دانلود پایان نامه

درباره فاصله های زمانی واسه بهره وری بهتر سخن می گیم، بین ساعتای کاری استراحتای کوتاهی به جسم خود بدین و چند قدم به پیاده روی بدین این کار واسه سلامتی ذهنی و جسمی به درد بخور هستش. بیشتر مشکلات کار و کاسبی از نبود تحکم بر کارا بوجود میاد خستگی باعث اینجور رویدادی هستش با داشتن چند لحظه استراحت به کار خود روح تازه ای واقعیش کنین، بهره وری بیشتر و کاهش مشغله کاری دو بخش مهم واسه رسیدن به موفقیت هستن اونا رو جدی بگیرین.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

بهره وری شخصی رو با ۵ روش ساده زیاد کنین!

آسونترین راه واسه افزایش درآمد ، افزایش بهره وری کنونیه. این چگونگی اجراست  که باعث موفقیت می شه. در این مقاله روشای برتر رو واسه افزایش بهره وری شخصی به شما معرفی می کنیم.

بیشتر مردم ۲۴ ساعت روز رو  صرف کار کردن، لذت بردن، خوردن، خوابیدن، فکر کردن، صحبت کردن و عمل کردن به تفکراتشون می گذارنند. پس، واسه اینکه کار بیشتری انجام شه و موفقیت بیشتری حاصل شه، یا می تونین بیشتر کار کنین و کمتر لذت ببرین یا کار رو دقیق تر و هوشمندانه تر انجام بدین و موفقیتای برابری (و شاید هم بیشتری) رو بدون هیچ گونه آسیب ای بر کیفیت زندگی وارد شه. شک نداشته باشین  شما دومی رو ترجیح می دین، و واسه همینه که افزایش بهره وری شخصی یک بخش دانشی لازم واسه آدمای هشیار و دقیقه.

 پنج روش ساده رابرای افزایش بهره وری شخصی
اولویت بندی
شما وظایفی دارین که شما رو به طرف اهداف تون هدایت می کن. به خاطر این فقط وظایفی رو انجام می دین که فقط به سیاهها و لیستای کاری شما اضافه شده. کلید بهبود بهره وری شخصی اینه که به وظایف متمرکز بر هدف”بله” ، و به موارد دیگر “نه” و “شاید” بگه. این کار پایه اولویت بندیه. اگه شما هر گونه پیشنهاد دیگری رو که در مورد بهره وری به شما داده شده ندیده بگیرین و فقط یکی از اونا رو حفظ کنین، یعنی کارتون متمرکزه.

اولویت بندی یعنی همه چیز طبق یک راه هدف دار کار می کنن، و شما از چیزی که واسه رسیدن به اون نیاز دارین به طور کامل آگاه هستد. هر چیزی رو که در اون راه نباشه، میشه بعدا انجام داد. اگه در مورد اهمیت و اولویت یک کار دچار سردرگمی شید از خودتون بپرسید که به چه دلیل روی اون تمرکز می کنین و اگه جواب با اهداف شما تناسبی نداشته باشه ، اونو به انتهای فهرست اولویتای خود انتال بدین.

اجرا روشای اثبات شده بهبود بهره وری
در ادامه بعضی از چارچوبا و روشای شناخته شده بهبود بهره وری رو می بینیم:

ماتریس آیزنهاور

۳۴ امین رئیس جمهور آمریکا، دوایت دی. آیزنهاور، این ماتریس رو پیشرفت داد تا اندازه تلاش خود رو واسه تصمیم گیری در مورد اون چیزی که انجام میده و زمان انجام اون، کم کنه. یک ماتریس چهارتایی درست کنین. بعد “ضرورت” رو در محور X و “اهمیت” رو در محور Yقرار بدین.   وظایف خود رو در بخشا بنویسین و بعد اونا رو از ۱تا ۴ در خلاف جهت عقربهای ساعت شماره گذاری کنین. وظایف خود رو با این ترتیب انجام بدین. یعنی کار رو با اونایی که لازم و مهم هستن شروع کنین و با اونایی که ضرورت کمتری دارن، پایان بدین.

قانون ۸۰/۲۰

این قاون یک اصل قدیمیه: انجام ۲۰ درصد از مهم ترین وظایف ، ۸۰ درصد از نگرانیای بهره وری شما رو به خود اختصاص میده. پس اگه این ۲۰ درصد رو درست انجام بدین به بهره وری ۸۰ درصدی می رسین.

روش آیوی لی

قبل اینکه روز کاری خود رو به پایان برسونین، پنج دقیقه رو واسه آماده سازی فهرست اولویت بندی شش وظیفه ای که واسه روز بعد نیاز دارین صرف کنین. بعد، در روز بعد، اونا رو یک به یک انجام بدین، تنها بعد از تموم شدن کار فعلی، به کار بعدی بدین.

این سه روش با گذشت زمان کارایی شون اثبات شده. مدیران اجرایی، کارشناسان خدمات، رؤسای جمهور و کارآفرینان و بقیه به این روش ها تکیه می کنن و به اون ادامه میدن. دلایل زیادی هست که می تونین یکی از روش ها رو ندیده بگیرین و موردی رو که کارایی بهتری واسه شما داره انتخاب کنین.

داشتن یک خواب شبونه خوب
خواب کمک می کنه تا مغز با ظرفیت کامل خود کار کنه. آدمایی که خواب کافی دارن بیشتر بهره وری شخصی بیشتری دارن. وقتی که در خواب هستین، مغز شما از کار اون روز رو آزاد می کنه و واسه چیزی که در آینده هست آماده می شه. در طول خواب مسیرهای جدیدی واسه ذخیره اطلاعات جدید درست می شن.

این که شما در حال یادگیری کدنویسی باشین، یا مهارتای گلف خودتون رو بهتر کنین، و یا یک پازل پیچیده رو حل کنین و یا یک طرح کار و کاسبی بسیار مهم رو که همه چیز سرمایه گذارانه آماده کنین، خواب کمک می کنه که مغز شما یادگیری رو بهبود بخشه، توجه و دقت شما رو زیاد کنه، و تصمیم گیری سریع و عینی رو ممکن سازه .

تشک خواب شما نقش مهمی در خواب شما اجرا می کنه. طبق الگوهای خواب و بودجه خود، باید تشکی مناسب رو انتخاب کنین. می تونین تشخیص بدین که خواب فوق العاده خوبی دارین و یا کم خواب هستین و تصمیم بگیرین که واقعا چه مقدار خواب نیاز دارین تا بعدا به انجام وظایف عادی خود بدین. محرومیت از خواب باعث تغییر فعالیت مغز در خیلی از مناطق می شه. و تاثیر  منفی بر تصمیم گیری، حل مسئله و رفتارای احساسی شما داره. اگه واسه خوابیدن تقلا می کنین، این مسئله حتی می تونه شما رو  تبدیل به یک قربونی مشکلات شدید طولانی کنه. به خاطر این، خواب شبونه خوبی داشته باشین تا بتونین سازنده بمونین.

از زمان سفر استفاده کنین
اگه پیش از این از  وقت سفر خود هوشمندانه استفاده نکردین، چند پیشنهاد واسه شما داریم:

قبل از سفر، پادکستا و محتوای ویدیوی آموزشی خود رو آماده کنین.
یک اتصال خوب اینترنت همراه، یک جفت هدفون بلوتوث و یک خواننده الکترونیکی دریافت کنین داشته باشین. خواننده متن الکترونیکی یک وسیله مناسب واسه مسافرت سازنده س.
هنگام سفر تماسا و ایمیلا رو دقیق چک کنین.
یک خواننده کتاب الکترونیکی می تونه به درد بخور باشه. وقتی که باتری لپ تاپ تخلیه می شه، از این روش می تونین خواهید به بعضی مطالب خوب آماده دسترسی داشته باشین.
واسه خیلی از مردم، کار کردن در یک قطار یا کابین مثل کار در یک کافی شاپه. سر و صدا به اونا کمک می کنه تا بیشتر روی وظیفه خودشون تمرکز کنن.

واسه مطالعه بیشتر:

ترک عادت بد واسه تغییرات فردی و افزایش بهره وری

دانستن امتیازات بهره وری شخصی
اینجا به بعضی از امتیازات بهره وری شخصی موثر اشاه می کنیم:

استفاده از قانون دو دقیقه ای؛ از فواصل زمانی کوتاه مدت واسه تکمیل کارای بی اهمیت و اونایی که سریع انجام می شن، استفاده کنین.
تعیین سررسید؛ حتی واسه پروژه های پایان باز. چون که استرسی که بوجود میاره واقعا خوبه.
دوری از چند وظیفه ای؛ روانشناسان می گن که این کار می تونه بهره وری شخصی شما رو کم کنه.
تعیین یه زمان خاص واسه جواب دادن به ایمیلا؛ اجازه ندین که ایمیلا روز کاری شما رو هدایت کنن. اعلانا رو خاموش کنین!
حال می تونین کارتون رو با استفاده از پیشنهادا، ترفندها، روش ها، چارچوبا و امتیازات موجود در این راهنمای کوتاه شروع کنین. ببینین چی کارکرد بهتری واسه شما داره، و بعد برنامه افزایش بهره وری شخصی خود رو بسازین.

[تعداد: ۲    میانگین: ۲.۵/۵]

بهره وری کارکنان رو چیجوری با استفاده از کلمات بالا ببریم؟

بهره وری کارکنان
هیچ کسی در دنیا وجود نداره که همه چیز رو درباره همه چیز بدونه. اما نبود دانستن چیزی به معنی استفاده شما مثل “بلد نیستم” نیس! درسته که ما به کسی نمی گیم ادعای دانستنِ همه چیز رو داشته باشین.

تصور کنین در یک جلسه حضور دارین و مخاطبی سوالی رو مطرح می کنه جواب شما چیه؟ می خواین بگید “بلد نیستم” ؟ ممکنه فکر کنین با دادن اینجور پاسخی به مخاطب همه فکر می کنن شما فردی متواضع هستین اما اگه از زاویه دیگری به این موضوع نگاه کنین می بینین که شما مقابل همه جهل خود رو اعلام کردین، اول فردی رو کنجکاو کردین از شما سوالی بپرسد، اما در آخر امکان هر نوع ارتباط واسه فعالیت بهتر رو قطع کردین، پس این کار شما جنبه منفی رو نسبت به یک ارتباط موفق داره. در محیط کاری هیچکی از شما توقع نداره همه چیز رو بلد باشین اما لزومی نداره اعلام کنین من X کار رو بلد نیستم. در این مقاله به چند جمله می پردازیم که می تونه جانشین خوبی واسه جمله ” من بلد نیستم” باشه.

در جستجوی جواب سئوال هستم و اونو پیدا میکنم
این نوع جواب دادن شگفت انگیزه. چون مشخص می کنه که شما ادعای دانستن چیزی رو که بلد نیستین ندارین. اما حاضر هستین در کشف و جستجوی موضوع باشین، حتی حاضرید از همکاران و مدیر خودتون کمک بخواهید تا اون چه رو که نمی دونین به دست بیارین. بالا بردن شونِه هاتون و استفاده از جملاتی چون “من نمی دونم” “من بلد نیستم” شما رو فردی تنبل و جاهل در تصور بقیه نشون میده، که حاضر نیس واسه افزایش اطلاعات خود قدمی برداره، اما با، باخبر کردن مخاطب تون واسه جستجوی جواب سئوال در نظر اون فردی سخت کوش هستین و قوانین یک تیم خوب رو رعایت می کنین.

درباره همین موضوع سوالی داشتم
چه اتفاقی میفته اگه بقیه فکر کنن شما هیچ پاسخی واسه سئوال نداشته و نمی دونین چیجوری و از کجا جواب سئوال رو پیدا کنین؟ بعد از ناامید کردن بقیه از خودتون نمی تونین به اونا قول بدین بعدا به تحقیقات درباره سئوال هاشون بدین. چیزی که باعث می شه در تصور بقیه فرد باهوشی نشون بدین و از کلمه ” نمی دونم” استفاده نکنین قول دادن واسه پیدا کردن جواب و حل مشکله. ممکنه بعضی از شما این سئوال رو بپرسند که کلمه ” نمی دونم ” با جمله ” جواب سئوال شما رو پیدا می کنم” چه فرقی داره چون در هر دو جمله شما پاسخی واسه گفتن ندارین. جواب شما مشخص می کنه که شما با مخاطب تون هدفی مشترک دارین یا نه؟ مخاطب اطلاعاتی از شما میخواد و شمام همین طور اما تلاش واسه رسیدن به این از اطلاعات چیجوری صورت میگیره؟ شما تمایلی به کمک به خود و مخاطب خود دارین؟

بهترین حدس واسه جواب حدسی …
بعضی وقتا در موقعیتای سختی قرار می گیریم که نمیتونیم به سئوال کسی جواب ندیم و باید پاسخی واسه سئوال بگیم. بهترین جواب در این حالت پاسخیه که از اطلاعات عمومی خودتون سرچشمه میگیره یعنی اون چه رو که میدونید حدس بزنین و عنوان کنین. واسه اینکه مخاطب احساس نکنه دارین اونو گول می زنید بیان کنین که جواب شما یک نظریه س این روش جواب دادن شما رو از موقعیتای سخت نجات میده.

فکر نمی کنم من فرد مناسب واسه جواب به این سئوال باشم
کار در شرکت یا موسسه خاصی روی شکلای جور واجور پروژه ها به معنی دانستن همه چیز نیس، حتی ممکنه اطلاعات کاملی درباره بخشی که در اون کار می کنین نداشته باشین. بعضی وقتا تجربه کاری هم کمکی به شما نمیکنه و در جواب به سئوال کسی دچار مشکل میشین. به خاطر همین به جای این که از کلمه ” من نمی دونم ” استفاده کنین بگن که من شخص مناسبی واسه جواب به این سئوال نیستم. بعد بلند شید و رو به کسی که تصور دارین اطلاعات کامل تری داره بپرسید، این کار در شکلای جور واجور مذاکرها به درد بخور بوده و وقتی میفهمید اطلاعات کمی درباره مشکل دارین از این روش هدف دار استفاده کنین.

این تنها چیزیه که میتونم به اون جواب دهم
در بیش تر موقعیتای کاری بعضی از مردم سوالاتی رو عنوان می کنن که ربطی به کار، پروژه یا تخصص شما نداره، این یک موقعیت خاصه که بیش تر کارکنان سراسر دنیا با اون سرو کار دارن، شاید تموم پاسخای مربوط به کار و کاسبی و موضوع قابل بحث رو آماده کردین اما یهویی با سوالی متفاوت مواجه گردید در این حالت بهترین کار اینه که بعد از کمی صحبت درباره جزئیات به مخاطب بگید “این تنها چیزیه که میتونم به اون جواب دهم” هستش. بعد به ادامه جزئیات و صحبتا بدین و صحبت رو به پایان برسونین.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۳/۵]

بهینه سازی برنامه روزانه واسه بیشترین حد بهره وری

بهینه سازی برنامه روزانه
وقتی که وظایف زیادی در فهرست کاراتون دارین، ممکنه احساس واموندگی کنین و شروع کار رو سخت ببینین. اما بهینه سازی برنامه روزانه و داشتن یک روال کاری، یک ساختار واسه روز شما جفت و جور می کنه و به شما امکان میده در زمان کمتری کاراتون رو انجام بدین.

طبق یه مطالعه ، بیشتر از ۴۰ درصد از زمان کار به دلیل نداشتن برنامه مناسب، بیهوده صرف می شه، در حالیکه با بهینه سازی برنامه روزانه و قرار دادن چند روش هدف دار واسه سازماندهیِ روزانه این رقم رو به طور زیادی کاهش پیدا میکنه.

واسه مطالعه بیشتر:

کار و کاسبی موفق برنامه ریزی روزانه می خواد

شش راهنمایی بهینه سازی برنامه روزانه
۱. برنامه روزانه خود رو از قبل برنامه ریزی کنین
زمانی رو واسه نوشتن لیست کارای خود در نظر بگیرین، می تونین لیست خود رو در آخر هر روز جهت آماده شدن واسه روز بعدی بنویسین. این طرح به شما امکان میده کارای بیشتری انجام بدین و مطمئن شین که کاری که انجام می دین مناسب کار و کاسبی شماس.

۲. در روز بر سه وظیفه بزرگ تمرکز کنین
اهداف بزرگتر خود رو به یاد داشته باشین. یکی از بهترین روشها واسه بهینه سازی برنامه روزانه اینست که بر سه کار بزرگی که هر روز باید انجام شه، تمرکز کنین. این اهداف رو در بالای لیست خود بنویسین و روز خود رو دور اونا برنامه ریزی کنین. این به شما کمک می کنه تا از کار روی کارای کم اهمیت جلوگیری کرده و تمرکز بیشتری روی کارای مهم داشته باشین.

۳. اول کار مهم رو انجام بدین حتی اگه اونو دوست نداشته باشین
وظایفی رو که ما بیشتر دوست نداریم، معمولا مهمترین کار هستن. به جای اینکه تموم روز رو صرف نگرانی در مورد اون کار کنین، بهتره در اول اونو انجام بدین تا تموم روز ذهنتون آزاد باشه. و بهتر بتونین بر انجام بقیه وظایف متمرکز شید. اگه کار سخت رو اول انجام بدین، بعد بقیه وظایف شما در مقایسه با اون آسون هستش.

۴. زمان خود رو به چند بخش تقسیم کنین و هر کار رو تو یه زمان انجام بدین
اگه از کاری به کار دیگر بپرید فقط وقت تلف می کنین و کاری از پیش نمی برین. واسه بهینه سازی برنامه روزانه خود بهتره زمان خود رو تقسیم کرده و هر بخش رو به یک کار اختصاص بدین، و در طول اون زمان روی هیچ یک از کارای دیگر کار نکنین.

۵. وظایف رو دسته بندی کنین
وقتی که افراد تلاش می کنن دو یا چند کار رو همزمان بکنن بهره وری به اندازه ۴۰ درصد کاهش پیدا میکنه.

به جای اینکه چند کار رو همزمان انجام بدین، وظایف مشابه رو دسته بندی کنین و اونایی رو که در یک لحظه از زمان انجام می شن، سبک سنگین کنین. مثلا، این می تونه به معنی انجام تموم تماسای تلفنی شما در یک ساعت مشخص شده یا ایجاد تموم محتوای شما تو یه بار باشه.

۶. در طول روز استراحت کنین
یه سره کار کردن بهره وری رو کم می کنه. بهتره در طول روز چند بار استراحت چند دقیقه ای داشته باشین تا مغزتون استراحت کنه اینطوری نیروی تازه گرفته و کارایی بیشتری دارین.

کارآفرینانِ بسیار موفق به دلیل دنبال کردن یک روال مشخص همیشه منظم و متمرکز باقی می مونن. شمام مثل اونا هستین؟ درباره بهینه سازی برنامه روزانه خود فکر کردین؟ روال کار و زندگی روزانه شما چیجوریه؟

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

بهینه سازی محصول (تست اون) به چه صورته؟

بهینه سازی محصول
میشه گفت که بهینه سازی محصول تنها یکی از مهمترین شکلای جور واجور بررسی هاییه که هر شرکتی تا به حال انجام داده. رسیدن به برتری تولید خیره کننده تو یه دسته بندی، مطمئن ترین راه واسه شراکت در نام تجاری، ایجاد وفاداری مشتری و افزایش سودآوریه. بالطبع اجناس بهتر قیمتای بالاتری دارن و در سرمایه گذاریای تبلیغاتی علاقه و توجه بیشتری رو جلب می کنن.

کاربردهای تست محصول
• رسیدن به برتری محصول نسبت به اجناس رقابتی.
• نظارت بر تهدیدات بالقوه مطرح شده از طرف اجناس رقابتی.
• فرمولاسیون کاهش هزینه اجناس و یا روشای تهیه و تولید.
• امتحان اثرات گذشت زمان روی اجناس (بررسی موندگاری).
• نظارت بر کیفیت محصول کارخانجات جور واجور.
• پیش بینی اندازه مقبولیت اجناس جدید در پیش مصرف کننده.
• تعیین مجموعه بهتری از مواد تشکیل دهنده و یا ویژگیا با در نظر گرفتن قیمت و یا هدف بهره وری

هدف متحرک
ذائقه مصرف کننده یک هدف متحرکه. سلیقه مصرف کننده در طول زمان تکامل پیدا میکنه. روند مد و سبک، هر صنعتی رو ( مثل : لباس، کفش، خودرو، مواد غذایی، ماشین چمن زنی، ماشین لباسشویی، موتورهای جت، و …) تحت تاثیر قرار میده، حتی اگه این اندازه تغییر تا حد زیادی در صنعت متفاوت و جور واجور باشه.
فعالیتای رقابتی می تونه دسته بندی محصول رو در چند ماه باز تعریف کنه. بخاطر این باید تست محصول و بهینه سازی رو به عنوان فعالیتی همیشگی و راهبردی در نظر گرفت. اولویتا و تمایلات بشر هدفهایی متحرک هستن.

تست محیطی
تست ” محیط واقعی” (یعنی، تست محصول طوری که معمولا استفاده می شه) تقریبا از دقیق ترین روشای آزمایش کالاه . مثلا، داشتن مصرف کنندگانی که اجناس غذایی رو در خونه ها و  آشپزخانه هاشون ( نه در یک آزمایشگاه) تست می کنن، معمولاً پیشنهاد می شه.

راه و روش سیستما
اجناس باید با استفاده از یک سیستم استاندارد تست شن، طوریکه هر محصول دقیقا به شکل ای برابر آزمایش شه. مثلا: Decision Analyst سیستمای تست محصول رو برابر با اجناس، اهداف و نیازای هر مشتری طراحی و راه اندازی می کنه. راه و روش “سیستم” جوری لازمه که هر محصول دقیقا به شکل ای برابر تست می شه. ازین پس داده های هنجاری رو میشه واسه کمک به تفسیر تست محصول بعدی، جمع آوری کرد.

روشای تست اجناس
روشای تست اجناس طبق طبقه بندی محصول فرق داره. معمولا واسه جنسای مصرفی تست کاربری خونگی، پیشنهاد می شه. ولی در کل واسه تست جنسای بادوام، روشای آزمایشگاهی ارجحیت بیشتری دارن. واسه تست خدمات، بعضی شکلای جور واجور پیگیری رضایت مشتری و یا بازی کردن نقش یک خریدار و بررسی نظرات خریداران دیگر پیشنهاد می شه. صرف نظر از دسته بندی اجناس، عموما اصول زیر اعمال می شن:

پانلای تست محصول

اگه شما صدها تست کالا رو در هر سال انجام می دین، ممکنه ایجاد یک پانل تست محصول خصوصی رو در نظر داشته باشین که تشکیل شده از کاربران دسته بندیا و مشتریان شماس. ما کارکنان، نرم افزار و سیستمایی واسه ساخت و راه اندازی پانلای آنلاین واسه ساپورت از تست محصول، تحقیق و بررسی حسی و تست کاربری خونگی در اختیار داریم.

نظارت بر کیفیت اجناس (درخواستای روی بسته بندی)

هدف سیستمای تست داخل بسته بندی و یا روی بسته بندی ، معمولا تضمین کیفیت و یا کنترل کیفیته. هر بسته n ام ، مصرف کنندگان رو واسه جواب به سوالی اساسی دعوت می کنه: “این محصول چقدر خوبه؟”. جواب دهندگان وارد سایت می شن و به محصول امتیاز میدن. این کار در طول زمان یک راه مقرون به صرفه واسه نظارت بر کیفیت اجناس و نظارت بر کیفیت اجناس کارخانجات جور واجور جفت و جور می کنه. هم اینکه واسه تعداد خیلی از اجناس مختلفی که باید به شکل همیشگی (مثلا، اجناس با برچسب«لیبل» خصوصی) آزمایش شن، روشی مناسبه.

کلینیکای محصول (اجناس با موندگاری بالا)

واسه جنسای بادوام، استفاده از کلینیک کالای مرکزی یه روش مهمه. خودروها، ماشین لباسشویی، یخچال فریزر نمونه هایی از کالاهایی هستن که به آزمایشگاها(کلینیک) فرستاده می شن. در یک کلینیک محصول، محصول آزمون (مثلا، یک خودرو جدید) در یک جایگاه مرکزی همراه با بسیاری ازخودروهای رقابتی قرار داده می شه. خریداران بالقوه این نوع خودروی جدید واسه مشاهده، بررسی و آزمایش همه خودروهای در برابر نمایش به خدمت گرفته می شن.

تست اجناس غیرغذایی

مفاهیم، روش ها، و تکنیکای تست محصول تقریبا می تونه واسه همه اجناس موافق بوده و اعمال شه. بعضی از موارد آزمایش شده در این جهت:

• صندلیای هواپیما

• ماشینای حساب

• تلفنای همراه
• رایانها

• اسباب بازیای آموزشی

• بازیای الکترونیکی
• فیلم و پردازش فیلم

• اجناس خدمات غذایی

• ماهی تابه ها
• نمونه های ساده بازی

• دستگاه های بازی و …

صنایع خدماتی
خدمات رو میشه از روش “تست محصول“بهتر کرد. خدمات در مقایسه با اجناس فیزیکی مبهم و بی پایه هستن. خدمات رو میشه با شکلای جور واجور مختلفی از بررسیای رضایت مشتری و یا بازی کردن نقش یک خریدار و بررسی نظرات خریداران دیگر آزمایش کرد.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

بهینه سازی وضعیت سئو ( SEO ) سایت

بهینه سازی وضعیت سئو ( SEO )
در این مقاله می خوایم تا به مواردی جهت بهینه سازی وضعیت سئو ( SEO ) بپردازیم. در چند سال گذشته موتورهای جستجو مثل Google ، Bing  و حتی Apple  ، الگوریتما و فرایندهای یادگیری ماشین خود رو  واسه درک تجربه کاربر پیشرفت بخشیده ان اما چون الگوریتم هاشون بعد از تموم شدن کار رباتهای پردازشگر تکمیل شد، (یه تیکه از نرم افزار که به شکل دستی در اینترنت جستجو می کنه)، مثل سازی کارای آدم براشون سخت گردید و ساختن الگوریتم واسه کاربرانی که میخوان اکتشافاتشان رو عرضه کنن، ممکن نیس!

عوضش موتورهای جستجو منطقی توضیح دادن که بهترین دست آوردشان تجربه کاربر در وبسایته. بعضی از معیارهایی که حالا اندازه گیری می شن؛ سرعت سایت، بهینه سازی موبایل، ساختار سایت، محتوا و یه سری از سیگنالای دیگه ایه که باید به الگوریتم این اندیشه رو بیفکند که سایت انتظارات کاربران موتورهای جستجو رو برآورده کرده یا نه ؟ پس وقتی که این  امر به SEO  شرکتا، بازاریابها، صاحبان سایت می رسه؛ به چه معنا هستش؟

چیزی که من و ده ها تن از کارشناسان  صنعت SEO  چند سال پیش در موردش نوشته بودیم، حالا به ثمر رسیده. حالا از دوره بهینه سازی موتور جستجو بیرون شده و به عصر بهبود توانایی جستجو یا همون SEO  وارد شده ایم.

این واسه هر شخصی که بازاریابی دیجیتال رو خوب انجام میده خبر بزرگیه. به اون  معنی که قماربازی دووم سیستم رو کم و کمتر کرده و گروه هایی که بر تکنیکای black hats (تکنیکا و تاکتیکایی که فقط روی موتورهای جستجو تمرکز می کنن و به حضور بشر کاری ندارن و معمولا از راهنماییای موتورهای جستجو اطاعت نمی کنن!) تکیه کردن، تماشاگر این بودن که تاثیر تلاشای شون کم و کمتر شده.

پس وبسایتا چیجوری باید بهینه شن که نقش تجربه کاربر پررنگ تر شه؟

سئوال سوالات، پاسخایی رو به دنبال داره

پیش از این بازاریابان می خواستن به معانی کلماتی مثل تراکم کلمه کلیدی، پروفایلای متا و نمونه های لینک خدشه وارد کنن. اونا همه چیز رو مقداردهی کرده بودن و همه اینا وقتی احساس می شد که در یک صفحه اکسل جای گذاری شده بود.

این مشکلیه که موتورهای جستجو میخوان اونو حل کنن و شما باید خود رو با تغییراتی که به وسیله اونا ایجاد شده، موافق کنین.

حتماً شما باید در هر مرحله از طراحی وب و فرایندای بازاریابی سایت خود، در مورد بازدیدکنندگان سایت فکر کنین و این خیلی راحت با رسیدگی به سئوال و جوابایی که بین کمپین بازاریابی ممکنه به ذهن تون خطور کنه، شدنیه.

مثلا، اگه در حال طراحی صفحه وب هستین و متعجب این که چیجوری اونو در یافته های جستجوی گوگل ظاهر کنین، باید با این سئوال که مشتریان تون چی رو در موتور جستجو تایپ می کنن استارت بزنین.. پیش از این بازاریابا باید عباراتی مثل “لاستیکهای برفی ” یا “خسارات سنگین تولیدات ” رو بهبود می بخشیدند.

اما روشای جستجو، معناگرایانه تر شدن، و مردم دیگر زمان زیادی رو صرف تایپ اصطلاحات عمومی نمی کنن، بلکه بیشتر در مورد اونا سئوال می پرسن.

پس نتیجه جستجوی عبارت “لاستیکهای برفی ” اینه که ؛ بهترین لاستیکای برفی واسه FORD  ۲۰۰۸ f 150 چیه؟

کمپینایی که به سوالات مشتریان شون جواب میدن، امکان برنده شدن در رتبه بندی موتور جستجو رو واسه خود جفت و جور کردن. از ذکر بیشتر از حد کلمه کلیدی در متن دست بکشین! و به جای اون از خود بپرسید مشتریان تون به چه کمکی نیاز دارن.

پذیرش موبایل
اگه شما ده سال پیش زیر صخره زندگی می کردین، ممکن بود با شنیدن اینکه بیشتر مردم از تلفنای هوشمند استفاده می کنن و تلفنهای هوشمند نسبت به دسکتاپ حجم جستجوی بیشتری رو به خود اختصاص میدن شوکه شید! ولی اگه در جهانی همراه با ما زندگی می کردین، اینطور متعجب نمی شدید! از این نظر، اگه همه موبایل رو واسه جستجو دروب بکار می برن، شما نباید سایت تون رو واسه ترافیک موبایل بهتر کنین؟

سال گذشته، Google با منتشر کردن الگوریتمی اپدیت و مخصوص امواجی رو در انجمن گوگل منتشر ساخت که میدون دید سایتای بهینه موبایل رو نسبت به دیگر رقبا پیشرفت بخشید. این عبارت رو بازاریابان با علاقه خاصی “mobilegeddon ” نامیده ان و دلیلی شد که بازاریابان دیجیتال رو به جنبش دربیاره.

سرجمع mobilegeddon باعث شد که یافته های جستجو علاوه بر تاثیری که در کسب و کارای کوچیک داره، در زمینه های دیگر هم به درد بخور واقع شه. ، بیشتر از ۴۰درصد از ۵۰۰ سایت موبایل، در زمان بروز رسانی بهینه سازی نشده بودن که فکر کردن به این موضوع که همه این اتفاقات در کمتر از یکسال اتفاق افتاده سرسام آوره! به خاطر این، بعضی از مارکای بزرگ در بازدید آنلاین از سایت خود به موفقیتای بزرگی دست پیدا کردن و اون چیزی که همه باید یاد می گرفتن؛ این بود که باید نیازمندیای کاربران اینترنت موبایل رو اولویت بندی می کردیم. مشاهده می کنین که، کاربران موبایل به اندازه کاربران دسکتاپ پهنای باند ندارن. اونا اطلاعات شون هم محدود بوده و سرعت اینترنت شون هم بسیار پایین تر از یک کامپیوتره. به خاطر این ، اگه اونا تلاش می کنن که انیمیشن و داده های بسیاری رو از سایتی دانلود کنن؛ هدف شون اینه که بعضی چیزها رو همیشه در گوشی خود داشته باشن.

من اخیراً با Mitul Gandhi ، یک متخصص SEO  و بنیانگذار  SEOClarity ، نسل بعدی پلت فرم SEO  در سطح سازمانی، جلسه ای داشتم.

Mitul میگه: “موتورهای جستجو وقتی واسه بهینه سازی موبایل به کار برده می شن ، دیگر کسی رو دست نمیندازن..” Google صفحات AMP  رو منتشر کرده، وسایل اون به طراحان وب این اجازه رو میده که به سرعت، صفحات شون رو واسه دستگاه های موبایل بهینه سازی کنن، و Apple درحال ساخت الگوریتم پایانی طبق فعالیتای کاربران موبایل طبق سهم بزرگ خود در بازار تلفن همراهه.

اگه Mitul گفته، Google  اخیراً محصولی با عنوان صفحات AMP  رو منتشر کرده که می خواد بر سرعت صفحات موبایل اضافه کنه. این محصول راه حل بسیار مناسبی واسه دارندگان سایت و بازاریابانیه که مدارک طراحی وب ندارن؛ اما می دونن که واسه وفق دادن کاربران موبایل با سایت خود باید که تغییرات بزرگی در سایت اعمال کنن.

به معیارهای تجربی  کاربر خود
وقتی که محتوای سایت خود و کارآزمودگی موبایل رو بهینه سازی کردین، مراحل بعدی بر داده اساسی تاکید دارن. حالا باید بدونین وقتی که بازدیدکنندگان وارد سایت شما می شن چه اتفاقی میفته و چیجوری با صفحه شما رفت و امد پیدا میکنن. واسه این کار می تونین وسایل قوی مثل اون چیزی که گروه Mitul پیشنهاد میده رو به کارببرید یا اگه بودجه کافی ندارین می تونین داده های تحلیلی رو در گوگل جستجو و بررسی کرده تا ببینین کدوم یک مجانیه.

اگه سیگنالایی از شما بخوان که یک تجربه کاربری مثبت غیر از محتوای سایت و سرعت موبایل جفت و جور کنین، شما چه کاری انجام داده و یا چی رو جستجو می کنین؟

واسه این کار پارامترهایی مثل زمان در سایت، اندازه پرش، بازدید از هر صفحه، اندازه برگشت بازدید کنندگان و مکالمات رو در نظر بگیرین. این داده ها درباره اینکه بازدیدکنندگانی که واسه اولین بار وارد سایت شما شدن لذت بردن یا نه، بینشی رو میده. وقتی که مشکل صفحات و یا بخشا رو تشخیص دادین ؛ از روش تست A/B روی بهینه سازی سایت کار کنین.

دلیل شما واسه انجام این کار اینه که حالا موتورهای جستجو به اطلاعاتی که به دلیل استفاده مردم از مرورگرهای اینترنت  است، نفوذ کردن. Google , Bing   Appleدرحال پیگیری اون چیزی که شما از روش مرورگرتان انجام دادین، هستن. به چه دلیل اونا میلیونا دلار به قطعه ای از نرم افزار که رایگان در نظر گرفته شده می پرازن؟ Google chrome ، Microsoft Edge  و Apple Safari  همه به شما اتهام جاسوسی زده و گزارشی از بعضی داده ها رو به خالقان خود ارائه می کنن. حالا نمیتونم وانمود کنم که می دونم اونا از داده ها واسه دلایل ناهنجار استفاده می کنن ولی واقفیم که اونا از داده ها واسه دانستن اینکه کاربران یک تجربه کاربری مثبت در سایت دارن یا نه استفاده می کنن. معیارهایی که گفتم فقط واسه اندازه گیری به کار می رن، همانهایی هستن که مرورگرها از اونا به موتورهای جستجو گزارش میدن.

رسانه اجتماعی رو یادتون نره!
در آخر شما باید این اطمینان رو بسازین که در استفاده از شبکه های اجتماعی فقط به تعریف کردن (یا  بزرگ نمایی) نمی پردازید جدا از اینکه صنعت شما چقدر خشک و کسل کننده س، نیاز دارین که رسانه های اجتماعی رو به کار ببرین. ما چندین مشتری B2B در بعضی از صنایع بی حرکت که بازم فعالانه در فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و لینکداین شرکت می کنن؛  داریم. دلیل اینکه اونا از ما استفاده نمی کنن اینه که فکر می کنن در حال جذب گروهی از مشتریان فیسبوک  هستن ولی می دونن که موتورهای جستجو راهنماییای بزرگی درباره اینکه یک سایت تجربه کاربری مثبت پیشنهاد می کنه یا نه رو از سیگنالهای رسانه های اجتماعی دریافت می کنن.

با این همه، اگه شما از چیزی آنلاین لذت ببرین معمولا چه کاری انجام می دین؟ درباره اون صحبت می کنین. مردم درباره بسیاری موارد در کجا صحبت می کنن؟ در رسانه های اجتماعی!

به خاطر این ، تلاش واسه سبک سنگین کردن اینکه یک سایت تجربه کاربری عالی رو جفت و جور می کنه منطقیه که ممکنه ردپایی از سیگنال هم در اونجا وجود داشته باشه.

پس وقتی که در رسانه های اجتماعی پست می ذارین، مطمئن شین که لینکا رو در صفحات سایت قرار دادین و لینک برگشت رو نه فقط در صفحه خود بلکه در صفحه اجناس، صفحه اطلاعات شرکت و موقعیت تون هم بذارین.

اینا همه مکانایی هستن که باید از شبکه های اجتماعی سیگنال دریافت کنن و واسه همینه که شما باید وبلاگ نویسی کنین. وبلاگا نه فقط محتوای خوبی واسه بازدیدکنندگان شما جفت و جور می کنن بلکه رسانه های اجتماعی رو به اشتراک گذاری و رفت و امد تشویق می کنن که اینم باعث سیگنالای اجتماعی که در چند پاراگراف قبلی در مورد اون صحبت کرده بودیم می شه.

پس اگه شما از اینکه چیجوری سایت تون رتبه خوبی رو در بین موتورهای جستجو کسب کرده و هم از رازی که باعث این شده تعجب می کنین، می تونین در مورد بعضی از معادلات پنهونی که خوب لینکا رو متعادل می کنه، و همینطور تراکم کلمات کلیدی فکر کنین. بهبود توانایی جستجو تلاشی ادراکی و معمولیه  که هرکی با زمان و تلاش کم می تونه اونو کشف کنه.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

بودجه سال ۹۵ به عقب افتاد!

آخرین خبر از مراحل تهیه و پایانی شدن لایحه بودجه سال آینده، نشون دهنده به عقب افتادن زمان ارائه اون به مجلسه!
انتظار  می رفت  طبق  وعده  قبلی  و  به  روال  دو  سال گذشته،  لایحه  بودجه  سال  آینده  هم  در  زمان  مقرر  یعنی  یکشنبه  همزمان  با  ۱۵  آذر ماه  به  مجلس ارائه  شه.  اما  با  توجه  به  اینکه  بعضی  مقامات  مسئول  اعلام  کردن : « طبق  دلایلی  ارائه  بودجه  به  مجلس  به  اول  دی  ماه  موکول  شده  است. » 

طبق  اعلام  یک  مقام  آگاه  توجه  به  اینکه  قرار  بود  لایحه  بودجه  در  یکشنبه  هفته  گذشته  در  هیأت  دولت  بررسی  شه  و  چارچوب  کلی  اون  به  تصویب  برسه،  با  وجود  بررسی های  انجام  شده  چارچوب  بودجه  به  تصویب  نرسیده  و  به  یکشنبه  هفته  آینده  موکول  شده  است.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

بودجه عمرانی سال آینده ۲ برابر می شه

رییس جمهور در جمع مردم شهر ری با تأکید بر اینکه فقط  ۲۵ درصد بودجه سال ۱۳۹۵ به نفت متکی هستش، گفت: همزمان با کم شدن تکیه بودجه به درآمدهای نفتی، بخش بودجه های عمرانی هم در سال آینده، ۹۰ درصد (نزدیک به دو برابر) زیاد شده.

حسن روحانی که روز چهارشنبه دوم دی ماه سال ۹۴ به شکل سفر استانی به شهر ری سفر کرده بود، در جمع مردم این شهر گفت: رشد اقتصادی کشور در سال آینده به ۵ درصد می رسه.

رئیس جمهور با بیان اینکه در مراحل پایانی اجرای برجام هستیم و با کمک شما مردم، آرزوی ننگین افراطیون آمریکا، رژیم صهیونیستی و بعضی کشورهای مرتجع منطقه که می خواستن برجام به مقصد نرسه، شکست خورده مونده و ملت ما برجام رو به فرجام می رسونه، گفت: واسه پیشرفت اقتصاد این سرزمین، دروازه ها رو روی سرمایه ها و فناوریای جهانیان گشوده و به وعدهایی که به مردم عزیز و بزرگ مون دادیم عمل میکنین.

روحانی با اعلام خوشحالی از اینکه در تازه ترین گزارش مرکز آمار ایران، تورم نقطه به نقطه کشور (در آذرماه)، تک رقمی و برابر با ۹٫۹ درصد اعلام شده، ادامه داد: این یعنی تورمی که در شروع این دولت ۴۵ درصد بود، به کمتر از ۱۰ درصد رسیده.

رئیس جمهور گفت: برداشتن این گاما با اعتماد و ساپورت و تلاش مردم ممکن شده و ما باید رکود رو هم از پیش پای اقتصاد ورداریم و بیشتر از قبل به طرف رونق اقتصادی بریم. علیرغم شرایط بسیار سخت اقتصادی و کاهش بهای نفت به رقم ۳۱ بشکه ای دلار، در برابر توطئه قدرتای جهانی و بدیش اینه قدرتای مرتجع منطقه ای که قیمت نفت رو ناعادلانه در سطح پایین قرار دادن، ایستادگی کرده و راه پیشرفت کشور رو ادامه میدیم.

روحانی با اشاره به اینکه در سال آینده دارای رشد اقتصادی قابل توجه هستیم و سال ۹۵ امید رشد ۵ درصدی در اقتصاد ایران رو داریم، گفت: خیلی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی امروز آماده هستن تا از فرصت بعد از تحریم در این کشور استفاده و استفاده کنن.

رئیس جمهور خاطرنشان ساخت: با تلاش و وحدت مردم، کشوری امن داریم و برخلاف کشورهای دیگر منطقه که هر روز در اون کشورها جنگ داخلی، ترور و انفجار هست، ما در تموم اجتماعات بزرگ کشورمون با حضور مردم و ساپورت اونا تماشاگر امنیت قابل توجه ای هستیم.

روحانی با اشاره به ارائه لایحه بودجه و برنامه پنج ساله ششم که در دی ماه تقدیم مجلس می شه و رقم ۲۶۷ هزار میلیارد تومانی بودجه سال ۹۵ گفت: در بودجه سال آینده تکیه ما به نفت فقط ۲۵ درصده و ۷۵ درصد تکیه بودجه به منابع غیرنفتیه. این یکی از آرزوهایی بود که سالیان دراز نظام ما و ملت ما دنبال تحقق اون بود.

رییس جمهور با بیان اینکه ما در شرایطی هستیم که راهی هم جز کاهش اتکای بودجه به درآمدهای نفتی نداشتیم، ادامه داد: اما در عین حال در کنار اون چیزی که دشمن علیه مردم ما به عنوان اعمال فشار و توطئه طراحی کرده بود، خیری که نصیب ما می شه اینه که تکیه ما در بودجه به نفت سال به سال کمتر می شه.

روحانی گفت: بودجه عمرانی کشور در سال آینده ۹۰ درصد نسبت به بودجه عمرانی امسال افزایش پیدا می کنه و این به اون معناست که خیلی از طرحا و پروژه های ناتمام به اتمام می رسه. ما با شرایطی مواجه ایم که در مورد آب و محیط زیست، حمل و نقل و کشاورزی مشکلات و معضلاتی داریم که باید با کمک هم اونا رو حل و فصل کنیم.

روحانی هم اینکه با اشاره به ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم آثار این شور، شعور و احساسات مردم بزرگ و انقلابی سرزمین ایران رو که از اول دی ماه شروع شده، اول ماه اسفند پای صندوق آراء تماشاگر باشیم.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

بکهام برندى به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار !

با در نظر گرفتن جدا سازی و تحلیلای انجام شده به وسیله مدرسه بازاریابی لندن، کل برند بکهام ارزشی برابر ۷۶۰ میلیون دلار داره.
سرمایه گذاری خونواده بکهام در بخش کار و کاسبی به سه شاخه اصلی شرکتی تقسیم می شه: درآمد دیوید از روش فوتبال، فعالیتای گسترده اعضای خونواده و کار و کاسبی ویکتوریا در دنیای مد.
با در نظر گرفتن درآمدزایی ۴۶ تا ۶۰ میلیون دلاری برند بکهام در طول سال، به دنبال تحقیقات مدرسه بازاریابی لندن، ارزش اون تقریبا ۷۶۰ میلیون دلار محاسبه شد.
به گفته آنتون دومینیک، مدیر ارشد بازاریابی در مدرسه بازاریابی لندن، برند بکهام واسه تبلیغ همه چیز، از لباسای دیزاینر گرفته تا تلویزیون ماهواره ای مورد استفاده قرار گرفته.
در ادامه یک نکته باحال اینه که اسم کل خونواده تقریبا به اندازه تک تک اعضای اون نفوذ و قدرت داره. مثلا، رومئو بکهام یک قرارداد بازاریابی بسیار پر سود رو با خونه مد Burberry امضا کرد.
علاوه بر این اسم بکهام در بخش تبلیغات معجزه می کنه. حتی اشاره به این نام هم در ارتباط با یک برند، خود خبرساز می شه.
فقط ذکر نام بکهام در عنوان یک خبر پول ساز نیس بلکه گشایش مغازه بزرگ لباس ویکتوریا در سال گذشته و جواب مثبت به شی اون در هفته مد ۲۰۱۵ نیویورک چگونگی تغییر موقعیت ویکتوریا از یک ستاره موسیقی پاپ در دهه نود به یک طراح مد با جایگاهی ثابت رو نشون میده.
این گزارش نشون دهنده اینه که حتی از زمان بازنشستگی دیوید از دنیای فوتبال حرفه ای تا الان، ارزش برند بکهام واقعا رشد کرده.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

بیشترین واردات ایران از کدوم کشورهاست؟

در روز ۲۱ دی ماه سال ۹۴ کشور هند به عنوان اولین مبدأ کشورهای کلی جنسای وارداتی ایران ثبت شده.
اما چین که در سال گذشته بزرگ ترین شریک تجاری ایران بود، پس از هند دومین کشور در این لیسته.
صدرنشینی چین در بین کشورهای مبدأ جنسای وارداتی ایران واسه دومین روز پشت سر هم متوقف شده. در حالی که روز ۲۰ دی ماه آرژانتین اولین مبدأ واردات ایران و چین دومین کشور مبدأ واردات ایران بود، روز ۲۱ دی ماه هم کشور هند صدرنشین کشورهای مبدأ واردات ایران شده.

در این روز برابر ۵۱٫۳ میلیون دلار کالا از هند وارد ایران شده. چین هم که سال ۹۳ بزرگ ترین شریک تجاری ایران بود، در روز ۲۱ دی ماه دومین کشور مبدأ واردات ایرانه و برابر ۳۷ میلیون دلار کالا از این کشور وارد ایران شده.طبق جزئیات روزانه تجارت ایران که هر روز در سامانه اطلاعاتی گمرک ایران در دسترس همه قرار میگیره، پس از هند و چین، کشورهای کره، آلمان، امارات متحده، هلند، کانادا، ترکیه، روسیه و ایتالیا به ترتیب جزو ۱۰ کشور کلی مبدأ واردات ایران در روز ۲۱ دی ماه ۹۴ هستن.

بررسی جزئیات تجارت روزانه ایران که در سامانه اطلاعاتی گمرک منتشر شده، هم اینکه نشون میده در همین روز کشورهای امارات متحده عربی، عراق، هند، چین، افغانستان، تایلند، کویت، ترکمنستان، پاکستان و ترکیه هم به ترتیب ۱۰ کشور مقصد کلی صادرات ایران هستن.

نمودار زیر طبق اطلاعات ارائه شده گمرک ایران درباره تجارت ایران در روز ۲۰ دی ماه ۹۴ تهیه شده:

[تعداد: ۲    میانگین: ۳/۵]

بیل گیتس از چیزی که باعث احساس ناتوانی ش می شه سخن میگه

بیل گیتس از ناتوانی ش میگه
مصاحبه ای با بیل گیتس بوده که از چهارمین جلسات ایشون در شبکه های اجتماعی حساب می شه. این مصاحبه، نگاه خلاصه و رو دیگری رو نسبت به تصور غول تکنولوژی میلیاردری به ما ارائه میده. اینجا چار مورد از جذاب ترین چیزایی که اون در Ask Me Anything گفته، رو می بینیم:

اون شدیدا در مورد تروریستا نگرانه.
نگرانی اصلی اون: ما میتونیم اونا رو از کشتن میلیونا آدم با سلاحای پیشرفته، باز داریم؟ وقتی از آن پرسیدیم که به عنوان یک میلیادر چی باعث می شه که به طور کاملً احساس ناتوانی کنین گفت: ” اینکه چیجوری میتونیم گروه کوچیکی از تروریستا رو که از ابزارای هسته ای یا بیولوژیکی واسه کشتن میلیون نفر استفاده می کنن جلوگیری کنیم، مشکلیه که منو نگران می کنه” : “اگه دولتا بهترین توان خود رو به کار بگیرن، فرصت خوبی واسه تشخیص و متوقف کردن اون دارن اما فکر می کنم توجه کافی به این مسئله نمی شه و می دونم که نمیتونم اونو حل کنم.”

علاقه وافر اون به کتاب باعث می شه که شبا بیدار بمونه.
وقتی که از چگونگی”حمله ور” شدن اون به کتابی که علاقه شدید به اون داره پرسیدیم، بیل گیتس گفت که این کار باعث می شه تا یک خواننده سریع باشه. از اونجا که اون به یک خواننده پر اشتها معروفه، میگه همیشه به محض شروع یک کتاب اونو تا انتها می خونه و حتی دو کتاب رو در اون واحد تموم می کنه. اون بیشتر از اندازه مطالعه می کنه و این کار باعث کاهش برنامه خواب اون می شه. گیتس میگه: “من شبا بسیار مطالعه می کنم و بزرگترین مشکل من اینه که تا دیر وقت بیدار می مانم و روز بعد، از اینکه به اندازه کافی نخوابیده ام پشیمون میشم.”

اون کلاس هاش رو در دانشگاه هاروارد به طور کاملً ندیده می گرفت.
مثل مارک زوکربرگ، برنامه نویس خود یاد گرفته و میلیاردر، بیل گیتس هم در دانشگاه هاروارد بسیار هاکی بازی می کرد. هر چند این به اون معنی نیس که اون مطالعه نمی کرد. “من در طول دوره فوق العاده سخت مطالعه می کردم و تقریباً همیشه نمره A رو می گرفتم” البته یک استثناء هم هست.”بزرگترین استثناء در درس شیمی آلی بود که در اون نوار ویدئویی سخنرانیا بعضی وقتا بدون صدا و یا تصویر بود – که باعث ترس من شد و اون واحد رو با نمره + C به پایان رساندم.”
وقتی پرسیدیم که “بهترین خاطره” شما در مدرسه آیوی لیگ چی بود، اون گفت که نرفتن به کلاسایی که واسه اونا ثبت نام کرده بودم و رفتن به کلاسایی که واسه اونا ثبت نام نکرده بودم!! این کار در آخر باعث مشکل نشد؟ اون در سال ۱۹۷۳ دانشگاه هاروارد رو ترک کرد و دو سال بعد با دوست زمان کودکی خود پائول آلن، مایکروسافت رو تأسیس کرد.. و بقیه چیزا، همونطور که اونا می گن، به تاریخ پیوسته س.

وقتی زمان خرید واسه خودش برسه، بسیار خسیسه.
اما اون واسه عشق زندگی خود، همسرش ملیندا، یک کمد لباس کهنهه. وقتی که در مورد خریدهایی که انجام میده و اینکه “در مورد صرفه جو بودن با ارادهه ” پرسیدیم، گفت که ولخرجی واسه خرید لباس و جواهرات واسه خودشو دوست نداره. ” فکر می کنم که غرایز صرف پول در افراد هنگام تحصیل اونا در دبیرستان شکل میگیره.” هم اینکه، واسه بعضی افراد، غرایز پیروی از مد، در گذشته مونده.

مقالات در ارتباط

۲۰ نقل قول قوی که کارآفرینا همیشه باید با خود تکرار کنن
کارا رو در زمان خودش انجام بدین و ببینین چه اتفاقی میفته!
مدل سازی

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

بیلبردهای خوراکی که باید ببینین ت
ا باور کنین!

بیلبردهای خوراکی
امروز با بیلبردهای خوراکی آشنا میشیم که تا شما رو به خرید محصولاتشون مجبور نکنن دست بردار نیستن! با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

۱) بیلبورد پنیر ویرجین مدیا
خالق اثر: ویرجین مدیا
این مورد کمپین عادی تبلیغاتی ناچو (چیپس پنیری) است. (پنیرش زیاده؟ متاسفم من نمیتونم طاقت بیارم)
در سال ۲۰۱۰، ویرجین مدیا – با کمک هنرمندی به نام پرودنس اِستِیت- تابلویی تبلیغاتی ساخت که ثابت کرد رویاها دست یافتنی هستن. صفحه تبلیغاتی وسیع این شرکت که وزنی کمتر از ۲۵۰ پوند (۱۱۴ کیلوگرم) داشت، به طور کامل از پنیر ساخته شده بود.

واسه ساخت این شاهکار استیت و تیمش ۸ روز کار کردن. پس از تکمیل و قبل از نمایش بزرگ، تحت یک مراحل سردسازی ۱۰۰ ساعته قرار گرفت.

استیت با لحن طنز آمیزی میگه که”در تموم عمرم ازم خواسته شده که چیزای عجیب بسیاری بسازم، اما ساخت یک بیلبرد پنیری بیشتر از حد عجیبه”.

۲) بیلبرد کیک آقای کیپلینگ
فکر “بذارین تا کیک بخورند” شرکت بریتانیایی جنسای پخته آقای کیپلینگ که تصمیم به ایجاد یک بیلبورد بزرگ داشت، یک مهمانی به طور کامل شیرین بود.

درزمان زمان هفت ساعته، هنرمند میشل ویبُوو ، به چینش ۱۳،۳۶۰ کیک رنگارنگ واسه ایجاد یک طراحی که آب دهن رو راه مینداخت، پرداخت. با جمله “زندگی بهتر با کیک ” که به شکلی خنده دار روی پس زمینه خوراکی کشیده شده بود، این صفحه نمایش، تشویق بر انگیز شده بود.

در حالی که واسه خوردن بسیار قشنگ به نظر می رسین، این شرکت قطعه ای از کیک رو به رهگذران خوش شانسِ مرکز خرید Westfield در شیپِرد بوش، که در بیلبرد اونجا ساخته شده بود، تقدیم می کرد.

۳) بیلبرد مواد غذایی کنسرو شده کوو (KOO)
به افتخار روز جهانی غذا در سال ۲۰۱۳، اوون کِسِل و لِوِرجی، واسه کمک به کو (بزرگترین نام تجاری مواد غذایی آفریقای جنوبی) در ایجاد اولین بیلبرد خوراکی کشور، باهم همکاری کردن.

واسه اینکه به تعهدشون نسبت به KOO پایبند باشن، این تیم بیلبردی رو ساخت که به طور کامل از مواد غذایی کنسرو شده تشکیل شده بود. هنگام رونمایی، ۲۱۰۴ قوطی مورد استفاده در مراحل در بین مردم پخش شد.
وقتی که همه قوطیا تموم شد، پیام پنهونی رو شد: “KOO، به تغذیه مردم کمک می کنه.”
نیکول گلیکمن، که روی این کمپین تبلیغاتی کار کرده میگه “در کشوری که هر شب ۱۲ میلیون نفر گرسنه می خوابن ، کار تبلیغ واسه ما، به عنوان بخشی از یک طرح ابتکاری که به این افراد کمک می کنه چیزی بسیار زیباست.”

۴) بیلبرد مک فلوریِ مک دونالد
در جولای گذشته، مک دونالد در هلند بیلبردی گرمایی رو با ۱۰۰ فنجون مک فلوری ساخت. فنجانای خالی پشت شیشه ای محدود شده بودن که تنها و تنها در صورتی باز می شد که درجه گرما به بیشتر از ۱۰۱ فارنهایت می رسین.

خیلی از مردم مشتاق منتظر بودن که دما به درجه گرما پیش بینی شده برسه و درست وقتی که به درجه دقیق رسید، محفظه شیشه ای باز شد و افراد اجازه داشتن تا یک فنجون رو بردارن که با اون می تونستن در نزدیکترین مک دونالد یک مک فلوری رو باز خرید کنن.

۵) بیلبرد آشامیدنی کُک زیرو (Coke Zero)
۷۵ سوپاپ، چار پمپ فشار بالا، ۱۶ سنسور و مقدار زیادی کک زیرو بیلبوردی ۲۳،۰۰۰ پوندی رو تشکیل می داد که در رودخانه سفید (وایت ریور) پارک ملی ایالت ایندیاناپولیس درزمان رقابت چهارگانه پایانی مردان NCAA به نمایش در اومد.
تبلیغات زیادی که به شکل “بیلبورد آشامیدنی” به کار رفته بود، مجهز به نی بزرگی بود که به یه محل بیرون اومدن آب زیر زمینی اب آشامیدنی عمومی وصل می شد. نی که از یک بطری بزرگ کُک اصل می گرفت و در سراسر بیلبرد کشده می شد، کلمات “اونو بچشید” رو تشکیل می داد.

کک به شکل استادانه ای با توضیح دادن این موضوع که بیلبرد دارای هوای فشرده کافی واسه پر کردن تموم توپای بسکتبال مورد استفاده در طول مسابقاته، این تبلیغات رو به بازی بسکتبال ربط داد.

۶) بیلبرد سالاد کاهوی مک دونالد
مک دونالد با ایجاد یک بیلبورد اقدام به گسترش کار و کاسبی خود می کنه؟

در تلاش واسه گسترش مواد تازه مورد استفاده در سالادهای مک دونالد، زنجیره فست فود ، هزاران عدد کاهو رو روی یک بیلبرد تبلیغاتی کاشت و با صبر و حوصله منتظر رشد جوانها شد.

در آخر وقتی که دانه ها شکوفا شدن، یک پیام هوشمندانه رو انتشار دادن یعنی: “سالاد تازه”

با در نظر گرفتن شرکت کنندها در جشنواره تبلیغات فرامرزی کنز لایِنز مک دونالد، بیشتر از ۰۰۰ ,۵۰۰ سالاد درزمان دوره کمپین فروخته شد که یک موفقیت کامل بود.

۷) بیلبرد شکلات تورنتون
شرکت شکلات بریتانیا تورنتون پس از گزارش شروع “سخت” در سال ۲۰۰۷، از ۱۰ حیوان شکلاتی، ۷۲ تخم مرغ شکلاتی و ۱۲۸ صفحه شکلاتی واسه تغییر شرایط استفاده کرد. بیلبرد شکلاتی تورنتون یک حرکت تبلیغاتی جسورانه و در عین حال بسیار زمان بر بود. مردم نمایشی رو که سه ماه زمان واسه آماده سازی اون صرف شده بود ، فقط در عرض سه ساعت بلعیدند. کاری که اولین بود.

۸) بیلبرد موزی موسسه فِرترِید
واسه بالا بردن آگاهیا درباره زندگی فقیرانه کشاورزانی که موز پرورش می دادن، موسسه فرترید و کشاورز فونکو کانتیلو در کنار هم واسه ساخت بیلبردی که به طور کامل از موز ساخته شده بود، کار می کردن.

بیلبرد جنوب لندن – که از ۵۰۰۰ موز و با صرف زمان ۱۱ ساعت واسه مونتاژ ساخته شده بود – با افتخار مشتی رو نشون می داد که موزی رو گرفته بود.

اما بهترین قسمت ماجرا!!! در آخر کمپین، تموم موزها به بانکای مواد غذایی محلی و باغ وحش پارک کودکان باتِرسی اهدا شد.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

بیلبوردهای تبلیغاتی که حتما باید ببینین!

شاید  طراحی  یک  بیلبورد  خلاقانه، سخت  به  نظر  بیاد! به چه دلیل  که  باید  بتونه  از  کیلومترها  دور  جلب  توجه  کنه.با  پدیده فکر مهتر  همراه  باشین  تا  با  نمونه های  عالیِ  این  بیلبوردها  آشنا  شید.

بیلبوردها  از  عادی ترین  تبلیغات  محیطی  به  شمار  می رن.  طوری که،  از  نگرانیای  همیشگیِ  آژانسای  تبلیغاتی  این  است  که  دنبال  راههایی  خلاق  و  نوین  جهت  جذب  مردم  از  این  روش  هستن.

در  زیر، نمونه هایی  از  این  بیلبوردهای  موفق  و  عالی  رو  با هم  می بینیم. شما  هم  می تونین  بیلبورد  محبوب  خود  رو  انتخاب  کرده  و  نظرتون  رو  برامون  ارسال  کنین.

۱-T3

۲- Leica

این بیلبورد به وسیله تیم Advico Young & Rubicam طراحی شده. تصویر این بیلبورد با دوربینِ Leica V-Lux 1 camera گرفته شده که اندازه زوم و کیفیت اونو نشون میده. به گفته این تیم: بعضی وقتا، خلاقیت پشتِ سادگیه!”

[تعداد: ۲    میانگین: ۳/۵]

بیلبوردی که در شب می خوابد!

آگهی تبلیغاتی بیمه Hollard با این معنی همراهه: “هرکی نگرانیایی داره که شبها اونو بی خواب می کنه! ولی با بیمه Hollard، شما خوابی آروم دارین.”

بیلبوردای این شرکت با غروب خورشید به خواب می رن.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

تأثیرگذارترین جنسا در صادرات ایران (۶ ماه اول ۹۴) کدوما هستن؟

در شش ماهه اول سال ۱۳۹۴ هیدروکربنای گازی، روغنای نفتی و اجناس نیمه تموم از آهن بیشترین اثر مثبت و الکل بدون دور، سنگ آهن و هم اینکه پلیمرها از اتیلن بیشترین اثر منفی در رشد صادرات رو داشتن.

در شش ماهه اول سال ۱۳۹۴ هیدروکربنای گازی، روغنای نفتی و اجناس نیمه تموم از آهن به ترتیب سه گروه کالایی بودن که بیشترین اثر مثبت رو در رشد صادرات داشتن. از طرف دیگه الکل بدون دور، سنگ آهن و هم اینکه پلیمرها از اتیلن در اشکال ساده دارای بیشترین اثر منفی در رشد صادرات این دوره بودن.

طبق تعریفی که مؤسسه عالی آموزش و تحقیق مدیریت و برنامه ریزی ریاست جمهوری در گزارش «بررسی تحولات تجارت گمرکی کشور در شش ماهه اول سال ۱۳۹۴» ارائه کرده،  «اندازه مشارکت در رشد صادرات به این معنیه که هر گروه کالایی چند واحد درصد از رشد کل صادرات رو باعث شدن. طوریکه کل مشارکت در رشد همه گروه های کالایی برابر با رشد کل صادرات می شه.»

نمودارهای زیر طبق اطلاعات ارائه شده به وسیله این موسسه تهیه شده:

نمودار جنسای دارای بیشترین اثر مثبت در رشد صادرات شش ماهه ۹۴ (درصد)
نمودار جنسای دارای بیشترین اثر منفی در رشد صادرات شش ماهه ۹۴ (درصد)

[تعداد: ۲    میانگین: ۳/۵]

تئوری ارتباط و نقش سیگنالا

تئوری ارتباط
تئوری ارتباط رو در مقالات گذشته خوندیم و دریافتیم که عناصر مختلفی داشت.

سیگنالا یا امواج هم یکی از عناصر اصلی در مبحث گسترده تئوری ارتباطاته که به ارسال پیامای غیرکلامی در ارتباط می شه.

مطالب پیشنهادی:

عناصر اصلی ارتباط و نقش اون در جامعه
تاثیرات رسانه در پیامای ارتباطی
وقتی ما ارتباط برقرار می کنیم، باید چیزی رو به دیگری بگیم. اما محیط اجتماعی این امکان رو واسه ما سخت می کنه که مستقیماً چیزی رو که قصد گفتنش رو داریم بگیم. واسه جبران کردن این موضوع، ما سیگنال می فرستیم. این سیگنالا می تونن کلمات، صدا و یا زبون بدن ما باشن. در ادامه، بعضی از راه هایی رو که سیگنال فرستاده میشه می خونیم:

کلمات
ما سیگنالای بسیاری رو از روش کلماتی که استفاده می کنیم (یا شاید استفاده نمی کنیم) می فرستیم. زبون، یک سیستم اساسی ارتباط بوده و ما در استفادهای ظریف واسه تغییر و اصلاح معانی مهارت داریم. به خاطر این، میتونیم بدون بیانِ اونا چیزی رو بگیم.

توضیح
توضیح کنندها اندازه قطعیت چیزها رو تغییر میدن. وقتی ما از صفت/ قید در چیزی که می گیم استفاده می کنیم سیگنالایی رو می فرستیم که درباره اون خیلی مطمئن نیستیم. همینطور توضیح کنندها از فرد دیگر واسه سئوال پرسیدن یا نظر دادن درباره چیزی که بیان شده دعوت به عمل میاره.

بیشتر مردم اینجا، معمولاً دست کم تا ساعت ۵ کار می کنن.

من در حالت نرمال، واسه بسیار کم تر از آن نمی فروشم.

حذفیات
وقتی چیزی رو از بین چیزایی که قصدِ گفتن شون رو داریم حذف می کنیم بیشتر، سیگنالایی رو درباره اون مورد حذف شده ارسال می کنیم. شاید این مورد حذف شده اهمیت زیادی نداشته باشه شاید هم خجالت آورتر از این باشه که بگیم!

حذفیات می تونن در سطح نحوی/ ترکیبی قرار بگیرن. جایی که مثلا، بعضی وقتا شخص، حرفی یا جایی که قضاوت شده رو بدون گفتن منبع میگه.

مردم اینجا تا دیروقت کار می کنن. (کدوم مردم؟ چقدر دیر؟)

مشتریان تواناییِ پرداخت هزینه چیزها رو دارن. (کدوم مشتریان؟ چه چیزایی؟ هزینه اونا چقدره؟)

این فکر خوبی نیس که بکنی. (کی میگه؟ دقیقاً انجامِ چه کاری؟)

کنایه
کنایه یکی از بهترین راه ها واسه گفتنِ چیزی بدون گفتن اینه. کنایها از شباهت سناریوهای دیگر واسه توضیح چیزی در دنیای واقعی استفاده می کنن.

احساسی دارم که انگار موردحمله یه گروه سگ هار قرار گرفتیم.

دوقلوهای افسانه ای رو به خاطر دارین؟ دقیقاً مثل اون.

تأکید
استفاده از تأکید به همراه کلمات اهمیت اونا رو برجسته کرده و از اهمیت بقیه کلمات کم می کنه. وقتی تأکید با بیشتر از یک کلمه در جمله (و یا پاراگراف) همراه شه همه باهم یک عبارت اضافی رو ایجاد می کنن.

تو باید خاطرت بمونه که بهش پرداخت کنی.

می دونی که، امروز می تونی این کارو انجام بدی.

صدا
صدای آدم، جنبه های اضافی رو به سخن اضافه کرده و واسه ارسال سیگنالای ویژه می تونه استفاده کرده شه. بطور خاص، هر تغییری در راه چیزای گفته شده می تونه به عنوان سیگنال بکنه.

کیفیت
کاهش درجه، صدا رو مردونه تر می کنه و واسه قدرت دادن به سیگنال به کار میره. زیر و بم شدن درجه صدا هم می تونه نشونه علاقه مندی باشه. البته برعکس اونم درسته: یعنی صحبت کردن با تُن یکنواخت، نشونه خستگی و کسل شدنه.

درجه
صحبت کردن بلند، توانایی، تسلط و قدرت رو نشون میده. معمولاً در جنگا، به وسیله کسی که قصدِ صحبت کردن داره بکار میره. جاییه که هر دو گوینده روی اینکه کی حکمفرماست زیاد می ورزند.

سرعت
کم کردن سرعت هم می تونه واسه تأکید و بیان روشن و رسا استفاده شه. وقتی به نظر برسه که مخاطب متوجه سخن نشده باشه، شایدً گوینده کلمات رو آروم تر (شاید هم بلندتر) تکرار کنه. این عمل می تونه نشون دهنده ناراحتی و آزردگی هم باشه.

زبون
زبون بدن، به طور کاملً درباره سیگنالا و امواجه. در حالیکه ما از کلمات واسه ارسال پیامای اصلی استفاده می کنیم، بدن ما بطور پیوسته سیگنالایی رو در مورد اینکه دقیقاً به چی فکر می کنیم اضافه می کنه.

جمله و لمس کردن
وقتی بدن به طرف بدن فرد دیگر نزدیک می شه می تونه هم دوستی و هم تجاوز به فاصله فردی رو نشون بده. لمس کردن بقیه هم نشون دهنده نفوذ و تسلط یا دوستیه.

اشاره کردن
بیشتر، از بدن واسه اشاره کردن به طرف چیزایی که علاقه مندیم استفاده می کنیم. اگه قصدِ ترک کردن داشته باشم، به طرف درب اشاره می کنم. اگه واسه صحبت کردن با کسی تمایل داشته باشم شایدً بدنم رو به طرف اون جهت میدم. البته عکس این موضوع هم صدق می کنه. (یعنی وقتی تمایلی به صحبت کردن با افراد نداشته باشین، بدن شما از اونا روی برمی گردونه.)

دسته ها
خیلی از زبون بدن از روش مجموعه ای حرکات که نیرنگ، علاقه، راحتی و … رو نشون میدن کار می کنه.

ژست
ژستا بیشتر، حرکات و اقدامات هدف دار هستن که سیگنالای زیادی رو ارسال می کنن. می تونن از توهین بی ادبانه گرفته تا اشارهای ظریف رو شامل شن.

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

تا دو هفته آینده، شرایط واسه فعالین اقتصادی بهتر از قبل می شه!

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: بیشترین حد تا دو هفته آینده همه تحریمای بانکی از بانکای جمهوری اسلامی ایران ورداشته می شه و تماشاگر گشایش اعتبار، سوئیفت و همه نقل و انتقالات ارزی واسه فعالان اقتصادی به حالت عادی و حتی بهتر از شرایط قبل از اعمال تحریم‍ ها هستیم.
حسن جلال پور روز  ۱۹ دی ماه در همایش بزرگداشت روز صادرات استان کرمان و تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان در سال جاری اعلام کرد: هر سرمایه گذاری که بخواد جهت سرمایه گذاری در کشور حضور پیدا کنه، اولین نگاه مورد توجه، وضعیت روانی و آرامش حاکم بر جامعه س. ایشون با بیان اینکه سرمایه گذار مثل آهوییه که حتی از بوی نا امنی هم فرار می کنه چه برسه به دیدن نا امنی گفت: باید از حرفای مقرضانه و نظرهای دلسوزانه غیرکارشناسی که واسه کمک به وضعیت اقتصادی کشور، معشیت مردم و ایجاد بهبود در فضای لازم جامعه و حاکمیت، که سختی واسه کشور بوجود میاره، دوری کنیم.

جلال پور با تاکید بر اینکه باید فضای اجتماعی جامعه رو با شرایط امروز پیشرفت استان و فعالیتای اقتصادی در حال انجام کشور همراه کنیم، اعلام گفت: امروز بعضی از حرکاتی که در رسانه ها با افکار عمومی تماشاگر هستیم یه جور بداخلاقیه که باعث می شه همه زحمات مسئولان رو از بین برده و حتی حضور سرمایه گذاران رو با خطر مواجه کنه. رییس اتاق بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان در ادامه درباره وضعیت امروز تحریما و هم اینکه اجرایی شدن برجام هم گفت: در سه ماه گذشته مجموعه ای در کشور به طور شبانه روزی مشغول بررسی روی راهنماهای فارسی برجام در بعد اقتصادی بودن که پس اتاق بازرگانی ایران هم مسئولیت خطیری داشت که طی هفته های گذشته به تهیه آیین نامه اجرایی برجام پرداخت.

آقای جلال پور درباره گشایش اعتبارات و آزاد شدن همه نقل و انتقالات ارزی گفت: بیشترین حد تا دو هفته آینده همه تحریمای بانکی از بانکای جمهوری اسلامی ایران ورداشته می شه و تماشاگر گشایش اعتبارات و آزاد شدن همه نقل و انتقالات ارزی واسه فعالین اقتصادی به حالت عادی و حتی بهتر از شرایط قبل از اعمال تحریما هستیم. جلال پور با بیان اینکه حالا خوبیش اینه اقدامات بسیار مثبت در جهت برداشت همه تحریما در کشور از طرف دولت تدبیر و امید و هدایتای مقام معظم رهبری انجام شده، اعلام کرد: در هفته های آینده شرایط بسیار خوبی واسه رفت و امد با دنیا در بعدهای جور واجور که دچار مشکل شده بودیم، تماشاگر هستیم.
رییس اتاق بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه شرایط امروز اقتصادی کشور، اهمیت صادرات و حضور در بازارهای جهانی رو واسه ما روشن کرده، گفت: در آستانه تهیه لایحه بودجه کشور هستیم و طی روزای آینده بنا به فرموده مقام معظم رهبری تغییراتی در اون اعمال می شه.

ایشون اضافه کرد: همه فعالان اقتصادی و کارشناسان اقرار می کنن که امروز شرایط واسه دولت یازدهم بسیار سخته و در چند دهه گذشته اینجور وضعیتی رو هیچکی تماشاگر نبوده! زمان سخت تحریما، سوءتدبیرها و وابستگی کامل به نفت پایه اقتصادی غلطی رو در ده های گذشته ساخت و موجب شد استفاده از ارز حاصل از فروش سرمایه های ملی واسه چرخاندن کشور انجام شه که وضع نابسمان امروز به دلیل اینه.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: بیشتر از چار و نیم میلیون حقوق بگیر در کشور (پنج برابر متوسط منطقه)، بیشتر از سه میلیون نفر بازنشسته و مستمری بگیر (هشت برابر نرم منطقه) و بیشتر از ۸۵ درصد بودجه هزینه جاری که بیشتر از ۷۰ درصد اون از منابع نفتی جفت و جور می شه. هم اینکه یارانه بگیران که بیشتر از پول فروش نفت امروز باید به اونا اختصاص داده شه همه از مشکلاتیه که دولت با اونا درگیره.

: پرداخت یارانه در شرایط الان و اداره کشور به شکل معمولی هم شدنی نیس! چه برسه به توقع پیشرفت از دولت ازاین رو طی روزها، ماه ها و حتی سال ‎های آینده. امید به جایی نیس که شرایط بهتر شه، چون که کارشناسان فکر می کنن سالای آینده فروش بهتری در مورد نفت داریم اما شرایط کشورهای منطقه و شرایط کشورهای سیاسی تولید کننده نفت این امید رو نمی ده.

جلال پور اعلام کرد: بالای ۵۰۰ هزار میلیارد تومن بدهی بر گردن دولته در حالی که دولت درگیر هزینه های فعلی خوده و از طرفی همه توقع دارن که زمینه اشتغال پنج میلیون نفر که کلی اونا تحصیل کرده هستن جفت و جور شه! پس ساماندهی اینجور مسائلی از طرف دولت دور از انتظاره!

رییس اتاق بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه باید به سرمایه گذاری خارجی بسیار توجه شه، تاکید کرد: باید سرمایه های ایرانیان بیرون مرز کشور که علاقه به سرمایه گذاری در منطقه خاورمیانه و ایران دارن رو جذب کنیم، چون منطقه خاورمیانه پولدار ولی ناامنه اما در بین اونا جمهوری اسلامی ایران واسه امنیت خود هزینه خیلی زیادی پرداخت کرده. ایشون گفت: در مورد جذب سرمایه گذار سه اصل اساسی هست؛ اول امنیت منطقه و کشور و ایجاد شرایط لازم واسه سرمایه گذاری، بعد رفت و امد با میدون بین الملل و در آخر بهبود فضای کار و کاسبی و ثبات نسبی قوانین و شرایط مناسب سرمایه گذاری.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

تاثیر رنگا در رفتار خرید مشتری چقدر و چیجوریه؟!

شاید کمی عجیب بنظر برسه که رنگا در رفتار خرید مشتری موثر هستن. ولی تاثیر رنگا در رفتار خرید مشتری غیر قابل انکاره. باید با شناخت این تاثیرات فعالیتای تبلیغات و بازاریابی خود رو مدیریت کنین.

تاثیر رنگا در خرید مشتری
تاثیر رنگا در رفتار خرید مشتری از اونجا سر محل بیرون اومدن آب زیر زمینی میگیره که ما آدما بیشترً موجودات چشمی هستیم. پس تعجبی نداره که ۹۳٪ از زمان خود رو به خرید اجناس اختصاص می دیم. باید بیشتر در مورد یه محصول اطلاعات داشته باشیم. تا بتونیم اونو بخریم. مثل احساس مون نسبت به محصول، سلیقه و یا رنگ. مهم ترین نقش کلی در خرید اجناس رنگ اوناس. که با فراخوانی احساسات در داخل ما بازی می کنه.
کارشناسان بازاریابی فکر می کنن که تاثیر رنگا در فتار خرید مشتری به عنوان یک وسیله هدف دار به جذب مشتریان می پرازن. تحقیقات نشون میده که رنگ به تقویت و رسمیت شناختن نام تجاری به وسیله ۸۰ درصد از مردم کمک کرده. هر کدوم از رنگا یک سیگنال جور واجور به مغز می فرستند.

Jill Klores مؤسس و صاحب استودیوی طراحی LLC در دالاس، گفت: رنگا می تونن چشم انداز هر  فردی رو در یک فضای خاص، غرق احساسات کرده و تغییر.”

تاثیر رنگا در رفتار خرید مشتری
تاثیر رنگا در رفتار خرید مشتری می تونه فرق داشته باشه. مثلا، زرد، رنگ گرمی و خوش بینیه. که معمولاً هم در مغازها استفاده می شه. و واسه جلب توجه خریداران خوبه. قرمز بیان کننده عشق و شور و شدته که به عنوان رنگ قدرت شناخته شده. قرمز در فروش و ترخیص کالا از موثرترین روشای شناخته شده. آبی به عنوان یک رنگ آروم و بی سر و صدا در نظر گرفته شده که نشون دهنده صلح، اعتماد و امنیته. از رنگ آبی بیشترً در دفتر شرکتا استفاده می شه. که غیر تهاجمی بوده و پس افزایش بهره وری رو به دنبال داره.

تاثیر رنگا در رفتار خرید مشتری رو با رنگ سبز ادامه می دیم. سبز رنگ ثانویهه که نشون دهنده ثروت و رشده. به طور گسترده، سبز به عنوان رنگ طبیعت و باروری شناخته شده. بنفش به عنوان رنگ خونواده سلطنتی شناخته می شه. و ظرافت و قدر و منزلت رو به ارمغان میاره. پس استفاده از آن واسه پروژه های خلاق مناسبه. نارنجی، این رنگ از یک نام تجاری صمیمی و خوشحال که هیجان و عجله به ارمغان میاره ایجاد شده. که بیشترً به وسیله شرکتایی که ارزش زیادی واسه ارائه اجناس هستن استفاده می شه.
سیاه و سفید: سیاه، کلا واسه اجناس لوکس استفاده می شه. و نشون دهنده قدرت و خوشگلیه. سفید نشون دهنده خلوص و جوونیه. واسه همینه که حدود ۷۵٪ از مارکای مراقبت از پوست واسه بسته بندی از این رنگ استفاده می کنن. صورتی، بیشترً به عنوان یک رنگ زنونه حساب می شه. کلا، اونو به عنوان یه اثر آروم بخش می دونن. طوری که خریداران بعد از خرید این رنگ کمتر پشیمون می شن.

تاثیر رنگا در آرمای تجاری
رنگ نه فقط از نظر فروش اجناس، بلکه در آرمای تجاری هم با نفوذه. رنگا نقش مهمی در مغازها و روشنایی و درجه تنظیم گرما اجرا می کنن. با در نظر گرفتن تحقیقات، آبی روشن در طول شب تولید ملاتونین بدن رو کم می کنه. ملاتونین هورمونیه که باعث می شه ما احساس خستگی و خواب آلودگی کنیم. واسه همینه که نور آبی با درجه گرما رنگای سرد در کافها و مغازه های دیگر شبونه استفاده می شه.

از طرف دیگه در مورد تاثیر رنگا در رفتار خرید مشتری ، درجه گرما رنگای گرم معمولا در مغازها که خواستار یک فضای آروم تر و راحت هستن استفاده می شه. این چیزیه که Levia Lew، در گروه طراحی واقع در نیویورک درباره درجه گرما رنگا میگه: “رستورانا معمولاً [بهتر می دونن] از رنگایی مثل کهربایی که از دید روانی مردم رو به یاد آتیش سوزی یا گرم و دنج بودن جای میندازه، استفاده کنن.

الان، [تصور کنین] یک نور آبی رنگ که معمولاً با احساس گرما همراه نیس. [وقتی که مشتریان] از یک فضای روشن یا نوری مثل لامپای فلورسنت، میگذرن و در محلای جور واجور این نور رو ببینن [اونا ممکنه] جذب این تکنولوژی مدرن شن. این یکی دیگر از راه های زیرکانه واسه تحت تاثیر قرار دادن محیطه تا باعث جذب بقیه شه.
بله، همه این رو تأیید می کنن که رنگ دارای یک سحر و جادوه. که باعث می شه واسه خرید اون، به سراغ کیف پول خود بریم. به خاطر این تاثیر رنگا در فتار خرید مشتری باید مورد مطالعه قرار گیرد.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۱/۵]

تاثیر قانون منع ورود به آمریکا روی جامعه پزشکی و بیماران آمریکا

بدون شک، تاثیر قانون منع ورود به آمریکا روی جامعه پزشکی و حتی بقیه جوامع این کشور احساس می شه. در این مقاله کامل که درباره تاثیرات این قانون روی جامعه پزشکی و بیماران نوشته شده به بررسیا و گزارشی که HBR در تاریخ سوم فوریه (یعنی یه هفته پیش) روی سایت خود قرار داده می پردازیم.

تاثیر قانون منع ورود به آمریکا روی جامعه پزشکی
در ۲۷ ژانویه دونالد ترامپ -رئیس جمهور آمریکا- دستور منع ورود مهاجران به آمریکا از ۷ کشور که بیشتر مسلمون بودن رو به مدت ۹۰ روز امضا کرد که جامعه پزشکی یعنی دکترها و پزشکان رو هم شامل می شد. جالبه بدونین که این اتفاق می تونه اثر قابل سنجشی رو روی سیستم مراقبتای بهداشتی آمریکا وارد کنه. چون خیلی از پزشکان پس از ترک آمریکا، قادر به برگشت نیستن.

طبق داده های سال ۲۰۱۰ تقریباً ۸۵۰,۰۰۰ دکتر خدمات مستقیم به بیماران رو در آمریکا جفت و جور می کنن که ۴,۱۸۰ نفر اونا شهروندان ایرونی و ۳,۴۱۲ شون، اهل سوریه بودن.

الان ۲۶۰ نفر از این هفت کشور (ایران، سوریه، عراق، یمن، سودان، سومالی و لیبی) واسه اقامت در بیمارستانای آمریکا درخواست دادن که بخاطر نبود اجازه ورود به آمریکا بازمانده ان.

اگه آمریکا این خواهندگان رو از دست بده و نتونه کاندیداهایی واسه پر کردن جایگاها جفت و جور کنه، یک محاسبه ساده نشون میده که این اتفاق می تونه روی ۴۰۰,۰۰۰ مریض فقط در سال آینده تاثیر بزاره.

تقریباً از هر ۴ نفر دکتر، یک نفر پزشکی خود رو در دانشگاهای بیرون مرز کشور (آمریکا) تموم کرده. خیلی از فارغ التحصیلان فرامرزی پزشکی واسه دریافت اقامت به آمریکا می رن و می مونن. این افراد موافقت می کنن تا در مناطقی از آمریکا که کمبود متخصص واسه سلامتی و مراقبتای بهداشتی هست کار کنن. تحقیقات نشون میده که پزشکان آموزش دیده فرامرزی تمایل بیش تری واسه کار در مناطق دهاتی و محروم آمریکا از خود نشون میدن. حتی در خیلی از موارد، پزشکان تا آخر دوره کاری موندن در همین مناطق رو ترجیح داده و در همانجا هستن.

سیاست گذاران و همه مردم درباره کیفیت کار مهاجران بیان نگرانی کردن. چون اونا (پزشکان مهاجر) در مقایسه با پزشکان آموزش دیده آمریکا باید در سه آزمون قبول کرده شن، اقامت در آمریکا رو کامل کنن، و واسه کار در آمریکا مجوز داشته باشن.

در حالی که  این موضوع واسه چندین دهه مورد بحث قرار گرفته، دلایل پراکنده ای از این مسئله هست که بررسی می کنه: طبق اینکه دکتر در کدوم دانشکده پزشکی تحصیل کرده، یافته های متفاوتی از مریض حاصل میاد؟

تحقیقات قبلی یافته های مختلفی داشتن، اما اونا معمولاً نمونه های کوچیکی رو بررسی کردن و یا بر مناطق جغرافیایی کوچیک تمرکز داشتن.

در مقاله اخیری که در BMJ منتشر شده، یافت شد که وقتی بیمارانِ نیازمند مراقبتای پزشکی در بیمارستانای آمریکا با شرایط پزشکی عمومی پذیرش می شن، اگه به وسیله فارغ التحصیلان پزشکی خارجی تحت درمان قرار بگیرن احتمال مرگ شون ظرف ۳۰ روز (از تاریخ پذیرش) ۵ درصد کم تر از وقتیه که به وسیله فارغ التحصیلان پزشکی خودِ ایالات درمان شن!

هیچ فرقی در اینکه “ بیماران ظرف مدت ۳۰ روز پس از مرخصی، دوباره در بیمارستان بستری می شن یا نه” یافت نشده. البته در این مطالعه، یافت شد که هزینه مراقبت از بیماران با پزشکان خارجی نسبت به فارغ التحصیلان پزشکی آمریکا کمی بالاتره، هر چند فرق بسیار کم بود!

واسه رسیدن به این یافته ها، ما یافته های بیماران تحت مراقبتای پزشکی تحت درمان با اینترنای آموزش دیده خارجی و داخلی  رو مطالعه کردیم. ما این موضوع  رو در بین بیمارستانا و در داخل خود بیمارستانا آزمایش کردیم تا از اثرات بیمارستانی که بر یافتهامون  موثر هستن دوری کنیم. خوب میدونیم، احتمال بیش تری داره که فارغ التحصیلان پزشکی خارجی در مناطق دهاتی و مناطق محروم مشغول به کار شن، که در اون منابع بیمارستانی ممکنه کمتر و شدت مریضی جمعیت مریض بالاتر باشه. هر دو عامل باعث مرگ و میر بالاتری در بین بیماران تحت درمان با فارغ التحصیلان پزشکی خارجی می شه، حتی اگه الگوهای عمل و کیفیت مراقبت این پزشکان  با الگوهای فارغ التحصیلان پزشکی داخلی برابر باشه. پس، با مقایسه بیماران تحت درمانِ پزشکان خارجی در مقابل فارغ التحصیلان پزشکی داخلی در یک بیمارستان برابر، به طور موثری اثرات کیفیت بیمارستانی و ویژگیای جمعیت در مرگ و میر بیماران، از بین رفت. ما هم اینکه ویژگیای زیاد مریض (مثلا، سن، جنس، نژاد، شدت مریضی و وضعیت اجتماعی- اقتصادی) و ویژگیای دکتر (سن، جنس، و تعداد مراقبتای پزشکی که در هر سال ارائه کردن) تنظیم کردیم تا اثرات دانشکده پزشکی رو در یافته های مریض محدود کنیم.

ما مراقبتای ارائه شده به وسیله بیشتر از  ۴۴ هزار اینترن رو واسه بیشتر از ۱.۲ میلیون مریض بستری بررسی کردیم. کلا، بیماران تحت درمان به وسیله فارغ التحصیلان پزشکی خارجی (بیرون از آمریکا- فرامرزی)، احتمال زیادی داره که جزو اقلیت نژادی بوده و در طبقات پایین تر اجتماعی و اقتصادی به سر برند. همینطور بیشتر این ادما از بیماریای جانبی هم رنج می برن.

پس از تعیین و تنظیم کردن کردن ویژگیای  مریض، دکتر و عوامل بیمارستان، فهمیدیم که بیماران تحت درمان به وسیله فارغ التحصیلان پزشکی خارجی، احتمال مرگ کم تری رو  (۱۱.۲٪) نسبت به بیماران درمان شده به وسیله فارغ التحصیلان آمریکا پزشکی (۱۱.۶٪) ظرف ۳۰ روز پس از بستری شدن در بیمارستان دارن. این فرق از دید آماری معنی دار بود و ما همین الگوها رو موقع مقایسه پزشکان بین بیمارستانی و داخل بیمارستانی مشاهده کردیم.

هم اینکه فهمیدیم که، ۳۰ روز پس از بستری شدن در بیمارستان، بیماران تحت درمان به وسیله فارغ التحصیلان پزشکی در آمریکا و پزشکان خارجی (در یک بیمارستان برابر) اندازه بستریِ دوباره برابری رو داشتن. در مقایسه با فارغ التحصیلان پزشکی آمریکا، فارغ التحصیلان خارجی زمان کمی بیش تری رو واسه درمان بیماران صرف می کردن (مثلا، از روش آزمایشای بیش تر و تحقیقات تصویربرداری)، اما فرق بسیار ناچیز بود (۴۷ دلار در هر بستری).

هم اینکه تعدادی جدا سازی و بررسی حساسی رو انجام دادیم تا بدونیم که یافتهامون به وسیله فرضیات جور واجور تحت تاثیر قرار گرفتن یا نه! این فرضیات می تونه شامل “تایم موندن مریض در بیمارستان، فرستاده شدن مریض به منزل و یا به یک مرکز توانبخشی؛ و یا آموزشی بودن/ نبودنِ بیمارستان” مریض باشه.  یافتهامون در تموم جدا سازی و تحلیلا استوار و ثابت قدم بودن.

تعدادی توضیح احتمالی واسه این موضوع هست که به چه دلیل بیماران تحت درمانِ فارغ التحصیلان پزشکی خارجی، احتمال مرگ کم تری دارن؟

یکی از  دلایل اینه که به خاطر کار به عنوان یک دکتر در آمریکا، فارغ التحصیلان خارجی باید از پروسه انتخاب فوق العاده سختی عبور کنن، پروسه ای که بهترین پزشکان رو از بین بهترینای هر کشور انتخاب می کنه. مثلا، تنها ۴۹.۴ درصد از فارغ التحصیلان پزشکی خارجی که استخدام می شن، در برنامه های اقامتی آمریکا دووم میارن (یعنی اجازه اقامت به ).تمایل فارغ التحصیلان خارجی واسه گرفتن نمره بالاتر در آزمون، نسبت به فارغ التحصیلان آمریکا  هم این فرضیه رو تایید می کنه. فارغ التحصیلان خارجی معمولا تحت آموزش بیش تری قرار می گیرن – در اول در کشور خود، و بعد دوباره در آمریکا.

با این حال ما  نمی دونیم که هر کدوم از این عوامل یافتهامون رو تا چه حد توضیح میدن. تحقیقات آینده باید دقیقاً کشف و بررسی کنن که به چه دلیل فارغ التحصیلان پزشکی خارجی مراقبتایی با کیفیت بالاتر رو ارائه میدن.

یافتهامون نشون میده که پزشکان آموزش دیده خارجی، مراقبتایی با کیفیت کمی بالاتر رو نسبت به فارغ التحصیلان پزشکی داخلی، دست کم در درمان عمومی بیماران تحت مراقبتای پزشکی، ارائه میدن. حضور فارغ التحصیلان خارجی واسه ارائه مراقبتای بهداشتی در آمریکا لازمه، و سیاستایی که پزشکان کشورهای دیگر رو واسه کار در آمریکا دلسرد می کنن، به احتمال زیاد یافته های ناخواسته ای رو واسه سلامت مردم آمریکا، به ویژه واسه کسائی که در مناطق قدیمی محروم زندگی می کنن، به دنبال داره.

منبع: HBR.ORG

دوستان عزیز، در صورت تمایل می تونین با استفاده از وسایل به اشتراک گذاری زیر، این مقاله رو با همکاران و دوستای خود سهیم شید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

تاثیرات ارتباط مستقیم مدیران با کارکنان

تاثیرات ارتباط مستقیم مدیران با کارکنان رو دست کم نگیرید! بدیش اینه خیلی از رهبران هیچ درکی از تاثیر ارتباط مستقیم با کارکنان در کسب وکارشون ندارن!

تاثیرات ارتباط مستقیم
میدونید مدیرعامل تون کیه؟ چه شخصیتی داره؟ اصلاً شاید بهتر باشه بپرسیم که نام اونو میدونید؟

طبق مطالعه گذشته، نزدیک به یک چهارم کارکنانی که در شرکتای متوسط و بزرگ کار می کنن حتی اسم مدیرعامل شون رو هم نمی دونن!

بررسی که APPrise Mobile روی بیشتر از ۱۰۰۰ نفر از کارکنان آمریکا که در شرکتایی با بیشتر از ۵۰۰ کارمند کار می کنن انجام داد یافته های عجیبی رو درباره ارتباط بین مدیران و کارکنان سازمان شون اعلام کرد.

در این بررسی، ۲۳ درصد از کارکنان گفتن که از اسم مدیرعامل شون اطمینان ندارن! واقعا، خیلی از اونا، اصلاً نمی دونستن که مدیرعامل شون مثل چیه! کارکنان جوون تر، کم تر مایل بودن که اسم مدیرعامل جایی که کار می کنن رو بدونن. -۳۴ درصد از کارکنان که بین ۱۸ تا ۲۴ سال سن داشتن گفتن با مدیران اجرایی آشناییت ندارن، در حالیکه این درصد در بین کارکنان بالای ۲۵ سال، ۲۲ درصد بوده. یعنی ۲۲ درصد از کارکنان بالای ۲۵ سال، گفتن که با اونا آشنا نیستن!

این فقط درباره نام لیدرشان نبود. کلا شناخت رو هم شامل می شد.

یک سوم کارکنان در این بررسی، گفتن که اگه مدیرعامل شون رو در صف ببینن قادر به شناسایی نیستن. دوبارهً کارکنان جوون تر، مایل تر بودن که چهره مدیران اجرایی شرکت رو نشناسن! تنها ۵۴ درصد از کارکنان جواب دادن که این تستِ “صف” (شناسایی مدیرعامل در صف کارکنان) رو قبول شدن. ۶۹ درصد از کارکنان قدیمی تر، از اینکه می تونن مدیران ارشد خود رو بشناسن احساس غرور می کردن.

البته شاید همه اینا به این خاطر باشه که اکثریت کسائی که در این بررسی شرکت کردن (۷۱ درصد) اصلاً در یک محیط کاری و دفتر با مدیرعامل شون کار نمی کردن. و واسه مدیریت تیمای دورکار خیلی از مدیران از ایمیل استفاده می کردن تا اینکه تصمیم به سفر بگیرن و ملاقات مواجه با کارکنان رقم بزنن.

همونطور که می بینین خیلی از رهبران تاثیرات ارتباط مستقیم با کارکنان رو نمی دونن! ارتباط بیش تر، باعث می شه کارکنان درگیر شن و با احساس مسئولیت بیش تری به انجام وظایف شون بدن. در آخر اینا باعث ارزش افزوده بیش تر به کسب وکار می شه.

به گفته مدیرعامل APPrise Mobile آقای Jeff Corbin “رهبران کسب وکاری که ارتباط، درگیری کارکنان و شخصیتا رو اولویت خود قرار میدن همانایی هستن که به دنبال ایجاد رابطه با کارکنان شون می گردن.”

[تعداد: ۳    میانگین: ۴/۵]

تاثیرات رسانه روی افکار آدم چیه؟

تاثیرات رسانه روی افکار، رفتار و زندگی ما و شما بسیار زیاده اما سئوال اینجاست که از این تاثیرات آگاهیم؟

تاثیرات رسانه
وقتی به عنوان یک مصرف کننده معمولی زندگی می کنین، خیلی سخته که بتونین خلاقانه فکر کنین! کلمه مصرف کننده اینجا واسه توضیح آدمایی استفاده شده که مصرف کنندهای برنامه های رسانه های جمعی هستن.

البته این یک تئوری خیانت آمیز درباره تلاشای بزرگ شرکتای رسانه ای نیس که بخوان ما رو تبدیل به زامبی کنن. ما در این پست تلاش داریم به تاثیرات اون در افکار شما (که دقیقاً در برابر همون تأثیری که واسه هر کسی دیگر قرار داره) خصوصاً وقتی که تلاش دارین خلاقانه و جداگونه فکر کنین، نگاهی بندازیم.

رسانه های جمعی
Jim Connolly مشاور و بازاریاب خیلی از کسب و کارای موفق، میگه از سال ۱۹۸۰ میلادی تا الان در بخش بازاریابی فعالیت داشته. درزمان این چند سال، از دیگر مسئولیتای جیم این بوده که باعث شه بازدیدکنندها، شنوندها و خوانندها، درباره اجناس و برندهای جور واجور بطور خاص فکر کرده و احساس متفاوتی رو تجربه کنن.

به چه دلیل این موضوع مهمه: وقتی به ۲۴ ساعت یک شبونه روز فکر می کنیم، ۹ ساعت اونو واسه خواب، دوش و صبحونه کم کرده و ۱۰ ساعت رو واسه کار و رفت و اومد به محل کار درنظر می گیریم و حدود یک ساعت واسه خوردن شام و گذروندن با خونواده، بیشتر ساعتای خالیه که مردم دارن و این زمان تحت تاثیر تلویزیون و رادیو سپری می شه. البته این ساعات از کشور به کشوری دیگر متغیره. اما در آمریکا بطور متوسط مردم ۳ الی ۴ ساعت در روز رو به تماشای تلویزیون می پرازن.

برنامه های تلویزیون
اکثریت جمعیت مردم، ساعات بسیار زیاد از شبای خود رو به تماشای تلویزیون مشغول می شن. (یعنی به مصرف کارِ مردم خلاق می پرازن.)

آگهیای بازرگانی، تبلیغات خلاقانه و حرفه ای برنامه ریزی شدن تا احساس خوبی رو درباره اجناس مصرف کننده خاص بسازن.
در طول نمایشای تلویزیونی، برنامه ریزهای خلاق با استفاده از همه چیز (از موزیکای لایت گرفته تا خندهای مصنوعی) واسه خندوندن و یا گریستن مردم برنامه ریزی می کنن.
با کانالای زیادی که مسئول تولید نمایشای تلویزیونی هستن، خیلی راحت غرق در همون خط فکری میشین که تعداد خیلی از مردم درگیر شدن. اما شما به ایده های خاص و افکار معناداری نیاز دارین تا با بقیه متفاوت باشین.

برنامه های رادیویی
مردم از منزل تا محل کار و برعکس رو در راه سپری کرده و به برنامه های رادیویی گوش میدن که دقیقاً تاثیراتی مشابه همون تلویزیون بر اونا داره.

اگه به مباحثهای رادیویی گوش بدن، تحت تاثیر افکار و باورهای سیاسی و مذهبیِ همون ایستگاه قرار می گیرن.
اگه ایستگاه ترانه باشه هم از ترانها و آهنگای جدیدی که ایستگاه واسه پیشرفت پرداخت کرده ناراحت میشین. اگه هم ایستگاه موسیقی قدیمی باشه شایدً واسه تبلیغات هدف گذاری شده و واسه نسل خاصی از افراد (همون نسل آهنگا) کاربردی هستش.
، حالا اگه شما از نمایشای تلویزیونی حال می کنین دقیقاً در همون لحظه های درست می خندید و یک تجربه مصرف کننده عالی به دست میارین. اگه یک برند جدید عجیبی رو پیدا کنین (یا هر چیز دیگر) آگهیای بازرگانی هم واسه شما ارزش داشته.

اگه همون ایستگاه مباحثه ای رادیویی، باور و باور شما رو نشون بده، احساس می کنین که به وسیله اونا موردحمایت واقع میشین. و اگه موسیقی هم همانی باشه که شما دوست دارین، بازم حال می کنین.

رسانه های جمعی، به چه قیمتی؟
با همه اینا خیلی از ساعات روز رو تحت تاثیر برنامه های تلویزیونی و یا رادیویی قرار می گیریم که به وسیله حرفه ایای خلاق ایجاد شده و علاقه و تمایل زیادی رو در ما بوجود میاره باعث می شه به همون طریقی فکر کنیم و همانی رو احساس کنیم که میخوان!

اگه از این نکات آشنایی و همانی باشه که شما می خواین، هیچ مشکلی وجود نداره و واسه اونا هم موفقیت آمیزه. حتی اگه بخش کمی از ساعات فراغت خود رو صرف اون کنین بسیار بهتر و حتی نرماله. اگه دقت کنین درمی یابید و می فهمید که به چه دلیل مردم به سر کار می رن و در اونجا با همکاران خود راجبه برنامه های تلویزیونی شب گذشته صحبت می کنن. چون می دونن که دوستان و همکاران شون هم مثل خودشون، به تماشای همون برنامه ها می پرازن.

تاثیر برنامه ها روی تصمیم گیری بسیار زیاده. این برنامه ها بیلیونا فروش رو بطور هرساله منجر می شن که بیشتر واسه اجناس و خدمات در سطح متوسط صورت میگیره.

یک مصرف کننده آشنایی!
روی بیشتر افراد خلاقی که می شناسین تمرکز کنین. می بینین که اونا بطور دقیق روی چیزایی که بر چگونگی تفکرشون تاثیر می ذارن حساسند. خیلی از مردم اصلاً تلویزیون تماشا نمی کنن و اگه قرار باشه رادیو گوش بدن به ایستگاهای جور واجور مراجعه می کنن که مباحث مختلفی دارن تا به دیدگاه های کلی تر و جور واجور تر برسن. از تاثیراتی که اتفاق میفته آشنایی و دست کم تلاش کنین این کار رو واسه اونا سخت تر کنین.

ما اینجا پیشنهاد نمی کنیم که تلویزیون رو آزاد کنین، اما تاکید می کنیم که واسه اینکه فردی آشنایی لازمه آگاهانه هم از رسانه های جمعی استفاده کنین. خودتون واسه خودتون برنامه های تلویزیونی و رادیویی بسازین. خودتون اونا رو ترکیب کنین. پادکستای زیاد در مورد خودتون گوش بدین و به تماشای ویدئوهای اینترنتی بدین. مقالات همین سایت حاضر هم می تونه کمک خیلی زیادی کنه. همیشه هم به یاد داشته باشین که یه ترکیب ساده می تونه باعث شه که بطور متفاوت تری فکر کنین.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۵/۵]

تاثیرات فصل روی کمپین بازاریابی ایمیل مستقیم

واسه کسب بهترین یافته های ممکن از کمپین بازاریابی ایمیل مستقیم بیاموزید که بازخوردها با در نظر گرفتن زمانای مشخص در طول سال، جور واجور هستن.

کمپین بازاریابی ایمیل مستقیم در فصول جور واجور
بعضی از بازاریابان ایمیل مستقیم به اندازه ای روی این موضوع که “چی رو به کی ارسال می کنن” تمرکز می کنن که از اهمیت عامل مهم دیگری بازمی مثل و این عامل “زمانِ ارسالِ ایمیل” است.

نویسنده و مالک شرکت Simpson Direct آقایCraig Simpson طبق تجاربی که داره باور داره که خیلی از صنایع، زمان خوبی در طول سال واسه فرستادن ایمیل دارن. (یعنی زمانایی که یافته های نورانی کسب کردن) اما بدیِ اونم وقتیه که شما اصلاً شک می کنین که کسی به شما گوش داده؟!

میدونید کدوم فصل واسه شما خوبه؟
با اینکه شاید کلا به زمانای خوب در طول سال (واسه فرستادن ایمیل) باور داشته باشین اما شاید ندونین که چیجوری باید از این هفته ها و ماه ها دوری کنین. این دقیقاً همون وقتیه که رتبه بازخورد ایمیل مثل سنگی از بالا به طرف پایین میفته.

همین آقای Simpson تعریف می کنه: مثلا، یکی از مشتریانم ایمیلی رو دور و بر کالاهایی مثل شکر، قهوه، گندم و … نوشته بود. اونا به مردم یاد می دادن که طبق اصول تکنیکی، چیجوری با این اجناس دادو ستد کنن.

همونطور که میشه حدس زد، یکی از مخاطبان هدف واسه این پیشنهاد، کشاورزان بودن. ایده این بود که اونا بتونن یاد بگیرن چیجوری با خرید و فروش این جنسا، مدیریت روش هدف دار داشته باشن. این باعث می شد تا اونا نسبت به تغییرات شرایط کم تر ضعیف باشن. وقتی من اولین بار به فرستادن این ایمیل به کشاورزان کردم بطور وحشتناکی موفق شدم. اما تا انتها اینجور پیش نرفت! پس از چند ماه، رتبه بازخورد تا حتی خودِ صفر نزول کرد. به نظر شما دلیل چی بود؟

پس از تستا و تحقیقات کامل طی ماه ها، متوجه دلیل اون شدم که خیلی هم ساده بود. “کشاورزان در فصل درو جوابگو و علاقمند نبودن!” باز می پرسین به چه دلیل؟

چون اونا ۲۰ ساعت از روز رو در هر ۷ روز هفته مشغول به کار بودن. اصلاً زمانی واسه مطالعه ایمیل نداشتن! یا حتی نمی تونستن فکر کنن که چیزی جدید یاد بگیرن!

این کشاورزان در فصل پس از درو، شدیدا علاقمند و جوابگو می شدن. باخبر شدن از این دلیل باعث شد که من در فصلایی که کشاورزان بیکارند ایمیلای خودمو ارسال کرده و در فصل درو، اونا رو آزاد بذارم.

یک مثال دیگر، اگه شما برنامه ریزی مالی باشین بهترین و بدترین زمان واسه فرستادن ایمیل رو در طول سال، می شناسین؟

برنامه ریزان مالی، بدترین بازخورد رو در روزایتعطیلات، روز یادبود (بزرگداشت کسائی که واسه کشور جون خود رو از دست دادن) روز کارگر و … به . این رتبه به ویژه در دو ماه اخر سال که خونوادها خیلی سخت مشغول خرید، برنامه ریزی، مسافرت، انتخاب هدیه و … هستن خیلی افت داره.

می پرسین پس بهترین زمان واسه فرستادن ایمیل چه وقتیه؟

جوابِ شما، سه ماه اولِ هر ساله. ژانویه (اولین ماه سال جدید) بهترین گزینه س چون خونوادها شروع به آزمایش امور مالی خود کرده و به دنبال راه هایی می گردن تا پول خود رو ذخیره کرده و مدیریت کنن.

شما به عنوان یک کسب وکار کوچیک در داخل ایران، شاید هنوز دقیقاً نمی دونین که در کمپین بازاریابی ایمیل خود چیجوری بهترین زمان رو واسه فرستادن ایمیل انتخاب کنین. کارشناسان پدیده فکر مهتر با انجام تحقیقات لازم از خدمات شما و داده های مخاطبان تون می تونن در این مورد شما رو کمک دهند. از روش این لینک با کارشناسان تماس بگیرین.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

تاثیرات منفی ارائه خدمات رایگان رو چیجوری تغییر دهیم؟

ارائه خدمات رایگان واسه هممون جذابه اما در عین حال هم معتقدیم این روزا هیچیِ رایگانی وجود نداره. اینطور نیس؟

ارائه خدمات رایگان
خیلی از افراد، از تاثیرات بازاریابی که در اون خدمات و یا اجناس رایگان ارائه می شه سئوال می پرسن. در این پست، قراره ایده ها و داستانی رو با شما به اشتراک بذاریم که در مورد پیشنهادات رایگان هستن. امیدوارم نکات اون، واسه کسب وکارتون به درد بخور باشه.

ضرب المثل قدیمی حتی به زبون انگلیسی هم هست که میگه در دنیای تجارت، هیچوقت چیزِ رایگانی وجود نداره! پس، هممون آموزش دیدیم و معتقد شدیم که یک خدمات رایگان، خیلی کم می تونه واقعاً رایگان باشه! چون همیشه هزینه پنهونی در اون پنهونه!

اجناس رایگان و دودلی!
فکر می کنین نکات بالا چه ارتباطی با شما داره؟

موضوع از این قراره که مشتری بالقوه شما، به دنبال همون هزینه مخفی می شه. بله؛ هر کجا که محصولی رایگان ارائه شه اونا به دنبال هزینه نهانی اون می گردن و اگه اونو بیابند، تحریک شدن تا فکر کنن که چه چیزای دیگری هست که ارائه دهنده (مثلاً شما) ممکنه از اونا مخفی کرده باشه؟!

مشاور بازاریابی آقای Jim Connolly در این مورد تعریف می کنه که وارد کافی شاپ جدیدی شده که تموم گوشه و کنارهایش رو از اسم و تبلیغ خود مملو ساخته بود. در بخشی از این نشونه ها، ارائه وای فای رایگان به وسیله کافی شاپ مطرح شده بود و در همون لحظه یکی از مشتریان، گارسون رو صدا زده و گفت که من نمیتونم به اینترنت رایگان شما وصل شوم! گارسون در جواب به مشتری گفته که: واسه استفاده از وای فای، باید یک حساب کاربری ایجاد کرده و نام، نشانی ایمیل و کد پستی خود رو وارد کنین.

جواب مشتری به این گارسون اینجور بود: اصلاً شدنی نیس! من فکر کردم شما نوشتید “رایگان”!!! من از قبل هم ایمیلای اسپم زیادی دریافت می کنم..

این مکالمه بد، با دفاع گارسون از موقعیتش و سخنان مشتری درباره سوءاستفاده از کلمه “رایگان” و خصوصاً بدتر از همه، در جلوی دیگر مشتریان همراه بوده. این مبادله منفی، شدیدا “تجربه مشتری” رو تغییر داد.

اثر یه محصولِ (به ظاهر رایگان اما ساختگی) رایگان از یک فرد به فرد دیگر و شرایط به شرایط دیگر متفاوت و جور واجور اما در همه یه جوره. و این موارد چیزیه که شمام باید از اونا آشنایی.

چیجوری تاثیرات منفی رو کاهش دهیم؟
راهی هست که می تونین با اون اثر منفیِ محصول رایگانی که ارائه می دین رو کم کنین مثل وضعیت کافی شاپی که ذکر شد!

این راه حل به شما میگه که رازتون رو افشا کنین. اگه می خواین واکنشی رو در برابر ارائه محصول رایگان خود از طرف مشتری دریافت کنین اونو به طور کاملً شفاف کنین. اگه به دنبال اطلاعات تماس می گردین بذارین مردم ببینن به چه دلیل اینکار رو می کنین! -دقیقاً در همانجایی که محصول رایگان ارائه می دین روشن کنین.

اگه با مردم صادق و روراست باشین احتمال اینکه جواب بهتری دریافت کنین خیلی بیش تره. اگه جزئیات بیش تری راجبه اونا می خواین، به اونا روشن بگید که قصدتون از انجام اینکار و گرفتن اطلاعات چیه. همینطور ذکر کنین که تحت هر شرایطی به حریم خصوصی شون احترام قائل هستین.

چیجوری اجناس واقعاً رایگان ارائه دهیم؟
همونطور که گفته شد در دنیای تجارت هیچوقت واقعا رایگان وجود نداره و چیزی که هست ، محصولیه که بطور خیلی هوشمندانه رایگان ارائه می شه. ما چیجوری میتونیم محصولی رو با هوشمندی کامل رایگان ارائه دهیم؟

این یعنی وقتی که شما یک تجربه مثبت و قانع کننده واسه مشتری ایجاد می کنین تا با دوستان شون به اشتراک بذارن.

در اینجور ارائه هایی، هیچ چیزی مخفی نیس. هیچ رشته اتصالی وجود نداره و در مقابل، یک تاثیر فوق العاده مثبت بوجود میاره. که همین موضوع، به تنهایی کافیه تا شما رو از بقیه رقبا در بخش کاری تون جدا سازه. با این روش، مشتریان هم به زودی می بیننن که شما چقدر با اونا صادق و روراست هستین!

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

تاثیرات موسیقی در بهره وری فردی چیه؟

تاثیرات موسیقی در بهره وری
موزیک بیان کننده چیزاییه که در کلمات نمی گنجند.

به خاطر همین به عنوان یکی از پیروزیای بشر شناخته می شه. اما خودِ موسیقی موجب ایجاد خلاقیت می شه؟

جواب به این سئوال واقعاً مهمه چون امروز، هرچه قبلا میریم موسیقی تبدیل به بخش بزرگی از زندگی روزمره می شه. امروز با کارای زیادی که به وسیله کامپیوتر انجام می دیم از موسیقی به عنوان چیزی واسه برطرف کردن خستگی استفاده می کنیم. موسیقی رو راه حل مناسبی واسه دوری از خو گرفتن میدونیم. سوالی که باقی می مونه اینه: موزیک ما رو خلاق تر می کنه؟ موجب تمرکز بیش تر می شه؟ یا همه اینا توهم و خیال بافیه؟

در این پست، نگاهی به تحقیقات انجام شده میندازیم:

موسیقی کمک می کنه تا وظایف تکراری رو ساده تر انجام بدیم
وقتی تاثیرات موسیقی رو در افزایش بهره وری خروجی آزمایش می کنیم یک معیاری که باید در نظر گرفت اینه که وظیفه ای که در حال انجام اون هستیم چقدر همه جانبه س! این به تغییرپذیری و خلاقیت موردنیاز واسه این کار اشاره داره. مثلا، نوشتن یک مقاله درباره برند، به خلاقیت بیش تری نیاز داشته اما جواب دادن به ایمیلای روزانه به خلاقیت خاصی نیاز ندارن.

تحقیقات نشون میده که اگه کارِ مورد توجه خوب تعریف شده و بطور طبیعی هم تکرارپذیر باشه موسقی می تونه بسیار به درد بخور واقع شه. فرقش اینه که منظور از این موسیقی در این آزمایش، موسیقی بک گراند و پیش زمینه به هنگام انجام دادن فعالیت هاست.

پس از آن، تحقیقات مدرن تر، بر سر این موضوع بحث کردن که این تاثیرات مثبت بخاطر موسیقی بک گراند نبوده. اونا به فکر بودن که موسیقی موردعلاقه فرد منبع این تغییرات مثبت در بهره وریه.

در یک محیط کاری شلوغ، موسیقی م