از رکود در بازار برخلاف چیزی که وعده شده بود، در کمتر از یه هفته بسته شد.اونم با پایان وام ۲۵ میلیونی خودرو و فروش رفتن ۱۲۵ هزار دستگاه خودروی در انبار مونده(بخونین در پارکینگ مونده) شرکتای بزرگ خودرو سازی !

به گزارش شفاف، پرونده بسته دولت واسه خروج از رکود در بازار خودرو برخلاف چیزی که وعده شده بود، در کمتر از یه هفته بسته شد.اونم با پایان وام ۲۵ میلیونی خودرو و فروش رفتن ۱۲۵ هزار دستگاه خودروی در انبار مونده(بخونین در پارکینگ مونده) شرکتای بزرگ خودرو سازی

نکته مهم اما اینجاست که دولت درحالی هدف اصلی بسته رونق اقتصادی رو ساپورت از تولید داخلی عنوان می کرد که در لیست خودروهای قابل فروش نام اجناس چینی هم دیده میشه و این جور بود که خودروسازان چینی هم مشمول ساپورتای دولتی و تسهیلات بانکی شدن هر چند که دولتیا می گن سهم خودروهای چینی در این تسهیلات نا چیز بوده!

حالا اما با تموم شدن پرونده بسته ضد رکود دولت و سرازیر شدن ۱۲۵ هزار دستگاه خودروی دیگر به خیابونای شلوغ کلان شهرهای آلوده، دوباره حرف و حدیثا درباره اندازه بنزین و تک نرخی شدن اون  شدت گرفته.تک نرخی شدنی که با پایان سهمیه ۷۰۰ تومانی کارت سوخت، میره رنگ و بوی جدی تری به خود بگیره و مطمئنا با گران شدن بنزین همراهه.

این در حالیه که گرانی بنزین به باور عمومی گرانی بقیه جنسای اساسی و خدمات رو داره. هر چقدر هم که دولتیا از نبود گرانی جنسای اساسی و خدمات بعد از قطع سهمیهای بنزین و تک نرخی شدن اون سخن بگن اما مردم تنها عکس العمل بازار رو می شناسن. بازاری که بی دودلی تحت تاثیر اندازه حمل و نقل و جابه جایی کالاا از محل تولید به محل مصرفه.

جابه جایی که حالا با افزایش اندازه بنزین خواه و ناخواه گران شده و بی دودلی بر بقیه بازارا تاثیر میذاره. البته این گرونیا مختص سال ۹۴ نیس و از سال گذشته موج قیمتا از سال و روند صعودی گرفتن اونا شروع شده بود.

گرانی بنزین از کجا شروع شد؟

پس از افزایش مشکلات فروش آب شرب، گرانی ۱۰ درصدی قیمت برق و ۵ درصدی قیمت بنزین و بقیه فرآورده ای نفتی، اضافه شدن یک بند نامعلوم به قبوض برق و گاز طبیعی و مسئولان دولت تدبیر و امید تاکید می کنن که اجرای فاز سوم قانون هدفمندی یارانها هنوز شروع نشده و مردم باید منتظر اجرایی شدن فاز سوم هدفمندی یارانها باشن.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در آخرای سال گذشته و در عکس العمل به دور جدید گرانی حاملای انرژی تاکید کرده بود: «دولت از اختیارات قانونی خود واسه افزایش بهای حاملای جور واجور انرژی به ویژه گرانی ۱۰ درصدی قیمت برق استفاده کرده.»

در همون روزا هم عنوان شده بود که «پیشنهاد دولت واسه افزایش ۵ درصدی قیمت هر لیتر فرآوردهای نفتی از اول سال آینده واسه پیشرفت پالایشگاها و زیرساختای جفت و جور و پخش فرآورده نفتی در کشور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده.»

این در حالی بود که از اردیبهشت ماه سال ۹۳ و با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانها به ترتیب قیمت هر لیتر بنزین نیمه یارانه ای معمولی و سوپر ۷۰۰ و ۸۰۰ تومن و بهای هر لیتر بنزین معمولی و سوپر آزاد به ترتیب با قیمت ۱۰۰۰ و ۱۱۰۰ تومن در جایگاهای سوخت عرضه می شه.

بنزین گران می شه یا نه؟

این وسط الان، باوجودی که تا ارایه لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور به مجلس دقیقا دو هفته باقی مونده،بعضی منابع خبری از دو سناریو واسه قیمت بنزین خبر میدن؛اول افزایش ۱۰ درصدی قیمت و دوم بدون تغییر موندن اندازه اون.

استدلال مدافعان افزایش ۱۰ درصدی اجرای قانون هدفمندی یارانه هاست که قرار بوده هر سال قیمت حاملای انرژی به طور متوسط ۲۰ درصد زیاد شه تا در آخر قانون پنج ساله هدفمندی یارانها،قیمتا به فوب خلیج فارس برسه.اما الان از عمر قانون هدفمندی یارانها یکسال گذشته س.

دولت یازدهم در شروع کار خود فاز دوم این قانون رو کلید زد و قیمت بعضی از حاملای انرژی رو تا ۲۵ درصد هم در بودجه امسال بالا برد.حالا اما قیمتای جهانی کم شده،از همین رو مخالفان سناریوی زیاد شدن قیمت حاملای انرژی می گن،دولت بهتره واسه جبران هزینه های خود سناریوی زیاد شدن قیمت حاملای انرژی رو از دستور بیرون کنه.

این وسط، یکی از مسئولان تهیه بودجه سال ۹۵ که میخواد اسمش معلوم نشه تاکید می کنه:«دولت قرار نیس قیمت حاملای انرژی مثل بنزین رو در بودجه سال آینده زیاد کنه.به خاطر این که قیمت بنزین الان به قیمت بنزین فوب خلیج فارس نزدیکه و پس در سناریوهای افزایشی سال آینده بنزین گران نخواهدشد.»

با این حال افزایش اندازه بنزین  و حتی تک نرخی شدن اون و خداحافظی با کارتای سوختی که سهمیه ۷۰۰ تومانی اونا  هم به پایان رسیده بسیار واسه سال ۹۵ محتمله.باید منتظر موند و دید چه آینده ای بر ای بنزین و قیمت اون رقم می خوره.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

خدمات ابری کار و کاسبی خود رو که متناسب ما باشه چیجوری پیدا کنیم؟!

خدمات ابری کار و کاسبی
خدمات ابری کار و کاسبی به شرکت شما اجازه میده تا طبق اندازه پولی که در لحظه خرید پرداخت می کنین به طیف بزرگی از ابزارا، برنامه ها و نرم افزارا ، دسترسی داشته باشین. واسه شرکتای کوچیک، بهترین خدمات ابری می تونن انعطاف پذیری بیشتر و  امنیت و صرفه جویی زیادی رو جفت و جور کنه.

خدمات ابری ایمیل
با استفاده از خدمات ابری ایمیل، دیگر احتیاجی به راه اندازی و مدیریت سرور ایمیل در کار و کاسبی خود ندارین. فقط کافیه تعداد زیادی صندوق ورودی لازم رو خریداری کرده  و بعد اونا رو به هر کدوم از کارکنان خود اختصاص بدین.

ایمیل ابری قوی در  Google’s Apps for Work گذاشته شده. این خدمات ابری طبق پلت فرم Gmail شرکته، که بیشتر به وسیله میلیونا نفر استفاده می شه.

Gmail  بسیار انعطاف پذیر و قدرتمنده و واسه اکثریت نزدیک به اتفاق شرکتای کوچیک بسیار کافی و شایستهه. که G Suite گوگل به شما اجازه میده تا از نام دامنه خود واسه ایجاد آدرسای ایمیل شرکت استفاده کنین، در حالی که سرویس Gmail رایگان اینجور نیس.

ایمیل ابری رو از خیلی از ارائه دهندگان دیگر هم میشه خریداری کرد. همیشه چندین ارائه دهنده خدمات ایمیل رو با هم مقایسه کنین تا بسته ای رو پیدا کنین که متناسب با کار و کاسبی شماس.

کار با اسناد در ابر
خدمات ابری کار و کاسبی هم اینکه می تونه به شما در پردازش متن، صفحات گسترده و موارد دیگر کمک کنه.

Office 365  مایکروسافت امکان دسترسی به توانایی مایکروسافت آفیس  واسه اسناد، مخاطبین و تقویما رو جفت و جور می کنه. بسته های جور واجور وجود دارن که سطوح مختلفی از ترکیب ابری رو ارائه می کنن.

در بیشتر شرکتای کوچیک، Office 365  می تونه هر چیزی رو که مربوط به  پردازش کلمه ها باشه، در اختیارشون بزاره.

بعضی از بسته ها شامل نسخه کامل دسک تاپ مایکروسافت آفیس هم می شن، پس می تونین از اونا هنگام استفاده از رایانه اصلی خود یا هنگام نبود دسترسی به اتصال به اینترنت استفاده کنین.

خدمات ابری کار و کاسبی که با مایکروسافت آفیس رقابت دارن از ویژگیای کمتری دارن. اما بسته به چگونگی استفاده از نرم افزار، می تونه چیز بدی نباشه. به Google G Suite یا Zoho هم نگاهی بندازین.

واسه مطالعه بیشتر:

انتخاب هاست : کدوم نوع هاست واسه کسب وکار مناسبه؟

نقش هوش مصنوعی در بهبود خدمات مشتری چیه؟

کیت بازاریابی و ضرورت استفاده اون در کسب و کارا

خدمات ابری واسه امور مالی و حسابداری
خدمات ابری واقعا زمان جدیدی رو در نرم افزار حسابداری شروع کردن. بسته های حسابداری ابری معمولا استفاده و فهم ساده تری نسبت به نرم افزار دسکتاپ برابر دارن.

واقعا، اگه بخواهید حسابهای خود رو به شکل آنلاین مدیریت کنین، انتخاب بسته های ابری ارزشش رو داره. خیلی از بسته ها امکان دسترسی به حسابدار رو به شما میدن که می تونه به کاهش صورتحسابای حسابداری هم کمک کنه.

اگه تازگیا کار و کاسبی تون رو شروع کردین ، شاید استفاده از نرم افزار حسابداری ابری از روزای اول منطقی تر باشه. اما اگه از قبل یک سیستم حسابداری دارین، پس باید درباره چگونگی انتقال حسابای موجود به ابر فکر کنین. بعضی از خدمات ابری کار و کاسبی امکان ورود اطلاعات یا تبدیل رو جفت و جور می کنن.

بعضی از بسته های اصلی عبارتند از Sage One، KashFlow، Agent Free، Xero، QuickBooks Online و Clear Books . این بسته ها در ایجاد عوامل، پیگیری درآمد و هزینه ها، مدیریت بانکی و برگردوندن مالیات بر ارزش افزوده کمک می کنن.

این بسته ها هم اینکه تصویری فوری از سود و زیان رو در اختیارتون می ذارن.  شک نداشته باشین هر کار و کاسبی ای باید بدونه که دست کم در هر ماه چقدر سود می کنه. بسته های ابری اجازه میده امکان این کار رو جفت و جور می کنن.  این سرویسا هم اینکه می تونن اهمیت بعضی مسائل رو یادآوری کنن- مثلا اگه یک کار و کاسبی به آستانه ثبت مالیات بر ارزش افزوده برسدآن رو اعلام می کنه. ”

ذخیره سازی و ساپورت گیری داده ها
ذخیره سازی طبق ابر روشی امن واسه ساپورت گیری از فایل هاست که دسترسی از هر نقطه رو برا فرد تضمین می کنه.

به دلایل جور واجور، خدمات ابری کار و کاسبی، داده ها رو بیرون از شرکت شما ذخیره می کنه. و به این معناست  که ذخیره سازی ابری روشی خوب واسه ساپورت گیری خارجیه. هیچوقت فقط به ساپورت گیری آنلاین تکیه نکنین – عاقلانهه که یک نسخه ساپورت دوم از اطلاعات رو در کار و کاسبی داشته باشین.

پیدا کردن بهترین خدمات ابری واسه ذخیره سازی و تهیه ساپورت، کمی سخته چون انتخابای خیلی زیادی هست. شما می تونین  Rackspace Hosting، Just Cloud، ZipCloud، Dropbox، Mozy، Google Drive و Microsoft OneDrive رو امتحان کنین.

به دنبال خدماتی باشین که کاربری آسون داره، قابل اعتماد و امنه. بیشتر ارائه دهندگان طبق مقدار اطلاعاتی که واسه ذخیره نیاز دارین، از شما هزینه دریافت می کنن، پس بررسی کنین که قیمتا در صورت نیاز به افزایش ذخیره، چیجوری زیاد می شن.

ویژگی خوب خدمات ذخیره سازی طبق ابر اینه که تموم اطلاعات بیرون از محیط ذخیره می شه. که در صورت آتیش سوزی یا سرقت، همه اون اطلاعات حفظ می شه.

یکی دیگر از مزیتا اینه که همه چیز متمرکزه، پس همیشه می تونین آخرین نسخه فایلا رو در مکانای جور واجور پیدا کنین.

این نوع سرویس واسه صاحبان کسب و کارای کوچیک که از خونه و در مسافرت کار می کنن، ایده آله. این سرویسا ورودیای رمزگذاری شده دارن پس بسیار امن هستن.

همکاری و مدیریت پروژه با خدمات ابری
رایانش ابری واسه کمک به همکاری تیما ایجاد شده، به ویژه اگه این افراد در مکانای جور واجور قرار بگیرن.

خدمات ابری کار و کاسبی مانن د Basecamp، Trello،  Podio  و Huddle همه فضاهای کاری مجازی رو در اختیار شما می ذارن تا بتونین پیاما و فایلا رو ذخیره کنین، ایده ها رو بفرستین، وظایف رو تعیین و پیگیری کنین و … .

انتخاب بهترین خدمات ابری واسه مدیریت پروژه ها در کار و کاسبی ، واقعا به چگونگی کار تیم و پروژه های لازم واسه مدیریت بستگی داره.

مثلا، بعضی از خدمات ابری کار و کاسبی واسه تیمایی که در خیلی از پروژه های جور واجور کار می کنن، طراحی شدن، در حالی که یه سریای دیگه واسه پروژه های بزرگ واحد در نظر گرفته می شن.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

خدمات مشتری چیه ؟ چیجوری میشه اونو بهتر کرد ؟

خدمات مشتری
یکی از مزیتای بسیار خوب سازمانای موفق اینه که به شما مکانی واسه رد و بدل کردن افکار و ایده های خود با کسائی که با شما علاقه برابری دارن میده.

شاید شمام قبول دارین که هیچ دو سازمانی وجود نداره که کسب و کارشون رو به یه روش مشابه مدیریت کنن! همین موضوع به تنهایی سطوح مختلفی از “خدمات مشتری” رو بوجود میاره.

واقعا؛ خدمات مشتری دقیقا چیه؟!

اگه از ۱۰ نفر صاحبان مغازها بخوایم که تعریفی رو واسه “خدمات مشتری” ارائه دهند شاید هر کدوم از اونا تعریف جداگونه و متفاوتی رو نسبت به دیگری میگه. مسئله دقیقاً همینجاست! چون هر کدوم از مشتریان شمام تعریف جدا از هم و متفاوت خودشون رو از “ارائه خدمات خوب مشتری” دارن.
یعنی شاید شما فکر می کنین که بخش خدمات شرکت تون در ارائه خدمات خوب عمل می کنه اما خود مشتریا با شما موافق نباشن!

سئوال بعدی که ساخته میشه اینجاست: چیجوری می تونین چیزی رو که تعاریف مختلفی داره؛ تعریف کنین؟ و پاسخی که به دنبال اون میاد اینه : شما نمی تونین اینجور کاری انجام بدین!

ما در این پست راه هایی واسه نگاه کردن به مبحث “خدمات مشتری” میگیم که امیدواریم به درد بخور واقع شن. می تونین نظرات و تجربیات خود رو در این مورد با ما شریک شید.

به چه دلیل ۹۰ درصد از کسائی که به طور آزاد، با بقیه شرکتا همکاری می کنن در ۵ سال ساده کاری خود، موفق هستن اما ۸۵ درصد از کسب و کارای کوچیک در این دوره با شکست مواجه می شن؟! افراد موفق این آمار، می دونن که چیجوری باید خدماتی سودآور، ثابت قدم و موفق ارائه داد! مثل مک دونالد و وال مارت.

آموزش کارکنان
در اینجور سازمانایی کارکنان آموزش می بینن که چی رو چیجوری باید بگن. اونا یاد می گیرن که چه بایدها و نبایدایی رو در پیشنهادات خدمات خود باید رعایت کنن و … بعضی از دلایلی که باعث می شه بعضی سازمانا ارزش بسیار بیش تری به دست بیارن بعضی از رفتارای اوناس. مثلا شمام می تونین در جلسه بعدی با کارکنان تون، از اونا بخواهید که لیستی رو از اجناس و خدماتی که سازمان تون واقعاً اونا رو خوب انجام میده تهیه کنن.
بعد به عنوان شخصی بیرون سازمانی، با اعضایی در شهر که از نظر اندازه و جمعیت با شما برابرند تماس بگیرین و از اونا هم همین درخواست (تهیه لیست) رو داشته باشین.
یعنی بپرسید: اونا (سازمان مورد توجه) چه اجناس و خدماتی رو جفت و جور می کنن؟ اونا این کار رو چیجوری انجام میدن؟ و …

تلاش کنین چیزی رو جفت و جور کنین که معمولا بشه اونو به تجربه ای بد واسه مشتری تبدیل کرد. بهتر از آن شما می تونین واسه ایجاد اینجور تجربه ای اونا رو به طرف شرکت حریف تون هدایت کنین!

ثابت قدم باشین
شاید کلید خدمات مشتری خوب ، ثابت قدم بودن باشه!
هر وقتی که مشتری به طرف درب شما میاد باید بدونه که با محصولی باکیفیت و با قیمت مناسب مواجه می شه.

از اینکه همه کارکنان تون راهنماییای لازم واسه جفت و جور کردن بهترین نوع خدمات با بالاترین سطح رو دارن مطمئن شین.

مثلا؛ تعمیرگاهی هست که لیستی از عبارتای کلیدی رو در کنار تلفنای خود قرار داده. این عبارتای کلیدی دقیقاً درباره مسائل و تجربیات ناموفقی هستن که مشتری در مقابل بقیه تعمیرگاهای منطقه با اونا مواجه شده.

شایدً به هنگام مطالعه این مطلب، نمونه های واقعی به ذهن تون خطور می کنه، اما دیگر نگران نباشین! چون می تونین با مشاوران پدیده فکر مهتر در مورد کار و کاسبی خود و روشای رونق بخشیدن به اون صحبت کنین. “جهت ایجاد تماس فوری کلیک کنین”

به کارکنان خود “گوش دادن” رو آموزش بدین
کارکنان شما چقدر آموزش دیده ان؟ چه گواهینامها و مدارکی دارن؟

به احتمال زیاد، دیوارها و اتاقای شرکت تون پر از تابلوهای مدارک زیاد از موسسات و دانشگاهای گوناگونه! اما باید دید که چقدر از مهارت گوش دادن دارن.

مشتریان، نشونه های زیادی رو در کلمات مورداستفاده و رفتارشون نشون میدن که با استفاده درست از اونا می تونین  تجربه اونا رو بهتر کنین.

پس، خوب گوش دادن رو بیاموزید و به کارکنان خود هم آموزش بدین.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۸/۵]

خرید اینترنتی اجناس به چه پیشنهادایی نیاز داره؟

خرید اینترنتی اجناس روشی که خرید رو واسه همه راحت ساخته. راهنماییایی واسه آدمایی که واسه اولین بار خرید آنلاین انجام میدن باعث رفت و امد بهتر و درک فواید این نوع خرید می شه.

خرید اینترنتی اجناس
با وجود پیشرفت تکنولوژی خرید اینترنتی به تجربه ای مهم واسه مصرف کنندگان تبدیل شده. به صرفه نظر از فواید این نوع خرید باید توجه کنین این نوع خرید تاثیرات منفی مربوط به خود رو هم داره. مصرف کنندگان باید تجربه لازم رو واسه خرید اینترنتی به دست بیارن تا دچار ضرر نشن.

در این پست راهنماییایی واسه مصرف کنندگانی که واسه اولین بار خرید اینترنتی انجام میدن رو درج می کنیم.

۱_ اجناس غیر قابل توجه
کالاهایی که توجه مخاطب رو به خود جلب نمی کنه به دلیل بی کیفیت بودن باعث نگرانی مصرف کنندگان می شن. مردم شروع به مقایسه اجناس با کیفیت و بی کیفیت کرده و پس به دلیل غیر قابل اعتماد بودن محصول خرید رو آزاد می کنن.

۲_ ترس از خراب بودن محصول
چیجوری می خواین به مشتری ثابت کنین محصولی که از روش خرید آنلاین ارائه می دین سالمه؟ ترس مشتری از وجود نبود سالم بودن مشتری رو با ضمانت عوض کردن در صورت خراب بودن کالا سرکوب کنین.

۳_ به سرقت رفتن اطلاعات، تاخیر در تحویل کالا
به سرقت رفتن اطلاعات کارت بانکی یکی دیگر از ترسای مشتریان در خرید اینترنتیه. ترس به تاخیر افتادن تحویل کالا و محصول بعد از خرید رو با خوش قولی نابود کنین.

بیشتر سایتا هنگام خرید مصرف کنندگان دچار اینجور مشکلاتی هستن. از نظرات مشتریانی که از شما خرید کردن واسه جلب اعتماد مشتریان مغازه اینترنتی کمک بگیرین. به عنوان صاحب یک مغازه از مشتریان گذشته خود در کامنتا بپرسید صحت ترس خرید از ما تا چه حدی صحت داره؟ در صورت خوب کار کردن شما پاسخای خوبی میگن. و در صورت نبود کار کردن مثبت مشتریان جواب مطلوبی ارائه نمی دن. حتما به شما می گن قبل از خرید ترسایی رو داشتن. اما با ارائه خدمات خوب تون دیگر اینجور ترسی در وجود خود ندارن. تموم این تجربیات در جذب مشتریان واسه خرید اینترنتی مفیدند.

مهمترین امتیازات خرید اینترنتی اجناس عبارتند از؛
* خرید هر محصولی از منزل یا جای کار و کاسبی بدون رفتن به مغازها، رسیدن محصول درب منزل، امکان پرداخت هزینه خرید بعد از تحویل کالا

* صرفه جویی در زمان و تلاش واسه پیدا کردن کالاهایی با قیمت مناسب تر از مغازها

* خرید اینترنتی در طول روز واسه همه ممکن بوده، و این امکان رو به مصرف کننده میده در هر ساعتی از روز خرید کنن.

* امکان دریافت و مقایسه قیمت اجناس نسبت به دیگر مغازها

* سهولت پیدا کردن کالاهایی که پیدا کردن اونا در مغازه های فعلی سخته.

پیشنهادایی واسه خرید اینترنتی
۱_ قبل از خرید اینترنتی محصولی از دوستان و یا کسائی که مصرف کننده اون کالا از روش اینترنت بودن سوالاتی بپرسید.

۲_ مطمئن شین از اطلاعات تون محافظت می شه. و سایت دارای پیش وندای “SSL” و “https”و “http” در صورت مشاهده لینک سایت واسه مخاطب باشه.

۳_ اطمینان حاصل کردن از جواب گویی به مشکلات مردم و ارائه خدمات ضمانت رد و بدل کردن در صورت خراب بودن اجناس.

۴_ حفظ امنیت اطلاعات بانکی مشتریان از روش خرید اینترنتی اجناس، یا پرداخت پس از تحویل و بررسی کالا.

۵_ امکان لغو خرید در صورت تاخیر در رسیدن کالا.

۶_ امکان پس دادن اجناس در صورت خراب بودن یا یکی نبودن داشتن با تصاویر درج شده در اینترنت.

۷_ در صورت خرید وسایل الکترونیکی پس از خرید اونا رو چک کنین. تا از سالم بودن اونا مطمئن شید.

۸_ شناخت اجناس به وسیله مردم یا انتشار اجناس در شبکه های اجتماعی، شناخت محصول به وسیله مردم با هدفی مثبت، خرید اینترنتی اجناس رو تجربه کنین و لذت ببرین.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

خرید یهویی چیه؟

خرید یهویی
خرید یهویی که به اون خرید بدون برنامه، خرید باتصمیم آنی،خرید تفننی، و از دید روانشناسانه تکانه ای هم  می گن از  جنبه های مهم رفتار مصرف کنندگانه   خرید  یهویی تجربه یک تمایل و اشتیاق واسه خریده  این اشتیاق یک احساس یهویی و شدید بوده واغلب وسوسه انگیزه.  هممون ممکنه خریدایی رو انجام بدیم که هیچ قصد و برنامه قبلی واسه این خرید نداشته و در یک پروسه تصمیم گیری سریع به دلیل هیجان و انگیزه ایجاد شده اقدام به خرید کنیم .ایجاد این انگیزه خرید، هنر یک فروشنده ماهره که بااتخاذ  راه حلای جور واجور ممکن می شه  (امیر عباس کاویانی نیا ۱۳۹۰ ) خرید یهویی) تفننی) میل فوری، بدون هدف، قوی و پایدار به خرید کالاه، کلا خرید یهویی(تفننی)، خرید بدون برنامه س که از قبل برنامه ای واسه خرید اون وجود نداشته. به کلام ساده، نیازای روزمره مثل غذا، لباس و کلیه موارد مربوط به منزل در گروه خریدهای برنامه ریزی شده قرار میگیره. واقعا، گروه کالای لذت روانی مواردی مثل لوح فشره موسیقی، DVD، جواهرات وابسته به خرید یهویی (تفننی) قرار میگیره مثل شخصی که ممکنه کالایی مثل ژاکت اضافی رو تفننی بخره ویا واسه خرید ایکس باکس از قبل برنامه ریزی کرده باشه (جواد عباسی  ,لیلا جعفری).

خرید یهویی رفتارای احساسی کم تلاشی هستن که هنوز شباهتا و تفاوتای موجود در ریشه اجتماعی- روانشناختی اونا تحت کشف و برسیه هرچقدر خرید گران تر باشه درگیری ذهنی بالایی رو واسه مشتری به وجود میاره وکمتر باعث خرید یهویی میشه  اما در خرید ارزون سطح درگیری  ذهنی مصرف کننده  پایین بوده و بیشتر  باعث خرید یهویی می شه در این جور خریدها بدیش اینه نارضایتی پس از خرید زیاده و خریدارائی که اینطور خرید کردن از خرید خود خیلی خرسند و راضی نیستن       میشه متصور کرد که در خریدای یهویی  طبق تصمیمات عقلانی خرید انجام نمی شه  و بیشتر طبق و پایه سرگرمی، تفریح، هیجانات و احساسات فرد اقدام به خرید می کنه  (امین اسدالهی)  وبیشتر این نوع از خریدا  اتفاقی و فوری هستن  خرید یهویی یک تحقیق  اصلی در بین محققان رفتار مصرف کننده س نه فقط به خاطر پیچید گی بلکه  هم اینکه به خاطر گستردگی اون در بین دامنه  خیلی از طبقه بندی اجناس   توجه زیادی رو درمحققین  رفتار مصرف کننده  به خود جلب کرده.

[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۷/۵]

خصوصیات افراد خلاق چه چیزایی هستن؟!

خصوصیات افراد خلاق
خصوصیات افراد خلاق طبق تایید علوم اعصاب، تفکر و اعمال متفاوتی با بقیه افراد دارن. مغز اونا به معنی واقعی کلمه در راه منحصر بفردی حرکت می کنه. اما این نعمت بیشتر می تونه موجب در سختی قرار گرفتن ارتباطات افراد خلاق باشه.

اگه شما علاقمند به افراد بسیار خلاق هستین، شاید لحظاتی رو با این افراد سپری کردین. اینطور انگار اونا در یک دنیای متفاوت زندگی می کنن. و حقیقت اینست که، اونا واقعا اینطور زندگی می کنن. تلاش شما واسه تغییر اونا به همون اندازه واسه درکشون، کم اثره.

تموم خصوصیات افراد خلاق با دیدن دنیا از دیگاه اونا و درک این ۲۰ مورد شروع می شه:

۱- افراد خلاق ذهنی دارن که هیچ موقع کنه نمی شه
یک ذهن خلاق یک ماشین بدون توقف، که با حس کنجکاوی پر شده. هیچ اهرمی واسه توقف و یا خاموش کردن ذهنشون وجود نداره. ممکنه در دراز مدت طاقت فرسا باشه. ولی این اصل فعالیتا و مکالمات در ظاهر دیوونه وار اوناس.

۲- اونا وضعیت موجود رو به رقابت میکشن
۲ سئوال افراد خلاق رو از بقیه جدا می کنه: ۱- چراکه نه؟ ۲- چی می شد اگه … ؟ اونا سئوال می کنن که بقیه چی از ارزش ظاهری می گیرن؟ در حالی که ممکنه با اون راحت نباشن. و این همون چیزیه که اونا رو مجبور به پیدا کردن راه بهتر می کنه.

۳- اونا نبوغ خود رو قبول می کنن حتی اگه بقیه قبول نکنن

افراد خلاق، تمایل دارن معتبر باشن تا محبوب. اونا  چیزی که هستن رو بدون دودلی قبول می کنن. حتی اگه بقیه اونا رو قبول نکنن و یا دست کم بگیرن.

۴- خیلی کم اونا درجا میزنن
یکی دیگر از خصوصیات افراد خلاق اینست که اونا از جهش به طرف کارای جدید و خلاقانه انرژی می گیرن. وقتی که پروژه جدید توجه اونا رو جلب می کنه.پروژه های موجود ممکنه خسته کننده بنظر برسه.

۵- خلاقیت اونا دوره ایه
خلاقیت شامل یک جریان ریتمیک از فرازو نشیب، جنون، احساس، فعالیت و خستگیه. و هر کدوم از این اتفاقات در دوره خلاقیت اتفاق می افته. مثل فصلای سال. که در آخر باید همه اونا سرد و گرم ، سبز و زرد بگذره تا سال تشکیل شه.

۶- اونا نیاز به تغذیه روح دارن
هیچ کسی نمیتونه بدون سوخت کافی دووم بیاره. همینطور افراد خلاق هم به تغذیه و تجدید منابع الهام دارن. بیشتر اونا زمانی رو واسه خلوت نیاز دارن.

۷- اونا واسه ساختن نیاز به فضا دارن
داشتن محیط مناسب واسه خلاقیت لازمه. این فضا ممکنه یک استودیو، کافی شاپ و یا گوشه ای خلوت از منزل باشه. این موضوع به حفظ حریم و احترام اونا کمک می کنه.

۸- اونا شدیدا تمرکز دارن
در وقتی که تمرکز می کنن. گویی هیچ صدایی از دنیا دور و بر نمی شنون. اونا نمی تونن چند کار رو بطور موثر همزمان بکنن. اگه تمرکزشون قطع شه دست کم ۲۰دقیقه زمان نیاز دارن تا دوباره تمرکز کنن حتی اگه این قطعی واسه ۲۰ ثانیه باشه. تمرکز بالا یکی دیگر از خصوصیات افراد خلاقه.

پیشنهاد ما واسه مطالعه بیشتر:

خلاقیت در کار و کاسبی
به رقابت کشیدن چیجوری باعث بروز خلاقیت می شه؟

۹- اونا عمیقا احساس می کنن
خلاقیت چیزی در مورد بیان و ایجاد ارتباط عمیق افراده. این غیر ممکنه، شما چیزی بدین که ندارین. کسی رو در آغوش بگیرین که بسیار دور از شماس.

۱۰- زندگی اونا روی لبه شادی و افسردگیه
از اونجا که اونا احساسات عمیقی دارن. اونا به سرعت می تونن از شادی به غم یا افسردگی برن. قلب اونا بسیار حساسه. در حالی که منبعی از درخشندگی و اشتیاقه. می تونه منبعی از درد و رنج باشه.

۱۱- تفکر و حرف زدن اونا به شکل داستانه
داستان سرایی به مراتب بیشتر می تونه موجب زیاد احساسات اونا شه. افراد بسیار خلاق و هنرمندان این رو می دونن و هر چیزی رو به شکل قصه می ببنند. توضیحات اونا معمولا زمان میبره و بصورت نکته ایی نیس.

۱۲- اونا هروز با مقاومت داخلی جنگ می کنن
Steven Pressfield نویسنده فیلم War of Art، میگه:

بیشتر ما دو زندگی داریم. یکی زندگی ایی که زندگی می کنیم، و دیگری زندگی ندیده گرفته شده داخل خودمون. و ما بین این دو مقاومت می کنیم.

افراد با خلاقیت بالا، هر روز صبح که از خواب بیدار می شن. از احساس نیاز خود به رشد و تلاش آگاه هستن. ولی همیشه یک مقاومت و ترس داخلی هست. که باعث طولانی شدن این تلاش و رشد می شه. مهم نیس که فرد چقدر موفقه، این ترس همیشه هست. اما اونا راه جنگ با اونو یاد گرفتن.

۱۳- اونا کارشون رو شخصی می گیرن
واسه درک بهتر خصوصیات افراد خلاق باید بدونیم که خلاقیت یک بیان ساده از کسیه که اونو ایجاد کرده. بیشتر، اونا نمی تونن خود رو از آن جدا ببینن. پس هر نقد یا تایید و یا سرزنشی رو به عنوان ارزش واسه خود در نظر می گیرن.

۱۴- افراد خلاق خیلی کم خودشون رو قبول دارن
حتی افراد خلاق با اعتماد به نفس بالا هم بعضی وقتا از خود سئوال می کنن. من به اندازه کافی خوب هستم؟ اونا همیشه کار خود رو با بقیه مقایسه می کنن و قادر به دیدن درخشش کار خود نیستن. و این ممکنه واسه بقیه هم رو شه.

۱۵- اونا عمیقا چشمی هستن
علم هنوز قادر به توضیح دادن چرایی و چگونگی خلاقیت نشده. با این حال، افراد خلاق بصورت ذاتی می دونن چیجوری به دنبال زمان و تکرار اون باشن. و اونا به شما می گن که تا مستقیما تجربه نکنین قادر به درکشون هستین.

۱۷- اونا به جریانات خلاق اعتیاد دارن
دستاوردهای گذشته علوم اعصاب نشون میده. که “پیروی کردن” اعتیاد آورترین تجربه روی زمین باشه. افراد خلاق به ایجاد هیجان معتاد شدن. نوسانات احساسی و روانی اونا موجب رنجششان می شه. پس به روند ایجاد خلاقیت اعتیاد پیدا می کنن.

پیشنهاد ما واسه مطالعه بیشتر:

چانک آپ و چانک داون در مبحث خلاقیت چیه؟

راه های بروز خلاقیت و چگونگی اجرای اون

۱۸- اونا به سختی پروژه ایی رو تموم می کنن
از اولین مراحل پروسه خلاقیت اینه که افراد قبل با هیجان به طرف کار جدید می رن. بیشتر اونا پروژه هایی رو که بیشتر از حد با تجربه قبلی اونا مشابهه رو آزاد می کنن و به سراغ کار جدید با هیجان بالا می رن.

۱۹- اونا نقاط رو بهتر از بقیه به هم اتصال میدن
استیو جابز، خلاق بزرگ، میگه: خلاقیت چیزی بیشتر از اتصال نقاط به یک دیگه س. اونا الگوها رو قبل اینکه بقیه ببینن، می تونن ببینین و اتصال دهند.

۲۰- اونا هیچوقت بزرگ نمی شن
خلاقان تمایل به داشتن دیدی مثل کودکان دارن و هیچ موقع حس تعجب خود رو از دست نمی دن. واسه اونا، زندگی مثل یک ماجراجویی، رمزو راز و رشد یک نوجوانه. از دید اونا زندگی واقعی چیزای ساده نیس.

شمام فرد خلاقی هستین؟ شما می تونین افراد خلاق رو درک کنین؟ از نظر شما خصوصیات افراد خلاق چه چیزایی هستن؟  لطفا در مورد خصوصیات افراد خلاق نظرات خود رو با ما به اشتراک بذارین.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴/۵]

خصوصیات بهترین شرکتا چیه ؟

خصوصیات بهترین شرکتا
هر کدوم از مدیران اجرایی شرکتای نرم افزاری به ما نشون میدن که یک شرکت چیجوری می تونه یافته های خوبی به دست بیاره. اونا از چگونگی استفاده کردن منابع محدود واسه رسیدن به یافته های بهتر و همینطور چگونگی مدیریت افراد خوب آگاهند. دلیلی که اونا رو در کارشون بهتر می کنه اینه که مثل مدیرشون روی بعضی مسائل تمرکز ویژه ای دارن که این امروز این موارد رو باهم مطالعه می کنیم.

– تفکر “برنده” و رشد
بیش تر موفقیتایی که در تاریخ حاصل شدن کره زمین رو به جایی کوچیک تر تبدیل کردن. مردم به دنبال صرفه جویی در زمان بودن و تمایل زیادی به خلاق تر شدن داشتن. این ذات هممون آدماس.
ذهن آدم میخواد که همه چیز خیلی به سرعت انجام شه، به خاطر همین تلفن، اینترنت و حتی مغازه های اپلیکیشن ایجاد شدن. درک کامل از بهره وری و خلاقیت، مدیریت کردن تیمای موفق رو شدنی می کنه.
این حقایق آشکارا هستن. قبلاً در سال ۲۰۱۴ شرکتای نرم افزاری واقع در شمال آمریکا به درآمدی بیشتر از بقیه صنایع رسیدن.
طبق بررسی Deloitte Technology Fast 500 در سال ۲۰۱۴، ۶۴ درصد از کسب و کارانی که رشد سریع داشتن شرکتای مربوط به نرم افزارها و اینترنت بودن و همه نشونه ها میگه که این درصد، در سالای آینده بیش تر هم می شه.

این رشد، نه فقط از دید درآمد مالیه بلکه درباره تیم و آدماییه که در اینجور شرکتایی مشغولند. یافته های همین بررسیا، ما رو بر اون داشت تا به نوشتن مقاله ای در مورد شرکتای نرم افزاری برآئیم. ویژگیای خاصی هست که تیمای با کیفیت اجرای بالا دارن و بیش تر این ویژگیا به وسیله مدیران شون اجرا شدن.

علاوه بر این موارد، بهترین تیما روی این مسئله که “هر شخص می تونه چیز جدیدی رو به همراه خود وارد تیم کنه” تمرکز دارن. چون درک این موضوع، باعث می شه تا همیشه در حال یادگیری بوده و به همه اعضا احترام ویژه ای قائل شن.

این وسط، اینتل، گوگل و فیسبوک هم واسه افزایش تعداد کارکنان خانوم خود تلاش می کنن. البته گوگل آدمایی رو استخدام می کنه که علاقه مند و باهوش بوده و از ذهنی پر و اصطلاحاً learning animal mindset می گن برخوردار باشن. در آینده در مورد این موضوع که گوگل چیجوری بااستعدادترین افراد رو از سراسر دنیا جذب می کنه صحبت می کنیم.

– هر کسی می تونه بخشی از یک شرکت نرم افزاری باشه
شک نداشته باشینً نباید یک شرکت نرم افزاری داشته باشین تا بتونین افراد رو در اجراهای شون به صلح درآرین. هر مدیری که بتونه به مردم انگیزه داده و با استفاده از همون وسیله کار و کاسبی تیم خود رو بهتر کنه می تونه تبدیل به یک غول موفق در تکنولوژی شه. نه فقط درباره خود فرد، بلکه به هرکسی که مثل اون کار کنه واژه “غول” اتلاق می شه.

همه استارتاپای موفق زمان زیادی رو صرف درک کردن هر چیزی که به مشتری و کسب و کارشون مربوط باشه می کنن و می تونن تصمیمات خود رو طبق تجربه و داده های حاصل شده تعیین کنه. این داده ها، بینش بزرگی رو اهدا کرده و راهکارهایی رو ارائه میدن که افراد رو به خلاقیت بیش تر هدایت می کنه.

همیشه به یاد داشته باشین که شما همه این کارا رو نه واسه بقیه، بلکه بخاطر خودتون انجام می دین. مهارتای رهبری و مدیریت طبق موفقیت تیم شما آزمایش می شن.

– روحیه بالایی دارن
باید واسه بیش تر درگیر کردن، انگیزه دادن و روحیه تیم بیش تر تلاش کرده و زمان بیش تری هم صرف کنین. کارکنان با انگیزه بالا بیش تر از بقیه مراقب فعالیتای شون هستن و حاضرن واسه رسیدن به موفقیت، بیش تر کار کنن.

همه مواردی که در این مطلب قید شد انرژی و زمان زیادی رو واسه اجرا در بر می گیرن که امیدواریم با برنامه ریزی بهتر به بهتر شدن و رونق کار و کاسبی خود کمک کنین. مشاوران کار و کاسبی پدیده فکر مهتر در کنار شمان تا زحمات شما رو به ثمر بنشونن. واسه مشاوره روی لینک کنین.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

خصوصیات رنگا