دانلود پایان نامه

یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۴ به وسیله Show Today و AOL.com به این نتیجه رسید که ۸۰ درصد از دختران نوجوون خود رو با تصاویر افراد مشهور مقایسه می کنن؛ از این گروه، تقریبا نیمی می گن که این تصاویر اونا رو ناراحت و ناامید می کنه و همیشه به این فکر می کنن که در نظر بقیه چیجوری هستن.

به عنوان یک برند، به نوجوانان کمک کنین تا از لیاقت خود آگاهی پیدا کنن و هم اینکه کمک کنین تا دیدگاه های مهم و عجیب خودشون رو کشف کنن. یک عکس از یک نوجوون معمولی با لبخندی ملایم روی محصول شما می تونه بسیار تاثیر گذارتر از یک عکس گرون یا یک فرد مشهور باشه.

از اجرا تصاویر غیر واقعی و منتقدانه در مورد نوجوانان دوری کنین؛ در مورد حساسیتا اونا مراقب باشین. نوجوانان واقعا مهم هستن و نیاز به همدلی دارن.

تصویر اجتماعی
گِرِگ رودلف، رئیس هیئت مدیره Blazers میگه: “نوجوانان ، بزرگسالانی کوچیک هستن، پس با اونا رفتاری مثل بزرگسالان داشته باشین. تلاش نکنین که بیشتر از جلف و یا خشک باشین. حق با رودلفه ما خودمون رو در آیینه بقیه می بینیم و این در نوجوانان بیشتر مشهوده. اگه شما به اونا احترام نذارین و با به عنوان مصرف کنندهای هوشمند با اونا رفتار نکنین، خیلی راحت می تونن ریاست و یا شکستن مرزها رو  حس کنن.

واسه مطالعه بیشتر:

بازاریابی جاویژه چیه؟

با این فکرا خودتون رو نگران نکنین که نوجوانان رو فقط میتونی با استفاده  افراد مشهور در تبلیغات یا اجرا یک آهنگ محبوب در تبلیغات خود، جذب کرد.

درسته که نوجوانان احساس می کنن که برندا باید بخشی از فرهنگ اونا باشن، اما محصول شما نیاز به یک جاذبه طبیعی در اون فرهنگ داره. شما نمیتونین به زور این کار رو بکنین یا اونو جعل کنین.

نوجوانان بخش مستقلی از مصرف کنندها هستن که نسبت به ارزشای خود بسیار مغروند، و شما باید این ارزشا رو شناسایی کنین و در بازاریابی نوجوانان به این ارزشا احترام بذارین.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

بازاریابی موثر به وسیله تاثیرگذاران کوچیک صنایع

بازاریابی موثر یه جور محبوب از شکلای جور واجور بازاریابی هاست که در ایران اخیراً نقش پررنگی رو اجرا می کنه.

سلنا گومز رو از یاد ببرین. عوضش، به تاثیرگذاران کوچیکی فکر کنین که تمایل به رابطه صمیمی دارن و مشتاق به کار با برندهایی هستن که با جوامع آنلاین اونا هم جهت هستن.

بازاریابی موثر
بازاریابی طبق موثر چیز جدیدی نیس؛ بلکه از دهه ۱۷۰۰ وسیله مفیدی در تبلیغات بوده، یعنی وقتی که برندهای چینی مثل  WEDGEWOOD از تایید سلطنتی استفاده کردن. از سال ۱۸۷۵ تا اول دهه ۱۹۰۰ ، کارتای تجاری واسه فروش اجناس مورد استفاده قرار می گرفت، و یک عکس از یک هنرمند مشهور هم بیشتر در بسته بندیا به خاطر جذب کلکسیونرها به کار می رفت. به خاطر این تصاویر ورزشکاران بیس بال آمریکا، حتی روی کارتای کلکسیونی در سیگارهایی با برند “Kodas” اول دهه  ۱۹۰۰ کرد برجسته ای پیدا کرد.

با این حال رسانه های اجتماعی، به طور زیادی مسئله موثر مدرن رو به عنوان یک وسیله جمع سپاری استفاده کردن؛  این کار چگونگی تاثیرگذاری برندها رو از روش تبلیغات آنلاینی که از تاثیرگذاران مشهور استفاده می کنه، تغییر میده.

با این حال، شرایط هزینه ای و رقابتی باعث می شه که کار با تاییدکنندهای مشهور واسه کسب وکارها سخت شه. و این مسئله هم  بازاریابان رو مجبور به در پیش گرفتن یک راه و روش جدید با استفاده از افراد “متوسطی” می کنه که یک دنبالگری متوسط به بالا رو  شبکه های اجتماعی کسب کردن.

از تاثیرگذاران کوچیک جدید استقبال کنین
امتیازات و منافع زیادی در ایجاد کمپینای تاثیرگذاران کوچیک هست، مثل اینکه در مقایسه با تبلیغاتی که با تاثیرگذاران مشهور کار می کنن، توان افزایش تبلیغاتی که بسیار پیروز (و مقرون به صرفه) هستن رو دارن. این روزا، بازاریابان هوشمند به وبلاگ نویسان خانوادگی، نویسندگان سلامت و سبک زندگی، پادکسترها و وبلاگ نویسان تصویری،  به عنوان منابع بالقوه واسه مخاطبان جدیدِ دقیق و مقرون به صرفه نگاهی نو دارن.

اینجا سه ​​دلیل استفاده از بازاریابی موثر و رفت و امد شرکتا با تاثیرگذاران کوچیک اومده:

۱- تاثیرگذاران کوچیک مقرون به صرفه تر هستن
در این واقعیت که تاییدکنندهای مشهور نفوذی قوی بر تصمیم گیری خرید مصرف کنندگان در سراسر جهان دارن، هیچ تردیدی نیس.  از مد گرفته تا مواد غذایی و اجناس آشامیدنی، برندها نرخای تبلیغاتی ویژه ای رو واسه جادهی محصول در فیدهای اجتماعی بعضی از بهترین افراد مشهور – آدمایی که در پلت فرمایی مثل اینستاگرم یا توییتر بر میلیونا طرفدار موثر هستن- پرداخت می کنن.

در سال ۲۰۱۶، Adweek  اطلاعاتی رو از D’Marie Analytics منتشر کرده که شش موثر اجتماعی برتر رو معرفی می کنه:  سلنا گومز، ریحانا، بیانسه، Taylor Swift ، Kendall و Kylie Jenner.

کارشناسان در این مقاله تخمین زده ان که سلنا گومز می تونه فقط واسه یک تصویر کراس پلت فرم (چند سکویی) و یا اشاره به یه محصول یا سرویسِ یک نام تجاری (در رسانه های اجتماعی) ، ۵۰۰ هزار دلار دریافت کنه.

عالیه، اما واسه بیش تر کمپینای بازاریابی موفق، بیشتر از یک اشاره لازمه تا بر فروش تاثیر بزاره. در حالی که قرار گرفتن در برابر دید واسه راه اندازی یک شرکت جدید یا محصول سودمنده و باعث شناخت مصرف کننده از آن می شه، کارشناسان تبلیغات می گن که بازاریابی چند کاناله با چندین موثر بسیار موثرتره.

واسه این منظور، تاثیرگذاران کوچیک مقرون به صرفه تر هستن و برندها رو قادر میسازن تا کمپینای دراز مدت رو واسه نفوذ به بازار و اثر آزمایش ایجاد کنه.

۲- آدما به شکل درست و قابل اعتمادی با تاثیرگذاران کوچیک ارتباط برقرار می کنن.
در بازاریابی موثر ، قانع کردن مصرف کنندگان در مورد استفاده از اجناس و یا خدمات خاص می تونه واسه تاثیرگذاران مشهور سخت باشه. مثلا، می تونین  ببینین که تیلور سویفت یک برند مایع ظرفشویی رو تایید کنه؟

با این همه، هممون به احتمال زیاد موافقیم که تیلور سویفت به عنوان یک ستاره مشهور، شاید هیچوقت ظرفای خود رو نمی شین. پس، یک نبود ارتباط قابل قبول بین افراد مشهور و خیلی از اجناس و خدمات عادی هست که ​​مصرف کننده متوسط روزانه از آن استفاده می کنه.

از طرف دیگه تاثیرگذاران کوچیک (مثل هممون) بسیار فناپذیر هستن. پس دنبال کنندگان اجتماعی که تاثیرگذاران کوچیک به دشت می کنن مستقیما با توانایی در دسترس بودن اونا و ارتباط قوی مربوطه که مصرف کنندگان در مورد یک «فرد متوسط» حس می کنن. مصرف کنندگان ارزش فوق العاده ای رو در تأییدیهای تاثیرگذاران کوچیک پیدا می کنن، و تاثیر گذاران هم به روشی درست بر تصمیمات خرید اثر می ذارن؛ یعنی فقط با اشتراک گذاری اجناس و برندهایی که دوست دارن.

۳- رفت و امد با تاثیرگذاران کوچیک آسون تره.
تاثیرگذاران مشهور شکلای مختلفی رو واسه انجام سرمایه گذاریای سرگرم کننده مخصوص خود دارن. با وجود فرصت واسه کسب درآمد از روش تایید تبلیغاتی، اونا هنوزم یک کار تموم وقت دارن که محبوبیت و رزونانس اونا رو در بین طرفداران حفظ می کنه.

به خاطر این واسه اکوسیستم رسانه های اجتماعی یک هنرمند مشهور، هیچی تخریب کننده تر از پر کردن صفحات با تاییدات رو محصول یا خدمات نیس؛ طرفداران متوجه این موضوع می شن و از این موضوع خوششون نمیاد.

به خاطر همین، در بازاریابی موثر ، تاثیرگذاران مشهور در انتخاب شرکتایی که با اونا کار می کنن و کالاهایی که تاییدشان نشون میده بسیار دقیق و با احتیاط هستن. هم اینکه تبلیغ کننده باید مناسب با برندی باشه که افراد مشهور واسه خود انتخاب کردن.

اگه “صفی” از  برندهای با نفوذ رو تصور می کنین که منتظر کار با افراد مشهور هستن، تصورتون به طور کامل درسته. و فهرست برندهایی که واسه تایید از طرف افراد مشهور رد شدن به همون اندازه طولانیه. گرفتن تایید یک مراحل طولانیه و معمولا شامل قرارداد گسترده تبلیغاتیه (مثل یک کمپین هرساله)، که نشون دهنده یک تعهد مالی بزرگه.

با این حال تاثیرگذاران کوچیک، بیشتر به وسیله تبلیغ کنندگان مورد توجه قرار نمی گیرن. خیلی از تاثیرگذاران کوچیک ممکنه متوجه نشن که می تونن وبلاگ خود رو با تبلیغات وابسته، تاییدهای پولی و یا بقیه فرصتای تولید درآمد، به منبع کسب درآمد تبدیل کنن.

مورد دیگر اینکه، اونا تمایل به رابطه صمیمی دارن، و علاقمند به کار با برندهایی هستن که با جامعه آنلاینی همراه می شن که این افراد در وبلاگا و یا شبکه های اجتماعی خود ایجاد کردن.

به چه دلیل کار تاثیرگذاران کوچیک رو امتحان نمی کنین؟

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۵/۵]

بازاریابی تجربی یا حسی چیه؟ به چه دلیل باید اونو انتخاب کنیم؟

بازاریابی تجربی
بازاریابی تجربی، یک فعالیتِ تبلیغاتیِ فرا رسانه ایه که هر دو بخشِ رفت و امد  با مشتری  حتی بصورت حضوری رو در برمی گیرد. این موجب توجه و تمرکز کامل مشتری به برند هستش. بازاریابی حسی یا تجربی، یک رشته بازاریابی تقریبا جوونه ، اما به سرعت در حال رشده جراکه تونسته محیطای زیادی رو در اختیار بگیره.  در مقایسه با مبارزات رسانه های جمعی، رویدادای بازاریابی حسی تمایل به ایجاد ارتباط در سطح شخصی بسیار بیشتر و ایجاد سطح عمیق از درگیری احساسی داره که پس اندازه تبدیل بالا با هزینه تقریبا کمتری رو میسازه. بازاریابی حسی می تونه در سطح خیلی زیادی واسه آزمایش اجناس بازار یک کشاورز محلی دعوت کنه.

به چه دلیل باید بازاریابی حسی رو انتخاب کنیم؟

تبلیغات تلویزیونی نسبت به سال ۱۹۹۰، با در نظر گرفتن هزینه بالا و بازدید کمتر به یک سوم از اندازه تاثیر گذاری رسیده. McKinsey and Co.

تکه تکه شدن و اشباع کانالای معمولی رسانه ها موجب کاهش خیره کننده اثر این روش سنتی تبلیغات شده. مصرف کنندگان با گذر سریع از آگهیای تلویزیون و با ضبط برنامه های دلخواه، بسته کردن و یا ندیده گرفتن بنرای تبلیغات اینترنتی و جلوگیری از شنیدن صدها پیام تبلیغاتی خود رو ایمن کردن. بازاریابی حسی به دلیل وجود خود، یه جور تعاملی با مصرف کنندگانه که نمی تونن اونو ندیده بگیرن، نه به خاطر این که اونا مجبور هستن بلکه به دلیل درگیر شدن در سطح شخصی تر.

موارد استفاده بازاریابی حسی چه هستن؟

یک بررسی در سال ۲۰۰۹ نشون داد که بیشتر بازاریابان می گن که بازاریابی حسی یا تجربی ارتباط بلند یه مدت رو با مشتری بوجود میاره. هم اینکه اونا معتقدن که این روش در کوتاه مدت موجب افزایش فروش، افزایش آگاهی محصول و نام تجاری، راه اندازی تبلیغات دهن به دهن و هم اینکه می تونه مخاطبان داخلی رو به اهداف کار و کاسبی ملحق کنه.

بازاریابی حسی می تونه با موفقیت واسه موارد زیر مورد استفاده قرار بگیره:

ایجاد روابط
بالابردن آگاهی
افزایش وفاداری
برقرار ارتباطات
تشویق به رفت و امد و آزمایش محصول
ایجاد خاطرات
تحریک دهانا واسه تولید کلام مثبت
تغییر ذهن مشتریان ناراضی
ایجاد تمایل به محصول
بررسی مخاطبان هدف
افزایش برگشت سرمایه گذاری بازاریابی
مواردی که استفاده از بازاریابی حسی مناسب نیس …

ایجاد آگاهی نام تجاری در اندازه بزرگ
ارتباط با آدمایی که بهتر می دونن در برابر پیامای بازاریابی نباشن
چه زمانی بازاریابی حسی بهترین کارکرد رو داره؟

وقتی که مردم در یک نمایشگاه و یک اتفاق حضور دارن
وقتی که اونا درخواستی داشته باشن، بهتر درگیر می شن
وقتی که کارکنان خوب در جریان اتفاق قرار گرفتن
وقتی که اون بخشی از یک کمپین کامل بازاریابیه
وقتی که گروه مشتریان مورد نظر خوب مورد هدف قرار گرفتن
وقتی که محصول خوبه و خیلی راحت نشون داده شده.
ایجاد اهداف و مقاصد

بازاریابی حسی واسه برآوردن خیلی از نیازای بازاریابی استفاده می شه، اما بهترین کمپینا با اهداف سفت و سخت تری تعریف شدن.

چه مشتریانی رو می خواین هدف بذارین؟
بهترین روش واسه رفت و امد با این مشتریان چیه؟
بهترین محیط و جای کجاس؟
ایجاد یک اتفاق بازاریابی بهترین رسانه س؟
چیجوری اتفاق رو با دیگر برنامه های بازاریابی کامل کنیم؟
اندازه گیری موفقیت

هیچ فعالیت تبلیغاتی رو نباید بدون اندازه گیری موفقیت اون منتشر کرد. بازاریابی حسی رو میشه از روش راه های زیادی که به اهداف فعالیت بستگی دارن اندازه گیری کرد.

رده بندی احساسات
کیفیت احساسات
کیفیت اطلاعات بدست اومده
تعداد افراد علاقه مند جهت پیگیری
ترکیب با برنامه های بازاریابی فعلی
تعداد مصرف کنندگان در ارتباط
یافته های فروش و آمار قصد خرید
افزایش اعتبار و اطمینان به نام تجاری
سخن پایانی

بازاریابی تجربی یک وسیله بازاریابی قدرتمنده که باید به عنوان بخشی از هر کمپین بازاریابی کامل در نظر گرفته شه. مطمئن شید که اتفاق شما خوب اجرا می شه، و با بقیه برنامه های بازاریابی بصورت کامل واسه کسب یافته های بهتر عمل می کنه. با اجرای مناسب اون شما طرافداران نام تجاری خود رو بدست میارید که پیام نام تجاری شما رو از روش تبلیغات دهن به دهن به بقیه منتقل می کنن، و به مشتری وفادار دائمی تبدیل می شن.

[تعداد: ۱۴    میانگین: ۳.۶/۵]

بازاریابی تلفنی، راهی واسه شنیدن صدای مشتری و بازاریابی مستقیم

بازاریابی تلفنی
طبق تحقیقات به عمل اومده، با رقابتی شدن کسب و کارا،اهمیت ارتباط مؤثر با مشتریان هم بیشتر می شه در این فضا از بین روشای جور واجور ارتباط با مشتری مثل تبلیغات، روابط عمومی، فروش شخصی، جلو بردن فروش و بازاریابی مستقیم، روشای ارتباط دو طرفه مثل فروش شخصی و بازاریابی مستقیم مؤثرتر هستن، و دلیل اونم رفت و امد دو طرفه ایه که بین بنگاه اقتصادی و مشتریان صورت میگیره. در این ارتباط، علاوه بر اینکه بنگاه اقتصادی در شناساندن خود به مشتری تلاش می کنه تا بتونه درخواست اونو به طرف بنگاه جهت بده، فرصتی جفت و جور می شه تا صدای مشتری رو هم بشنوه که یافته های اون واسه رقبا و گسترش کسب وکار مهمه طوری که بنگاه می تونه مشتری رو بشناسه و نیاز اونو بدونه طبق کسب رضایت مشتری با نگاه برد دو جانبه حرکت کنه.یکی از راههای بازاریابی مستقیم، بازاریابی تلفنیه که استفاده درست از تلفن علاوه بر نکات پیش گفته طبق مدیریت زمان هم به بازاریابان در دنیای شلوغ و پیچیده امروزی کمک می کنه. در این مقاله به بازاریابی تلفنی و مهارتهای لازم واسه رسیدن به موفقیت در مذاکرات تلفنی پرداخته شده.

یکی از تاکتیکای مهم قانع کردن مشتریان آگاه امروزی که حق انتخاب اونا به دلیل گسترش رقابت، پیوسته رو به افزایشه، گسترش( promotion) است که خود از پنج وسیله تبلیغات، جلو بردن فروش، روابط عمومی، فروش شخصی و بازاریابی مستقیم تشکیل می شه. از طرفی، با در نظر گرفتن بالا رفتن ارزش وقت و ضرورت مدیریت زمان واسه رسیدن به اهداف بنگاهای اقتصادی و هم اینکه اثر بخشی بیشتر روشای ارتباطی دو طرفه (مثل فروش شخصی و بازاریابی مستقیم) در این مقاله، به یکی از کانالای بازاریابی مستقیم یعنی بازاریابی تلفنی پرداخته شده.

اگه بدون وقت قبلی به محل قرار گرفتن مشتری مراجعه کنین، زمان زیادی رو در راه صرف می کنین و امکان داره طرف در محل حاضر نباشه یا اینکه ممکنه یه مدت رو در انتظار باشین ولی بازم شما رو قبول نکنه. پس بهتره ملاقاتهای حضوری تا امکان داره با وقت قبلی باشه. تلفن رو دست کم نگیرید. از تلفن استفاده کنین. این وسیله سرعت کار شما رو زیاد می کنه و اگه هم مشتری نبود زمان کمی رو از دست دادین. بدونین که تلفن واسه شروع ارتباط بسیار مناسبه ( مگه واسه مشتریان قدیمی که با تلفن سفارش میدن.
واسه برقرای ارتباط با افراد مهم یکی از بهترین زمانهای تماس تلفنی، صبح زوده و یکی آخر وقت که منشیا رفته ان. منشیا بسیار خوب هستن اما باید قبول کرد که بعضی از مواقع مانع ایجاد تماس می شن. باید تکنیکای بازاریابی تلفنی رو یاد بگیرین و از اونا استفاده کنین.

به موارد زیر توجه کنین و اونا رو بکار ببرین :

–       کار با تلفن باید هدف دار باشه؛

–       قبل از گرفتن شماره خود رو به طور کامل‏ آماده کنین.

این آمادگی شامل سرحال بودن، به کار بردن عبارات کلیدی مثبت مثل اینکه:&#۶۵۵۳۳; الان می خوام یک بازاریابی تلفنی موفق داشته باشم&#۶۵۵۳۳; منظم بودن، لبخند زدن، جفت و جور بودن ابزارکار مثل قلم، اطلاعات لازم و&#۶۵۵۳۳;

می شه. معطل گذاشتن مشتری واسه پیدا کردن خودکار، آمار و&#۶۵۵۳۳; پسندیده نیس. اطمینان داشته باشین تموم ارقام و مدارک به روزه؛

–       صبخ زود شروع کنین، کار و کاسبی از ساعت ۸ شروع می شه، علاوه بر اینکه خیلی از مدیران موفق قبل از ساعت ۸ صبح در محل کارشون حضور دارن. سحر خیز باش تا کامروا شی؛

–       یک عدد آئینه روی میزتون بذارین تا موقع مکالمه به اون نگاه کنین و لبخند بزنین. حالت چهره شما در صداتون مشخص می شه، به یاد داشته باشین که در بازایابی تلفنی تنها اسلحه شما صداست، پس این اسلحه رو درست به کار گیرید؛

–       واسه هر کدوم از مکالمات تلفنی خود از قبل برنامه ریزی کنین، اول تموم مکالمه رو در ذهنتون تمرین کنین، مجسم کنین که جلوتر در این کار موفق شدین و حالا فقط می خواین این موفقیت رو تکرار کنین؛

–       نام مخاطب رو پرسیده و درست تلفظ کنین؛

–       در مذاکرات تلفنی مهم وایس تاده صحبت کنین.در این صورت آدرنالین مغز ترشح می شه و تسلط شما رو بالا می بره؛

–       دست نوشته داشته باشین. متنی رو از قبل آماده کنین تا در شروع مذاکرات آز اون استفاده کنین.این متن باید شما و شرکت رو معرفی کنه، مقصود شما رو از تلفن زدن بگه و امتیازات محصول و وجه تمایزتان رو نشون بده. اونقدر استادانه از متن استفاده کنین که طرف مقابل متوجه روخوانی تون نشه؛

–       مشتری باید در تن و لحن صدای شما سرحالی رو احساس کنه. مشکلات تلفن به عنوان یک عامل ارتباطی شامل از دست دادن ارتباط چشمی و احتمال آماده نبودن طرف مقابل یا منحرف شدن توجه اون بدلیل بقیه فعالیتها (یا شلوغی جاده در صورتی که طرف در جاده باشه) می شه. پس تموم این مشکلات رو باید صدای گرم و جذاب شما جبران کنه؛

–       با مشتری گفتگو کنین نه اینکه به طور یک جانبه مطالبی رو به اونا بگید؛

–       واسه مشتری ارزش قائل شید و در صورت نبود تمایل اون وقت دیگری رو واسه گفتگو در خواست کنین؛

–       حوصله داشته باشین؛

–       موقع صحبت با تلفن چای نخورین، سیگار نکشید، روزنامه نخونین و&#۶۵۵۳۳; و حواس خود رو فقط روی گفتگو متمرکز کنین؛

–       بی جهت روی بعضی از مواضع اصرار نکنین؛

–       به آداب و اعتقادات طرف گفتگو کننده احترام بذارین؛

–       تلفن رو درست نگه داریدتا صدای شما روشن باشه. کلمات رو روشن و با تلفظ درست به کار ببرین؛

–       تصویر درستی از خود ارائه بدین، نه خود رو کوچیک بشمارید و نه غلو صحبت کنین؛

–       با سرعت مناسب صحبت کنین؛ طوری که تاثیر خوبی داشته باشه؛

–       اگه در مکالمهای تلفنی طرف مقابل شما فریاد میکشه و سر شما داد می زنه، هیچوقت مقابله به مثل نکنین. بلکه آروم و نرم و با ملامیت صحبت کنین، در این جور مواقع هم بهتره وایسید و به مکالمه ادامه بدین؛

–       شاید طرف صحبت شما سئوالهای غیر در ارتباط و یا حتی خصوصی مطرح کنه، خونسرد باشین و عصبانی نشید، مدیریت ارائه اطلاعات داشته باشین، لازم نیس به همه سوالها جواب بدین، بعضی وقتا خود رو به نشنیدن بزنین و دوباره موضوع اصلی رو پیش بکشین و بعضی وقتا هم شوخی کنین و سوالها رو با ظرافت رد کنین به هر حال، تلاش کنین مؤدبانه برخورد کنین و با سیاست و بازی با لغات مکالمه رو کلکشو بکنین. در همه حال مواظب شخصیت مشتری باشین، یادتون باشه هدف بازاریابی، رسیدن به تعامله نه مشغول شدن به تقابل که نتیجه مثبتی واسه کسب وکار نداره؛

–       مراقب کلام خود باشین، و در حذف کلمات تکراری و عبارتی که تکیه کلام شما شدن ولی خیلی پسندیده نیستن تلاش کنین. خانوما از اصطلاحات مردونه، آقایون از اصطلاحات زنونه نباید استفاده کنن؛

–       هدف از بازاریابی تلفنی گرفتن وقت از مخاطب واسه ملاقات حضوریه، پس از ارائه اطلاعات زیاد دوری کنین، در ملاقات حضوری شما علاوه بر صدا، ابزارای دیگری هم واسه تاثیر گذاشتن بر مشتری در اختیار دارین مثل زبون، تاثیرات تیپ ظاهری، نمونه کالا، کاتالوگ، فیلم و&#۶۵۵۳۳; ، پس هدف اساسی تون گرفتن وقت ملاقات باشه؛

–       صداتون رو ضبط کنین و به اون گوش بدین، این کار باعث می شه تا عیوب کارتون رو پیدا کنین و با تمرین و مهارت اونا رو برطرف کنین؛

–       تلاش کنین سوالها و اعتراضات مشتریان رو پیش بینی کنین و فهرست سوالهای احتمالی خود رو کامل کنین. جوابهای اونا رو آماده کنین.این کار اندازه آمادگی شما رو در مذاکرات بعدی زیاد می کنه؛

–       حرفه ای عمل کنین، از تلفن به عنوان یک وسیله کاری استفاده کنین، زود برید سر اصل مطلب و از تعارفات کم کنین. اختلالاتی رو که مکالمات تلفنی در کارتون بوجود میاره رو به کمترین حد ممکن برسونین. وسط حرف مشتری ندوید، مهارتهای سخنرانی و گوش کردن رو در خودتون بالا ببرین. پرانرژی باشین، بااعتماد به نفس صحبت کنین، از موضوع اصلی بیرون نشید؛

–       ویژگی محصولتان رو بگید اما این ویژگیها رو با منافع و فایدهایی که واسه مشتری داره پیوند بدین و تایید بقیه رو در جهت بالا بردن اطمینان مشتری بگید تا اعتبارتان زیاد شه؛

–       یادداشت ورداری کنین، این کار باعث می شه چیزی رو از قلم نیندازید اما مواظب باشیدیادداشت ورداری به مذاکرات شما آسیب نزنه . سریع نویسی رو تمرین کنین و نکات کلیدی رو یادداشت کنین؛

–       تعداد تلفن زدنهایتان رو زیاد کنین، قرار نیس تموم تماسهای شما به قرار ملاقات یا معامله منجر شه اما هر چقدر تعداد تماسهای شما بیستر باشه و تسلط تون بالاتر بره شک نداشته باشینً تعداد قرار ملاقاتها و معاملات هم زیاد می شه، رابطه مستقیم بین مشتری پیدا کنی امروز و منافع فردا هست؛

–       مراحل مشتری پیدا کنی از روش تلفن رو فراگیرید. اول توجه طرف مقابل رو جلب کنین، بعد خود و شرکت رو معرفی کنین، اون وقت از یک عبارت کلیدی مثبت استفاده کنین و با قرار ملاقات گذاشتن مکالمه رو به پایان برسونین؛

–       به منشیا خیلی احترام بذارین، اینا آدمای مهمی هستن و می تونن دوست شما واسه ایجاد تماس به مدیران باشن یا اینکه مانع شما بشن. در اولین تماسها با منشی جمله ای که می گن، چیزی مؤدبانه و سریع باشه تا اونو مجبور به حرکت سریع کنه. مثل سلام آقای محسنی لطفاً. جمله شروع نباید از ناحیه ضعف و با عبارات دارای بار روانی منفی مثل واقعیش کنین مزاحم شدم یا خسته نباشین همراه باشه، هم اینکه اینکه قاطع و با اعتماد به نفس صحبت کنین و من و من نکنین؛

–       در کتابای نویسندگان خارجی تاکید می شه که شما واسه مشتری وقت ملاقات مشخص کنین مثلاً بگید سه شنبه ساعت ۵ بعدظهر چطوره؟ یا سه شنبه ۵ بعدظهر من اونجا هستم ولی این روش در ایران جواب نمی ده و به مشتری بر می خوره. بهتره از آن بخواهید وقت ملاقات رو تعیین کنه بعد به تنظیم وقت بدین یادتون باشه که مشتری رئیسه؛

–       موفقیت و شکستهایتان رو در بازاریابی تلفنی جدا سازی و بررسی کنین و از اونا درس بگیرین، یکی از بهترین معلما تجربه س. هر بار که گوشی رو برمی دارین باید خود رو از نو بسازین اجازه ندین تکراری بودن امور، شما رو خسته کنه، باید هر روز دوباره در مورد چیزی که انجام می دین فکر کنین؛ خلاق باشین؛

–       در آخر هر گفتگو تلاش کنین خیلی کوتاه خلاصه مذاکرات رو بگید و واسه اون از مشتری تاییدیه بگیرین تا نکنه موضوعی برداشت مشترک نشده باشه؛

–       سئوال کردن در جای درست واسه فهمیدن درست موضوع، مناسبه و ایرادی نداره؛

–       اطلاعات شما از رقبا اندازه حرفه ای بودنتون رو نشون میده و باعث می شه در مدیریت مکالمات تلفنی قویتر عمل کنین. این اطلاعات مربوط به مواردی مثل اجناس اونا، قیمت هاشون، بازار هدفشون ، پورسانتاژ بازارشان، تعداد نیروی فروش، اندازه تخفیف، روش هدف دار فروش، دید رقبا نسبت به شما و&#۶۵۵۳۳; می شه،

–       در آخر مذاکرات تلفنی شما بعد از طرف مقابل، گوشی رو زمین بذارین؛

–       تاریخ، ساعت، جای و هدف قرارتان رو یادداشت کنین؛

–       در کلاسا و سمینارهای آموزشی بازاریابی تلفنی شرکت کنین تا احتمال موفقیت خود رو بالا ببرین. مطالعه پیوسته کتابای مربوطه هم فراموش نشه. در جلب رضایت مشتری از روش تلفن به طور کاملً مهارت پیدا کنین. یاد بگیرین مثل یک نوازنده ماهر که با ساز خود هنرنمایی می کنه، شمام با تلفن هنر بازاریابی تلفن خود رو به نمایش گذارید؛

–       مطمئنا در مراحل هر گفتگو ممکنه ایرادهای از طرف مشتری مطرح شه. ً هر ایرادی یک مانعه و باید پاسخی واسه اون طراحی شه. در اینجور موقعیتی بیهوده دلواپس نشید، تلاش کنین دلواپسیای خود رو کنترل کنین. در بیشتر موارد مشخص شده که دلایل دلواپسی افراد رو میشه به راه زیر طبقه بندی کرد:

الف) ۴۰درصد دلواپسیای افراد در مورد مسائلیه که هیچوقت اتفاق نمی افته؛

ب) ۴۰ درصد دلواپسیا در مورد چیزهاییه که نمیشه اونا رو تغییر داد؛

ج) ۱۲ درصد دلواپسیا در ارتباط سلامتیه؛

د) ۸ درصد دلواپسیا به طور اصولی درسته؛

–       پس، بین دلواپسیا باید فرق گذاشت و از اونجا که در تماس تلفنی نسبت به تماس حضوری تنها از کانالهای مشخصی واسه ارتباط استفاده می کنین، در اون صورت در موقعیتهایی که سرحال نیستین، خیلی سریعً صدای شما حالت درونیتان رو مشخص کرده و دلواپسیاتون رو لو میده. پس، وقتی که ایرادی از شما گرفته می شه، دلواپس نشید و اونو یک حسن نظر تلقی کنین، چون در همین ایرادهاست که مسائل و نیازای مشتری آگاه می شه؛

–       دست به کار شین، بهترین راه واسه شکست دادن شک و ترس حرکته. اقدامات فوق رو رعایت کنین و ابزارتان رو آماده کنین، با تمرین، ایرادتان رو برطرف کنین، مهارتهایتان رو بالا ببرین، از دوستتون بخواهید شما رو راهنمایی کنن، به صدای خود گوش کنین و از همه چیز یاد بگیرین اما با تموم اینا تا اقدام نکنین موفق نمی شین، با آمادگی، گوشی رو برداریدو شروع کنین؛

–       فرم مذاکرات تلفنی رو تنظیم کرده و تاریخ تماس، نام مخاطب، شرکت مخاطب، خلاصه گفتگو و اقدام بعدی که باید انجام بشه رو یادداشت کنین. و در پیگیریا از این فرم استفاده کنی

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

بازاریابی جاویژه چیه و چیجوری یک جاویژه بسازیم؟

بازاریابی جاویژه
بازاریابی جاویژه شکل بسیار متمرکز بازاریابیه. برخلاف بعضی از شکلای جور واجور بازاریابی که طیف بزرگی از گروه های مصرف کننده رو هدف قرار میدن، بازاریابی جاویژه شامل یک بخش بسیار خاص و مشخص در بازاره.

به چه دلیل بازاریابی جاویژه مهمه؟
بازاریابی جاویژه بیشتر بر بخشایی از بازار تمرکز می کنه که به طور ضعیف مورد هدف قرار می گیرن. و یا کلا هدف قرار نمی گیرن. کسب و کارایی که روی فرصتایی سرمایه گذاری می کنن که در یک بخش بدون استفاده قرار می گیرن، می تونن درب رو واسه جمله موفقیتا باز کنن. بازاریابان جاویژها رو با شناسایی خواستها و نیاز مصرف کنندگان در بخشای خاص شناسایی کرده و هدف قرار میدن. موثر کردن یک کمپین بازاریابی واسه مخاطبان جاویژه خیلی با اهمیته.

بازاریابانی که جاویژه درست و خوبی ایجاد می کنن، توانایی ایجاد یک کمپین بسیار شخصی با جذابیت بیشتر رو دارن. و ROI بیشتری به دشت می کنن.

ارائه جنسا و خدمات به یک بخش از بازار که بدون حریف بوده، مشکلات ورود، مثل رقابت، رو کم می کنه. جاویژها معمولا مورد هدف قرار نمی گیرن، چون شرکتای کوچکتر از وجود جاویژه بی خبر هستن. و شرکتای بزرگتر فکر نمی کنن که هدف قرار دادن جاویژهای کوچیک ارزش وقت گذاشتن داشته باشن. شرکتایی که این مخاطبان جاویژه رو هدف قرار میدن، با امتیازات استفاده کننده اول مواجه می شن. که موقعیت شرکت رو در برابر رقبای جدید بهتر می کنه.

واسه مطالعه بیشتر: اهمیت نوع بازاریابی واسه کسب و کارا

ایجاد یک جاویژه خوب شامل این مراحل هفت مرحله ای می شه:
۱. لیست خواستها رو بسازین.
با کی می خواین تجارت کنین؟ به عنوان خاص شما می تونین محدوده جغرافیایی و شکلای جور واجور کار و کاسبی و یا مشتریانی رو که کار و کاسبی تون میخواد هدف بذاره، شناسایی کنین. اگه ندونین که با کی می خواین تجارت کنین، نمی تونین با اون ارتباط برقرار کنین.

۲. تمرکز کنین.
مشخص کنین چی رو می خواین به فروش برسونین:  الف) شما نمی تونین همه احتیاجات رو واسه همه مردم برآورده کنین و ب) “کوچکتر بزرگتره” جاویژه شما مثل یک میدون نیس که در اون کار می کنین. مثلا، کار و کاسبی خرده فروشی لباس یک جاویژه نیس. بلکه یک میدانه. جاویژه مشخص تر می تونه “لباس حاملگی واسه زنان کارمند” باشه. با انتخاب بخش کوچکتر می تونین سود بیشتری ببرین.

واسه شروع این مراحل تمرکز، از این تکنیکا جهت کمک به خود استفاده کنین:
لیستی از کارایی رو که می تونین بهتر انجام بدین و مهارتای خود در هر کدوم از اونا تهیه کنین.
دستاوردهای خود رو فهرست کنین
مهمترین درسهایی رو که در زندگی یاد گرفتین شناسایی کنین.
به دنبال الگوهایی باشین که سبک یا راه و روش شما رو واسه حل مشکلات نشون میدن.
جاویژه شما باید به طور طبیعی از علایق و تجربهاتون بوجود آید. مثلا، اگه ۱۰ سال در یک شرکت مشاوره ای کار کردین و ۱۰ سال هم واسه یک شرکت کوچیک و خانوادگی کار کردین، می تونین تصمیم بگیرین که یک کار و کاسبی مشاوره ای شروع کنین که ویژه شرکتای کوچیک و خانوادگیه.

۳. جهان بینی مشتری رو توضیح بدین.
وقتی که شما از زاویه مشتریان بالقوه خود به جهان نگاه می کنین، می تونین نیازها و خواستهاشون رو شناسایی کنین. بهترین راه اینه که با مشتریان احتمالی صحبت کنین و نگرانیای اصلی اونا رو شناسایی کنین.

۴. سنتز کنین
در این مرحله، جاویژه شما باید شروع به تشکیل مشابه با ایدهاتون کنه. و با نیازها و خواسته های مشتری هماهنگ باشه. تا چیزی جدید ایجاد شه.

جاویژه خوب پنج ویژگی داره :
شما رو به جایی می بره که می خواین به اونجا برید، یعنی، با چشم انداز دراز مدت شما همخوانی داره
کسی دیگر اونو میخواد، یعنی مشتریان
با دقت برنامه ریزی شده
خاص و یونیکه و تقریبا کسی تاحالا اونو انجام نداده
تغییر پذیره، یعنی به شما اجازه میده تا مراکز سود متفاوتی رو بسازین. و بازم کار و کاسبی اصلی رو حفظ کنین. پس موفقیت درازمدت رو تضمین می کنه
۵. آزمایش کنین
حال وقت اینه که محصول و یا خدمات پیشنهادی خود رو طبق پنج ملاکِ مرحله ۴ آزمایش کنین. شاید شما فهمیده باشین که جاویژه ای که تو ذهن داشتین نیاز به سفر کاری بیشتری از آن چیزی که متصور بودین، داره. این به اون معنیه که یکی از معیارهای بالا رو برآورده نمی کنه – یعنی شما رو به جایی که می خواین برید، نمی بره. پس اونو کنار گذاشته و به ایده دیگری بدین.

۶. تست کنین
وقتی که شما بین یک جاویژه و یه محصول مطابقت دادین، اونو آزمایش کنین. این کار رو میشه با ارائه نمونه هایی مثل مینی جلسه رایگان یا نمونه ای از خبرنامه خود، انجام داد.

۷. اونو اجرا کنین
وقت اینه که ایده خود رو اجرا کنین. واسه خیلی از کارآفرینان، این سخت ترین مرحله س. اما نگران نباشین: اگه کارای لازم رو انجام داده باشین، ورود به بازار، یک خطر محاسبه شده هستش، نه فقط یک قمار.

وقتی که جاویژه شما ساخته شد و خوب به وسیله بازار شما دریافت شد، ممکنه وسوسه شید که به دستاوردها و پیروزیای قبلی خود قناعت کنین. اما این ایده خوبی نیس. وقتی که فکر می کنین جاویژه خود رو پیدا کردین، سوالات زیر رو از خود بپرسید. و هر شش ماه یه بار یا بیشتر اونا رو از خود بپرسید تا مطمئن شید که جاویژه شما هنوزم مناسبه.

مشتریان هدف شما چه کسائی هستن؟
مشتریان هدف شما چه کسائی نیستن؟
از نوع خاصی از کار و کاسبی در صورتی که از جاویژه شما بیرون شه، بیخیال میشین؟
مشتریان فکر می کنن شما روی چی اصرار می کنین؟
جاویژه شما در یک وضعیت تکامل ثابتی داره؟
جاویژه شما چیزی که رو که مشتریان نیاز دارن، ارائه میده؟
می تونین با اطمینان چرخه عمر جاویژه خود رو پیش بینی کنین؟
چیجوری جاویژه شما می تونه به شکلای جور واجور اجناس یا خدماتی که به عنوان مراکز سود عمل میکنن گسترش یابد؟
احساس اشتیاق و انرژی متمرکز به جاویژه خود دارین؟
جاویژه شما راحت و طبیعیه؟
چیجوری جاویژه خود رو در رسیدن به اهدافی که واسه کار و کاسبی خود تعیین کردین، دنبال می کنین؟
بازاریابی جاویژه خود رو با امتحان جنبه های جور واجور شروع کنین.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

و کالاهایی که ارائه داده و می فروشید پا رو بالاتر بذارین. بجای اون، بر داستانایی که نشون بده این اجناس چیجوری بر زندگی شون تاثیر می ذارن تمرکز کنین.

ارائه محتوای موردنیاز
همه آدما، داستانای خوب رو دوست دارن. اما بعضی وقتا مصرف کننده تنها نیاز داره که در کار و کاسبی شما فقط به یک راه حل قابل اجرا درباره یک مشکل خاص برسه. برندهای باهوش می دونن که جفت و جور کردن تولید محتوایی که جواب و یا راهنماییایی رو واسه مصرف کنندگان در حال جستجو داره بسیار به درد بخور تره.

از آزمایش کردن و نوآوری نترسین!
تولید محتوا در یک فرمت جدید یا انتشار دادن اون در یک کانال جدید و نامعلوم می تونه خطر پذیر باشه. اما پاداش بالقوه اون بسیاره. – مثل : ایجاد موج قدرتمندی از آگاهی برند، رنک در موتور جستجو، درگیری مصرف کنندگان و شناخت صنعت – همینطور می تونه در تلاشای محتوایی که در جریانه اثر داشته باشه.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

بازاریابی محتوا چیه؟ به چه دلیل مهمه؟

معنی بازاریابی محتوا و اهمیت اون
بازاریابی، مهمترین بخش تجارته. فرقی نداره شما چه محصولی رو بازاریابی می کنین. معنی بازاریابی بازم در حال تغییره ولی ما نیازمند تغییر تفکرمون در جهت پیشرفت هستیم.
کار و کاسبی تجاری در ساخت وپ دارین؟ یا مسئول قسمت دیجیتال در شرکت هستین؟ اگه اینطور س پس بازاریابی عنصر مهمی در کار شماس.
اگه در کار خود جداگونه هستین (freelancer) نیازمند اون هستین که لوگوی مخصوصی واسه شرکت داشته باشین و آدمایی که مشغول فعالیت تجاری هستن نیازمند تعریف این فعالیت واسه کارمندان خود هستن همینطور شرکتای دیجیتالی که فعالیتای خود رو از روش اینترنت انجام میدن
منابع خود رو بیشتر کنین تا معلومات و بازدید سایت شما بالا بره. شاید از بازاریابی خوشتون نیاد اما باید اونو به شکل صحیحی انجام بدین.

معنی بازاریابی تغییر کرده، شما چیجوری؟
با پیشرفت بازاریابی دیجیتالی، بازاریابی هم پیشرفت چشم گیری کرده ولی بدیش اینه تفکر ما نه!
بعضی شرکتا از برنامه هایی مثل Google Adsense استفاده می کنن و یا شرکتای بزرگی رو می بینیم که هزبنهای کلانی رو صرف می کنن تا بنرهای تبلیغاتی خود رو روی صفحات اینترنت بذارن.
تموم این سبکا شما رو به ۱ راه میرسونه و اون توجه مردم به شماس.  اما این راه در این دوره خیلی جواب نمی ده!
محققان راه جدیدی رو کشف کردن و نام اونو بازاریابی محتوا گذاشته ان (Content Marketing)
اگه می خواین پیش مردم محبوب شید و اونا رو جذب کنین باید از این راه استفاده کنین ولی باید توجه کنین اونو به شکل صحیحی انجام بدین.

بازاریابی محتوا چیه؟!
بازاریابی محتوا از دیگر بازاریابیا متمایزتره. این نوع بازاریابی تلاش می کنه تا سود خوبی رو واسه شما به همراه داشته باشه.
مقاله ای که می خونین مثالی واسه بازاریابی محتواست و می خواد معلومات شما رو این باره زیاد کنه. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

این بازاریابی روش درست تبلیغات رو راست و زنده رو به شما یاد می گیره. این راه رو از روش ارتباط با مشتری جدید، شبکه های اجتماعی و استفاده از ویدئوهایی که اونا رو در برنامه های اجتماعی نشر می دین مثل یوتیوب، انجام می دین.

این موضوع تا به حال واسه شما مبهم بوده؟!
بدیش اینه بیشتر افراد در برنامه های اجتماعی و یا از روش ویدیو این تبلیغات رو روزانه پخش می کنن ولی باید توجه کرد که این تبلیغات واسه مشتری و مردم سود و فایده ای داره یا شما فقط دارین اجناس خود رو گسترش می دین!

شما حاضر هستین هزینه کنین؟!
شرکتا ممانعتی واسه هزینه کردن واسه تبلیغات محصول و خدمات شرکت خود ندارن و تصمیم گیری درباره این در سریع ترین زمان شکل میگیره. اما مدیران از استخدام شخصی که کارا رو واسه اون پیش ببره و به اون حقوقی بده، فراری هستن!
واسه شروع بازاریابی محتوا به زمان و مطالعه زیادی نیاز دارین.
اگه جداگونه هستین ( freelancer) پس باید در هفته ۱ بار کارای تخصصی رو فرا بگیرین. اما اگه فعالیت تجاری انجام نمی دین و فقط در بازاریابی دیجیتالیِ شرکت مشغولید پس نیازمند اون هستین که شخصی رو استخدام کنین تا به طور کامل در اونجا کار کنه.
به طور مثال من در کار سابقم در شرکت ۷۰ درصد از وقتم رو به بازاریابی محتوا و به ویدئوای کوتاه، شبکه های اجتماعی و … می گذروندم. هزینه باراریابی محتوا بالاست اما سود اون چندین برابر بیشتره.

راز موفقیت
راز موفقیت بازاریابی محتوا چیه؟
همونطور که گفتیم؛ راز موفقیت شما در رسوندن فایده به افرادیه که شما رو دنبال می کنن. لطفاً فقط به فکر گسترش محصول خود نباشین!
یکی دیگر از رازهای موفقیت شما اینه که ساعات تبلیغ و پخش تبلیغ رو تنظیم کنین. اگه محصول شما فقط مختص فصلی خاص باشه باید جوری در حافظه مشتری بمونه که وقت خرید اونو به یاد داشته باشه. پس همیشه با مشتری در ارتباط باشین!
اگه وب سایتی دارین و هر چند ماه ۱ بار اجناس خود رو در اون تبلیغ می کنین این کار واسه شما منفعتی نداره برعکس! به ضرر شمام هست. اگه وقت لازم رو ندارین واسه این کار شخصی رو استخدام کنین.
در آخر بقیه از کسائی خرید می کنن که از اونا خوششون بیایبد وقتی مشتری احساس کرد شما قابل اطمینان هستین شک نداشته باشینً مشتری دائم شما می شه.

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۸/۵]

بازاریابی محتوا ۲۰۱۷ رو چیجوری بهبود بخشیم؟

بازاریابی محتوا هر ساله سخت تر می شه و کسب و کارای بیش تری خود رو درگیر این موضوع پیدا میکنن. در این پست نکاتی رو درباره بازاریابی محتوا میگیم که شاید بتونه دیدگاه شما رو نسبت به اون عوض کنه. با ما همراه باشین.

بازاریابی محتوا
واسه چند لحظه موقعیتی که می گم رو درنظر بگیرین:

مشتری، کسیه که شما براش خدمات و سرویسی رو جفت و جور می کنین و اون به شما هزینه اونو پرداخت می کنه. ما در این سایت ایدهایی رو واسه رشد و پیشرفت کسب وکارتون پیشنهاد می دیم و شمام با “توجه کردن” به این مطالب، به ما پرداخت می کنین. اینطور نیس؟

پس ما اینجا سرویس دهنده و شمام مشتری هستین.

این واسه شما و کسب وکارتون چه مفهومی داره؟
یک سئوال اینجا مطرح می شه که اینطوریه:

خبرنامه و یا بلاگ شما چقدر بهبود پیدا میکنه اگه هر کدوم از خوانندگان رو به عنوان “مشتری” درنظر بگیرین؟

اگه در اول راه هستین باید با بازاریابی محتوای خود به عنوان سطح بالاترین فعالیت کسب وکار خود رفتار کنین. باید آخر تلاش خود رو بکار گیرید تا حد امکان واسه خوانندگان خود مهم باشین. پس از این مرحله، باید به دنبال موندگاری و حفظ مشتریان خود باشین. در اینجور حالتی، میشه گفت که بازاریابی محتوای شرکت تون، می تونه بخشی از خدمات مشتری کلی باشه.

همیشه به خاطر بسپارین، بعضی وقتا یک تغییر ساده در دیدگاه ما، می تونه باعث یافته های فوق العاده بهتر شه.

کدوم یکی از دو راه و روش زیر از نظر شما سنجیده تر و قانع کننده تره؟

من این پست رو نوشتم و حالا نیاز دارم که شما اونو بخونین.
من ایده ای تو ذهن دارم که می دونم واسه کسب وکارتون به درد بخور واقع می شه پس این پست رو واسه شما می نویسم.
از دو مورد زیر کدوم یکی رو ترجیح می دین؟

من یه برنامه صوتی تولید کردم و حالا نیاز دارم که شما اونو بخرین.
صاحبان کسب وکار درباره این مشکل به کمک نیاز دارن و من یه برنامه صوتی واسه اون تدارک می بینم.
وقتی این دو سئوال رو می خونین و به اونا جواب می دین بیشتر جوابا، راه و روش دوم رو انتخاب می کنه. در حالیکه چیزایی که در واقعیت از طرف کسب و کارای کوچیک و متوسط می بینیم با روش اول ایجاد شدن. اینطور نیس؟

این نکات و مقاله ها از ذهنیتایی پخش شدن که از تمرکز شخصی شون نشأت گرفته؛ نه روی چیزایی که بقیه/ مردم نیاز دارن و میخوان!

بازاریابی هوشمندانه تر
اگه می خواین مردم پیاماتون رو در آغوش بگیرن، شما رو استخدام کرده و یا از شما بخرن باید بازاریابی خود رو هوشمندانه تر کنین. این راه و روش که به بقیه بگید محصول رقابتی دارین و چون شما اونا رو ستختین باید از شما بخرن، نتیجه بخش نیس! مشتری بالقوه اهمیتی به خواسته شما نمی ده! اونا فقط به جواب مشکلات شون اهمیت میدن. فقط به خواسته های خود اهمیت میدن!

وقتی شما بازاریابی خود رو طبق خواسته های مردم و چیزای مهم واسه اونا بوجود بیارین به زودی می بینین که چقدر شرایط بهبود پیدا میکنه! همینطور احساسی که در مشتری بالقوه نسبت به شما ساخته میشه هم بهتر می شه. این پایه موثرترین بازاریابی هاست.

ما در پدیده فکر مهتر به شما پیشنهاد می کنیم که بازاریابی خود رو از اول مورد بررسی قرار بدین. هر چی می بینین از “چیزی که شما می خواین” به “چیزی که مردم میخوان” تغییر بدین. تصور تون رو از نیازای خود خالی کرده و به طرف نیازای مردم جاری شید.

در صورتی که احساس کردین به مشاوره نیاز دارین، ما رو در کنار خود بدونین. از روش این لینک

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۷/۵]

بازاریابی محتوای موثر و ۱۰ قدم واسه انجام اون در کار و کاسبی

بازاریابی محتوا: این روزا همه اینکار رو انجا میدن. اما چی بازاریابی محتوای موثر رو از بازاریابی محتوای نه عالی جدا می کنه؟ اثر و نفوذ.

بازاریابی محتوای موثر می تونه روشی عالی واسه اثبات برند شما به عنوان برند معتبر یا به عنوان رهبری تفکر در صنعت تون باشه. اما تولید محتوای با نفوذ معنیش بالاتر از فرستان پست وبلاگ و فراخوانی اون در یک روزه. اینجا به بررسی ۱۰ قدم واسه ایجاد بازاریابی محتوای موثر می پردازیم.

۱. در بازاریابی محتوای موثر به محتوائی که در گذشته موفق بوده نگاهی داشته باشین
بعضی از اشکال بازاریابی محتوا بیشتر از یه سریای دیگه موفق هستن. طبق گزارش ۲۰۱۷ تحقیقات اقتصاد سازنده (SOCE) از یه گروه از مصرف کنندگان در آمریکا پرسیده شد که از نظر اونا کدوم نوع از محتواها جزو موثرترینا بودن. طبق نظر سنجی، موارد زیر موثر بودن:

• بررسیا یا مقالات نوشته شده در سایت بررسی آنلاین مصرف کننده

• مقالات تحت ساپورت برند در یک سایت آنلاین

• مقالات تحت ساپورت برند در یک روزنامه چاپی

بررسیNielsen ، یافته های SOCE رو تایید می کنه. طبق نظرسنجیِ اعتماد جهانی در تبلیغات که در سال ۲۰۱۵ انجام شده، بررسیای آنلاین و محتوای ادیتوریال(سرمقاله ای)، دو مورد از عادی ترین اشکال تبلیغات بودن. این موارد تنها شکلای جور واجور تبلیغات بسیار مورد اعتماد هستن که از طرف خونواده یا دوستان پیشنهاد شدن.

۲. بدونین که به چه دلیل محتوا ایجاد می کنین
قبل از شروع ایجاد محتوا، باید بدونین که به چه دلیل اونو ایجاد می کنین. “اینکه همه این کار رو انجام میدن” دلیل خوبی نیس.

قبل اینکه شروع به تولید محتوا کنین باید دلیل خاصی تو ذهن داشته باشین. این دلیل، به هر تصمیمی که در مورد اون چیزی که می نویسید یا ایجاد می کنین، اشاره داره. یک «دلیل» واسه ایجاد محتوا می تونه ایجاد یا تعیین و تعریف هویت برند واسه مصرف کنندگان باشه. “دلیل” دیگر می تونه عمل کردن به عنوان یک منبع واسه مخاطبان باشه. و آخرش “دلیل” دیگر هم می تونه ایجاد حضور آنلاین واسه برند باشه.

۳. اهداف محتوای خود رو بشناسین
محتوا باید چی رو به انجام برسونه؟ دانستن این به شما کمک می کنه که برند خود رو در جایگاه یک موثر یا رهبر اصلی در بخش فعالیت تون بذارین. محتوا یا یه روش هدف دار محتوایی که هیچ برنامه یا اهدافی نداره، خیلی مؤثر نمیشه. اگه هدفی واسه محتوا وجود نداشته باشه، هیچ راهی وجود نداره تا بدونیم چه کاری انجام میده یا بر چی اثر میذاره.

اهداف تون رو واسه بازاریابی محتوای موثر SMART کنین: خاص(specific)، قابل امتحان(measurable)، قابل رسیدن (achievable)، در ارتباط (relevant) و محدود به زمان (time-bound). یک مثال خوب از یک هدف SMART اینه که ۵۰ نفر داشته باشین که کلیک کرده و وارد سایت شما می شن و یه ماه پس از منتشر کردن پست وبلاگ، خرید می کنن.

۴. مخاطب خود رو بشناسین
اگه از سازندگان محتوا بپرسید که معیارهای اونا در انتخاب برند واسه کار با اون چیه (پرسشی که SOCE پرسید)، خواهند گفت که یکی از بزرگترین نگرانی هاشون اینه که اون محتوا از نظر مخاطبان باحال یا در ارتباط باشه و بتونن بازاریابی محتوای موثر بکنن.

در این روش تفکر: اگه ندونین که به کی اشاره می کنین، هیچ راهی دارین تا بدونین چه نوع محتوایی واسه اونا جذابه، چه لحنی باید داشته باشین یا چه موضوعاتی رو باید پوشش بدین. قرار دادن ویژگیای خریدار در کنار هم، که شامل محدوده سنی، علایق و دیگر جزئیات مخاطب مورد نظره ، به شما امکان میده تا بدونین که با کی و چیجوری صحبت می کنین.

۵. بدونین که درباره چی صحبت می کنین.
طبق مطالعه SOCE، سه نکته کلیدی واسه بازاریابی محتوای موثر هست. اول اعتبار و معروفیت سازنده، دوم تجربه استفاده از محصول و سوم تکریم شدن از طرف دنبالگران (و یا مخاطبان).

وقتی برندتون هر نوع محتوایی رو منتشر می کنه، خیلی با اهمیته که اهمیت موضوع رو خوب بدونین و مثل یک متخصص یا فرد به طور کامل آگاه درباره موضوع بحث کنین.

۶. روی گفتن یک داستان تمرکز کنین.
چی مردم رو به خود جلب می کنه و باعث می شه که یک قطعه محتوا رو بخونن و یا نگاه کنن؟ یک داستان جذاب.

نیویورک تایمز در گزارشی آورده که: ” مغز آدم بیشتر قادر به بیان فرق بین خوندن یک داستان و تجربه یک واقعیت واقعی نیس”. Fast Company هم میگه: یک داستان عالی حقیقتا می تونه چگونگی فکر و عمل مردم رو عوض کنه.

اگه خواهان محتوایی هستین که مردم رو به عمل بهتر تشویق کنه، بهتره یک داستان داشته باشین.

۷. افراد خوشنام و معتبری داشته باشین که محتوا تولید کرده و یا به اون کمک می کنن.
هنگام تولید محتوا، بیشتر دانستن اینکه درباره چی صحبت می کنین، کافی نمیشه. داشتن یک نام مشهور (یا دست کم تا حدودی شناخته شده) که ضمیمه محتوا شده، اعتبار و قدرت اونو زیاد می کنه.

طبق گزارش SOCE، ” وقتی که منبع نوشته ، یک متخصص باشه ، اون محتوا اعتبار خیلی بیشتری پیدا می کنه” هرچه سازنده محتوا بانفوذ تر باشه ، بازاریابی محتوای موثر بهتر انجام می شه.

۸. ، تأثیرگذاران رو در محتوای خود به کار گیرید
راه دیگر ایجاد اعتبار یا رهبری فکری با محتوا اینه که تاثیر گذارانی داشته باشین که اونو به اشتراک بذارن یا تبلیغ کنن. اگه فرد متخصص یا محترمی دارین که محتوای شما رو به اشتراک میذاره ، توجه آدما به اون جلب می شه.

۹. محتوای در ارتباط داشته باشین
محتوائی که تولید می کنین باید با برند و مخاطبان شما در ارتباط باشه. SOCE به این نتیجه رسیده که مصرف کنندگان در آمریکا و کانادا بیشتر به محتوایی می پرازن که خود مربوط به بخش اوناس.

۱۰. با خوانندگان رفت و امد داشته باشین
بعضی وقتا، آدمایی که محتوای شما رو می خونن ممکنه سوالی واسه پرسیدن و یا چیزایی واسه گفتن داشته باشن. اونا ممکنه نظراتی بدن و در اون سوالاتی بپرسند و یا اطلاعات بیشتری ارائه دهند. جواب دادن به این نظرات فکر خوبیه. جواب به سؤالاتی که از شما پرسیده شده، اعتبار شما رو به عنوان یک مقام یا رهبر فکری در مورد موضوع مورد نظر بیشتر نشون میدن.

در بازاریابی محتوای موثر اگه به یک دیدگاه جواب مثبت بدین، خواننده هم بیشتر به شما احترام میذاره و به اون چیزی که می خواین بگید اعتماد می کنه و ارزش قائله.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

بازاریابی اجناس الکتریکی چیجوریه؟

بازاریابی اجناس الکتریکی
واسه بازاریابی اجناس الکتریکی چه کاری انجام می دین؟ تولید کنندگان لوازم الکتریکی با دادن جایزهای خوب تلاش دارن مردم رو واسه خرید تشویق کنن. این وسط مراکز فروش لوازم برقی با تشکیل غرفهای جور واجور در نمایشگاها سخت در حال رقابت ان. رقابت شرکتای تجاری واسه افزایش فروش می تونه باعث تشویق مدیران واسه بالا بردن کیفیت اجناس باشه. داشتن کیفیت، زیبایی، و بادوام بودن هر کالا مردم رو تشویق به خرید داخلی می کنه، تا دیگر کسی سراغ اجناس خارجی نره. شرکتا واسه بازاریابی اجناس خود به کمک بیشتر شهروندان نیازمند هستن، در این مقاله نکتهایی رو درباره بازاریابی اجناس الکتریکی و برقی بگو می کنیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

واسه فروش اجناس الکتریکی از پیمانکاران ایده بگیرین
پیمانکاران برق و پرسنل اونا با کار در شکلای جور واجور سازمانا، شرکتا، منازل مسکونی و … می تونن اجناس شما رو با تخفیفات ویژه ای ارائه دهند و پورسانت دریافت کنن. این جور خریدها به عنوان فروش امن، راحت و آسون شناخته شده. مثلا واسه فروش لامپای قشنگ پرسنل برق می تونن اجناس شرکتا رو همراه خود به منازل مردم برده و پیشنهاد خرید رو همراه با جایزه یا تخفیفات ارائه دهند، به یاد داشته باشین جنسا کیفیت لازم رو داشته باشن. از ارائه هر گونه جنس بی کیفیت دوری کنین.

خیلی از تولید کنندگان که شرکتای نوظهور و کوچیکی رو راه اندازی کردن، بیشتر از فامیل خود کمک می گیرن تا اجناس رو به مردم معرفی کنن، به یاد داشته باشین مردم چون می دونن دوستان یا فامیل شما سودی از فروش می برن از اونا جنسی خریداری نمی کنن، پس به عنوان یک مدیر از پرسنل رسمی مثل اداره های برق یا پیمانکاران استفاده کنین.

کالاهایی با نصب رایگان
مردم کالاهایی رو که نصب اونا مجانیه دوست دارن. چون می دونن متخصص از راهی امن وسیله مورد نظرتون رو واسه شما نصب می کنه. همراه اجناس برقی خود یک جعبه وسیله مختص کالا به مشتری هدیه بدین. به طور مثال وقتی که تلویزیون کالا رو نصب کردین کابل مخصوصی رو همراه اون به مشتری ارائه بدین. تموم خدمات ارائه شده از طرف نمایندگی رو همراه اجناس به مشتری تحویل بدین. این کار اعتماد مشتری رو جلب می کنه.

تبلیغات و منتشر کردن تصاویر قشنگ از اجناس رو در اتوبوسا یادتون نره. مشتریان به دنبال راه هایی واسه نظارت بر استفاده از انرژی وسایل الکتریکی هستن. برچسبای انرژی اجناس رو با کیفیت خوب روی جعبها بذارین. از نرم افزارهای آموزشی واسه استفاده درست از کالا رو همراه وسایل به مشتری ارائه بدین. مدیریت درست باعث جذب مردم و فروش بیش تر شما می شه. بعضی وقتا مردم قصد خرید اجناس الکتریکی رو دارن، اما از دسترس اونا خارجه. کارتایی رو سراسر مناطق شهر به مردم ارائه بدین تا مردم در صورت تمایل به خرید با شما تماس بگیرن و اجناس مورد نظرشون رو بخرن. اجناس رو با پیکای مخصوص بفرستین. با تشکیل کمپینای بازاریابی و وسیله جور واجور تبلیغاتی دیگر جای نگرانی واسه شرکتا باقی نمی مونه. با ارائه تبلیغات درست مردم بهتر اجناس رو خواهند شناخت. از بازاریابان خود بخواهید به وسیله گوشیای هوشمند خود، در شبکه های اجتماعی عضو شده و اجناس شما رو به بقیه معرفی کنن.

[تعداد: ۱۵    میانگین: ۴.۱/۵]

بازاریابی اجناس خود رو چیجوری شروع کنیم؟

بازاریابی اجناس شما چیجوریه؟ از چه وسیله ها و استراتژیایی استفاده می کنین؟

بازاریابی اجناس
شما کار و کاسبی خود رو اختراع نکردین، و تنها کسی نیستین که مالک این کاره، هر فردی در هر زمینه ای از کار، رقبای زیادی رو داره.

تا الان فکر کردین : چی در بازاریابی شما رو بهتر از بقیه نشون میده؟ چیجوری برتر بودن خود رو نسبت به رقبا به گوش بقیه برسونیم؟

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره رقبای شما!

میدونید کار بازاریابی موفق چی رو می خواد؟

بله دقیقا بازاریابی موفق یعنی فرق داشتن با بقیه! بازاریابی شخصی توانایی و برتری شما نسبت به دیگر شرکتای حریف رو به رخ بقیه میکشه. تلاش کنین مهارتای بازاریابی خود رو زیاد کنین.

مطلب پیشنهادی: عامل لازم واسه بازاریابی موفق

فواید بازاریابی شخصی
بدون شک هر کدوم از ما برتری خاصی در کار خود داریم که ما رو نسبت به بقیه برتر نشون میده، هر انسانی در بازار یک برند قوی هستش. اگه تا به حال نتونسته اید مثل یک برند قوی در نگاه همه باشین بدونین که خودتون معروفیت خود رو به دست بقیه سپرده اید. بازاریابی شخصی به شما کمک می کنه به شکل بهتری خود رو به مردم معرفی کنین. از بازاریابی شخصی واسه بازاریابی اجناس خود استفاده کنین.

فرصتای بهتر کار
ارتباطات شخصی “Network” یکی از بهترین ابزارهاییه که به شما کمک می کنه فرصتای بهتر کاری و آموزش درباره کار و کاسبی تجاری رو بیاموزید. کسائی که در دور و بر شمان و با کار و کاسبی تون آشنایی دارن از هر فرصت آموزشی جدید در بازاریابی که باخبر شن به شما مراجعه کرده و درخواست کمک نشون میده. در این مورد میشه شما رو یک بازاریاب موفق معرفی کرد. هر کار و کاسبی ای هزاران حریف داره باید فرصتایی رو پیدا کنین تا بین همه برتر جلوه کنین. با بازاریابی شخصی حدود ۷۰ درصد از مردم شما رو انتخاب می کنن چون در بازار به دنبال فردی هستن که اجناس/ خدماتی بهتر از بقیه داشته باشه.

مطلب پیشنهادی: چیجوری شبکه های ارتباطی خود رو گسترش دهیم؟

شرکتا همیشه به دنبال افراد برتر هستن
مدیران شرکتا با در نظر گرفتن تنوع بخشای جورواجور تولیدات، همیشه دنبال آدمایی با مهارت و تجربه هستن تا رشد و پیشرفت موسسه رو تضمین کنن. پس قبل از وارد شدن به بازار کار قوانین مورد استفاده بازاریابی شخصی رو بیاموزید، تا کار مورد نظر خود رو راحت تر کنین.

دوست دارین برند خاص خود رو تولید کنین؟ واسه ساختن یک برند قوی در بازار باید چیزی که شما رو از بقیه برتر نشون میده بشناسین.

مطلب پیشنهادی: چیجوری برند کسب وکارما رو بسازیم؟

یک کاغذ و قلم وردارین و نقاط ضعف و قوت خود رو بنویسین، اگه نمی دونین به چی در بازار کار علاقه دارین با تجربه های خودتون و یا با همراهی کارشناسان پدیده فکر مهتر مهارتای خود رو تقویت کنین.

از روش این لینک با مشاوران و کارشناسان پدیده فکر مهتر تماس بگیرین.

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴.۱/۵]

بازاریابی اجناس غذایی به چه صورته؟

بازاریابی اجناس غذایی
بازاریابی مواد غذایی محیط کار شما رو هیجان انگیز می کنه، چون با شکلای جور واجور خوراکیای خوشمزه سرو کار دارین که بطور جور واجور در شرکت، در حال ورود و خروج ان.

بعضی وقتا شرکتای مواد غذایی به تغییر و تغییر در نوع تولیدات یا بسته بندی اونا فکر می کنن. اما بازم می دونن که اول مواد غذایی باید جهت سلامت آدما تولید شه. پس  از آن در انتخاب برچسب مواد غذایی مثل گوشت دقت لازم رو به عمل میارن. تولید بیش تر مواد غذایی طبق درخواست مصرف کنندگان و طرفداران اون محصول، افزایش یا کاهش پیدا میکنه. مردم وقتی که میخوان محصولی رو بخرن به نام برند توجه زیادی می کنن و همونطور که میدونید برندهای سرشناس طرفدار زیادی دارن.

در گذشته اجناس غذایی به شکل سنتی تولید می شدن اما الان و با پیشرفت تکنولوژی مراحل سنتی کنار رفته و جای خود رو به رباتا دادن. رباتا هم می تونن بدون دخالت آدم کارای مختلفی رو بکنن. در تولید مواد غذایی جدید شکلای جور واجور افزودنیایی که عمر مواد رو طولانی تر می کنه به مواد غذایی اضافه می شه.

تبلیغات محصول غذایی باید معروفیت برند شه
مطمئن شین که تبلیغات اجناس غذایی باعث مشهور شدن نام برند شما شه. جهت افزایش تولید اجناس غذایی و وسوسه کردن مردم واسه خرید از خوراکیای خوشمزه شما قیمت گذاری بعضی اجناس رو کم کنین (مثل کوپن) در گذشته واسه هر خونه وار کوپنایی رو در نظر می گرفتن و با هزینه های کم تر اجناس غذایی رو واسه مردم ارائه می دادن. هدف از این کار افزایش مشتری و معروفیت برند بود. شما با تخفیف یه محصول، اجناس دیگری رو به فروش می رسونین و ارتباطی خوب با مشتری بالقوه خود برقرار می کنین.

مطلب پیشنهادی: قیمت گذاری اجناس به هنگام شروع کار و کاسبی

ایجاد محتوای به درد بخور واسه رسیدن به رفتارای متفاوت و خوب از مشتریان
وقتی که کودک زمان جنینی رو در شکم مادر می گذرونه از راه خورد و خوراک مادر رشد پیدا میکنه. در زمان جوونی هم نوع تغذیه هر آدم می تونه تاثیرات مثبت یا منفی رو در سنین بالا داشته باشه. حتما دوست دارین بدونین چیجوری نام تجاری می تونه روی رفتار آدم تاثیر بزاره. به این مثال توجه کنین:

یک ماست ایرونی هر چقدر که درصد پروتئین اون بیش تر باشه واسه خانوما مفیدتره، پس، این پیام تبلیغاتی واسه جذب مادرانی که کودک نوپا دارن جذاب هستش و می تونه اونا رو به طرف قفس مواد غذایی جذب کنه. به ویژه اگه از بسته بندیای مخصوص کودکان استفاده شه.

آمادگی واسه جواب گویی در شرایط بحرانی
در هر کار و کاسبی اتفاقات غیر منتظره اتفاق می افته، خصوصا در جهان اجناس غذایی یک اشتباه کوچیک در ترکیبات می تونه جون هزاران نفر رو به خطر بندازه. همیشه نمی تونین از بروز بحرانا جلوگیری کنین؛ اما در صورت بروز اشتباه افکار عمومی دید منفی نسبت به شما پیدا می کنن. از یک تیم برنامه ریزی جهت تعیین بحرانا و آمادگی واسه خطرات احتمالی کمک بگیرین. جواب گویی سریع داشته باشین. مدیریت درست مکالمها از بروز هر نوع اشتباه در شرکتای مواد غذایی جلوگیری به عمل میاره. آدم باشین؛ در قبال کالاهایی که تولید می کنین جوابگو باشین و مسئولیت اونا رو قبول کنین. واسه رسیدگی به مسائل بحرانی اولویت، قائل شید.

آموزش واسه استفاده جور واجور از اجناس غذایی
با آموزش پخت و پز و ارائه دستور پخت اجناس، علاقه آشپزی رو در مخاطبان خود افزایش می دین و تمرکز افراد نسبت به کیفیت محصول زیاد می شه. برندهای خوراکی باید به بهتر شدن و استفاده راحت مشتری از خوراکی مورد نظر فکر کنن. ۸۹ درصد از آمریکاییا اجناس رو طبق دستور پخت که روی بسته بندی محصول درج شده خریداری می کنن. مردم دنبال دستور پخت ساده هستن. شمام ترجیح می دین از روشای ساده استفاده کنین و ار روش سنتی خسته شدین؟

محتوای نام تجاری واسه همه خیلی با اهمیته پس به روشای متفاوتی راه استفاده رو ارائه بدین.
دقیق شدن بر کیفیت؛ ایجاد محتوایی با ارزش بالا، باعث به اشتراک گذاری برندی معتبر با موضوعات متفاوت می شه. مردم، معتبرترین دستور پخت رو انتخاب می کنن.

تست و یادگیری، تست محصول به عنوان یک آزمایش باعث درک بهتر برند می شه پس مشتری با پتانسیل بهتری محصول رو خریداری می کنه.

[تعداد: ۴۰    میانگین: ۳.۲/۵]

بازاریابی محلی واسه کسب و کارای کوچیک

بازاریابی محلی
بازاریابی محلی ، اولین، آسونترین و بهترین راهیه که میشه واسه معروفیت و موفقیت تدریجی در پیش گرفت. بهترین راه واسه شناخته شدن اینه که از ترکیبی از تکنیکای تبلیغات عادی و بازاریابی محلی استفاده کنین. از ایده های زیر واسه شروع کار استفاده کنین:

ایدهایی واسه بازاریابی محلی
اگه تا الان در صفحات زرد خودتون رو معرفی نکردین، در فهرست این صفحات یک جا واسه خود سفارش بدین. ممکنه مجبور شید چند ماه قبل از منتشر کردن نسخه بعدی منتظر بمونین، اما دست کم حالا تماس بگیرین تا بدونین آخرین مهلت واسه تبلیغات چه وقتیه. ( منظور از صفحات زرد، دایرکتوری اطلاعات شرکتا و کسب و کاره. معمولا همچین دایرکتوری واسه هر محله ای هست.)
تبلیغات نمایشی کوچیک رو در بخشای مناسب روزنامهای هفتگی یا روزانه بذارین. به تبلیغات کسب و کارای مشابه نگاه کنین. و در همون جاهایی که معمولا اونا تبلیغ می کنن، تبلیغ کنین.
تمهیداتی رو واسه مبادله کوپنا (بنای تخفیف) و ارسال نامهای مشترک با شرکتای غیر تجاری محلی ترتیب بدین. که به مشتریان برابری خدمات ارائه میدن.
یک پست مطبوعاتی که کار و کاسبی تون رو معرفی می کنه بنویسین و اونو به روزنامهای محلی بفرستین.
اگه توانایی نوشتن (یا پولی واسه استخدام کسی) ندارین، مقالاتی رو راجبه امتیازات کار و کاسبی خود بنویسین. – این کار بیشتر به کسب و کارای خدماتی مربوط می شه.- و بررسی کنین می تونین مقالات رو واسه اونا بفرستین یا نه. ( نوشته خود رو به شکل ستونی ارائه بدین. یا به شکل فکت شیت بنویسین تا در مطبوعات چاپ شه).
شکلای جور واجور پیشنهادات رو در نظر بگیرین: مثل دریافت یک سرویس رایگان ، یا هر کاری که ممکنه واسه کار و کاسبی شما مناسب باشه. (شاید یه جور محصول رایگان با اولین تماس خدمات هم پیشنهاد بدی نباشه.)
یک سایت بسازین. و در موتورهای جستجو حضور داشته باشین. از این که خیلی از مردم واسه پیدا کردن اجناس و خدمات از اینترنت استفاده می کنن، متعجب میشین.
شبکه داشته باشین ، شبکه داشته باشین ، شبکه داشته باشین! در هر گروهی که مناسب کار و کاسبی شمان حضور داشته باشین. تا مردم شما رو بشناسن. کوپنای گروهی رو واسه خدمات رایگان یا تخفیفی در نظر بگیرین. چون که میشه درزمان قرعه کشی این کوپنا رو اهدا کرد.
از روشای بازاریابی محلی فوق واسه شروع راه ، پیشرفت و  موفقیت کار خود استفاده کنین. شاید راه های دیگری هم واسه بازاریابی محلی وجود داشته باشه که در این مقاله کوتاه ذکر نشده ان. اگه ایده ای در این مورد دارین با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

[تعداد: ۸    میانگین: ۳.۴/۵]

بازاریابی مستقیم و حقایقی درباره اون

بازاریابی مستقیم و بعضی نکاتی که بهتره درباره اون بدونین اینجا گذاشته شده.

بازاریابی مستقیم
بازاریابی مستقیم کلا وابسته به زنجیره فروش سنتیه، و تشکیل شده از یه سری پیوندها بین کارخانه ها و مصرف کنندگانه. امروز در این مقاله بیش تر با بازاریابی مستقیم آشنا میشیم.

مهارتای فروش مستقیم
بازاریابی مستقیم در اصطلاح علمی به معنی گفتگوی یک واسطه واسه فروش بین فروشنده (صاحب شرکت) و خریداره. این بازاریابی به معنی ارتباط داشتن مستقیم مردم با شرکت نیس، درست برعکس بازاریابی سنتی! در بازاریابی سنتی فروش محصول و یا خدمات از روش شرکت به شبکه های دیگر صورت میگیره و اجناس به دست مصرف کنندگان منتقل می شن. در بازاریابی مستقیم فروش از روش واسطه انجام می شه مثل کاتالوگا، ارتباط تلفنی، شبکه های اجتماعی، و یا وب سایتای تجاری.

مطلب پیشنهادی: روشای هدف دار بازاریابی مستقیم واسه زمانیکه بودجه ندارین!

همونجوریکه در بالا ذکر شد بازاریابی مستقیم به بازاریابی سنتی وابسته. بیش تر مردم این نوع بازاریابی رو با عنوان “فروش مستقیم” می شناسن، واسه این که موضوع رو بهتر شناسایی کنین یک مثال واسه شما می زنم.

فرض کنین یه محصول رو خریدین که قیمت اون ۱۰۰ دلاره، در تولیدی قیمت اون ۲۰ دلاره، پس این محصول هر چی زنجیره خرید و فروش بین واسطها رو بیش تر طی کنه قیمت اون زیاد می شه.

هزینه ها
تحقیقات نشون میده که تبلیغات اجناس به شکل شفاهی، قوی ترین تبلیغات واسه شرکتای کوچیک و نوظهوره. شما به عنوان یک بازاریاب شبکه ای نباید اطلاعات خود رو کم ارزش نشون بدین. یکی از فواید بازاریابی مستقیم وفادار بودن مشتری شماس.

مطلب پیشنهادی: اگه به دنبال مشتری وفادار هستین همیشه اونو غافلگیر کنین

در بازاریابی شبکه ای خریدار شرکت به بازاریاب تبدیل می شه و عملیات فروش اجناس به شکل تکراری به دسته های کوچیک تر پیشرفت پیدا می کنه درست مثل یک زنجیر که با افزایش هر بازاریاب یک حلقه به زنجیر اضافه می شه. این روش، سود دو طرف رو تضمین می کنه.

مطلب پیشنهادی: چیجوری در بازاریابی شبکه ای موفق شیم؟

از طرف دیگه، شرکت به درصد تولیدات بیش تر دست پیدا می کنه. شرکتایی از بازاریابی شبکه ای و مستقیم استفاده میکردن که بتونن این روش هدف دار رو با کم ترین هزینه ها به بهترین روش اجرا کنن. با استفاده از روش بازاریابی شبکه ای هم تولیدات شرکت با هزینه کم زیاد میشه هم راه های پیشرفت گسترده تر می شه. در آخر باید ذکر کنیم که روش هدف دار بازاریابی شبکه ای کمک زیادی به کسائی که بیکار بودن کرده.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۲/۵]

بازاریابی مستقیم چیه!!! (Direct Marketing)

بازاریابی مستقیم
اولین ویژگی باحال در این بازاریابی اینه که پیامایی که واسه مصرف کنندگان فرستاده میشه از روش ایمیل، پست مستقیم و یا تلفنه
دومین ویژگی، دعوت شدن به کار از شرکتا از طرف رهبر گروهه و بعد از دعوت منتظر جواب از طرف مصرف کننده می مونن.

اهداف بازاریابی مستقیم
هر فعالیتی باید اهداف معینی رو داشته باشه که کلا یا جزئی با بقیه اهداف و فعالیتا فرق داره.

۱- تولید و خرید تکراری
تموم اطلاعات مشتریان رو ثبت کنین (مثل نام و نام خانوادگی و نشانی) تا همیشه با اون در ارتباط بوده و از احتیاجات شون باخبر شید. همیشه با مشتری در رابطه باشین؛ بعد از آن، خرید کردن شون از شما تکرار می شه. سازمان و مجموعه ثبت اطلاعات شرکت شما باید واسه کنترل و ثبت اطلاعات مشتریان (واسه بازاریابی) تمرکز کنه.

۲- وارد کردن اجناس جدید
سازمان اطلاعات فرصت خوبی واسه ارتباط با مشتری واسه آزمایش اجناس جفت و جور کرده. این کار می تونه در پیدا کردن مشتریان جدید و باخبر شدن از نظرات اونا به شما خیلی کمک کنه با این روش شما اعتماد مشتری رو جلب می کنین.
دو هدف هست که اعتماد مشتری به شما رو بالا می بره:
هدف اول: اسرار پنهونی آزمایش محصول جلوی مشتری و نظرسنجی و گرفتن نظرات اوناس.
و هدف دوم: کاهش هزینه های مربوط به آزمایش محصول.
با این دو هدف می تونین محصول خود رو راهیِ بازار کنین.

۳- ارائه محصول به کانال پخش
از روش ارائه محصول به این کانالا می تونین با هزینه کمتری به تبلیغات اجناس خود بدین و محصول خود رو وارد بازار کنین.

۴- افزایش وفاداری مصرف کنندگان
با ایجاد یک رابطه قوی با مصرف کنندگان و امتیازات و خدماتی که شرکت به مصرف کنندگان ارائه میده می تونین از آن یک فرد وفادار بسازین.
اسباب رشد بازاریابی مستقیم به این موارد بستگی داره:
۱- ظهور کارتای اعتباری و پیشرفت این کارتای هوشمند. حدود ۲ میلیارد نفر در جهان از این کارتا استفاده می کنن.
۲- ظهور شرکتای ساپورت کننده و تشویق کننده واسه بازاریابی مستقیم

این شرکتا، بازاریابان رو در مقابل فروش اجناس ساپورت مالی می کنن و واسه این کار از تکنولوژی روز دنیا استفاده میکردن.
۳- تغییر روش زندگی مردم و پیشرفت کارای اونا با پیشرفت تکنولوژی و افزایش خواستهاشون
۴- پیشرفت تکنولوژی که از روش راه های ارتباطی دیجیتالی و شکلای جور واجور کامپیوتر و لپ تاپ هوشمند صورت میگیره
۵- اهمیت دادن به علامت تجاری شرکت (لوگو) و نقش اون در فروش و موفقیت شما
۶- پیشرفت در سایتا و شبکه های اجتماعی از روش اینترنت

وسایل بازاریابی مستقیم
بازاریابانی که با مشتریان در ارتباط هستن با این وسیله ها می تونن کار خود رو گسترش دهند.
۱- پست مستقیم: از این وسیله واسه ارسال نامهایی که به گسترش اجناس کمک می کنه استفاده می شه. واسه این کار همیشه نشانی مشتریان خود رو داشته باشین تا واسه مشتری نمونه بفرستین. این کار واسه جذب و حفظ دائمی مشتریه.
۲- بازاریابی از راه دور: نظام بازاریابی با اعتماد بر شبکه های اجتماعی، که به فعالیتای بازاریابی کمک زیادی کرده. فعالیت بازاریابی از روش تلفن رو به شما پیشنهاد میده تا با مشتری در ارتباط باشین.
۳- بازاریابی الکتریکی: نام دیگر اون بازاریابی در خونه س و به اشکال متفاوت از روش اینترنت و رسانه ها و شبکه های اجتماعی انجام می .شه

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۵/۵]

بازاریابی مستقیم چیه؟

بازاریابی مستقیم
به عنوان اجرا کانالهای مستقیم ارتباط با مصرف کنندگان به منظوریافتن مشتری و تحویل محصول و خدمت به مشتری بدون نیاز به استفاده از واسطهای بازاریابی تعریف شده بازاریابی  مستقیم به بازاریاب اجازه میده که پاسخای مستقیم بیشتری از مشتری دریافت کرده بازارهدف رو به شکلی بهتر نشونه گیری کنه ومحصول رو بدون قرارگرفتن در مراحل عریض وطویل وپر هزینه کانالهای سنتی به فروش رساند .
بازاریابی مویرگی ، حتماً شامل فعالیتای کوتاه مدت و جواب مدار نیس. بازاریابی مستــقیم به دنبال پیشرفت روابط مستقیم دائمی با مشتریاس، چراکه بیشتر بازاریابان براین باورند که هزینه جذب مشتریان جدید، پنج برابر حفظ مشتریان فعلیه. براین پایه فعالیتای بازاریابی مستقیم،به عنوان ابزاری واسه رضایتمند نگه داشتن مشتریان و تشویق اون به هزینه کردن خواهدبود. وقتی که مشتری جذب شد، فرصت فروش بقیه اجناس بنگاه به اون، به وجود می- آید

بازاریابی مستقیم و بازاریابی مویرگی

پس بازاریابی مویرگی می تونه مشتریان بالقوه رو شناسایی و کاهش کرده و راه  فروش رو صاف کنه هم اینکه بازاریابی مستقیم می تونه آگاهی مشتریان بالقوه و مشتریان الان رو در مورد یک شرکت و اجناس و خدمات شرکت زیاد کنه و به عنوان ابزاری واسه یادآوری این نکته به کار رود که شرکت می خواد با طرف مقابل رابطه تجاری داشته باشه .
به فکر کاتلر بازاریابی مستقیم به عنوان اجرا کانالهای مستقیم ارتباط با مصرف کننده به خاطر پیدا کردن مشتری و تحویل محصول و خدمت به مشتری، بدون نیاز به استفاده از واسطها بازاریابی تعریف شده. بازاریابی مستقیم به بازاریاب اجازه میده که پاسخهای مستقیم بیشتری رو از مشتری دریافت کرده، بازار هدف رو به گونه بهتری نشونه گیری کنه و محصول رو بدون قرار گرفتن در فرایـنـد عــریض و طویل و پرهزیـنـه کانالهای سنــتی به فـروش رساند .

امتیازات و روش های بازاریابی مستقیم

این روزا بازار به گروهی از بازارهای کوچیک شکسته شده و پس رسانه های تازه و جورواجور به میدون اومده، فعالیت می کنن. به طوری  که بازاریابی یک نفره به کمک شبکه و رایانه های شخصی هم ممکن شده. خیلی از شرکتها، پایگاه داده پردازی زیادی دارن که نام و نشون هزاران و حتی میلیونها مشتری رو در خود گردآورده ان وفروشندگانی که به شکل مستقیم بازاریابی می کنن، می تونن فهرستی از اطلاعات مربوط به نام، مشخصات و نشانی خریداران بالقوه، با هر ویژگی، رو بخرن. بعد پیامای خود رو به شکل شخصی، بنابه سلیقه هر گروه، درآورند و با هر مشتری، یک رابطه دائمی برقرار کنن. کسائی که اجناس خود رو به شکل مستقیم عرضه می دارن، می تونن زمان مناسب واسه ایجاد تماس با هر کدوم از مشتریان رو تعیین کنن. کالاهایی که به شکل مستقیم به وسیله فروشنده عرضه می شه، بیشتر مورد استقبال خریدار قرار می گیرد؛ چون این شکلای جور واجور واسه مشتریان احتمالی و علاقه مند فرستاده می شه.
اولین فایده ای که از امتیازات بازاریابی مستقیم به ذهن می رسه. کسب سود بالاتر به دلیل حذف واسطه هاست . جریان فروش خدمت در بازاریابی مویرگی، به شکلی مستقیم بین شما و مشتری جریان داره و این جریان با سرعت خیلی بالایی صورت میگیره، طوری که در  بازاریابی حضوری، بعضی امکانات کنترل بازاریابی رو به شما میده .

امتیازات و روشای بازاریابی مویرگی

بازاریابی مستقیم، این امکان رو به وجود می آورد که فروشـــنده رسانه های جورواجور رو مورد آزمون بذاره و پیامها رو طبق روش طبق مقایسه هزینه و سود بفرستد و هم اجازه نمی -بده که شرکتهای حریف از روش هدف دار و اجناس عرضه شده خبردار شن (روش هدف دار و عمل این دسته از فروشندگان در برابر دید شرکتهای حریف قرار نمی گیرد). آخرسر بازاریابی مستقیم به گونه ایه که می توان عکس العمل مشتریان بالقوه رو اندازه گیری کرد و طبق اون مناسب ترین و سودآورترین جنگ های تبلیغاتی رو ترتیب داد.
یکی از بزرگترین فواید بازاریابی مستقیم واسه بازاریابان خرده اینه که هزینه های بازاریابی مستقیم واسه هر مشتری اون اونقدر بالاتر از هزینه های بازاریابی مستقیم بازاریابان، کلی نیس . بازاریاب خرده ممکنه در کسب درآمدهایی که صرف تبلیغات در نشریات تجاری یا بازرگانی واسه افزایش و حفظ تصویر در یک بازار محدود می کنه، توانایی نداشته باشه اما به وسیله بازاریابی مستقیم، بازاریابان صرفنظر از بزرگی و کوچیکی خود، با تبلیغات کافی واسه ایجاد اثرات بزرگ دست کم می تونن به مهمترین بخشای بازار هدف خود برسن .
بازاریابی مویرگی واسه مشتری هم فوایدی داره: از دید مشتری خرید در محل کار، راحت و بدون دردسرتره. خریدار می تونه در وقت صرفه جویی کرده، فروشنده هم می تونه جنسای بیشتری به مشتری معرفی کنه. خریدار می تونه با خوندن کاتالوگا و خدماتی که از راه شبکه ارائه می شه، قیمتها و اجناس رو باهم مقایسه کنه، بعد واسه خود یا واسه دیگری کالایی رو سفارش بده

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

بازاریابی موفق از روش گوشی موبایل در سال ۲۰۱۷

بازاریابی موفق از روش گوشی موبایل رو در سال ۲۰۱۷ تجربه کنین.

بازاریابی موفق
اول ، پیشنهادات و کوپنا رو سرازیر کنین. دوم، پرداخت از روش گوشی موبایل رو ممکن کنین. سوم، در اجتماعات موبایلی شرکت کنین.

خریداران آنلاینِ امروز در مدیریت علایق و وظایف شون، به تلفن همراهشون بسیار وابسته ان. واسه دریافت و مصرف اطلاعات، کاربران علاوه بر لپ تاپ به دنبال استفاده از گوشیای هوشمند، تبلتا و حتی ساعتای هوشمند هستن.

با تحت تاثیر قرار گرفتن دسکتاپا به وسیله موبایل اونم با سرعتی بی سابقه، بازاریابی گوشی موبایل دیگه مثل چند ماه پیش فقط یه گزینه موجود نیس. این روزا، بازاریابان به دنبال ایجاد رابطه مصرف کننده به طور کامل تعیین کننده هستن تا در عصر دیجیتال حضوری فعال داشته باشن.

اگه در سال  ۲۰۱۷ در روش هدف دار خود بدنبال بازاریابی موفق هستین، پیشنهادای بازاریابی گوشی موبایل، مهم هستش.

۱- مطمئن شین که سایت تون موافق با موبایله
در سال گذشته، بازاریابان فهمیدن که تعداد کمی از مصرف کنندگان پا پیش می ذارن و روی راه خرید تمرکز می کنن. تغییرات جدید سئو هم معرفی و باعث یک جریان قوی شدن تا بیشتر شرکتا این تغییرات رو در سایتای خود اعمال کنن و پس بتونن با موبایل موافقت پیدا کنن.

حالا که سال ۲۰۱۷ شروع شده، بازاریابانی که موفق به حضور موثر نبوده ان، تاثیراتش رو حس می کنن؛ واسه آنانی که هنوز مجبورند سایتای غیر موافق رو اصلاح کنن، چند ماه آینده بسیار سخت هستش. اما بازاریابانی که اقدامات احتیاطی لازم رو انجام دادن، می تونن به دنبال بهینه سازی تجربه های گوشی موبایل کاربران خود باشن.

مطلب پیشنهادی: چیجوری بازدید از صفحات سایت مون رو افزایش دهیم؟

ایجاد یک تجربه موافق با گوشی موبایل که روند پرداخت مشتری رو آسون کردن می کنه، تفاوتای بسیاری رو موجب می شه. این کار رو با کم شدن طول پهنای باند تا حد ممکن، شروع کنین. کاربران گوشی موبایل به مراتب ناشکیباتر از کسائی هستن که از یک دسکتاپ استفاده می کنن. صفحه ای که بارگیری اون آهستهه می تونه اندازه تبدیل رو بسیار بیش تر از عبارتِ «پیشنهادات دیگر» ، نابود کنه.

از login  های رسانه های اجتماعی استفاده کنین تا دردسر نیاز به ایجاد یک حساب کاربری رو کم کنین. مشتریانی که زمان کافی واسه تجدید نظر روی خرید دارن احتمال بیش تری داره که اجناس رو به قفسها باز گردونن. هدف شما در یک سایت موافق با گوشی موبایل  اینه که با سرعت هر چی بیش تر مشتریان رو با این امید که خریدی دوبرابری دارن، به داخل هدایت کنین. خریداران آنلاین امروز ، پیشنهادای لازم رو از مادرانی که برگهای کوپن رو جمع آوری می کنن، دریافت نشون میده. بررسیای گذشته نشون داده که ۹۶ درصد از مصرف کنندگان اقرار دارن که از کوپن استفاده کردن.

مخاطبان گوشی موبایل خود رو تشویق کنین و درآمد رو با اضافه کردن کد کوپن به ترکیب کارتون، زیاد کنین. مشتریان رو با استفاده از متن و اطلاعیهای ایمیلی از آخرین معاملات خود خبر دار کنین. وقتی که یک مشتری نزدیک به یک فروشگاهه و یا تازگیا از سایت بازدید کرده، باید تبلیغات تون ارسال شه.

۲- پرداخت از روش گوشی موبایل رو ممکن کنین
چیزی که همه کسب وکارها باید در رونق تجارت الکترونیک بخاطر داشته باشن، اینه که مردم معاملات راحت رو بهتر می دونن. پس، برندای بزرگ گامای بزرگی ورداشته و روشای خود رو طبق خواسته های مصرف کنندگان از تجربه خرید تغییر میدن که مثل اونا ممکن بودن پرداخت از روش تلفن همراهه.

واسه کسب وکارایی که امسال هم امیدوار به باقی موندن مناسب هستن، ایجاد تقاطع خیلی با اهمیته. خدمات خود رو طوری تنظیم کنین که با دستگاه های گوشی موبایل- و هم اینکه ساعتای هوشمند-  موافقت پیدا کنن. چون همه مشتریان به خرید از گوشی موبایل اعتماد پیدا نمی کنن، پس ورود اونا با یک پردازنده پرداخت امن،  خیلی با اهمیته.

به دنبال پلت فرمای پرداخت امنی باشین که به کسب وکارتون بذاره تا با پرداختای گوشی موبایل همگام شن و در عین حال تجربه  کاربران رو امن و ساده نگه دارن.

مطلب پیشنهادی: ۵ راه واسه بهبود رد و بدل کردن اطلاعات موبایل

۳- در اجتماعات موبایلی شرکت کنین
با محبوبیت برنامه های اجتماعی گوشی موبایل که امسال رو به افزایش هستن، بازاریابان هم باید وارد اونا شن. حضور اجتماعی در برنامه هایی مثل اینستاگرام، اسنپ چت و پریسکوپ دیگر واسه روش هدف دار بازاریابی به درد بخور نیس – بلکه حیاتیه. با حضور و افول برنامه ها، برندها باید مطمئن شن که ساپورت مخاطبان خود رو از دست نمی دن. واسه اطمینان، دوری از اتکای محض به یک پلت فرم خاص، اثری بسیار وسیع داره.

پیام اینه که در پیش گرفتن یه روش هدف دار موثر واسه بازاریابی موفق با پلت فرم اجتماعی چندتایی و متقاطع ، باید اولویت هر برند باشه. بازاریابان باید این کار رو با پیام برندشون در هر کانال اجتماعی شروع کنن: درک دقیق ویژگیای برنامه های جور واجور و مخاطبانی که از اونا استفاده می کنن، خیلی با اهمیته.

این به این معنیه که برندها نمی تونن محتوای مشابهی رو در تموم پلت فرما ارسال کنن. اون چیزی که واسه پلت فرمی مناسبه، ممکنه واسه دیگری نامناسب باشه. مثلا یک بیلبورد رو در نظر بگیرین. اگه یک آگهی در کنار یک بزرگراه اثر زیادی داره، دیگر به عنوان یک آگهی تبلیغی در تلویزیون کارایی نداره. در عین حال پلت فرمای دیجیتال، نقاط قوت و ضعف خاص خود رو دارن.

پس رسانه مورد استفاده بازاریابان هر چی که باشه، با استفاده پلت فرمای جانشین،  نیاز به رفت و امد با مصرف کنندگان دارن ، اما همزمان باید به شکل یکنواخت پیام و درخواست برند خود رو درخشش دهند. این همون استراتژیه که باعث می شه مشتریان مغازه- یا پلت فرم- رو با انجام خرید ترک کنن.

با در نظر گرفتن نکات فوق و انجام اقدامات لازم، می تونین به بازاریابی موفق از روش دستگاه گوشی موبایل خود برآیید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴/۵]

بازاریابی موفق چه نشونه هایی داره؟

بازاریابی موفق
بازاریابی موفق نشونه هایی داره. با دنبال کردن و یاد گرفتن از این نشونه هاْ بطور زیادی می تونین بازاریابی خود رو بهتر کنین. در ادامه منظورمون رو از این جمله توضیح می دیم. همراه ما باشین.

موارد زیر رو درنظر بگیرین:
– آخرین ایمیل بازاریابی که به دست تون رسیده و شما کنجکاو شدید اونو باز کنین، بخاطر عنوان قدرتمندی بوده که اون ایمیل در خود جای داده.

– آخرین ایمیلی که اونو مطالعه کردین و شما رو قانع کرده تا اقدامی رو انجام بدین. (واسه کسب اطلاعات بیش تر، تلفن رو وردارین و تماس بگیرین و …)

– آخرین پستی که در بلاگ یا سایتی خوندین و بخاطر علاقه ای که در شما نسبت به اون ایجاد شده اونو بوک مارک کردین. شاید هم ذخیره کردین و یا به اشتراک گذاشته اید.

– آخرین تبلیغاتی که دیده اید (یا شنیدین) در شما انگیزه خرید اون محصول رو ایجاد کرده.

– آخرین خدماتی که تجربه کرده و تحت اثر اون قرار گرفتین و دوست دارین با دوستای خود این تجربه رو مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

– آخرین خبرنامه ای که گرفتین و واسه دوستای خود اونو ارسال (فوروارد) کردین.

این نشونه ها رو چیجوری باید به “نتیجه” تبدیل کرد؟

هر کدوم از این مثالا در بازاریابی به شما انگیزه انجام مرحله بعد رو میده. هر کدوم از اونا شامل نشونه ایه تا جواب بده که “به چه دلیل این بازاریابی جواب داده”. واسه اینکه بدونین این چه نشونه ایه باید به این سئوال جواب بدین:

من چی رو میتونم از این نمونه موفق بازاریابی یاد بگیرم که هم با اون موافقت داشته باشم هم بتونم در بازاریابی خودم اجرا کنم؟

در مرحله بعد، جواب خود رو به این سئوال یادداشت کنین. به همون اندازه ای که دوست ندارین بهترین ایده های خود رو از دست بدین انجام این کار (نوشتن جواب سئوال) هم خیلی مهمه. همینطور با نوشتن جواب این سئوال، در حال ساختن یک معدن طلایی از یادداشتای بازاریابی به درد بخور هستین.

اما این راه و روش، به اندازه استخدام یک متخصص بازاریابی موثره؟ درسته که نه!

اما یکی از راه هاییه که واسه در پیش گرفتن تصمیمات بهتر در بازاریابی کمک می کنه اگه توانایی پرداخت هزینه واسه متخصص رو نداشته باشین!

دوستان عزیز می تونین سوالات و مشکلات بازاریابی در کار و کاسبی تون رو با مشاوران و کارشناسان مجموعه پدیده فکر مهتر از روش این لینک مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

بازاریابی و جایگاه کیفی محصول به هنگام عرضه به بازار

بازاریابی و جایگاه کیفی محصول
در بیشتر از ده سال گذشته، بازاریابی دیجیتالی به بخش غول پیکری از بازاریابی بدل شده. آژانسای بازاریابی دیجیتالی با استفاده از داده ها و روشای جور واجور می تونن کامل ترین گروه رو واسه محصول شما موردهدف بذارن. از بسیاری جهات، اینترنت هم رشد و راه اندازی استارتاپای کارآفرینی و کسب و کارا رو سهولت بخشیده.

با همه این نوع بازاریابیا، شایدً فکر می کنین که هر کار و کاسبی ای موفقیت رو از آنِ خود کرده. اما بهتره بدونین که اگه برنامه بازاریابی قدرتمندی پیشه کرده باشن همچین چیزی ممکنه! شمام کار و کاسبی خود رو تازگیا راه اندازی کردین؟ شاید هم درباره بازاریابی خود در وضعیت الان دچار دودلی هستین و دوست دارین راهنماییایی رو از کارشناسان این بخش بدست بیارین. در این جا، مشاوره با کارشناسان پدیده فکر مهتر رو به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم. می تونین از روش این لینک ارتباط برقرار کنین.

Dan Kenned کارشناس بازاریابی، گفته که واسه موفقیت کار و کاسبی، ۹۰ درصد از زمان تون رو روی بازاریابیِ محصول صرف کنین! اما واقعیت اینه که روش هدف دار بازاریابی شما به هنگام خلقِ یه محصول، مهم ترین بخشی نیس که بخواهید روی اون تمرکز کنین! البته می تونین تا جایی که دل تون میخواد به بازار عرضه کنین و در برابر دید بذارین؛ اما اگه محصولی مهم و قابلِ صرفِ وقت نداشته باشین بازم شکست می خورین.

وضعیت محصول بدون بازاریابی
اگه ایده یا محصولی دارین که شما رو به طرف بازار آماده کرده، باید یک مرحله به عقب برگشته و از خودتون چند سئوال جدی بپرسید. در اینجور شرایطی، شایدً خوب میدونید که گروه موردهدف واسه محصول تون چه کسائی هستن و شاید تحقیق درباره اونا رو هم به پایان رسانیده باشین. اما فقط این کافی نیس! باید بدونین که محصول تون، چیزی هست که کسی بخواد بخاطرِ اون پول بده؟

درنظر بگیرین: اگه اصلاً چیزی مثلِ “بازاریابی” نباشه، محصولِ شما چیزی هست که بتونه رونق داشته و پیشرفت کنه؟ یا مثل بقیه کسب و کارا به فراموشی سپرده می شه؟

البته این سناریوی مضحکیه؛ چون محصول شما می تونه مستقیماً با بازاریابی گره خورده باشه و این فکرِ بسیار بدیه که بدون داشتن یه روش هدف دار بازاریابی قوی محصول رو وارد بازار کنین.

اگه تلاش می کنین که یک کار و کاسبی جدی بسازین و محصولی خاص واسه فروش عرضه کنین؛ باید واقع بین بودن درباره فرصتا رو واسه خود اولویت بذارین. اگه محصول شما دوامی نداره و ماندنی نیس؛ بهترین روشای هدف دار بازاریابی هم قادر نیستن کار و کاسبی تون رو واسه همیشه در وضعیت خوب و شناور حفظ کنن.

درباره محصول خود دوباره فکر کنین و ببینین چی اونو از بقیه متفاوت می سازه. مثلا اگه چیزی رو پیشنهاد می دین که در زیر سطحِ متوسط قرار میگیره شایدً کار و کاسبی تون چیزی نیس که بتونه حرفِ اول رو در بازار بزنه.

بازاریابی می تونه اصلاح کننده و هیجان انگیز باشه اما بازم تکرار می کنیم: لازمه که واقع بین باشین! محصول بد باعث ایجاد کار و کاسبی بد می شه. هیچ حجمی از بازاریابی نمیتونه محصولی رو که کسی اونو نمی خواد بازسازی کنه. احتیاجی به گفتن این مورد هم نیس که ایجاد کمپین بازاریابی موفق واسه یه محصول برجسته و ممتاز، آسون تره.

بازاریابی همه چیز نیس!
هر کسی که کمی تجربه در بازاریابی داشته باشه می دونه که کار و کاسبی تنها در صورتی موفقه که از محصولی قابل فروش در بازار برخوردار باشه. بازاریابی واسه کار و کاسبی شما بسیار لازمه. بدون یه برنامه بازاریابی مناسب، به آرومی تماشاگرِ شکست کار و کاسبی تون هستین و در کنارِ اون محصول تون هم ندیده گرفته می شه. اما این رو هم بدونین که بازاریابی همه چیز نیس و نمیتونه همه کار واسه شما بکنه!

هر بازاریابی که به شما بگه میتونه تنها با یک دست، رشد کار و کاسبی تون رو منجر شه؛ دروغ گفته.

قبل اینکه هزینه زیادی رو واسه کمپین بازاریابی عالی درنظر بگیرین، اول به چیزی که قصدِ به فروش رساندنش رو دارین از نزدیک نگاه بندازین. محصول شما طبق کیفیتی که داره سنجیده می شه؛ نه طبق تواناییِ شما در به فروش رسوندنِ اون!

اول محصول، بعد عرضه به بازار
Jordan French: به عنوان یک کارآفرین، خیلیا دیدم که از همه نوع روش هدف دار بازاریابی برخوردار بودن. اونا دقیقاً می دونستن محصول شون چه عنوانی می گیره. لوگویی داشتن که به وسیله بهترین کارشناسان طراحی شده بود. حتی در پروسه داشتنِ سایت بودن- همه این مراحل به هنگام بازاریابی مهم هستن.

اما مشکلِ اصلی بازم وجود داشت و اون نداشتنِ محصولِ مهم بود! اگه در حال خرید و فروش کردن محصولی هستین که وجود نداره یا به آخرین مرحله نرسیده، زمان خود رو تلف نکنین!

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۶/۵]

بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی (Viral Marketing)
بازاریابی ویروسی (Viral Marketing) به معنی عرضهء تسهیلاتی به طور مجانی و دادن اجازه به افراد واسه انتقال اون به دیگرونه.

مقصود اصلی از بازاریابی ویروسی، پراکندن پیام بین مردم به هر تعداد ممکنه، بدون این که پولی واسه تبلیغات صرف شه. این نوع بازاریابی مثل ویروس خود رو افزایش می کنه و مشتری منتشرکنندهء اینه.

عادی ترین روش واسه انجام این نوع بازاریابی شبکهء جهانی اینترنته که با افزایش تعداد کاربران اینترنت، اهمیت اون روز به روز افزایش بیش تری پیدا میکنه. خریداران کالا و خدمات به شکل آنلاین همیشهً در حال توسعهء شبکهء خود هستن و بیش تر از گذشته به بقیه خریداران واسه یادگیری و یا توصیهء اجناس و خدمات جدید متکی هستن. شروع یک طرح بازاریابی ویروسی موثر، لازمه ارایهء یک دلیل یا انگیزهء قوی به افراده تا اونا رو تشویق به فرستادن پیام و یا تبلیغ مورد توجه به دوستان و دور و بریا شون کنه. به طور مثال طنزها و لطیفها معمولاً خیلی سریع از یکی به یکی دیگر انتقال پیدا می کنه، فقطً به خاطر این که بامزه و خنده دارن. پس کلید موفقیت در آخر در دست بازاریابانه چون که اونا باید با ارایهء ایده ها و تشویق خلاقانه، انگیزهء لازم رو به افراد واسه فرستادن پیام مورد توجه به بقیه بدن. یک ایدهء باحال توجه، به عنوان تشویق کننده می تونه مشتریان رو تشویق کنه تا واسه توصیهء محصول و یا نام تجاری مورد نظر با هم ارتباط برقرار کنن.

چند روش هدف دار خیلی موثر در بازاریابی ویروسی عبارتند از:

* ارایهء این امکان که ادما از مجموعهء اجناس و خدمات در سایت به طور مجانی استفاده کنن. این قوی ترین روش هدف دار بازاریابی ویروسیه. ایده ای که پشت بازاریابی ویروسی قرار داره، اینه که شرکت تبلیغ خود رو با ارایهء یک کالا یا خدمت مجانی به افراد عرضه کنه. به طور مثال خیلی راحت میشه در اینترنت نرم افزارهایی رو پیدا کرد که پس از خرید اونا امکان منتشر کردن و پخش رایگان اونا از طرف دیگه افراد هست. با همراه کردن نام تجاری و یا پیام تبلیغاتی شرکت با این نرم افزارها، نام شرکت و خدمات آ ن با سرعت باورنکردنی بین جمع خیلی از کاربران در مدت زمانی کوتاه پخش می شه.

* نوشتن مقالاتی که موضوعات اون مربوط به محصول یا خدمت مورد نظر هم هست. در این ارتباط، باید به افراد اجازهء استفادهء دوباره از این مقالات رو در وب سایتشان یا جای دیگر داد، چون که اونا با معرفی منبع مقاله و اشاعهء محتویات اون به طور غیرمستقیم و ناخودآگاه اقدام به بازاریابی به نفع شرکت می کنن.

* امکان فرستادن هر کدوم از صفحات یا متون موجود در سایت شرکت به وسیلهء بازدیدکنندگان به دوستان و دور و بریا شون. طوری که افراد تنها با وارد کردن نام و نشانی ایمیل دلخواه خود بتونن متن مورد علاقه شون رو به فرد دیگری ارسال کنن.

* ایجاد امکان عضویت بازدیدکنندگان در سایت شرکت و هم اینکه ایجاد امکان فرستادن خبرنامه به ایمیل کاربران و ارایهء فضای کافی به اونا واسه ساخت سایت شخصی به طور رایگان و در زیر مجموعهء سایت اصلی شرکت تا از این روش هم اونا به فضایی واسه ارایهء مطالب خود و رسیدن به اهدافشون برسن و هم شرکت امکان تبلیغ واسه کالا و خدمات خود رو در اون فضا داشته باشه.

* در نظر گرفتن تالارهای گفت وگو به خاطر تماس و گفت وگو با افراد و هم ایجاد ارتباط بین اونا با یکدیگر به شکل آنلاین اینطوری رد و بدل کردن اطلاعات و ارتباطات بین افراد با هم و با شرکت بسیار آسون می شه.

* انتشار یک کتاب الکترونیک (Ebook) و دادن این اجازه به آدما که تبلیغات مورد نظر خود رو ضمیمهء این کتاب کنن که به اونا انگیزهء لازم رو جهت انتقال کتاب دلخواه به بقیه میده. اینطوری پیام یا تبلیغ مورد نظر شرکت به آسونی انتقال پیدا میکنه. هم اینکه حتی محتوا و موضوع کتاب در صورت جذابیت می تونه مورد توجه و علاقهء خوانندگان قرار گرفته و انگیزهء لازم رو واسه فرستادن اون به بقیه در اونا بسازه.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

بازاریابی ویروسی! تاریخچه و بررسی امتیازات

بازاریابی ویروسی
ایده اصلی بازاریابی ویروسی از مدل استفاده شده به وسیله Hotmail در سال ۹۶ اومده. پایگاه Hotmail یک نمونه بسیار عالی از این بازاریابیه و به طور عجیبی نسبت به هر شرکت دیگری در دنیا رشد کرد.

در سال ۱۹۹۶، Sabeer Bhatia و Jack Smith پیشگامان محصول پست الکترونیک تحت وب به شکل مجانی بودن. نام Viral Marketingاولین بار به وسیله روزنامه NETSCAPE از انتشارات DFJ در سال ۱۹۹۷ استفاده شد. در Hotmail آقای Tim Draper شرکت رو مجبور کرد که هر پیغامی که از روش پست الکترونیک تحت وب فرستاده می شه یک اتصال به نشانی پایگاه وب داشته باشه به شکل Get your email at hotmail.

تعداد مشترکین Hotmail، درزمان ۱۸ ماه از صفر نفر به ۱۲ میلیون نفر رسید و الان با بیشتر از هفتاد و پنج میلیون کاربر فعال در بیشتر از ۲۲۰ کشور یعنی بیشتر از یک چهارم کاربران وب رسیده و بزرگترین سرویس دهنده پست الکترونیک در دنیاه. البته Hotmail از روشای دیگر بازاریابی هم استفاده کرده مثلا در سایتای پر ترافیک زیادی، لینک ” Free Email” رو داره ولی از آن روش اعضای کمی رو جذب کرده.

اینترنت جای بسیار مناسبی واسه تجارته و تجارت ممکن نیس جز با بازاریابی.

اینترنت هم روشای بازاریابی مختص خود رو داره و امتیازات اون نسبت به بازاریابی سنتی:

۱-    نابود کردن فاصله های مکانی و زمانی

۲- ارائه اطلاعات کامل به طور ۲۴ ساعته و در همه روزای هفته

۳- ارتباط مستقیم و دو طرفه با کاربر

۴- دریافت نظرات از مشتری و یا پا