دانلود پایان نامه

مسواکای نسل جدید آکا “

مقالات پزشکی و بهداشتی

مسواک زدن بدون نیاز به خمیر دندان
مسواکای نسل آینده، شما رو از استفاده از خمیر دندان بی نیاز می کنه و عوضش، در داخل اون، هسته ای از جنس دی اکسید تیتانیوم هست که باعث ایجاد یه جور عکس العمل الکتروشیمیایی می شه که پس اون جرم دندان ها از بین می رود. تیتانیوم، این فلز چند قابلیتی که در همه جا و همه چیز، از موتور جت گرفته تا قاب عینک استفاده می شه، تازگیا قراره نقش جدیدتری رو هم اجرا کنه و اون نقشی لازم در ۲ نوع مسواکه که می خواهند دنیای بهداشت دهن و دندان رو تکون دهند.

مسواک زدن بدون نیاز به خمیر دندان
مسواکای نسل آینده، شما رو از استفاده از خمیر دندان بی نیاز می کنه و عوضش، در داخل اون، هسته ای از جنس دی اکسید تیتانیوم هست که باعث ایجاد یه جور عکس العمل الکتروشیمیایی می شه که پس اون جرم دندان ها از بین می رود. تیتانیوم، این فلز چند قابلیتی که در همه جا و همه چیز، از موتور جت گرفته تا قاب عینک استفاده می شه، تازگیا قراره نقش جدیدتری رو هم اجرا کنه و اون نقشی لازم در ۲ نوع مسواکه که می خواهند دنیای بهداشت دهن و دندان رو تکون دهند.
  
مسواکای نسل آینده، شما رو از استفاده از خمیر دندان بی نیاز می کنه و عوضش، در داخل اون، هسته ای از جنس دی اکسید تیتانیوم هست که باعث ایجاد یه جور عکس العمل الکتروشیمیایی می شه که پس اون جرم دندان ها از بین می رود. تیتانیوم، این فلز چند قابلیتی که در همه جا و همه چیز، از موتور جت گرفته تا قاب عینک استفاده می شه، تازگیا قراره نقش جدیدتری رو هم اجرا کنه و اون نقشی لازم در ۲ نوع مسواکه که می خواهند دنیای بهداشت دهن و دندان رو تکون دهند.
● مسواک جدید تیتانیومی
مسواکای نسل آینده، شما رو از استفاده از خمیر دندان بی نیاز می کنه و عوضش، در داخل اون، هسته ای از جنس دی اکسید تیتانیوم هست که باعث ایجاد یه جور عکس العمل الکتروشیمیایی می شه که پس اون جرم دندانا از بین می رود. موهای برس مسواک دوم، رشته های ظریفی از جنس تیتانیوم هستن که تا چند سال سالم می مثل. هر دوی این مسواکا در مراحل مقدماتی بررسی، نظر مطلوب محققان، دندانپزشکان و مصرف کنندگان آزمایشی رو به خود جلب کردن. مسواکامون، که امتحان خود رو پس داده و مورد قبول دندانپزشکان قرار گرفتن، سال هاست که تغییر چندانی نکرده ان. در دنیای دندونپزشکی، که کارشناسان خیلی کم بر سر چیزی توافق دارن، این ۲ مسواک جدید تونسته ان تا حدودی جای خود رو باز کنن. مسواک بدون خمیر دندان رو ژاپنیا اختراع کردن. قیمت این نوع مسواک در آمریکا ۲۹ دلار و ۹۵ سنته. اریک پاورز، از شرکت فرامرزی پاورز، که اخیراً واردات این نوع مسواک رو شروع کرده، می گوید: "مردم فکر می کنن این یک جور حقهه. اگه ما این مسواک رو در قفسه مغازها کنار یک مسواک ۹۹ سنتی بذاریم، شما کدامشون رو می خرید؟"
اما خوب راوتی، مدیر یک مغازه در منهتن، باور داره که اگه یه بار از این مسواک استفاده کرده باشین، دیگر واسه خریدنش دودل نمی مونید. اون می گوید هر بار که سس سالسای مورد علاقه ام رو می خورم، تا یه مدت بعد مزه ترش اون از دهنم بیرون نمی رود. با استفاده از این مسواک، این مزه خیلی راحت از بین می رود. راوتی می گوید: "این عجیب ترین احساسیه که تا حالا داشتم! من بعد از استفاده از این مسواک، احساس بهتری نسبت به زمانی دارم که از یک مسواک معمولی استفاده می کنم." البته استفاده از این مسواک، به یه جور بد هم هست، چون که این مسواک واسه فعال شدن به نور نورانی نیاز داره. (آقای راوتی، با استفاده از یک چراغ مطالعه در دهنش نور می اندازد.) کارکرد این مسواک، به یک خاصیت دی اکسید تیتانیوم به نام خاصیت فوتوکاتالیتیک وابسته. این به اون معناست که دی اکسید تیتانیوم پیشه نور، یه سری عکس العملای شیمیایی تولید می کنه. در دسته مسواک، استوانه باریکی از جنس دی اکسید تیتانیوم هست. تابش نور به این استوانه موجب آزاد شدن الکترونا با بار منفی می شه که ذرات باردار با بار مثبت رو از جرم دندانی می ربایند و باعث عکس العمل اکسیداسیون می شن. عمل مسواک زدن باعث می شه تا بزاق دهن دارای بار الکتریکی منفی شده و جرم دندانا رو جذب و جدا سازی کنه. دکتر دونالد سلمارتن، یک پژوهشگر برجسته از آزمایشگاه انرژیای قابل تجدید، در ایالت کلرادو می گوید: "معنی این کار، درسته. سازندگان این مسواک فکر می کنن شما می تونید در دهنتون، عکس العملای الکتروشیمیایی اکسیداسیون رو انجام بدین. پایه قضیه منطقی به نظر می رسد و چیز دور از ذهنی نیس."
اما دکتر سلمارتن، سؤالاتی هم راجبه جزئیات ماجرا داره. ایشون می خواد بدونه طول موج نور مرئی، واسه جلو بردن عکس العمل در دهن تاریک آدم کافیه؟ بار مثبتی که ایجاد می شه واقعاً جرم دندانی رو از بین می برد؟ ایشون می گوید: "فرض بر اینه که بزاق، که یک محلول آبدار و پر از مولکولای حیاتیه، الکترولیت کافی واسه شکسته شدن جرم هاست." دکتر کنیو کومی یاما، یک دندانپزشک و استاد دانشگاه در کانادا الان مشغول انجام تحقیق روی نسل جدید مسواک بدون خمیر دندانه که وجود یک پانل خورشیدی در دسته شون، عکس العمل رو تسریع می کنه. شرکت شیکن اوزاکای ژاپن، تولید کننده مسواک بدون خمیر دندان، ساپورت تحقیقات دکتر کومی یاما رو رو دوش داره. دکتر کومی یاما باور داره که این مسواک، تعداد باکتریای دهن رو کم می کنه. ایشون می گوید: "ما می توانیم اثبات کنیم که این محصول خاصیت باکتری کشی داره."
شرکت تولید کننده این مسواک می گوید هسته دی اکسید تیتانیومی مسواک، هیچوقت خاصیت خود رو از دست نمی بده، اما سر مسواک باید پس از یه مدت عوض کردن شه، چون که موهای نایلونی برس مسواک از شکل می افتند. این شرکت، واسه مسواک خود سرهای یدکی هم تولید کرده.
● نوع دوم مسواکای تیتانیوم دار
اما نوع دوم مسواکای تیتانیوم دار، واسه حل همین مشکل طراحی شده. موهای برس این مسواک عمری طولانی دارن. دکتر دین رابینسون، یک دندانپزشک در آریزونا، این مسواک رو اختراع کرده و می گوید:
"مسواکایی که برس نایلونی دارن، در عرض ۳ ماه اول استفاده، ۳۰ درصد کارایی خود رو که همون توانایی تمیز کردن جرم هاست، از دست می دهند." مسواکای جدید قراره ۴ – ۳ سال عمر کنن.
دکتر رابینسون، یه جور روش خودکار واسه تمیز کردن بین دندانا با آب، به جای نخ دندان، اختراع کرده. اون در اصل این کار رو با یک رشته نازک از آلیاژ تیتانیوم آزمایش کرده و فهمید این رشته تا حد عجیبی انعطاف پذیره. اون کشف کرد که اگه بشه این رشته ها رو تا حد امکان ظریف ساخت، می توان از اونا، موهایی بسیار عالی واسه برس مسواک تولید کرد. دکتر رابینسون می گوید: رشته های نایلونی خوب خم می شن، ولی به طور کامل سر جای اولشون بر نمی گردند و خاصیت فنری کمی دارن. پس شخص مجبوره واسه فرو بردن رشته ها به داخل فضای بین لثه و دندان و هم فضای بین دندانا، دستش رو کلی کش و قوس بده! در مقابل، رشته های تیتانیومی مسواک جدید، شکل و کارایی خود رو از دست نمی دهند. شخص به آرومی نوک رشته های مسواک رو، که از موی گربه هم نرم تر و در عین حال استوار هستن، حرکت می بده و رشته ها به زیر خط بین لثه و دندان و در بین عمیق ترین شکافای دندانا نفوذ می کنن.
دکتر رابینسون می گوید: رشته های تیتانیوم شکلشان رو از دست نمی دهند، اما ممکنه بشکنن، یا بیفته که در این صورت مسواک دیگر قابل استفاده نمیشه. ایشون می افزاید به محض اون که تکنیک وصل کردن رشته های تیتانیوم به سر مسواک، تکامل یابد، این مسواک در دسترس مردم قرار می گیره. قراره قیمت این مسواک ۴۶ دلار و ۹۵ سنت باشه.
اما تمیز کردن دندانا با فلز، به همون اندازه که به نظر می رسد ترسناکه؟ دکتر رابینسون می گوید: این رشته ها اصلاً خشن نیستن. یکی از کارشناسانی که اجناس دندونپزشکی رو مورد آزمایش قرار می بده هم می گوید: "در یک آزمایش جداگونه، مشخص شد که سایندگی برس این مسواک از رشته های نایلونی مسواکای معمولی بیشتر نیس." دکتر مایکل برون، یک دندانپزشک متخصص پروتز در منهتن، این مسواک رو امتحان کرده و تحت اثرات مطلوب اون قرار گرفته. اون می گوید: هر چند آزمایش درازمدت این مسواک ضرورت داره، اما به نظر می رسد که این مسواک می تونه جرمای موجود در مرز ظریف بین بافت سخت و نرم دهن رو به آسونی از بین برده و به عمیق ترین شیارها نفوذ کنه. اون باور داره مسواک جدید می تونه یک تغییر نمونه در حرفه دندونپزشکی به حساب بیاد.
آدمایی که به استفاده از مسواکای نرم عادت کردن، ممکنه تمایلی به خرید این مسواک با برسی عجیب و قیمتی هنگفت، نداشته باشن، ولی دکتر برون قیمت بالای این مسواک رو مانع از خرید اون نمی دونه. اون می گوید: "مردم می خواهند دهن و دندان سالم داشته باشن.
منبع:
پارسی طب

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • با این مسواک جدید در 10 ثانیه دندان هارا تمیز کنین
 • با مسواک نزدن چه اتفاقی براتون میفته؟ آشنایی با مضرات دوری از مسواک
 • چه موقع مسواک بزنیم ؟ صبحا یا شبا ؟ بهترین زمان مسواک زدن
 • چیجوری مسواک بزنیم؟ 8 اشتباه عادی در مسواک زدن

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسواکایی که باعث پوسیدگی دندان می شن “

آکاایران: مسواکایی که باعث پوسیدگی دندان می شن

یک زمانی مسواکای برقی پا به میدون گذاشتن و همه گفتن: اویلا!!! اما کمی بعد این سئوال مطرح شد که مسواک برقی بهتره یا مسواکای معمولی؟ و این سئوال تا امروز هم مطرحه و به همین منظور در این مقاله به طور کامل به این موضوع می پردازیم و کیفیت تموم مسواکا رو بررسی می کنیم.

مسواکایی که باعث پوسیدگی دندان می شوندمسواکایی که باعث پوسیدگی دندان می شن

آکاایران: مسواکایی که باعث پوسیدگی دندان می شن

چه مسواکی انتخاب کنیم؟

آنایی که طرفدار تغییر نیستن، بازم از مسواکای دستی استفاده می کنن و کسائی که از تکنولوژیا و گجتای تازه حال می کنن، سراغ مدل برقی مسواکا می رن. اما واقعیت چیه؟ کدوم یک از این مسواک ‎ها دهن و دندان ما رو سالم تر نگه می دارن و نمی ذارن قسمت بزرگی از پس انداز یا درآمدمون خرج پر کردن دندان، عصب کشی یا حتی کشیدن اون شه؟

چند سالیه که محققان تلاش می کنن جنبه های جور واجور استفاده از هر کدوم از این مسواکا، برقی یا دستی رو به مشتریان نشون بدن تا اونا بتونن انتخاب بهتری دارا باشن. با هم نگاهی بندازیم به مقایسه مسواک برقی و مسواک دستی تا بتونیم بهترین رو واسه حفظ سلامت دهن و دندانمان انتخاب کنیم. اول با مسواک برقی شروع می کنیم و سراغ مسواک دستی میریم.

هیچ گرانی بی حکمت نیس؟

طرفداران مسواک برقی ویژگیای زیادی واسه این نوع مسواک در نظر می گیرن که شامل این موارد می شه: احساس خیلی خوبی میده: یافته های تحقیقات منتشر شده به وسیله «اتحادیه دندانپزشکان آمریکا»، ADA، نشون میده مسواک برقی روی ۸۰ درصد از مصرف کنندگان تاثیر مثبتی داشته. افراد معمولا بعد از استفاده از این مسواکا متوجه تمیزی بیشتر دندان هاشون می شن و احساس خوب تمیزی پیدا می کنن.

این احساس در صورتی که همراه با نخ کردن دندان و استفاده از دهن شویه باشه، بیشتر هم می شه. در حالی که ممکنه موقع استفاده از مسواک دستی فشار زیادی روی سطح دندان بیاریم یا خیلی زود دست از مسواک کردن ورداریم، شکلای جور واجور متنوعی از مسواکای برقی نمی ذارن زیر دو دقیقه سر و ته مسواک زدن رو هم بیاریم و هر بار که فشار زیادی به دندان وارد کنیم به ما اخطار میدن که این سرعت یا فشار واسه دندان زیاده و باید کم شه.

مورد تایید دندان پزشکانه:

دکتر «آناستازیا تورشتا»، دندان دکتر است و باور داره مسواک برقی قبله آمال دندان پزشکانه. اون میگه: مسواک برقی ما رو به تموم هدفایی که واسه سلامت دهن و دندان مریض مورد توجه داریم، میرسونه. تورم لثه رو کم می کنه، حساسیت دندانی رو کم می کنه و پلاکا رو که باعث پوسیدگی می شن از دندان پاک می کنه.

مسئله اینجاست که بعضی از بیماران به دلیل گرانتر بودن این مدل نسبت به مدل دستی نسبت به انتخاب اون دودلی می کنن؛ در حالی که هر سرمایه گذاری واسه حفظ سلامت دندان ارزشش رو داره.

پر قدرت اما نرم عمل می کنه:

مسواکای برقی علاوه بر اینکه قدرت زیادی دارن و از ویبره و چرخش واسه تمیز کردن سطح دندانا استفاده می کنن، مانع آسیب دیدگی مینای دندان می شن. یعنی در عین پرقدرت بودن با ملایمت عمل میکنن.

تک تک دندانا رو تمیز می کنن:

امکان داره براتون باحال باشه بدونین واسه تمیز کردن پشت دندانا لازمه بین ۱۰ تا ۱۵ بار فرچه مسواک رو روشون بکشین که شک نداشته باشین کاری خسته کننده س؛ اما مسواکای برقی این کار رو به مراتب آسون تر می کنن.. بهترین مدلای مسواک برقیتمام پلاکای دندانی رو هدف می گیرن و سراغشون می رن.

دوست بچه هاست:

بچه ها معمولا مقاومت عجیبی نسبت به مسواک زدن دارن؛ اما کافیه پای مسواک برقی کودکانه با طرحای باحال و هیجان انگیز وسط بیاد و موقع استفاده هم متوجه احساس غلغلک ظریفی شن که مسواک بوجود میاره. اون وقته که ماموریت غیرممکن تشویق بچه ها به مسواک زدن، ممکن می شه.

واسه ارتودنسی مناسبه:

یکی از بهترین شکلای جور واجور مسواک که می تونه بعد از کار گذاشتن سیمای ارتودنسی به کمک تمیز نگه داشتن دندان بیاد، مسواک برقیه. نبود رعایت بهداشت دهن و دندان اونم وقتی که دندانا سیم کشی شدن، باعث ایجاد لکهای سفید روی اونا می شه.

راحت استفاده می شن:

واقعیت اینه که ممکنه ندانیم دستمون رو در چه زاویه ای حرکت دهیم تا تموم سطوح دندان هامون رو تمیز کنیم یا حتی بدونیم اما طبق عادتی که از کودکی در ما بوجود اومده، بعضی وقتا یادمون بروددرست مسواک بزنیم. مسواکای برقی اما این کار رو واسه ما آسون می کنن و تموم کاری که لازمه انجام بدیم رفتن از دندانی به سراغ دندان دیگه س.

واسه افراد سن بالا یا مریض مناسب هستن: کسائی که از آرتروز رنج می برن یا به بیماریای حرکتی دچار هستن ارتباط خیلی خوبی با مسواک برقی برقرار می کنن چون بیشتر کار رو خود مسواک انجام میده و اونا نیاز به انجام فعالیت زیادی ندارن.

لکه بره:

سیگار، قهوه، چای و نوشیدنیای رنگی روی دندانامون لکهایی به جا می ذارن که پاک کردن اونا نیاز به استفاده از شکلای جور واجور خمیر دندان های زغالی و جرم گیر داره. جالبه بدونین یکی از امتیازات مسواکای برقی اینه که می تونن به کمک خمیر دندان های جرم گیر بیان و لکهای دندانی رو از بین ببرن.

در آخر چیزی که باقی می مونه لبخندی قشنگ تر با دندانایی سفیدتره. اینجاش خیلی مهمه که تعداد دفعات استفاده از خمیر دندان جرم گیر باید با مشورت دندان دکتر انجام شه اما واسه استفاده از مسواک برقی محدودیتی موجود نیس.

بنا به همه این صحبتا، تکلیف مسواک دستی چه می شه؟

با خوندن ویژگیای مسواک برقی، امکان داره با خودتون فکر کنین باید فاتحه استفاده از مسواک دستی رو بخونین؛ اما واقعیت اینطور نیس. به تایید «انجمن دندان پزشکان آمریکا»، »، شکلای جور واجور مسواکای سخت و نرم که دستی هستن دقیقا می تونن به اندازه مسواکای برقی موثر واقع شن؛ اما شرط داره. شرط اش اینه که چگونگی درست مسواک زدن رو بلد باشیم؛ درست مسواک کنیم، نخ دندان بکشیم و از دهن شویه کمک بگیریم.

خوبی مسواک برقی اینه که قسمت بزرگی از بلد نبودن ما در مسواک زدن رو جبران می کنه و خودش قسمت کلی کار رو انجام میده وا گرنه در صورتی که خودمون حوصله به خرج دهیم و وقت کافی واسه مسواک زدن داشته باشیم، فرقی نداره سراغ مدلای برقی بریم یا دستی. در صورتی که انتخاب شما به هر دلیلی مسواک دستیه، موقع خرید به نکات زیر دقت کنین:

وجود ماساژور: بخش پلاستیک مثل بعضی مسواکا به عنوان ماساژ دهنده لثه به کار میره که با در نظر گرفتن نیازتون می تونین سراغش برید یا نرید.

سری متحرک: فرچه یا سری متحرک کارکرد بهتری نسبت به فرچه ثابت داره و دندانا رو بهتر پاک می کنه. یادتون باشه واسه خرید مسواک هیچوقت سراغ دست فروشا یا مسواکایی از برندهای نامعلوم و نامعتبر نرید. مسواک رو از داروخانها یا مغازه های معتبر بخرین. سلامت دندان شوخی بردار نیس.

نرمی و سختی فرچه: در صورتی که دندانتان حساسه سراغ مسواک نرم یا آخرش متوسط برید. استفاده از مسواک سخت فقط در صورتی پیشنهاد می شه که دندان پزشکتون اونو تایید کرده باشه.

اندازه فرچه: فرچهای کوچیک نواحی غیر قابل دسترسی دندان رو بهتر از فرچهای یک‎ سره بزرگ تمیز می کنه؛ اما به زمان بیشتری واسه مسواک کردن نیاز پیدا می کنین.

بیشتر بدونین:

بوی بد دهن هنگام صبح رو اینطور برطرف کردن کنین

جویدن آدامس این فواید رو واسه سلامتی داره

برطرف کردن خشکی داخل بینی با این کارای ساده و موثر

درمان فوری اسهال با این روشای موثر و قطعی

.

منبع : niksho.com

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • بعد از مسواک زدن چیه؟
 • ها می شه یا نه؟
 • می شه

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسواک و نخ دندان جدید! “

روش درست مسواک زدن و نخ دندان کشیدن

خلال دندان جانشین مسواک و نخ دندان نیس و استفاده نادرست از آن به آسیب لثه منجر می شه.

مصطفی فاطمی گفت: موثرترین روش تمیز کردن دهن و دندان فارغ از مسواک و خمیردندان حرکت فیزیکی واسه تمیزکردن سطوح دندان هاست. این دندانپزشک گفت: در این راه استفاده از نخ دندان با روشای علمی مشخص شده مسئله خاصی نیس، اما در بعضی آدما که وضعیت خاصی دارن استفاده از این وسیله به تنهایی کافی نیس.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی گفت: آدمایی که در دندونای خود بریج دارن؛ هم اینکه مریضایی که به خاطر مریضی لثه و امثال اون در بین دندان هاشون فضاهای بزرگی دارن نخ دندان نمی تونه به تنهایی در تمیز کردن دندانا نقش داشته باشه.

ایشون به سوپر فلاس اشاره داشت و گفت: این وسیله، قطعه نخ دندانیه که دارای یک سر سفت (مثل سر بند کفش) است که می تونه خیلی راحت از زیر بریج عبور کرده و با حرکت نخ در زیر دندان به تمیزی اون کمک کنه. فاطمی گفت: این نوع از نخ دندان ها بیشتر حجیم تر و قطورتر از نخ دندان معمولی هستن و می تونن فضاهای بزرگی رو تمیز کنن.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی به مسواک بین دندانی اشاره کرد و گفت: این وسیله هم ساختاری مثل شیشه شی داره و در اندازه های جور واجور واسه تمیز کردن سطوح بین دندانی و حتی زیر بریج کاربرد داره.

این دندانپزشک ادامه داد: وسیله ای که اصطلاحاً خلال دندان نامیده می شه و معمولاً واسه بیرون سازی غذای گیرکرده بین دندان استفاده میشن و سخت و چوبیه در بیشتر موارد بیشتر از اینکه به تمیز کردن دندانا منجر شه و جانشین نخ دندان و مسواک باشه باعث آزار به لثه می شه. ایشون اضافه کرد: استفاده دراز مدت از خلال دندان موجب بررسی لثه بین دندانی می شه. عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی گفت: این به دلیل ساختار انعطاف ناپذیر و بعضی وقتا باقیماندن ذرات خلال چوبی در لثه ایجاد می شه.

فاطمی ادامه داد: بعضی کالاهایی مثل این با اندازه بسیار ظریف و از جنس پلاستیک هم در بازار هست که استفاده از اونا منحصر به موارد خاصیه.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی گفت: خلال دندان جانشین مسواک، نخ دندان و دیگر وسایل مناسب دندان نیس و استفاده نادرست از آن به آسیب لثه منجر می شه.

منبع : فارس

جمع آوری سلامت اکاایران جمع آوری سلامت اکاایران

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • با این مسواک جدید در 10 ثانیه دندان هارا تمیز کنین
 • رو قبل از مسواک استفاده کنیم یا بعد از مسواک؟
 • مسواکای نسل جدید آکا
 • یا مسواک؟
 • فرق مسواک بین دندان با خلال و نخ

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسواک ویژه زبون “

خرید اینترنتی مسواک زبون

استفاده از مسواکایی که دارای قسمت خاصی واسه شستشوی زبون هستن، خوبه؟

سطح زبون به طور طبیعی پنهون از پرزهاییه که در اصطلاح به اون "پاپی" می گن. این پاپیا شامل جوونه های چشایی هستن که بعضی وقتا تعداد اونا به دویست عدد واسه هر پاپی می رسه. پاپیایی که نقش چشایی دارن، بیشترً در نوک، کنارها و ناحیه خلفی زبون قرار دارن.

طویل شدن بیشتر از حد این پاپیا می تونه یک حالت غیر طبیعی تلقی شه و منظره ناجوری رو بسازه. این پاپیا در صورتی که خیلی طویل شن، می تونن محل تجمع باکتریا و قارچا شده و در عین حال رنگای خارجی رو به خود جذب کنن و به رنگای مختلفی از زرد تا قهوه ای و یا سیاه درآیند.

دلیل این طویل شدن به درستی معلوم نیس، ولی به نظر می رسه به دلایلی مثل افزایش لایه های شاخی و یا تاخیر در ریزش لایه های شاخی باشه.

مریضایی که سطوح زبانشون رو تمیز نمی کنن، بیشتر به این آسیب گرفتار می شن.

احتمال بروز این آسیب در سیگاریای حرفه ای بسیار بالاتر از افراد عادیه.

بهترین درمان واسه این آسیب رعایت درست و دقیق بهداشت دهن به همراه استفاده از یک مسواک نرم در سطح زبانه. کشیدن مسواک به سطح زبون و روی پاپیا به حل این مشکل کمک زیادی می کنه، چون رنگ ظاهری پاپیا به دلیل رنگای خارجی مثل غذاها، تنباکو، شکلات و … است.

هم اینکه تجمع باکتریای رنگ زا در سطح زبون می تونه رنگ اونو عوض کنه.

این مشکل در مردان شایع تر بوده و بیشتر در افراد بالای 30 سال دیده می شه.

علاوه بر رعایت بهداشت کامل دهن و دندان و زبون، تغذیه درست و استفاده از مواد غذایی فیبردار می تونه به ریزش طبیعی لایه های شاخی کمک کنه و اندازه پاپیا رو در حد طبیعی نگه داره.

گفتیم که نبود تماس مواد غذایی با زبون، یکی از دلایل تاخیر در ریزش این لایه هاست ،به خاطر این در مریضایی که یه مدت به دلایل جور واجور در بیمارستان بستری شده و تغذیه وریدی داشتن و یا به دلایل جور واجور نتونسته ان از راه دهن تغذیه کنن، این پدیده به راه شایعی مشاهده می شه. به محض بهبود مریضی و برگشت مریض به تغذیه عادی، اندازه پاپیا کم کم، طبیعی می شه. در عین حال مصرف ماست هم می تونه تا حدی به کوچیک شدن پاپیای کمک کنه.

در آخر پیشنهاد می کنم اگه به این آسیب دچار شدید، به دکتر متخصص مراجعه کنین، چون در موارد مقاوم به درمان، داروای ضد قارچ هم پیشنهاد می شه.

دکتر جلیل مومن بیت اللهی

عضو هیات علمی دانشکده دندونپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران
برگرفته از سایت تبیان

مریضایی که سطوح زبانشون رو تمیز نمی کنن، بیشتر به این آسیب گرفتار می شن.

احتمال بروز این آسیب در سیگاریای حرفه ای بسیار بالاتر از افراد عادیه.

بهترین درمان واسه این آسیب رعایت درست و دقیق بهداشت دهن به همراه استفاده از یک مسواک نرم در سطح زبانه. کشیدن مسواک به سطح زبون و روی پاپیا به حل این مشکل کمک زیادی می کنه، چون رنگ ظاهری پاپیا به دلیل رنگای خارجی مثل غذاها، تنباکو، شکلات و … است.

هم اینکه تجمع باکتریای رنگ زا در سطح زبون می تونه رنگ اونو عوض کنه.

این مشکل در مردان شایع تر بوده و بیشتر در افراد بالای 30 سال دیده می شه.

علاوه بر رعایت بهداشت کامل دهن و دندان و زبون، تغذیه درست و استفاده از مواد غذایی فیبردار می تونه به ریزش طبیعی لایه های شاخی کمک کنه و اندازه پاپیا رو در حد طبیعی نگه داره.

گفتیم که نبود تماس مواد غذایی با زبون، یکی از دلایل تاخیر در ریزش این لایه هاست ،به خاطر این در مریضایی که یه مدت به دلایل جور واجور در بیمارستان بستری شده و تغذیه وریدی داشتن و یا به دلایل جور واجور نتونسته ان از راه دهن تغذیه کنن، این پدیده به راه شایعی مشاهده می شه. به محض بهبود مریضی و برگشت مریض به تغذیه عادی، اندازه پاپیا کم کم، طبیعی می شه. در عین حال مصرف ماست هم می تونه تا حدی به کوچیک شدن پاپیای کمک کنه.

در آخر پیشنهاد می کنم اگه به این آسیب دچار شدید، به دکتر متخصص مراجعه کنین، چون در موارد مقاوم به درمان، داروای ضد قارچ هم پیشنهاد می شه.

دکتر جلیل مومن بیت اللهی

عضو هیات علمی دانشکده دندونپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران
برگرفته از سایت تبیان

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • اهمیت شستشوی زبون با مسواک
 • چه میدونید؟
 • علتی که زبون خود رو مسواک بزنین؟
 • پیشگیری از دچار شدن به مشکلات زبون پس از مسواک کردن اون
 • شایع ترین مریضی زبون نا آرومی زبون یا گلوسیت عبارت است !!!

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسواک کردن در محیط دستشویی “

محل نگهداری مسواک

نگهداری مسواک خیلی مهمه طوریکه اگه در محیط آلوده ای باشه خیلی راحت میکروبای مریضی زای اون محیط رو به خود جذب می کنه و به بدن ما به وسیله مسواک انتقال میده!

حدود 60درصد مسواکایی که در توالتای مشترک استفاده میشن، آلوده به ذرات مدفوع هستن. استفاده از توالت مشترک با افراد دیگر مشکلات خود رو داره، حولها همیشه خیس هستن، توالت تمیز نیس، شلنگ آب روی زمین ول شده و مثل این مشکلات، اما مطالعه ای جدید نشون دهنده اینه که مشکل بزرگ تری در این نوع توالتا هست که رسیدگی به اون ضرورت بیشتری رو می خواد و اونم وجود ذرات مدفوع روی مسواک هاس.

پژوهشی که اخیرا در نشست سالیانه جامعه میکروبیولوژی آمریکا در نیواورلئان ارائه شد، نشون دهنده اینه که 60درصد مسواکایی که دانشجویان در توالتای مشترک استفاده می کنن، آلوده به ذرات مدفوعه. مهم تر اینکه محققان به این نتیجه رسیدن 80درصد امکان داره که این آلودگیا مربوط به افراد دیگری باشه که از توالت مشترک استفاده می کنن. این یافته به طور کامل نگران کننده س.

آقای ایبر، نویسنده مقاله، فارغ التحصیل دانشگاه کوینیپیاک ایالت کنتیکت، میگه: «نگرانی کلی این نیس که ذرات مدفوع خود شما روی مسواکتان باشه، بلکه نگرانی اینه که این ذرات آلوده واسه فرد دیگه ایه که شامل باکتریا، ویروسا و انگل هاییه که جزو فلور طبیعی بدن شما نیستن.» محققان می گن، وجود اینجور ذراتی روی مسواک نامنتظره نیس، چون که مسواکا بدون پوشش در توالت نگهداری می شن و احتمال آلوده شدن اونا به ذرات کثیف توالت یا میکروبای بقیه ساکنین هست. آنتروباکتریاسه و سودومونا مثل باکتریایی هستن که پتانسیل آلوده کردن مسواکا رو دارن. این دونوع باکتری رو میشه در مخاط طبیعی گلو یافت، با اینحال بعضی از اونا شدیدا مریض کننده هستن.

آقای ایبر و همکارانش واسه انجام مطالعه خود همه مسواکای دانشجویانی رو که از توالت مشترک استفاده می کردن، جمع آوری کردن.از هر توالت به طور متوسط 4/9 نفر استفاده می کردن. محققان علاوه بر اینکه فهمیدن که 60درصد مسواکا به ذرات مدفوع فردی غیر از خود فرد آلوده هستن، به این نتیجه رسیدن که همه ادما از یه روش واسه شستن مسواک خود استفاده می کنن مثل، آب کشی کردن با مایع دهن شویه یا شستن مسواک با آب سرد و گرم. درحالی که باز بودن سر مسواک یکی از عوامل آلوده شدن مسواکه، گروه تحقیق در مورد استفاده از سرپوش مسواک اخطار میدن.ایبر میگه: «استفاده از سرپوش مسواک مانع رشد باکتریا نمی شه، بلکه با مرطوب نگه داشتن مسواک و مانع خشک شدن اون در فاصله بین مسواک زدن ها، محیط مناسبی رو واسه رشد باکتریا بوجود میاره. پیشنهاد ما اینه که دانشجویان بهداشت شخصی خود و هم اینکه ظرف شامل مسواکا رو بهتر رعایت کنن.» گروه تحقیق به آدمایی که از توالت مشترک استفاده می کنن، پیشنهاد می کنن که پیشنهادای بهداشتی رو که به وسیله انجمن دندانپزشکان آمریکا ارائه شده، رعایت کنن مثل:

-از مسواک مشترک استفاده نکنین

-از سرپوش مسواک استفاده نکنین یا مسواکا رو در جای دربسته قرار ندین.

-هر 3 تا 4 ماه یه بار مسواک خود رو عوض کنین.

-مسواک رو پس از استفاده به طور کامل با آب بشورید و در جایی بذارین تا به طور کامل خشک شه.

باید بدونیم که تنها نگرانی، آلودگی مسواکا به ذرات مدفوع نیس، بلکه یکی از اونا در مطالعه ای که در سال 2011 در کشور بریتانیا، روشن شد که از هر 11 گوشی موبایل هم یک گوشی موبایل آلوده به ذرات مدفوعه.

منبع: Medical News Today

منبع : hidoctor.ir

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • در دستشویی
 • الان مسواک خود رو از دستشویی بیرون کنین
 • تخم مرغ و آلوده کردن محیط یخچال
 • ضدعفونی کردن محیط خونه و لوازم اون
 • روشهای ساده واسه ضد آلرژی کردن محیط خونه

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسواکتان عامل خیلی از بیماریهاست! “

مسواکتان عامل خیلی از بیماریهاست! -آکامسواکتان عامل خیلی از بیماریهاست! -آکا

آکاایران: مسواکتان عامل خیلی از بیماریهاست!

آکاایران: شاید تا به حال کسی به شما نگفته باشه که مسواکتان می تونه بستری مناسب واسه رشد و افزایش باکتریا و میکروبا و دلیل شکلای جور واجور بیماریا باشه.

به گزارش آکاایران: معمولا محل نگه داری مسواک در منزل داخل دستشویی یا حتی در قفسهای موجود درسرویسای بهداشتیه!!! با همین کوتاه توضیح قانع نشدید که مسواک بعضی از افراد منبع شکلای جور واجور آلودگی هاست؟؟
.
اول بدونین که محل نگه داری مسواک مکانای نام برده نیس!! راجبه این موضوع توضیح بیشتری نمی دیم چون به طور کامل روشنه که..!!!
.
حتی اگه مسواک در جای مناسب نگه داری شه بازم آلودگی و میکروب داره حالا چه کنیم؟؟ مسواک نزنیم؟؟!! شما واسه استفاده از مسواک باید دست کم هفته ای یه بار اونو استریل کنین,با یه روش خیلی خیلی ساده:

یک لیوان آب به طور کامل جوش و مقداری نمک می تونه مسواک رو دست کم واسه چند روز خالی از شکلای جور واجور میکروب کنه,پس دست کم هفته ای یه بار مسواک خود رو به مدت پنج دقیقه در نمک و آب جوش بذارین.
.
نکته دیگر که بسیار پر اهمیته این موضوعه که اصلا از درپوش واسه مسواک استفاده نکنین,شما با این کار یک فضای بسیار عالی واسه رشد شکلای جور واجور میکروبا به دلیل نرسیدن نور و حفظ رطوبت آماده ستختین و هر بار هم هزاران میکروب رو به زیبایی وارد دهن خود می کنین!!

بعضیا هم که هفته ای یه بار مسواک میزنن جا داره تشکر کنیم از توجه بی دریغ به سلامتی خودشون ! 

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • گرمایش استاندارد مدارس خیلی دور، خیلی نزدیک
 • چیجوری باهوش شیم | ۱۷راهکار ساده واسه این که خیلی خیلی باهوش تر شید
 • هیچوقت مسواکتان رو در توالت نذارین
 • حوادث داخل دهن رو از دید مسواکتان ببینین!
 • هیچوقت مسواکتان رو داخل دستشویی نذارین .

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسواکی مخصوص تنبلا! +عکس “

ایسنا: می گن، میشه از فناوری ابداعی به مدت یه سال استفاده کرد و پس از آن کاربران می تونن نسخه جدید رو داشته باشن یا نسخه قدیمی رو واسه شرکت بفرستند تا اونو تمیز کنه.

مهندسان مسواکی ایجاد کردن که میتونه ظرف شش ثانیه دهن رو به طور کامل شست وشو بده.

مسواکی مخصوص تنبلا!

این مسواک Blizzident نام داره و واسه دسترسی به اون کاربران اول باید به دندانپزشک مراجعه کنن و از وضعیت دندونای خود آگاهی پیدا کنن.

بعد یه مدل دیجیتالی سه بعدی از این وضعیت روی سرور شرکت Blizzident آپلود می شه و در اونجا یک قالب پلاستیکی سه بعدی از دندان چاپ می شه. این قالب دارای تقریبا 400 موی زبر زاویه دار به سبک خمیردندان هستش.

قالب مزبور ، مسواک Blizzident بوده و به خریدار فرستاده میشه.

واسه مسواک زدن دندانا، کاربر فقط اونو در داخل دهن قرار داده و در جهات جور واجور حرکت میده.

چون این مسواک به اندازه دندونای کاربره، شش ثانیه واسه برطرف کردن همه جرمای دندان و لثه کافیه.

می گن، میشه از فناوری ابداعی به مدت یه سال استفاده کرد و پس از آن کاربران می تونن نسخه جدید رو داشته باشن یا نسخه قدیمی رو واسه شرکت بفرستند تا اونو تمیز کنه.

بهای اولین مسواک 299 دلار و واحد جانشین اون 159 دلار گزارش شده.

جمع آوری به وسیله بخش خواندنیا و دیدنیا سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • دستگاه لاغری مخصوص تنبلا! +عکس
 • عکس: تنبل ترینا!
 • عکس: مخترعای تنبل!
 • این کدو واقعا تنبله! +عکس
 • طرز تهیه سوپ کدو تنبل

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسواکی که نخ دندان هم هست “

مسواکی که نخ دندان هم هست

واسه تمیزکردن باقیمونده مواد غذایی و برطرف کردن پلاکای میکروبی از فواصل بین دندانی، علاوه بر نخ دندان، بعضی وقتا استفاده از مسواکای بین دندانی هم لازم می شه.

از اونجا که مسواک نمیتونه به فواصل بین دندانی وارد شه و اون فواصل رو تمیز کنه، این ناحیه یکی از شایع ترین محلای پوسیدگی دندانیه.

 

پس واسه تمیزکردن باقیمونده مواد غذایی و برطرف کردن پلاکای میکروبی از فواصل بین دندانی، علاوه بر نخ دندان، بعضی وقتا استفاده از مسواکای بین دندانی هم لازم می شه.

 

به کار بردن مسواکای بین دندانی واسه استفاده روزانه، تمیز کردن دقیق پلای دندانی، سیم و براکتای ارتودنسی، ایمپلنت و در مواردی که پایه دندان بی حفاظ شده (بررسی لثه)، پیشنهاد می شه.

روش استفاده از مسواکای بین دندانی در موارد ارتودنسی، ایمپلنت، پلای دندانی و بررسی لثه فرق داره، به خاطر همین فقط دندانپزشک می تونه دقیقا بهترین شکل و اندازه رو انتخاب و پیشنهاد کنه

مسواکای بین دندانی رو باید دست کم روزی یه بار استفاده کرد و بهترین زمان استفاده از اونا بعد از وعده غذایی، به ویژه بعد از شامه.

 

در شروع بهتره این کار همیشه تو یه زمان انجام شه. بدین صورت این کار به سرعت به یک عادت روزانه بهداشتی تبدیل می شه.

 

از مسواکای بین دندانی میشه در موارد زیر استفاده کرد:

1- استفاده روزانه در شرایط عادی

مسواک بین دندانی رو با حرکت ملایم در فواصل بین دندانا وارد کنین. هیچوقت این مسواک رو با فشار وارد فضاهای دندانی نکنین.

واسه فک پایین، این مسواک رو به شکل مایل از پایین به بالا و واسه فک بالا، به شکل مایل از بالا به پایین حرکت بدین.

با حرکتای ظریف افقی، چند بار مسواک بین دندانی رو در فضاهای بین دندان حرکت بدین.

 

2- ایمپلنت دندان

مراقبتای بهداشتی شخصی در خونه و مراقبتای پیوسته حرفه ای به وسیله متخصص، در حفظ سلامت ایمپلنتا نقش زیادی داره. مهم بودن این نکته به ویژه در شرایطی که ایمپلنت در نزدیکی دندونای سالم قرار گرفته، بیشتره.

از مسواک بین دندانی واسه تمیز کردن بین پیچای ایمپلنت و زیر پروتز استفاده می شه.

به آرومی مسواک رو بین یک پین و دیگری بذارین و اونو با حرکتای رفت و برگشت، آروم تمیز کنین.

جنس مسواکای بین دندانی که واسه مراقبت از ایمپلنت پیشنهاد می شن، نباید باعث خراش سطح ایمپلنت شه.

هم اینکه در بافت لثه دور و بر ایمپلنت در مقایسه با دندان طبیعی جریان خونرسانی کمتره. این خونرسانی کمتر، ایمپلنت رو به جمله باکتری آسیب پذیرتر می کنه. پس استفاده از مسواک بین دندانی مناسب واسه ماساژ ایمن لثه پیشنهاد می شه.

3- ارتودنسی

مسواکای بین دندانی به شکل تخصصی واسه تمیز کردن سیم و براکتای ارتودنسی هم پیشنهاد می شن.

حرکت این مسواک باید آروم باشه تا فشار بیشتر از حد به سیم ارتودنسی وارد نشه.

هم اینکه طرف چپ و راست براکتا به شکل تک به تک باید تمیز و مسواک از بالا و پایین سیم عبور داده شه.

 

4- پل دندان (بریج)

از مسواک بین دندانی که واسه فضای پوشش داده شده به وسیله پل مناسب باشه، استفاده کنین.

بخش مورد نظر رو با وارد کردن مسواک بین دندانی از طرف گونه و از طرف زبون تمیز کنین.

 

انتخاب مسواک بین دندانی

مسواکای بین دندانی در اشکال و اندازه های جور واجور واسه نیازای متفاوت بیماران هست.

 

نکته اصلی که هنگام انتخاب مسواک بین دندانی باید در نظر گرفت، فاصله بین دندان هاست.

فاصله بین دندان های همه آدما به یک اندازه نیس، مثلا مسواک بین دندانی بزرگ واسه فواصل دندانی باریک و کوچیک مناسب نیس و هیچوقت نباید با فشار دادن، اونو بین دندانا وارد کرد، چون باعث آسیب به لثه می شه.

 

روش استفاده از مسواکای بین دندانی در موارد ارتودنسی، ایمپلنت، پلای دندانی و بررسی لثه فرق داره، به خاطر همین فقط دندانپزشک می تونه دقیقا بهترین شکل و اندازه رو انتخاب و پیشنهاد کنه.

 

هم اینکه تغییر دوره ای مسواک هم مهمه. یک مسواک با کیفیت که دارای موهای حفاظت شده در برابر باکتریه، بدون اینکه تاثیر اون کم شه، عمر و دووم طولانی تری داره.

 

با در نظر گرفتن یافته های تحقیقات انجمن دندان پزشکان آمریکا، 87 درصد آدما به شکل پیوسته از نخ دندان استفاده نمی کنن.

 

مسواک بین دندانی به خاطر این پیشنهاد مناسبی واسه تمیز کردن فواصل بین دندانیه.

فرآوری: نیره ولدخانی

بخش سلامت تبیان

منابع:

هفته نامه سلامت

سان استار قدم

 

منبع : tebyan.net

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • بهترین نوع مسواک چه مسواکیه
 • اشتباهات مسواکی مرتکب نشید!
 • به چه دلیل دندان عقل رو باید کشید؟، دندان عقل، کشیدن دندان عقل، دندان عقل خراب
 • بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان و اسرار مهمی که باید بدونین

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسواکای ویژه زبون “

استفاده از مسواکایی که دارای قسمت خاصی واسه شستشوی زبون هستن، خوبه؟

سطح زبون به طور طبیعی پنهون از پرزهاییه که در اصطلاح به اون "پاپی" می گن. این پاپیا شامل جوونه های چشایی هستن که بعضی وقتا تعداد اونا به دویست عدد واسه هر پاپی می رسه. پاپیایی که نقش چشایی دارن، بیشترً در نوک، کنارها و ناحیه خلفی زبون قرار دارن.

طویل شدن بیشتر از حد این پاپیا می تونه یک حالت غیر طبیعی تلقی شه و منظره ناجوری رو بسازه. این پاپیا در صورتی که خیلی طویل شن، می تونن محل تجمع باکتریا و قارچا شده و در عین حال رنگای خارجی رو به خود جذب کنن و به رنگای مختلفی از زرد تا قهوه ای و یا سیاه درآیند.

دلیل این طویل شدن به درستی معلوم نیس، ولی به نظر می رسه به دلایلی مثل افزایش لایه های شاخی و یا تاخیر در ریزش لایه های شاخی باشه.

مریضایی که سطوح زبانشون رو تمیز نمی کنن، بیشتر به این آسیب گرفتار می شن.

احتمال بروز این آسیب در سیگاریای حرفه ای بسیار بالاتر از افراد عادیه.

بهترین درمان واسه این آسیب رعایت درست و دقیق بهداشت دهن به همراه استفاده از یک مسواک نرم در سطح زبانه. کشیدن مسواک به سطح زبون و روی پاپیا به حل این مشکل کمک زیادی می کنه، چون رنگ ظاهری پاپیا به دلیل رنگای خارجی مثل غذاها، تنباکو، شکلات و … است.

هم اینکه تجمع باکتریای رنگ زا در سطح زبون می تونه رنگ اونو عوض کنه.

این مشکل در مردان شایع تر بوده و بیشتر در افراد بالای 30 سال دیده می شه.

علاوه بر رعایت بهداشت کامل دهن و دندان و زبون، تغذیه درست و استفاده از مواد غذایی فیبردار می تونه به ریزش طبیعی لایه های شاخی کمک کنه و اندازه پاپیا رو در حد طبیعی نگه داره.

گفتیم که نبود تماس مواد غذایی با زبون، یکی از دلایل تاخیر در ریزش این لایه هاست ،به خاطر این در مریضایی که یه مدت به دلایل جور واجور در بیمارستان بستری شده و تغذیه وریدی داشتن و یا به دلایل جور واجور نتونسته ان از راه دهن تغذیه کنن، این پدیده به راه شایعی مشاهده می شه. به محض بهبود مریضی و برگشت مریض به تغذیه عادی، اندازه پاپیا کم کم، طبیعی می شه. در عین حال مصرف ماست هم می تونه تا حدی به کوچیک شدن پاپیای کمک کنه.

در آخر پیشنهاد می کنم اگه به این آسیب دچار شدید، به دکتر متخصص مراجعه کنین، چون در موارد مقاوم به درمان، داروای ضد قارچ هم پیشنهاد می شه.

دکتر جلیل مومن بیت اللهی

عضو هیات علمی دانشکده دندونپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران

*

منبع : tebyan.net

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • زبون تون رو هم مسواک بزنین
 • اهمیت شستشوی زبون با مسواک
 • درباره مسواک زبون چه میدونید؟
 • علتی که زبون خود رو مسواک بزنین؟
 • پیشگیری از دچار شدن به مشکلات زبون پس از مسواک کردن اون

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسکالین | یه جور ماده توهم زاس “

علایم مصرف مسکالین

مسکالین NESCALINE

نامهای عادی: peyote, big chief, cactus buttons

نام خیابانی

Mescalin Peyote   مسکالین

دوز مصرفی

Mes 500-200 میلی گرم

روش مصرف شکل

خوراکی کریستال طبیعی

گروه دارویی: توهم زا

مسکالین یا همون کاکتوس مسکال یک کاکتوس کوچیک و بدون خار با نام علمی Lophophora williumsiiه که ترکیب اصلی اون مسکالین و از مواد توهم زاس.

در گذشته های دور، کاکتوس مسکال به عنوان بخشی از آیینای مذهبی به وسیله بومیان شمال مکزیک و جنوب غرب آمریکا مصرف می شد.

مسکالین  ماده اصلى و فعال کاکتوسه (معمولا این کاکتوسها به نام پیوت معروفند) که قرنهاست به عنوان دارویى سحرآمیز براى درمان دردها مصرف می ‏شه. چگونگی تهیه اون به این صورته که تکه‏ هایى از قسمت فوقانى این گیاه رو بریده و پس از خرد کردن می ‏جوند و یا با ساییدن اونو به شکل پودر درآورده و با ریختن به داخل کپسول، مورد استفاده قرار می‏دهند.

بخش فوقانی این کاکتوس که بالای سطح زمین قرار میگیره و به اون تاج کاکتوس می گن از قسمتای دکمه مثل نامتقارنی تشکیل شده که اونا رو از ریشه جدا کرده و بعد خشک می کنن، معمولا این تکمها جویده یا در آب خیسانده می شن که مایع حاصل از آن سکرآوره.

دوز توهم زایی مسکالین ۵/۰ – ۳/۰ گرم بوده که اثر اون تا ۱۲ ساعت باقی می مونه.

کاکتوس مسکال با ایجاد توهمات چشمی شدید واسه فرقهای بومی مهم بود که اثرات اون مثل علایم مریضی روانی به دلیل مصرف مواد شیمایی مشابه به نظر می رسه.

کاکتوس Sanpedro با نام علمی Trichocereus/pechanoi بومی ارتفاعات آند در پرو و آمریکای جنوبیه.

کاکتوس سن پدرو چیه .

کاکتوس سن پدرو که به نام تریکوسروس پاچانوا هم نامیده می شه یک کاکتوس خود رو در نواحی کوهای ان کشور پروه .

این کاکتوس بسیار مقاوم و سریع رشده .هر سال حدود ۳۰ سانتی متر رشد می کنه و می تونه به ارتقاع ۶ متر هم برسه .

دارای ۶ تا ۸ پره در دور و بر خودشه .قدمت مصرف ان به ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می رسه .

دشمنا و جادوگران پرو از ۲۲۰۰ سال قبل از میلاد مسیح از ان در مراسمای مذهبی استفاده می کردن .نقاشیای داخل غار در پرو نشون که مربوط به ۱۳۰۰ سال قبل از میلاد  مسیحه مصرف اونرو در بین فامیل پرو نشون میده .

نام سن پدرو بعد از ورود اروپاییان به امریکا و مسیحی شدن انها روی این کاکتوس گذاشته شد .چون سنت پیتر مقدس که فامیل پرو و امریکایی جنوبی رو مسیحی کرد بیان داشته بود که اون نگه دارنده کلید (اسمان )بهشته و چون مردم ان با استفاده از این کاکتوس خود رو در بهشت(اسمان ) می دیده ان نام این کاکتوس رو کلید(اسمان ) بهشت به نام سنت پیتر  .به لحجه خودشون سن پدرو نامیده ان .

کشت این کاکتوس در امریکا .استرالیا .سوئد .المان .نیوزلند .نروژ.قانونیه .

بیشترین ماده مخدر کاکتوس سن پدرو مسکالین و فعال کنندای گیرنده سروتونینه .

مثل کاکتوس مسکال ترکیب فعال و اصلی اون مسکال (یه جور آلکالوئید سمی) است.

این کاکتوس رو تقریبا از همه جا و حتی از روش اینترنت هم میشه خرید.

این ماده توهم زا هرچند مصرف قابل توجه ی در ایران نداشته اما جدیدا به وسیله مسافران  از بیرون مرز کشور وارد ایران شده .

که ازکاکتوس کوچیک هویجی شکل بدست میاد . در بیابان مکزیک و آ مریکا پیدا میشه و به شکل قانونی در بعضی از مناطق آمریکا به عنوان یه تیکه از جشنهای مذهبی به وسیله اعضای مسیحی بومی آمریکائی ممصرف می شه .

معمولا کاکتوس رو تیکه تیکه کرده خشک می کنن و واسه مصرف اونو جویده و آخر می بلعند . بعد از خوردن اون تهوع شایعه . مسکالین باعث توهمای بینائی می شه . مسکالین به شکل مصنوعی به شکل کریستالای نمک تولید می شه .

مسکالین از روده جذب خون می شه . نیمه عمر اون حدود ۲ ساعت و مدت اثر اون ۸ تا ۹ ساعته . مقدار مرگ آور اون حدود ۱۰ تا ۳۰ برابر مقدار اینه و خطر مسمومیت اون از بقیه توهم زاها بیشتره .

از اونجا که تهیه مسکامین به روش صنعتی هم ممکن است، بیشتر در کپسولایی که به عنوان اکستازی به فروش می رن، پیدا میشه.

هم اینکه عوارضی عمومی اون شامل: خیال بافی با درجه های جور واجور، توهم، سردرگمی، ناهماهنگی و گیجیه.

مسکالین هم مثل LSP و اکستازی موج افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون و افزایش درجه گرما بدن می شه.

● چگونگی مصرف:

از راه دهن به شکل کپسول یا به شکل جوونه های کاکتوسه که تازه یا خشک شده اونو می خورن یا به شکل چای می خورن یا همراه با ماری جوونا دود می کنن. چگونگی مصرف دیگر  از راه دهن به شکل کپسول یا به شکل جوونه های کاکتوسه . و لی بهترین راه به شکل مایعه .

●  قدرت اعتیادآوری:

مسکالین قدرت اعتیادآوری  داره.

موجب وابستگی فیزیکی نمی شه و معمولاً وابستگی  رواحی و روانی  داره . بعد از چند روز مصرف مسکالین، شخص مصرف کننده نسبت به مقدار بیشتر اون مقاوم میشه و اینجوری واسه مصرف منظم و روزانه اون بی میل میشه. و به دلیل بروز ناراحتی گوارشی شخص از مصرف همیشگی ان خود داری می کنه و یه جور نفرت از ان پیدا می شه .

● استفادهای مجاز:

سرخپوستان مکزیکی بیشتر از ۲۰۰۰ سال پیش جوونه های کاکتوس رو مصرف می کردن. مصرف این ماده یک نوع رسم مذهبی بود ودارویی واسه شفای خیلی از زخما و برونشیت گرفته تا ضعف دید به حساب می اومد.

● اثرات موقت:

مسکالین درک بینایی و شنوایی رو تغییر میده هر چند توهمات واقعی کم درست می شن. اشتها براثر این دارو کاهش پیدا میکنه. اثرات ذهنی بد به ویژه در افراد نگران یا

دپرس ممکنه بوجود آید.

کاکتوس می تونه اثرات دیگری هم داشته باشه که از چند ماده فعال موجود (بجز مسکالین) در اون بوجود میاد. مواد شیمیایی شبه استریکنین می تونه موجب تهوع، استفراغ و بعضی وقتا لرز و تعریق شن.

● اثرات دراز مدت و خطرات اون:

اثرات طولانی مسکالین به درستی مورد تحقیق نیستش ان. این دارو می تونه خطر مشکلات ذهنی رو به ویژه در کسائی که دچار مشکلات روانی هستن زیاد کنه. تحقیقات نشون دادن که بعد از مصرف، مسکالین بیشتر در کبد تجمع پیدا میکنه (غلظت اون در کبد بالا میره) تا در مغز و پس ممکنه واسه کسائی که ناراحتی کبد دارن خطرناک باشه.

● علایم مصرف مسکالین عبارتند از:

گشادی مردمک چشم، تعریق زیاد، یاوه گویی و سردرگمی.

● نشونه های سوء مصرف:

نشونه های سوء مصرف مسکالین یا کاکتوس ممکنه رو نباشن. بعضی وقتا تنهایی، نبود تعیین جهت و پریشون حواسی می تونه در فرد ظاهر شه.

تداخل دارویی:

ترکیب کاکتوس و الکل خطرناکه و مشکلات ذهنی رو بدنبال داره که می تونه باعث نبود تشخیص جهت، رفتارای خشونت بار ترس و بعضی وقتا استفراغ شه

جمع آوری به وسیله بخش ترک اعتیاد و سلامت سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • این ماده مغز رو تعطیل می کنه
 • ال اس دی LSD چه نوع ماده مخدریه
 • این ماده هر 8 ثانیه یک نفر رو میکشه
 • نگهداری و فروش این ماده مرگ آور
 • متا آمفتامین (4

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


خونه ایبوپروفن دچار شدن به سرطان مثانه رو کم میکنه “

 

ایبوپروفن در زمان بارداری

ایبوبروفن خطر دچار شدن به سرطان مثانه رو کم می کنه

 


سلامت نیوز: کارشناسان علوم پزشکی آمریکا تو یه مطالعه جدید فهمیدن که مصرف داروی خونه «ایبوبروفن» با کم شدن خطر دچار شدن به سرطان مثانه ربط داره.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، این مطالعه روی گروهی از مبتلایان به سرطان مثانه در ایالت شمالی نیوانگلند آمریکا انجام گرفته.

کارشناسان آمریکایی می گن:

آمار نشون میده که اندازه دچار شدن به سرطان مثانه و مرگ و میر به دلیل اون در این ایالت آمریکایی تقریبا بالاس.

کارشناسان علوم پزشکی مرکز سرطان «نوریس کوتون» و دانشکده پزشکی «گیسل» در دانشگاه «دارتموت» در این مطالعه روی 1171 شرکت کننده که تازگیا به سرطان مثانه گرفتار شده بودن و 1418 فرد سالم آزمایش کردن.

به گزارش یونایتدپرس، این کارشناسان هم اینکه روی 39 ژن مربوط به سوخت و ساز گروهی از ترکیبات دارویی موسوم به NSAID بررسی کرده و به طور خاص، گروه جدیدی از این ترکیبات با عنوان «بازدارندهای COX-2» مثل داروی سلکوکسیب رو مورد آزمایش قرار دادن.
یافته های این آزمایشات که در مجله فرامرزی سرطان به چاپ رسیده حاکیست، مصرف همیشگی داروهای خونه غیرانتخابی و غیر آسپیرینی به ویژه ایبوبروفن در درازمدت می تونه خطر دچار شدن به سرطان مثانه رو کم کنه.

این کارشناسان در عین حال تایید کردن که واسه دسترسی به یافته های قطعی تر و تجویز این دارو واسه افراد با استعداد، انجام آزمایشات بیشتر الزامیه.

منبع:سلامت نیوز

منبع:سلامت نیوز

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • تاثیر منفی خونه ایبوپروفن بر قدرت باروری مردان
 • مثانه شه &
 • مثانه قرار دارن &
 • مثانه قرار دارن –

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


خونه طبیعی رو بشناسین “

طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گیاهی

داروهای خونه عادی دارای مشکلات جانبی زیادی هستن…

تحقیقات گذشته نشون میدن که فلفل سریع دارای اثر بی حس کننده س و به آرامش دردهای پس از جراحی کمک می کنه.

طبق این مطالعه، محققان با انجام آزمایشاتی روی موشا متوجه وجود تاثیر بی حس کننده فلفل سریع شدن و می گن که استفاده از فلفل سریع واسه آرامش شکلای جور واجور دردها ازجراحی زانو تا دندان درد خوبه.

چون داروهای خونه عادی دارای مشکلات جانبی زیادی هستن، میشه در دردهای نه خیلی شدید از فلفل سریع به عنوان خونه استفاده کرد.

جمع آوری سلامت اکاایران جمع آوری سلامت اکاایران

جمع آوری به وسیله بخش طب سنتی و گیاهان دارویی- داروی گیاهی سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • و خوشمزه
 • اعصاب
 • است
 • در طب سنتی
 • مسکنای طبیعی واسه درمان کمر درد

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


خونه قوی تر از مرفین “

 

محققان آمریکایی علوم

 

محققان آمریکایی یک پروتئین خونه درد کشف کردن که حتی کارسازتر از مورفینه. این پروتئین که در پروستات ساخته می شه، واسه آرامش درد هشت برابر مؤثرتر از مواد آرامش دهنده در تریاکه.  به گزارش سرویس بین الملل "تابناک" به نقل از سایت آلمانی علوم، محققان از گذشته هم این پروتئین رو که یکی از آنزیمای پروستات با نام "فسفاتاز اسیدی پروستات" (پی.آ.پی) است، می شناختند و از آن در ردیابی و تشخیص سرطان پروستات استفاده می کردن. در این تصویر نقاط قرمز نشون دهنده آنزیم "پی.آ.پی" در سلول عصبی حساس به درده . در این روش تشخیصی، غلظت این آنزیم در مبتلایان به سرطان پروستات و بعضی از سرطانای متاستاتیک افزایش می یابد.

الان محققان فهمیده ان که این آنزیم در سلولای عصبی که مسئولیت حساسیت در برابر درد رو به عهده دارن، هم هست.
این آنزیم در این سلولای عصبی، پادتنای عامل درد رو به پادتن هایی تبدیل می کنن که آرامش دهنده درد هستن.
"مارک سیلکا" از دانشگاه کارولینای شمالی(تصویر مواجه) می گوید: دسترسی به این کارکرد می تونه روشی مؤثر واسه آرامش و کنترل دردها در یک تایم طولانی تر باشه.
محققان تونستن با آزمایش روی موشایی که ژن آنزیم "پی.آ.پی" رو نداشتن، کاهش فعالیت یه جور شاخص رو ثابت کنن که با اون از چند سال پیش اندازه درد در بدن اندازه گیری می شه.
از دیدگاه محققان آمریکایی، این مؤید اینه که آنزیم "پی.آ.پی" و مشخص کننده درد، فقط یک پروتئینه. هم اینکه پروتئین مشخص کننده اندازه درد در بدن، خود یک داروی ضد درد مؤثر هم هست.
موشایی که ساختار ژنتیکی اونا تغییر داده شده بود، در برابر دردهای به دلیل عفونتا و یک آسیب عصبی حساسیت بیشتری از خود نشون دادن. هم اینکه این حساسیت در برابر دردها، زمانی کم شد که محققان مقدار خیلی از آنزیم "پی.آ.پی" رو در نخاع موشا تزریق کردن.

در مقایسه با تزریق مورفین که اثر اون پس از پنج ساعت کاهش می یابد، استفاده از آنزیم "پی.آ.پی"، درد رو به مدت سه روز آرامش می بده.

محققان تونستن در دیگر آزمایشای خود هم کیفیت اثر آنزیم "پی.آ.پی" رو نشون بدن.
طبق یافته های این آزمایشا، در صورت تحریک سلولای عصبی که مسئولیت درد رو به عهده دارن، این سلولا، ATP(آ.تی.پی) آزاد و آزاد می کنن که باعث احساس درد در مغز می شن. آنزیم "پی.آ.پی" با جدا سازی یک بخش از آدنوزین تری فسفات، اونو به آدنوزین تبدیل می کنه. این آدنوزین، از انتقال علامتای درد جلوگیری کرده و پس، دردها هم آرامش می پیدا کنن.
هم حالا "سیلکا" و تیم پژوهشی ایشون در دانشگاه "کارولینای شمالی" در جستجوی شناسایی پروتئینای دیگری هستن که قادر به جدا سازی آدنوزین تری فسفات باشن.
"سیلکا" میگه: امکان استفاده از آنزیم "پی.آ.پی" واسه آرامش دردها فقط به شکل تزریقی (مثل مورفین) ممکنه، اما بیشتر تمایل داریم این آنزیم رو به شکلی تبدیل کنیم که به شکل قرص قابل مصرف باشه.

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • محققین با سم حلزون موفق به تولید تولید داروی مسکنی 100 برابر قویتر از مرفین شدن &
 • خونه غیراعتیاد آور
 • فحش مثل خونه عمل می کنه!
 • راه و رسم خونه خوردن
 • درمان کمر درد با مسکنای طبیعی

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


خونه مناسب سالمندان & “

آکاایران: خونه مناسب سالمندان

مثل مشکلات کلی سالمندان،آسیبای به دلیل زمین خوردن در این گروهه. 88%از آسیبای به دلیل زمین خوردن مربوط به افراد بالای 65 ساله، و هر چی شخص سن بالا تر می شه خطرات به دلیل این آسیبا بیشتر می شه.

به گزارش آکاایران: به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز،  زنان سن بالا بیشتر از مردان سن بالا در اثر زمین خوردن آسیب می بینن و مرگ و میر به دلیل این رویدادا در اونا بیشتره.این آسیبا معمولا در کسائی که تنها زندگی می کنن بیشتر دیده می شه.سالمندانی که نمی تونن تعادل خود رو حفظ کنن یا داروهای زیاد استفاده می کنن و یا از بی خوابی رنج می برن بسیار در خطر زمین خوردن هستن

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی بیشتر آسیبای به دلیل زمین خوردن در منازل، آسایشگاها و محوطهای دور و بر اون رخ میدن، پس باید به این  محلا بیشتر توجه کرد

مثل عوامل موثر در پیشگیری از زمین خوردن،  طراحی و شکل منزل سالمنده

1 –   دوری از مشکلات محیطی و بر طرف کردن اونا

2 –   ایجاد تغییرات لازم در سطوح پله ها

3 –   جفت و جور کردن محیطی مناسب از نظرشرایط خاص روحی وروانی سالمندان

رعایت نکات زیر در طراحی خونه سالمندان می تونن به پیشگیری از زمین خوردن در این گروه سنی کمک کنه:

1- ورودی ساختمون :از ایجاد اختلاف سطح در ورودی اصلی ساختمون جدا باید پرهیزکرد

2- در صورتی که وجود سطح شیب دارالزامی باشه، حتما از دستگیرهای کمکی استفاده شه

3- واسه جبران ضعف دید سالمندان لازمه سطح روشنائی در محیط مسکونی اونا دو برابر محیطای معمولی باشه

4- کلیدای مربوط به چراغای اتاق باید در نزدیکی در ورودی وقبل از وارد شدن به اتاق قرارداده شه

5- در سالمندان حساسیت به نورخیره کننده موقع خروج از فضای داخل بیشتره وتر جیحا رنگ سفید به کار نره چون درخشش زیادی داره

6- آشپز خونه سالمند باید غیر لغزنده وتمامی کابینتا خیلی راحت در دسترس باشن،ارتفاع بالاترین قفسه بیشتراز160 سانتیمترنباید باشه وارتفاع پایین ترین قفسه نباید از 25 سانتیمترکمتر باشه .فضای کافی واسه عبوردر آشپز خونه باید در نظر گرفته شه

7- سرویس بهداشتی باید به اتاق خواب نزدیک باشه چون که در طول شب نیاز به توالت در سالمندان بیشتر از افراد عادیه

8- استفاده از توالت فرنگی در این گروه بسیارتوصیه شده ولی ارتفاع اون نباید از38 سانتیمتر بیشتر باشه ونرده کمکی در هر طرف روی دیوار تعبیه شه

9- حموم سالمند باید کف غیر لغزنده داشته ودستگیرهای کمکی در اون قرار بگیرن

.

منبع :

خونه مناسب سالمندان – -آکامسکن مناسب سالمندان – -آکا

جمع آوری به وسیله بخش نگهداری و سلامت سالمندان سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • تفریحات مناسب سالمندان
 • دکوراسیون مناسب واسه سالمندان
 • ورزشای مناسب واسه سالمندان
 • انتخاب تفریحات مناسب واسه سالمندان
 • چه ورزشایی واسه سالمندان مناسبه؟

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسکنای ضد درد چه تاثیراتی در بدن دارن؟ “

انواعی از داروهای ضد نا آرومی غیر استروئیدی

داروهای ضد درد داروهای کاهش یا نابود کردن سردرد، درد عضلات ، ورم مفاصل هستن. خیلی از داروهای ضد درد جور واجور هست،  هر یک دارای امتیازات و خطرات هستن . بعضی از شکلای جور واجور درد  به بعضی از داروها عکس العمل میدن. دو نوع اصلی از  داروهای ضد درد هست : استامینوفن و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی  . آسپرین ، ناپروکسن و ایبوپروفن  نمونه هایی از OTC غیر استروئیدی هستن.

اگه داروهای OTC درد رو کاهش نده، ممکنه داروهای قوی تری تجویز کنه. خیلی از داروهای غیر استروئیدی هم در دوزهای  بالاتری در دسترسه.

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی جزو شایعترین داروهایی هستن که واسه درمان دردهای مفصلی، استخوانی و عضلانی بکار برده می شن. معروفترین داروهای این دسته دارویی، آسپرین و ایبوپروفن (بروفن) هستن. این داروها نه فقط ضد درد بوده بلکه تورم و نا آرومی رو هم کاهش داده و ضد تب هم هستن. از این داروها واسه کاهش خاصیت انعقادی خون هم استفاده میشه. این داروها ممکنه در کاهش سرطانای روده بزرگ موثر باشن.

کارکرد اثر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی کنترل آنزیم خاصی در بدنه. آنزیما پروتئینای خاصی هستن که در بدن موجودات زنده وجود داشته و موجب آسون کردن بعضی واکنشای شیمیایی می شن. داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی موجب کنترل آنزیمی به نام سیکلواکسیژناز  می شن. این آنزیم موجب تولید موادی به نام پروستاگلاندین میشه و پروستاگلاندین روند نا آرومی و درد رو در بدن بوجود میاورد. واسه همینه که این داروها با کنترل آنزیم موجب می شن تولید پروستاگلاندینا کم شده و نا آرومی کم بشه.

آنزیم سیکلواکسیژناز دو نوعه. نوع یک اون موجب حفاظت از دیواره معده و دستگاه گوارش در مقابل اسید و شیرهای گوارشیه و هم اینکه موجب میشه کلیه به درستی کار کنه. نوع دو اون  موجب بروز نا آرومی میشه. داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی موجب کنترل هر دو این آنزیما می شن. به همین علته که مصرف این داروها ممکنه موجب ناراحتی گوارشی و حتی زخم معده شه.

دلیل اینکه به این داروها پسوند غیر استروئیدی هم اضافه شده اینست که مهمترین داروهای ضد نا آرومی، استروئیدا یا کورتیکوستروئیدها هستن که به طور خلاصه به اونا کورتون هم میگن. البته مشکلات مصرف داروهای کورتیکوستروئیدی یا کورتنا (مثل آسیب پوکی استخون) زیاده ولی داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی آسیب پوکی استخون رو ندارن.

چه ضد نا آرومی غیر استروئیدی" href="http://www.akairan.com//health/drug-information/201552852845.html" style="text-decoration:none;color:#000000">انواعی از داروهای ضد نا آرومی غیر استروئیدی وجود دارن

شکلای جور واجور متفاوتی از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی ساخته شده و قابل استفاده س. از معروفترین اونا میشه به آسپرین ، ایبوپروفن  ، ایندومتاسین  ، ناپروکسن  ، دیکلوفناک  ، پیروکسیکام و ملوکسیکام  نام برد. اثر این داروها تقریبا مثل همه ولی البته تفاوتای مختصری با هم دارن که موجب می شن مصرف بعضی از اونا واسه بعضی بیماران مناسب تر باشه.

دسته ای از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی فقط نوع دوم آنزیم سیکلواکسیژناز رو کنترل میکنن و پس با اینکه خاصیت ضد التهابی و ضد درد و ضد تب دارن ولی اثر نامطلوبی روی معده ندارن. این دسته از داروها روی خاصیت انعقادی خون هم تاثیری ندارن. معروفترین داروی این دسته سلکوکسیب   نام داره. البته این داروها هم میتونن عوارضی مثل شکم درد، تهوع و سوء هاضمه داشته باشن. مصرف همزمان داروهای ضد اسید و غذاهای چرب با این داروها جذب اونا رو پریشون میکنه پس نباید با هم مصرف شن.

منبع : hidoctor.ir

جمع آوری به وسیله بخش اطلاعات دارویی سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • داروهایی که عارضهای شناخته شده ای دارن
 • داروسازان در کنترل اچ آی ایشون نقش موثری دارن
 • داروهایی که با غذاها تداخل دارن…
 • غذاهایی که با وارفارین تداخل دارن
 • داروهای فشار خون بر کارکرد قلب تاثیر دارن

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسکنای طبیعی واسه آرامش شکلای جور واجور دردها “

آکاایران: مسکنای طبیعی واسه آرامش شکلای جور واجور دردها

مسکنای طبیعی واسه آرامش شکلای جور واجور دردها – آکامسکنای طبیعی

آکاایران: مسکنای طبیعی واسه آرامش شکلای جور واجور دردها

واسه هممون پیش اومده که از خونه واسه آرامش درد استفاده کنیم. در این مطلب تعدادی خونه طبیعی رو واسه آرامش شکلای جور واجور دردها تقدیم حضورتون می کنیم.

15 ماده غذایی که آرامش دهنده شکلای جور واجور دردها هستن

به گزارش آکاایران: نا آرومی و درد به دلیل اون به دلیل عکس العمل بافتای بدن نسبت به عفونت، آلودگی، جراحت و یا یک ماده محرکه.

نشونه های نا آرومی 

– درد.

– تورم و قرمز شدن محل درد.

بعضی وقتا کارکرد بافت و یا اندام ملتهب شده دچار مشکل می شه و فرد دیگر به درستی قادر به حرکت نیس. بعضی از بیماریای طولانی مثل بیماریای قلبی همیشه با نا آرومی همراه هستن. 

معمولا در پزشکی واسه درمان نا آرومی از روش هایی مثل استراحت، ورزش سبک، کنترل وزن، حرکات کششی و هم اینکه مصرف دارو واسه کاهش نا آرومی و کنترل درد استفاده می شه. در درمان های دارویی معمولا از داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی و یا استروئیدی استفاده می شه و در بعضی موارد هم ممکنه باعث جراحی و عوض کردن مفصل در موضع نا آرومی شه.

معمولا یکی از عادی ترین درمان ها همون استفاده از داروهای غیراستروئیدیه. با اینکه استفاده از این داروها در برطرف کردن نا آرومی خوبه، اما دارای مشکلات جانبی بوده و می تونن باعث تحریک معده و یا زخم معده شن. حتی در مواردی که از این داروها استفاده دراز مدت می شه، می تونن باعث بروز مشکلاتی واسه کلیه گردند.

خوراکی و میوه ها و سبزیجات شامل خواص ضد التهابی و ضد درد 

روغن زیتون: محققان دانشگاه پنسیلوانیا نشون دادن که یک ماده شیمیایی در روغن زیتون به نام اولئوکانتال باعث کنترل آنزیم التهابی شده و درست مثل ایبوپروفن عمل می کنه. این ماده هم اینکه خطر دچار شدن به بیماریایی مثل فراموشی رو هم کم می کنه.

آناناس: بروملین، آنزیم موجود در این میوه گرمسیری باعث کم شدن اندازه نا آرومی شده و دردهای به دلیل استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید رو کم می کنه. مصرف این میوه تورم به دلیل سندرم تونل مچ دست رو هم در بیماران گرفتار کم می کنه.

سیب: تعجبی نداره که پزشکان پیشنهاد به مصرف روزانه یک عدد سیب می کنن چون شامل آنتی اکسیدانی به نام کورستینه که خاصیت ضد التهابی داره.

آجیل و دانه ها: غذاهای پر از تریپتوفان، اسید آمینه ایی که ممکنه باعث کاهش درد شه، عبارتند از: فندق، دانه کنجد، تخمه آفتابگردان، اجناس لبنی، سویا، غذاهای دریایی، غلات سبوس دار، برنج، لوبیا و عدس.

اسفناج: سبزیجات با برگ تیره مثل کلم، چغندر و اسفناج، شامل کاروتنوئیدها و رنگدانهای گیاهی واسه کم شدن اندازه نا آرومی و درد به دلیل اون هستن.

شکلات تیره: شکلات تیره هم شامل مواد شیمیایی واسه کمک به جنگ با التهابه. تحقیقات محققان ایتالیایی نشون می بده که مصرف شکلات تیره می تونه در کاهش التهاباتی که به مریضی های قلبی عروقی منجر می شه اثر داشته باشه.

برنج قهوه ای: این نوع برنج به همراه دیگر غلات کامل واسه جنگ با درد به دلیل سندرم روده تحریک پذیر به درد بخور هستن. غلات سبوس دار منبع خوبی از منیزیمه که به نظر می رسه باعث کاهش دفعات میگرن، کمک به آرامش اعصاب، بهتر شدن وضعیت عروق خونی و عضلات می شن. مصرف منظم برنج قهوه ای از زیاد شدن وزن که خود عامل بروز التهابه، پیشگیری می کنه.

انگور: شامل رسوراتروله، که واسه کاهش نا آرومی درست مثل آسپرین عمل می کنه البته بدون تحریک معده، انگور هم اینکه پر از مواد مغذی واسه کاهش خطر دچار شدن به بعضی از سرطان هاس.

زغال اخته: محققان دانشگاه هاروارد نشون دادن، زنانی که روزانه 10 اونس آب ذغال اخته می خورن، 42 درصد کمتر از بقیه دچار نا آرومی و عفونت مثانه می شن. زغال اخته به دفع سموم و چربی هایی که در بافت های بدن تجمع می کنن، کمک می رساند. تجمع سموم و چربی ها در بافتای بدن عامل نا آرومی و احتباس آب حساب می شه.

چای سبز، سیاه و سفید: پر از آنتی اکسیدان هایی به نام فلاونوئیده که باعث کاهش خسارت سلولی در مبتلایان به آرتریت می شه.

کلم بروکلی: این سبزی شامل گلوتاتیونه. یک آنتی اکسیدان که باعث محافظت در برابر آرتریت می شه. دیگر سبزیجات شامل گلوتاتیون عبارتند از: مارچوبه، کلم، گل کلم، سیب زمینی، گوجه فرنگی، آووکادو، گریپ فروت، پرتقال، هلو، هندوانه.

ماهی: ماهیای روغنی هم اینکه دانه کدو تنبل، روغن زیتون، روغن کانولا و … شامل اسیدهای چرب امگا 3 هستن که یک عامل ضد التهابی قویه. این اسیدهای چرب به طور زیادی نا آرومی روده، گرفتگی عضله و درد معده رو برطرف می کنه و در بعضی موارد مثل داروها درد رو آرامش می بخشه. اسیدهای چرب امگا 3 کارکرد سیستم گوارشی رو هم بهتر کنه.

زنجبیل: ماده ضد درد موجود در زنجبیل، درد عضله، مفصل، سفت شدن و ورم عضله رو در عرض2 ماه تا 63 درصد کم می کنه. مصرف روزی دست کم یک قاشق مرباخوری خشک یا 2 قاشق مرباخوری زنجبیل تازه واسه افراد گرفتار به درد عضله پیشنهاد می شه.

جوی دو سر: آندومتریوزیس وقتی اتفاق می افته که جدارهای ریز رحم کنده می شه و بیرون از رحم رشد می کنه. به گفته محققان، این سلولای مهاجر، زمان قاعدگی رو در بعضی زنان به زمان زجرآوری تبدیل می کنه و به حدی نا آرومی بوجود میاره که فرد درد بسیار شدید داره. رژیم غذایی غنی از جو دو سر طی 6 ماه این درد رو تا 60 درصد کم می کنه. با خوردن روزی یک پیمانه جو دو سر میشه از این درد آزادی پیدا کرد.

گیلاس: یافته های بررسیا نشون میده از هر 4 زن دست کم یک نفر به درد آرتریت، نقرس و سردردهای طولانی مبتلاست. آنتوسیانین ترکیبی که رنگ قرمز به گیلاس میده، خاصیت ضدالتهابی داره و 10 برابر از آسپرین قوی تره. آنتوسیانین، آنزیمای ایجادکننده نا آرومی در بافتا رو متوقف می کنه و پس مانع از بروز دردهای متفاوت می شه. مصرف روزی 20 گیلاس واسه برطرف شدن درد، پیشنهاد می شه.

زردچوبه: یافته های بررسیا نشون میده، زردچوبه نسبت به آسپرین یا ایبوپروفن در آرامش درد 3 برابر موثرتره. زردچوبه 50 درصد از درد بیماران آرتریت رو کم می کنه. کورکومین، ماده فعال موجود در این ادویه، آنزیم تولیدکننده هورمونای درد زا رو متوقف می کنه. کافیه روزی یک چهارم قاشق مرباخوری از این ادویه استفاده کنین.
جمع آوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health

.

منبع :

آرامش درد

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • ها موثر هستن +تصاویر
 • آشنایی با شکلای جور واجور دردها در 7 ناحیه شکم
 • مسکنای طبیعی واسه روماتیسم
 • واسه درد سیاتیک

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسکنای قوی گیاهی واسه دندان درد “

آکاایران: مسکنای قوی گیاهی واسه دندان درد

تقریباً همه افراد در طول زندگی خود به دندان درد دچار می شن. یکی از مهم ترین عوامل دندان درد، پوسیدگی دندان است. باکتریای دهن از قند و نشاسته باقی مونده روی دندانا تغذیه و اسیدایی رو تولید می کنن که کم کم مینای دندان رو از بین می برن و موجب دندان درد می شن. در این مطلب گیاهانی رو معرفی می کنیم که تاثیر زیادی در آرامش دندان درد دارن.

طرز استفاده از روغن میخک

۲ قطره از روغن میخک رو روی یک پنبه بریزین و اونو تا زمان فروکش کردن درد، پشت دندانتان بذارین هم اینکه می تونین یک دانه میخک رو اونقدر بجوید که روغنش بیرون شه.

میخک رو می تونین به مدت نیم ساعت یا تا وقتی که دردتون آروم بگیره، در دهن خود نگه دارین.

 

مسکنای قوی گیاهی واسه دندان درد سایت سرگرمی

آکاایران: مسکنای قوی گیاهی واسه دندان درد

خونه دندان درد

طرز مصرف محلول زنجبیل و فلفل

اندازه مساوی از زنجبیل و فلفل رو با آب مخلوط، توپ کوچیکی از پنبه رو درست و به این محلول آغشته کنین.

بعد اونو روی دندانتان (محلی که لثه و زبون شما به اون برخورد نکنه) بذارین و تا زمان فروکش کردن درد یا دست کم تا وقتی که طاقتش رو دارین، پنبه رو از دهنتون بیرون نکنین.

 

آشپزی – جذاب

طرز استفاده از محلول آب نمک

یک قاشق چای خوری نمک رو در یک فنجون آب جوش حل کنین بعد دهنتون رو به مدت ۳۰ ثانیه با استفاده از این محلول غرغره کنین.

مدل لباس

………….

 طرز مصرف دَم کرده نعناع

یک قاشق چای خوری نعناع خشک رو در یک فنجون آب جوش بریزین و به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنین تا خوب دَم بکشه. وقتی که دمنوش خنک شد، دهنتون رو با استفاده از این محلول غرغره کنین.

اس ام اس

طرز استفاده از آب اکسیژنه

کمی آب اکسیژنه سه درصد رو غرغره کنین. از این محلول تنها واسه شستشو استفاده کنین و پس از چرخاندن اون در دهنتون، محلول رو بیرون بریزین بعد چند بار دهنتون رو با آب خالی بشورید.

خواندنی

طرز مصرف روغن نارگیل

۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل رو در دهنتون بریزین و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه اونو غرغره کنین. بهترین زمان واسه غرغره کردن روغن نارگیل، صبح ناشتاه.

تفریحی

طرز استفاده از کمپرس یخ

چند قالب یخ رو در یک کیسه پلاستیکی بریزین بعد پارچه نازکی رو دور کیسه بپیچید و واسه بی حس شدن دندانتان، ۱۵ دقیقه اونو روی یه تیکه از صورت خود که دندان دردناک در اون محدوده هست، بذارین.

عکس

طرز مصرف صمغ مر (مرمکی)

یک قاشق چای خوری از پودر مر رو در ۲ فنجون آب به مدت نیم ساعت بجوشونین و صبر کنین تا محلول خنک شه. واسه هر بار استفاده، یک قاشق چای خوری از این دارو رو در یک فنجون آب بریزین و پنج تا 6 بار در روز این محلول رو غرغره کنین.

مطالب در ارتباط:

 1. دارو گیاهی واسه درمان دردهای عصبی
 2. کدوم مواد غذایی واسه دندانا مضره؟
 3. ۱۵ کاربرد متفاوت خمیر دندان که نمی دونستید
 4. سفید کردن دندان رو اینجا بیاموزید !
 5. نخ دندان رو قبل از مسواک استفاده کنیم یا بعد از مسواک؟
 6. گیاهی فوق العاده واسه رویش مو
 7. پرسیاوشان؛ گیاهی واسه درمان سرفه
 8. گیاهی واسه کاهش کلسترول

.

منبع : jazzaab.ir

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • ۶ خونه طبیعی واسه درد دندان
 • بهترین خونه واسه درد دندان
 • با شکلای جور واجور مسکنای گیاهی و طبیعی فوق العاده طب سنتی آشنا شید
 • نوشیدنیای گیاهی و سنتی مضر واسه دندان
 • 12 خونه طبیعی درد دندان

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسکنای معمولی فشار خون رو بالا می برن “

آسپیرین، ایبوپروفن و استامینوفن ممکنه فشار خون رو بالا ببرن و پس خطر مریضی قلبی رو در مردان زیاد کنن.

به گزارش دکتر سلام به نقل ازخبرگزاری رویترز محققان آمریکایی دوشنبه 26 فوریه (7 اسفند) اعلام کردن در مردانی که در بیشتر روزای هفته از این داروهای خونه استفاده می کنن، نسبت به مردانی که این داروها رو مصرف نمی کنن، احتمال تشخیص فشار خون بالا یک سوم  بیشتره.

این یافته ها که در شماره گذشته نشریه Archives of Internal Medicine منتشر شده، یافته های یک تحقیق قبلی در سال 2002 رو تقویت می کنه که نشون می داد مصرف این داروهای خونه با افزایش فشار خون در زنان همراهی داره.

دکتر جون فورمن از بیمارستان بریگهام و زنان در بوستون، سرپرست این تحقیق در بیانیه ای گفت: “مصرف داروهای خونه یک دلیل بالقوه قابل پیشگیری فشار خون بالا  است.”

محققان در این تحقیق فشار خون 16000 مرد رو به مدت 4 سال بررسی کردن.

مردانی که شش یا هفت روز هفته استامینوفن (پاراستامول) مصرف می کردن نسبت به مردانی که این دارو رو مصرف نمی کردن با احتمال  34 درصد بیشتر فشار خون بالا داشتن.

در مورد آسپیرین و مسکنای شبه آسپیرینی یا داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) مثل ایبوپروفن و ناپروکسن هم نتیجه های برابری بدست اومد.

اندازه مصرف داروهای آسپیرینی هم در بالا بردن فشار خون نقش داشت. مردانی که بیشتر از 15 عدد ا زاین قرصا درهفته مصرف می کردن، 48 درصد بیشتر د رمعرض فشارخون بالا بودن.

داروهای شبه آسپیرینی هم بر توانایی عروق در کشاد شدن اثر می ذارن و هم باعث تجمع سدیم در بدن می شن – دو دلیلی که می تونه باعث بالا رفتن فشار خون شه.

البته دکتر کورهان یکی از محققان موثر در این بررسی یادآوری می کنه که مردانی که به پیشنهاد دکتر واسه کاهش خطر حمله قلبی و سکته مغزی روزی یک قرص آسپیرین می خورن، نباید مصرف اونو قطع کنن، چون که د راین مورد منافع آسپیرین بر مضار اون می چربد.

میلیونا نفر هر روز واسه درمان سردرد، نا آرومی مفاصل (آرتریت)، دردهای عضلانی و سایرها دردهای بدنی از این قرصای خونه استفاده می کنن.

دکتر الیوت آنتمن، از بیمارستان بریگهام و یانگ، می گوید: “ما به پزشکان پیشنهاد می کنیم اول با روشای غیردارویی مثل فیزیوتراپی و ورزش، کاهش وزن واسه کاهش فشار روی مفاصل، و گرما یا سرما درمانی شروع کنن.”

د ر مقابل شرکتای دارویی سازنده مسکنا از اجناس خود دفاع می کنن.

بخش مراقبت از مصرف کنندگان شرکت بایر – یکی از تولیدکنندگان بزرگ آسپیرین – در بیانیه ای اعلام کرد: “در هیچکدام از این دو تحقیق به نظر نمی رسه آسپیرین  باعث فشارخون بالا شده باشه، بعضی از محققان باور دارن که تجویز منظم مقادیر کم آسپیرین در بعضی از بیماران گرفتار به فشار خون بالای کم می تونه به درمان اونا کمک کنه.”

بخش مراقبت بهداشتی از مصرف کنندگان شرکت مک رسیدن، سازنده داروی تیلنول – یک فراورده شامل استامینوفن- هم اعلام کرد در بررسی یک ساله 1500 نفر که مقادیر زیادی تیلنول مصرف می کردن، افزایشی در اندازه حملات قلبی و سکتهای مغزی مشاهده نشد.

“هم اینکه  تحقیقات منتشر شده درباره استامینوفن که زمان اونا تا دو سال زمان برده، نشون دهنده افزایش خطر بیماریای قلبی-عروقی نبوده.”

منبع : hidoctor.ir

جمع آوری به وسیله بخش اطلاعات دارویی سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • فشار خون رو زیاد می کنه
 • محققان ایرونی داروی مریضی مالاریا و دنگی رو به مالزی می برن
 • درمان دارویی در چربی خون بالا
 • «دور ریز بالا» از مشکلات ارزانی داروست

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسکنای گیاهی و فواید درمانی “

مسکنای گیاهی و فواید درمانی – آکارازیانه

آکاایران: مسکنای گیاهی و فواید درمانی

آکاایران: به گزارش آکاایران: رازیانه ، بابونه ،روغن زیتون،زردچوبه،گیاه سوسن اصغر،برگ چریش و بسیاری گیاهان دیگه مثل بهترین گیاهانی هستن که واسه آرامش دردهای جور واجور بدن مناسب و موثر هستن یشنهاد می کنیم با درمانای خونگی به وسیله این گیاهان سالم آشنا شید این گیاهان واسه آرامش دردهای قاعدگی،گوش درد،ورم مفاصل و درد روماتیسمی و بسیاری عارضهای دیگر به درد بخور هستن.

همونطور که میدونیم خیلی از گیاهان دارای خواص دارویی بینظیری هستن که در درمان و بهبود خیلی از بیماریا نقش به سزایی رو اجرا می کنن در این مطلب می خوایم به بعضی از این مسکنای گیاهی و فواید درمانی اونا بپردازیم ،زنجبیل ، ضد نا آرومی

زنجبیل باعث کاهش نا آرومی و افزایش گردش خون می شه و میشه اونو به شکل دم کرده یا ادویه استفاده کرد. زنجبیل هم اینکه ضدسرطان، فراموشی، ورم معده، انقباضات رحمی، آسم و … است.

رازیانه ، بابونه ، آرامش دردهای قاعدگی

واسه کم شدن اندازه دردقاعدگی استفاده از عرقیات گیاهی مثل رازیانه و بابونه موثره.البته باید داروهای گیاهی رو یه مدت قبل از قاعدگی مثلا یه هفته تا ۱۰ روز قبل شروع و روزی یک استکان مصرف کرد.

مسکنای گیاهی ؛ زردچوبه

زردچوبه دارای ماده ای به نام کوکومینه که اثرات ضدالتهابی و ضد درد مثل داروهای خونه داره. این ادویه واسه بهبود درد و بهبود پروسه گوارش غذا، جلوگیری از تخریب بافتی، نا آرومی مفصلا و تنظیم کارکرد سلولای عصبی استفاده می شه.

مسکنای گیاهی ؛ روغن زیتون

روغن زیتون خاصیت ضدالتهابی داره و در بدن مثل ایبوپروفن عمل می کنه. این ترکیب مانع ترشح آنزیمایی می شه که در احساس درد نقش دارن.این خواص ضدالتهابی به ویژه واسه بیماریای طولانی ودردناکی که نیاز به درمانای دراز مدت دارن،موثره.واسه درمان گوش درد هم روغن زیتون رو با سیر مخلوط و کمی اونو گرم کنین. بعد روغن رو از صافی ردکنید و در گوش تون بچکانید.

مسکنای گیاهی ؛ ترخون (Tarragon)

 ترخون درداتون رو آرامش میده. اسانس ترخون باعث افزایش گردش خون شده و اعصاب و عضلات به ویژه مفاصل رو آروم می کنه. این گیاه با خاصیت گرم کنندگی خود ناحیه دردناک رو (مثل ورم مفاصل و درد روماتیسمی) درمون می بخشه. ترخون مانع از لخته شدن خون هم می شه.

گیاه سوسن اصغر (Calamus herb) 

گیاه سوسن اصغر واسه درمان بیماریای زیادی مثل ورم مفاصل، سرطان، تشنج، سوء هاضمه، صرع، ورمای التهابی، زخم، درد قولنج، دندان درد و بیماریای لثه استفاده می شه. از گیاه معطر سوسن اصغر در ساخت روغنای معطر هم استفاده می شه. این روغن در صنعت عطرسازی و در ساخت شکلای جور واجور خونه از ارزش بالایی برخورداره. (عطر درمانی)

مسکنای گیاهی ؛ برگ چریش (Neem leaves)

 درخت چریش به عنوان درختی مقدس، شفا دهنده، داروخونه ای در طبیعت و نوش دارو واسه تموم بیماریا شناخته شده. این برگای قوی واسه درمان دردهای عصبی و عضلانی استفاده میشن. روغن چریش واسه درمان دردهای عضلانی استفاده می شه؛ درد رو آرامش میده و بریدگیا، سوختگیا، گوش درد، رگ به رگ شدن، بدن درد، سردرد و تب رو هم بهتر کنه. روغن چریش واسه زیبایی و پاکسازی پوستهم کاربرد داره.

برگ بو (Bay leaves)

 برگ بو و روغن برگ بو به طور زیادی در طب گیاهی به عنوان خونه استفاده میشن. این گیاه به درمان درد به دلیل ورم مفاصل کمک می کنه. کافیه روغن برگ بو رو روی ناحیه دردناک بزنین و تماشاگر باشین که به سرعت دردتون از بین میره. ۳ تا ۴ برگ بو رو در یک لیتر آب جوش بریزین و بذارین به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آب بجوشن. بعد این محلول دارویی رو به آب وان حموم اضافه کنین تا عضلات و بدن تون رو احیا کنه و انرژی بگیرین.

گیاه یاب

منبع :

گیاه سوسن اصغر

جمع آوری به وسیله بخش طب سنتی و گیاهان دارویی- داروی گیاهی سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • فواید درمانی گل پنیرک
 • فواید درمانی کندر
 • خواص ماش و فواید درمانی اون
 • خواص شلغم و فواید درمانی اون
 • فواید و فواید درمانی کنگر

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسی و گواردیولا در زمان فقر(عکس) “

مسی و گواردیولا در زمان فقر(عکس) -آکاعکس

آکاایران: مسی و گواردیولا در زمان فقر(عکس)

آکاایران:  

 

به گزارش زیرمیزی،هر کسی یک دوره فقر رو داشته و مراحل سختی رو طی کرده.

اینبار یک عکس از قدیمیای مسی و گواردیولا و داوید ویا که در فقر زندگی می کردن رو براتون آماده دیدن کردیم که می تونین ببینین.

واسه مشاهده تصویر به ادامه مطلب مراجعه کنین…

 

 

تصاویر فوتبالی مسخره و خنده دار

 

نظرات در انتهای صفحه


.

منبع :

عکس کودکی کریستسانو رونالدو

جمع آوری به وسیله بخش طنز،مطالب طنز سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • طنز؛ یک حقیقت تلخ از زمان تحصیل!
 • شعر زمان بچگیهامون… (fun)
 • چگونگی خواستگاری در زمان جور واجور!
 • خاطرات خنده دار زمان مدرسه
 • قوانین فوتبال زمان کودکی! یادتونه؟!

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسیجای باحال و آخرخنده چهارشنبه سوری “

مسیجای باحال و آخرخنده چهارشنبه سوریمسیجای باحال و آخرخنده چهارشنبه سوری

آکاایران: مسیجای باحال و آخرخنده چهارشنبه سوری

آکاایران: مسیجای باحال و آخرخنده چهارشنبه سوری

ﺩﯾﮕﻪ ﮐﻢ ﮐﻢ ﺑﺎﯾﺪ ﻣﻨﺘﻈﺮ

عکسای ﭼﻬﺎﺭﺷﻨﺒﻪ ﺳﻮﺭﯼ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺑﺎﺷﯿﻢ ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮﻉ :

ﻣﻦ ﻭ ﺗﺮﻗﻪ  همین الان یهویی

ﻣﻦ ﻭ  ﺑﻤﺒم |:

ﻣﻦ ﻭ ﺑﺎﺭﻭﺕ |:

ﻣﻦ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﮐﺒﺎﺏ ﺷﺪﻥ |:

ﻣﻦ ﻭ ﻋﺸﻘﻢ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺍﻧﻔﺠﺎﺭ |:

و …

 

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ اس ام اس چهارشنبه سوری در پورتال فراناز ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

 

امشب شب چهارشنبه سوریِ و میخوام بیاد توکه نیستی

بالون آرزویی به آسمون بفرستم

و آرزویم رو هم که دیگر تموم مردم شهر میدونن

توئم بگو آمین

 

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ اس ام اس چهارشنبه سوری در پورتال فراناز ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

 

چهارشنبه سوری در جلو ماست

همه بدبختیا در پشت

روزای خوش همه در پیش

چه دادوفریاد میکنه آتیش !

چار شنبه سوری مبارک

 

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ اس ام اس چهارشنبه سوری در پورتال فراناز ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

 

آخرین سه شنبه سال خورشیدی رو با بر افروختن آتیش

و پریدن از روی اون به استقبال نوروز میریم

سرخی تو ازم ، زردی من ازت

جشن باستانی چهارشنبه سوری مبارک

 

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ اس ام اس چهارشنبه سوری در پورتال فراناز ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

 

یه بار پسرداییم رو چهارشنبه سوری گرفته بودن .

داداشم میزد تو سر من که خاک تو سرت عرضه نداری پلیس بگیرتت.

فک و فامیلِ داریم ؟

 

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ اس ام اس چهارشنبه سوری در پورتال فراناز ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

 

سلامتی بچه های قدیم

که چهارشنبه سوری از این ترقه قرمزا میزاشتن زمین

بعد با آجر میزدن روش !

 

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ اس ام اس چهارشنبه سوری در پورتال فراناز ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

 

دستانت رو به من بده تا با هم از رو آتیش بپریمم!

اونا که سوختند ، همه تنها بودن!

چهارشنبه سوری مبارک

 

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ اس ام اس چهارشنبه سوری در پورتال فراناز ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

 

آتیش روشن کردم

و عهد کردم تا خاموش شدنش دعایت کنم

میدونم به چیزی که می خوای میرسی

چون که من هر بار یک هیزم اضافه میکنم !

چهارشنبه سوری ات مبارک

 

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ اس ام اس چهارشنبه سوری در پورتال فراناز ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

 

سرخ میشی ، وقتی میشنوی : دوستت دارم

زرد میشم ، وقتی میشنوم : دوستش داری

چهارشنبه سوری راه انداختیم

سرخی تو ازم ، زردی من ازت

همیشه من میسوزم و همیشه تو میپری …

 

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ اس ام اس چهارشنبه سوری در پورتال فراناز ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

 

تو کوچه ترقه زدن

پیرزنه دم در وایساده بود هفت جد یارو رو نفرین کرد

دو دقیقه بعد نوه خودش ترقه زد در حد بمب هیدروژنی!

پیرزنه گفت : قربون قد و بالات مادر مراقب باش!

 

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ اس ام اس چهارشنبه سوری در پورتال فراناز ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

 

با یاد سرخی گونه هات

درخشـش چشمات

سوزاننـدگی لبـهات

داغــی عشقت از رو آتیش میپرم

دوستت دارم آتیش پاره چهارشنبه سوری مبارک

 

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ اس ام اس چهارشنبه سوری در پورتال فراناز ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

 

تو راه رسیدن بهار

شاخه های خشکیده دلتو

تو آتیش امروز بسوزون تا گرم شه دل مهربونت!

۴ شنبه سوری مبارک!

 

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ اس ام اس چهارشنبه سوری در پورتال فراناز ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

 

هر سال چهارشنبه سوری کلی آدم کور و کر و ناقص می شن

بقیه هم سردرد و ضعف اعصاب میگیرن

باحال ترین نکته اینجاست که همه هم توافق دارن که

اسم اینو بذارن جشن !

 

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ اس ام اس چهارشنبه سوری در پورتال فراناز ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

 

انگار چهارشنبه سوری شده بینمون

من میسوزم و تو هی این ور اونور میپری …

 

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ اس ام اس چهارشنبه سوری در پورتال فراناز ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

 

چهارشنبه سوری

هر آتیشی که دیدی به یاد قلب منم باش

آخه از دوریت بدجوری آتیش گرفته

.

منبع : faranaz.com

جمع آوری به وسیله بخش smsاس ام اس،اس ام اس سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • اس ام اس چهارشنبه سوری جدید + متنای باحال واسه چهارشنبه سوری
 • چهارشنبه سوری 97 ( متن و اس ام اس و جوکای باحال چهارشنبه سوری )
 • متن چهارشنبه سوری ( اس ام اس و جوکای باحال چهارشنبه سوری )
 • اس ام اسای جدید و باحال چهارشنبه سوری
 • متن قشنگ چهارشنبه سوری • تبریک 4 شنبه سوری

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسیجای خفن و باحال (25) “

مسیجای خفن و باحال (25)مسیجای خفن و باحال (25)

آکاایران: مسیجای خفن و باحال (25)

آکاایران: اونقدری که من بالش زیر سرمو تا صبح می چرخونم

اگه به جاش توربین بود می تونستم برق کل روستاها رو جفت و جور کنم!
.

********************

.

شما اگه دقت کنی همین کلمه “قرقروت” و یا”گوجه سبز”

یا حتی “لواشک ترش” و در بعضی مواقع هم “آب زرشک البالو” خودش…

ادامه جمله رو ول کن

آب دهنتو قورت بده بعد !

.

********************

.

دیروز تو خیابون خواستم دوستم رو صدا کنم

به شوخی صداش کردم دکـــــــــتر

همه برگشتن نگاه کردن

اون موقع فهمیدم که ۸۰ درصد مردم این کشور

اگه چیزی تو اعتماد به نفس ازم کوچیک زیادتر نداشته باشن چیزی کمتر هم ندارن

.

********************

.

خبره ها نشون دهنده اونه که گزارشگر قطریه بازی ایران و قطر

هنگام تلفظ اسم اشکان دژاگه در دم جون سپرد !

.

********************

.

بَ رَ بَ بَ

همون برو بابای خودمونه

اینو در پاره مواقع با دهنی کج، واسه ضعیف کردن روحیه طرف بکار میبرن !

.

********************

.

جای خالیش رو نه کتاب پر می کنه، نه قهوه، نه حتی سیگار

من دلم گلکسی اس ۳ میخواد !

.

********************

.

هیچوقت به انتخابای همسرت نخند

به هر حال خودتم یکی از آن انتخابا بودی !

.

********************

.

تو دستشویی شیر آبو نیم دور می پیچونی

کل آب شهر ازش میپاشه به در و دیوار و سر و صورتت

حالا ۱۷ دور باید بتابونی تا بسته شه !

.

********************

.

خیلی از خوانندها رو باید بهشون پول داد ک آهنگ نوین ندن بیرون

حق السکوت یعنی !

.

********************

.

تو ایران فقط وقتی آرایش عروس رو قبول دارن که دیگه حتی مادرش هم نشناسدش !

.

********************

.

دیشب تا ساعت پنج پای رایانه بودم

صبح پا شدم دیدم چشام شده کاسه خون

به لبم داغ جنون به کنارم تو بمون ! نرو با دیگری!

.

********************

.

دقت کردین !؟

جاده چالوس از خود چالوس معروف تره!

.

********************

.

واسه شمام اتفاق افتاده؟؟!!

ﯾﻪ ﻣﻮﻗﻊ ﻫﺎﯾﯽ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﺩﺍﺭﯼ ﻭﺍﻗﻌﺎ ﺭﺍﺳﺘﺸﻮ ﻣﯿﮕﯿﺎ

ﻭﻟﯽ ﺧﻨﺪﺕ ﻣﯿﮕﯿﺮﻩ ﻭ ﺩﯾﮕﻪ ﮐﺴﯽ ﺣﺮﻓﺘﻮ ﺑﺎﻭﺭ ﻧﻤﯿﮑﻨﻪ !

.

********************

.

یه سری ادما رو نباید بالا برد

باید بالا اورد

.

********************

.

همه مردها بد نیستن

بدتر و بدترین هم دارن !

.

********************

.

مثل سرگرمیای مادرم اینه که

تو خونه بگرده و از این و اون بپرسه اگه اینو نمیخوای بندازم دور !

.

********************

.

ﺍﯾﺮﺍﻧﺴﻞ ﺩﺭ ﺁﯾﻨﺪﻩ ﺍﯼ ﻧﺰﺩﯾﮏ :

ﻣﺸﺘﺮﮎ ﮔﺮﺍﻣﯽ ﺭﺍﺳﺘﯽ ﺑﺎ ﺍﻭﻥ ﻃﺮﻑ ﺑﻪ ﻫﻢ ﺯﺩﯼ ؟

ﺑﯽ ﺧﯿﺎﻝ

ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺍﻭﻟﯿﺎ ﻫﻤشون همین ﺟﻮﺭﯾﻦ !

ﺻﺒﺮ ﮐﻦ ﯾﻪ ﺍﯾﺮﺍﻧﺴﻠﯿﺸﻮ ﻭﺍﺳﺖ ﺟﻮﺭ ﻣﯿﮑﻨﻢ

ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﺗﻮ ﮐﻔﺶ ﺑﻤﻮﻧﻦ !

.

********************

.

یه روز میرسه نسل بعدی توی تاریخ ادبیاتشون دارن نشانی سایتامون رو حفظ میکنن

علیرضا راد که بود !؟ نام سایتش رو ذکر کنین !(۲۰ نمره !)

.

********************

.

میگن تو جهنم یه جایی هست

حالا خودتون میرید میبینین !

.

********************

.

اگه نیوتون با سیب جاذبه زمین رو کشف کرد

ما با دوسیب جاذبه آسمانها رو کشف کردیم!

جمع آوری به وسیله بخش smsاس ام اس،اس ام اس سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • مسیجای سرکاری باحال و خفن
 • مسیجای سرکاری خیلی باحال
 • باحال ترین مسیجای سرکاری
 • اس ام اس، اس ام اس و مسیجای باحال تابستون 95
 • مسیجای باحال و آخرخنده چهارشنبه سوری

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسیجای خیلی خفن و ته خنده “

مسیجای خیلی خفن و ته خندهمسیجای خیلی خفن و ته خنده

آکاایران: مسیجای خیلی خفن و ته خنده

آکاایران: ﺁﻫﺎﯼ ﺁﻗ ﺎﭘﺴﺮﯼ ﮐﻪ ﭘﺎﺭﮎ ﺩﻭﺑﻠﻪ ﺧﺎﻧﻤﺎﺭﻭ ﻣﺴﺨﺮﻩ ﻣﯿﮑﻨﯿﺪ!!!

ﺁﺭﻩ ﺑﺎ ﺷﻤﺎﻡ!

ﺗﻮﭖ ﺷﻮﺕ ﮐﺮﺩﻥ ﺧﺎﻧﻤﻬﺎ ﺭﺍ ﺩﯾﺪﯾﻦ؟!

مثل پنگوئن فلج که سرما خورده!

ﺍﻭﻧﻢ ﻣﺴﺨﺮﻩ ﮐﻨﯿﺪ خیلی باحاله خخخخخ

 

 

امسال هرکی اومد خونه ما عید دیدنی، بهش میگم

واااااای چقد چاق شدی…

طرفم از همون خونه ما شروع کنه به رژیم گرفتن…
.

کلی به اقتصاد خونواده کمک میکنم

 

 

 

یکی از فامیلامون دهه هفتادیه امروز بچه دومش به دنیا اومد

داییم دهه پنجاهیه؛دو ماه دیگه نوه اش به دنیا میاد

من هم که دهه شصتی ام هنوز دارم باب اسفنجی نگاه میکنم

 

 

 

هنوزم که هنوزه، هستن کسایی که وقتی میخوای بری بیرون
میـپـرسن: ”کجا!؟“
و بدون این دست اون دست کردن بعد از شنیدن جواب ”میــــرم بیرون“
از طرف شما قانع شده و به آرامش خاصی میرسن …

 

 

“گیش” چیه؟
.
.
صدای مشت تو فیلمای هندی!!!

 

 

 

ساعت ۵ صبح صدای مسیج گوشیم اوم

با سختی از زیر لحاف دراومدم دیدم نوشته شده :
.

.
قالیشویی شربت اوغلی شعبه دیگری نداره.
اینقده خوشحال شدم که نگو، همش فکر میکردم اینا چند تا شعبه دیگه هم دارن

 

 

 

مرده به داداشش میگه خدا بهت صبر بده داداش

میپرسه مگه چی شده!میگه

واسه زنم یه لباس خریدم ۷۰۰ هزار تومن،برادره میگه اونوقت به چه دلیل خدا به من صبر بده!

میگه لباساشو پنهون رفته خونه شما….

 

 

 

ﺳﻼﻣﺘﯽ ﭘﺴﺮﯼ ﮐﻪ ﻭﻗﺘﯽ ﺩﯾﺪ ﻋﺸﻘﺶ ﮔﺮﯾﻪ
ﻣﯿﮑﻨﻪ ﺭﻓﺖ ﺭﻭﺑﺮﻭﺵ ﻧﺸﺴﺖ
.
.
ﺍﺷﮑﺎﺷﻮ ﺑﺎﺩﺳﺘﺶ ﭘﺎﮎ ﮐﺮﺩ ﮔﻔﺖ ﮔﺮﯾﻪ ﻧﮑﻦ
آرایشت پاک میشه،
میترسم ازت

 

 

 

ﯾﻪ ﺭﯾﻤﻞ ﺧﺮﯾﺪم ۸۰ ﺗﻮﻣﻦ

.

ﺷﮑﺴﺖ ﻋﺸﻘﯽ ﮐﻪ ﺳﻬﻠﻪ

.

.

ﮐﺴﯽ ﺑﻤﯿﺮﻩ ﻫﻢ ﮔﺮﯾﻪ ﻧﻤﯿﮑﻨﻢ

 

 

 

تو نگاه شتر  یه حسرتی هست

.

.

انگار ١تست بیشتر میزد صنعتی شریف قبول میشد

 

 

 

یارو دو روزه رفته بیرون
عرق رسیدنش هنوز خشک نشده
تو اینترنت یه عکس فرستاده میگه: گرفتیش ؟
میگم :نه! هنوز دانلود نشده
میگه : شِت !!!! اونجا هنوز سرعت اینترنت درست نشده ؟

 

 

 

یادش بخیر، ﺑﭽﻪ که ﺑﻮﺩﯾﻢ ﭼﺎﺩﺭ ﻣﺎﺩﺭﻣﻮﻧﻮ ﻣﯿﮕﺮﻓﺘﯿﻢ تا ﮔﻢ .ﻧﺸﯿﻢ.
.
.
ﺍﻻﻥ ﻣﻮﻧﺪﻡ این ﺑﭽﻪ ﻫﺎی زبون بسته چیجوری ﺳﺎﭘﻮﺭﺕ مامان ﺷﻮﻧﻮ
ﻣﯿﮕﯿﺮﻥ
دستشونم که به مانتو نمیرسه!!!!!

 

 

 

 میدونین افریقاییا
به جوراب سیاه چی میگن؟
.
.
میگن جوراب رنگ پا
.
.
نگید میدونستیم که دلخور میشم!!

 

 

 

پشه رفته تو سوراخ دماغ طرف!!!
با انگشت همون سوراخ رو بسته، از آن یکى سوراخ حشره کش زده
.
.
خدا رفتگان شما رو هم بیامرزد.
ما الان بهشت زهراییم،،،!!!

 

 

 

یکی بهم پیام داد:

سلام جیگر!!

.

.

گفتم:سلام سیرابی!!

دیگه پیام نداد..

بی عدالتی بین اندامهای بدن کار خوبیه؟؟!

 

 

 

رفتم باغ وحش. از مسئولش پرسیدم قفس خرسا کجاس؟

گفت بازدیدکننده هستین؟

گفتم نه از اقوامشون هستم داشتم رد میشدم گفتم یه سلامی عرض کنم..

 

 

 

تحقیقات نشون داده که ۹۹ درصد دخترای ایرونی

در طول عمرشون دست کم ۱بار این اسمس فرستادن:

( باشه مثه اینکه خیلی سرت شلوغه مزاحمت نمیشم.. بای!! )

و

۱۰۰ درصد پسرای ایرونی دهنشون سرویس شده تا ثابت کنن دستشویی بودن…

 

 

 

یارو ﺩﺍﺷﺘﻪ ﻭﺳﺎﯾﻠﺸﻮ ﺟﻤﻊ ﻣﯿﮑﺮﺩﻩ ﮐﻪ ﺑﺮﻩ ﺳﺮﺑﺎﺯﯼ
.
.
ﺑﺎﺑﺎﺵ ﺑﻬﺶ ﻣﯿﮕﻪ :
،
ﮐﺮﻩ ﺧﺮ، ﺯﺭﻧﮓ ﺑﺎﺵ، ﻗﺸﻨﮓ ﯾﺎﺩ ﺑﮕﯿﺮ ﻭﻗﺘﯽ ﺑﺮﮔﺸﺘﯽ
ﺧﻮﺩﻣﻮﻥ ﭘﺎﺳﮕﺎﻩ ﺑﺰﻧﯿﻢ

 

 

 

الان من فقط شرایط ازدواج دختر شماعی زاده رو دارم

اون بزرگوار می فرمود

دوماد ما باید شازده باشه

عاشقانه دلو باخته باشه

واسه دختر دل نازک ما

دو سه ملیونی اندوخته باشه

 

 

 

دقت کردین زن و شوهرا وقتی با هم خوبن به هم میگن

دیونه

غلط کردی

بیشور

خل و چل

وقتی باهم بد میشن :

شما خودت فرمودی

نخیر آقای محترم

هر طور میلتونه خانوم

 

 

 

ﺩﺧﺘﺮﺍ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ :
ﺑﭽﻪ ﻫﺎ X ﺭﻭ ﭼﻨﺪ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺁﻭﺭﺩﯾﺪ؟
ﻧﺎﺯﯼ : ۲۳٫۵
ﮔﻠﯽ : ۲۳٫۵
ﻣﻬﻨﺎﺯ : ۲۳٫۵۴

.

ﭘﺴﺮﺍ ﺑﻌﺪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ :
ﺑﭽﻪ ﻫﺎ X ﺭﻭ ﭼﻨﺪ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺁﻭﺭﺩﯾﺪ؟
ﻏﻼﻡ :۵۷۴
ﯾﻮﺳﻒ : ۰٫۲۹
ﻣﺤﻤﻮﺩ :۱۳۸-
ﻣﻤﺪ : کدوم X حاجی؟؟؟

 

 

 

یارو به بچش میگه اگه فردا امتحان مردود بشی نه من نه تو….

فردا بچشو تو کوچه میبینه میگه امتحان چه خبر؟

بچش میگه: واقعیش کنین شما؟!

 

 

 

دخترا همشون گل هستن.
.
.
صبر کنین،پرچم کمک داور بالاست!
بعله گل آفسایده..

 

 

 

میترسم امسال عید بزرگترا یه تیکه کاغذ بذارن کف دستمون

بگن الکی مثلأ عیدیه

آخه این چه کاری بود دم عیدی راه انداختید

 

 

 

بچه ها سال داره تموم میشه اگه یه موقع حرفی زدم که ناراحت شدید…
.
.
بگید چی بوده تا دوباره بگم جیگرم حال بیاد…

 

 

 

طرف قیافش مثل بقیه پول ماسته!!!
بعد اومده نوشته: قبل زل زدن تو چشای من، فاتحه دلتو بخون!……
.
.
به همین برکت قسم

اگه اعتماد به نفس اینو، شعله پخش کن داشت،الان مشعل المپیک بود.

.

منبع : faranaz.com

جمع آوری به وسیله بخش smsاس ام اس،اس ام اس سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • مسیجای سرکاری خیلی باحال
 • جوک خیلی خیلی خنده دار و داغ ایرونی جدید
 • اس ام اسای خیلی خیلی خنده دار جدید
 • مسیجای سرکاری فوق خنده
 • جدیدترین مسیج و اس ام اسای خنده دار آبان ماه

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسیجای سرکاری باحال و خفن “

مسیجای سرکاری باحال و خفن -آکامسیجای سرکاری باحال و خفن -آکا

آکاایران: مسیجای سرکاری باحال و خفن

آکاایران: پس از مــرگش از آن پرسیدند : جوونی خود رو چیجوری گذراندی ؟ ندایی از عرش برآمد که : بدبخت ایـرانیه ، ولش کنین ، برین سراغ سئوال بـعـدی . . .!!!!

محققان ایرونی می گن که 132495749 ایرونی گرفتار به تنبلی هستن، چون حتی این شماره رو کامل نمی خونن.!به چه دلیل خوب بگو دیگه

.

.

به چه دلیل عاقل کنه کاری که بعداً خود به خود گوید خودم کردم که لعنت بر خودم بادا بادا مبارک بادا!

.

.

دختره به پسره میگه اگه میخوای باهات باشم باید خرجم کنی الان پسره یک ماهه رفته داهات خر جمع کنه!

.

.

دیرین دیرین دیرین دیرین
بی ذوق با احساس بخون آهنگ پلنگ صورتیه

.

.

چند روزه ایرانسل اس ام اس نداده ، خیلی نگرانشم ! کسی ازش خبر نداره؟

.

.

روز جهانی توالت بر شما توالت بازه ها و محبان فراغت در تالار اندیشه تبریک باد..!

.
عشق با لبخند شروع میشه با بوسه شکوفا میشه با لبخند رشد می کنه با 110 تموم میشه !

سلامتی اونایی که تا بین دخالت کنن همه بهشون میگن تو یکی دیگه خفه شو !

.

.

عدالت یعنی چی؟
عدالت یعنی این که یکی پول از باباش ارث می بره یکی کچلی..!

.

.

با در نظر گرفتن قیمت تخم مرغ ، گوجه و نون
اگه دوستی به شما گفت بریم خونه یه املت بزنیم
بدونین شما جایگاه خیلی بالایی پیشش دارین

.

.

ملت ما ملتیست که وقتی توی خیابون زل زل نگات میکنن نمیتونی تشخیص بدی .. خوشگلی یا اتفاقاً زیپت بازه..!

.

.

پیوندتان مبارک!
طرح تقویت روحیه مجردها!!!!

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش smsاس ام اس،اس ام اس سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • باحال ترین مسیجای سرکاری
 • مسیجای سرکاری خیلی باحال
 • مسیجای خفن و باحال (25)
 • مسیجای سرکاری فوق خنده
 • اس ام اس، اس ام اس و مسیجای باحال تابستون 95

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسیجای سرکاری تبریک عید نوروز “

مسیجای سرکاری تبریک عید نوروز -آکامسیجای سرکاری تبریک عید نوروز -آکا

آکاایران: مسیجای سرکاری تبریک عید نوروز

آکاایران: ورود به این عید سعید باستانی بنا به دلایل فنی واسه شما مسدوده .
لطفا اصرار نفرمایید!
عید شما مبارک

 

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ اس ام اس سرکاری عید نوروز ♠ ♠ ♠ ♠ 

 

چار دعای برتر لحظه تحویل سال / اول دعا واسه ظهور اون بی مثال
دوم تموم ملت بی ضرر و بی ملال / سوم رسیدن ما به قله های کمال
چهارم تموم جیبا پر از پول ، اما حلال . . .

 

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ اس ام اس سرکاری عید نوروز ♠ ♠ ♠ ♠ 

 

امروز 2 نفر نشانی و شماره تلفنت رو ازم خواستن منم بهشون دادم
یکیشون خوشبختی و اون یکی خوشبختی
سال بین سراغت !

 

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ اس ام اس سرکاری عید نوروز ♠ ♠ ♠ ♠ 

 

تحویل نمیگیرم ، سالی رو که بدون حضور تو تحویل شه . . .
عزیزم نوروزت مبارک

 

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ اس ام اس سرکاری عید نوروز ♠ ♠ ♠ ♠ 

 

یـــا مـــحــول الــحــول و الاحـــوال
حـــالـــمـــونـــو بـــیــشـــــتــر نـــگــیــر بـــیـخــیـال احــــسـن الــحـال !!

 

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ اس ام اس سرکاری عید نوروز ♠ ♠ ♠ ♠ 

 

زندگی وزن نگاهیه که در خاطر ما می مونه
نوروز جشن نکوداشت نگاه توه
پس نوروز بر تو فرخنده باد . . .

 

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ اس ام اس سرکاری عید نوروز ♠ ♠ ♠ ♠ 

 

سلام میشه ازت خواهش کنم سال تحویل بیای خونمون ؟
آخه سبزه خوشگل تر ازت پیدا نکردم !

 

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ اس ام اس سرکاری عید نوروز ♠ ♠ ♠ ♠ 

 

اون وقتی که باباها متوجه بشن شلوار جین 20 تومن نیس اون روز، روز پیوند عاطفه هاست .

 

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ اس ام اس سرکاری عید نوروز ♠ ♠ ♠ ♠ 

 

فرارسیدن نوروز این میراث با ارزش ایرانیها رو بعدا تبریک میگم الان زوده

 

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ اس ام اس سرکاری عید نوروز ♠ ♠ ♠ ♠ 

 

آقا تا دید و بازدیدهای نوروزی شروع نشده تکلیف ماچا رو روشن کنین ، آخرش باید سه بار ببوسیم یا دوبار ؟

 

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ اس ام اس سرکاری عید نوروز ♠ ♠ ♠ ♠ 

 

مبارکتر شب و خرمترین روز / به استقبالم اومد بخت پیروز دهلزن گو دو نوبت زن بشارت / که دوشم قدر بود امروز نوروز . . . نوروز 1394مبارک

 

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ اس ام اس سرکاری عید نوروز ♠ ♠ ♠ ♠ 

 

این روزها اگه تو خونه باهاتون مهربون شدن به سرعت خونه رو ترک کنین ! قضیه خونه تکونی جدیه !!

 

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ اس ام اس سرکاری عید نوروز ♠ ♠ ♠ ♠ 

 

لحظه ای که سال تحویل میشه … تنها لحظه ایه که بی منت به من لبخند میزنی … کاش هر ثانیه واسه من سال تحویل باشه تا لبخند همیشه مهمون لبای سرخت بمونه… سال نو مبارک گلم

 

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ اس ام اس سرکاری عید نوروز ♠ ♠ ♠ ♠ 

 

من از فردا نمیام چیه؟ جمله ای که هر سال این موقعا علم آموزان به همدیگه میگن بعد وقتی فرداش میری میبینی همشونم اومدن !

 

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ اس ام اس سرکاری عید نوروز ♠ ♠ ♠ ♠ 

 

مثل ماهی پر ویتامین مثل سبزه پر از کلروفیل مثل سمنو پر از قند مثل سنبل پر از رنگ مثل سیب پر از خاصیت و مثل سکه پر از قیمت هستم ! اینا خصوصیات شخصی بنده بود ، فرستادم تا در جریان باشین …

 

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ اس ام اس سرکاری عید نوروز ♠ ♠ ♠ ♠ 

 

شیشه عطر بهار ، لب دیوار شکست و همه جا پر شد از بوی خدا ، همه جا آیت اونه ! نوروزتان مبارک

 

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ اس ام اس سرکاری عید نوروز ♠ ♠ ♠ ♠ 

 

ما پارسال عید نرفتیم امریکا …. امسالم نمیریم ایتالیا کلا ما اینجوری هستیم هر سال تصمیم میگیریم یکی از کشورای خارجو نریم

 

 

 

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش smsاس ام اس،اس ام اس سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • مسیجای سرکاری فوق خنده
 • مسیجای سرکاری باحال و خفن
 • باحال ترین مسیجای سرکاری
 • مسیجای سرکاری خیلی باحال
 • اس ام اس طنز و سرکاری تبریک نوروز 94

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین


مسیجای سرکاری خیلی باحال “

مسیجای سرکاری خیلی باحال -آکامسیجای سرکاری خیلی باحال -آکا

آکاایران: مسیجای سرکاری خیلی باحال

آکاایران: روی فرش دلم جوهری ازمحبت تو ریخت.اومدم پاک کنم بدترشد.خلاصه فرشمونو خراب کردی رفت.

***

یکی میره و بر نمیگرده، به نظر شما چی شده؟به نظر من گم شده.

باور نمیکنی نه؟

***

گلی گم کردم در باغ هستی ………….. خودتو لوس نکن اون گل تو نیستی !

***

دختره قیافش مثل کوبیسمه، اونوقت دوست پسرش

تو کافه صداش میکنه، عروسکم چی میل داره!!!؟؟؟؟؟؟

***

شرمنده که SMS خالی بود، ولی عوضش پریدن شما روی گوشی عالی بود!

***

لعنت به اون پشه ای که همه جارو ول میکنه

مستقیم میره تو سوراخ بینی دستی میکشه دور میزنه میاد بیرون

اینا از بن لادنم وحشی ترن !

***

اگه از کنار خر رد شدی عر عرکرد . . . بدون زوج مورد علاقشو پیدا کرده …!!!

***

من باتو صادق بودم اما تو با من اصغر بودی

خخخخخخخخخخخخخ

***

یک شباهت اساسی بین مهندسای کامپیوتر و دکترها هست و اونم اینه که از هر چی سر در نمیارن می گن ویروسه !!

***

اس ام اس سرکاری و خنده دار

 

***

دوسـتـای واقـعـی پشت سر هم حـرف نـمیـزنـن

جمع میشن با هـم پشت سر بـقیـه حرف میـزنن !!

(از کتاب اصول زن بودن – جلد ۸ – پـاورقی صفحه ۲۰۱۳ )

***

میخواستم ببینم شبا که میخوای بخوابی، گوشیتو خاموش می کنی که سر کارت نزارن؟

***

ﻣﺎ ﺩﻣﺎﻍ ﻓﺎﺑﺮﯾﮑﯿﺎ ﺑﺎ ﺍﻧﮕﺸﺖ ﺑﻪ ﺟﺎﻫﺎﯾﯽ ﺍزﺩﻣﺎﻏﻤﻮﻥ ﺩﺳﺘﺮﺳﯽ ﺩﺍﺭﯾﻢ

ﮐﻪ ﺷﻤﺎ ﺩﻣﺎﻍ ﻋﻤﻠﯽﻫﺎ ﺑﺎ ﮔﻮﺵ ﭘﺎﮎ ﮐﻦ ﻫﻢ ﺩﺳﺘﺮﺳﯽﻧﺪﺍﺭﯾﺪ:((((

***

سلام …. تورو خدا ببخش … نمی خواستم این موقع شب بیدارت کنم ….. واقعاً ببخش …. تلاش کن درکم کنی … من موبایلم گم شده زنگ بزن به گوشیم تا ببینم کجاس !. شرمنده ام

***

بعضـــیا شبــــا با موهای عشقشون بازی میــــکنن تا خوابشـــون ببـــره…

بعضـــیا هـــم مث من با موهای دماغشون … یک حالی میده

***

اگه عاشق شدی در شهرغربت

اگه دیدی ز دختر خیانت

خرت رو بردار جیگربرگرد ولایت. . .
جیگربرگرد ولایت. . .

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش smsاس ام اس،اس ام اس سایت آکاایران

 • مطالب در ارتباط
 • مسیجای سرکاری باحال و خفن
 • باحال ترین مسیجای سرکاری
 • مسیجای خیلی خفن و ته خنده
 • مسیجای خفن و باحال (25)
 • مسیجای سرکاری فوق خنده

 • نسخه پرینت
 • ارسال به دیگری

  • اشتراک در تلگرام
  • اشتراک در فیسبوک
  • اشتراک در تویئتر
  • اشتراک در گوگل پلاس
  • اشتراک در لینکداین