دانلود پایان نامه

در لینک سازی داخلی و خارجی باید با معنی انکرتکست اشنا باشین . انکر تکست به کلماتی میگن که به صفحه دیگری لینک می شن به زبون ساده تر میشه گفت که کلمات انتخاب شده و لینک شده رو انکرتکست گویند (anchor text) مثلا در بعضی مقالات دیده اید که یه کلمه از نظر رنگ و اندازه با بقیه کلمات داخل صفحه فرق داره و با کلیک روی ان کلمه وارد صفحه جدیدی مربوط به ان کلمه میشین به این کلماتی که روی انها لینک قرار داده شده انکرتکست گویند .

گوگل خیلی راحت متوجه معنی واقعی کلمه , تعداد لینکای مشابه و ادرس لینکی که به ان انکرتکستا داده شده میشه . پس در لینک سازی داخلی و خارجی موقع لینک دادن به کلمه مشابه لینک به این , از لینک دادن به کلمات جز در رابطه دوری کنین . مثلا :

در داخل مقالات خود هی به کلمه کار و کاسبی اینترنتی لینک ندین به کلمات هم خونواده مثل کار اینترنتی , کار و کاسبی انلاین , کسب درامد اینترنتی ,… لینک به این ( این نکته رو هم در لینک سازی داخلی و خارجی باید رعایت کنین).

پس با در نظر گرفتن اهمیت لینک سازی , مهم ترین کلمه کلیدی و همخانواده رو نوشته و به عنوان انکر تکست به صفحات هدف خود لینک به این تا از این روش گوگل و کاربران به راه لینک شده هدایت بشن .

لینک سازی خارجی چیه ؟(External linking)

لینک سازی خارجی چیه؟

لینک سازی خارجی که در اصطلاح به ان بکلینک میگن لینکایی هستن که به یه دامنه اشاره میکنن . لینک سازی خارجی به روش لینک سازی گویند که از سایتای دیگه به سایت شما لینک میدن .

اگه بخوایم معنی لینک سازی خارجی رو به روشی دیگه بگیم , هروقت یه سایت به سایت شما لینک بده یعنی ان سایت لینک سایت شما رو داخل سایت خودش بذاره که کاربران با کلیک کردن روی ان وارد سایت شما بشن , این نوع لینک سازی رو به عنوان لینک سازی خارجی در نظر گرفته میشه . و یا همچپنین شما لینک یه سایت رو داخل سایت خود قرار به این , یه لینک خارجی حساب میشه . یه لینک خارجی لینکیه که به یه دامنه خارجی داده میشه.

متخصصین سئو می گن که لینکای خارجی منبعی عالی واسه رتبه گرفتن از گوگل هستن . یه لینک خارجی نسبت به لینک داخلی از ساختار متفاوتی برخورداره . مراحل لینک سازی خارجی در سئو بسیار خیلی با اهمیته. اگه شما محتوایی حرفه ای تولید کنین اما سایتی به سایت شما لینک نده ان صفحه در مدت بسیار طولانی رتبه میگیره . البته این رو هم بگم که مهم ترین عامل واسه موتورای جست و جو گر محتواس .

لینک سازی 2

بذارین بحث لینک سازی خارجی رو با مثالی روشن تر براتون بگم :

فرض کنین که شما قصد خرید محصولی رو دارین که تازه وارد بازار شده . بعد از انکه شما وارد مغازه میشین نماینده فروش ان محصول به توضیح در رابطه ان محصول میپردازد که شما رو قانع سازه که این محصول یه محصول بسیار مهم و با ارزشه .ممکنه که احساس کنین که ان فرد فقط قصد فروش محصولش رو داره و در خرید ان محصول دودل شید ,

فقط کافیه فردی وارد ان مغازه بشه و به شما بگه که قبلا از این محصول به کار گیری کرده و راضی بوده . بدون شک تازه می تونین باور کنین که حرفای ان نماینده فروش راجب ان محصول و کالا درست بوده و به ان محصول اعتماد می کنین .

واسه این مثالی که زدم شما می تونین درک بیشتری از لینک سازی خارجی پیدا کنین . وقتی که رباتای گوگل به سایت شما وارد می شن و مطلب شما رو برسی میکنن هنوز از دید گوگل محبوب در نظر نیستش اید مگه انکه یه سایت , وبلاگ و یا انجمن که اعتبار بالایی در نظر گوگل داره به سایت شما لینک بده و شما رو تایید کنه .

گوگل هم در تایید شما بیشتر از مطالب شما اهمیت می ده که این کار باعث افزایش رتبه سایت شما میشه . هرچه این این تاییدا که از وبسایتای دیگه میگیرید بیشتر باشه اهمیت سایت شما واسه گوگل بیشتر و بیشتر میشه.

شکلای جور واجور لینک سازی خارجی :(External linking)

شکلای جور واجور لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی به دو دسته مصنوعی (دستی) و طبیعی تقسیم بندی میشه .

لینک سازی طبیعی به لینک سازی میگن که ویسایتا به طور طبیعی به سایتتون لینک بدن و لینک سازی مصنوعی و یا دستی به لینک سازی میگن ک خودتون داخل وبسایتای دیگه لینک سایتتون رو قرار به این .

لینک سازی مصنوعی
در لینک سازی مصنوعی سئو کاران به تولید بک لینک به شکل مصنوعی میپرازن تا با تولید بکلینکای خارجی سایت خود رو به سرعت در یافته های اول گوگل برسانند . با این حال توجه کنین که این روش لینک سازی مصنوعی بوده که از نظر الگوریتم گوگل پنگوئن تقلب محصوب میشه که این الگوریتم پنگوئن اگه به سایت شما شک کنه باعث پنالتی شدن سایت شما میشه .

پنالیتی شدن سایت شما به وسیله گوگل باعث میشه که سایت شما در ان کلمه کلیدی از یافته های گوگل حذف بشه و با سرچ کردن ان کلمه سایت واسه کاربران به نمایش نشون داده نمیشه . لینک سازی مصنوعی جزء سئو خاکستری و سئو مشکی حساب میشه . شما باید در لینک سازی مصنوعی به یه سری نکات توجه کنین و به شکلی لینک سازی کنین که الگوریتم پنگوئن به شما شک نکنه.

لینک سازی طبیعی
در لینک سازی طبیعی هروقت لینک سازی به شکل طبیعی باشه یعنی خودمون لینک سازی نکنیم بلکه یه سایت لینک ما رو داخل سایت خودش بگزارد رو لینک سازی طبیعی گویند . لینک سازی طبیعی جزء سئو کلاه سفیده . این نوع لینک سازی بیشتر در کشورای خارجی انجام میشه اما داخل کشور ما چون خیلی کم قبل می اید که یه صورت طبیعی به سایت ما لینک بدن از لینک سازی مصنوعی به کار گیری میکنیم.

نکات تخصصی لینک سازی خارجی :

نکات تخصصی لینک سازی خارجی

در لینک سازی خارجی یه سری نکات هست که در صورت رعایت نکردن این نکات باعث پنالتی شدن سایت شما میشه . پس باید به این نکات توجه کنین که گوگل به شما شک نکنه و سایت شما رو پنالتی نکنه :

۱_برای لینک سازی خارجی حتما در سایتای مربوط به موضوع سایتتون لینک سازی کنین . اگه سایت شما در مورد اموزش راه اندازی کار و کاسبی اینترنتی باشه نمیتونین در سایت فروش خودرو لینک خودتون رو قرار به این.

۲_در بازدهی وقتی مشخص شروع به لینک ساختن کنین . مثلا هر روز صبح تا ظهر لینک سازی نکنین .لینک سازی نباید به شکل ماشینی باشه و باید الابختکی ساخته شه و در تایمای جور واجور باشه.

۳_در لینک سازی به این نکته توجه کنین از کلمات همخانواده با کلمه کلیدی هاتون به کار گیری کنین .

۴_فقط واسه لینک بیلدینگ از یه دامنه و یه سایت به کار گیری نکنین مثلا : تعداد ۱۰۰ بک لینک تو یه سایت ایجاد می کنین فکر میکنین بخاطر تعداد لینک هاتون محبوبیت ایجاد کردین ولی این یه باور اشتباه است .هر یک لینک از یه سایت جور واجور واسه شما یه بار امتیاز می اورد مثلا فردی که در ۱۰ دامنه ۱۰۰ بک لینک ساخته اعتبار سایتش از نظر گوگل کمتره از فردی که در ۲۰ دامنه ۱۰۰ بک لینک ساخنهه . تعداد بالای reffer domain واسه شما امتیاز می اورد نه تعداد بک لینکا .

۵_زمانی واسه لینک بیلدینگ دست به کار شین که سایت شما از نظر رابط کاربری و محتوا غنی شده باشه . سایتایی با محتوای کم و ناقص سایتایی نیستن که مردم بخاطر ان لینک بدن و از دید گوگل این کار تقلب حساب میشه و نتیج داغون کننده و منفی رویت سایت شما میگذاره .

۶_در هنگام ساخت لینک به شکل طبیعی رفتار کنین و این رو بدونین که لینک بسازی خارجی یه کار زمان بره و باید چند ماه پشت سر هم لینک سازی کنین تا نتیجه مطلوب انجام بشه و اصلا به دنبال اینکه یه راه ۱۰۰ ساله رو یه شبه برید نباشین .

لینک سازی داخلی :(Internal linking)

لینک سازی داخلی

این نوع لینک سازی همونجوریکه قبلا گفتیم در داخل سایت صورت میگیره که در این نوع شما از یه صفحه در داخل سایت خود به صفحه دیگری لینک میدین . صفحه لینک شده با یه انکرتکست با موضوع در رابطه لینک میشه مثلا نمیشه در مورد اموزش کار و کاسبی اینترنتی مطلب بذاریم و انکر تکست کلمه اموزش کار و کاسبی اینترنتی رو به اموزش گیتار زنی لینک بدیم .

با این کار گوگل سایت لینک شده رو یه سایت ناجور با محتوای الکی و بی هدف تصور میکنه که این کار روی سئو سایت شما تاثیر نامطلوبی میگزارد. هدف از این نوی لینک سازی در صفحات داخل سایت به شکل هدف دار بوده .

به این نکته توجه کنین که هر کلمه کلیدی باید دارای یه صفحه هدف مند و صفحه جدا باشه که با این کار به گوگل نشون میدین که سایت به شکل تخصصی روی کلمه کلیدی شما ساخته شده و در حال فعالیته .

مثلا یه سایت طراحی سایت که در مورد برنامه نویسی وب فعالیت میکنه نباید تموم صفحات خود رو با کلمه کلیدی طراحی سایت محتوا گذاری کنه , بلکه باید با عنوانای جور واجور محتوای خود رو با کلمات کلیدی مشابه ارائه بده . اینکه مثلا شما ۱۰ صفحه راجب طراحی سایت بسازین نه فقط به سئو سایت شما کمک نمی کنه بلکه باعث کاهش و افت شدید رتبه سایت شما میشه.

یکی از مزیت مهم در لینک سازی داخلی انه که باعث افزایش سرعت ایندکس شدن سایت شما میشه و سایتاتون خیلی زود و با سرعت خیلی بالایی در یافته های گوگل ظاهر میشه چون خزندهای گوگل با به کار گیری لینکایی که داخل صفحات داخلی سایت خود ایجاد میکنین باعث میشه که به همه جاهای سایت شما سر بزنن و سایت رو با سرعت بیشتر ایندکس کنن .

یکی دیگه از مزیتای مهم ان باعث بهتر شدن تجربه کاربری (UX) میشه چون وقتی که مقالات و مطالب سایت شما واقعا کاربردی و جذاب باشه و وقتی که کاربران و مخاطبان شما از خوندن ان مطلب و مقاله لذت ببرن , اگه یه مطلب به عنوان مطلب پیشنهادی به وسیله ان نویسنده ایجاد شده باشه , شک نداشته باشین مقاله بعدی به وسیله کاربرانی که از خوندن ان مقاله لذت بردن خونده می شه که این موضوع و بحث باعث موندگاری بشتر کاربران و مخاطبان شما داخل سایت شما و مشاهده بیشتر صفحات میشه که این کار باعث افزایش رتبه و بهبود سئو سایت شمام میشه .

به چه دلیل باید لینک سازی داخلی بکنیم ؟

به چه دلیل باید لینک سازی داخلی بکنیم ؟

اگه دقت کنیم میبینیم که ساختار وب رو به تارهای عنکبوت تشبیه میکنن چون تموم تارهای عنکبوت همه به هم وصل هستن و عنکبوت با به کار گیری این تارا به هر جایی که بخواد میره اما اگه یکی از این تارها پاره شه عنکبوت موقع رفت و امد دچار مشکل میشه .

ساختار گوگل هم همینطوریه و رباتا و خزندهای گوگل با در نظر گرفتن لینکایی که داخل سایت خود به مطالب مشابه لینک میدین در سراسر صفحات شما گردش میکنن که این واسه سئو و بهینه سازی سایت شما خیلی موثره و اثرات خیلی مطلوبی روی سایت شما میگذاره .

اگه صفحه ای لینک داخلی و لینک خارجی نداشته باشه به معنی بن بسته . اگه داخل سایت خود به مطالب مشابه خود لینک ندین رباتا و خزندهای گوگل داخل ان صفحاتی که لینک ندارن به بن بست می خورن و نمی تونن داخل صفحات و وبسایتاتون گردش کنن . بن بستا نه فقط واسه گوگل ضرر دارن بلکه روی سئو و سایت شما اثرات داغون کننده میگذاره و علاوه بر ان باعث میشه کاربران از سایت شما بیرون شن.

پس در صفحات وب بحث لینک دادن به مطالب مشابه رو باید خیلی جدی بگیریم و نباید از انها خیلی راحت بگذریم . هرچند این صفحات خروج شما کمتر باشه سایت شما واسه گوگل محبوب تر میشه با به کار گیری این روش لینک دادن به مطالب مشابه روی کلمات مشابه و هم خونواده بن بستا رو از سایت خود خط بزنین .

شکلای جور واجور لینک سازی داخلی

شکلای جور واجور لینک سازی داخلی

۱_اتوماتیک :

در این روش در سیستم وردپرس میشه کلماتی رو به عنوان کلمه کلیدی لینک کرد و هر موقع در متن از ان کلمه کلیدی به کار گیری کردین به طور خودکار وارد صفحه هدف بشه در این روش از افزونه Automatic seo links به کار گیری میشه , به طور مثال با اضافه کردن کلمه کلیدی اموزش کار و کاسبی اینترنتی در اکادمی سبز هروقت مطالبی رو بنویسیم که در ان اموزش کار و کاسبی اینترنتی باشه رو به طور خودکار این کلمه به ادرس اموزش کار و کاسبی اینترنتی وارد شید در این روش اگه نخواهیماز این پلاگین به کار گیری کنیم میتونیم از یه برنامه نویس وب بخوایم که این ویژگی رو واسه ما کدنویسی کنه .

۲_منوها:

در این روش شما باید تموم کلمات کلیدی سایت خود رو برسی کنین , اگه هر کلمه کلیدی , صفحه هدف مربوط به خودشو نداشته باشه واسه انا باید یه صفحه جدا بسازین . به کار گیری این روش در منوی سایتای فروشگاهی خیلی با اهمیته به طور مثال سایتی که مغازه قالب وردپرسه باید در منوهای خود از کلمه کلیدی شکلای جور واجور قالب وردپرس به کار گیری کنه.

اگه شما به این روش سایت خود رو روی یه کلمه سئو و بهینه سازی کنین باعث افزایش ترافیک بیشتر از حد شما میشه و بسیار اثرات مطلوب و مثبتی در سئو سایت شما میگزارد .کلماتی که واسه منو سایت خود انتخاب میکنین روی سئو سایت شما بسیار تاثیر مثبتی میگذاره چون این کلمات دقیقا کلماتیه که شما درست انتخاب کردین و درست قرار دادن ان در منو باعث افزایش ورودی سایت شما میشه.

۳_صفحه اول سایت :
مهم ترین بخش و مهمترین صفحه هر سایت , صفحه اصلی ان سایته . اگه صفحه اصلی سایت شما فقط جهت افزایش درامد و افزایش فروش و سود اوری ساخته شده باشه و به فکر بر قرار رابطه کاربر با سایت خود نباشین شک نداشته باشین شکست میخورید . صفحه اصلی سایت شما واسه گوگل خیلی با اهمیته و خیلی با اهمیته که این موضوع باعث میشه لینکی رو داخل صفحه اصلی سایت شما قرار بگیره اهمیت خیلی بالایی داره .

۴_دستی :
اگه لینکی بدون افزونه و بدون کد نویسی در مقالات و مطالب شما ایجاد شه رو لینک سازی دستی گویند .لینکایی که در مطلب خود میسازید و به دیگر مطالب در رابطه داخل سایت خود لینک به این جزء این دسته از لینک هاس . که با این روش به مخاطبان خود می تونین بفهمونید که در این مورد اطلاعات بیشتری در سایت هست و با کلیک روی ان لینک و مطلب کاربران به صفحه مربوطه هدایت می شن .
سئو و تولید محتوا به عنوان یکی از پایه های اصلی اینباند مارکتینگ (بازاریابی جاذبه ای) هستش.وقتی که درباره سئو و تولید محتوا گفتگو می کنیم بیشتر مباحث بخش کلمات کلیدی یا کلیدواژه ها می چرخه.به بیان دیگه شباهت کلیدواژه هایی که شما در محتوای تولیدی خود به کار گیری می کنین و کلمات کلیدی که از طرف کاربران در موتورهای جستجو تایپ می شه دلیل می شه تا کاربران مطالب سایت شمارو با در نظر گرفتن مطلبی که در نظر دارن پیدا کنن.

و این اندازه با ارزشی کلمات کلیدی (کلیدواژها) رو بیان می کنه.اما دراین بین این سؤال مطرح می شه که از کجا باید بفهمیم کاربران چه کلمه های کلیدی در موتور جستجوی گوگل تایپ می کنن؟

جواب به این سئوال در مرحله اول راحته اما نمیشه با چند جمله به این سئوال جواب داد،به خاطر همین در ادامه مطلب میگیم که کلیدواژه چیه و چیجوری میشه کلیدواژهای که به وسیله کاربران سایت شما جستجو می شن رو تشخیص داد.

کلیدواژه یا کلمه کلیدی چیه؟
از دید فنی کلیدواژه، کلمه ای آگاهی رسانیه که در سیستم واسه پیدا کردن اطلاعات واسه مشخص کردن محتوای مستندات کاربرد داره. به زبون ساده میشه گفت کلیدواژه، کلمه یا عبارتیه که معنی اصلی یه نوشته رو میرسونه.

اگه تا اینجای کار مشکلی با تعریف کلیدواژه (کلمه کلیدی) ندارین بهتره نگاهی به شکلای جور واجور کلیدواژه در ادامه داشته باشین:

کلیدواژه Broad Keywords: این دسته از کلیدواژها بسیار کوتاه هستن و در بیشتر مواقع از یه واژه جداگونه تشکیل شدن. این کلیدواژها عادی هستن و به همون صورت که شما می تونین آ نا رو در بخش کسب وکار خود اعمال کنین، رقبا هم خیلی راحت می تونن این دسته از کلیدواژها رو به کار گیری کنن.

کلیدواژه Fat Head Keywords: این گروه از کلیدواژها شباهت زیادی به کلیدواژهای Broad Keywords دارن اما در بیشتر مواقع از دو یا سه واژه تشکیل شدن.

کلیدواژه Chunky Middle Keywords: این دسته از کلیدواژها رو میشه در دنیای سئو و بهینه سازی به عنوان پررقابت ترین کلیدواژها دونست. متخصصین بخش سئو این کلید واژه ها رو عبارات و کلمه هایی می دونن که مشتریان بالقوه هرروزه در موتورهای جستجو تایپ می کنن.

کلیدواژه Long-Tail Keywords: این گروه از کلیدواژها در بیشتر مواقع عبارتای طولانی و تشکیل شده از چند واژه هستن که دقت بالاتری درباره مجموعه شما و بخش ای که در اون مشغول هستین در تایپ این کلیدواژها دید شده.
شکلای جور واجور کلید واژه ها
به چه دلیل کلمات کلیدی (کلیدواژه ها) از اهمیت زیادی دارن؟
کلمات کلیدی رو به عنوان شاه کلیدی واسه درک مشتریان بالفعل یه تیم می شناسیم.کلمات کلیدی از سئوالای طرح شده تو ذهن بازدیدکنندگان،مشکلاتی که با اونا روبه رو هستن و علایق و سلیقهای اونا خبر میده.مخاطبان هدف شما از کلمات کلیدی واسه پیدا کردن مواردی که تو ذهن دارن به شکل تایپ شده در اینترنت به کار گیری می کنن.

در ادامه مطلب به دلایلی واسه درک دقیق کلمات کلیدی که بازدیدکنندگان به کار گیری می کنن می پردازیم؛این دلایل رو در سه گروه تقسیم بندی کردیم:

کلمات کلیدی = زیربنای محتوا
هر صفحه از محتوایی که ایجاد کردین (وبلاگ، ایمیل یا بقیه نوشته ها) یه موضوع اصلی داره که به این موضوع میشه یه یا چند کلیدواژه رو پیوند داد. کلیدواژها به شما کمک می کنن تا زیربنای محتوا رو ایجاد کرده و مخاطبان هدف رو در مورد مطالب آگاه کنین.

کلیدواژها به متن هدف می بدن و اونو قابل درک می کنن
وقتی که مخاطبین محتوای دلخواه خود رو پیدا کردن، نیم نگاهی به اون دارن تا کلیدواژهایی که به دنبال اون بوده ان رو پیدا کنن.کلمات کلیدی = از دید تجاری حکم طلا رادارند.

در ادامه بخونین: جواب برجسته گوگل (Featured Snippet) چیه؟

کلیدواژها به موتورهای جستجو کمک می کنن
وقتی که موتورهای جستجو در بین سایت های جور واجور به جستجو می پرازن، صفحه هایی که شامل کلمات کلیدی هستن رو فهرست می کنن و نوع و معنی محتوای حاضر در اون صفحه رو تشخیص میدن.

وقتی که به دنبال کلیدواژه مناسبی واسه به کار گیری تو یه متن هستین، یا می خواید کلمات کلیدی محبوب که در هرلحظه جستجو می شه رو پیدا کنین، یا اینکه به دنبال ایده ای واسه کلیدواژهای احتمالی که در آینده محبوبیت پیدا می کنن هستین، به ابزارهایی واسه پیدا کردن و تشخیص کلیدواژها نیاز دارین که در ادامه به این وسیله ها می پردازیم.

چیجوری میشه فرض کرد که کاربران از چه کلیدواژه های به کار گیری می کنن؟
جدا کلیدواژهای که کاربران یه سایت در گوگل جستجو می کنن کار خیلی آسونی نیس و نیاز به دقت و تکرار زیادی داره.البته در ادامه به روشای جالبی اشاره انجام میدی که سروکار به اونا خیلی هم آسونه.

نکته:روشای که در ادامه ذکرشده ان،قبل ازاین امتحان خود رو پس دادن و به شما آگاهی خاص ای درباره کلیدواژهای که مخاطبان در گوگل جستجو می کنن میده.

۱). از افراد دور خود کمک بگیرین
مشتریان، خریداران بالقوه، همکاران و بقیه آدمایی که در بخش تجاری که با اونا تعامل دارین رو می تونین در گروه آدمایی بذارین که دور شمان و روی کمک اونا در تشخیص کلیدواژا می شه حساب باز کرد.

هرکسی که با بخش کاری شما آشنایی داشته باشه به یه جور می تونه دریافتن کلیدواژهایی که کاربران جستجو می کنن به شما کمک کنه. با این حساب باید به این فکر کنین که کاربران چه سئوالایی رو جستجو می کنن و موضوعای ترن روز چیه؟

جواب این سؤالا نقش مهمی در تشخیص کلیدواژها داره. در بین انجام این مراحل تلاش کنین خود رو جای آدمایی که از خدمات شما به کار گیری می کنن گذاشته و از عبارت ها و واژه هایی که اونا ممکنه به کار گیری کنن بهره بگیرین و سئوالا رو به یه جور تو ذهن خود طرح کنین که مشتریان احتمالی به دنبال جواب اونا هستن.

این نکته رو هم در خاطر داشته باشین که بیشتر وقتا کلمات کلیدی که شما می خواید روی اون تمرکز کنین، با عبارتی که مشتریان جستجو می کنن ممکنه فرق داشته باشه.

۲). شبکه های اجتماعی رو یادتون نره!
شبکه های اجتماعی شمارو قادر می کنن که بیشتر در برابر گفته ها و گله های مشتریان قرار بگیرین. به روزرسانی کردن پستا در شبکه های اجتماعی باعث ایجاد تعامل بیشتری با کاربران شده و شمارو در جریان موضوعات داغی که موردتوجه کاربرانه قرار میده.

فیس بوک: وسایل مختلفی رو در فیس بوک وجود دارن که به شما اجازه میدن در جریان گفتگوهای کاربران قرارگرفته و موضوعای داغ موردعلاقه کاربران رو پیدا کنین. پیشنهاد می کنیم روشای کار با وسیله Facebook Graph Search رو در فیس بوک یاد بگیرین و از این وسیله واسه تشخیص بهتر کلیدواژهایی که ممکنه کاربران به کار گیری کنن کمک بگیرین.

در فیس بوک وسیله دیگری به نام Tending Toolbar هم در طرف راست قسمت نمایش خبره ها هستیم که موضوعات محبوب رو نمایش میده. در این قسمت میشه موضوعات محبوب رو به اخبار سیاسی، علمی، فناوری، ورزشی یا سرگرمی محدود کرد.

در ادامه بخونین: روشای انتخاب کلمه کلیدی سایت
توییتر: در این شبکه اجتماعی هم تماشاگر دو راه و روش متفاوت واسه در جریان قرار گرفتن گفتگوهای کاربران هستیم. حالا خوبیش اینه واسه انجام این کار احتیاجی به توییت کردن نیس و تنها باید بقیه رو از راه حساب کاربری خود دنبال کرده باشین، در قسمت طرف چپ صفحه اصلی توییتر می تونین موضوعات محبوب و پرطرفدار رو ببینین، اینم بگیم که این موضوعات بنا به علاقه شما و محل جغرافیایی که در اون حضور دارین فهرست شدن.

توییتر توانایی جستجو واسه موضوعات پرتوییت، کلیدواژها و هشتکا رو هم بهتون میده.

گوگل پلاس: وقتی که به حساب کاربری گوگل پلاس وارد شدید می تونین به صفحه Trending مراجعه کنین، در این قسمت مثل فیس بوک و توییتر می تونین در گوگل پلاس به موضوعات پر گفتگو و گفته های کاربران دسترسی داشته باشین.

یوتیوب: این شبکه اجتماعی ویدئویی هم مثل بقیه شبکه های اجتماعی دارای داشبورد موضوعات پرمخاطب (Trends) است، در یوتیوب می تونین موضوعای داغ روز رو که کاربران گفتگوی بیشتری در اونا انجام دادن رو طبق شهر، کشور، سن و جنسیت فهرست کنین.

یوتیوب مدعیه موضوعات ترن طبق الگوریتم خاصی از کلیدواژهایی که در عنوان ویدیوا، تگا و توضیحات هست و ویدئوهایی که اندازه بازدید اونا از طرف کاربران رو به زیاد شدنه انتخاب می شن.

۳). وسایل گوگل
به طور کاملً مشخصه که گوگل هم وسایل خاص ای رو واسه پیدا کردن بهترین کلیدواژها در اختیار مدیران سایتا قرار داده. در کنار این موارد گوگل برتریای خاص ای رو هم بهتون میده.

وسیله گوگل ترندز (trends): این وسیله یکی از محبوب ترین وسیله ها واسه تشخیص کلیدواژه هاییه که کاربران بیشتر به کار گیری می کنن. این وسیله خیلی راحت شمارو قادر می سازه تا به بانکای اطلاعاتی یافته های جستجوی گوگل دسترسی داشته باشین. یافته های جستجو رو طبق منطقه، گروه بندی، زبون و پارامترهای دیگه می تونین ببینین. گوگل ترندز به شما اجازه میده تا یه کلیدواژه مشخص رو بررسی کنین یا اینکه چندین عبارت رو باهم مقایسه کنین.

گوگل ترندزابزار تکمیل خودکار متن گوگل (Google Autocomplete): حتماً واسه شمام قبل اومده که در بین تایپ یه عبارت در موتور جستجوی گوگل تماشاگر پیشنهاد قسمتای باقی مونده عبارت به شکل خودکار باشین. از این روش گوگل ً تلاش می کنه تا عبارتای پرکاربرد رو که از طرف بقیه کاربران هم جستجو شدن به شما پیشنهاد بده.

وسیله Google AutocompleteابزارGoogle Adwords Keyword Planner: واسه به کار گیری امکاناتی که این وسیله بهتون میده نیاز نیس هزینه ای کنین و تنها داشتن حساب کاربری گوگل کافیه.

کیورد پلنر

در این وسیله پس از واردکردن کلیدواژه دلخواه، گوگل تعداد دفعاتی که این کلیدواژه جستجو شده رو به همراه وضعیت رقابت این کلیدواژه نمایش میده. این وسیله هم به شما امکان فیلتر کردن نتیجه ها رو طبق زبون، موقعیت جغرافیایی، نوع دستگاهی که با اون جستجو انجام شده و موارد دیگری رو میده.

به احتمال زیاد بامطالعه روشایی که در بالا گفتیم این دید تو ذهن شما بوجود اومده که با اختصاص مقداری زمان میشه سخت ترین کلیدواژها رو هم قبل بینی کرد.

اگه هم در بین انجام این کار با سئوال یا مشکلی روبرو شدید، خوشحال میشیم این موارد رو در قسمت نظرات با ما و بقیه کاربران به اشتراک بذارین.

یافته های صفحه ای جستجوی گوگل پیوسته درحال تغییر بوده.فوت وفنا و تاکتیکای که انگار تا همین چند وقت قبل از اهمیت بالایی واسه کسب رتبه گرفتن در صفحه یافته های جستجو برخوردار بوده با یه تغییر در الگوریتمای گوگل به شکل کلی منسوخ می شن. یکی ازشیوهای تازه و غیرعادی واسه سئو و بهینه سازی سایت ایجاد لینک در مزرعه لینک یاLink Farmه.

از نام مزرعه لینک میشه فهمید که در دل چیزی می گذره ما هم در اولین بار پس از شنیدن این نام به فضای پر از لینکای جور واجور فکر کردیم که گمانمان اون اندازه هم به دوراز واقعیت نبوده. همون گونه که می دونین یکی از برگ خریدهای مهم واسه رتبه بندی سایتا در گوگل تعداد و کیفیت لینک هایه از آن بیرون یا وارد می شوده.

گوگل به عنوان اولین موتور جستجو از توانایی لینک سازی سایتا به عنوان ملاکی واسه محبوبیت و رتبه اونا به کار گیری کرد اینطوری بقیه موتورهای جستجو هم لینک بیلدینگ رو به عنوان شاخصی واسه امتحان کیفی خود در نظر گرفتن و صاحبان سایتا رو مجاز به به کار گیری لینکای ورودی خود واسه تقویت معروفیت و رتبه سایتشان کردن .همین مطلب پس از یه مدت زمینه ای شد واسه به وجود آوردن اتفاق ای به نام Link Farm یا مزرعه لینک.

در ادامه این مطلب به شما بیان هستیم که مزرعه لینک چیه و به کار گیری این مزارع لینک سازی چه تأثیری بر روند سئو و بهینه سازی سایت شما داره.

مزرعه لینک چیه؟
مزارع لینک رو میشه به عنوان یکی از راه های سئو کلاه مشکی شمرد که در اون دسته ای از سایتا به شکل مشترک به هم دیگه لینک دهی می کنن و یا درازای پرداخت پول به یه سایت به طور مصنوعی و عجیب Inbound Link دریافت می کنن.

انگیزه از اینجور لینک دهیای این هستش که با فریب موتورهای جستجو در زمان کوتاهی سایت هدف به عنوان سایتی محبوب و باکیفیت شناسایی شده و درنتیجه در رتبه های بالاتر یافته های صفحه جستجو قرار گیرد.

واقعا به تصور بیشتر افراد تازه کار مزارع لینک تند ترین روش واسه افزایش لینکای ورودی هستن.با این اوصاف موردی که دور ازنظر می مونه این هستش که یه مزرعه لینک تنها کمیت لینکای وردی یه سایت رو افزایش میدن درحالی که بر کیفیت لینکا اثر مثبتی نداره.

در ادامه بخونین: معرفی وسایل سایت Ahrefs که واسه سئو به اون نیاز دارین
تغییرات پیوسته الگوریتمای گوگل دلیل شده که دیگه بشه مثل گذشته چشم بسته از هر سایتی لینک گرفت پس این روزا موتورهای جستجو به خاص گوگل به کار گیری مزرعه لینک رو به عنوان روشی اسپم شناسایی می کنن و در صورت به کار گیری نتیجه ای به جز جریمه سایت خطاکار به دنبال نداره.

به چه دلیل باید از به کار گیری مزارع لینک یا Link Farm دوری کنیم؟

همون گونه که میدونیم لینکا به دودسته داخلی و خارجی تقسیم بندی می شن.وقتی که شما به جستجوی عبارت یا عباراتی می پردازید موتور جستجوی گوگل طبق کیفیت و کمیت لینکای دریافتی به وسیله صفحات سایت رو در رتبه بندی یافته های اثر میده.در نگاه اول شاید خیال کنین که تعداد لینک بیشتر به معنی قرار گرفتن در جایگاه بهتر یافته های جستجو هستش.اما کیفیت و رابطه محتوایی سایتای که به همدیگه لینک میدن هم به اندازه کمیت لینکا اهمیت دارن.

با در نظر گرفتن این که لینکا به دودسته فالو و نوفالو دسته بندی می شن.لینکای فالو مثل امتیازهای هستن که از یه سایت به سایت شما داده می شن.پس هر چی تعداد لینکای فالو بیشتری به سایت شما داده شه احتمال کسب امتیاز هم افزایش پیدا می کنه.برعکس لینکای نوفالو نتیجه متفاوتی دارن و دریافت اونا به شکل راست دلیل افزایش رتبه سایت شما نمیشه. اما در معادلات الگوریتمی موتورهای جستجو هر چیز به این سادگی نمیشه بعضی وقتاا لینکای فالو تحت اثر عوامل خاصی میتونن به شکل برعکس به رتبه سایت شما اثر بشدت منفی بذارن.

گوگل از ملاکی به نام عصاره لینک یا Link Juice واسه امتحان قدرت لینکای خارجی به کار گیری می کنه.واقعا وقتی که یه سایت به شما لینک میده یه تیکه از اعتبار خود رو به شکل لینک با شما به اشتراک میذاره و دلیل افزایش اعتبار رتبه شما می شه.

در ادامه بخونین: شکلای جور واجور روشای لینک بیلدینگ

با در نظر گرفتن شناخت نسبی که کارشناسان سئو از الگوریتمای گوگل دارن بر این باور دارن لینکای نوفالو ارزشی به سایت مقصد منتقل نمی کنن و تنها لینکای فالو قادر به افزایش اعتبار سایتا هستن.از طرف دیگه هر چی تعداد لینکای خارجی زیاد شه ارزش عصاره لینک هم کاهش پیدا می کنه.

علاوه بر این قسمت بیشتر محتوای مزرعه لینک لیستی بلند از هایپر لینک هایه که به سایتای دیگه هدایت شدن بیشتر این لینکا الابختکی و به طور کاملً جز مربوط به یکدیگر انتخاب می شن این از دست دادن موضوعی میان اونا به همراهی حجم بالای از لینکای خروجی سایتای مزرعه لینک دلیل می شه که گوگل سایتای که از این مزرعها به کار گیری می کنن رو جریمه کنه.
واقعا باید به این اعتراف کنم که مزارع لینک با اینکه تند ترین روش واسه دریافت حجم بالای از لینکای خارجی هستن.اما بدترین و بی کیفیت ترین لینکا رو واسه شما به ارمغان میارن.

جمع بندی کلی:
ایجاد مزارع لینک یا لینک فارما یکی از راه های تا به اندازه ای قدیمی و منسوخ هستش که فقط به هدف افزایش کمیتی لینکای ورودی به سایتا و فریب سرچ انجینا ساخته می شه.این مزارع لینک هر بار به شکل و تبلیغات جدید تلاش در فریب افراد تازه کار رادارند و با ارائه یافته های رشد موقعیتی تلاش دارن تا کارایی خود رو نمایش بدن.

با اینکه در چند سال گذشته با بروزرسانیای پشت سر هم الگوریتمای گوگل و بقیه موتورهای جستجو این سایتا با جریمه زیادی روبه رو شدن و به کار گیری اونا نه فقط فایده ای به همراه نداره بلکه به دلیل دریافت اندازه زیادی لینکای خروجی از اونا و نبود رابطه محتوایی اونا با یکدیگر خسارات سنگینی به سایتای نامبرده وارد میاره.

بااین حال روشای وجود دارن که با اینکه به تایم زیاد و مدیریت بیشتری لازمه اما بسیار پایدارتر بوده و لینکای باکیفیت هم واسه سایت شما داره.

به این مطلب رای به این

روش لینک سازی داخلی و ربط داشتن لینکای داخلی در مطالب شما، یه تیکه از بالا رفتن کاربران سایتا در مرورگرها هستش. این لینکا رو بیشتر بک لینک می گن. این لینکا نقشی کلیدی در رابطه بین مطالب و مقاله های وب سایتتون و هم یه پارامتر مهم در بهینه سازی و ارتقای سایت هستش. بهینه سازی لینکای داخلی نه فقط به کاربران کمک می کنه تا فرصت بازدید از بقیه صفحات سایتتون رو به دست بیارن؛ بلکه می تونن به شکل حرکت خزنده جستجوگرها در صفحات سایتتون و طبقه بندی اونا نقش مهمی رو داشته باشن. این نکته رو هم مورد توجه بذارین که همراه با بالا رفتن سرعت سایت می تونین کمک بسیاری به بهتر ایندکس شدن مطالب و داده های سایت و هم باعث رضایت بالاتر و افزایش تجربه کاربری یا User Experience در بین بازدیدکنندها شه. در این مقاله به ۱۰ عامل از مؤثرترین عوامل درباره کارکرد لینک داخلی با هدف ارتقای و بهبود سئوی داخلی با جفت و جور کردن لینک سازی منظم روی سایتتون، واسه شما علاقه مندان به خرید بکلینک می پردازیم.

تعداد مطلب
در فاز اول تعداد مطلب و داشتن مطالب باکیفیت، یکی از اصلی ترین جنبه های در ایجاد لینکای داخلی و به وجود آوردن یه روش در ایجاد لینکه. عده خیلی از کارشناسان این موضوع رو یکی از اصلی ترین عوامل جهت لینک سازی داخلی به حالتی اصولی می دونن که به آسونی به شما امکان میده لینکای داخلی رو بسازین. مطالب و موارد و موضوعات دیگری که شما ایجاد می کنین در گسترش کیفیت بخشایی که از اهمیت بیشتری براتون برخورداره؛ مناسب تر هستش. قبل اینکه بین مطالب رابطه برقرار کنین باید روش محکم و مفیدی رو مشخص کنین. این روش در بهبود و ارتقای پتانسیل کیفیت لینکای داخلی مورداستفاده قرار میگیره.

لینک دادن در صفحه اصلی به مهم ترین مطالب
یه برتری مهم واسه بازدیدکننده و سئو سایت لینک دادن به محبوب ترین مطالب در صفحه هستش. یکی از قسمتای اصلی و گسترده در ترافیک سایت شما بازدید از صفحه اصلی سایتتانه، با داشتن این لینکا در صفحه اصلی یا صفحات لندینگ پیج می تونه دیدگاه کاربر رو تغییر داده و اونو به باز کردن اون تشویق کنه. این صفحات عادی و در رابطه رو میشه با ابزارهایی مثل گوگل آنالیتیکس تعیین کرد. صفحاتی که بالاترین بازدید و طویل ترین تایم متوسط رو دارن، مناسب ترین گزینه جهت لینک سازی و ایجاد لینک داخلی به حالتی اصولی رو دارن که خوب موردتوجه و پسند کاربر قرار میگیره.

لینک سازی متنی
لینکایی که داخل یه متن وجود دارن در بیشتر موارد به لینکایی که به تنهایی هستن ترجیح داده می شن. به این علته که این لینکا به وسیله موارد متنی محصورشده ان. این مورد مرورگرها رو واسه در نظر گرفتن متن قبل و بعد از لینک به عنوان معیاری واسه ربط داشتن کمک می کنه. هم اینکه لغات کلیدی رو میشه به این صورت داخل متنا لینک دار کرد (البته به حالتی اصولی، نه به حالت اسپم وار). به وسیله این روش لغات کلیدی با لینکای داخلی موجب می شه تا تو ذهن کاربر بهتر جای بگیره. گوگل ردیابی این متنا رو در جهت پایین آوردن تعداد لینکای اسپم در نمایش جست وجوها صورت میده. پس به خاطر این، اگه می خواید امتیاز مناسبی در یافته های مرورگرها به دست بیارین؛ باید لینک داخلی شما با موضوع در رابطه بوده و به حالتی اصولی در متنا گذاشته شن.

لینک سازی با تعداد مناسب
هر مرتبه ای که لینکی رو به وجود می یارید، اعتباری خاص به صفحه لینک شونده اختصاص می دین. درصورتی که مثلا از صفحه اول تعدادی لینک رو به یه صفحه خاص با موضوعی خاص به این از دیدگاه مرورگرها اندازه اعتبار صفحه اول رو به اون موضوع خاص دادین. پس به این معنا که با هر لینک میزانی اعتبار ارائه می شه باید تعداد لینکا در سطحی مناسب حفظ شه و از راهکارهای اسپم و سئو برخوردار نباشه و به دوراز اونا باشه. از این دیدگاه، تعداد لینک داخلی بالا قاعدتاً می تونین موجب گیج کردن کاربر شه. تو یه سایت با چهارچوب داخلی مناسب بیشتر آدما به دنبال مطالب مناسب و دارای کیفیت بالا هستن. تو یه سایت در صورت لینک سازی بسیار واسه یه بازدیدکننده تو یه صفحه، اون کاربر گیج می شه و یا موجب دل زدگی ایشون واسه خوندن اون مطلب می شه.

افزایش اعتبار در لینک سازی داخلی
اگه از یه سری از صفحات کوچیک تر به خاطر ایجاد لینک به قسمتای مهم تر به کار گیری کنین درمجموع بهتر هستش. بهبود اعتبار صفحات موقع جستجو در یافته ها از آثار این عمل هستش. به وجود آوردن یه راه اصولی با لینک سازی میان مطالب سایت هم کاربران رو کمک میرسونه و هم اینکه به جستجوگرها به خاطر خزیدن و ایندکس کردن مطالب و دادهاتون کمک کرده و روی اون اثر میذاره.
مثلا: ممکنه شما بخواین به یه صفحه اعتبار بالاتری به این. واسه این منظور می تونین یه بخش جدید (که ممکنه به شکل پست یا صفحه یا هر متنی در هرجایی از سایت باشه) که با صفحه دلخواه ربط داره رو به وجود بیارین. وقتی یه لینک داخلی از این مطلب جدید به صفحه مورد توجه اختصاص می دین؛ بالا رفتن اعتبار اون صفحه شروع می شه.

به اشتراک گذاری اعتبار صفحات
تعدادی از مهندسین سئو بر این باور هستن که لینک سازی از یه صفحه عادی و مورد اقبال به یه مطلب پایین، از بهترین راهکارها به خاطر به اشتراک گذاشتن اعتبار و ارتقای اون مقاله و مطلب پایین هستش.
مثلا: لینکی داخلی از یه صفحه با تعداد ۱۰۰ مورد بازدید به شکل روزانه به یه صفحه دیگه با یه یا دو بازدید در هرماه می تونه موجب اقبال بیشتر به صفحه دوم شه. درصورتی که مطالبی دارین که در سایتتون به فراموشی سپرده شده و در انتهای سایت شما به چشم نیایند، این عمل واقعاً جوابگو هستش. جستجوگرها و مرورگرها فقط در صفحات وب به شکل مجموعه مراتبی عمل خزیدن رو صورت میدن. رباتایی که صفحاتی بااعتبار و امتیاز پایین رو به وسیله صفحات محبوب و عادی می گیرن ممکنه موجب ایندکس کردن اون صفحات شه و این موضوع بهبود صفحات بااعتبار پایین تر رو داره.

ارزش افزوده لینک داخلی
چگونگی لینک سازی داخلی باید طبق ارزشی باشه که شما واسه خواننده در نظر می گیرین.
مثلا، لینک کردن به یه مطلب با داده ها و جزییات بیشتر نسبت به یه موضوع با توضیحات کوتاه بسیار مناسب تر هستش. اگه به کاربران خود مطالبی رو به این که بیشتر مورد اقبالشان قرار گیرد مناسب تر هستش. جستجوگرهایی مثل گوگل باید تمرکزشون رو به جای کمیت روی کیفیت قرار داشته شه. بیشتر الگوریتمای به کاررفته در مرورگرها مثل الگوریتم پاندا این نکته رو بیان می کنه که چیجوری سایت به وسیله کاربر رو بازدید می کنه. بجای اینکه بر این موضوع که جستجوگر رو به صفحات خاص ای هدایت کنیم تمرکز کنین، این مطلب رو تصور می کردین که اگه ربات گوگل یه آدم بود به چه راه صفحات رو مورد بازدید قرار می داد.

چرخه طبیعی در سایت
لینک سازی داخلی که صورت می دین می تونه به عنوان یه چرخه در سایت از صفحه ای به صفحه دیگه در نظر گرفته شده باشه. در بهینه سازی از روی قانون، در داخل سایت به یه انتقال کامل و متحد از صفحه اصلی به دیگر صفحات به شکل اصولی نیاز دارین. فهرست کتابا رو در نظر بگیرین، ربط داشتن فصلای یه کتاب به مثل چرخه ای طبیعی در اون کتاب هستش. درصورتی که خواننده رو از فصل ۱ به فصل ۱۰ لینک کنین خواننده شما بخش بزرگ مطلب اصلی رو از دست میده. هر لینک پشت سر هم باید بازدیدکننده رو از یه تفکر سردرگم و مبهم به یه تفکر هدایت کننده و اصولی هدایت کنه. رعایت و دنبال کردن چرخه طبیعی و ایجاد لینک داخلی خوب، می تونین فرد گیج شده در مرور صفحات دودل شده رو واسه بازدیدها و سر زدنای بعدی حفظ می کنه. نگفته نمونه که ً شما نمی خواید لینکای سایتتون مبهم و منتشر وجود داشته باشه.

متن درست انکر لینک داخلی (Anchor Text)
انکور درواقع (anchor) یه متنه که تو یه لینک به حالت عنوان به کار میره. بعضی وقتا بعضی از افراد با تفکر به افکار سئو مشکی یا نداشتن اطلاعات کافی و درست انکر تکستایی گول زننده بوجود میاره. راهکارهای مختلفی به خاطر ایجاد انکر تست با در نظر گرفتن گسترش و جنس فعالیت سایتتون می تونه به کار رود. بیشتر آدما به انچر تکستای کلی و عادی مثل ”اینجا کلیک کنین“ یا ”بیشتر بخونین“ اعتماد می کنه. مسئله ای که باید در مقابل اون احتیاط رو حفظ کنین، تطبیق و موافق کردن لینک داخلی با لغات کلیدی هستش. در بیشتر موارد گوگل جریمه ای واسه این سایتا به دلیل انجام این عمل در نظر میگیره. مثلا؛ لینک سازیای خود رو با کلمه ”طراحی سایت به عنوان ادامه مطلب نمی تونی که درج کنین اما همین کلمه در لغات کلیدی در اون مقاله هم به کاررفتهه.

اهمیت رنگ
بعضی از مهندسین و متخصصین سئو روی کلیک و یا نبود کلیک کاربر روی لینک داخلی اثر رنگ رو تایید و تأیید می کنن. لینکا باید حتماً روشن و شفاف باشن و واسه بازدیدکنندگان الهام بخش باشن و لینکا نباید به متن عادی شما مثل باشه. از دیدگاه مرورگرها رنگ لینکا هیچ اهمیتی نداره. از دید خزندهای وب؛ هر رنگی مناسبه. جستجوگرهایی مثل گوگل و بینگ بیشتر به دنبال اندازه مرتبت بودن لینک به متن هستن و براشون مهمه. این موضوع رو مورد توجه بذارین که هرگونه راه حل غیرمنطقی مثل تطبیق کردن یا موافقت رنگ متن لینک با قبل زمینه یا مخفی کردن لینکا به هر حالتی موجب بالا بردن خطر پنالتی یا جریمه شدن سایت در گوگل می شه. راهکارهای بیان شده رو نمیشه ترفند حساب کرد چون از آن به عنوان سئو مشکی به کاررفته و از برگ خریدهای اسپم (سئو غیراخلاقی) در بهینه سازی سایت یاد می شه و در نظر گرفته می شن.

نتیجه گیری از لینک سازی داخلی
یکی از راحت ترین و مهم ترین راهکارها به خاطر بهبود سئوی داخلی و هم اینکه سئوی خارجی لینک سازی داخلی هستش. این مسئله سرمایه گذاری در سایت هستش، با اینکه ممکنه خسته کننده به چشم آیند. با اضافه کردن هر بخش جدید در سایت، پستا و صفحات مهم واصلی شما باید به ذهن سپرده شه، که ممکنه به موضوعی که در حال نوشتن اون می باشین در رابطه باشن. می تونین با اضافه کردن لینک سرعت رسیدن به اهداف خود در سایت رو زیاد کنین. تنها باید مطمئن شین که این عمل رو زیاد تکرار نکنین، چون می تونه اثری منفی در سئو سایت داشته باشه درحالی که باید اثر اون مثبت باشه. با اینکه انجام اصولی این راه حل کمک زیادی به کاربر و بازدیدکننده انجام میده، علاوه بر اون به مرورگرها در انجام جستجوی خود کمک می کنه تا راحت تر صفحات سایت رو بازدید کنه.

با ترافیک کم سایت خود مشکل دارین؟ ، اولین کاری که می تونین واسه بهبود ترافیک طبیعی (ارگانیک) سایت خود انجام به این ، کار کردن روی سئوی صفحات (On Page Seo) و سئوی کلی سایته و یکی از مهم ترین نکات در این مورد لینک سازی داخلی سایته.

سایت خوب بیشتر از چند هزار بازدید صفحات به شکل ماهیانه داره و 80% ترافیک ما ارگانیک (ترافیکی که در اثر تبلیغات نباشه) است. اینجور آماری بدون وجود محتوای با کیفیت و سئوی حرفه ای ممکن نبود. امروز ، در مورد یه عامل سئوی مهم که در بهبود کلی سئوی سایت شما و در نتیجه در بهبود رتبه طبیعی شما کمک بزرگی می کنه ، یاد می گیرین.

لینک سازی داخلی یکی از عواملیه که به وسیله صاحبان وبسایتا و آدمایی که محتوا رو می نویسند ندیده گرفته می شه.

لینک سازی داخلی در سئو چیه؟
وقتی که از داخل پست یه سایت لینکایی به پستای دیگه همون سایت داده می شن ، به این کار لینک سازی داخلی می گن. لینکای داخلی به موتورهای جستجو کمک می کنن به طور موثرتری داخل صفحات سایت بخزند. علاوه بر این ، این لینکا رفتن از یه صفحه به صفحه دیگه رو هم راحت تر می کنن.

بذارین با یه مثال بگیم:
فرض کنین یه صفحه اینترنتی دارین که حدود 10 بک لینک از دامنه های دیگه دریافت کرده. حالا که صفحه در موتورهای جستجو رتبه بالایی گرفته ، کاری که می تونین انجام به این اینه که از آن صفحه با رتبه بالا ، به دیگر صفحات سایت خود لینک بزنین و پس به اون صفحات که هنوز از نظر بک لینک قوی نیستن ، اعتبار به این.

واسه ایجاد یه سایت قوی ، باید مطمئن شین که همه صفحات وبسایتاتون دارای لینک داخلی بوده و اینجاس که فوت وفن لینک سازی داخلی وارد میدون می شه.

یه نمونه خوب از ساختار لینک سازی داخلی عالی و محکم سایت ویکی پدیاه و هممون میدونیم رتبه ویکی پدیا در موتورهای جستجو چقدر بالاس.

حالا ، از اونجایی که در مورد لینک سازی داخلی چیزایی فهمیدین ، وقت اینه که نکات و ترفندهای پیشرفته انجام درست این فوت وفن رو یاد بگیرین.

چیجوری لینک سازی داخلی رو شروع کنیم؟
قانون اصلی لینک سازی داخلی اینه که صفحات باید از نظر محتوایی به هم در رابطه باشن. هر موقع امکان داشت ، از مزیت لینکای داخلی با به کار گیری انکر تکست بهره ببرین.

نمایش پستای در رابطه پس از پایان هر پست
پستای محبوب در نوار بغل دستی (ساید بار)…
دو مورد بالا بعضی از آسون ترین روش ها واسه اضافه کردن لینکای داخلی به یه صفحه سایت هستن. در اکوسیستم وردپرس ، می تونین از افزونهای وردپرسی واسه لینک سازی داخلی تند کمک بگیرین. در سایت خوب راهنمایی واسه لینک سازی داخلی هست که یه نقطه شروع خوب واسه شماس. می تونین به ویکی پدیا به عنوان الگو نگاهی بندازین و ببینین که تو یه مقاله 1200 کلمه ای 7 الی 10 لینک داخلی اضافه شده. تا وقتی که لینکای داخلی از نظر محتوا به هم در رابطه باشن و واسه کاربران به درد بخور واقع شن ، هیچ محدودیتی واسه اونا وجود نداره.

من معمولا وقتی که در حال نوشتن یه قطعه محتوا هستم یا موقعی که اعتبار اون محتوا رو سبک و سنگین میکنم ، لینکای داخلی رو اضافه می کنم. اگه واسه سایت خود یه ویرایشگر دارین ، باید به اون آموزش به این تا موقع ویراستاری محتوا ، لینکای داخلی رو به اونا اضافه کنه.

تازگیا ، من افزونه سئوی خود رو از ورژن رایگان Yoast به ورژن تجاری اون تغییر دادم و این ورژن یه ویژگی واقعا عالی به نام “لینک بندی داخلی Yoast” داره که مقالات مرتبطی که یه فرد می تونه به داخل مقاله اش اضافه کنه رو پیشنهاد می کنه.

اگه می خواید به سایت خود که دارای بیشتر از 200 پسته لینکای داخلی اضافه کنین ، این افزونه زمان زیادی رو واسه شما صرفه جویی می کنه.

اما پس پستای قدیمی چه می شن؟
چیجوری میشه صفحاتی رو پیدا کرد که از صفحات دیگه به تعداد کم لینک گرفتن و یا صفحاتی که داخل اونا به تعداد کافی از لینکای داخلی به کار گیری نکردین؟ در بخش بعدی ، چگونگی شناسایی اینجور صفحاتی رو یاد می گیرین. وقتی این صفحات رو شناسایی کردین ، می تونین ویراستاری اونا رو شروع کنین.

پیدا کردن صفحات با لینکای داخلی ورودی یا خروجی کم
لینکای ورودی کم
بهترین روش واسه شروع بهبود بخشیدن به وضعیت لینک سازی داخلی ، شناسایی صفحاتیه که کمترین تعداد لینکای داخلی رو دارن. هر صفحه باید دست کم 1 تا 2 لینک داخلی داشته باشه (که منبع اونا صفحات دیگه هستن). واسه این منظور ، از وسیله بررسی سایت SEMRUSH کمک می گیریم. تا کنون بارها در مورد SEMRUSH صحبت شده و این وسیله سئوییه که من سال هاست ازش به کار گیری می کنم. اگه از شمام از مشترکین اون هستین ، پس از ویژگی اون واسه پیدا کردن صفحات با لینکای ورودی کم به کار گیری کنین یا می تونین بخش بعدی که در اون چگونگی انجام کار با به کار گیری افزونه سئوی Yoast رو توضیح داده ام بخونین.

کسائی که کارت اعتباری فرامرزی داشته باشن می تونن وسیله SEMRUSH رو به شکل به طور کامل رایگان به مدت 14 روز دریافت کنین.(این هدیه رایگان 300 دلار ارزش داره).

سایت خود رو در قسمت Site Audit در داشبورد SEMRUSH وارد کنین
یه بررسی سایت کامل انجام به این (ورژن آزمایشی هم اجازه انجام این کار رو به شما میده)

روی issues کلیک کنین و در پایین بخش Notices آپشنی رو مشاهده می کنین که نوشته س “X pages with only one or less incoming internal links” (تعداد صفحاتی که فقط 1 لینک داخلی و یا کمتر دارن).

روی اینکه کلیک کنین لیست صفحاتی رو می بینین که به توجه شما نیاز دارن.

علاوه بر اینکه از این توانایی به کار گیری می کنین ، چند اقدام دیگه هم انجام به این:

بسیار ، حالا بذارین به سراغ دیگه قسمتای این پازل بریم و صفحاتی که در اونا می تونین شروع هم اینکه کردن لینکای داخلی بیشتر کنین رو شناسایی کنیم.

چگونگی شناسایی صفحات با تعداد کم لینکای داخلی خروجی
واسه این منظور ، از ورژن حرفه ای افزونه سئوی Yoast به کار گیری می کنیم. ورژن حرفه ای این افزونه به شما امکان شناسایی صفحات با لینکای داخلی ورودی کم رو هم میده (من وقتی داشتم این بخش رو می نوشتم متوجه این موضوع شدم).

از بخش سئو » وسیله ها ، روی دکمه شمارنده پیوند متن کلیک کنین و به قسمت ویراستاری پستا در بخش ادمین سایتتون برید ، در این بخش همه پستای وبلاگ شما لیست شدن.

اینجا ، دو ستون جدید می بینین که تعداد لینکای داخلی خروجی و تعداد لینکای داخلی ورودی به پست رو نمایش میدن. (واسه درک بهتر تصویر پایین رو ببینین).

اینجا می تونین ستونا رو به شکل صعودی یا نزولی تعداد لینکا منظم کنین. به هر حال ، یه ویژگی که جاش در تعداد لینکای داخلی خالیه ، توانایی دیدن پست هاییه که به اون مقاله لینک شدن. اما می تونین این کار رو با به کار گیری یه افزونه وردپرسی دیگه به نام WP Ling status انجام بدیم که جزء افزونهای تجاریه و نیاز به پرداخت هزینه داره. این افزونه شاید مدتیه که به روز رسانی نشده.

واسه وبسایتای وردپرسی می تونین مشکل رو با به کار گیری نسخه تجاری Yoast SEO تندی شناسایی کنین. همه وبسایتای دیگری که با به کار گیری وردپرس یا بلاگ اسپات ایجاد نشده ان باید واسه پیدا کردن اینجور صفحاتی از SEMRUSH به کار گیری کنن.

وقتی اینجور صفحاتی که تعداد کمی لینکای داخلی ورودی یا خروجی دارن رو پیدا کردین ، نصف کار شما انجام شده. از اینجا به بعد ، باید روی به روز رسانی پستا به خاطر بهبود ساختار لینک سازی داخلی خود تمرکز کنین.

شاغلان در بخشای جور واجور وب شاید نظرات متفاوتی در مورد این موضوع دارن اما من فکر می کنم ابن اصطلاحیه که در مبحث سئو بسیار خوب درک می
شه.
کلا لینک سازی داخلی یعنی؛ برگشت دادن تو یه صفحه از دامنه به یه صفحه دیگه از همون دامنه.
لینکها ممکنه بازدیدکنندگان رو به بخشای اصلی سایت وصل کنه (درست مثل لینکهای بالای همین صفحه که شما رو به دسته سئو، اصول و مبانی سئو و… میبرن.) و یا به مطالب و نوشته های مربوط به همون صفحه، اشاره داشته باشن. (مثلا: 22 اصل ساده و لازم که واسه سئو…)

در این مقاله می خوام به بررسی حالت دوم بپردازم؛ هرچند این کار من به این معنی نیس که حالت دوم اهمیت بیشتری نسبت به پیشرفت معماری سایت داره بلکه به این دلیله که این تاکتیک سئو هرروز بیشتر به کار گیری میشن و هم اینکه، این نوع از لینک سازی داخلی کلا به وسیله نویسندگان و ویرایش کنندگان سایت انجام می شه و نه یه تیم متخصص!

لینک سازی داخلی

به چه دلیل لینک سازی داخلی مهمه؟
به گفته جیسون مک گورن دلیل کلی اون اینه که لینک سازی داخلی یکی از راه هاییه که صاحبان تارنما از راه اون می تونن به گوگل و بازدیدکنندگان بگن که کدوم صفحه از مطالب تارنما مهمه.
هم اینکه جیسون به این نکته اشاره میکنه که:

«از چشم انداز هدف دار، اینکار به صاحبان تارنما کمک می کنه که بین مطالب پربازدید و مطالب سودآورشان رابطه برقرار کنن.»

مثلا ما میتونیم با هدف افزایش بازدید یه اتفاق یا یه تبلیغ ثبت شده در تارنمایمان در یم مطلب محبوب یا یه مطلب همیشه سبز وبسایتمان (مطالب همیشه
سبز مطالبی هستن که به طور منظم و واسه همیشه ترافیک جذب می کنن.) به نشانی اون اتفاق یا تبلیغ لینک بدیم.

هم اینکه دلایل دیگری واسه لینک سازی داخلی هست :

مخاطبان شما گزینه های بیشتری واسه مطالعه پیدا میکنن. مثلا : اگه شما در حال نوشتن یه مطلب در مورد سرویس جدیدی در توییتر هستین و در گذشته هم یه مطلب خود در مورد توییتر نوشته اید پس به اون مطلب لینک به این. این کار باعث گسترش بیشتر مطالب قدیمی شما می شه و هم اینکه کزینهای بیشتری واسه مطالعه رو در اختیار خواننده مطالب میذاره.
رتبه شما در کلمات کلیدی مشخص رو زیاد می کنه. مثلا: اگه ما میخوایم رنک یه صفحه رو واسه کلمه کلیدی « سئو » افزایش بدیم و در اون صفحه از این کلمه هم به کار گیری شده میتونیم به صفحه مورد نظر اشاره کرده و کاربران رو از راه لینک به اون صفحه هدایت کنیم. این کار به گوگل نشون میده که صفحه لینک داده شده به اون عبارت مربوطه.
لینک دهی داخلی به شما کمک می کنه که رویدادها و خدمات پولی تون رو گسترش کنین. اگه ما راجبه لینک دهی داخلی صحبت می کنیم و هم اینکه در آینده نزدیک یه اتفاق خاص و سخنرانی بزرگ در این رابطه برگزار می کنیم؛ نباید فرصت تبلیغ اونو از دست بدیم.
این کار به خزیدن گوگل در سایت کمک می کنه. لینکهای داخلی در مقالات، دسته ها، برچسبا و صفحات باعث بهتر مجموعه شدن سایت در گوگل می شن.
هم اینکه مشاور سئو، مگز سیکورا اضافه می کنه :

سایتهای بزرگ مثلا سایتهای سفر، مطالب خیلی زیادی تولید می کنن که بعضی وقتاا تفاوتهای بسیار کمی با هم دارن. مثلا: «هتلای لوکس نیویورک و هتلای 5 ستاره نیویورک»
در مثال بالا؛ عبارت لوکس و یا لاکچری در هر دو صفحه به کار گیری می شودو درسته که هتل 5 ستاره شک نداشته باشین لوکسه اما هر هتل لوکسی رتبه 5 ستاره رو کسب نکرده. بدون به کار گیری لینک دهی داخلی، این دو مطلب ممکنه گوگل رو گیج کنن؛ به خاص اگه هیچ لینک خارجی به این صفحات اشاره نکنه.

لینک سازی داخلی چیجوری یه عامل قابل توجه واسه رتبه سایت می شه؟
من همیشه مشاهده کردم که لینک سازی داخلی یه تاکتیت بسیار مهم واسه چشم انداز انتشار مطالبه؛ هم اینکه به کار گیری همیشگی از این تاکتیک تاثیر خیلی زیادی در رتبه صفحات مورد نظر من گذاشته.
اما لینک سازی داخلی چقدر به گوگل کمک می کنه؟ من این سئوال رو از چند کارشناس پرسیدم.

جکسون گورن دستیار سئو در starcom mediavest group :
«لینک سازی داخلی بدون شک یکی از مهمترین و ندیده گرفته شده ترین عوامل واسه رسیدن به رتبه های مورد توجه شماس. من فکر میکنم این روش به خاطر این ندیده گرفته که بسیار از سئو کاران باور دارن که احتیاجی به انجام این کار نیس چون فکر می کنن که سایتهای امروزی منوهای جایابی بسیار کاملی دارن و نیاز کاربران و موتورهایجستجو رو برآورده می کنن.

حتی این روزا با بهینه سازی ساختارهای جایابی داخلی تارنما تونستم یافته های زیادی رو واسه کاربران به رامغان بیارم.»

مگز سیکورا :
«طبق تجربیات من؛ عمیقا فکر میکنم که لینک سازی داخلی یکی از فاکتورهاییه که وزن خیلی زیادی در الگوریتم گوگل داره.
من با کارآغازها (startups) کار می کنم و در نتیجه فرصت این رو داشتم که تستهای متنوعی رو برروی سایتای به طور کامل جدید انجام دهم. در این تستها مشاهده کردم که تارنماها واسه کلمات کلیدی در لنگر لینکهای داخلی رتبه می گرفتن؛ بدون اینکه هیچ لینک خارجی به این سایتا داده شده باشه. البته منظور من این نیس که این تارنماها با این کار یافته های جستجو بسیار عالی بدست میارن اما همون رتبه هم نشون میده که لینک سازی داخلی بخش بسیار مهمی از سئو هستش.»

مثال : چیجوری میل آنلاین در به کار گیری لینک سازی داخلی شکست خورد.
این مثال مربوط به جام جهانی فوتبال 2014ه. جام جهانی یه اتفاق جذاب واسه کل دنیاست و در نتیجه جستجو خیلی زیادی در موتورهای جستجو در مورد اون انجام می شه. آمار جستجو جام جهانی در گوگل رو اینجا ببینین.
به خاطر این؛ رتبه گرفتن در این دوره واسه ناشران محتوا خیلی با اهمیته چون قبل و در طول این اتفاق شانس این رو دارن که ترافیک خیلی زیادی رو جذب کنن. حتیبسیاری از ناشران در تارنمایشان بخشی اختصاصی واسه این اتفاق ایجاد می کنن. مثل این صفحه در تارنمای گاردین. تارنمای میل آنلاین و بسیاری دیگه از ناشران هم صفحه ای مشابه ایجاد کرده بودن.
در گاردین کلیه مطالب مربوط به این اتفاق به شکل زنده در صفحه نامبرده قرار می گرفت و در همه این مطالب به اون صفحه لینک داده شده بود.
یافته های حاصل بسیار محکم بود و صفحه گاردین رتبه یی خیلی بالایی بدست بیاره. جدول پایین نشون میده که این صفحه در طول چار ماه قبل از مسابقات همیشه جزو 10
نتیجه برتر بوده.

لینک سازی داخلی گاردین واسه جام جهانی

این به این معنیه که گاردین موقعیت بسیار خوبی واسه جذب ترافیک بالا داشته که با شروع شدن اتفاق ثابت شده. این موقعیت بسیار خوب گاردین خیلی راحت با روش هدف دار لینک سازی داخلی بوجود اومده.
در مقابل؛ صفحه میل آنلاین به عنوان یکی از محبوبترین خبرگزاریای انگلیسی زبون (به لطف کلیک پولی) نتونست همیشه در بالاترین یافته های جستجو باشه.
از پایه شکست میل آنلاین در این بود که نتونست به گوگل و کاربران بگه که این صفحه مهمه. نتیجه این بود که همه مقالاتی که میل آنلاین منتشر می کرد با صفحه خودش رقابت می کردن.
در نمودار پایین خط صورتی صفحه قرود و خط زرد مقالات جور واجور مربوط به اتفاق رو در میل آنلاین نشون میدن.

نبود لینک سازی داخلی میل آنلاین واسه کامل جهانی

همونطور که در نمودار بالا می بینیم صفحه فرود میل آنلاین نتونسته رتبه ای بالاتر از صفحه چار گوگل بدست بیاره؛ در حالی که صفحه های مطالب بسیار بیشتر نشون داده شدن؛ هرچند که اونا هم در صفحه اول گوگل نیستش ان.
البته من می دونم که عوامل دیگری هم موثر هستن اما اگه فرض کنیم که هر دو تارنما قدرت برابری دارن پس لینک دهی داخلی اینجا فرق ایجاد کرده.
گاردین نشونه های بسیار روشنی از اینکه کدوم صفحع باید در این دوره لیست شه رو به گوگل داد در حالی که میل آنلاین نتونست هیچ نشونه ای به گوگل بده و به خاطر همین رتبه اش نوسانات زیادی داشت.

چیجوری از لینک سازی داخلی به شکل موثرتری به کار گیری کنیم ؟
من از آن کارشناسان خواستم که مواردی رو واسه ایجاد لینکهای دخلی موثرتر مشخص کنن که می تونین این موارد رو در پایین ببینین.

جیسون مک گورن :
گزارش «بالاترین صفحات» تارنمایتان در سئو موز رو ببینین و از خود سئوال کنین که چند تا از این صفحات به مطالب با ارزش سایت شما لینک شدن.
اگه از وردپرس به کار گیری می کنین افزونهه ایی هست که به شکل خودکار کلمات کلیدی رو به مهمترین مطالب سایت شما لینک می کنن.
شاید کمی پیچیده باشه اما می تونین از اطلاعات سایت SEMRush خروجی بگیرین و با به کار گیری فیلترها و نمودارهای میله ای در نرم افزار اکسل صفحه هایی که رنک بین 5 تا 15 دارن رو پیدا کنین. وقتی مه این صفحه ها رو پیدا کردین در داخل مطالب موجود در تارنمایتان 5 تا 15 لینک جدید به این صفحات بسازین.
وقتی صحبت از لینک سازی داخلی و سئو هستش؛ شش کلمه بسیار اهمیت دارن. این کلمات عبارتند از : جیغ قورباغه ، جیغ قورباغه ، جیغ قورباغه !
مزیت این وسیله در اینه که از راه لینکهای داخلی و سطخ عبارات مشخص می کنه که کدوم صفحه ها به لینکهای داخلی بیشتری نیاز دارن و به کدوم صفخات بیشتر از ارزششان توجه شده.
مگز سیکورا :
من همیشه قبل اینکه لینکی بسازم از خودم می پرسم که: احتمال اینکه کاربر روی این لینک کلیک کنه چقدره؟
هر چی این احتمال بالاتر باشه؛ لینک عصاره بیشتری داره و هم اینکه از نظر سئو هم ارزش بیشتری پیدا میکنه.
در مورد مواردی مثل: جایگاه لینک در صفحه ( در چند جمله اول مطلب باشه یا در قسمت بالای خط ادامه مطلب و…)، فونت و رنگ و البته خود متن لنگر لینک (تعداد حروف و کلمات کلیدی) فکر کنین و هم اینکه نکته ای خیلی با اهمیته که متن انتخابی واسه لینک و مطالب صفحه ای که به اون اشاره می کنین به هم مربوط باشن. همه اینا روی کلیکها تاثیر میذاره و پس عصاره لینک رو تحت تاثیر ثرار میده.
همیشه پیشنهاد می کنم که ذر صفحه اصلی، به صفحات مهم تارنمایتان لینک به این. بسته به شکل هدف دار سئو تارنمایتان می تونین به بخشای محتلف مثل صفحه اجناس و یا دسته اصلی تارنمایتان لینک به این.
من همیشه تلاش می کنم واسه اشاره به یه صفحه خاص از لنگرهای متن متفاوتی به کار گیری کنم اما همیشه توجه می کنم که این لنگرا به موضوع مطرح شده در صفحه فرود بسیار در رابطه و نزدیک باشن. در سایتهای بزرگ، نقشه سایت HTML بخش بسیار مهمی از راه هدف دار لینک سازی داخلیه. نقشه سایت HTML نه فقط به کاربر واسه پیدا کردن صفحه درست کمک می کنه بلکه به پخش تاثیر عصاره لینک در سایت کمک می کنه.
جیمی وایت (مدیر فنی سئو در search laboratory) :
مطمئنا وقتی شما یه مطلب جدید تولید می کنین، مثل وبلاگ تارنما، تعداد زیادی لینک ایجاد می کنین که به صفحات فرود در رابطه و مهم اشاره می کنن. با اطمینان میشه گفت مه هر لینکی که به مطلاب خودتون می دین مزیتی هم واسه صفحه ای که در اون لینک ایجاد کردین داره.
لینکهای داخل مطلب معمولا ارزش بیشتری رو میفرستند چون اونا با کلمات در رابطه محاصره شدن که می تونن واسه رتبه بندی این عبارات در رابطه هم فایده هایی داشته باشن.
در اضافه کردن لینکهای داخلی میونه روی کنین. هر لینکی که شما تو یه صفحه قرار می دین بخشی از قدرت لینک اون صفحه رو میگیره، پس وقتی لینکهای زیادی قرار می دین، هرکدوم از اونا ارزش کمتری پیدا می کنن.

در ادامه راهنماییای بالا می خوام دو مورد رو هم خودم اضافه کنم :

اطمینان پیدا کنین که لینکهای داخلی طبیعی به نظر برسن. لینکها باید به عنوان بخشی از جریان طبیعی یه مقاله به نظر برسن و واسه حواننده بیرون از متن به نظر
نرسند.
مطمئن شین که لینکها ارزش ایجاد می کنن. در لینک سازی، سئو واسه شما یه فاکتوره اما یادتون باشه که لینک باید واسه خواننده هم ارزش بسازه. شاید اشاره به مطالب دقیق تر که در مقاله به اونا پرداخته شده و یا ارائه آمار در رابطه به مطلب پیشنهاد خوبی باشه.
سلام دوستان مقاله امروزمون درباره اصول و قوانین لینک سازی داخلی هستش و میخوایم بطور مفصل درمورد این روش موثر و راه حلای درست به کار گیری اون با شما صحبت کنیم. با من همراه باشین…

لینک سازی داخلی چیه؟
گفتیم یکی از ارکان خیلی مهم واسه معرفی یه صفحه و اعتبار دادن به محتوای اون، لینک دادن به همون صفحه س.

حالا یه وقتی هست که شما از سایتای دیگه، وبلاگا یا شبکه های اجتماعی به اون صفحه لینک میدید؛ یه وقتایی هم این لینک سازی از صفحات داخل سایت خودتون انجام مثل اینجا که داریم راجب لینک سازی داخلی صحبت میکنیم و میخوام بهتون پیشنهاد بدم مقاله لینک سازی حرفه ای رو بخونین که بیشتر واسه بخش خارجی نوشته شده و بدردتون میخوره.

اینجا من یه لینک سازی داخلی خوب به یکی دیگه از مقالاتم داشتم.

لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی چه فایده ای برامون داره؟
به چند دلیل لینک سازی داخلی خیلی خیلی توی کیفیت سایت ما از نظر سئو تاثیر گذاره؛ با هم این چند دلیل رو بخونیم!:

موجب افزایش زمان موندگاری کاربر داخل سایتمون میشه. ( اگه درست و اصولی انجام بشه )
اگه از صفحات خوب سایتمون با یه روش هدف دار درست این کار انجام بشه میتونه لندیگ پیج هامون رو شدیدا قوی کنه.
روند واکشی ( fetch ) محتوای سایتمون رو واسه رباتای گوگلل بسیار راحت تر و تند تر میکنه.
اگه یه سری اصول و قوانین رو توی ایجاد این لینکا رعایت کنیم احتمال پنالتی شدن هم میتونیم بگیم تقریبا نداره.
طبیعتا یه سری اصول و قوانین هست که اگه هم رعایت نشه و فقط بیام بدون در نظر گرفتن موضوعی شروع کنیم به لینک رد و بدل کردن ممکنه موجب تاثیرات داغون کننده هم توی سایت بشه… ولی نگران نباشین من هستم تا این نکات و قوانین رو خدمتتون بگم که ایشالا بهترین نتیجه رو از لینک سازی داخلی تون دریافت کنین.

یه عدد پیشنهاد !
اگه قصد ایجاد بک لینک و یا خریداری اونو دارین حتما مقاله خرید بک لینک رو بخونین که در این مورد بطور کامل شما رو روشن می کنه.

لینک سازی داخلی حرفه ای

اصول و قوانین لینک سازی داخلی
توی این قسمت حرفه ای ترین لینکایی که میتونیم داخل سایت رد و بدل کنیم رو بهتون نشون میدم و ریزه کاریای لینک سازی داخلی رو هم توی ادامش داریم.

1- تلاش کنین مطالب در رابطه رو به هم لینک کنین.
اولین نکته ای میتونم بهتون بگم اینه که از مطالب در رابطه به هم دیگه لینک سازی کنین. این نوع لینکا خیلی تاثیر زیادی دارن. همونطور که میدونید واسه گرفتن بک لینک بهترین نوعش از سایتای ربط داره، توی این بخش هم همینطوره. تلاش کنین مطالب هم رده با هم تولید کنین و اون هارو به هم لینک به این.

فقط دقت کنین عنوان مطالبتون به طور کامل یکی نباشه که تمرکز کلمه کلیدی رو از یه صفحه روی 2 صفحه نبره و قدرت نیاد پایین.

2- تعداد لینکای خروجی هر صفحه رو مدیریت کنین.
دوستان چون لینک سازی داخلیایی که انجام میدیم لینک فالو ( follow ) هستش، با بالا رفتن تعداد لینکای خروجی یه صفحه اعتبار و قدرت اون شدیدا کم میشه.

به خاطر این پیشنهادم اینه که از 1 تا 5 عدد لینک خروجی واسه هر صفحتون در نظر بگیرین که اونم کیفیتش رو از دست نده.

3- انکر تکست هاتون رو جور واجور در نظر بگیرین.
انکر تکست یا همون عنوان کلمه ای که باهاش لینک میدید، یکی از موثر ترین موارد توی کیفیت لینک سازی داخلیه به خاص تازگیا که گوگل با ارائه الگوریتم پیشرفته پنگوئن، بطور جدی این انکر تکست هارو بررسی میکنه.

انکر تکست چیه؟

یه وقتی همه با کلمه کلیدی یه صفحه بهش لینک میدادن و این بهترین نوع لینک واسه اون صفحه بود. اما الان اینجوری نیس!

واسه اینکه روند لینک سازی تون طبیعی تر به نظر بیاد تلاش کنین با کلمات و عبارات متنوعی به یه صفحه لینک به این؛ این عبارات میتونن علاوه بر کلمه کلیدی تون، عبارات هم معنی با اون، بخشی از کلمه کلیدی، کلمه کلیدی به همراه اضافه کردن چند کلمه به اول و آخرش، نشانی اون صفحه ( url ) و یا اگه میخواید به صفحه اصلی سایت لینک به این حتی اسم برند باشه.

الان توی همین مطلب اگه دقت کنین من با دو کلمه ” لینک سازی حرفه ای ” و ” گرفتن بک لینک ” به یه صفحه لینک دادن این یعنی تنوع توی انکر تکست.

نکته خیلی مهم
دوستان اصلا انکر تکست هاتون رو پس از فتچ شدن تغییر ندین. این موضوع خیلی تاثیر منفی میزاره روی صفحه ای بهش لینک داده شده؛ اگه کل صفحه هاتون هم به یه کلمه لینک دادن به صفحه اصلی، عیب نداره با تولید بک لینکای بیشتر واسه اون صفحه تعادل رو براش برقرار کنین و اصلا به عنوان لینکای قبلی دست نزنین.

مشاوره سئو سایت
در خدمات مشاوره سئو بروز ترین راه حلای سئو رو با شما در بین می ذاریم تا با کمترین هزینه سایت خود رو سئو کنین.

4- لینکایی بسازین که کاربر روش کلید کنه
بهترین نوع لینک سازی رو انجام دادین اگه کاربران سایتتون روی لینکا کلیک کنن. چیجوری لینکایی بسازیم که اندازه کلیک روی اونا زیاد باشه؟

همونطور که توی مورد اول گفتم از صفحات در رابطه لینک سازی انجام به این چون کسی که به مطالعه اون مقاله علاقه مند باشه، احتمالش زیاده که از مقاله های دیگه توی اون زمینه هم دیدن کنه.
کلیک کردن روی یه لینک رو به کاربرتون پیشنهاد به این. نیاز کاربر رو بشناسین و با یه پیشنهاد خوب واسه وارد شدن به یه صفحه نیاز اونو برطرف کنین.
از کلمه هایی مثل اینجا ، ادامه مطلب و … واسه لینک کردن یه صفحه جدا دوری کنین. دیگه دوره این لینکا گذشته و تعادل انکر تکستای اون صفحه مقصد رو هم به هم میزنه.
حتما رنگ لینک هاتون با رنگ محتوا فرق داشته باشه.قوانین و اصول لینک سازی داخلی
5- لینک هاتون رو توی محتوا پراکنده کنین
این خیلی مهمه که لینک سازی بصورت پراکنه توی محتواتون انجام به و یهو یادتون یوفته که باید لینک سازی هم بکنین و توی 2 تا خط بیاد 4 تا لینک بزارید!

لینک سازی رو بصورت نا نتمرکز توی محتوا انجام به این و این چند نکته رو در نظر داشته باشین:

لینکای بالای صفحه از ارش بیشتری دارن ( پس مهم ترین لینک هاتون رو بالای محتوا بزارید )
لینکایی که طولش بیشتر از 2 کلمه باشه بیشتر موجب کلیک شدن میشه.
از تگای سر تیتر h3 و h4 هم می تونین واسه لینک دادن به صفحه ها مهم سایتتون به کار گیری کنین.
روش هدف دار لینک سازی داشته باشین
دوستان علاوه بر نکات و قواعدی که توی قسمت بالا واسه لینک سازی گفتیم و رعایت کردنشون خیلی میتونه کمکتون کنه، داشتن روش هدف دار واسه لینک سازی داخلی خیلی توی نتیجه پایانی موثره

روش هدف دار لینک سازی داخلی

مثلا یکی از راه های هدف دار اینه که شما بیاد توی یه موضوع مقالات مفیدی رو تولید کنین و یه صفحه رو به عنوان منبع واسه اون موضوع در نظر بگیرین و از همه محتواای تولید شده توی اون موضوع به اون صفحه لینک به این… بعد از آن صفحه های مرجعی که واسه هر موضوع در نظر گرفتید، به صفحه اصلی سایت یا به مهم ترین صفحه لینک به این.

این نوع لینک سازی حرفه ای ترین و موثر ترین روش واسه گرفتن بهترین بازخورد توی کلمات کلیدی پر رقابته.

خدمات سئو و بهینه سازی سایت
مجموعه خدمات سئو با جمع بهترین و با تجربه ترین سئو کارای کشور ارائه کننده خدمات سئو سایت بصورت پیشرفته واسه کار و کاسبی شما و اگه فرصت انجام این جوری کار هارو واسه پیشرفت وضعیت سایتتون رو ندارین می تونین اونو به ما بسپارین.