دانلود پایان نامه

د.

به چه دلیل تصمیم به حفظ مشتری، یک تصمیم خوب در استراتژیه؟

تصمیم به حفظ مشتری، یک تصمیم مهم و درسته چه واسه کسب و کارای جدید و چه واسه کسب و کارای در حال فعالیت.

از نظر مالی حفظ مشتری موجود خیلی خوبه، چراکه هزینه های جذب فقط یه بار اتفاق می افته، و رابطه های دراز مدت در آخر هزینه ها رو در کل کم می کنه. وقتی که شما اقدام به ایجاد رابطه دراز مدت با مشتری می کنین، فایدهایی مثل …

مشتریان تمایل کمتری به استفاده از بقیه نامای تجاری دارن، هم اینکه حساسیت قیمت اونا هم کاهش پیدا میکنه.
اندازه برگشت پذیری مشتریان زیاد شده و هم اینکه واسه انتشار عبارتای مثبت از شما تمایل بیشتری دارن.
احتمال خرید بقیه اجناس همون نام تجاری به شکل زیادی زیاد می شه.
ارائه خدمات مشتریان واسه شما کم هزینه تر می شه، چراکه اونا با شما آشنا هستن و نیاز کمتری به آموزش دارن.
نسبت به پیامای بازاریابی شما حساسیت بیشتری دارن، و احتمال عمل به اونا بالا میره.
رضایت و حفظ

تجربه خوب مشتری در تموم نقاط بازدید ایشون، در روش هدف دار حفظ خیلی با اهمیته. واسه نگهداشتن مشتریان در کنار خود، شما باید با اونا ملاقات کنین و بالاتر از انتظارشون ظاهر شید، این بهتر از رقابت در مناطق کلیدیه. این به معنی مدیریت موثر بازاریابی، یک آگاهی ثابت از رفتار رقیبه. حتی اگه محصول شما و رقبتان برابر باشه، مشتری بخاطر سرویس و ضمانت شما حاضره در کنار شما بمونه. کار خودتون رو خوب انجام بدین، مشتری احتیاجی واسه رفتن به طرف حریف نداره.

نردبون وفاداری مشتری

واسه اینکه یک مشتری از نردبون وفاداری بالا بره نیاز به شخصی سازی و پیشرفت کیفیت اجناس و خدماته و هم اینکه باید در هر مرحله بالاتر از انتظار ایشون انجام داد.

۱- چشم اندار – یک مشتری بالقوه که از نام تجاری و چشم انداز اونا آشنایی داره وارد قیف خرید می شه.

۲- مشتری – کسی که یکی از اجناس شما رو خریداری می کنه.

۳- مشتری (سرویس گیرنده) – کسی که واسه بار دوم اجناس شما رو خریداری می کنه.

۴- حامی – یک مشتری که شاید بصورت غیر فعال نام تجاری شما رو واسه جایگزینی پیشنهاد کنه.

۵- یک مشتری که بطور فعال در مورد نام تجاری شما صحبت می کنه،اون واسه قانع کردن بقیه واسه خرید اجناس شما تلاش می کنه.

چک لیستی واسه بازاریابی رابطه موفق

تموم عناصر بازاریابی شما باید با هم واسه رضایت مشتری عمل کنن …
– محصول (Product)

– جای (Place)

– قیمت (Price)

– گسترش (Promotion)

– افراد (People)

– پروسه (Process)

– شواهدفیزیکی (Physical evedinece )

شما باید با عناصر بازاریابی خود حفظ مشتریان موجود رو بطور خاص مورد هدف بذارین.
از روش مراحل قیف خرید، به نقاط بازدید و قایل لمس مشتری توجه کنین.
سخن پایانی

ایجاد و اجرا یه روش هدف دار بازاریابی رابطه می تونه باعث فروش بیشتر اجناس با صرف هزینه کم شه و هم اینکه مشتریانی رو بسازه که واسه پیشرفت نام تجاری شما تلاش می کنن. از ایجاد یک رابطه دراز مدت و بالاتر از انتظار عمل کردن واسه مشتریان مطمئن شین تا نام تجاری خود رو تقویت کنین و از آینده پایدار اون مطمئن شید.

مطالب در ارتباط

نوشتن برنامه بازاریابی
ساخت یک برند قوی

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۵/۵]

بازاریابی ربایشی یا بازاریابی داخل گرا ( Inbound Marketing)

بازاریابی ربایشی یا بازاریابی داخل گرا
بازاریابی ربایشی یا بازاریابی داخل گرا ارائه و به اشتراک گذاری مطالب به درد بخور، کاربردی و مهم به شکل شکلای جور واجور گزارش، کتابای الکترونیکی، وبینار، ویدئوهای آموزشی،  پادکست ، خبرنامها و رسانه های اجتماعی واسه مشتریانیه که بدنبال کسب اطلاعات در چیزای خاص هستن. در بازاریابی ربایشی، کسائی که نیازمند گرفتن اطلاعات کاربردی در هر زمینه ای هستن، محور توجه و بازاریابی هستن.

هفت قدم در اجرا بازاریابی ربایشی عبارتند از:

تحقیق درباره بازار مقصد
انتخاب منابع ایجاد ترافیک بسویوب سایت شما
اجرا دعوت به عمل یا Call to Action
پیشنهاد یه محصول مهم با قیمت مناسب
اجرا محصول اصلی
اجرا و ارائه محصولی تکمیلی که حاشیه سود رو بالا می بره
اجرا راه برگشت و شروع دوباره
عناوین اصلی بازاریابی ربایشی:

ایجاد محتوا + انتشار محتوا (Content Creation + Distribution) :تولید محتوا واسه پاسخگویی به نیاز مخاطب هدف و سؤالات مشتریان، بعد انتشار گسترده محتوا.
چرخه عمر بازاریابی Lifecycle Marketing : حامیان (گسترش کنندگان) بدون بررسی و بررسی همه جانبه شرایط سازمان و بازار، تصمیم نمی گیرن. اول با صورت یک فرد ناشناس، یک بازدیدکننده معمولی، یک تماس گیرنده ساده و بعد به شکل مشتری به سازمان نزدیک و با اون آشنا می شن و در صورت رضایت از کارکرد سازمان، به مروج برند سازمان تبدیل می گردن.
شخصی سازی Personalization : تطبیق محتوا با نیاز و خواسته آدمایی که اونو مشاهده می کنه. در طول زمان یاد می گیرین که چیجوری می باید، مطلب خود رو در جهت پاسخگویی به نیازای خاص مخاطبان، شخصی سازی کنین.
کانال چندگانه Multi-channel : بازاریابی داخل گرا، ماهیتاً از چندین کانال اتفاق میفته، چون ا ادما از یک کانال خاص استفاده ننموده و باید واسه ارتباط با اونا در تموم کانالای در دسترس حضور داشتیم باشیم.
کامل سازی Integration : ایجاد محتوا، انتشار محتوا و وسایل بررسی محتوا، همه مثل اجزای یک ماشین روغن کاری شده، به دقت باهم کار می کنه – باعث تمرکز شمارو بر انتشار محتوای مناسب ، در زمان مناسب و جای مناسب زیاد می کنه.

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

بازاریابی اتفاق چیه ؟

بازاریابی اتفاق
بازاریابی اتفاق، یه روش هدف دار تقویت کننده س که ارتباط مواجه بین شرکت و مشتری رو در رویدادهای خاص (مثل کنسرتا و برنامه های ورزشی) دربر میگیره.

برندها از بازاریابی اتفاق سرگرم کننده استفاده می کنن (مثل نمایشا و جشنا) تا از روش تعاملات مستقیم با مشتریان به اونا برسن. یک کمپین بازاریابی اتفاق موفق، در اون طرف اطلاعاتی که از محصول یا خدمات شون به مردم ارائه میده؛ به اونا ارزش و ارج هم می نهد.
احساس اصلاح کننده و سرگرم کننده بودن، خیرانه بودن و نمونه های رایگان (از محصول یا خدمات شما) از حالت تبلیغاتی بودن اون کم کرده و به افراد این حس رو تلقین می کنه که تنها اونا از مزیتا استفاده کردن.

برخلاف تبلیغات سنتی که میلیونها مصرف کننده رو به طور مشترک تنها از روش تلویزیون، رادیو و بیلبورد آگاه می کنه؛ بازاریابی اتفاق افراد و گروه های ویژه ای رو در مجامع و محافل خاص موردهدف قرار میده.

کلید برنده شدن و موثر بودن بازاریابی اتفاق، شناسایی دقیق و درست مخاطبان هدف و خلق تجربه ایه که در خاطرات اونا نقش ببنده.
با پیدا کردن فرصت واسه رفت و امد با جمعیت درست (مصرف کنندگان فعلی و خریداران بالقوه ) برند می تونه ارتباطات دراز مدت و تاثیرات سودمندی رو بر جای گذارد.

بهترین و خلاقانه ترین رویدادها، نه فقط موجب بازخورد مثبت به طرف برند می شن بلکه بعد از تموم شدن اتفاق هم بر سر زبانها جاری می شن.

از وقتی که کار و کاسبی قادر به شناسایی مخاطبان هدف خود باشه می تونه به دنبال راهی واسه ارتباط و تاثیرگذاری مستقیم روی اونا هم بشه. مثلا؛ شرکتی که اجناس ورزشی می فروشه می تونه روی رویدادهای ورزشی تمرکز کنه. حتی شرکتایی که نمیشه از اجناس شون مثلا استفاده کرد (مثل شرکتای دارویی) هم می تونن تجربیات تعاملی با مصرف کنندگان داشته باشن.

مثلا؛ شرکتی که داروهایی رو واسه فشار خون بالا تولید می کنه می تونه در کنار داروها، ماشینی رو تنظیم کنه که توانایی خوندن فشار خون رو داشته باشه.

بازاریابی اتفاق نباید جانشین بازاریابی سنتی و جامعه ای شه، اما باید تاکتیکی واسه اونا هم به حساب بیاد.

با ما همراه باشین در مقاله های آینده به جزئیات بیش تری در مورد این نوع از بازاریابی بپردازیم.

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۷/۵]

بازاریابی شبکه های اجتماعی و مزیتای اون

بازاریابی شبکه های اجتماعی و مبحث تولید و روش هدف دار محتوا واسه شرکتای امروزی -همونطور که میدونید- از اهمیت دارن. دلیل این اهمیت چیه؟ به چه دلیل شرکت شما واسه موفقیت حتما باید در شبکه های اجتماعی حضور بهم رساند؟

بازاریابی شبکه های اجتماعی
بیشتر شرکتایی که در بخش رسانه های اجتماعی فعالیت دارن، به امید برگشت به سرمایه گذاری واسه افزایش تولیدات اجناس خود تلاش می کنن. اما این انتظارات بسیار نادر هستن. این به زمان زیادی نیاز داره تا نتیجه مطلوب رو در رسانه های اجتماعی به دست بیاره. اگه واسه بازاریابی از روش سایتا دچار شک و دودلی شدید؛ در این پست به بعضی از این دلایل و فایدهایی که از ذهن شما دور هستن می پردازیم. اما قبل از اونم، راهنماییایی در مورد بازاریابی شبکه های اجتماعی مطرح می شه که امیدواریم به درد بخور واقع شن.

راهنماییایی واسه بازاریابی در شبکه های اجتماعی
شاید تجربه لازم رو در روابط عمومی با مردم داشته باشین، یا همیشه فعالیتای عمومی مهمی رو دنبال می کنین، شاید هم تا الان اطلاعات مهم خبری رو ارسال کردین تا در رسانه ها منتشر شه. ممکنه با خود فکر کنین که باید تموم فعالیتای خود رو به روز رسانی کرده و تکنیک جدیدی رو دنبال کنین. واسه بهتر نشون دادن اجناس و یا بهتر ارائه دادن خدمات به متدهای جدیدی نیاز دارین. متخصصانی که در روابط عمومی بین مردم تجربه دارن با هم فرق دارن. تبلیغاتی که شرکتا واسه اجناس خود استفاده می کنن مشابه بوده و توجه خیلی از مردم رو به خود جلب نمی کنه.

فکر می کنین دلیل دیده نشدن تبلیغات شما چیه؟
بدیش اینه یکی از دلایل دیده نشدن تبلیغات اجناس اشتباه ارائه شدن اوناس. این اشتباهات تاثیرات منفی روی اجناس شما داره. اشتباهات املائی، یا نبود چاپ نام شرکت روی محصول اشتباهات جزئی اما مهم کار و کاسبی شماس.

وقتی شرکت خود رو به عنوان بهترین شرکت تولید محتوا پیش همه مردم معرفی می کنین، باید مدرکی داشته باشین که صحت کلام شما رو به مخاطبان ثابت کنه. مدیران بخشای جورواجور به ویژه کسائی که روابط عمومی بالایی دارن نباید در ارائه اجناس و خدمات بزرگ نمایی کنن. درباره شرکتای حامی شرکت خود سخن نگید این یکی از اشتباهاتیه که در بخشای گسترده مرتکب میشین. صحبت درباره موفقیتایی که به وسیله حامیان به دست اومده یک اشتباهه. به جای صحبت از حامیان خود، از رقیبان خود صحبت کنین. حتی می تونین در بازاریابی شبکه های اجتماعی یا رسانه ها میانگین رقبای خود رو توضیح بدین. اگه رسانه ها از شما خواستن نام رقبای خود رو به اونا بگید، از گفتن نام اونا دچار دودلی نشید. اخبار دقیق شرکت شما می تونه وضعیت فعلی شرکت در بازار رو واسه همه روشن کنه.

اطلاعات غیر لازم رو به خبرنگار ارائه ندین.
اطلاعات غیرضروری و هر عملی که در شرکت اتفاق می افته رو واسه خبرنگاران و رسانه ها ارسال نکنین. این کار باعث ضرر رسوندن به اهداف تبلیغی شما می شه. فقط خبره های مهم کسب وکار رو به رسانه ها ارائه بدین. به خبرنگاران زمان لازم رو قبل از نشر خبر بدین. داشتن زمان کافی باعث جلو بردن بهتر برنامه ها و رسیدگی به بهتر نشون دادن خبر می شه و از بروز اشتباهات جلوگیری به عمل میاره. انتشار سریع خبر می تونه یافته های منفی و تخریب کننده رو به همراه داشته باشه. به تکنیک بیان خبرنگاران واسه انتشار خبره ها اعتماد نکنین. تموم پیامایی که از روش ایمیل فرستاده میشه به طور دقیق و با جزئیات به دست گیرنده نمی رسه. همین کار باعث می شه خبرنگاران نتونن بیان صحیحی از خبر شما داشته باشن. اخبار نصف و نیمه نشریات در موتورهای جستجو هم دچار مشکل شده و مخاطب شما رو دچار شک و دودلی می کنه. هر کمپینی تبلیغی که واسه شرکت خود تشکیل می دین، شخصی رو مسئول اون کنین تا بدون مشکل جزئیات جور واجور رو پیگیری کنه. مدیر و مسئول کمپین تبلیغی می تونه تموم خبره های دقیق رو به رسانه ها و نشریات منتقل کنه. با نشریات از روش شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک یا دیگر شبکه ها ارتباط برقرار نکنین. از روش ایمیل و یا تلفن با خبرنگاران ارتباط داشته باشین. یادتون نره مسئولان در نشریات جور واجور وظایف جور واجور دیگری هم دارن. پس احتمال به هم خوردن قرارهای کاری شما هست. به خاطر همین دادن زمان به نشریات یکی از اولویتای کار شما در ارتباط با نشریاته. اشتباهات جور واجور نشریات رو به اونا تذکر ندین. ممکنه در خبره های منتشر شده نامایی از مسئولین به اشتباه چاپ شده باشن، از آن بخواهید ناما رو ویرایش کنه. اما اگه به تذکرات شما گوش ندادند می تونین روشای رفت و امد خود رو تغییر بدین. به نشریات کمک کنین خبره های کار و کاسبی تون رو بهتر و بیش تر منتشر کنه. خبره های ارائه شده از نشریات رو در شبکه هایی چون فیس بوک، لینکداین، اینستاگرام، کانالای تلگرام و … منتشر کنین تا مخاطبان اخبار کار و کاسبی شما رو مطالعه کنه.

امتیازات بازاریابی شبکه های اجتماعی
۱- نام تجاری معروف
از بهترین راه ها واسه استفاده از شبکه های اجتماعی به عنوان یک وسیله، ساختن نام تجاری خوبه.از روش نام تجاری شرکت خود می تونین نوع فعالیت شرکت خود رو مشخص کرده و اجناس خود رو به مردم معرفی کنین. شما با همت و محتوای برجسته خود می تونین ارزش شرکت خود رو بالا ببرین.

۲- دسترسی سریع به مردم
اگه در جذب مخاطبان و بازدیدکنندگان خود در صفحات شبکه های اجتماعی موفق هستین؛ پس شما در ارتباط مستقیم با مردم هم موفقید. و این به این معناست که شما می تونین چالشایی که مخاطب شما با اونا در ارتباطه رو شناسایی کنین. هم اینکه می تونین در گفت و گوهایی که در شرکت برگزار می شن شرکت کنین و از منافع این گفتگوها برخوردار شید.

۳- روند تکراری
یک ضرب المثل معروف در بازاریابی میگه دست کم ۶ تا ۸ بار محصول قبل از خرید رو مقابل چشمون مشتری بذارین. تا تصمیم بگیره که این محصول رو بخره. از امتیازات خوب شبکه های اجتماعی اینه که تبلیغات اجناس تون رو بارها در صفحات انتشار میدن. این کار باعث می شه که شما به مردم یادآوری کنین که چیجوری کالاهایی رو به اونا ارائه می دین. این به طور زیادی در سرعت بخشیدن به روند بازاریابی شبکه های اجتماعی شما کمک می کنه.

۴- قدرت
رسانه های اجتماعی ثأثیر کلی ای در کمک به شما واسه قدرت گرفتن دارن. به این صورت شما منبع اصلی و اساسی واسه برآورده کردن نیاز مشتری می باشین. اگه ارائه دهنده محتوای متمایزی هستین و خدمات خوبی رو به مخاطب ارائه می دین و همینطور اگه پاسخگوی سؤالت شون باشین پس بدون شک یکی از طرفداران وفادار مخاطب تون میشین.

۵- نفوذ
هر چی مخاطبان شما اضافه شن نفوذ شما بیشتر می شه. پس مشتریان و مخاطبان جدیدی به دست میارین و شکلای جور واجور مصاحبها با شرکتای تجاری ،فرصتای کار و کاسبی، واسه کارتون جفت و جور می شن. این مثل اینه که یک چیز عجیب، توجه بعضی رو به خود جلب کنه!

۶- زیاد بازدید از سایت
خیلی از مردم متوجه اون نیستن که شبکه های اجتماعی می تونه یه چیز اساسی در بازدید سایت شون باشه. خیلی از وبسایتا لینکای ویدیو رو رو در صفحات خود قرار میدن و توقع دارن خود مخاطب، به سراغ سایت برن تا محتوای سایت رو ببینن. می تونین مخاطبان خود رو دعوت کنین تا واسه مشاهده محتوای سایت واسه شما کامنت بذارن. به این صورت مطمئن می شن که محتوای سایت با ارزشه.

۷- اولویت
روشنه که مشتریان شما به بررسی صفحات سایت تون که شرکتا در اون به محتوای شما بیان علاقه کردن توجه می کنن. اما بعضی از این شرکتا اصلاً صفحاتی رو در شبکه های اجتماعی ندارن. و حتی شاید با گذشت ماه ها نظری درباره محتوای شما نداده باشن. پس باید بدونین چیجوری توجه مشتری رو جلب کنین.

۸- جلب توجه
بعضی وقتا در اینکه کی به شبکه های اجتماعی توجه داره شک می کنین. اما اگه تلاش کنین میفهمید افراد زیادی به این اهمیت میدن. منتظر زمانی باشین که آدمایی به شما خواهند گفت “ما شما رو دنبال می کنیم.”

۹- مزیت رقابتی
خیلی از رقبای شما در ارتباطات شون از شبکه های اجتماعی استفاده نمی کنن. و این واسه شما به عنوان یک امتیاز حساب می شه. اما باید مراقب اختلاف در این کار باشین. اگه از این شبکه های اجتماعی غافل شید ممکنه راه رو واسه بقیه باز کنین تا موفقیت نصیب اونا شه.

۱۰- دستاوردای کلی
این دستاوردها توجه بیشتر شرکتای کوچیک و بزرگ رو به خود جلب کرده. از امتیازات کم هزینه که از روش شبکه های اجتماعی واسه شما جفت و جور می شه  استفاده کنین. این موضوع واسه رسیدن به منافع کلی بسیار جدیه.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴/۵]

بازاریابی صنعتی Business to Business(B2B) Marketing

بازاریابی صنعتی
بیشتر فعالیتای بازاریابی، بازاریابی صنعتی(B2B)  است، با این حال ، کتابای درسی و مجلات بیشتر توجه خود رو بر بازاریابی شرکت به مصرف کننده متمرکز کردن.

در عمل ، بازاریابی صنعتی تمرکز بیشتری رو روی مشتریان فردی(B2C)  داره و بازارشرکت به مصرف کننده به طور زیادی به طرف تفکر بازاریابی یک به یک در حال حرکته.

نیروی فروش، محرک اصلی بازاریابی صنعتیه. اهمیت فروشندگان رو به ویژه هنگام فروش اجناس سفارشی مثل نیروگاها ، یا فروش به مشتریان بزرگ ملی و جهانی نمیشه دست کم گرفت. این روزا شرکتا در مورد مدیریت روابط با مشتریان(CRM)  به عنوان حلال کلیه مشکلات صحبت می کنن و با متمرکز شدن و بزرگ شدن شرکتها سیستمای مدیریت امور مشتریان  در حال رشد هستن.

این روزا شرکتا یی که بازاریابی صنعتی انجام می دن با کانالای ارتباطی ارزون تر مثل ارتباط از راه دور، ویدیو کنفرانس و ارتباطات طبق اینترنت، در هزینه های بالای حمل و نقل ، هتل ، غذا و… صرفه جویی کردن.

در بازاریابی صنعتی شناخت درست از بازار مصرف مشتری هاتون بسیار در کار بازاریابی حیاتیه شما با شناختی که از بازار مصرف دارین میتوتنید به عنوان مشاور مشتری هاتون عمل کنین تا از قبال شما سود به دست بیارن و با امکانات و خدماتی که در اختیار مشتری هاتون قرار می دین اعتماد مشتری هاتون رو به خود جلب می کنین.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

بازاریابی صورتی ( Pink Marketing) چیه؟

مردم می گن که خانوما نصف جامعه رو تشکیل میدن و اهمیت اونا با آقایون برابری می کنه اما این به طور کامل اشتباهه خانوما بیشتر جامعه هستن و حتی بیشتر از آقایون اهمیت دارن، تحقیقات نشون میده که ۸۵ درصد تصمیمات خرید رو خانوما می گیرن و در اونا نقش موثری دارن.

این تاثیرات توجه محققان رو به خود جلب کرده و اونا تصمیم گرفتن به خلق تکنیکایی بدن که با نیازای خانوما و روش تفکر اونا تناسب داشته باشه اونا این تکنیک رو Pink Marketing نام گذاری کردن.

بازاریابی صورتی یا Pink Marketing چیه؟
بازاریابی صورتی این نوع بازاریابی فقط واسه خانوم هاس، این بازاریابی یک نوع روش هدف دار بازاریابیه که شرکتا با اجناس خود خانوما رو مورد هدف قرار میدن، به صورتی که اجناس این شرکت تاثیر بیشری روی خانوما داشته باشن تا آقایون، طبیعت روانی آقایون و خانوما با هم فرق داره و این به این معناست که انگیزه خرید در خانوما بیشتر از آقایانه.

* بازاریابی صورتی به معنی استفاده از رنگ صورتی در محصولاته؟
این یک اشتباهه که همه فکر می کنن اینجا که بازاریابی صورتی به معنی اینه که ما از رنگ صورتی واسه اجناس استفاده می کنیم، یا از بسته بندی صورتی واسه این اجناس استفاده کنیم این فکر به طور کامل اشتباهه، بازاریابی صورتی استفاده از تکنیکاییه که مخصوص خانوم هاس، همونطور که همه میدونن صورتی رنگ مورد علاقه خانوم هاست و به خاطر همین این اسم رو روی این نوع بازاریابی گذاشته ان.

* خانوما تا حد زیادی روی جزئیات تمرکز می کنن
خانوما همیشه به جزئیات مخصوص اجناس بیشتر از آقایون توجه می کنن، مثلا هنگام خرید لباس به جنس پارچه خوب دقت می کنه، و این مدل لباس طبق مد روز هست یا نه! و همون لباس رو در شکلای جور واجور جاها با هم مقایسه می کنن، همینطور در اجناس غذایی که خریداری می کنن همیشه به دنبال چیزای مرغوب هستن، پس وقتی که می خواین چیزی رو به خانوما بفروشین تموم جزئیات اونو واسه اونا توضیح بدین.

* خانوما بیشتر از آقایون درباره برندتون واسه بقیه صحبت می کنن
همونطور که میدونید خانوما بیشتر از آقایون صحبت می کنن، این نکته خانوما روی خرید کردن اونا هم ناثیر میذاره، ۵۶درصد از خانوما هنگام خرید از یک برند و رضایت داشتن از آن، برند رو هم به تموم دوستان و آشنایان معرفی می کنن، و این تنها چیزیست که توجه دیگر خانوما رو به خرید از برند شما جلب می کنه، اما اگه نظر منفی درباره محصول شما داشته باشن بدون شک نام برندتون رو به عنوان بدترین محصول خدشه دار می کنن و مشتریان شما رو به رقبای شما تبدیل می کنن.

* عوامل جذاب در مغازه های تجاری
با در نظر گرفتن تحقیقات انجام شده می گن که آقایون در مغازها به عوامل مادی اهمیت میدن آقایون فقط میخوان جایی بیابند که ماشین خود رو پارک کنن، در صورتی که خانوما روی دکوراسیون مغازه، و روش برخورد فروشندگان با مردم تمرکز می کنن، اگه می خواین بازاریابی صورتی موفقی داشته باشین باید فروشندگانی حرفه ای رو واسه این کار استخدام کنین.

* خانوما عاطفی هستن اما آقایون منطقی
خانوما عاطفی تر از آقایون هستن، و به امور عاطفی بیشتر از منطق اهمیت میدن، و وقتی میخوان محصولی رو بخرن از احساسات خود استفاده می کنن اما آقایون از منطق و عقل خود استفاده میکردن، این معنیش این نیس که خانوما به امور منطقی اهمیت نمی دن اما در امور عاطفی بیشتر از آقایون استفاده می کنن، پس شرکتا باید واسه فروش اجناس و تبلیغات خود از عاطفه خانوما استفاده کنن، مثلا در تبلیغات اجناس خود روی موسیقی، یا رنگا تمرکز داشته باشین.

* خانوما بیشتر از آقایون واسه خرید وقت می ذارن
خانوما اگه محصول رو به طور دقیق نشناسن اونو نمی خرن، در صورتی که آقایون با دیدن چند صفتی که مد نظرشونه اون محصول رو با سرعت می خرن، پس اگه کالاهایی واسه خانوما واسه فروش دارین به اونا بذارین خوب محصول رو ببینه درباره اون فکر کنن بعد اونو بخرن، پس اونا رو از منافعی که محصول شما داره باخبر کنین تا از شما خرید کنن.

* لوگوی تجاری ReeBok اجناس ورزشی
در سال ۲۰۱۱ برند تجاری ریبوک، کفشای ورزشی رو واسه خانوما واسه اولین بار در هند تولید کرد، و شروع به تبلیغات از روش شبکه های اجتماعی کردن، چون می دونستن خانوما بیشتر از آقایون تحت تاثیر قرار می گیرن، هم اینکه این تبلیغات فقط واسه خانوما به شکل اس ام اس ارسال می شد. این اجناس با ارسال رمزایی در شبکه های اجتماعی مثل فیبوک با ارسال تبلیغات کلیکی واسه خانوما از روش شکلای جور واجور شبکه های اجتماعی معدل فروش خود رو به ۱۲ درصد بیشتر از قبل رساند.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۸/۵]

بازاریابی عصبی علم هنر و فرصت

بازاریابی عصبی
چه می شد اگه می تونستید ذهنا رو بخونین؟ من هروز به بازاریابی عصبی و علم خوندن ذهن مشتریان بیشتر علاقمند میشم.
با اینکه بازاریابی عصبی چیز جدیدی نیس. ده ها سال از وقتی که اولین بارتبلیغ کنندگان ، پیشرفت دهندگان محصول و بازاریابان از روانشناسی اجتماعی واسه نفوذ و تاثیر بر اون چیزی که ما می خریم استفاده کردن گذشته س. شرکتا یاد گرفتن که چیجوری با استفاده رفتارای ساده بشر و با استفاده از علم  بفهمن که چیجوری مشتریان به کمپینای بازاریابی، اجناس و طراحیای چشم فریب عکس العمل نشون میدن.
بدون دودلی تحقیقات بازار سنتی موفقیتای زیادی رو واسه شرکتای بزرگ به ارمغان آورده. به خاطر همین شرکتا هیچ مشکلی با پرداخت میلیونا دلار واسه صرف اینجور مطالعاتی ندارن. اما با پیشرفت علم مدرن و تکنولوژی ،شرکتا امید دارن که پاسخای دقیقتری در مورد رفتار مشتریان در برابر محصول یا خدمات خود دریافت کنن.
هیچ شرکتی نمی خواد که محصولی که در اون بسیار سرمایه گذاری کرده، شکست بخورد. به خاطر همین شرکتای بزرگ به بازاریابی عصبی روی آورده ان. بازاریابی عصبی یک رشته س که به دنبال درک محرکای موثر بازاریابی ، به وسیله مشاهده و تفسیر واکنشای احساسی مردمه. هم اینکه بازاریابی عصبی بر این حقیقت که فرایندای عاطفی در مغز باعث تصمیم گیری خرید چیزی می شن (یا بهتره بگیم “خرید آنی ” ) متمرکزه.
ارائه دهندگان خدمات بازاریابی عصبی از روشای علم عصب شناسی واسه اندازه گیری واکنشای عصبی مشتریان به محصول ،  آگهیای بازرگانی، علامتای تجاری، و چیزای دیگه ای به جز اینا استفاده می کنن. پس شرکتا با این روش بیشترین حد درخواست و سود زیادی رو واسه خود بیمه می کنن. حتی با این که ممکنه خدمات و اجناس مختلفی رو ارائه دهند. هدف همه کسب و کارا مشترکه: درک چیزی که در مغز ما میگذره که بتونن ما رو قانع به خواستن چیزی که ارائه میدن کنن.
بازاریابی عصبی دقیقا اونا رو به به انجام این کار قادر می سازه. با استفاده از روش ها و ابزارایی مثل EEG و MRI، بازاریابی عصبی سینگالای الکتریکی مغز رو خونده و اونا رو جدا سازی و بررسی می کنه تا به پاسخی که میخواد برسه. مثلا، یک وسیله مورد استفاده در علم بازاریابی عصبی دستگاه EEG(electroencephalogram) یا همون دستگاه موج نگاری مغزیه که فعالیتای الکتریکی مغز ما رو اندازه گیری می کنه.

کارکرد بازاریابی عصبی
وقتی که از ما خواسته می شه به چیزی فکر کنیم،  مغز ما قشر حرکتی رو تحریک کرده و جواب گفتاری ما رو تحریک می کنه. این پروسه به سرعت انجام می شه و دستگاه EEG می تونه تموم این برانگیختگیا رو ثبت کنه. در طول نیمه دوم از وقتی که مغز ما یک محرک رو دریافت می کنه و پیش از عکس العمل به اون،  چیزی به شکل به طور کامل عصبی اتفاق می افته که از کنترل آگاهانه ما خارجه و به طور کامل به شکل ناخودآگاه اتفاق می افته. این عملیه که قبل اینکه ضمیر آگاه ما داده ها رو به دلیل تعصب  یا مسئولیتای اجتماعی فیلتر کنه اتفاق می افته. دستگاه EEG به سرعت این امواج الکتریکی رو خونده اونا رو با در نظر گرفتن فعالیتی که در بخشای خاص مغز بوجود میاره به حافظه، احساسات و توجه ربط میده. این موضوع بسیار جالبه. این نیمه دوم بینش دقیقی از احساس  یک فرد  وقتی که یک آگهی تجاری رو می بینه و یا به یه محصول فکر میکنه به ما میده.
بازاریابان عصبی ادعا می کنن که اینجور روشایی بیشتر مقرون به صرفه هستن ولی از آن مهم تر، بسیار موثر تر از روشای سنتی مثل بررسی یک جامعه آماری بزرگ هستن. یک آزمون با استفاده از روشای علم عصب شناسی مثل EEG به هزاران نفر واسه رسیدن به یافته های دقیق نیاز نداره. فقط یک نمونه ۲۰ نفری کافیه. تعداد کم نمونه ها به این دلیله که مغزهای ما به شکل قابل توجه ای مشابه هستن. هر چند تفاوتایی بین زن و مرد یا کودکان و سالمندان هست.
مخالفان این نظریه در مورد استفاده از بازاریابی عصبی و فرآیندهایی که انجام می شه  ترسایی دارن. با این حال، این علم می تونه مشخص کنه که این آزمایشا بر خلاف روشای سنتی واسه شرکتا اطلاعات با ارزشی جفت و جور می کنن. با وسایل بازاریابی عصبی پی می برن که چیجوری محصولی رو طراحی کنن که  ظاهر، کارکرد و حس مناسبی رو حتی پیش از ورود به بازار منتقل کنه. خطر رو به کمترین حد ممکن رسونده و ابتکار رو به بیشترین حد برسانند.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۶/۵]

بازاریابی عکس سلفی چیه؟ دلایل موفقیت این نوع از بازاریابی کدامه؟

بازاریابی عکسای سلفی
هزاران، حتی میلیونا عکس سلفی در سطح تموم شبکه های اجتماعی مثل، فیسبوک، توییتر، اینستاگرام گسترش پیدا کرده. یک چهره در مقابل دوربین و دستی که دراز شده تا عکس بگیره، عکس سلفی (عکس از خود) نامیده می شه. با نگاه به دوربینِ گوشی یا آیپد در سفری همراه دوستان یا خونواده، در اتومبیل یا هواپیما، بدون آرایش، با گربه، یا در رختخواب و … همه اینا عکسای سلفی هستن که در سراسر دنیا منتشر شدن.

گرفتن عکسای سلفی یک پدیده در حال گسترشه که در تاریخ دیجیتال بشر ثبت شده. گسترش این پدیده توجه کارشناسان بازاریابی و تبلیغات و بازاریابی دیجیتالی رو به خود جلب کرده و شرکتای بزرگ شروع به استخدام آدمایی واسه این کار کردن.

راز موفقیت بازاریابی از روش سلفی چیه؟ و چیجوری شرکتا از اونو استفاده می کنه؟
اما قبل از همه چیز باید بدونیم بازاریابی با عکسای سلفی چیه؟

همه میدونیم هر عکسی که با دوربین از خودمون بگیریم، سلفی نامیده می شه، بازاریابی از روش عکسای سلفی، ابزاری واسه استفاده از عکسه که به وسیله اون میشه ارتباط و رفت و امد رو با مخاطبان هدف برقرار کرد.
مثلا، به عنوان مسئول بازاریابی میتونم یک کمپین بازاریابی به شکل رقابت و مسابقه تشکیل دهم. یعنی از مخاطبان خود از روش توییتر دعوت کنم در تعطیلات تابستون عکسای سلفی بگیرن و به وسیله هشتگِ مخصوص مسابقه با ما در ارتباط باشن و دستگاه آیپد برنده شن.

مهم ترین دلایل موفقیت بازاریابی از روش سلفی
سلفی واسه این به وجود اومده که در طول زمان با ما بمونه، و مخاطبان زیادی در هر نقطه از جهان داره، چیزی که باعث برتری این عکسا می شه اینه که همه اونا جوانان فعال و با شور و شوق هستن که در شبکه های اجتماعی  فعالیت می کنن و با تکنولوژی روز دنیا سرو کار دارن.
همه این عوامل زمینه مناسب واسه مخاطبان رو جفت و جور کرده تا کمپینای بازاریابی رو در تموم جهان به وجود بیارن و از روش اونا به بازاریابی کار و کاسبی خود بدن. شرکتای گوشی موبایل بخاطر این عکسای سلفی در کیفیت هرچه بهتر دوربینای جلو گوشی هاشون با هم رقابت دارن، تا مخاطبان عکسای سلفی با کیفیت تری رو بگیرن.

اتصال مستقیم
یکی از تمایزات بازاریابی از روش عکسای سلفی، ارتباط مستقیم با مردمه، شرکت موفق شرکتیه که ارتباط خوب و پایدارتری با خریدارن خود داشته باشه تا مردم به اونا اعتماد کرده و از اجناس و خدمات اونا استفاده کنن، به طور مثال سلفی گرفتن با بهترین گوشی آیفون، و یا سلفی گرفتن با بهترین تیشرت مارک آدیداس، این عکسا به بهتر شدن رابطه بین شرکت و فروشنده منجر نمی شه، اما با پخش شدن این سلفیا در شبکه های اجتماعی به گسترش این محصول کمک زیادی می کنه.

وسایل بازاریابی سرگرم کننده، موثر و کم هزینه
یک بازیگر مشهور هالیوود با سلفی گرفتن با گوشی سامسونگ خود با جمعی از افراد مشهور در جشن اهدای جوایز اسکار، بیشتر از ۳ میلیون بار در شبکه های اجتماعی منتشر شده و مهم تر از آن، اینه که این عکس کمک کرد که شرکت سامسونگ میلیونا دلار فروش داشته باشه، شمام می تونین با این راه هزاران دلار پول به دست بیارین. البته واسه آگاهی بهتر از چگونگی انجام این کار به طور درست پیشنهاد می کنیم با مشاوران پدیده فکر مهتر ارتباط داشته باشین.

بازاریابی و چند وسیله کاربردی
وسایل بازاریابی از روش عکسای سلفی به شما امکانات نامحدودی رو میده. هر چی باهوش تر باشین می تونین بهتر از اونا استفاده کنین. عکسای سلفی فقط در تجارت تاثیر نگذاشته بلکه در امور خیریه به خیریها هم کمک زیادی کرده.
دولت هلند قصد داشت جوانان رو به انتخابات دعوت کنه. پس دولت این کشور، شروع  به گرفتن سلفی عکسای جوونایی کرد که پای صندوقای رأی اومده ان، و جوانان رو تشویق به حضور در انتخابات کرد. این کار هم تاثیرات زیادی داشت.

جواب فوری و قوانین انعطاف پذیر
از روش بازاریابی اجتماعی به شکل عام و بازاریابی از روش عکسای سلفی به شکل خاص، پاسخا و رفت و امد، فوری و به موقع هستش، یعنی دقیقاً برعکس تبلیغات تلویزیونی که ماه ها باید صبر کنین تا یافته های اونو ببینین. بازاریابی از روش سلفی رو میشه لحظه به لحظه کنترل کرد. با این خاصیت می تونین تغییرات و حولوحوش کار و کاسبی خود رو کنترل کنین و به موفقیتای زیاد برسین.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

بازاریابی طبق حساب کاربری چیه و چه فایدهایی داره؟

بازاریابی طبق حساب کاربری
بازاریابان B2B بیشتر تلاش می کنن شبکه های زیادی رو با کمپینای بازاریابی خود تشکیل. و امیدوارن تا حد ممکن واسه شرکتای بسیاری در بازار هدفشون جذاب باشن. بازاریابی طبق حساب کاربری (ABM) یه روش هدف دار B2B جایگزینه. که منابع فروش و بازاریابی رو تو یه مجموعه مشخص از حسابهای هدف در یک بازار متمرکز می کنه و از کمپینای شخصی سازی شده طراحی شده به خاطر پاسخگویی به هر حساب، استفاده می کنه.

هدف مهم ABM شناسایی کارکنان در یک شرکت خاصه. که اجناس و خدمات رو مورد تحقیق قرار میدن. و بعد برنامه های فروش و پیامای بازاریابی رو واسه برآورده ساختن نیازای خریداران و نفوذگران در اون شرکت سفارشی می کنن.

در  ABM، پیام بازاریابی شما طبق ویژگیای خاص و نیازای حساب کاربری که شما هدف قرار می دین، هستش. و به خاطر این بازاریابی طبق حساب کاربری نامیده می شه.

واسه مطالعه بیشتر: مخاطبان B2B و روشایی واسه پیدا کردن مناسب ترین اونا

چه کسائی از بازاریابی طبق حساب کاربری استفاده می کنن؟
خیلی از شرکتا، به ویژه کسائی که به دنبال کسب مشتریایی خاص و با ارزش هستن، فهمیدن که بهتره با روش هدف دار ABM به جای استفاده از راه و روش وسیع در مورد فروش و بازاریابی خدمات ارائه دهند.

از اونجا که ABM نیاز به شخصی سازی بیشتری در حساب کاربری نسبت به بازاریابی سنتی داره، پس هزینه اجرا اون بیشتره. با این حال، پیشرفت در تکنولوژی بازاریابی، بازاریابان رو قادر به استفاده از ABM در اندازه بسیار وسیع تر و با مقادیر هزینه کمتری نسبت به مقادیر قبلی کرده.

۵  مزیت بازاریابی طبق حساب کاربری
۱. شفافیت در اندازه برگشت سرمایه
ABM  موثر، موجب می شه یافته های کار و کاسبی شفاف باشه. ، در مقایسه با بقیه طرحای بازاریابی، تحقیق روی بازاریابی طبق حساب کاربری در سال ۱۳۹۳ نشون داد که ABM  بالاترین اندازه برگشت سرمایه رو در مقایسه با هر روش هدف دار یا تاکتیک بازاریابی B2B ارائه میده.

۲. کاهش اتلاف منابع
از اونجا که ABM بسیار مورد هدف قرار گرفته، به بازاریابان اجازه میده منابع خود رو به طور موثر متمرکز کنن و برنامه های بازاریابی رو که به طور خاص واسه حسابای هدف بهینه شده، اجرا کنن.

۳. شخصی سازی و بهینه شده
ABM  لازمه شخصی سازی پیاما و ارتباطات شما واسه حسابای خاصه  تا کمپیناتون با این مخاطبان هدف گسترش شن. احتمال بیشتری داره مشتریان هدف با محتویاتی که به طور خاص به اونا ارتباط داره، و مربوط به کار و کاسبی و مرحله اونا در سفر خریداره، رفت و امد داشته باشن.

۴. پیگیری  و اندازه گیری اهداف در اون روشنه
وقتی که شما تاثیرات کمپینا، مثل ایمیل، تبلیغات، وب و یا رویدادها رو جدا سازی و بررسی می کنین، با ABM  ساده تر می تونین نتیجه گیری کنین، چون شما به جای یه سری از معیارها، مجموعه ای کوچیک از حسابهای هدف رو بررسی می کنین.

۵. کاهش فروش راحت تره
ABM  شاید یکی از کارآمدترین روش ها واسه هماهنگ سازی فروش و بازاریابی باشه. این در درجه اول به دلیل این واقعیته که بازاریابی که برنامه ABM رو اجرا می کنه با تصور بسیار مثل به فروش عمل می کنه و برحسب حسابا و چگونگی هدایت اونا فکر میکنه، از اونا استفاده کرده و کسب درآمد می کنه.

مراحل اصلی بازاریابی طبق حساب کاربری
مرحله اول: کشف و تعریف حسابای مهم خود (مخاطبین هدف)
از تموم داده های شرکتای تجاری و کار و کاسبی استفاده کنین تا بتونین حسابای با ارزش خود رو اولویت بندی کنین. پتانسیل درآمد و هم اینکه عوامل هدف دار دیگه مثل نفوذ در بازار، احتمال خرید تکراری از شما یا پتانسل واسه حاشیه سود بالاتر از متوسط رو در نظر بگیرین.

مرحله دوم: بررسی حسابا و شناسایی افراد داخلی کلیدی
شناسایی کنین که سازماندهی حسابای هدف شما چیجوریه، تصمیمات چیجوری در پیش گرفتن می شن و تصمیم گیرندگان و افراد با نفوذ چه کسائی هستن.

مرحله سوم: تعیین محتوا و پیام شخصی سازی شده
روش ABM از محتوای با ارزشی استفاده می کنه که به چالشای کار و کاسبی روشن و زیادی که حساب با اون مواجه شدن، می پردازه. فکر کنین که چیجوری پیام و محتوای شما می تونه به چالشای کار و کاسبی خاصِ حساب مورد نظر، می پردازه.

مرحله چهارم: تعیین کانالای بهینه
با مخاطبین خود رو در تموم کانالای مورد استفاده اونا، مثل وب، گوشی موبایل و ایمیل ارتباط برقرار کنین. در نظر بگیرین که کدوم کانالا واسه نقش یا صنایع خاصی که هدف قرار دادین، می تونه اثر داشته باشه و مواردی مثل قوانین انتخاب یا محدودیتای دیگر رو در منطقه خود در نظر بگیرین.

مرحله پنجم: اجرای کمپینای هدف دار و هماهنگ
هماهنگی کمپینا در کانالا و برابر کردن تلاشای تیم بازاریابی و فروش واسه به بیشترین حد رسوندن تاثیرات، خیلی با اهمیته. فناوری، بازاریابان رو قادر می سازه تا کمپینای ABM رو در اندازه بسیار وسیع تر و موثر تر از همیشه اجرا کنن.

مرحله ششم: اندازه گیری و بهینه سازی یافته های
کمپینای بازاریابی طبق حساب کاربری خود رو آزمایش، اندازه گیری و بهینه سازی کنین. تا اطمینان انجام بشه که اونا موثر هستن در اینصورت یافته های خود رو در طول زمان بهبود می بخشین. به یافته های کمپینای فردی و هم اینکه روند در سطح حساب کاربری و در کل (همه حسابای هدف) نگاه کنین تا یک تصویر دقیق تری دریافت کنین.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

بازاریابی دوطرفه واسه جذب مشتریان بیشتر

بازاریابی دوطرفه
حتی پر مشغله ترین صاحبان کار و کاسبی می تونن مشتریان بیشتری رو با تلاش کمتر از روش بازاریابی دوطرفه درست جذب کنن. به چه دلیل؟ چون زمانیکه شما با دیگر افراد معتبر دیگری توانایی هاتون رو پیوند می دین، می تونین به طور موثرتر، قابل اعتمادتر و به یاد ماندنی تر با پیشنهادات و خدمات مناسب، به مشتریان خود دست پیدا کنین.

شرکتای تجاری، سازمانای غیرانتفاعی و دولتی واسه دووم آوردن در یک بازار تبلیغاتی شلوغ، با شور و شوق از راه و روش عالی بازاریابی دوطرفه استفاده می کنن. تا بر رقبای بزرگتر “بیرون از بازار” پیروز شدن.

بازاریابی دوطرفه یعنی: حضور در رسانه ها و رویدادهای مشترک، و بازاریابی در ارتباط و غیر معمولی. این نوع بازاریابی هم اینکه می تونه شامل همکاری در تولید کتابچها و ویدیوها و دیگر منابع، برندسازی مشارکتی، تبلیغات تعاونی و فضای مشترک باشه.

راه های کم خطر و فرصتای عالی واسه شروع بازاریابی دوطرفه :
پیامای تبلیغاتی مشترک رو روی رسیدهای خود چاپ کنین.
نام کار و کاسبی، لوگو، اطلاعات تماس (مثل نشانی وب) و شعار شرکای خود رو به سایت و مکاتبات خود اضافه کنین. (و اونا هم این کار رو درمورد شما بکنن)
شرکای خود رو در پستای رسانه های اجتماعی در فیس بوک، لینکداین، توییتر و پینترست منشن کنین.
نوشتن مقالاتی در مورد موضوعات مربوط به تخصص کار و کاسبی تون، می تونه تبلیغی عالی باشه. مقالات یا وبلاگای خوب نوشته شده می تونن تبلیغات رایگان ارائه دهند. و تبلیغی دهن به دهن واسه شما و کار و کاسبی تون بسازن. مثلا اگه شما یک طراح وب هستین، می تونین مقاله ای در مورد آزمایش توانایی استفاده سایت بنویسین. و نام عکاسی که تصاویر رو واسه وب سایتاتون میگیره، در اون ذکر کنین. به این روش هم خود و هم عکاس رو تبلیغ کردین.
در صورت خرید مشتریان از شما و شریک مورد تبلیغ تون، تخفیف بدین. خدمات ویژه، تسهیلات یا جایزه در نظر بگیرین. یا وقتی که مقدار خیلی از محصول شما رو خریداری می کنن، محصول شریک خود رو به مشتریان تون جایزه بدین. و از شرکای خود بخواهید که همین کار رو بکنن.
نشونه ها یا پوسترهای تبلیغاتی رو در محل کار و کاسبی شریک خود آویزون کنین. و واسه شریک خود این کار رو انجام بدین.
کارتای کار و کاسبی شریک خود رو به مشتریان بدین.
هنگام صحبت در رویدادهای محلی یا مصاحبه با رسانه ها، امتیازات یکدیگر رو ذکر کنین.
آگهیای یکدیگر رو در کیسه های خرید، صندوقای پستی، و یا در پنجرهای خودرو بذارین.
لیست ایمیلا رو با شریک خود ترکیب کنین و یک ایمیل تبلیغاتی یا کارت پستال مشترک بفرستین.
مصاحبه مشترک با رسانه های محلی انجام بدین.
روشای هدف دار بازاریابی دوطرفه :
اگه در ضبط ویدیو مهارت دارین هستین (یا کسی رو می شناسین که ماهر باشه)، می تونین با شرکای خود ویدیوهای تبلیغاتی از اجناس و یا خدمات خود تهیه کنین و اونا رو در شبکه های اجتماعی بفرستید.
مسابقه ای تدارک ببینین و اجناس شرکای خود رو به عنوان جایزه به برندگان هدیه بدین. در مسابقه بعدی، نقشا تغییر می کنن و شما محصول و یا خدمات خود رو به عنوان یک جایزه واسه مسابقه شریک خود ارائه می دین.
وقتی که مشتریان تو یه ماه هم از شما و هم از شرکای گفته شده در یک آگهی یا یک کارت پستال تبلیغاتی خرید کرده باشن، یه محصول یا خدمات رایگان رو از طرف شرکای شرکت کننده به مشتریان هدیه بدین.
واسه مطالعه بیشتر:
روشای هدف دار تبلیغاتی واسه اجناس

بازاریابی دوطرفه پتانسیلی واسه برگردوندن بازاریابی بزرگه. چون شرکا می تونن با موفقیت از روش پایگاه مشتریانِ یکدیگر، گسترش پیدا کنن. اونا می تونن معرفی معتبری واسه مشتریان خود ارائه کنن. که موثرتر از روشای سنتی شبکه سازی ، تبلیغات و روابط عمومی “به تنهایی” است. بازاریابی دوطرفه هم اینکه یک راه عالی واسه کاهش هزینه های بازاریابی، با به اشتراک گذاشتن در بین شرکاه.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

بازاریابی محتوا : افراد تازه کار، چیجوری به نویسنده ای حرفه ای تبدیل شن؟

بازاریابی محتوا از مهم ترین مباحثی که امروز همه کسب وکارها با اون سروکار دارن.

بازاریابی محتوا هر روزه در حال رشد و پیشرفته. این رشد و پیشرفت فرصتای مختلفی رو واسه بازاریابان جفت و جور آورده.
اگه به نوشتن واسه بازاریابی محتوا علاقه دارین به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله رو حتماً بخونین.

بازاریابی محتوا
محتوا (Content) چیه؟
محتوا در یک تعریف اساسی یعنی اطلاعات بازاریابی محتوا. بازاریابی محتوا در شکلای جور واجور و اشکال جور واجور در اینترنت هست مثل ویدئوها، شبکه های اجتماعی posts و … . یادگیری بازاریابی محتوا کلید موفقیت هر شرکت تجاریه که اونا رو به سود و موفقیتای زیادی میرسونه.

مهارتای نوشتن بازاریابی محتوا content
نوشتن شکلای جور واجور مهارتای بازاریابی محتوا واسه افراد تازه کار سخت به نظر می رسه اما با مطالعه، این کار واسه همه افراد آسون می شه. تنها کاری که باید بکنن اینه که همیشه در این مورد مطالعه داشته باشن تا به نویسنده ای حرفه ای بدل شن.

اگه می خواین در بازاریابی محتوا حرفه ای شید به این چند نکته توجه کنین
۱- قوانین و اصطلاحات لغات رو یاد بگیرین.
۲- قدرت بیان بالا داشته باشین و توانایی تحقیق در مورد شکلای جور واجور بحثا و رسیدن به موفقیت رو نشون بدین.
۳- توانایی عمل کردن به گفته های خود در اوقات سخت و نوشتن محتوا در سریع ترین زمان و بدون خطا رو داشته
رف هزینه زیادی خواهید بوباشید.
۴- توانایی نوشتن شکلای جور واجور نوشتاری در مجلات با تکنیکای جور واجور رو بیاموزید.
۵- به رشته ای که دوست دارین در اون به شکل تخصصی نویسنده شید علاقه مند باشین.
۶-  قدرت و توانایی خلاقیت و نوآوری واسه کتاب جدید داشته باشین.

همونطور که می بینین نویسندگی قدرتی اساسی در نوشتن محتواست؛ اما تنها دلیلی که بشه به اون اعتماد کرد نیس! خلاقیت و سرعت نوشتن از اساسی ترین نکته های نوشتن بازاریابی محتوا هستن.

چیجوری نوشتن محتوا content رو شروع کنیم؟
آسون ترین راه واسه شروع و نوشتن محتوا، رفتن به یکی از مراکز و خدمات نویسندگی و شروع نوشتنه.
این کار رو به عنوان (Freelancer)  و از روش اینترنت شروع کنین.
با نوشتن می تونین فعالیت خود رو با شرکتای تجاری و سایتایی که به شما نیاز دارن شروع کنین.

کجا میتونیم یک کار درباره بازاریابی محتوا پیدا کنیم؟
تنها با یادگیری نوشتن محتوا به شکل حرفه ای می تونین به کار و کاسبی خود رونق بدین. با مراجعه به شکلای جور واجور سایتا از روش اینترنت در جستجوی کار باشین. تیم پدیده فکر مهتر هم از مقالات و مطالب پربار و به درد بخور در بخشای کار و کاسبی و علوم در ارتباط، استقبال می کنه و با نام خودتون در سایت نشون داده می شن. یادتون باشه هر چقدر حرفه ای باشین فرصتای بیشتری در انتظارتونه.

چیجوری میتونیم با بودجه کم بهترین محتوا رو بسازیم؟
هر کسب وکاری خوب از اهمیت بازاریابی محتوا واسه داشتن مشتریان آنلاین بیش تر آشنایی داره. اصلا مهم نیس که شما چه خدمات و یا محصولی ارائه می دین چیزی که مهمه حضور فعال شما بصورت آنلاینه چون بیش تر مردم قبل از خرید جستجوهای اینترنتی زیادی انجام میدن. اما رتبه خوب در جستجوها بسیار سخت تر از راه اندازی یک سایت و قرارگرفتن در صفحه اول گوگل در لیست جستجوی کسب و کاراس.

الگوریتمای جستجو به دنبال عوامل جور واجور و با حفظ کیفیت یافته ها در رتبه بندی سایت هاست. قبلا سایتای تجاری می تونستن با استفاده از کلمات کلیدی در پستای خود در بلاگا و یا صفحات اصلی سایت واسه موفق بودن در رتبه بندیا استفاده کنن اما این ترفند دیگر جواب نمی ده. به جای اون شرکتا و کسب وکارها باید راهی بیابند تا محتواهایی منتشر کنن که خوانندگان علاقه دارن اونا رو بخونن. ولی بدون بودجه زیاد واسه تولید محتوا، صاحبان کسب و کارا چیجوری می تونن محتوایی که نیاز دارن رو واسه گرفتن یافته های واقعی در شبکه های اجتماعی بسازن؟

به پرسنل فعلی خود آموزش بدین
یکی از بیش ترین گله مندی افراد کارشناس در شرکتا اینه که از طرف مدیریت ساپورت نمی شن. این موضوع به ویژه در مورد اونایی که در بخش تکنولوژی کار می کنن صدق می کنه. در یک تحقیق نشون داده شده که ۵۸ درصد کارمندان احساس می کنن واسه پیشرفت توانمندیای دیجیتال ساپورت نمی شن. اما با دقت به این موضوع میشه از کارمندان موجود واسه تولید محتوا استفاده کرد و اونا رو در دوره هایی که این مهارت ها رو یاد بگیرن شرکت داد. اونا می تونن در مورد ساختارای وب و اینکه چیجوری سرتیترهای عالی بنویسن بیاموزند. همینطور می تونن ایدهایی واسه وبلاگا و پستای شبکه های اجتماعی بدن. با انجام اینکار نه فقط شما از منابعی واسه ایجاد محتوای عالی برخوردار هستین بلکه با سرمایه گذاری بر رشد حرفه ای پرسنل خود به اونا روحیه و انگیزه می دین.

از نویسندگان آزاد استفاده کنین
نویسندگان آزاد بیشتر با مقادیر کمتری نسبت به کارکنان دائمی می تونن تولید محتوا کنن. به ویژه وقتی که شما تنها تعداد کمی پست در هفته نیاز دارین. می تونین یک نویسنده آزاد در اختیار داشته باشین تا هم مطالب بلاگها، ایمیلا و صفحات سایت به روز رسانی صفحات اجتماعی و حتی بیش تر از اینا رو در بین انبوه سایتا و صفحات مدیریت کنن. از نویسندگان مختلفی واسه هر پست استفاده کنین تا شخص مناسب رو واسه کار با ایشون پیدا کنین. داشتن یک فرد متخصص به عنوان واسطه در برابر اونایی که یافته های خوبی ندارن و یا اصلا نتیجه ای نمی دن می تونه به درد بخور باشه.

سازماندهی
حتما لازم نیس تموم کارا رو خودتون انجام بدین. اطلاعات سایتای دیگر خیلی راحت می تونه مخاطبان شما رو درگیر کنه. شما باید منابعی متناسب با محتوایی که لازم دارین رو پیدا کنین و بعد مرحله به مرحله پیش برید تا مطمئن شید که مطالبِ منبع اصلی شما واقعا به درد بخور و معتبره. اگه قصد استفاده از مطالب سایت یا مقاله دیگری رو دارین اول باید مطمئن شید که اجازه استفاده از اونو دارین و پاراگرافی به شکل مقدمه که روشن می کنه شما از چه منبعی واسه اینکار استفاده کردین.
هم اینکه می تونین از اینفوگرافیا و یافته های جستجوی دیگر کسب و کارا در محتوای خود استفاده کنین. اگه به درستی از اونا استفاده کنین و باعث کسب اعتبار بیش تر واسه شون شید بیشتر اونا از اینکه باعث میشین بیش تر دیده شن خوشحال می شن.  وقتی که یک پست روی شبکه های مجازی ارسال می کنین از تگ کرده مشاغل و افراد مربوط به اون استفاده کنین.

مقاله پیشنهادی:  چیجوری از محتوای بقیه استفاده کنیم؟

خلاق باشه
رباتای تولیدکننده محتوا در راهند، شما می تونین از قابلیتای خودکار استفاده کرده و محتوای بهتری بفرستین.

از ابزارهایی استفاده کنین که تواناییِ فرستادن ایمیل دارن و بصورت خودکار آدمایی که در لیست شمان رو باخبر می کنن. این وسیله ها باعث صرفه جویی در زمان می شن و در عین حال بازدیدای بیش تری ایجاد می کنن. اگه بطور منظم در وبینارها و سمینارا شرکت می کنین ویدئوایی از اونا بفرستید و از خدمات transcription service استفاده کنین تا موتورهای جستجو طبق مطالب گفته شده در ویدئوا اونو در الگوریتمای جستجو وارد کنن. به احتمال زیاد بهترین محتوایی که می تونین واسه سایت و بلاگ بسازین همون سخنرانیا و پرزنتاتون در مورد کسب و کارتونه. واسه هر ویدیو، اینفوگرافی و پرزنتا راهی پیدا کنین تا اونا به بهترین راه ممکن و بیش ترین تعداد، اونا رو پست کنین.

از اونجا که بازاریابی محتوا روز به روز محبوب تر می شه، برندا به دنبال پستای باحال تر، مقالات بهتر و دیگر محتواهای به درد بخور واسه جذب مخاطب آنلاین هستن. اما مهم اینه که مطمئن شید محتوایی که ارسال می کنین خوب، کسب وکار شما رو معرفی می کنه. با استفاده از وسایل موجود شکلای جور واجور کسب وکارها می تونن بدون نیاز به پول و پله و سرمایه زیاد حضور موفق آنلاین داشته باشن.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۴/۵]

بازاریابی محتوا : نکاتی واسه ایجاد مطالب قوی در سایت

بازاریابی محتوا
خیلی از وب سایتای کار و کاسبی، سلاحای بازاریابی مفیدی نیستن. عوضش، مثل شلیک کردن از تفنگی هستن که هیچ گلوله ای هم نداره! بازدید کنندگان سایت با نگاه کردن به یک یا دو صفحه از سایت وقتی که هیچ مطلب در ارتباط و مفیدی پیدا نکردند، سایت رو ترک کرده و هیچوقت برنمی گردن!

صفحاتی از سایت تون که ثابت باقی می مونن، همون اسلحه مخفی واسه شناسایی مشتریان بالقوهه که بیشترین اندازه بی توجهی به اون صورت میگیره. تاثیر تغییرات محتوای سایت رو واسه این سازمانا ببینین:

Code.org یک سایت غیردولتیه که واسه ارائه آموزش علوم کامپیوتری به همه علم آموزان آمریکا ساخته شده. تغییرات محتوای سایت، کمک کرد تا به هدفش که جذب و جفت و جور ۱۰ میلیون دانش آموز واسه ورود و دریافت کد به مدت یک ساعت بود، برسه. به شکل عجیبی، ۳۰ میلیون دانش آموز وارد سایت شدن – با دست کم ۱۲ میلیون ورود که بیان کننده تست و بهینه سازی تغییرات نسخه سایت بود و ۸ میلیون ورود هم تست تیتر رو تایید می کرد.

طبق گزارش کیسمتریک ، Voices.com بازار استعداد صدا، با بخش بندی بازدیدکنندگان خود و نمایش نسخه مربوط به هر بخش پیشرفت خیلی زیادی کرد.
طبق اون چیزی که کیسمتریک به اشتراک گذاشته، نرم افزار مدیریت پروژه ThetaBoard تبلیغ رو واسه ارتقای هفت ویژگی تبلیغ نمایشی one-click اضافه کرد و ۴۶ درصد به اندازه مشتریان اضافه کرد.
نوشتن محتوای سایت هدف دار واسه بیشترین حد تغییر، بسیار سخت تر از اینه که بتونیم یه سری مقالات و پستای وبلاگی رو که جزئیات رو توضیح میده، بنویسیم. اما حالا اونو به شکل ساده در هفت روش معرفی می کنیم تا وب سایتی به درد نخور رو به اسلحه تاکتیکی بازاریابی محتوای خود تبدیل کنین.

استفاده از یک فرمول اثبات شده
خود فرمول، تبلیغ شما رو به ماشین فروش تبدیل نمی کنه! بلکه فقط یک چارچوب سطح بالا رو واسه اقدام به تغییر محتوای ثابت صفحه وب، به شما ارائه میده. خیلی از نویسندگان، مثل بعضی افراد مشهور، از این فرمول واسه پیشی گرفتن بیشتر از مخاطبان B2B پیچیده، استفاده می کنن:

هرم وارونه
اینکه بگیم از قدرتمندترین نقطه فروش شروع کرده و بعد به طرف نقاط حمایتی حرکت کنین، یه روش عجیب و خیالیه. اگه شما نکته اصلی رو در آخر بذارین، مشتری به اون توجهی نمیکنه و دست از خوندن محتوا بر می داره. چون شما توجه اونا رو در مراحل اول جلب نکردین.

مشکل – تحریک – راه حل
دَن کِنِدی، یکی از بزرگ ترین تبلیغ نویسان میگه : مشتریا به احتمال زیاد واسه اینکه به سود برسن میخوان رنجی متحمل نشن. اون فرمول مشکل- تحریک- راه حل، که واسه اولین بار به وسیله دکتر جون برینکلی ارائه شده رو آموزش میده.
فرمول اینطور کار می کنه:
مشکل – بدترین ترین مشکل مشتری خود رو بشناسین.
تحریک مشکل – مشکل مشتری خود رو با جزئیات اسفبار توضیح کنین و اونو با دقیق شدن بر احساسات رنج آوری که در صورت ادامه مشکل با اون مواجه می شه، بزرگنمایی کنین.
راه حل – راه حل خود رو ارائه بدین. اگه شما مشکل مشتری خود رو با جزئیاتی روشن و به زبون ایشون توضیح بدین، راه حل شما عجیب به نظر می رسه.

توجه- علاقه – انگیزه- عمل (AIDA)
باور می کنین فرمولی که واسه فروش روی صفحات وب کار می کنه، ساخته کسیه که در سال ۱۸۷۲ به دنیا اومد؟ الیاس سنت المو لوئیس، که با پیشرفت فرمول AIDA مشهور شد، به مردم آمریکا در مورد تبلیغات آموزش می داد. شما می تونین AIDA رو یک بازاریابی تخریب کننده در نظر بگیرین. اینجا چگونگی کار این فرمول اومده:
توجه – مشتری خود رو با یک پیام بازاریابی که زندگی اونا رو از حالت روزمره و عادی بیرون می کنه، غافلگیر کنین.
علاقه – از زبون غیر منتظره و اطلاعاتی که باعث جلب توجه اونا می شه، استفاده کنین.
انگیزه – به مهم ترین سؤال مشتری خود یعنی (چه کاری برام انجام میده؟) با صحبت درباره امتیازات محصول، جواب بدین.
عمل – به مشتری خودتون بگید که می خواین در قدم بعدی چیکار کنن.
AppSumo کارش رو با این روش خوب انجام میده. حتی از کلمات بی مزه نامناسب استفاده می کنه. تبلیغ مختصره – ۱۲ کلمه واسه تکمیل فرمول:

آگاهی – درک – باور راسخ – عمل
اگه مشتری نمی دونه که مشکلی داره، می تونین از این فرمول استفاده کنین.  چگونگی کار این فرمول اینطوریه:
آگاهی – مشکل رو واسه جلب توجه و آگاهی مشتری مطرح کنین.
درک – جزئیات بیشتری در مورد این مشکل توضیح بدین تا مشتری تون اونو بهتر بفهمن.
باور راسخ – دلیلی رو که باعث ایجاد مشکل شده به مشتری خود نشون بدین تا اونا دلیل خوبی واسه عکس العمل داشته باشن.
عمل – از مشتری تون بخواهید تا کاری رو بکنه.

حالا ببینین که این فرمول چیجوری واسه شرکتی که گزارش ژنتیکی می فروشه، کار می کنه:

بیش تر وقت خود رو صرف تیتر کنین
در این رابطه، سایت شما هیچ فرقی با هر گونه محتوای دیگر وبا نداره. تیتر شما بیشترین اثر رو در تصمیم مشتری واسه موندن و خوندن و یا نگاهی جزئی کردن و ترک صفحه داره.

استادی که استفاده از قابلیتای وب رو تدریس می کنه “جاکوب نیلسن” میگه: “کاربران، بیشتر صفحات وب رو در عرض ۱۰ تا ۲۰ ثانیه ترک می کنن، اما صفحاتی با یک گزاره مهم روشن می تونه توجه افراد رو به مدت طولانی تری به خود جلب کنه.”
تیتر سایت ما اولین فرصت شما واسه ایجاد ارتباط با بازدید کنندگانه. حتی تغییرات ناچیز می تونه تاثیر خیلی زیادی در تبدیل و تغییرهای شما داشته باشه.
مثلا، Movexa، که جفت و جور کننده مکمل مواد غذاییه، با اضافه کردن کلمه”supplement” (به معنی مکمل) به تیتر صفحه واسه بهبود شفافیت موضوع، تغییرات خود رو ۸۹٫۹۷٪ بالا برد.

یک نکته عجیب درباره تیترا: خلاقیت، بیش تر از اینکه باعث موفقیت شما شه باعث شکست می شه! مایکل آگارد از Unbounce میگه که هنوزم تماشاگر اینه که یک تیتر خلاقانه بر یک تیتر شفاف و روشن در آزمون A/B پیشی میگیره.
دلیلش اینه که مشتری شما به زبون خودش درباره مشکلات و نیازهایش فکر میکنه. شما باید با استفاده از بعضی کلمات و عبارات دقیق در تیتر، نشون بدین که مشکل اونا رو می فهمید.
اگه شما یک راه و روش خلاقانه رو به کار می برین، کلماتی رو استفاده می کنین که واسه شما منطقیه، نه واسه مشتری! پس، محتوای شما هیچ کاری واسه جلب توجه مشتری انجام نمی ده.

استفاده از عبارات غیر منتظره
“صرفه جویی در وقت، صرفه جویی در پول” – تا بحال چند بار این زبون ویژه بازاریابی رو شنیدین؟ الان، این روش بد نیس چون که روی دو مزیتی که هر مدیر اجرایی خواهان اینه، تمرکز می کنه. اما در نظر بگیرین که مشتریان شما چقدر تماشاگر چنینی عباراتی بودن. مشتریان پس از دیدن این عبارات صدها و صدها بار در سال، چشم شون رو به روی اون می بندند.
شما باید از کلمات و عبارات غیر منتظره واسه توضیح امتیازات مشابه استفاده کنین تا خاص تر باشین. مثلا، “صرفه جویی در وقت، صرفه جویی در پول” رو به “کم کردن زمان لازم و کاهش هزینه لازم ” تغییر بدین. کلمات “کم کردن و “کاهش” متفاوت بوده و قدرت عاطفی بیشتری دارن.

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

بازاریابی محتوا با استفاده از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی در بین بازاریابان و صاحبان کار و کاسبی هیاهوی زیادی به پا کرده.

بازاریابان می تونن با استفاده از تصرف شبکه های اجتماعی به شکل درست در استفاده از خلق محتوا در شبکه های اجتماعی به دنبال کنندگان بذارن که بهتر با اونا در ارتباط باشن. این کار باعث می شه محتوای فوق العاده شما روی شبکه های اجتماعی انتشار یابد. با وجود اینکه هر روزه شبکه های اجتماعی زیادی تولید و به برنامه ها اضافه می شه اما صاحبان کار و کاسبی باید در شبکه های اجتماعی خاصی تمرکز کنن.

نظارت بر شبکه های اجتماعی
جزء مهمی از استفاده شبکه های اجتماعی صاحبان کار و کاسبی، درک گفت و گوها و جلسات کاریه که باید از اونا آگاهی داشته و قادر به پاسخگویی باشین. امروز در پدیده فکر مهتر می خوایم به شما بعضی از شبکه های اجتماعی که بتونین به وسیله اونا کار و کاسبی خود رو رونق بدین معرفی کنیم.

هشدارهای Google
از برنامه هشدارهای گوگل واسه بعضی هشدارای مربوط به شرکت استفاده کنین مثل لوگو، اجناس ، رقبا ، تموم هشدارها برنامه از روش ایمیل واسه شما فرستاده میشه اینطور تمرکز خوبی می تونین روی کارای خود داشته باشین.

توئیتر
مراقب باشین که اسم شرکت و اجناس شما در توئیتر ذکر شه. در جستجوی ابزارهایی مثل جستجوی توئیتر و یا Hootsuit.cotweet باشین؛ چون واسه کمک به شما می تونن به درد بخور باشن و در پیدا کردن شرکتا به شما کمک کنن.

گوگل ریدر (RSS)
با کمک RSS در گوگل ریدر می تونین کلمات کلیدی و یا لوگوی مخصوص خود رو جستجو کنین. همینطور می تونین در شبکه های تبلیغاتی (Delicious) در جستجوی کارای مربوط به کار خود و چیزی که در دور و بر شما میگذره باخبر شید.

بینش فیسبوک
همیشه از گفتگوها و جلسهای کاری که درباره شرکت برگزار می شه آگاهی داشته باشین.
از انسایت واسه کنترل پنل استفاده کنین (می تونین اونو در نوار بغل دستی در طرف چپ پیدا کنین)

استفاده از توئیتر واسه صاحبان کار و کاسبی
توئیتر یعنی یک شبکه اجتماعی و پیامایی در طول ۱۴۰ حرف و یا کمتر. دنبال کنندگان با هم در ارتباط ان با پیشرفت تکنولوژی جدید می تونین این برنامه رو روی شکلای جور واجور کامپیوتر و گوشیای هوشمند استفاده کنین.

استفاده از فیسبوک واسه صاحبان کار و کاسبی
فیسبوک با بیشتر از ۷۰۰ میلیون یکی از شبکه های اجتماعی مورد استفاده صاحبان کسب و کاره. واسه استفاده از فیسبوک واسه کارتون صفحه مخصوصی واسه بازاریابی و شرکت خود در اونجا باز کنین.

لینکداین شبکه اجتماعی مخصوص صاحبان کار و کاسبی
لینکداین هم مشهورترین شبکه اجتماعی مخصوص صاحبان کسب و کاره. لینکداین بیشتر از ۱۵۰ میلیون مشترک داره که ۱ میلیون صفحه اون مخصوص تعریف کسب و کاره و تموم صاحبان کار و کاسبی جهان در اون حضور دارن.

گروه های لینکداین
دو فایده پر اهمیت واسه صاحبان شرکتا و کارکنان هست ویژگی اول گروهاه که به شما اجازه میده درباره موضوعات مهم کاری با هم بحث و گفتگو کنین و مشخص کنین که چیجوری و از چه طریقی با هم رابطه های تجاری داشته باشین.

جواب گویی لینکداین
ویژگی دوم به شما کمک می کنه که به پیدا کردن مردمی که دچار مشکل هستن کمک کنین و بدونین چه خدمات و اجناس معینی لازم دارن! می تونین با گذاشتن مقالات جور واجور هم به اونا کمک کنین؛ بدین روش راهی واسه بازاریابی خود پیدا کردین.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

بازاریابی محتوا بدون وبلاگ ، همچین چیزی شدنیه؟

بازاریابی محتوا بدون وبلاگ
در این مقاله دنیایی بازاریابی محتوا بدون وبلاگا رو واسه محتوا و بازاریابی محتوا معرفی می کنیم. حقیقتا وبلاگا یکی از عادی ترین شکلای جور واجور محتوا هستن. ۴ مورد از هر ۵ برند از وبلاگا به عنوان بخشی از روش هدف دار بازاریابی خود استفاده می کنن. و از وبلاگا به عنوان مؤثر ترین نوع محتوا واسه تولید مشتری راغب(لید) یاد می کنن.  تولید مشتری راغب اصلی ترین نگرانی بازاریابان B2B در سال ۲۰۱۷ه.

وبلاگا هم اینکه می تونن بهترین دروازه ورودی واسه خیلی از کسب و کارای کوچیک باشن. اما ما می خوایم بازاریابی محتوا بدون وبلاگا رو برسی کنیم. رسیدن پاتل، مشاور و متخصص بازاریابی دیجیتال، ایجاد وبلاگ رو در وبسایتا و بعد اضافه کردن شکلای جور واجور دیگر محتوا واسه افزایش ترافیک سایت و اندازه تبدیل، به بازاریابان پیشنهاد می کنه.

اما در بازاریابی محتوا وبلاگا فقط شروع کننده راه هستن. میشه بازاریابی محتوا بدون وبلاگا رو صورت داد؟

رویدادهای شخصی و وبینارها
به نظر شما کدوم یکی از محتواها مؤثرترین نوع محتوای بازاریابی B2B واسه اهداف بازاریابی کلیه؟ طبق گزارشات بازاریابی محتوای B2B ، بودجها و جریانات سال ۲۰۱۶، موثر ترین تاکتیک انتشار یک وبلاگ نیس. بلکه موثر ترین تاکتیک اتفاق بازاریابیه. ۷۵ درصد از بازاریابان B2B می گن که رویدادهای شخصی، موثرترین تاکتیکه. وبینارها هم در رده دوم قرار دارن

رویدادها و وبینارها چه کاری انجام میدن؟ رفت و امد بین آدما.  اونا یک محیط گروهی ارائه میدن که می تونه اهرمی قوی واسه شبکه سازی و ایجاد ارتباطات قوی باشه. این همون نقطه ایه که برندها می تونن با ایجاد اعتماد بین مشتریان بالقوه، تصویری درست از خدمات خود ارائه دهند.

این نوع محتوا هم اینکه فرصتی واسه بازاریابان جفت و جور می کنه تا اطلاعات بیشتری در مورد مخاطبان مورد نظر خودکسب کنن. بخشای Q & A (سئوال و جواب) می تونن دید جدیدی درباره نگرانیا و انتظارات خریداران  به شما بدن – اطلاعاتی که در نظرسنجیای بازخورد مشتری پیدا نمی کنین.

مزیت نورانی رویدادها و وبینارها توانایی اونا در ایجاد اعتبار برنده. یک اتفاق موفق، قدرت بیشتری نسبت به صدها پست وبلاگ داره.

خبرنامها
بازاریابی B2C چیه؟

مطالعه گذشته در مورد روند بازاریابی محتوا در اروپا که شامل ۲۶۰۰ بازاریاب از صنایع جور واجور بود، به این نتیجه رسید که پستای وبلاگ و مقالات، و بعد خبرنامهای الکترونیکی، موثرترین شکلای محتوا هستن. یه نظر سنجی دیگر با دقیق شدن بر صنایع B2C ، خبرنامها و بعد رویدادهای شخصی موثرترین  شکل محتوا هستن.

خبرنامهای ایمیلی نقشی کلیدی در تولید مشتریایی راغب اجرا می کنن. از اونا واسه علاقه مند نگه داشتن مخاطبان و آموزش لیدها درزمان حرکت در قیف فروش استفاده  می شه.  خبرنامها هم اینکه کلید روشای هدف دار حفظ مشتری هستن. این جاست که بازاریابان می تونن معاملات و پیشنهادات تقسیم بندی شده رو ارائه دهند تا مشتریان فعلی رو جذب کنه و یا بخاطر حضورشون پاداش دهند.

بهترین تناوب واسه ارسال خبرنامه چیه؟ موفقترین وبلاگنویسان کار و کاسبی یه بار در هفته یک خبرنامه رو با اطلاعاتی در مورد آخرین پستای وبلاگ خود ارسال می کنن. ارسال خبرنامه چه هفتگی باشه، چه  ماهانه و یا فصلی،  مثل برنامه زمانی وبلاگ،  هماهنگیو ثبات خیلی با اهمیته.

واسه مطالعه بیشتر:

بهبود روش هدف دار بازار پیدا کنی محتوا به وسیله کارکنان

سه عبارت گیج کننده: بازار پیدا کنی محتوا، روش هدف دار محتوا و روش هدف دار بازار پیدا کنی محتوا

بازاریابی محتوای چشمی
بازاریابی چشمی یکی از راه های بازاریابی محتوا بدون وبلاگه. بازاریابی ویدئویی چه تاثیری داره؟ اینفوگرافیک چیجوری؟ از اونجا که از رسانه های تصویری به عنوان موثر ترین شکل محتوا نام برده می شه ، مورد علاقه خیلی از کارشناسان واسه بازاریابی در آینده س. انتظار میره تا سال ۲۰۱۹، بیشتر از ۸۰ درصد کل ترافیک وب، ویدیوها باشن.

ویدیو تاکتیک ورودی قدرتمندیه. ۶۵ درصد از تصمیم گیرندگان تجاری پس از تماشای یک ویدیو، از یک سایت تجاری بازدید می کنن و ۳۹ درصد از اونا با فروشنده تماس می گیرن. اگه جامعه قرن بیست و یکم تلاش خود رو واسه حرکت با سرعت نور ادامه بده، راحتی و سهولت  استفاده از ویدیو اونو به یک وسیله مناسب واسه ایجاد ارتباط با مصرف کنندگان روزمره تبدیل می کنه که واسه وبلاگا وقت لازم رو ندارن.

اینفوگرافیکا، و هم اینکه کنفرانسای آنلاین، جزو وسایل بازاریابی محتوا هستن که استفاده از اونا رو به افزایشه. مثل ویدیو، هضم و درک اونا هم اسانه و واسه انتقال سریع اطلاعات، روشی بسیار عالی حساب می شن. اونا هم اینکه بارها در سراسر شبکه اینترنت به اشتراک گذاشته می شن، رفت و امد رسانه های اجتماعی رو بر می انگیزند، و لینکا رو واسه کمک به افزایش SEO شما، ساپورت می کنن. اونا هم اینکه موجب امتیاز دهی به بعضی نکات در اعتبار برند می شن.

رسانه های اجتماعی
خیلی از برندها بجای وبلاگا  از رسانه های اجتماعی به عنوان بخشی از روش هدف دار بازاریابی محتوا بدون وبلاگ استفاده می کنن. با اینکه پستای اینستاگرام و مقالات لینکداین ممکنه قوی ترین وسایل فروش نباشن، اما  جامعه جاییه که در اون می تونین علاقه به کار و کاسبی خود  رو بسازین و ارتباطات رو سرعت واقعیش کنین. این جاست که یک نام تجاری در جریان و تو ذهن مصرف کنندگان باقی می مونه:

اطلاعیهای اخبار، به روز رسانیا، معاملات و، البته، پستای وبلاگ
خدمات مشتری – ۵۹ درصد از کاربران فکر می کنن که رسانه های اجتماعی باعث شده که مسائل و مشکلات مربوط به خدمات مشتریانشان حل شه.
دسترسی – آسونترین راه واسه رسیدن به یک جمع مخاطب گسترده ، و هم اینکه دریافت پیام از طرف جمعیتی که کاربران سر سخت رسانه های اجتماعی هستن، مثل نسل جوون و نوجوون امروزی. همه این موارد در محتوای رسانه اجتماعی جای می گیرن.
محتوای طبق تحقیق
مقالات سفید، تحقیقات موردی و کتابای الکترونیک ، بهترین نوع محتوا هستن. اونا نمایشی و زرق و برق دار نیستن. اولویت شون اشتراک گذاری دوباره نیس. اما هر چی که هستن، به درد بخور و قوی هستن.اینجاست که ارزش محتوای سنگین لیدها رو قانع می کنه ، خریدها رو به آخرین مرحله میرسونه، و به مخاطبان شما دوباره اثبات می کنه که برند شما ارزش خرید و فروش داره.

تحقیقات موردی، یک ماده ایده آل واسه اثبات اجتماعی هستن. اونا دلایل واقعی رو از کارایی محصول یا خدمات برند نشون میدن.
محتوای مقالات سفید عمیق تر از پستای وبلاگه، و نشون میده که بینش منحصر به فرد یک صنعت از روش تحقیق ساپورت می شه. اونا به تقویت یک برند به عنوان یک برند معتبر و صاحب نفوذ کمک می کنن. بازاریابان دیجیتال می تونن مقالات سفید خود رو در پستای آموزنده وبلاگ بذارن و از سرمایه گذاری ساده ارزش بیشتری به دست بیارن.
کتابای الکترونیک همه مزیت فوق و حتی بیشتر از اونو شامل می شن. اونا می تونن یه سری از پستای وبلاگ بازنویسی شده باشن که موضوعات باحال رو در یک جای جمع آوری می کنن. هم اینکه می تونن عمق و قدرت تحقیقات صنعتی مقاله های سفید رو داشته باشن و یا تجربه واقعی تحقیقات موردی رو هم در برگیرند. جذابیت کتابای الکترونیک در اینه که اونا واسه محتواهای منحصر به فرد و حتی خلاقانه به کار می رن. این جاست که بازاریابان می تونن از سبک، لحن و فرمت تموم پستای وبلاگ و خبرنامها فاصله بگیرن. البته تا وقتی که محتوا به صنعت در ارتباط باشه و ارزش لازم رو جفت و جور کنه.
وبلاگا ستون فقرات بازاریابی محتوا هستن
موارد فوق تنها بعضی از شکلای جور واجور جور واجور محتوا هستن که به شکل وبلاگ نیستن. موارد دیگری هم هست – اپلیکیشنا، پادکستا، بازیای آنلاین، وسایل رایگان، آزمونها و …. . آما یه روش هدف دار بازاریابی محتوا بدون وبلاگ موفق می شه؟

در حالی که وبلاگ تنها یکی از شکلای جور واجور محتواست،  اما هنوز واسه خیلی از بازاریابان هسته اصلی کار حساب می شه. وبلاگا جاییه که ما ترافیک اصلی و موثر رو جذب می کنیم، با مصرف کنندگان ارتباط برقرار می کنیم، و اجازه می دیم تا جهان بدونه که برند ما قدر ارزشمنده. هم اینکه وبلاگا جایی هستن که ما در مورد وبینارها و رویدادهای شخصی و اون چیزی که در ایمیل و بازاریابی رسانه های اجتماعی داریم، می نویسیم- رسانه های اجتماعی هم جاییه  که رسانه های تصویری خود رو کامل می کنیم، مقاله های الکترونیکی خود رو به نمایش می ذاریم و یا کتابای الکترونیکی رو واسه دانلود ارائه می دیم، و یا خصوصیات تحقیقات موردی خود رو برجسته می کنیم. به خاطر این وبلاگا ستون فقرات بازاریابی محتوا هستن.

اگه شما ستون فقرات نداشته باشین چه اتفاقی میفته؟ مشخصه، به زمین می افتین. حالا چه اتفاقی می افته اگه بازاریابی تون ستون فقرات نداشته باشه؟شما تجربه بازاریابی محتوا بدون وبلاگ داشتین؟

[تعداد: ۲    میانگین: ۴.۵/۵]

بازاریابی محتوا به چه نوع داده هایی نیاز داره؟

بازاریابی محتوا به چیزی بالاتر از داده های رفتاری نیاز داره
G.I.Joe  به همه میگه: دانستن، نصف نبرده، اما از نیم دیگر سخن نمی گه! داشتن اطلاعات رفتاری که خیلی راحت در دسترس هستن خیلی به درد بخور نمیشه اگه  بازاریابان به اون داده ها و یا دیگر نقاط مهم واسه رفت و امد، به درستی عکس العمل نشون ندن!

بازاریابان باید به یاد داشته باشن که افراد واقعی در داخل این داده ها قرار گرفتن.

بسیار رایجه که شرکتا پول رو واسه تهیه داده های رفتاری سرمایه گذاری کنن تا یاد بگیرن که بازار هدف اونا چیجوری عمل می کنه، اما فقط در اختیار داشتن این اطلاعات واسه موفقیت یه روش هدف دار بازاریابی محتوا کافی نیس! باخبر شدن از چگونگی و زمان رسیدن به زندگی واقعی مردم در پشت این داده ها و انجام این کار بدون از دست دادن علاقه اونا و یا  بدون هدایت اونا به نقطه ترکِ رابطه، چیزیه که کمک می کنه تا بازاریابان یه روش هدف دار رو واسه تکمیل موفقیت، اجرا کنه.

داده های رفتاری قدرت فوق العاده ای ندارن که یهویی بتونن مسابقه بازاریابی محتوا رو بدون هیچ اقدامی از طرف یک بازاریاب، تغییر! حرفه ایای بازاریابی باید کارشون رو با استفاده از داده ها در کنار استراتژیایی مثل تقسیم بندی ایمیل و بازاریابی کانال دوطرفه شروع کنن تا به دسترسی و رفت و امد لازم دست بیابند. LinkedIn در سال ۲۰۱۴ گزارش داد که، با در نظر گرفتن پاسخای بررسی، ارتباط مخاطبان، داستان سرایی جذاب و قانع کننده و همینطور توانایی شروع به اقدام کردن، چیزایی هستن که به ترتیب با جواب  ۵۸ درصد، ۵۷ درصد و ۵۴ درصد از جواب دهندگان بر بازاریابی محتوا اثر می ذارن. باخبر شدن از ربط داشتن محتوا فقطً مرحله اوله.

با در اختیار داشتن داده های رفتاری، بازاریابان باید اونا رو به رفت و امد با مصرف کنندگان در بازار هدف شون ترجمه و تفسیر کنن. مثلا اگه داده ها نشون میدن که خوانندگان یک وبلاگ بیش تر با پستایی ارتباط برقرار می کنن که در درجه اول چشمی هستن، صاحب وبلاگ می تونه این موضوع رو با ایجاد یک حساب کاربری اینستاگرم واسه وبلاگ برجسته تر کرده و به سرمایه تبدیل کنه. بعد می تونه به ترکیب کردن هشتگای هدف دار شروع کنه تا در برابر دید بودنش رو زیاد کنه. امتیاز دیگر استفاده از هشتگا اینه که اونا به یک نام تجاری صفات انسانی میدن و مصرف کنندگان احساس می کنن که در طول موج برابر با یک شرکت قابل اعتماد هستن.

مخاطب، وقتی که درگیر یک محتوا باشه، چی رو می بینه؟
صرفه نظر از اینا، داده ها اهمیت نمی دن که محتوا الهام بخشه،  جذابه، خوبه و یا اصلا بی ربطه. داده ها به تنهایی نمی تونن اینفوگرافیکای بیشتر از حد شلوغ و یا پستای وبلاگی فقط متنی با ظاهر نامناسب رو ذخیره کنن و پس از همون اول باعث رویگردانی مصرف کنندگان می شن. تجربه های تعاملی یک شرکت نیازای کامل بودن رو جفت و جور می کنن – یعنی  نیاز به ظاهر خوب، خوب به نظر رسیدن و ایجاد احساس خوب در مصرف کنندگان.

زمانش رسیده که شرکتا زمانی رو واسه سرمایه گذاری در محتوای با کیفیت اختصاص دهند. بدون طراحان گرافیک، نویسندگان و ویراستاران خونگی که استانداردهایشان با پیام نام تجاری هماهنگی داره، یک کار و کاسبی می تونه هزاران نفر از مترجمان آزاد با استعداد رو با به جریان انداختن تجارت آنلاین خود، استخدام کنه. محتوا باید هدف اصلی باشه، اما اگه هنوزم در نظر مصرف کنندگان بی ارزش باشه، نشونه دور شدن از هدف و از دست دادن اینه. سازندگان ماهر می دونن که چیجوری محتوای هدف دار و جذاب تولید کنن که مستقیما به هدف اشاره کنه.

بازاریابان باید محتوای خوب ارائه دهند تا به هدف برسن – تموم داده های موجود در جهان نمی تونن اونا رو از کیفیت پایین داده ها نجات بدن.

وقتی که یک مخاطب چیزی که رو که دوست داره می بینه، میخواد بدونه که چیجوری می تونه بیش تر از آن چیزی که میخواد رو از شرکتی که اون محصول رو بر یک مبنای منظم تولید می کنه، به دست بیاره. صاحبان کار و کاسبی باید از داده های رفتاری جمع آوری شده استفاده کنن و اونا رو  به یه روش هدف دار محتوای احیا شده جهت تبدیل شدن به عادت واسه مخاطبان، تفسیر و ترجمه کنه. داده ها به تنهایی چیزی رو یک شبه تغییر نمی ده، اما استفاده از آن به یه روش جدید مطمئنا می تونه این کار رو بکنه.

[تعداد: ۷    میانگین: ۵/۵]

بازاریابی محتوا درباره چیه ؟

بازاریابی محتوا
بازاریابان بسیاری زمانای قابل توجه خود رو روی محتوا تمرکز می کنن و شما نمی تونین اونا رو سرزنش کنین! درنظر بگیرین که کیفیت محتوا، چقدر در موفقیت کار و کاسبی و رسیدن به اهدافش مهمه.

طبق داده هایی که به وسیله Custom Content Council به دست اومده، ۶۱ درصد از مصرف کنندگان گفتن نسبت به شرکتی که محتوای سفارشی تولید می کنه احساس بهتری دارن و بیش تر دوست دارن از آن شرکت خرید کنه.

همونطور که میدونید، این روزها “محتوا” موضوع بحث و مطالعه بازاریابانه. در بلاگای بازاریابی، همه مکالمات بیش تر در مورد چگونگی ایجاد محتوای خاص و ساخت روش هدف دار محتواست. در حالیکه گزارشای تحقیقی بیش تر روی اجرای شکلای جور واجور محتوا تمرکز دارن.

، بازاریابی محتوا، واقعاً درباره خودِ محتوا نیس!

بعضی از بازاریابان روی هدف واقعی از محتوایی که تولید می کنن تمرکز دارن: اهدافی هست که اونا تلاش می کنن در کسب و کارشون و واسه مخاطبان شون به اون برسن. حتی انگار کسی روی تجربه کاربر، اجرا و بقیه عوامل روش هدف دار بازاریابی که مستقیماً روی افکار، احساسات و اقدامات مخاطب تاثیر داره تمرکز نمی کنه. البته ما در پدیده فکر مهتر، تلاش داریم محتوایی که واسه کاربران نیاز هست رو تولید کنیم بدین منظور، بارها عنوان کردیم که می تونین مسائل و موضوعات مربوط به کار و کاسبی تون رو با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین تا مطالب و نکاتی رو واسه شما آماده کنیم.

بازاریابی محتوا درباره رفتار مصرف کننده س!
بازاریابی محتوا، کلاً درباره نگهداشتن یا تغییر رفتار مصرف کننده س! هر جز از پروسه بازاریابی، شامل خودِ محتوا، باید از روش اهداف زیر بدست آید:

وفاداری و حفظ مشتری
کشف درخواستای مخفی
شما به این اهداف از روش تنها یک قطعه محتوا دست پیدا نمیکنید. حتی مهم نیس که این قطعه چقدر باحال باشه! همه محتوا باید به اهداف کار و کاسبی شما وصل باشن و به شکل استراتژیکی واسه بازاریابی محتوا پیشرفت پیدا کنن.

به گفته David Zbar معاون ارشد رئیس، ” اهمیت بازاریابی محتوا واسه کار و کاسبی، در حال افزایشه. اگه بتونین رفتار کسی رو تغییر بدین و با نیازای اونا مقابله کنین، شانس بزرگی واسه گرفتن وفاداری و کسب و کارشون دارین.”

شایدً می گین که: بازاریابی محتوا، قراره طبق اولویت بندی نیازای مخاطبان باشه. اما در واقعیت باید بدونین که، مواجه شدن با نیازای مخاطبان شما، همون چگونگی رسیدن به اهداف کار و کاسبی تون رو تعیین می کنه.

برندها می تونن با ایجاد و ارائه محتوایی که حرف از نیازای ویژه مخاطبان می زنه روی رفتار مصرف کننده تاثیر بذارن. یعنی اونا رو قانع میسازن که محصول و خدمات اونا راه حل درسته. این کارا با انجام اقدامات زیر بدست میاد:

ایجاد رابطه عاطفی
کشف احساسات
اعتماد سازی
ارائه تجربه مثبت واسه مشتری
البته “محتوا” هسته اصلی این چرخه س اما به تنهایی کافی نیس و باید این عوامل رو جدی گرفت.

یه روش هدف دار کامل داشته باشین
یه روش هدف دار کامل همه فاکتورهای بزرگی رو که روی رفتار مخاطب اثر میذاره رو شامل می شه:

بررسی مخاطبان و رقبا
محتوایی که از روش رفت و امد با مخاطب و اهداف ایجاد شده
در برابر عموم گذاشتن استراتژیایی که مباحثه و نتیجه رو زیاد می کنه
برنامه ریزی کانالای پخش
بررسی اجرا و بررسی تاثیرات
دوبارهً، محتوا در بخش مرکزی این عوامل قرار داره اما تمرکز بازاریاب، در هر کدوم از این موارد روی موفقیت اون تاثیر میذاره.

مطلب در ارتباط :

اشتباهات تولید محتوا که باید دوری کنین

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

بازاریابی محتوا وقتی که محدودیت زمان و منابع دارین

بازاریابی محتوا وقتی که محدودیت زمان و منابع دارین
همه از اهمیت بازاریابی محتوا آگاهیم و میدونیم که یک محتوای خوب و ارائه مناسب نقش بسیاری در موفقیت کار و کاسبی داره. اما بعضی وقتا شما ارزش محتوا رو میدونید ولی محدودیت زمان، منابع، سرمایه و متخصص، اندازه موثر بودن این روند رو کاهش داده و یا نابود می کنه.

حالا خوبیش اینه بازاریابی محتوا کاریه که هرکسی می تونه وظیفه انجام اونو به عهده بگیره. فقط به ایجاد روش هدف دار نیاز دارین که واسه شرایط فعلی شما مناسب بوده و نتیجه بده. اگه به بازاریابی محتوا علاقه دارین اما محدودیت زمان و منابع مانع شما می شه نکاتی رو که در این پست ویژه شما گذاشتیم رو از دست ندین.

۱- بجای ایجاد محتوا، بر جمع آوری مطلب تمرکز کنین
جمع آوری محتوا چیزیه که شایدً الان هم واسه محتوای سایت خود استفاده می کنین. اگه محتوایی رو از منابع دیگری مثل فیسبوک و توییتر واسه مقاله هاتون منتشر می کنین یعنی جمع آوری کردین. از طرفی هم قرار نیس با تکرار این کار خیلی راحت عنوان “بازاریابی محتوا” رو واسه خود انتخاب کنین. شما باید صدای خود رو که نمادی از نظر، باور و باور شما و کسب و کارتونه وارد محتوای خود کنین. باید داخل محتوای جمع آوری شده خود، جایگاهی رو واسه خودتون قائل شید و اون، باید همون چیزی باشه که به محتوا ارزش میده. وقتی محتوایی رو جمع آوری می کنین خیلی با اهمیته که اعتبار درستی رو به منابعی که استفاده کردین بدین. در آخر، هیچوقت هیچ محتوایی رو بدون دریافت فیدبک و بازخورد از طرف خوانندگان و طرفداران آزاد نکنین. هدف اصلی از محتوا رو به خاطر بسپارین که ایجاد رفت و امد با مصرف کنندگانه.

پیشنهاد ما :

استفاده از محتوای بقیه چیجوری ممکنه؟

۲- بعضی محتوای نوشتاری رو از منابع خارجی تهیه کنین
منظور از منابع خارجی در این هدینگ، همکاری با افراد بیرون از سازمانه. چون یکی از چالشای بزرگی که صاحبان کار و کاسبی در مبحث بازاریابی محتوا با اون مواجه می شن در کمبود منابع انسانیه تا استعداد و زمان کافی واسه تولید محتوای اوریجینال و اصلی رو که توانایی ویروسی (اشتراک گذاشته شدن) دارن داشته باشن. اگه منابع محدودی دارین، استخدام افراد تموم وقت مختص نظارت بر ایجاد محتوا هم شدنی نیس! اون چیزی که در این شرایط ممکن و منطقی به نظر میاد استفاده از خدمات نوشتاریه که بعضی شرکتا و حتی افراد آزاد ارائه میدن. شما می تونین به شکل ماهانه و یا هفتگی با اونا واسه نوشتن پستا و مقالات همکاری کنین. در بسیاری موارد، کارشناسان و نویسندگان محتوا می تونن در تولید اینفوگرافیکا هم شما رو کمک دهند.

۳- استفاده از وسیله گوگل واسه دقیق شدن روی بهینه سازی
اگه نیروی انسانی و منابع کافی واسه تولید محتوای قوی ندارین، باید توجه کنین تا محتوایی که تولید می کنین تا حدممکن بهینه شده باشه. وقتی صحبت از بهینه سازی محتوا به میان بیاد می بینیم که گوگل قوانین زیادی رو واسه صنایع در این مورد ایجاد کرده. حالا خوبیش اینه، گوگل راهنماییایی رو هم درباره بهینه سازی موتورهای جستجو قرار داده. این راهنماییا رو در همین سایت حاضر “پدیده فکر مهتر” هم قرار دادیم که می تونین بخونین. خصوصاً بخشی از این مقالات رو که درباره بهینه سازی محتواست از دست ندین. پس از مطالعه و اجرا این قوانین در محتوای خود، به اندازه جستجو شدن اونا کمک می کنین که پس رونق سایت و به همراه اون رونق کار و کاسبی تون رو منجر می شه.

پیشنهاد ما :

موتورهای جستجو و نقش اونا در بازاریابی کار و کاسبی

۴- گسترش محتوای خود رو ساده و موثر کنین
منظور از این عنوان: تقریباً هر مقاله ای که درباره بازاریابی محتوا نوشته شده تاکید می کنه که “حتماً داشتن سایت و یا حضور در صفحه اصلی فیسبوک به معنی موفق بودن این کمپین بازاریابی محتوا نیس!”. درست بودن این جمله، هم معنیش این نیس که باید محتوای اوریجینال رو ایجاد کرده و بعد در هر فضایی به پست کردن اون بپردازیم! نه. اگه محدودیت زمان و منابع شما رو آزار میده بهترین کار اینه که به گسترش دادن محتوای خود در مناطقی بدین که مخاطبان هدف شما در اون جاها حضور دارن. مثلا؛ اگه جمعیت هدف شما بانوان بالای ۴۰ ساله که علایق خلاقانه دارن شایدً فیسبوک، پین ترست و وردپرس جاهاییه که می تونین به گسترش محتوای خود بدین. و شک نداشته باشینً اگه بدون در نظر گرفتن این که مخاطبان اصلی بیش تر از چه پلت فرمایی استفاده می کنن به تولید و گسترش بدین زمان کم خود رو هم هدر دادین. اگه تا الان با این روند جلو رفته اید، لطفاً دوبارهً درباره پلت فرمایی که در اونا فعالیت می کنین تجدیدنظر کنین.

۵- محتوای جور واجور بسازین
اگه قادر نیستین محتوای اوریجینال و زیادی رو بوجود بیارین دست کم از اینکه محتوایی تا حد ممکن جور واجور و پویا ساختین مطمئن شین. همونطور که در قبل ذکر شد می تونین از اینفوگرافیک، تصاویر و فایلای گیف هم استفاده کنین. همینطور ویدیوهای مربوط به سایت تون رو هم بکار ببرین. در مورد بازاریابی ویدیو، چگونگی استفاده از آن و مطالب در ارتباط هم مقالاتی رو در سایت حاضر گذاشته ایم که می تونین بهره ببرین. اگه در ساخت و تولید ویدیوها هم سررشته ندارین نگران نباشین. با کمی تمرین می تونین با همین گوشی موبایل هوشمند خود به تولید ویدیوهای موثر دست به کار شین.

پیشنهاد ما :

۱۱ روش استفاده از ویدیو در بازاریابی محتوا

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

بازاریابی محتوا و نکاتی درباره اون

بازاریابی محتوا
ایجاد محتوا از حولوحوش جور واجور تلاش و مجاهدت رقابت برانگیزی رو ایجاد کرده. با دودلی و دودلی در استفاده از بسیاری تکنیکا، فرمتا و کانالای موجود در تلاشای محتوایی شما، خیلی راحت میشه اونو از کار انداخت. از طرف دیگر، حتی اگه شما دقیقا بدونین که باید چه نوع محتوایی رو بسازین بازم می تونه واسه جدا کردن برند شما مشکل به نظر بیاد. شاید یکی از راه هایی که واسه پیش رفت شما در بازاریابی محتوای کار و کاسبی تون کمک می کنه نگاه کردن به موارد قبلی باشه. یعنی برگردین به قبل و هر چیزی که رو که به وسیله بقیه انجام شده نگاه کنین؛ بخونین؛ درک کنین و درس بگیرین. بعد برنامه بازاریابی محتوای خود رو تنظیم کنین. ما هم در این پست، بعضی از درسایی رو که از بقیه وب سایتا بدست اومد واسه شما عزیزان علاقه مند و بازاریابان محتوا گذاشته ایم. امیدواریم به درد بخور واقع شه.

واسه درگیری عمیق تر مخاطبان از تصاویر استفاده کنین
پلت فرمای چشمی مثل Pinterest ، اسنپ چت و اینستاگرام این روزا بسیار محبوب تر از دوره های گذشته ان.
فرصتای زیادی رو واسه برندها ایجاد می کنن تا داستانای قانع کننده خودشون رو گفته و ارتباطات قدرتمندی رو طبق علایق مشترک بسازن.

American Express در خیلی از پستای خود در سطح فیسبوک، از ویدیو و عکس استفاده می کنه. همینطور راه های جدیدی رو هم واسه افزایش قدرت نفوذ خود در محتوای چشمی در سطح فیسبوک پیدا کرده. شمام می تونین با دقت و ریزبینی در پلت فرمای جور واجور راه های جدیدی رو جهت به نمایش گذاشتن خدمات خود بکار گیرید.

با مخاطبان از روش همدردی ارتباط برقرار کنین
ساپورت کردن از مسائل مهم از روش تلاشای محتوایی تون به برند شما جنبه انسانی داده و می تونه تعهد اونو روی مسائلی که به مخاطبان اهمیت میدن نشون بده. در یک فستیوال فیلم بازاریابی چشمی فیلمایی که تحریک کننده احساسات مردم بود و بر مسائل محیطی و غذایی افراد تمرکز کرده بود به نمایش گذاشته شد.

به مخاطبان خود راهی رو واسه به اشتراک گذاشتن علاقه هاشو بسازین
قدرت دادن به طرفداران و فالوورهای شما واسه اینکه شخصیت مربوط به برند شما رو نشون بدن یک راه برد- برد هست و شما رو به درک بهتری از علایق و نیازای اونا هدایت می کنه. اونا هم یک پلت فرم قوی و مناسب رو واسه بروز خلاقیتای شون پیدا میکنن.

GoPro بخشی از روش هدف دار بازاریابی محتوای خود رو تبلیغ خود کاربران می دونه. جمع آوری ویدئوهایی که به وسیله خود کاربران تهیه و ساخته شده و به اشتراک گذاری اونا در یوتیوب باعث می شه تا اونا با دیدن آثار خودشون به وجد اومده و استقبال کنن.

برخلاف انتظارات ظاهر شید
بعضی از قدرتمندترین کمپینای محتوایی، برندهایی هستن که وقتی همه به انتظار چیزی مشخص نشسته ان، به طور کاملً خلاف اون ظاهر می شن.

واسه اینکه مخاطبان رو در تسلط خود بذارین از صحبت کردن درباره خدمات

با دیدن این علائم صندلی مصاحبه شغلی رو ترک کنین !!

به یاد داشته باشین مصاحبه شغلی یک راه دو طرفه س
علائم اخطار که نشون میدن  شرکتی که شما با اون مصاحبه شغلی می کنین، مناسب نیس. !!

بعضی وقتا به کار جدید نیاز دارین که بیشتر هم به این دلایل اتفاق میفته : کار الان شما بسیار سخت و طاقت فرساست، الان بیکار هستین، به پول بیشتری نیاز دارین و یا همسر شما کار جدیدی داره که نیاز به جابجایی موقعیته.
این یک تغییر یهویی و از روی توهم نیس ( با اینکه آدمایی هم هستن که شغل خود رو بخاطر علاقه داشتن به تغییر، عوض می کنن!)

وقتی که به کار جدید نیاز دارین، فکر کردن به اینکه تنها هدف شما در پیدا کردن کار پیدا کردن شرکتیه که کاری رو به شما پیشنهاد بده، چیزی تحریک کننده و گول زننده هستش. فراموش میکنین که می خواید با این افراد کارایی رو به مدت بیشتر از ۴۰ ساعت در هفته انجام بدین.
این زمان بیشتر از آن چیزیه که با همسر خود می گذرونین، فردی که مقدار خیلی از زمان انتخابی خود رو با ایشون می گذرونین!

بعضی از شرکتا بد هستن. شما از این آگاهید چون شاید واسه یک یا دو بار در طول زندگی خود با اونا همکاری کردین. بعضی از شرکتا عموما افسانه ای و شگفت آور هستن، اما استخدام مدیر یک کابوس میکرو مدیریتیه. بعضی از شرکتا هم مشکلات بزرگی دارن که اونا رو در روند مصاحبه از شما مخفی می دارن – چون می دونن که اگه فردی حقیقت رو بدونه طبق عقل سلیم خود اون موقعیت و وضعیت رو نخواد قبول کرد.

اما چیجوری میشه فهمید که این شرکتا چه ویژگیایی دارن؟ واقعا روش دقیق و کاملی واسه این کار وجود نداره، اما علائم اخطار دهنده ای هستن که می تونن به شما در یک انتخاب خوب کمک کنن. به یاد داشته باشین که بخشی از مصاحبه شغلی اینه که بدونین ، می خواین در اونجا کار کنین؟!

با این نشونه ها همراه باشین:

تغییر مرموز و عجیب توضیح شغلی
الان، من مشکلی با کارایی که مسئولیتای بی نظم و تصادفی زیادی دارن، ندارم. بی نظمی رو دوست دارم. اما، نمی خوام واسه کاری با یک موضوع خاص استخدام شوم، در مصاحبه شغلی شرکت می کنم و با اونا درباره مجموعه ای به طور کامل متفاوت از مسئولیتا صحبت می کنم و وقتی که واسه کار میرم می فهمم که این کار هم مثل شغل قبلی من واقعی نبوده!

بیشتر مدیران به طور کامل نمی دونن که از اجرا نیروی جدید چه هدفی دارن – چون پیدا کردن دلیل و هدف به فردی بستگی داره که استخدام می کنن. اما باید بتواتند درزمان مصاحبه شغلی این هدف رو به شما بگن. اگه اونا نمی دونن که فرد در این موقعیت شغلی چه کاری باید بکنه، اونجا رو ترک کنین تا اینکه هدف از این کار رو بفهمن.

استخدامای جدید پشت سر هم و زیاد
اگه این کار به سرعت در حال گسترش باشه یک علامت اخطار نیس. اما مشکلات مربوط به خود رو داره – توضیح شغل بیشتر معلوم نیس (مطالب فوق)، و آموزش خیلی زیادی وجود نداره. اما به اون معنا نیس که این شرکت و یا رئیس بده. بلکه این تنها بخشی از رشد و پیشرفته.
اما اگه شرکت در حال رشد نباشه و دائم استخدام داشته باشه، چه مفهومی داره؟ این به اون معناست که آدما دائم در حال ترک شغل خود هستن. به چه دلیل ؟ اخراج شدن؟ (این بدین معنا نیس که موقعیتی که شما می خواین در اون فعالیت داشته باشین نامطلوبه بلکه شرکت در استخدام و مدیریت، کارکرد نامطلوبی داره) اونا داوطلبانه کار خود رو ترک می کنن؟ این علامت بزرگ و قابل توجهیه که اونا در رفتار و رابطه با کارمندان خود کارکرد ضعیفی دارن. شرکتای بزرگ هم تغییراتی در خود دارن اما نه در حجمای کلان.

اونا به سوالات شما جواب نمی دن
شما میدونید اونا در یک مصاحبه شغلی همیشه چه می پرسن” سئوال دیگری دارین؟” البته. مهم ترین سئوال واسه پرسیدن اینه “ می تونین به من بگید دلیل وجود این کار و موقعیت چیه؟” اینجا هدف فهمیدن جدید و قدیمی بودن موقعیته و اینکه چه اتفاقی واسه فرد قبلی اتفاق افتاده؟سئوال مهم دیگر می تونه این باشه: ” بزرگترین مشکل شرکت و یا بخش چیه و این موقعیت شغلی چه تناسبی با اون داره؟” مدیرانی که نمی خوان در مورد مشکلات سخن بگن چیزی رو مخفی نگه میدارند. یکی از بهترین پاسخایی که تا کنون واسه این سئوال گرفتم اینه: “رئیس من فردی بسیار عجیب و ناشناس. من تموم تلاش ام رو واسه محافظت از شما انجام می دم اما تضمین نمی دم که بر سر شما داد و فریاد نزنه” به هرحال من اون کار رو در اختیار گرفتم. از اول می دونستم که با چه چیز مواجه می شم.

بررسی سایت Glassdoor از این شرکتا غلطه
شما نمی خواین واسه شرکتی کار کنین که در سایت Glassdoor عموما نظرات بسیار بدی داشته – مگه اینکه اونا مستقیما شما رو از اونا آگاه کنن و برنامه مشخص و شفاف خود رو واسه برطرف کردن اون مشکلات به شما رائه دهند. اما، از طرفی شما نمی خواین واسه شرکتی کار کنین که با نظراتی پوشش داده می شن که گویی مدینه فاضلهه. هیچ اتوپیایی وجود نداره، اما شرکتای زیادی هستن از کارمندانشان میخوان تا نظر و دیدگاه مثبتی از شرکت رو بنویسن. با اینکه سایت Glassdoor تلاش می کنه تا ازین موارد پیشگیری کنه، اما این کار تقریبا غیر ممکنه. اگه ساختگی و جعلی به نظر می رسن، حواستون رو جمع کنین. ممکنه که واقعا ساختگی باشن.

شما رفتار بدی رو در مصاحبه شغلی مشاهده می کنین
شرکتا باید به هنگام مصاحبه بهترین رفتار رو از خود نشون بدن، پس اگه شما چیزای بد و ناجوری رو دیدید از اونجا دور شید! وقتی که مدیر استخدام پیشه شما بر سر کسی فریاد می زنه ، این آینده شماس که در مقابل چشمون شما قرار گرفته. وقتی که همکارتون کاربرگهای شما رو گم می کنه و اونو به شما باز نمی گردونه نشونه اینه که بخش منابع انسانی وضعیت پریشونی داره! (بسته به نقش شما، این موضوع ممکنه مهم و یا بی اهمیت باشه ، درباره اون فکر کنین!) اگه شما هزینه های سفر رو تعیین می کنین و به نظر نمی رسه که بتونن چکی رو به شما بدن، بیان کننده اینه که دچار مشکلات داخلی شدن. فقط توجه خود رو متمرکز کنین و بفهمین که هر نقصی که شما کشف می کنین می تونه ۱۰ برابر شه.
هیچ کدوم از این موارد معنیش این نیس که شما باید یک شرکت کامل و بی عیب پیدا کنین. درست همونجوری که کارمند تموم عیار وجود نداره، شرکت تموم عیار هم وجود نداره. اما از جست و جو دست ورندارید و از شرکتی که علائم اخطار رو در مقابل چشمون شما قرار داده، صرفه نظر کنین.

مطالب در ارتباط :

نشونه های ساده که در انتخاب شغل به شما کمک می کنه[اینفوگرافی]

[تعداد: ۲    میانگین: ۳/۵]

با شکلات Milka عاشق شید

باید اعتراف کنیم که بخاطر نگرانیای زیادی که داریم بیان عشق و علاقه به عزیزانمون رو فراموش … که نه. فرصت ابرازش رو نداریم!

یک شرکت سوئیسی تولید شکلات هم در این مورد با ما هم باور س و آژانس تبلیغاتی saatchi&saatchi اوکراین واسه این موضوع یک راه حل خوب ارائه میده. این برند بخشی از فضای تبلیغاتی خود رو به عنوان جایی واسه فرستادن پیام اختصاص داد.

خیلی از مردم در ۲۵ شهر اوکراین بعد از تماشای این آگهی واسه فرستادن این پیامای پر از عشق اقدام کردن. این تبلیغ، روی بیلبوردها و اینترنت، حتی روی کانالای تلویزیونی هم به عنوان آگهی بازرگانی منتشر شد.

البته به باور بعضی افراد این طرح هم می تونست بهتر از این اجرا شه! بعضی از اشکالاتی که کارشناسان بر این آگهی وارد کردن در مورد گفتار سریع راوی بود. سرعت صحبت کردن راوی خصوصاً واسه افراد ناآشنا با زبون ممکن بود کمی آزاردهنده باشه. یا مورد دیگر در مورد ترجمهای نامناسب بعضی واژه ها و اسامی در تبلیغ بود. این موضوع شاید بسیار جزئی باشه اما وقتی که تبلیغ شما قراره در اندازه جهانی منتشر شه شما باید کمترین و بی ارزش ترین موارد رو هم در نظر بگیرین چون که بینندها/خوانندها ممکنه شما رو به عنوان یک فرد غیرحرفه ای بشناسن!

با همه اینا؛ همه قبول دارن که این تبلیغ ایده بسیار جالبی داره. چون که ارتباط بسیار نزدیک بین بیان عشق و شکلات رو دوبارهً در خاطرها زنده می کنه. هم اینکه، بیان عشق یک کار انسانیه. و وقتی یک شرکت شما رو به این حرکت انسانی دعوت می کنه مطمئن باشین که چهره شرکت هم تو ذهن شما انسانی تر می شه.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

با ضربه زدن بر Apple Watch خود، پیتزای محبوبتون رو سفارش بدین

نرم افزار سفارش آسون “one-tap” واسه ساعت هوشمند Apple میتونه نزدیک ترین شعبه رستوران به محل زندگی فرد رو مشخص کنه. دومینو پیش از این گفته بود که به دنبال کشف یک راه نوین واسه پیشرفت کانالای فروش خود می شه.

این فست فود خود رو واسه شلوغ ترین روز سال، (شروع سال نو میلادی) آماده می کرد که فروشش تقریباً به ۲٫۳ میلیون تکه پیتزا(کش لقمه)(کش لقمه) می رسین.

یکی بودن بین سفارش آسون جدید با Apple Watch، یعنی طرفداران پیتزا(کش لقمه)(کش لقمه) دومینو دیگر واسه ثبت سفارش پیتزا(کش لقمه)(کش لقمه) احتیاجی به بیرون رفتن از محل زندگی خود ندارن.

دومینو باور داره که آسون تر شدن روند ثبت سفارش پیتزا(کش لقمه)(کش لقمه) باعث افزایش اندازه فروش می شه. به خاطر همین همیشه راه های جدیدی رو در این راه موردبررسی قرار میده.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

با مشاوره و برنامه ریزی از کوتاه ترین راه حرکت کنیم !

مشاوره و برنامه ریزی
راه رسیدن به موفقیت در هر حرفه ای، چگونگی تبلیغات و ایجاد رابطه مؤثر با مشتریان و خواهندگان اون حرفهه. بدون دودلی حضور در بازارهای رقابتی با شناخت رقبا و مشتریان، مشاوره و برنامه ریزی درست واسه حفظ و پیشرفت اون ممکن و ممکن هستش. 

◂ ترسیم روش هدف دار کارکرد در بازار ، ◂ بالانس بودجه تبلیغاتی متناسب با نیاز کار و کاسبی شما با استفاده از خدمات ★ تحقیقات بازار و ★ مشاور و برنامه ریزی کار و کاسبی پدیده فکر مهتر ممکن می شه .

ارتباط سریع با ما

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

با مشتری ناراضی چه می کنین؟

آخرش هر شغل و شرکت و کارخانه ای ممکنه مرتکب اشتباه شه! اما سؤال اینجاست که ما باید این اشتباهات رو به باد فراموشی بسپاریم یا نه، همیشه به محض شنیدن نام اون، نارضایتی خود رو بروز دهیم؟‍‍!

یک نفر از کسائی که جواب نه به این سؤال میدن بر یادآوری اشتباهات این شرکت اصرار میکنه. اون اعتراض و نارضایتی خود رو از روش نوشته ای روی ون خود نشون داد. این شخص از خودروی خود واسه یاوه سرایی ضد تبلیغاتی و تشویق مردم واسه نخریدن خودروی فولکس واگن استفاده کرده.

اون روی اتومبیل خود این متن رو نوشت: در فکر خرید یک فولکس واگن جدید هستین؟ انجام این کار رو اصلاً به شما پیشنهاد نمیکنم!

در ادامه این نوشته روی بدنه اتومبیل، یه سری مشکلات خودورهای ون فولکس واگن هم قید شده. مثل این مشکلات نیاز به عوض کردن موتور پس از طی ۱۰۰ کیلومتر راه و اتهام به شرکت فولکس واگن درباره باخبر شدن از مشکل خودرو و نبود آگاهی دادن به مردمه.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

با مهارت در اینت