دانلود پایان نامه

در این قسمت ان ال پی تلاش داره تا با مطرح ساختن کارکرد عصبی و پنج حواس با اون شبکه بزرگی که تشکیل میدن ایجاد عوض شه و بااستفاده بهینه از این شبکه دست به تغییرات عجیب در آدما بزنه.

شکلای جور واجور راه های ساختگی واسه رسیدن به هدف

مطلب در ارتباط: ایدهایی واسه بازاریابی محتوا

راهنمای بازاریابی
یک مشاور بازاریابی استخدام کنین.
یک کارشناس روابط عمومی استخدام کنین.
یک کارشناس کپی رایت نویس استخدام کنین.
یک شرکت بازاریابی موتور جستجو استخدام کنین.
یک مربی رو واسه کمک به کارای روزانه بازاریابی استخدام کنین.
یک مربی فروش یا فروشنده استخدام کنین.
مطلب در ارتباط:نکات بازاریابی موفق واسه کسب و کارای کوچیک

ایده های بازاریابی به درد بخور منحصر به فرد
واسه تبلیغ برند خود، یک نشون شانس بسازین.
در مورد موضوعات داغ موضع بحث برانگیز داشته باشین.
واسه تبلیغات پوشیدنی هزینه کنین.
روی وسیله های نقلی شرکت خود برندتون رو به شکل به طور کامل رنگی طراحی کنین.
در آموزشای کار و کاسبی آنلاین ثبت نام کنین تا تموم مهارتای قابل فروش خود رو اصلاح کرده، گسترش داده و کاهش کنین.
وقتی که ایده های بازاریابی به درد بخور جدیدی رو پیدا کردین اونو در کار و کاسبی کوچیک خود امتحان کنین، و شروع به ایجاد یا تنظیم برنامه بازاریابی خود کنین.

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۷/۵]

ایده های ساده و خلاقانه واسه محیط کار

ایده ساده واسه محیط کار
هممون قادر نیستیم در شرکت گوگل و فیسبوکی کار کنیم که در اونجا طراحی محیط کاری یک کارِ هنری حساب می شه. اما کی میگه که قادر نیستیم محیط کاری فعلی خود رو به یه جور دوست داشتنی از نگاه خودمون تبدیل کنیم ؟

اگه خودتون رو به اندازه کافی در این مورد خلاق نمی دونین، امروز ایده های ساده و در عین حال به درد بخور رو واسه شما معرفی می کنیم که در صورت استفاده از اونا می تونین در بودجه هم صرفه جویی کرده باشین.

دیواره های جدید بوجود بیارین
یکی از راهکارهای ساده واسه تغییر و نوین ساختن دیوارها، استفاده از کارای هنریه. بقیه گزینه ها هم کاغذ دیواری و استفاده از قابای پارچه ایه. اما هرچه دقیق تر نگاه کنیم می بینیم که کمی به مشاوره با کارشناسان در این مورد نیازمندیم. Stage Westchester پیشنهاد میده که عکسای موردعلاقه کارکنان تون رو از تعطیلات شون تهیه کنین بعد با استفاده از قابای هم اندازه و هم رنگ در ورودی شرکت خود بذارین تا جلوه ای ویژه رو به خود اختصاص بده. در تصویر زیر هم طراحی دیگری رو مشاهده می کنین که در نوع خودش خاصه.

به مبلمون فعلی، جلوه جدیدی واقعیش کنین
شاید در اتاق کاری خودتون در منزل، از صندلیای قدیمی استفاده می کنین که از منزل سابق مادربزرگ تون به یادگار مونده! شاید علاقه خاصی به اون دارین اما شاید بخاطر قدیمی بودن و از دست دادن زیبایی اش کم کم نیاز باشه که بعضی قسمتای اونو بهتر کنین. مطمئن باشین که همچین چیزی حتی با تغییر بسیار ناچیز به زندگی جدیدی تبدیل میشه. در زیر، این اتفاق رو به چشم خود می بینین. قبول کنین که جلوه زنده تری به خود گرفته.

از ساعت چوبی استفاده کنین
ساخت اینجور ساعتای ساده و در عین حال شیک به دست خودتونه. می تونین در رنگا و طرحای متفاوت به ساخت مثل این ساعتا بدین. در صورتی که تمایل به ساخت اون دارین ما میتونیم در پستای آینده چگونگی ساخت اونو واسه شما توضیح دهیم.

استفاده از قفسه
اگه فضای کافی دارین می تونین از قفسها استفاده کنین. در این قفسها می تونین علاوه بر کتاب، از وسایل ساده دیگر که جلوه خاصی میده استفاده کنین. مثل توپای قلاب بافی شده یا بافته شده با کاموا.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴/۵]

ایده های کار و کاسبی واسه افراد درونگرا

ایده های کار و کاسبی
اگه شما یک فرد درونگرا هستین و به راه اندازی کار و کاسبیِ کم هزینه علاقه دارین می تونین یک نامزد ایده آل واسه شروع این کسب و کارا باشین.

افراد درونگرا آدمایی قوی هستن؛ اونا تولیدکننده عقاید قوی واسه رسیدن به خواسته های بزرگ هستن. با اینحال بیشتر رسانه ها بیشتر این افراد رو “خجالتی” و یا “اجتماعیِ بی دست و پا” می شناسن.
افراد درونگرا می تونن رهبران و کارآفرینان کسب و کارای بزرگ باشن. خیلی از رهبران و کارآفرینان موفق افراد درونگرا هستن مثل این افراد، بیل گیتس، مارک زوکربرگ و وارن بافته.

تحقیقات نشون میده که دست کم یک سوم مردم آمریکا درونگرا هستن. درونگرا یعنی این کسائی که بهتر می دونن بیش تر گوش بدن تا اینکه صحبت کنن!

در این مقاله ایدهایی کم هزینه کار و کاسبی رو واسه شما توضیح می دیم. امیدواریم که به درد بخور واقع شن.

کامپیوتر، نرم افزارهای طراحی
افراد درونگرا افراد خلاقی هستن طراحی گرافیک جداگونه می تونه یک راه خوب واسه ایجاد یک کار و کاسبی دیجیتالی باشه. همونطور که مشاهده می کنین کسب و کارای دیجیتالی در حال افزایش و جلو رفتن هستن و درخواست بیشتری نسبت به قبل داره .
یعقوب کاس یک جوون درونگرا و یک طراح گرافیکه که کار و کاسبی خود رو از سال ۲۰۱۲ شروع کرد. خلاقانه مشکلات کار و کاسبی مشتریان رو از روش ارتباط تصویری مثل ایجاد آرم، مشکلات وب سایتا و … حل کرد و بعضی از پروژه ها رو به تنهایی انجام میده.
طراح سایت می تونه بیاموزد که چیجوری خواسته های خود رو به دست بیاره. کاس میگه: شما باید بدونین چه نرم افزاری رو واسه چه کاری استفاده کنین تا اصول طراحی رو بیاموزید و نیازای مشتریان رو درک کنین. کاس به حدی در کار خود پیشرفت کرد که شرکت خود رو به ثبت رساند.

کامپیوتر + دوره های آموزشی
افراد درونگرا افراد دقیقی هستن. ترکیبی از صبر و تمرکز باعث می شه این افراد برنامه نویسان فوق العاده ای شن. برنامه نویسی یک مهارت بسیار خوب هستش. درخواست برنامه نویسی در کار و کاسبی بسیار بالاست ؛ چون هر کسی این مهارت رو نداره پس بهتره اگه این مهارت رو در وجود خود دارین به سراغ دوره های آموزشی حرفه ای باشین.

دوربین دیجیتال + کامپیوتر
شما از عاشقان مد هستین؟

به جای خریدای اضافه و چیدن این خریدها در قفسها و و استفاده نکردن از اونا و یا، دورانداختن از اونا به عنوان یک فرصت شغلی استفاده کنین. از روش فضای مجازی کسب درآمد کنین. خیلی از سایتا و برنامه ها لوازمی رو که مردم به اونا نیازمند نیستن خریداری کرده و در سایتای خود به فروش می رسونن. این وسیله می تونن طلا، جواهرات، و لوازم جانبی دیگر باشن.
لیندا یک جوون آمریکایی طی ۱۵ سال تونست یک شرکت رو تاسیس کنه. اون با استفاده از امپراتوری الکترونیکی انجمن لیندا رو به ارمغان آورد و با عکس گرفتن از ویدئوهای قدیمی پسرش و قرار دادن اونا در سایت تونست کار خود رو شروع کرده و باعث پیشرفت اون شه. اون حالا یک فضای ۵۰۰۰ متر مربع اداری و ۲۰ نفر کارمند داره.
اون میگه: وسایل لازم من واسه کار یک کامپیوتر و یک دوربین بود.

گوشی هوشمند + دوربین دیجیتال خوب
رسانه های اجتماعی حتما به معنی “اجتماعی بودن”  هستن. اما خیلی از کسب و کارای امروز هنوزم روشای بازاریابی سنتی رو استفاده می کنن. اینستاگرام یکی از شبکه های محبوب واسه گسترش اجناس و خدمات شماس که بیشتر شرکتا با این روش ها آشنا نیستن.
به نمایش گذاشتن مشخصات عمومی اجناس و خدمات شما می تونه گزینه خوبی واسه پیشرفت و پیشرفت اجناس شما باشه.
این مشخصات رو به شکل تصویر در این شبکه ها بذارین تا به شکل عجیبی ببینین که میلیونا کاربر به شرکت شما دسترسی پیدا می کنن و تبدیل به مشتریان شما می شن . با انگیزه و مهارت این اطلاعات رو واسه بقیه به تصویر بکشین. این مشخصات می تونه راه حل و کاسبی شما رو به طرف موفقیت هدایت کنه و باعث پیشرفت خدمات و وبلاگ شما در سایتای دیگر خواهد شه. یعنی شما با کمترین هزینه بهترین یافته ها رو به دست میارید.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

ایده های کار و کاسبی واسه تابستون

ایده های کار و کاسبی واسه تابستون
دوست دارین در تابستون درآمدی به دست بیارین اما نمی دونین چه کاری باید انجام بدین؟ اگه جواب شما به این سئوال “بله” هست این مقاله رو بخونین تا ایده های کار و کاسبی ای رو واسه تابستون به شما بگیم.

مردم زیادی بهتر می دونن در تابستون، کاری رو شروع کنن که بیش تر ساعات اونو در منزل باشن. یعنی مشغول کار بادرآمدی شن که در همون منزل بشه انجام داد. شاید فکر می کنین که کار کردن در منزل واسه همه افراد شدنیه اما بدونین که کار کردن در منزل بیش تر واسه کسائیه که خطر پذیر بوده و طرفدار سخت کوشی ان.

به چه دلیل در تابستون باید کار و کاسبی ای رو شروع کنیم؟
تابستون یکی از فصلای محبوب مردمه. در طول این فصل تماشاگر کسب و کارای فصلی و زیادی هستیم که فرصتای کار و کاسبی ای متنوعی رو هم در دسترس قرار میدن. باغا نیاز به کار کردن دارن، بچه ها نیاز به مراقبت دارن. خونوادها تعطیلات رو به مسافرت می رن و همه آدما هم به نوشیدنی خنک نیاز دارن.

تابستون، فصلیه که با گرمای خورشید، مهمانیا، جشنا و سفرها شناخته می شه. اما کارآفرینان هوشمند و دانا، این دوره رو به عنوان فرصتی واسه کسب و کارای جدید نگاه می کنن. شاید شمام فقط به یک کار نیمه وقت در روزای تابستونی فکر می کنین، یا قصدتون اینه که کمی پول به دست بیارین.

کسب و کارای سودآور بسیاری هست که می تونه درآمد خوبی رو در این ماه های تابستونی واسه شما به ارمغان آورد. ایجاد این کسب و کارا معمولاً نیاز به سرمایه خیلی خیلی زیادی هم ندارن. در این پست ما تلاش کردیم به ایده دادن درباره این دسته از کسب و کارا که ویژه تابستون هستن بپردازیم. اگه مشتاق به انجام اونا بودین می تونین با کارشناسان پدیده فکر مهتر از روش ارسال فرم تماس با ما ارتباط برقرار کرده و مشاوره کنین. امیدوارم که این پست واسه شما دوستان به درد بخور واقع شه.

۱- طراحی و فروش تی شرت
اگه تا الان هیچ کار و کاسبی ای رو شروع نکردین فروختن تی شرت می تونه بهترین نقطه واسه شروع باشه. حتی اگه علم طراحی و عملی هم نداشته باشین اونا خیلی راحت قابل ساخت و فروش هستن.
هم اینکه، همه افراد تی شرت به تن می کنن؛ یعنی بازار بالقوه واسه این کار و کاسبی بسیار گسترده س.
خیلی با اهمیته که بخاطر بسپارین مشتریان شما تی شرتای گرافیکی خریداری می کنن چون قصدِ بیانِ حرفی یا ساپورت از ایده ای رو دارن.
به رسانه های اجتماعی مراجعه کنین. شکلکای پرطرفدار با بیش ترین مخاطبان رو پیدا کنین.
همینطور Google Trends رو بررسی کنین تا بدونین که چی بر سر زبانا بوده و بهترین یافته ها رو با گسترده ترین مخاطبان به همراه میاره.

۲- نگهداری از چمن و حیاط
تابستون، فصلیه که مردم بیش تر از بقیه فصول به زیبایی باغ و حیاط و سلامت درخت و گلای شون فکر می کنن. در این شرایط آدمایی هستن که زمان کافی واسه انجام این امور ندارن، در مقابل، حاضرن تا هزینه ای رو درنظر بگیرن که کسی این کار رو براشون بکنه. نکته خوبی که این کار و کاسبی داره اینه که می تونه واسه شما در کل تابستون کاری رو آماده کنه. خصوصاً اگه مردم در مورد کار شما خبردار شن این احتمال بیش تر هم می شه. اگه در نابود کردن علفای هرز و خاک ورداری هم مهارت دارین می تونین با پیشنهاد دادن اون پول بیش تری به دست بیارین.

۳- مراقبت از کودکان
در طول تابستون؛ بیش تر کودکان به مدرسه نمی رن و طبیعیه که در این شرایط به کسی واسه مراقبت کردن از اونا در منزل نیاز باشه. مراقبت کردن از کودک، آموزش و سرپرستی اون و در انجام کلیه امور تابستونی همراه اون بودن مثل وظایف یک پرستار یا مراقب کودکه که والدین معمولاً زمان انجام این کارا رو ندارن. شمام اگه با کودکان رابطه خوبی دارین می تونین در طول تابستون از این مهارت خود استفاده کنین. اگه در همین لحظه به فکر انجام این کار هستین قبل از هر چیزی از تمیز بودن خود (جسمی) همینطور شرایط مطمئن شین. چون به خاطر این که قراره همه زمان شما با کودک بگذره والدین اونا طبیعتاً درباره شما به اطلاعاتی نیاز دارن تا به شما اعتماد کنن.

۴- فروش اجناس غذایی و آشامیدنی (سرد)
در تابستون، مصرف لیموناد خنک بالا میره اما این معنیش این نیس که کارآفرینان فقط به فروش لیموناد خنک بدن. بلکه فروش بطری آب خنک، بستنی و … هم بسیار مناسبه. اگه دکه بستنی دارین می تونین در مکانایی که اتفاق محلی در حال برگزاره حضور یابید. ترافیک بالایی دارین.

۵- باربکیو و کباب پزی
کباب یکی از محبوب ترین غذاها در کشور ماست که در طول تابستون طرفداران اون دو برابر می شه. خصوصا اگه شما جزو کسائی که عاشق غذا پختن و غذا خوردن هستن باشین این کار، واسه شما اصلاح کننده تر هم هستش. خدمات پذیرایی و سرو غذا، عموماً از کسب و کاراییه که بی توجه به فصل خاصی طرافداران زیادی داره. تنها موردی که مهمه پخت و فروش اون چیزیه که در همون فصل مهمه.

اگه مهارت بازاریابی داشته باشین می تونین علاوه بر کبابی خود در خیابون، واسه مراسم و مناسبتای خاص تابستونی هم خدمات خاصی رو ارائه بدین.

نقاشی صورت و کاریکاتور، مجری و سرگرم کننده مجالس بودن. خصوصا واسه کودکان (پوشیدن لباسای مخصوص) مثل دیگر ایده هاست. اگه از کمی مهارت تردستی برخوردارید می تونین در جذاب و هیجان انگیز کردن مجالس تون استفاده کنین (واسه مجالس افراد بالغ هم مناسبه) اگه مهارت استفاده هر کدوم از ابزارآلات موسیقی رو دارین می تونین در این فصل، واسه آموزش به کودکان از آن استفاده کنین.

همونطور که ذکر شد کسب و کارای بسیاری هست که شما می تونین در فصل تابستون اونا رو بکار ببندین و مواردی که گفته شد تنها بعضی از اونا بود.

[تعداد: ۲۴    میانگین: ۲.۶/۵]

ایده های کسب وکار بدون نیاز به پول!

ایده های کسب وکار که هیچ سرمایه مالی نیاز نداره؛ شایدً چیزیه که خیلی از ما به دنبالش هستیم!

ایده های کسب وکار بدون نیاز به پول!
ایده های کسب وکار
جربزه و فداکاری خاص و زیادی می خواد تا خودتون بتونین کسب وکار شخصی خودتون رو راه اندازی کنین. خصوصاً اگه پولی هم نداشته باشین!

امروز خیلی از مردم، روتین کارای معمولی خود رو ترک می کنن تا به چیزی که همیشه علاقه داشتن برسن. اونا نمی خوان در سن ۶۰ سالگی ( و یا بیش تر) بازنشسته شن و وقتی به گذشته خود نگاه می کنن احساس پوچی و بی هدفی رو تجربه کنن!

اینجوری، ما در این پست ایده های کسب وکار رو جمع آوری کردیم که بدون هزینه خاصی می تونین نسبت به شروع اون دست به کار شین.

۱- ساختن چت بوت
در ۱۰ گذشته، همه شرکتا باید وب سایتی واسه خودشون دارا بودن و ۵ سال پیش، همه شرکتا باید اپلیکیشن خودشون رو راه اندازی می کردن. امروز هم همه شرکتا نیاز دارن تا به طرف پیام رسانی از روش چت بوتا مراجعه بیارن. اونا فرصتا و مشاغلی رو با خود همراه میارن. شما می تونین یاد بگیرین که اونا رو بدون کدنویسی و به رایگان در اختیار شرکتا بذارین. همه کاری که باید انجام بدین اینطوریه:

راجبه بوتا و عملکردهای شون بخونین.
حساب کاربری بسازین.
درباره شرکتی که به چت بوت نیاز داره اطلاعات به دست بیارین.
بعد چت بوت اونا رو بسازین.
از روش مسنجر فیسبوک اونو راه اندازی کنین.
به هیچ کدنویسی و دوره آموزشی طولانی نیاز نیس!
پلت فرم فوق العاده س چون :

با مسنجر فیسبوک و کامنتا کار می کنه.
می تونه تبلیغات رو به مشتریان درخواست کننده هدایت کنه.
کلمات محرک جور واجور رو شناسایی می کنه.
با همه پلت فرمای پرداخت پولی اصلی موافقت داره.
۲- خدمات دفتری (ساماندهی)
ارتباط خوبی با اعداد دارین و دوست دارین با حضور در خونه کار کنین؟ واسه اینکه حسابدار جداگونه شید احتیاجی به مدرک رسمی حسابداری ندارین! اما واقعاً لازمه که اعداد رو دوست داشته و مهارت کافی واسه کار کردن با اونا رو دارا باشین. وسیله آنلاین رایگان زیادی مثل Sighted.com هست که می تونین از اونا بهره ببرین. بعضی از خدماتی که می تونین ارائه بدین مثل زیره:

ایجاد ترازنامه
جفت و جور آوردن تشریح و توضیحات درآمد
ایجاد گزارشای مالی جور واجورِ ماهانه، سه ماهه و هرساله
۳- منشی مجازی یا شخصی
هر چند، مشاغلی مثل منشی گری شخصی یا مجازی خیلی هم مسحورکننده به نظر نمی رسن؛ اما هزینه خوبی به . اگه شما قبلاً این طرف رو در دفتر داشتین، نسخه دیجیتالی اونو که آزادی بیش تری هم داره پیدا می کنین. ابزاری مثل Upwork.com کمک می کنه تا ارباب رجوعا رو پیدا کنین. اینجوری می تونین مشتریان، ساعتا و اندازه دریافتی روزانه، ساعتی و هفتگی خود رو مشخص کنین.

۴- خدمات بازاریابی
بازاریابی، به یک سطح مشخص علم پیش زمینه ای نیاز داره. اگه باتجربه نیستین، سرمایه گذاری روی دوره آموزشی آنلاین نه فقط ارزانه بلکه شما رو با وسیله کافی جهت شروع کردن یک آژانس بازاریابی دیجیتال تک نفره تجهیز می کنه که می تونین در آینده اونو پیشرفت بدین. این روزا، بخشای جدیدی از بازاریابیا روی کار اومده مثل بازاریابی تأثیرگذار، که میشه بهره برد.

شرکتا همیشه به دنبال کسائی هستن که توانایی جفت و جور کردن متون بازاریابی که متناسب با سئو هم باشه و در آخر بتونه بازدیدکنندگان رو به مشتری تبدیل کنه رو داشته باشن.

علاوه بر ارائه متون بازاریابی، می تونین در آپلود محتوا در وب سایتا و بالاتر از  اون، به بهتر شدن سئوی اونا با انجام مراحل زیر کمک کنین:

توضیحات متا
تیتر درست
کلمات کلیدی درست
برچسبا و بخشا
تصاویر مربوط به کپشنای سئو و آلت تگ
۵- مشاور شبکه های اجتماعی
کی فیسبوک، توییتر و اینستاگرام رو دوست نداره؟ دوره رسمی سپری نکردین اما به این جور مباحث علاقه دارین؟

توییتر و گوگل، از بین بقیه پلت فرما، دوره های تخصصی کامل به همراه گواهینامهای شناخته شده ارائه میده که شاید پول خیلی کم (در غیراینصورت بدون پول) لازم باشه. شبکه های اجتماعی کسب وکاری هستن که مشتریان بالقوه بدون محدودیت از سراسر دنیا دارن. به نظر هم نمی رسه که این ترندها، به این زودی از کار دست بکشن. حتی اگه پلت فرمای جدیدی هر ساله وارد کار و رقابت شن.

۶- خدمات منشی گری
مشابه با دستیار مجازی، خدمات منشی گری از راه دور نیازمند تجربه خیلی کم (و یا بدون نیاز به تجربه) هستن. همه چیزی که نیاز دارین:

مهارتای سازماندهی بالا
مهارت ارتباطی خوب
مهارت مدیریت زمان خوب
سطح بالایی از اختیار و استقلال
وظایف روزانه شما به عنوان یک منشیِ جداگونه عموماً شامل موارد زیر هستش:

رزرو کردن جلسات
ساماندهی تقویم
جواب دادن به ایمیلا
کنارهم قرار دادن پرزنتیشنا (ارائه)
جواب دادن به تلفنا

[تعداد: ۸    میانگین: ۳.۳/۵]

ایدهایی از برایان تریسی واسه رسیدن به اهداف

برایان تریسی رو امروز هممون می شناسیم. سخنران، کارآفرین و مشاوری بامهارت و قوی که الگوی خیلی از جوانانه.

برایان تریسی
برایان تریسی
“عقب انداختن کارا” و “تنبلی” کلماتی هستن که باعث به تاخیر افتادن موفقیت ما می شن. در این مقاله ایدهایی از کتاب برایان تریسی به نام “با رویاپردازی شروع کن هرچند سخته” رو واسه شما توضیح می دیم. این ایده ها می تونه با مشخص کردن اولویتا شما رو سریع تر به اهداف تون برسونه.

ایده اول: از قانون بهره وری اجباری پیروی کنین
این قانون در عبارت “زمانی واسه انجام کار باقی نمونده” خلاصه می شه. اما همیشه زمان واسه انجام هر کاری هست. از خود بپرسید، با ارزش ترین فعالیتام چیه؟ و جواب رو راست ای به این سئوال بدین. بعد روی یافته های مثبتی که به دست آورده اید وقت بذارین، و اهدافی رو که می خواین به واقعیت بدل شه دنبال کنین. هر چی سریع تر این کار رو انجام بدین و در کار خود از “قانون زمانی واسه انجام کار باقی نمونده” بهره ببرین.

ایده دوم: قانون ۸۰/۲۰
اگه نمی دونین این قانون چیه باید بگیم که این قانون از دانشمندی به نام ” Blfrydv Barite” مرد اقتصاددان ایتالیاییه. این دانشمند به فکر بود که مردم به دو دسته تقسیم می شن، ۲۰ درصد از اونا دارای قدرت و ثروت و ۸۰ درصد هم آدمای معمولی ان، با تطبیق این قانون روی مهارتای خودتون میفهمید که فقط ۲۰ درصد از ایدهاتون دارای ارزش بوده و باقی ایده ها اجتماعی هستن.

ایده سوم: هدف خود رو مشخص کنین
“کار بدون هدف، دلیل هر شکسته” – Alex Makyzy
بدون شک با نداشتن هدف در کارتون دچار تنبلی میشین، اما با وجود هدف و طراحی کار از پیش، این اتفاق رخ نمی ده. پس اول فکر کنین، هدف خود رو تعیین کرده بعد کار خود رو شروع کنین. فرقی نمی کنه کار شما کوتاه مدت باشه یا دراز مدت، مهم تعیین هدفه. ایده های خود رو به بخشای جورواجور تقسیم کنین چون اهداف بزرگ سریع محقق نمی شن بلکه مراحل و راه های مختلفی داره. با بخش بندی کار کسب وکارتون سریع تر جلو رفته و اعتماد به نفس همه زیاد می شه. با راستی تموم کارای خود رو پیش ببرین و فکر کنین این کار سریع تر شما رو به بخش آخر میرسونه.

ایده چهارم: استفاده از روش ( الف، ب، ج ، د)
قبل از انجام هر کاری فکر کنین و کارای مهم خود رو در جدول یاداشت کنین. روبروی کارای مهم خود حروفی رو بذارین تا اهمیت اونو بدونین:

حرف (الف) به معنی کار بسیار مهم، اگه این کار رو انجام ندین یافته های منفی رو واسه شما در بر داره.
حرف (ب) به معنی کار بسیار مهم، اگه این کار رو انجام بدین یافته های مثبت و خوبی رو می بینین.
حرف (ج) به معنی کار مهم اما به اهمیت کار (ب) نیس.
حرف (د) کار خوبیه و می تونین اونو انجام بدین اما انجام دادن یا ندادن اون تاثیر منفی با مثبتی واسه کارتون نداره.
ایده پنجم: مهارت ها رو جدا از هم مدیریت کنین
تحقیقات نشون میده اگه مردم کاری رو شروع کنن و متوقف کنن بعد دوباره اون کار رو شروع کنه زمان تموم کردن این کار حدود ۵۰ درصد زیاد می شه و کار دیرتر انجام قبول می کنه. دقیق شدن روی یک مهارت و مدیریت اون مهارت بدون درگیری ذهنی زمان رسیدن به هدف رو ۵۰ درصد کم می کنه. اگه به تعیین کاری می پردازید و قصد انجام اونو دارین قبل از شروع آماده باشین. یک کاغذ و خودکار وردارین و نیازای شروع این کار رو یاداشت کنین. همه وسایل شروع کار رو در دسترس خود بذارین، جایگاهی مناسب در این کار واسه خودتون انتخاب کنین تا در صورت سخت بودن یا طولانی بودن ساعتای کار خسته نشید.

ایده ششم: خودتون رو تحت فشار بذارین
دو گروه مقابل روتون هستن:
گروه اول. مردمی هستن که به قدرت خود اعتماد دارن و واسه رسیدن به موفقیت از هر تلاشی استفاده میکردن. این افراد بدون زیر ذره بین بودن کار خود رو پیش می برن، و همیشه خودشون رو تحت فشار قرار میدن. با اینحال همه تلاش و سطح بالایی از بهره وری این گروه فقط ۲ درصد هستن، شمام می تونین یکی از دسته این ۲ درصد باشین. خودتون رو تحت فشار بذارین تا همه اهداف خود رو به حقیقت بدل کنین.

گروه دوم. این افراد، صفت افراد موفق رو ندارن، و همیشه منتظر هستن بقیه اونا رو تشویق به انجام کاری کنن، هم اینکه اون قدر بی حوصله و تنبل ان که باید زیر ذره بین بقیه به کار خود ادامه، این افراد تحت فشار بقیه بوده و واسه رسیدن به موفقیت به خود فشارنمیارن.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۱/۵]

ایدهایی واسه بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا
امروز باید با بازاریابی محتوای خود چه کنین؟

اول، به لیستی که در این پست ارائه می دیم نگاهی بندازین (و بخونین) کارایی رو که می تونین با بازاریابی محتوای خود انجام بدین رو عنوان کردیم. قط تلاش نکنین که “هر گونه محتوایی” رو تولید کنین! “امیدوارم مطلب واسه شما به درد بخور واقع شه.”

برنامه ریزی و تیم
تحقیقات و روش هدف دار
خلق و اجرا
آزمایش و بررسی
اول ببینین که کدوم یک از این موارد واسه برند شما مهم تره. بعد به سراغ اونا برید.

برنامه ریزی و تیما
– در موضوع و بخش کاری خودتون، به اولین و آسونترین مقصد تبدیل شید.

– درگیر روند انتشار نشید! (یعنی اجازه ندین که هرکسی حق تائید و یا رد کردن مطلبی که قراره منتشر بشه رو داشته باشه و خودتون هم درگیر این موضوع نباشین)

– بودجه روابط عمومی رو به بازاریابی محتوا تغییر بدین.

– تغییرات سازمان تون رو که باید واسه برنامه بازاریابی محتوای پایدار انجام شه شناسایی کنین.

– روی استعداد خود، سرمایه گذاری کنین.

– شخصی رو که دوره تحریری رو سپری کرده و دارای تجربه س استخدام کنین.

– درباره علم دارایی و سرمایه گذاری، IT (فناوری اطلاعات) و منابع انسانی علم خود رو زیاد کنین.

– وسیله و مهارتای تکنولوژی رو بیاموزید.

– یاد بگیرین که چیجوری باید به درخواستای فوری بگید “الان نه!” – روی کارای ناتمام محتوا، کنترل داشته باشین.

– جزئیات روش هدف دار بازاریابی محتوا به روشنی به یافته های کار و کاسبی گره خورده س که اهمیت والایی هم داره.

– مطمئن شید که روش هدف دار بازاریابی محتوا و خلاقیت باهم هم تراز باشن.

– خودتون رو بشناسین – صدای تون، نقطه نظرات تون، تمایلات شما …

تحقیقات و روش هدف دار
– مطالعه، برنامه ریزی، سئوال، تعیین روش هدف دار

– نقش هر کدوم از تاکتیکا رو تعریف کنین

– با مردمی که در خط اول هستن صحبت کنین تا بدونین که مخاطبان تون چه میخوان و چه نیازهایی دارن.

– بیش تر زمان خود رو با مشتریان سپری کنین.

– زمانی رو صرف کنین تا دریابید که سفر واقعی مشتری تون چی بوده.

– با مشتری صحبت کنین. با مشتری صحبت کنین. با مشتری صحبت کنین. با مشتری صحبت کنین. با مشتری صحبت کنین.

– کشف کنین که مخاطبان تون روزای شون رو چیجوری می گذرونن. دریابید که شبا چی اونا رو بیدار نگه می داره.

– تماسی رو برنامه ریزی کنین تا با کسی که در حالت نرمال اونو در شبکه های اجتماعی می بینین صحبت کنین.

– مخاطبان تون رو وقتی که با برند شما رفت و امد دارن خوشحال و راضی کنین.

– ارتباط بسازین. چون اقدامات بیش تر به وسیله مردمی که شما به درستی با اون ارتباط دارین انجام می شه.

– کم تر، درباره پتانسیل فیدبک منفی واسه محتوای تون نگران باشین.

– نیازها و ملزومات آینده رو پیش بینی کنین.

جام دهند بیشتر دارای ویژگیای زیر هس
خلق و اجرا
– محتوا رو دور و بر روش هدف دار بسازین. – Stoney deGeyter

– دقیقاً محتوایی رو که مردم به دنبالش هستن تولید کنین. – Arnie Kuenn

– روی محتوا همیشه سبز سرمایه گذاری کنین. – Allen Gannett

– فقط “انتشار دوباره” نداشته باشین. محتوا رو با استفاده از روشای باحال تازه تر کرده و با هدف جدید ارائه بدین. – Nicole Sholly

– با تزریق شخصیت برند، به اون انسانیت واقعیش کنین. – Chuck Hester

– چشمی باشین. – Juntae Delane

– هر کدوم از بخشای محتوا رو به یک صفت شخصی گره بزنین. – David MacLaren

– تاثیرگذاران رو وارد محتوای خود کنین. – Pierre-Loic Assayag

– از تیم فروش خود بپرسید که کدوم بخش از محتوا رو می تونن با مشتریان به اشتراک بذارن اگه شما اونو تولید کنین. – Ian Altman

– واسه اجناس خود اطلاعات بسازین. – Gini Dietrich

آزمایش و بررسی
– یه قدم به عقب برگردین و دقیق بررسی کنین که چی نتیجه بخشه و به چه دلیل! رو راست باشین. – Jonathan Crossfield

– از شر تاکتیکای غیرمفید و بلااستفاده خلاص شید. – Cassio Politi

– بازدهی رو با هر یک خواننده، محاسبه کنین. – Brian Massey

– همه فعالیتا رو واسه امتحان کارکرد دنبال کنین. – Doug Kessler

– یک نگاه طولانی و سخت به سایت خود بندازین. ورود واسه یک تازه وارد ساده س!؟ – Leslie Carruthers

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۱/۵]

ایدهایی واسه سال جدید

بله سال جدید میلادی در راهه، و اما ما ایرانیا حدوداً دو ماه با سال جدید خود فاصله داریم. سال جدید، شروعیه واسه یک زندگی جدید و خیلی از ما، با نیرو و انگیزهای جدیدی حسی تازه رو تجربه می کنیم و دوست داریم تا انتهای سال، همینطور پرانرژی با حس خوب پیش بره. از همین حالا سال جدید رو به شما تبریک می گیم و با پستی که از طرف Jim Connolly به پیشواز سال جدید اومده در خدمت تون هستیم.

امیدواریم این ایده ها به درد بخور باشن و بتونیم دست کم یکی از این موارد رو لباس عمل بپوشونیم. همراه باشین.

۱- از رقبای خود پیشی بگیرین. البته حواس تون رو جمع کنین و مراقب شون باشین.

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره رقبای شما!

۲- بزرگ فکر کنین. ایده های متوسط، انگیزهای متوسط رو در شما بیدار می کنن. اما افکار و ایده های بزرگ، باعث ایجاد انگیزهای زیاد در شما می شن.

مطلب پیشنهادی: چیجوری به رؤیاهای مون برسیم؟

۳- منبعِ تشویق و انرژی باشین. نقاط قوت و توانایی مردم رو نسبت به نقاط ضعف شون برجسته کنین.

۴- هر روز به مدت دست کم نیم ساعت ( و یا بیش تر) قدم بزنین.

مطلب پیشنهادی: کارکنان تون رو باید به ورزش تشویق کنین. می پرسین به چه دلیل؟

۵- تغذیه درست داشته باشین. یک دستگاه واسه کارکرد بالا نیاز به سوختِ بهینه داره.

۶- اهل تحقیق و به دنبال علم باشین. نه یک پیرو و دنبال کننده! فرق بین این دو، بسیاره.

۷- تلاش در حل کردن مشکلات پیچیده و سخت داشته باشین. یک راه ارتباطی مستقیم بینِ چیزی که به دست میارین و اندازه سختیِ اون واسه جابجاییِ شماس.

۸- به قولای خود عمل کنین. بهترین راه واسه ایجاد یک اعتبار در سطح جهانیه.

۹- در سال جدید، بیش تر از سال گذشته شکست بخورین. به چه دلیل؟

اگه به اندازه کافی شکست نخورین، به همون علم قبلی که داشتین اکتفا کرده و رشد نمی کنین.

مطلب پیشنهادی: درسایی از شکست، که باعث موفقیت شما می شه

۱۰- تلاش کنین کار و کاسبی تون رو شخصی کنین. اینطور، بی همتا و ویژه خود شما هستش. کم پیدا و مهم!

۱۱- پروژه ها رو با به پایان رسانیدن شون تو ذهن شروع کنین. قبل اینکه کاری رو شروع کنین؛ یک تصویر به طور کاملً روشن از نتیجه رو مقابل خود ببینین.

۱۲- هرچه سریع تر بقیه رو واقعیش کنین. کینه رو به داخل خود راه ندین.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۳/۵]

ایدهایی جذاب واسه تشکر از مشتری

اگه در زمینه های فروش، تجارت و … فعالیت دارین بدونین که همیشه باید تشکر خود رو نسبت به مشتریایی خود، به راههای جورواجور، بگید.

اینجا می خوایم ایدهایی رو جهت تشکر از مشتری به شما ارائه دهیم که سرگرم کننده و خاطره انگیز باشن. و البته واسه شمام مشتریایی وفادار میسازن!

یادداشت بنویسین
هممون، از دریافت نامه خوشحال میشیم. اما در زمان حاضر، حتی تصور اینکه یک یادداشت دستی از طرف یک شخص به دست مون برسه هیجان انگیزه! شما اینکار رو انجام بدین. برگه ای تهیه کنین و یک متن ویژه تشکر با دست خط خود نوشته و واسه مشتری خود بفرستین. شما با اینکار، تو ذهن مشتری خود تبدیل به خاطره ای فراموش نشدنی میشین!

یکی از کتابای موردعلاقه شرکت تون رو هدیه بدین
به قفسه کتاب شرکت، نگاهی بندازین. یکی از کتابهایی که در شرکت شما نقش زیادی داره رو انتخاب کنین و با یک یادداشت خصوصی سازی شده داخل اون، به مشتری خود هدیه بدین. شما با اینکار، راههای ارتباطی واسه بحثای آینده رو براش ایجاد می کنین و بینش جدیدی رو از شرکت در اختیار اون قرار می دین.

از یادداشت خود مطمئن شین تا مشتری درک کنه که این کتاب و یادداشت، تنها واسه اونه!

به برنامه های ویژه شرکت دعوت کنین
اگه شرکت شما، مراسم خاصی داره می تونین مشتری خود رو واسه حضور در این برنامه ها دعوت کنین. مطمئن باشین که مشتریان عاشق اینطور مراسم هستن! مراسمی مثل “فرش قرمز” و … که با اهدای جوایز و معرفی افراد برگزار می شه مدنظره.

زمانی واسه صرف کردن با اون درنظر بگیرین
بعضی وقتا، زمانِ شما واسه مشتری باارزش تر از دیگر موارده. اگه اینطور فکر می کنین واسه اون زمان صرف کنین. در دفترِ اون، غذا بخورین و بذارین علاوه بر شما در صورت تمایل، دوستانش رو هم دعوت کنه. در خیابون قدم بزنین و به حرف هاشون گوش بدین.

مشتریان غیرحضوری خود رو به نوشیدنی دعوت کنین!
اگه مشتریان شما در دیگر شهرها/کشورها هستن به هنگام مسافرتای کاری می تونین لیست مشتریان اون منطقه رو تهیه کرده و در اون محل، اونا رو به یک نوشیدنی گرم دعوت کنین. در شهر با اون بگردین و بذارین اون مکانی رو واسه گپ زدن انتخاب کنه.

در سایت تون، قسمتی رو واسه مشتریان خود درنظر بگیرین
یکی دیگر از راهها، واسه بیان علاقه و تشکر از مشتری، گذاشتن یه تیکه از سایت واسه اوناس. شما با اینکار، احساس با ارزشی به مشتری می دین و اون خوشحال می شه از اینکه مشتری شماس.

خوراکی هدیه بدین
کوکی همیشه بهترین گزینه بوده! چون که همه اونو دوست دارن و فرستادن اونم راحت و ساده س!. اما اگه مشتری شما ورزشکاره و به وزن و ورزش خود توجه ویژه داره ما بجای کوکی، میوه پیشنهاد می کنیم
ایدهایی درباره طراحی و بسته بندی اجناس خوراکی

طراحی و بسته بندی اجناس خوراکی
محققان می گن: طراحی موفق وسیله مهمیه واسه فروش محصول که به فروشنده ساکت “Silent salesman” معروفه. بسته بندی جنسای جور واجور تعدادی ویژگی مهم مثل مشخصات محصول، ویژگیای خارجی و کارکرد مربوط به کالا یا زیبایی داره که در طراحی و بسته بندی محصول استفاده می شه. تموم این ویژگیا به محصول کمک می کنه تا اعتماد و احترام رو از طرف مصرف کننده به دست بیارن. همه طراحان و تولیدکنندگان با هم تلاش می کنن تا با نوآوری اشکال جدیدی از ظروف رو بوجود بیارن. بهترین نوآوریا به برند شما کمک می کنه تا روز به روز نسبت به رقبای خود در بازار، پیشرفت داشته باشین.

اشکال جور واجور و ارتباط اونا با بسته بندی اجناس
ساختار ساده بسته بندی از نقاط مهمیه که طراحان باید به اون توجه کنن. همیشه حولوحوش روانشناسی محصول رو واسه طراحی در نظر بگیرین. مثلا؛ جنسیت مصرف کننده (مرد، زن و یا بچه) می تونین از رنگای خاص واسه این سه دسته افراد در طراحی خود استفاده کنین. عواملی مثل باز کردن جعبه و سفت نبودن اون واسه جنبه های جور واجور دست طبق سن و سال رو یادتون نره. توجه کنین شکل گرافیکی کالا با شکل واقعی فرق نداشته باشه؛ چون شکل گرافیکی محصول شما واسه تبلیغات محصول استفاده می شه. اگه تصویر محصول در تبلیغات با کالای موردنظری که به مردم ارائه می کنین یکی نباشه مصرف کننده اعتبار شما رو زیر سئوال می برن.

اطلاعات دیگری درباره این موضوع رو جمع آوری کردیم که درباره بسته بندی غذاهای دریایی مثل ماهیه. قبلا واسه بسته بندی این اجناس از سیستم سنتی استفاده می شده اما در اجناس جدید بسته بندی به شکل بزرگ تری طراحی شد تا مصرف کننده بتونه محصول رو به شکل بهتری لمس کنه. در مدل دوم این طراحی کنار مواد غذایی جای مخصوصی واسه ادویه مواد غذایی دریایی اختصاص داده شد و در مدل سوم از کارتای مخصوصی واسه شناسایی محصول ۱۰۰ درصد تازه قرار دادن. این ایده ها در طراحی می تونن به بهتر شدن فروش شما و جذب مصرف کنندگان کمک کنن.

طراحی و بسته بندی در شکلی دیگر
بسته بندی و طراحی با ساختاری جدید که از روش مواد تولیدی و ایده های جدید دیگه ایه آزمایش شده. ما همیشه واسه خلاص شدن از ظرفایی که یه بار مصرف هستن استرس خاصی داریم. شرکتی به نام “Vapur” ایده جدیدی طراحی کرده که بعد از خالی شدن مواد ساده دوباره قابل استفاده باشن. اجناس این شرکت آب معدنیه طراحان این شرکت با خلاقیت در ظرفای پلاستیکی تونسته ان مشتریان زیادی رو جذب کنن. هم اینکه می تونین این محصول رو بعد از خالی شدن خیلی راحت تا کرده و در کیف خود نگاه داری کنین. این ظرف پلاستیکی از مواد “Reuseable” تشکیل شده. مواد پلی باینری مضر واسه سلامت آدم اصلا در این اجناس استفاده نشده. این ظرفا از سه لایه پلاستیکی ساخته شده و دارای مجوز از اداره غذا و بهداشت آمریکاست و در مقابل دیگر شیشهای آب که فقط یه بار استفاده می شن بارها قابل مصرفه.

الگوی دیگری که در پیشرفت و طراحی ظروف و بسته بندی استفاده می شه تشخیص ظرف از روش ساختار گرافیکیه این کار به خاطر تحقق و رسیدن به منابع انسانیه که نیروی مورد هدف خود رو با آسونترین روش ها به دست بیارین این مدل رو محصول “Kido” تولید کننده آدامس با مزه شکلات و موز و دیگر میوه ها انجام داده این آدامس در تقویت دندان کودکان که از شیر استفاده می کنن موثره.

[تعداد: ۲۱    میانگین: ۴/۵]

ایران اورانیوم غنی شده خود رو به روسیه صادر می کنه!

مقامات هسته ای ایران می گن، تهران در روزای آینده اورانیوم غنی شده و جمع خود رو به روسیه صادر می کنه. طبق قرارداد هسته ای، ایران باید کاری بکنه تا تحریما علیه اون لغو شه.

آژانس خبری ایران (IRNA) نقل می کنه: رئیس سازمان انرژی هسته ای، علی اکبر صالحی، ۱۹ دسامبر میگه که حدود ۹ تن از اورانیوم  غنی شده به روسیه صادر می شه». ایران به سختی باید این مقدار رو صادر کنه تا مقدار اورانیوم ذخیره شده رو تا حدی که در قرارداد لغو تحریما گفته شده، پایین آورد. صالحی یک جدول زمانی دقیق واسه اون چیزی که اون «روزای آینده» خواند، ارائه نداده.

تحت  شرایط این قرارداد که در ماه جولای به وسیله قدرتای جهانی وضع شد، ایران باید ذخایر اورانیوم غنی شده خود رو تا ۳۰۰ کیلوگرم کم کنه. هم اینکه باید سانتریفیوژهای خود رو غیر فعال کنه و راکتور آب سنگین اراک رو حذف کنه، پس نمیتونه از آن واسه تولید پلوتونیوم استفاده کنه.

۱۶ دسامبر، تهران گفت: در حال کار کردن به خاطر تکمیل چیزای مهم در دو تا سه هفته بعده. آژانس فرامرزی انرژی اتمی(IAEA) تحقیقات خود رو در مورد فعالیتای گذشته هسته ای ایران ادامه نداد.

رئیس آژانس فرامرزی انرژی اتمی، Yukiya Amano، گفت: تهران گامای لازم واسه همکاری با آژانس رو ورداشته و نشدنی نیس که تحریما در ژانویه لغو شه. ایران در هفته های گذشته تمایل قوی آشکاری به طرف بازیابی لینکای اقتصادی فرامرزی پس از سالها تحریم نشون داده.

وزیر صنایع ایران، محمد رضا نعمت زاده، در ۱۷ دسامبر گفت: تهران واسه شروع مذاکرات واسه عضویت در سازمان تجارت جهانی (WTO) آمادهه.

اولین عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی به جولای ۱۹۹۶ برمیگرده، اما پیشرفت اون با در نظر گرفتن تنشا در مورد بحران هسته ای ایران به کمترین حد ممکن رسید.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

ایران اولین تولیدکننده خوراک آبزیان در خاورمیانه شد !

مدیر اجرایی بزرگترین کارخانه تولید خوراک آبزیان ایران گفت: بیشترین رکورد تولید خوراک آبزیان در خاورمیانه ۱۵۰ تن در روز واسه کشور ترکیه بود که کارخانه تولید خوراک آبزیان کشور در چهارمحال و بختیاری با تلاش مهندسان و افزایش خطوط تولید موفق به ثبت رکورد ۲۷۰ تن در روز شده.

امین مالکی در گفت وگو با خبرنگاران در چهارمحال و بختیاری، اعلام کرد: از اول امسال تا الان ۳۰ هزار تن محصول در بزرگترین کارخانه خوراک آبزیان کشور تولید و صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴۷ درصد افزایش داشته.
مالکی با اشاره به این که افزایش تولید به دلیل راه‎اندازی خطوط جدیده، اضافه کرد: این مقدار خوراک آبزیان نیاز ۱۶ استان کشور و پنج کشور خارجی عراق، لبنان، ترکیه، ارمنستان، آذربایجان و تاجکستان رو جفت و جور کرده.

ایشون گفت: صادرات خوراک آبزیان از چهارمحال و بختیاری چار میلیون دلار واسه کشور ایران ارزآوری داشته.
بزرگ‎ترین شرکت تولید خوراک ماهی خاورمیانه در قطب صنعتی شهرکرد قرار داره و با سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی چار سال پیش به بهره‎ورداری رسید و با راه اندازی اون واسه بیشتر از ۲۰۰ نفر به‎طور مستقیم شغل جفت و جور شد.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

ایران با فرانسه و ایتالیا در کدوم بخشا قرارداد منعقد می کنه؟

رئیس اتاق بازرگانی ایران از برنامه های بخش خصوصی در سفری که به همراه رئیس جمهور به ایتالیا و فرانسه دارن، سخن میگه.

محسن جلال پور، در مصاحبه ای که ساعاتی قبل از اعزام به ایتالیا و فرانسه داشت. در جواب به این سؤال که مهم ترین اتفاقی که قراره در سفر رئیس جمهور و هیأت همراهش به ایتالیا و فرانسه رخ بده چیه؟ گفت: اتفاقای زیادی در راهه. بخش فولاد ما در ایتالیا قرارداد خواهد بست، بخش ساخت و ساز و Construction ما قراداد خواهد بست، بخش داروهای گیاهی ما قرارداد خواهد بست و در هر دو کشور مجموعه هایی از کارای جور واجور رو انجام میدیم.

پیش از این، در وسطای آبان ماه قرار بود این سفر انجام شه که ۲۳ آبان ماه اعلام شد به دنبال حملات گسترده تروریستی به پایتخت فرانسه، رئیس جمهور ایران ، سفر خود رو به اروپا لغو کرد.

هفته گذشته بود که محسن جلالپور در کانال شخصی اش در تلگرام نوشته بود: سفر رئیس جمهور روحانی و هیأت همراه به کشورهای ایتالیا و فرانسه که به دلیل عملیات تروریستی پاریس به عقب افتاده بود، از پنجم تا هفتم بهمن ماه انجام می شه. دراین سفر تعدادی از اعضای اتاق که از روش سایت اتاق ایران ثبت نام کردن هم حضور دارن.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

ایران واسه اجرای توافق هسته ای چه محدودیتایی رو قبول کرد؟

توافق هسته ای
ایران در مقابل لغو یا تعلیق تحریما از طرف قدرتای جهانی، قبول کرد که برنامه هسته ای خود رو به شکل زیادی محدود کنه تا تضمین بده در دوره اجرای توافق توان ساخت تسلیحات هسته ای رو نداره.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

ایران خواستار افزایش مبادلات تجاری تهران-باکو شد!

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، محمود واعظی، به عنوان رئیس کمیسیون مشترک همکاری تجاری ایران و آذربایجان واسه افزایش حجم معاملات تجاری ایران و باکو انتخاب شد.

محمود واعظی گفت: الان حجم مبادلات دو جانبه بین دو طرف به اندازه ۵۰۰ میلیون دلاره، که میشه اونو با انجام پروژه های مشترک بالا برد.

واعظی در دهمین اجلاس مشترک کمیسیون همکاری دوجانبه که در تاریخ ۳۰ آذر ماه بین ایران و آدربایجان تو تهران برگزار شد، سخنرانی کرد.

محمود واعظی گفت: دو کشور باید با آزمایش سطح همکاری فعلی در جهت پیشرفت اون همکاری کنن.

ایشون اضافه کرد، ایران و آذربایجان هر دو نقطه نظر مشترک در مورد مسائل منطقه ای دارن که این خود موجب افزایش روابط دو جانبه می شه.

هم اینکه ، با حذف تحریمای یک جانبه فرامرزی علیه ایران در آینده نزدیک، راه های رد و بدل کردن بانکی صاف می شه و همکاری اقتصادی بین دو کشور افزایش پیدا می کنه.

ایشون اضافه کرد، حضور هیات رده بالا از طرف آذربایجان در این نشست نشون میده که تمایل دو کشور واسه گسترش روابط دو جانبه زیاد شده.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

ایران قصد راه اندازی کارخانه سیمان و واحدهای صنعتی در افغانستان رو داره!

افغانستان واسه هیچ کشوری در گسترش روابط اقتصادی و تجاری بی عدالتی قائل نیس اما همسایگان و به ویژه ایران همیشه واسه این کشور از اولویت برخوردار بوده.

در دیدار وزیر معادن و پترولیوم افغانستان با رئیس سازمان پیشرفت تجارت ایران زمینه های سرمایه گذاری دو کشور اعلام شد که بر این پایه پیشنهاد سرمایه گذاری ایران در معادن افغانستان، راه اندازی واحدهای کوچیک صنعتی و کارخانه های سیمان در این کشور و هم اینکه راه اندازی خطوط مستقیم هوایی به کابل و اختصاص یارانه بدین منظور مطرح شد.

داود شاه صبا در دیدار با ولی الله افخمی راد پیشنهاد سرمایه گذاری ایران در بخشای معدنی و کمک ایران واسه تهیه قوانین معدنی در این کشور رو نشون داد و گفت: افغانستان واسه هیچ کشوری در گسترش روابط اقتصادی و تجاری بی عدالتی قائل نیس اما همسایگان و به ویژه ایران همیشه واسه این کشور از اولویت برخوردار بوده.

وزیر معادن و پترولیوم افغانستان با اشاره به تجربیات ایران در بخشای جور واجور صنعتی و معدنی، گفت: دو کشور ایران و افغانستان به خاطر شباهتای مذهبی، فرهنگی و زبانی زمینه های همکاری مناسبی دارن و ما از طرف ایرونی می خوایم که در ساختارسازی نهادهای دولتی در افغانستان و آموزش نیروی انسانی با ما همکاری لازم رو داشته باشه و تجربیات خود رو در اختیار ما بذاره.

ایشون با اشاره به ظرفیتای معدنی کشور متبوعش گفت: بهره مندی از این معادن و وارد کردن اونا به چرخه تولید و سوددهی نیاز به همکاری و کمک بخش دولتی و خصوصی ایران داره تا قوانین و قوانین استفاده از معادن در افغانستان تنظیم شه و با کمک ایران، نیروهای انسانی افغانی آموزشای لازم رو ببینن و از طرف دیگه زمینه سرمایه گذاری و راه اندازی کارخانه در خاک افغانستان واسه طرف ایرونی مسجل شه.

وزیر معادن و پترولیوم افغانستان ساخت شهرکای صنعتی در این کشور رو لازمه پیشرفت و پیشرفت افغانستان دونست و از طرف ایرونی خواست که واسه راه اندازی این شهرکا به افغانستان کمک کنه و در این مورد هم سرمایه گذاریای لازم رو بکنه.

اعلام آمادگی ایران واسه سرمایه گذاری در افغانستان :
در ادامه این دیدار ولی الله افخمی راد رییس سازمان پیشرفت تجارت، توانمندیای ایران رو در موردای جور واجور شمرد و گفت: ما علاوه بر اینکه در بخشای صنعتی و معدنی و تجاری صاحب تجربیاتی هستیم که در افغانستان می تونه مورد استفاده قرار بگیره، در ساختارسازیای دولتی هم از پختگی لازم برخوردار هستیم و میتونیم به افغانستان در استفاده از معادن، ایجاد واحدهای مطالعاتی، واحدهای کشف و تحقیق و پیشرفت و … کمک کنیم.

: تجارب نهادهایی مثل سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مؤسسه تحقیقات و پژو هشای بازرگانی و سازمان پیشرفت تجارت به ویژه دفتر مقررات صادرات و واردات که دستورالعمل و قوانین تجاری کشور رو تنظیم می کنه به ساختارسازی، تربیت نیروی انسانی و تهیه قوانین تجاری در افغانستان کمک می کنه و ایران هم آمادگی دادن این تجربیات به رو به طرف افغانی داره.

در ادامه این دیدار افخمی راد به پتانسیلای معدنی ایران و افغانستان اشاره کرد و یادآور شد: ایران و افغانستان از نظر پتانسیلای معدنی بسیار غنی هستن فرقش اینه که این معادن در افغانستان هنوز بکر و دست نخورده باقی مونده و ایران واسه همکاری با افغانستان در این مورد آمادگی کامل داره؛ ایران می تونه واسه استفاده و فرآوری سنگ آهن و تبدیل اون به کنسانتره اقدامات لازم رو بکنه.

پیشنهاد ایران واسه قرار گرفتن کارخانه سیمان در افغانستان :
ایشون اشاره ای هم به ظرفیت ایران در تولید سیمان داشت و گفت: افغانستان واردکننده سیمان از ایرانه و در ایران الان خوبیش اینه کارخانه های تولید سیمان فت و فراوون هست؛ ایران می تونه تعدادی از این کارخانه ها رادر افغانستان مستقر و در اونجا به تولید برسونه.

تأکید بر راه اندازی ایرلاینای مستقیم به کابل و اختصاص یارانه به اونا، بخش دیگری از صحبتای افخمی راد در دیدار با وزیر افغانستان بود، ایشون در این باره گفت: راه اندازی خطوط منظم هوایی بین دو کشور از ضرورتای گسترش صادرات ایران و افغانستانه؛ واسه کمک به تسریع این کار در اول باید با کمک یارانه دولتی اونا رو درست کرد؛ چون که در صورت ادامه و جلب اعتماد تجار به سوددهی می رسه و میشه اون یارانه رو حذف کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بر ضرورت احداث واحدهای صنعتی کوچیک تأکید کرد و گفت: راه اندازی واحدهای کوچیک صنعتی در افغانستان از اونجا که سریع به بازدهی می رسه و به سرمایه کمی هم نیاز داره لازم و لازمه؛ ما در ایران ۷۰۰ شهرک صنعتی داریم و در این مورد میتونیم با افغانستان همکاری خوب و مؤثری داشته باشیم.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

ایران دوباره جایگاه اول تولید و صادرات پسته رو از آمریکا گرفت !

مدیرکل دفتر میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی از تولید ۲۴۸ هزار تنی پسته در سال گذشته خبر داد و گفت: ایران دوباره جایگاه اول تولید و صادرات پسته رو از آمریکا گرفت و امسال هم افزایش بیشتر از ۱۰ هزار تنی تولید داریم.

رمضان رویین تن در گفت وگویی اعلام کرد: در سال گذشته ۲۴۸ هزار تن پسته در ۱۸ استان کشور تولید شد که بالغ بر ۱۸۲ هزار تن اون به ارزش ۱٫۶ میلیارد ریال به ۱۷۰ کشور جهان صادر شد.

ایشون اضافه کرد: ایران پس از خشکسالیایی که باعث کاهش تولید و صادرات پسته و سقوط رتبه جهانی به دومین کشور تولید کننده صادر کننده این محصول شده بود، از آخرای سال گذشته تا الان دوباره جایگاه اول تولید و تجارت جهانی این محصول ارزآور رو از آمریکا گرفت و الان آمریکا و ترکیه در جایگاهای بعدی قرار دارن، چون که آمریکا طبق اظهارات خود سال گذشته ۲۳۰ هزار تن پسته تولید کرد.

مدیرکل دفتر میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: با در نظر گرفتن شروع فصل برداشت پسته در استانای کشور و کیفیت و وضعیت تولید این محصول به نظر می رسه تولید امسال به حدود ۲۶۰ هزار تن برسه و انتظار واسه صادرات این محصول بیشتر از سال گذشته هستش.

هیچ مشکلی واسه جفت و جور پسته شب عید وجود نداره. رویین تن با اشاره به این که در سالای مدیریت دولت گذشته به دلیل ایجاد بعضی رانتا و فشارای غیرمعقول بر بازار قیمت پسته به شکل غیرمنطقی زیاد شد، گفت: با در نظر گرفتن روند افزایشی تولید پسته و مدیریت بازار اون از طرف بخش خصوصی که خوب انجام می شه مشکلی واسه جفت و جور پسته شب عید وجود نداره و قیمت بازار اونم از طرف بخش خصوصی مدیریت شده و از این به بعد هم مدیریت می شه؛ پس وزارت جهاد کشاورزی هم قصد دخالت در تنظیم بازار اونو نداره.

ایران پس از خشکسالیایی که باعث کاهش تولید و صادرات پسته و سقوط رتبه جهانی به دومین کشور تولید کننده صادر کننده این محصول شده بود، از آخرای سال گذشته تا الان دوباره جایگاه اول تولید و تجارت جهانی این محصول ارزآور رو از آمریکا گرفت و الان آمریکا و ترکیه در جایگاهای بعدی قرار دارن، چون که آمریکا طبق اظهارات خود سال گذشته ۲۳۰ هزار تن پسته تولید کرد.

قیمت منطقی هر کیلو پسته ۴۰ هزار تومنه. مدیرکل دفتر میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: هر کیلوگرم پسته از باغداران ۲۳ هزار تومن تا ۳۴ هزار تومن خریداری می شه و در بازار داخلی از ۴۰ تا ۶۰ هزار تومن عرضه می شه که قیمت منطقی وزارت جهاد کشاورزی واسه محصولی که حدود ۳۰ هزار تومن خریداری می شه، تقریبا ۴۰ هزار تومن در بازاره.

ایشون با توضیح دادن این موضوع که بعضی از باغداران نمونه با در نظر گرفتن کیفیت تولید هر کیلوگرم پسته رو حدود ۵۰ هزار تومن هم میفروشن، اضافه کرد: قیمت صادراتی هر کیلوگرم پسته ایرونی در بازارای جهانی بین ۹ تا ۱۱ دلاره که این وسط کشورایی مثل چین، هنگ کنگ، ژاپن، کره، روسیه، کشورهای خلیج فارس، کشورهای تازه استقلال یافته، اتحادیه اروپا و چیزای دیگه ای به جز اینا کلی ترین مشتریان پسته ایرونی هستن.

رویین تن با توضیح دادن این موضوع که تحریما در بازار پسته هم موثر بوده، گفت: پسته در ایران از جایگاه بسیار مناسبی برخورداره و با در نظر گرفتن کیفیت اون همیشه تحریما هم تاثیر چندانی روی بازارا نداشته و همیشه تونسته بر خلاف مشکلات مشکلات سر راه خود رو بردارن.

مدیرکل دفتر میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: تولید پسته در سال جاری از نظر کمی و کیفی بسیار مناسب آزمایش می شه و هیچ مشکلی از نظر آفات و باقی موندهای شیمیایی نداریم که دلیل کیفیت و سلامت پسته ایرونی، تاییدیهای اتحادیه اروپا و صادرات به کشورهای اروپاییه.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

ایران پالایشگاه نفت در داخل کشور به طور کامل بومی کردو به انحصار غول نفتی آمریکا پایان داد!

 پالایشگاه نفت بومی شد …

قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردهای نفتی با اشاره به بومی سازی پیچیده ترین کاتالیست بنزین سازی جهان، گفت: ایران به انحصار غول نفتی آمریکا در تولید این محصول در بازار جهانی پایان داد.

شاهرخ خسروانی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه واسه اولین بار در تاریخ صنعت پالایش نفت ایران و خاورمیانه، کارشناسان ایرونی به علم فنی هدف دار ترین کاتالیست تولید بنزین رسیدن، گفت: بر این پایه الان علم فنی تولید کاتالیست بنزین واحدهای ایزومریزاسیون پالایشگاهای نفت در داخل کشور به طور کامل بومی شده.

قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآوردهای نفتی با اعلام اینکه همزمان با افزایش تحریما، شرکتای اروپایی و آمریکایی فروش کاتالیست واحدهای ایزومریزاسیون پالایشگاهای نفت به ایران رو متوقف کردن، گفت: این کاتالیست مهمترین ماده افزودنی تولید بنزین با استاندارد بالا در واحدهای ایزومریزاسیون پالایشگاهای نفت کشوره.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه واسه اولین بار کاتالیست ایرونی واحد ایزومریزاسیون در مجتمع جدید بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان مورد استفاده قرار گرفته، گفت: این واحد پالایشگاهی از ظرفیت ۲۷ هزار بشکه نفت نپخته برخورداره که با استفاده از آن و استفاده از کاتالیست ایرونی، ظرفیت تولید بنزین یورو چار کشور حدود هفت میلیون لیتر در روز زیاد شده.

خسروانی با بیان اینکه تا الان انحصار تولید کاتالیست واحدهای ایزومریزاسیون در اختیار یک شرکت نفتی آمریکایی به نام “یوآپی” بوده، تبیین کرد: با بومی سازی این محصول امکان استفاده از آن در واحدهای بنزین سازی و ایزومریزاسیون پالایشگاهای نفت شازند اراک، بندرعباس، اصفهان و حتی پالایشگاه ستاره خلیج فارس هست.

ایشون با اعلام اینکه کاتالیست واحدهای ایزومریزاسیون یکی از پیچیده ترین کاتالیستای مصرفی در طرحای بنزین سازی جهانه، گفت: ایران اولین کشور منطقه خاورمیانه بوده که به علم فنی تولید و ساخت این محصول پیچیده نفتی دست پیدا کرده.

قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش نفتی با بیان اینکه آزمایش و استفاده از این کاتالیست یارانی در پالایشگاه نفت اصفهان موفقیت آمیز بوده، تاکید کرد: پیش بینی می شه به زودی در بیشتر واحدهای بنزین سازی پالایشگاهای نفت کشور این کاتالیست ایرونی جانشین نمونه های مشابه خارجی شه.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

ایران کدوم نامزد ریاست جمهوری آمریکا رو ترجیح میده؟!

هر چند تهران یک سازمان سیاسی به طور کامل متفاوت رو در آمریکا میخواد، سناتور دموگرات برنی ساندرز، نامزد انتخاباتی رو ترجیح میده. تهران دوست داره  که یک دموکرات به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا انتخاب شه.

تفاوتای کمی بین دیدگاه های احزاب در ایران هست. دموکراتا بیشتر احتمال داره توافق هسته ای رو، که ایران نیاز داره تا به شورای امنیت سازمان ملل جهت لغو تحریمای اقتصادی فلج کننده فشار آورده شه، محترم بشمارند. که این اتفاق باعث می شه مشروعیتش در سراسر جهان زیاد شه و فعالیتای تجاری و نظامی خود در کشورهای دیگر آسون کردن شه.

از نظر جمهوری خواهان، افزایش نفوذ ایران در شرق میونه به عنوان یک تهدید امنیت ملیه. اونا بیشتر از دموکراتا تهران رو به خاطر فعالیت نظامی در عراق وسوریه مورد انتقاد قرار میدن. 

کاندیدهای دموکرات بهتر می دونن که نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان کم بشه. دموکراتا در ایجاد روابط حسنه بیشتر با تهران باور  دارن. با وجود ریاست جمهوری دموکرات، تهران احساس قدرت و قانون بیشتری در جهان می کنه. دموکراتا جنگ ایران علیه دولت اسلامی عراق و سوریه (ISIS) رو مثبت میدونه.

دموکراتا بیشتر تنهایی رو به درگیری در منظقه ترجیح میده. ساندرز این دیدگاه ها رابیشتر قبول داره و نسبت به دیگر نامزدهای دموکرات مثل هیلاری کلینتون و مارتین اومالی یه چپ مایل تره. ساندرز تنهایی طلب و خواهان گفتگو با تهرانه. در بحث دموکراتیک گذشته، اون نقش ایران رو تأکید کرد. اون تنها نامزدیه که بارها و شدیدا بر ایده همکاری با تهران واسه مقابله با مسائل منطقه ای اصرار کرده.

کلینتون ترجیح میده بیشتر در آمریکا مشغول باشه. ساندرز بر مسائل داخلی تمرکز می کنه و به دنبال تقلید سیاست داخلی و خارجی کشورهای اروپاییه. اینجوری اگه اون رئیس جمهور شه، روابط آمریکا و ایران بهبود پیدا میکنه.

از اونجا که به نظر می رسه در انتخابات سال ۲۰۱۶ شانس پیروزی حزب دموکرات هست، احتمال بیشتری واسه بهبود روابطه و یا دست کم بدتر نمی شه.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

ایرانسل سامانه تخصصی ارتباطات دستگاه به دستگاه رو در نمایشگاه ایران تلکام معرفی کرد !

ایرانسل همزمان با تشکیل نمایشگاه فرامرزی ایران تلکام ۲۰۱۵، واسه اولین بار در ایران، سامانه پیشرفته خدمات دستگاه به دستگاه (M2M) رو معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، سامانه دستگاه به دستگاه بستر مناسبی واسه ارائه شکلای جور واجور خدمات دولت همراه و هوشمندسازی خدمات و صنایع جور واجور هستش و کاربردهای جور واجور اون در بخشایی مثل شهر هوشمند، صنایع هوشمند، سلامت همراه، خونهای هوشمند، حمل و نقل و خودروهای هوشمند در برابر دید بازدیدکنندگان از سالن اختصاصی ایرانسل در شانزدهمین نمایشگاه فرامرزی ایران تلکام قرار گرفته.

ایرانسل با در نظر گرفتن نیاز شرکتا و سازمانا و با هدف بهبود خدمت رسانی در بخش فناوریای ارتباطی و اطلاعاتی(ICT) ، اقدام به راه اندازی واحد ویژه ای با عنوان «کار و کاسبی سازمانی» کرده و بخاطر این در بخشی جدا از هم و اختصاصی به معرفی شکلای جور واجور راه کارای سازمانی خود در نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۱۵ پرداخته. در این بخش شکلای جور واجور راهکارهای سازمانی ایرانسل واسه مدیریت بهتر و به صرفه تر ارتباطات سازمانی مثل خدمات ابری(Cloud Services)، خدمات اینترنت و دیتای سازمانی، کنفرانس ویدئویی و سامانه مدیریت کامل ارتباطات سازمانی به سازمانها معرفی می شه.

خدمات تخصصی ایرانسل واسه کسب و کارا، بخش دیگری از غرفه راهکارهای سازمانی رو به خود اختصاص میده که شامل بستر ارتباطاتی امن همراه (APN)، خدمات طبق جای (LBS)، خدمات آگاهی رسانی و تبلیغات هوشمند، کدهای دستوری (USSD)، سامانه مدیریت ناوگان خودروها و مدیریت ماموریتای شهریه که در این نمایشگاه به صاحبان کار و کاسبی، سازمانا و شرکتا معرفی شده.

سرمایه گذاری هزار میلیاردی ایرانسل روی M2M
این روزا دنیای ارتباطات محدود به افراد نیس و شکلای جور واجور دستگاه ها، ماشین آلات، خودروها و اشیای جور واجور هم به یکدیگر وصل هستن و با یکدیگر به رد و بدل کردن اطلاعات می پرازن. این ارتباطات نیازمند یک بستر امن و پیشرفته س که مدیریت تعداد زیادی دستگاه و حجم بالایی از ارتباطات رو واسه سازمانا و دولتا ممکن سازه. پیش بینیای انجام شده در این مورد نشون از این داره که تا چند سال آینده حدود ۵۰ میلیارد دستگاه و وسیله از این روش به یکدیگر وصل می شن و بیشتر از ۵۰۰ اپراتور موبایل در ۱۹۰ کشور جهان هم خدمات M2M رو ارائه میدن.

ایرانسل هم همگام با این روند جهانی، بالغ بر یک هزار میلیارد ریال در این پروژه سرمایه گذاری کرده و اینک با اجرایی شدن اون، امکان اتصال هزاران دستگاه و ارائه صدها خدمت جور واجور روی این بستر به وسیله شرکتا و سازمانا رو جفت و جور آورده و نقش کلیدی در اشتغال زایی و ارائه خدمات دولت همراه اجرا انجام میده.

سامانه خدمات دستگاه به دستگاه (M2M) ایرانسل، دوم شهریورماه امسال طی بازدید دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ساختمون مرکزی ایرانسل به شکل رسمی گشایش شده بود.

شانزدهمین نمایشگاه فرامرزی صنایع مخابرات و آگاهی رسانی (ایران تلکام ۲۰۱۵) تا هفتم مهر ماه روزانه از ساعت ۹ تا ۱۷ در محل دائمی نمایشگاهای فرامرزی تهران برپاه و ایرانسل با حضور در سالن اختصاصی ۲۷ و غرفهای فضای باز این نمایشگاه، پذیرای بازدیدکنندگان هستش.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

این بار مزدا از مدل MX-5 خود میگه:

مزدا MX-5 مدل ۲۰۱۶ یک ماشین کامله! این که بگیم ماشین کاملیه، غلطه. اما یکی از اتومبیل هاییه که در نمایشگاها میشه صفت شایسته رو به اون نسبت داد.

روزنامه نگارا در جریان نمایشگاه میامی فقط به MX-5 رای دادن و شکی نیس که سواری مزدا درزمان چند ماه آینده تمجیدای بسیاری دریافت می کنه.

چی MX-5 رو ویژه ساخته؟ : خلوص. این ماشین دو صندلی قابل تبدیل داره و از زمان معرفی نسخه اصلی در سال ۱۹۸۹ به دلیل لذت محض از رانندگی، واسه علاقه مندان ماشین لذت بخش شده. مدل MX-5 به طور یکجا سرعت، راحتی، عملی بودن و یا آخرین مدل بوق الکترونیکی رو نداره. اون فقط واسه لذت بخش ساختن رانندگی، ایجاد یک لبخند عمیق روی صورت شما و بودن کنار شما در ترافیک خلق شده. 

جدید ترین و آخرین، نسل چهارم MX-5 بیشتر از دو ماه پیش به فروش گذاشته شد و کم قیمت تر از مدلای اسبقشه.(موفقیت بی سابقه در صنعت خودرو) و ظاهر اون تیز و جلوی اون خمیده به نظر می رسه و به مبلغ ۳۰ هزار دلار یا کمتر به فروش میره.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

این روزها ذهن مجلس درگیر چه مسائلیه؟

در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تو یه ماه گذشته بعضی از نمایندگان از مهم ترین نگرانیای مردم سخن گفتن که تکمیل و احداث پروژه های عمرانی در بالا این نگرانی های نمایندگان قرار گرفته است.

تو یه ماه گذشته (۱۲ جلسه علنی گذشته مجلس) تعداد خیلی از نمایندگان به مسئولان دولت تذکراتی دادن. در ادامه بعضی از این تذکرات به شکل نمودار آورده شده.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

اینستاگرام و ویژگی جدید تبلیغات ویدیویی در Story

اینستاگرام
اینستاگرام به دنبال راه های بیش تر واسه پول کسب پول بیش تر از این پلت فرم می شه.

این اپلیکیشن که واسه به اشتراک گذاری تصویرها مورداستفاده قرار میگیره اعلام کرد که در حال آزمایش کردن تبلیغات ویدئویی از روشِ Story هاست و با بعضی از بزرگ ترین آژانسای تبلیغاتی جهانی مشغول به کاره. درسته که این پستا با نشونِ “اسپانسر” ظاهر می شن. در مصاحبه Fortune که با مدیر بخش بازاریابی محصول Jim Squires به دوره تست ۲ الی سه هفته ای- قبل اینکه این ویژگی جدید واسه همه کاربران در دسترس قرار بگیره- اشاره کرد.

شاید بخواهید این ویژگی رو با تبلیغات اسنپ چت مقایسه کنین. ، اسنپ چت اکثراً با برندهای بزرگ همکاری می کنه و می خواد تاحدامکان این ویژگی رو ساده نگاه داره. این خیلی زود، باعث گرانی می شه. اگه می خواید با شرکتایی مثل Netflix، Cola-Cola یا AT&T رقابت کنین، باید بودجه ای بزرگ هم داشته باشین تا بتونین در این شبکه تبلیغات کنین.

این در حالیه که تبلیغات اینستاگرام، همیشه طبق مزایده قیمت گذاری می شه.

کسائی که با تبلیغات فیسبوک و اینستاگرام آشنا هستن این ویژگی جدید رو مقرون به صرفه می دونن البته اگه قرار باشه هزینه ای واسه تبلیغات ویدیویی در بخش Story اینستاگرام صرف کنن. هم اینکه اینکه، شما می تونین دقیقاً مثل فیسبوک هدف گیری کنین. Squires تأکید کرد که قدرت جمعیت شناسی فیسبوک و هدف گیری طبق علاقه مردم، یک مزیت رقابتی واسه اینستاگرامه. اون میگه پس از اینکه فرمت تبلیغاتی جدید اینستاگرام، راه اندازی شه می تونین انتظارات خیلی بیش تری از آن در خود بسازین.

همونطور که به نظر می رسه خود ویژگیِ Story شروع خوبی در این راه باشه.

همینطور این شرکت اعلام کرد که بررسیا در بخش Story اینستاگرام ثابت کرد که زین پس، به عنوان یک وسیله کار و کاسبی ای حساب می شه.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

ایکیا از کاتالوگ، کوسن می سازه

شیرین کاریای ایکیا واسه تبلیغ کاتالوگ جدید خود بازم ادامه داره. اخیراً کمپین ایکیا سوئیس، تماشاگر بررسی کاتالوگ خود به وسیله یک منتقد ادبی در آلمان بود و حالا در بلژیک، این خرده فروش از مشتریان میخواد تا واسه بازیافت و تبدیل شدن به یک کوسن، کاتالوگ قدیمی شون رو به مغازه بیارن.

مردم می تونن در روز ۱۲ سپتامبر کاتالوگای قدیمی ایکیا رو به همه شعبهای این خرده فروشی در بلژیک تحویل دهند. این کاتالوگا پاره شده و تبدیل می شن به یک کوسن با طراحی خاصِ ویژه ایکیا! دیزاینر این کوسنا “چارلز کیسین” نام داره که متخصص پروژه های بازیافتیه.

این طراحی از ساختار هندسی مولکول سلولز، ماده نپخته طبیعی مورد استفاده در تهیه خمیر کاغذ، الهام گرفته می شه. آژانس تبلیغاتی DDB بروکسل مسئول برگزاری این کمپینه که در مورد فعالیتای زیست محیطی سابقه بازیافت صندلیای هواپیماای خطوط هوایی KLM و تهیه اجناس ویژه سفر از اونا رو داره.

[تعداد: ۲    میانگین: ۳/۵]

با این دکمه گوشی خود رو سایلنت کنین و غذا سفارش بدین

اگه تا الان به سیستم سفارش غذای emoji دومینو فقط با یک کلیک، برنده جایزه Grand Prix، به عنوان یک ترفند باحال نگاه می کردین، حالا به سراغ این راه حل Netflix برید.

این نوع خدمات با همکاری آژانس تبلیغاتی “Deeplocal” در شهر پیتسبورگ واقع در ایالت پنسیلوانیا دکمه ای رو پیشنهاد میده که با یه بار فشار دادن اون و روشن شدن تلویزیون، ایجاد ارتباطی مستقیم با Netflix باعث کم نور شدن لامپا، silent شدن گوشی و سفارش دادن غذای دلخواه فرد می شه.

از دکمه “Netflix Switch” در نمایشگاه “NYC Maker Faire” در چند روز گذشته رونمایی شد. مشکلی که این وسیله کوچیک سرگرم کننده داره اینه که واسه استفاده از این وسیله، علاوه بر دستورالعملای قدم قدم که در سایت market.netflix.com نوشته شده باید خود اونو بسازین. به گفته Netflix قبل از اقدام به ساختِ این دکمه هم، آشنایی با جوشکاری و برخورداری از درک قوی راجبه الکترونیک و برنامه نویسی لازم و لازمه.

از Netflix همیشه به عنوان یک فرهنگ ساز و مجری ایده های بزرگ نام برده می شه.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]