3

دانلود پایان نامه

[تعداد: ۳۷    میانگین: ۴.۶/۵]

روش هدف دار تبلیغاتی جذب مشتریان رقبا

۴ نکته از روش هدف دار تبلیغاتی جذب مشتریان شرکتای حریف
وقتی که کار و کاسبی خود رو شروع می کنین، همیشه به دنبال بازاری هستین که رقابت زیاد در اون وجود نداشته باشه، چون شما در اول راه هستین تلاش می کنین از رقابت کردن با شرکتای بزرگ دوری کنین، اما اگه به موفقیتای زیادی رسیدین، می بینین که رقابت با بقیه چیزیه که راه فراری نداره، و اگه با اونا بر سر محصولاتشون رقابت نکنین اونا با شما رقابت می کنن، رقابت در کار و کاسبی چیزی طبیعیه که فشار اون باعث می شه ایده های جدیدی رو بوجود بیارین و باعث ترویح روش هدف دار تبلیغاتی واسه دزدیدن ایده های بازاریابی حریف شید.
در این مقاله  ۴ روش هدف دار تبلیغاتی واسه جذب مشتری رو واسه شما در نظر گرفتیم.

روش هدف دار اول: مشتریان شرکتای حریف در فیسبوک رو مورد هدف بذارین
وقتی که بخواهید محصول خود رو در فیسبوک گسترش کنین، تلاش کنین دسته مورد نظر خود رو واسه تبلیغات انتخاب کنین و می تونین تخصصی تمرکز خود رو روی یه دسته از مردم متمرکز کنین،  می تونین این کار رو به شکل عمومی انجام بدین، ما می خوایم روی  مشتریانی تمرکز کنیم که فقط هدف اونا یه محصول مشخص  باشه. تلاش کنین واسه هدف قرار دادن مشتریان شرکت حریف از اسم شرکت اونا استفاده کنین به این صورت با ورود مشتریان به صفحات شما تبلیغات شما واسه اونا ظاهر می شه و اگه تبلیغات شما قوی باشه باعث خسارت دیدن و شکست حریف میشین.

 روش هدف دار دوم: ویدئوهای حریف رو شکست بدین
یوتیوب به عنوان بهترین شبکه واسه گسترش ویدئوها هستش، و باعث گسترش برنامه های تبلیغاتی بقیه شرکتا می شه، به این نکته توجه کنین مراقب ویدئویی که شرکت حریف در یوتیوب میذاره باشین، ویدئویی بهتر از آن بسازین و در اون توضیح بدین به چه دلیل باید مردم اجناس شما رو به دیگر اجناس ترجیح دهند، مراقب تموم برنامه های تبلیغاتی اونا باشین و اگه موفق شدید ویدئویی بهتر بسازین کار و کاسبی شما رواج پیدا می کنین.

 روش هدف دار سوم: شبکه گوگل
تبلیغات از روش گوگل به عنوان پراستفاده ترین تبلیغات هستش، در این شبکه ویژگی به نام Custom affinity audience هست که این ویژگی واسه هدف قرار دادن شرکتای حریف عالیه. فقط باید عنوان صفحه اصلی شرکت حریف رو واسه شرکت خود بذارین، به این صورت بازدید کنندگان به جای اجناس حریف اجناس شما رو می بیننن.

 روش هدف دار چهارم: مخاطبان شرکت حریف رو هدف بذارین
در اینترنت ابزارهایی هست که شما رو قادر به ساختن لیستی از مخاطبان شرکت  رقیبتان می کنه، مثلا مثل وسیله BirdSong بعد از حاضر کردن اینجور لیستی که تموم مخاطبان در اون قید شده از آن لیست  تبلیغی خوب بسازین و به تویتر برید Add tailored audiences  رو انتخاب کنین و هدف خود واسه شروع کار مورد نظر  شروع کنین.

مطالب در ارتباط :
روش هدف دار تبلیغات و گسترش

[تعداد: ۸    میانگین: ۳.۹/۵]

روش هدف دار تولید لید B2B که بازاریابان می تونن استفاده کنن

هیچ روش هدف دار تولید لید B2B  که فقط واسه همه صنایع کاربرد داشته  باشه، وجود نداره. به خاطر این جمع آوری اطلاعات کمک می کنه تا بدونین که اجرا کدوم روش هدف دار واسه صنعت شما بهتر هستش.

بازاریابی همیشه در حال تکامله و به این معنیه که تاکتیکای جدید همیشه در حال ظهور هستن، جریانا و هینطور رفتار مخاطبان هم همیشه تغییر می کنه. همراه و به روز بودن با آخرین دیدگاه ها و تکنولوژیای به شما کمک می کنه تا قیف خود رو واسه تولید و تبدیل لیدها بهینه سازی کنین.

با این حال، خیلی از بازاریابان B2B زمان و منابع زیادی رو روی تاکتیکایی که مناسب نیستن صرف می کنن. که در آخر باعث هزینه های بالای سرمایه گذاری واسه جذب لید و هم اینکه ROI ضعیف می شه. شاید قبلا به اهداف روشای هدف دار خود رسیده باشین اما می تونین اونا رو به بالاترین سطح برسونین، پیشنهاد می کنیم در ادامه با  پدیده فکر مهتر همراه باشین تا به شکل هدف دار تولید لید B2B بپردازیم.

۱۰ روش هدف دار تولید لید B2B
داده های خود رو جدا سازی و بررسی کنین
تاکتیکا و جدا سازی و تحلیلای نمره لید رو بهتر کنین تا  بدونین که لیدها از کجا به طرف شما بین، کدوم کانال بیشترین لیدها رو تولید می کنه، و کدوم لیدها احتمال بیشتری واسه تبدیل شدن به مشتری واقعی فروش دارن.

جدا سازی و بررسی داده ها هم اینکه به شما در تعیین تغییرات رفتاری در شخصیت خریداران کمک می کنه به خاطر این می تونین روشای هدف دار قسمتی خود رو برابر با اون تنظیم کنین. همیشه جدا سازی و بررسی کنین! معیارها و اعداد دروغ نمی گن. جریانای مهم رو شناسایی کنین و از اونا یاد بگیرین.

دست کم باید داده ها رو با استفاده از Google Analytics جمع آوری کنین، اما اگه منابع رو داشته باشین، سرمایه گذاری در یک وسیله CRM که با نیازای خاص شما مطابقت داره، مهم و به درد بخور هستش.

ویژگی مخاطب هدف خود رو مشخص کنین
رفتار کاربر درست به سرعت نوآوری در فن آوری، تکامل پیدا میکنه. مهمه که مخاطبین مورد نظر خود رو بررسی کرده و شخصیتای خریدار موثری رو بسازین تا نگرانیا، چالشا، اهداف و رفتار خرید کاربر رو بهتر درک کنین.

اگه سال گذشته شما تونستید نیازها و خواستهاشون رو جفت و جور کنین، شاید امسال بتونین روی رقابت دیگری تمرکز کنین که ممکنه با اون بر بخورن. در مورد چیزی فکر کنین که می تونین با محصول نوآورانه و یا پیشنهاد محتوای مناسب به اون بدین. به یاد داشته باشین که شخصیت خریدار شما روش هدف دار بازاریابی شما رو شکل میده و اینجا شروع راهه.

با تیم فروش خود همکاری نزدیک و صمیمی داشته باشین
پرسنل فروش شما کسائی هستن که با مشتریان تون ارتباط برقرار می کنن، پس دریافت بازخورد کیفی اونا مهمه تا بتونین با داده های کمی خود ترکیب کنین.

هم اینکه می تونین تصویر واضحتری از شخصیت خریدار خود رو از تیم فروش خود دریافت کنین. فروش و بازاریابی همیشه واسه رسیدن به بهترین یافته های دست به دست هم دادن. هماهنگی مناسب فروش و بازاریابی معمولا به نرخای تبدیل بالاتر ، کارکرد بهتر هر دو بخش و یک محیط کاری موثر تر منجر می شه.

سئو خود رو بهینه سازی کنین
سایت شما در صفحه اول Google قرار داره؟ بیشتر از ۹۰ درصد از کاربران از صفحه اول یافته های جستجوی گوگل بالاتر نمی رن. واسه همینه که  بودن در صفحه اول گوگل بالاترین درجه آمال یک سایته. این روزا سئو فقط مربوط به ارتباط و قدرته، و این ربط و قدرت بستگی به چگونگی استفاده شما از داراییای آنلاین برند تون داره.

هم اینکه در نظر داشته باشین که رتبه بندی خوب فقط داشتن ترافیک نیس. اینکه کار و کاسبی شما در صفحه اول گوگل ظاهر شه چیزای زیادی در مورد کار و کاسبی تون به مخاطب القا می کنه، چون که اثبات می کنه که شما در صنعت خاص خود دارای قدرت اعتبار هستین.

برنامه های بازاریابی SMS رو با بازاریابی ایمیلی ترکیب کنین
بازاریابی ایمیلی شما رو قادر می سازه تا به مخاطبان خود وصل شید. وبه  شما کمک می کنه تا با اونا ارتباط بسازین. بله، بیشتر کاربران معمولا ایمیلای خود رو بررسی می کنن، اما همه کاربران فقط پیامای متنی خود رو می خونن. واقعا، ۹۵٪ پیامای متنی درزمان سه دقیقه پس از دریافت میگن. از امتیازات عصر موبایل استفاده کنین و این کانالا رو باهم ترکیب کنین.

ارتباطات رو از روش رسانه های اجتماعی تشکیل داده و حفظ کنین
طبق گزارش Social Media Examiner، ۶۶ درصد از بازاریابا به امتیازات تولید لید B2B با صرف ۶ ساعت در هر هفته در رسانه های اجتماعی، اشاره می کنن. رسانه اجتماعی به عنوان یک کانال، به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از راه های اصلی رسیدن به مخاطبانه.

با مخاطبان ارتباط برقرار کنین و به سوالات و نگرانیاشون جواب بدین. حتی فقط لایک کردن پستاشون و یا اعلام نظر در مورد تصاویر ارسالی مخاطبان روشی عالی واسه موندن تو ذهن کاربران برند تونه.  در عصر مدرن تولید لید، این مسائل به اجتماعی تر شدن شما کمک می کنه.

محتوای کافی و مناسب بسازین
این روزا محتوا جریان و ارزش سایت هاست، پس شما باید به طور منظم محتوا منتشر کنین. این کار نه فقط به اعتبار شما به عنوان متخصص کمک می کنه، بلکه باعث افزایش اندازه دسترسی و قرار گرفتن در برابر دید مخاطبان می شه. اما محتوای رو بخاطر محتوا بودنش ایجاد نکنین. شما می خواین  محتوا به مخاطبان تا ارزشا رو نشون بده ، نه اینکه فقط وجود داشته باشه و ظاهر برند شما رو قشنگ تر کنه.

وقتی که محتوایی با ارزش رو منتشر می کنین که به مخاطبان هدف شما اشاره میکنه، آموزش میده و اونا رو سرگرم می کنه، موجب وفاداری اونا نسبت به خودتون میشین. وقتی که اعتماد مخاطبان رو بدست بیارین، تبدیل لیدها آسون تر هستش.

به “ قالب متناسب با موبایل” فکر کنین
در دوره الان، پهنای باند، پردازندها، نرم افزارها و سخت افزارها، سریع تر و مفیدتر می شن. واسه همینه که اسمارت فونا، تبلتا و دیگر دستگاه های قابل حمل تبدیل به رایانهای شخصی اصلی خیلی از کاربران می شن.

حال باید سؤالاتی از خودتون بپرسید :

AMP در سایت من اجرا شده؟
صفحات من دارای طراحی جوابگو و مناسب هستن؟
من تعاملات رو با میکرو تعاملات بهینه سازی می کنم؟
در رویدادهای آفلاین حضور داشته باشین
اینکه فقط به شکل آنلاین قابل مشاهده باشین، کافی نمیشه.  مشتریان شما رو در وب می بینن، اما اونا برند شما رو در دنیای بیرون و در هر جای دیگری هم می بینن؟

حضوردر رویدادهای آفلاین مثل نمایشگاهای تجاری میتونه به شما در تولید لیدها با بخشای علاقه مندی متفاوت کمک کنه.  بعضی از کسب و کارا، به ویژه شرکتهای بزرگتر و قدیمی تر، ببرای همکاری با همکاران و مشتریان وابسته به سایت نیستن. اونا دوست دارن چهره شون همراه با نامشون شناخته شه و به کسی نیاز دارن که بتونن بهش اعتماد کنن.

کمیپنای بازاریابی خود رو کامل کنین
روش هدف دار تولید لید B2B جور واجور رو تجربه کنین. تاکتیکای خود رو در چندین کانال تولید لید کامل و ترکیب کنین.

صدای واحدی که مخاطب رو به خود جلب می کنه، شخصیت برند شما رو به نمایش میذاره. این کار در تولید لید B2B لازمه. تا به کاربران و کسب و کارا نشون داده شه که شرکت شما قابل اطمینانه و برند شما جاییه که باید با اون همراه و همگام بود.

در تولید لید B2B از چی باید دوری کرد؟
روش هدف دار تولید لید B2B ممکنه بین کسب و کارا و صنایع فرق داشته باشه، اما یک چیز قطعیه – میشه دید و تلاش می کنه تا در بالاترین سطح قرار گیرد. جدا سازی و بررسی داده ها همیشه در حال تغییره، و شما باید با جریان همراه و همگام باشین.

بهترین ابزاری رو انتخاب کنین (یا پیشرفت بدین) که واسه کار و کاسبی شما اثر داشته باشه، و شمام بتونین با رفتار کاربر به روز شید و دائم روش هدف دار تولید لید B2B خود رو با در نظر گرفتن اون چیزی که واسه بازار هدف شما مناسبه، بهبود بدین.

تولید لید همه چیز و آخر کار نیس. وقتی که تحقیقات رو انجام دادین ، باید لیدهای خود رو به طرف تبدیل فروش و لید فروش هدایت کنین. روش هدف دار تولید لید B2B خود رو انتخاب کنین. و با برنامه ریزی در اون راه حرکت کنین.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

روش هدف دار رسانه های اجتماعی موفق از دیدگاه بازاریابان برجسته

روش هدف دار رسانه های اجتماعی موفق رو از دیدگاه یکی از بازاریابان برجسته در این پست می خونین:

روش هدف دار رسانه های اجتماعی موفق
محتوای واقعی از طرف افراد واقعی، روابطی واقعی ایجاد می کنن.

بیشتر آدمایی که کار و کاسبی خود رو در رسانه های اجتماعی دنبال می کنن،  شدیدا دنبال پیدا کردن راه هایی واسه ترافیک ، رفت و امد و تبدیل بیشتر واسه ایجاد برند خود هستن. با اینکه روشای هدف دار رسانه ای بزرگ، خیلی راحت در اختیار شما قرار نمی گیرن، اما لازم هم نیس که سخت تر از آن چیزی که باید، کار کنین.

Nathan Pirtle ، متخصص رسانه های اجتماعی و  بازاریابی دیجیتال و بنیانگذار Work With The Coach، یکی از افرادیه که موفقیت خود رو از دست سرنوشت قاپیدهه!!! پیرتل به یک بازاریاب مرکزی تبدیل شد چون اون به دنبال پاسخا و راه حلای بقیه نبود، اون به دنبال راه حلای خودش بود. این پنج نکته مهم از روشای هدف دار شخصی ایشون می تونه به برند شما در رسانه های اجتماعی کمک کنه.

ربات بودن رو متوقف کنین
واسه همه چیزایی که می خواین در بازاریابی اجتماعی خود انجام بدین یه برنامه و اپلیکیشن هم هست، از داده های جدا سازی و تحلیلی گرفته تا ارسال خودکار پست و پیام دهی مستقیم. با اینکه اینا جنبه های مهمی واسه کار و کاسبی بازاریابی دیجیتال شمان، اما در بعضی موارد لازمه مطمئن شید که این رباتا منبع اصلی فعالیتای رسانه های اجتماعی شما نیستن.

چیزی که  پیرتل مستقیما اعلام می کنه اینه که راه و روش ایشون خود ارتباط برقرار کردن با افراد در رسانه های اجتماعیه. مطمئنا، وسیله ارسال پست خودکار به شما کمک می کنه که در ارتباط و مؤثر باقی بمونین، اما به افراد جواب  نداده و به موقع به سئوال یک فرد جواب نمی ده. به طور خلاصه، اینا اشتباهاتیه که می تونه پیامای منفی رو واسه مخاطبان شما داشته باشه.

مردم میخوان با برند شما- خود واقعی شما-  گفت و گو و رفت و امد داشته باشن. اجازه ندین که برند شما به وسیله این منابع خودکار کنترل شه چون شخصیت واقعی تون رو نشون نمی ده. اشتباه نکنین، استفاده از این ابزارا خوبه؛ چون شما یک بازاریاب باهوش و باهوش هستین. اما دقیقا به دلیل اینکه یک بازاریاب باهوش هستین، متوجه میشین که چه زمانی باید به عقب بر گردید و اجازه ارتباط شخصی مستقیم رو به مخاطبان بدین.

محتوای واقعی ارائه بدین.
در صفحات و حسابای برند تون باید بدونین که مخاطبان چی رو دوست دارن. واسه پیرتل، این محتوای  جذاب تعداد خیلی از تصاویر انگیزشی، به درد بخور و خنده دار یا الگوهای رفتاری بود تا تماشاگر رو به شکل همیشگی با برند خود درگیر کنه. اونم اینکه بهترین راه رو واسه جذب افراد بیشتر با محتوای واقعی در حساب اجتماعی خود پیشنهاد می کنه و اون تمیز و منظم نگه داشتن خونه خود (صفحه حساب اجتماعی) است.  اگه این کار رو بکنین، مردم به دنبال شمان و به چیزی که می گین گوش میدن.

قانون اشتراک گذاری ۲۰/۸۰ه. یعنی ۸۰ درصد  شما در حال به اشتراک گذاری محتوا واسه کمک ، سرگرمی و یا ایجاد انگیزه در مخاطبان خود هستین. ۸۰ درصد هیچ ارتباطی با برند شما نداره. همه چیز در مورد مشتریان شما و اون چیزیه که مشتریان از آن حال می کنن.

اگه به سختی میفهمید که مخاطبان شما به دنبال چه هستن – بذارین از فیس بوک واسه این مثال استفاده کنیم-  می تونین به   Insights Audience Facebook نگاهی بندازین. فقط چیزایی رو که به اون علاقه دارین تایپ کنین ، این کار شما رو به صفحات برندهای دیگری مشابه برند شما هدایت می کنه که در اونجا محتوای واقعی عرضه می کنن. بعضی نکات رو از قوانین و مقررات اونا وردارین و پستای مشابهی رو در صفحه خود ارائه بدین.

یاد بگیرین که دنبالگر باشین تا دنبال شید.
بیشتر مردم می خوان یک میلیون طرفدار داشته باشن، اما نمی خوان چند نفر یا چند حساب رو دنبال کنن. این کار غلطه. واسه ایجاد رسانه های اجتماعی بزرگ با یافته های واقعی، هم باید دنبالگر و هم باید دنبال شونده باشین. پیرتل میگه: ” باید بدونین که چیجوری دنبال کنین تا دنبال شید ، پس هر کسی رو که مربوط به کار و کاسبی شماس، دنبال کنین.”

ایده رفت و امد با افراد رو رد نکنین. این در دراز مدت به کار و کاسبی شما کمک می کنه، چون مردم همیشه یک مکالمه به درد بخور رو به یاد میارن. وقتی که یاد بگیرین  افراد مربوط به برند خود رو دنبال کنین و همیشه به اونا کمک کنین و راهنمایی بدین، به زودی می بینین که این افراد شما رو دنبال می کنن. پس از دنبال کردن افراد خجالت نکشید.

موفقیت رو با اندازه رفت و امد اندازه گیری کنین.
راه های زیادی واسه آزمایش موفقیت شما در رسانه های اجتماعی هست. آمار جدا سازی و تحلیلا واسه دانستن چیزای جور واجور در مورد حسابای رسانه های اجتماعی ، روشی عالی واسه ایجاد کسب و کاره. با این حال، پیرتل همیشه موفقیت خود رو طبق رفت و امد اجتماعی که برند هر روز در رسانه های اجتماعی به دست آورده، سبک و سنگین میکنه.

چند نفر به طور ثابت با شما در ارتباط هستن؟ بدونین که چه کسائی کلیدی هستن و به نظر میرسه همیشه موقع اشتراک گذاری شما در اونجا حضور دارن. هر وقت کسی پست شما رو لایک میزنه، نظر میده، دوباره به اشتراک میذاره و …. باید متوجه اون شید و به اون افراد جواب بدین.

روش عالی دیگر واسه آزمایش موفقیت در هر کمپین، تعیین یک هدف خاص در برنده. شاید بخواهید واسه هر ۵۰ مورد ورود به فیسبوک یا توییتر یک هدف مشخص کنین. هم اینکه می خواین ۲۵ نظر و دست کم ۱۵ مورد اشتراک گذاری دوباره رو ببینین. اینا اهداف رفت و امد شخصی هستن که باید در هر بروزرسانی برند خود انجام بدین.

درک و ایجاد یه سری از اهداف که در اون می تونین موفقیت رفت و امد خود رو در پلت فرم اجتماعی منتخب خود سبک سنگین کنین، خیلی با اهمیته. همه شبکه های اجتماعی برابر نیستن. مردم ممکنه برابر باشن، اما رفتار اونا در هر پلت فرم فرق داره. باید رفتارای هر فرد رو در پلت فرم اجتماعی خود درک کنین. این کار به شما کمک می کنه که بهترین محتوای ممکن رو در آینده واسه اونا ارائه کنین.

رابطه بسازین.
هیچ یک از نکات بازاریابی اجتماعی قدرت و قوت این نکته رو ندارن. این کار تقریبا بیان خوده و از اونجا که کار بسیار سختی به نظر می رسه، بیشتر آدما به برند شما در رسانه های اجتماعی حساس می شن، به شرط اینکه تلاش نکنین درست همانجا محصول وخدمات خود رو به اونا بفروشین.

بازاریابی رابطه ای موجب وفاداری به برند و ایجاد راهی واسه افراد دیگه مثل کسی که با اون ارتباط برقرار کردین، می شه. شما وقت صرف کرده و بعد رابطه و اعتماد برقرار می کنین. این کار به نوبه خود، یک پل بین کسی که برند شما رو نمی شناسند و کسی که با ایشون ارتباط برقرار کردین، بوجود میاره. می بینین این مسئله چقدر مهمه؟ داشتن روابط، بازاریابی قدرتمندی در جامعه اجتماعی شماس که باید هر روز از امتیازات اون استفاده کنین.

روشای هدف دار رسانه اجتماعی زیادی وجود دارن  که می تونین امتحان کنین، اما این پنج مورد مهم ترین  مواردی هستن که همیشه باید به یاد داشته باشین. شما یک برند دارین که باید از آن و مخاطبانی که میخوان همه چیز رو در مورد شما بدونن، محافظت کنین. درست مثل  پیرتل، وقتی که وقت، پول و علم خود رو روی مخاطبان خود سرمایه گذاری کنین، یافته های فوق العاده ای رو با این روشای هدف دار به دست میارید.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۹/۵]

روش هدف دار رقابتی از منظرموقعیت

روش هدف دار رقابتی
مفاهیم کلیدی پارادایم روش هدف دار رقابتی به طور مستقیم از تفکر نظامی تکامل یافته ومتشکل از مبنای آموزش روش هدف دار، تحقیق، و تمرین واسه بیشتر از ۲۰ ساله. فرض اساسی روش هدف دار رقابتی اینه که هم صنعت خوب وهم صنعت بد هست، و یکی  باید به دنبال تبدیل شدن به یک بازیکن پیروز دریک صنعت خوب باشه.

صنایع شامل جفت و جور کنندگان، خریداران، تازه واردان بالقوه ، رقبای فعلی و جایگزینای احتمالیه. این پنج مجموعه بازیکنان ساختاری که به عنوان مدل پنجگانه نیرو شناخته شده رو تشکیل میدن (شکل ۱)، چون هر بازیکن معنی مختلفی داره که به وسیله اون می تونه مزیت رقابتی رو در صنعت به دست بیاره یا حفظ کنه. مثلا، تازه واردان ممکنه، اگه رقبای فعلی ، مشکلات کافی واسه ورودداشته باشن، بیرون بیافتند. جفت و جور کنندگان می تونن موقعیتی قوی رو در صنعت به وجود بیارن.

حتی با کامل سازی رو به جلو (پیشرفت) در کار و کاسبی، رقبای صنایع این قدرت می تونه زیاد شه. صنعت ایده آل در این مدل ممکنه تعداد بسیار کمی  از رقبا رو داشته باشه، هزاران جفت و جور کننده حریف می تونه در برابر یکدیگر واسه کاهش قیمت و بهبود کیفیت و خدمات ، میلیونا مشتری مشتاق، نشدنی کردن جایگزینی و مشکلات سخت واسه ورود شرکت کنندگان جدید رقابت کنه. پس از پیدا کردن اینجور صنعتی، یک شرکت واسه تبدیل شدن به بازیکن پیروز در اون صنعت تلاش می کنه.

اقتباس از پورتر، روش هدف دار رقابتی: تکنیک واسه صنایع بررسی و رقابت، مطبوعات آزاد، ۱۹۸۰
در دیدگاه روش هدف دار رقابتی گزینه های محدودی واسه اینکه چیجوری یک شرکت ممکنه واسه خود موقعیت پیروز به دست بیاره هست:

پیشرو در هزینه: یک شرکت می تونه قصد ارائه هزینه پایین رو در یک صنعت داشته باشه.

ایجاد فرق : یک شرکت می تونه با ارائه یه سری از اجناس و/یا خدمات منحصر به فرد – با ارائه کیفیت بالاتر، کارکرد بهتر، و / یا ویژگیای جدا ایستادگی کنه.

تمرکز: یک شرکت می تونه به یک بخش محدود از بازار سرویس دهی کنه، با دقیق شدن بر گروه خاصی از مشتریان، خطوط تولید و یا بخشای جغرافیایی.

در این سه موقعیت عمومی، شرکتا ممکنه انتخاب کنن که خودشون رو با انتخاب یکی از سه تمایل زیر بیشتر تشخیص دهند:

طبق تنوع: این شرکتها فعالیتای خود رو واسه ارائه تنوع ویژه ، ویژگیا یا خدماتایی در سراسر گروه های مشتری ،و پس برآورده کردن یک زیر مجموعه از نیازای مشتری مناسب می کنه.

طبق نیاز: این شرکتها فعالیتای خود رو واسه پاسخگویی به نیازای خاص از یه گروه مشتری خاص و یا واسه خرید مناسب می کنه. IKEA، مثلا، واسه جوانایی  که تازگیا خونه خریده ان ، با طیف کاملی از وسایل خونه و دفتر کارشون رو تجهیز می کنن.

طبق دسترسی: این شرکتا فعالیتای خود رو واسه رسیدن به مشتریان متفاوت و در دسترس ، که نیازای مشابهی دارن، مناسب می کنن. مثلا،  سینما کمریکه (Camrike Cinemas)، تئاترهایی در شهرستانها و شهرهای با جمعیت زیر۲۰۰٫۰۰۰ نفر رو اجرا می کنن.

در آخر، دردیدگاه روش هدف دار رقابتی،  شناسایی موقعیت دلخواه در صنعت ، و پس از آن ساختار دهی فعالیتا و پیشرفت تواناییای شرکت ، واسه یکی بودن یا تناسب با چیزای مهم اون موقعیت ، خیلی مهمه.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۵/۵]

روش هدف دار رقابتی شما چیه؟ همه چیز درباره رقبای شما!

روش هدف دار رقابتی
روش هدف دار رقابتی یکی از شکلای جور واجور روش هدف دار هایست که خواه یا ناخواه ممکنه به اون نیاز پیدا کنین. با در نظر گرفتن اینکه بازار امروز شدیدا رقابتی شده شمام باید واسه پایداری و افزایش سهم بازار خود روش هدف دار رقابتی داشته باشین.

رقبای خود رو به سرمایه گذاری در اجناس، بازارها و خدماتی که خود قصد سرمایه گذاری در اونا رو دارین، تشویق نکنین … این اصل بنیادی استراتژیه.

بروس هندرسون، بنیان گذاری بی سی جی

هیچی نشاط آورتر از این نیس که مورد هدف قرار بگیری و آسیب ای نبینی.

وینستون چرچیل

بهترین و سریع ترین راه واسه آموختن ورزش، نگاه کردن و تقلید کردن از قهرمون اون ورزشه.

جین کلود کیلی، اسکی باز

امروز می خوایم درباره رقبا صحبت کنیم. می خوایم رقبا رو بررسی کرده و به دانشی برسیم که باعث گسترش و پیشرفت کار و کاسبی خودمون باشه! این بررسی بر شناخت تهدیدها، فرصتا یا ابهامات هدف دار حاصل از اقدامات بالقوه و جاری حریف، نقاط ضعف و یا نقاط قوت اون متمرکز می شه.

بررسی حریف با شناسایی رقبای بالقوه و جاری شروع می شه. دو روش متفاوت واسه تشخیص رقبای فعلی هست. یکی دیدگاه مشتریان در انتخاب رقبا و دومی روش هدف دارای رقابتیه که اونا رو گروه بندی می کنه.

پس از مشخص شدن رقبا، روی درک اونا و روش هدف دار شون متمرکز می شه. یکی از راه های پیشرفت امتیازات رقابتی پایدار، دنبال کردن استراتژیه که داراییا و تواناییای اون مشکلاتی هستن که رقبا رو از نزدیک شدن به اون روش هدف دار بازمی داره.

در ادامه، یه تیکه از سئوالا واسه ایجاد ساختار جهت بررسی حریف بطور خلاصه اومده:

رقبا چه کسائی هستن؟
معمولاً با کی رقابت می کنیم؟ سخت ترین رقبای ما چه کسائی هستن؟ رقبای کوچیک تر، اما مهم، ما کدم ان؟ اجناس جانشین چیجوری؟
این رقبا رو می تونه با در نظر گرفتن داراییا، تواناییا و یا روش هدف دار هاشون تو یه گروه قرارداد؟
رقبای بالقوه کدم ان؟ مشکلات ورود اونا به بازارچه هستن؟ می تونه کاری کرد تا بیخیال شن؟
آزمایش رقبا
اهداف و روش هدف دار اونا کدم ان؟ سطح التزام اونا به چه میزانه؟ مشکلات خروج اونا چه هستن؟
ساختار هزینه اونا چیه؟ هزینه های اونا به صرفه س یا نه؟
روش هدف دار وجهه و روش هدف دار جایگیری اونا چیه؟
موفق ترین و شکست خورده ترین رقبا در طول زمآنچه کسائی بودن؟ به چه دلیل؟
نقاط ضعف و قوت هر کدوم از رقبا یا گروه های هدف دار چه هستن؟
رقبا از چه کمکا یا ضعفای هدف دار یا مشکلات و نیازای برآورده نشده مشتریان واسه ورود به بازار رقابت و یا تحکیم جایگاه خود استفاده می برن؟
رقبا رو با در نظر گرفتن داراییا و توانایی هاشون آزمایش کنیم. یک شبکه نقاط قوت رقبا بسازیم.
در خیلی از بازارها اولویتای مشتری تغییر می کنن و عرضه اجناس انتخابی رقبا غیرمستقیم از نظر استراتژیکی با اون ارتباط داره.

کوکاکولا توجه خود رو معطوف پپسی ساخت و واسه چند سال ظهور زیر بازارهای آب، چای سرد و نوشیدنیای میوه ای رو ندیده گرفت. نتیجه اون از دست دادن فرصت و درنهایت نیاز به پیگیری روش هدف دار سخت و هزینه ورداری واسه جبران موقعیت بود.
درحالی که توجه بانکا به بانکای حریف معطوف شده، بازارهایشان مورد جمله شرکتای سرمایه گذاری، بیمه گذاران و کارگزاریا قرارگرفتهه.
رقبایی که سهم کوچیک بازار رو از روش عرضه جنسای ارزون قیمت با حاشیه سود پائین در اختیار دارن از اهمیت ویژه ای دارن. بیشتر این شرکتا ندیده گرفته شده و در آینده به رقبای اصلی تبدیل می شن. خیلی از شرکتای ژاپنی مثل کانن و تویوتا به همین ترتیب کار خود رو شروع کردن.

مشتری همیشه مترصد استفاده از دیگر انتخاب هاست.

انتخابای مشتری
مشتریان چه انتخاب می کنن؟ می تونه از مشتری سیسکو پرسید اگه کالای دلخواه ایشون رو ارائه نمی کرد، شایدً چه برندی رو خریداری می کرد؟ می تونه از خریدار ماشینای اسپرت پرسید چه ماشینای دیگری رو مورد توجه داشته و یا از کدوم نمایشگاهای دیگر دیدن کرده.

کاربردهای محصول
راه و روش دیگری که به ما بینش میده ارتباط اجناس با زمینه های کاربرد خاص یا موارد استفاده اون هست. می تونه با نظرسنجی از مشتریان خواست تا زمینه مصرف و استفاده اونا رو بگن، واسه هر کدوم از زمینه های مصرف کالاهایی رو که مناسب هستن نام ببرن و بعد مورد مناسبت استفاده هر کدوم از اجناس با زمینه مصرف اون بگن. اینطوری اجناس با در نظر گرفتن زمینه مصرفشون گروه بندی می شن. مثلا پپسی واسه مصرف غذاهای سبک در نظر گرفته می شه.

هر دو راه و روش انتخابای مشتری و کاربردهای محصول مبنای ادراکی واسه تشخیص رقبا ارائه می کنن که مدیران می تونن از آن استفاده کنن، حتی وقتی که تحقیقات بازاریابی ممکن نباشه. هم ایده موارد انتخابی مشتریان و هم دیدگاه مناسب اونا با زمینه مصرف، وسیله قدرتمندی واسه کمک به درک محیط رقابتی هستن.

شناسایی رقبا – گروه های هدف دار
ایده گروه هدف دار راه و روش به طور کاملً متفاوتی رو واسه فهم ساختار رقابتی یک صنعت به دست میده. گروه هدف دار، گروهی از شرکت هاست که:

در طول زمان روش هدف دارای رقابتی مشابهی رو دنبال می کنن. ( مثلا، استفاده از کانال پخش مشابه، سبک مشابهی از ارتباطات هدف دار یا وضعیت مشابهی از قیمت/کیفیت)
ویژگیای مشابهی دارن. (مثلاً، اندازه، قدرت طلبی)
داراییا و تواناییای مشابهی دارن. ( مثل ملحقات برند، توانمندیای تدارکات، حضور جهانی و یا تحقیق و پیشرفت)
هر کدوم از گروه های هدف دار با مشکلات جنبشی مواجه هستن که کسب وکارها رو از جابجایی از یه گروه هدف دار به گروه دیگر بازمی دارن.

یک عضو گروه هدف دار می تونه با مشکلات ورود و هم مشکلات خروج بر بخورن. مثلا، داراییایی مثل سرمایه گذاری در کارخانه یا نیروی کار متخصص و به ویژه نیاز به حفظ اعتبار برند، می تونن مشکلات خروج مهمی حساب شن.

استفاده از ایده گروه هدف دار
به تصویر کشیدن گروه های هدف دار می تونه پروسه بررسی حریف رو عملی تر سازه. خیلی از صنایع، رقبای زیادی دارن که بررسی جداگونه هر کدوم از اونا ممکن نیس. کاهش این مجموعه به تعداد کمی از گروه های هدف دار، بررسی رو کامل، عملی و کاربردی تر میسازن.

گروه بندی هدف دار می تونه تصمیم گیری واسه سرمایه گذاری هدف دار رو اصلاح کنه. کدوم گروه هدف دار سرمایه گذاری رو تضمین می کنه؟ تعیین سودآوری حال و آینده هر کدوم از گروه های هدف دار لازم هستش.

یکی از اهداف هدف دار، سرمایه گذاری در گروه های هدف دار پرجاذبه ایه که بشه در اونا داراییا و تواناییا رو به جهت ایجاد مزیت هدف دار بکار گرفت.

درنهایت، انتخاب روش هدف دار و داراییا و تواناییای ساپورت اون، بیشتر به معنی انتخاب یا ایجاد یه گروه استراتژیکه. ازاین روست که باخبر شدن از ساختار گروه هدف دار و جست و خیزای اون می تونه بی آخر به درد بخور باشه.

رقبای بالقوه
علاوه بر رقبای فعلی، توجه به ورودیای بالقوه بازار ازجمله شرکتایی که ممکنه در موضوعات زیر درگیر باشن هم لازمه.

گسترش بازار.
گسترش محصول.
اتحاد رو به عقب. مشتریان، یکی از منابع بالقوه رقابت هستن. جنرال موتورز درزمان سالای تشکیل خود چندین تولیدکننده قطعات رو خریداری کرد.
اتحاد روبه جلو. جفت و جور کنندگان علاقه مند به حاشیه سود هم رقبای بالقوه تلقی می شن.
ارسال داراییا یا تواناییا. بعضی وقتا بررسی نقاط قوت و ضعف رقبا، پیشنهادهایی رو واسه ترکیبای هم افزا داره.
روش هدف دارای دفاعی یا تلافی جویانه. شرکتایی که با جمله های واقعی یا بالقوه به بازارشان مورد تهدید قرار میگیره ممکنه به اقدامات تلافی جویانه دست بزنن. ماکروسافت قدمایی با ورود به فضای اینترنت در جهت حفاظت از موقعیت برتر خود در بخش نرم افزار برداشتهه.
بررسی حریف-درک رقبا
درک رقبا و فعالیت هاشون منافع زیادی رو می تونه جفت و جور کنه. در درجه اول، درک نقاط قوت و ضعف روش هدف دار فعلی حریف، می تونه فرصتا و تهدیدهایی رو جلو بذاره که ارزش عکس العمل رادارند.

در مرحله دوم، با درک روش هدف دارای آینده حریف ممکنه بشه ظهور تهدیدها و فرصتا رو پیش بینی کرد.

سوم اینکه، تصمیم گیری در مورد روش هدف دارای جانشین ممکنه توانایی پیش بینی عکس العملای احتمالی رقبای کلیدی رو زیاد کنه.

و آخرسر، بررسی حریف ممکنه به شناخت بعضی ابهامات هدف دار برسه که ارزش نظارت دقیق در طول زمان رو داشته باشن.

همونجوریکه در شکل زیر مشاهده می فرمایید اقدامات حریف تحت اثر ۸ عامل قرار دارن. اولین اونا کارکرد مالیه که با اندازه، رشد و سودآوری اندازه گیری می شه.

اندازه رشد و سودآوری
اندازه و رشد فروش و سهم بازار نشونه هایی از سرزندگی روش هدف دار کسب وکار هستن. واسه تخمین سرانگشتی فروش کسب و کارای یک شرکت بزرگ، کافیه تعداد کارمندان اونو در میانگین فروش کارمندان اون صنعت ضرب کنین. واسه خیلی از کسب وکارها این روش بسیار کاربردی بوده و تا حد قابل توجه ای دقیقه.

بعدازآندازه و رشد، نوبت به سودآوری می رسه. یک کسب وکار موفق عموماً واسه سرمایه گذاری به پول و پله و سرمایه دسترسی داره، مگه اینکه از طرف سرپرست اون واسه دوشیده شدن طراحی شده باشه.

در ادامه، به موضوعات جایگاه پیدا کنی، تعهدات و روشای هدف دار گذشته و امروز می پردازیم. با ما همراه باشین …

مطالب در ارتباط:
واسه داشتن مشتری وفادار، همیشه اونو غافلگیر کنین
مشتری رو بررسی کنین: نوع، انگیزه و سلیقه رو بشناسین
مصرف کنندگان، آمار و ارقام و مشتریان آدما هستن!

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۳/۵]

روش هدف دار فروش موثر موجب افزایش فروش و رشد کار و کاسبی می گردن؟!

روش هدف دار فروش
فروش پولی رو به وجود میاره که موجب زنده موندن و رشد کار و کاسبی شما می شه؛ و اینا عناصر لازم بازاریابی هستن. روش هدف دار فروش موثر و تکنیکای فروش مناسب می تونه بین یک کار و کاسبی که در تقابل با شکسته و کار و کاسبی ای که رشد می کنه و رونق داره، فرق بسازه.

روش هدف دار فروش شما
روش هدف دار فروش موثر به وسیله اهداف فروش شما هدایت می شه. این اهداف هرچه که باشن، شاید تلاش شما رو بر اجناس و مشتریانی متمرکز می کنن که دارای بالاترین سود و بزرگترین پتانسیل واسه افزایش فروش هستن.

یک هدف معمولی ممکنه فروش بیشتر یه محصول خاص به یه گروه از مشتریان باشه. هدف دیگر می تونه تسریع فروش پس از عرضه محصول باشه. روش هدف دار شما توضیح میده چیجوری می خواین به این اهداف دست پیدا کنین.

مثل هر بازاریابی، روش هدف دار فروش موثر بستگی به درک مشتریان تون داره. شما باید بدونین اونا کی هستن و چی میخوان. هم اینکه باید بدونین اونا چه زمانی، کجا و چیجوری خرید انجام میدن. این کار به شما امکان میده تا بهترین کانالای فروش و تکنیکای فروش رو شناسایی کنین.

روش هدف دار فروش موثر
روش هدف دار فروش شما به طور کامل به نیروی فروش تون وابسته. مگه اینکه به طور انحصاری از روش پست الکترونیکی یا آنلاین فروش کنین. جذب فروشندگان مناسب و مدیریت اونا به طور موثر بسیار لازمه.

شما باید مطمئن شین که تیم فروش تون دارای مهارتای لازم واسه ایجاد لید و گفتگو فروش هستن. کارمندان به مشاوره فروش واسه اطمینان از درک روش هدف دار و چگونگی برخورد با مشتریان بسیار نیاز دارن. آموزش رسمی فروش می تونه سود آور باشه. و استفاده موثر از تکنولوژی و بقیه وسایل فروش می تونه به طور زیادی کارایی رو زیاد کنه.

شما می تونین انتظارات فروش و فعالیتای کلیدیِ ماه های آینده در یک طرح فروش دقیق مشخص کنین. یک طرح فروش اینطوری به شما کمک می کنه تا فعالیتای فروش و بازاریابی رو با یکدیگر وصل کنین. مثلا، با ایجاد کمپین فروش و تبلیغاتی واسه ساپورت از عرضه محصول جدید. بودجه فروش رو میشه واسه پیش بینی جریان نقدی و هم اینکه پیگیری کارکرد فروش استفاده کرد. این کار به شما کمک می کنه تا انگیزه پیدا کنین و به فروشندگان موفق پاداش بدین.

سه سطح روش هدف دار فروش موثر
روشای هدف دار، به راههای زیادی استفاده می شن. و شکلای جور واجور مختلفی از روشای هدف دار ازجمله روشای هدف دار رشد، روشای هدف دار بازاریابی و روشای هدف دار کلی کار و کاسبی، روشای هدف دار رقابتی و چیزای دیگه ای به جز اینا هست. سه سطح روش هدف دار که این روزا در خیلی از شرکتا استفاده میشن، عبارتند از:

روش هدف دار سطح شرکت
سوالی که در این روش هدف دار مطرحه اینست که: هدف شرکت واسه رسیدن به تموم؛ رشد؛ ثبات؛ و گسترش به بازارهای جدید چیه؟

روش هدف دار کار و کاسبی در سطح واحد
سوالی که در این روش هدف دار مطرحه اینست که: رقابت شما چیجوری هستش؟ روابط با مشتریایی سطح بالا چیجوری هستش؟ رهبری محصول یا خدمات چیجوری هستش؟ توان مالی چقدر س؟

روش هدف دار سطح بازار
سوالی که در این روش هدف دار مطرحه اینست که: چیجوری رشد می کنین؟ از روش نفوذ، پیشرفت، و تنوع بازار و یا چیز دیگری؟

شکلای جور واجور روشای هدف دار فروش
درسته که تعداد خیلی از روشای هدف دار فروش خاص هست که شرکتا می تونن واسه جلو بردن کار و کاسبی، به پیشرفت و استفاده از اونا بدن؛ اما اکثرا، یکی از شکلای جور واجور روشای هدف دار گسترده مثل موارد زیر هستن:

روش هدف دار ورود به بازارهای هدف جدید
این روش هدف دارِ فروش موثر شامل شناسایی مخاطبان هدف جدید و ایجاد تاکتیک طراحی شده واسه رسیدن، جذب و تبدیل اون مشتریان بالقوهه.

روش هدف دار معرفی اجناس یا خدمات جدید
در این نوع روش هدف دار فروش، شرکتا قصد افزایش فروش از روش افزایش پرتفوی اجناس خود واسه افزایش فروش به مشتریان موجود (از روش بیش فروشی و فروش مکمل) و یا افزایش فروش به مشتریان گسترده تر با جذب مشتریان بالقوه جدید با استفاده از راه حلای منحصر به فرد (اجناس یا خدماتی که تا الان ارائه نشده ان) دارن.

روش هدف دار بیش فروشی و فروش مکمل
در حالی که این روش هدف دار فروش موثر به معنی معرفی اجناس یا خدمات جدید می پردازه، بیش فروشی و فروش مکمل هم اینکه می تونه به عنوان یه روش هدف دار جداگونه با نمونه محصول/خدمات موجود با هدف افزایش ارزش هر مشتری با ارائه ارزش بیشتر در اجناس یا خدمات همراه (پس انگیزه مشتریان واسه خرید کلی تر زیاد می شه) استفاده بشه.

روش هدف دار افزایش تبدیل و فروش در بین مشتریان بالقوه موجود
اگه هدف شرکت شما حفظ بازار هدف فعلیه و شما واسه معرفی اجناس یا خدمات جدید (یا حتی ارائه بسته های ارزش افزوده) برنامه ای ندارین، روش هدف دار شما می تونه فروش رو در این بازار موجود، زیاد کنه. می تونین شکلای جور واجور جور واجور تاکتیکا رو مورد استفاده بذارین تا این روش هدف دار رو به نفع خود بسازین، تاکتیکایی مثل افزایش تجربه مشتری، اضافه کردن ارزش از روش آموزش و اطلاعات، یا تجدید نظر  کردن در ارزش پیشنهادی یا مزیت رقابتی خود.

روش هدف دار افزایش تکرار کار و کاسبی
همه میدونیم که حفظ مشتریان موجود نسبت به پیدا کردن مشتریان جدید، باعث ROI  بالاتری می شه. شرکتایی با یه مدل کار و کاسبی تکراری (مدل اشتراک یا هر چیزی که شامل خرید تکراری می شه) می تونن فروش و سود خود رو با استفاده از روشای هدف دار فروشی که هدفشون افزایش خرید تکراری از پایگاه مشتری هست، زیاد کنن. اینجور استراتژیایی ممکنه شامل تلاش واسه کاهش اعتراض مصرف کنندگان باشه.

پس از شناسایی یه روش هدف دار وسیع، با ارقام و اهداف خاص (مثل تعداد مشتریانی که در سه ماهه بعدی جذب می شن یا درآمد خاص کسب شده از روش کار و کاسبی تکراری طی یک دوره مشخص)، روش هدف دار فروش موثر واسه شناسایی تاکتیکای خاصی که تیم فروش شما واسه رسیدن به این اهداف استفاده می کنه، بیشتر اصلاح می شه.

سخن آخر
تاکتیکای خیلی زیادی هست که شرکتا واسه اجرای روش هدف دار فروش موثر استفاده می کنن. که باعث روند فروش منحصر به فرد و نوآورانه(امیدوار کننده)  می شه. تاکتیکایی مثل انعقاد قیمت و بسته بندی محصول/خدمات، پیشنهادات و پیشنهادای شخصی و تخفیف واسه مشتریان دائمی جهت روشن تر کردن راه و روش فروش و ایجاد یک دید روشن از اینکه چیجوری تیم فروش شما به اهداف خود می رسه، استفاده میشن. در این مرحله، تموم شکلای جور واجور روشای هدف دار فروش دقیقا تنظیم می شن. تا به نقشه های بسیار متمرکز و دقیق برنامه ریزی شده ای تبدیل شن. تا سازمانای فروش مدرن رو به طرف موفقیت جهت دهند.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۶/۵]

روش هدف دار محتوا واسه برندای کسل کننده

روش هدف دار محتوا واسه برندای کسل کننده
تا الان با مطالب زیادی درباره روش هدف دار محتوا در سایت پدیده فکر مهتر همراه بودیم. در این مطلب، درباره روشای هدف دار محتوا که واسه برندهایی که فکر می کنن خلاقیت و ابتکار لازم رو ندارن صحبت می کنیم. امیدواریم که واسه شما عزیزان به درد بخور باشه.

اگه مردم درباره شما حرف نمی زنن، حتما یک دلیلی دارن. دلیل شون این نیس که شما رو دوست ندارن!

اونا درباره شما حرف نمی زنن چون شما کسل کننده هستین.

~ Seth Godin

یک رقابت بزرگ و قوی واسه بازاریابان برندهای کسل کننده اینه که باید محتوایی رو بوجود بیارن که برجسته و باحال باشه -حتی اگه محصول شمام در مقابله با اون، اینطور نباشه! –

چیجوری میشه مردم رو واسه یک برند کسل کننده علاقه مند کرد؟
کلید اصلی اینه که ارائه متمایزی رو بسازین. هر کدوم از برندها یک داستان بی همتا و خاص درباره اصلِ خود، مردم خود و تجربیات خود داره. راه حلِ اون، پیدا کردن یک زمینه معتبر، استفاده از تخیل خلاقانه و گفتن داستان تون به روشیه که باعث جذب و حفظ توجه مردم شه.

محتوای خوب هم مثل برندهای خوب، به حل مشکلات کمک می کنن. برندهای کسل کننده هم همون فرصت رو دارن تا اطلاعاتی رو به اشتراک بذارن که زندگی مشتری رو بهتر کنه و یا به اونا کمک کنه تا در شغل شون به وضعیت بهتری برسن.

واسه ایجاد محتوایی که حل کننده مشکلات باشه – از خودتون بپرسید :

– چه شرایط لازم در جامعه من اتفاق می افته؟

– گروه و قشر خاصی هست که نیاز داشته باشن تا کسی با صدای بلند و رسا به نمایندگی از اونا بلند شه؟

– چیجوری میتونم محتوایی رو تولید کنم که به اونا در حل کردن این مشکلات شون کمک کنه؟

به جامعه خود برسین
اگه محصول شما هیچگونه هیجانی رو ایجاد نمی کنه، اون محتوایی رو بسازین که سبک زندگی، علایق و ماموریت خوانندگان تون رو نشون بده. محتوای شما باید بیش تر روی مصرف کننده تمرکز کنه تا محصول تون!

واسه اینکه از روش محتوا، به جامعه خود برسین از خود بپرسید:

– قصد جذب کردن کی رو دارم؟

– سبک زندگی اونا چیجوریه؟

– علایق و منابع اونا چه چیزایی نیستن؟

– چیجوری میتونم محیطی رو جفت و جور کنم تا درباره این مسائل باهم بحث کنن؟

یک کار به طور کاملً غیرمنتظره انجام بدین
بی توجه و بی اهمیت به اینکه چه محصول و خدماتی ارائه می دین باید بدونین که دلیلی واسه کسل کننده بودن وجود نداره! هر محصولی باید تلاش کنه نشون بده که به روشی باحال، جذاب و حتی شگفت انگیزه.

طوفان ذهنی: لیستی از صفتایی که شرکت شما رو توضیح می کنن گرد بیارین؛ بعد درباره متضادهای این کلمات تحقیق کنین. مثلا؛ اگه سازمان شما یک محیط جدی، خشک و کسل کننده داره می تونین به دنبال ایدهایی باشین که سرگرم کننده، آروم بخش و نوین باشن. در مرحله بعد، محتوای ترکیب شده ای رو که با این ایده ها هم جهت بوده و حضور شرکت شما رو در جهتی به طور کاملً غیرمنتظره نشون بده ایجاد کنین.

نقاط قوت خود رو فعال کنین
خیلی از مردم محتوا رو با نویسندگی برابر می دونن. اما نویسندگی (بلاگ – کتابای الکترونیکی – کتاب و …) تنها یک راه واسه ایجاد محتواست که واسه همه افراد هم مناسب نیس.

واسه اینکه نقاط قوت تون فعال شه، از خودتون بپرسید:

– ترجیح می دین خودتون رو چیجوری بگید؟ اگه از بودن در مقابل دوربین حال می کنین، پستای ویدیویی رو ساخته و شخصیت خود رو در این محتوای ویدیویی اضافه کنین. اگه ترجیح می دین به چشمون مردم نگاه کرده و به اونا انرژی بدین، صحبتای درگیرکننده ای رو ایجاد کرده و فرصتایی رو جفت و جور کنین که می تونه رسانه شما باشن.

– مردم خیلی راحت می تونن هدایا و استعداد شما رو شناسایی کنن؟ شاید به اونا گفته باشین که رسانه ای عالی هستین و یا میتونین بهترین محتوا رو با کلمات ایجاد کنین. پس استعدادهای خود رو کشف کنین و ببینین که خروجی مناسبی واسه بیان اونا در اختیار دارین یا نه.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

روش هدف دار مقابله با مدهای زودگذر

روش هدف دار مقابله با مدهای زودگذر
امروز درباره سیستمای پخش صحبت می کنیم. و همینطور روش هدف دار مقابله با مدهای زودگذر و خطرات تهدیدکننده بازارهای با رشد سریع رو مورد مطالعه قرار می دیم.

سیستمای پخش
بررسی سیستمای پخش باید شامل سه نوع سئوال زیر باشه:

کانالای پخش کدم ان؟
روندها کدم ان؟ چه کانالایی از اهمیت رو به رشدی دارن؟ چه کانالای جدیدی پا به میدون گذاشته و یا شایدً می ذارن؟
کی در کانال از قدرت برخورداره و چقدر احتمال داره این قدرت منتقل شه؟
ایجاد یک کانال جدید پخش ممکنه به امتیازات رقابتی پایدار منجر شه. مثلا شرکت جورابای لگز، با بسته بندیای تخم مرغ مانندشان، امکان فروش اونا در سوپرمارکت­ها رو دشت کردن. برنامه لگز شامل این موارد می شد: پخش امانی، بسته بندی جورابا در محفظه ای که سرقت اونو تقریباً مشکل می ساخت، استفاده از ویترینای کم جا و وایس تاده، کیفیت بالا، اجناس قیمت مناسب همراه با تبلیغات ملی و عملیات داخل فروشگاهی مثل ایجاد سفارشات و انبار.

روندهای بازار
در بسیاری مواقع مفیدترین بخش بررسی محیط طرح این سؤال هستش که روندهای بازار چه هستن؟ این سئوال دو جنبه مهم داره: بر تغییر تمرکز داره و مشخص می کنه چه چیز مهمه. آگاهی استراتژیکی که تقریباهمیشه یافته ها به درد بخور داره.

بحث در مورد روندهای بازار می تونه به مثل خلاصه مفیدی از بررسیای مشتری، رقبا و بازار باشه. ازاین رو شناخت روندها در مراحل پایانی بررسی بازار به درد بخور هستش.

روندها در مقابل مدهای زودگذر
شرکت زندل گروپ باور داره که سه سؤال می تونه در کشف روند واقعی در مقابل مد کارساز باشن:

چه چیز محرک اینه؟ روند از یک بنیان ثابت و پایه ها تشکیل می شه. روندها بیشتر متأثر از تغییرات جمعیتی، ارزشا، سبک زندگی و فناوری هستن.
چقدر عمومیت داره؟ فقط به یک گوشه سودآور بازار محدود می شه؟ نیاز داره عادت نهادینه شده رو عوض کنه؟ سرمایه زمانی یا مالی جذب شده یک مانعه؟
فراگیره؟ در بین گروه ها یا صنایع حرفی واسه گفتن داره. مثلاً جنسای غربی، درزمینهٔ سلامتی، غذا، تناسب اندام و طراحی شاخص هستن.
مشاهدات فیث پاپکرن نشون میده که مدها به اجناس مربوط می شن درحالی که روندها به محرکایی که مصرف کنندگان رو مجبور به خرید اون اجناس می کنن.

پیتر دراکر در مورد مد باور داره که تغییر، چیزیه که مردم اونو انجام میدن، درحالی که مد چیزیه که مردم درباره اون حرف میزنن.

معنی اون اینه که روند، به منابع و اقدام متکی به داده ها نیاز داره، تا اینکه فقطً ایده ای باشه که تصاویر رو ثبت کنه.

دراکر هم اینکه باور داره که رهبران امروز نیاز دارن پا رو از نوآوری بالاتر گذاشته و به مأموران تغییر تبدیل بشن. نتیجه واقعی از تشخیص و اقدام واسه روند به دست نمیاد حتی وقتی که واقعی باشن! بلکه از ایجاد و هدایت اونا حاصل می شه.

عوامل کلیدی موفقیت
این عوامل دو گونه ان. اول چیزای مهم استراتژیکی هستن که ً مزیت نیستن چون بقیه هم اونا رو دارن، اما از دست دادن اونا ضعف بزرگی هستش. نوع دوم، قوتای هدف دار، اونایی هستن که یک شرکت به اونا می بالد، داراییا و تواناییای به دست اومده در بررسی رقبا مبنایی هستش که می تونه از روش اونا عوامل کلیدی موفقیت رو شناسایی کرد.

موارد قابل توجه اونایی هستن که الان دارایی و توانایی بنیادی تلقی می شن، و مهم تر از آن، اونایی که در آینده اینجور جایگاهی رو دارن. در اجناس مصرفی، مهارتای بازاریابی و پخش در مراحل شروع و رشد بسیار لازمن، اما عملیات و تولید در مرحله بلوغ و افول اهمیت بیشتری می پیدا کنن.

مخاطرات بازارهای با رشد بالا
رفتار عادی استراتژیستا در جستجوی بخشای رشد، بیشتر همراه با یه سری از مخاطراته. همون گونه که در شکل زیر نشون داده شده مخاطراتی وجود دارن که:

تعداد و تعهدات رقبا ممکنه بزرگ تر اون باشه که بازار بتونه اونو ساپورت کنه.
ممکنه رقیبی با مزیت محصول برتر یا هزینه پایین، وارد شه.
عوامل کلیدی موفقیت ممکنه تغییر کنن و سازمان نتونه خود رو با شرایط جدید موافق کنه.
ممکنه فناوری عوض شه.
ممکنه رشد بازار، واسه جفت و جور انتظارات کم بشه.
ممکنه نبود ثبات قیمتا درنتیجه ظرفیت مازاد یا اقدام به کاهش قیمت جنسای گرون واسه جذب مشتری رخ بده.
واسه رسیدن به اندازه رشد بالا ممکنه منابع کافی در اختیار نباشه.
ممکنه پخش مناسب در دسترس نباشه.
در ادامه، به بررسی هر کدوم از این خطرات پرداخته و راهکارهای مناسب رو مطالعه می کنیم. با ما همراه باشین.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

روش هدف دار منابع انسانی

روش هدف دار منابع انسانی
روش هدف دار منابع انسانی پایه یک منابع انسانی موفق و میشه دید، که بصورت گسترده در داخل سازمان و داخل صنعت در ارتباط ( با استفاده از استعدادای نورانی ) به رسمیت شناخته شده باشه شک نداشته باشینً منابع انسانی یک مزیت رقابتی پایداره، وقتی که یک سازمان با مدیریت درست اون هنرنمایی می کنه. چشم انداز روشن و اهداف مشخص و ساده کلید موفقیت منابع انسانی هستن.

روش هدف دار منابع انسانی در سازمانای مدرن

روش هدف دار مدیریت منابع انسانی سازمانای مدرن با تمرکز کامل بر فرآیندا و سیاستای منابع انسانی از ایجاد مزیت رقابتی پایدار ساپورت می کنه. روش هدف دار منابع انسانی کمک می کنه تا به ساخت مزیت رقابتی و کارکرد منابع انسانی، که با رقبای موجود در بازار فرق داره، بدین.

روش هدف دار منابع انسانی، سیاستا، استانداردها، نقشا و مسئولیتای منابع انسانی سازمان رو با روش هدف دار کلی سازمان هم جهت می کنه، و کلا باعث می شه روندای سیستم واسه درخواست واحدای کار و کاسبی جهت رسیدن به موفقیت آماده باشن. این باعث می شه منابع انسانی در رشد خود و سازمان تعادل بسازه. و هم اینکه واسه رشد داخلی منابع انسانی باید مراقب باشه تا سطح رضایت کارکنان این بخش کاهش پیدا نکنه.

این مجموعه راه منطقی ساخت یک مدیریت منابع انسانی مؤثر در سازمانه که، به قوی تر شدن سازمان و آماده شدن اون واسه چالشای بازار کمک می کنه. سازمان رو واسه آینده آماده می کنه.

روش هدف دار منابع انسانی یک سند اصلی واسه چندین سال منابع انسانی سازمانه که کارکنان منابع انسانی واسه موافقت بیشتر باید اونو به روز کنن، کارکنان منابع انسانی باید واسه تغییر خیلی از فرآیندها، نقشا و مسئولیتای داخلی و خارجی و هم اینکه واسه معرفی ابزارای جدید آماده باشن. و این به اون معنیه که روش هدف دار منابع انسانی چیزی نیس که درزمان چند ماه اجرا شه، اجرا اون طی چند سال اتفاق میفته.

روش هدف دار منابع انسانی، منابع انسانی رو واسه افزایش بهره وری، اجرای روشای هدف دار رشد و سیاست در منابع انسانی آماده می کنه.

هیچ روش روش هدف دار منابع انسانی نمیتونه به عنوان بهترین روش در بازار باشه، چراکه روش هدف دار منابع انسانی یک سند منحصر بفرد سازمانیه که از ترکیب پیشرفت فرهنگ سازمانی، پیشرفت و بهبود فرهنگ فرآیندای منابع انسانی، بازخورد مدیران و کارکنان، و پیشرفت صنعت و جامعه شکل میگیره. روش هدف دار منابع انسانی بصورت بی همتا واسه هر سازمان عمل می کنه.

خیلی از سازمانا، واسه طراحی روش هدف دار منابع انسانی مشاوران منابع انسانی رو استخدام می کنن در آخر یک فایل powerpoint قشنگ تحویل می گیرن. که شامل اسلایدای جدا سازی و بررسی، و اجرا طرحای آمادهه که در آخر هیچ وقت اجرا و اجرا نمیشه.

پیشرفت روش هدف دار منابع انسانی

پیشرفت روش هدف دار منابع انسانی یک پروسه سخت و زمان بره، نیاز به یک تیم مسئول از منابع انسانی جهت طراحی و پیشرفت داره، و نمیشه توقع داشت یک یا دو نفر به تنهایی اونو طراحی و اجرا کنن.

روش هدف دار منابع انسانی به روشنی فرموله شده و تیم مسئول باید با اطمینان مسائل مهم اونو در راه درست هدایت کنن. تیم روش هدف دار منابع انسانی باید با استفاده از منابع و کارکنان منابع انسانی، از بسیاری مدیران و کارکنان سازمان بصورت منظم بازخورد بگیره.

تیم پیشرفت روش هدف دار منابع انسانی سندی روشن و موثر رو طراحی و تهیه می کنه، اونو به دست مدیریت ارشد سازمان رسونده و پس از تأیید ایشون، به بقیه مدیران و کارکنان سازمان ابلاغ می شه.

اجرا روش هدف دار منابع انسانی

طراحی روش هدف دار منابع انسانی به سختی به تکامل می رسه، اما از مدیریت منابع انسانی مؤثر انتظار میره که برابر با زمانبندی طرح و کیفیت مورد نظر، اجرای موفقیت آمیزی داشته باشه.

اجرای روش هدف دار منابع انسانی از تیم اجرایی میخواد تا با تولید یافته های استاندارد، ظرفیتای مدیریت تغییر، ارتباطات و طراحی سیاستای منابع انسانی و بخش جدید منابع انسانی رو بسازه.

اجرای روش هدف دار منابع انسانی به معنی کار همیشگی از تیم مدیریت منابع انسانیه، نه از دست دادن اعتماد به نفس در طول زمان اجرا!

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

روش هدف دار منابع انسانی در رسانه های اجتماعی

روش هدف دار منابع انسانی
منابع انسانی تغییرات سریعی به خود میگیره. همیشه باید علنی و روشن بوده و ارتباط برقرار کنه. تا جایی که سازمان باید به یک عضوی از جامعه تبدیل شه. نمیتونه بر جوامعی که روش هدف دار منابع انسانی رسانه اجتماعی ندارن تمرکز کنه. یک جامعه آنلاین از منابع انسانی، ارزش آنلاین برند رو در ارزش استخدام آنلاین زیاد می کنه که این موضوع، اثر مثبت در حجم بیشتر و رضایت مشتری داره.

روش هدف دار منابع انسانی در رسانه های اجتماعی چیه؟
روش هدف دار منابع انسانی در رسانه های اجتماعی، اهداف حضور آنلاین رو مشخص می کنه. ساختار منابع انسانی بدون اهداف مشخص، توانایی فرستادن پیام رو به جوامع آنلاین نداره!

این روش هدف دار، مخاطب هدف، پیاما و وسیله استفاده شده واسه ساخت یک جامعه آنلاین اختصاصی رو تعریف می کنه. روش هدف دار، اولویتا رو جهت رسیدن تنظیم کرده و منابع انسانی رو جهت استفاده، تعریف می کنه.

تنظیم کردن یک تقویم ارتباطی مناسب واسه رسانه های اجتماعی بسیار لازمه. منابع انسانی هم می دونه که پیامای جوامع آنلاین چیجوری باید گسترش پیدا کنن.

این روش هدف دار می تونه با مبحث ارتباطات داخلی فرق داشته باشه اما در رده بندی روش هدف دار منابع انسانی و فرهنگ سازمانی قرار می گیره.

تمرینای بخش منابع انسانی، یه تیکه از فرهنگ سازمان هستش. منابع انسانی باید قادر به جذب افراد باشن، خصوصاً کسائی که به فرهنگ سازمانی علاقه مندن! اونا می تونن بهترین گزینه واسه استخدام نیروی جدید سازمان باشن.

سازمان شما باید قادر به شناسایی بهترین ابزاری که واسه ساخت یک جامعه آنلاین (تشکیل شده از علاقه مندان) مناسبه باشه.

حضور آنلاین، دیگر فقط به معنی رسیدگی به وبلاگ یا سایت شرکت نیس! بلکه این روزا معنی بسیار گسترده تری رو داره. مثل حضور در سایتهایی مثل فیسبوک، توییتر و … . یادتون نره که حضور در این شبکه های اجتماعی، با هدف جذب مخاطب بیشتره.

حضور آنلاین، دیگر فقط به معنی رسیدگی به وبلاگ یا سایت شرکت نیس! بلکه این روزا معنی بسیار گسترده تری رو داره. مثل حضور در سایتهایی مثل فیسبوک، توییتر و … . یادتون نره که حضور در این شبکه های اجتماعی، با هدف جذب مخاطب بیشتره.

 به چه دلیل یک جامعه آنلاین بسازیم؟

دنیا با سرعت زیادی در حال تغییره. مزیت رقابتی از روش فعالیتای پنهونی منابع انسانی صورت نمی گیره. بلکه بصورت عمومی اعلام می شه. باید پیشرفته باشه و خیلی راحت قابل کپی کردن نیس! lمسئله امروز درباره استعداد افراده. شرکت شما باید فرصتای شغلی رو واسه کشف استعدادهای برتر تبلیغ کنه. اما طبیعتاً، قبل از آماده سازی مردم واسه دریافت اون، تبلیغ نمی کنین. منابع انسانی باید به اندازه کافی قوی باشه تا بقیه برنامه های فرصتای شغلی رو اعلام کنن. بهترین کسائی که می تونن درخواست کار دهند خود افراد هستن!

یک جامعه آنلاین واسه به رقابت کشاندن اهداف منابع انسانیِ سازمان لازمه. این روزا باید واسه جذب استعدادهای برتر تلاش زیادی کرد. اونا از روش شرکتهای بزرگ واسه مدیریت منابع انسانی هم جذب می شن.

مشخص کردن مخاطبان اصلی آنلاین

مهم ترین بخش روش هدف دار رسانه های اجتماعی مشخص کردن مخاطبان اصلی این قسمته. چیجوری مخاطبان اصلی آنلاین رو پیدا کنیم؟

منابع انسانی شما، در طول مصاحبه های کاری باید از مردم بپرسند که چگونگی حضورشون در اینترنت چیجوریه؟ منابع انسانی شما باید عادات کارمندان شما رو بشناسه. کارمندان شما تا ساعات زیادی می تونن درباره فیسبوک، توییتر، لینکدین و … براتون صحبت کرده و قدرتمندترین منبع اعضای آنلاین رو شناسایی کنن.

ساخت یک جامعه آنلاین شک نداشته باشینً به این معنی نیس که در جستجوی گوگل صفحه اول باشین. یک جامعه آنلاین یعنی شما دو راه واسه ارتباط با اعضای جامعه خود دارین.

ساخت یک جامعه آنلاین شک نداشته باشینً به این معنی نیس که در جستجوی گوگل صفحه اول باشین. یک جامعه آنلاین یعنی شما دو راه واسه ارتباط با اعضای جامعه خود دارین.

[تعداد: ۲۴    میانگین: ۴.۸/۵]

روشای هدف دار اینستاگرام واسه بازاریابان خلاق

اینستاگرام از وقتی که در سال ۲۰۱۲ به وسیله فیسبوک خریداری شد، رشد زیادی رو به خود دید. واقعیت اینه که ۴۰۰ درصد رشد داشته. به خاطر همین، جزو وسیله فوق العاده لازم واسه بازاریابان هستش.

به چه دلیل اینستاگرام؟
در اول، باید گفت که اینستاگرام بسیار کاربرد آسون داره. از طرفی، تا این لحظه مثل فیسبوک تبلیغاتی نیس! و گزینه صمیمی تریه واسه کسائی که بهتر می دونن پول و پله و سرمایه بازاریابی رو در فضاهای دیگری بکار بندند.

چون اینستاگرام چشمیه، جلب کردنِ توجهِ کسی به اون، آسون تر از جلب کردن توجه اون به فیسبوکه. یک بخش اساسی دیگر هم اینه که اینستاگرام با هر دنبال کننده ۵۸ بار رفت و امد بیش تر نسبت به فیسبوک داره. و این رقم اینستاگرام نسبت به توئیتر ۱۲۰ بار بیش تره. این واسه هر کسی که اعداد رو دوست داره بسیار بامفهوم هستش.

روشای هدف دار خلاقانه اینستاگرام
اینستاگرام، فضاهای زیادی واسه خلاقیت گسترده س. اما اگه برنامه دارین که از این شبکه به عنوان کانال بازاریابی استفاده کنین بهترین کار اینه که بعضی روشای هدف دار رو قبل اینکه جهش خود رو به فرسودگی بکشونین اعمال کنین. بالاتر از آیتمایی مثل داشتنِ بایویی (Bio) قابل اطمینان و استوار به همراه نشانی URL برید. یک تصویر پروفایل عالی لینک کردن حساب فیسبوک و نکات چون رو یادتون نره:

۱- واسه پستای خود یک تم انتخاب کنین
برنامه ای رو واسه نوع چیزایی که قراره پست کنین پیشرفت بدین. با اعمال این روش هدف دار، حسابای هدف دارِ بیش تری دارین. با تِمی که دور و بر پیام اصلی شما در چرخشه یا مربوط به موضوعی که در حال ارتقای اون هستیده باقی بمونین. این تم شایدً شامل رنگه. بذارین هر چیزی که انتخاب می کنین رو فالوورهای تون (فالوورهای بالقوه) هم در جریان قرار بگیرن.

۲- بایوی اینستاگرام تون
این روشنه که باید یک بایو داشته باشین. بدین منظور تلاش کنین پیامی رو انتخاب کنین که شما رو به عنوان یک متخصص و حرفه ای نشون داده و توجه افراد رو به طرف چیزایی که گسترش می کنین جلب کنه. در آخر، به ترافیک سایت تون کمک کردین.

۳- سایت شما
مطمئن باشین که سایت تون متناسب مرورگرهای موبایل، بهینه سازی شده باشه. چون بیشتر کاربران اینستاگرام، از گوشی موبایل استفاده می کنن. همونطور که گفته شد نشانی URL سایت تون باید در بایوی اینستاگرام تون قرار بگیره. علاوه برآن، باید روی هر پست هم بطور جدا از هم رؤیت شه. هم بطور واترمارک و هم بصورت توصیفی و به شکل کامنت!

۴- تصاویر ساده و مفهومی
حواسِ یک فرد معمولی در عرض ۸ ثانیه پرت می شه. پس خیلی با اهمیته که بتونین توجه مخاطب رو به سرعت، با تصاویری روشن و مفهومی که خیلی هم به فکر کردن نیاز ندارن بدزدید. این عکسا باید باحال باشن، مخاطب رو دعوت کنن و در عین حال سادگی خود رو حفظ کرده باشن. چون بیشتر کاربران، با موبایل هستن، بعضی محدودیتای اسکرین هم هست پس، بعضی تصاویر با تکستای زیاد، ایده آل به حساب .

۵- پست گذاشتن همیشگی
هرچه بیش تر پست بذارین، سریع تر رشد می کنین.

بعضی از بزرگ ترین حسابای اینستاگرام بطور روزانه ۴ الی ۱۰ پست می ذارن. شاید واسه شما انجام این کار ممکن نباشه اما دست کم یک یا دو پست رو در روز شک نداشته باشینً بسازین.

۶- # هشتگا و @ منشنا
چون هشتگا در توئیتر پیشنهاد می شد، واسه استفاده در اینستاگرام کمی مشکل هستن. اما هرچه بیش تر باشه، بهتره. ۱۱ هشتگ در هر پست، به نظر رقم جادوییه اما می تونین این عدد رو تا ۳۰ زیاد کنین. حتی اگه همه اونا در تصویر هم بکار نرفته باشن، بازم خوبه.

تگ کردن یک حساب کاربری دیگر که بطور مستقیم یا غیرمستقیم در به پست شما مربوط می شه بهترین راه واسه استفاده از این ویژگی اینستاگرامه. دقت کنین که از این ویژگی الابختکی (از اسامی تصادفی و رندومی) استفاده نکنین؛ چون ممکنه از طرف اینستاگرام غیرفعال شده یا خسارتی ببینین.

۷- اشتراک گذاری لوکیشن
دقیقاً به اندازه منشن و تگ، لوکیشن هم بسیار کاربردیه. لوکیشن دستگاه گوشی خود رو روشن کنین. این کار جزو بهترین کارا واسه افزایش رفت و امد با مخاطبان تونه.

۸- تصاویر سفارشی
تصاویر مناسبی رو که واسه حرفه تون مناسبه پیدا کنین. شایدً پس از پیدا کردن اونا، می خواید کاری کنین که مشخص شه این عکس مخصوص شماس. می تونین عنوانی رو بسازین. یا نقل قولی رو از شخصی مشهور روی اون درج کنین. شاید هم نگاه کلی به محصول فکر خوبیه. بی توجه به چگونگی سفارشی کردن شما، مطمئن شید که لوگو یا نشانی URL خود رو گذاشته اید. اینجوری طرفداران شما خیلی راحت شما رو در سطح اینترنت پیدا می کنن.

دوستان عزیز اگه موارد دیگری هست که فکر می کنین میشه به این لیست اضافه کرد، می تونین در کامنت واسه ما بفرستین.

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۹/۵]

روشای هدف دار بازاریابی بدون استفاده از شبکه های اجتماعی

روشای هدف دار بازاریابی که  بدون استفاده از شبکه های اجتماعی بشه انجام داد چه چیزایی هستن؟

روشای هدف دار بازاریابی
واسه بازاریابی کردن اجناس شرکت، شبکه های اجتماعی ابزاری راحت هستن. وقتی که می خواین بازاریابی اجناس رو شروع می کنین از کدوم شبکه شروع می کنین؟ سئوال ما معنیش این نیس که اجناس رو در اینستاگرام بذاریم؛ بلکه کِی و چیجوری باید این کار رو انجام بدیم؟

شبکه های اجتماعی به جزئی جدا نشدنی از زندگی ما تبدیل شده. ممکنه اجناس شما در رسانه های اجتماعی اشباع شده باشه و تبلیغات شرکت بین هزاران آگهی پنهون شه! به غیر از شبکه های اجتماعی چی می تونه به بازاریابی اجناس ما کمک کنه؟ در این مقاله نکتهایی رو واسه بازاریابی اجناس شما بدون استفاده از شبکه های اجتماعی در نظر گرفتیم. با ما همراه باشین.

نمایشگاهای تجاری
نمایشگاهای تجاری ممکنه هزینه هایی رو طبق حضور مهمانان ویژه خود از شما بطلبد. اما نتیجه بسیار با ارزشه. بهترین امتیازات نمایشگاهای تجاری، ارتباط داشتن با شکلای جور واجور مشتری از شکلای جور واجور شرکت هاست. یکی از بهترین روشای هدف دار بازاریابی روز دنیا، صحبت مواجه با صاحبان کسب و کارای تجاریه. دنبال بازار مورد هدف خود در نمایشگاه باشین. با احترام جلو برید و بعد از معرفی خود از مخاطب اجازه بگیرین تا اجناس خود رو به اون معرفی کنین. به شکلای جور واجور بخشا سر بزنین و با تمرکز، کارای بقیه رو چک کنین تا بتونین با دیگر صاحبان کار و کاسبی ارتباط بهتری برقرار کنین.

وبلاگا
بعضی از مردم شبکه های اجتماعی و وبلاگا رو به هم در ارتباط میسازن و اونا رو یکی می دونن. اما این دو بخش به طور کاملً از هم مجزاست. به وسیله وبلاگا می تونین مشتریان بسیاری به دست بیارین تموم تصاویر اجناس یا توضیحات خدمات خود رو در وبلاگ خود بذارین. به مشتری مورد هدف خود فکر کنین:

به چی نیاز داره؟ به مد و فشن؟ تربیت کودکان؟ کار و کاسبی؟ هزاران چیز دیگر!

وبلاگایی رو که مخاطبان دنبال می کنن پیدا کنین و به وبلاگا پیشنهاد همکاری بدین. به این شکل می تونین مشتریان زیادی رو جذب کنین. از وبلاگای دیگر بخواهید ایمیلای مخاطبان خود رو در اختیار شما بذارن تا بتونین اونا رو به لیست مشتریان خود اضافه کنین.

مطلب پیشنهادی: چیجوری یک ایمیل بی اشکال ارسال کنیم؟

آگهی نوشتن در وب سایتای در ارتباط
حرفایی درباره صنف مشخصی از کار و کاسبی تو ذهن خود دارین و می خواین چند ساعت درباره اون سخن بگید؟ به طور مثال: ایده ای دارین واسه طراحی و بسته بندی بهتر یه محصول؟ هر اون چه تو ذهن خود دارین روی یک کاغذ بنویسین و اونو واسه وب سایتا بفرستین. از اونا بخواهید آگهی رو در سایت خود واسه شما بذارن تا بعضی از مخاطبانی که به سایت مراجعه می کنن آگهی شما رو هم بینن. موضوعاتی که می تونین درباره اونا مقاله بنویسین رو انتخاب کرده و محتوا تولید کنین تا به وب سایتا ارائه بدین. می تونین محتوای خود رو در مکانایی چون شرکتا، مدارس، جلسات افراد نخبه و … ارائه بدین. طبق مخاطبان مورد هدف خود محتوایی متناسب تولید کرده و واسه بازاریابی اجناس خود به کار ببرین.

مطلب پیشنهادی: چیجوری محتوای جذاب و خاص تولید کنیم؟

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۴/۵]

روشای هدف دار بازاریابی واسه پیشرفت کار و کاسبی

روشای هدف دار بازاریابی
روشای هدف دار بازاریابی واسه پیشرفت کار و کاسبی چه مواردی هستن؟

زمان بسیاری لازمه تا یک شرکت با استفاده از کمپینای بازاریابی به کار و کاسبی خود پیشرفت بده. واسه رشد هر کاری موسسها باید به مزیت رقابتی که در بین اونا و رقباست توجه زیادی داشته باشن. بعضی شرکتا چه پیشرفته و چه در حال پیشرفت در هر موقعیتی به دنبال استراتژیایی هستن تا کار خود رو رونق بخشن. در این مقاله روشای هدف دار کار و کاسبی و بازاریابی رو که به پیشرفت کار و کاسبی تون کمک می کنن به شما عزیزان معرفی می کنیم. با ما همراه باشین.

همکاری با شرکتای تجاری
مشارکت شرکتای تجاری در کار بازاریابی نکته جالبیه. شما می تونین با همکاری دیگر سازمانا یک کمپین بازاریابی بسازین و از تجربیات هم بهره ببرین. با مشارکت مراکز تجاری محتوایی قوی تر ارائه بدین. شکلای جور واجور تکنیکای فروش رو واسه جذب مردم و فروش دیگر اجناس به کار ببرین به طور مثال واسه علاقه مندان به هنر از شکلای جور واجور موسیقیا در وب سایتای خود استفاده کنین. تموم کارای روزانه خود رو به شکل یادداشت بنویسین تا مورد بررسی و بررسی قرار بگیره.
با در نظر گرفتن بررسیای انجام شده سایتا در ۲۴ ساعت شبونه روز فقط ۳۰ درصد از مردم رو که کار و کاسبی تجاری دارن می تونن جذب کنه تا محتوای اونا رو بخونن. ۳۳ درصد دیگر با مطالعه محتوای نشریات، رادیو، تلویزیون سپری می شه و ۲۰ درصد هم تلاش می کنن در تصمیم گیریای شرکت واسه خرید از شرکتای حریف دخالت داشته باشن. فکر می کنین چند درصد از مردم مخاطب شما باشن؟ مهم نیس اجناس شما چی باشه مهم رفت و امد درست با مشتریاس. از کانالای جور واجور در شبکه های اجتماعی جهت بازاریابی اجناس خود استفاده ببرین تلاش کنین اجناس شما جور واجور و متناسب با شکلای جور واجور فصلا باشن.

واسه مشتری داستان تعریف کنین
داستان گویی یکی از موثرترین روش در بازاریابیه. اما چیجوری میتونیم اونو به شکل مدرن استفاده کنیم؟ احتیاجی نیس قصه زندگی خود رو واسه مشتری تعریف کنین از سرشناس بودن، کیفیت و فروش خوب یک نام تجاری داستان بسازین، بعضی وقتا تلنگرهایی کوچیک مثل داستان می تونه فروش شما رو زیاد کنه. محققان فهمیدن شرکتا با اجناس خود می تونن خاطرات گذشته مردم رو زنده نگاه دارن. این یه روش هدف دار بازاریابیه. با اجناس خود مردم رو به یاد خاطرات خوب گذشته بندازین. این آزمایش می تونه پول خوبی رو واسه شما حاصل آورد.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴/۵]

روشای هدف دار بازاریابی واسه پروژه ها

روشای هدف دار بازاریابی واسه پروژه ها
نداشتن روش هدف دار در بازاریابی می تونه نقطه ضعفی خطرناک باشه. باید ثابت کنین که واسه پروژه خود از روشای هدف دار فکر خودتون استفاده کردین.
چیجوری می تونین کاری کنین که مشتریان اجناس شما رو خریداری و از خدمات شما استفاده کنن؟

طرحای تبلیغاتی
انتخاب محصول رو با هزینه های مصرفی و تاثیرات توضیح بدین. کدوم فعالیتای گسترش محصول رو رقبا استفاده نمی کنن؟ چیجوری به تبلیغات خود در بازار مورد هدف نگاه می کنین به نکات زیر توجه کنین.

چیجوری از تبلیغات واسه رسیدن به بازارهای مورد هدف استفاده می کنین؟ از تلاش شخصی خودتون استفاده می کنین یا برنامه آموزشی خاصی دارین؟

سیاستای اعتباری
اون چه رو که به مشتری ارائه می دین با سیاستای اعتباری واسه مشتری توضیح بدین.
از برنامه های نظارت بر برنامه های فروش واسه دریافت مطالبات خود کمک بگیرین تا مشخصات فروش شرکت رو با دقت در اختیار داشته باشین.

طرح خدمات مشتریان
به مشتری توضیح بدین چیجوری قبل و بعد فروش خدمات خوبی به مشتری خود ارائه بده. تموم روابط خوب با مشتری و روشای موندگاری رو با اونا آموزش بدین.

طرح پخش

اون چه رو که محصول قبل از خرید و بعد از خرید دچار اون می شه رو توضیح بدین. مثلا لباسی ممکنه بعد از شستن رنگ اون کم رنگ شه و …
به شکل نقد اجناس خو رو به فروش می رسونین یا نه!
مشتریان شما می تونن با استفاده از ایمیل محصولی رو بخرن؟ یا باید حضوری در محل فروش حضور داشته باشن؟ طرح فروش خود رو با قراردادهای دقیق اجرا کنین.

روشای تست بازار
روش خود رو به این شکل توضیح کنین: مشتریان شما چه کسائی هستن و چه چیزایی درباره شما شنیده ان؟
بسته بندی و طراحی محصول

چگونگی طراحی و بسته بندی محصول رو واسه مشتری خود توضیح بدین. این کار باعث بهتر شدن محصول تو ذهن اونا می شه. درباره حجم محصول، وزن اون، شکل، رنگ، و توضیحات نوشته شده روی بسته بندی سخن یگویید. دقت کنین کلمات مناسب درباره محصول رو به کار ببرین.

سیاستای قیمت گذاری
درباره هزینه های مواد نپخته، حمل و نقل، مالیات، و … واسه مشتری توضیحاتی رو در نظر داشته باشین. با این کار مشتری میفهمه. توضیحات شما به قیمت مربوط می شه. به یاد داشته باشین توضیح قیمت گذاری به فروش محصول کمک زیادی می کنه به شکلی قیمت کالا رو در نظر بگیرین که در بازارهای جور واجور قیمتای مختلفی داشته باشه چون رقبای شما ممکنه در هر بازاری وجود داشته باشن.

ترکیب اجناس و خدمات

اگه اجناس و خدمات خود رو با هم ترکیب می کنین به مشتری خود توضیح بدین چیجوری خدمات و اجناس شما مکمل یک دیگرند این کار باعث فروش بیشتر شما می شه.

زمان ورود به بازار
بگید چه زمانی تصمیم گرفتید به بازار وارد شید و چیجوری به این تصمیم رسیدید؟
به یاد داشته باشین اگه محصول و خدمات شما در زمان مناسبی به بازار ارائه شده باشه باعث اعتماد مشتریان به شما می شه.

سیاستای گارانتی اجناس
به مشتری خودتون بگید چه ضمانتی واسه استفاده از محصول شما هست.

درمان بازار

روی احتیاجات مشتری تمرکز کنین همه افراد شرکت باید روی نیاز مشتری در محصول تمرکز ویژه ای داشته باشن. اول نیاز مشتری رو بشناسین بعد محصول رو به فروش برسونین با این کار مشتری بیش تر جذب شما می شه.
روی سود تمرکز کنین نه حجم اجناس فروش خوب هدفی عالی واسه درمون بازاره.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۲/۵]

روشای هدف دار بازاریابی واسه کسب و کارای کوچیک

روشای هدف دار بازاریابی به کمک شما بین تا کسب وکار خود رو بهتر کنین. در این پست به بعضی از اونا می پردازیم:

روشای هدف دار بازاریابی
از مشکلات کسب و کارای کوچیک سنتی مثل شما اینه که نیاز دارین خیلی از مردم شما رو بشناسن و بدونن کی هستین و چه کاری انجام می دین. اما ، شما پول زیادی هم واسه پرداخت در این مورد ندارین!

این همون موقعیست که باید خلاقیت رو در پیش بگیرین و بی پروا باشین. خیلی از کسب و کارای کوچیک بخاطر کمبود نقدینگی راه های باارزش اما ارزانی رو پیدا کردن تا بتونن صحبت کردن راجبه خودشون رو در بین مردم گسترش دهند.

در این پست می خوایم ببینیم چه کارایی انجام دادن و به چه دستاوردهایی رسیدن.

مشتری قیمت رو تعیین می کنه
از سال ۲۰۱۳ headsets.com خرده فروش الکترونیکی در سان فرانسیسکو که در بیشتر مواقع واسه کسب وکارها می فروخت دو مورد از خط تولید خود رو با استفاده از روش هدف دار فروش غیرمعمولی پیشرفت داد: هرچقدر که می خواین، پرداخت کنین! (محدودیتا: چیزی که ارائه می شه خوبه فقط واسه تکرار مشتریان و تنها واسه یک واحده)

Mike Faith موسس و مدیر اجرایی اون میگه: خیلی از مشتریان هزینه کاملِ واحدها رو پرداخت کردن -۱۱۹ و یا ۳۱۹ دلار- تنها ۳ نفر تا الان یک دلار پرداخت کردن. اون ادامه میده: برگشت سرمایه تقریباً ۳۰ درصد بیش تر از آن چیزیه که یک کمپین بازاریابی عادی باید تولید کنه. Mike باور داره که این روش هدف دار درآمد شرکت رو ۶ تا ۸ درصد زیاد کرده.

کسب وکار خود رو به جای دیگری بفرستین
در سال ۲۰۰۹ یک کافی شاپ در لندن به نام Prufrock ، اعلام کرد کسائی که مشتریِ ۸ قهوه باشن و کارتی رو که استامپ خورده دریافت کنن یک قهوه رایگان Prufrock به اونا تعلق میگیره.

از صاحبان این کافی شاپ میگه: من می دونستم فکر خوبی واسه کارکنان شهریه که بطور منظم به اونجا واسه نوشیدن قهوه سر میزنن.

این روش هدف دار توجه زیادی رو به خود جذب می کرد و باعث رونق کسب وکار می شد. درآمد اون از ۱۸ درصد به ۲۰ درصد زیاد شد که بخاطر مشتریان جدیدی بود که واسه کارت، در سه ماهه اول به اونجا مراجعه می کنن.

معرفی کنین
ده سال قبل، شرکت حسابداری A P Robinson & Co. در آمریکا، علاقمند بود که خودشو در صنعتی که حضور داشت از بقیه تمییز بده. پس به مشاوره با Jim Connolly (مشاور بازاریابی و کسب وکار) پرداخت. جیم به اون گفت: رویدادهای شبکه سازی ماهانه رایگان به مشتریانت ارائه بده. جایی که اونا بتونن دیگر مشتریان شرکتت رو ببینن! جیم میگه: این رویدادهای شبکه سازی منظم ارزش زیادی داشت و واسه افراد خیلی سخت بود که نخوان با Robinson همکاری کنن. برگزاری این رویدادها هزینه خاصی هم واسه شرکت دربر نداشت. اونا فکر می کنن تا وقتی که شرکتا در کنار مشتریان بتونن در رویدادها شرکت کنن، رابینسون می تونه مشتریان جدیدی به دست بیاره.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۹/۵]

روشای هدف دار بازاریابی بی اثر و به درد بخور

روشای هدف دار بازاریابی به درد بخور و بی اثر رو خوب بشناسین تا بتونین در زمان و موقعیتای جور واجور گزینه درست اونو بکار گیرید.

روشای هدف دار بازاریابی
در دهه ۱۸۰۰ میلادی Edgar Degas گفت: هنر، اون چیزی که می بینین نیس! هنر همون چیزیه که باعث میشین بقیه ببینن.

همین موضوع درباره بازاریابی هم صدق می کنه

یک بازاریابی موفق تصاویری رو تو ذهن مشتری بالقوه طرح می کنه. این یه سری از ویژگیا یا حقایق درباره شما نیس. بلکه دقیقاً راجبه نیازها و خواسته های مشتریان صحبت می کنه. به اونا نشون میده که شما چیجوری می تونه کمک شون کنین. همینطور به اونا نشون میده که شما چقدر علاقه مند هستین تا کمک شون کنین. بله؛ همه چیز در “بهترین، واسه مشتری” ریشه می دواند. همه چیز!

یک بازاریابی بی اثر، تصویری از ارائه دهنده رو خلق می کنه که تموم اون درباره کسب وکار، اجناس و یا خدماتیه که ارائه میده. خشکه. مثل خوندن بروشورهای دهه پنجاهه و به فراموشی سپرده می شه.

مطلب پیشنهادی: به چه دلیل پیام تبلیغاتی و بازاریابی تون نتیجه نمی ده؟

پیامی که اینجا منتقل می کنیم به طور کاملً ساده س!: اگه می خواین مشتریان بهتری جذب کنین، پس تصاویری بهتری بوجود بیارین.

یک نوشته کارشناسانه به مردم انگیزه میده تا از شما خرید کنن، استخدام تون کنن شاید هم با شما تماس گرفتن. خوانندگان غیرفعال رو به مشتریانی تبدیل می کنه که بصورت نقد پرداخت می کنن.

بعضی از عادتای بازاریابی بی اثر
بازاریابی چیزیه که هر کسی واسه کسب وکارش به اون نیاز داره اما نمی خواد پولی واسه اون صرف کنه. خیلی از کسب وکارها ارزش این پیامای بازاریابی شون رو می بینن اما یه سریای دیگه هم ارزش رو در ایجاد یه برنامه بازاریابی هدف دار می دونن. نبود بازاریابی کافی کمبود فرصتای فروش همراه هستش. واسه افزایش درآمد و فروش بهتر باید از اشتباهات عادی دوری کنین که بعضی از اونا در ادامه قید می شه:

۱- طبق نیازها، کسب وکار فکر میکنه که بازاریابی تموم شده!
آمار نشون میده که وقتی موتور بازاریابی خود رو متوقف می کنین یعنی دوباره به ۸ الی ۱۰ ماه به گذشته برمی گردید. یک ماشین بازاریابی که خوب روغن کاری شده باشه بطور همیشگی و پیوسته می تونه جریان ثابت از افراد علاقه مندی که به ارتباط با شرکت مشغولند رو دریافت کنه.

مشتریان بطور روزانه در حال ورود و خروج از چرخه خرید شمان. اینکه امروز ساعات خالی ندارین تا بخشی از اونو به بازاریابی اختصاص بدین معنیش این نیس که حتماً مشتری هم به انتظار شما نشسته باشه! شما با اینکار در حال نیرو بخشیدن به رقبای خود هستین.

حتی شاید فکر می کنین کندتر بودن اقتصاد، بهونه خوبیه تا سرمایه گذاریای خود رو روی بازاریابی متوقف کنین اما از این عادت خود دوری کنین!

۲- هیچ روش هدف دار منسجمی واسه بازاریابی کسب وکار وجود نداره!
یک گفته قدیمی هست که به طور کاملً صحت داره و میگه “مراقبِ چیزایی که درخواست می کنین باشین…” روش هدف دار بازاریابی شرکت باید همیشه به شکل هدف دار کسب وکار خود لینک شده باشه. تیم مدیریت به هنگام ایجاد روش هدف دار کسب وکار باید شناسایی کنن که چیجوری می تونن هر کدوم از منابع رو واسه دریافت بیشترین حد امتیازات ممکن بکار گیرند تا به رشد و موفقیت شرکت کمک کنن.

بازاریابی یعنی روش هدف دار کسب وکار رو بدست آورده و از آن واسه جذب اون دسته از مشتریانی که به وسیله تیم مدیریت “ایده آل” هستن استفاده کنه. هم اینکه، تیم بازاریابی باید پیامای کلیدی رو بسازه که بیان کننده روش هدف دار بازاریابی باشه و تو ذهن مخاطب یا همون مشتری بالقوه تنها یک یا دو تصور بسازه تا اون بدونه که این شرکت در چه کاری برجستهه و مزیت رقابتی اون چیه.

مطلب پیشنهادی: مهم ترین عامل واسه موفقیت در بازاریابی

۳- درنظر نگرفتن موتور جستجو
در مقاله های زیادی به اهمیت دنیای وب و -به دنبال اون- موتور جستجو واسه کسب وکار معمولی پرداختیم اینجا هم لازمه یادآوری کنیم که سایت شما، اولین تاثیر رو روی مخاطب شما برجای میذاره. پس درنظر بگیرین که اگه واسه موتورهای جستجو قابل دیدن نباشین و در دسترس شون قرار نگیرید هیچوقت واسه شرکت کردن در معامله ای دعوت نمی شین!

مطلب پیشنهادی: دروغایی درباره موتورهای جستجو

اگه پس از خوندن این مطلب فهمیدین که مرتکب اونا میشین از همین فردا که شنبه هم هست اقدامات لازم رو شروع کنین. واسه دریافت مشاوره در این مورد می تونین از همراهیِ کارشناسان پدیده فکر مهتر استفاده کنین. از روش این لینک

[تعداد: ۷    میانگین: ۵/۵]

جهان بدون بازاریابی محتوا چیجوری می شد؟

بازاریابی محتوا و اهمیت اون مبحثیه که در سایت حاضر بطور مفصل راجبه اون خوندیم. اما امروز در این پست قصد ما اینه که ببینیم اگه بازاریابی محتوا نبود، جهان چیجوری می شد!

بازاریابی محتوا
تصور کنین دوست تون یک لینک ویدیو واسه تون می فرسته و شمام روی اون کلیک می کنین. نمایشی خنده دار در مورد خطرات سیگار کشیدن پخش می شه. روز بعد، در حال اندازه گیری جریان اینستاگرام خود، تصویری از یک وبلاگ نویس رو می بینین که پیراهن مورد نظر شما واسه خرید رو پوشیدهه. روی تصوی کلیک می کنین، برند اونو پیدا می کنین، و چند دقیقه بعد این پیراهن در سبد خرید انتظار خرید رو میکشه. حالا، جهانی بدون بازاریابی محتوا رو تصور کنین.

دوست شما هیچوقت اون ویدیو رو براتون نمی فرستد، پس شما نمی تونین در بین یاد گرفتن چیزای مهم، از آن لذت ببرین و بخندین. شما هیچوقت عکس وبلاگ نویس و پیراهن رو نمی ببینین، پس با این مسئله باید کنار بیایید. جهان بدون بازاریابی محتوا ، تنها جهانی بدون انتخاب مدا و فیلمای خنده داره. محتوا ما رو محاصره کرده. فقط ممکنه تا زمان از دست دادن اون،  متوجه نشیم که چی داریم.

چی رو می خونید؟
با در نظر گرفتن گزارش تحقیق وضعیت اقتصاد تولید کننده سال ۲۰۱۷، یک ​​مصرف کننده متوسط در آمریکا، ماهانه از ۴۰۰ سایت بازدید می کنه. فرد معمولی در اون وب سایتا، بیشتر از ۲۰۰ مقاله می خونه و این پتانسیل رو داره که حدود ۲۰ بار در روز با یه جور از بازاریابی محتوا یا چیز دیگر، مواجه بشه.

بدون بازاریابی محتوا، بطور زیادی مقالات و پستای وبلاگی کم تری واسه مطالعه آنلاین هست. شاید ترجیح بدین که اخبار رو بخونین، و یا چند نظر رو در مورد رویدادهای جاری بخونین. وبلاگا به جای اینکه مثل امروز راهنمای سبک زندگی باشن، مثل گذشته طولانی می شن، چیزی مثل دفتر خاطرات!

اینترنت کسل کننده و بی روح هستش
طبق تحقیق Nielsen  وب سایتای معتبر در رتبه دوم مورد اعتمادترین تبلیغات هستن. حدود ۷۰ درصد از مردم اعلام داشتن که به اطلاعات و محتوای موجود در سایت خودِ یک شرکت اعتماد می کنن.

حال، جهانی بدون محتوا رو تصور کنین. چی در اون وب سایتای معتبره؟ شاید فقط نام شرکت و عکس از محصول! شاید هم جزئیاتی در مورد هزینه های شکلای جور واجور و اطلاعاتی در مورد محل عرضه و تهیه اجناس.

اما اون چیزی که وجود نداره ویژگی هاییه که به سایت ارزش بازدید میده. هیچ گزارشی در مورد محصول یا اطلاعاتی درباره تاریخچه نام تجاری وجود نداره.

حتی ممکنه به جایی برسه که گویی برندها هیچ وب سایتی نداشته و ندارن. در آخر به این نتیجه می رسن که به چه دلیل باید واسه چیزی هزینه کرد که هیچ استفاده ای از آن نمی شه؟

چیجوری از چیزای جدید باخبر میشین؟
طبق تحقیق Nielsen مورد اعتماد ترین شکل تبلیغات، دریافت پیشنهاد از افرادیه که می شناسین. به لطف بازاریابی موثر، بخش “آدمایی که می شناسین” به سرعت واسه در برگرفتن شخصیتا و تاثیرگذاران اینترنتی در حال گسترشه.

مطالعه انجام شده به وسیله توییتر و Annelect به این نتیجه رسیده که تقریبا ۴۰ درصد افراد در توییتر پس از دیدن یک توییت از طرف موثر، خرید انجام دادن.

اگه بازاریابی محتوا یا موثر وجود نداشته باشه، چیجوری چیزای جدید و خدمات مهم رو پیدا می کنین و می خرید؟ جهان به طرف روش قدیمی انجام کارا برمی گرده، یعنی وقتی که شاید یک یا دو نفر در یک منطقه در مورد چیزای نوین خبر دارن، به موسیقی مناسبی گوش میدن، و لباسای جدیدی واسه پوشیدن دارن.

از اونجا که معمولا فقط تعداد انگشت تعدادی فرد آگاه در مورد چیزای جدید تو یه شهر و یا شهرستان هست، گزینه های در دسترس واسه بیان وجود و توانایی تون واسه آگاهی پیدا کردن در مورد چیزای جدید، محدود می شه. مصرف کنندگان به جای داشتن دنیایی مهم از چیزها، فقط به تعداد انگشت تعدادی از این موارد مهم محدود می شن.

به تفاوتای بین تلویزیون سیاه و سفید و تلویزیون رنگی فکر کنین. درست مثل به فرق بین یک جهان پر از بازاریابی محتوا و یک جهان بدون اینه.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

جهت استخدام نیرو به این پنج نکته توجه کنین

نکات استخدام نیرو
شرکتا همیشه به دنبال استخدام نیرو (سریعتر، خلاق، نوآور، و دارای شرایط) هستن.
بعضی وقتا شرکتا آدمایی رو استخدام می کنن که این صفات رو ندارن و خود شرکت به آموزش اونا می پردازه یا دوره های آموزشی براشون برقرار می کنه.
بعضی شرکتا در انتخاب کارمندان با اینجور صفاتی کم کاری می کنن؛ در صورتی که اونا به آدمایی با مشخصات بالقوه و خاص نیاز دارن.
پس باید انتخاب شما واسه اینجور آدمایی طبق اصول قانونی شرکت باشه.
امروز ۵ نکته ای رو که درباره استخدام اینجور آدمایی در سازمان مؤثره واسه تون توضیح می دیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

نکته واسه استخدام افراد در شرکتای تکنولوژی
۱- همیشه به تخصصا اعتماد نکنین!
در عصر سرعت و تکنولوژی من به مدرکا و تخصصای هر فردی اعتماد ندارم!
هر فردی که واسه استخدام اومده و تخصص خاصی داره معنیش این نیس که اون در کار خود حرفه ای بوده و از همه بهتره. اگه دنبال شخصی هستین که طرز فکر، انتظارات و توانایی لازم رو واسه یادگیری و آموزش در کار داره پس روی مدرک و تخصص تمرکز نکنین.

۲-  از آدمایی که شکلای جور واجور مدارک رو حمل کردن دوری کنین.
بدیش اینه بعضی شرکتا آدمایی رو که مدرکای بیشتری دارن استخدام می کنن به ویژهً مدرکایی مثل مایکروسافت، سیسکو، اوراکل. خود شخص فکر میکنه که با داشتن این مدارک خیلی در کار مهارت داره اما بعضی نه مهارت رو دارن نه تخصص لازم رو!

۳- بعضی از مشکلات شرکت رو در دیدار اول بگو کنین.
بعضی از مشکلات فنی شرکت رو واسه آزمایش شخص در دیدار اول و مصاحبه مطرح کنین و ببینین جواب و تفکر و راه حل اون واسه مشکلی که مطرح کردین چیه.

۴- کار معینی رو به اون محول کنین و نتیجه رو ببینین.
واسه استخدام هیچ وقت عجله نکنین! بعضی از کارا چند روزه یا چند ساعتی تموم می شن و واسه انجام دادن اونا زمان زیادی نیاز نیس؛ با این کارای کوچیک اونو بیازمائید و ببینین اون چقدر در کار مهارت داره و چقدر به زمان و قرارای کاری احترام میذاره. اگه گزارش کار پایانی رو واسه شما آورد واسه اطمینان از اینکه این گزارش و کار حاصل تلاش اونه از آن سؤالاتی رو بپرسید.

۵- اونو به یک شام کاری دعوت کنین.
می دونم شاید کمی عجیب باشه اما ما اینجا به بُعد (پیشرفت منابع انسانی) توجه می کنیم. واسه این منظور حتماً قسمت معینی از شرکت رو به این کار اختصاص بدین.
بعد از تموم شدن ۴ نکته اول نکته پنجم که دعوت به یک شام کاریه رو جدی بگیرین. شما می تونین در این جلسه از اهداف فرد در زندگی و کار اون خبردار شین.
اهداف هر فردی می تونه کلید موفقیت اون در کار باشه این جور بهتر می تونین پیام خود رو به فرد برسونین و اون بهتر می تونه قبول کرده و مسئولیتای زیادی رو پذیرا شه.

[تعداد: ۳    میانگین: ۴/۵]

جهت موفقیت در کار و کاسبی B2B ، تجربه مشتریان رو درنظر بگیرین

موفقیت در کار و کاسبی B2B
واسه موفقیت در کار و کاسبی B2B چه کاری باید انجام داد؟

به نظر می رسه مصرف کنندگان سریع تر از کار و کاسبی ای که از آن خرید کردن، نمو کردن. مردم بیشتر با یکدیگر صحبت می کنن و توجه کمتری به مواد برندهای بازاریابی دارن.

اونا در حال خوندن بررسیا و مقاله های خبری هستن و تا اونجا که ممکنه تلاش می کنن تا اطلاعات رو جمع آوری کنن، پس می تونن بهترین تصمیم رو بگیرن و با کمک اینترنت، تموم اطلاعات که خیلی راحت چند کلیده، بگیرن.

این روند تحقیقات مصرف کننده، یه مدت حد واسطی در فضای B2C بوده، اما خریداران آینده نگر وقتی که میخوان واسه شرکتی که در اون کار می کنن خرید کنه، تحقیق مشابه آنلاین رو انجام میدن. این یک تغییر کندتر واسه بازاریابان B2B بوده. جایی که یه بار برندهای B2B پیامای خود رو کنترل کردن، حالا بررسیای آنلاین کار و کاسبی رو تعریف می کنن.

سایتای بررسی جمعیت مثل G2Crowd، مشاوره نرم افزار، Capterra و بازارهای جور واجور برنامه B2B، راه تحقیق مشتریان B2B رو تغییر دادن. پس، شرکتای B2B باید گامای بعدی رو به خاطر جلب رضایت مشتریان برداره. در زیر واسه نگهداشتن تجربیات مشتری در جلو و نام تجاری B2B خود در مرکز، راه هایی اومده:

توانا سازی تیم مراقبت از مشتری شما!
طبق یک نظرسنجی انجام شده گذشته به وسیله Avanade، مشتریان کار و کاسبی حاضر به پرداخت به اندازه ۳۰ درصد بیشتر واسه یه محصول یا سرویس که تجربه بهتر شده مشتری رو پیشنهاد میده، هستن تا مطمئن شه شرکت شما میتونه روابط بین مشتری رو بسازه.

شما نیاز دارین تا یک تیم مراقبت از مشتری رو بسازین که می تونن آموزش ببینن و مسائل کاربران رو حل و فصل کنه. حتی بهتر از حل و فصل کردن مشکلات مشتریان، تیم شما می تونه محصول رو جمع آوری و پیگیری کنن. این می تونه کمک کنه که چه کالاهایی بیشترین محبوبیت رو داره و وقتی که مشتریان به ساپورت بیشتر نیاز دارن تا از مشکلات و نارضایتی جلوکیری کنن.

تجربه مشتری بعد از فروش تموم نمیشه!
شرکتای B2B بیشتر فراموش میکنن که چقدر تجربه پس از فروش مهمه و چیجوری می تونه فروش آینده رو تعیین کنه. تیم مراقبت از مشتریان باید به طور دوره ای پس از اینکه توافق رو امضا کردن، اونا رو دنبال کنن. مثلا، با شناسایی نقاط عطف کلیدی کاربران، مانندویژگیای خاص که مشتری استفاده می کنه، شما می تونین موادی رو که اون نیاز داره تا به هدفش برسه، مشخص کنین. نه فقط این مراقبت از مشتری فرصت رفت و امد و روابط رو بوجود میاره، بلکهآن رو هم تضمین می کنه که هر کدوم از مشتریان در راه موفقیت و رضایت هستن.

وقتی که مشتریان به وسیله خدمات به مشتری شما، سورپرایز می شن، به اونا بذارین که به دنیا بگن ۶۱ درصد از مصرف کنندگان بررسیا رو قبل از تصمیم خرید با در نظر گرفتن Econsultancy و بررسیای مشتری راه مؤثری واسه افزایش اندازه ابقا واسه شرکتای B2Bه.

ارائه یک تجربه بزرگ مشتری، بخش مهمی از مراحل فروش کلیه.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

جهش ژنی در آدمایی که شبا دیر می خوابن

جهش ژنی در آدمایی که شبا دیر می خوابن به وسیله محققان کشف شد!

جهش ژنی
تا دیروقت بیدار موندن، شاید تقصیر شما نباشه. چون احتمال داره شما به همین روش به دنیا اومده باشین!

شما رو به عنوان جغد شب می شناسن؟ شاید جهش پیدا کرده باشین.

محققان در دانشگاه Rockefeller نیویورک به این نتیجه رسیدن که تمایل بیدار موندن تا دیروقت، حاصل جهش ژنیه.

ژن CRY1 (که به ما کمک می کنه تا ساعات شبانه روزی رو وقتی احساس خواب آلودگی می کنیم کنترل کنیم) در خیلی از آدمایی که تجربه انرژی بیش تر در شبا دارن رو به طور کاملً متفاوت نشون میده. این جغدهای شب که در ژن شون جهش ایجاد شده چرخه شبانه روزی طولانی تری رو نسبت به بقیه دارن به خاطر همین باعث می شه تا دیروقت بیدار بمونن. این یافته ها در مجله Cell به چاپ رسیدن.

شمام اگه شبا تا دیروقت بیدار می مونید و دلیل اونو نمی دونین، شایدً خوشحال میشین اگه بگیم مقصر شما نیستین! مثل مشکلات دیگری که بخاطر جهش ژنی اتفاق میفته (مثل حمله خواب/narcolepsy)  این سندرمِ جغد شب، هم یکی از اوناس. واقعا، اینجور جهش ژنی از هر ۷۵ نفر یک نفر رو گرفتار می کنه.

در خیلی از افراد، سطح ملاتونین در حدود ۹ یا ۱۰ شب، شروع به افزایش می کنه. اما به گفته محققان، در فردی که دچار این نوع جهش ژنی شده (اصطلاحاً DSPD) این اتفاق تا قبل از ساعت ۲ یا ۳ بامداد رخ نمی ده!

با تحقیق DNA این شخص، محققان به این نتیجه رسیدن که جهش در ژن CRY1 اتفاق افتاده و همه خونواده این فرد هم نشونه هایی از DSPD یا مشکلات همیشگی دور و بر خواب رو دارن. ۵ نفر از اعضای خونواده هم عاشق این جهش ژنی شدن.

ولی بالاتر از همه اینا، محققان به این نتیجه رسیدن که این نوع جهش غالبه. یعنی داشتنِ تنها یک کپی از آن، می تونه باعث مشکلات بی خوابی شه.

[تعداد: ۸    میانگین: ۳.۸/۵]

جوایز نقدی Gopro واسه بوجود آورندگان تصاویر باحال !

سازنده دوربین با تکنولوژی بالا در نظر دارن برنامه ای واسه بوجود آورندگان تصاویر باحال برپا کنه. Goporo امروز اعلام کرد که واسه خالقان جوایز نقدی شامل ۵۰۰ دلار واسه بهترین عکس،۱۰۰۰ دلار واسه بهترین ویدیو جدا نشده و ۵۰۰۰ دلار واسه بهترین کلیپ ویرایش شده در نظر داره. Gopro حدودا ۵ میلیون دلار هزینه واسه ابتکار قرار داده که الان تاریخ اتمام نداره .

زندر لوری گفت: این یک رقابت و مسابقه نیس بلکه یک کمپین مداومه .جوایز Gopro ، شرکت کنندگان رو واسه ارائه دادن از بین محتوای بحث جور واجور مثل موسیقی،ماجراجویی،خونواده یا علم تشویق می کنه .

این شرکت ادعا می کنه که این برنامه می تونه راهی باشه واسه کاربران با استعداد تا درآمدی به دست بیارن . ، بیشتر از ۱۵ میلیون صاحبان تکنولوژی دوربینای فیلمبرداری وجود دارن که مقدار خیلی از محتواها رو در شبکه های اجتماعی به اشتراک می ذارن . شرکت کنندگان کارای خود رو در سایتای اجتماعی بیشتر از عادی به اشتراک می ذارن . محبوبترین اجناس دوربین Hero3ه .

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

جک دورسی، امید کردستانی رو به عنوان رئیس هیئت مدیره توییتر منصوب کرد

جک دورسی، مدیرعامل جدید توییتر در حال ایجاد تغییراتی در توییتره تا جون دوباره ای به این شبکه اجتماعی ببخشد. دورسی ساعاتی پیش اعلام کرد که از این پس امید کردستانی به عنوان رئیس هیئت مدیره توییتر اجرای نقش می کنه.

جک دورسی ساعاتی پیش اعلام کرد که امید کردستانی از این پس به عنوان رئیس هیئت مدیره توییتر انجام وظیفه می کنه. کردستانی سابقه بلند بالایی در شرکتای نام آشنای دره سیلکون داره که مهم ترین و طولانی ترین این فعالیتا در گوگل بوده. کردستانی سال گذشته پس از قطع همکاری با گوگل دوباره به این شرکت برگشت، اما پس از اینکه لری پیج و سرگیی برین ساختار گوگل رو تغییر داده و هلدینگ آلفابت رو تاسیس کردن، کردستانی به عناون مشاور به انجام وظیفه واسه آلفابت ادامه داده.

همونطور که اشاره کردیم کردستانی یکی از افرادیه که از اولین روزای تاسیس گوگل در این شرکت به کار مشغول شد. ایشون یه سال پس از اینکه سرگئی برین و لری پیج این شرکت رو تاسیس کردن، وارد گوگل شد تا پایه های تجارت در این شرکت نوپا رو بنا کنه. طبق گزارشای منتشر شده الان کردستانی رابطه کاری با گوگل نداشته و فقط به عنوان مشاور در کنار این کمپانیه.

بیشتر از ۳ توییت منتشر شده از کل ۱۱ توییتی که کردستانی منتشر کرده، به بیان احساسات کردستانی در مورد کار در توییتر در کنار جک دورسی اختصاص داره. ایشون بیان خوشحالی کرده که می تونه در کنار دورسی به عنوان رهبر جدید توییتر به کار مشغول شه. همونطور که اشاره کردیم، دورسی تغییرات زیادی رو در توییتر در دست اجرا داره که مثل اون میشه به اخراج بیشتر از ۳۳۰ کارمند این شرکت اشاره کرد که بالغ بر ۸ درصد از کارکنان این شرکت رو شامل می شه.

دورسی در این رابطه ایمیلی رو به کارکنان توییتر ارسال کرده که بخشی از آن به شکل زیره:

ما با در پیش گرفتن برنامه های بازسازی نیروی کار خود به دنبال حرکت به طرف جلو هستیم تا از این روش شرکت رو قوی تر از پیش در راه پیشرفت بذاریم.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

حذف صندوق پستی Lumia به وسیله مایکروسافت!

پیش از اینکه Lumia 950 در مغازها رود، مایکروسافت مجبور به حذف یکی از ویژگیای ویندوز ۱۰ روی موبایلا شده که این ویژگی باعث سقوط همیشگی یک اپلیکیشن شد. هفته گذشته اپلیکیشن موبایل و تقویم، به وسیله به روز رسانی، همه مردم رو از وجود صندوق پستی متحد آگاه کرد که به درستی کار نمی کرد.

مایکروسافت قصد داشت تا از این صندوق پستی جهت آماده کردن یک صفحه نمایش تک واسه تموم ایمیلا استفاده کنن. این یکی از ویژگی گوشی iPhone با سیستم عامل iOS 4 از سال ۲۰۱۰ شده. حذف این ویژگی یک ضربه واسه مشتریانی هستش که توقع داشتن تا Lumia جدید خوب در برابر رقبای خود ظاهر شه.

ویندوز به تموم کمکایی که می تونین به وسیله گوشی موبایل دریافت کنین، نیاز داره. گزارش گارتنر در سه ماهه سوم ۲۰۱۵ نشون داد که این سیستم تنها ۱/۷ درصد از تلفنا رو در سطح جهان شامل می شه، در مقایسه با اینکه این درصد سه ماهه مشابه سال پیش ، ۳ بود.

گوشی Lumia 950 و داداش بزرگتر خود XL 950 گفتن که فشار زیادی واسه اجرا کردن ویندوز ۱۰ به عنوان سیستم عامل روی تموم دستگاه ها متحمله.

مایکروسافت به شرکای سخت افزاری و پیشرفت دهندگان در این زمان که در تلاش هستن تا اشکالات رو به کمترین حد ممکن برسانند نیاز داره.   

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

حرکت بسته های پستی در خیابون

بسته پستی شما به دستتون نرسیده؟

Swiss Post به هر روش اونو براتون پیدا می کنه. یک اقدام جذاب و ساده از طرف جانگ وون مت/ لیمات از اداره پست سوییس به شکل یک شاهکار تبلیغاتی در فضای بیرون از خونه در شهر لوسرن سوییس باعث شد تا ۳۰ بسته پستی به پرسه زدن در خیابون واسه پیدا کردن گیرنده های مورد نظر خود بدن .

فناوری نمی تونست از این ساده تر باشه: بسته ها با استفاده از ماشینای کنترلی و به وسیله ۳۰ راننده حرفه ای در سطح شهر به حرکت در اومدن.

نکته به درد بخور کمپین این بود که شما در صورت نبود دریافت بسته مورد نظر، احتیاجی به دریافت اون در نزدیک ترین دفتر پست به محل زندگی خود ندارین.

شما می تونین با مراجعه آنلاین (یا استفاده از نرم افزار Swiss Post از روش یک کد QR ثبت شده روی فرم تحویل)، جا و زمان دریافت بسته مخصوص به خود رو مشخص کنین. یعنی، بسته به طرف شما جذب می شه!

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

حرکت فیسبوک به اون طرف لایک

لایکِ معروف فیسبوک با عشق ، خنده ، ناراحتی و عصبانیت همراه می شه : آخرش فیسبوک به اون طرف لایک در حال حرکته.

شبکه اجتماعی امروز گفته که در حال تست کردن شش شکلکه تا مردم بتونن علاوه بر یک لایکِ ساده، احساسات خود رو نسبت به پستا نشون بدن.

حالا، کاربران فیسبوک می تونن عشق ، شادی ، ناراحتی و عصبانیت خود رو با یک کلیک ساده بگن! تست کردنِ این مشخصه جدید، امروز در ایرلند و اسپانیا شروع می شه و انتظار میره که بقیه کشورها هم درزمان همین سال بتونن از این شکلکای جذاب استفاده کنن.

این حرکت اصلا سوپرایز نیس! چون کاربران فیسبوک سالهاست که درخواست آپشنی به نام دیسلایک رو دارن و در آخر، ماهِ پیش، مارک زوکربرگ اعلام کرد که به زودی امکانات جدید تست می شن.

گزینه های شکلک در بین ورژنهای فیسبوک موبایل و دسکتاپ روی پستایی که از طرف دوستان ، صفحات و تبلیغ کنندگانه ، ظاهر می شن .

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

حرکت هوشمندانه گوگل در هندوستان !

کشور هندوستان دومین کشور پر جمعیت جهانه اما بدیش اینه صدها میلیون از مردم این کشور دسترسی به اینترنت ندارن. تازگیا گوگل در تصمیمی هوشمندانه می خواد اینترنت رو به ایستگاهای قطار بیاره.

راه آهن در هندوستان از جایگاه ویژه ای برخورداره و روزانه تعداد خیلی از افراد واسه جا به جایی از قطار استفاده می کنن. گوگل تو یه حرکت هوشمندانه می خواد تا آخر سال آینده میلادی ۴۰۰ ایستگاه قطار مثل ۱۰۰ ایستگاه پر تردد این کشور رو به شبکه وای فای (در اول به شکل رایگان) وصل کنه.

روزانه ۱۰ میلیون نفر در هندوستان از شبکه حمل ونقل ریلی استفاده می کنن که خیلی از اونا دسترسی به اینترنت ندارن. گوگل قول داده که این اینترنت از سرعت بالایی برخوردار باشه طوری که استریم ویدئوهای HD بدون مشکل خاصی به وسیله اون انجام شه.

شک نداشته باشین این کار فقط جنبه نوع دوستی نداره و رقابت با دیگر شرکتا در انجام اینطور فعالیتایی جایگاه خاصی واسه این شرکت به ارمغان میاره.

مایکروسافت با برنامه اینترنت ارزون واسه ۵۰۰ هزار داهات در هندوستان یکی از رقبای گوگله که در این مورد وارد شده. شک نداشته باشین گوگل از این که تعداد بیشتری از افراد امکان مشاهده تبلیغاتش رو داشته باشن سود می برن. نارندرا مودی (اول وزیر هندوستان) تازگیا از سیلیکون ولی بازدید کرده شاید یکی از دلایل اقدام گوگل جلب نظر این مقام هندی باشه.

این اقدام در شرایطی انجام شده که بعضی از مقامات نگرانی خود رو سوءاستفاده احتمالی گوگل از جستجوهای مردم اعلام می کنن. واسه افزایش کیفیت زندگی مردم در این کشور پرجمعیت شک نداشته باشین به فعالیتای بیشتری نیازه و تنها نمیشه به اینطور فعالیتایی براش کافی بود.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

حریم خصوصی کارکنان در سازمان چیجوری رعایت می شه؟

حریم خصوصی کارکنان شاید واسه شما اصطلاع جدیدی باشه اما حتی به اندازه روحیه و انگیزه کارکنان مهمه. حریم خصوصی کارکنان یعنی داده ها و اطلاعاتی که به وسیله خود کارکنان جمع آوری شده و در اختیار شرکت قرار میگیره. در این پست ببینیم که این اطلاعات به وسیله سازمان چیجوری بکار می رن. با ما همراه باشین.

حریم خصوصی کارکنان
Potter Stewart قاضی دادگاه عالی آمریکا گفته که “اصول اخلاق، باخبر شدن از فرق بین “ شما حق انجام کار رو دارین” و “چه کاری واسه انجام درسته” هستش. اون شایدً نمی دونست که تکنولوژیای جدید داده ها چیجوری به زودی قراره مشکلات رو از بین برداره.

با روی کار اومدن تکنولوژی اطلاعات جدید؛ شرکتا می تونن جمع آوری کرده و حجمای بی سابقه ای از داده های بدون ساختار رو بررسی کنن. منظور داده هاییه که به وسیله آدم ایجاد شده. مثل متون موجود در اسناد شرکت، ایمیلا، پاسخای فوری و شبکه های اجتماعی. جمع آوری این داده ها ً از تعهد و التزام گرفته تا ایجاد مدرک واسه دعوی قضایی استفاده می شد.

اما امروز، این داده ها چشم اندازه های جدیدی از ظرفیتای مدیریتی رو باز کرده. مثل چشمی کردن تعاملات کارکنان، نقشه ورداری از تخصص دامنه، جواب به رویدادهای گذشته، پیگیریِ تمایلات کارکنان و جفت و جور کردن بینشایی واسه همه فعالیتای انسانی در سازمان.

این قابلیتا، هیجان، احساس نگرانی و دعوا بیش تری رو ایجاد می کنن. با اینکه این امتیازات، به طور کاملً روشن و بسیار تاثیردارن اما سوالات اخلاقی هست که باید درنظر گرفت. وقتی شرکت همه اطلاعاتی رو که کارکنان تولید کردن جمع آوری کنه، همیشه خطرِ اینکه حریم خصوصیِ کارکنان قربونیِ “سودآوری” شه هست!

راه هایی که شرکتا از داده های کارکنان استفاده می کنن، در این پست معرفی می شه.

کی، کیو می شناسه؟ کی چی میدونه؟
شرکتا از داده های کارکنان استفاده می کنن تا شبکه ای از ارتباطات بین کارکنان، مشتریان، فروشندگان و بقیه مردم مشخص کنه. واسه پیشرفت تجارت و فروش، این یک وسیله مهم حساب می شه. مثلا مدیر فروش یک شرکت خدماتی بزرگ، میخواد بدونه که کدوم یکی از کارکنان قدرتمندترین ارتباط رو با مدیران اجرایی سابق دارن تا با اونا دیدار کنه و کدوم یکی هم درکِ بهتر از موضوع جلسه داره. به هر حال، مناقشهای اخلاقی می تونن باعث رشد شه.

کدوم یکی از کارکنان تمایل به ترک کردن دارن؟
البته درخواست واسه شناساییِ کارکنانی که داخل سازمان خطر پذیرند خیلی هم نامتداول نیس. اما طول و عمق بررسی این چنینی، کارکنان رو با احساس ناجوری از مورد مراقبت قرار گرفتن آزاد می کنه. البته به همون اندازه واسه مدیران هم خطر هست. ممکنه بجای کشفِ مسئله اصلی به استنتاج یافته های آسون تکیه کنن. مثلاً شاید درباره یکی از کارکنان که کمی خدشه در کاراش ایجاد شده فکر کنن که دیگر درگیرِ کار نیس؛ در حالیکه شاید ریشه اصلی رفتار ایشون، از مسائل خانوادگی نشأت بگیره.

جواب فوری واسه حوادث شدید
در طول حوادث شدید، داده های کامل و به موقع می تونه بهترین دفاع در مقابل حوادث یهویی باشه. مثل تحقیقات داخلی در مورد اتهام رفتار نامناسب بین مجری و فرمانبردار. تکنولوژی امروز می تونه همه اطلاعات مربوط به موضوع رو جمع آوری کرده و بررسی کامل ارائه بده تا مدیریت بازخورد موثرتری رو به موقع از خود بروز بده. البته اینکار به مقدار زیادی اطلاعات نیاز داره که با وسایل تحلیلی و جستجوهای قوی می تونه به حریم خصوصی همه کارکنان تجاوز کنه.

این موارد استفاده یک صلح پیچیده بین “کارایی که شرکت می تونه با داده های کارکنان بکنه” رو با “کارایی که شرکت باید بکنه” ارائه میده. مدیران انفرادی واسه اطمینان از اینکه اطلاعات جمع آوری شده در سازمان با رعایت اصول اخلاقی استفاده شن چه کاری می تونن بکنن؟

منطقه راحتیِ حریم خصوصی شرکت رو بشناسین
بدونین که شرکت و کارکنان در چه جایگاهی از احترام به حریم خصوصی قرار گرفتن. هر سازمان و هر کشوری تعریف خاص خودشو از فرهنگ حریم خصوصی داره. در مورد حریم خصوصی کارکنان هم همینطور!

مثلا اتحادیه اروپا مقررات حفاظت از داده های عمومی رو داره که از حریم خصوصی داده های افراد مراقبت کرده و حکومت می کنه. در حالیکه آمریکا، درباره حفاظت از حریم خصوصی سست تر عمل می کنه. تعریف دقیقی از منطقه راحتیِ حریم خصوصی و جستجو واسه پیدا کردن انتظاراتی که از حریم خصوصی موجود در بخش شما و شرکت هست؛ می تونه به تصمیم گیری در مسائل حریم خصوصی کمک بده.

از کمیته حاکم بر اطلاعات سازمان (IG) درخواست راهنمایی کنین.
خیلی از سازمانا خطرات داده های جدا از هم و عایق دار رو شناسایی کرده و واسه ایجاد کمیته ای جهت هماهنگ کردن روش هدف دار اطلاعات حکومتی اقدام کردن. این کمیته میتونه با راهکارهای در دسترس راهنماییایی رو واسه حفظ حریم خصوصی کارکنان پیشنهاد بده تا در عین حال، سازمان در جهت اهداف هم پیش بره.

راهنمایی رو با تیم خود به اشتراک گذاشته و واسه انجام بهترینا تشویق کنین
کارکنان رو تشویق کنین تا استفاده از وسیله ها و منابع شرکت رو واسه اهداف رسمی کسب وکار به کمترین حد ممکن برسانند. از نگاه داشتن اطلاعات شخصی خود در ایمیل شرکت و وسایل سازمان دوری کنن. تا حدممکن از در برابر دید قرار گرفتنای غیرضروری کم کنن.

[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۳/۵]

حساب شبکه اجتماعی چه فایدهایی واسه کسب وکارها داره؟

حساب شبکه اجتماعی شما این روزا جزو داراییای ارزشمندتون هستش.

حساب شبکه اجتماعی
استفاده از وب سایتا و شبکه های اجتماعی واسه همه مثل آب خوردن راحت شده. بدیش اینه واسه خیلی از مردم حتی تصور این که یه روز حسابای خود رو کنترل نکنن بسیار سخته. با کنترل شبکه های اجتماعی می تونین از حال دوستان و خونواده باخبر شید و لحظات خوبی سپری کنین. واسه ورود به شبکه های اجتماعی باید خیلی از اطلاعات خود رو در اختیار شبکه های مورد نظر بذارین تا بتونین با بقیه ارتباط برقرار کنین. (اطلاعاتی مثل، شماره تلفن، سن، موقعیت جغرافیایی، جنسیت و ایمیل) ممکنه این اطلاعات واسه شما عادی باشن اما باید گفت این اطلاعات مهم هستن. بیش تر شرکتا واسه راه اندازی وسایل کسب وکار خود به این اطلاعات نیاز دارن، این شرکتا میخوان بدونن شما کی هستین، چی می خواین و دوست دارین به کجا برید.

کی در شبکه های اجتماعی شما رو می بینه؟
بیش تر شبکه های اجتماعی امکاناتی دارن که اون چه شما منتشر می کنین رو می بینن و با سهولت کنترل می کنن. این یکی از مسائل مرئی واسه شماس، شما نمی تونین مسائل مخفی دیگر رو بدونین. موقعیتای جغرافیایی، تصاویر و نظرات بقیه درباره پستای انتشار شده شمام کنترل می شه. این چند نمونه از پستای منتشر شده شماس. پس مراقب اون چه منتشر می کنین باشین.

دانشگاها
بعضی از دانشجویان درک نمی کنن خیلی از رفتار و عملکردشون در سایتا و شبکه های اجتماعی می تونه یافته های خطرناکی رو واسه آینده درسی اونا داشته باشه. خیلی از دانشگاها و به ویژه دانشگاهای مشهور استعداد خوبی واسه کنترل دانشجویان در فضای مجازی دارن. انتشار تصاویر غیر اخلاقی در شبکه های اجتماعی و وب سایتا می تونه خطرناک بوده و آینده شما رو تهدید کنه. دانشگاها در صورت مشاهده اینجور پستایی واسه دفاع از خود عملکردای متفاوتی از خود نشون میدن، در صورت تخلف شما مشکلات قانونی و اخراج در انتظارتون هستش.

هتلا
هتلایی که در شهرهای بزرگ و کوچیک وجود دارن بیش ترین کنترل رو روی شبکه های اجتماعی و وب سایتا دارن، چون هتلا نقش اساسی رو در جذب مشتری از روش شبکه های اجتماعی و یا وب سایتا به خود اختصاد دادن. به طور مثال هتلا به طور غیر مستقیم دعوت نامه ای رو واسه زوجای جوونی که در شبکه های اجتماعی تصاویر ازدواج خود رو منتشر کردن ارسال می کنن تا در صورت تمایل به هتل اونا رفته و لحظات خوبی سپری کنن. هتلا قبل از فرستان دعوت نامها غیر مستقیم در شبکه های اجتماعی اول موقعیت جغرافیایی شما رو کنترل می کنن تا اگه در محدوده اونا بودین شما رو جذب کنه.

دنبال کنندگان شما و اهمیت شبکه های اجتماعی
اگه از افراد مشهور بودین و دنبال کنندگان زیادی در فضای مجازی داشتین مراقب هر پستی که منتشر می کنین باشین. مردم با مشاهده تصاویر شما می تونن بیش تر عاشق شما شن و یا شما رو آزاد کنن. چون توقع نداشتن اینجور تصاویری از خود انتشار بدین. در آمریکا قانون جدیدی وضع کردن که تموم حسابا در شبکه های اجتماعی کنترل می شن خوندن این خبر به شما گوش زد می کنه که تا چه حد کنترل شبکه های اجتماعی مهمه. بدون شک این قانون از بیکاری صادر نشده و دولت میخواد بدونه که این فرد خطری واسه کشور داره یا نه! بعد از منتشر کردن هر اون چه انتشار دادین و حتی تاریخ ثبت این پست به وسیله قانون کنترل می شه و شما دائم زیر نظر می باشین.

از معلومات شخصی خود ساپورت کنین
با خوندن موارد بالا حتما نگرانیایی براتون اتفاق و پستایی رو که منتشر کردین و هم اینکه پستایی رو که می خواین منتشر کنین رو کنترل می کنین. اما تموم این به کیفیت حفظ اطلاعات شما بستگی داره. قبل از منتشر کردن هر چیزی اول خوب فکر کنین. حتی اگه تصویری رو منتشر کردین و بعد از چند ثانیه خط بزنین مردم می تونن در همون چند ثانیه تصویر رو ذخیره کنن یا از صفحه شما عکس بگیرن. از شبکه های اجتماعی واسه پیشرفت و جلو بردن کسب وکار خود استفاده کرده و معروفیت و آینده خود رو به خطر نیندازید.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

حسن روحانی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

حسن روحانی ، رئیس جمهور فعلی ایران به عنوان کاندیدا در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حضور داره.

حسن روحانی
حسن روحانی
حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، متولد ٢١ آبان ١٣٢٧ در شهر سرخه (سمنان)، دارای دکترای حقوق و سابقه تحصیل در بخش علمیه قم در حد اجتهاده. ایشون عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری هم هستش.

تحصیلات دانشگاهی و مدارج علمی
دکتری (Ph.D) حقوق اساسی از دانشگاه کلدونیان گلاسکو
(عنوان پایان نامه: The Flexibility of Shariah; Islamic Law)

فوق لیسانس (M.Phil) حقوق عمومی از دانشگاه کلدونیان گلاسکو
(عنوان پایان نامه: The Islamic Legislative Power)

لیسانس حقوق قضائی از دانشگاه تهران

وکیل پایه یک دادگستری (کانون وکلای دادگستری مرکز)

استاد پژوهشی مرکز تحقیقات هدف دار

تحصیلات حوزوی
بیرون فقه و اصول: با اساتیدی چون آیات عظام سید محمد محقق داماد (ره)، شیخ مرتضی حائری (ره) و سید محمدرضا گلپایگانی (ره) سطح عالی: با اساتیدی چون آیات عظام سلطانی (ره)، فاضل لنکرانی (ره) و شیخ محمد شاه آبادی (ره).

گالری خاطرات و تصاویر
حسن روحانی در سایت شخصی خود، در بخش گالری تصاویر به مرور خاطرات و گذشته خود پرداخته که نمونه ای از اونو در زیر می بینین: گالری تصاویر شامل ۶ پوشه با نامای ۲۲ بهمن، دفاع مقدس، مذاکرات هسته ای، سفر به زادگاه (سرخه)، سفر به چهارمحال بختیاری و کوهپیمایی رئیس جمهور می شه.

کنار رود کارون – ٢۵ بهمن ١٣۶۴
دکتر حسن روحانی در طول دفاع مقدس، مسئولیت ‏های زیادی، مثل معاونت فرماندهی جنگ، ریاست ستاد قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء و فرماندهی پدافند هوایی کل کشور رو برعهده داشت.

اقدامات متفاوت حسن روحانی در نوروز
ایسنا نوشت:هر ساله با شروع سال جدید، رئیس جمهور فعالیتا و کارایی رو انجام میده که نسبت به بقیه روسای جمهور متفاوت بوده.

بعضی اقدامات بی سابقه و کم سابقه حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در اولین روزای سال جدید به توضیح زیره:

تبریک تلفنی سال نو به مقام معظم رهبری
رئیس جمهور در سه سال گذشته پس از تحویل سال نو با ایجاد تماس تلفنی سال جدید رو به رهبر معظم انقلاب تبریک گفته. امسال هم روحانی در این گفت وگوی تلفنی که در ساده ساعات سال جدید انجام شد، علاوه بر تبریک سال نو و آرزوی سلامتی و طول عمر واسه رهبر معظم انقلاب، اعلام کرد که سال ۱۳۹۶ بی دودلی در سایه رهنمودها و هدایتای معظم له و اتحاد و تلاش همگانی، و هم اینکه موندگاری اجرای سیاستای اقتصاد مقاومتی، سال پیشرفت بیشتر واسه ملت عزیز ما، سال رونق افزون تر در تولید ملی و هم سال اشتغال بیشتر، به ویژه واسه جوانان هستش.

رهبر معظم انقلاب اسلامی هم در این گفت وگو با تبریک سال نو به دکتر روحانی و خونواده بزرگ ملت ایران، واسه توفیق بیشتر دولت در خدمت به کشور و مردم، آرزوی توفیق کردن.

تبریک تلفنی سال نو و احوال پرسی از همه مراجع عظام تقلید
روحانی هرسال با شروع سال جدید به شکل تلفنی سال نو رو به مراجع تقلید تبریک میگه و جویای احوال اونا می شه. به طور مثال امسال رئیس جمهور در تماسای تلفنی جداگونه با مراجع تقلید، فرا رسیدن سال ۱۳۹۶ هجری شمسی رو تبریک گفت و واسه اونا سلامتی، طول عمر و سالی پر از برکت و توفیق مسالت کرد.

حسن روحانی در گفت وگوهای تلفنی جداگونه با حضرات آیات عظام صافی گلپایگانی، وحید خراسانی، مکارم شیرازی، جوادی آملی، سبحانی، شبیری زنجانی، نوری همدانی، علوی گرگانی و مظاهری از توجه و ساپورتای مراجع عظام تقلید از برنامه های دولت تدبیر و امید در راه خدمت به کشور و مردم سپاسگزاری کرد.

رئیس جمهور در این گفت وگوها تاکید کرد که در سایه رهنمودها و هدایتای رهبر معظم انقلاب، ساپورت و ساپورتای مراجع عظام تقلید، وحدت و تلاش همگانی و هم اینکه ادامه اجرای سیاستای اقتصاد مقاومتی سال ۱۳۹۶ بی دودلی سال پیشرفت بیشتر واسه ملت عزیز ما و سال رونق تولید و اشتغال بیشتر واسه جوانان هستش.

مراجع عظام تقلید هم فرا رسیدن سال نو رو به رئیس جمهور تبریک گفته، از زحمات و خدمات مجموعه دولت در سال گذشته تشکر و واسه خدمت بیشتر دولت به مردم، به ویژه طبقات محروم آرزوی توفیق کردن.

فرستادن اس ام اس تبریک واسه همه مردم ایران
رئیس جمهور با شروع سال جدید یک اس ام اس تبریک واسه همه ایرانیان دارنده خطوط گوشی موبایل می فرسته و سال نو رو به ایرانیان تبریک میگه. در اس ام اس تبریک امسال روحانی اومده: «بهاری پر”امید” و سالی همراه با “پیروزی” و میونه روی براتون آرزومندم. عید شما مبارک.»