19

دانلود پایان نامه

اپلیکیشنای موثر کار و کاسبی و شبکه های اجتماعی جهانی

اپلیکیشنای موثر کار و کاسبی و شبکه های اجتماعی که در مغازه های برنامه(اپ استور و پلی استور) هم وجود دارن، تشکیل شبکه های اجتماعی رو بسیار ساده تر کردن. دلیل اینکه باید در شبکه های اجتماعی و موثر حضور داشته باشین اینه که این روزا بیشتر مردم واسه تصمیم گیری در مورد خرید از اپلیکیشنای مربوطه استفاده می کنن. اپلیکیشنایی که واسه پیشرفت کار و کاسبی شمام لازمن.
با پدیده فکر مهتر همراه باشین تا بعضی از اپلیکیشنای موثر کار و کاسبی و شبکه های اجتماعی رو به شما معرفی کنیم.

اپلیکیشنای موثر کار و کاسبی
Echofon
Echofon به طور خودکار توییتای خونده نشده رو بین کامپیوتر ، آی فون و آیپد شما همگام سازی می کنه. این اپلیکیشن می تونه شما رو از منشنا و پیاما باخبر سازه.

Hootsuite
Hootsuite یک کنترل پنل رسانه اجتماعیه که به شما امکان میده از یک سایت به چند شبکه اجتماعی وصل شید. این اپلیکیشن به کسب و کارا کمک می کنه تا از شبکه های اجتماعی واسه راه اندازی کمپینای بازاریابی، شناسایی و رشد مخاطبان خود، پخش پیامای هدف دار و پیگیری یافته های استفاده کنن.

UberSocial
UberSocial  یک تجربه توییتری بهتری ارائه میده. و  گزینه های قالب بندی و سفارشی سازی بیشتر رو براتون جفت و جور می کنه.

Tweetdeck
TweetDeck  یک مرورگر دسکتاپ و تلفن همراهه که کمک می کنه با اون چیزی که در توییتر و فیس بوک اتفاق میفته، همراه باشین. شما می تونین گروه ایجاد کرده، در توییتر جستجو کنین، چندین حساب رو مدیریت کرده و  توییت بفرستین یا عکسا، ویدیوها و لینکا رو به اشتراک بذارین.

WordPress
یک نسخه موبایلی از این وسیله وبلاگ نویسی محبوب هست، پس شما می تونین یک وبلاگ رو از هر کجا بنویسین و آپلود کنین.

واسه مطالعه بیشتر:

نقش شبکه های اجتماعی در انتشار محتوا چیجوریه؟

اصول ساده شبکه های اجتماعی

روش هدف دار رسانه های اجتماعی موفق از دیدگاه بازاریابان موفق

Buffer
Buffer اجازه میده تا یه برنامه زمانی واسه پستای توییتر، لینکدین، فیس بوک، پینترست و  گوگل پلاس در یک جای بسازین.

Bundlepost
این وسیله گزینه دیگری واسه زمان بندی پستا در سایتای چندین رسانه اجتماعیه. این اپلیکیشن هم اینکه کلمات کلیدی رو با هشتگها جانشین می کنه و پستاتون رو در دسترسی گسترده تری قرار میده. Bundlepost  می تونه با برنامه های دیگه مثل Hootsuite و Bufferنیز ترکیب شه.

Cyfe
Cyfe  تموم اطلاعات کار و کاسبی و فعالیتای بازاریابی شما مثل بازاریابی ایمیلی، SEO، رسانه های اجتماعی و جدا سازی و بررسی وب رو کنترل و بررسی می کنه. و همه این کارا فقط از یک کنترل پنل صورت میگیره.

Social Clout
یک وسیله جدا سازی و بررسی خوبه که منشنای اجتماعی رو کنترل می کنه تا بتونه دیدگاه مناسبی در مورد برند و بازار شما ، در اختیارتون بزاره. جدا سازی و بررسی و معیارهای این اپلیکیشن می تونه به شما در بهینه سازی یافته ها در رسانه های اجتماعی کمک کنه.

Feedly 
این اپلیکیشن محبوب همه اخبار و وبلاگایی رو که به شکل سفارشی نیاز دارین به شکل یکجا ارائه میده.

Adobe Spark
با استفاده از این اپلیکیشن می تونین به تصاویر و گرافیکایی که ظاهر پیامای رسانه اجتماعی شما رو تغییر میدن،  دسترسی آزاد داشته باشین.

در صورتی که از این اپلیکیشنای موثر کار و کاسبی و شبکه های اجتماعی استفاده کردین، تجربه خود رو با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

[تعداد: ۴    میانگین: ۳.۳/۵]

اگه ایده کسب وکار ما رو بدزدند باید چه کاری انجام بدیم؟

ایده کسب وکار شما هرچه باشه، باید شرایطی رو واسه اون درنظر بگیرین.

حتی در این پست که از زبون Phil la Duke نوشته شده، قراره نکاتی رو واسه شما یادآور شه که شاید تا الان به ذهن تون خطور نکرده باشه! شمام اگه ایده کسب وکار تو ذهن خود دارین، واسه جلو کردن و عملی ساختن اون، بهتره نکات گفته شده در این پست رو جدی بگیرین.

ایده کسب وکار
شما باید چیزی بیش تر از یک ایده کسب وکار ناب داشته باشین

هر کار و کاسبی ای با یک ایده شروع می شه ، اما بسیاری هم فقط با یک ایده به پایان می رسن.

در طول این سالها آدمایی رو دیده ام که، درست یا غلط ، ادعا می کنن بخاطر ایده شون، به وسیله یک کارآفرینِ متقلب، فریب خورده ان. این مسئله همیشه هم غلط و توهم نیس. استیو جابز و هنری فورد هر چند برگشتن و شرکت شون دوباره رونق گرفت، اما هر دو به وسیله شرکایشان برکنار شده بودن. افراد خیلی زیادی وجود دارن که فکر می کنن فریب خورده ان چون درباره طرحای بزرگ و سودآور خود با کسی حرف زده ان و اون فرد، ایده رو به کسی انتقال میده که رکورد خوبی در به واقعیت رسوندن رویاها می زنه.

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره ایده پردازی

چیز ثابتی که در اعتراض همه این معترضان شنیدم این بود که: “من ایده ام رو به اونا گفتم و اونا اونو بدون من انجام دادن.” من هم ایدهایی داشتم که دزدیده شدن، و یا دست کم اینطور تصور کردم. وقتی که پیشنهادم رو مشخص می کردم، باعث انگیزه فردی دیگر می شد. اینا مسئله برابر نیستن.

علاوه بر این، واسه شروع یک کار و کاسبی به چیزی بیش تر از یک ایده نیازه. شما باید قادر به ساخت محصول و یا ارائه خدمات باشین. باید قادر به عرضه ایده باشین. باید جریان نقدینگی رو مدیریت کنین. به طور خلاصه، به چیزی بیش تر از یک ایده خوب نیاز دارین. پس قبل اینکه فریاد ناعادلانه بودن سر بر بیارین، از خود بپرسید:

ایده روشنه؟
یکی از معیارهای ثبت اختراع در آمریکا اینه که نوآوری باید “غیر علنی” باشه. به این معنا که کاربرد و یا کارکرد اون، قدم منطقی بعدی از یک اختراع ثبت شده نباشه. دلیل اینکه دفتر ثبت اختراع آمریکا این مسئله رو یک شرط لازم می دونه اینه بعضی چیزها به طور کاملً علنی هستن و معتقد بودن بر جداگونه بودن یک کشف، چیزی معقوله. اون چیزی که شما یک ایده منحصر به فرد میدونید، بسیار شایع تر از چیزیه که فکرش رو می کنین.

درباره ایده صحبتی داشتم یا چیزی نوشته ام؟
ملاک دیگر واسه ثبت اختراع اینه که “اختراع نباید قبل از درخواست ثبت اختراع، واسه عموم معلوم شه.“  پس اگه درباره ایده تون پستایی رو در فیسبوک منتشر کردین یا در مورد اون وبلاگی نوشته اید، از پایه، قانون، این وضعیت رو ایده معلوم شده در نظر میگیره. البته هر کسی به دنبال ثبت مالکیت یک ایده نیس، اما این دو سئوال شما رو با مسیرهای ارائه شده به وسیله قانون آشنا می کنه تا بدونین که کسی ایده تون رو دزدیده یا خودتون ایده رو در اختیارش قرار دادین.

اگه یک ایده منحصر به فرد دارین و با کسی در بین نگذاشته اید، قبل اینکه به دنبال یک سرمایه گذار بگردین، باید حداقلی از این موارد رو داشته باشین:

۱- یک پایگاه مشتری
قبل اینکه مردم مایل به سرمایه گذاری در شرکت شما باشن، باید چیزی واسه ارائه داشته باشین. داشتن یک پایگاه مشتری (حتی کوچیک اما رو به رشد) توانایی شما رو در کسب درآمد از محصول و یا خدمات تون به سرمایه گذاران نشون میده، این افراد با انتظار اینکه سرمایه گذاری بازده مالی جفت و جور کنه، در سرمایه گذاری پولی شرکت می کنن. در صورتی که نتونین نشون بدین ایده هاتون می تونه به یک کار و کاسبی واقعی تبدیل شه، انتظار نداشته باشین که مردم مسئولیت و تعهد ایده شما رو قبول کنن.

مطلب پیشنهادی: چیجوری پول و پله و سرمایه رو واسه کسب وکار خود جذب کنیم؟

۲- طرح کسب وکار
بدون یک طرح کسب وکار، سرمایه گذاران نمی تونن مطمئن باشن که شما ایده ای واسه کنترل رشد شرکت تون دارین. سرمایه گذاران میخوان بدونن که خطرات رشد رو شناسایی کردین و پیش بینی تون واسه رسیدن به رشد چیه. در سه سال آینده چه جایگاهی دارین؟ در پنج سال چیجوری ؟ در ده سال چیجوری؟

مطلب پیشنهادی: روش هدف دار کسب وکار چیه؟

۳- مدل کسب وکار پایدار
سرمایه گذاران میخوان بدونن که چیجوری مشتریان رو جذب می کنین، چیجوری جنسا و خدمات رو ارائه می دین و کلا چیجوری می خواین درآمد به دست بیارین و این درآمد چقدر هستش.

اگه همه دارایی شما یک ایده عالی بدون امکانات تبدیل اون به یک کسب و کاره، در این صورت بدیش اینه باید بگم تنها دارایی تون یک خیال و توهمه.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۵/۵]

اگه به دنبال رسیدن به هدف هستین، ۵ سئوال از خود بپرسید

رسیدن به هدف یکی از رویاها و آرزوهای خیلی از ماست که دوست داریم هرچه زودتر به واقعیت بپیوندد.

هممون به دنبال هدف هستیم. هدفی واسه زندگی شخصی و دنیای کاری مون که اهمیت داشته باشه. اینجوری، اگه احساس می کنین چیزی شما رو از اذیت می کنه و ناامید و خسته اید، اگه دوست دارین چیزای بیش تری جذب کنین، سوالاتی که در این پست مطرح می کنیم رو از خود بپرسید.

رسیدن به هدف
۱- من به چه دلیل اینجام؟
واقعاً! همین حالا ببینین کجا و به چه دلیل هستین. شاید در منزل شخصی، خونه دوست، کلاس، محل کار، کافی شاپ و یا کنفرانس باشین. به چه دلیل در اونجا حضور دارین؟

چی منو وارد این لحظه کرده؟
چه نقاط قوت، خلاقیت و استعدادی رو در دسترس دارم؟
اگه کاری که امروز انجام می دین شما رو به یک آدم بهتر تبدیل نکنه/ یا دنیا رو به جای بهتری تبدیل نکنه، شایدً در یک راه اشتباه قرار گرفتین.

۲- داستانِ من چیه؟
داستانا خیلی قدرتمندند و اصلاً مهم نیس که واقعی ان یا نه! اونا سرگذشتی رو واسه شما تدارک می بینن که از درسای زندگی بیاموزید و این کسی که شما قراره تبدیل شید رو تشکیل میده.

یکی از دلایلی که شما نا آرومی و اضطراب و ناامیدی رو در زندگی تجربه می کنین شاید این باشه که یک زندگی بهتری رو واسه شکل دادن ندارین.

۳- به کی نیاز دارم؟
شما بدون کمک بقیه، هیچوقت نمی تونین به پتانسیل کامل خود برسین. کسائی که شما با اونا زمان تون رو می گذرونین، همون کسائی هستن که قراره تبدیل شید. سرمایه گذاری روی روابط درست و محاصره کردن خودتون با افراد درست واسه موفقیت شما بسیار لازمه.

کی در زندگی من، منو از بهترین کسی که میتونم تبدیل شم بازمی داره؟
از کی باید درخواست کمک کنم؟
نظرات درست و رو راست در زندگیم دارم؟ (مثل مربی، مشاوران و …)
شما واسه روابط ساخته شدین. شما دارای نقشی هستین تا در تیم تون، خونواده و جامعه تون اجرا کنین.

۴- چی در خطره؟
چی در مورد جهانِ امروز منو ناراحت می کنه؟
چی منو ناامید می کنه؟
چه مشکلی رو می خوام حل کنم؟
واسه شما نشونه هایی هست. پنجرهایی به طرف روح شما هست. چیزی که شما رو ناامید و پریشون کنه، همون چیزیه که شما بیش ترین اهمیت رو واسه اونا قائل میشین.

۵- چیجوری میتونم کمک کنم؟
اولین قانون ترمودینامیک رو یادتون هست که همیشه در مدرسه با خود تکرار می کردیم؟ این قانون میگه انرژی نه می تونه تولید شه و نه خراب بشه. فقط می تونه از چیزی به چیز دیگر منتقل شه. یعنی، زندگی شما می تونه روی زندگی بقیه اثر داشته و به روشی به طور کاملً مفهومی موثر واقع شه. البته این تاثیر می تونه خیلی کوچیک باشه! مثلاً شاید یک لبخند، یک آغوش گرم، یک ارتباط چشمی و یک ایمیل باشه. همه انرژیا به یه جور امید از طرف شما به دیگری منتقل می شه. چقدر این اتفاق خوشگلیه.

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۲/۵]

اگه رئیس خوب ندارین چه کاری می تونین انجام بدین؟

رئیس خوب ندارین؟
چه عواملی موجب می شه تا یک رئیس خوب و یا بد بنظر آید؟

تا بحال به این دقت کردین که لیست روزای تعطیل، روی تقویمِ رومیزی تون در حال افزایشه؟ هر روز، تعطیلی و یا مناسبتِ خاصی هست. ولی به چه دلیل روز ملی رئیس خوب، مدیر خوب و یا رهبر کار و کاسبی خوب نداریم؟ میشه روزی رو واسه نظرات، آزمایش و تشکر از کارکرد مدیران در نظر گرفت! شکلای جور واجور خیلی از کارفرمایان وجود دارن. بعضی به عنوان رهبر کار و کاسبی خود و بعضی به عنوان مدیر و یه سریای دیگه به عنوان رئیس به فعالیت خود می پرازن.

چی یک رئیس خوب رو به رهبر خوب تبدیل می کنه؟ اگه به سراغ فرهنگ لغات برید و یا در گوگل به دنبال معنی کلمه ای این دو واژه بگردین، یافته های حاصل شما رو متعجب می کنن! یک تعریف معمولی ممکنه شامل کسی که دستورات رو صادر می کنه، تصمیم گیری می کنه، و یا بر فعالیت کارکنان نظارت داره باشه. وقتی که از خود می پرسین چه فرقی بین رئیس و رهبر هست، چه به ذهنتون می رسه؟ یک رئیس در خیلی از تعابیر، فردی منفی، مستبد، سرد و متنفر کننده تعریف شده. و البته یک رهبر نه فقط بالاترین رتبه سازمانی واسه هدایت و مدیریت سازمان و کارکنان رو داراس بلکه فردیه که در بین بقیه ایجاد انگیزه می کنه، ساپورت و ساپورت صورت میده، و الهام بخش سایرینه.

افراد زیادی رو سراغ داریم، که در گذشته و یا حال دارای سرپرستانی بودن که از اونا به عنوان یک رئیس وحشتناک یاد می کنن. هممون داستانای وحشتناکی از رئیسان و سرپرستان بی لیاقت شنیده ایم که واسه حفظ جایگاه خود، فشار بی موردی رو روی کارکنان وارد کردن. کار کردن در این محیط می تونه دلهره آور و استرس زا باشه.

پس، اگه رئیس خوب ندارین چه کاری می تونین انجام بدین؟

دقیق شدن بر بازده کارکرد خود: با در نظر گرفتن نیروی منفی ای که از بالا وارد می شه این ممکنه سخت باشه، ولی شما به نفع خود روی این مسائل صرف نظر کنین و بازده کارکرد خود رو بالا ببرین. سخت تر و هوشمندانه تر کار کنین. کارکرد عالی شما نمایان می شه و مدیریت ارشد شرکت، متوجه این می شه. ممکنه سرپرست شما فرد مورد علاقه شما نباشه ولی با سخت کوشی و فداکاری در کار شما نقاط قوت خود رو واسه دریافت پاداش نشون بدین. این نوع رفتار شما باعث تشکر مدیر ارشد از شما می شه. کی درک بیشتر رو نمی خواد؟

با کفشای سرپرست خود قدم بزنین: سرپرست شما یک رهبره یا یک رئیس؟ اون مثل گفته هاش می کنه؟  خود رو جای اون بذارین و مسائل رو از دیدگاه اون نظاره کنین، ممکنه بعضی از اقدامات اون با در نظر گرفتن درک شرایط، اساسی و پراهمیت باشه. وقتی که نا آرومی بالا میگیره، چند قدم به عقب برید و به این نکته توجه کنین که چه چالشا و شرایطی موجب اینطور تصمیم گیری ایشون می شه.

به رئیس خود ارج بذارین: بیشتر افراد دارای شخصیتی دوست داشتنی و یا شخصیتی دوست نداشتنی هستن، و یک قلقی واسه انجام بهتر کارا دارن. زمانی رو واسه وفق دادن خود با کارفرما اختصاص بدین. اگه شما در حال تهیه یه گزارش هستین و رئیس شما نکات مثبتی رو واسه درج در اون اشاره میکنه، به اون توجه کنین. اگه رئیس شما اشاره میکنه که از جوهر قرمز در گزارش نباید استفاده کرد، پس به اون دقت کنین. به یاد داشته باشین همونطور که چیزای کوچیک ممکنه مخالف با شخصیت اون باشه بسیار از چیزای کوچیک هم هستن که موجب خوشحالی و یاد تشکر از ایشون می شن. این چیزای کوچیک خیلی راحت به شما این امکان رو میده تا رئیس خود رو بالا نگه دارین.

با اون صحبت کنین: با سرپرست خود صحبت کنین و ببینین چی می تونه به تیم و شرکت شما واسه پیشرفت کمک کنه. ابتکار عمل رو بدست بگیرین و نشون بدین که واسه رسیدن شرکت به اهداف کلان مجدانه تلاش می کنین، این رو به سرپرست خود نشون بدین که مراقب این موضوع هستین. از آن بپرسید که چه کاری می تونین انجام بدین و کمی زندگی رو راحت تر بگیرین. این موضوع می تونه کمک کنه که اونا کمی بیشتر به وضعیتی که ایجاد کردن فکر کنن.

اگه وضعیت شما مناسب نیس، به سراغ بقیه بخشا و یا مدیران برید و از اونا مشورت بخواهید. ولی مطمئن شید که واسه مشاوره پیش اونا می رید نه واسه شکایت از آن.

یک مربی پیدا کنین: پیدا کردن فردی مناسب جهت دریافت مشاوره حرفه ای می تونه ابزاری در جلو بردن هدف شما باشه. اگه رئیس شما مربی مورد علاقه تون نیس، می تونین فرد دیگری رو انتخاب کنین. مربی خوب می تونه شما رو به شکل چالشای رفتاری با رئیس خود راهنمایی کنه، اون می تونه تجارب مفیدی رو در این مورد در اختیار شما بذاره. مربی خوب می تونه به شما واسه رسیدن به فرصتایی واسه پیشرفت و جلو بردن اهداف مشاوره مناسب ارائه بده. پیدا کردن یک مربی خوب ممکنه زمان بَر باشه، ولی شما با داشتن یک مربی خوبه که می تونین فرق بسازین.

بعضی افراد ممکنه تجربه بد خود رو در ارتباط با سرپرست خود با شما در بین بذارن، اجازه ندین اونا روی شما اثر بد بذارن. به یاد داشته باشین، همونطور که شما از تشکر حال می کنین، رئیس شمام حال می کنه. حتی یک تشکر ساده می تونه مؤثر واقع شه. یک رهبر خوب در کنار تیم خود وای میسته و با ایجاد انگیزه از اونا ساپورت می کنه.

کارشناسانِ شناسایی و پیشرفت استعدادهای نورانی در حال بدست گرفتن ابتکار عمل جهت آموزش و پیشرفت رهبری سازمانی هستن. داشتن آموزش خاص واسه رهبران به خاطر پیشرفت پیشرفت کلی خود شدیدا می تونه یافته های سازمانی و رشد رو زیاد کنه.

به یاد داشته باشین:

اگه رئیس شما کثیفه: سرتون رو بالا بگیرین! راه های زیادی واسه پیشرفت سطح حرفه ای کار خود دارین.
اگه شما رئیس هستین: روزانه به کارکنان خود توجه کنین … نه فقط واسه مناسبت خاص!

[تعداد: ۲    میانگین: ۴.۵/۵]

اگه سرمایه واسه شروع کار و کاسبی ندارین، مشکلی نیس!

سرمایه واسه شروع کار و کاسبی
شاید سرمایه واسه شروع یک کار و کاسبی درنظر گرفته باشین که محدود باشه، اما این به اون معنا نیس که شما هیچ گزینه دیگری ندارین! اگه شما ترکیب مناسبی از مهارت ها، وجدان کاری و علم بازاریابی رو داشته باشین می تونین با پول بسیار کم هم کار و کاسبی تون رو شروع کنین.
طبق گفته کریس گیلبیو، نویسنده کتاب شروع ۱۰۰ دلاری، “واسه موفقیت در یک پروژه کار و کاسبی، به ویژه کاری که علاقه به اون دارین، فکر کردن دقیق در مورد تموم مهارتایی که دارین و می تونه به بقیه به ویژه درباره ترکیب اون مهارت ها کمک کنه، بسیار به درد بخور هستش.”
وقتی که سرمایه کمی در اختیار دارین این دستورالعملای ساده رو واسه شروع یک کار و کاسبی دنبال کنین. یاد بگیرین که امروز چیجوری در اومد داشته باشین.

۱- شیئی رو بسازین
بله، مواد ساده ساختن هر چیز هزینه بر هستش، اما بیشتر وقتا این اجناس رو میشه بارها و بیشتر از هزینه واقعی اش به فروش رساند. چیزی که تصمیم دارین بسازین به خودتون بستگی داره ، اما مکانای مختلفی هست که می تونین جنسای دست ساز خود رو به شکل آنلاین بفروشین:

بازار آبه (Abe) معاملاتی رو در مورد اجناس طبیعی و ارگانیک، مثل لوسیون، شمع، گرانولا، و دیگر موارد انجام میده.
یکی از بزرگترین بازارهای آنلاین Etsyه که تقریباً هر چیزی خونگی، از طلا و جواهرات گرفته تا اسباب بازیای چوبی واسه کودکان در اونجا فروخته می شه.
بونانزا (Bonanza) یک بازار در حال رشد دیگر واسه وسایل دست ساز خونگی، مثل به Etsyه. به گزارش PC World، بیشتر از ۱۰ میلیون بازدیدکننده در هر ماه داره.
ای بی (eBay) یکی از بزرگترین بازارهای تجارت الکترونیک آنلاین در جهانه و گزینه های فروشگاهی ساده اون، پرداخت آسون از روش پِی پال و گزینه های قابل تنظیم، اونو به یک انتخاب عالی واسه فروش شکلای جور واجور تبدیل کرده.
خیلی از صاحبان کار و کاسبی، اجناس خود رو در سیستم عاملای جور واجور میفروشن تا بیشتر در برابر دید قرار بگیرن. با این حال مهمه که، مطمئن شید موجودی شما در تموم سایتایی که ویترین فروش دارین به روزه.

۲- شیئی رو دوباره بفروشین
اگه شما نمی خواین شیئی رو بسازین (یا خودتون رو فرد خلاقی نمی دونین)، خیلی از صاحبان کار و کاسبی تنها با فروش کالاهایی که ساخته شدن به شرکتای تجاری بزرگی تبدیل شدن. این کار رو میشه از روش روشای جورواجور انجام داد:
تحویل بدون واسطه (دراپ شیپینگ) : یک مغازه آنلاین راه اندازی کنین و با شرکتای تحویل بدون واسطه که سفارشا رو واسه شما انجام میدن همکاری کنین. پلت فرم آنلاین تجارت الکترونیک Shopify یک دستور العمل تحویل عالی داره و همینطور Ferriss Tim درباره توضیح دراپ شیپینگ در کتاب معروف خود، « هفته کاری۴ ساعته » موفق عمل کرده.
مغازه های خیریه و فروش لوازم خونگی: اگه بدونین که به دنبال چی هستین، می تونین اونا رو در مغازه های خیریه، مغازه های عتیقه فروشی و فروش لوازم خونگی پیدا کنین و به شکل آنلاین و یا در انجمن محلی خود با قیمتی بیشتر از قیمت خرید، بفروشین. یکی از نمونه های بسیار موفق در این مورد سوفیا آمورسو، بنیانگذار ناستی گال (Nasty Gal) است. آمورسو خرید و فروش لوزام مد پر زرق و برق و منحصر به فرد رو در eBay شروع کرد و درآمد خالص شرکت اون در سال ۲۰۱۱ به ۲۴ میلیون دلار با بیشتر از ۲۰۰ کارمند رسید.کتاب اون، GIRLBOSS (رئیس دختر)، انگیزه و الهام بخش واسه بررسی چگونگی شروع کار ویه.

۳- خدمات خود رو بفروشین
روش دیگر واسه شروع یک کار و کاسبی با پول کم یا بدون هیچ سرمایه ای، به فروش رسوندن خدماتتون عوضش یه محصول فیزیکیه. بسته جلو زمینه و علایق خود شکلای جور واجور بسیار متنوعی از خدمات رو می تونین ارائه بدین.
بعضی خدمات مثل حسابداری نیاز به مدارج بالاتر دارن، در حالی که یه سریای دیگه(مثل نگهداری از کودکان، چمن زنی و یا کمکای شخصی) تنها مجبور به داشتن علم درباره چگونگی انجام اون هستن.
از اونجا که شما خدمات خود رو می فروشید، به طرحی تجاری نیاز دارین، مطمئن شید که نام و شرکت شما در مقابل آدمایی قرار میگیره که ممکنه خواستار این خدمات باشن. بعضی از جاهایی که به شکل رایگان می تونین خدمات خود رو تبلیغ کنین عبارتند از: Fiverr، Craigslist ، Elance، Taskrabbit و Skillshare.
هم اینکه داشتن سایتی که نمونه کاراتون رو نشون بده، تجارب شما رو فهرست کنه و درباره پیشه شما به کاربران مهمون طرحی رو ارائه بده، به درد بخور هستش. واسه کسب اطلاعات بیشتر در مورد نام تجاری و بازاریابی اینترنتی به وبلاگ اجتماعی-رسانه ای بافر(Buffer)، وبلاگ HubSpot ، موسسه بازاریابی محتوایی (Content Marketing) و CopyPress مراجعه کنین.

۴- واسه دشت کردن چیزی که نیاز دارین، مبادله کالا به کالا انجام بدین
بدیش اینه، شروع یک کار و کاسبی بدون هیچ نوع سرمایه ای بسیار سخته. حتی ایجاد یک کار و کاسبی جداگونه نوشتاری با استفاده ایلنس و وبسایتای رایگان وُردپرس یا WIX هنوزم به یک کامپیوتر و هم اینکه اینترنت نیاز داره. با این حال، راه هایی هست که می تونین از روش اون منابع لازم رو واسه شروع کار و کاسبی بدون پول، به دست بیارین.
مثلا، اگه نیاز به یک لپ تاپ دست دوم دارین، تلاش کنین مبادله کالا به کالا انجام بدین. یک سایت جدید واسه فروشنده قطعات الکترونیک دست دوم بسازین و یا خدمات نگهداری از کودکان رو عوضش مک بوک قدیمی، به همسایه تون پیشنهاد بدین.

۵- از خدمات کم هزینه استفاده کنین
همونطور که قبلا ذکر شد، شما می تونین از سایتایی مثل Fiverr و یا Elance واسه تبلیغ اجناس و خدمات خود استفاده کنین، هم اینکه می تونین از این سیستم عاملا واسه تاسیس شرکت خود بهره ببرین. مثلا، خیلی از طراحان به طراحیای لوگو ۵ تا ۲۵ دلار پیشنهاد میدن. (که با تجدید نظر رایگان همراهه). طبق بررسیا طبقه بندی رو انجام بدین و در نمونه های گذشته به دنبال پیدا کردن یک طراح یا ارائه دهنده خدماتی باشین که با سبک شما مطابقت داره.
این روش ، هدفی عالی واسه دشت کردن کالاهایی با نام تجاری، شکلای جور واجور چاپی (Vistaprint و Zazzle مکانای بزرگی واسه خرید شکلای جور واجور شخصیه) و یا دیگر شکلای جور واجور لازم بدون هزینه کلانه. به خاطر صرفه جویی بیشتر، لازمه تا از کد کوپن در سایتایی مثل RetailMeNot ، قبل از هرگونه تسویه حساب با خرده فروشیای آنلاین مطمئن شید!
شروع یک کار و کاسبی نیازمند نبوغ و شور و شوق نسبت به چیزیه که می خواین انجام بدین. وقتی خودتون رو در حال انجام کاری می بینین که از آن حال می کنین، به احتمال زیاد راه های بیشتری رو واسه انجام دادن اون پیدا می کنین.

در صورتیکه واسه شروع کار و کاسبی خود نیاز به مشاوره دارین می تونین از روش کلیک بر اینجا با کارشناسان و کارشناسان پدیده فکر مهتر در ارتباط باشین.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۳.۴/۵]

اگه قصد فروش کسب وکار دارین، ۴ مرحله رو دنبال کنین

به هنگام فروش کسب وکار ، اطمینان یابید که تیم تون، بزرگ ترین کمک رسونِ شما باشه.

فروش کسب وکار
اگه قصد فروش کسب وکار خود رو دارین، شایدً نگرانیایی دور و بر شما رو فرا گرفته. سوالاتی رد نشدنی می تونه هفته ها و ماه هایی که می گذرونین رو به شرایط و فروشایی استرس زا رو واسه هر کسی که ارتباط نزدیک با شرکت داره تبدیل کنه.

اما می تونین با انجام کارایی، از شدت این عصبی بودن کم کنین. شما باید مطمئن شید که تیم تون، داراییِ ثابت شده واسه کسب وکارتانه تا لیستایی پر از هزینه های اجرایی!

در این پست، به چگونگی این اقدامات می پردازیم و می بینیم که چیجوری میشه به بهبودی روند کمک کرد:

به کارکنان خود آموزش بدین
یک کارمندی که خوب آموزش دیده، یک کارمندِ درگیر و متعهده. در تواناییا و دانشی که دارین با اعتماد به نفس عمل می کنه. این نوع از کارکنان به مراتب بیش تر دوست دارن که به شناسایی ضعفا و بی کفایتیا بدن و بهبودیای احتمالی رو بکنن. البته اگه در جایگاه فعلی موثر و موثر باشن!

آموزش، تنها یک وسیله لازم در دوره تمایل فرد نیس. بلکه باید یک بخشی باشه که بطور همیشگی و پیوسته در حال کار کردن واسه شرکت شماس. هر کارمندی باید فرصت و انتظاراتی رو واسه یاد گرفتن مهارتای جدید و بهبود مهارتای گذشته دارا باشه.

از داخل، شروع به پیشرفت کنین
با نیاز و تأکیدی که به آموزش همیشگی هست یک تعهد واسه گشاده بودن به طرف فرصتای رشد واسه کارکنان ساخته میشه که ارزش خودشون رو واسه شرکت ثابت می کنه.

هیچ کسی دوست نداره احساس کنه که نقشی واسه پیشرفت و بهبود شخصی و کاری در داخل خود نداره. با تشویق کارکنان واسه رسیدن به مسئولیتای بیش تر و پاداش و ارتقای اونا واسه تلاشای شون همیشه می تونین مطمئن شین که بهترین کارکنان تون درگیر و پایبند به شرکت باقی می مونن.

گسترش و پیشرفت از داخل، همینطور می تونه بطور طبیعی به فرصت آموزش همیشگی تقویت کنه.

به فیدبک دادن و ارتباطات آزاد تشویق کنین
یک صاحب کسب وکار که فیدبک رو راست رو از کارکنان جلب نکنه به سطح خطرناکی از دیدگاه تونلی (ناتوانی در دیدِ کامل) دست پیدا میکنه. این شرایط باعث می شه تا به سرعت به طرف سراشیبی پایین حرکت کنه -بجای اینکه به رشد همیشگی برسه و این اتفاق بیش تر به چشمِ کسی که از بیرون تماشا می کنه دیده می شه -مثل خریدار- تا خودِ صاحبان کسب وکار!

بعبارت دیگر، صاحب کسب وکاری که به بازخورد رو راست تشویق می کنه و از روش فعالیتا ارزش و اعمال رو اثبات می کنه، به درک واقعی از همه حولوحوش شرکت دست پیدا کرده.

تیم خود رو آگاه و سر و سامون داده شده حفظ کنین
در آخر، از لحظه ای که تصمیم گرفتین به طرف جلو حرکت کرده، و تا روزی که قرارداد بسته می شه شرکت رو در برابر دید بذارین هر کاری رو که در قدرت و توانایی خود دارین رو انجام بدین تا تیم تون آگاه و باخبر بوده و از پیشرفت وضعیت باخبر بمونن.

[تعداد: ۳    میانگین: ۳.۳/۵]

ایجاد برند شخصی واسه افراد درونگرا

در محیط کار، بخشی از موفقیت در حرفه به برند شخصی افراد برمیگرده. ایستادن در بیرون از محدوده آسایش می تونه ترسناک به نظر برسه اما خیلی با اهمیته که بتونین ریسکایی رو گردن بگیرین و ارتباطاتی رو داخل صنعت خود ایجاد کنین. انجام این کارا واسه افراد درونگرایی که بیش تر زمان خود رو به تنهایی سپری کرده و تمایل به خجالت دارن بسیار سخته.

برند شخصی تبدیل به واژه بسیار ترس آوری می شه وقتی که خودتون رو در دنیای حرفه ای پیدا میکنین که مجبورید در کنار افراد بسیار اجتماعی و برونگرا کار کنین. در این پست، نکاتی رو واسه افراد درونگرا آماده کردیم تا بتونن در ساخت برند شخصی خود موفق عمل کنن.

ایجاد برند شخصی واسه افراد درونگرا
۱- به هنگام صحبت کردن درباره موفقیتای خود، خجالت نکشید
بیشتر، افراد درونگرا، در شناساندن خودشون شکست می خورن. چون زمانی رو واسه ارتقای شخص خودشون اختصاص نمی دن و به خود توجهی ندارن. این غلطه که توقع داشته باشی تا همیشه بقیه از دستاوردهای شما پیش بقیه صحبت کنن. خودِ شما هستین که باید بتونین بدون اینکه متکبر برسین از موفقیتای خود سخن به میان بیارین. خیلی از مردم هستن که نمی دونن چیجوری میشه بدون اینکه متکبر به نظر برسن از موفقیتا و دستاوردهای خود صحبت کنن. زمانی رو اختصاص بدین تا بدونین که دقیقاً می خواین چه چیزایی رو راجبه موفقیتاتون با مردم مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

۲- واسه ایجاد روابط قوی، سخت کار کنین
بسیار رایجه که ببینیم افراد درونگرا به دنبال یک مشاور، راهنما و مربی بگردند تا به اونا راه موفقیت رو نشون بده. خصوصاً به خاطر این که اونا نمی دونن چه زمانی، از کی و چیجوری باید درخواست کنن. ایجاد روابط قوی با کسائی که می تونن با صدای بلند و رسا صحبت کنن می تونه وقتی که به کسی واسه تائید مهارت ها و تواناییای تون نیاز دارین بسیار مهم باشه. همینطور شمام می تونین با درخواست همکاری از تیم پدیده فکر مهتر، خود رو در موفقیتای بالاتری ببینین.

۳- ایده های خود رو به اشتراک بذارین
شما قرار نیس پرحرف باشین! فقط باید بتونین در باز کردن دهن و بیان ایده ها و افکارتون احساس راحتی کنین. انجامِ این کار راهیه که کمک می کنه تا رئیس و مدیر شما از مشارکت شما در سازمان اطمینان یابد. اگه این موارد واسه شما مشکله تو ذهن خود طرحا و برنامه های خود رو واسه بیان کردن اولویت بندی کنین.

۴- کارکرد خود رو بیش ار حد بررسی نکنین!
بسیار رایجه که افراد درونگرا بخاطر خجول بودن شون به خودشون سخت بگیرن. خصوصاً وقتی که در برابر توجه قرار می گیرن خجالت اونا به روشنی مشخص می شه. بیش تر از سطح اشتباهاتی که مرتکب شدین خودتون رو آزار ندین. هرکسی می تونه مرتکب اشتباه شه! بیش تر تلاش کنین روی موفقیتا و دستاوردهای خود تمرکز کنین. شمام مثل هرکی دیگر فقط باید تلاش کنین تا بطور  پیوسته اشتباهات تکراری رو مرتکب نشید! طبق گفته معروف، اشتباهات جدید زیادی هست که میشه مرتکب شد.

۵- از قبل، حضور در شرایطی که موجب عصبی شدن تون می شه رو تمرین کنین
اگه پرزنتیشن دارین که باید واسه جمعی، ارائه بدین واسه اون تمرین کنین تا آماده شید. واسه این کار از آینه استفاده کنین یا به دوست مورداعتمادی که در شما احساس راحتی بوجود میاره تکیه کنین. واسه اینجور شرایطی این جمله رو همیشه با خود تکرار کنین: هرچه زمان بیش تری واسه انجام کاری صرف کنین، کمتر با اون ناشناس میشین.

۶- همیشه، برنامه داشته باشین
اگه در تقویم خود، اتفاقای واسه شبکه سازی دارین زمانی رو واسه برنامه ریزی اون صرف کنین. با مکالمات ساده تو ذهن شروع کنین. مثل چیزایی که خیلی از مردم خیلی راحت می تونن درباره اون بحث کنن مثل همون رویدادی که در اون قرار گرفتن یا فیلما. وقتی که نقاط مشترکی رو در یکدیگر پیدا کردین صحبتای عامیانه واسه مردم جریان طبیعی تری به خود میگیره. افراد درونگرا می گن که در ارتباط آنلاین احساس راحت تری دارن تا ارتباط مستقیم و مواجه. درسته که دنیای آنلاین هم واسه برندشخصی خیلی با اهمیته و ما مقالات زیادی رو در این مورد در سایت حاضر گذاشته ایم، مثل حضور فعال و سازنده در لینکداین و توییتر که دو مورد از بهترین گزینه ها هستن.

اگه یک فرد درونگرا هستین و واسه موفقیت در این دنیا به دنبال راه چاره می گردین، باید که بتونین مهارتای اجتماعی و ارتباطی خود رو بهتر کنین.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

ایجاد سرگرمی در محل کار یه جور سرمایه گذاریه!

ایجاد سرگرمی در محل کار
بیشتر کارکنان روز رو پر از شور و شوق شروع می کنن، اما در طول روز کسل شده و یا دچار استرس می شن چون که باید چندین کار برابر و یکنواخت رو بکنن. اما با ایجاد سرگرمی در محل کار میشه بر این مشکل غلبه کرد.

اگه کارکنان بتونن بخشی از وقت خود رو صرف بازی کردن یا مشارکت در کارای خلاقانه کنن، اتفاقی جادویی می تونه در محل کار رخ بده. فرصتایی واسه ایجاد روابط قوی با همکاران یا پیشرفت خلاقیت و شادی ساخته میشه. یک محیط کاری رو تصور کنین که کارکنان هیچوقت اشتیاق خود رو از دست نمی دن. شور و اشتیاق و فعالیت بیشتر در محل کار باعث افزایش بهره وری و سود بیشتر می شه.

تشویق کارمندان به داشتن سرگرمی
شما باید بذارین کارکنان تون در محل کار سرگرمی داشته باشن، ایجاد سرگرمی در محل کار به اونا انرژی میده که به طور موثرتری کار کنن و خلاقیت و نوآوری در محل کار رو پیشرفت میده. داشتن یه محل کار سرگرم کننده هم به کاهش گردش مالی کمک می کنه. حجم کاری بیشتر از حد می تونه توانایی تخیل رو کم کنه و کارمندان رو ناراضی سازه و پس سطح بهره وری پایین میاد. با درنظر گرفتن جنبه های مثبت ایجاد سرگرمی در محل کار میفهمید که این کار یک سرمایه گذاری به درد بخور واسه کسب و کاره. به کارکنان خود زمانی واسه آرامش اختصاص بدین و ببینین که چیجوری ذهن مثبت و بازیگوش وظایف سخت رو خیلی راحت انجام میده.

واسه مطالعه بیشتر:

افزایش انگیزه کارکنان: ۴ راه خلاقانه واسه انگیزه دادن به تیم

ایدهایی واسه ایجاد سرگرمی در محل کار
سالروز تولد کارمندان رو جشن بگیرین
مسابقه ماهانه مثل مسابقه دارت تدارک ببینین و جایزه مشخص کنین
با کارمندان واسه صرف بستنی یا ناهار بیرون برید
بعضی وقتا برنامه نمایش استعداد تدارک ببینین
یک دیوار رو واسه انجام کار هنری و نقاشی دیواری اختصاص بدین و باهم کار هنری بسازین
محل کار رو با گله ها و گیاهان تزئین کنین
در آخر، ایجاد سرگرمی در محل کار ، اتلاف وقت نیس. بلکه یک سرمایه گذاری واسه پرورش یک فرهنگ پویا و همکاریه که به نوبه خود خلاقیت و شادی در بین کارکنان رو زیاد می کنه که باعث افزایش بهره وری و پس درآمد بیشتر هم می شه.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۶/۵]

ایجاد مغازه آنلاین با استفاده از راهکارهای تجارت الکترونیک چیجوریه؟

ایجاد مغازه آنلاین
تا کنون به ایجاد مغازه آنلاین فکر کردین؟ دانستن مبانی تجارت الکترونیک و چگونگی بهینه سازی سایت واسه ارائه تجربیات خوب به مشتریان تون، بیشترین ROI رو واسه کار و کاسبی شما به دنبال داره. اگه شرکت شما جنسا رو در یک مغازه به طور کامل سنتی (یعنی مغازه خشت و ملات) می فروشه، و مغازه آنلاین ندارین، باید واسه ایجاد مغازه آنلاین از همین حالا دست به کار شین.

ایجاد مغازه آنلاین می تونه واسه کسب و کارای کوچیک، که بیشتر زمان، بودجه و کارکنان کمی دارن، سخت باشه. اما فروشندگان تجارت الکترونیک می تونن به شما در طراحی و نگهداری مغازه آنلاین تقریبا ساده و مقرون به صرفه کمک کنن.

واسه مطالعه بیشتر: افزایش فروش آنلاین در وبسایتا چیجوری شدنیه

در زیر ۱۰ مورد از مسائل مهم واسه ایجاد مغازه آنلاین شرکت شما مطرحه:

۱.چیجوری میتونم شروع به ایجاد مغازه آنلاین کنم؟
اگه بودجه کافی ندارین تا شخصی رو واسه ایجاد مغازه آنلاین استخدام کنین، نگران نباشین. تعداد خیلی از فروشندگان تجارت الکترونیک وجود دارن که می تونن به شما کمک کنن تا خیلی سریع اونو بسازین.

شرکتایی مثل Bigcommerce، Shopify، Goodsie، Jumpseller و Volusion به شما اجازه میده تا جلوه، احساس و کارکرد کلی مغازه آنلاین خود رو طراحی کنین. اونا هم اینکه به شما اجازه میدن چیزایی مثل آپلود کاتالوگ اجناس خود، راه اندازی سبد خرید مشتریان، پذیرش ایمن پرداختا و رسیدگی به سفارش رو انجام بدین. این خدمات به طور ایمن مغازه آنلاین مغازه شما رو در سرورهای خود میزبانی می کنن. شما می تونین از سایت اصلی شرکت خود به مغازه آنلاین خود لینک شید.

۲.چیجوری میتونم تصویر کلی مغازه آنلاین خود رو سفارشی کنم؟
در بیشتر موارد، اگه شرکت شما الان یک سایت داره، سایت تجارت الکترونیک شما باید تصویر آنلاین موجود شما، مثل لوگوها و طرحای رنگی تون رو، مشخص کنه. اگه سایت کار و کاسبی ندارین، رنگای پس زمینه و رنگ آکسان رو واسه سایت تجارت الکترونیک خود که لوگوی شما رو تکمیل می کنه، انتخاب کنین.

بیشتر قالبای طراحی از فروشندگان تجارت الکترونیک با تنظیمات تم پیش فرض هستن. که احتیاجی به علم HTML یا CSS واسه سفارشی کردن ندارن. پس، باید آپلود لوگو و تصاویر محصول شما و اضافه کردن آگهیا، نمایش اسلاید و چیزای دیگه ای به جز اینا تقریبا آسون باشه.

۳.از چه نوع سیستم پرداختی باید استفاده کنم؟
در شروع کار درگاه پرداخت PayPal واسه بیرون کشور بهتره. چون پردازنده شخص سوم به طور گسترده به عنوان یک سیستم امن واسه پذیرش پرداخت آنلاین شناخته می شه. اما در داخل کشور با فرستادن درخواست به بانک مورد نظر که در اون گشایش حساب کردین، می تونین درگاه پرداخت اینترنتی خود رو دریافت کنین. در نظر داشته باشین، شما می تونین این درگاه رو بصورت حقیقی و یا حقوقی درخواست کنین.

با اینکه هزینه ثبت نام یا هزینه ماهیانه ثابت واسه سرویس پایهPayPal  (پی پال) وجود نداره، اما هزینه فروشنده PayPal  به سرعت اضافه می شه.  اوتورایز دات نت (Authorize.net) هم یکی دیگر از راه های پرداخت پول متداوله.

با این حال، خیلی از خریداران در خرید آنلاین، کارتای اعتباری خود رو واسه پرداخت به جای استفاده از پی پال و یا دیگر پردازندهای شخص سوم، بهتر می دونن. شما می تونین حساب تجاری واسه هر شرکت کارت اعتباری شخصی داشته باشین. بعضی از این حسابا هزینه های ماهانه، سه ماهه و هرساله دریافت می کنن.

۴. چیجوری خدمات مشتری رو مدیریت کنم؟
واسه جواب دهی مناسب به مشتریان، ممکنه بخواهید یک فروشنده تجارت الکترونیک رو انتخاب کنین. که امکان دسترسی به یک وسیله مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) رو به شما بده. بیشتر فروشندگان بزرگ تجارت الکترونیک گزینه های CRM رو پیشنهاد میدن.

۵. چیجوری باید هزینه های حمل و نقل رو تعیین کنم؟
داشتن محاسبات دقیق واسه تعیین هزینه حمل و نقل و ارسال کالا بیشتر به نفع مشتری و خود شماس. حاملای کلی، بیشتر هزینه های حمل و نقل رو واسه شما به شکل رایگان محاسبه می کنن. و بیشتر فروشندگان بزرگ تجارت الکترونیک به شما امکان میدن که این هزینه ها رو به بخش پرداخت خود در مغازه اضافه کنین.

از طرف دیگر، ممکنه بخواهید واسه سفارشات بیشتر از یک مقدار مشخص، حمل و نقل رایگان در نظر بگیرین. اگه رقبای شما حمل و نقل رایگان ارائه میدن. بهتره که شمام در صورت توان این کار رو انجام بدین.

۶. چیجوری بهترین تصاویر و توضیحات رو درباره محصول بسازم؟
خریداران آنلاین نمی تونن محصول شما رو ببینن، لمس کنن، احساس کنن یا بوی اونو بشنون، پس بهتره تصویری روشن از محصول ارائه کنین. لازم نیس حتما عکاسی حرفه ای رو واسه گرفتن تصاویر با کیفیت بالا استخدام کنین. اما باید از دوربین ۱۶ مگاپیکسلی ، نورپردازی مناسب و جعبه نور استفاده کنین. یک جعبه نور محفظه ای چادر مثل با چند لامپه که کارشناسان عکاسی بیشتر از آن واسه ایجاد تصاویر خوب از اشیا استفاده می کنن.

توضیحات کتبی محصول باید کوتاه باشه. با این حال باید غنی و با جزئیات دقیق باشه. تا مشتری رو جلب کنه. تلاش کنین از کلمات و عبارات قانع کننده ای استفاده کنین. که وقتی کسی توضیح شما رو می خونه، احساساتش برانگیخته شه. علاوه بر اشاره به قیمت، می تونین توضیحاتی درباره چگونگی استفاده از محصول، جنبه های و بقیه مشخصات ارائه بدین.

۷. باید اجازه نظر دهی و اشتراک اجتماعی رو به مشتریان بدهم؟
جفت و جور کردن امکان نظر دادن و رأی دادن در مورد اجناس تون، به مشتریان می تونه به افزایش اعتماد اونا به مغازه شما کمک کنه. نظرات مثبت و اشتراک در رسانه های اجتماعی می تونه به فروش بیشتر منجر شه. اما خطر خطر نظرات منفی هست. چند مغازه بزرگ تجارت الکترونیک گزینه های بازبینی مشتری رو ارائه میدن. که به شما اجازه میده تا نظرات درباره خود رو پیدا کنین یا خط بزنین.

۸. چیجوری مشتریان رو جذب کنم؟
قرار دادن لینک به نشانی سایت مغازه شما در سایت اصلی شرکت تون و در کمپینای خبرنامه ایمیل شما، شروع خوبی هستش. بهتره حسابای فیس بوک، توییتر، پینترست و یوتیوب رو به نمایندگی از مغازه آنلاین خود بسازین. به روز رسانی سایتای رسانه های اجتماعی شرکت تون چند بار در روز می تونه، با در نظر گرفتن معاملات روزانه و بقیه تبلیغات، ترافیک رو به مغازه شما هدایت کنه.

هم اینکه پیشنهاد می شه یک فروشنده تجارت الکترونیک رو انتخاب کنین. که به طور خودکار از بهینه سازی موتور جستجو (SEO) واسه محتوای مغازه شما استفاده کنه. تاکتیکای SEO می تونن رتبه شما رو در یافته های جستجو در گوگل، بینگ و یاهو زیاد کنن.

۹. چیجوری باید به اجناس برگشت خورده رسیدگی کنم؟
هر مغازه باید با شکلای جور واجور برگشتی مقابله کنه. دوباره بررسی کنین که فروشنده تجارت الکترونیکِ شما وسایل built-in رو ارائه میده. این وسیله ها به شما امکان میده به سرعت و به آسونی کالا رو جانشین کنین یا قیمت خرید رو پس بدین، کالای شما رو باز می گردونه و به مشتریان در مورد وضعیت برگشت اونا ایمیل می فرسته .

واسه مطالعه بیشتر:

مبانی استفاده از گوگل آنالیتیک واسه دشت کردن اطلاعات تحلیلی

۱۵ وسیله لازم بهینه سازی موتور جست وجو (سئو) (۱)

بهینه سازی وضعیت سئو ( SEO ) سایت

۱۰. چیجوری میتونم موفقیت مغازه آنلاین خود رو پیگیری کنم؟
تلاش کنین یک فروشنده تجارت الکترونیک رو انتخاب کنین که خدمات جدا سازی و بررسی خودکار رایگان ارائه بده. که بیشتر به وسیله گوگل آنالیتیک هدایت می شه، و بقیه وسیله گزارش دهی رو ارائه بده تا به شما در بهبود کارکرد مغازه تون در طول زمان کمک کنه. با این کار می تونین با خبر شید که چند نفر از مغازه آنلاین شما بازدید می کنن. و چندبار بازدید می کنن، کجا زندگی می کنن و چیجوری شما رو پیدا کردن. اونا هم اینکه می تونن به شما نشون بدن که کدوم وبسایتا بیشترین ترافیک رو در مغازه تون در اختیار شما میذاره. و مشتریان به کدوم محصول نگاه می کنن و کدوم محصول رو بیشتر یا کمتر خریداری می کنن.

ایجاد مغازه آنلاین با استفاده از راهکارهای تجارت الکترونیک می تونه بسیار سریعتر از قبل انجام شه.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

ایجاد محتوای خوب، بهترین روش هدف دار کار و کاسبی

بهترین روش هدف دار کار و کاسبی
صاحبان کار و کاسبی، تمایل شدیدی دارن تا محتوای خوب سایت خود رو محدود کنن. نمی دونم شاید سخته که اطلاعات مفیدی که با زحمت زیاد تیم تولید محتوا ایجاد شده رو به دست خوانندگانی بسپارین که شاید هیچوقت به طرف کار و کاسبی تون نیایند. البته تا حدی طبیعیه و این حرکت کپی کردن بدون ذکر منبع به طور کاملً غیراخلاقیه که خودش مبحثی جدا رو می خواد. ما اینجا به همین اشاره کوتاه برامون کافیه و امیدواریم که همه عزیزان، در صورت استفاده از محتوای وب سایتی، به گفتن منبع اون بدن. اما در هر صورت، صاحبان کسب و کارا بهتره به یاد بیارن که محتوای کپی و غیراصل، به ضرر خودشون هستش. همینطور باید به یاد داشته باشن که سایت شون، نمای خارجیِ کسب و کارشونه.

الگوریتمای رنکینگ موتورهای جستجو نقش بزرگی رو خصوصاً در دهه گذشته اجرا کردن و شما می تونین کسی رو به خاطر آزمایش رنکینگ از روش ساخت لینک و ترافیک استخدام کنین. این وسط، گوگل هم به محتوای خوب بسیار اهمیت میده.

صرف کردن هزینه روی طراحی و نوشتن محتوا مشابه با استخدام طراح دکوراسیون داخلی واسه منزله. زمان اون شده که به نگاه همیشگی بین رهبران کار و کاسبی که با انجام کارای زیر هست، پایان بدین:

– تولید محتوا، بسیار گران قیمته، پس: ۱- به فکرِ تولید محتوا نباشیم. ۲- از یک دانشجوی بی تجربه که هزینه کمی می خواد درخواست کنیم. ۳- از India بخریم.

– طراحی، بسیار گران قیمته، پس: ۱- با کسی که طراح نیس، کارایی رو باهمً انجام بدیم. ۲- آشنای خود رو استخدام کنیم. ۳- از India بخریم.

انجام این کارا، به کار و کاسبی ضربه می زنه.

شما به یک طراح وب خوب نیاز دارین
اتمسفر و جوِ مغازه شما، روی مهمانان تون اثر داره. یک نمای قدیمی (دِمُدِ) و بد هم تمایل مهمون رو واسه موندن در مغازه و خرید کردن کم تر کرده و حتی باعث می شه تا فرد، مراجعه به مغازه رو به بقیه پیشنهاد نده.

خیلی با اهمیته که کار و کاسبی تون رو به شکل به طور کاملً سازماندهی شده و در فضای معتمد و منظم حاضر کنین. اگه سایت شما، به روزرسانی نشده (قدیمی)، غیرتخصصی و تازه کار جلوه کنه، بازدید کننده نسبت به کالایی که هزینه اونو به شما پرداخت کرده احساس اعتماد نمیکنه.

یه روش عادی در دنیای کار و کاسبی واسه این مشکل، غروره. تنها با یک نگاه سرسری در سطح اینترنت می تونین به طور روشن طراحی بد و محتوای ضعیف رو می تونین در بیشتر وب سایتا ببینین. همه، حتی مدیران اجرایی و صاحبان کار و کاسبی فکر می کنن سایت خودشون از این قانون مستثنیه اما اینطور نیس! اگه بخاطر صرف نکردن هزینه بعضی از اصول طراحی رو کنار گذاشته اید، به احتمال زیاد، جزو وب سایتایی با محتوای ضعیف به حساب می رید.

جهت اطلاعات بیش تر در مورد رنکینگ موتورهای جستجو و الگوریتم گوگل، می تونین تگ سئو رو بخونین.

شما به محتوای خوب نیاز دارین
وب سایتایی که مقادیر محتوایی زیادی رو با یک عنوان هم جهت دارن در صفحات نتیجه موتورهای جستجو، رنک بالاتری رو نسبت به وب سایتایی که لینکای بیش تری رو در خود جای دادن، از آنِ خود میسازن. از وقتی که در سال ۲۰۱۵ ویژگیِ “کیفیت” گوگل از بین بقیه آپدیتای دیگر گوگل بروزرسانی شد اینطور به نظر رسید که تغییر رنکینگ (رتبه بندی) از روش ساخت لینک بی فایده بوده و به وسیله کیفیت سایت تحت تاثیر قرار گرفت.

این همینطور فرصت خوبی رو واسه کسب و کارا درست کرد. امروز ما میتونیم با تولید محتوایی باکیفیت به رتبه و ترافیک خوبی برسیم. وب سایتایی با کیفیت بالای محتوایی، بدون کلمه کلیدی یا بک لینکای تولید شده، می تونن در صفحه اول موتورهای جستجو قرار بگیرن. جهت تولید محتوای ناب و اصل متناسب با بخش کاری خودتون همینطور مشاوره در مورد سئوی سایت، می تونین با کارشناسان پدیده فکر مهتر هماهنگ شید.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۹/۵]

ایجاد مزیت رقابتی در منابع انسانی

مزیت رقابتی در منابع انسانی
هر  طرح  منابع انسانی  در  یک  سازمان  مدرن  متمرکز  بر  پیشرفت  یا  حفظ  مزیت رقابتی در منابع انسانیه.  مدیریت  ارشد  به منابع انسانی  اختیارات  کامل  میده  و  باعث  بهتر  شدن  بخش  مدیریت  در  منابع  انسانی  می شه.  از  این  رو  منابع انسانی  مجبور  نیس  واسه  تأیید  (از  سطح  مدیریت  ارشد)  اجازه  بگیره.

منابع انسانی فعالانه  به  دنبال  پیدا کردن  خلأ  در  سازمان  می شه.  خلأا  رو  شناسایی  کرده  و  واسه  اون،  بررسی  سود  و  زیان  انجام  گرفتن  پروژه ها  رو  آماده  می کنه  تا  عامل  بهبود  و  بهتر ساختن  رو  پیدا  کنه.  منابع  انسانی  هیچ  نقشی  واسه  مدیریت اختیارات  نداره. منابع انسانی  یک  بخش  مشاوره ای  نیس!  منابع انسانی  به طور کاملً  در  قبال  بهبود  وضعیت  کارمندان  در  سازمان  مسئول  است.  منابع انسانی  در  قبال  روال  کاری  کارمندان  به طور کاملً  مسئول  است.

کارشناسان  منابع انسانی  مسئول  به  نتیجه  رسوندن  اهدافی  هستن  که  مشمول  همه  ذی النفعان  داخلی  سازمان  هستش.  اونا  مستقیماً  در  کار  مدیران  واسه  چگونگی  به  دست آوردن  اهداف  دخالت  نمی کنن.  اونا  سهم  خود  رو  در  رسیدن  به  اهداف  به  جا  میارن.  این  فرق  بسیار  مهمی  است.  برتری  رقابتی  در منابع انسانی  نمیتونه  از  مسیرهای  جور واجور  به  دست  آید.

پیشرفت  و  حفظ   استعدادا  در  نقش  منابع انسانی

یک  سازمان  مدرن  متکی  به  کیفیت  کارکنان  خودش  است. یک  سازمان  مدرن  واسه  پیشرفت  کارکنان  خود  روی  اونا  سرمایه گذاری  می کنه.  این  کارمندان  هستن  که  مزیت  رقابتی  رو  به  وجود  میارن.  منابع انسانی  مسئول  پیشرفت  کارمندان  است. منابع انسانی  در  حقیقت  نقش  شناسایی  بهترین  فرصتا  رو  واسه  پیشرفت  کارمندان  اجرا  می کنه.

منابع انسانی مسئول  پیدا کردن  استعدادای  غنی  و  برنامه  ریزی  مدیریتی  واسه  اوناس.  اندازه  موفقیت منابع انسانی  به وسیله  برگشت  (Turnover) و  نوسان  (fluctuation)  استعدادای  برتر  سنجیده  می شه.  حفظ  و  نگهداری  استعدادای  برتر  تنها  واسه  مدیریت  خطی  مطرح  نیس.  نقش  منابع  انسانی،  استفاده  از  وسیله منابع انسانی واسه  حفظ  استعدادای  برتر  است.

تشکیل  تیمای  چند  وجهی  در  نقش منابع انسانی

تنوع ،  رقابت  در  سازمان  رو  افزایش  میده.  کالاهایی  که  از  داخل  یک  رقابت  سالم  به  وجود  بین،  بهتر  هستن.  تیمای  چند  وجهی  در  اول  دیدگاه های  برابر  رو  مطرح  نخوان  کرد.  راه  حل  از  بحثا  و  اختلاف  نظرای جدی  حاصل  می شه.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

ایجاد نام تجاری واسه کسب و کارای کوچیک

ایجاد نام تجاری واسه کسب و کارای کوچیک
ایجاد نام تجاری به همون اندازه که واسه شرکتای بزرگ مهمه واسه کسب و کارای کوچیک مهمه. اما تعداد خیلی از صاحبان کسب و کارای کوچیک واقعا نمی دونن به چه دلیل ایجاد نام تجاری مهمه.

همه صاحبان کار و کاسبی پیوند بین کسب و کارای موفق و نام تجاری قوی رو تشخیص میدن و تمایل دارن یک نام تجاری بسازن که موفقیتای زیادی به همراه داشته باشه. اونا درک می کنن که نام تجاری فقط یک لوگو نیس. اما خیلیا نمی فهمن که مارکای موفق این نام تجاری رو در قلب کار و کاسبی قرار میدن. طوری که به راه های جور واجور تقریبا می تونین کلمه نام تجاری رو جانشین کار و کاسبی کنین.

نام تجاری یک راه تعریف کار و کاسبی شما به خودتون، تیم تون و مخاطبان خارجی شماس. و میشه اونو “هویت” کار و کاسبی نامید.

واسه مطالعه بیشتر:

تعیین نام تجاری مناسب واسه کار و کاسبی

اهداف شرکتا از ایجاد نام تجاری چیه؟

فایدهایی که یک برند تعریف شده هدف دار می تونه جفت و جور کنه، مثل وقتیه که افراد با یکدیگر دوست می شن. وقتی که مشتریان به طور احساسی با نام تجاری ارتباط برقرار می کنن، به خاطر این که اونا ارزش و باور برابری رو با نام تجاری شما به اشتراک می ذارن، باعث فروش بیشتر و فرق نام تجاری بهتر می شه. نام تجاری هم اینکه باعث وفاداری و ساپورت شده و حتی می تونه وقتی که رقبایتان روی تخفیفای تبلیغاتی واسه فروش متکی هستن، قیمت شما رو محافظت کنه. پس دانستن چگونگی ایجاد نام تجاری واسه صاحبان کار و کاسبی بسیار لازمه.

 هشت نکته درباره ایجاد نام تجاری واسه کار و کاسبی:
۱. با تعریف نام تجاری خود شروع کنین
محصول و یا خدمات کار و کاسبی تون رو مورد بررسی قرار بدین، فضای بازاری رو که به خود اختصاص دادین، دقیقا مشخص کنین و نیازها و نگرانیای احساسی و منطقی مشتری هاتون رو بررسی کنین.

۲. هنگام ایجاد نام تجاری خود، اونو به عنوان یک فرد در نظر بگیرین
هر کدوم از ما فردیه که شخصیت اون از باورها، ارزشها و اهداف تشکیل شده که تعریف می کنن ما کی هستیم و با کی ارتباط برقرار می کنیم. شخصیت ما چگونگی رفتارمون در موقعیتای جور واجور، نوع لباس پوشیدن و نوع گفتار ما رو تعیین می کنه، نام تجاری هم اینطور س.

۳. در نظر بگیرین که چی محرک کار و کاسبی شماس
ببینین کار و کاسبی تون به چی باور داره، هدف اون چیه و کی قهرمون نام تجاری اینه. این چیزها می تونن موقعیت نام تجاری شما رو تعیین کنن.

۴. ایجاد روابط بلندمدت با مشتریان خود رو هدف بذارین
واسه داشتن روابط دراز مدت با مشتری، انتظارات مناسب بسازین تا بتونین از عهده انجام اونا برآیید. اگه در عمل به وعده هاتون شکست بخورین، اعتماد به نام تجاری خود رو از کفتون میره.

۵. با مشتریان خود با تن صدای مناسب صحبت کنین
این به تقویت شخصیت کار و کاسبی کمک می کنه و پیشنهاد اونو روشن می کنه پس مشتریان دقیقا میفهمن چی از محصول یا خدمات توقع داشته باشن.

۶. پیام برابر رو بارها به روش برابر تکرار نکنین
پیامای کلیدی مختلفی بسازین که واسه ایجاد یک هویت منظم همکاری کنن. پیام و روش تکراری خسته کننده س و موجب نبود توجه مشتری می شه.

۷. از بقیه تقلید نکنین
هویت جدا خود رو داشته باشین. به یاد داشته باشین که مصرف کنندگان بیشتر به طرف موسسات جداگونه جلب می شن.

۸. هنگام ایجاد ارتباط با مشتریان، همیشه نام تجاری خود رو در نظر بگیرین
غرور خود رو از دست ندین و موقعیت نام تجاری خود رو با تخفیف بی قید و شرط ضعیف کردن نکنین. تلاش کنین بیشتر به جای کاهش قیمتا، پیشنهادات جور واجور ارائه کنین.

نام تجاری ابزاری کمک رسان واسه تصمیم گیری مشتریه و در رقابت حرف اول رو می زنه. کلید موفقیت در ایجاد نام تجاری موقعیت، ساختار و هویت اینه.

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۸/۵]

ایجاد کار و کاسبی از اتاق خواب چیجوری ممکنه؟

ایجاد کار و کاسبی از اتاق خواب
تاحالا فکر کردین که مایکروسافت، اپل، فیسبوک و … چه کارایی انجام دادن؟ تا به حال به ایجاد کار و کاسبی از اتاق خواب فکر کردین؟

در کنار اینکه شرکتای مشهور نیم قرن گذشته بودن؛ یادتون نره که به وسیله کسائی خلق شدن که زمانی “دانشجو” بودن!

البته شاید دیگر تماشاگر امثال “مارک زوکربرگ” نباشیم! اما کم نیستن کسائی که می تونن در بین دانشجو بودن؛ کار و کاسبی کوچیک واسه خودشون رو هم شروع کنن.

گزینه های زیادی هست که بدون سرمایه ساده ایجاد شدن. بعضی از اینا حتی به دفتر هم احتیاجی ندارن! کسائی که کار و کاسبی خود رو تازگیا شروع کردن در کنار مبالغی که جهت خرید وسایل شخصی، کتب درسی، کرایها و … بدست میارن می تونن ارتباطات با ارزشی رو هم بسازن.

امروز می خوایم با ایدهایی آشنا شیم که نقطه آغازش می تونه اتاق خواب تون باشه!

مشاوره فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات جاییه که ممکنه شخصی با چندین سال سابقه وتجربه رو، بدون کمترین همدردی به رقابت بکشه! طبیعتاً دانشجویان مهارتای جدیدی رو در این مورد داشته و از دانشای تکنولوژی جدید آگاه ترن. اگه فکر می کنین که توانایی و اعتماد به نفس بهترشدن رو ندارین بدون تعارف، لطفاً قلم رو روی میز نهاده و از منطقه آموزشی که حضور دارین بیرون شید. شما می تونین در بیرون از این منطقه، کار دیگری رو واسه خود دست و پا کنین.

مشاوره رسانه های اجتماعی

دانشجویان از اصلی ترین کسائی هستن که در اندازه کاربرد رسانه های اجتماعی اهمیت دارن. از این علم و تجربه خود واسه مشاوره و هدایت شرکتا استفاده کنین. اونا رو در روش هدف دار رسانه اجتماعی شون کمک کنین.

دست شرکت رو بگیرین و اونو به اون طرف فیسبوک و لینکدین ببرین. کانالا و راههای جدیدی رو که می تونن واسه فرستادن پیام هاشون به مخاطبان استفاده کنن رو به اونا معرفی کنین.

طراحی گرافیک

مشاور طراحی گرافیک بودن، بیش تر از تجربه و سابقه کاری به استعداد و خلاقیت فرد وابسته. واسه اینکه توانایی خود رو در این مورد نشون بدین بهترین پروژه کلاسی خود رو هم اینکه چند نمونه از کارت ویزیتای طراحی شده به وسیله خودتون رو چاپ کرده و در اختیارشون بذارین.

بعد نقطه شروع خود رو جشن بگیرین.

طراحی سایت

این روزا، دانشجویان بیشتر از گذشته در برابر طراحی سایت قرار گرفتن. خیلی از دانشجویان صفحه شخصی وبلاگ واسه خود دارن. البته شاید طراحی سایت رو واسه گروهی خاص، کلوب، یا همکلاسی شون هم بکنن. همه این سایتا، می تونن نمونه هایی باشن که موجب بهبود سایت دیگری می شن!

عکاسی

از رسانه هایی چون اینستاگرام، پین ترست، اسنپ چت و فیسبوک سپاسگزاریم. چون که؛ دیگر جهان به استفاده از عکسا واسه ایجاد ارتباط در کل دنیا خو گرفته. با نیاز برجسته ای که واسه محتوای چشمی هست، بستری واسه رشد عکاسان آماتور هم هست! این روزا، بخاطر پیشرفت تکنولوژی، عکاسان آماتور قادر به خلق عکسای باکیفیت تری هم هستن.

برنامه ریزی اتفاق

خیلی از دانشجویان علاقه زیادی به برگزاری دوره همیا و جشنا با همکلاسیان خود دارن. شایدً شمام یکی از اونا هستین و تجربیات زیادی در این مورد دارین. بیائید این تجربیات تون رو واسه موضوع دیگری بکار بگیریم.

برنامه ریزی واسه یک اتفاق یا اتفاق، کار هرکسی نیس! شما همونجوریکه خلاق هستین، باید توانایی انجام چندین کار رو هم داشته باشین. همیشه یادتون باشه که: واسه داشتن یک کار و کاسبی (بیرون از دانشگاه) باید مدرک دیگری هم (بیرون از مدارک دانشگاهی) داشته باشین.

هیچ اهمیتی نداره که کار و کاسبی تون چیه یا شرکت تون بزرگه یا نه! تنها چیزی که مهمه بیمه حفاظتی شماس!

سیاستا و هدف پایبند سازمان شما در زمان ناامیدی شما به کمک تون بین و شما رو در امان نگه دارن.

همه این مطالب رو گفتیم تا بگیم که ایجاد کار و کاسبی به وسیله کسی که در حال تحصیله از همه حولوحوش بسیار به درد بخور هستش! اون علاوه بر کسب مقداری پول واسه برطرف کردن نیازای شخصی اش؛ می تونه با ایجاد ارتباطات لازم زمینه رو واسه فعالیتای آینده اش در بازار کار آماده کنه.

نویسنده: Hunter Hoffman

[تعداد: ۳    میانگین: ۳.۷/۵]

ایده بازاریابی اینترنتی ارزون واسه کسب و کارای کوچیک

ایده بازاریابی اینترنتی ارزون و خلاقانه
ایده بازاریابی اینترنتی ارزون واسه کسب و کارای کوچیک همیشه جذابه. بیشتر صاحبان کسب و کارای کوچیک نسبت به هزینه ها آگاه هستن. و دائم به دنبال راه های اصلاح بودجه و افزایش حد سود آوری هستن. بازاریابی بخش ایه که در اون فرصتای زیادی واسه کاهش هزینه های یک کار و کاسبی کوچیک هست.

با تغییر همیشگی دنیای بازاریابی دیجیتال، راه های زیادی واسه تبلیغ کار و کاسبی شما هست. که احتیاجی به سرمایه گذاری قابل توجه مالی نداره. بزرگترین سرمایه گذاری یه بار انجام می شه.

واسه مطالعه بیشتر :

 ۴ روش بازاریابی کسب و کارای کوچیک

بازاریابی دیجیتال ، بازاریابی سنتی و مزیتای اونا

اینجا شش ایده بازاریابی اینترنتی ارزون هست که می تونین در کار و کاسبی کوچیک خود به کار ببرین.

۱. محتوای چند هدفه بسازین
بازاریابی محتوا مدتهاس که انجام می شه. اما به دلیل وجود تموم پلتفرمای اینترنتیِ در حال ظهور واسه به اشتراک گذاشتن اون، محتوا به مسئله اصلی و مهم خیلی از شکلای جور واجور فعالیتای بازاریابی تبدیل شده. هم اینکه، یک بخش از محتوا رو میشه به روشای مختلفی استفاده کرد.

مثلا، می تونین یک پست وبلاگ بسازین. اونو در رسانه های اجتماعی به اشتراک بذارین. و با یک لینک به پست خود برگشت بدین. یک ویدیو یا  اینفوگرافی ضبط کنین. که محتوای مورد نظر رو به شکل چشمی ارائه بده. و گرافیک تایلایی با نقل قولی از پست رو واسه اشتراک در پینترست و اینستاگرام بسازین.

واسه مطالعه بیشتر:

بازاریابی محتوا درباره چیه ؟

نکات بازاریابی محتوا که هر بازاریابی باید بدونه

نکاتی درباره بازاریابی محتوا: همه غافل ان ازچیزی که بازاریابی محتوا رو نابود می کنه

۲. از سایتای آزمایش آنلاین استفاده کنین
محتوای تولید شده به وسیله کاربر یا محتویاتی که به وسیله مشتریان شما ساخته میشه، در صورتی که به درستی اونو استفاده کنین، راهی عالی واسه تبلیغ کار و کاسبی شماس. سایتای آزمایش آنلاین یک نمونه عالی از این مورد هستن. مشتریان مورد نظر خود رو در مورد کار و کاسبی شما به شکل عمومی واسه همه به اشتراک می ذارن. اگه بازخورد اونا مثبت باشه، می تونین از این دلایل در سایت و در مواد بازاریابی خود استفاده کنین.

اگه بازخورد کمتر از انتظار باشه، فرصت خوبی واسه ایجاد اون در اختیار عموم قرار میده. و خدمات مشتریان استثنایی رو ارائه میده.

۳. فیلمای کوتاه و باحال ضبط کنین
فیلما یکی از بهترین فرمتا واسه به اشتراک گذاری اطلاعات آنلاین هستن. ، در فیسبوک هر روز بیشتر از ۴ میلیارد ویدیو نشون داده می شه. فیلمایی که واسه کار و کاسبی کوچیک درست می شن لازم نیس به شکل حرفه ای ضبط شه. تا تاثیر کلی ای داشته باشه. شما می تونین از یک دوربین فیلمبرداری معمولی یا حتی یک گوشی هوشمند واسه ایجاد ویدیوهای کوتاه و در عین حال جذای استفاده کنین. که خیلی راحت به اشتراک گذاشته می شن. می تونین فیلمای خود رو در توییتر، فیسبوک، پینترست ،Vine و خیلی از پلترفرمای دیگر واسه انتشار سریع، آپلود کنین.

واسه مطالعه بیشتر:

 ۱۱ روش استفاده از ویدیو در بازاریابی محتوا !

چگونگی ساخت ویدیو واسه یوتیوب چیجوریه ؟ 

۴. یه گروه اجتماعی بسازین
یکی از مخاطب محورترین روش ها واسه گسترش کار و کاسبی به شکل آنلاین، ایجاد یک گروهه. این کار رو میشه با سئوال و جواب به نظرات در وبلاگ کار و کاسبی خود، ایجاد یه گروه در فیسبوک یا LinkedIn، و یا حتی از روش کانالای رسانه های اجتماعی خود، با شروع منظم گفتگو با فالورها انجام داد.

واسه مطالعه بیشتر:

چیجوری توجه شبکه های اجتماعی رو به کار و کاسبی خود جلب کنیم؟

چیجوری شبکه های ارتباطی خود رو گسترش دهیم؟ 

۵. کار و کاسبی تون رو واسه جستجوی محلی بهینه سازی کنین
به عنوان بخشی از حضور آنلاین تون، مهمه که کار و کاسبی تون رو واسه جستجوی محلی بهینه سازی کنین. تا مخاطبان راحت تر بتونن اونو پیدا کنن. سه روش موثر برون سایتی واسه انجام این کار، ایجاد یک صفحه  Google+ استفاده از استنادات NAP (نام، نشانی، شماره تلفن) و استفاده از بهینه سازی نمایه پیونده. درباره چگونگی بهینه سازی کار و کاسبی خود واسه جستجوی محلی بیشتر بخونین.

۶. Team Up و Co-Host یک اتفاق آنلاین
اگه در مدت کوتاهی در گسترش کار و کاسبی خود در اینترنت مشارکت داشته باشین، شاید تعدادی همکار پیدا می کنین. که کسب و کارایی با اجناس و خدماتی دارن که مکمل کار و کاسبی شماس.

با یک یا دو مورد از این کسب و کارا واسه میزبانی یک وبینار آنلاین، چت تویتر و یا تله کنفرانس همکاری کنین. با همکاری، می تونین هزینه اتفاق رو تقسیم کنین. علم و تخصص یک همکار رو با علم خود ترکیب کنین و تعداد مخاطبان رو به دو برابر برسونین.

ایده بازاریابی اینترنتی ارزون واسه یک کار و کاسبی کوچیک با بودجه محدود هست، و تنها چیزی که نیازه کمی خلاقیت و تمایل به سرمایه گذاریِ زمونه. اگه شمام در این مورد ایده ایی دارین با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۳.۸/۵]

ایده های بازاریابی محتوا

ایده های بازاریابی محتوا
امروز همه از نقش و اهمیت محتوا آگاهیم و میدونیم که در موفقیت کار و کاسبی نقش مستقیمی رو اجرا می کنه.

اگه بازاریابی محتوا به طور درست صورت بگیره می تونه بسیار اثر داشته باشه. اما شاید شما همه اینا رو که گفتیم، میدونید.
چیزی که باید بدونین اینه که چیجوری میشه از بازاریابی محتوا واسه رونق ….. استفاده کرد. چه یه جور از محتوا باعث کسب یافته های مثبت، بازدهی بیش تر و کدوم یکی یافته های منفی به بار میاره؟
در این پست تلاش کردیم تا مواردی رو که در موفقیت محتوای تون تاثیر می ذارن بصورت نکته ای، خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. امیدواریم که به درد بخور بوده و مورد توجه شما قرار گیرد. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

– اون چیزی که رو میدونید، نشون بدین

می خواین به مردم چیزی رو که درباره صنعت یا موضوع خاصی آگاه هستین نشون بدین؟ پس، کتاب الکترونیکی بنویسین.

برخلاف پستای بلاگا و سایت -حتی اونایی که طولانی ان- کتاب الکترونیکی به شما این امکان رو میده تا در مورد موضوع خاصی عمیقا به مباحثه بدین.
هرچه شما عمیق تر وارد موضوع شید خواننده علم بیش تری رو از شما دریافت می کنه که همین موضوع به تنهایی باعث می شه تا ارزش کتاب الکترونیکی شما زیاد شه.
مردم، شما و کتاب الکترونیکی شما رو به عنوان منبعی غنی از اطلاعات میفهمه و دانشای بسیار به درد بخورتری رو در آینده از شما انتظار دارن.

– برگزاری رویدادهای واقعی
رویدادهای صنعتی نقش کلیدی رو در هر کدوم از روشای هدف دار بازاریابی محتوا اجرا می کنه. به عنوان پلیه که در چاله بین دنیای آفلاین و آنلاین ایجاد شده. اتفاق به شما کمک می کنه تا رفت و امد کنین و در راهی که ممکن نیس قدم بذارین. – حتی ایمیل و نظرات شبکه های اجتماعی- هم در این راه موثر هستن.

– کلمات کلیدی موثر رو پیدا کنین
طبیعتاً در بخش کاری خود، تلاش دارین در بعضی واژگان و کلمات کلیدی بیش تر در روی صحنه حاضر شید. واسه این کار لازمه تا این دسته از کلمات رو شناسایی کرده و بیش تر به کار ببرین. موتورهای جستجو کندترین نوع بازاریابیه اما نکته خوب اینه که سریع ترین تاکتیک سئو رو داراس.

– اولویت بندی کنین
وقتی که لیست کارایی که باید انجام بدین افزون می شه اولویت بندی کردن رو از یاد نبرین. خیلی از ما با افکار، ایده ها و کارای زیادی مواجه میشیم که باید اونا رو به انجام برسونیم. در اینجور حالتی، روی کدوم یکی تمرکز می کنین؟

تهیه کردن یک لیست بی فایده س. چون هیچ اولویتی نداره! اولویت بندی کردن از شما میخواد که یک مورد مهم تر رو از دیگری که اهمیت کمتری داره جدا کنین. اگه قرار باشه تنها یک هدف رو واسه تلاشای محتوایی خود مشخص کنین چی هستش؟ روی اون تمرکز کنین تا وقتی که از راهی قابل اندازه گیری به اون برسین.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

ایده های بازاریابی به درد بخور واسه کسب و کارای کوچیک

ایده های بازاریابی به درد بخور
ایده های بازاریابی به درد بخور از گامای موثر واسه طراحی و اجرا برنامه بازاریابیه. به خاطر این باید بهترین ایده ها رو جمع آوری کرد و به کار بست. تا بازاریابی موثر شده و کار و کاسبی به موفقیت نزدیک تر شه. هدف یک کار و کاسبی کوچیک، فروش اجناس و خدمات کسب و کاره. معمولا با قرار دادن کار و کاسبی در مقابل مخاطبان هدف، و ارائه چیزی که یکی از مشکلات شون رو حل می کنه  و یا چیزی که نمی تونن رد کرده و در جاهای دیگر پیدا کنن، به بهترین شکل این هدف رو برآورده می کنه.

واسه این منظور، یکی از هوشمندانه ترین کارایی که مالک یک کار و کاسبی کوچیک می تونه واسه کار و کاسبی خود بکنه اینه که وقت خود رو واسه پیشرفت طرح بازاریابی کار و کاسبی کوچیک صرف کنه که اونا رو در رقابت جدا می کنه.

یک طرح بازاریابی به روشنی چگونگی رسیدن شما به مشتریان ایده آل رو با اجرای موثر روش هدف دار بازاریابی تون نشون میده.

هزاران روش واسه بهبود کار و کاسبی کوچیک شما هست. با ترکیب مناسب فعالیتا، می تونین روی تاکتیکای موثر بازاریابی واسه کار و کاسبی کوچیک خود تمرکز کنین. در ادامه فهرستی از ۱۰۰ ایده های بازاریابی به درد بخور واسه کسب و کارای کوچیک در مورد همه روشای مختلفی که می تونین با اون کار و کاسبی خود رو پیشرفت بدین ، اومده.

برنامه بازاریابی
یه برنامه بازاریابی واسه کار و کاسبی خود ایجاد کرده یا برنامه موجود رو به روز رسانی کنین.
تحقیق بازار خود رو بازخوانی یا شروع کنین.
یه گروه متمرکز تشکیل بدین.
یه برنامه فروش منحصر به فرد (USP) بنویسین.
مخاطبان مورد نظر و بخش بازار خود رو مشخص کنین.
پشنهادات اجناس و خدمات خود رو گسترش بدین.
مطلب در ارتباط:برنامه بازاریابی رو چیجوری طراحی کنیم؟

مواد بازاریابی
کارتای کار و کاسبی خود رو به روز کنین.
کارت کار و کاسبی تون رو از بقیه جدا کنین.
بروشور خود رو ساخته یا به روز کنین.
نسخه دیجیتال بروشور خود رو روی سایت تون بذارین.
طراحی سایت رو بررسی کنین.
در مورد اجناس تبلیغاتی خلاق باشین و اونا رو در اولین فرصت در رویدادهای شبکه بذارین.
شبکه شخصی
یک معرفی خلاصه و قانع کننده (معرفی ۳۰ انیه ای یا elevator pitch) بنویسین.
واسه یک کنفرانس ثبت نام کنین.
خود رو به بقیه صاحبان کار و کاسبی محلی معرفی کنین.
یک کارگاه آموزشی محلی رو طراحی کنین.
به اتاق بازرگانی محلی خود ملحق شید.
یک غرفه در نمایشگاه اجاره کنین.
نامه نگاری مستقیم(Direct mail)
یک کمپین نامه نگاری مستقیم چند منظوره راه اندازی کنین.
رویکردهای چندگانه ایجاد کرده، و واسه امتحان اندازه اثر نامهای خود ، split test (یه جور تست A/B) انجام بدین.
۲ یک Call to action روشن و دلگرم کننده در هر قطعه نامه نگاری بذارین.
از کارتای جدا شونده، الحاقیها، تبلیغات و پاکتای باحال توجه استفاده کنین تا نامه نگاری هاتون موثر باشن.
واسه مشتریان قبلی نمونه های رایگان و مشوقای جدید بفرستین تا دوباره جذب شما شن.
تبلیغات
در رادیو تبلیغ کنین.
در صفحات زرد تبلیغ داشته باشین.
واسه تبلیغات از بیلبوردها استفاده کنین.
از برچسبا یا مغناطیسا واسه تبلیغ در ماشین خود استفاده کنین.
در روزنامه محلی خود آگهی منتشر کنین.
در سازمان تلویزیون محلی خود تبلیغات داشته باشین.
در فیسبوک تبلیغ کنی
در لینکدین تبلغ کنین.
یک فضای تبلیغاتی در سایت در ارتباط بخرین.
از استندا پیاده رو واسه تبلیغ ویژگیای خاص خود استفاده کنین.
بازاریابی از روش رسانه های اجتماعی
کار با رسانه های اجتماعی کار و کاسبی رو شروع کنین.
یک صفحه فیس بوک بسازین.
از یک URL یا نام کاربری کوتاه واسه صفحه فیس بوک خود بسازین(URL معمولی دارای اعداد و حروفه، بجای اعداد و حروف نام کار و کاسبی خودتون رو قرار می دین).
یک حساب توییتر بسازین.
به افراد در توییتر جواب بدین و یا پست اونا رو به اشتراک بذارین.
یک حساب Foursquare واسه کار و کاسبی تون بسازین.
محل کار و کاسبی خود رو در Google Places  مشخص کنین.
یک وبلاگ کار و کاسبی راه اندازی کنین.
طبق یک قانون منظم پستای وبلاگ رو بنویسین.
شروع به نشونه گذاری اجتماعی محتوای آنلاین خود کنین.
یک Groupon بسازین.
بازاریابی اینترنتی
یک کمپین Google Adwords راه اندازی کنین.
یک کمپین ​​Microsoft adCenter راه بندازین.
در پستای وبلاگ نظر بدین.
یک پست وبلاگ ویدئویی ضبط کنین.
یک ویدیو در YouTube آپلود کنین.
فهرست دایرکتوریای آنلاین خود رو بررسی کنین و اونو در دایرکتوریای مطلوب فهرست کنین.
Google Analytics رو در سایت و وبلاگ خود فعال کنین.
آمار Google Analytics خود رو بررسی و آزمایش کنین.
یک نام دامنه جدید رو واسه یک کمپین بازاریابی یا محصول و خدمات جدید ثبت کنین.
درباره بازاریابی جستجوی محلی بیشتر بدونین.
اعتبار آنلاین خود رو پیگری کنین.
در فهرست ایمیلHARO ثبت نام کنین.
مطلب در ارتباط:  بازاریابی اینترنتی ارزون واسه کسب و کارای کوچیک

بازاریابی ایمیلی
یک در سایت یا وبلاگ خود email opt-in بسازین.
یک دانلود رایگان یا هدیه رایگان ارائه بدین تا افراد تمایل هم اینکه کردن نشانی ایمیل خود در لیست شما داشته باشن.
ایمیلای منظم رو به لیست خود بفرستین.
یک خبرنامه ایمیلی ماهانه رایگان بفرستین.
، از تست A / B واسه امتحان کارآیی کمپینای ایمیلی استفاده کنین.
امضای ایمیل خود رو کامل کنین.
قابلیتای صوتی، تصویری و اجتماعی رو به ایمیل خود اضافه کنین.
مسابقات، کوپنا و انگیزها
یک مسابقه راه بندازین.
کوپن (بن تخفیف) درست کنین.
یه برنامه پاداش “خریدار همیشگی” بسازین.
برنامه تشکر از مشتری رو شروع کنین.
یه برنامه مشتری ماه دست کنین.
یک نمونه رایگان در اختیار مشتری بذارین.
یه برنامه فرعی در ارتباط رو شروع کنین.
ایجاد ارتباط
یک نظرسنجی رضایت مشتری انجام بدین.
درخواست مراجعه داشته باشین.
برگشت بدین.
به تبلیغ امور خیریه کمک کنین و یا داوطلبانه وقت خود رو واسه اون صرف کنین.
از یک تیم ورزشی محلی ساپورت کنین.
واسه اجناس و خدمات خود با دیگر شرکتای محلی تبلیغ دوطرفه داشته باید.
به یک سازمان حرفه ای ملحق شید
واسه تعطیلات بعدی خود برنامه ریزی کنین.
هدایای تعطیلات رو واسه بهترین مشتریان خود طراحی کنین.
واسه مشتریان خود کارت تبریک تولد بفرستین.
به یک همکار واسه مشارکت ، نزدیک شید.
جوایز مارکدار رو واسه جمع آوری سرمایه های محلی اهدا کنین.
به یک مربی تبدیل شید.
بازاریابی محتوا
یک تله کنفرانس یا وبینار رایگان رو برنامه ریزی کنین
یک پادکست ضبط کنین.
یک نشریه بنویسین.
نشریهای خود رو به کانالای پخش جور واجور بفرستین.
گزارش فروش خود رو به شکل داستان سرایی بازنویسی کنین.
نوشتن یک کتاب رو شروع کنین.