1

دانلود پایان نامه

نقشی که داخل تیم به عهده دارین
چگونگی رفت و امد شما با بقیه اعضای تیم
هم تراز بودنِ ارزشا و باورهای اصلی شما با بقیه تیم
از همه مهم تر، فرآیندهایی که در بالا ذکر شد، نسبت به مهارتای فنی، با عوامل روانی سروکار داره که با تأکید بر عملکردهای فردی و تیمی صورت میگیره. این فاکتورهای روانی اصلی ترین عواملی هستن که نشون میدن اعضا خوب در کنارهم کار می کنن یا نه! بی توجه به شباهتایی که در مهارت ها، تخصص و پیش زمینه فنی هست، تفاوتای موافقت شده زیادی بین شما و همکاران تون هست.

مثلا، مطالعه ای که از تیمای ۱۳۳ کارخانه انجام شد دریافت که سطوح بالاتری از حساسیتا در روابط دوطرفه، کنجکاوی و ثبات عاطفی در تیمای منظم تر و رفتار اجتماعی زیاد شده در بین اعضای تیم هست. تیم موفق و تیمای موثرتر با تعداد بیش تری از آدمایی خونسرد، کنجکاو و کسائی که روابط صمیمی تر دارن تشکیل می شه.

در طول همین راه، بررسیای بزرگ Meta-Analysis نشون داد که شخصیتای اعضای تیم روی همکاری و تعاون، شناخت مشترک، به اشتراک گذاری اطلاعات و کارکرد کلی تیم تاثیر میذاره. یعنی، کسی که شما هستین روی رفتار شما و چگونگی رفت و امد شما با بقیه تاثیر داره. پس، شخصیتای اعضای تیم مثل عملکردهای متفاوت در یک سیستمه.

یک راه به درد بخور واسه اینکه به یه ترکیب درست از شخصیتا و مهارت ها در تیم برسین اینه که دو نقش رو واسه هر فردی که داخل تیم حضور داره درنظر بگیرین. نقش عملکردی و نقش روانی!

نقش عملکردی طبق جایگاه رسمی و مهارتای فنی اونا و نقش روانی، طبق نوعِ انسانی که هستن!

بیشتر وقتا، سازمانا فقط روی نقش عملکردی کارکنان تمرکز می کنن و امیدوارن که کارکرد تیمی هم با اون همراه شه! اصلا واسه همینه که بیشتر گرون ترین تیمای ورزشی حرفه ای با وجود استعدادهای ویژه هر کدوم از بازیکنان، با شکست مواجه می شه. یعنی بدیش اینه هیچ همکاری و رفت و امد روانی وجود نداره!

یک راه و روش موثرتر اینه که سازمانا به همون اندازه ای که به مهارتای افراد اهمیت میدن روی شخصیت اونا هم حساس بوده و تمرکز کنن.

به گفته Hogan Team Report – استراتژیایی رو واسه تیما ارائه میده تا از بیشترین حد پتانسیل خود واسه موفقیت استفاده کنن- نقشای تیمای روانی تا حد زیادی، محصولیه از شخصیتای مردم! مثلا، اعضای تیمی که در ادامه نام می بریم رو درنظر بگیرین:

نتیجه گرا. اعضای تیمی که بطور طبیعی کارا رو سازماندهی می کنن. بطور اجتماعی دارای اعتماد به نفس خوبی بوده و رقابتی ان. فعال بوده و پرانرژی ان.

متمرکز بر رابطه. این افراد بطور طبیعی روی روابط تمرکز دارن و پیگیرِ احساسات بقیه هستن. دیپلمات بوده و در ایجاد روابط و ترتیب مهارت دارن.

پیرو قوانین و فرآیندها. اعضایی که به جزئیات، فرآیندها و قوانین توجه دارن و آدمایی وظیفه شناس و قابل اعتمادند.

متفکر خلاق و تخریب کننده. اینا آدمایی هستن که بطور طبیعی روی نوآوری و پیش بینی مشکلات تمرکز می کنن. وقتی تیم نیاز به تغییر داره سازماندهی می کنن. کنجکاو بوده و قدرت تصور بالایی دارن و نسبت به تجربه های جدید گشاده هستن.

عمل گرا. این افراد در تیم، اهل عمل، سخت سر و واقع بین ان. کارایی معقولانه و ثبات عاطفی دارن.

مشاهده تعادلِ نقشا در تیم یک بینش فوق العاده ای رو ارائه میده. همینطور اندازه احتمال موفقیت یا شکست رو واسه وظیفه مشخص شده نشون میده. با مطالعه بیش تر و دقیق تر در مورد شکلای جور واجور شخصیتا می تونین ترکیبی بسیار عالی از افراد رو در کنار هم بذارین.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴/۵]

ثبت جهانی عسل سبلان

سرپرست دفتر ساپورت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تلاشا واسه ثبت جهانی مالکیت صنعتی عنوان تجاری عسل سبلان خبر داد.

سید مهدی میرصالحی روز دوشنبه در جلسه ای با زنبورداران و تولیدکنندگان عسل در اردبیل گفت: پس از طی مراحل تعریف شده در سازمان جهانی مالکیت فکری، عسل سبلان به شکل مالکیت صنعتی به نام یک محدوده جغرافیایی مشخص به ثبت جهانی می رسه.

ایشون با بیان اینکه مطالعه های ساده در این مورد انجام شده، اضافه کرد: ثبت این محصول به دلیل ویژگیا و کیفیتیه که به اون منتسب می شه، به خاطر این ثبت جدا سازی و بررسی مواد تشکیل دهنده محصول مورد توجه نیس.

سرپرست دفتر ساپورت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در این مراحل به ویژگیای ظاهری، رنگ، مزه و کیفیت توجه شده و در آخر با یک شماره مشخص ثبت می شه که طبق اون عسل سبلان از بقیه تولیدها و نشانا جدا می شه.

: فعالان تولید و عرضه عسل در اردبیل می تونن بعد از تموم شدن کار محصولا رو با نام تجاری خودشون که باید به ثبت ملی برسه، در زیر این عنوان جهانی عرضه کنن و این ثبت جهانی هیچ آسیب ای به فعالیت و جایگاه اونا وارد نمی کنه.

میرصالحی مثل امتیازات این رو اینجور عنوان کرد: جایگاه تولیدگنندکان واقعی تقویت می شه، در داخل و بیرون مرز کشور با یک نشون تجاری و یک شماره ثبتی مشخص شناخته می شن، خریداران هم اطمینان پیدا می کنن که یه محصول مرغوب رو خریداری کردن.

ایشون در ادامه عنوان کرد: تلاشا واسه ثبت جهانی محصولای شاخص تولید کشور از سال ۱۳۸۹ در مورد فرش شروع و پس مثل ثبت تولیدهای استان اصفهان، کاشان، خوی و اردبیل در سازمان جهانی مالکیت فکری انجام شد.

سرپرست دفتر ساپورت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت هم اینکه گفت: الان بیشتر از ۹۵ درصد از زعفران جهان در ایران تولید می شه ولی به دلیل ثبت نشدن این محصول، هیچ اسمی از کشور وجود نداره و هیچ ادعایی هم نمیتونیم در این مورد داشته باشیم.

: الان بعضی کشورها محصول تولید ایران رو با نام خود در بازارهای جهانی به فروش می رسونن و به خاطر این واسه ثبت محصول زعفران هم تلاش کردیم که مراحل اون به پایان رسیده و به زودی سندهای تنظیم شده در این مورد به سازمان جهانی مالکیت فکری ارایه می شه.

میرصالحی توضیح داد: واسه اینکه در مورد تجارت به شکل فعال حاضر شیم و محصولای تولیدی کشور بتونن در بازارهای جهانی جایگاهی به دست آورده و اونو حفظ کنن، باید به طرف برندسازی بریم.

ایشون اضافه کرد: برندسازی موجب جلب اطمینان مشتری شده و در کنارعواملی چون کیفیت مناسب، قیمت و تنوع محصول می تونه افزایش اعتبار تجاری و در آخر افزایش درآمد سرانه در چرخه تولید کشور رو رقم بزنه.

بیشتر از سه هزار و ۵۰۰ نفر زنبوردار با ۳۱۵هزار کلنی زنبور عسل در استان اردبیل فعالیت می کنن و این منطقه در جایگاه سوم تولید عسل در کشور قرار داره.

به گفته معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل هرساله بیشتر از شش هزار تن عسل در این خطه تولید می شه که از این اندازه ۷۵۰ تن سرانه صرف استان بوده و مابقی به استانای همجوار و دیگر کشورها صادر می شه.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

جایگزینی علائم گرسنگی به جای نام اسنکیرز

جریان پیشرفت به طرف ارائه یک بسته بندی شخصی تر، با یک تغییر، اسنیکرز ۲۱ نشونه گرسنگی رو جانشین نام خود روی بسته بندی شکلاتای این برند می کنه.

تغییر از این قراره که به جای تایید هویت یک فرد زنده یا نشاط بخشیدن به افراد، مثل کمپین ثبت نام افراد روی بطریای کوکاکولا، یک کمدی سیاه پشت بسته بندی شکلاتای اسنیکرز هست که در ادامه کمپین “You’re not you when you’re hungry” خود رو نشون میده.
بله، اسنیکرز از شما میخواد تا شکلاتای جدید “Hunger Bars” رو با دوستانتون تقسیم کنین اما بهتره در شرایطی این کار انجام شه که اونا گرسنه و ناراحت هستن.

در بین ۲۱ شکلات با بسته بندی شخصی، بعضی آشکارا افراد رو تحقیر می کنن. مثلا، شما می تونین شکلاتایی با بسته بندی مزین به کلمات بد اخلاق، کج خلق، پریشون، تحریک پذیر، بی تاب، شاکی، معترض، بخیل و مغرور رو بین دوستای خود تقسیم کنین. دیگر صفات در مقایسه با اینا متعادل تر هستن : سرکش، خواب آلود، احمق، دیوونه، فراموشکار، نمایشی، شاهزاده خانوم، غیر واقعی.

به شکل این کمپین، برند اسنیکرز یک آگهی تبلیغاتی آنلاین رو منتشر کرد که یک اپراتور تلفن دیوونه و احمق رو در حال اعزام پیک دوچرخه سوار و تحویل دیرهنگام آب نبات به افراد نیازمند نشون میده. آژانس تبلیغاتی BBDO نیویورک اونو ساخته.

درصدی از شکلاتا در بسته بندی اصلی خود به فروش میرن. تبلیغات چاپی واسه این کمپین آخرای ماه جاری صورت میگیره. به گفته مدیر برند اسنیکرز، آلیسون میازگا-بدریک، بسته های جدید شکلات کنار تشویق آدما به تشخیص سریع نشونه های گرسنگی در خود، راهی باحال و جدید واسه توضیح علائم گرسنگی بین دوستان و اعضای خونواده رو پیش پاشون قرار میدن.

این اولین بار نیس که اسنیکرز لوگوی متوازی الاضلاع معورف خود رو بهینه سازی می کنه. یک کمپین چاپی و تبلیغات در فضای محیطی در سال ۲۰۰۶ کلماتی مربوط به گرسنگی مثل “Hungerectomy”، “Satisfectellent” و “Nougatocity” رو جای کلمه “Snickers” در لوگوی خود گذاشت.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

جدیدترین چالشای بازاریابی شرکتا طبق داده های جدید

جدیدترین چالشای بازاریابی اگه گریبان شما رو هم گرفته، در این پست راه حل اون ارائه می شه.

جدیدترین چالشای بازاریابی
هر بازاریابی، با چالشای متفاوتی مواجه می شه. با اینکه هممون اکثراً اهداف مشابهی رو طی می کنیم اما بعضی تیما، درگیرِ استخدام کردن استعدادهای برتر  هستن درحالیکه بقیه واسه پیدا کردن تکنولوژیای درست واسه نیازای شون تلاش می کنن.

بدون درنظر گفتن این موارد، آخرش همیشه دست کم یک چیزی هست که شما تلاش می کنین در اون، خودتون رو بهبود یابید. یعنی، همیشه فضایی واسه بهینه سازی عناصر جور واجور روش هدف دار و تبدیل بازاریابی تون به یک تولیدکننده موثر درآمد هست.

اگه مشتاق هستین بدونین که بازاریابان سراسر دنیا، با چه نوع مشکلاتی مواجه می شن این مقاله رو از دست ندین.

این مقاله طبق داده های جدید از سایت hubspotه که بعضی از عادی ترین چالشای بازاریابی رو جمع آوری کرده:

طبق داده های این شرکت، تولید ترافیک و همینطور اثبات ROI (برگشت سرمایه) چالشای برترِ بازاریابان هستن.در زیر، به داده های امسال توجه کنین:

حالا ببینیم که به چه دلیل این موارد، تبدیل به رقابت واسه بازاریابان شدن و بیاموزیم که چیجوری باید بر اونا غلبه کرد:

۱- تولید ترافیک
طبق داده های ۲۰۱۷ State of Inbound report. تولید ترافیک بهترین رقابت بازاریابان شناخته شده. روشنه که بازاریابان درگیر تولیدِ درخواست کافی واسه محتوای شون هستن و هرچه زمان میگذره این رقابت شدیدتر می شه. با گزینه های پلت فرم بسیار زیاد واسه بازاریابان (تا در اون فضاها محتوا رو به اشتراک بذارن) و حتی راه های بسیار بیش تر واسه گسترش اون، سخته که بشه فهمید باید روی کدوم یکی تمرکز کرد؟!

چه کاری باید انجام داد؟
در مبحث تولید محتوا واسه جذب ترافیک بالا بازاریابان باید از خودشون دو سئوال رو بپرسند:

شما واقعاً محتوایی باکیفیت (نوع محتوایی که مردم حاضرن واسه اون پول پرداخت کنن) ایجاد می کنین؟
نوع محتوایی رو که مخاطبان تون واقعاً میخوان رو می شناسین؟
طبق این داده های جدید، ۴۳ درصد از مصرف کنندگان دوست دارن بیش تر “ویدیو” رو از طرف بازاریابان آینده ببینن. در حالیکه ۲۹ درصد به خوندن مطالب بلاگ بیش تر متمایلند.

وقتی شما مطمئن شید که نوع محتوایی رو که مخاطبان میخوان رو ایجاد می کنین تمرکز شما باید به طرف گسترش اون محتوا به روشی که مخاطبان تون فهمیده باشن عوض شه. این روزا، مردم بیش تر از گذشته غرق در محتوا می شن. اینجوری، مصرف کنندگان نباید از موتورهای جستجو واسه پیدا کردن پاسخا استفاده کنن. بجای اون، مقالات شما جای صفحات اخطار و اخبار رو در جیب و موبایل شون می گیره.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۳.۲/۵]

جدیدترین چالشای بازاریابی شرکتا طبق داده های جدید (۲)

جدیدترین چالشای بازاریابی رو که طبق داده های جدید سایت hubspot ارائه شده در این پست می خونین. پیشنهاد می شه که قبل از مطالعه این بخش، اول اولین مقاله این مبحث رو در این لینک بخونین
جدیدترین چالشای بازاریابی شرکتا طبق داده های جدید (۳)

جدیدترین چالشای بازاریابی بازاریابان طبق داده های جدید رو از اول در لینکای زیر بخونین:

جدیدترین چالشای بازاریابان و راهکارهای اونا  (۱)

جدیدترین چالشای بازاریابان و راهکارهای اونا (۲)

جدیدترین چالشای بازاریابی
۵- شناسایی تکنولوژیای درست برابر نیازها
پنجمین نگرانی و رقابت بازاریابان طبق داده های جدید، پیدا کردن تکنولوژیای درست واسه سازمانه. ممکنه بازاریابان واسه اینکه دریابند کدوم تکنولوژی برابر نیازای شونه به طرف همکاران، دوستان در داخل همین بخش و یا بررسی گزارشا بدن.

چه کاری باید انجام داد؟
واسه کسائی که بدنبال وسیله و نرم افزار می گردن نگاه به Growthverse پیشنهاد می شه. یک تکنولوژی بازاریابی بصریه که بطور رایگان، ارائه می شه.

۶- هدفبندی محتوا واسه مخاطبان فرامرزی
هدفبندی کردن جزء کلیدی همه جنبه های بازاریابیه واسه موثرتر بودن در هدفبندی یکی از اولین چیزایی که بازاریاب نیاز داره شناسایی شخصیت خریدار واسه تعیین کردن اینه که بدونه باید در برابر دید کی بذاره.

چه کاری باید انجام داد؟
روانشناختی خرید مشتری رو اول در این لینک بخونین تا راهنماییای نیاز به شما منتقل شه. بعد باید بخاطر داشته باشین که مخاطبان شما، از سراسر جهان در ساخات جور واجور شبانه روزی به سایت شما مراجعه می کنن پس می تونین از تکنیک UGC استفاده کنین. با این نوع محتوا اینجا آشنا شید.

[تعداد: ۵    میانگین: ۳/۵]

جذب افراد بااستعداد از روش بهترین داده ها

جذب افراد بااستعداد
همه سازمانا شک نداشته باشینً از افراد بااستعداد و با استعداد استقبال می کنن و تمایل زیادی دارن تا اونا رو در سازمان شون ساپورت کنن. اما باید دید که جذب افراد بااستعداد چیجوری شدنیه. محققان و موسسهای کار و کاسبی واسه پیشرفت تواناییای منابع انسانی در تلاش ان، اما الان مدیران می تونن داده های جمع آوری شده واسه کشف استعدادا رو در زمانی مناسب تری تست کنن.این داده ها واسه مشخص کردن موفقیت یا شکست شرکتا کاربرد داره. اطلاعاتی که به توانایی و پیشرفت شرکتا کمک می کنن به عنوان یک برگ برنده واسه مدیران هستن، هم اینکه می تونه واسه ارائه دستمزدها به کارکنان یا پرداخت غرامت که در جهت هدف جذب بهترین کارمندانه به درد بخور باشه.

الان همه در تلاش ان منابع انسانی کار و کاسبی خود رو رشد دهند. اطلاعاتی چون جذب استعدادهای برتر قدرت تصمیم گیری رو راحت کرده و طراحی هر گونه پیشرفت رو خوب نشون میده.

فن آوری جدید اطلاعات خاصی رو بوجود میاره
وبلاگایی که اطلاعات خوبی ارائه میدن مثل یک محرک توانا واسه مدیریت سرمایه های شرکت هستن. از اطلاعات وبلاگا به عنوان یک ملاک واسه دشت کردن بهترین استعدادهای بشری استفاده کنین. داده های منابع انسانی به جدا سازی و بررسی اطلاعات دائم کمک می کنه. شرکتا می تونن با استفاده از یافته های حاصل از تجزیها، قدرت و توانایی فردی که میخوان استخدام کنن رو کشف کرده یا موقعیت قبلی یا فعلی اونو سبک سنگین کنن.

داشتن اطلاعات بیشتر از حد
ممکنه جدا سازی و بررسی اطلاعات ارائه شده واسه جذب استعدادها مهم به نظر برسه، و شاید به جدا سازی و بررسی مختلفی واسه استفاده از ویژگیای اطلاعات در زمینه های متفاوت نیازمند باشین. تمایزات داده ها می تونه واسه کشف استعدادها در مکانای متفاوت و انتقال اونا به شرکت هم به درد بخور باشه. اگه از کارکنان خود توقع دارین با جدیت بیش تری کار کنن و نظم موسسه رو طبق قوانین مورد نظر رعایت کنن، از داده های جذب استعداد واسه شناخت بیش تر کارکنان خود استفاده کنین. واسه مقایسه کارمندان خود با رقبا از دید گرفتن حقوق، و یا انتظارات دیگر می تونین اطلاعات منابع انسانی رو به کار ببرین. این راه حل مناسبی واسه موفقیت و پیشی گرفتن بر حریف هستش.

آزمایش جدا سازی و بررسی
طبق تحقیقات انجام شده حدود ۳۷ درصد از شرکتای کوچیک و ۲۷ درصد از شرکتای متوسط از شکلای جور واجور داده های منابع انسانی واسه رشد کار خود استفاده می کنن. روشنه که این شرکتا به طور کامل درک کردن که آزمایش شکلای جور واجور جدا سازی و بررسی اطلاعات منابع انسانی می تونه به مقایسه کار و کاسبی بین شرکتا کمک کنه. کارکنان وقتی که واسه رشد کار از این داده ها استفاده می کنن احساس توانایی بیش تری نسبت به دیگر کارمندان دارن استفاده از اطلاعات به دلیل ترس از تکنولوژی جدید جهان نیس، بلکه واسه کیفیت بهتر کار و کاسبی و موفقیت شماس.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۱/۵]

جذب افراد با استعداد در شرکت گوگل چیجوری انجام می شه ؟

جذب افراد با استعداد در شرکت گوگل
رازهای داخلی در استخدام از بهترین کارفرمای جهان

اگه از مدیران شرکتای بزرگ بپرسید: تنها کار بسیار مهمی که در محل کار انجام می دین چیه؟ شاید خیلی از اونا جواب میدن = رفتن به جلسه!

حالا تصور کنین که همون سئوال رو از بهترین مربیان ورزشی پرسیده اید، اونا هم روزانه در خیلی از جلسات حضور پیدا میکنن. اما جواب اونا به این سئوال شاید چیز دیگه ایه.
اونا خواهند گفت که مهم ترین کاری که انجام میدن ذخیره و آموزش ورزشکاران واسه تبدیل شدن به بهترین بازیکنه. مربیان حرفه ای و باهوش می دونن که هیچ روش هدف دار مشخص و خاصی واسه این کار وجود نداره. این موضوع در بیزینس و تجارت هم دقیقا مشابهه. مثل اصلاح کردنه. اگه به طور روزانه این کار رو انجام ندین خودشو نشون میده.

جواب درست و درست یک مدیر واسه سوالی که در اول مقاله پرسیدیم “استخدام کردن” است.

تست the LAX
در یک استخدام درست ، علاقه داشتن فرد هم به اندازه هوش و قدرت یادگیری اون نقش لازم داره. علاوه برا اون، یکی دیگر از ویژگیای لازم شخصیت (کاراکتر) شخص داوطلبه. منظور ما از شخصیت این نیس که تنها مورداعتماد بوده و با همه خوب رفتار کنه؛ بلکه باید شخصیتی همه گیر بوده و با کل دنیا در ارتباط باشه. شاید بشه گفت که باید به همه اتفاقات در سراسر دنیا اهمیت بده!

قضاوت کردن درباره شخصیت فرد در طول پروسه مصاحبه بسیار آسون و راحت بود، تا وقتی که مصاحبات شغلی بعضی وقتا وعده شام یا ناهار در یک رستوران حتی صرف یک نوشیدنی رو دربر گرفت. در اینجور شرایطی، مسئول استخدام اجازه داره تا رفتار داوطلب رو مورد بررسی بذاره. رفتار اون با گارسون و مسئول چیجوریه؟ خیلی از افراد بی توجه به مکانی که حضور دارن و کسائی که در کنارشون هستن رفتارای به طور کاملً مناسبی رو از خود میدن.

به اندازه ای که شخصیت فرد مهمه باحال بودن اونم مورد توجه قرار میگیره.

تصور کنین که به همراه یکی از همکاران خود به مدت ۶ ساعت در فرودگاه گیر افتادین. در اینجور شرایطی میتونین مکالمه خوبی رو در این مدت با اون سپری کنین؟ یا خیلی سریعً با تبلت یا گوشی موبایل خود مشغول بررسی ایمیل و اخبار میشین؟ در این زمان، واسه بعضی افراد هر کاری که تا به این سن از انجام دادن اون دوری کردن جذاب به نظر میاد.

ما با Googlyness کردن تست  the LAX اونو به عنوان یکی از چار بخش استاندارد مجموعه نهادینه کردیم و به همراه توانایی شناخت عمومی، علم مربوط به نقش، تجربیات رهبری و … در فرم انتقادات و پیشنهادات مصاحبه قرار دادیم که شامل اهداف و امیال، خدمات اساسی، تیم اساسی، مهارتای شنیداری و ارتباطی، مهارتای فردی، تعصب به کار، تاثیرگذاری، خلاقیت و درستیه.

بینشی که قابل آموزش نیس !
کسی که در تست LAX قبول کرده می شه بدون شک، شخصیتیه که شما می تونین مکالمات جالبی با احترام دوطرفه رو با اون تجربه کنین. اما این جمله حتماً به این معنی نیس که حتماً از آن خوشتون بیاد!

اگه کسی که در تست LAX هبچ اشتراکی با شما نداشته (حتی طوری به نظر رسیده که به طور کاملً خلاف جاییه که شما وایس تادید) در مواردی مثل خلاقیت، قوه درک و … با شما برابر باشه معنیش اینه که هر دوی شما بازم می تونین مکالمه ای محرک داشته و حضور شما دو نفر در یک تیم باعث شه که شرکت به موفقیت بهتری برسه.

معمولاً از مردم می شنوین که تمایل دارن با کسی کار کنن که همزمان بشه اونو به صرف یک نوشیدنی دعوت کرد (یعنی ساعات خوشی رو سپری کنین) اما حقیقتی که باید بیان شه اینه که بعضی از کارکنان حتی بسیار موثر ما کسائی هستن که ما اصلاً قصد نداریم با اونا واسه خوردن نوشیدنی دور یک میز گرد هم آئیم! شما باید با کسائی کار کنین که دوست شون ندارین!

آدمایی که از پیش زمینه های جور واجور هستن می تونن دنیا رو متفاوت تر ببینن! زن و مرد، سیاه و سفید، مسلمون یا نامسلمون، آسیایی و آفریقایی، معلول جسمی یا … این فرق دیدگاه ها بینشی رو خلق می کنه که نمیشه اونو به کسی آموزش داد!

وقتی شما اینطور افراد رو در محل کار گردهم میارید اونا قادر به تشکیل چشم اندازی جوری وسیع می شن که نمیشه روی اون قیمت گذاشت!

مستعدترین افراد معمولاً چگونگی نگاه و اعمال شون مثل شما (مسئول استخدام) نیس! شما به هنگام ورود به اتاق مصاحبه تنها بعضی نکات رو چک می کنین. و بر علاقه داشتن/ نداشتن فرد، قوه درک، شخصیت اون و اینکه مهارت استفاده از اکسل رو دارا هست یا نه تمرکز می کنین! که این روش صحیحی نیس! با ما همراه باشین تا به ادامه این مقاله جذاب بپردازیم.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۸/۵]

جذب مشتری : چیجوری مشتریان رو مثل آهنربا جذب کنیم؟

در این پست، واسه جذب مشتری ایدهایی رو مطرح می کنیم که امیدوارم به درد بخور واقع شه. البته این موضوع یکی از مهم ترین پستای وبلاگ یک مشاور بازاریابی بود که به گفته اون، هر کسی که به دنبال جذب مشتری باشه می تونه خیلی از این نکته بهره ببره.

جذب مشتری
این مشاور کسب وکار میگه من همیشه که با مشتریانم مشغول صحبت میشم، ۴ کلمه همیشه توجه اونا رو عالی جلب می کنه. (Bring Me Your Problem)

این چار کلمه به فارسیِ ما اینطوریه: مشکلاتت رو برام بیار!

لحظه ای که صاحب کسب وکار این جمله رو از شما می شنوه احساس می کنین که استرس از اونا دور می شه. خیلی از مردم سالیان ساله که با مشکلات پیشرفت کسب وکارشون درگیرن. و در همین لحظه که شما این سئوال رو می پرسین احساس می کنن چیزی رو که نیاز داشتن پیدا کردن. این جمله شما یعنی اونا دیگر تنها نیستن. یعنی دیگر لازم نیس با حدسیات و فرضیات پیش برن. جمله شما یعنی دیگر آزاد شدن تا از کسب وکارشون لذت ببرن و با اعتماد به نفس بالا به آینده پیش رو نگاه کنن.

نکته: همین کلمات اگه داخل یک پیام بازاریابی هم استفاده شن شدیدا فوق العاده عمل میکنن.

این واسه شما و کسب وکارتون چه معنی میده؟
اگه شما یک خدمات یا کالاهایی رو ارائه می دین، یک حلال مشکلات هستین که بطور حرفه ای عمل می کنه. بدون توجه به نوع خدماتی که ارائه می دین این واقعیت صدق می کنه. با بخاطر سپردن این نکات تو ذهن، سوالی مطرح می شه:

مستقیماً و بطور رو از مشتری می خواین که مشکلات شون رو واسه شما باز کنن؟ اگه این کلمات در بازاریابی شما ظاهر نشه، یک فرصت باحال رو از کفتون میره!

سخن گفتن درباره اهمیت و بزرگ نمایی کردن راجبه این کلمات بسیار سخته و نمیشه گفت که چقدر جذابند. می پرسین به چه دلیل؟

چون چیزیه که هر کسی دوست داره بشنوه.

هیچکی دوست نداره با مشکل سر و کله بزنه. اما با اینحال، کی آخرین بار به شما گفته که مشکلات تون رو به پیششون ببرین تا حل کنه؟ فکر کنین و ببینین آخرین بار چه زمانی بوده که یک پیام بازاریابی بدون اینکه بخواد فقطً بفروشه؛ نظر شما رو با گفتنِ این کلمات جادویی جلب کنه؟ خیلی جالبه با اینکه همه دوست دارن این جمله رو بشنون اما هیچکی در دنیای تجارت از آن استفاده نمی کنه.

واسه همینه که این سه کلمه اثری بزرگ، مثبت و سریع ایجاد کرده و در جذب مشتری نقش اجرا می کنن.

[تعداد: ۱۵    میانگین: ۳.۲/۵]

جذب مشتری واسه رستوران چیجوریه ؟

جذب مشتری واسه رستوران
“خوردن غذا در بیرون” عادتیه که خیلیا واسه سرگرمی اونو دوست دارن. و بدون اون احساس می کنن یک چیز در زندگی اونا کمه! روزها واسه مردم تموم میشه اما رستورانا بازم دنبال ایدهایی هستن تا مشتریان بیشتری رو جذب کنن.

در این مقاله چند نکته واسه جذب مشتری به رستورانا رو واسه شما توضیح می دیم.

۱- از نوشتن قیمت غذا در منو دوری کنین
بعضی رستورانا از نوشتن قیمتا در منوی غذا دوری می کنن، چون این کار باعث می شه مشتری به یاد آورد که باید پولای خود رو خرج کنه. طبق تحقیقاتی که دانشگاه کرنل در آمریکا انجام داده، مشتریانی که منوی بدون قیمت به اونا داده شده بیش تر از از مشتریانی که منوی اونا قیمت گذاری شده بود پول واسه غذا خوردن خرج کردن!

۲- نوع نوشتن قیمت
طراحان قیمتا همیشه واسه قیمتای غذا به جای نوشتن یک عدد تنها از یک عدد و رقم دیگر به اون اضافه می کنن، تحقیقات زیادی ثابت کرده که پایان قیمت به شکل “۹٫۵۵” بهتر از “۹٫۹۹” است و مشتری احساس راحت تری داره.

۳- اشعار در وصف مواد غذایی
طراحان مواد غذایی فقط به نوشتن اسم غذا و مواد تشکیل دهنده اون اکتفا نمی کنن، بلکه اونو با زیباترین اشعار وصف می کنن، طبق تحقیقات انجام شده از دانشگاه ایلینوی در آمریکا نسبت سود رستورانایی که در وصف غذای خود از شعر استفاده کردن تا ۲۷ درصد نسبت به دیگر رستورانا که این کار رو انجام نداده ان زیاد شده.

۴- نام غذاا رو طبق نام غذای هر کشور بذارین
بعضی از مردم هنگام رفتن به رستوران میفهمن که از نامای غذاهای اون کشور واسه غذاها استفاده شده، این کار به فرهنگ هر کشور هم در ارتباط می شه، مثل سوشی چینی و ماکارونی ایتالیایی. مشتریان الان حاضرن این غذاها رو به جای ماکارونی ساده سفارش دهند و از ماکارونی ساده بیخیال شن.

۵- قیمت بعضی از غذاا رو زیاد می کنن تا شما رو متوجه غذاهای کم هزینه تر کنن
خیلی از رستورانا قیمتای بعضی غذاها رو بالا می برن تا مشتری غذاهای ارزون تر رو سفارش بده این نوع غذاها روش درست کردن و چیدمان اون از قبل به وسیله مسئولین برنامه ریزی می شه، در بریتانیا یک رستوران با این روش تونسته مشتریان زیادی جذب کنه، با قرار دادن غذاهای ارزون در منوی غذا می تونین از خروج مشتریانی که شرایط مالی اونا خوب نیس از رستوران خود جلوگیری کنین.

۶- ارائه غذا در دو حجم جور واجور
به این روش هدف دار “براکت” می گن، مشتری با دیدن حجم غذا فکر میکنه چون حجم اون بزرگه حتما قیمت اونم زیاده و فکر میکنه اگه غذاهایی با حجم کوچکتر انتخاب کنه حتما قیمت اونا هم کمتره، و مشتری در دام این حقه میفته،  منو پر از غذاهاییه که حجم کمتر و قیمت کمتری دارن پس از اونا سفارش میده.

۷- ارائه محدود مواد غذایی
بعضی از رستورانا فقط ۶ نوع غذا سرو می کنن. به ویژهً فست فودها! دبگر رستورانا ۷ الی ۱۰ غذا رو ارائه میدن  تا مشتری در انتخاب خود دچار مشکل نشه، و راحت تر سفارشات خود رو انتخاب کنه.

۸- پخش کردن موسیقی واسه جذب مشتری
بیشتر رستورانا واسه جذب مشتری و نگه داشتن بیشتر اون با گرفتن مبلغ اضافه از مشتری واسه اون موسیقی پخش می کنن، با در نظر گرفتن تحقیقات انجام شده در دانشگاهای لیستر در بریتانیا پخش کردن موسیقی سنتی در رستورانا باعث می شه که احساس پولدار بودن به مشتریان دست بده و اونا رو تشویق می کنه که پول بیشتری بدن.

چیجوری مشتریان رستوران خود رو حفظ کنیم ؟
واسه داشتن یک کار و کاسبی رستوران موفق، خیلی با اهمیته که ارتباط با ارزشی رو با مشتریان ثابت و وفادارتان داشته باشین. اگه روزی رسید که دریافتید کار و کاسبی تون قادر نیس به وضعیت فعلی خودش ادامه بده یعنی زمان اون رسیده که نگاهی بندازین به اون چیزی که ممکنه به اشتباه در حال انجامش باشین! و مراحلی رو مشخص کنین تا مطمئن شید که مشتری دوست داره دوبارهً به طرف شما برگردد. در مدیریت رستوران خود، به دنبال موارد ساده ای که در این پست میگیم بگردین تا بتونیم در بهتر شدن وضعیت اون قدم ورداریم.

ارائه پاداش
استفاده از سیستم پاداش، یک تاکتیک بسیار قدیمیه و به همون اندازه هم می تونه اثر داشته باشه. آپشنای زیادی هست که صاحبان رستوران می تونن از بین اونا انتخاب کنن. اما قبل از انتخاب و سرمایه گذاری، مطمئن باشین که به وسیله بعضی سیستما موردحمایت قرار میگیره.

سیستم پاداش شما ممکنه تخفیفا و یا هدایای رایگانی رو به مشتری پیشنهاد بده. پس لازمه مشخص کنین که مخاطب اصلی شما چیجوری آخر لذت رو برده و هرچه زودتر تحت سیستم شما قرار میگیره.

خدمات مشتری بهتر پیشنهاد بدین
در صنعت رستوران، بعضی چیزها هستن که به اندازه خدمات مشتری مهم هستن. یک مرحله بر عقب برگردین و خدمات مشتری که الان ارائه می دین رو درنظر بگیرین. راه هایی واسه بهبود بخشیدن به اون هست؟

تا الان بازخورد منفی از مشتری بدست آوردین؟ بدون اینکه خوشمزگی و ناب بودن غذاهایی که سرو می کنین رو درنظر بگیرین، فکر کنین که : اگه گارسونای رستوران شما، رضایت کمتری رو واسه مشتریان تون جفت و جور کنن شما می تونین کاری کنین که مشتری بازم به طرف برگرده؟

واسه بهبود بخشیدن به خدمات مشتری تون، قدمایی رو وردارین تا مطمئن شید هر کدوم از این مهمونا، احساس باارزش بودن دارن و قدردان لحظاتی باشن که در راهروی رستوران قدم می ذارن.

میزبان و گارسوناتون باید مرتباً تحت آموزش باشن تا اطمینان یابید که خدمات مشتری شما از استاندارد لازم برخورداره. و اگه هم شکایات زیادی رو درباره کارکنان گرفتین، کارکنان جدیدی رو مورد .

همیشه مطمئن باشین که تعداد کارکنان لازم واسه اداره رستوران خود دارین. داشتن تعداد کارکنان کمتر یک راهیه واسه اینکه مهمانان خود رو بیشتر از حد ضرورت منتظر دریافت غذاهای شون بذارین که این مورد هم به تنهایی باعث می شه تا دیگر به شما مراجعه نکنن.

روی ویژها تمرکز کنین
هر رستورانی نمیتونه با ارائه یک منو در اندازه کتابای رمان موفقیت رو از آنِ خود کنه! اگه منوی شما خیلی بزرگ باشه، مشتری گیج می شه. هرچه اونا زمان بیش تری رو در لابه لای منوی شما سپری کنن، کارمند گارسون شما فشار بیش تری رو تحمل کرده و شمام پول بیش تری رو از دست میدید.

روی چیزایی تمرکز کنین که معمولاً بیش ترِ مشتریان اونو سفارش میدن. این کار به شما کمک می کنه تا مخاطبان خود رو بهتر بشناسین و مصرف کنندگان هم راحت تر می تونن تجربه خوبی که در رستوران شما داشتن رو به دوستان و آشنایان خود پیشنهاد دهند.

وسیله مناسب واسه تبلیغات رستوران
این روزها راه های زیادی واسه تبلیغات هست؛ اما چیجوری فهمیده کدوم یک از این راه ها واسه تبلیغات رستوران ما خوبه؟ راه و روش برتر و روشنی واسه این کار پیشنهاد نمی شه و کارشناسان فکر می کنن تبلیغات جور واجور مکمل یکدیگراند.
هممون زندگی خود رو طبق بودجه ای که داریم پیش می بریم فرض کنین بودجه نامحدودی دارین اگه بخواهید از این بودجه استفاده کنین باید برنامه ریزی دقیقی هم داشته باشین اگه دوست دارین بودجه کم بازاریابی زیادی داشته باشه در اول روشای هدف دار این کار رو آماده کنین.

صرف کل بودجه واسه یک رسانه! چیزی خطرناکه
تلاش کنین در طول سال بودجه خود رو نگه دارین. هر چی بیشتر بدونین؛ بهتر می تونین عمل کنین. یافته ها به دست اومده رو با دقت کنترل کنین، یکی از دلایلی که ما از بازاریابی دیجیتال استفاده می کنیم سرعت این نوع از تبلیغاته. ما از بودجه بازاریابی سنتی واسه این نوع تبلیغات استفاده می کنیم درسته که تبلیغات در وب سایتا ارزش کمی داره اما موندگاری اونا طولانیه.

تلویزیون
اگه سرمایه زیادی دارین به چه دلیل در رسانه های عمومی استفاده نمی کنین؟ این روش هدف دار تنها راه واسه این کار نیس؛ اما هنوز افراد زیادی اونو دنبال می کنن و در پیشرفت برندها و منتشر کردن و پیشرفت کالای شما بین مردم نقش مهمی داره. تلویزیون رسانه اجتماعی برتر واسه تبلیغاته؛ البته اگه تبلیغات به شکل درست انجام شه! اگه تبلیغات صحیحی ندارین اونا رو در تلویزیون منتشر نکنین. خیلی از برندها به خاطر این نابود شدن.

مطبوعات
میتونیم مطبوعات رو به عنوان مشهورترین بخش واسه تبلیغات رستورانا معرفی کنیم البته نمی گیم که بیشترین تاثیر رو داره! این نوع تبلیغات هنوز طرفداران بسیاری در بین عموم داره. این وسیله از طرف همه مردم دنبال نمی شه و تبلیغات بعضی شرکتا غیر فعال باقی می مونه. از کپی کردن و نشر تبلیغات خود دوری کنین حتی اگه مجانی باشه! عوضش چیز کمی استفاده کنین که تاثیر اون زیاد باشه.

رادیو
چه زمانی تبلیغات رستوران رو از رادیو شنیدین و به اون رستوران رفتید؟ برنامه های تبلیغاتی رادیوهای محلی به عنوان بدترین تبلیغات شناخته شدن. یکی بازاریابان نظری در این باره داره. اون میگه: بدترین تبلیغات رو به جای بهترین گوش می کنم. به نظر شما کسی به تبلیغات رادیو گوش میده؟ اگه رادیو رو به عنوان ابزاری واسه تبلیغات انتخاب کردین در حد ساده از آن استفاده کنین تا بتونین توجه بقیه رو جلب کنین.

بیلبوردها
بیلبوردها به عنوان تبلیغات مورد علاقه رستورانا شناخته شدن. تلاش کنین در این تبلیغات اختصار و کلمات محدود به کار ببرین. هم اینکه این بیلبوردها رو در راه های پر تردد بذارین. بیلبوردها عمومیت زیادی بین مردم داشته و یافته های خوبی به همراه دارن. البته هزینه های بالایی هم از آنِ خود می سازه.

تبلیغات در بیرون
یکی از راه های نوآور و خلاق تبلیغات در بیرون از محیط کار شماس. به ویژه اگه ذهنی خلاق داشته باشین طبق محیط و عبور و مرور مردم تبلیغات خود رو پیش ببرین این راه ها عبارتند از:

– صندلیای اتوبوس

– ماشینا و ساختمانا

– نوشتن روی دیوارها اما به شکل گرافیکی

– تبلیغات در فضای باز خیابونا

– دیوارها

با خلاقیت از این وسیله واسه تبلیغات خود استفاده کنین و به یاد داشته باشین این وسیله تاثیرات زیادی دارن.

آگهیا
آگهی، راهی ساده و آسون واسه تبلیغات شما حساب می شه. می تونین از تلفن، و وب سایتا واسه کمک و کسب نتیجه بیش تر هم استفاده کنین. آگهیا رو در دانشگاها، شرکتای منطقه ای و دفترهای دولتی پخش کنین وقتی که این آگهیا رو پخش می کنین یک آگهی رو همیشه پیش خود نگه دارین. با پخ
جذب مشتری مسلمون به وسیله شرکتای نوظهور

جذب مشتری مسلمون
با وجود موج اختلافات در فرانسه شرکتای بزرگ در انگلستان به اجناس مسلمونا به ویژه پوشاک خانمای مسلمون از روش کارتای هدیه، و اینترنت و باشگاهای ورزشی توجه خاصی داشتن و مارکای مشهوری مثل “Ankulo” و مارکس اسپنسر لباسایی طبق پوشش بانوان مسلمون طراحی کردن، که در آخرین دوره این باعث جنجال در کشور فرانسه شد.

در انگلستان خانمای مسلمون در اداره های مختلفی کار می کنن، و بازار این اجناس در تموم مناطق وجود دارن.

برآورده کردن نیاز بازار
یک جوون در شمال انگلستان یک شرکت واسه ساخت کارتای هدیه ساخت و موسسه ای تموم این کارتا رو خریداری و روی اونا عکس عروس با حجاب رو چاپ کرد و اونو در باشگاهای ورزشی و اماکن عمومی پخش کردن.

عملگرا
به غیر از شرکتای بزرگ که شروع به تولید یه سری از این لباسا کردن، گروه های بزرگ دیگری هم توجه خود رو مستقیم به لباس خانمای مسلمون جلب کردن.
یک سئوال از شما دارم : اگه یک برند جهانی داشتین می تونستید ۱٫۶ میلیارد نفر رو ندیده بگیرین؟

در بریتانیا که تعداد زیادی مسلمون از کشور هند و دیگر کشورها در اون جا زندگی می کنن، مرکز تجاری تسکو به ارائه اطلاعیها و تبلیغات لباسای خانوم مسلمون مخصوص ماه مبارک رمضان پرداخته. و در این ماه تونسته سود خوبی به دست بیاره.

اما کارآفرینان فرانسوی که به بهتر شدن موقعیت خود در این بازارها فکر می کنن، به لندن بین تا ایده های جدیدی بگیرن و با هم به رد و بدل کردن ایده بدن.

صاحب شبکه “Zanara” تجارت الکتریکی مخصوص مد میگه: در بریتانیا  با تلسکوپ به این موضوع نگاه میکنه و اونو فرصتی اقتصادی می دونه، اما در فرانسه درباره این استعداد با هم بحث می کنیم و هر بازاری نیاز به رشد و پیشرفت  داره پس به چه دلیل ما باید اونو ندیده بگیریم.

فروش لباسای مسلمونا در سایتای اینترنتی در غرب
سایتای اینترنتی فروش لباس بانوان مسلمون در همه جهان غرب مثل توپ صدا داری توجه همه رو جلب کرده. این باعث شد که مسلمانانی که در آلمان سکونت دارن مغازهایی تاسیس کنن که لباسای خانمای مسلمون رو ارائه بده و با استقبال خوبی هم مواجه شدن. این مغازها باعث شد که مدلای غربی که به لباسای شرقی علاقه زیادی دارن به این لباسا روی بیارن، بازاریابان هم این فرصتو از دست نداد و به دنبال فروش بیشتر هستن.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

جذب مشتری هوشمندانه شرکت قهوه برزیل

جذب مشتری هوشمندانه
شرکت قهوه “Cafe Pele” در برزیل راه مناسبی واسه فروش اجناس خود به کار برده، این شرکت با یک ایده باحال دانشجویان و کسائی که صبح به کار و کاسبی و یا دانشگاه می رن رو با تبلیغی در مترور مورد هدف قرار داد، این شرکت تبلیغاتی در ایستگاه متروی کوتینیو در سائو پائولو قرار داره.

این شرکت با قرار دادن ویدئویی در مترو به جذب آدمایی که صبحا از خواب بیدار شده و راهی کار یا دانشگاه می شدن پرداخت. در این کلیپ، شخصی که دائم و با صدای بلند خمیازه می کشید، نشون داده می شد و با دوربینای مخفی، عکس العمل مردم در حال ضبط و قابل مشاهده بود.

چیزی که واقعا هیجان انگیز بود اینه که مردم با دیدن این کلیپ به طرف اون حرکت می کنن و با دیدن خمیازه اون اونا هم غیر ارادی خمیازه می کشیدن.

این تجربه از تحقیقات انجام شده در دانشگاهی از ایالت نیویورک گرفته بدست اومده و ۷۰ درصد از مردم وقتی می بینن شخصی خمیازه میکشه بدون اراده شروع به خمیازه کشیدن می کنن، این شرکت با استفاده از این تجربه تونست مشتریان زیادی رو واسه قهوه خود جذب کنه.

تاثیر گسترش خمیازه کشیدن در ایستگاه به سرعت افشا شد. مردم با دیدن همدیگه در حال خمیازه کشیدن متوجه این تبلیغات شدن، و این بیانیه با اسم ” وباء خمیازه” مشهور شد، در انتهای این کلیپ عکس یک فنجون قهوه رو پخش می کردن و می نوشتند شمام قهوه می خورید؟ وقت قهوه خوردنه، و خانمایی که فنجانای قهوه رو به مردم تقدیم می کردن پایان این کلیپ بود.

[تعداد: ۵    میانگین: ۳/۵]

جذب مشتریان بالقوه در لینکداین چیجوریه؟

جذب مشتریان بالقوه در لینکداین
بدون شک شبکه های اجتماعی از مهم ترین وسایل بازاریابی محتوا هستن. با وجود اینکه انتشار مقاله ای در وب سایتی که هزاران بازدید کننده داره کاری شگفت انگیزه اما اگه مقاله شما ربطی به کار و کاسبی مخاطبان مورد نظر نداشته باشه این کار بی فایده هستش.
لینکداین به عنوان بهترین راه واسه نشر مقاله هایی با اینجور محتواهایی معرفی شده و همینطور مقام اول رو در دنیای کار و کاسبی واسه شکلای جور واجور برندها به خود اختصاص داده. الان، امکان انتشار مقاله واسه هر فردی که در این شبکه عضوه مقدوره.

شرکتا به دنبال دوستداران برندها و مشتریان بالقوه هستن لینکداین باعث شده همه آدمایی که کار و کاسبی تجاری دارن در یک جا گرد هم آیند.

بعضی از افراد واسه انتشار مقاله های خود در شکلای جور واجور شبکه ها دچار شک و دودلی می شن اما لینکداین به شما کمک می کنه که مخاطبانی رو جذب کنین که مربوط به کار و کاسبی خودتون باشه. این شبکه مقالهاتون رو به هزاران مخاطب در شکلای جور واجور منطقه های جهان منتشر می کنه.

چیجوری از لینکداین به شکل صحیحی استفاده کنیم؟
بعضی از مردم به این شبکه به عنوان مکانی واسه پیدا کردن کار و کاسبی نگاه می کنن. اما شرکتی مثل مایکروسافت از فرصتا واسه ارائه محتوای خود استفاده کرده مثلا؛ بیل گیتس از این شبکه واسه نشر محتوای خود به عنوان یکی از موثرترین افراد جهان استفاده می کنه و شرکت مایکروسافت پستای وبلاگ رو به شکل منظم انتشار میده. این پستا مربوط به صنعت کارگرانه. هم اینکه مایکروسافت گفت وگوهایی رو با مخاطبان خود از این راه شروع کرده تا ایده های خود رو با مخاطبان در بین بزاره و از ایده های جدید استفاده کنه.

واسه انتشار روش هدف دار موفق در این شبکه و جذب مشتریان بالقوه واسه برند خود راهنماییای رو واسه شما در نظر گرفتیم. در ادامه بخونین:

۱- یک تقویم آزمایش تهیه کنین: از این شبکه به عنوان انتخاب اول واسه انتشار استفاده کنین این کار رو با کیفیت و همیشگی انجام بدین. به وسیله این تقویم، زمان خود رو تقسیم بندی کنین تا زمان مناسب انتشار رو به شما یادآوری کنه به این صورت جدولی با مدیریت زمان واسه نشر محتوا به دست میارید.

۲- پستایی با کیفیت واسه جذب مشتریان بذارین: با این کار می تونین از بعضی ویژگیای تبلیغاتی ویژه در لینکداین به دست بیارین. با نوشتن محتوای خوب می تونین با افراد رسمی ارتباط خوبی برقرار کرده و میانگین بازدید سایت خود رو بهتر کنین. در سخنرانیای تبلیغی غرق نشید. تلاش کنین مصدرهای شرکت خود رو اضافه کنین.

۳- شخصیتای با نفوذ رو ذکر کنین: به شکل بزرگ نمایی آمیز درباره همه آدمایی که در صنعت کار و کاسبی هستن سخن نگید. نام شخصیتای با نفوذ رو ذکر کنین مثلا؛ از همکاران خود صحبت کنین و واسه مردم توضیح بدین چیکار مهمی انجام دادن. به این صورت نقطه معینی در مقاله شما بیان می شه. مردم با منتشر کردن این مقاله به بهتر شدن محتوای منتشر شده کمک می کنن.

۴- واسه مخاطبان خود ارزش قائل شید: خوندن کامنتا و جواب به اونا فرصت خوبی واسه ارتباط بین شما و مخاطب مورد نظره، بعضی وقتا واسه جواب به مخاطبان فقط به یک تشکر قانع میشیم. اما بعضی وقتا مخاطب به جواب گرم تری نیازمنده؛ با این کار باعث میشین تا مخاطبان بیش تر لوگوی شما رو دوست بدارند و همیشه محتوای شما رو دنبال کنن. این کار باعث جذب مشتریان بالقوه می شه.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۵/۵]

جذب پول و پله و سرمایه واسه کار و کاسبی !!!

جذب پول و پله و سرمایه واسه کارآفرینی از زبون خانوم دکتر سیده فاطمه مقیمی
دکتر سیده فاطمه مقیمی
خانوم دکتر سیده فاطمه مقیمی در مصاحبه گذشته در مورد کارآفرینی به شکل کلی صحبت کردیم امروز از شما خواهش دارم در مورد جفت و جور سرمایه واسه استارتاپا بفرمایید که کار آفرینان چیجوری سرمایه مورد نیازشون رو جفت و جور کنن؟

تو یه مجموعه واسه شروع یک کار و کاسبی و کار آفرینی ، دو عامل همیشه هست ، یکی ایده س و دیگری موضوع مربوط به سرمایه ساده. در شرایط امروز همیشه صحبت به این شده که ما سرمایه رو چیجوری جفت و جور کنیم !!؟ اما این روزا در دنیا به این نتیجه رسیدن که بزرگترین سرمایه ، سرمایه نیروی انسانیه، بنا براین ، اگه بتونیم تفکر خوب و درستی رو در کار و کاسبی ای که میخوایم راه اندازی کنیم  جاری کنیم ،که با یک ایده خوب همراه باشه، میتونیم اون ایده رو به عنوان سرمایه رقم گذاری کنیم یعنی از آن ایده میتونیم به عنوان آورده و سرمایه اسم ببریم.

ممنون خانوم دکتر ، ولی یک مشکلی که خیلی از کار آفرینان جلوی روشون قرار گرفته اینه که سرمایه گذارا روی استارتاپا سرمایه گذاری نمی کنن و یا خیلی به سختی حاضر به اینجور کاری می شن . کارآفرینان باید چه مواردی رو بکننن تا سرمایه دارا حاضر به سرمایه گذاری در کسب و کارشون بشن!!!؟
اولین مسئله اینه که باید ثابت شه اون ایده ، ایده بارآوریه ، یعنی برگشت داره و توجیه داره که بتونه اجرایی شه. ما در اتاق فکرمون این رو داریم که روی ایده ها ارزش گذاری می کنیم و اون ایده ها در یک بانک اطلاعاتی محفوظ می شن و کسائی که سرمایه دار هستن و میخوان کاری رو شروع کنن بهترین گزینه ها که با نوع کار و کاسبی ای مورد نظرشون همخوانی داره  انتخاب کرده و هزینه اش رو پرداخت می کنن و از بازده برگشتش هم استفاده می کنن. اما همه جا اینجور خدماتی در دسترس نیس پس چیجوری باید این کار رو انجام بدیم!!!؟ یکی از مهمترین ارکانی که به نظر من ، به عنوان ایجاد اشتغال در جامعه امروز نیازه به هر حال با احتمام دولت ، بخش خصوصی یا تشکلای مربوطه  است که باید شکل بگیره، دقیقا راه اندازی مراکز فکره که در اون با طوفانای فکری که اتفاق میفته فکرای جدید و بکر رو به راه بندازه و و بتونه آموزش بده و واسه فکرا ارزش گذاری شه . ممکنه اشخاصی هم باشن که هم سرمایه دارن هم ایده، پس مراکز مشاوره ای نیازه. یعنی کسائی در نوشتن طرح توجیهی به کارآفرینان کمک کنن و طرحا هم باید توجیه اقتصادی داشته باشن.

همه عاشق کارشون هستن اما عاشق کار بودن تنها گزینه قبول شدن یا جلو رفتن کار نیس یک کار باید از نظر اقتصادی برگشت داشته باشه. وقتی که کسی کارکرد داره باید در ازای اون و بنگاهی که راه میندازه واسه خود درآمد زایی داشته باشه که بتونه با این درآمد زایی بنگاه رو سرپا نگه داره و شکل بده و زمان استارت آپ رو بگذراند ، در کنار این ممکنه بنگاهای دیگری هم شکل بگیره. باید نیروی محرکه ساده ، که این کار رو شروع کرده امکان اجرایی شدن دیگر موارد رو هم داشته باشه. به خاطر همین در بنگاهایی که میخوان پیشرفت و رشد پیدا کنن بخشی به نام تحقیق ساخته میشه، یعنی همون R&D که در بنگاهای بزرگ تماشاگر اون هستیم و بوسیله اون، بنگاهای کوچیک و اغماری و یا به شکل مجموعه ای می تونه شکل بگیره و کارای زنجیره ای انجام شه و به همین صورت به پیشرفت خود ادامه بده.

خانوم دکتر به نظرشما نقش مشاوره در ایجاد کسب و کارا چیه و کارآفرینان باید به چه صورت از آن استفاده کنن؟
از نظر فرهنگی همیشه ما یاد گرفتیم که همه کارا رو خودمون بلدیم و باید خودمون اونو انجام بدیم ، مراکز آموزش ، تحقیق و مراکز مشاوره در کشور ما بسیار کمه و اینا باید بهم وصل بشن. ما قرار نیس که بخش آموزش راه اندازی کنیم بدون اینکه ادامه داشته باشه، آزاد کنیم  یا اگه یک بنگاهی راه اندازی می شه در همون حد برامون کافیه و با ثبت یک شرکت و استخدام  پرسنل بگیم که ما داریم کار می کنیم ، چیزی که به زندگی بنگاه کمک می کنه ادامه تحقیقِ خود اون بنگاهه یعنی باید ببینین کاری که داره انجام میشه ، در اون مقطع زمانی روش درست و یا انتخاب درستیه؟ اما همیشه باید به این نکته دقت شه که جامعه و علم حالت ایستایی نداره . ما در علم فیزیک داریم که اگه یک جسمی از حرکت بیاستد سقوط می کنه ما اگه حرکت داره مثل حرکت پاندولی ساعت هیچوقت سقوط نمی کنه .  یه مجموعه سازمانی هم دقیقا همینطوریه . در جامعه ای که جست و خیز داره سازمان هم باید جست و خیز و رشد خود رو داشته باشه .این رشد با آموزش ممتد و با گرفتن سرمشق و هدف از کسائی که یا این راه ها رو رفته ان و یا به شکل علمی پیشرو تر پیش می رن اتفاق میفته. پس مشاوره گرفتن هم  یکی لازمه. ما معمولا به مشاوره عادت نداریم. معمولا وقتی مریض میشیم به دنبال یک دکتر متخصص می گردیم اما در صورتی که یک دکتر خونواده داشته باشیم که همیشه با اون مشاوره کنیم جلوی خیلی از بیماریا گرفته می شه، این بحث مشاوره باید در تموم سطوح زندگی و ارکان ما وجود داشته باشه و هممون باید بخش یا مجموعه ای رو به عنوان آموزش و مشاور خود داشته باشیم. شاید بگیم که این رسالت دولته ولی از طرف دیگر می گیم که دولتا باید کوچیک شن پس باید دنبال این باشیم که تشکلا رو تقویت کنیم ، تشکلایی که به شکل تخصصی باشن و به کسب و کارا در راه پیشرفت کمک کنن.

خانوم دکتر این تقویت تشکلا از طرف اتاق بازرگانی چقدر انجام شده و کارآفرینان چیجوری می تونن جهت مشاوره به یه مجموعه اعتماد کنن؟
دولت طبق تقویت بخش خصوصی ، اصل ۴۴ قانون اساسی رو حاکم می کنه. اما به هر حال نمیتونیم همیشه از دولت توقع داشته باشیم. ما باید خودمون رو هم تقویت کنیم. اگه توقع داریم که بخش خصوصی جانشین بخش دولتی شه خود باید این توانمندی رو بسازیم تا تشکلای خودجوش و تخصصی به وجود بیاد . اتاق هم به عنوان مادر تشکلا جاییه که به مجموعه بخش خصوصی و تشکلا احترام میذاره و به اونا کمک می کنه. در زمان بیشتر از یک سالی که از دوره هیئت نمایندگان اتاق میگذره  احتمام هیئت رئیسه جدید ، دست کم در اتاق بازرگانی تهران ، میتونم این رو خیلی جدی خدمتتان عرض کنم  که شعار این دوره اعضای هیئت نمایندگان اتاق تهران و هیئت رئیسه کمک به ایجاد و تقویت تشکل هاس که تا کنون در حد امکان ممکن گردیده و تعداد اعضا رو زیاد کرده ، تشکلای موجود رو تقویت کرده و جلسات تخصصی برگزار کرده و به کسب و کارا مشاوره داده. هم اینکه اتاق فکر که بنده ۵ ساله راه اندازی کردم در اون هر ۱۵روز یه بار جلسات عمومی برگزار می شه که نه فقط اعضا، بلکه افراد غیر عضو که تمایل به شرکت دارن هم می تونن در اون شرکت کنن. حضور افراد و استفاده از این جلسات مجانیه در این جلسات تعداد ۷۰ تا ۸۰ نفر حضور دارن و فضایی به طور کامل صمیمی داره که در اون دو کارگاه اجرا می شه و مسائل به شکل تحقیقات موضوعی مطرح می شه و بعد سئوال و جواب و جلسات B2B رو داریم.

هم اینکه کسب و کارا جهت مشاوره با یه مجموعه باید این مورد رو درنظر بگیرن که مشاور علاوه بر علمی بودن ، تخصص اجرای این کار رو هم داشته و مجرب باشه. کار اقتصادی انجام داده باشه و قوانین و مسائل مربوط به اونو بدونه و پس بتونه نزدیکتر به واقعیت مشاوره بده.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

جذب نیرو : چیجوری یک مدیر رستوران خوب استخدام کنیم؟

استخدام مدیر واسه رستوران کار سخت و حساسیه چون در همه بخشای رستوران هم تاثیر داره پس خیلی مهمه که بتونین بهترین فرد رو واسه این بخش استخدام کنین. این پست درباره جذب نیرو و استخدام بهترین مدیر رستورانه و امیدوارم واسه شما به درد بخور واقع شه.

استخدام مدیر
استخدام  مدیر درست واسه رستوران جهت موفقیت تأسیسات شما لازمه. مدیرتون باید جزء نگر و بابرنامه باشه. همینطور انعطاف پذیری نیاز به مدیر کمک می کنه تا بهتر مسائل پیش رو رو مدیریت کنه.

مدیر رستوران شما باید بتونه خوب با مردم ارتباط برقرار کنه چون پابه پای کارکنان کار می کنه و کسیه که با فروشندگان مواجه می شه. این آدما که واسه مدیریت رستوران خود استخدام می کنین باید قادر باشن ساعات طولانی کار کنن این یک درخواست مشترک در صنعت رستورانه. نکات آغازی که در این پست ارائه می شه واسه تحقیق درباره مدیر رستوران به درد بخور هستن. اگه از دید شما، نکته خاصی از قلم افتاده می تونین با ما به اشتراک بذارین:

تعریف نقش
وقتی شروع می کنین به دنبال استخدام یک مدیر خوب واسه رستوران تون، باید اول انتظارات خود رو خوب تعریف کنین. از هر چیزی که داخل مدیر رستوران خود می گردین لیست تهیه کنین و بگید که این ویژگیا چه تأثیری روی کسب وکارتون دارن.

مطمئن شین از اینکه ویژگیای نامفهوم رو بطور کامل و روشن بنویسین. مثلاً “خوب بودن با مردم” ً یکی از مهم ترین ویژگیای مدیر رستورانه. با اینحال، بسیار لازمه که ویژگیای دیگری مثل “توانایی در پیش گرفتن کردن تصمیمای سخت” و “انعطاف پذیری تحت فشار” رو عنوان کنین.

خیلی با اهمیته که این لیست رو قبل از توضیح شغل یا جستجوی کاندیدا تهیه کنین. چون می تونین بهترین کاندیدا رو شناسایی کنین.

تبلیغ شغل
لیستی که از ویژگیای مدیر ایده آل تهیه کردین رو با خود وردارین و به طرف ایجاد توضیحات شغل حرکت کنین. مطمئن شید که همه چیزای موردانتظار واسه مدیر رستوران رو ذکر کرده باشین. اگه بطور کامل روشن و مشخص نکنین که دقیقاً بدنبال چه مدیری هستین، هیچوقت نمی تونی کامل ترین کاندیدا رو پیدا کنین.

انجام مصاحبه
قبل از برگزاری هر مصاحبه ای، یه سری از سوالات رو تنظیم کنین که زندگی واقعی و شرایط فرضی رو دربربگیرد. همینطور می تونین سرفصلایی رو هم بسازین تا جواب هر کدوم از کاندیداها رو نوت ورداری کرده و امتیاز درنظر بگیرین.

از اونا درباره شرایط سختی که در محل کار قبلی خود (رستوران) بپرسید و بدونین چیجوری اونو مدیریت کردن. بعد سناریوی احتمالی درنظر بگیرین و بپرسید که تحت اون شرایط چه کارایی انجام می دادن. این سوالات به شما کمک می کنن تا پتانسیل مدیر بالقوه رو سبک سنگین کنین و ببینین که در تاسیسات شما چیجوری عمل می کنه. ایده خوب دیگر هم اینه که کاندیدا رو به تور ساختمون خود دعوت کنین و بعد فیدبک بگیرین. اینم یک رفلکس خوب از چگونگی بیان آنانه.

حالا، مدیر خود رو استخدام کنین!
پس از تکمیل شدن مصاحبه، زمان تصمیم گیری پایانی فرا می رسه. اگه در طول زمان، با تهیه یک لیست روشن از ویژگیا و استفاده از سرفصلا آماده شده باشین پیدا کردن بهترین مدیر واسه اجرا کردن این نقش خیلی راحت تر می شه.

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۶/۵]

جذب نیرو واسه موفقیت بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوای موفق با جذب نیرو و استخدام استعدادهای موثر شروع می شه.

استخدام کردن یک تیم با استعداد و خلاق از کارکنان اولین قدم واسه تولید یک محتوای عالیه.

جذب نیرو
خلق یک محتوای قوی، امروز جزو قطعی ترین چیزاییه که در دنیای بازاریابی همه آگاهند. به گفته White Hot Marketing بازاریابان سه هدف اصلی دارن که شامل “ارتباط/ وفاداری با مشتری، تعهد و باخبر شدن از برند” هستش.

تولید و منتشر کردن محتوای باکیفیت بطور همیشگی، به برندها اجازه میده که ارتباط قدرتمندی رو با مخاطبان هدف بسازن که در آخر واسه رسیدن به بقیه هدفا کمک می کنه.

با اینکه مهارتای تحقیقی و ارتباطی هنوزم در لیست مهارتای موردنیاز واسه خیلی از مشاغل جای نگرفته اما برندها امروز، به دنبال کارکنانی هستن که ویژگیای سازنده داشته باشن تا بتونن محتوای مهم تولید کنن.

ویژگیای لازم واسه موفقیت بازاریابی محتوا
۱- خلاقیت
مصرف کنندگان امروز، به دنبال برندهایی بی همتا و خاص می گردن تا نیازای روزانه شون رو برطرف کنن. واسه تولید پیامای جدید و قانع کننده جهت مواجه شدن با مخاطبان هدف، شرکتا با ذهنایی با خلاق نیاز دارن. دیگر زمانِ دفاتر کاری پر از کارکنان با لباس فرم که پیروی می کردن گذشت! فرهنگ کاریِ سخت تموم شد. برخلاف گذشته، امروز کارکنانی که بطور متفاوت فکر می کنن و دیدگاه های خاص تری که بیش تر موردنیاز هست ارائه میدن، حرفای بیش تری واسه گفتن دارن.

۲- مهارت در نوشتن
داشتن یک بیان شیوا و درست (همینطور درست بودن از دید قوانین) واسه ارتباط با مخاطبان بالقوه، مشتریان فعلی و آینده بسیار لازمه و این اهمیت در همه بخشا و صنایع قرار گرفته. دانشجویان رشته زبون فارسی و ادبیات می تونن از این مهارت خود بطور ویژه استفاده کنن.

۳- مهارت در تحقیق
مهارتای تحقیق واسه جذب نیرو و ایجاد تیم موفق بازاریابی محتوا بسیار لازمه. وقتی مخاطب رو در جریان محتوای غلط و بزرگ نمایی آمیز رو در فضای دیجیتالی قرار می دین مصرف کنندگان درباره هر چیزی که بطور آنلاین مطالعه می کنن دودلی دارن. خیلی با اهمیته که اعتماد طرفداران خود رو جلب کرده و منابع معتبر معرفی کنین.

استعدادهای موندگار رو چیجوری به تیم خود جذب کنیم؟
بازاریابی محتوا یه روش هدف دار خوب واسه جلب توجه و نظر کارکنان آینده س. خیلی از برندها با ایجاد محتوای ویدیویی و بقیه فرمتا، به جذب استعدادهای خلاق می پرازن.

تولید محتوایی که جنبه های خلاق سازمان تون رو نشون میده می تونه یک راه بسیار خوب واسه جذب اعضای تیمی باشه که به دنبال شون هستین. فکر کنین و ببینین چه نوع شخصیتی ارزش بیش تری رو می تونه واسه شرکت تون بسازه.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۵/۵]

جذب و حفظ استعداد با هزینه های کم، چیجوری ممکنه؟

جذب و حفظ استعداد چیجوری ممکنه؟
جذب و حفظ استعداد واسه هر کار و کاسبی ای می تونه موجب جلو بردن اهداف کار و کاسبی باشه. اما همیشه جذب و حفظ استعدادا با چالشایی رو به رو بوده که در این مطلب به اونا می پردازیم.

روزگاری، بیشتر شماها هزینه کل کار خود رو با یک شرکت تسویه می کردین. عوضش، این شرکت امتیازات پزشکی و دندونپزشکی، مرخصی و تعطیلات با حقوق رو در اختیار شما قرار می داد و وقتی که بعد از ۳۰ سال خدمت بازنشسته می شدید ، یک خونه آروم و بی نگرانی رو با بسته حقوق بازنشستگی سخاوتمندانه داشتین.
دیگر اون روزها گذشت..

راه اندازیا در هیچ موقعیتی ارائه بسته های سود پر هزینه رو واسه استخدامای جدید ندارن. (با در نظر گرفتن آخرین آمار اداره کار، هزینه امتیازات به طور متوسط ۱۰دلار و ۴۸ سنت در ساعته و نشون میده که ۳۱٫۴ درصد از کل هزینه ها واسه جبران خسارته)
با این حال، چیجوری یک کار و کاسبی با صرفه نظر از حقوق رقابتی پیشنهادی، خود رو واسه استخدام بالقوه جدید، جذاب نشون میده؟
اینجا بعضی از قدرتای شگفت کارمندی ذکر می شه که هیچ هزینه ای نداره و یا هزینه اش اونقدر زیاد نیس که بین اینکه یک شرکت می تونه استعدادای برتر رو جذب کنه و یا اونا رو به رقبا واگذار کنه، فرقی بسازه.

فرصتای بیشتر
در این بخش می فهمیم که به چه دلیل بهتره مثل یک ماهی در حوضچه ای کوچیک باشیم: فرصت واسه کمک بیشتر، دیدن تاثیر مستقیمی که کار فرد بر نتیجه پایانی داره، و بازی کردن شکلای جور واجور متفاوتی از نقشا. کسب و کارای کوچیک نسبت به شرکتای بزرگ از یک مزیت و برتری دارن، چون اونا به آدمایی نیاز دارن که طیف خیلی از مسئولیتا و سلایق رو به عهده بگیرن.
همونطور که کایل وانگ از ixleeP- پلت فرم بازاریابی آنلاین- میگه، “بهترین کاندیدها فقط با حقوق و دستمزد، انگیزه به دستنمیارن. اونا بیشتر با فرصتی واسه یادگیری، رشد و به رقابت کشیده شدن، انگیزه پیدا می کنن.” پس بهترین کارکنان خود رو در موقعیتی بذارین که می تونن در اون موفق شن، مهارتای جدید رو پیشرفت دهند و کارایی رو بکنن که فرصت انجام اونو در جاهای دیگر نداشتن. مثلا، در یک راه اندازی شما می تونین به توانایی تاثیر بر بخشای جور واجور کار و کاسبی کمک کنین و همزمان با شرکت پیشرفت کنین.

برنامه ریزی انعطاف پذیر
به گزارش وال استریت ژورنال، برنامه های انعطاف پذیریِ کار که به تعادل کار کارکنان و تعهدات زندگی خانوادگی کمک می کنه، مورد علاقه و محبوب کارکنان هستن. اما یک راز کوچیک کثیف به نفع کارفرمایانی هست که واسه افراد خود برنامه منظم ۹ تا ۵ رو بهتر می دونن؛ که در اون مشارکت واقعی کمه، بیشتر از ۱۲ درصد، امتیازات پاره وقت رو انتخاب نمی کنن، سیاستای برنامه ریزی و یا مرخصی زایمون کم شده.
با این حال، شرکتایی با فکر مترقی، مدت هاست که از برنامه ریزی محل کار سخت، آگاه هستن؛ و این موضوع بیشتر واسه زمانهاییه که شرکتا می تونن از عهده ارائه امتیازات و بسته های حقوق بازنشستگی سخاوتمندانه بر آیند. این کار هیچ هزینه ای نداره که کارمندان در برنامه هاشون اونو جا بدن.
مطمئنا، بعضی وقتا نیازه که کارمندان از دید فیزیکی در اون واحد در محلایی مشابه حضور داشته باشن . اما در خیلی از اوقات ، اگه نگوییم در بیشتر موارد، همچین چیزی اتفاق نمی افته و بازده شما بدون سرمایه گذاری فوق العاده س.
طبق گفته لیزا هورن از انجمن مدیریت منابع انسانی (SHRM) : “رهبران سازمانی علاقه مند به شناخت کار انعطاف پذیری هستن که می تونه سلامت و رفاه کارکنان رو بهبود بخشه، هزینه های مستغلات و گردش مالی رو کم کنه، یادگیری رو بهبود بخشه و اشتغال و بهره وری کارمندان رو زیاد کنه. ”
یک نکته: ارائه برنامه انعطاف پذیری محل کار به تنهایی کافی نیس؛ این برنامه باید به طور موثر اداره شه. طبق گفته کالی ویلیام یاست، مدیر عامل و موسس فلکس + روش هدف دار گروپ “موفقیت کار انعطاف پذیر نیاز به لایه اضافی از همکاری ، هماهنگی و ارتباطات داره که ما باید اونو مدیریت و شروع کنیم. اما باید واسه داشتن انعطافی که کار رو به شکل منظم پیش می بره، هزینه کمی هم پرداخت شه. ”

ایجاد ارتباط از راه دور
یکی از عاملای برنامه ریزی انعطاف پذیر ، اینه که به کارکنان اجازه میده تا در خونه هم کار کنن. این کار می تونه به شکل برنامه ریزی چند روز در هفته و یا در مواقع ضرورت و یا حتی ۱۰۰ درصد از راه دور باشه. و منافع کارفرمایان بیشتر از توانایی جذب استعدادیه که واسه گزینه های ارتباط از راه دور مناسبه.
پائول بوید، نویسنده کتاب “شش مزیت سازمانی ارتباط از راه دور،” میگه: “برنامه های از راه دور پیشرفته و خوبی …. فضای لازم واسه کار و پس اجاره رو کم می کنه”
کلیدی ترین نکته اینجا ” برنامه ریزی پیشرفته” است، در حالی که به تنهایی هزینه ای واسه کارمندان راه دور نداره و حتی می تونه هزینه های عملیاتی پایانی رو کم کنه، باید خوب مدیریت شه.
کارول کوکران، کمک نویسنده FlexJobs، این نکات رو واسه مدیریت موثر تیمای کاری مجازی ارائه میده:
هر روز ارتباط برقرار کنین: از روش ایمیل، چت، پیام فوری، و یا از روش قدیمی ترین راه یعنی تلفن، ارتباط برقرار کنین. ارتباطات منظم با کارکنان ارتباط از راه دور، در تعیین انتظارات و تضمین راه تحقق انتظارات مهم و لازمه.
اعتماد کنین اما به کارا رسیدگی کنین. وسیله ها و منابع لازم رو واسه کارکنان به خاطر انجام کارشون جفت و جور کنین و بعد به اونا بذارین تا کارشون رو بکنن. هم اینکه، مدیران باید پیشرفت رو آزمایش و بررسی ، مشکلات رو شناسایی و حل و فصل کنن. بخاطر این، اگه نتونین به کارکنان خود اعتماد کنین، به ویژه کارکنانی که روزانه اونا رو نمی ببینن، پس شاید اونا رو درست در مرحله اول استخدام نکردین.
تیم خود رو بشناسین: واسه آدمایی که از راه دور ارتباط برقرا می کنن، احشاش منزوی و تنها شدن خیلی راحت ساخته میشه. مدیران نه فقط در مورد مسائل کاری، بلکه در مورد مسائل شخصی هم باید با اونا ارتباط برقرار کنن. این کار کمک می کنه تا چیزی که رو که به افراد انگیزه میده بشناسین، چگونگی کارکرد اونا رو بدونین ، از چگونگی پرورش احساس کار گروهی در بین آدمایی که هیچوقت همدیگه رو به طور مستقیم ندیده ان و تنها راه ارتباطیشان ویدیو کنفرانسه، خبردار شین.

تخفیف فروشنده
جاشوا ریوز، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران ZenPayroll، تنظیم تخفیف کارمندی رو در شرکتای جور واجور محلی پیشنهاد می کنه. اون نویسنده “باشگاهای فکر سالم، خدمات خشک شویی، و یا رستورانا” است. “AnyPerk خدمات کم هزینه بزرگیه که دسترسی به تخفیف در منطقه کارکنان رو آسون کردن می کنه. این تخفیفا واسه کار و کاسبی شما هزینه زیادی نداره ( و یا اصلا هیچ هزینه ای نداره)، اما فایدهایی سرگرم کننده هستن که مردم اونا رو دوست دارن. ”

بردن حیوان خونگی به محل کار
آمازون و گوگل تنها دو مورد از شرکتایی هستد که اجازه میدن تا کارمندان حیوانات خونگی شون رو به محل کار بیارن. در وبلاگ بازاریابی لایمید (Limeade) اومده: “سگا در دفتر کار استرس صاحبان خود رو کاهش میدن و کار رو واسه بقیه کارکنان خوب تر می کنن.”
که، بعضی آدما به سگ حساسیت دارن و یا از آن میترشند، و برخلاف اون چیزی که صاحبان حیوانات فکر می کنن، همه حیوانات خونگی خوب تربیت نمی شن. قبل از اجرای سیاست دوستی با حیوانات، باید بدونین که حیوانات هم مثل مردم به محل کار بین و می رن. اگه هر کسی در تیم در رفت و امد با حیوانات به عنوان بخشی از محل کار راحت نیس، اجازه دادن ورود حیوانات به محل کار بسیار مشکل زا هستش.
هم اینکه، مواظب کارکنانی باشین که زمان بیشتری رو صرف بازی با حیوانات خونگی شون می کنن تا اینکه یک فرد به درد بخور و تولید کننده درکارشان باشن. هنوزم، اداراتی که ورود سگ رو به محل کار مجاز کردن، به طور زیادی به عنوان یک مزیت جذاب در نظر گرفته می شه که می تونه فرد مورد نظر رو به پذیرش کار تشویق کنه

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

جلب اعتماد مدیر چیجوری شدنیه؟

جلب اعتماد مدیر بعضی وقتا ساده و بعضی وقتا سخته. بستگی داره شما از چه روشایی واسه جلب اعتماد بهره ببرین.

جلب اعتماد مدیر
جلب اعتماد مدیر، کارکنان یا همکاران کار ساده ای نیس. اما بعضی پیشنهادا می تونه در بهبود این روابط کارساز باشه. ساخت اعتماد بین مدیر و کارمند مسئله ای مهم واسه رسیدن به موفقیت هستش. واسه جلب اعتماد مدیر به زمان و دنبال کردن بعضی قوانین اساسی نیاز دارین.

دور موندن از شایعها، ارائه گزارش کار
از شایعاتی که درباره مدیر بین همکاران می گن دوری بجویید. واسه جلب اعتماد مدیر شکایاتی ضد همکاران به مدیر ارائه ندین. شایعه سازی درباره هر کسی و رسوندن اون شایعها به گوش مدیر شما رو فردی فضول نشون میده. و در تصور مدیر شما کارمندی دارای بهره وری مثبت نباشین. مدیرتون نمیتونه روی همه بخشای کار نظارت داشته باشه. پس از هر کاری در هر ساعت روز گزارش کار کلی تهیه کرده و ارائه بدین. این کار باعث جلب اعتماد مدیر می شه. و شما رو فردی بامسئولیت نشون میده.

نبود ارائه قولای غیر قابل اجرا، نبود حفظ اطلاعات مهم
همیشه به مدیرتون قول انجام چند کار همزمان رو ندین. چون انجام چند کار مهم به شکل همزمان غیر قابل تحقق بوده و یا به شکل خوبی اجرا نمی شه. و قول دادن باعث سلب اعتماد مدیر شده و اجرای کارکرد مثبت کار و کاسبی تون کم میشه. پس فقط واسه کارایی که قابل اجرا و تحقق هستن وعده بدین تا شرمنده کسی نباشین. اطلاعات مهم کار و کاسبی تون رو فقط واسه خود نگه ندارین. در صورتی که مدیر فهمیده باشه در ارائه اطلاعات مهم کوتاهی کردین شما رو فردی دروغگو می دونه. و این تصور باعث سلب اعتماد می شه. از همه اطلاعات و تجربیات واسه بهره وری بهتر استفاده کنین.

وظایف خود رو کامل انجام بدین، مدیر رو خوب بشناسین
این کار ساده به نظر می رسه. اما بیشتر کارکنان در تحقق این وظایف با شکست مواجه می شن. مدیر شک نداشته باشین تلاشاتون رو مورد تقدیر میده. کارکنانی که همیشه تلاش در کسب رضایت و اعتماد مدیر خود هستن نه فقط مورد تقدیر مدیر بلکه تموم شرکت واقع می شن. هنگام شروع کار با مدیر خود تموم شرطای مربوط به کار رو ببندین. درباره ارتباط هم از آن سئوال کنین. که ترجیح میده با اون از روش ایمیل یا تلفن در ارتباط باشین. ارتباط خوب با مدیر باعث ایجاد روابط محکم جهت جلب اعتماد می شه.

به مدیر واسه تحقق اهداف کمک کنین، اولویتای مدیر رو اولویت خود بدونین
غرص اساسی هر کارمند راحت ساختن راه حل و کاسبی واسه مدیره. مدیر شما درست مثل خودتون هدفی داره که میخواد با کمک تون به اون برسه. تلاش داشته باشین اهداف مدیر خود رو بدونی تا در رسیدن به اونا کمکی به اون کنین. کار شما در شرکت تحقق اولویتای مدیرتون به روشیه که اون میخواد. اولویتای خود رو مثل مدیرتون ویژه و خاص هستن. واسه دانستن اولویتای کاری و اهداف منظم با اون در ارتباط باشین.

دنبال حل مشکلات باشین، در یکی از فعالیتای مورد علاقه مدیر شرکت کنین
همیشه در صورت بروز مشکلات منتظر نباشین مدیر اقدام به حل اونا کنه. و شما دست به سینه تماشاگر باشین. تلاش در حل و اصلاح مشکلات و شکایتای مربوط به کار و کاسبی کنین. هیچکی افراد منفی رو که تاثیری روی کار خود ندارن رو دوست نداره. پس توقع نداسته باشین مدیر یا تیم به شما اعتمادی پیدا کنن. به شخصیت مدیر اهمیت بدین. تلاش در پیدا کردن فعالیتای مورد علاقه مدیر خود کنین. مثلا به خوندن چه نوع کتابایی علاقه منده؟ چه ورزشایی رو دوست داره. بعد با اون در فعالیتای مکرد علاقه اش مشارکت داشته باشین. هنگام بازی یا ورزش وقت رو غنیمت شمارید. و به ارائه مهارتای خود بدین. تا مدیر مهارت شما رو کشف کنه. و جلب اعتماد مدیر رو به دست بیارین.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۴/۵]

جلب توجه مشتری چیجوری ممکنه؟

جلب توجه مشتری
راهکارهایی که بازاریابان واسه بهتر درگیر کردن مخاطبان و جلب توجه مشتری، به شما پیشنهاد میدن در زیر اومده. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

هیچکی دوست نداره مورد بی توجهی قرار بگیره. شما و مشتریِ شمام همینطور! طبق گزارش B2B، که مشارکت افراد رو در سال ۲۰۱۵ درنظر داشت، گفت که ۶۳% از ۲۰۰ نفر مخاطب بدون مطالعه ایمیل اقدام به حذف اون می کنن!

خانوم جنیفر استول، مدیر روش هدف دار  iris chicago میگه: “شما باید مشتریِ خود رو به شکل مکالمها درگیر کنین! این موضوع مثل خیابون دوطرفهه! شما باید بدونین که با اینکار، در زندگی اونا نقش مهمی داره.”

در این پست، نظر شما رو به پیشنهادایی  که جهت کسب توجه بیشتر مشتری نیازه جلب می کنیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

پیام شرکت شما باید روشن و رسا باشه:
یادتون نره که مشتری هیچ علاقه ای به بازی کردن نداره. شما باید دلیلی واسه توجه مشتری به خودتون داشته باشین. وقتی شما ایمیلی دریافت می کنین که مبهم بوده و چیز خاصی واسه ارائه نداره، طبیعتاً حذف کردن اون واسه شما خیلی آسون هستش!

افراد و گروه خاصی رو هدف بذارین:
شما نمی تونین واسه “همه”، “همه چیز” باشین! اگه واسه این هدف تلاش کنین، شایدً راه و راه خودتون رو گم می کنین! پس، گروه و افراد خاص خود رو پیدا کنین و مخاطبان اصلی خود رو شناسائی کنین. بخاطر بسپارین که اگه قراره با چیزی شروع کنین، از کم و کوچیک شروع کنین!

مشتری خود رو بشناسین، با لحن مناسب اون، سخن بگید.
مشتریان شما افراد مختلفی هستن که تنها شاید خرید برابر داشته باشن! پس چه دلیلی هست که شما با اونا برخورد برابر داشته باشین؟ وقتی که از مشتریان خود پرسیدیم که دوست دارن درباره محصول با فرد متخصص صحبت کنن یا فردی با روابط صمیمی! ۶۶% اونا فرد متخصص رو انتخاب کردن. این در حالیه که بیشترین حد ۱۵% افراد، شخصی با لحن صمیمی رو مورد توجه قرار دادن! در مقابل، از اونا پرسیدیم که دوست دارن پیامای شامل مثال (درباره کالا) به دستشون برسه یا پیامای شامل پیشنهاد درباره محصول؟  نتیجه باحال بود. ۷۰% افراد پیام شامل مثال و ۱۰% هم پیامای شامل پیشنهاد رو انتخاب کرده بودن.

مطمئن شین که محتوای مناسب و به موقع دارین:
ایجاد محتوای در ارتباط، در بازاریابی بسیار لازمه. طبق یافته های این گزارش، ۵۵% از مخاطبان بیان داشتن که از روش ایمیلای ارسالی،  اشتراک خود رو لغو نمی کنن! چون که بعضی از ایمیلای ارسالی از طرف شرکت، خیلی موثر بوده و نقش زیادی داشته.

ارزش مکالمه مواجه با مشتری رو دست کم نگیرید.
در دنیای دیجیتالی امروز، شما می تونین خیلی راحت در برابر ِ ندیدن مشتری قرار بگیرین! زمان زیادی بود که می تونستید روبروی هم، بشینیم و صحبتای طولانی از سر بگیریم. اما این روزا، شما می تونین همونطور که در جلسه هستین حضور  افراد زیادی رو در پشت مانیتورها حس کنین.

اما مزیتای گفتگوی مواجه با مشتری بازم نشون دهنده اهمیت رفت و امد انسانیه. ۶۲% از افراد بیان داشتن که مایل به رفت و امد مواجه و زنده هستن. مکالمه مواجه با مشتری، اطلاعات زیادی به شما میده. مثل وضعیت ظاهری افراد، نگاه و لحن گفتار و …

شاید بعضی وقتا مورد بی توجهی قرار بگیرین! اما مصمم، قاطع و بابرنامه باشین.
همونطور که بازاریابان دوست دارن همیشه موردعلاقه و محبوب مشتریان خود باشن، بعضی وقتا مورد کم توجهی اونا هم قرار می گیرن. این، نباید اسباب ناراحتی شما رو جفت و جور کنه. بلکه می تونین خود رو واسه اینجور شرایطی آماده کرده و برنامه داشته باشین.

شما می تونین لیستی از ۱۰ مورد اصلی که مردم در صفحات وب، سمینارای آنلاین و … از دست میدن رو تهیه کرده و براشون جفت و جور کنین.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۵/۵]

جلب نظر سرمایه گذاران طی سخنرانی

جلب نظر سرمایه گذاران طی سخنرانی
بعضی وقتا یک سخنرانی زندگی و کار و کاسبی ما رو واسه همیشه تغییر میده. و وقتی که سخنرانی نتونه کار و کاسبی رو موفق کنه، تنها سخت کار کردن  این کار رو انجام میده. خیلی از کسب و کارای بزرگ که موفق به سخنرانی درست در مورد خودشون نشدن، به دلیل ناتوانی در جلب نظر سرمایه گذاران ، فرصتای بزرگی رو از دست دادن.

شاید شما هیچوقت این فرصت رو نداشته باشین که درباره کار و کاسبی خود در برنامه های تلویزیونی سخنرانی کنین، اما به عنوان یک کارآفرین، می تونین سخنرانیای  مهمی در جاهای دیگر داشته باشین که می تونه به همون اندازه تاثیر داشته باشه. موقع آماده شدن واسه اون سخنرانی مهم، که می خواید موجب جلب نظر سرمایه گذاران شه، چه وقتی که با یک نفر ملاقات دارین و چه هنگام جلسه در اتاقی پر از سرمایه گذاران پولدار، باید مواردی رو رعایت کنین. این موارد در ادامه ارائه می شن، با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

۶ راه واسه جلب نظر سرمایه گذاران درزمان سخنرانی:

به شکلی تمرین کنین که گویی همه زندگی شما به اون سخنرانی بستگی داره
سخنرانی زمانی موجب جلب نظر سرمایه گذاران می شه که بسیار سخت و به طور تکراری تمرین شده باشه. واسه آماده شدن باید هر سئوال احتمالی رو بررسی و واسه اون جواب پیدا کنین. در اینصورت هنگام سخنرانی با اعتماد به نفس و آروم هستین. چون که تقریبا میدونید چی پرسیده می شه و جوابا از قبل آماده هستن و شما غافلگیر نمی شین.

واسه مطالعه بیشتر:

سرمایه گذاران چه سوالاتی رو از کارآفرینان می پرسن؟

مخاطبان خود رو بشناسین
هر مخاطب دارای شخصیت منحصر به فرد، منافع متفاوت، تخصص خاص در صنایع جور واجور و تمایلات متفاوت در چگونگی انجام یک پیشنهاده. حتی با دانستن سوالاتی که از شما پرسیده می شه، اگه ندونین مخاطب تون چی رو دنبال می کنه، جواب هاتون ضعیف هستش.

هنگام سخنرانی خودِ واقعی تون باشین
شما باید بدونین واسه کی سخنرانی می کنین تا شخصیت خود رو به تمایل اون نزدیک کنین، اما نباید شخصیت واقعی خود رو در سخنرانی کنار بذارین. سخنرانی شما باید نشون دهنده این باشه که کی هستین، و کار و کاسبی واقعی شما رو نشون بده.

سخنرانی باید کوتاه باشه
به اشتراک گذاشتن تموم کارایی که در کار و کاسبی شما انجام شده و برنامه هاتون واسه آینده در سخنرانی آسونه. اما این کار رو انجام ندین. چون که هدف شما در سخنرانی جلب نظر سرمایه گذارانه. سخنرانی خود رو کوتاه کنین و بخشایی از اطلاعات غیر لازم رو از سخنرانی خود خط بزنین. تا سرمایه گذار با حوصله تا آخر سخنرانی به حرفاتون گوش بده.

واسه مطالعه بیشتر:

چیجوری سخنرانیای بهتری ارائه دهیم؟

واقعیت رو بگید، دروغ هیچوقت
با دروغ گفتن نمیشه موفق به جلب نظر سرمایه گذاران شد. بلکه موجب ناراحتی و نبود اعتماد اونا میشین. شما نمی تونین مشکلات رو مدل کار و کاسبی خود رو مخفی کنین. و نباید اینکار رو انجام بدین. شما باید در عین حالا که نقاط مثبت کار و کاسبی تون رو برجسته می کنین، موقعیت دقیق کار و کاسبی تون رو ارائه بدین. اگه کار و کاسبی شما دارای توان بالقوه واسه شکست دادن خطرات باشه، سرمایه گذاران حاضر هستن با اونا کنار بیان. اما اگه در سخنرانی به اونا دروغ بگید یا تلاش می کنین بیشتر از حد خوش بین باشین، اونا سخنرانی شما رو نخوان قبول کرد و به اون اهمیت نمی ده.

قابل اعتماد باشین
سرمایه گذار واسه اعتماد به سرمایه گذاری در کار و کاسبی شما، باید به شما و تیم شما اعتماد داشته باشه. اگه نتونین این اعتماد رو بین سخنرانی، سئوال شدن و یا نقد شدن به دست بیارین، سرمایه گذار به توانایی شما در رسیدگی به مشکلاتی که در آینده در مسیرتون هستش، اطمینان نمیکنه.

بخاطر داشته باشین که جلب نظر سرمایه گذاران می تونه سکو پرش کار و کاسبی شما باشه. پس در سخنرانی خود با اعتماد به نفس و رو راست به موارد فوق عمل کنین.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۲/۵]

جلسات خارجی کارکنان چه نتایجی داره؟

جلسات خارجی کارکنان
جلسات خارجی کارکنان همون جلساتی هستن که در جهت بهتر شدن وضعیت سازمان شما اما معمولاً در بیرون از ساختمون شما تشکیل می شن. حتی خیلی از شرکتا بصورت هدف دار روزای خاصی رو واسه جلسهای خارجی جهت همکاری تیم و ارائه ایده ها اختصاص میدن. کارآفرینان معمولاً این جلسات رو دوست دارن، چون از محیط تکراری کار بیرون شده و به مکانای دیگری می رن. کارمندان دوست دارن بدونن چه وقایعی در جلسات خارجی در انتظار اوناس. اونا اینطور جلسات رو تجربه می کنن و طبیعتاً نتایجی رو داره. در این پست باهم می بینیم که چیجوری میشه این وضعیت رو مدیریت کرد. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

قبول کردن مسئولیتا در جدول کارای روزانه
کارکنان باید فرهنگ و روشای هدف دار جور واجور هر کار و کاسبی رو بیاموزند. چون مسئولیت هر فرد در حال پیشرفت و تغییره. در طول زمان کار و کاسبی هر کسی تغییر پیدا میکنه تلاش کنین شمام با کار خود رشد پیدا کنین. جلسات خارجی واسه روند رشد و تغییر کارکنان روشی مناسب هستش، کارمندان واسه شرکت در این جلسات به آموزشایی که سطح اونا با کیفیت باشه نیاز دارن. مدیر شرکت با ارسال کارکنان خود واسه گفتگو در جلسهای خارجی می تونه روشای هدف دار متفاوتی رو به اونا بیاموزد که نتیجه اونو در کار و کاسبی می بینه.

امتحان تاثیرپذیریا
جلسات خارجی کارکنان معمولاً با یک مشکل تموم میشه. وقتی که کارکنان به کار خود در شرکت برمی گردن فعالیت شون کنه تر می شه، اما چیجوری بدونیم که جلسها و مذاکرهایی که در اون شرکت کردیم نتیجه مثبت داشته یا نه؟

شرکتا بعد از برگزاری اینجور جلساتی باید آزمونی رو واسه کارکنان خود در نظر بگیرن، این آزمون می تونه سوالاتی باشه که مدیر از کارمندان می پرسد. از هر نفر ۲۰ سئوال بپرسید و اهداف این گفتگو یا مشکلات اونو بررسی کنین. یافته های این سوالات نظرات کارکنانه که می تونه مدیر رو واسه رسیدن به راه های بعدی کمک بده.

به هر اون چه انجام می دین فکر کنین
طبق تحقیقات انجام شده وجود رابطه بین یادگیری و تفکر بهترین نتیجه رو میده. شمام می تونین این ارتباط رو روی خودتون با در نظر گرفتن اهدافی که دارین امتحان کنین و نتیجه رو ببینین.

هر انسانی فقط از روش تجربه مهارت ها رو نمی آموزد. واسه زمان برنامه ریزی داشته باشین، شرکت گوگل واسه زمان خود قانون ای داره به نام “قانون ۲۰” این شرکت به کارکنان خود اجازه میده حدود ۱/۵ از زمان خود رو آزاد باشن. میدونید که گوگل بهترین شرکتیه که از دید محیط کار مقام اول رو در آمریکا داره. جفت و جور کردن وقت آزاد باعث نوآوری می شه. تحقیقات ثابت کرده ۵۱ درصد از کارکنانی که وقت آزاد در اختیارشون گذاشته شده کیفیت کار بهتری نسبت به بقیه دارن، پس واسه فرستادن کارکنان خود به هر جلسه خارجی تلاش کنین زمان آزادی رو در اختیار کارمندان خود بذارین تا بهره وری بهتری رو در اختیار شما بذارن.

مطلب پیشنهادی: گوگل چیجوری استخدام می کنه؟

[تعداد: ۸    میانگین: ۵/۵]

جلوگیری از مزاحمتای محل کار

جلوگیری از مزاحمتای محل کار
شک نداشته باشینً شمام بارها فهمیدین که وقتی در حال انجام کاری هستین یهو خودتون رو در حال چت کردن با دوستان تون در شبکه های اجتماعی و یا مشغول بررسی ایمیل پیدا کنین. این کار درستیه که به هنگام کار کردن و انجام وظیفه به توییتر و فیسبوک خود سر بزنین؟ اگه تا اینجا لبخندی روی لبانتان نقش بسته و با خود گفتید “دقیقا منو میگها” باید بدونین که تنها نیستین! مطالعه جدیدی که انجام شده نشون میده که ایمیل و شبکه های اجتماعی مهم ترین مزاحمتایی هستن که کارکنان این دوره با اونا مواجه ان. پس این مقاله رو از دست ندین تا باهم واقعی ببینیم که به چه دلیل درگیر مزاحمتا میشیم و چه کاری لازمه انجام بدیم تا کاری رو که شروع کردیم بدون داشتن هیچگونه مزاحمتی خوب تمومش کنیم.

بررسی به وسیله OfficeTime.net انجام شده که از بیشتر از ۱۷۰۰ صاحبان کار و کاسبی؛ مشاغل آزاد و کارشناسان درباره فعالیتایی که در کارای شون دخالت بوجود میاره سئوال پرسیدهه. در این بررسی، بررسی ایمیل و جواب دادن به اونا در محل کار اصلی ترین مزاحمی بود که زمان کارکنان رو به هدر می داد. ۴۵ درصد از شرکت کنندگان در این بررسی گفتن که هر روز زمان خیلی زیادی رو مشغول رفرش کردن صفحه ایمیل شون می کنن.

دومین مزاحم بزرگ، شبکه های اجتماعیه که ۴۳ درصد از افراد این بررسی رو شامل می شه.

Stephen Odd موسس OfficeTime و مدیرعامل Productive Monkey میگه: ایمیل مزاحمیه که هر کسی بدون اینکه فهمیده باشه می تونه خیلی راحت خودشو با اون درگیر کنه. خیلی از کارکنان نمی فهمن که اونا رو از انجام وظیفه شون باز داشته. اگه احساس می کنین که ایمیل به یک مشکل اساسی در زندگی شما تبدیل شده باید با اون به مقابله بدین. بدین منظور می تونین بعضی فرآیندها رو کم کنین. بطور مثال؛ وب سایتایی رو که واسه دریافت مقاله هاشو Subscribe و فالو کردین رو لغو کنین. بجای نوشتن پاسخای طولانی با جزئیات زیاد، نوشتن پاسخای کوتاه و در عین حال با ادب رو بیاموزید و انجام بدین. در صورت ضرورت از بخشای CC واسه جواب دادن به ایمیلا استفاده کنین. باید بتونین از حالت “همیشه در دسترس واسه پاسخگویی به ایمیلا” بیرون شید و زمان محدودی رو در طول روز مشخص کنین تا به بررسی اون بدین.

به دنبال مزاحما می رید
اینکه کارکنان همیشه به هنگام کار، یهو درگیر شبکه های اجتماعی و یا ایمیل می شن همیشه هم بخاطر اتفاقی نیس! خیلی از کارکنان با تمایل بیشتر از حد به “دوری از کاری که باید بکننن” به بهره وری خودشون آسیب می رسونن. بررسی OfficeTime نشون میده که ۴۲ درصد از شرکت کنندگان کار خودشون رو با جستجو به دنبال فعالیتای جور واجور دیگه مثل وب گردی (۳۳ درصد) سرو کار داشتن با کامپیوتر و مشکلات تکنولوژی (۲۴ درصد) و شبکه های اجتماعی شخصی (۲۲ درصد) آزاد می کنن.

پس سوالی که اینجا ساخته میشه اینطوریه: به چه دلیل صاحبان کار و کاسبی و کارشناسان کارا به خودشون اجازه میدن تا فعالیتای نامرتبط جورواجور تمرکز اونا رو (بجای اینکه به اتمام کار دلخواه بدن) بهم بزنن؟ مثل بهانهای عادی واسه جواب به این سئوال اینه که اونا (مزاحما) خیلی راحت آدم رو درگیر خودشون می کنن و اصلاح کننده تر از فعالیتایی هستن که باید انجام داده شن!

حل کردن مشکل
کنار گذاشته شدن وظایف کاری تنها به خاطر این که بعضی مزاحمای قوی جلوی اونو می گیرن جزو تمریناییه که هر فردی تلاش می کنه اونو کنترل کنه. بعضی اپلیکیشنایی مثل SelfControl و Cold Turkey بدین منظور ایجاد شدن که می تونین دانلود کرده و روی سیستم کامپیوتر خود نصب کنین تا با مشخص کردن یه بازه زمانی جلوی وب سایتایی رو که باعث نبود تمرکز شما می شن حذف کنه.

Dodd در آخر اضافه می کنه: قدرت اراده شما می تونه بر احساس نبود تمرکز که به وسیله مزاحما ساخته میشه غلبه کنه. درباره چیزی که اونو بدون تکمیل کردن کنار گذاشته اید فکر کنین و به خودتون بگید که باید اونو دوباره شروع کنین. موفق باشین.

[تعداد: ۳    میانگین: ۴/۵]

جمع سپاری چیه ؟ چه نقشی در کار و کاسبی داره ؟

امروز با مبحثی آشنا میشیم که عنوان CrowdSource به خود میگیره. در این مقاله می بینیم که CrowdSource چیه و چه نقشی در کار و کاسبی ما داره؟! واژه CrowdSource انگار از ترکیب دو واژه Crowd و Source تشکیل شده. Crowd به معنی جمعیت بوده و Source هم “منبع” رو نشون میده. در ویکی پدیا فارسی، از واژه “جمع سپاری” واسه انتقال معنی اون استفاده شده. پس در این مقاله هم تلاش می کنیم همین واژه رو بکار ببریم.

جمع سپاری چیه ؟ چه نقشی در کار و کاسبی داره ؟
چگونگی کار کردن خود رو با “استعداد خود” به شکل خدمات ترکیب کنین. جمع سپاری یه جور برون سپاری به گروه خیلی از افراد ناشناختهه. افراد نامعلوم طوری که یک شرکت نتونه جمعیت خود رو بسازه! این جمعیت رو هم افراد موثر و حتی افراد بی تجربه تشکیل میدن. تجمع این افراد، معمولاً از روش فراخوان عمومی در اینترنت صورت میگیره. تمرکز جمع سپاری بر مشارکت دادن جمعیت در فعالیتایی مثل حل مسئله، تولید و پیشرفت مفاهیمی چون مشارکت در ایده سازی، نوآوری، تولید و فرایندهای ارائه خدماته که بر کیفیت محصول، وفاداری و خوشحالی مشتری اثر مستقیم داره.

غیر متمرکز بودن، غیررسمی بودن، عمودی و افقی بودن ارتباطات، در انحصار نبودن اطلاعات، مثل ویژگیای جمع سپاری هستش. مدل کسب وکار جمع سپاری بر مشارکت داوطلبانه جمعیت تمرکز داره که به جهت تولید فراوردهای نوآورانه شکل میگیره.

۱ – آموزش و تست کارکنان
کارکنان باید قبل از قرار گرفتن در وظایف شون، آموزش دیده بعد، یاد گرفته هاشون آزمایش شه.

۲ – کارکنان دارای شرایط، وظایف رو از کاتالوگ کاری موجود باید انتخاب کنن
کارکنان وظایفی رو که بخاطر اون آموزش داده شدن میبینن.

۳ – هر کدوم از وظایف، تحت پوشش فردی مؤثر و رابطی پرقدرت قرار گیرد
دستورالعملای روشن و موثر کیفیت کار رو افزایش میدن.

۴ – بخش “کیفیت هوشمند” از درست بودن نتیجه پروژه اطمینان دشت می کنه
کارکنان باید بصورت به طور کاملً هوشمندانه بقیه فرآیندها رو موردبررسی دقیق قرار داده و از روند درست و کیفیت خوب مطمئن شن.

۵ – پاداش و ارتقای کارکنان
ارتقاهایی که طبق کارکرد کارکنان صورت پذیرد کیفیت کاری رو زیاد می کنه.

۶ – ارزش گذاری طبق خروجی
شما طبق مواردی که توانایی نیروی کارتون رو در گسترش و ارتباط گیری، حذف فرآیندهای غیرضروری و … نشون میده ارزش گذاری می کنین.

امیدواریم این مطلب، به درد بخور هستش باشه.

مطالب در ارتباط :

تولید محتوا – واسه رسیدن به محتوای قوی روش کار رو تغییر بدین
چیجوری از محتوایی که واسه ما نیس استفاده کنیم؟

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۴/۵]

جمعه سیاه (Black Friday) و رابطه اون با بازاریابی!!

جمعه سیاه؛ بهترین روز واسه بازاریابیه
جمعه سیاه؛ بهترین روز واسه بازاریابیه! مهم ترین قراردادای تجاری در این تاریخ بسته می شه.
روز جمعه آخر نوامبر که روز عید شُکر هم هست روز شلوغ و پر هیاهوییه.
داستان جمعه سیاه به قرن ۱۹ باز می شه که در اون تاریخ؛ آمریکا با یک بحران اقتصادی سخت مواجه شد!

این بحران؛ با پایان بازار طلا همزمان شد. در بازار طلا؛ در تاریخ ۱۴ سپتامبر سال ۱۸۶۹ دو نفر از میلیونرهای خیابون وول ستریت به نامای جای جولر و جیم فیسک واسه خرید و انحصار بزرگترین سهم موجود طلا به امید اینکه قیمت بالا بره و سود خوبی به دست بیارن اقدام کردن. ولی در این جمعه در ماه سپتامبر با رونمایی از این مسئله و پایان دادن این بازار؛ همه مردم وول ستریت بی پول شدن!!
سببی که باعث تکرار این اسم شد اینه که صاحبان شرکتا و تجار در این روز هر چی فروش داشته باشن اونو با دوات مشکی ثبت می کنن و اگه در اون روز فروشی نداشته باشن اونو با دوات قرمز ثبت نشون میده.
در سال ۱۹۶۰ پلیس فیلادلفیا روز جمعه سیاه رو به عنوان شلوغ ترین روز سال معرفی کرد. شرکتا تلاش زیادی واسه تغییر این نام کردن اما دیر شده بود! این نام دیگر بر سر زبانا افتاده بود.
در سالای پایانی هم داستان دیگری پشت این نام گذاری ظاهر شد. «حمله سیاه پوستان آمریکایی که واسه زمینای خود قیام کردن»

درگیری و خشونت در روز جمعه سیاه
روز جمعه سیاه؛  روزی پر از درگیری و خشونته. با وجود شلوغی و خشونت این روز فوق العاده فروش بالایی داره.
در سال ۲۰۱۲ دو نفر با شلیک گلوله بیرون ساختمون تجاری ولمارت در فلوریدا کشته شدن و در سال ۲۰۰۸ کارمند موقتی در این ساختمون تجاری بر اثر خفگی هم جون خودشو از دست داد.

چیجوری از جمعه سیاه استفاده کنیم
وب سایتای تجاری شرکتا معاملات خاص خود رو روی وبسایتا به نمایش می ذارن. مثل گوشیای هوشمند، تلویزیونا و چیزای دیگه ای به جز اینا..
سایت آمازون در حدود ۵ میلیون دلار در سال پیش در این روز فروش داشت!
و سایت Argos که در این تاریخ بهترین معاملات بزرگ رو داشتن. هم اینکه سایت Ao.com و target و مغازه های تجاری carphon warehouse انگلیسی که گوشیای همراه رو دارن.

جمعه سیاه در مصر
مصر مثل هر کشور دیگری فروشای بزرگ و کاهش قیمت که به ۹۰ درصد می رسه رو در این روز داره. خصوصاً از روش فروش اینترنتی در این روز مغازه های تجاری و محلها آماده می شن تا اجناس خود رو به نمایش بذارن.

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۶/۵]

جملات موثر در خدمات مشتری واسه فروش ایده آل

با استفاده جملات موثر در خدمات مشتری ، به فروش ایده آل برسین. نمایندگان فروش و خدمات مشتریان با چالشای مشابهی مواجه هستن. با این همه خریدار مدرن، مشتری مدرن هم هست. متکی به خود، خبره، و مشتاق واسه انجام تحقیقات خود. با پدیده فکر مهتر همراه شید.

یافته های تحقیقات جملات موثر در خدمات مشتری
با در نظر گرفتن گزارش تحقیقاتی HubSpot. در سال ۲۰۱۶، بیشتر از نصف فروشندگان، می گن که خریداران در چند سال گذشته جداگونه تر شدن.

هم اینکه، CEB هم به این نتیجه رسیده. که تقریبا ۵۸٪ از مشتریانی که با ساپورت تماس می گیرن. اول تلاش می کنن خودشون مشکل رو حل کنن.

یکی از یافته های غیر منتظره شباهتای بین فروش و ساپورت، اینه که نماینده فروش می تونه از روشای موثر نماینده ساپورت الگوبرداری کنه. اگه شما یک فروشنده هستین، جملات موثر در خدمات مشتری زیر رو یادتون باشه.

جملات موثر در خدمات مشتری
۱. “رقابت برانگیز به نظر می رسه”
مشتری معمولا زمانی با تیم ساپورت تماس میگیره که در پیدا کردن جواب یک موضوع و یا سئوال با مشکل مواجه شده. در همون زمان نماینده گوشی رو بر میداره. یا به پیام اون جواب میده. و شاید مشتری نا امید می شه.

اگه نماینده با مشکل مشتری طوری برخورد کنه که گویی مشکل کوچکیه. یأس ایشون افزایش پیدا می کنه. اما اگه نماینده با وضعیت مشتری همدلی کنه. ایشون احساس تایید شدگی داره. – که تجربه کلی اونو بهبود خواهد بخشید. و موجب رضایت مشتری می شه.

بخاطر این، مشتریا معمولا اطلاعات حساس و یا خصوصی در مورد کار و کاسبی، اولویتا، و اهداف شخصی خود رو با فروشندگان می گن. نمایش همدلی رفت و امد رو انسانی می کنه. اعتماد مشتری رو زیاد کرده، و شما رو در موقعیت خوبی واسه ارائه مشاوره قرار میده.

فرض کنیم خریدار میگه: “مدیر عامل شرکت از تیم من خواسته تا خروجی رو دو برابر کنیم. و در عین حال درصد فعلی نقصا رو ثابت نگه داریم و کاهش دهیم.”

شما می تونین اینطور جواب بدین: “به نظر رقابت بر انگیزه. برنامه شما واسه انجام این کار چیه؟ ”

تنها در سه کلمه، به مشتری نشون می دین که طرف اون هستین. در این حالت ایشون به اندازه کافی احساس راحتی کرده و مسائل رو شفاف تر میگه. این یکی از جملات موثر در خدمات مشتریه.

۲. [سئوال رو تکرار کنین] سئوال بسیار خوبیه، اونو یادداشت کردم و تا [ زمان X] اونو پیگیری می کنم.
نمایندهای ساپورت آموزش دیده ان و هر گز نمی گن که: “من نمی دونم.” به خاطر این اگه مشتری در مورد نبود علم نماینده چیزی بشنوه. اصلا وجهه خوبی نداره. این جواب غیر سازنده و بیشتر آزار دهندهه.

نمایندهای کار بلد به جای اینکه بگن جواب سئوال رو نمی دونن. سئوال رو تکرار می کنن و پایبند می شن. که در اسرع وقت راه حلی واسه اون بیابند. فروشندگان هم وقتی با سوالات سخت مواجه می شن. باید جواب مشابه بدن.

مثلا، می تونین بگید، “ پورتال ما تایید دو مرحله ای رو ارائه میده؟ سئوال بسیار خوبیه. من این سئوال رو با تیم تولید خود در بین می ذارم و فردا صبح جواب رو واسه شما می فرستم. ”

از اونجا که شما یه برنامه عمل مشخص و یک مهلت پیشنهاد کردین. مشتری بجای دل آزرده شدن، از شما ممنون هستش. هم اینکه موقعیت شمام به عنوان مشاور مورد اعتماد حفظ می شه.

۳. ” ما [محصول، خدمات، ویژگی، کارکرد، و چیزای دیگه ای به جز اینا] رو در [آینده، X دوره از زمان، وقتی که Y اتفاق بیفته] ارائه می کنیم. من در پرونده شما یادداشت می کنم که علاقه مند به اون هستین. “
وقتی که مشتری یک آیتم و یا ویژگی غیر موجود رو درخواست میده. نماینده ساپورت از زبون منفی استفاده نمی کنه. عباراتی مثل «الان در انبار موجود نیس” و یا “من میتونم اونو واسه شما جفت و جور کنم” بن بستای گفتگو ای هستن.

به خاطر همین، نمایندها معمولا در جملات خود درنگ می کنن. تا مثبت به نظر برسن. می تونن بگن، “ما این محصول رو درزمان دو ماه دوباره آماده می کنیم” یا “خوشحال می شم که ویژگیای مورد نظر شما رو به محض آماده شدن در اختیارتون بذارم.”

همین معنی در فروش هم کاربرد داره. وقتی که مشتری تون چیزی از شما میخواد که نمی تونین الان جفت و جور کنین. اونا رو از درخواستشون نا امید نکنین.

عوضش، یک جدول زمانی واسه وقتی که میتونین درخواست رو انجام بدین به اونا بدین. یه روش دیگر واسه رسیدن به همون هدف پیشنهاد کنین. یا توضیح بدین که به چه دلیل درخواست اونا ممکنه غیر لازم باشه.

به این گفت و گوی نمونه توجه کنین:

خریدار: “ می تونین محموله رو در عرض دو هفته تحویل بدین؟”

نماینده: “ما از یک تولید کننده واحد استفاده می کنیم. که یعنی تحویل محمولهامون بعضی وقتا ۱۲ روز زمان میبره. فرق در کیفیت موجب این مسئله می شه، با این حال – هیچ یک از مشتریان ما حتی یک دستگاه رو در ۲۰ سال گذشته عودت نداده ان “.

۴. “سئوال بسیار خوبیه. من میتونم دقیق ترین جواب رو به شما بدهم. می تونین اول به چند سئوال کوچیک جواب بدین؟ “
نماینده ساپورت تلاش می کنه تا “دلیل” مخفی پشت هر سئوال مشتری رو بدونه. اونا میخوان بجای ارائه صرف یک راه حلی کلی، به هدف و یا شکایت پایانی مشتری رسیدگی کنن. این کار ممکنه موجب طولانی شدن مدت تماس شه، اما احتیاجی نمیشه تا مشتری در آینده دوباره تماس بگیره.

واسه رسیدن به عمق مسئله، نمایندها باید همه چیز رو به دقت بررسی کنن. به همین راه، فروشندگان نباید قبل از درک موقعیت، تمایلات و نیازای مشتری، راه حل ارائه دهند.

دفعه بعدی که خریدار بدون این دست اون دست کردن میخواد به راه حل برسه، چیزی در اون جهت بگید: “حتما باید در مورد [قیمت گذاری، فلان کارکرد، و چیزای دیگه ای به جز اینا] صحبت کنیم. من میتونم بهترین پیشنهاد رو به شما داشته باشم. اما ممکنه اول کمی بیشتر در مورد موضوع صحبت کنین؟ ”

۵. “شما اولین کسی نیستین که این سئوال رو دارین.”
معمولا پذیرش اینکه مشتری نمیتونه مشکل رو تشخیص بده. و یا اطلاعات لازم رو پیدا کنه، واسه ایشون خوب نیس. نماینده ساپورت با گفتن این جمله ساده، غرور مشتری رو حفظ می کنه. و حس درموندگی ایشون رو نابود می کنه.

فروشندگان هم می تونن از این روش استفاده کنن تا احساس بهتری در مورد مشکلات و چالشای مشتری بهش بدن. مثلا، تصور کنین خریدار میگه: “اندازه رضایت مشتری ما در این سه ماهه خیلی بد بوده.” شما جواب میدید: “من با شرکتای زیادی کار کردم که همین موضوع رو مطرح می کنن. فلان شرکت که در بازار مشابهی فعالیت می کنه می گفت: … ”

مزیت دیگر جملات موثر در خدمات مشتری اینه که ، اعتبار بیشتری به شما میده. وقتی که مشتری بدونه شما به دیگر شرکتا در این بخش کمک کردین، با اطمینان بیشتری به شما اعتماد می کنه.

اگه از این جملات موثر در خدمات مشتری در طول تماسای فروش خود استفاده کنین، مشتری هم عکس العمل مطلوبی داره.

[تعداد: ۱۵    میانگین: ۴/۵]

جنس رو بردار و برو؛ الگوی جدید خرید آمازون

الگوی جدید خرید آمازون
 آمازون رسما از چشم انداز سوپرمارکتای خود در آینده پرده ورداری کرد.

سوپر مارکتای جدید آمازون ، اولین نوع از سوپرمارکتای مدرن شرکت آمازونه و در نزدیکی دفتر مرکزیشان، سیاتل راه اندازی شده. این مغازها که آمازون گو (Amazon Go) نام دارن، فرقای اساسی رو نسبت به دیگر سوپرمارکتای فعال الان جهان دارن.

اولین سوپرمارکت آمازون گو در یک فضای ۵۵۰ متری در سیاتل احداث شده. خریداران با ورود به این سوپر مارکت می تونن مواد غذایی مورد نظر رو ورداشته و بعد از مغازه بیرون شن. گفتنیست که سفارشای اونا به شکل خودکار از حساب کاربری آمازون اونا کم می شه.

مغازه آمازون گو متکی بر سنسورها و بینایی کامپیوتریه تا بتونه تشخیص بده خریداران چه اجناسی رو خریداری کرده و بعد از مغازه بیرون شدن. این تجربه خرید در اول با استفاده از یک اپلیکیشن اسکن و پیش از ورود مشتریان به داخل مغازه آمازون گو شروع می شه. سنسورهای تعبیه شده روی دربای خروجی هم میتونن مواد غذایی خریداری شده رو موقع خروج مشتریان از مغازه در حساب آمازون اونا جا بده و وقتی که اونا قصد ترک مغازه رو دارن به اونا اجازه خروج داده می شه.

اولین شعبه مغازه مدرن و پیشرفته آمازون الان به شکل آزمایشی تنها روی کارمندان این شرکت بازه.

آمازون می خواد تا سال ۲۰۱۷ میلادی، اولین شعبه عمومی این سوپر مارکت رو واسه استفاده عموم راه اندازی کنه.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۳.۷/۵]

استایلای شخصی کارآفرینان برتر [اینفوگرافی]

استایلای شخصی کارآفرینان برتر
استایل شخصی هر فرد، در نوع شناخت اون خیلی با اهمیته. به افراد مشهور فکر کنین و ببینین که کدوم یکی از اونا از نظر شما، دارای سبک و استایل خاصی هستن! این استایل همون چیزیه که در “کی بودنِ اونا” نقش زیادی بازی می کنه. کارآفرینان برتر و موفق هم شامل همین بررسی هستن.

مارک زورکربرگ با تی شرتای خاکستری رنگ اش مشهوره. وقتی از آن می پرسن که به چه دلیل معمولاً همون تی شرت خاکستری همیشگی رو می پوشی اون جواب میده: من واقعاً می خوام روش زندگیم رو خودم بسازم به خاطر همین باید تلاش کنم تصمیمات کمتری درباره هر چیزی (به جز خدمت به جامعه) بگیرم.

مارک زوکربرگ تنها کسی نیس که در دنیای کارآفرینی این استایل رو داره. به اینفوگرافی زیر که از Orthotic Shop هست نگاه کنین و از استایل کارآفرینان و افراد برجسته و موفق خبردار شین.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

استخدام افراد با استعداد چیجوری انجام قبول می کنه؟

استخدام افراد با استعداد در شرکتای بزرگ و یا کسب و کارای کوچیک چه میزانه؟

استخدام در شرکتا کار سختی شده، تکنیکای خاصی واسه استخدام مورد توجه دارین؟

مدت هاست بیکار هستین؟  با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی در بیشتر کشورها پیدا کردن کار واسه همه مردم سخت شده و واسه پیدا کردن راه حل جهت استخدام باید نکاتی رو مورد توجه بذارین.

استخدام افراد با استعداد
استخدام افراد با استعداد
واسه پیدا کردن کار جدید صبر زیاد لازمه در کنار صبر از شبکه های اجتماعی و اینترنت برخوردار شید. واسه حل مشکل جوانان جهت استخدام و نبود مواجه شدن با شکست راه کارایی رو میگیم.

معرفی مهارت ها در اینترنت و فضای مجازی
با در نظر گرفتن پیشرفت تکنولوژی معرفی مهارتای مردم در اینترنت کاری لازم و لازم هستش. شرکتا واسه استخدام کارکنان آگهیای متنوعی رو در سایتای خود و سایتای کاریابی به جستجوی آدمایی متناسب با شرایط شرکت هستن، اطلاعات خود رو به شکل کاملی در اینترنت درج کنین تا در صورت کنترل مهارت شما احتمال استخدام و تماس شرکت با شما بیش تر شه. طبق تحقیقات انجام شده موسسهای تجاری در خاورمیانه و آفریقا، حدود ۹۲ درصد به برندهای شخصی افراد واسه استخدام اهمیت میدن. برند شخصی شما می تونه یکی از دلایل مثبت و مهم استخدام شما باشه.

مطلب پیشنهادی: بهترین راه های کاریابی کدوما هستن؟

کنترل پستای خالی از کارمند واسه استخدام
روزانه سایتای کاریابی آگهیای زیادی جهت استخدام کارکنان منتشر کرده و از جوانان آماده به کار درخواست می کنن اطلاعات خود رو جهت استخدام در پستای خالی بفرسته. آگهیای استخدام در اینترنت و فضای مجازی به اشتراک همه مردم درخواهد اومد. پس همیشه پستایی رو که خالی از کارمنده چک کنین تا شانس استخدام تون زیاد شه. از گرفتن کارایی که متناسب با مهارت شما نیستن خوداری به عمل بیارین. با استخدام شدن در شرکتایی که مناسب مهارت شما نیستن رزومه کاری شما پیش دیگر شرکتا خراب شده و فرصتای جدید رو از دست میدید.

یک نامه واسه معرفی مهارت خود بنویسین.
ارائه یک نامه از مهارتای شخصی شما کم تر از یک رزومه نبوده و تاثیرات زیادی در خواننده بوجود میاره. با نوشتن یک نامه از مهارتای خودتون کارتون رو پیش بقیه بازاریابی می کنین. حدود ۴۴ درصد شرکتا در خاورمیانه و آفریقا واسه نامهای معرفی مهارت ارزش قائل می شن. نوع نوشتن نامه معرفی مهارت باید با زبانی رسمی بوده و با معرفی مهارت شخصی و تجربیات کاری باشه نوع نوشتن شما می تونه تاثیر مثبت یا منفی تو ذهن مخاطب بسازه، واسه نوشتن اینجور نامه ای اول خوب مطالعه داشته باشین.

مطلب پیشنهادی: مهم ترین و بهترین وسیله واسه استخدام چیه؟

کنترل درخواستای استخدام
درخواستای استخدام متفاوت بوده و هر شرکت به شکل خود شرطایی جهت استخدام کارکنان به کار میگیره. نگاه شما به یک درخواست می تونه یافته های متفاوتی همراه داشته باشه. ممکنه شرکتا با ارائه یک درخواست منظور خاصی داشته باشن و میخوان کارکنان رو آزمایش کنن شرکتا میخوان اندازه ارزشی که واسه درخواست قائل میشین رو سبک سنگین کنن. به درخواستا فقط به چشم یک کاغذ نگاه نکنین بلکه اونو فرصتی جهت پیدا کردن کار جدید ببینین. واسه پیدا کردن کار باید صبر داشته باشین ممکنه پیدا کردن کار بیش تر ار یک دوره معمولی طول بکشه، صبر کردن به معنی منتظر موندن کنار تلفن نیس بلکه باید در جستجوی فرصتای جدید باشین و مهارتای خود رو جهت پیدا کردن کار مناسب زیاد کنین.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

استخدام بازاریاب با مهارتای جدید در دنیای بازاریابی امروز

انگار به عنوان بازاریاب ما همیشه از مدیر بازاریابی، مدیر مالی یا مدیر عامل ، بودجه اضافی واسه استخدام بازاریاب و منابع بیشتر واسه تیم بازاریابی درخواست می کنیم.

بازاریابا کارای زیادی انجام میدن. از تولید لید گرفته تا افزایش در اومد، ایجاد محتوای رهبری فکری ، بهینه سازی پروسه، و موارد دیگر. اما بازاریاب کافی در تیم وجود نداره که همه کارا رو بکنه.

هم اینکه، به دلیل اینکه صنعت مارتِک بازم در حال رونق گرفتنه، مهارتای لازم واسه پیشرفت در یک سازمان بازاریابی مدرن B2B دائم در حال تغییره.

استخدام سخته و استخدام بازاریاب واسه تیم بازاریابی سخت تر. دیدگاه ها و چشم اندازه ها  اونقدر سریع تغییر می کنن که حتی موسسات آموزشی هم نمی تونن همزمان با اون همراه شن؛ شک نداشته باشین اگه بخواهید فردی رو از مدرسه ای واسه استخدام  انتخاب کنین که نرم افزار اتوماسیون بازاریابی و عملیات بازاریابی رو می دونه، سخت تحت فشار هستین و همچین چیزی تقریبا محال می شه. چون که سرعت تغییر با سرعت همراهی آموزش با اون خیلی فرق داره.

به خاطر کمک به شما در  کارای استخدام بازاریاب مناسب واسه تیم خود ، اینجا خلاصه ای از ۵ ویژگی برتر رو میاریم. که یک رهبر بازاریابی مدرن باید در یک تیم بازاریابی با کارکرد بالا اونا رو جستجو کنه.

در استخدام بازاریاب به این ۵ مهارت
کارشناسان بازاریابی استخدام کنین که می تونن جنرالیست(عمومی دان) باشن
چند سال پیش، استخدام بازاریاب فقط به معنی استخدام “متخصص” بود. کسیه که روی یک نقش متمرکز بود و می تونست اون نقش رو خوب بکنه. نمونه های این تخصص  می تونه  بازاریابی محتوا، رسانه های اجتماعی، مدیریت سئو سایت و چیزای دیگه ای به جز اینا باشه. با اینکه هنوز باید واسه این زمینه های کاربردی استخدام حرفه ای انجام شه ، اما به دنبال بازاریابایی باشین که هم متخصص هستن و هم جنرالیست.

منظور از این کار چیه؟ از اونجا که چرخه فروش B2B بسیار پیچیدهه، شما نیاز به بازاریابانی دارین که می تونن در صورت ضرورت به شکل روان و سیّال از یک بخش عملیاتی به دیگری وارد شن. این توانایی در زمان نیاز به اجرای کلی و هماهنگی در همه پروژه ها به شکل ساده، کمک می کنه. مثلا، شما ممکنه یک بازاریاب محتوای تموم وقت داشته باشین، اما اعضای دیگر تیم شمام در صورت ضرورت خیلی راحت میتونن به ایجاد محتوا بدن چون جنرالیست هستن.

هر فردی در تیم ، کارکرد دیگر اعضای تیم رو تقریبا خوب می دونه، و این مسئله اونا رو قادر می سازه تا کامل و بدون برخورد کار خود رو بکنن.

واسه مطالعه بیتشر:

راهنماییایی واسه تبدیل شدن به یک متخصص بازاریابی ممتاز

بازاریابان طبق داده استخدام کنین که با اعداد رابطه خوبی دارن
همونطور که بازاریابی بازم در حال تکامله، افراد بیشتر و بیشتر با  داده ها و اعداد در کارشون مواجه می شن. شاید وقتی در دوره های بازاریابی شرکت می کردین، هیچوقت تصور نمی کردین که خودتون مدلای پیش بینی درآمد بسازین و یا تصمیم گیریای طبق داده  و جدا سازی و بررسی بگیرین.

تموم افراد تیم شما باید از دید فکری بسیار کنجکاو باشن تا بتونن دائم از داده ها واسه تصمیم گیری استفاده کنن. مدیران برنامه شما همیشه باید مجموعه داده ها رو روی برنامه کارکرد جدا سازی و بررسی کنن تا حرکت بعدی خود رو تشخیص دهند. هر فردی در تیم شما باید به لیدها، MQL(بازاریابی لیدهای با کیفیت)، حریف، خط لوله مشتری، و اعداد درآمد دقت و توجه کنه.

هر بازاریاب مجبور به کاهش اعداد نیس، اما شما باید آدمایی رو پیدا کنین که به اندازه کافی یادگیرنده و از نظر ذهنی کنجکاو هستن. تا بتونن با آموزش و تمرکز به افراد تحلیلی تبدیل شن.

واسه مطالعه بیشتر:

۳ تاکتیک مهم واسه مصاحبه استخدامی

بازاریابانی رو استخدام کنین که توانایی فروش دارن
شک نداشته باشین استخدام بازاریابایی که می دونن چیجوری فروش بکنن لذت بخشه، به ویژه فروش به نسل درخواست کننده، رویدادها، و یا نقشای بازاریابی محصول.

تیم بازاریابی شما باید محصول خود رو بهتر از هرکی دیگری در سازمان بشناسه. تیم بازاریابی باید درک کنه که شخصیت شما چیه، و چیجوری باید خریدار رو در قیف فروش با رهبری تفکر مربوطه، هدایت کرد. و بازاریابان در نقشای خاص هم باید بتونن تماس فروش و تماس با مشتری رو مدیریت کنن، یا یک نسخه نمایشی از استفاده از محصول رو در غرفه نمایشگاه بکنن.

باید تیم بازاریابی خود رو واسه فروش بفرستید تا روشای فروش رو به طور تخصصی یاد بگیرن. شاید همه بخشهای این آموزشا واسه اونا ۱۰۰٪ قابل قبول نباشه، اما مهمه که در صورت ضرورت و ایجاب موقعیت،  مراحل رو درک کرده و بتونن با مشتری بالقوه صحبت می کنن.

دلیل دیگر اهمیت دادن به درک فروش از طرف تیم بازاریابی اینه که بتونن روند فروش رو در سطح عمیقتری درک کنه. اگه اونا با اون چیزی که در چرخه فروش قرار داره، هماهنگی بیشتری داشته باشن، بهتر می تونن با پیامای مناسب و موقعیت پیدا کنی مشتریا رو به طرف مرحله پایانی هدایت کنن.  و هم اینکه به همکاری فروش و بازاریابی کمک کنه.

واسه مطالعه بیشتر:

چه چیزایی رو باید به هنگام استخدام درنظر بگیریم؟

تکنسین بازاریابی استخدام کنین
هر کسی در تیم بازاریابی شما باید یا سیستم عاملای کلیدی که شما استفاده می کنین رو بشناسه یا در مورد اونا آموزش داده شه. این روزها خیلی کم یک قطعه تکنولوژی بازاریابی فقط یه بار کار می کنه و ما باور نداریم که عملیات بازاریابی باید تنها به عهده افراد تیمی باشه که می دونن چیجوری یک پلتفرم فناوری خاص رو مدیریت کنن. بازاریابانی رو استخدام کنین که تکنولوژی رو دوست داشته و کنجکاوی ذهنی و فکری واسه یادگیری و شناخت وسیله ها دارن.

بازاریابانی رو استخدام کنین که نسبت به کارشون تعصب دارن
به عنوان یک بازاریاب، به ویژه در یک شرکت در حال رشد، باید تصمیمات سریع بگیرین. چون وقایع زیادی  روی میدن که حساس به زمان هستن، تیم بازاریابی شما باید عملگرایانه باشه. از ایمیلا گرفته تا رسانه های اجتماعی، محتوای مربوطه و موارد دیگر، تیم بازاریابی تون باید بتونه به جریانای مهم صنعت ، تغییرات در محصول شما یا بقیه آگهیای شرکت جواب بده.

توانایی ایجاد تعادل مناسب بین کیفیت بی اشکال و زمان بندی خیلی با اهمیته. جریان صنعتی جدیدی هست که همه در مورد اون صحبت می کنن؟ بهتره تیمی داشته باشین که بتونه به سرعت ایمیل، پست وبلاگ یا پست اجتماعی ارسال کرده و مطالب مربوطه رو از بیرون دریافت کنه!

واسه مطالعه بیشتر:

روشای استخدام در سالای آینده و ۲۰۱۷

* * *

استخدام سخته اما و استخدام بازاریاب واسه نقش بازاریابی می تونه سخت تر باشه. هر چند این مسائل اصلا در فهرست کامل ویژگیای کلیدی واسه نقش بازاریابی نیس، اما یه قدم در جهت درسته!

[تعداد: ۳    میانگین: ۲.۷/۵]

استخدام بانوان در پمپ بنزین!

یک مجتمع خدمات رفاهی در تقاطع اتوبان قم و جاده واوان از خانوما واسه کار در جایگاه بنزین دعوت به همکاری کرده.

مدیر این مجموعه میگه: این جایگاه سوخت بنزینی، از امنیت کامل برخورداره و ساعت کاری واسه خانوما از ساعت هشت صبح تا سه بعد از ظهره، حقوق این افراد طبق قانون وزارت کار پرداخت می شه و کارمندان این جایگاه سوخت از امتیازات بیمه هم برخوردار هستن.

اون تأکید می کنه: می خوایم اولین جایگاه سوختی باشیم که با خانوما همکاری می کنه و اگه خانوما بتونن توانایی خود رو در این کار به اثبات برسانند، شاید در سالای آینده فقط خانوما رو استخدام کنیم.

[تعداد: ۲    میانگین: ۳.۵/۵]

استخدام مشاور حقوقی مناسب واسه کار و کاسبی تون و ۷ نشونه واسه اون

میلیونا مشاور آنلاین با تجربه، با محدوده اندازه و زمینه های تخصصی در دسترس که خود این موارد به طور زیادی در بین هر کدوم از اونا فرق داره, وجود دارن. بسته به اندازه کار و کاسبی ، صنعت و نیازای خاص تون، باید ده ها هزار دلار رو واسه استخدام مشاور حقوقی به شکل کوتاه مدت یا حتی ماهانه مصرف می کنین. این یک سرمایه گذاری نیس که خیلی راحت انجام شه، پس چیجوری میشه مطمئن شد که یک مشاور مناسب و درست انتخاب می کنیم؟

بدیش اینه، هیچ جواب صریحی وجود نداره، چون هر کار و کاسبی ای به دنبال چیزی فرق داره. با این حال، می تونین قدرت تصمیم خود رو با بررسی موارد زیر سبک سنگین کنین و به یک حس خوب و درست برسین.

اول: نشونه های استخدام مشاور حقوقی مناسب
۱. منبع برگشت شما
در استخدام مشاور حقوقی خود چیجوری به این فرد رسیدین؟ منبع ارجاعی شما باید بدون این دست اون دست کردن در مورد اعتبار شخص ، نظرش رو بگه. اگه این فرد رو از روش یک آگهی پرداخت با کلیک (PPC) پیدا کردین، به نظر خیلی مناسب نمیشه، اما اگه این فرد رو از روش پیشنهاد یک دوست نزدیک یا یک شریک تجاری که براتون محترمه پیدا کردین، کمی اطلاعات ساده از چگونگی کارکرد این شخص هست.

هم اینکه، اگه از یک سرویس آنلاین با معروفیت خوب استفاده کرده باشین، مثل Consultants 500، که به شما اجازه میده تا در کل وب درباره مشاوران تحقیق و بررسی انجام بدین، می تونین مطمئن باشین که عملکردشون در استخدام مشاور حقوقی , دست کم از حد میانگین بهتره.

۲. رتبه بندیا و بررسیای قبلی
اگه این فرد رو از روش یک شبکه مثل Upwork یا یک سرویس آنلاین مشابه پیدا کردین، می تونین به رتبه بندی و بررسیای قبلی ایشون مراجعه کنین تا ببینین که چه کارایی رو واسه بقیه انجام دادن. بیشتر مشاورانی که موفقیت چندانی نداشتن از فهرست بیرون می شن، اما ممکنه مکاتبات یا شکایات خاصی رو پیدا کنین که باعث افزایش یا کاهش اعتماد شما در این استخدام بالقوه می شه.

اگه در استخدام مشاور حقوقی خود از هیج سرویسی استفاده نمی کنین، به سایت شخصی فرد مراجعه کنین. اونا به احتمال زیاد صفحه ای دارن که توضیح بعضی از مشتریان سابق ، همراه با نظرات و رضایتا و شاید حتی تحقیقات موردی از کارشون در اون هست. این اطلاعات رو به طور کامل بررسی کنین و به نتیجه مطلوب خود برسین.

۳. تخصص
مشاوران معمولا خود رو به شکل عمومی و متخصص معرفی می کنن. مشاوران عمومی در خیلی از زمینه های جور واجور آگاهی داشته و از قابلیتای کافی در شکلای جور واجور جور واجور روشای هدف دار و مشتریان دارن. از طرف دیگه، مشاوران متخصص، بر مشکلات و مشتری بخش تخصص خود تمرکز کرده و خدمات بسیار هدفمندی رو ارائه میدن. بحثایی هست که کدوم یک بهتره، اما نیازای خاص تون می تونه شما رو به طرف یکی از اونا هدایت کنه.

به دنبال ایجاد بخش ای در کار و کاسبی خود و یا شروع یک کار و کاسبی جدید هستین؟ در استخدام مشاور حقوقی خود یک مشاور عمومی بهتر هستش. شما به دنبال حل یک مشکل خاص هستین؟ به دنبال یک مشاور متخصص باشین. مطمئن شین که مشاور شما با این دستورالعملا تناسب دارن.

۴. تحقیق خودتون
حقیقتا در مورد فرد چقدر تحقیق کردین ؟ به دنبال مشاورین مختلفی که از نظر هزینه و تخصص با فرد مورد نظر شما مشابهند، بودین؟ میدونید تقریبا چقدر شما باید واسه این سرویس پرداخت کنین (در مقایسه با مبلغی که واقعا پرداخت می کنین) ؟ اگه واقعا تحقیقات زیادی در مورد فرد داشتین و در مورد فرد مورد نظرتون احساس خوبی دارین، شما باید به باور خود اعتماد داشته باشین. اگه هیچ تحقیقی انجام نداده اید، باید یه قدم به عقب برگردین و به گزینه های دیگر نگاهی داشته باشین.

۵. تاریخچه ارتباط
تا بحال تلاش کردین با این شخص ارتباط برقرار کنین؟ سبک و اثر ارتباطات شما وجود رابطه آینده شما رو از پیش نشون میده. مثلا، این فرد بدون این دست اون دست کردن تلفن رو ورداشته و گفتگوی روشن، کوتاه و گرمی با شما داشته؟ یا اینکه چند روز زمان برده تا به تماس شما جواب بده اونم با عجله و با رفتاری سرد. ارتباطات در مدیریت ارتباط موثر با یک مشاور خیلی با اهمیته، پس از این اطلاعات عاقلانه استفاده کنین.

۶. مسئولیت
در استخدام مشاور حقوقی خود که این مشاور تا چه حد در رسوندن شما به نتیجه، مسئولیت پذیز بوده؟ در قرارداد یه جور تضمین هست یا معروفیت اونا موثقه؟ شرکتی هست که از کار این شخص ساپورت و ساپورت کنه؟ شما باید واسه محافظت از خودتون از آن یه جور تضمین و امنیت بخواهید، حتی اگه تقریبا از توانایی این فرد در انجام کار مطمئن باشین. به این موضوع به عنوان یک سیاست بیمه در برابر سناریوی بدترین حالت فکر کنین.

۷. فراست و بصیرت خودتون
در استخدام مشاور حقوقی خود آخرش، قدرت غریزه خود رو دست کم نگیرید – به ویژه اگه تایم زیادی در میدون کار و کاسبی بودین. شما باید بتونین “احساس کنین” که یک شخصیت معتبر در یک موضوع مشخص چیجوریه و اگه به اندازه کافی در مورد مشکلات فروش آشنایی، باید بتونین تشخیص بدین که چه وقت فردی تلاش می کنه چیزی رو به شما بفروشه که ارزشش کمتر از چیزیه که میگه. اگه این مشاور قبلا با همکاران کار و کاسبی شما ملاقات کرده، اونا هم غریزه ای مشابه شما داشتن؟

دوم: حدس خودتون
اگه شما تقریبا مطمئن هستین که این مشاور واسه کار و کاسبی شما مناسبه، اما به طور کامل یقین ندارین، چند کار رو می تونین انجام بدین تا نگرانیای تون کم شه و یا شرط هاتون حفظ شه:

• گفتگو در مورد معامله
اگه مطمئن نیستین که خدماتی که مشاور در اختیارتون قرار میده, ارزش پولی که صرف می کنین رو داره یا نه، سندی رو بنویسین که در صورت نبود رسیدن به یافته های دلخواه امکان پس گرفتن بخشی از پول یا تخفیف رو به شما میده. هم اینکه می تونین در مورد قیمت پایین قرارداد واسه محافظت از خودتون گفتگو کنین.

• مصاحبه با مشتریان قبلی
اگه در مورد رتبه بندی و بررسیا به اطمینان نرسیدین، با بعضی از مشتریان سابق (یا فعلی) مشاور خود صحبت کنین. مکالمات شخصی غیر رسمی تر و طبیعی تر از تاییدات نوشته شده هستن، پس شاید احساس بهتری در مورد نوع مشورت دهی و یا کار و کاسبی این مشاور دارین.

• استخدام مشاوران پاره وقت و زیاد
در استخدام مشاور حقوقی خود به جای سرمایه گذاری تموم منابع خود روی یک مشاور قوی، پول و زمان خود رو بین دو یا چند مشاور متفاوت تقسیم کنین. این کار به شما این امکان رو میده تا شرطای خود رو حفظ کنین و هرکدوم از مشاورانی رو که به بهترین وجه کار می کنن، واسه ادامه همکاری نگه دارین.

شک نداشته باشین میدونید که اصلا یک مشاور “کامل” وجود نداره و زمان ممکنه واسه شما عوض شه. واسه استخدام مشاور حقوقی مناسب و کامل که واسه همیشه بمونه نگران نباشین؛ عوضش با فرد یا شرکتی همکاری کنین که به نظر می رسه نیازای حال حاضر شما رو به بهترین راه برآورده می کنه. توجه دقیقی به چگونگی انجام کار اونا داشته باشین و موقع ضرورت تغییرات لازم رو انجام بدین

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

استخدام نویسنده محتوا چیجوریه ؟

استخدام نویسنده محتوا
وقتی که اعلام کردین به یک نویسنده محتوای حرفه ای نیازمندید از تموم رزومهای نویسندگانی که واسه استخدام پیش شما اومده ان صرف نظر کنین. اگه برند شما به جلب توجه و توضیح پیش بقیه نیازمنده پس شما به چیزی بالاتر از رزومه کاری نیاز دارین.
در جهان هزاران کتاب و شکلای جور واجور نویسندگان محتوای Copywriter  هست و از بین هزاران نفر صدها شخص توانایی نویسندگی و تولید یک محتوای خوب رو واسه برند شما دارن. اما به چه دلیل نویسنده ای با کیفیت نویسندگی متوسط رو قبول می کنین در صورتی که می تونین انتخابی بهتر داشته باشین؟

در این مقاله راهنماییایی واسه شما در نظر گرفتیم تا نویسنده ای حرفه ای رو پیدا کنین. با ما همراه باشین.

۱- اول درباره اون چیزی که می خواین تصمیم بگیرین خوب فکر کنین
تولید محتوا مثل علم پزشکیه. باید هنگام مریض بودن از خود بپرسید به چه نوع پزشکی نیازمندید! واسه تولید محتوا هم باید مشخص کنین که به چه نوع نویسنده ای نیاز دارین. اولین اشتباهی که صاحبان کار و کاسبی مرتکب می شن استخدام نویسنده ایه که در همه کار تخصص داره در صورتی که نمی دونین واقعا از یک نویسنده چه درخواستی دارین.
پس، قبل از پیدا کردن نویسنده باید بدونین دقیقا چه انتظاراتی از آن دارین. بیش تر آدمایی که واسه استخدام پیش شما بین مهارتای سنتی مثل جواب دادن به ایمیلا رو یاد دارن اما باید فهمیده باشین که وبلاگ شما به یک نویسنده خوب واسه تولید محتوا نیازمنده و شما باید تلاش کنین تلاش بیش تری واسه پیدا کردن این شخص انجام بدین. اگه علاقه مند بودین کسی رو استخدام کنین که در همه کار مهارت داشته باشه؛ پس باید آمادگی پرداخت مبلغ بیش تری رو هم به اون داشته باشین.

۲- شناسایی سطح مهارتایی که به اونا احتیاج دارین
شما واسه تولید محتوا به همه ویژگیای یک متخصص واسه تولید محتوا نیازمند نیستین؛ پس خیلی راحت با مشخص کردن اون چیزی که از یک نویسنده توقع دارین می تونین از شکلای جور واجور مهارتش در کار برخوردار شید. پروژه شما فقط یه بار برگزار می شه پس در این اندیشه باشین که از نویسنده ای استفاده کنین که جداگونه باشه.
می تونین به شکلای جور واجور سایتا مراجعه کنین و دنبال یک نویسنده حرفه ای باشین. شما می تونین از نویسنده درخواست کنین مقاله های ساده  و یا مقاله هایی که مربوط به SEOه رو در اختیار شما بذاره این به خود شما بستگی داره اگه یک پروژه در دست دارین اما این پروژه ماه ها زمان میبره پس شما به یک نویسنده با استعداد نیازمند هستین.

یکی از ویژگیایی که کار و کاسبی آزاد رو بهتر از دیگر کسب و کارا نشون میده انتخاب کارمنده. اگه واسه کار و کاسبی آزاد فردی رو انتخاب کردین (به ویژه اگه نویسنده ای حرفه ای و مطمئن باشه) مطمئن باشین طی چند ماه شما رو به موفقیت می رسونه.

اگه به دنبال مقاله های معمولی هستین که دائم اونا رو در سایت خود بذارین می تونین از دو راه استفاده کنین.

راه اول: استخدام یک نویسنده که تموم وقت در اختیار شما باشه! این راه از نظر مادی بهترین راه نیس؛ اما می تونه به تجربه نویسنده کمک کنه.

راه دوم: استخدام فردیه که دائم در اونجا کار نمی کنه و فقط ساعات معینی در شرکت مشغول به کاره. از اعضای تیم شما حساب می شه که حقوق معینی رو به شکل ماهانه دریافت می کنه، حقوق ماهیانه واسه یک نویسنده یک امتیاز هستش.

۳- نویسنده ای که متخصص SEOه رو استخدام نکنین
استخدام یک تولیدکننده محتوا که کار سئو رو خوب یاد گرفته بهتر از استخدام یک متخصص در SEOه. بدون شک شما به یک نویسنده نیازمندید که اطلاعاتی درباره SEO داشته باشه اما تمرکز اصلی باید روی محتوا و کلمات کلیدی باشه.

گسترش و تولید محتوا با استفاده از SEO کاریه که با مرور زمان عادی و گذرا شده. کلمات کلیدی نباید موضوع اصلی تمرکز شما باشن. اگه کلمات اصلی یک مقاله رو دارین که باید اونا رو مشخص کنین اونا رو در لیستی بنویسین و از نویسنده بخواهید اونا رو به عنوان ذخیره نگهداری کنه.

هیچ چیزی مثل جملات پیچیده و طولانی روح یک نوشته رو نمی کشه. اگه می خواین محتوایی نمونه از نویسنده خود تحویل بگیرین لیستی از کلمات پیچیده SEO رو در اختیار اون قرار ندین.

۴- چیزی درباره اندازه تبدیل از نویسنده نپرسید
درباره حاصل سرمایه گذاری و یا نسبت، یافته های حاصل از آزمون چیزی از نویسنده نپرسید. نویسندگان محتوا فقط محتوا رو میسازن، جدا سازی و بررسی اطلاعات وظیفه اونا نیس! نویسنده محتوای کار و کاسبی آزاد ممکنه واسه یه مدت محتوایی رو به شما ارائه بده که بالاتر از تصور شماس؛ به یاد داشته باشین که شما وقتی استخون درد دارین پیش پزشکی می رید که متخصص این کار باشه نه متخصص حلق و بینی؛ این دقیقا واسه نویسنده هم همینطوریه.

۵- از نویسنده بپرسید از تکنیکای سابق خود در این مقاله ها استفاده می کنه؟
می خواین نویسنده محتوای حرفه ای رو استخدام کنین؟
درباره سابقه اون و محتوایی که تولید کرده از آن سئوال بپرسید. خیلی از نویسندگان در جواب به این سوالات به مشکل بر می خورن به ویژه وقتی از کار و کاسبی سابق اون می پرسیم. از روشای خوبی که می تونه به شما کمک کنه اینه که از آن بخواهید توضیحاتی رو درباره برند سابق شرکتی که در اون کار می کرد اطلاعاتی در اختیار شما بذاره.
در صورت امکان از نویسندگان خود بپرسید؛ در کار و کاسبی سابق خود از چه روشایی استفاده می کردن تا بتونین از این تکنیک استفاده کنین و محتوایی خوب تولید کنین.

۶- انتشار آزمون در دو مرحله
بسیار لازمه که نویسنده یک آزمون رو بگذرونه تا بدونه شرکت چه توقعاتی از آن داره. اگه از تعداد شرکتایی که این آزمونا رو برگزار نمی کنن خبردار شین متعجب میشین.
این آزمون نباید مرحله هایی باشه که نویسنده از این مرحله به مرحله بعدی منتقل شه؛ آزمون باید خیلی راحت مربوط به کار و نویسندگی اون باشه.
اگه نویسنده ای رو می خواین که پاسخگوی ایمیلا و کمپین تبلیغاتی شما باشه دیگر احتیاجی به نوشتن سوالاتی درباره نام اجناس و یا نام برندا ندارین پس روی سوالات مورد نظر مربوط به نویسنده تمرکز کنین تا باعث شه اون فقط روی همین سوالات مربوط به کار خود تمرکز کنه.

داشتن نویسنده محتوای حرفه ای خیلی با اهمیته اما داشتن نویسنده حرفه ای که توانایی همکاری با بقیه رو داشته باشه و بتونه متنای خود رو خوب ویرایش کنه چیزی مهم تره. با برخورد با شکلای جور واجور نویسندگان و خوندن محتوای اونا احساس می کنین که کیفیت برتر رو کی تولید می کنه.

سوالات مصاحبه
نویسندگان محتوا با یکدیگر متفاوتند بعضی از اونا تکنیک داستانی رو دوست دارن و در این نوع نویسندگی تخصص طوری که یک کلیپ رو با با قلم خود واسه شما به تصویر میکشن و شما  احساس می کنین این کلیپ در مقابل چشم شما در حال حرکته.

سوالاتی که هر نویسنده تلاش می کنه در مصاحبه خود به اونا جواب بده مثلا: تا به حال مقاله ای رو نوشته اید که فکر می کردین مقاله شما بسیار جدا و از کیفیت خوبی برخورداره؛ اما وقتی که اخمای رئیس خود رو مشاهده کردین متعجب میشین که به چه دلیل مدیر این مقاله رو خیره کننده و جذاب و خوب نمی دونه؟
اگه از این نوع مقاله ها نوشته باشین و مدیرتون با منتشر کردن اونا موافقت نکرده حتما دلیل مخالفت مدیر خود رو و اشکالات مقاله رو بپرسید تا با جواب به این سوالات یک تجربه جدید رو بیاموزید.

چی توجه شما رو به دنیای صنعت محتوا جلب کرد؟
به نظر می رسه این سئوال ارزش فکر کردن نداره؛ اما تعداد کسائی که در زمان نوجوونی و در سن ۱۶ سالگی دوست داشتن نویسنده ای حرفه ای شن بسیار کم بودن. این تعداد افراد پاسخای باحال و شنیدنی رو واسه شما دارن حتما به این پاسخا گوش بدین.

بهترین برندی که دوست دارین چیه؟
هر نویسنده ای به برندی علاقه مند بوده و واسه اون مقاله های متفاوتی رو نوشته س. از نویسنده درباره برند دلخواه که قبلا واسه اون کار می کرده سوالاتی رو بپرسید.

شما واسه مجموعه معینی از اجناس نویسندگی می کنین؟

از پاسخای متفاوت این سئوال متعجب میشین ممکنه همتون فکر کنین من درباره لباسای که مد هستن و یا عطر و…  صحبت کنم اما این نوع نوشتن محتوا کار بسیار سختیه و جزء مقاله های تخصصی هستش.

[تعداد: ۷    میانگین: ۵/۵]

استخدام نیرو واسه بخش نوآوری در محصول

استخدام نیرو واسه بخش نوآوری در محصول از واجباته! دلیل این موضوع رو به طور در این مقاله توضیح می دیم.

واسه بهبود نوآوری، این ۸ پیشرفت دهنده رو روی کار بیارین.

استخدام نیرو
طبق ضرب المثلای مشهور، پول نمیتونه شادی رو بخره. طبق گفته Beatles ، پول نمیتونه عشق رو بخره. الان هم  خیلی از شرکتا فهمیدن که که پول نمیتونه نوآوری رو بخره.

البته این به اون معنا نیس که شرکتا هیچ تلاشی نکرده ان. بنیاد ملی علوم در گزارشی به این نتیجه رسیده که پژوهشای عمومی و خصوصی آمریکا و هزینه های پیشرفت در سال ۲۰۱۴ به ۴۷۷.۷ میلیارد دلار رسیده-  یک افزایش ۲۱.۱ میلیارد دلاری نسبت به سال قبل!

بعضی وقتا، شرکتایی که نمی تونن بیش تر از رقبای خود خرج کنن، به خاطر تسریع نوآوری به اونا ملحق می شن.

با وجود اینکه هر ساله میلیاردها دلار در سطح جهان واسه تیمای تحقیق و پیشرفت (و یا به اصطلاح R & D) سرمایه گذاری می شه، تحقیقات Nielsen نشون میده که بیشتر از ۸۵ درصد از اجناس مصرفی جدید با شکست مواجه می شن. پس راز با ارزشی اون همه سرمایه در R & D چیه؟

تنها جواب موثر “یک تیم پیشرفت برجسته” است.

در همون اول میفهمیم که هیچ محصول نوآورانه ای بدون پیشرفت دهندگان با هوش محصول ایجاد نمی شه. یک تیم ممتاز جور واجور از پیشرفت دهندگان متخصص گرد هم میاریم. تیم رو طوری می کنیم که اعضای اون بتونن در بین هدایت همدیگه به طرف اهداف مشترک، مخازن خیلی از علم رو ارائه کنن.

حالا خوبیش اینه، ایجاد تیم پیشرفت درست، با جادوگری رخ نمی ده؛ بلکه بر مبنای علمه. واسه بهبود نوآوری، این هشت پیشرفت دهنده رو روی کار بیارین:

۱- نوع بازتابنده
پیشرفت دهندگان پرانرژی می تونن به اندازه ای در کار خود متمرکز شن که جهان بیرون در نظرشون محو شه. هنگام تلاش واسه حل یک مشکل خاص، بعضی وقتا احتیاجات بزرگ تر مشتری رو در نظر نمی گیرن.

هر تیم، به کمترین حد ممکن یک پیشرفت دهنده نیاز داره که می تونه به تیم بگه “به عقب برگرد، نفس تازه کن، و به طرف هدف بزرگ تری از پروژه تغییر جهت بده.” این شخص دائم به “چراییِ” محصول می پردازه. در مرحله اول به چه دلیل کاربران به محصول نیاز دارن؟ به چه دلیل بعضی ویژگیای خاص نسبت به یه سریای دیگه در اولویت هستن؟ این آزمایش دوباره سالم کمک می کنه تا تیم علاوه بر حفظ دقیق شدن بر هدف اصلی محصول، به شکل انعطاف پذیر فکر کنن.

۲- خیلی باهوش متواضع
پیشرفت دهندگان، به ویژه افراد جدیدتر و یا جوون تر، تمایل دارن که فکر کنن متکی به خود هستن. اما هیچ پیشرفت دهنده ای مثل یک جزیره نیس و بعضی وقتا کل تیم نیاز به راهنمایی صاحب کار و کاسبی و یا خود مشتری دارن.

این فرد ترسی از سخن گفتن نداره، چه وقتی خودش به مشکل خورده و چه وقتی کل تیم با مشکل مواجه شده. به جای اتلاف وقت واسه درک بخش خاصی از کار، واسه حفظ حرکت پروژه، درخواستِ کمک می کنه. تواضع و فروتنی اون باعث می شه کل تیم موثر تر باشه.

۳- قهرمون دو سرعت
در پیشرفت سریع، سرعت، یک چارچوب لازم واسه حل مسئله س. هر تیم پیشرفت باید آدمایی داشته باشه که در اینجور محیط سریعی رشد و پیشرفت کنه.

در Yeti ، کوین اولری (Kevin O’Leary)، یکی از پیشرفت دهندگان، قهرمون دو سرعت تیمه. اون ضرب الاجلا رو با گامای بزرگ طی کرده و حتی واسه پروژه های بزرگ هم سرعت خود رو حفظ می کنه. کِوین تیم رو تحریک می کنه تا هر چی سریع تر محصول رو آماده کنن.

۴- اهرم همه معاملات، استاد همه کاره
Josh Guffey، جدیدترین عضو تیم پیشرفت Yeti ، نه یک کلّی دان (generalist) است و نه یک متخصص – اون هر دوی این موارده. علم اون در مورد پیشرفت سایت و گوشی موبایل وسیعه، اما در زمان برنامه ریزی  front-end  ، این کار بسیار سخت به نظر می رسه. جاش در پروژه گذشته کیوسک با یک front-end بسیار سنگین، تیم رو هدایت می کرد.

به دنبال پیشرفت دهندگانی مثل جاش واسه تیم خود باشین. علاوه بر وجود صلاحیت گسترده در UX، مدیریت پایگاه داده، طراحی سخت افزار، و …، به دنبال صلاحیت اصلی و مرکزی هم بگردین.

۵- غیب گو
هیچ یک از اعضای تیم همه چیز رو نمی دونه، و بهترینا نقاط کور رو تشخیص میدن. وقتی که یک پیشرفت دهنده متوجه نقاط ضعفش می شه، می تونه به خودش درباره این ضعفا آگاهی بده و در عین حال، از اعضای آگاه تر تیم درخواست کمک کنه.

الکس لین، یک پیشرفت دهنده با تجربه، در مورد پیشرفت وب گوشی موبایل و Front-end آگاهی بهتری داره. اما در بین کار روی پروژه های اخیری که از تکنولوژی بلوتوث استفاده می کردن، الکس به آسونی قبول کرد که این موضوع بیرون از بخش علم فعلی اونه. به لطف خود آگاهی اون، منابعی واسه ارائه به موقع پروژه تخصیص داده شد و امکان یادگیری یک تکنولوژی جدید واسه الکس جفت و جور گردید.

۶- شاگرد همیشگی
به قول “Glengarry Glen Ross”(نام یک فیلم) ؛ یک پیشرفت دهنده بزرگ باید همیشه در حال یادگیری باشه. فناوری و تحقیقات پیشرفت دهندگان رو وارد می کنن تا در بالای روندا و وسایل فعلی باقی بمونن. یک پیشرفت دهنده کنجکاو، یک پیشرفت دهنده موفقه.

Dean Mercado  این مسئله رو اشتیاق و حس گرسنگی واسه اطلاعات می نامد. اون ۲۰ درصد از زمان حضور در دفترش و قسمت بزرگی از زمان شخصی خودشو به آزمایشای فن آوری اختصاص میده. اتصال Dean  با سیستم مدیریت و سخت افزارای اینترنت وسایل (IoT) که تازگیا خریداری شده بودن، ، در دریافت و ارائه یه محصول فناوری با اتصال سخت، توانا می سازه.

۷- کهنه کار
هنگام استخدام این پیشرفت دهنده، به دیپلمای قاب شده و اعتبار ده ها ساله ایشون توجه کنین. پس از چند سال حضور در این بخش، آنچیزی که مهمه یک نمونه کامل از کاره.

پروژه های گذشته مقدمه ای واسه موفقیتای آینده هستن، پس به دنبال تجربه هایی باشین که نشون میده که  اون نوع کار شما رو درک می کنه. پیشرفت دهنده ای با تجربه های در ارتباط به کار، چندین برابر بهتر از همتایان خوده.

۸- پیام رسان فوق العاده
Lee McDole، یکی از پیشرفت دهندگان با تجربه و یک سخنوره. اون می تونه زبانای جور واجور مورد استفاده پیشرفت همتایان خود رو درک کنه، هم اینکه می تونه با مشتریان در مورد چگونگی تطبیق نیازای اونا با واقعیتای یک وضعیت مشخص، صحبت می کنن. اون می تونه یک نفس، با اصطلاحات مخصوص بسیار حرفه ای صحبت کنه و بعد در مرحله بعد به زبون عامیانه موجود سخن میگه.

هر تیم پیشرفت محصول به این پل سازنده نیاز داره. انتقال موثر اطلاعات از مشتری به تیم تحقیق و پیشرفت و از اونجا به رهبران شرکت،  واسه پیشرفت یه محصول در راه درست خیلی با اهمیته.

واسه ایجاد تیم پیشرفت، احتیاجی به صرف میلیاردها دلار پول نیس!  یا ضرورتی نداره که تیمای دیگر شرکتا استفاده کنین.

بلکه وسعت شبکه خود رو، با استخدام هدف دار آدمایی که فکر می کنین می تونن اجناس بزرگی رو واسه شما و مشتریان بسازن، مشخص کنین. نوآوری رو مثل عشق و شادی، نمیشه خرید – اما میشه استخدامش کرد.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۲/۵]

استخدام و انتخاب نیروی داوطلب کار!

استخدام و انتخاب نیروی داوطلب
استخدام و انتخاب، به عنوان ارزش افزوده فرآیندهای منابع انسانی حساب می شن. استخدام به معنی توانایی سازمان واسه داشتن منابع انسانی جدید، حفظ ساختار اصلی سازمان و بهبود منابع انسانیِ درگیره. کیفیت مراحل استخدام، از معیارهای اصلی رضایت مدیران با خدمات ارائه شده به وسیله منابع انسانی سازمانه.

اهداف اصلی از این استخدام و انتخابها، پیدا کردن بهترین منبع نیروی کار، استخدام استعدادهای برتر و حفظ جایگاهی واسه رقابت در بازارِ کاره.

قسمت بزرگی از پروسه استخدام، واسه مدیریت حجم خیلی از رزومهای کاری افراد و توانایی انتخاب بهترین گزینه به کار میره. اما در هر حال، سازمان باید با دقت بسیار راه حل مناسب رو انتخاب کنه.

روند استخدام، به توضیح کامل پروسه اون نیاز داره. این شدنی نیس که بتونین بصورت انفرادی به خواهندگان کار، رسیدگی کنین! نیروی تازه کار هم باید این روند رو دنبال کنه تا رضایت مدیران جلب شه و نتیجه پایانی اعلام شه. این مراحل توضیح شده، کمک می کنه تا شما به اون نیروی کاری که واقعا لایق شماس برسین. فعالیتهای پروسه استخدام واسه نیروی درخواست کننده کار سنجیده شده و بررسی می شه.

استخدام، یک پروسه پرخرج و گران واسه منابع انسانیه و قسمت خیلی از بودجه رو به خود اختصاص میده. منابع انسانی سازمان موظفه که مدیریت درست رو بر پروسه استخدام نیروی درخواست کننده کار داشته باشه تا رضایت مدیران جفت و جور شه.

رقابت مدیریت منابع انسانی، همیشه با رقابت در پروسه استخدام شروع می شه. و در مرحله بعد، یک سازمان موفق، باید بین کارمندانش رقابت سالم بسازه. پروسه نیروی کار باید توانایی تعیین بهترین منبع در بازار کار رو داشته باشه. منابع انسانی سازمان باید منابع استخدامی رو مورداستفاده قرار داده و مدیران هم، تصمیمات درست و سریع رو در این رابطه در پیش گرفتن کنه.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

استراتژى ماهى بزرگ تنگ کوچیک !

استراتژى ماهى بزرگ تنگ کوچیک
جدیدترین روش موفقیت در هر رقابتی
(گلدوِل):

روش هدف دار ماهی بزرگ تنگ کوچیک چیه؟ چیجوری و به وسیله کی ایجاد شده؟

تحصیل در بهترین دانشگاها، کار کردن در شرکتای بزرگی با نام و نشون مطرح؛ خیلی ساده می تونه رویاهای شما رو نابود کنه… شاید کمی باورنکردنی و ناجوانمردانه به نظر برسه اما واقعا این اینطوریه.

اگه تا به امروز تصور شما این بود که واسه موفقیت باید در بهترین دانشگاه درس خواند یا اگه می خواید به یک جای خوبی در زندگی برسین باید در یک شرکت مشهور و بزرگ کار کنین، بدیش اینه نه فقط این باور اشتباهه، بلکه خطر به قتل رسوندن رویاهاتون رو هم داره…
اخیرا Malcolm Gladwell نویسنده مشهور کتاب ۱۰۰۰ ساعت (شما واسه اینکه در هر مهارتی متخصص واقعی باشین باید ۱۰۰۰ ساعت تلاش و تمرین کنین…) کتابی فوق العاده جنجالی دیگر با نام “داوود و گولیات” منتشر کرده و در اون به موفق ترین روش هدف دار واسه موفقیت در هر رقابتی اشاره میکنه که مزیتای رقابتی و مشکلات اونو در هر رقابتی با در نظر گرفتن محیط رقابت مشخص می کنه.
گلدوِل از اول کتاب مخالفتش رو نسبت به عادات عام مردم اعلام می کنه، مثلا تحصیل در بهترین دانشگاه کشورتون و یا انجام کارایی فقط واسه (به اصطلاح کلاس داشتن) یا پرستیژ! مردم این روزا خیلی سخت میتونن از فکر بهترینا بیرون بیان و چیزای ساده تری رو انتخاب کنن، حتی اگه بدونن که به نفع اوناس… حتی اگه بدونن تحصیل در دانشگاهای ضعیف تر موفقیت بیشتری براشون به ارمغان میاره، حتی اگه بدونن کار در شرکتای نوپا با بدون نام و نشون خاصی میتونه سریع تر اونا رو به اهدافشون برسونه و در کل ماهی بزرگ در تنگ کوچیک بودن به نفع اوناس. و این یعنی استراتژى ماهى بزرگ تنگ کوچیک !

موضوعی که در این کتاب گلدوِل به اون می پردازه در روانشناسی و جامعه شناسی “محرومیت نسبتی” نام داره و به وسیله جامعه شناسی به نام Samuel Stouffer در طول زمان جنگ جهانی دوم کشف شد.
محرومیت نسبتی به ما توضیح میده که چیجوری خودمون رو نسبت به افراد دور و برمون سبک و سنگین میکنیم… موفقیتامون همیشه مقایسه ای از موفقیتای اوناس، شکستامون هم نتیجه مقایسه با شکستای اوناس.
محرومیت نسبی، دلیل اصلی مخالف شدید گلدوِل به باور عادی تحصیل در بهترین دانشگاه واسه موفقیته.
مثلا، علم آموزی رو فرض کنین که به دلیل نمرات ضعیف، والدینش اونو در مدرسه ای ممتاز و غیر انتفاعی با رقابت بالا ثبت نام میکنن تا در یک جو پر رقابت قرار بگیره و درس بخونه… اما بر خلاف باور والدینش، اون نه فقط موفق نمی شه، بلکه ناامید تر و نمرات ضعیف ترین نسبت به قبل میگیره ! دلیل اون، محرومیت نسبی یا مقایسه خودش با بهترین علم آموزان کلاسشه.
همین روند، واسه کار در شرکتای برتر هم رواج داره.

فروشنده ای که واسه کار کردن وارد بهترین شرکت واسه فروش می شه، به دلیل نظم بالا و رویدادهای از پیش مشخص شده، آزادی عمل کمتر و رقیبان داخلی (فروشندگان دیگر) قدرتمندی داره. بعد از یه مدت محرومیت نسبی این فروشنده تازه نفس و نوپا رو ناامید و سرخورده کرده و یه بار واسه همیشه اونو از شغل فروش منصرف می کنه.
اما چاره چیه؟

با در نظر گرفتن دنیای پر رقابت امروز، بهترین روش هدف دار واسه موفقیت کدامه؟ مالکوم گلدوِل، در کتابش به یک راه حل فوق خلاقانه اشاره میکنه، که استراتژى ماهى بزرگ تنگ کوچیک نامیده می شه.

شما واسه موفقیت، طبق باور عمومی، وارد محیطی با رقابت و تخصص بالاتر شید ! تنها کاری که واسه موفقیت در زندگی و هر رقابتی باید انجام بدین، پیگیری روندیه که مالکوم گلدول پیشنهاد می کنه. یعنی :
واسه موفقیت در هر رقابتی و رسیدن به اهدافی که خودتون واسه خودتون تعیین کردین، فقط یه روش هدف دار، جوابگوی نیاز شماس و اونم : روش هدف دار ماهی بزرگ، تنگ کوچکه.

گلدوِل اینجور تفسیر می کنه :

بدترین دانشجوی دانشگاه هاروارد، شاید به اندازه ممتازترین دانشجوی یک دانشگاه ضعیف تر رده سوم باهوش باشه. اما، بدیش اینه این دانشجوی هاروارد خودشو با هم دانشگاهیای دیگش سبک و سنگین میکنه و همین باعث می شه خودش و دانشجویان دانشگاهای دیگر رو خنگ تصور کنه.
به نظر مالکوم گلدوِل، به مراتب بهتره به دانشگاهی رده سوم برید و دانشجویی ممتاز باشین، تا به دانشگاهی ممتاز برید و دانشجویی ضعیف، یعنی یک ماهی بزرگ، در تنگ کوچیک بودن به مراتب به درد بخور تره از  یک ماهی کوچیک بودن در تنگ بزرگ!!
مثلا، اگه شما برنامه نویس هستین، به مراتب بهتره تا اول از کسب و کارای کوچیک شروع کنین، بعد وارد شرکتای نوپا شید و کم کم پیشرفت کرده و تکمیل تر شید، تا اینکه از اول وارد شرکت گوگل شید و بخواهید به کمک محیطی که در اون قرار دارین پیشرفت کنین.

دوستان اگه استراتژى ماهى بزرگ تنگ کوچیک رو در زندگی خود پیاده کردین و نتایجی رو بدست آورده اید و یا ایده ای در این مورد دارین می تونین با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

روش هدف دار بازاریابی محتوای موفق چیجوریه؟

واسه روش هدف دار بازاریابی محتوای موفق –همونطور که مقالات زیادی در این مورد خوندیم– رعایت نکاتی لازمه که در این مقاله به اونا می پردازیم.
روش هدف دار بازاریابی محتوای موفق
به این ۵ روش نگاهی داشته باشین تا بازاریابی محتوای موفقی بسازین و جدا از بقیه باشین.

به هرجا و هر چیز که نگاه کنین ، بازاریابی محتوا رو مشاهده می کنین. یک کار و کاسبی می تونه زمان و تلاش زیادی رو واسه ایجاد یه روش هدف دار بازاریابی محتوا صرف کنه، اما باز مقدار کمی از انتظاراتش برآورده شه. به خاطر همین به روشایی نیاز دارین تا کمپین بازاریابی محتوای خود رو به موفقیت برسونین.

موندن در بالا یک صنعت تهاجمی همیشه سخته، چون حجم محتوای در حال خلق بسیار زیاده. کسب و کارا بازم به ایجاد محتوای بیش تر و بیش تر ادامه میدن چون این کار موثر بوده و تقریبا در مقایسه با بازاریابی معطلی ای ارزانه. نگاهی به این پنج روش بندازین تا بازاریابی محتوای موفقی ساخته و نسبت به بقیه جدا عمل کنین.

بازاریابی محتوا رو به یک اولویت تبدیل کنین.
کسب وکارها هیچوقت نباید روش هدف دار بازاریابی محتوای خود رو در انتهای فهرست اولویت بندیشون بذارن. موثر ترین راه واسه اطمینان از در اولویت بودن بازاریابی محتوا اینه که اونو مهم ترین بخش از کار و کاسبی خود در نظر بگیرین. ، بازاریابی محتوا اصلی ترین چیزیه که کار و کاسبی شما رو به جهان نشون میده، پس چیزی نیس که اهمیتی به اون داده نشه. بازاریابی محتوا هم به اندازه همه جنبه های دیگر کار و کاسبی –  از ارائه خدمات عالی به مشتریان گرفته تا مدیریت جنبه های مالی –  مهمه.

محتوایی که این روزا تولید می شه الهام بخش، موثر، هوشمند و بیشتر واقعا دیدنی و جذابه. از سویی دیگر خیلی از محتواها هم به طور کامل برعکس هستن. در بین اینکه خودتون و تیم تون محتوایی رو واسه اشتراک گذاری ایجاد می کنین، روی پیدا کردن بهترین روش هدف دار واسه ایجاد باخبر شدن از برند، و ارائه ارزش هم تمرکز کنین. مخاطب امروزی اشتیاقی قوی واسه کسب اطلاعات عالی داره و در برابر روشای فروش مسحور کننده مقاومت خیلی از خود نشون میده. چیزی رو که خوانندگان میخوان به اونا بدین- اطلاعات با ارزش، مربوط، موافق- و تلاش نکنین که فقط چیزی رو به اونا بفروشین. این راه تبدیل مصرف کنندگان به مشتریاس.

پیشرفت ساختار پیام رسانی واسه تیم بازاریابی محتوا
ساختار پیام رسانی یه سری از کلمات کوتاهه که اهداف ارتباطات محتوای تولید شده به وسیله یک سازمان رو انتقال میده. قدرت ساختار پیام رسانی ربط داشتن اون به ماموریت یک کسب و کاره. این ساختار روی روشایی واسه رفت و امد با مخاطبان متمرکزه و واسه پیشرفت داستان بزرگ تری که یک سازمان میگه، تلاش می کنه. وقتی که محتوا درباره پیامای اصلی ساخته شد، می تونه تصویر کار و کاسبی شما رو به عنوان یک نوآور و کارشناس در یک بخش خاص، شکل بده. شما می تونین با اضافه کردن ارزش بیش تر به کسب وکارتون ، رقابت رو با موفقیت بگذرونین.

مردم بهتر می دونن خرید و فروش رو با شرکتایی بکنن که احساسات و خواستها و نیازای اونا رو درک می کنن. موقع ایجاد پیامایی که نشون میده چیجوری محصول یا خدمات شما می تونه تاثیر مثبتی بر زندگی بقیه داشته باشه،  بازاریابی محتوا بهترین فرصت رو واسه کسب اعتبار و تقویت قدرت ارائه میده. مطمئن شید که کار و کاسبی تون ، اطلاعات به درد بخور و  قابل اشتراک گذاری رو جفت و جور می کنه،  تا اگه اگه یک مشتری آینده نگر نیاز به پیدا کردن فردی در بخش شما داره، شما رو انتخاب کنه.

بفهمین که مشتریان چه ارزشی به کسب وکار شما میدن.
دریافت بینش کسائی که با کار و کاسبی شما دائم درگیرند- یعنی مشتریان – خیلی با اهمیته. شما می تونین از نظر سنجیا استفاده کنین، با اونا در رسانه های اجتماعی رفت و امد داشته باشین، یا از هر راه دیگری واسه صحبت با مشتریان خود و فهمیدن اون چیزی که باید در مورد کار و کاسبی شما می گن، استفاده کنین. تلاش کنین مشکلات اونا رو بفهمین و راه حلای ممکن رو ارائه کنین. مشتریان می تونن اطلاعات زیادی رو در مورد اون چیزی که مردم واقعا در مورد کار و کاسبی فکر می کنن، در اختیارتون بذارن. این بازخورد می تونه به شما کمک کنه تا بیش تر و بهتر به مشتریان و اهدافی که باید واسه کار و کاسبی خود تنظیم کنین، توجه کنین، و با قدرت مشتریان ناراضی رو از به اشتراک گذاری نظرات منفی در مورد کار و کاسبی تون منع کنین. از همراهان راضی خود بخواهید تا تجربه های مثبت خود رو به اشتراک بذارن. با منتشر کردن دلایل و تاییدیها در سایت، فروش خوبی دارین – تکنیکای فروش کمتری موثرتر هستن.

تیم خود رو در بازاریابی محتوا درگیر کنین.
مهم نیس که اندازه تیم شما چقدره، فقط به یاد داشته باشین که کسائی که روی بازاریابی محتوا تمرکز می کنن تنها کسائی نیستن که انحصارا ایده های بزرگ دارن. همه بخشا رو درگیر کنین و همه رو تقویت کنین تا همه با هم کار کنن و استراتژیایی ارائه کنن که از ماموریت کلی کار و کاسبی ساپورت می کنه. شما باید محتوایی داشته باشین که سفارشیه و هر بخش از تجربه  مشتری رو در بر میگیره.

مطلب پیشنهادی: بهبود روش هدف دار بازاریابی محتوا به وسیله کارکنان کل شرکت!

از کمپینای محتوای خود خلاصه ای خلاقانه آماده کنین.
یک خلاصه خلاقانه، سندیه که درباره چشم انداز روشنِ تعریف شده واسه اهداف پایانی که محصول به اونا می رسه، بحث می کنه. این سند مخاطبان هدف ، تمرکز کار، گزاره ارزش و برنامه تولید رو تعیین می کنه. این کار بخشی جدانشدنی از آماده سازی بخشا و کمپینای بازاریابی محتواس که با ارزشا و اهداف دراز مدت تجاری برابری پیدا می کنه. مزیت دیگش اینه که از روش تهیه یک خلاصه خلاقانه، شما همه طرفای درگیر رو مجبور می کنین تا بفهمن که چیجوری یک قطعه از محتوا رو با هدف و ماموریت یک کار و کاسبی تطبیق دهند.

کسب و کارا بازم مصرانه خواستار دشت کردن توجه مشتریان بالقوه هستن و بیشتر زمان و تلاش خیلی زیادی رو صرف می کنن تا  اطمینان پیدا کنن که هر بخش به طور کامل طبق ارزشا و اهداف شرکت حرکت می کنه. با این حال، وقتی که محتوا ساخته شد، کسب و کارا یا در عرضه اون ضعیف هستن و یا فراموشش می کنن. کسب و کارا بیشتر  این باور غلط رو دارن که محتوای اونا به اندازه ای خوبه که خودش می تونه گسترش یابد، چیزی که خیلی کم اتفاق میفته.

در حالی که بیشتر پروژه های بازاریابی محتوا شکست می خورن، اما شما شکست نمی خورین. ترفندهای یک کمپین موفق عبارتند از: ۱.  واسه محتوای بازاریابی جایگاهی برجسته در نظر بگیرین

۲. ساختار پیام رسانی بسازین که با ارزشا و اهداف شما متناسبه

۳. بفهمین که مشتریان درباره کار و کاسبی شما چه فکر می کنن و از آن واسه ایجاد تغییرات بهتر استفاده کنین

۴. محتوا رو به  یک کار مشارکتی گسترده تبدیل کنین، و ۵. خلاصه های خلاقانه ای رو واسه همه پروژه های بازاریابی محتوای خود آماده کنین.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

روش هدف دار بازاریابی موفق و عوامل موردنیاز واسه رسیدن به اون

روش هدف دار بازاریابی موفق نیازمند دقت روی نکاتیه که در این پست تلاش شده به گفته Jim Connolly خدمت تون ارائه شه.

روش هدف دار بازاریابی موفق
شما به مشتریان بالقوه خود می فروشید یا اونا شما رو استخدام می کنن؟

این سئوال بازی با کلمات نیس. واقعاً فرق بزرگی باهم دارن. واقعا، فرق اینه که چی موفق ترین ارائه دهندگان رو از مابقی جدا می سازه. مثلاً Jim Connolly مشاور کسب وکار میگه من سالای زیادی رو هیچوقت خدماتم رو به کسی نفروختم! اما مشتریان جدید همیشه منو استخدام می کنن. بازاریابیِ من نظر اونا رو جلب می کنه و اونا رو تشویق می کنه تا با من تماس بگیرن. هیچ فروشی در کار نیس! جیم پیشنهاد میده و میگه که شمام می تونین اینکار رو انجام بدین.

بازاریابی موفق چیجوری کار می کنه؟
سوالات رو از مشتریان بالقوه ای که به خدمات شما نیازمندند جذب می کنه. و چون بخاطر مهارت ها و تخصصاتون به طرف شما نزدیک می شن چیزی بسیار باارزش اتفاق می افته.

اونا تو ذهن خودشون شما رو به عنوان یک متخصصی که بسیار به اون نیاز دارن ثبت می کنن. دیگر شما رو به چشم یک فروشنده نمی بینن! اصلاً فکر نمی کنن که شما فروشنده ای هستین که بخاطر دریافت پول به اونا خدمات می دین. پس بجای اینکه احساس نیازمندیِ شما رو تجربه کنن فقط مکالمه ای رو با شما در مورد چیزی که نیاز دارن ایجاد می کنن. این بسیار فوق العاده س.

و در آخر، این فرق بسیار عظیمه.

اگه بازاریابی فعلی شما، سوالات کافی رو از مشتریان بالقوه جذب نمی کنه ، علیه شما کار کرده. منبع یک استرس لازم نیس و حالا خوبیش اینه قابل دوری همه.

اینجا به ۵ مورد از عناصر موفقیت روش هدف دار بازاریابی می پردازیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

بخش بندی
مشتریان موجود و بالقوه خود رو طبق نیازشون به گروه ها یا بخشای خاص تقسیم کنین. شناسایی نیازای هر گروه از روش تحقیقات بازار و بعد برطرف کردن بهتر اون نیازها از طرف شما نسبت به رقبا باید یکی از اصلی ترین عناصر روش هدف دار بازاریابی موفق شما باشه.

هدفگذاری و اثبات موقعیت
هدف فروش کار و کاسبی شما باید به بخش سودآور بازار باشه. و محصول شما باید نیازای بخش مورد هدف رو جفت و جور کنه.

روش هدف دار بازاریابی موفق شما باید بیشترین بهره مندی از نقاط قوت شما رو داشته باشه. و بتونه بخوبی از اونا در جهت برطرف کردن نیاز مشتریانی که می خواین هدف بذارین، استفاده کنه. مثلا: اگه مشتریان هدف شما در مرحله اول به کیفیت محصول توجه می کنن تا بسته بندی اون، پس تموم اقدامات شما باید در جهت ارتقای کیفیت و نشون دادن اون به مشتریان هدف بکار گرفته شه.

تکتیکای تبلیغاتی
در حالیکه شما روش هدف دار بازاریابی موفق خود رو طراحی می کنین، باید تصمیم بگیرین که از روش چه فعالیت و یا فعالیتایی می تونین مشتریان رو از وجود اجناس، کیفیت اونا و یکی بودن با نیاز اونا خبر دار کنین.

راه های زیادی واسه رسیدن به این هدف هست. مثل شکلای جور واجور فعالیتای تبلیغاتی، شرکت در نمایشگاه، روابط عمومی، بازاریابی دیجیتال، و راهکارهای موثر فروش. شما باید متناسب با بازارهدف خود، فعالیتای مناسب رو انتخاب کنین تا در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنین.

نظارت و آزمایش
نظارت و آزمایش واسه تاثیرگذاری بازاریابی موفق بسیار مهم و لازمه. ولی بیشتر ندیده گرفته می شه. این عنصر تنها واسه کنترل و بازدید چگونگی انجام فعالیت در حال نیس. بلکه به شما واسه ترسیم روشای هدف دار آینده هم کمک می کنه.

یک راه و روش ساده واسه رسیدن به این هدف اینه که از مشتریان بپرسید در مورد کار و کاسبی شما چه شنیده ان؟ واسه جدا سازی بررسی عمیق تر می تونین از پرسشنامها و مصاحبه های جورواجور استفاده کنین. بررسی رفتار آنلاین مشتریان هم یکی دیگر از گزینه هاست.

برنامه بازاریابی
وقتی که شما در مورد روش هدف دار بازاریابی خود تصمیم گرفتید. برنامه بازاریابی در چگونگی اجرا و آزمایش موفق اون به شما کمک می کنه.این برنامه باید دائم بررسی شه و در صورت ضرورت به روز شه تا بتونین به سرعت تغییرات در نیازای مشتری و نگرشای خود رو در صنعت و در شرایط اقتصادی گسترده تر جواب بدین. واسه داشتن برنامه بازاریابی خود اینجا کلیک کنین.

روش هدف دار بازاریابی موفق نیازمند داشتن راه و روش مناسب بازاریابی و استفاده از اقدامات و برنامه های اجرایی متناسب با نیاز مشتریان هدف شماس. امیدوارم از مطالعه این مطلب لذت برده باشین. نظرات خود رو در آخر مطلب با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

[تعداد: ۱۳    میانگین: ۳.۸/۵]

روش هدف دار برند شخصی در چند مرحله [اینفوگرافی]

روش هدف دار برند شخصی
برند شخصی شما ارزشاتون رو به جهانیان نشون میده. جهانیان هم شامل کارفرمایان احتمالی و بالقوهه و هم، هرکسی که در سطح زمین زندگی می کنه. همونطور که بارها در همین سایت حاضر تاکید کردیم اهمیت برند شخصی واسه تک تک ما روشن و اجباریه. و طبیعیه که وقتی از اهمیت چیزی بدونیم تلاش کنیم اونو در خودمون پرورش داده و به طرف تخصصی شدن در اون حرکت کنیم.

بیان کردن اینکه، شما کی هستین، چه کارایی انجام می دین، اصلاً به چه دلیل این کارا رو انجام می دین! به شما کمک می کنه تا جایگاه خودتون رو واسه رسیدن به موفقیت ثابت کنین.

این روزا خیلی از برندهای شخصی از روش حضور در دنیای آنلاین افراد ایجاد شده که وسیله موردنیاز واسه اون، تنها حسابای کاربری در شبکه های اجتماعیه که شک نداشته باشینً با اونا آشنا هستین. قبل اینکه مستقیماً به پست کردن عکس در اینستاگرام بدین و فکر کنین که اونا نشون دهنده شمان، به چند مرحله قبل تر برگردین و به یاد بیارین که گفتیم “موفقیت، در طول یک شب رخ نمی ده!” رونق پیدا کردن صفحات اجتماعی و برند شخصی شمام همینطور. واسه تبدیل شدن به یک برند شخصی قوی تلاشای بیش تری نیازه.

داشتن یک هدف تخصصی و حرفه ای، تمرین کردن نویسندگی و نوشتن، درک رقبای تون، استفاده از شبکه های اجتماعی (نه فقط تلگرام!) اینا مواردی هستن که واسه ساخت برند شخصی قوی نیازه.

به اینفوگرافی زیر نگاهی بندازین تا به شکل هدف دار شما در ساخت برند شخصی کمک کنه.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۷/۵]

روش هدف دار تبلیغات و گسترش یکی از اساسی ترین آمیختهای بازاریابی

روش هدف دار تبلیغات
گسترش یکی از اساسی ترین عناصر آمیخته بازاریابیه، و با هر کدوم از مصرف کنندگان ارتباط یک یا دو طرفه برقرار می کنه. این مقاله چیکده از معرفی سطح بالا پیشرفت روش هدف دار تبلیغات کار و کاسبی شماس که بروی تاکتیک “Pull” تمرکز داره.

پیشرفت یه روش هدف دار تبلیغات
تصمیم گیری در روش هدف دار ارتباطات یکی از نقشای اصلی مدیر بازاریابیه، که این پروسه شامل بعضی از تصمیم گیریای کلیدی در مورد تعیین مشتری، چگونگی تماس با اونا و تعیین پیام ارسالی، هستش. این تصمیم گیریا رو میشه با استفاده از یک پروسه ۴ مرحله ایی آسون کرد:

تقسیم بندی (Segmentation):
تقسیم بازار به گروه های جدا از هم واسه بازاریابی.

تعیین هدف (Targeting):
تصمیم گیری در مورد اینکه کدوم یک از گروه ها رو هدف بذاریم و چیجوری با اونا ارتباط برقرار کنیم.

اثبات موقعیت (Positioning):
محصول و نام تجاری شما چیجوری باید به وسیله گروه های  هدف درک شه.

فرستادن پیام (messaging):
ارائه یک پیام خاص واسه تحت تاثیر قرار دادن گروه های هدف.

۱- تقسیم بندی

تقسیم بندی مشتریان بالقوه به گروه های جدا از هم بسیار حیاتیه، چراکه شما واسه افزایش اندازه موفقیت، باید مشخص کنین چه پیامی رو واسه کدوم گروه هدف ارسال می کنین. طبیعتا اگه شما ندونین واسه چه گروهی صحبت میکنین، جواب مناسبی هم نخواهید گرفت. مشتریان بالقوه چه کسائی هستن؟ اونا رو به چند گروه جدا از هم باید تقسیم کنین؟ فرق این گروه ها در چیه؟ امیدوارم با تحقیقات بازار مناسب به این سوالات در مورد کار و کاسبی خود جواب بدین.

اگه شما اطلاعاتی در مورد مشتریان دارین، باید کمی بیشتر تلاش کنین و جزئیات بیشتری رو بدست بیارین.

اونا معمولا از چه رسانه هایی بازدید می کنن؟ رفتار رسانه ایی اونا رو بررسی کردین؟ انتظارات و خواستهاشون چیه؟ اولویتاشون چیه؟ چقدر توان مالی واسه خرید محصول شما دارن؟ عادت خرید اونا چیه؟ از نظر سنی در چه رده ایی قرار دارن؟ درزمان سال چند روز رو واسه تعطیلات اختصاص میدن؟ شما چیجوری می تونین به اونا کمک کنین؟

این اطلاعات رو می تونین از روش روشای مختلفی مثل همکاری با یک آژانس تحقیقات بازار، بررسی الگوهای فروش و همینطور بررسی فعل و انفعالات شبکه های مجازی بدست بیارین.

روشای رایجی که در تحقیقات بازار استفاده می شن، عبارتند از:

جدا سازی بررسی الگوهای خرید و فروش
پرسشنامه
میزهای سیار واسه تحقیقات
آمار وب سایتای شبکه اجتماعی
گروه هدف
مصاحبه مواجه
شرکت متخصص تحقیقات بازار
وقتی که شما موفق شدید تصویر دقیقی از مشتری خود بسازین می تونین واسه جلب توجه ایشون دست به کار شین …

۲- تعیین هدف

واسه اهداف تبلیغاتی، تعیین هدف یک پروسه ایجاد ارتباط موثره که به ما این اطمینان رو میده که ارتباط با بخش مورد نظر واسه دریافت جواب مناسب بر قرار شده. روشی که واسه هدف قرار دادن مخاطبان استفاده می کنین باید مربوط به اهداف برنامه بازاریابی شما باشه. شما واسه تولید یه محصول جدید تبلیغ می کنین و یا واسه حفظ سهم بازار تلاش میکنین؟

لینک در ارتباط: برنامه بازاریابی
روشای ایجاد ارتباطات بازاریابی
تبلیغات تنها یکی از عناصر ارتباطات بازاریابیه، که می تونه به زمینه های زیر تقسیم شه:

تبلیغات –  پیشرفت راه و روش رسانه های جمعی

فضای عمومی
دسته بندی مشاغل
مجلات / روزنامه ها
تلویزیون / سینمایی
رادیو
کانالای خبری
پیشرفت فروش – دادن جایزه و ارتباطات پولی

کوپنای خرید
تخفیفات
مسابقات
مشوقای وفاداری
روابط عمومی – از مطبوعات به نفع خود استفاده کنین

راه اندازی کردن مطبوعات
رویدادهای مطبوعاتی
انتشار در مطبوعات
فروش شخصی – فروشای یک به یک با خریداران بالقوه

فروشندگان
بازاریابی تجربی
فعالیتای فروش و یا نمایشگاه فروش
نمایشگاها
نشانای تجاری
بازاریابی مستقیم – فرستادن پیام مستقیم به مصرف کننده

دریافت سفارش از روش ایمیل
فرستادن ایمیل گروهی
ارسال نامهای مستقیم
بازاریابی تلفنی
فروش در محل فروش
طراحی بسته بندی
بازاریابی دیجیتال – کانالای جدید بطور همیشگی در حال ظهور هستن

سایت شرکت
رسانه های اجتماعی مثل فیس بوک و توئیتر
وبلاگ نویسی
تبلیغات از روش گوشی موبایل با استفاده از بلوتوث
یوتیوب
تجارت الکترونیک
تلگرام
تصمیم گیری واسه استفاده از کانال مناسب
رقابت شدید در طبیعت بر سر رسیدن به منابع موجب تکامل می شه. همین روند الان در رسانه های تبلیغاتی اتفاق میفته، همه رسانهایای سنتی الان اشباع شده و رقابت واسه جلب توجه شدت گرفته. همین زمونه که توجه به تاثیر گذاری رسانه کمرنگ می شه. تعداد زیادی کانال تلویزیونی و رادیویی و چیزای دیگه ای به جز اینا هست که مصرف کننده می تونه آگهیای تبلیغاتی رو خیلی راحت رد کنه و به اطلاعات رایگانی که بیشتر از قبل در دسترس هستن، دست پیدا کنه. پس، شرکتا بطور فزآینده ایی به رویکردای نوآورانه ایی در ارتباطات دست پیدا کردن و هم اینکه اونا در تلاشند تا میزبان خوبی واسه رسانه های نوظهور باشن.پس، انتخاب رسانه مناسب کار بسیار مشکلی شده، و به خاطر همین تقسیم بندی درست خیلی مهمه.

ارتباطات هدف دار بیشتر به یافته های بهتری منجر می شن. معمولا شما می تونین واسه فرستادن ایمیل گروهی، زیر ۱% بازخورد داشته باشین. با این حال، ارسال نامه شخصی واسه تعدادی از مشتریان وفادارتان بازخورد بیشتری داره. موقع انتخاب رسانه مناسب در نظر داشته باشین که اونا چقدر در دسترس هستن، چقدر تاثیر گذارن، بالانس بوجه به چه صورت انجام قبول می کنه، و از همه مهمتر اینکه چیجوری در برابر دید گروه هدف شما قرار می گیرن.

مطمئن شین که پیام شما مخاطب رو به طرف خرید هدایت می کنه
وقتی که آگهی تبلیغاتی تولید می کنین، در نظر داشته باشین که تنها شنیده / دیده شدن نام تجاری شما مهم نیس بلکه آگهی باید گروه هدف رو به طرف خرید هدایت کنه. این به معنی شناسایی مراحل کلیدی حرکت مشتریان و حصول اطمینان از فرستادن پیام مربوط به اوناس.

ارتباطات بازاریابی کامل
بعد از انتخاب رسانه مورد نظر واسه تمرکز تبلیغات، قدم بعدی در پیش گرفتن هدفی یکپارچهه. طرف نظر از این که شما در حال تبلیغ یه محصول جدید هستین یا افزایش آگاهی برند، این مهمه که پیام شما بصورت هماهنگ و کامل در همه رسانه ها توجه گروه هدف رو به طرف اهداف مشترک شما هدایت کنه. یک راه و روش کامل بطور زیادی می تونه اندازه اثر بخشی تبلیغات رو زیاد کنه و هم اینکه در ساخت تصویر برند شما تو ذهن مخاطب به درد بخور بکنه.

گرفتن بهترین بازخورد
واسه دریافت بهترین بازخورد، شما باید مطمئن شید که پیام خود رو مربوط به نیاز گروه هدف و به روشنی گفتین. وقتی که شما موفق به گرفتن با ارزشترین چیز یعنی توجه مشتری شدین، تنهای چیزی که نمی خواید اینه که اونا از پیام تبلیغاتی شما گیج و گمراه شن. اهداف آگهی تبلیغاتی خود رو مشخص کنین و مطمئن شید که اونا به روشنی منتقل می شن. در مورد اقدام بعدی مشتری فکر کنین، که می خواین باعث بازدید از سایت شما شه، یا با شماره شما تماس بگیره و یا در خرید دوباره نام تجاری شما رو بخاطر بیاره.

۳- اثبات موقعیت

اثبات موقعیت، یک پروسه پیشرفت تصویر محصول و یا نام شرکت شما تو ذهن مخاطبه. این رو میشه تا حد خیلی از روش نام تجاری گرفت، اما مهم اینه که از همه عناصر آمیخته بازاریابی واسه ساخت تصویر استفاده کنیم. شما باید مطمئن شین که تموم مناطق کار و کاسبی شما، انتظارات شما رو از رسیدن به موفقیت برآورده کردن. اثبات موقعیت، رقابت هم در خود داره چراکه شما باید دلایلی به مشتری بدین که از بین تموم کالاای هم رده محصول شما رو انتخاب کنه.

برندینگ و فرستادن پیام
نام تجاری یک وسیله قوی واسه موقعیت پیدا کنی محصول شماس. نام تجاری تقریبا در برگیرنده تموم عناصری هست که مشتری از محصول شما میبینین، از طراحی و بسته بندی گرفته تا نوع فونت نوشتاری شما در پوستر تبلیغاتی. هر گونه ارتباط شما با مشتری، تصویر نام تجاری شما رو تو ذهن ایشون شکل میده و این تصویر می تونه بر تصمیم گیری خرید اون (اندازه مبلغ قابل پرداخت واسه محصول شما) تاثیر مستقیم بزاره. این توانایی واسه ارتقای نام تجاری به عنوان “ارزش ویژه برند ” (Brand Equity) شناخته می شه. البته نام تجاری شما نیاز به ویژگی بی همتا (USPS) داره و همینطور شما باید مطمئن شین که خیلی راحت منظور شما رو به گروه هدف میرسونه. محصول شما سریع ترینه؟ دووم زیادی داره؟ ویژگیای زیادی داره؟

هویت سازمانی Corporate identity (CI) 
هویت سازمانی یک وسیله بسیار به درد بخور و کاربردیه و به ما این اطمینان رو می هد که برندسازی در سراسر شرکت به شکل استاندار (برابر با ارزش و فرهنگ سازمان) داره انجام میشه. این یک سند مفصل از تموم جزئیات قابل مشاهده و هدایت مشتریاس، که می تونه شامل آرم، رنگا، برچسب زیر آرم، لباس فرم، و حتی نوع پذیرایی از مشتریان باشه. استاندارد هویت سازمانی یک شرکت خیلی خوبه، شما وقتی با افراد مختلفی در سراسر دنیا کار می کنین و یا دفاتر زیادی در سراسر دنیا دارین، سند هویت سازمان در شناخت شرکت شما با افراد کمک زیادی می کنه.

نامای تجاری قوی رو میشه از روی خیلی از عناصر ارتباطات اونا شناسایی کرد، و این فقط واسه آرم و شعار اونا نیس، بلکه اجرای هویت سازمانی اونا بصورت موفقیت آمیزی اونا رو قابل تشخیص کرده.

به رسمیت شناختن نام تجاری شما، یکی از کلیدی ترین عوامل موثر در تصمیم خرید مشتریاس، پس هویت سازی سازمان در روش هدف دار تبلیغاتی شما نقش بسیار مهم رو اجرا می کنه.

۴- پیشرفت پیام تبلیغاتی

وقتی که موقعیت نام تجاری خود رو اثبات کردین، زمان اون می رسه که پیام تبلیغاتی خود رو به خاطر تاثیرگذاری بر مخاطبان پیشرفت بدین. اهداف تبلیغاتی باید بطور مستقیم به برنامه بازاریابی شما در ارتباط باشه، و بیشتر از بحثای عادی زیر پیروی می کنه:

آگاهی – بالا بردن سطح باخبر شدن از نام تجاری، اجناس و مزیت رقابتی شما.
قانع کرد – تولید پاسخای فوری
یادآوری – واسه حفظ علاقه و شور و شوق به محصول و یا خدمات.
این یک واقعیته که خلاقیت، نام تجاری مناسب، تولید تبلیغات جدا واسه یک کار و کاسبی بهترین یافته ها رو به همراه میاره، پس باید از یک تیم خلاق بهره برد و اطلاعات کوتاه و به درد بخور لازم اونا رو در اختیارشون قرار داد. به یاد داشته باشین که یک پیام به تنهایی می تونه به درد بخور باشه اگه اونو واسه گروه هدف خود و برابر با اهداف تبلیغاتی طراحی کرده باشیم.

روشای هدف دار بازاریابی Pull و Push