4

دانلود پایان نامه

البته بعضی منتقدان تلاش دارن با حاشیه سازی خبر این اقدام رو به عنوان فعالیتی تبلیغاتی و گرون واسه افکار عمومی منتشر کنن ولی وزیر ارتباطات در توضیحی گفته که واسه فرستادن این جور اس ام اسا هیچ هزینه ای به دولت مجبور نمیشه.

فرستادن پیام تبریک از روش شبکه های اجتماعی مثل توییتر و اینستاگرام به همه ایرانیان در سراسر جهان
روحانی امسال هم مثل سالای گذشته متن پیام تبریک خود رو از روش شبکه های اجتماعی مثل توییتر و اینستاگرام به اشتراک گذاشت تا ایرانیان بیرون مرز کشور که به اونا اس ام اس تبریک نمی رسه پیام تبریک رئیس جمهوری اسلامی ایران رو دریافت کنن.

دیدار از مراکز بهزیستی یا کودکان بی سرپرست
رئیس جمهوری هر سال تنها چند ساعت پس از سال تحویل از یکی از مراکز بهزیستی یا کودکان بی سرپرست بازدید می کنه. اون در سال ۹۳ با نوجوانان و جوانان مجتمع بهزیستی شهدای انقلاب و نوزادان و کودکان شیرخوارگاه شبیر، در سال ۹۴ با سالمندان مرکز نگهداری و توانبخشی پارسایان و در سال ۹۵ با سالمندان و معلولین مرکز توانبخشی خیریه کامرانی شهر قدس دیدار کرد و امسال هم به دیدار معلولان مجتمع خدمات بهزیستی و توانبخشی شهدای هفتم تیر رفت.

بازدید از یک کارخانه یا مرکز تولیدی
روحانی در شروع سال جدید واسه سپاسگزاری از کارگرانی که در طول تعطیلات به فعالیت ادامه میدن تا چرخه تولید کشور از کار نیفتد از یک کارخانه یا مرکز تولیدی بازدید می کنه. اون در سال ۹۴ از کارخانه ها و پروژه های منطقه آزاد قشم و در سال ۹۵ از شرکت علم بنیان «همانندساز بافت» جزیره کیش که فعال در ساخت بافتای طبیعی بدن به وسیله کشت سلولا و مهندسی بافته، بازدید کرد.

امسال هم رئیس جمهور در اولین ساعات سال ۱۳۹۶ هجری شمسی، خط تولید جدید جامدات شرکت داروسازی رازک رو گشایش کرد. در این مراسم از ۶۰ قلم داروی جدید شرکتای دارویی زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان جفت و جور اجتماعی، رونمایی شد.

بازدید از بیمارستانا یا مراکز توانبخشی
اون در سال ۹۳ با حضور سرزده در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) تهران از پدران و مادران شهدا که در بخش مراقبتای ویژه این بیمارستان بستری هستن، عیادت کرد، در سال ۹۴ به دیدار جانبازان مرکز توانبخشی امام خمینی(ره) رفت و در سال ۹۵ از جانبازان بیمارستان نیایش عیادت کرد.

هم اینکه رئیس جمهور هرساله از یک ایستگاه امدادی یا ایستگاه پلیس در جادهای کشور به نشونه ارج گذاشتن به خدمات اونا که در نوروز به جای اینکه در کنار خونواده باشن مشغول خدمت به مردم هستن، بازدید می کنه.

متن کامل سخنان دکتر حسن روحانی به مناسبت عید مبعث
رییس جمهوری، اسلام ستیزان غربی و دوستان نادان و مزدوران وابسته رو لبه های یک قیچی واسه ضربه زدن به آبرو و شون اسلام به عنوان دین رحمت و صلح شمرد و گفت: ریشه اصلی ترور و ناامنی کسائی هستن که رژیم حروم و غاصب صهیونیستی رو در این منطقه ایجاد کردن.

متن سخنان حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار عیدانه جمعی از مسئولان و کارگزاران نظام، سفیران کشورهای اسلامی و قشرهای جور واجور مردم با رهبر انقلاب، به این شرحه:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین

وَما اَرْسَلْناکَ اِلّا رَحْمه لِلعالَمینَ

روز بعثت نبی مکرم اسلام؛ شروع زندگی جدید واسه جامعه بشری رو به همه آدمای آزاده جهان، مسلمونا، ملت بزرگ ایران، حضار محترم ، سفرای کشورهای اسلامی ساکن تو تهران و به ویژه به رهبر بافرهنگ انقلاب اسلامی تبریک و تهنیت عرض می کنم.

یکهزار و ۴۵۰ سال پیش در اینجور روزی زادروز اسلام بود؛ روزی که پیام آور وحی الهی واسه آخرین بار و آخرین دوره،  وحی رو شروع کرد که بعد از ۲۳ سال واسه همیشه نبوت و وحی ختم می شه.

امروز زادروز میونه روی و رحمت واسه همه جهانیان بود. پیامبر هم رحمت واسه مومنان و مسلمونا و هم رحمت واسه همه آدما در سراسر گیتی بود. اون رحمت بود به دلیل اینکه ایمون، دین و راهش رو با اختیار و بدون اکراه به آدمی عرضه داشت که لا إِکْراهَ فِی الدِّینِ. اون پیامبر رحمت بود به دلیل اینکه جوهره پیامش اسلام و سلم بود و آرزو دینش در نام دینش یعنی اسلام پنهانبود.

اون پیامبر رحمت بود واسه اینکه راه اسلام و راه هدایت رو به آسونی در اختیار مردم گذاشت و تنها با گفتن دو جمله شهادتین ملحد تبدیل به مسلم می شد. هرچند ایمون، هدف برتر و بالاتری بود که همه باید دنبال اون باشن اما واسه عضویت در امت اسلامی به اسلام اکتفا می شد.

اون پیامبر رحمت بود واسه اینکه با اون همه حکمت ، تدبیر و اتصالش به وحی الهی و اون که مدینه علم بود اما در عین حال ، در کارا با مردم شور و مشورت می کرد و به همه اصحاب و مسلمونا از این روش شخصیت داد و اونا رو با شور و مشورتی که می کرد، شریک در کار قرار داد.

اون پیامبر رحمت بود واسه اینکه اسرار مردم رو حفظ می کرد و به مسلمونا امر می کرد تا اسرار بقیه رو حفظ کنن و حتی می گفت اگه کسی گناهی در خلوت انجام داد ، حق نداره اون گناه رو واسه دیگری بگه.

اون پیامبر رحمت بود و دولتی رو تشکیل داد که با وجود اینکه در شروع دولت در مدینه ، اکثریت با غیرمسلم بود اما با قانون و پیمان، جوری حکومت مساوی و مساوی ای رو در مدینه به پا کرد که حتی اونا که مسلمون نبودن و به رسالت پیامبر اعتراف نداشتن، به تدبیر ، حکمت، اخلاق، امانت، عدالت و انصاف اون اعتراف داشتن و احساس می کردن که مدینه پیامبر از هر زمان دیگر واسه همه اونایی که ساکن مدینه هستن، امن تره و حکومت با اونا مساوی رفتار می کنه.

پیامبر رحمت بود واسه اینکه باوجودی که بزرگان طوایف بزرگ  اون همه به اون ظلم و ستم روا داشتن اما وقتی اسلام آوردن، عمل گذشته ناصواب دیروزشان رو به رخ اونا نکشید.

اون پیامبر رحمت بود واسه اینکه بین اقشار و طوایف، فرق نگذشت هرچند با فقرا نزدیکتر بود و اونا رو بیشتر دوست می داشت اما هیچوقت بر اغنیا هم خشم نکرد و اونجا که بنا بود ثروت اونا در چارچوب قرار گیرد و کاهش شه، جز طبق شریعت با اموال اونا رفتار نکرد.

اون حتی در جنگ پیامبر رحمت بود. اون زمان جنگ با جربزه می جنگید و زمان صلح با روی گشاده صلح می کرد  اما در میدون جنگ هم عدالت و انصاف رو از یاد نمی بره، هرچند برق شمشیر چشمون اونو فرا نمی گرفت و در میدون جنگ فقط واسه رضای خدا و ادای وظیفه می جنگید اما در عین حال در میدون جنگ هم قانون رو حکمفرا می دونست نه کودک کشی روا بود و نه آب مردم رو مسموم کردن و نه درختان رو قطع کردن و نه انصاف رو زیر پا گذاشتن. حتی در میدون جنگ هم قرآن به اون امر کرده بود که وَلاَ تَعْتَدُواْ إِنَّ اللّهَ لاَ یُحِبُّ الْمُعْتَدِینَ.

اونایی که امروز به ناروا در جهان، اسلام ستیزی و اسلام هراسی رو به راه انداختن یه بار مساوی به مدینه النبی وبه آرزو شهر اسلام نگاه کنن و عدالت، اخلاق و برخورد پیامبر با مشرکان و ملحدان رو مشاهده کنه . اون که  حتی اون روز که در مکه پیروز شد به دشمنان خونین سابقش امان داد و اونا رو بخشید. این اسلام، طرفدار آدم کشی ، تروریسم و خشونته؟!

به چه دلیل به ناروا اسلامی رو که به همه آدما خدمت کرده ، متهم می کنن. اگه امروز علم ، علم و فناوری هست در قرون گذشته این اسلام و مسلمونا بودن که تمدن اسلامی رو بوجود اوردند و علم رو مجانی و بدون منت که زَکَاهُ الْعِلْمِ أَنْ تُعَلِّمَهُ ، در اختیار همه قرار دادن.  مسلمونا تعلیم رو وظیفه و زکات علم می دونستن.

امروز ببینین کسائی که بر بخشی از علم مسلط شدن، با چه ناز و کرشمه ای به بقیه نگاه می کنن و میخوان همه چیز رو بر جوامع دیگر مجبور کنن تا بخشی از فناوری و علمی رو که دیروز از مسلمونا به ارث بردن، در اختیارآنها بذارن.

به چه دلیل به پیامبر رحمت، ظلم و تهمت زده می شه، وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَىٰ عَلَى اللَّهِ کَذِباً. چه ظلمی برتر و بالاتر از این که از یک طرف اسلام ستیزان غربی که صدها سال علیه اسلام تبلیغ می کنن و امروز هم اسلاح جدیدی به دست آورده ان و از طرف دیگر دوستان نادان و یا مزدوران وابسته ، هر دو مثل دو لبه قیچی واسه آبرو و شون اسلام خطر آفریده ان. چه کسائی ترور و ناامنی رو به این منطقه آوردن؟ حدود ۷۰ سال پیش چه کسائی بودن که یک رژیم غاصب رو در این منطقه بنیان گذاری کردن و مگه ریشه خیلی از ناامنیا، ترورها ، جنگا و برخوردها در منطقه ما ، از همون جا و از رژیم اشغالگر قدس نیس؟ و مگه از ۱۵ سال پیش که افغانستان رو گرفتن و بعد به عراق حمله کردن و این همه ناامنی اینجا به پا کردن، مسوول این همه این جنایات و در راس اونا ، صهیونیزم و آمریکا نیستن؟ و به چه دلیل  امروز که باید عدالت و انصاف مورد نظر آدمایی باشه که به ظاهر خود رو بافرهنگ می دونن،  به ایران اسلامی ایراد می گیرن که به چه دلیل از مظلوم دفاع می کنین؟

ما افتخار می کنیم که تحت رهنمودهای مقام معظم رهبری، همیشه از مظلوم دفاع کردیم و دفاع می کنیم. ما تحت فرمون فرمانده کل قوا هر جا که لازم باشه دست مظلومی رو بگیریم، می گیریم و هدف و آرزو پایانی ما صلح و امنیت در سراسر جهان و به ویژه در منطقه مائه.

چیجوری ساکت بمونیم که مردم فقیر و بیچاره ای در یمن هر روز زیر بمبارانای وحشیانه قرار می گیرن؛ به وسیله اونایی که خود رو متولی سِقَایه الْحَاجِّ وَعِمَارَهَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ می دونن.

أَجَعَلْتُمْ سِقَایَهَ الْحَاجِّ وَعِمَارَهَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ کَمَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَالْیَوْمِ الآخِرِ وَجَاهَدَ فِی سَبِیلِ اللّهِ لاَ یَسْتَوُونَ. اونا خود رو مقایسه می کنن با دیگرانی که در راه خدا جهاد می کنن، ایمون و جهاد واسه ما اصله. باید همه به تعالیم پیامبر برگردیم و باید همه ندای دیشب غار حرا رو بشنویم که با نام خدای رحمان و رحیم؛ «بسم الله الرحمن الرحیم  اقرأ» و با قرائت، علم و خوندن شروع شد. هممون باید به سیره پیامبر برگردیم که اون رحمت مجسم و اسلام مجسم بود و مجسمه اسلام و میونه روی.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

منابع:

rouhani.ir

aftabir.com

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

حضور ١۵٢ شرکت خارجی در کنفرانس معرفی مدل جدید قراردادهای نفتی ، فردا تو تهران !

رئیس کنفرانس تهران از حضور ١۵٢ شرکت خارجی در کنفرانس معرفی مدل جدید قراردادهای نفتی خبر داد و گفت: شل، توتال، لوک اویل و بقیه بزرگان انرژی شنبه در این کنفرانس حضور پیدا می کنن.

سیدمهدی حسینی با اشاره به این که در مراسم معرفی مدل جدید قرارداهای نفتی، ۴۵ کشور دنیا شرکت می کنن، اضافه کرد: کل شرکتهای حاضر در معرفی قراردادهای جدید نفتی شامل ۳۳۵ شرکت می شه که از این تعداد ۱۸۳ شرکت ایرونی و ۱۵۲ شرکت فرامرزی هستن.

رئیس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی ایران اضافه کرد: در کنفرانس تهران، شرکتهای نفتی فرامرزی مثل شل، توتال، انی، لوک اویل، وینترشال، سینوپک، کوگاز، دی ان اون، تره ایشون، وود ساید، پتروناس، پرتامینو اندونزی، پی جی اس سی و … حضور پیدا می کنن.

ایشون نتیجه دو سال تلاش کمیته بازنگری قراردادهای نفتی رو قراردادهایی دونست که از نظر این کمیته، علاوه بر حفظ حاکمیت ملی، استقلال و قوانین موجود کشور، تا حد زیادی نیازای صنعت نفت و همه صنایع ذی ربط اون و هم اینکه منافع دو طرف قرارداد رو ضمانت می کنه.

به گزارش ستاد خبری کنفرانس تهران در مراسم افتتاحیه کنفرانس تهران که فردا(شنبه، ٧ آذرماه) در سالن اجلاس بزرگان برگزار می شه، رئیس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی گزارشی از روند کار در دوره دوساله بازنگری رو به آگاهی شرکت کنندگان می رسونه. در ادامه کنفرانس، بیژن زنگنه، وزیر نفت با عنوان”سیاستا و برنامه های وزارت نفت و موضوع قراردادهای جدید” سخنرانی می کنه.

معاون حقوقی رئیس جمهوری و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران هم در کنفرانس معرفی مدل جدید قراردادهای نفتی سخنرانی می کنن؛ در این کنفرانس مدیران ارشد کشور، مدیران عالی رتبه شرکتهای نفت و گاز، نمایندگان مجلس هم حضور دارن.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

حضور یک حریف قوی چیجوری باعث پیشرفت ما می شه؟

حریف قوی می تونه باعث پیشرفت شما شه!

حریف قوی
تصور کنین:

کسب وکاری رو تصور کنین که دامنه خدمات خاصی رو نسبت به رقبایش که همون دامنه از خدمات رو ارائه میدن عرضه می کنه.

کسب وکاری رو تصور کنین که بطور هفتگی زمانایی رو فقط واسه بهبود خود سرمایه گذاری می کنه.

کسب وکاری رو تصور کنین که یه برنامه اختصاصی واسه حفظ مشتریان داره. پس، کم پیش میاد که مشتری رو از دست بده!

کسب وکاری رو تصور کنین که از روشای هدف دار بازاریابی تخصصی و فوق العاده موثر استفاده می کنه، پس طبیعتاً میتونه بهترین مشتریان رو جذب کنه. اینطور نیس؟

حالا تصور کنین که این کسب وکار و حریف قوی وارد بخش کاری شما شه. درنظر بگیرین که مشتریان فعلی و آینده شما رو هدف قرار میده.

قبل اینکه چیزی مثلِ این اتفاق، بر سرتون بیاد پیشنهادی رو واسه شما ارائه می دیم و اون پیشنهاد اینه: همین حالا انجام بدین!

هر آیتمی که در اون لیست قرار داشته رو تیک بزنین و ببینین که کسب وکار شمام بطوری که هیچوقت نبوده؛ رشد می کنه.

بیشتر کسب وکارها منتظر می مونن تا آخرش تحت یک شرایط یهویی، تهدید خارجی -قبل اینکه بطور جدی وارد بازی شن- قرار بگیرن. نتیجه مستقیم اون، کسب وکارشون به بخش کوچیکی از موفقیتایی که واقعاً لیاقت اونو داره دست پیدا میکنه. همه اینا بدین خاطر بود که قبل اینکه اقدام به کاری کنن؛ منتظرِ یک چیزِ منفی بودن تا رخ بده.

بعضی وقتا یک حریف فوق العاده هوشمند وارد شهر می شه و بازار رو تحت سلطه خود قرار میده. بار دیگر، صاحب کسب وکار بخش بزرگی از مشتریان رو از دست میده و می بینه که درآمدش بطور زیادی کاهش پیدا میکنه.

پس، قبل اینکه بفهمین چقدر می تونین تا بالاترین درجه پرواز کنین، هیچوقت منتظرِ یک اتفاق منفی نشینین! همین حالا دست به کار شین و کارشناسان پدیده فکر مهتر رو در کنار خود بدونین. از روش این لینک با ما تماس بگیرین.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴/۵]

حضور یک شرکت هلندی در فرودگاه امام (ره) !

شرکت ناکو از کشور هلند پس از بررسیا و ارزیابیای زیاد از بین ۶۸ شرکت فرامرزی درخواست کننده، به عنوان مشاور کارفرمای شهر فرودگاه امام خمینی(ره) انتخاب شد.
شرکت ناکو هلند به عنوان مشاور کارفرما شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) انتخاب شد.
شرکت ناکو ازکشورهلند پس از بررسیا و ارزیابیای زیاد از بین ۶۸ شرکت فرامرزی درخواست کننده، به عنوان مشاور کارفرمای شهر فرودگاه امام خمینی(ره) انتخاب شد.
طبق گزارش مرکز آگاهی رسانی فرودگاه امام خمینی، شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) جهت تعیین مشاورکارفرما فرامرزی یک مناقصه فرامرزی برگزار کردکه بیشتر از ۶۸ شرکت فرامرزی فعال در بخش فرودگاهی واسه شرکت دراین مناقصه اعلام آمادگی کردن.
درمرحله اول انتخاب، شرکت شهرفرودگاهی امام خمینی (ره) واسه این شرکتا مدارک RFQ(اسناد آزمایش کیفی)رو ارسال کردکه ۱۸ شرکت مدارک لازم رابرای این مناقصه فرستادن.
شرکت شهرفرودگاهی امام خمینی (ره) با بررسی کلیه اسنادارسالی، ۵ شرکت فرامرزی از۵ کشور رابرای مرحله بعدی انتخاب انتخاب کرد و در مرحله دوم اسناد RFP) اسناد آزمایش فنی اقتصادی) واسه این خواهندگان ارسال گردید .
شرکتهای “اوبرمایر” ازآلمان، ” وان ورکز»”ایتالیا، “پورگن” برزیل، “زاس” کانادا و “ناکو” هلند در این مرحله انتخاب شدن. مرحله سوم این انتخاب شامل مصاحبه فنی تخصصی بود. دراین مصاحبه شرکتای فرامرزی، دریافتا و توانمندیای خود رو واسه جلو بردن این پروژه ارائه دادن.
بعد هیئت انتخاب مشاور کارفرما شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اقدام به آزمایش و امتیاز بندی این شرکتا طبق اسناد(RFP) و مصاحبه حضوری شرکتا کرد. با ارزیابیا و امتیاز بندهای انجام شده در آخر، شرکت «ناکو» هلند به عنوان گزینه اول و «اوبرمایر» ازآلمان به عنوان گزینه دوم انتخاب شدن.
فرودگاه امام خمینی اعلام کرده در این مناقصه کیفیت بر قیمت اولویت داشته و قیمتای پیشنهادی در آخرین مرحله بررسی شدن.
درهمین جهت درجلسه ایی که امروز ۴ مهر با حضوراین دو شرکت و هیئتی متشکل ازسازمان بازرسی، ذی حساب وزارت راه وشهرسازی و مدیریت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برگزارشد، پاکتای پیشنهادهای مالی این شرکتا بازگشایی و بررسی شد.
در آخر این جلسه شرکت (NACO) هلند به عنوان مشاورکارفرما شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) انتخاب ومعرفی شد. این مشاور واسه هدایت و راهبری پروژه شهرفرودگاهی امام خمینی (ره) درکنار مدیر عامل و اعضای هیات مدیره شرکت شهرفرودگاهی امام خمینی (ره) فعالیت خواهد کردt

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

حفظ ارتباط با مشتری مهم تر از جذب اون!

حفظ ارتباط با مشتری
امروز، می خوایم راهکارهایی رو مطالعه کنیم که باعث می شه کار و کاسبی تون رو (خصوصاً بخش سایت) مورد آزمایش دقیق تری بذارین. از اصلی ترین این موارد که واسه حفظ مشتری نیاز دارین حفظ ارتباط با مشتریه.

با استفاده از وسیله آگهیای تبلیغاتی در بستر اینترنت، شما توانایی دسترسی به ۹۵ درصد کاربران اینترنت رو دارین.  اینطوری، در مدت کوتاهی بهترین چشم انداز شما قابل شناسایی و در دسترس می شه.

در هر حال، همونجوری که میدونید این روزا درگیر کردن مخاطب دُرُست، سخت شده!

۱- به احساسات کاربران خود توجه کنین
در مورد مخاطبان خود آگاهی لازم رو بدست بیارین. واسه اونا پروفایل و شخصیت بسازین. با اونا بالاتر از رفتارای عمومی برخورد کنین. فرهنگ اونا رو بشناسین و با اونا در مورد مسائلی که براشون اهمیت دارن رفت و امد کنین.

وسیله ها و روشای مختلفی هست که می تونه به شما در این کار کمک کنه. از ویژگیای که شبکه های اجتماعی واسه دسته بندی مخاطبان در اختیارتون قرار میده بهره ببرین. مکالمات مخاطبانتون رو دنبال کنین.

از وسایل تحلیلی موجود جهت نظارت بر موضوعات مناسب استفاده کنین. اما تنها زمانی به سراغ اونا برید که میدونید موثر می شن!  نمایش دهندگان آگهی شما، پس از برگزاری کمپین تبلیغاتی، اطلاعات روان شناختی خیلی از مخاطبان شما رو در اختیار دارن، از اونا بخواهید این اطلاعات رو در اختیار شما بذارن.

اطلاعاتی مثل علاقه مندی اونا به فایلای تصویری، فیلم، بازیای کامپیوتری، رسانه های اجتماعی و … به شما در شناخت مخاطبان کمک زیادی می کنن. همینطور، باید بدونین که چه چیزایی اونا رو به وجد میاره. با در اختیار داشتن این دسته از اطلاعات می تونین برابر با علاقه اونا رفتار مناسبی رو اعمال کنین.

۲- در محتوا، معنی و حجم هدف خود دسته بندی بسازین
موضوعی رو انتخاب کنن که با شمام تراز باشه. یعنی با کار و کاسبی، محصول و خدمات شما در ارتباط باشه. بعد این موضوعات رو به راه درست دسته بندی کنین. تحقیقات نشون میده که محتوا و معنی نسبت به هدف قرار دادن رفتار، اندازه بیشتری از کلیکا رو به خود اختصاص داده.

۳- محتوا رو بومی سازی کنین
اگه مثل “اخبار” رفتار کنین، یعنی شمام “اخبار” شدین! پس از فرمتای چندگانه و جورواجور در سایت خود استفاده کنین. بعد، محبوب ترین اونا رو پیدا کنین. اما در مورد بخشای موجود در سایت، خود رو با همون بخشایی که از قبل تعیین کردین پیش ببرین.

۴- زمان رو در اختیار بگیرین
این روزا اخبار و رویدادهای خیلی زیادی هر لحظه در حال نشر و گسترشه. از اولین نفراتی باشین که “اخبار فوری” “اخبار رویدادها” رو به اشتراک می ذارین.

۵- از بازاریابیِ “اثرگذارنده” استفاده کنین
۹۲ درصد از کسائی که در دنیای اینترنت، از روش آدمایی که می شناسن با کالا و یا محصول دلخواه آشنا می شن اعتماد کرده و تا مرحله خرید هم پیش می رن. شما از این راه به بیشتر از ۲۵۰٫۰۰۰ نفر تولیدکننده محتوا دسترسی پیدا می کنین. این جمعیت هم میتونه شما رو به بیشتر از ۲ بیلیون نفر کاربر معرفی کنه. اما بخاطر بسپارین که همه این افراد، واسه شما فرصت هستن، نه مشتری وفادار! پس در ارائه خدمات به اونا دقت لازم داشته باشین.

۶- خلاق و پویا باشین
خلاق بودن شما بسیار مهمتر از مبلغیه که واسه تبلیغ کردن می پردازید! تکنولوژی هم در این راه کمک زیادی به شما می کنه.

از راه حلای خلاقانه استفاده کنین. استفاده از تصاویر، جاها و حتی شرایط آب و هوایی و منطقه ای که مشتری شما قصد سفر به اونجا رو داره، می تونه رسیدن به هدف شما رو آسون تر کنه.

۷- قدرت “گوگل” رو ندیده نگیرید
حتی اگه خودتون هم علاقه ای به جستجو کردن و … ندارین، بازم از گوگل دست نکشید! گوگل، یکی از بهترین فضاها واسه سرمایه گذاری کردنه. گوگل مخاطبان اصلی شما رو براتون پیدا میکنه.

گوگل، با امکان جستجو و بررسی واژگان کلیدی بین “عبارت جستجوی کاربر” و “کلمات کلیدی شما” ارتباط برقرار کرده و امکان رد و بدل کردن تون رو برقرار می کنه.
گوگل، می تونه عبارت مناسب و درست تر نسبت به عبارت در حال جستجو رو هم جفت و جور کنه.
گوگل، به شما آمار و تحلیلایی از بازدیدهای سایت تون در اختیار قرار میده. این آمار نکات زیادی رو به شما ارائه میده مثل: بازدیدکننده سایت شما، با جستجوی چه عبارتی در کدوم یکی از موتورهای جستجو از سایت شما سر درآوردهه؟ و …
۸- تست کرده و بعد آزمایش کنین. دوبارهً تست کنین..
تست کردن محصول، خدمات و … شما رو به موفقیت بهتری هدایت می کنه. تست کردن با مشتری آزمایشی، پیام آزمایشی، فرمت آزمایشی و روشای هدف دار آزمایشی و … رو یادتون نره.

بیشتر بخونین:
پیشرفت کار و کاسبی در بازارهای جهانی و ایجاد کسب و کارای هدف دار
راهکارهایی پیشرفته واسه SEO که جستجوی سایت شما رو بهتر می کنه
پیش بینی بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۶

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

حفظ فرهنگ اداری شرکت همزمان با رشد در ۴ قدم

داشتن یک فرهنگ شرکت که مثل خونواده باشه در فضای کار و کاسبی لازمه. چون در این صورت افراد با هم هماهنگ هستن و از همکاری با یکدیگر حال می کنن. یکی از بزرگترین چالشای بنیانگذاران استارتاپا، حفظ فرهنگ اداری شرکت همزمان با رشده. فرهنگ شرکت شما چیزیه که کار و کاسبی شما رو بزرگتر و بهتر می سازه و این شخصیتای شروع کننده یا کارمندان جدید هستن که اهداف و دیدگاهاتون رو ایجاد می کنن.

اینجا چار قدم  رو معرفی می کنیم تا  وقتی که کار و کاسبی شما شروع به رشد می کنه، بتونین با استفاده از آن فرهنگ شرکت رو حفظ کنین:

۴ قدم واسه حفظ فرهنگ اداری شرکت
استخدام کاغذی نداشته باشین!
قبل از شروع مراحل استخدام، واسه خود یک نوع کارمند ایده آل در نظر بگیرین که مناسب نقش مورد نظر باشه. ویژگیای این کارمند می تونه شامل اخلاق کاری، نفوذ و شخصیت ایشون باشه. حالا مهارت ها و تخصص لازم رو در نظر بگیرین. شما در درجه اول با مردم کار می کنین، پس مطمئن شین که کارمند انتخابی شخصی مناسب و کاری واسه اون نقشه و فقط فقط یک کارمند کاغذی نیس که کاری از ایشون بر نمیاد.

واسه مطالعه بیشتر:

فرهنگ سازمانی خود رو آزمایش کنین

مراسمات اداری شرکت خود رو تغییر ندین!
روش دیگر واسه حفظ و زنده نگه داشتن فرهنگ شرکت ، تعهد به آیینا و تشریفات تونه.  اگه بعد از کار در روزای خاصی همه کارمندان رو واسه یک دورهمی صمیمی جمع می کنین ، این کار رو ادامه بدین و یا اگه بخاطر تشکیل شبکه به دیدار با افراد می رفتید پس به این رویدادها ادامه بدین. و قبل از تشکیل مراسم از آماده بودن لوازم پذیرایی (میوه و خوراکی و…) مطمئن شید.

اگه یه گروه با ارتباطات خوب درست کردین، تلاش کنین موقع رشد شرکت  از ایجاد چند دستگی در گروه جلوگیری کنین با برگزاری رویدادهای اجتماعی به طور عادی واسه همه افراد. گروه های خیلی کوچکتر رو تشویق کنین تا با هم ترکیب شن و یک “حس خانوادگی” در محیط کاری داشته باشن تا از جدایی و فرق جلوگیری شه.

یک تیم بزرگ ایجاد نکنین!
یکی دیگر از راه های هوشمندانه واسه حفظ فرهنگ اداری خوب ، داشتن داشتن تیمای کوچکه. حتی اگه شما دو برابر کارمند داشته باشین، بازم می تونین تیمای کوچیکتری رو در شرکت بسازین. اینطوری، کارکنان احساس ترتیب بیشتر و ضعف کمتری می کنن. هرگونه ای نظریه ای شنیده شه و تیما می تونن به یکدیگر جوابگو باشن.

واسه مطالعه بیشتر:

چیجوری فرهنگ ساده شرکت رو خیلی راحت تغییر دهیم؟

خود محور نباشین!
شک نداشته باشین به عنوان یک رهبر، با گروه های جور واجور در رویدادهای شرکت شرکت می کنین و همیشه گروه ها رو با هم ترکیب می کنین تا خیلی هم بخش بندی شده نباشن. این دسترسی و ارتباطات چندجانبه نزدیک، به حفظ فرهنگ اداری و وجود روزای ساده کار و کاسبی کمک می کنن.

هم اینکه مهمه که شما اجازه ندین رشد اقتصادی تو ذهن شما اتفاق بیفته. پایداری دقیق شدن روی برابری و احترام یک راه اصلی واسه حفظ فرهنگ اداری شرکته. همیشه ایده ها رو به اشتراک بذارین و به هم در ارتباط کنین تا همه کارمندان حس با ارزشی داشته باشه. یک سیاست باز رو در محل کار اجرا کنین.

وقتی کار و کاسبی شروع به رشد می کنه، ناگزیر همه چیز تغییر می کنه. نقش شما اینه که اون تغییرات رو مدیریت کنین و روی اداره شرکتی تمرکز کنین که هنوزم دیدگاه ها و ایده های ساده شما رو نشون میده.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

حفظ چشم انداز برنامه های گوشیای هوشمند Nintendo با وجود نرخای پایین سود !

شرکت ژاپنی Nintendo در مورد سود کمتر از انتظارش در ماه های جولای و سپتامبر گزارش داد، اما هم اینکه چشم انداز سالیانه خود رو با دلیل به فروش میزهای سه بعدی شرکت و ورود برنامه ریزی شده به بازیای گوشیای هوشمند، حفظ کرده .

سود مالی سه ماهه دوم شرکت Nintendo نسبت به سال گذشته از ۹/۳ بیلیون ین به ۷/۸ بیلیون ین سقوط کرده.

این یافته ها به دست اومده به وسیله مدیر اجرایی، Tastumi Kimishimaبود. Tastumi Kimishima چند ماه بعد از دشت کردن موفقیتهایی در مورد بازیای موبایل در اثر سرطان درگذشت.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

حق امتیاز انحصاری یا فرانچایز (Franchise) چیه؟

حق امتیاز انحصاری یا فرانچایز چیه؟
وقتی می پرسیم حق امتیاز انحصاری یا فرانچایز چیه، ممکنه با پاسخای زیر مواجه شیم:

یک کسب و کاره که شما در نقاط جور واجور جغرافیایی می بینین، و از روش علائم تجاری اونا رو شناسایی می کنین.
یک نوع از کسب و کاره که شما در هر جایی برید اونو برابر مشاهده می کنین.
مک دونالد، برگر کینگ، KFC، سامسونگ و LG به یه جور فرانچایز هستن.
فرانچایز یا حق امتیاز انحصاری چیه؟

فرانچایز یک نوع از کسب و کاره که به آدمایی که اونو اداره می کنن تعلق داره، اما این مرکز به وسیله یک شرکت بزرگتر( در سطح ملی یا فرامرزی ) برند سازی شده و نظارت می شه. خیلی از رستورانا و مغازه های بزرگ در سطح کشور و یا بیرون مرز کشور شامل می شن.

وقتی که شما حق امتیاز انحصاری رو خریداری می کنین، شما حق استفاده از یک سیستم کار و کاسبی ثابت، با قیمت ثابت، اجناس، و تکنیکا بازاریابی و حق استفاده از نام تجاری به همراه هویت سازمانی اونو خریداری می کنین.

چیجوری به یک فرانچایز تبدیل شیم؟

واسه تبدیل شدن به یک فرانچایز، شما باید هزینه حقوق انحصاری رو پرداخت کنین. با پرداخت هزینه و عقد قرارداد انحصاری شما می تونین از امتیاز استفاده از موارد زیر برخوردار شید:

نام شرکت مادر
سیستمای تجاری
دستورالعمل فرآیندا
عناصر بازاریابی
نرم افزارا
همه موارد اختصاصی
علاوه بر این ممکنه، از دید جغرافیای هم حق امتیاز انحصاری به شما داده شه. اطلاعات مربوط به جای جغرافیایی در مفاد قرار ذکر می شه و با در نظر گرفتن دوره زمانی حق امتیاز شما، در اختیارتون قرار میگیره. معمولا،قرار دادای فرانچایز ۵ الی ۱۰ سال زمان دارن و بعد از تموم شدن شما می تونین تمدید کنین.

به چه دلیل بعضی از شرکتا کار و کاسبی خود رو بصورت فرانچایز در میارن؟

فرانچایز می تونه یک راه بسیار به درد بخور واسه افزایش پخش شرکتا باشه. فرانچایز کردن یک کار و کاسبی امتیاز بیشتری رو واسه مزیت یک شرکت بزرگ بوجود میاره، چراکه اونا مجبور به استفاده از تموم پول واسه رشد کسب و کارشون نیستن و عوضش می تونن از پول بقیه افراد استفاده کنن.

ارائه حق امتیاز انحصاری این امتیاز رو داره که، مخاطرات فعالیت در مکانای جور واجور به فرد درخواست کننده منتقل می شه. البته اونا باید هزینه های درست کردن سیستم و پروسه فرانچایز رو تقبل کنه. ولی به هر حال اونا مجبور به سرمایه گذاری با تموم پول خود در مکانای جور واجور نیستن و طبیعتا مخاطرات سرمایه گذاری کم کرده می شه.

فرانچایز یه روش بسیار خوب واسه پخش گسترده اجناس و خدماته. اما تموم فرانچایزا به یک صورت برابر نیستن، شما باید فرصتای مناسب رو واسه سرمایه گذاری انتخاب کنین.

مشخص کنین، چه فرانچایزی رو باید مورد بررسی بذارین

انتخاب یک فرانچایز می تونه رقابت بزرگی باشه، چون که بیشتر از ۳،۰۰۰ معنی فرانچایز در دسترسه. سه راهنمایی زیر در انتخاب بهتر به شما کمک می کنن:

۱- کشف کنین شما در چی خوب هستین.

یک لیست از مهارت خود تهیه کنین، چراکه اینطور می تونین تشخیص بدین کدوم فرانچایز مناسب با تواناییاتونه.  شاید شما در فروش خوب باشین ولی در طراحی نه و یا ممکنه شما فردی داخل گرا و یا اجتماعی باشین، پس همه این موارد رو یاداشت کنین چراکه در تعیین فرانچایز به شما کمک می کنه تا متناسب با تواناییای خود پیش برید.

۲- تواناییای خود رو با فرانچایز برابری بدین.

این ساده تر از آن چیزی هست که نشون میده. تموم کاری که شما باید انجام بدین اینست که لیستی که قبلا تهیه کردین رو در جلو خود بذارین و به جستجوی فرانچایز مناسب بدین. اما کجا باید به دنبال اونا گشت؟

از جستجوی آنلاین شروع کنین. پورتالای فرانچایز جای بسیار مناسبی واسه شروعه. در مرحله بعد، تعدادی از فرانچایزا که متناسب با توانایی شمان رو انتخاب کنین. هر کدوم از اونا رو با در نظر گرفتن مهارت ها و تواناییای خود مورد آزمایش بذارین. در هر فرانچایز موارد زیادی باید در نظر گرفته شه.

مثلا تصور کنین شما یک نوع از فرانچایز B2B رو انتخاب کردین، در این فرانچایز شما باید با افراد حقوقی سر کار داشته باشین و تو یه جور دیگر از فرانچایز ممکنه مخاطبان شما مصرف کنندگان پایانی باشن. پس با یکی بودن تواناییا با ویژگیای فرانچایز میشه انتخاب بهتری داشت.

۳- روندا رو مورد بررسی بذارین.

شما باید روندا رو به دقت ببینین. نباید از مشتریان و کار و کاسبی چشم برداشت. شما باید در راه خود موفق باشین.

شما نباید اسیر فرانچایزی شید که موقع خرید بسیار بازار داغی و بعد از خرید بازار سرد داره.

این طبیعت انسانه که نسبت به چیزای گرم و معروف جذب می شه. این به معنی دوری کردن از فرانچایز یک برند معروف نیس بلکه دوری از مدای زودگذره. شما باید با راهی همراه شید که در دنیای کار و کاسبی باقی می مونه. پس روندا رو مورد بررسی بذارین.

شما نیاز دارین تا فهمیده باشین که مشتریان واسه چه مصارفی پول خود رو خرج می کنن. همینطور باید فهمیده باشین که واسه چه چیزایی پولی خرج نمی کنن. شما نیاز دارین تا خریداران کلی و رهبران بازار رو شناسایی کنین. بررسی کنین اونا به چی نیاز دارن؟ اونا واسه محصول و یا خدمت شما حاضرن بودجه ای اختصاص دهند؟

[تعداد: ۲۵    میانگین: ۳.۴/۵]

حقایق اساسی واسه تغییر زندگی

حقایق اساسی واسه تغییر زندگی
حقایق اساسی واسه تغییر زندگی تا چه حد واسه شما آشناست؟ تعجب آوره که چقدر آسون چیزای مهم زندگی رو از دست می دیم. برنامه های شلوغ و روتین مغز رو به شکل خودپرواز در میارن.  وقتی که همه چیز طوری که شما می خواین پیش نمی رن. بیشتر به این دلیله که تمرکز خود رو روی اون چیزی که واقعا مهمه، از دست دادین.

دقیق شدن بر حقایق اساسی زندگی می تونه سخت باشه، به ویژه وقتی که اونا به شما یادآوری کنن که در راه اشتباه قرار گرفتین. خیلی از حقایق لازم زندگی نیاز به تکرار دارن. ما به یادآوریایی نیاز داریم که به ما کمک می کُند روی اونا تمرکز کنیم. در ادامه حقایق اساسی واسه تغییر زندگی ارائه می شه. این حقایق رو همیشه تو ذهن داشته باشین. و مطمئن باشین که بسیار به کارتون میاد.

۱. موفقیت بزرگ بیشتر به دلیل شکسته
شما هیچوقت موفقیت واقعی رو تجربه نمی کنین. تا وقتی که بیاموزید شکست بخورین. وقتی که شما در راه اشتباه هستین، اشتباهات شما راه رسیدن به موفقیت رو به شما نشون میدن.

بزرگترین موفقیتا معمولا زمانی اتفاق می افتن که احساس ناامیدی و بیشترین اشتباه رو داشته باشین. این ناامیدیه که شما رو مجبور به فکر کردن متفاوت، نگاه کردن به بیرون از راه فعلی و دیدن راه حلی می کنه که از آن غافل بودین.

دشت کردن موفقیت در دراز مدت باعث ایجاد صبر و توانایی واسه حفظ یک نگاه خوب می شه. حتی در حالی که واسه اون چیزی که به اون باور دارین رنج می برین.

۲. پر مشغله بودن به معنی کارایی بالا نیس
به آدمای دور و بر خود نگاه کنین، همه اونا بسیار پرمشغله به نظر می رسن.– از جلسه ای به جلسه دیگر می رن. و ایمیلای زیادی می فرستند. با این حال چه تعداد از اونا واقعا موثر هستن. و واقعا رده شغلی بالایی دارن؟

موفقیت از جنب و جوش به دست نمیاد. بلکه از تمرکز به دست میاد – از اطمینان به دست میاد و از اینکه وقت خود رو به طور موثر و سازنده استفاده کنین.

شما همون تعداد ساعتایی رو در روز دارین که بقیه دارن. از زمان خود هوشمندانه استفاده کنین. اون چیزی که در آخر کار دیده می شه محصولیه که به دست آورده اید. نه تلاشی که انجام دادین. مطمئن شید که تلاشای تون رو به وظایفی اختصاص می دین که نتایجی رو حاصل می کنن.

۳. شما مثل کسائی هستین که با اونا ارتباط دارین
یکی از حقایق اساسی واسه تغییر زندگی اینست که مراقب باشیم با چه کسائی رفت و اومد داریم. در جایی می خوندم که آدم میانیگن پنج نفر از کسائیه که با اونا بسیار ارتباط داره. شما باید تلاش کنین خود رو با آدمایی که به شما روحیه میدن و آدمایی که میخوان بهتر شن، محاصره کنین. به چه دلیل اجازه می دین آدمایی که باعث سقوط و پس رفت شما می شن، بخشی از زندگی شما باشن؟

هرکسی که باعث می شه شما احساس بی ارزش بودن، احساس اضطراب یا احساس بد داشته باشین، وقت شما رو تلف می کنن. و شک نداشته باشین شما رو بیشتر مثل به خود می کنن. زندگی خیلی کوتاهه پس واسه افراد منفی وقت نذارین و با اونا قطع ارتباط کنین.

۴. زندگی شما حاصل کارکرد شماس
شما قربونی شرایط نیستین. هیچکی نمیتونه شما رو مجبور به تصمیم گیری و انجام کارایی کنه که بر خلاف ارزشا و آرمانای شماس. از حقایق اساسی واسه تغییر زندگی درک این موضوعه. که بدونیم زندگی ما حاصل اقدامات گذشته و فعلی ماست.

شرایطی که امروز در اون زندگی می کنین خودتون ایجاد کردین. به همین ترتیب، آینده شما به طور کامل به خود شما بستگی داره. اگه احساس می کنین گیر کردین، شاید به این دلیله که هول و ترس دارن خطرهایی رو که واسه رسیدن به اهداف خود و تحقق بخشیدن به رویاهاتون لازمه، انجام بدین.

وقتی که می خواین اقدامی انجام بدین، به یاد داشته باشین که همیشه بهتره در اولین پله نردبانی باشین که بالا رفتن از اونو دوست دارین. نه در آخرین و بالاترین پله نردبانی که دوست ندارین. یعنی بودن در پایین ترین سطح یک موقعیت با ارزش بسیار بهتر از بودن در قله موقعیتی بی ارزشه.

۵. ترس عامل شماره یک پشیمانیه
یکی از مهمترین مورد از حقایق اساسی واسه تغییر زندگی نترسیدن از خطر کردنه. من بیشتر می شنوم که مردم می گن: “بدترین چیزی که می تونه واسه شما اتفاق بیفته چیه؟ اون اتفاق شما رو میکشه؟” با این حال، مرگ بدترین چیزی نیس که واسه شما رخ بده. بدترین چیزی که می تونه واسه شما اتفاق بیفته اینست که داخل شما بمیرد در حالیکه خودتون هنوز زنده هستین. آدم پردل و جربزه یه بار می میره ولی ترسو هزار بار!

۶. شما نباید منتظر عذرخواهی بمونین تا واقعیش کنین
اگه کینه رو از یاد ببرین و اونایی رو که حتی از شما عذرخواهی نکرده ان، واقعیش کنین زندگی تون بسیار آروم و قشنگ می شه. انزجارموجب می شه وقایع منفی گذشته شادی امروزتان رو خراب کنه. نفرت و خشم انگلای عاطفیه. که شادی شما رو در زندگی نابود می کنه.

احساسات منفی که با درگیر شدن با انزجار همراهه باعث ایجاد جواب استرس در بدن می شه. و استرس می تونه یافته های ناگواری واسه سلامتی و پس واسه موفقیت بسازه.

۷. در لحظه زندگی کنین
شما نمی تونین به طور کامل به پتانسیل خود برسین تا وقتی که یاد بگیرین در لحظه زندگی کنین.

هیچ احساس ندامتی نمیتونه گذشته رو عوض کنه و هیچ اضطرابی نمیتونه آینده رو عوض کنه. اگه همیشه فکرتون درگیر گذشته یا آینده باشه، و قادر به درک واقعیت (خوب یا بد) در این لحظه نباشین، هیچوقت نمی تونین خوشبخت باشین.

واسه اینکه بتونین در لحظه زندگی کنین باید دو کار انجام بدین:

گذشته خود رو قبول کنین. اگه با گذشته خود صلح نکنین، هیچوقت شما رو ترک نمیکنه و در این صورت بر آینده شما تاثیر داره.

مبهم بودن آینده رو قبول کنین. نگرانی جایی اینجا و حال نداره. همونطور که مارک تواین یه بار گفت، “نگرانی واسه اینده مثل پرداخت بدهیِ نداشته “.

۸. ارزش شما باید داخلی باشه
وقتی که حس لذت و رضایت شما از مقایسه خود با بقیه به ارمغان آید، شما دیگر سازنده سرنوشت خود نیستین. وقتی درباره چیزی که انجام دادین احساس خوبی داشته باشین، اجازه نمیدید نظرات یا دستاوردهای بقیه این احساس رو نابود کنه.

با اینکه عکس العمل نشون ندادن به افکار بقیه درباره شما ممکن نیس. اما مجبور نیستین خودتون رو با بقیه مقایسه کنین و همیشه می تونین نظرات مردم رو باور نکنین. اینطوری، مهم نیس بقیه چه فکر می کنن یا چه کاری انجام میدن، ارزش شما از داخل شما میاد. صرف نظر از آن چیزی که مردم در هر لحظه خاص درباره شما فکر می کنن؛ یک چیز قطعیه – شما هیچوقت اونقدر خوب یا اونقدر بد که بقیه درباره تون می گن، نیستین.

۹. زندگی کوتاهه
هیچ یک از ما نمیتونه فردا رو تضمین کنه. با این حال، وقتی که کسی به طور غیر منتظره می میره، این باعث می شه که ما زندگی خودمون رو بررسی کنیم: چی واقعا مهمه. چیجوری وقتمون رو صرف می کنیم. و چیجوری با بقیه رفتار می کنیم.

یکی از رموز موفقیت اینست که هر روز صبح وقتی که از خواب بیدار میشین به خودتون یادآوری کنین که هر روز یک هدیهه. و شما باید بیشتر از آن چیزی که به شما عطا شده به بقیه واقعیش کنین.

یه روز عالی با تصور بزرگ شروع می شه.

۱۰. تغییر دوری ناپذیره – اونو قبول کنین
فقط وقتی که تغییر رو قبول می کنین می تونین موفقیت رو به دست بیارین. تا وقتی که همون کارایی رو بکنین که همیشه انجام می دین، محکوم به شکست هستین؛ از حقایق اساسی واسه تغییر زندگی ندیده نگرفتن تغییراته.

اینکه یک کار رو بارها به همون شکل انجام بدیم و انتظار نتیجه ای متفاوت  داشته باشیم، دیوانگیه.

جمع بندی
واسه رسیدن به موفقیت و داشتن زندگی ایده آلی که آرزوی اونو داریم باید این حقایق اساسی واسه تغییر زندگی رو ندیده نگیریم و واسه عمل به اونا تمرین و تمرکز داشته باشیم. با راحت طلبی نمیتونیم یاد بگیریم و رشد کنیم. نباید با شکست خوردن دلسرد شیم و نباید از خطر کردن ترس داشته باشیم. در راه موفقیت سخت ترین کار فقط برداشتن قدم اوله.

بهترین چیزها در زندگی خیلی راحت به دست . و ناتوانی در کنت
حقایق مهم درباره اسامی دامنها

اسامی دامنها
انتخاب دامنه شما خیلی با اهمیته. دامنه شما، جاییه که برند شما زندگی می کنه و کار و کاسبی تون رو انجام میده. دامنه شما جاییه که مشتری بالقوه واسه خرید مراجعه می کنه. دقیقا همون جاییه که تخصص و قدرت خود رو خلق می کنین.

پس وقتی می گیم انتخاب دامنه خیلی با اهمیته نباید از شنیدن اون شوکه شید! واقعا تصمیم مهمیه.
انتخاب نادرست اون موجب شناخته شدن با اسامی بد شده و باعث می شه که زمان و تلاش زیادی رو واسه تغییر اون صرف کنین.

در این پست، جواب خیلی از سوالات مون رو در مورد اسامی دامنها پیدا می کنیم و از آن واسه انتخاب دامنه بعدی که قصد راه اندازی اونو دارین می تونین استفاده کنین. امیدواریم که این نکات کاربردی و آموزشی واسه شما عزیزان به درد بخور واقع شه. ادامه این سوالات عادی در پست دیگری ارائه می شه.

۱- من به انتخاب همون نام دامنه ای که به عنوان نام کسب و کارم ثبت شده محدود هستم؟
نه! جواب راحت و سریع این سئوال همون “نه” است. شما محدود نیستین.
اما چند نکته ای هست که باید به هنگام انتخاب دامنه وقتی که بحث هماهنگی اون با نام تجاری مطرح می شه درنظر بگیرین.
در حالت طبیعی، شاید شمام مثل بسیاری ترجیح می دین که برندهای کار و کاسبی تون مشابه هم باشن. به طور مثال اگه نام تجاری ثبت شده شما High Street Plumbing باشه، شک نداشته باشین نمی خواید نام دامنه خود رو tomsplumbing انتخاب کنین! اما گزینه هایی رو در کنار اون در نظر بگیرین:

– highstreetplumbing
– highstreetplumbers

با اینکه این دو گزینه عین همون نام تجاری ثبت شده شما نیس؛ اما به مخاطبان شما همون ارتباط اصلی رو منتقل کرده و به طور کامل با جستجوهای آنلاین یکی بودن داره.

۲- کدوم یک از پسوندها واسه دامنه بهترینه؟
با پسوند com. هیچوقت دچار اشتباه نمی شین! هرطور که ممکنه تلاش کنین نام دامنه ای رو انتخاب کنین که هم نام برند تجارت شما رو دربر بگیره و هم شامل com. باشه.
وابسته به جایی که زندگی می کنین می تونین از دیگر پسوندها هم انتخاب کنین. مثلا اگه برند شما در انگلیس پایه گذاری شده هیچ مشکلی نداره که هر دوی این موارد (یعنی co.uk.) رو شامل شه. با همون com. برابری می کنه.

با اشاره به مثالایی که در این بخش ذکر شد، شما دو گزینه بسیار عالی رو واسه انتخاب دارین:

– highstreetplumbers.com
– highstreetplumbers.co.uk

اگه  com. در دسترس واسه نام دامنه ای که مدنظرتان هست نیافتید بهترین گزینه بعدی شما واسه انتخاب net. هستش. اگه کار و کاسبی تون غیردولتیه، org. رو هم می تونین درنظر بگیرین.
اگه هم می خواید بعضی از پسوندای جدید رو واسه دامنه خود امتحان کنین شاید به این معنیه که اونم از کارای مناسب واسه کسب و کارتونه. لیست کامل دامنهای در دسترس اینجا ببینین.

۳- انتخاب دامنه روی سئو تاثیر داره؟
در حالت کلی، انتخاب نام دامنه شما واسه سئو مهم هست، اما شاید به اندازه ای که الان به ذهن تون خطور کرد نیس!
Brian Dean  پستی رو در مورد “عواملی که گوگل واسه حساب شما در رنک دهی درنظر میگیره” به اشتراک گذاشته.

در تصویر فوق مشاهده می کنین که داشتن کلمات کلیدی در نام دامنه مهم هستن اما نه به اندازه ای که به کار میره! این روزا بیش تر، کیفیت بالای سایت شما مهمه. یعنی باید ببینین که واسه بهتر شدن وضعیت کلی سایت خود چه کارایی باید انجام بدین؟ مهم ترین اون، بهبود کیفیت محتوای سایت تونه. واسه پیشرفت اون، می تونین با همکاری تیم تولید محتوای مجموعه پدیده فکر مهتر به بهترین سطوحا برسین.

اگه کلمه کلیدی خاصی در نام کار و کاسبی و تجارت خود ندارین جای نگرانی نیس! راه های بسیاری واسه پیشرفت سئو سایت تون هست که در سایت حاضر هم مقالاتی قرار گرفتن که به معرفی خیلی از راهکارهای اون پرداخته.

۴- در نام دامنه باید هایفن، و یا اعداد وجود داشته باشن؟
در یک سطح گسترده تر، شما باید از استفاده کردن از هایفن و اعداد در نام دامنه خود دوری کنین. به یاد بسپارین که یکی از بزرگ ترین کلیدهای موفقیت واسه نام دامنه شما، این نکته هست که می خواین مخاطبان/ مشتریان تون خیلی راحت نام کار و کاسبی شما رو تو ذهن شون ثبت کرده و به سرعت بتونن اونو تایپ کنن.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

حقایقی درباره بازاریابی محتوا

حقایقی درباره بازاریابی محتوا
بله از وقتی که شنیدیم محتوا نقش خیلی زیادی در شناسایی برند داره و یکی از موثرترین راه ها واسه افزایش دیده شدن برندتون هست، همه شدیدا درگیرش شده ایم. روز و شب به دنبال یافت موضوعات جذاب با بهترین نوع بیان هستیم تا بتونیم از رقبای خود پیشی بگیریم و ترافیک بیش تری رو به طرف سایت خود جذب کنیم. ، مقالاتی رو در مورد تولید محتوا و اینکه چیجوری محتوای بهتری بسازیم در سایت گذاشته ایم، اما این وسط، مواردی هست که باید از اونا بدونیم. پست امروز رو درباره اونا صحبت می کنیم. همراه ما باشین.

تلاش جدی می خواد
از یک جنبه که نگاه می کنیم انگار تولید محتوا، یک کارِ ساده و آسون باشه. اما چیزی که روشنه اینه که این روزها، واقعاً باید تلاش جدی رو با خود به همراه داشته باشه. یک محتوای موثر یعنی به موقع ایجاد شده، رفت و امد برانگیز، شامل اطلاعات به درد بخور، باحال، سرگرم کننده و … است.

اینا به روشی که ارزشای مخاطبان هدف شما و نقاط دردشون رو مشخص کنه ایجاد شدن. این محتوای موثر باید با لحن و زبانی که مشتری ایده آل شما درمی یابد نوشته شه. اگه فکر می کنین که تلاش حداقلی رو واسه انجام این کارا بگیرین کافیه، نه! بهتره اصلاً به سراغش نرفته و خودتون رو آزار ندین!

تعهد زمانیِ بزرگ اجباریه
وقتی شرکتای جدید و تازه کار با روشای هدف دار بازاریابی محتوای خود شروع به کار می کنن، درمی پیدا کنن که با اضافه کردن چندساعت به تلاشای هفتگی شون می تونن جایگاه امنی رو در محتوا بدست بیارن، اما در واقعیت، بازاریابی محتوای موثر، زمان خیلی بیش تری از اونو می خواد. واسه اینکه محتوایی واقعاً مهم واسه مخاطبان خود جفت و جور کنین، باید باید موضوعات بکر و یهویی ایجاد کرده و تحقیقات لازم انجام بدین. بعد بنویسین، بعد ویرایش کرده و منتشر کردن بدین. آخرسر پیشرفت بدین. این مراحل باید بطور ماهانه در چندنوبت انجام شه. این محتوا چه به وسیله خود شما ایجاد شده باشه؛ چه به وسیله یکی از اعضای تیم تون (که بخاطر اینکار استخدام کردین) باید زمان مناسب و معقولی رو واسه بهبود اون صرف کنین. واسه برنامه ریزی و زمان بندی درست برنامه های بازاریابی تون می تونین مطلب زیر رو مورد مطالعه بذارین:

معرفی اپلیکیشنایی واسه بهبود بازاریابی اینستاگرام

حضور به مدت طولانی
یک تفکر اشتباه و عادی در دنیای بازاریابی محتوا اینه که فکر کنین “میشه حجم خیلی از مطلب رو تولید کرده و منتشر کردن داد بعد برگشته و در تختخواب خود استراحت کرد!” یک بازاریابی محتوای موثر اینجور نیس! بلکه فول تایم (همه وقت) بوده و پیگیری همیشگی می خواد. یعنی براش هیچ خط پایانی وجود نداره.

هر چقدر که صرف کنین، بدست میارید
اگه به خاطر این به بازاریابی محتوا روی آورده اید که به شما گفتن “مجانیه” در جهت اشتباهی حرکت کردین. البته درسته که تولید شکلای جور واجور جور واجور محتوا تقریباً مجانیه (یعنی نوشتن و جمع آوری یه سری کلمه، طبیعتاً هزینه ای نداره) اما مشکل اینجاست: تقریباً شدنی نیس که بدون صرف هزینه، بتونین بازاریابی محتوای خود رو به جایی برسونین.

از استخدام کردن افراد باتجربه و نویسندگان با استعداد گرفته تا هزینه ارتقای مطالب، تولید مطلب یک سرمایه گذاری مهم حساب می شه.

تولید محتوا، فقط اولین مرحله س
حتی مطالبی که در رتبه بندی، جزو اولینا باشن هم حتماً نمیتونه کاربران در ارتباط رو جذب کنه. واسه اینکه این اتفاق رخ نده، محتوا باید به درستی گسترش شه. یعنی بازاریابی اون به مخاطبان درست از روش کانالای درست. مثلا، می تونین با مطالعه مطلب به چه دلیل باید از اینستاگرام واسه بهتر شدن وضعیت کار و کاسبی خود استفاده کنیم؟  به دلایلی که باید از آن استفاده کنین پی ببرین. پس لازمه راجبه بقیه کانالا تحقیقات لازم رو به عمل بیارین.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

حقوق بازاریابان آمریکا چیجوریه؟ [اینفوگرافی]

حقوق بازاریابان آمریکا
در اینفوگرافی زیر چگونگی پرداخت حقوق بازاریابان در آمریکا رو مشاهده می فرمایید. در این اینفوگرافی میبینیم که اختلاف دریافت حقوق واسه بازاریابان در مناطق جور واجور تا ۳۲ درصد می رسه. همینطور میشه که واسه درآمد بیشتر این بازاریابان نیاز به چه مهارت ها و مدارکی دارن. امیدوارم از مشاهده این اینفوگرافی لذت ببرین. لطفا نظرات خود رو در این مورد با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۴/۵]

حقوق زیاد واسه ایجاد رضایت شغلی کافیه؟

رضایت شغلی کارکنان واسه رسیدن به خدمات موثر، ارائه اجناس به درد بخور و بقیه موارد خیلی با اهمیته.

اما در این پست واسه کارکنان نکاتی رو یادآوری می کنیم تا کمی به ارزشای شخصی خودشون در مقابل شغلی که دارن فکر کنن. به سئوال زیر خوب فکر کنین:

“ موندن در شغلی که علاقه ای به اون ندارین، فقط بخاطر اینکه پول خوبی از آن بدست میارید درسته؟”

رضایت شغلی
کارآفرین و سرمایه گذار آقای Ravin Gandhi تعریف می کنه : یه روز در زمین بازی گلف خیلی بازی بدی داشتم و یک تاجر خیلی موفق ضربه شدیدی رو طرف من پرتاب کرده و گفت “آخرش یه روز بد در بازی گلف خیلی بهتر از گذروندن یه روزِ عالی در محل کاره!” من لبخند زدم اما واقعاً واسه این فرد متأسف شدم. چون واسه من غیرقابل تصور بود که تا این حد از شغل خودم نفرت داشته باشم!

این فرد به چه دلیل شغلش رو آزاد نکرده؟ بعضی می گن پول خیلی خوبی دشت می کنه!

اما واقعاً کار کردن در شغلی که هیچ علاقه ای به اون ندارین به دلارهای بیش تری که به دست میارین؛ می ارزه؟

از دیدگاه این کارآفرین، آدم خواه جوون باشه خواه مُسِن، بخاطر چند دلیل (که در ادامه این پست بیان می شه) فقط تمرکز کردن روی پول بیش تر، یک اشتباه شغلی خیلی فجیعه!

علاقه شدید خود رو دنبال کنین
خیلی از افراد موفق در تجارت می گن که حتی اگه صاحبکارشان به اونا دستمزدی جهت زحمت شون هم نده بازم کار می کنن. فکر می کنین دلیل این چیه؟

مطلب پیشنهادی: چیجوری هدف واقعی خود رو دنبال کنیم؟

به این خاطره که اونا به کاری که انجام میدن عشق می ورزند! شاید بگید آخرش، علاقه تا چه حد؟! این آدما به کارشون به چشم کار نگاه می کنن. اونا از تک تک کارایی که در هر روز انجام میدن حال می کنن و رضایت دارن. از قضا، این روش هدف دار تبدیل به بهترین تصمیم مالی هم می شه. یعنی: شما هرچه بیش تر چیزی رو دوست داشته باشین، در انجام اون خیلی بهتر میشین و پس، بخاطر کار خوب تون بیش تر دستمزد دریافت می کنی. این درباره هر کسی -مدیرعامل یک کار و کاسبی، رقاص، جراح و …- صدق می کنه.

دراز مدت فکر کنین
اگه به اندازه کافی خوش شانس باشین تا شغل/بخش کاری تون رو دوست داشته باشین، اصلاً بخاطر رسیدن به کمی پول بیش تر، به عوض کردن بخش خود حتی فکر هم نکنین! جوانان بسیاری وجود دارن که شغلی که دوست دارن رو بخاطر یک تفکر کوتاه مدت گول زننده ترک می کنن. بدیش اینه خیلی از این افراد در دهه چار و یا پنجم از زندگی شون از وضعیت شغلی شون رضایت خاطر ندارن و آرزو می کنن که کاش در همون کاری که دوست داشتن می موندن! همیشه بخاطر بسپارین که شغل تون، تا ده های طولانی دووم داره اما دستاوردهای پولی کوتاه مدت، مثل بطریایی کوچیک ان. رضایت شغلی دراز مدت شما، مثل جنگیه که باید در اون پیروز شید.

مطلب پیشنهادی: چیجوری غیرممکنا رو ممکن کنیم؟

خودتون رو بشناسین
یکی از دلایلی که مردم در شغلی که دوست دارن کار نمی کنن اینه که (خواه باور کنین یا نه!) اونا دقیقاً نمی دونن چی رو دوست دارن! ما در دنیایی که با سرعت زیادی پیش میره زندگی می کنیم؛ خیلی سخته که بتونین پاهای تون رو روی میز قرار داده و به تماشای چیزایی که هیجان زده تون می کنه بدین. ما همه آدما رو تشویق می کنیم تا خودشون رو بشناسن، علایق شون رو پرورش دهند، کتاب بخونن و اگه توانایی پرداخت هزینه رو دارن یک مربی متخصص و یا تراپیست استخدام کنن. شما تنها زمانی می تونین به چیزی که می خواین برسین که بدونین اون چیز، چیه.

فاصله مهمه نه مقصد!
کسائی هستن که کسب وکاری که راه اندازی کرده بودن رو فروختن و به دنبال پول بیش تر حرکت کردن اما اینا در عین حال همون آدمایی هستن که پس از متوقف شدن کارشون احساس فلاکت رو تجربه می کنن. به چه دلیل بیشتر این اتفاق میفته؟

چون پول هم، مثل خیلی از چیزای سطحی دیگر در زندگی، ابزاریه که پایان یافته و حتماً خوشبختی رو به همراه نمیhره. یکی از نقل قولای بسیار مشهور که باید تلاش کنیم در زندگی مون به اون پایبند باشیم درکِ “ارزشِ دستاورد در پروسه دست پیدا کردن به اون” است. همین فاصله و فرآینده که باید تلاش در لذت بردن داشت چون مقصد واسه انتظاراتِ ما زندگی نمیکنه! پس رضایت شغلی کارکنان حتماً به درآمد خوب بستگی نداره!

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

حقیقت غیرمنصفانه درباره بازاریابی

بازاریابی
به چه دلیل بعضی از رقبایتان بهتر از شما کارشون رو انجام میدن، در حالیکه سرویس و خدمات اونا به اندازه خدمات شما خوب نیس؟

مردم این سئوال رو بارها ازم پرسیده ان. در این پست، به این سئوال جواب می دیم:

این دنیا، جاییه که بینِ بهترین … و بهترین موردبازاریابی هستش، فرق هست

– کتابی که بهترین فروش رو داشته، هیچوقت بهترین کتابِ نوشته شده نیس! بهترین کتابِ به بازار عرضه شده.

– پرفروش ترین آلبوم هیچوقت بهترین آلبوم نیس. بهترین آلبومی که به بازار عرضه شده.

بهترین ارائه دهندگان به بازار، داستانِ درستی دارن و می دونن که دقیقاً چیجوری باید داستان رو به افراد درست ارائه دهند. این روش هدف دار به طور کاملً جواب میده حتی اگه چیزی که پیشنهاد می دین در سطح کیفی متوسط قرار بگیره. این یک راهِ اثبات شده واسه رشد سودآور کسب و کاره.

نویسنده: Jim Connolly

با این حساب، برنامه های آیندهِ شما چیه؟ نظرات خود رو با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

[تعداد: ۱۳    میانگین: ۳.۴/۵]

ساپورت مالی و روشایی واسه داشتن قرارداد اسپانسرینگ موفق

شمام به دنبال حامی مالی واسه یک اتفاق هستین؟ یا می خواید از یک تیم ورزشی یا موسسه خیریه محلی ساپورت مالی کنین تا مشخصات خود رو پیشرفت بدین؟ ساپورت مالی می تونه فواید قابل توجه تجاری به دنبال داشته باشه ، اما همیشه داشتن یک قرارداد پشتیبانیمالی خوب، سخته. جَکی فاست، مدیر بازاریابی Slingshot Sponsorship،  هشت پیشنهاد رو واسه کمک به شما در داشتن یک قرارداد ساپورت مالی خوب ارائه میده.

۱. ساپورت مالی فقط مربوط به ساپورت شونده نیس!
اسپانسرینگ به خاطر این اتفاق میفته که اتفاق یا سازمان ساپورت شونده می تونه مخاطبی رو جفت و جور کنه که حامیان مالی رو به اهداف خود برسونه. ساپورت مالی فقط این نیس که کسی بتونه فرصت یا ایده ای عالی رو پیدا کنه. شما باید ساپورت مالی رو مثل محصولی تصور کنین که اون می فروشید.

۲. پیشنهادات ساپورت مالی باید روی امتیازات تمرکز داشته باشه
یک پیشنهاد ساپورت مالی باید روی امتیازات مشارکت تمرکز کنه. مهم نیس که معامله ساپورت مالی چقدر کوچیک و یا بزرگ باشه، در هر صورت باید بر بازده سرمایه گذاری و منافع تجاری متمرکز باشه.

۳. مناسب ترین رو انتخاب کنین
باید به مشتریانی نزدیک شد که مخاطبان و ارزشای مشابهی رو به اشتراک می ذارن. این کار نه فقط اطمینان میده که مشتری در بین مخاطبان اصلی خود بازاریابی می کنه، بلکه یک تجربه برند در ارتباط هم بوجود میاره.

۴. به توافق داخلی اهمیت بدین
تنها یک فرد نمیتونه کاری کنه که یک حامی مالی احساس یک شریک رو داشته باشه. لازمه که کل کار و کاسبی منافع ساپورت مالی رو تشخیص داده و بفهمن و به عنوان یک مشکل به اون نگاه نکنن. اگه این کار رو نکنین، نمی تونین یکی از اهداف اصلی ساپورت مالی (یعنی امتیازات دوطرفه از روش فعالیت مشارکتی) رو جفت و جور کنین.

۵. از بیرون به ماجرا نگاه کنین
ساپورت مالی یعنی جذب یک مخاطب و ایجاد یک تجربه معنی دار. با درک اهداف حامی مالی می تونین واسه ایجاد این هدف با هم کار کنین. تنها با انجام این کار ساپورت مالی موفق می شه.

۶. مشتری خود رو درک کنین
پیشنهادات ساپورت مالی مناسب تنها زمانی شدنیه که به دنبال جفت و جور مالی قابل توجه سرمایه باشین. درک کار و کاسبی مشتریا و زمان بندی بودجه ، کلید ایجاد این روابطه.

۷. حساب خود رو مدیریت کنین
مدیریت حساب کلید موفقیت ارتباطات ساپورت مالیه. در حالت ایده آل، شما باید به دنبال حمایتای دراز مدت باشین که پیوسته پیشنهادات ساپورت مالی شما رو جفت و جور می کنن، چون در این رابطه ارزشایی رو پیدا می کنن و از رابطه کاری مثبت با شما برخوردار می شن.

۸. کمک بگیرین
ساپورت مالی بسیار پیچیدهه و فقط در مورد درخواست کمک مالی نیس. چون شما پیشنهادهایی عالی واسه انجام دادن دارین. وقتی که کارا به درستی انجام شن، نه فقط می تونه سرمایه فعالیتاتون رو جفت و جور کنه، بلکه یک رابطه با معنی بین سازمان شما، حامیان مالی و مخاطبان بوجود میاره. که به طور زیادی ارزش کار و کاسبی شما رو زیاد می کنه. اطلاعات بیشتر رو میشه در اینترنت، انجمنا، وبلاگا و کتابا یافت. سازمانای ساپورت کننده تخصصی هم می تونن آموزش و مشاوره رو واسه کمک به ایجاد یک بخش ساپورت مالی موفق در سازمان شما جفت و جور کنن.

[تعداد: ۳    میانگین: ۳.۳/۵]

حمله سایبری ۵۰ میلیون دلار خسارت به TalkTalk زد

از وقتی که مشخص شد سایت مخابراتی TalkTalk هک شده، شرکت مخابراتی بریتانیا نقض امنیتی رو بررسی می کنه. اما الان اقرار می کنه، اثر مالی به دلیل حمله سایبری حدود ۵۳ میلیون دلار هزینه برداشتهه. شرکت در تلاشه با ارائه پیشرفت رایگان سیستم، مشتریان خود رو حفظ کنه.

اخباری که از شرکت اومده، مستقیما یافته های نیمه اول مذاکرات سهامداران TalkTalk رو منتشر کرده که نشون میده حمله سایبری گذشته به خط پایین شرکت حدود ۳۰ تا ۳۵ میلیون پوند(۵۳-۴۵/۵ میلیون دلار) ضرر زده.

شرکت اضافه کرد: با اینکه واسه دادن نتیجه قطعی چگونگی اثر حمله به مشترکین زود بود، اما یافته های ساده مثبته. بیانیه شرکت اعلام کرد:«در حالی که آزمایش اثر گسترده حمله سایبری به کار و کاسبی زوده، اما داده های ساده در روزای پس از هک دلگرم کننده س». اون گفت: تعداد کل مشتریانی که به اطلاعات شخصیشون دسترسی پیدا شده ۱۵۶/۹۵۹ نفر بوده و از این تعداد، شماره حساب بانکی ۱۵/۶۵۶ نفر در دسترس قرار گرفته.

این شرکت هم اینکه نشون داد: ۲۸ هزار کارت اعتباری در دسترس قرار گرفت اما ادعا کرد، نمیشه از اونا سوء استفاده مالی کرد و به این معنیست که مشتریان به وسیله اطلاعات به سرقت رفته، شناخته نمی شن.

به گزارش پلیس بریتانیا، سه نفر در ارتباط با پرونده هک دستگیر شدن . دو نوجوون و یک مرد ۲۰ ساله به خاطر این اتهام در بازداشت هستن و هیچ اتهامی علیه کس دیگر وارد نیس.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

خانوم دکتر سیده فاطمه مقیمی از کارآفرینی میگه…

امروز مصاحبه ای با سر کار خانوم دکتر سیده فاطمه مقیمی، کارآفرین برتر جهان اسلام(رئیس کانون زنان بازرگان ایران) خدمت عزیزان ارائه می شه که به وسیله تیم پدیده فکر مهتر جمع آوری شده.

تعریف تون از کارآفرینی چیه؟
بحث کارآفرینی رو اگه بخوایم به عنوان شروع یک کار و کاسبی درنظر بگیریم؛ اون چیزی که همیشه در ذهنم هست اینه که کارآفرینی، باید شاخصهای ویژه خودشو داشته باشه! کارآفرینی با اشتغال زایی فرق داره و قانون امر این هست که کارآفرین باید نوآوری و یک خلاقیتی رو به کار برده باشه. یعنی چیزی که از یک روند عادی جدا شده باشه، یک روند جدیدی رو به کار برده باشه! اون موقع میگن که “کارآفرینی” اتفاق افتاده؛ حالا در بحث کارآفرینی ممکنه کارآفرین اشتغال زا باشه یا اشتغال زا نباشه! کارآفرینی، دست کم یک شغل بوجود میاره که واسه خودشه، هر اشتغال زایی کارآفرین نیس ولی هر کارآفرینی اشتغال زاس! چون ً یک کار رو بوجود میاره.

افراد واسه اینکه بخوان کسب و کارشون رو شروع کنن به چه مواردی باید دقت کنن؟
هر ایده ای که داریم به هرحال ایده یا فکر، اولین مرحله ای هست که تو ذهن فردی که قصد شروع یک کار و کاسبی رو داره، خطور می کنه. اما باید یک چهارچوب براش تعیین شده باشه. باید توجیه اقتصادی داشته باشه. باید در وقتی که می خواد، اون کار رو بکنه. اجرایی شدنش تقوین بشه. در جامعه هدفی که مدنظرش هست بتونه کارش رو اجرایی کنه. باید مخاطبین، مصرف اون کالا یا خدمات دلخواه با فرهنگ جامعه هدف همخوانی داشته باشه. سرمایه داشتن رو به عنوان ایده خوب می تونه مهم بدونه (یعنی ایده میشه سرمایه ش) و با یک سرمایه گذار می تونه روش تفاهم کنه.
باید بازار هدف رو بشناسه؛ سرمایه شون باید تقویت بشه. می باید پروسه برگشت کارشون و برگشت سرمایه گذاری که می کنن در بازار واسه اینکه به سود رسانی برسه اونو تقوین بکنن.

بحث بعدی این هست که به هر حال باید شرایط موجود در موقعیت کاری خودشون رو با رقبایی که می تونه تو رشد یک نفر اثر داشته باشه بشناسن.
موضوع دیگری هم که هست به هر حال می باید اون (F.S) (feasibility study) طرح توجیحی توانایی سرمایه گذاری رو ایجاد بکنه. این سرمایه گذاری می تونه به شکل شخص باشه؛ میتونه مؤسسه مالی اعتباری باشه؛ می تونه با بازده کاری خودش برگرده به عنوان یه سیکل تولید و سیکل افزایش سرمایه ش!
هیچ کاری نیس که بخواد شروع بکنه و به دنبال سرمایه یا سود نباشه! پس همه اینا گزینه هایی هستن که می تونه واسه رشد یک کار حتماً از قبل شکل بگیره. خوب، یک کارآفرین باید خودش هم جسارت حضور در همچین بازاری رو داشته باشه؛ جسارت رقابت رو داشته باشه؛ شرایط رو واسه خودش تعریف کنه و در اون شرایط می تونه حضور در بازار رو حفظ کنه.
موضوع بعدی که باز میتونم بهش اشاره کنم این هست که به هر حال یک کارآفرین به دنبال تعالیه. اگه در سازمانه به دنبال تعالی سازمانشه.  اون همیشه حس برتری جویی رو داره. خطر پذیره! درسته که تو یه بخشایی وارد میشه که احتمال ضرر رو میده اما تحمل ابهام و ایهام رو داره؛ یعنی اگه شکست بخوره دوبارهً میتونه برگرده به سیکل ساده ش و دوباره واسه خودش رشد و پرورش کنه.

از نظر شما با کنار رفتن تحریما و ورود به بازار جهانی، کارآفرینان واسه رشد و باقی موندن باید چه روش هدف دار رو واسه برابری با شرایط در پیش گرفتن کنن؟
به هر حال یک بخشایی هست که همه مون همیشه به دنبال رشد هستیم ولی حریف رو هم داریم! توی بازار جهانی هم رقابت زیاد و تنگاتنگه، با در نظر گرفتن اینکه ما تو یک مقطع زمانی وارد داستان شدیم که چند سال تحریم رو گذرونده ایم! و اگه قراره خودمون رو باز به بازار بین الملل برسونیم باید اون دوره هایی که تحریم بودیم رو ازش گذر کنیم. باید با سرعت بیش تری پیش بریم که از رقبامون عقب نیفتیم.

قسمت بعدی داستان رو هم من می تونم اینجوری خدمتتون بگم که به هر حال باید سلیقه مشتریانمون رو در بازار هدف ببینیم و در مبنای اون بتونیم کالا یا خدمات مون رو ارائه بدیم.
اگه همیشه پسته ایران، پسته تکی در دنیا بود، در این مدتِ تحریمی که ما دور بودیم؛ الان پسته کالیفرنیا و پسته چین وارد بازار شده پس ما یک رقبای دیگه ای داریم! ممکنه طعم ش فرق کنه ولی شایدً ذائقه بازار به اون عادت کرده! پس من واسه دوباره گرفتن این بازار باید با یک شرایط و فناوری جدید وارد بازار بشم. یا دست کم با یک بسته بندی قشنگ تر یا
روشای هدف دار بازاریابی خلاقانه که باید یاد بگیرین!

روشای هدف دار بازاریابی رو بطور ویژه در این مقالات سایت بررسی می کنیم و از اصلی ترین موضوعات بحث ما هستن. چون معتقدیم که یادگیری اونا، تاثیرات مستقیم روی موفقیت سازمان شما ایجاد می کنن. به خاطر این، پیشنهاد می کنم که مقالات بازاریابی و روشای هدف دار رو در تگ “روش هدف دار بازاریابی” بطور ویژه بخونین.

روشای هدف دار بازاریابی
شما چیجوری به معرفی نام تجاری خود می پردازید؟ معرفی یک نام تجاری یکی از مهم ترین کاراییه که یک مدیر واسه کار و کاسبی خود انجام میده. واسه پیشرفت یک نام تجاری روشای هدف دار متفاوتی هست. هر فردی واسه پیشرفت کسب و کارش به بودجه نیاز داره بیشتر شرکتای نوظهور واسه گسترش کار خود از سرمایه گذاران دعوت می کنن تا با مشارکت و همکاری کار خود رو پیش ببرن. روشای هدف دار پیشرفت و مراحل اونا هم واسه رشد فرق داره.
از پایه طرح کلی پیشرفت کار و کاسبی چیجوری باید اجرا شه؟

روشای هدف دار خلاق مدیران از راه تبلیغات گسترش پیدا میکنه. روشای هدف دار خلاق بازاریابی در بازار نیازمند تحقیقات مفصلیه تا باعث تغییر در کسب و کارا شه. واسه پیشرفت روشای هدف دار خلاق بازاریابی باید چه سوالاتی از خود بپرسیم؟

چه داستانی واسه کار و کاسبی تون به مردم ارائه بدین؟
اهداف اصلی شما واسه کار چیه؟
مخاطبان شما چه کسائی هستن؟
مشتریان شما به دنبال چی هستن؟
محصول شما کدوم نیاز مصرف کننده رو برآورده می سازه؟
بازاریابی کار و کاسبی تون چه تحولی در بازار بوجود میاره؟
یکی از روشای هدف دار خلاق بازاریابی، ارتباط موثر با دیگرونه. ارتباط موثر در تموم برنامه های روزانه کاری تاثیر میذاره. شما به عنوان یک مدیر در تجارت از چه استراتژیایی استفاده میکردین؟

مطلب پیشنهادی: ۵ مرحله واسه روش هدف دار بازاریابی موفق

با جواب به سوالاتی که از خود می پرسین می تونین نام تجاری خود رو بین همه مردم گسترش بدین. اهداف بلند یه مدت واسه آینده کار و کاسبی تون در نظر بگیرین. تحقیقات در بازار رو به عنوان مهم ترین اصل در تجارت بدونین. نبود برنامه ریزی و برابری باعث می شه نتونین مصرف کنندگان خود رو پیدا کنین و ساعتای بی شماره رو جهت پیدا کردن مشتری هدر بدین.

مطلب پیشنهادی: تحقیقات بازار، خدمات مشتری و روش هدف دار رقابتی!

بعد از تحقیقات تموم تصور خود از بازار هدف رو واسه مدیرتون توضیح کنین تا با اطلاعات ارائه شده بهترین ایده ها رو اجرا کنین و به موفقیت برسین. قوی پا پیش بذارین تا فعالیت شرکت موندگاری داشته باشه. یکی از روشای هدف دار خلاق بازاریابی روش هدف دار عاطفیه با اجرا احساسات مشتری اجناس خود رو به فروش می رسونین.

مطلب پیشنهادی: تصمیم خرید مردم از روی احساسات شون!

[تعداد: ۱۶    میانگین: ۳.۶/۵]

روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ چیه؟

باخبر شدن از روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ و بقیه شرکتای موفق به ایجاد و پیشرفت استراتژیاتون هم کمک زیادی می کنه. به خاطر این تلاش می کنم موفق ترین و کاربردی ترینای این روشای هدف دار رو واسه شما در مقالات ذکر کنم و امیدوارم به درد بخور باشن. عزیزان همیشه می تونین نظرات خود رو با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ
برند محبوب شما کدامه؟
در روزای نه خیلی دور، سامسونگ پیش همه محبوب بود.

واسه حفظ محبوبیت خود پیش همه مردم، اجناس متفاوتی رو مثل گوشیای هوشمند ارائه داد. اما الان حریف اصلی و مهم سامسونگ، اپله. علاوه بر این نام تجاری سامسونگ در رشد و پیشرفت تکنولوژی تاثیر زیادی داشته و در صنعت و اقتصاد هر کشور پر اهمیت بوده.

روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ یکی از موثرترین روشای هدف دار بازاریابی روز دنیا هستش. این شرکتِ پر تلاش، ایده های خود رو به سرعت تبدیل به وسایل برقی مهم کرده و به دوستداران خود تقدیم می کنه.

واسه تغییر روند بازاریابی خود می تونین از روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ بهره ببرین. سامسونگ به دلیل موفق بودن در بازار تجاری لقب “استاد برند تجاری” رو به خود اختصاص داده.

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره روش هدف دار بازاریابی کوکاکولا

روشای هدف دار بازاریابی شما تکامل پیدا کرده؟

از چه روشای هدف دار جهت موفقیت بیش تر استفاده میکردین؟

رشد و پیشرفت بخشای اساسی بازاریابی یک فن آوریه.
مصرف کنندگان هیچوقت با جذب شدن به برند دیگر، برند شما رو نخوان شناخت! مردم همیشه در تلاش ان بهترین اجناس رو مصرف کنن، با این شرایط ممکنه بعضی تولید کنندگان در فروش جنسای خود با شکست بر بخورن. خیلی از کسب و کارا به دلیل اهمیت ندادن مصرف کنندگان به محصول -پس از تولید- مثل عروسکای اسباب بازی قدیمی در سطل آشغالا قرار گرفتن.

مطلب پیشنهادی: قبل از تولید، چیجوری اندازه فروش و درخواست رو بدونیم؟

سامسونگ هم در اول راه خود مثل هر شرکت نوساز دیگری شکست خورده س.

جامعه همیشه در جستجوی محصولیه که راحتی زندگی خود رو با اون به بیشترین حد برسونه تا زمان خود رو صرف کارای ناخواسته و ساده هدر ندن. الان سامسونگ از نظر نوآوری رضایت همه مردم رو جلب کرده. تموم ویژگیای یک برند خوب رو در سامسونگ میشه یافت. علاوه بر این، سامسونگ دارای سبدی متفاوت و وسیع از اجناس باحال و با کیفیته. دامنه اجناس سامسونگ شامل شکلای جور واجور، لپ تاپا، تبلتا، گوشیای هوشمند، تلویزیون، دوربینا، یخچال فریزر و … است. روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ واسه ایجاد اعتماد بین برند و مردم خلق می شن به خاطر همین نیاز مردم رو چک کرده بعد وسیله لازم مصرف کننده رو تولید نشون میده. این کار باعث جذب مشتریان بیش تر واسه برند می شه.

مطلب پیشنهادی: چیجوری یک برند قوی بسازیم؟

جدا سازی و بررسی روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ
یکی از اجناس محبوب سامسونگ گوشیای هوشمنده. سامسونگ با تولید گوشیای هوشمند خود به نام تجاری/ برند خود کمک زیادی کرد تا به یک سنبل با کیفیت و قابل اطمینان تبدیل شه. مصرف کنندگان با خرید و استفاده یک وسیله از سامسونگ و بررسی کیفیت عالی اون به برند بیش تر اعتماد کرده و اجناس متفاوت این شرکت رو خریداری می کنن.
شما دوستدار کدوم محصول از سامسونگ هستین؟
سامسونگ علاوه بر اجناس منحصر به فرد خود خدمات خوبی هم ارائه میده.
می دونستین سامسونگ، سریع ترین خدمات تجاری رو به مشتریان خود ارائه میده؟

روشای هدف دار قیمت گذاری سامسونگ واسه بازاریابی
سامسونگ روشای هدف دار متفاوتی جهت قیمت گذاری اجناس خود داره که به وسیله این روشای هدف دار اهداف مختلفی رو پیش بینی کرده و تعیین می کنه.

دستکاری قیمت
گوشیای هوشمند سامسونگ الان با برند اپل سر رقابت دارن. هر برندی از سامسونگ شعار متفاوتی رو حمل می کنه تا مصرف کنندگان بیش تر جذب برند شن. با دستکاری قیمتا و بالا و پایین شدن هزینه های کالا حریف مجبور به صلح بر سر قیمت می شه. با صرفه نظر از امکانات متفاوت برنامه های گوشیا معمولاً زیبایی ظاهری یک گوشی یکی از اساسی ترین دلیل انتخاب برند می شه. الان به دلیل رقابت زیاد سامسونگ با اپل و دیگر برندا گوشیای سامسونگ در سرتا سر جهان به شکل عجیبی به فروش می رسن.

قیمت گذاری رقابتی
یکی از بخشای مورد علاقه شرکت سامسونگ قیمت گذاری رقابتیه. مشکلات جور واجور هر نوع کار و کاسبی ای رو تهدید می کنه. اما خطر کردن، بعضی وقتا تنها راه پیشرفت یک شرکته. با این که سامسونگ برند مطمئن و با کیفیتیه؛ اما قیمت محصولاتش نسبت به شرکتای دیگر مناسب تر از دیگر برندا ارائه می شه و این یه روش هدف دار واسه قیمت گذاری رقابت بین دیگر برندهاست.

تاثیر خرده فروشان در بازاریابی زنجیره ای سامسونگ
سامسونگ به عنوان یک شرکت زنجیره ای متفاوت و با کیفیت محصولاتش مورد علاقه خیلی از خرده فروشانه. تنها یک برند تجاری خاص مثل سامسونگ می تونه باعث جذب مشتری واسه فروش بهتر خرده فروشان شه. شهرهای جور واجور با گرفتن نمایندگی سامسونگ محل پخش اجناس رو واسه بیشتر مردم جفت و جور کردن.
سامسونگ علاوه بر تبلیغات از تاکتیکای متفاوتی واسه فروش اجناس خود استفاده میکرد. به طور مثال بیشتر مشتریان سامسونگ تخفیفات مالی خوبی دریافت می کنن. حامیان مالی سامسونگ باعث شدن این شرکت روز به روز پیشرفت یابد و در سرتاسر جهان طرفداران زیادی جذب کنه. به خاطر این روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ به طور همزمان هم باعث پیشرفت سازمان خود شده و هم به جنبه های مختلفی مثل ارائه خدمات و جذب مشتری کمک می کنه.

می دونستین سامسونگ بیش ار ۱۵۰،۰۰۰ هزار نمایندگی در سراسر جهان داره؟

تبلیغات سامسونگ مثل کوکاکولا و پپسی متمرکز نیس! اما گسترش محصولاتش رو به عنوان پر اهمیت ترین نکته در کار در نظر میگیره. یکی از معروف ترین شعارهای جذب مشتری واسه سامسونگ معرفی فرصتای کار و کاسبی واسه جوانان بیکاره. سامسونگ با معرفی فرصتای کاری جهت فروش بیش تر اجناس به جوانان کارآفرین، تبلیغات موفق تری رو به دست آورده و یک تصور عمومی قشنگ رو تو ذهن بیشتر مردم گنجاندهه. این کار یه روش هدف دار موفق واسه یک سازمان هستش.

[تعداد: ۳۱    میانگین: ۳.۲/۵]

روشای هدف دار بازاریابی مستقیم واسه وقتی که بودجه ای ندارین !

واسه همه کارآفرینان جوونی که رویای دیدن اجناس و خدمات شون رو در بیلبوردهای سطح کشور و حتی شبکه های سراسری تلویزیون دارن اولین چیزی که مهمه اینه: “شما قبل اینکه ریالی رو واسه بازاریابی سرمایه گذاری کنین، به مشتری نیاز دارین!”

به خاطر همین، معمولاً استارتاپا از روش فروش مستقیم در کار و کاسبی جدید پیش می رن. همینطور، اگه بتونین قبل از شروع بازاریابی، کاری کنین که مردم از خدمات شما بهره برند بسیار موثرتر هستش. هم اینکه، بخش بزرگی از بازاریابی اینه که به مشتریان سابقی که داشتین ببالید.

در این پست می خوایم نکاتی رو پیشنهاد دهیم که بتونین اجناس و خدمات خود رو به دست مردمی بسپارین که میدونید از اونا سود می برین.

واسه مردم واقعی ایمیل بفرستین
بازاریابی ایمیل، یکی از وسایل بسیار عجیب واسه فروش مستقیم شماس. در عین حال می تونه باعث هدر رفتن زمان شما شه. کاری که نباید انجام بدین استفاده از برنامه های خودکار ارسال ایمیله. کاری نکنین که ایمیلا وارد اسپم شن.

کاری که باید انجام بدین: فروش مستقیم از روش ایمیل، باید به وسیله یک تیم از افراد واقعی صورت بگیره. واسه این کار، میشه از خدمات آمازون و یا نرم افزارهایی که به ارسال انبوه ایمیل کمک می کنن استفاده کرد.

تحت هیچ شرایطی ایمیل ارسالی شما نباید ویژگیای اسپم شدن رو دارا باشه. مثلا، ایمیل شما می تونه بیشترین حد در چند خط (۳-۴) خلاصه شه. باید به شکل متون ساده و خصوصی سازی شده (ویژه مخاطب) صورت بگیره. همینطور در این متن، می تونین درخواست گفتگو و ارتباط بهتر رو با گیرنده داشته باشین.

خیلی از فروشنده ها در اولین تعاملی که با مشتری بالقوه دارن مرتکب اشتباه می شن. اما به یاد داشته باشین که این شما هستین که باید با اونا به توافق برسین! شما باید نشون بدین که اومدید تا ارزش رو به زندگی و کسب و کارشون وارد کنین.

اگه خدمات شما به شکلیه که به دیگر کسب و کارا و کارشناسان ارائه می دین می تونین این مشتریان بالقوه رو با استفاده از لینکداین، Zoominfo و Jigsaw  پیدا کنین.

فقطً به دنبال فروش محصول نباشین
خصوصاً واسه استارتاپا، بسیار راحت تره که نسخه آزمایش رایگان رو بفروشن تا محصول واسه یک دوره دراز مدت معامله شه. به مشتریان تون امکان دسترسی به خدمات رایگان رو ارائه بدین تا امکان دریافت فیدبک رو از اونا زیاد کرده باشین. با جمع آوری ایده های زیاد واسه محصول و خدمات تون از طرف آدمایی که قبلاً از اونا استفاده کردن می تونین موفقیت تون رو در بخش ویژه خودتون برجسته تر کنین.

مثلا؛ اگه خدمات وِبی ارائه می دین، یک نسخه رایگان واسه اون درنظر بگیرین. اگه مربی هستین، یه سری جلسات آموزشی رو افتخاری برگزار کنین.

وارد جامعهای بی همتا شید
علایق خود رو کشف کنین. به دنبال سازمانا و طرفداران اون باشین و به دنبال دلایلی واسه رفت و امد با اونا بگردین. این یک راه طبیعی و کم استرس واسه شبکه سازیه. هرچه علاقه های بیش تری رو کشف کنین مردم بیش تری رو می تونین شبکه سازی کنین که نتیجه اون رونق بیش تر کسب و کارتونه.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۴/۵]

روشای هدف دار بازاریابی موردنیاز واسه ساخت منابع انسانی بهتر

حولوحوش مثبت منابع انسانی، نقشای زیادی مثل رابط کارکنان، محافظ فرهنگ، رهبر مردم، مشاور رو بازی می کنه.

اما ایده جدیدی هست که میگه بهترین این موارد، بازاریابان هستن. اونا برند کارفرما رو زیاد کرده و تجربه کلی رو واسه کارکنان بهبود می بخشن.

وقتی که منابع انسانی تکنیکای بازاریابی رو در پیش گرفتن کنن بهتر می تونن تواناییا رو مدیریت کنه. در این پست، اصول بازاریابی رو که هر رهبر منابع انسانی باید اونا رو شامل شه میگیم. با پدیده فکر مهتر همگام باشین.

۱- مخاطبان هدف داشته باشین
بازاریابان درک عمیقی از مخاطبان خود دارن. اونا علم جمعیتی، رفتاری و نگاه مردم رو مطالعه می کنن تا بتونن جزئیات شخصیت مشتریان رو شناسایی کرده و پیامای مخصوص واسه هر کدوم از این گروه های ویژه مردم بفرسته. منابع انسانی هم می تونه از همین روش هدف دار واسه رسیدن به کارکنان استفاده کنه.

کارکنان، بیشتر از صدها ایمیل رو در طول هفته دریافت می کنن و این در حالیه که بررسیای theEMPLOYEEapp در محیط کار نشون میده که کارکنان بازم احساس رضایتمندی ندارن! و دلیل اون، پیامای دریافتی شون با علایق اونا هیچ ارتباطی ندارن!

نقطه شروع شما همین باشه! : همه چیز رو درباره کارکنان هدف خود بدونین. چی به اونا انگیزه میده؟ اهداف اونا چیه؟ ارزشمندترین چیزها واسه اونا چیه؟ اونا درباره چه چیزایی نگرانن؟ جواب این سوالات، از این بخش تا بخش دیگر، چقدر می تونه متفاوت و جور واجور باشه؟ بین کارکنان و مدیران چیجوری؟

بعد، از این علم بدست اومده، واسه ارسال پیامای هدف دار و برنامه های منابع انسانی که واسه هر کدوم از گروه های ویژه کارکنانه استفاده کنین. نه اینکه یک پیام عمومی رو واسه همه بفرستین!

مثل یک بازاریابی فکر کنین که باید مهم ترین و در ارتباط ترین اطلاعات رو به هر کدوم از کارکنان تحویل بدین.

۲- هر کانال، صدای یک برند
بازاریابان می دونن که اگه بخوان توجه مخاطبان رو جذب کنن باید بیشتر از یه روش رو بکار گیرند. یک کار و کاسبی نمیتونه به تنهایی از روش ارسال خبرنامه و ایمیل موفق باشه. بازاریابان از ترکیبایی از رسانه ها واسه انتقال پیامای شون استفاده می کنن. مثل تصاویر، ویدئوها، شبکه های اجتماعی، ساخت وب سایتایی که موجب رفت و امد با مخاطبان شه و … ، بهترین بازاریابی، بازاریابی ویروسیه و این همون چیزیه که بقیه کارکنان درباره برنامه ها می گن.

ایمیلا واسه رسیدن به کارکنان کافی نیستن! در بررسی theEMPLOYEEapp که انجام شد ۸۰ درصد از کارفرمایان گفتن که از ایمیل واسه ارتباط استفاده می کنن. در مقابل، ۳۰ درصد از کارکنان گفتن: ما ایمیلایی رو که از طرف کارفرمایان می رسه رو ندیده می گیریم!!!

پس، بهتره از پیامای متنی، اپلیکیشنای موبایل، شبکه های اجتماعی داخلی و بقیه منابع واسه ارتباط استفاده کنین. ویدئوها و تصاویری رو واسه درگیر کردن کارکنان در در اعلامیها و خبرنامها آپلود کنین. بلاگ شرکت خودتون رو راه اندازی کنین. هرچه راه های بیش تری واسه رسیدن و هضم اطلاعات واسه کارکنان باشه، بهتره!

روش هدف دار، داشتنِ حرفی واسه گفتن و توانایی به نمایش گذاشتن اون، همه کاریه که شرکت باید بکنه.

۳- همه چیز رو در کنار هم گرد بیارین
بازاریابان میخوان پروسه خرید رو واسه مشتری ساده تر کنن. منابع انسانی هم، مثل بازاریابان از کارکنان میخواد تا در برنامه ها و امتیازات ثبت ناما شرکت کنه. انجام این کارا، اونا رو در حولوحوش گسترده تر به شغل شون وصل می کنه.

وقتی منابع انسانی روی تجربه کارکنان تمرکز می کنه، تشویق کردن واسه شرکت در برنامه ها راحت تر به نظر می رسه. همه برنامه ها و اطلاعات رو در کنار هم، به شکل یک پلت فرم ساده و کاربردی گردهم بیارین و به اون، مثل یک قطبی نگاه کنین که مهم ترین امتیازات منابع انسانی و برنامه ها رو در یک فضای راحت ایجاد کرده. وقتی کارکنان همه چیز رو در یک محیط ساده و خوب بیابند، شرکت کردن شون هم ساده تر می شه. همینطور، این اتفاق باعث می شه تا مدیریت کردن اونا هم واسه کارفرمایان ساده تر شه.

۴- اثر رو سبک سنگین کنین
بازاریابان، واسه پیدا کردن بهترین روش هدف دار، همه چیز رو دنبال کرده و سبک و سنگین میکنه. اطلاعات و داده ها در بازاریابی مدرن “همه چیز” است.

تیمای منابع انسانی، می تونن داده ها رو دنبال کرده و سبک سنگین کنن تا بطور پیوسته، فرآیندها بهبود پیدا کنن. در مورد اینکه چه چیزایی واسه فرهنگ شرکت و اهداف کلی کار و کاسبی اهمیت دارن تصمیم قطعی بگیرین و اونا رو دنبال کنین تا تعهد شغلی کارکنان هم صورت بگیره. کارکنان به پیاما بازخوردی نشون میدن؟ اونا پیامای درستی رو در زمان درست ارسال می کنن؟ در برنامه ها مشارکت دارن؟ اونا خوشحال بوده و رضایت دارن؟ چی می تونه نتیجه بهتری داشته باشه؟ بعضی از سیستمای منابع انسانی جدید درباره مردم یاد می گیرن و کارایی انجام میدن پس فعلاً احتیاجی به خودِ کارفرمایان احساس نمی شه.

منابع انسانی یک شغل راحت و آسونی نیس! اما وقتی که رهبران، از جنبه بازاریابی به اون نگاه کنن می بینن که روشای هدف دار منابع انسانی می تونه تجربه کارکنان رو بهتر کرده و یک برند محکم و قوی واسه کارفرما بسازه.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۷/۵]

روشای هدف دار بازاریابی هوشمند واسه رشد کار و کاسبی

روشای هدف دار بازاریابی هوشمند که واسه رشد کسب وکارتون در سال ۲۰۱۷ باید در پیش بگیرین

روشای هدف دار بازاریابی
بازاریابی موفق یعنی تلاش واسه حفظ تعادل بین عرضه دیجیتال و رفت و امد مثبت انسانی
در سال ۱۹۶۴، Marshall McLuhan نظریه پرداز رسانه ها و ارتباطات، اصطلاح “دهکده جهانی” رو واسه توضیح “پدیده کوچیک شدن و گسترش همزمان فرهنگ در جهان بخاطر پیشرفت گسترده تکنولوژیکی که امکان به اشتراک گذاری سریع و آنی فرهنگ رو جفت و جور می کنه” به وجود آورد.
اما من شک دارم که اون تصور کرده باشه که مرزهای جهان تا چه حد کوچیک می شن و از نظر مدیریت و برآورده کردن خواستها و انتظارات مصرف کنندگان چه معنایی داره. ما در دنیای اسباب و وسایل الکتریکی زندگی می کنیم، دنیایی که در دستگاه ها، برنامه ها و تجربه های آنلاینِ اون غوطه ور شده ایم.
داشتن یک کمپین بازاریابی موفق در جهان امروز به اون معنیه که تلاشای بازاریابی باید بین عرضه های دیجیتال و رفت و امد مثبت انسانی تعادل برقرار کنن. با بمباران اطلاعاتی که از نوتیفیکیشنا، اخبار و حتی توییتا میاد تایم توجه رو کاهش داده.
افزایش پیدا کردن بسته کنندهای آگهی معنیش اینه که تاکتیکای بازاریابی سنتی دیگر موثر نیستن. پس، باید استادانه مشتریان رو در میدونایی که با اونا بسیار آشنا هستن و حس راحتی بیش تری دارن، درگیر مسئله کرد. اینجا به ۴ روش هدف دار بازاریابی بسیار خطرناک می پردازیم:

۱- استفاده حداکثری از رسانه های اجتماعی
رسانه های اجتماعی می تونه باعث موفقیت یا شکست یه محصول باشه. رسانه های اجتماعی بخشی جدانشدنی از زندگی همه هستن؛ از اینستاگرام گرفته تا بخش زنده فیسبوک! هر کسی که شامل مخاطبان شما می شه، در رسانه های اجتماعی حضور داره و این همانجاییه شما باید اونا رو هدف بذارین. باید حسابای Google Trends و توییتر، صفحات فیس بوک رو دنبال کنین و در لینکداین به گروه ها ملحق شید تا دیدگاهی از مشتریان خود و دیگر افراد حاضر در صنعت به دست بیارین. محتوای خوب در رسانه های اجتماعی به شما اجازه میده تا با بازار هدف خود رفت و امد داشته باشین و چیزی که رو که واسه اونا مهمه، آزمایش کنین.
مثلا، بیشتر از ۵۰۰ میلیون حساب فعال در اینستاگرام هست. محتواهای موجود در اینستاگرام روزانه ۴.۲ میلیون لایک دریافت می کنن. iHerb ارائه دهنده مکملای طبیعی، از اینستاگرام واسه رسیدن به آدمایی استفاده می کنه که اجناس رو به سبد خرید آنلاین خود اضافه کردن اما اونا رو نخریده ان. طوری که در هر نمایش عمومی، برگشت هزینه مصرف شده واسه تبلیغات، ۲۰۰ برابر بوده. به همین راه، Volvo خودروساز سوئدی، از اینستاگرام واسه کمپینای تبلیغاتی ویدیویی جهت رسیدن به ۸.۷ میلیون خریدار آماده خرید استفاده کرده.
ممکنه در سال ۲۰۱۷، پلت فرمای رسانه های اجتماعی حتی تاثیر عمیق تری بر جای بذارن – مثلا، توانایی کلیک روی آیتمای موجود در تصاویر و انجام خرید داخل برنامه ای. این موضوع شبکه های اجتماعی رو به اندازه بیش تری در برابر توجه قرار میده، نه فقط به عنوان ابزاری واسه رسیدن به مشتریان بلکه به عنوان پلت فرمیایی واسه فروش!

۲- توجه به مصرف کنندگان در حال حرکت
تلفنای همراه و دستگاه های مشابه، ابزاری کلیدی واسه ارتباط با مصرف کنندگان هستن. تقریبا این روزها همه صاحب یک گوشی هوشمند هستن. این موضوع باعث می شه تا بازار گوشی موبایل واسه هر نوع کار و کاسبی ای بیشتر از حد لازم باشه، طوری که نبود توانایی در همراهی با بازاریابی موبایلی شما رو در خطر شکست در برابر رقبایتان قرار میده.
عوامل بسیاری رو باید در بازاریابی موبایلی در نظر گرفت. واسه تازه کارا، سایت شما باید موافق با گوشی موبایل باشه که در اون محتوا و منوی نمایشی با صفحه نمایشای کوچیک و ظرفیت پهنای باند محدود موبایلا و شبکه های جور واجور یکی بودن پیدا می کنه. به یاد داشته باشین که مردم تمایل دارن موقع حرکت از دستگاهشان استفاده کنن، پس باید محتوایی بسازین که در بین حرکت خیلی راحت قابل خوندن باشه. زبانها، لینکا و صفحاتی مثل درباره ما خیلی واسه محتوای گوشی موبایل لازم نیستن.
یادتون باشه که دستگاه های تبلت بالاترین اندازه اضافه کردن به سبد خرید رو در وب سایتای تجارت الکترونیک با اندازه ۸.۶ درصد دارن. اگه شما یک خرده فروش آنلاین هستن، به طراحی و تجربه کاربر نسخه تبلتِ سایت خود بیش تر توجه کنین.

۳- استفاده از رباتا
رباتهای گفتگو، سرویسایی هسستند که کاربران می تونن با اونا از روش یک رابط گفتگو، باهم رفت و امد داشته باشن، رابطی که به وسیله الگوریتما و بعضی وقتا هم با هوش مصنوعی تقویت شده. دو نوع ربات اصلی گفتگو هست: اونایی که معمولا در برنامه های پیام رسانی پیدا می شن مثل ربات گفتگوی ۱-۸۰۰-Flowers در فیس بوک مسنجر که کمک می کنه تا مصرف کنندگان به شکل گلچین انتخاب کنن، و نوع دیگر دستیاران مجازی مثل Apple’s Siri ، Google Assistant ، Amazon’s Echo و Microsoft’s Cortana هستن.
این رباتای گفتگو به جای اینکه فقطً در رفت و امد با مارکای خاص به مصرف کنندگان کمک کنن، به کابرانی با شکلای جور واجور اطلاعات و دیگر نیازها کمک می کنن. رباتای دارای هوش مصنوعی از پردازش زبون طبیعی متن و یا صدا واسه درک خواسته کاربر استفاده می کنن. نمونه هایی مثل این از Cortana میخوان تا آخرین اخبار رو نشون بده و یا از Siri میخوان تا یک پیام متنی رو به همسر شما بفرسته.
Siri در عرض یه هفته بیشتر از یک میلیارد درخواست دریافت می کنه که اهمیت رباتای گفتگو رو در بازاریابی نشون میده. اونا نه فقط با جواب به سوالات مشتری به صرفه جویی در وقت کمک می کنن، بلکه داده ها رو جمع آوری کرده و نقطه ای رو واسه اتوماسیون بازاریابی جهت رفت و امد با محتوای در ارتباط ایجاد می کنن. به ویژه در بین مصرف کنندگان جوون، رباتای گفتگو به طور زیادی استفاده می شن تا موجب تشویق به خرید، افزایش تعداد آیتما در سبدهای خرید و ساده کردن خرید آنلاین شن. از سفارش یک تاکسی در Uber گرفته تا دنبال کردن مد، رباتای گفتگو به طور زیادی واسه پیش بردن تجارت الکترونیک استفاده می شن.
الگوهای نظارت و ردیابی خرید، با در نظر گرفتن اینکه کدوم اجناس به شکل متفاوت به بازار عرضه می شن، کدوم اجناس بازار بیش تری دارن، و کدوم یک باید دوباره در بازار عرضه شن، داده هایی رو در اختیار شرکتا قرار میدن. رباتای گفتگو رو میشه واسه جلب نظر مصرف کنندگان به خاطر امتحان کردن اجناس جور واجور، به کار گرفت.
با اینکه استفاده از رباتهای گفتگو بسیار شایع شده، اما نمی تونن به طور کامل جانشین رفت و امد انسانی واقعی – که واسه روابط مصرف کننده قوی لازمه- شن. این مسئله منجر می شه تا ما به قدم چهارم تجربه بازاریابی تجربی بپردازیم.

۴- تاکید بر تجربه
بیرون شدن از میدون دیجیتال جهت قانع کردن مصرف کنندگان واسه خرید بخشی از بازاریابی تجربیه. رویدادها، واقعیت مجازی و تعاملای بین فردی می تونن محتوایی رو ارائه دهند که میشه در رسانه های اجتماعی به شکل تصاویر، فیلما، گزارشا، رتبه بندی و بررسیا مورد استفاده قرار داد.
مثل این رویدادهای بازاریابی تجربی، به خریداران بالقوه اجازه میده تا از دید عاطفی با محصول و خدمات شما ارتباط بر قرار کنن. چشم اندازه ها همیشه فهم عملی رو از نام تجاری شما جمع آوری می کنن و در عین حال با احساس در مورد رویدادها سخن می گن و در آخر باعث ایجاد شایعها در زندگی واقعی و پلت فرمای رسانه های اجتماعی می گردن.
روشای هدف دار بازاریابی سال ۲۰۱۷ ، وجود تعادل بین استفاده بی آخر از جهان آنلاین و در عین حال تزریق اعتماد به نفس به مشتریان با ارائه رفت و امد انسانیه. همه این چار روش هدف دار بازاریابی ابزارهایی هستن که پشت سر هم با یکدیگر کار می کنن.

استراتژى بازاریابى
در ادامه این مقاله به بعضی از روشای هدف دار بازاریابی از نگاه مایکل پورتر می پردازیم:

خیلی مهمه که بدون روش هدف دار بازاریابی وارد بازار نشید! واسه موفقیت باید روش هدف دار مناسب داشته باشین تا بتونین در مقابل فشارهایی که در بازار هست مقاومت کنین. مایکل پورتر به شکل هدف دار که میشه در جهت ایجاد مزیت رقابتی از اونا استفاده کرد پرداخته.

روش هدف دار مایکل پورتر
روش هدف دار رهبری قیمت

در این روش هدف دار عرضه کنندگان کالا و یا تولید کنندگان کالا، کالای خود رو با پایین ترین قیمت به مصرف کنندگان عرضه می کنن و از این روش سهم قابل قبولی از بازار رو واسه خود ایجاد می کنن. در این روش هدف دار با رهبری قیمت، خود بخود هزینه تولید با افزایش تولید و درخواست بالا کم میشه، رقبای ضعیف حذف می شن، امکان ورود رقبای جدید کم میشه، نفوذ در بازارهای دیگر زیاد میشه.

با در نظر گرفتن مزیتایی که از رهبری قیمت بوجود میاره هر کار و کاسبی ای خیلی راحت نمیتونه رهبری قیمت رو به عهده بگیره این روش هدف دار زمانی با دست کم خطر همراهه که شرکت توان مالی خوبی داشته باشه مجهز به تکنولوژی جدید باشه و قدرت پخش زیادی داشته باشه و بتونه مواد ساده ارزون تهیه کنه.

روش هدف دارِ تمرکز، دومین روش هدف دار مورد بحثه. در این روش هدف دار عرضه کننده کالا یا تولید کنندگان روی بخشی از بازار تمرکز می کنن. مثلاً روی قشر خاصی از جامعه و با شناخت نیازها و خواسته های اونا می تونن خواسته های این قشر رو شناسایی کنن و کالا با خواسته اونا تولید قیمت گذاری و عرضه کنه. در این روش هدف دار چون روی قشر خاص تمرکز شده، درخواست زیاد شده میشه فروش قابل قبولی داشت البته در این روش هدف دار بازار محدود می شه ولی هزینه تبلیغات کاهش پیدا میکنه و هزینه پخش هم کاهش پیدا میکنه.

روش هدف دار سوم، روش هدف دار جدا سازیه. در این روش هدف دار تولید کنندگان کالا رو جدا با دیگر تولید کنندگان حریف تولید می کنن و این جدا سازی می تونه کیفیت کالا باشه پس بالاترین قیمت رو روی کالا می ذارن و فکر میکنن بالاترین کیفیت باعث بوجود اومدن قشر خاصی از مصرف کنندگان می شه و بیشتر واسه این قشر، قیمت مهم نیس بلکه کیفیت کالاه که در درجه اول اهمیته. این روش هدف دار باعث می شه بازار محدود به قشر خاصی از جامعه شه و عرضه اونم محدود شه و هدف افزایش سود از روش متمایزسازیه.

جمع بندی
استفاده هر کدوم از روشای هدف دار فوق، مزیتا و مشکلات و محدودیتایی رو بوجود میاره ولی تجربه نشون داده استفاده حتی یکی از این روشای هدف دار فشارهای موجود رو کاهش داده و میشه مزیت رقابتی واسه کار و کاسبی بسازه و استفاده دو روش هدف دار بطور همزمان هم شدنیه.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

روشای هدف دار بازاریابی ویدیو جذاب و پر مخاطب کدوما هستن؟

روشای هدف دار بازاریابی ویدیو جذاب ترین و پرمخاطب ترین نوع بازاریابیه. طبیعیه شما به عنوان موسس یک شرکت در جستجوی ابزاری باشین. تا شما رو در انتشار نام تجاری کمک بده. روشای هدف دار بازاریابی ویدیو مدیریت صحیحی می خواد در این پست به معرفی قواعدی واسه موفقیت در بازاریابی ویدیو می پردازیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

روشای هدف دار بازاریابی ویدیو
انتشار یک برند به وسیله بازاریابی ویدیو کار ساده ای نیس، جذب مشتریان بالقوه روز به روز سخت تر می شه، شرکتا با استفاده از فعالیتای ویدئویی برند خود رو به مردم معرفی می کنن و مشتریانی رو جذب نشون میده. بازاریابی ویدیو توجه مخاطب رو جلب کرده و اهداف شما رو محقق می سازه. این نوع بازاریابی راه درست واسه رسیدن به سطح مطلوب از فروشه. روشای هدف دار بازاریابی ویدیو جذاب و پر بینندهه اگه می خواین شرکت شمام در این موفق شه باید با بازاریابی ویدیو مشتری رو تشویق به خرید اجناس خود کنین. با استفاده از تجربیات بازاریابی خود محتوایی تولید کنین تا باعث گسترش اجناس و خدمات شه اما باید روش تولید ویدیو و روشای نشر اونو بیاموزید تا مشتری تمایل پیدا کنه اجناس رو خریداری کرده و به بهترین نتیجه دست پیدا کنین.

مطالب در ارتباط: ۱۱ روش استفاده از ویدیو در بازاریابی محتوا !
محتوایی به درد بخور ارائه بدین
وقتی که محتوای خود رو بازاریابی می کنین. باید محتوایی به درد بخور رو تقدیم مخاطبان خود کنین. به طور مثال فایده محتوا می تونه دانستن بعضی موارد درباره کار و کاسبی باشه. سرگرمی باشه. یا بررسی بعضی مشکلات که به مردم کمک کنه. اما هدف ما از تولید محتوای با ویدیو جذب مشتری واسه خریده، پس چیزی تولید کنین که هم باعث جذب مشتری شه هم احترام و رضایت مخاطبان رو به دست بیارین. اگه از ویدئوهای خارجی استفاده می کنین زبانی که در کلیپ مورد استفاده س رو در زیر نویس درج کنین.بعضی وقتا مخاطبان ویدئوهایی رو که صدا دارن دنبال نمی کنن و علاقه منداند متن ویدیو رو بخونن، پس لازمه از متن خود فیلم در زیر نویس استفاده کنین. زیرنویس کلیپا می تونه پیام شما رو به مخاطب برسونه. درج متن کلیپ در زیر نویس می تونه حتی در جلب توجه مشتری هم اثر داشته باشه. طوریکه با متن به یک نقطه از تصویر اشاره کرده و اونو واسه بینندگان خود توضیح کنین.

آمادگی موتورهای جستجو واسه ویدیو
درسته که یافته های سئو در بعضی از موارد یه تایم میبره تا رتبه مورد نظر رو واسه محتوای سایتا به ارمغان آورد. اما با تولید محتوا از روش ویدیو موتورهای جستجو سریع تر اقدام می کنن. پس رتبه بهبود پیدا می کنه. در انتخاب کلمات کلیدی که به موضوع محتوا ربط داره تلاش کنین. تا به نتیجه های بهتری برسین. بعد از انجام عملیات سئو ویژه محتوای کلیپ اونو در شبکه های اجتماعی انتشار بدین. روشای هدف دار بازاریابی ویدیو رو تا به حال واسه کار و کاسبی خود امتحان کردین؟ بعد از منتشر کردن این محتوا می بینین که تا چه حدی مخاطبان شما افزایش پیدا می گردن.

با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

روشای هدف دار بازاریابی ویدیو و دعوت به اجرا
ویدئوی شما باید تضمین کنه شما به هدف اساسی خود که تاثیر روی مشتریه دست پیدا می کنین. به طور مثال اگه ویدئویی رو ارائه دادین که به فروش اجناس در ارتباط بوده، همیشه مخاطبان رو تشویق کنین. که محصول یا خدماتی که شرکت شما تولید کرده رو بخرن. اگه ویدئوی شما فرهنگی باشه، باید مخاطبان رو تحت تاثیر بذارین. که مطالب شما رو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارن. تا مردم واسه تون ایمیل ارسال کنن. با این روش هدف دار می تونین با مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کرده و کمپین بازاریابی پیشرفت پیدا کردی داشته باشین. بازاریابی ویدیو سطح پروژه های تجاری شما رو بالا می بره و توجه مخاطبان رو زیاد می کنه. موضوعات مفیدی رو ارائه بدین تا مخاطبان شما بازاریابی کار و کاسبی تون رو مسوولیتشو قبول کنن. کلمات کلیدی رو در کلیپای فروش خود یادتون نره. روشای هدف دار بازاریابی ویدیو می تونه باعث موفقیت کار و کاسبی تون شه. پس اونا رو جدی بگیرین.

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۹/۵]

روشای هدف دار بازاریابی کوکاکولا چیه؟

در این مقاله به معرفی بعضی روشای هدف دار بازاریابی کوکاکولا می پردازیم.

روشای هدف دار بازاریابی کوکاکولا
شاید شمام از طرفداران نوشابه کوکاکولا باشین.

شرکت تولید کننده نوشابه کوکاکولا یکی از موفق ترین برندهای جهانه و در بیشتر از ۲۰۰ کشور در سرتاسر جهان به فروش می رسه. این شرکت تولید کننده شکلای جور واجور نوشیدنیای گازداره. حدود ۶۰ درصد درآمد این شرکت از کشور آمریکا و ۴۰ درصد از دیگر کشورهاست. کوکاکولا قوی ترین برندیه که در تموم جهان به رسمیت شناخته شده و حدود ۹۴ درصد مردم جهان لوگوی این شرکت دوست داشتنی رو می شناسن.

روشای هدف دار بازاریابی کوکاکولا
میدونید این شرکت موفق چه استراتژیایی واسه بازاریابی محصولاتش در پیش می گیره؟

روشای هدف دار بازاریابی این شرکت سرشناس بخش بندی شده و هدفمنده، به خاطر همین درزمان سالای طولانی به عنوان برندی محبوب سر زبانا باقی مونده. یکی از روشای هدف دار باحال کوکاکولا که متناسب با پیشرفت اجناس جدید بوده تقسیم بندی اجناس واسه مشتریان خاص طبق رده سنیه. این ویژگی باحال باعث شده بیشتر شرکتا واسه رقابت با این شرکت محبوب از روش هدف دار اون استفاده کنن. اگه شما اضافه وزن دارین نوشابه رژیمی این شرکت پیشنهاد فوق العاده ای براتون هستش. شرکتای تجاری فقط با کمی فکر می تونن از دید رقابتی پیشرو باشن.

روش هدف دار بازاریابی نوشابه کوکاکولا چیه؟
هر کارآفرینی واسه رسیدن به موفقیت اهدافی داره. هدف شما واسه رسیدن به موفقیت چیه؟

هر تصمیم و هدفی که واسه رسیده به تک تک آرزوهای خود به کار می برین در آینده کاری تون خیلی موثره. ممکنه در آینده اهداف شما باعث بروز رسانی جهان شه. کوکاکولا میگه:  به لحظات بقیه شادی واقعیش کنین. به مردم انگیزه، ارزش و زندگی دوباره اعطا کنین و … چشم انداز ما واسه آینده فرق داره.

شمام واسه هدایت کار و کاسبی تون به رشد پایدار و با کیفیت نیاز دارین.

مردم چیجوری کالاهایی رو دوست دارن؟

نمونه کارای شما باید به شکل ای ارائه شه که هر فردی در سرتا سر دنیا آرزوی چشیدن نوشیدنی تون رو در سر بپروراند.

فکر می کنین اینجور محصولی تولید کردین؟

با همکاران خود مشورت کرده و از مشتریان درخواست کنین تا شما رو واسه رسیدن به پیشرفت ای پایدار هدایت کنن. یک شهروند مسئول می تونه باعث ساپورت شما شده و یا بی خیال نسبت به موضوع از کنارتون رد شه. خودتون باعث شید ساپورت مردم پیشرفت ای کامل و پایدار براتون داشته باشه.

سود خوبی از اجناس تون به دست میارید؟

سهامداران و سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در شرکتاتون توقع دارن سود خوبی به دست بیارن. تلاش کنین هزینه ها، مسئولیتا، و بازده تک تک اجناس رو با سرمایه گذاران خود در بین گذارید. رمز بهره وری بهتر یک سازمان اتحاد و اتحاد بین اوناس.

واسه اجناس خود چه شعاری دارین؟

شعار هر محصولی مثل نرم افزار باعث بروزرسانی کالا می شه و اونو در تصور مردم جدید نشون میده مثل یک ورژن جدید از یه برنامه.

مزیت رقابتی کوکاکولا چیجوری اجرا می شه؟
کوکاکولا در قله های موفقیت از رقبای خود پیشی گرفته. رابطه خوب این شرکت در در پیش گرفتن کردن هر گونه عملیات، کنترل هزینه های اجناس، نمونه کارای تجاری متناسب با هر رده سنی، کانالای بازاریابی متفاوت و پیشرفته، ارتباط و رفت و امد درست با مردم و … از این شرکتِ بی همتا در چشم رقبا یک غول ساخته.

کوکاکولا واسه در پیش گرفتن هر گونه عملیات بزرگ ترین کارشناسان خود رو واسه همکاری دعوت می کنه و از اونا راه حل می خواد. این روش شرکت رو در مرحله رشد و پیشرفت قرار میده. مهم ترین فرصت در حال پیشرفت کوکاکولا ارائه نوشابهای بدون گازه که مشتریان اونو هدف دار منحصربه فردی می گن.

کنترل هزینه اجناس
با این که این برند سرشناس محبوبیت خاصی داره، اما خرید اون واسه هر کسی شدنیه. به خاطر همین سود شرکت روز به روز در حال افزایشه. ارائه کالاهایی فوق العاده، گسترده و حرفه ای امکان هر گونه تجارت با دیگر کشورها رو واسه کوکاکولا جفت و جور آورده. با پیشرفت کالاهایی چون نوشابهای گازدار، رژیمی، نوشابه نیرو بخش، انرژی زا، بطریای آب، آب میوه، شیر، قهوه و … این شرکت منحصر بفرد روز به روز فرصتای طلایی بیش تری رو واسه جوانان فعال بوجود میاره. ارتباط و رفت و امد خوب با مشتری یکی دیگر از مزیتای رقابتی ابن برنده. با بازاریابی به روشای درست ارزش کوکاکولا روز به روز در بین مردم زیاد می شه.

می تونین برندی سرشناس تولید کنین که باعث پیشرفت اقتصادی شه؟

روش هدف دار پخش واسه کوکاکولا
اولین روش هدف دار موفق کوکاکولا فروش محصولاتش طبق شرایط جغرافیایی و مشخصات مشتریه.

سیستم پخش و فروش ترکیبی

کامیونای بزرگ با آرم زیبای کوکاکولا آماده سرویس دهی به همه جا هستن.

سیستم پخش تلفنی

این نوع سرویس طرفداران زیادی داره و مغازها به عنوان یک سیستم پیش فروش (خرید تلفنی با پرداخت اینترنتی) از آن استفاده میکردن.

فروش از روش کلی فروشان

شخص سوم از طرف بازاریاب شرکت، اجناس مورد نظر رو به مغازه های جور واجور عرضه می کنه.

تجزبه و بررسی بازار در روش هدف دار بازاریابی کوکاکولا
این نوشیدنی در بازارهای صنعتی و در حال رشد به ویژه کشورهای آسیایی به شکل فوق العاده ای محبوبه. مردم کشورهای آسیایی در سفرهای غذایی خود از کوکاکولا به عنوان نوشیدنی عجیب یاد می کنن. تنوع نوشیدنیای جور واجور این برند محبوبیت اونو پیش عموم زیاد کرده و در شکلای جور واجور رده سنی طرفدار زیادی داره. هدف کوکاکولا از اجرای روشای هدف دار متفاوت بازاریابی انبوه محصولاته. با اجرای درست روشای هدف دار انتظار موفقیت واسه کوکاکولا عجیب نمیشه.

[تعداد: ۳۰    میانگین: ۳.۶/۵]

روشای هدف دار بازاریابی “Pull” و “Push”

روشای هدف دار بازاریابی
تقریباً میشه روشای هدف دار بازاریابی و تبلیغاتی واسه ارائه و پیشرفت محصول در بازار رو به دو کمپ جداگونه “Pull” و “Push” تقسیم کرد.

۱- روش هدف دار Push

روشای هدف دار تبلیغاتی فشار، محصول رو بطور مستقیم، از روش وسیله به طرف مشتری می فرسته ، مشتری با حصول اطمینان از نام تجاری شرکت در نقطه خرید، اقدام به خرید می کنه.

اصطلاح معروف “هول دادن محصول به طرف مشتری”

مثالایی از این تکنیک

تبلیغات در نمایشگاه واسه ترقیب خرده فروشان
فروش مستقیم به مشتریان در نمایشگاه و یا بصورت مواجه
گفتگو با خرده فروشان واسه خرید سهمی از محصول شما
طراحی و بسته بندی اشتیاق زا واسه خرید
نمایش محصول در نقطه خرید مشتری
۲- روش هدف دار Pull

روش هدف دار کشش شامل فرآیندی فعاله که موجب ایجاد انگیزه در مشتریان جهت خرید محصول یک نام تجاری می شه.

اصطلاح معروف “جذب مشتری به طرف خودتون”

مثالایی از این تکنیک

استفاده از تبلیغات و رسانه های جمعی واسه گسترش محصول
تبلیغات دهن به دهن
مدیریت ارتباط مؤثر با مشتریان
استفاده از تخفیفات و محرکای فروش

ریشه اصلی این دو روش هدف دار، به زنجیره جفت و جور و اندازه درخواست واسه تولید کالا اشاره داره.

توضیح روش هدف دار Push

اصطلاح استراژی Push توضیح کار یک تولید کننده محصول واسه گرفتن مشتریه. این کار ممکنه شامل راه اندازی کانالای پخش و هم اینکه گفتگو با رابطای پخش واسه خرید بیشتر اجناس شما باشه. به ویژه این روش Push واسه مواردی با ارزش کمتر مثل حرکت سریع مصرف کنندگان (FMCGs) هم می تونه خوب بکنه،  وقتی که مشتریان در جلوی قفسه مغازه واسه انتخاب محصول و قرار دادن اون در سبد خرید خود در حال تصمیم گیری هستن. این اصطلاح الان بطور گسترده شامل تکنیکای مستقیم تبلیغاتی مثل تشویق خرده فروشان به افزایش خرید اجناس، طراحی محل فروش اجناس و همینطور فروش مواجه، باشه. کار و کاسبی جدید بیشتر یه روش هدف دار Push رو واسه در برابر دید قرار گرفتن و فروش از روش خرده فروشان محصولاتشون در پیش گرفتن می کنن. وقتی که نام تجاری راه اندازی شد می تونه با یه روش هدف دار Push کامل شه.

توضیح روش هدف دار Pull

روش هدف دار Pull بر جستجوی فعال مشتری به دنبال محصول و هم اینکه درخواست خرده فروشان واسه دریافت محصول طبق درخواست اشاره داره. روش هدف دار Pull نیاز به یک نام تجاری معتبر و قابل مشاهده داره تا بتونه از روش تکنیکای تبلیغاتی و استفاده از رسانه های جمعی پیشرفت پیدا کنه. اگه مشتریان واسه محصولی درخواست دارن، خرده فروشان اندازه سهام خود رو بالا می برن که ناب ترین شکل عرضه و درخواست بوده و طبق روش هدف دار Pull استواره. ایجاد درخواست و کانالای پخش بسیار وابسته به هم هستن.

کلام آخر

یه روش هدف دار موفق معمولاً از تکنیکای هر دو روش هدف دار Pull و Push استفاده می کنه. اگه شما یک کار و کاسبی جدیدی رو شروع کردین و از روش خرده فروشان قصد فروش اجناس خود رو دارین، ً به قانع کردن این رابطا واسه خرید و انبار اجناس خود نیاز پیدا می کنین! هم اینکه شما نیاز به افزایش آگاهی نام تجاری خود در بین مشتریان دارین و همینطور باید اسمی رو بسازین که دهن به دهن تکرار شه. اگه شما محصولی دارین که برابر با نیاز مشتریه و تموم آمیختهای بازاریابی رو در نظر گرفتین، می تونین از هر دو روش واسه پیشرفت محصول خود استفاده کنین.

پیشرفت یه روش هدف دار Pull
ساخت یک نام تجاری قوی

[تعداد: ۲۰    میانگین: ۳.۶/۵]

روشای هدف دار برندهای هوشمند جهت جلب رضایت مشتریان

روشای هدف دار برندهای هوشمند در بسیاری موارد کمک حال ما هستن. میتونیم با باخبر شدن از روشای هدف دار برندهای هوشمند و موفق و اجرا اون در بخش کاری خود هم پیشرفتایی رو رقم بزنیم. ۶ روش هدف دار برندهای هوشمند که واسه جلب رضایت، قانع کردن و حفظ مشتریان استفاده می کنن رو در این پست می خونین.

روشای هدف دار برندهای هوشمند
مشتریان در اول نگرانِ دو چیز هستن: کیفیت اجناس شما و ارتباط خوب.

شما واسه باقی موندن در این بازی چه کاری انجام می دین؟

برندهای هوشمند می دونن که مشتریان، نیروی لازم کسب وکارشون هستن. واقعا مشتریان دلیل اصلیِ این هستن که شما درب مغازه رو هر روز باز می ذارین تا سود کنین. (خواه آنلاین باشه و یا مغازه فیزیکی)