17

دانلود پایان نامه

رسیدن به هدف رو با روشای هدف دار این پست، آسون تر کرده و دودلی به خودتون رو به صفر برسونین.

رسیدن به هدف
اگه احساس می کنین گرفتار شغل خود شدید و از بی عرضگی وظایف خود رنج می برین؛ تنها نیستین! طبق مطالعه گذشته که به وسیله دانشگاه Slazburg انجام شده ۷۰ درصد از شرکت کنندها گزارش دادن که در محل کارشون، احساس متقلب بودن دارن!

محققان نتیجه گیری کردن که ما با خودکم بینی، ناخواسته به تخریب حرفه خود دست می زنیم. بدین منظور در این پست، راه هایی گفته شده تا با انجام دادن اونا، به احساس بهتری نسبت به خودمون دست پیدا کنیم.

۱- دستاوردهای خود رو به یاد بیارین
Peter Shankman مدیرعامل Shankminds Business Mastermind میگه “بعضی وقتا سخنرانیای قدیمی رو که اجرا کردم پخش می کنم و به حضار گوش می سپارم. اونا می خندن.. واقعا می خندیدن!

این اتفاق منو در این تصور قرار میده که بدونم اگه اون سخنرانی رو موفق شده ام، دلیل نبود که دوباره نتونم اونو انجام ندم!

۲- دور و بر خود رو با آدمایی که شما رو باور دارن محاصره کنین
واسه Joyce Maroney مدیر موسسه WorkForce چندین سال قبل شغل خوب خود رو در شرکت IBM ترک کرد تا به کار و کاسبی بپیوندد، چیزی بود که تا الان انجام نداده بود. “مدیرعاملی که در شغل قبلی ام، منو استخدام کرد به من گفته بود که مطمئنه من از پسِ اینکار برمی آیم. این اطمینان از طرف اون خیلی به درد بخور بود و بخاطر داشتن اینجور مدیرعاملی خوش شانس بودم.”

۳- تصویر بزرگ رو ببینین
یکی از سخنرانان مشهور Mike Veny وقتی فرضیه دوم ظاهر شد اون روی این موضوع تمرکز کرد که به چه دلیل کارایی که انجام میده رو انجام میده؟ که این واسه آوردن هشیاری واسه سلامت ذهنی بود. اون میگه “چشم انداز من در زندگی، قدرت بخشیدن به مردم واسه ارتباطه.از فرصتایی که راه منو واسه انجام دادن اینکار صاف می کنن ممنونم.”

۴- به بقیه اعتبار بدین
وقتی Derek Doepker نویسنده کتاب Why You’re Stuck سفر نویسندگی خود رو شروع کرد احساس فریب خوردن داشت و همیشه از خود سوالایی مثل “من کیَم که می خوام کتاب بنویسم؟ به چه دلیل بقیه باید به من گوش بدن؟” می پرسین. نصیحت اون، -حالا که تموم کرده- شناسایی الگو و مدله. اون نویسندگان، بلاگرها و پادکسترهایی رو کشف کرد که با خودش طنین انداز شدن.

۵- کارایی رو که عشق می ورزید انجام بدین
بیشتر وقتا، معمولاً وقتی از موقعیت راحتی خود بیرون میریم درباره وضعیت جدید عصبی هستیم و استرس می گیریم چون ناآشناست. به خاطر همین رئیس Hendricks آقای Gay Hendricks تمرکز کردن روی فعالیتایی که دوست دارین رو پیشنهاد میده.

اون در کتاب خود به نام the big leap اینطور توضیح میده: چیزایی که بیش تر دوست دارین انجام بدین تواناییای بی همتا شما رو مشخص می کنه. وقتی شما کارایی رو که به معنی واقعی می خواین؛ انجام می دین دیگر دودلی به نفس صورت نمی گیره.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۵/۵]

شکلای جور واجور شخصیتا

شکلای جور واجور شخصیتا
تحقیقات نشون میده که چار نوع شخصیت داریم. شما جزو کدوم یکی هستین؟

همه ادما از یک تست شخصیت شناسی خوب، خوششون میاد. چون همه درباره خودشون کنجکاو هستن و علاقه دارن. اما سئوال پرتکراری که هست اینه: واقعاً چند نوع شخصیت هست؟

طبق تحقیقات جدیدی که به وسیله محققان در اسپانیا انجام شده جوابِ این سئوال چهاره.

محققان اسپانیایی از دانشگاه Carlos III de Madrid و چند دانشگاه اسپانیایی دیگر واسه انجام این بررسی گردهم اومده بودن. این چار نوع شخصیت، نه فقط از پاسخای شرکت کنندها بلکه از دلایل اونا هم بدست اومده ان. یافته های این مطالعه که در Science Advances منتشر شد می گفت: ۹۰ درصد از جمعیت کل جهان شامل یکی از این چار نوع از شخصیتا می شن: خوش بین، بدبین، حسود و معتمد.

این مطالعه با تشکیل گروه هایی از افراد و جفت کردن اونا در تیمای دونفره انجام شد. این تیما، با معضلات اجتماعی ارائه شدن و به اونا آپشنایی داده شد که به همکاری و یا دعوا منجر می شدن.

شکلای جور واجور جور واجور موجود، شکافته شد. این مطالعه افراد خوش بین رو کسائی می شناسه که تصمیماتی رو در پیش گرفتن می کنن که واسه هر دو نفر در تیم به درد بخور باشن و در کل واسه ؛بهترین؛ ها برنامه ریزی شده. به گفته این مطالعه، افراد بدبین هم واسه بدترینا برنامه ریزی کردن و همانهایی هستن که معمولا گزینه شر تر رو انتخاب می کنن. انگار افراد حسود، تا وقتی که نتیجه بدست بیاد و ببینن که بر بقیه پیروز شدن اصلاً به روش هیچ اهمیتی ندن! افراد معتمد، به طور پیش فرض روی همکاری و رفت و امد تنظیم شدن. این حس اونا حتی بدون اینکه درنظر بگیرن طرف مقابل شون کی سته.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۶/۵]

شکلای جور واجور قیمت گذاری با ذکر مثال

شکلای جور واجور قیمت گذاری با ذکر مثال
یک کار و کاسبی می تونه از شکلای جور واجور قیمت گذاری موقع فروش یه محصول یا خدمات خود استفاده کنه. قیمت رو میشه واسه بیشترین حد سود دهی از هر واحد فروخته شده یا از بازار کلا، تنظیم کرد. اهداف قیمت گذاری می تونه حفظ بازار موجود، افزایش سهم بازار، و یا ورود به بازار جدید باشه.

در ادامه به بررسی ۱۴ مورد از شکلای جور واجور قیمت گذاری می پردازیم، با پدیده فکر مهتر همراه باشین!

۱. قیمت گذاری با اعداد فرد
قیمت گذاری با اعداد فرد به قیمتی اشاره میکنه که پایان اون (یعنی رقم طرف راست اون) عدد فرد (۱, ۳, ۵, ۷, ۹) است. مثلا، یک تنظیم کننده قیمت ممکنه واسه استفاده از قیمت “فرد” از ۴۹۰۰۰ به جای عدد گرد ۵۰۰۰۰ استفاده کنه. استفاده گسترده و همیشگی از قیمت گذاری فرد به وسیله خرده فروشان نشون میده که این تکنیک می تونه بر مصرف کننده تاثیر بزاره تا احساس کنه قیمت کالا ارازنه و تشویق به خرید شه.

۲. قیمت گذاری طبق قیمت حاکم
این روش رو اون دسته از بازاریابانی دنبال می کنن که میخوان از رقبای خود تقلید کنن. اونا قیمت رو همونطور که به وسیله رقبایشان تصمیم گرفتن، حفظ می کنن. مثلا قیمت گذاری در مصالح فروشیا به این صورته.

واسه مطالعه بیشتر:

روشایی واسه قیمت گذاری اجناس یا خدمات

قیمت دادن در شروع کار و کاسبی چیجوریه

۳. ﻗﻴﻤﺖ ﮔﺬاری ﭘﺮﺳﺘﻴﮋی و اﻋﺘﺒﺎری
این روش رو معمولا آدمایی دنبال می کنن که جنسای لوکس معامله می کنن. اینجور بازاریابانی، کلا، قیمت جنسا رو بالا نگه می دارن، چون فکر می کنن مشتریان کیفیت رو با قیمت قضاوت می کنن. مثلا: کسائی که شکلای جور واجور لوازم آرایشی و بهداشتی، جنسای چرمی، شکلای جور واجور الکترونیکی و چیزای دیگه ای به جز اینا رو میفروشن، به دنبال قیمتای ﭘﺮﺳﺘﻴﮋی و اﻋﺘﺒﺎری هستن.

۴. قیمت گذاری عرف و عادی
طبق عرف یا قرارداد، اجناس خاص تقریبا به قیمت برابر به وسیله بازاریابان جور واجور فروخته می شه. مثلا قیمت گذاری واسه شیر، کره، پودر قهوه، نوشیدنیای غیر الکلی و چیزای دیگه ای به جز اینا به این صورته.

۵. قیمت گذاری فوب (FOB)
یکی دیگر از شکلای جور واجور قیمت گذاری ، قیمت گذاری فوبه. اینجور قیمتایی مربوط به وقتیه که جنسا باید به محل خریدار منتقل شن. در شرایط فوب فروشنده وظیفه داره همه هزینه های کالا رو تا محل حمل اصلی (با کشتی یا هواپیما یا راه آهن) متقبل شه و همه هزینه های بعد از این مرحله مثل کرایه حمل، بیمه، تعرفه های وارداتی و … رو خریدار متقبل می شه.

۶. قیمت گذاری دوگانه
در این نوع قیمت گذاری بعضی از بازاریابان دو قیمت متفاوت واسه یه محصول ذکر می کنن، یکی واسه خریداران فله و یکی واسه خریدارائی که خرده می خرن.

۷. قیمت گذاری مدیریت شونده
در این روش، قیمت تعیین شده به وسیله یک بازاریاب که بیشتر طبق ملاحظات شخصیه، به عنوان قیمت تعیین شده، شناخته می شه و عواملی مثل هزینه، درخواست و رقابت ندیده گرفته می شن.

۸. قیمت گذاری انحصاری
قیمت گذاری انحصاری یکی از شکلای جور واجور قیمت گذاریه که به موجب اون فروشنده قیمت یه محصول رو طبق این فرض که احتیاجی به نگرانی در مورد رقابت نداره، به شکلی تعیین می کنه که سود خود رو به بیشترین حد برسونه. فروشنده می دونه که هیچ رقیبی در بازار نداره و قیمت رو آزادانه تعیین می کنه.

یعنی، درقیمت گذاری انحصاری فرض بر نبود وجود رقباییه که می تونن سهم بازار بزرگتری رو با پیشنهاد قیمتای پایین تر، به دست بیارن.

۹. قیمت گذاری طبق قیمت مورد انتظار
قیمت تعیین شده واسه یه محصول طبق انتظارات مصرف کنندگان به عنوان قیمت مورد انتظار شناخته می شه.

۱۰. قیمت گذاری مناقصه مهر و موم شده
در صورتی که قرارداد شامل هزینه های سنگین باشه، مثل قراردادهای ساختمانی، مناقصهای مهر و موم شده از طرف طرفای ذینفع ارائه می شه. بعد این کار به فردی تعلق میگیره که قیمت دست کم رو ذکر کرده.

۱۱. قیمت گذاری گفتگو ای
تولید کنندگان جنسای صنعتی، که نیاز به خرید اجزاء از جفت و جور کنندگان دارن، قبل از پایانی کردن قیمت، گفتگو می کنن. این کار به دلیل هزینه بالای اجزاء ، لازمه.

۱۲. قیمت گذاری افزایش بها
این مورد، اشاره به قیمتی داره که به وسیله یک خرده فروش با اضافه کردن یک درصد معینی (به طرف حاشیه سود خود) به قیمت تولید کننده، تعیین می شه. و تنها با اون قیمت جنسا رو به مصرف کنندگان می فروشه.

۱۳. قیمت گذاری زیاد
این اشاره به تعیین قیمت خیلی بالایی واسه یه محصول داره، وقتی که اون کالا واسه اولین بار به بازار عرضه می شه و به همین ترتیب، همونطور که رقبا وارد بازار می شن، قیمت به همون اندازه کاهش پیدا میکنه.

بیشتر این روش زمانی دنبال می شه که بازاریاب مطمئن نیس قیمت مناسب محصول رو تعیین می کنه و تصمیم میگیره با آزمایش و خطا از راه و روش قیمت گذاری زیاد پیروی کنه. وقتی که یک قیمت بالا در اول تعیین می شه و جواب خریداران خوبه (چون اونا از کیفیت محصول رضایت دارن) این نشون میده که روش هدف دار قیمت گذاری بازاریاب درسته. اگه جواب خریداران عالی نیس (قیمت اون بسیار زیاده)، بازاریاب ممکنه قیمت رو کم کنن.

۱۴. قیمت گذاری نفوذی
تعیین قیمت پایین واسه محصول همون قیمت گذاری نفوذیه. دلیل انتخاب این نام واسه این نوع قیمت گذاری اینست که تعیین قیمت پایین واسه محصول، امکان نفوذ اونو در بازار جفت و جور می کنه. اینجور قیمتایی مربوط به وقتیه که بازار محصول بسیار حساس به قیمته و محصول همیشه با تهدید رقابت مواجه شدن. در مورد قیمت گذاری نفوذی، هر چند سود در سالای ساده قربونی می شه، اما انتظار میره که سود در دراز مدت زیاد شه.

آشنایی با شکلای جور واجور قیمت گذاری به شما کمک می کنه تا قیمتی رو مشخص کنین که در اون می تونین سود خود رو در فروش اجناس یا خدمات زیاد کنین. هنگام تنظیم قیمت، صاحب کار و کاسبی باید طیف بزرگی از عوامل رو شامل هزینه های تولید و پخش، پیشنهادات حریف، روشای هدف دار موقعیت و پایه مشتری هدف بذاره.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۳.۲/۵]

شکلای جور واجور مشتری واسه شرکتای در حال پیشرفت

شکلای جور واجور مشتری واسه شرکتای در حال پیشرفت
شما تنها کسی نیستین که در مورد سرنوشت شرکت آینده خود نگرانید. با در نظر گرفتن تحقیقات انجام شده بزرگ ترین رقابت مدیران شرکتای در حال پیشرفت هدف دار خروج به طرف تجارتی پیشرفت پیدا کرده. اگه شرکت شما درآمد خوب و ثابتی داره و شکلای جور واجور مشتریان جور واجور با اون رفت و امد دارن. هم اینکه اگه سود شرکت در ماه حدود ۵۰۰ تا ۳ میلیون دلار باشه، شرکتِ در حال پیشرفت شما موفق هستش.

افراد. ممکنه فردی در کار خود بازنشسته شه و واسه پر کردن زمان خود به دنبال درآمد و کار دیگری باشه. امتیازات این کار بعد از بازنشستگی نبود نیاز به درگیریایی چون اداره ها، و یا حضور در شکلای جور واجور جلسه هاست. علاوه بر این، این فرد می تونه واسه شرکت شما سود با ارزشی رو با استفاده از تجربه خود جلب کنه.

دفترهای خانوادگی. ثروتای خانوادگی این نوع از دفترها رو اداره می کنن. تمایزات این دفترها با استفاده از پولای ماهانه ایه که واسه بهترین تکنیکای کیفیت کار استفاده می شه. اما مشکلات این دفترها فراوانه مثلاً مردم به اونا به عنوان دفترهای خانوادگی نگاه می کنن و نه به عنوان شرکتای تجاری، پس اعتمادی به اونا ندارن.

صندوقای سرمایه گذاری. این صندوقا رو یک یا دو نفر مدیریت می کنن، مدیران در جستجوی قراردادهایی هستن که شرکتای تجاری به اونا نیازمندند، امتیازات این نوع صندوقا توانایی دقیق شدن روی رد و بدل کردن بین قراردادهای دقیقه. تموم نکته های موفقیت این کار، زمان لازم، رهبری با تجربه و تیمی حرفه ایه. این نکات به عنوان بزرگ ترین چالشا و به عنوان بزرگ ترین رمز موفقیت شناخته شدن.

شرکتایی با سهام خاص. این شرکتا روی سهام شرکتای متوسط در تولید تمرکز می کنن، طوریکه پولایی رو از سرمایه گذاران جمع آوری می کنه تا با این سرمایه ها صندوقای پخش پول تشکیل. از امتیازات این کار میشه به ارائه وامای زیاد واسه شرکتای نو ظهور اشاره کرد، اما مشکلات این کار، سوداییه که درصد بالایی داره و در قراردادها ذکر می شه.

رقبا. ممکنه حریف شما انتخاب خوبی واسه مشتریِ شما باشه. تعجب کردین؟

بله درست شنیدین حریف شمام می تونه مشتری شما باشه، چون اون دقیقاً می دونه شما چی تولید می کنین، و تموم خطرهای کار شما و فعالیتای روزانه شما رو چک می کنه، علاوه بر این، انتقال به اینجور مکانایی (شرکتای حریف) جایی واسه نگرانی نداره. مشکلات این کار چیه؟ باید بدونین مشتری شما در ماه چه مبلغی مقابل کالا و یا خدمات شما پرداخت می کنه، بدون ضمانت و اطلاعات به کسی اطمینان نکنین.

[تعداد: ۸    میانگین: ۳.۸/۵]

شکلای جور واجور مشتریان شاکی کدوما هستن و چگونگی برخورد با اونا چیجوریه؟!

شکلای جور واجور مشتریان شاکی
تموم کسب و کارا ناخواسته با شکلای جور واجور مشتریان شاکی سر و کار دارن. و این جزء لاینفک زندگی و کسب و کاره. و باید بدونیم که اونا با ما مشکل شخصی ندارن. و اگه نارضایتی و اعتراضی اتفاق میفته یا به دلیل قصور ماست و یا به دلیل سوء تفاهم و اشتباهیه که واسه مشتری پیش میاد.
وقتی که مشتریان از خدمات ارائه شده ناراضی هستن، یکی از حالات زیر رو دارن: تهاجمی، نشون دهنده، پشیمون یا سازنده. نکته مهم اینست که بفهمیم با کدوم یک از شکلای جور واجور مشتریان شاکی سر و کار داریم و بهترین راه جواب به اون چیه؟

۱) شکایت کننده تهاجمی
این نوع شکایت کننده، برونگرا، کنترل کننده، عملی و قاطعه. واسه کنترل خشم اونا، از بحث با اونا دوری کنین. و به اونا گزینه های دیگری از محصول/خدمات رو پیشنهاد کنین. تا احساس کنن شرایط زیر نظر اوناس. راضی کردن شکایت کنندگان تهاجمی بسیار سخته. و بیشتر به نشون دادن احساساتشون مشغول هستن. تا دنبال پیدا کردن راه حل. پس صبر و حوصله بالایی در برخورد با اونا لازمه.

۲) شکایت کننده نشون دهنده
این نوع شکایت کننده هم برونگراست. اما بیشتر اجتماعی و پر سر و صدا هستن. اونا به یک سبک صحبت پر شور جواب میدن. و به زمانی واسه صحبت کردن نیاز دارن. وقتی که می خواین رضایت مشتری بیانگرا رو جلب کنین، کلی گویی کرده و از بیان جزئیات بیشتر از حد دوری کنین.
طبیعت اجتماعی اونا بدینگونهه که مشتریان نشون دهنده به احتمال زیاد به شکل آشکارا به بقیه شکایت می کنن، اما به طور مستقیم به شما شکایت نمی کنن. اونا ممکنه از رسانه های اجتماعی واسه بیان نارضایتی خود استفاده تا شکایت شون رو به شکل عمومی پخش می کنه. شما عوضش باید به طور عمومی، به اونا سریع و مثبت جواب بدین.

۳) شکایت کننده پشیمون
این نوع شاکی درونگراست. رفتار اونا صمیمی، و در عین حال غیر قطعی و مردده. نباید در جواب به این نوع مشتری عجله کنین. اونا از فشار فروش نفرت دارن. و نیاز به اطمینان دارن.
شکایت کنندگان پشیمون مرگبار ترین اثر رو بر موفقیت یک کار و کاسبی می ذارن؛ چون که اونا به همه، جز کار واقعی، شکایت می کنن. چون کار و کاسبی از خطاهای خود خبردار نمیشه پس نمیتونه اونو اصلاح کنه. و تنها چیزی که یک شکایت کننده پشیمون در انجام اون موفقه، اینست که شرکت رو از کار و کاسبی بالقوه محروم می کنه.

۴) شکایت کننده سازنده
این نوع شکایت کننده منظم و حیاتیه. اونا کمال گرا هستن و از “فلج تحلیلی” رنج می برن. واسه جلب رضایت اونا اسناد و جزییات کامل ارائه بدین. شکایت کنندهای سازنده واسه کار و کاسبی بسیار به درد بخور هستن، چون اونا تحلیلی هستن. و شکایت شون رو به راه آروم، منطقی و دقیق به کار و کاسبی می رسونن. این به اون معنیه که شما می تونین دلیل دقیق مشکل رو شناسایی کنین و بررسی مشکل آسون تر می شه. و به شما در جلوگیری از مشکلات آینده کمک می شه.
مشتریان شما از هر کدوم از شکلای جور واجور مشتریان شاکی گفته شده در بالا که باشن، مهمه که به تموم شکایات اونا با بیشترین توجه رسیدگی کنین. پس از همه این حرفا، مشتری واسه موفقیت کار و کاسبی لازمه.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴/۵]

شکلای جور واجور موتورهای جستجو فرق اونا (۲)

موتورهای جستجو
در ادامه مطلب  آشنایی با موتورهای جستجو  به آشنایی با دیگر موتورهای جستجو می پردازیم. همراهمون باشین.

موتور جستجویی که آی دنبالتون رو ذخیره نمی کنه!
این یکی از برتریای موتور جستجوی ixquickه. این موتور جستجو وقتی که چیزی رو سرچ می کنین آی دنبالتون رو ذخیره نمی کنه. همه لغات جهان در این موتور هست که مخصوص تصاویر و ویدئوا بوده و یافته های عالی مثل گوگل و یاهو به شما میده.

موتوی جستجوی کار
این موتور جستجو indeed نام داره. کاربرد این موتور جستجو واسه پیدا کردن کاره. فقط کافیه کلمه و نام کار مورد نظر و شهر خود رو بنویسین بعد سرچ کنین. هم اینکه در پیدا کردن شکلای جور واجور شرکتا و کارفرمایان هم می تونه به درد بخور باشه.

فقط ۱۰ نتیجه !
موتور جستجوی Contenko از عبارتی که در اون جستجو می کنین ۱۰ نتیجه به شما میده. اگه در این ۱۰ نتیجه جواب شما نبود؛ باید جمله موردنظرتان رو تغییر بدین. این موتور جستجو دقیقاً به شما میگه که عبارتی که در جستجوی اون هستین محتوای خوبی نداره.

موتور جستجوی مشهور دوم در جهان
موتور جستجوی Bing بعد از گوگل مشهورترین موتور جستجو حساب می شه. این موتور جستجو محصول شرکت مایکروسافته. می تونین نتایجی رو که در گوگل یافت نمی شه در این موتور جستجو کنین.

موتور جستجوی شرکتا
موتور جستجوی Plonked، این موتور جستجو خدمات خوبی رو به شرکتا و صاحبان کار و کاسبی ارائه میده. فقط کافیه موضوع مربوط به شرکتا و مؤسسات رو در این موتور جستجو کنین تا یافته های مطلوب رو در اختیار شما بذاره.

موتور جستجوی کتابا
اگه به دنبال کتاب مشخصی هستین می تونین از موتور جستجوی bookfinder استفاده کنین. در این موتور با وارد کردن نام کتاب یا نویسنده می تونین به جستجو پرداخته و یافته های بیش تری رو بدست بیارین.

سؤال کنین جواب رو پیدا می کنین
جستجوها در موتور جستجو Ask در روز حدود یک چهارم میلیارد نفر می رسه. Ask هم تقریباً مثل دیگر موتورهای جستجو به سؤالات شما جواب میده.

دریافت اطلاعات آماده
موتور جستجو ی Wolframalpha این موتور اطلاعات کاملی، درباره هر چیزی که قصد آگاهی یا محاسبه کردن اونو دارین در اختیارتون قرار میده.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

انگیزه از کار و کاسبی چیه؟

انگیزه از کار و کاسبی
خیلی درسته که می گن پشت داستان هر کار و کاسبی خیلی موفقی، شخصی قرار گرفته که رویایی داشته. رویایی الهام بخش، هیجان انگیز و باانگیزه!

استیو جابز با به اشتراک گذاری رویایش به افراد برتر انگیزه می داد تا براش کار کنن. یکی از مثالای مشهور واسه این مورد، وقتیه که از John Scully درخواست کرد تا شرکت پپسی رو ترک کنه. استیو جابز به اون گفت:

میخوای ادامه زندگیت رو به فروختن همین آب قند ادامه دهی یا می خوای با من بیایی تا دنیا رو تغییر دهیم؟

رد کردن اینجور پیشنهادی واقعاً سخته! این نوع از رویا که الهام بخشه و افراد رو سر غیرت میاره میتونه احساسات افراد رو عوض کنه. انجام این کار، احتمالِ ملحق شدن فرد به تیم شما رو تا حد خیلی زیادی زیاد می کنه.

قدرت یک رویای قانع کننده
رویایی که پشتِ کسب و کارای معمولی قرار گرفته هم در بهترین حالت، یک اتفاقِ نرمال و معمولیه. موضوع اینه که یک رویای معمولی نمیتونه بهترین مشتریان، سرمایه گذاران و شرکا رو به طرف شما جذب کنه. حتی افراد رو قانع نمی کنه تا بخوان چشم انداز شما رو به اشتراک گذاشته و درباره اون صحبت کنن. ، بازاریابی دهن به دهن که اهمیت زیادی داره هم انجام نمی شه.

از کجا بدونیم که در راه قرار گرفتیم؟ از روش واکنشی که مردم  در برابر برنامه هایی که با اونا در بین گذاشته ایم از خود میدن. اونا روبروی ما می شینن، چشمون خود رو به طور کاملً باز کرده و بر چیزی که ما می گیم تمرکز می کنن. در اینجور حالتی، بیش تر اوقات نتیجه ای که بدست میاد اینه که “دوست دارن بخشی از آن باشن!” اما به چه دلیل؟

چون مردم دوست دارن بخشی از یک چیزِ هیجان انگیز باشن. همونطور که می گن: هممون واسه به انجام رسانیدن رویا کار می کنیم. خواه، این رویا واسه شخص خودمون باشه یا دیگری!

اگه کار و کاسبی شما قادر نیس مردم رو به خود جذب کرده و یا توجه لازم رو به دست بیاره، ببینین که رویای تون چیجوری قانع کننده س؟ برنامه هاتون چیجوری انگیزه میده؟ با پیدا کردن پاسخای این سوالات، می تونین همه چیز رو واسه خودتون ساده تر کنین.

نویسنده: Jim Connolly

[تعداد: ۷    میانگین: ۴/۵]

انگیزه چیجوری در وجود ما ظاهر می شه؟

انگیزه چیجوری در وجود ما ظاهر می شه؟
شکست، غم و اندوه، شوک و دام، همه مواردی هستن که شما رو ناامید کرده و انگیزه رو در وجودتون نابود می سازه. اگه کسی به همه این ناامیدیا جواب مثبت بده بدون شک زندگی خود رو از دست میده. پس باید کسی رو پیدا کنه کمک تون کنه مشکلات خود رو حل کنین. اما بعضی وقتا واسه پیدا کردن اینجور کسی دچار عجز میشیم. ما راه هایی رو پیش روتون قرار می دیم تا بتونین به کمک اونا انگیزه رو در وجود خودتون تقویت کنین. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

کشف حقیقتایی که به شما انگیزه میده
بدون شک، کشف حقیقتایی که به شما قدرت می بخشه و انصراف از عملی که باعث ناراحتی می شه کار خوبیه. به طور مثال؛ اگه از دوست داران جدا سازی و بررسی باشین واسه اجرای پروژه خود، همه پروژه رو کلا اجرا نکنین. بلکه قسمت کوچیک اونو اجرا کرده بعد سراغ قسمتا و بخشای جور واجور برید، تا به سطح مناسبی برسین. این کار باعث می شه با انگیزه بهتری کارتون رو پیش ببرین. اما اگه به حرف بقیه اهمیت می دین تلاش کنین از دوستان تون کمک بگیرین.

دوست خوبی انتخاب کنین
اگه کار خود رو به تنهایی پیش می برین و احساس خستگی می کنین پس نیاز دارین دوست خوبی در پیش گرفته تا در پیش رفتن کار کمک تون کنن. دوستان می تونن انگیره شما رو واسه رسیدن به موفقیت زیاد کنن. اونا رو خیلی راحت قبول کنین. دوستان بیشتری رو به محیط کارتون راه بدین. با تیم خود درباره راه های موفقیت کار و کاسبی تون مشورت و گفتگو کنین. اهداف مشخصی رو واسه ماه های آینده تعیین کرده تا در آخر ماه اونا رو عملی کنین.

شکست رو قبول کنین
ترس از شکست یکی از مهم ترین عوامل نابودی انگیزه واسه عملی کردن کاره. از شکستای خود درس بیاموزید. اگه کاری رو شروع نکنین نمی تونین اونو به پایان برسونین. احتمال شکست شما در هر روز از زندگی یا کار هست. اما تجربه های جدیدی رو به دست میارید که در آینده موفقیت شما رو تضمین می کنه. پس از شکست نترسین. سوالآتی هست که همیشه باید از خود بپرسید؛

_ اگه شکست خوردم چه اتفاقی رخ میده؟

_ چیجوری میتونم این شکست رو بگذرونم؟

_ اگه کاری رو شروع نکنم چه اتفافی می افته؟

_ کدوم دسته از کارا رو انجام دهم که باعث موفقیت من شن.

واسه خود ارزش قائل شید.
واسه کارایی که در طول روز یا در طول زندگی انجام دادین ارزش قائل شید. اگه کسی ارزش شما رو ندونست خود ارزش واقعی خودتون رو بدونین. واسه رسیدن به اهداف مشخص این انگیزه رو در وجودتون تقویت کنین. شما بهترین هستین. همیشه جایزه ای رو در نظر بگیرین تا اگه در هدف معینی موفق شدید هدیه خودتون رو دریافت بکنین. این کار باعث می شه یافته های منفی از کارتون دور شه. جایزه میتونه مربوط به کار و کاسبی تون باشه، مثل؛ یک کتاب واسه بهبود کیفبت پروژه ها، هدیه باید متناسب با کار و کاسبی تون باشه.

[تعداد: ۱۳    میانگین: ۴.۴/۵]

انگیزه کار کردن خود رو چیجوری بازیابی کنیم

انگیزه کار کردن
هممون در بعضی وقتا انگیزه کار کردن نداریم اما کارایی وجود دارن که باید انجام بدیم و کارفرمایان هر روز از کارکنان خود بهره وری مشابهی رو توقع دارن. هم اینکه، انجام کارا و گرفتن یافته های مورد نظر در کارا بسیار انرژی بخشه و هیچکی نمی خواد زمان خود رو واسه هیچ و پوچ تلف کنه. پس، وقتی که شما احساس می کنین نمی خواین کاری انجام بدین، پیشنهادات زیر رو اجرا کنین تا به شما کمک کنه انگیزه کار کردن خود رو بازیابید.

واسه مطالعه بیشتر:

انگیزه کارکنان و اهمیت اون در فعالیتای شرکت

افزایش انگیزه کارکنان: ۴ راه خلاقانه واسه انگیزه دادن به تیم

قبل از شروع کار به خود پاداش بدین
هنگام شروع یک کار جدید انگیزه خیلی با اهمیته. پس، سطح دوپامین خود رو با استفاده از یک دسر خوب یا قهوه مورد علاقه خود و یا یک فیلم کوتاه کمدی به عنوان پاداش، بالا ببرین.

فضای کاری خود رو منظم کنین
قبل از شروع یک کار جدید، مطمئن شید که فضای کاری شما مرتبه. اگه اینطور نبود، تموم کاغذها و وسایل غیر لازم رو خالی و منظم کنین. اینطوری، وقتی که شروع به کار روی وظایف خود می کنین تمرکزتون رو از دست نمی دین.

کمی به موسیقی گوش کنین
تلاش کنین استراحت کرده و ذهن خود رو آزاد کنین تا آماده کار کردن شید. واسه آرامش روح خود به موسیقی ملایم گوش کنین. هم اینکه اگه می تونین، پنجره رو باز کنین تا هوای تازه وارد اتاق کارتون شه. اکسیژن تازه کمک می کنه مغزتون بهتر کار کنه.

در مقیاسای کوچیک شروع کنین
کار اصلی خود رو به وظایف کوچکتر تقسیم کنین. این کار به شما کمک می کنه تا کار خود رو بهتر مدیریت کنین و پس می تونین دستاورد خود رو اندازه گیری کنین چون خیلی راحت می تونین وظایف خود رو یک به یک کامل کنین. تکمیل وظایف کوچکتر هم انگیزه شروع وظایف دیگر رو به شما میده و به همین ترتیب می تونین کل پروژه رو تموم کنین.

کار رو با دوستان انجام بدین
انگیزه خود رو با همکاری با بقیه زیاد کنین. اگه شما یک همکار دارین که می تونه به شما با ارائه ورودی کمک کنه یا می تونه در شما انگیزه بسازه، با اون همکاری کنین.

واسه مطالعه بیشتر:

نقل قولایی که واسه انجام هر کاری انگیزه میدن

افکار پوچ رو از خود دور کنین
چشم خود رو واسه چند دقیقه ببندین و افکار پوچ در مورد موفقیت آینده خود رو متوقف کنین. تحقیقات ثابت کردن که این می تونه انگیزه شما رو زیاد کنه. پس، می تونین کار خود رو با عزم بیشتری شروع کنین.

فقط اونو انجام بدین
همونطور که نایک میگه، فقط اونو انجام بدین. همه چیز رو در دور و بر خود ندیده بگیرین، فقط کار رو انجام بدین! یادتون نره که شروع کار خود نصف راهه، پس وقت رو تلف نکنین و روی وظیفه خود تمرکز کنین. با اینکار به سرعت انگیزه کار کردن رو پیدا کرده و متوجه میشین که شروع بسیار ساده تر از آن چیزیه که فکرش رو می کردین.

[تعداد: ۲    میانگین: ۴/۵]

انگیزه کارکنان و اهمیت اون در فعالیتای شرکت

انگیزه کارکنان همونطور که میدونید نقش زیادی در موفقیت سازمان دارن. اما شاید درباره اینکه این اهمیت چیجوری و چه میزانه صاحب نظر نباشین! پس این پست ویژه شماس.

انگیزه کارکنان
انگیزه برابر انگلیسیِ Motivation، بوده و ریشه اون Motive به معنی نیازها، امیال، خواستها و محرکای داخل افراده. این پروسه افراد رو تشویق می کنه تا جهت رسیدن به اهداف دست به اقدام و فعالیت بزنن. در مورد هدف کاری فاکتورهای روانشناسی که رفتار مردم رو تحریک می کنه می تونه موارد زیر رو درنظر بگیره:

میل به پول
موفقیت
به رسمیت شناخته شدن
رضایت شغلی
کار گروهی، و …
یکی از مهم ترین عملکردهای مدیریت ایجاد تمایل و اشتیاق در بین کارکنان واسه به انجام رسوندن بهترین توانایی شونه. پس، وظیفه رهبر، بیدار کردن علاقه در کارکنان در جایگاه شغل شونه. پروسه انگیزه سه مرحله رو شامل می شه:

۱- احساس نیاز یا تحریک شدن

۲- تحریک کردن اینکه چه نیازهایی باید بیدار شن

۳- نیازها وقتی سیرچشم می شن که دستاوردها و اهداف حاصل شن.

با این حساب می تونین بگید که انگیزه، کردِ روانشناسیه با این معنی که نیازها و خواسته های افراد باید با طرحای تشویقی ایجاد شن.

اهمیت انگیزه
انگیزه واسه سازمان خیلی مهمه چون فایدهایی که در ادامه قید می شه رو جفت و جور می کنه:

نیروی انسانی رو به اقدام هدایت می کنه
هر موضوعی نیاز به منابع انسانی، فیزیکی و مالی واسه رسیدن به اهداف دارن. از روش انگیزه هست که منابع انسانی می تونن با استفاده کامل اون به بیشترین حد برسه. این با ایجاد علاقه و اشتیاق در کارکنان ساخته میشه.

سطح بهره وری کارکنان رو بهتر کنه
سطح فرمانبرداری یا کارکنان تنها وابسته به توانایی و صلاحیت اون نیس! واسه رسیدن به بهترین کارکرد کاری کارکنان شکافِ بینِ توانایی و علاقه باید پر شه تا به بهتر شدن سطح کارکرد افراد وابسته کمک کنه. این باعث یافته های زیر می شه:

افزایش بهره وری
کاهش هزینه عملیات
بهبود کارآیی کلی

باعث دستاوردها و اهداف سازمانی می شه
اهداف کارآفرینی تنها زمانی می تونه به اتفاق بیفته که فاکتورهای زیر ایجاد شن:

بهترین امکانِ استفاده از منابع وجود داشته باشه
محیط کاری تعاونی و با همکاری پیش بره
کارکنان هدف محور باشن و رفتارای هدف وار نشون بدن
اهداف می تونن دست یافتنی باشن اگه همکاری و تناسب باهم رخ بدن که بطور موثر از روش انگیزه ساخته میشه.

روابط صمیمی بوجود میاره
انگیزه عامل مهمیه که رضایت کارکنان رو جفت و جور می کنه. این می تونه با بخاطر سپردن و ایجاد طرح تشویقی واسه امتیازات کارکنان انجام شده و افزایش انگیزه کارکنان رو انجام بشه. موارد زیر با انجام اون، شروع می شن:

انگیزهای پولی و غیرپولی
فرصتای پیشرفت واسه کارکنان
مانع شونده کارکنان بی لیاقت
واسه ایجاد فضایی صمیمی و صمیمی مراحل بالا باید به وسیله مدیر طی شن تا به موارد زیر کمک کنه:

همکاری موثر که موندگاری رو بوجود میاره
پریشونی و دعوا داخل صنعت کارکنان کاهش پیدا می کنه
کارکنان با تغییرات سازگارتر شده و هیچ مقاومتی نسبت به تغییر نمیشه
از روش افزایش بهره وری، به بیشترین حد سودآوری می رسه

ثبات و موندگاری نیروی کار رو منجر می شه
استواری نیروی کار، از دیدِ نیکنامی و قصد پاکِ علاقه خیلی با اهمیته. کارکنان تنها در صورتی می تونن به کارآفرین وفادار و صادق بمونن که احساس کنن در مدیریت مشارکت دارن. مهارت ها و موثر بودن کارکنان همیشه به اندازه امتیازات بقیه کارکنانه. این باعث یک تصویر عمومی خوب در بازار شده و توجه افراد شایسته و لایق رو به خود جلب می کنه.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۲/۵]

اهداف شرکتا از ایجاد نام تجاری چیه؟

ایجاد و پیشرفت نام تجاری مثل کارای شرکت هاست که با اهداف بسیار جور واجور و جور واجور انجام می شه.

نام تجاری
روشای هدف دار بازاریابی موجب ایجاد آگاهی برند در هر صنعت می شه. برندا دنبال افزایش فروش اجناس خود هستن. نام تجاری شرکتا باید ویژگیای مختلفی داشته باشه تا موفقیت خود رو تضمین کنه. انعطاف پذیری و رشد یک برند موجب گسترش اجناس می شه. با افزایش فروش برند سایت شمام مهم تر نشون میده. آگاهی مردم از برند شما واسه انتخاب یه محصول یکی از موارد مهم خرید هستش. مردم دوست دارن بدونن مزیتای برند جادویی شما چیه؟ کیفیت اون در چه سطحه؟ در بازار رقیبی داره؟ همه مردم اونو دوست دارن؟ باخبر شدن از برند به تموم سوالات مخاطب جواب میده و برندی واقعیه، برند شما اینجور ویژگیایی داره؟ اگه برند شما این ویژگیا رو داره باید گفت که ارزش مکانی مالی و شخصی برندتون پیش همه مردم گسترده س.

ایجاد آگاهی و قوانین
با قرار دادن پایگاه هایی واسه آزمایش اجناس خود در مکانای متفاوت نیاز مشتری رو برآورده ساخته، اجناس خود رو آزمایش کرده و موجب افزایش فروش کالا/خدمات، خود شید. روشای هدف دار آگاهی برند متفاوت ان به طور مثال اگه اجناس شرکت شما اسباب بازی باشه یا اجناس خودرو؛ خیلی راحت می تونین مشتریان مورد هدف خودتون رو شناسایی کنین. ایجاد کمپینای تبلیغاتی جور واجور در پایگاه های باخبر شدن از برند می تونه یکی دیگر از راه های جذب مشتری باشه.

گسترش و باخبر شدن از روش سایت
یک سایت می تونه به تموم مردم در سرتا سر دنیا نسبت به برند شما آگاهی ببخشد. مشتریان با شناخت برند خوب تون و خرید اون موقعیتای جغرافیایی رو مورد توجه قرار نمی دن. یک مشتری ممکنه واسه خرید محصولی در جستجوی کاتالوگ مربوط به اون باشه، با کمک یک طراح گرافیک کاتالوگایی رو طراحی کرده و در مغازه های متفاوت عرضه کنین تا در دسترس مردم قرار بگیره. تبلیغات ریز موجب آگاهی مردم از یک برند می شه. مشتریان ارزش اجناس رو در روشای جورواجور تبلیغات میبینن. آگاهی بخشیدن مشتری از برند ارزش شرکت رو زیاد می کنه. ممکنه شما با ارائه خدماتی ارزش محصول خود رو در تصور مردم بیش تر کنین. فرض کنین شرکت شما ارائه دهنده وسیله آلات موتور سیکلت باشه واسه عوض کردن هر وسیله خراب شده وسیله دیگری رو رایگان به مشتری خود هدیه بدین. خودتون تصمیم می گیرین برند خود رو چیجوری به موفقیت برسونین.

امتیازات نام تجاری
نام تجاری شما باید دقیقا به مردم بگه چه انتظاری از اونا داره. بیشتر شما چیجوری با یک رستوران خوب آشنا شدین؟ بدون شک طعم غذای اون رستوران رو واسه همه دوستان و خونواده خود بگو کردین و اینک همه واسه گذروندن لحظات خوشحال خود به اون جا می رن. دقیقا این همون چیزیه که یک برند از مردم توقع داره، اما برند شما باید از دید کیفیت و کمیت اون قدر خوب باشه که مردم در قبال اون وظیفه خود رو که یه جور بازاریابیه عملی کنن. قبل از معرفی نام تجاری خود به مردم ارزش اونو سبک سنگین کنین.

ماموریت کار و کاسبی شما چیه؟ چیجوری در بازار کار در مقابل رقبا متفاوت باشین؟ همیشه واسه موفقیت برند خود مطمئن شید محصول خود رو به بازار مورد هدف خود ارائه می دین.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۶/۵]

اهداف مدیریت ارتباط با مشتری از دیدگاه های جور واجور!

به طورکلی اهداف مدیریت ارتباط با مشتری دشت کردن مزیت رقابتی در مدیریت مشتری و درنهایت افزایش سودآوریه در زیر به بیان اهداف مدیریت ارتباط با مشتری از نقطه نظرات جور واجور پرداخته شده:

اهداف مدیریت ارتباط با مشتری از دیدگاه سویفت بهبود مراحل ارتباط با مشتریان، ارائه اجناس به هر مشتری، ارائه اجناس از روش کانالای مشخص به هر مشتری، ارائه اجناس به هر مشتری در زمان تعیین شده.

اهداف مدیرت ارتباط با مشتری از دیدگاه رنات در شکل زیر نشون داده شده:

اهداف مدیریت ارتباط با مشتری از دیدگاه کرامتی و نیکزاد در جدول زیر بیان شده:
با ما همراه باشین با …

به چه دلیل مدیریت ارتباط با مشتری
مدیریت ارتباط با مشتری در سالهای جور واجور چه تعاریفی داشته؟
مدیریت ارتباط با مشتری چه فایدهایی واسه سازمانا داشته؟

[تعداد: ۶    میانگین: ۳/۵]

اهداف کار و کاسبی تجاری چیجوری باعث موفقیت پروژه ها می شن

اهداف کار و کاسبی تجاری باعث نظم دادن به کار می شه. بیشتر صاحبان کسب و کارای کوچیک در اول راه بخاطر محدودیتای تعیین اهداف کار و کاسبی تجاری دچار مشکل شده، و اگه به تعیین اهداف خود پرداخته ان اهدافی عمومی و سطحی رو انتخاب ان. تعیین اهداف باعث موفقیت در پروژه هاست و در آخر به موفقیت شما در کل جهان منجرب می شه.

اهداف کار و کاسبی تجاری
اهداف قابل تحقق اهدافی هستن که مردم واسه بقیه نوشتند، اگه این ملاک ساده رو نسنجید فرصت موفقیت رو از دست دادین. اهدافی که غیر قابل تحقق ان باعث هدر رفتن زمان، و آزار دیگرونه. صفات معیینی واسه وضع اهداف وجود نداره اما بعضی نکات رو واسه تعیین هدف باید به یاد داشته باشین این نکات عبارتند از؛

اولین قانون در تعیین هدف راستگوییه

– اگه با خودتون صادق نباشین، اهدافتون معنی نداره.

-سبک شمردن اهداف پایانی باعث نبود تحقق اونا می شه.

– با واقع گرایی و عمل درست به تحقق اهداف بدین.

– دقیق شدن روی اهداف و استفاده از کلماتی که هدف معینی رو بگو می کنه. به طور مثال رشد اجناس تولیدی در ۱ ماه بهتر از قصد تولید اجناس در ۱ ماهه.

– در تعیین اهدافی که بزرگ نیستن مراقب باشین تا اهمیت اونا بخاطر کوچیک بودن پایین نیاد. تعیین اهداف کوچیک بهتر اجرا می شه.

– داشتن اشتیاق واسه تعیین اهداف کار و کاسبی تجاری، واسه دادن حقوق کارکنان عجله کنین و دیر اونا رو پرداخت نکنه، کارشناسان می گوییند این روش از دید علمی باعث پوشش بعضی مشکلات شده و دقیق شدن روی کار رو بهتر نشون میده.

وقتی اهداف مربوط به کار می شن فردی واقع گرا باشین. هدفی رو مشخص کنین که واقعا می تونین اونو محقق کنین. به طور مثال اگه میانگین رشد سالیانه پروژه شما ۱۰ درصد باشه، وضع هدف ۵۰ درصد فروش غیر ممکنه اما تا ۲۰ درصد فروش رو می تونین محقق کنین.

نبود اندازه گیری هدف
اگه نمی تونین هدف خود رو اندازه گیری کنین، پس این مورد یک خواستهه و هدف نیس. باید توانایی کنترل راهی که انتخاب می کنین رو داشته باشین. اندازه گیری زمان و تایم رسیدن به هدف باعث می شه بدونین هدف شما فایده و نتیجه ای در آینده داره یا نه!

ارائه اهداف واسه کارکنان
ارائه اهداف واسه کارکنان باعث تمرکز بهتر کارگران روی کار می شه. تحقق هدف با جمع آوری اهداف کوچیک و متوسط تعیین می شه چون اهداف کوچیک و متوسط برنامه ریزی دقیق تری نسبت به اهداف بزرگ دارن. اهداف کوچیک در حد هفتگی و اهداف متوسط به شکل ماهانه قابل اجرا و تحقق ان. و اهداف بزرگ ممکنه چند سال زمان شما رو بگیره.

بعضی وقتا می بینین که اهداف با مرور زمان و طبق شرایط متغییراند به طور مثال اگه شما تنها وارد کننده محصولی بودین، و رقیبی با ظهور خود باعث کاهش سود شما شد، می بینین که اهدافی که سال پیش تعیین کردین، با ظهور این حریف دست نیافتنی شدن و دیگر قادر به ادامه اینجور هدفی نیستین.

اگه هدف تون دارای یک مرکزیت نباشه باید اونو تغییر داد، اهدافی که روی دیواره های شرکت تعیین شدن و قابل اجرا نیستن رو وردارین چون باعث احساس منفی گری و شکست روحیه کارکنان می شه. تعیین اهداف کار و کاسبی تجاری مثل تلفظ اون کار راحتی نیس.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۵/۵]

اهداف کار و کاسبی خود رو چیجوری تا آخر سال با قوت نگه داریم!

اهداف کار و کاسبی
بیشتر هممون  تصمیمات شخصی و حرفه ای سال نو رو تنظیم می کنیم؛ با این حال،۸۰ درصد از ما عمل به این تصمیمات رو پس از یه ماه آزاد می کنیم. با در نظر گرفتن اینکه حدود هفت ماه از سال جاری باقیست، زمان آنست که اهداف کار و کاسبی تون رو بازبینی کرده و تا آخر سال به اونا عمل کنین. بدین منظور لازمه طبق مراحل زیر عمل کنین:

اهداف خود رو از اول سال بازخوانی کنین
ممکنه در ماه های گذشته اهداف کار و کاسبی خود رو از یاد برده باشین. و یا ممکنه  به خودتون بگید که سال بعد به اونا عمل می کنم، در اینصورت خودتون رو در وضعیت مشابه پیدا می کنین.

اما حالا خوبیش اینه واسه برگشت به راه اهداف  تون خیلی دیر نشده. با بازبینی اهداف خود از اول سال شروع کنین. اهداف خود رو روی یک برگه پیاده کرده و اونایی رو که انجام دادین علامت بزنین (اگه وجود داشته باشه). روی اهدافی که تحقق نیافته و برنامه های خود واسه انجام اونا، تمرکز کنین.

مثلا، هدف شما ممکنه افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت تون به ۱۲۰۰۰ نفر تا آخر سال باشه به این صورت که در هر ماه ۱۰۰۰ بازدید جدید وجود داشته باشه. با این حال، اگه در این مرحله به ۳۰۰۰ بازدید رسیده، بعید نیس که در ظرف هفت ماه آینده، ۹۰۰۰ بازدید بیشتر دریافت کنین. اهداف خود رو تنظیم کنین تا امسال بتونین اونا رو به دست بیارین.

واسه مطالعه بیشتر:

ایدهایی از برایان تریسی واسه رسیدن به اهداف

چیجوری واسه تحقق اهداف خود در سال جدید تلاش کنیم؟

اهداف قابل اندازه گیری مشخص کنین
واسه رسیدن به اهداف کار و کاسبی خود باید از طرحای مبهم دوری کنین و در تعیین اهداف قابل اندازه گیری تمرکز کنین. واسه افزایش شانس رسیدن به هدف، باید اهداف خود رو به وظایف کوچیک و قابل اندازه گیری با مقررات خاص تقسیم کنین. اگه می خواین در سال آینده ۱۰٪ فروش رو زیاد کنین، باید یک طرح واسه چگونگی رسیدن به اون داشته باشین. ممکنه مجبور شید هر ماه یک بودجه خاص رو به بازار و یا واسه استخدام و آموزش فروشندگان جدید اختصاص بدین. هر کدوم از این اقدامات نیاز به برنامه ریزی و گامای خاصی داره و وقتی که یافته های قابل اندازه گیریه شما می تونین واسه موندن در راه مشخص خود جوابگو و توجیه پذیر باشین.

به خودتون پاداش بدین
پس از رسیدن به یک هدف خاص، لازمه به خودتون پاداش بدین. با این حال، وقتی که شما تازه شروع به انجام یک هدف می کنین، پیشنهاد رفتن به یک تعطیلات یا یک خرید شیک و منحصر به فرد خیلی عاقلانه نیس. هر چند پاداش بزرگ و معنی دار می تونه امیدوار کننده باشه، اما باید در نظر داشته باشین که پاداش بزرگی که سریع به خود میده ممکنه به یه جور به شما القا کنه که به همه اهداف کار و کاسبی خود دست پیدا کرده این و این تفکر موجب می شه از تلاش دست بکشین.

پاداشای کوچیکتری مشخص کنین که انگیزه شما رو واسه رسیدن به هدف در مسیرتون حفظ کنن. این پاداشا می تونن شامل یه روز دیر بیدار شدن از خواب، صرف یک دسر فوق العاده، نیم ساعت کار تفریحی با اینترنت و چیزای دیگه ای به جز اینا باشه. هرچند پاداشای بزرگ می تونه خیلی دلگرم کننده باشه، اما پاداشای کوچیک می تونه انگیزه بیشتری به شما داده و در رسیدن به اهداف کار و کاسبی تون کمک کنه.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

اهمیت اولین ماه سال واسه کسب و کارا

اولین ماه سال واسه کسب و کارا
تنها دو ماه و چند هفته با فروردین فاصله داریم. اصلاً می دونستین که اولین ماه سال، فروردین، نقش فوق العاده مهمی در کار و کاسبی تون داره؟ می پرسین به چه دلیل؟

چون فروردین ماه، وقتیه که زرنگ ترین و دانا ترین رقبای شما کمپینای بازاریابی سال جدیدشون رو راه اندازی می کنن. چون در این مواقع، مردم انگیزه خیلی بیش تری واسه تغییر دارن. رقبای شمام باعث می شن مشتریان شما در انتخاب خدمات دهنده شون تغییراتی رو به وجود بیارن.

شما می تونین این اتفاق رو به عنوان تهدید و یا یک فرصت عالی بشناسین.

واسه اینکه از فروردین ماه سال ۹۶ ؛ بیشترین استفاده رو کنین سوالاتی رو واسه شما مطرح می کنیم تا کمی بهتر دریابید که موضوع از چه قراره:

۱- قراره چه کاری انجام بدین تا حدامکان مشتریان بیش تری رو در سال ۹۶ واسه خود حفظ کنین؟

بخاطر بسپارین که بازاریابی، فقط جذبِ مشتریان جدید نیس! حفظ و موندگاری مشتریان هم اهمیت زیادی در این مبحث داره. اصلاً بهتره بگیم که هر کاری که کار و کاسبی تون بکنه، بازاریابیه.

۲- چه کاری قراره انجام بدین تا بتونین از فرصتای اولین ماه سال -فروردین- بهره ببرین؟

می تونین تبدیل شدن به یکی از صاحبان کار و کاسبی دانا رو انتخاب کنین که در مشتریان جدید از موجی مهم برخوردار می شه. می تونین موجی رو بوجود بیارین که شما رو در کل سال، هدایت کنه.

پیشنهاد ما اینه که برنامه ای بسازین تا هر دوی این فرصتا رو بتونین پوشش بدین.

معمولا، به انتظار فروردین نشینین. اونو بسازین.

راه هایی رو درنظر بگیرین تا با همه کسائی که فروردین رو منشأ تغییر می دونن بتونین درگیر شید. خودتون رو در جایگاهی بذارین که یک انتخاب روشن و رو براشون باشین. به دنبال راهکارهایی باشین که بتونین در سال ۹۶ ارزش مشتریان فعلی خود رو گسترش بدین. در آخر، در هفته های پیشِ رو، این ارزشای اضافه رو با اونا مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

صاحبان کار و کاسبی و بقیه علاقه مندان می تونن واسه دریافت مشاوره کار و کاسبی ویژه سال جدید با  ۸۸۸۳۷۶۰۸- ۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.

[تعداد: ۷    میانگین: ۵/۵]

اهمیت ایموجی : ۳ راه استفاده از شکلکا واسه موندگاری کاربران

اهمیت ایموجی در بازاریابی و ارسال پیاما به مردم از روش آمار و ارقام سنجیده شده. اینجوری، در این مقاله پیشنهاد می شه که با باخبر شدن از اهمیت ایموجی و شکلکا روی مردم، به استفاده درست از اونا بدین تا تماشاگر رونق کسب وکار خود باشین.

اهمیت ایموجی و شکلکا
اهمیت ایموجی
واسه اپلیکیشنای موبایل، درگیریِ پیام واسه موندگاری، خیلی لازمه. اخطار و اطلاعیها یکی از بهترین راه هاست تا اپلیکیشن خود رو در رأس ذهن بذارین. واقعا، داده ها نشون میدن که انتشاراتیای اپلیکیشن که اخطار ارسال می کنن می تونن اندازه موندگاری رو تا ۲۰ درصد زیاد کنن. و اگه این پیاما رو خصوصی سازی کنن تاثیر ۷ برابر بیش تر داره.

یک راز دیگر هم واسه درگیری اخطار هست که بیشتر ندیده گرفته می شن و اون، ایموجی یا همون  ? شکلکا ? هستن.

شاید عجیب باشه اما آمار سختی نشون میده که کاربران موبایل ایموجیا رو حتی اگه در پیامای بازاریابی هم استفاده شن، دوست دارن. نوتیفیکیشنایی که ایموجی رو در خود داشته باشن نسبت به نقطه مقابل خود تا سقف ۸۵ درصد بیش تر باز می شن. چون ایموجیا در افزایش درگیر کردن بسیار تاثیردارن تاثیر مستقیم در موندگاری دراز مدت کاربر هم داره.

با این سه تاکتیک می بینین که ایموجیا چیجوری می تونن واسه بازاریابی موبایل تون کار کنن:

۱- نوتیفیکیشنای حامل ایموجی، ۸۵ درصد بیش تر گشوده می شن
خواه باور کنین خواه نه؛ ایموجی و شکلکا قدرت و تاثیر زیادی رو نسبت به بدون شکلک بودن دارن. در پیامایی که حامل ایموجیه بیشترً دو برابر بیش تر باز شده و میگن.

نکات ظریف بسیاری در هنر ارسال اخطار و اطلاعیها هست. مثلاً Marketing Land توضیح میده که نوتیفیکیشنایی که با زمان بهینه سازی شدن موندگاری رو تا ۷ برابر زیاد می کنه. خیلی با اهمیته که زمان پیام و همینطور محتوای پیام رو بهینه کنین.

بطور خلاصه میشه تاکید کرد که رابطه ای واقعی بین استفاده از ایموجی و موندگاری هست. پس ارزش این رو داره که در روش هدف دار پیام رسانی خود روی قدرت ایموجی و شکلکا سرمایه گذاری کنین.

۲- ایموجی سطح احساساتی رو زیاد می کنه
خیلی خوبه اگه بدونیم که کاربران ایموجی رو دوست دارن اما به چه دلیل اینطور س؟ دانشی که در پشت این ایموجیا قرار داره توضیح میده مغز ما شکلکا رو به عنوان ارتباطات غیرکلامی شناسایی می کنه. این موضوع بُعد احساسی رو به مسئله اضافه می کنه. چیزی که درکِ اون از روش نوشته سخته. چگونگی انتقال شوخ طبعی در سطح اینترنت ممکن نیس پس ایموجیا می تونن به مطلب شفافیت ببخشند. طوریکه انگار تُنِ صدای طرف مقابل رو احساس کنیم. -که این در نوشته های خالص وجود نداره!

ایموجیایی با رنگای روشن ?  و با حالات زنده ? در القا کردن احساسات بهتر هم عمل میکنن. خیلی سخته که بشه اثرات احساسی این ایموجیا رو روی کاربران موبایل سبک و سنگین کرد. ایجاد رابطه احساسی با کاربر، دیدگاه اونا رو درباره اپلیکیشن تغییر داده و اندازه باز شدن اونو زیاد می کنه. کی دوست نداره پیامی رو که صمیمی و احساسی به نظر میاد باز کنه و سرگرم اون شه؟

۳- ایموجیا به برند اجازه میدن تا به زبون کاربر سخن بگن
در گذشته های دور، پیامای بازاریابی از ارتباطات شخصی جدا بود. بازاریابی، دنیای بیلبورد و آگهی و تراکتا رو به خود مشغول می کرد و مکالمات دو نفره هم از روش نامه و یا مواجه انجام می شد. اما موبایل ذاتاً یک رسانه شخصی بود.

کانالایی مثل ? تلفن و ایمیل ? همیشه به وسیله هم دوستان شخصی و هم بازاریابان استفاده می شد. اما این فقط شروع ماجرا بود. امروز پیامای بازاریابی بی توجه به اینکه کجا هستیم و چه کاری انجام می دیم، از روش دستگاهی که کل ارتباطات شخصی ماست به ما می رسن.

با این قدرت بزرگ، انتظارات بالای کاربر هم همراه می شه. حالا به نظر می رسین که اطلاعیها و نوتیفیکیشنا در کنار پیامای شخصی دوستان و خونواده خیلی تصور بدی رو بسازن، اینجوری نوبت بازاریابان رسید که شخصی سازی کنن.

ایموجیا مثل شعارند. اونا به برند اجازه میدن تا به زبون خود کاربران صحبت کنه. طبق آماری که نشون میده جوانان هم نسبت به بقیه رده های سنی، با ایموجی بیش تر درگیر می شن. همین نتیجه هم قدرت ایموجی در پیاما رو واسه برندهایی که قصد رسیدن به جوانان داره رو دو برابر زیاد می کنه.

کاربران بیش تری رو با ایموجی از آنِ خود کنین
چند راه هست که ایموجی می تونه موندگاری رو از روش اونا زیاد کنه. اما همه اونا به یک پیش زمینه اصلی برمی گردن و اونم، اینه که ایموجیا عشقِ کاربر رو می بَرَند.

اگه ما اثر ایموجی رو از روش آمارِ باز شدن پیاما یا روانشناسی سبک سنگین کنیم، کاربران نشون میدن که از دیدن ایموجیا حال می کنن و دوست شون دارن -دقیقاً به همون اندازه که از آن استفاده می کنن. برندها اگه قصد موندگاری دارن نمی تونن نسبت به ایموجی بی توجه باشن!

با بازاریابیِ احساسی و درگیرکننده، وفاداری مشتری زیاد می شه و بعد با وفاداری، موندگاری ظهور می کنه.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴/۵]

اهمیت ایمیلای کاری در ساعات غیراداری

ایمیلای کاری
ایمیلای کاری شبونه واسه موفقیت کار و کاسبی شما لازمه؟

Nick Corcodilos نویسنده بلاگ Ask the Headhunter ، سوالی رو که به وسیله یکی از خوانندگان درباره “کار کردن تنها در ساعات کاری” مطرح شده بود از دیدِ کارمندی که تلاش می کرد تعادلی رو بین شغل و زندگی اش برقرار کنه جواب داد و اینجور نوشت:

از نظر من، کسائی که -در مصاحبه استخدامی– می گن “ما شبا هم کار می کنیم” میخوان خودشون رو موردآزار بذارن. اگه جواب منفی به این حرف بدین، موفق شدین. اینکه بگید “من کل روز رو واسه رئیسم کار می کنم” هیچ افتخاری نداره!

اگه می خواین جواب منفی خود رو در حالیکه فداکاری خودتون رو به شغل نشون می دین با تاثیر درست روی مصاحبه کننده همراه کنین این روش رو تست کنین:

“من هر کارِ لازم رو که به موفقیت شرکت مون کمک کنه -در حالیکه مشغول کارم،- حاضرم انجام دهم و به این موضوع افتخار می کنم.”

حال، به رئیس شما بستگی داره که بتونه کارِ درست رو به شما بسپارد، اونو خوب تنظیم کنه، سازماندهی کنه و حجم کاریِ شما رو در طول ساعات اداری مدیریت کنه تا موفقیت شرکت حتمی باشه.

Corcodilos ایده ها و نظرات خوبی در این مورد داره اما نظر خود شما چیه؟ اگه خود شما مدیر بودین چه کاری انجام می دادین؟

اگه شما هر شب ساعتا مشغول مدیریت و تنظیم کارا بودین و کارکنانی داشتین که از کار کردن به اندازه شما دوری می ورزیدند و باعث افزایش حجم کاری شما می شد اقدام شما چی بود؟

درخواست کارکنان خود رو در مورد سوالات زیر آزمایش کنین:

نیاز کار و کاسبی واقعیه؟
حدوداً به مدت دو سال، همسر من در سوئد زندگی می کرد و گزارشای مستقیم به هند و کالیفرنیا داشت. اصلاً واسه اون ممکن نبود که بتونه یه برنامه واسه ساعت ۸ تا ۵ تنظیم کنه!

اگه کارکنان، فروشندگان و مشتریانی دارین که در محدوده زمانی زیادی حضور دارن انجام کارای شبونه- یا صبحای بسیار زود- واسه اونا مناسب نبوده و نتیجه بخش نمیشه! اگه همه کارکنان و مشتریان شما در یک موقعیت زمانی هستن ایمیلای کاری شبونه (آخرشبی) معنی کم تری به خود می گیرن. چه دلیل واقعی هست ایمیلای کاری که در ساعت ۹ شب فرستاده شده تا ساعت ۱۰ شب جواب داده شه؟ به چه دلیل نمی تونن تا ۹ صبح روز بعد به اون جواب بدن؟

بهترین استفاده از زمان رو می برین؟
به عنوان یک صاحب کار و کاسبی، باید گفت که کار و کاسبی شما، دقیقاً مثل کودک شماس. پس طبیعیه که اشتیاق شما واسه کار کردن در اون، بیش تر از تمایل کارکنان شما باشه. اگه این شرکت شما پا بگیره و موفقیت رو تجربه کنه شما تنها کسی هستین که از همه فواید اون استفاده میکردین. در بهترین حالت، کارکنان شما پاداش اضافی می گیرن.

پس، شایدً خودِ شما (صاحب کار و کاسبی) درباره این موضوع که چه ساعاتی از روز رو صرف کار و کاسبی تون می کنین نظری دارین!

همه چیز رو متوقف کرده و فکر کنین:

من کارایی رو که باید در طول هفته اداری به پایان برسانم رو در آخر هفته ها و شبا انجام میدم؟ من در طول ساعات کاری چیزایی رو انجام میدم که احتیاجی به همکاری کارکنان ندارم؟ اگه در ساعت ۹ شب، واسه اونا ایمیلای کاری می فرستید یا تماس کاری برقرار می کنین، به چه دلیل زودتر -در طول روز- به انجام اینکار نمی پردازید؟

قبول داریم که حالتای اورژانسی اتفاق می افتن. اما فعالیتای برنامه ریزی شده چیجوری؟ اگه شما برنامه ریزی کردین شب کار کنین به عنوان یک کارِ لازم و فوری با اون برخورد نکنین!

کارکنانم، بخاطر “این” وارد ایمیل می شن؟
در مصاحبه استخدامی، به کارکنان خود گفتید که نباید از گوشی موبایل خود جدا شن؟ از اونا خواستین تا ۲۴ ساعت هفت روز در هفته رو در دسترس باشن؟ شاید هم گفتید که به تعادل زندگی و کار باور دارین؟کدوم یکی درسته؟

شایدً گزینه دو رو عنوان کردین.

شاید فکر می کنین به تعادل کار و زندگی فکر می کنین چون میتونین از امتیازات ارتباط با تلفن برخوردار شید. اگه از کارکنان انتظار میره که همیشه در دسترس باشن ، همه مردم می تونستن در موقعیتای جور واجور کار کنن.

کار تموم میشه؟
بیایید درنظر بگیریم که شما همیشه توقع دارین کارکنان خیلی سریع به شما جواب بدن. در اینجور شرایطی، شما چیزی دارین که در طول ساعات اداری به طرف شما برمیگرده. حالا چه اتفاقی میفته؟ کار و کاسبی تون ازهم گسسته می شه؟ کارمند شما ارائه درستی نداشته؟ اگه جواب مثبته، پس باید به آزمایش دوباره جایگاه ایشون بدین و ببینین که حجم کارا بیشتر از یک نفره؟ یا این شخص از زمان خود استفاده درستی نداره؟ اگه همه چیز انجام شده، آزاد کنین.

ارباب رجویان!
چند سال قبل، من رئیسی داشتم که هر درخواستی که از طرف جایگاه بالاتر از خودش مطرح می شد رو یک اورژانسی مرگ و زندگی درنظر می گرفت. چندبار در ساعت ۱۶:۳۰ عصر (ساعات پایانی اداری) به طرف میز من اومد و گفت: رئیس بخش منابع انسانی تا امشب به این کار نیاز داره. و با تلاش و خستگی بیشتر از حد، کار رو  به انجام می رساندم و واسه ایشون ارسال می شد. اما بدیش اینه این ایمیل، به مدت چند روز حتی باز نشده موند! بارها به رئیس خودم پیشنهاد دادم که کار رو برگردونن تا اصلاحیه صورت بگیره. اما قابل قبول نبود! با اینکه کمی سرکشانه به نظر می رسین اما تصمیم گرفتم خودم این مسئله رو حل کنم. پس از آن، هر بار که رئیس با یک کار اورژانسی به طرف میز من می اومد من مستقیماً با شخص دلخواه (یا منشی ایشون) تماس می گرفتم و می پرسیدم که دقیقاً چه زمانی لازم دارن. جواب این سئوال، هیچوقت “همین الان” نیس! قصد من از این صحبتا این نیس که خیلی دیر یا در زمان دلخواهِ خود کار رو ارائه بدین. بلکه می خوام درک کنین که همه چیز ارزش دارن! در علم اقتصاد، ما هر زمانی رو میتونیم به فکر کردن (درباره شغل واقعی مون) اختصاص دهیم. واسه خیلی از ما، نوشتن ایده هامون پس از خوردن شام، و یا ارسال یک یا دو مورد ایمیل کار ساده و راحتیه. اما نکته ای که هست اینه که نباید از همه کارکنان، همکاران و مشتریان انتظار پاسخگوییِ بالافاصله داشت.

نویسنده: Suzanne Lucas

RealEvilHRLady

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

اهمیت برچسبا در سئو واسه سال ۲۰۱۶ چه میزانه؟

اهمیت برچسبا در سئو
اهمیت برچسبا در سئو طی سالای گذشته دستخوش تغییراتی شده. اگه شما قصد تولید محتوا روی سایت خود رو دارین، نمیتونین از اهمیت برچسبا در سئو قافل شید. امروز می خوایم به بررسی اهمیت برچسبا در سئو واسه سال ۲۰۱۶ بپردازیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشین تا در این مورد بیشتر بخونیم.

اگه به دنبال بهبود بازدید، افزایش ترافیک سایت و یا پیشرفت نام تجاری خود هستین، باید یک کمپین سئو قوی بسازین.

در حالی که استفاده از بک لینکا، پیشرفت حضور در شبکه های اجتماعی و بقیه روشای پیشرفت رتبه سایت بسیار مهم و موثر هستن. هنوز بهینه سازی و بهبود صفحه وب از اهمیت فوق العاده بالایی برخورداره.

حتما، یکی از مهمترین وجهای سئو صفحات، برچسبا هستن. برچسبا چه در عنوان، تگ هدر، متا تگا، یا برچسب پست و وبلاگ باشن، واسه افزایش ترافیک و رفت و امد بین پستا بسیار اهمیت دارن. پس افزایش علم در مورد اهمیت برچسبا در سئو واسه تولید  کنندگان محتوا چیزی ضروریست.

با این حال، در سال ۲۰۱۶ هم این اندازه تاثیر گذاری هست؟ در این مقاله با نگاهی به نقش و اهمیت برچسبا در سئو واسه سال ۲۰۱۶ به این سئوال جواب می دیم.

تاریخچه مختصری از برچسبا
کلا برچسبا واسه استفاده بهتر کاربران و درک بیشتر موتورهای جستجو به کلاسه بندی محتوا می پرازن. و اونا بصورت بالقوه بر بهتر شدن وضعیت سئو و استفاده محتوا تاثیر مثبت دارن.

با این حال در طول سالای گذشته تاثیر اونا بصورت نسبی تغییر کرده. حال سئوال کلیدی اینجاست: اونا بازم اهمیت گذشته رو دارن؟

متاتگا در سالای گذشته قدرت خود رو جهت پیشرفت رتبه از دست دادن و به عنوان یه چیز طبیعی در یافته های بنظر می رسن. به خاطر این وب وب سایتایی که از آن استفاده می کردن بطور قابل توجه ای کاهش پیدا کردن. ما هم به عنوان یک موردی که اثر خود رو از دست داده از آن بیخیال میشیم.

اینجا به بررسی هر کدوم از برچسبای می پردازیم:

برچسبای عنوان
همینطور که شمام میدونید، برچسبای عنوان واسه تعیین بهتر موضوع یک صفحه از طرف موتورهای جستجو نقش مهمی اجرا می کنن. همینطور اونا در نمایش یافته های جستجو (SERPs)  هم استفاده می شن.

برچسبای عنوان خوب می تونن خوب نشون بدن که کاربران قبل از کلیک بر لینک، چه انتظاری می تونن از آن صفحه داشته باشن. پس اونا تاثیر خیلی زیادی بر افزایش اندازه کلیک دارن. اما اونا چیجوری بر SEO سایت تاثیر می ذارن؟

اهمیت برچسبای عنوان در سئو واسه سال ۲۰۱۶؟
برچسبای عنوان همیشه یکی از مهمترین اجزای سئو صفحات سایت بوده. واقعا این برچسبا از گذشته یکی از موارد مهم تلقی می شدن. اما باید دید در سال ۲۰۱۶ هم اینطوره؟

با در نظر گرفتن تحقیقات Backlinko.com، گوگل به این طرف مایل شد که، برچسبای عنوان می تونن بر جستجوی معنایی موثر باشن. محققان به این نتیجه رسیدن که این کلمات کلیدی بهینه شده برچسبای عنوان در پیشرفت رتبه بسیار تاثیر گذارن. اما این ارتباط در گذشته بسیار کوچیک بود.

یافته ها نشون میده که گوگل واسه تفسیر موضوع یک صفحه نیاز نداره تا برچسب عنوان دقیقا به اون اشاره کنه. مثلا، وقتی شما عبارت “روش هدف دار تبلیغات” رو در اینترنت سرچ می کنین. تنها شاید ۶ مورد از یافته های ۱۰ صفحه اول دقیقا به این موضوع اشاره کرده باشن.

این به اون معنیست که، جستجوگرها محتوای نوشته شما رو با برچسب عنوانی که تعیین کردین مقایسه می کنن. که اونا با محتوای تعیین شده هم خوانی دارن یا نه. و هنوز اونا رو واسه رتبه بندی صفحات و یکی از اجزای مهم سئو درنظر می گیرن.

، میشه اینطور نتیجه گرفت که، برچسبای عنوان یکی از اجزا پر اهمیت برچسبا در سئو هستن. ولی اونا همه چیز نیستن و تموم موارد این نیس.

برچسبای سربرگ (Header)
منظور ما از سربرگ در این مقاله، اشاره به Headingای داخل HTML داره. که شامل Heading و Subheadingای داخل محتوای شماس. اونا طبق اهمیت از H1 تا H6  هستن.

استفاده از این سربرگا بحث روز بعضی از منابعه. قبل از ظهور HTML5 اونا تنها در یک تگ H1 خلاصه می شدن. و محتویات اون بسیار بر سئو مطالب نفوذ داشتن.

این روزا، میشه از تگای H1 در شروع هر بخش استفاده کرد. اما اینکار باعث از دست رفتن ساختار سربرگا در صفحه شده و موتورهای جستجو هم اهمیت کمتری به همچین صفحه ایی میدن. (پس پس استفاده بیشتر از یه بار در صفحه از تگ H1 پیشنهاد نمی شه.)

اهمیت برچسبای سربرگ در سئو واسه سال ۲۰۱۶؟
به گزارش عوامل رتبه بندی Searchmetrics در سال ۲۰۱۵، از هر ۵ صفحه که در یافته های جستجو گوگل نشون داده می شه، تنها ۲ مورد از تگای H1 در سراسر صفحه استفاده نکرده ان. این نشون از یک سایت بدون علم فنیه. یا دلیلی بر بی اهمیتی استفاده از تگای H در ساختار صفحه؟

در مقابل، تعداد صفحات وب سایتی که از تگ H1 استفاده می کنن نسبت به سال ۲۰۱۴ افزایش پیدا کردن. این آمار در وب سایتای بالا (در یافته های جستجو) به اندازه ۴% افزایش داشته. این به تنهایی نشون میده که طراحان سایت به برچسبای سربرگ نسبت به گذشته اهمیت بیشتری میدن.

علاوه بر این، تحقیقات موردی اهمیت تاثیر برچسبای سربرگ رو بیشتر مشخص کرده. مثلا، در یکی از پروژه های گذشته خود ما تونستید با استفاده از اهمیت همین برچسبای سربرگ، یافته های بالا جستجو رو از آن خود کنیم.

در آخر میشه اینطور نتیجه گرفت که برچسبای سربرگ در صورتی که بهینه شن می تونن در پیشرفت رتبه بندی شما موثر واقع شن. این یکی دیگر از مواردیه که اهمیت برچسبا در سئو رو واسه سال ۲۰۱۶ مشخص می کنه.

برچسب پست وبلاگ
بیشتر پلت فرمای وبلاگ نویسی، امکان ایجاد برچسبای متنی رو واسه شما جفت و جور می کنن. که ما در این مقاله واسه جدا ساختن اونا از بقیه برچسبا، اونا برچسب پست وبلاگ می گیم.

این نوع برچسبا، یه جور از طبقه بندی (taxonomy) سایت شمان. پلتفرمای ایجاد وبلاگ با استفاده از این برچسبا به کلاس بندی و سازماندهی بهتر اطلاعات می پرازن. این برچسبا گروه های اختصاصی تری از مطالب رو نسبت به دسته ها در اختیار بازدید کنندها قرار میدن. با استفاده از هر دو توانایی دسته بندی و برچسب پست وبلاگ شما خیلی راحت می تونین مطالب و اطلاعات سایت خود رو در اختیار بازدید کنندگان بذارین.

مثلا، اگه شما یک سایت بدنسازی دارین، “رژیم غذایی”، “تمرینات” و “چند تا نکته مهم” ممکنه جز دسته های سایت شما باشه. و با استفاده از این دسته ها شما مطالب سایت خود رو دسته بندی می کنین.  اما وقتی شما مطلب جدیدی ایجاد می کنین و اونو در دسته “تمرینات” قرار می دین، عباراتی مثل “اسکات”، “پاها” و “سرشانه” از برچسبای پست وبلاگ شماس.

این برچسبا می تونه واسه بازدیدکنندگان سایت و موتورهای جستجو بسیار مهم باشن. واسه بازدیدکنندگان، کاربری رو راحت تر می کنن و هم اینکه مشخص می کنه که مطلب کدوم موضوع خاص رو پوشش میده. و واسه موتورهای جستجو هم، به تفسیر بهتر محتوای نوشته شما کمک می کنه و همینطور باعث پیشرفت رتبه بندی شما شه.

اهمیت برچسبای پست وبلاگ در سئو واسه سال ۲۰۱۶؟
این دسته از برچسبا از روی زور باعث بهتر شدن رتبه بندی در یافته های جستجو نخوان شد. در حالی که، این برچسبا بصورت مستقیم بر بهتر شدن SEO تاثیر ندارن، ولی بصورت غیر مستقیم تاثر زیادی در بهبود اون دارن.

واسه تازه کارا، دسته بندی و برچسبای پست و بلاگ در سال ۲۰۱۶ ممکنه در یافته های جستجوی اونا تاثیری نداشته باشه. اما استفاده درست و انتخاب برچسبای درست به گوگل در فهم درست سایت اونا کمک می کنه.

مثلا، اگه شما وبلاگی دارین که در مورد رژیم سلامتی در بدنسازی فعالیت می کنین. با استفاده از برچسبای در ارتباط در این مورد، این پیام رو به موتورهای جستجو ارسال می کنین که سایت بدنسازی شما با راه و روش رژیم سلامت فعالیت می کنه.

دسته بندی و استفاده از برچسبای پست وبلاگ به تجربه خوب بازدید کننده از سایت شما کمک می کنه. این به اون معنیه که این ویژگی ممکنه بصورت مستقیم در رتبه بندی شما تاثیر نداشته باشه. ولی از روش بهبود تجربه بازدید کننده باعث افزایش ترافیک سایت شما می شه. و همین امر به شکل غیر مستقیم در پیشرفت رتبه بندی شما تاثیر میذاره.

با استفاده از برچسبای دقیق در پست وبلاگ به بازدیدکنندگان در پیدا کردن چیزی که بدنبال اون هستن کمک می کنین. با اینکار اندازه Bounce کاهش پیدا میکنه و سرعت کارکرد رفتاری در سایت شما زیاد می شه. این دو عامل از عوامل مهم در رتبه بندی پیش گوگل به حساب میاد. و در صورتی که کاربران خیلی راحت بتونن چیزی که رو که بدنبال اون هستن رو بیابند، تایم پایداری اونا در سایت شما زیاد می شه.

تمرکز گوگل روی قصد کاربر و کیفیت درک شده از تجربه، تنها مجموعه ای واسه پیشرفت در آینده س. که از الان با آزمایش دستی و نمایش در یافته های جستجو به درجه بندی سایتایی می پردازه. که کیفیت رو موضوع اصلی فعالیت خود قرار دادن. و طبیعتا اونایی که از ارائه تجربه کاربری خوب دوری می ورزند. نمی تونن شانس زیادی واسه پیشرفت رتبه بندی خود داشته باشن. و باید دیر یا زود منتظر سقوط اونا بود.

شما نیاز به مشاوره و اجرا در مورد سئو  دارین؟ می تونین از روش کلیک بر اینجا، با کارشناسان و کارشناسان ما در پدیده فکر مهتر ارتباط برقرار کنین!

نتیجه گیری
نکته اصلی اینست که: اگه شما می تونین کیفیت بالا به همراه تجربه کاربری خوب در صفحات خود بسازین. می تونین تایم پایداری کاربران رو در صفحات خود زیاد کنین. و موجب پیشرفت رتبه بندی خود گردید. برچسب زدن هم می تونه به عنوان یکی از تکهای پازل سئو، در آخر به افزایش رتبه بندی شما کمک می کنه. یا بصورت مستقیم و یا بصورت غیر مستقیم.

اهمیت برچسب در سئو از سالهای گذشته تا به حال با تغییرات زیادی همراه بوده. امیدواریم با درک این تغییرات به بهتر کردن مطلب خود بدین. و با انتخاب برچسبای درست به بالابردن کیفیت سایت خود و ایجاد تجربه کاربری خوب کمک کنین.

امیدوارم از مطالعه این مطلب لذت برده باشین. شما واسه انتخاب برچسبا چه مسائلی رو رعایت می کنین؟ اهمیت برچسبا در سئو رو چیجوری آزمایش می کنین؟ نظرات خود رو با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۲/۵]

اهمیت بسته بندی اجناس

اهمیت بسته بندی اجناس
در دنیای امروز که به سرعت رو به پیشرفته، نقش شرکتای بسته بندی بسیار پر رنگ تر شده. به هر حال اولین چیزی که از یه محصول به چشم میاد و بر تصمیم گیری خرید تاثیر داره، بسته بندی اینه. بله، بسته بندی یک معنی گسترده س که در بازار شدیدا بر فروش محصول اثر میذاره به خاطر همین بازار بسته بندی شدیدا رو به رشده.

همراه با محصول، بازار بسته بندی هم شکل و سهم فروش خود رو به وجود آورده. مردم به خاطر این به این بازار توجه دارن که قبل از خود محصول بسته بندی اینه که توجه مخاطب رو به خود جلب می کنه.

بسته بندی نقش بسیار مهمی رو در تصمیم گیری خرید محصول اجرا می کنه. همونجوری که همه میدونیم شما هیچ موقع فرصت دوباره ای واسه ساخت اولین تصور دارین پس اونو درست انجام بدین. رقابت بسیار شدیده و یه روش هدف دار مناسب شک نداشته باشینً به ساخت یک تصور مناسب کمک زیادی می کنه.

واسه کسب اطلاعات بیشتر اینفوگرافیک زیر رو بخونین.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۶/۵]

اهمیت تکنولوژی و نوشتن در پیشرفت و گسترش ایده ها

گسترش ایده و یا جمع آوری اونا، شاید کاری باشه که تا الان انجام نداده اید!  اصلاً شاید هم منظور این تیتر رو خوب درک نکنین!

ما می خوایم ایده ها و افکاری که در هر لحظه و دقیقه به ذهن تون خطور می کنن و نتیجه ای ندارن، به نتیجه ای برسن. شمام اگه فرد متفکری هستین که نمی دونین چیجوری باید به این افکار واهی جهت داد، این پست رو از دست ندین!

گسترش ایده
یک ویژگی مشترکی که همه متفکران خلاق دارن اینه که اجازه نمی دن هیچ ایده ای از اونا دور بمونه. اونا بطور آگاهانه ایده های خود رو تصرف می کنن. امروز ما هم پیشنهاد می دیم که شما خواننده محترم هم همینکار رو انجام بدین. قراره به نکاتی درباره ایده ها بپردازیم و بینیم چیجوری با ایدهایی که تسخیرشان کردیم با استفاده از یک قلم و کاغذ کار کنیم. باید از اهمیت کاغذ و قلم در این شرایط خبردار شین.

در اول، ببینیم که به چه دلیل باید ایده های خود رو تصرف کنیم؟

دو دلیل واقعی و خوب واسه این موضوع هست:

۱- دلیل اول روشنه. با جمع آوری ایدهایی که بوجود میارید اونا از خطر از دست رفتن یا فراموش شدن در امان می مونن. شما نباید در این مورد به ذهن خود اعتماد کنین! حافظه شما همیشه هم خدمتگزار خوبی نیس!

۲- با جمع کردن و جمع آوری ایده ها به سرعت میتونین چیزی که رو که ما “اعتماد به نفس تفکر خلاق” می گیم پیشرفت بدین.

اعتماد به نفس تفکر خلاق چیه؟
از همون وقتی که به دیدن کیفیت و حجم ایدهایی که خلق می کنین می پردازید؛ از این موضوع که چقدر خلاق هستین، آگاه میشین. پس، اعتماد به نفس شما رشد می کنه و تشویق میشین تا به راه های جور واجور و خلاقانه ای بنیدیشید.

اگه تا الان آگاهانه تلاش نکردین ایده های خود رو جمع آوری کنین متعجب میشین. در بسیاری موارد، مردم فکر می کردن که از کمبود ایده در خودشون رنج می برن در حالیکه با جمع آوری شون، میفهمن که خیلی خلاق تر از آن چیزی که فکر می کردن هستن.

، بهترین و آسونترین راه واسه جمع آوری ایده ها چیه؟ البته خیلی با اهمیته که زمان زیادی رو هم از شما طلب نکنه!

در مبحث تفکر خلاق، موبایل شما می تونه به “دوست” شما بدل شه.

بیشتر گوشیای همراه، امروز با توانایی ضبط صدا و دوربین همراهند. شما مخاطبان عزیز هم، الان به احتمال خیلی زیاد از گوشیای هوشمند برخوردار هستین. پس بدون چون به چه دلیل، از امکانات این موبایل استفاده کنین.

اگه در دنیای دور و بر خود، چیزی دیدید که به شما انگیزه میده یا تلاش می کنه چیزی رو القا کنه، اونو ضبط کنین. خواه با استفاده از دوربین خواه با ضبط صدا! اگه ایده جالبی به ذهن تون خطور می کنه ضبط کردن اون ذهن تون رو قوا می بخشه.

بعد در زمان ویژه ای، می تونین بطور آفلاین راجبه ایده، فکر کرده و گسترش بدین. تصاویر و فایلای ضبط شده می تونن روی کامپیوتر شما آپلود شن. پیشنهاد میدم که واسه اجرا فایلای صوتی، اول قلم و کاغذی رو تهیه کنین بعد صوت رو با دست خط خود روی کاغذ جاری کنین.

تفکر روی کاغذ
قبول کنین که با ما تکنولوژی محاصره شده ایم. با این حال، تلاش کنین با نوشتن روی کاغذ، به انرژی و حالت بهتری برسین که باعث گسترش ایده می شه. خیلی از افراد هستن که تا چیزی رو با خودکار روی برگه ننویسند، نمی تونن چیزی رو یاد بگیرن. البته تحقیقات هم ثابت کردن که دست نویسی بر یادگیری بهتر تاثیر میذاره. شاید از روش کیبورد سرعت تایپ شما بیش تر باشه، اما دقت کنین که آدم، به هنگام نوشتن با دست، سرعت آهسته تری داره و این “دقت” اونه که قلم رو پیش می بره. Jim Connolly، مشاور و بازاریاب مشهور که بلاگ شخصی هم داره میگه که وقتی مشتریانش روی کاغذ فکر می کنن یافته های خیلی بهتری رو از خود پخش نشون میده.

پس دوستان، هیچوقت اثر قلم و کاغذ رو در ایده یابیا، دست کم نگیرید. اجرا، جمع آوری و گسترش ایده و افکاری که به ذهن تون خطور می کنه باید تبدیل به عادت شه. در آخر هر روز و هر هفته؛ می تونین زمانی رو واسه کار کردن و پیشرفت اونا صرف کنین.

یادتون نره که تجربیات خود رو با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

اگه فکر می کنین این پست می تونه به دوستان و همکاران شما در ارتباط با پیشرفت ایده کمک بده، با اونا به اشتراک بذارین.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۳/۵]

اهمیت جلسات تیمی چیه ؟

اهمیت جلسات تیمی
نکته ای که جلسات تیمی دارن چیه؟ جلساتی که در اونا شرکت می کنین تنها صرف صحبت کردن می شه؟ یا به اندازه ای واسه شما به درد بخور هست که جلسات رو یک کارکرد لازم واسه سازمان میدونید؟ با در نظر گرفتن مقالات بسیاری که اخیراً درباره جلسات به درد نخور تیمی اشاره داشتن و خواستار هرچه کلی تر شدن اون بودن ما هم در این پست تلاش کردیم تا فواید جلسات تیمی رو یادآوری کنیم. بلکه بدین روش بشه با برگزاری جلسات تیمی موثر، کافی و نیاز به رونق کسب و کارمون کمک کنیم.

– جلسات تیمی، واسه ساختن روابط حمایتی بسیار گزینه خوبی هستن.

– جلسات تیمی باعث می شن تا با روحیات، انگیزها و ترسای همکاران مون آشنا شیم همینطور میتونیم خیلی از ارتباطاتی رو که قابل بیان نبوده و تنها به هنگام مواچه شدن با اونا خبردار میشیم رو برسیم.

– جلسات تیمی به ما این امکان رو جفت و جور می کنن تا اطلاعاتی رو که به شکل ایمیل و یا گزارش نمی تونستید ارائه دهیم بگیم.

– جلسات تیمی مثل یک میدون بازی هستن که جاییه که همه افراد می تونن به اشتراک گذاری، ارتباط گیری و گوش دادن بدن.

– اعضای تیم نقش لازم در رهبری اجرا می کنن – رهبر تیم می تونه به جمع کردن نیروها پرداخته و مأموریت رو به اونا یادآوری کنه.

– هیچی نمیتونه جای صمیمیت و امنیتی که در تیم هست رو اشغال کنه. خصوصاً در زمانای بحرانی!

– جلسات تیمی به اعضای خود اجازه میده تا بعضی وقتا مواقع سر خود رو از فعالیتای روزانه بالا بگیرن.

– در جلسات تیمی، اونا فرصت دارن تا بازخورد اعمال یکدیگر رو باهم به اشتراک بذارن.

– جلسات تیمی، یک فرصت یادگیری و بهبود بخشیدن به رونده.

– اعضای یک تیم، یادآور کننده خوبی هستن – و در آخر به ما خاطرنشان می کنن که تنها نیستیم!

جلسه Stand-Up
ما یه جور از جلسه داریم که از عنوان Stand-Up واسه توضیف این جلسات استفاده می شه. شاید واژه استند آپ به گوش تون آشنا باشه. مهارتیه که در چند سال گذشته به وسیله بعضی افراد در محافل اجرا می شه و نکته اصلی اون اینه که بتونه به مدت حدود ۲۰ دقیقه به شکلی طنز بقیه رو سرگرم کنه. شاید هم صدای خندهای مردم معیاری واسه یک استند آپ موفق باشه. این واژه واسه جلسات هم به کار میره و در سالای گذشته به محبوبیت بیش تری دست پیدا کرده.

در ادامه این پست لازمه با این نوع جلسات آشنا شیم و بدونیم که به چه دلیل محبوب ان! با ما همراه بمونین.

جلسات Stand-Up جلسات روزانه تیمی هستن که با هدف جفت و جور کردن وضعیت بروزرسانی اعضای تیم ایجاد شدن. به شرکت کنندگان اجازه میده تا درباره چالشایی که تیم با اونا مواجه می شه خبردار شن و به همون اندازه هم باعث مدیریت بهتر مسائل می شه.

همونطور که میدونید کلمه Stand به معنی ایستادنه و در این عبارت مفهومی رو منتقل می کنه که شرکت کنندگان باید از دید فیزیکی سرپا بایستند و این کار افراد رو تشویق می کنه تا جلسه تا حد امکان کوتاه تر باشه. عموماً این نوع از جلسات ۱۰ الی ۱۵ دقیقه طول میکشن.

معمولا سه سئوال و پاسخی هست که در هر جلسه استندآپی باید مطرح شده و به اونا جواب داده شه :

دیروز انجامِ چه کاری رو به اتمام رساندم؟
امروز باید چه کاری انجام دهم؟
چه مشکلاتی بر سر راه پیشرفت من قرار داره؟
به چه دلیل باید از جلسات استندآپ استفاده کنین؟
این نوع از جلسات؛ تمایل زیادی رو به تشویق کردن آدما به انجام کارای تیمی نشون میدن. این جلسات نباید پایان بحث باشن بلکه مکالمات سازنده پشت سر هم رو به همراه میارن. بخاطر کوتاه بودن این دسته از جلسات زمان زیادی صرف صحبتای بیهوده نمی شه. همینطور انگار ترافیک ایمیلای ارسالی بین کارکنان هم کم شده و اندازه آگاهی و رسیدگی به وظایف و مسئولیت پذیری در جلسات استندآپ بهتر می شه.

با این حال خود شما هستین که تصمیم می گیرین تا چی رو به جلسات خود اضافه و یا از آن کم کنین. همه مواردی که می گن جزو اصول کلی هستن و شما می تونین وابسته به نوع کارکنان و اون چیزی که واسه کار و کاسبی تون بهتره دست به کار شین.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۳.۴/۵]

اهمیت حفظ مشتری و چگونگی استفاده از آن واسه شکست رقیبان در کار و کاسبی

اهمیت حفظ مشتری فواید بسیاری داره که یکی از اونا شکست رقیبانه. حفظ مشتری واسه شکست حریف از روشای عادی شرکتای مختلفه. کارشناسان بازاریابی بگو کردن اگه دشت کردن مشتری سخت باشه حفظ مشتری سخت تر هستش.

اهمیت حفظ مشتری واسه شکست حریف
طبق تحقیقات انجام شده درباره کسب و کارای کوچیک و متوسط تعیین شده که اگه ۵ درصد تونستید مشتری خود رو حفظ کنین حدود ۲۵ تا ۸۵ درصد سود فوق العاده به دست میارین. بازاریابان پیشرفته از این روش واسه پیشرفت در کار خود استفاده نشون میده.

به چه دلیل مشتریان رو از کفتون میره؟

اجناس یا خدمات خود رو به فروش می رسونین اما مشتریان خود رو از کفتون میره؟ ۱۳ درصد از دلایل از دست دادن مشتری به باعث فروش اجناس و خدمات بوده و رقبا حدود ۹ درصد باعث این هستن. ۶۸ درصد از مشتریان دلیل ترک شرکتا رو بی کیفیت بودن اجناس می دونن. ئس اهمیت حفظ مشتری اینجا خود رو خوب نشون میده.

تکیه بر آزمایشا و اطلاعات اجتماعی
چیجوری روابط رو شروع کنیم؟ با آشنایی ساده شروع کنین، نمی تونین با مشتریانی که نمی شناسید روابط صمیمی داشته باشین. به اطلاعاتی درباره رفتار مشتریان نیاز دارین اما چیجوری؟

اول اینکه، انجام آزمایش با استفاده از وسیله دیجیتالی

دوم، آزمایش شما باید جواب گوی تموم مشکلات باشه مثل؛

* انگیزه، روش ورود مشتریان واسه ورود به سایت شما چیه؟

* کارکرد مشتریان تفاعلیه؟

* خدمات شما رو چیجوری می بینن؟

* تغییر، تحولی در کار ایجاد کرده؟

* در عملیات خرید مشکلی پیش اومده؟

* سایت با تجربه زیادی تاسیس شده؟

با وجود پیشرفت و پیشرفت تکنولوژی رفتار هر کدوم از مشتریان قابل پیش بینی شده.

تعیین انتظارات مشتریان
برند تجاری چیه؟ ارزش یک برند چقدره؟ احترام به برند اجباریه؟ یا بخاطر کیفیت برندا عاشق اونا هستین؟ اجناس باعث جذب شما و اعتماد شده؟ بعضی وقتا یک برند باعث می شه هر صفت خوبی در اون جای گیرد، انتظارات مشتریان رو برآورده می سازه، و هر اون چه از آن انتظار میره محیا می سازه. حاهمیت حفظ مشتری واسه شکست حریف باعث رسیدن به سوده.

استفاده از وسایل ارتباطات مشتریان، سررسید سالیانه از لیست وظایف

* کمک به مشتریان واسه فعالیتای روزانه

* آمادگی واسه اتفاق حوادث

* تقسیم ارزشای اجتماعی و داشتن نظم

* جمع آوری اطلاعات مشتریان، اعتماد به اونا، و یاداشت عملکردهای خرید

*ارتباط همیشگی واسه رد و بدل کردن اطلاعات و ارائه اجناس جدید

* انتشار اخبار به درد بخور در شبکه های اجتماعی واسه کمک به مشتریان

اگه اهمیت حفظ مشتری رو درک کردی استفاده از موارد بالا رو در جهت اون از یاد نبرین.

داشتن ارتباط همیشگی با مشتری نه فقط به فروش اجناس جدید کمک می کنه بلکه جزو مشتریان ثابت هم می شن. اهمیت حفظ مشتری واسه بیشتر کارآفرینان ملموسه و حفظ مشتری واسه شکست حریف آرزوی خیلی از کارآفرینانه.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴/۵]

اهمیت سادگی اجناس در چیه؟

سادگی اجناس
” سادگی، غایتِ کماله.” -لئوناردو داوینچی

درباره اهداف “دفترچه راهنمای کاربر” فکر کنین:

اونا به شما می گن محصولی رو که تازگیا خریدین  چیجوری استفاده و تنظیم کنین. خیلی از اونا از رنگای سفید و مشکی نامناسب دارن. جدولا ضعیف به تصویر کشیده شدن. متون پاراگرافیِ زیادی داخل شون هست و معمولاً روی کاغذای ارزون قیمت چاپ می شن. کلا، احساس خوبی به کاربر منتقل نکرده و به اون خوشامد نمی گن.

چه تعداد کالاهایی رو می شناسین که از اینجور دفترچه های راهنمایی دارن؟ اگه همه چیز متفاوت تر باشه شرایط چیجوری بود؟ نظرتون درباره کسائی که این کار رو متفاوت تر و برجسته تر از بقیه انجام میدن چیه؟ فکر نمی کنین محصول بهتری داشته باشن؟

بله بعضی از اجناس اصلاً احتیاجی به دفترچه راهنما ندارن. چون شما واسه استفاده از آن محصول اصلاً احتیاجی به توضیح ندارین! همه چیز خیلی ساده در مقابل تون قرار گرفته.

در طول تبلیغات سریالی Mac (اپل) در مقابل PC، اپل این واقعیت رو که اجناس شون به اصطلاح بیرون از جعبه (غیرمتداول و منحصرفرد) کار می کنن تأکید کرد.

خیلی از مردم این دفترچه های راهنما رو دوست ندارن؛ چون وقتی خریدار محصول رو از جعبه مخصوصش بیرون می کنه هیجانی داره که دوست داره بطور مستقیم به طرفِ خود محصول حرکت کنه. اما این دفترچه ها از شدت ذوق و انرژی اون کم می کنه. اپل، با اشاره به این موضوع در تبلیغات خود، احساس و معنی خوبی رو به مردم منتقل کرده.

با همه این گفته ها، هنوزم نمیشه نتیجه گرفت که “همه دفترچه های راهنماها” غیرضروری ان! مثلاً دفترچه های راهنما واسه اتومبیل و لوازم منزل مثل پراهمیت ترین کتابچهای راهنمایی هستن. اما به فرض مثال، وسایل الکترونیکی اصلاً نباید دفترچه راهنمایی داشته باشن! اگه به احتمال یک درصد و به دلیل قانع کننده هم قرار باشه دفترچه ای داشته باشن، نباید به درازای یک کتاب داستان باشه!

در اجناس نرم افزاری و وبی چیجوری ؟
واسه بعضی از اجناس وب، دفترچه های راهنما، پردازشِ شبونه روزیه. بالاتر از آن، کاربر باید درک کنه که چیجوری چیزها رو هدایت کنه. مطمئناً کسب و کارا نباید زمان زیادی رو صرف جواب دادن به سوالاتی که “چیجوری میتونم x کار رو انجام دهم؟” کنن.

یک کار و کاسبی باید علاوه بر طراحی محصول، سادگی و ثبات اونو هم مورد توجه داشته باشه. اجناس زیادی هست که بخاطر اینکه صاحب ایده اونا نمی دونست چیجوری باید اونا رو مدیریت کنه، از رده بیرون شدن. حتی مشکلات بسیاری هم در درک کارکرد ویژه محصول ساخته میشه. شاید خودِ شمام تجربیاتی مثل این رو کسب کرده باشین.

بخاطر همین دلیله که سادگی از اهمیت زیادی برخورداره. خیلی از کسب و کارایی که قصد راه اندازی و موندگاری اجناس خوبی داشتن بخاطر اینکه نتونستن محصول ساده بسازن از میدون به در شدن. خلق محصولی ساده، خیلی راحت بیانِ اون نیس واقعاً پروسه سختی داره. هر روز اجناس در حال سخت تر شدن هستن و این وسط، هر روز بر اهمیت ساده موندن اضافه می شه.

در این مقاله باهم بیش تر درباره سادگی و اهمیت اون صحبت می کنیم. بعضی معیارهایی رو معرفی می کنیم تا بدونین که محصول تون ساده س! یا نه!

سادگی با کم شدنِ ویژگیا
ویژگیای بیش تر، حتماً به معنیِ ارزشِ بیش تر نیس!!! -Greg Isenberg

ویژگیای بیش تر تو یه محصول، می تونه برابر باشه با مشکلات بیش تر واسه شرکت! در بسیاری مواقع، هرچه به ویژگیای محصول خود اضافه کنین، از هدفِ اصلیِ محصول دور میشین. زمان زیادی زمان میبره تا یک ویژگی رو اضافه کرده و اونو برقرار کنین. درسته که مهم هم هست.

همه ویژگیا هم باعث پیچیدگی و مسائل زیاد واسه شرکت هم نمی شن! این ویژگیا همانایی هستن که بخاطر تقاضاهای بیشتر از حد کاربران ایجاد شدن. مثلاً، اولین آیفون، ویژگیِ کپی پیست نداشت! با معرفی آیفون OS 3.0 ، کپی پیستای لازم رو اضافه کردن.

با اضافه کردن ویژگیایی عملکردی مرکزی به محصول، یا هر کاری که زندگیِ کاربر رو ساده تر کنه، محصول خیلی بهتر می شه. مثلا، اضافه کردن قسمت چت به فیسبوک ایده خوبی بود چون ارتباط، یک مسئله اجتماعیه و کارکرد اصلی فیسبوک هم ارائه خدمات به عنوان یک شبکه اجتماعیه. و احتیاجی نبود که از برنامه های پیام رسانی مجزایی در کنار فیسبوک استفاده شه.

ایده “محدود کردن ویژگیای محصول واسه بهبود تجربه کاربر”، به وسیله خیلی از سرمایه گذاران استارتاپی محبوب ساپورت شد. Dave McClure از این ویژگیای اضافه شده به عنوان “ویژگیای جذاب” یاد می کنه. سرمایه گذار Angel، آقای Mike Maples هم میگه: “دقیق شدن روی یک یا دو ویژگی خیلی با اهمیته.” همینطور اشاره میکنه “استارتاپایی که تنها یک ویژگی خود رو در حد عالی بهبود می بخشن، معمولاً استارتاپای موفقی از آب درمی آیند.”

Eric Ries در ستونی در TechCrunch جمع بندیِ همه این موارد رو اینجور نوشت:

ویژگیای جدید مخارج بیش تری رو واسه محصول به همراه دارن (معمولاً باعث پیچیدگی اونا هم می شه) این ویژگی جدید باید امتیازات خیلی زیادی واسه مشتری داشته باشه تا بتونه به فروش رفته و مخارج رو برگرداند. ویژگیِ خنثی هم نداریم. همون “بد” است.

به خدمات شبانه روزی بی توجهی نکنین!
چندبار واسه شما پیش اومده که وارد اپلیکیشنی شدید ولی چون چگونگی انجام کار موردنظرتان رو نمی دونستید کارتون رو متوقف کردین؟

اولین قدم واسه کاربر خیلی با اهمیته. سوالاتی هم اینجا مطرح می شه که باید جواب داد. مثل:

شرکت واسه کمک به اونا حضور داره؟
خدمات شبانه روزی شون خوبه؟ حتی یک مورد از اونا دارن؟
کاربر جواب این سوالات رو پس از اینکه وارد محیط شد میفهمه. همینطور درباره ارتباط بین کار و کاسبی و مشتری صاحب نظر می شه. این اتفاق می تونه انتظارات مشتری رو هم واسه کار و کاسبی بسازه.

محصول شما ساده س!؟
شما همه نقاط قوت و ضعف محصول تون رو می شناسین. می تونین در بین اونا گشتی بزنین و بدونین که از هر کدوم از ویژگیا چیجوری میشه استفاده کرد. واسه خودِ شما، انجام همه این کارا آسونه. اما واسه مشتریان تون چیجوری؟ اونا هم فکر می کنن ساده س!؟

در ادامه بعضی روش ها رو بکار می گیریم تا شمام با استفاده از آن، از نظرات مشتریان تون خبردار شین.

سوالات مشتریان
سوالات زیادی که داخل مایهِ “چیجوری میتونم …. کار رو انجام دهم؟” دارن دریافت می کنین؟

اگه بیشتر از حد و بطور غیرمعمول سوالاتی رو که درباره استفاده و انجام وظیفه خاصیه رو دریافت می کنین، یعنی روند واسه این محصول بسیار پیچیدهه. پس از اینکه مقدار مشخصی از این نوع سئوال رو گرفتین متوجه میشین که چه کاربرانی با عین همین ویژگی مشکل دارن. پس از پیدا کردن جواب این سئوال، با انجام طوفان ذهنی و بقیه راهکارهای مربوط به حل مسئله می تونین نسبت به حل اون دست به کار شین.

بررسیا
ایجاد بررسیایی در فواصل مشخص می تونه به ملاک تجربه کاربری کمک کنه. سئوال ساده ای مثل:

تا الان هیچ سختی ای در بارگزاری نرم افزار ما داشتین؟ -بهتر میشیم.
شاید هم بخواهید که نظرشون رو درباره این سئوال ثبت کنن. انتخاب جواب “بله” و “نه” هم می تونه به درد بخور باشه اما “ارسال نظر” رو ترجیح بدین.

فقط به یاد داشته باشین که به هنگام ایجاد بررسیا، تعداد سوالات رو در دست کم ممکن نگاه دارین. در هر بررسی، تعداد سئوال بیشتر از ۵ مورد، فکر خوبی نیس! به زمان مردم احترام بذارین و تنها چند سئوال بپرسید. نخواهید که همه این سوالات رو تصور کرده و بفهمن. تنها یک مورد از اونا هم می تونه به شما اطلاعات با ارزشی ارائه بده.

تست توانایی استفاده
استخدام افراد واسه اینکه نظرات، انتقادات و پیشنهادات سازنده ای رو به اجناس تون ارائه دهند می تونه کمک بزرگی واسه شما باشه. بازخوردهایی که دریافت می کنین رو هیچوقت یادتون نره! با در اختیار داشتنِ اونا به طرف تغییرات لازم پیش برید.

همونطور که دریافتید تنها راهی که رو راست به شما میگه محصول ساده ای دارین یا نه؛ گوش دادن به صدای مشتریه. ببینین چه می گن. اونا به شما بازخورد میدن. شما فقط باید به گوش دادن اونا اشتیاق داشته باشین تا یاد بگیرین.

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

اهمیت راستی و درستکاری در کار و کاسبی

در این مقاله، برایان تریسی توضیح میده که به چه دلیل، راستی و درستکاری یکی از مهم ترین ویژگیاییه که یک رهبری موفق باید داشته باشه. این مقاله جذاب رو با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

به چه دلیل درستکاری در رهبری مهمه؟
راستی داشتن و دستکار بودن در محل کار یکی از مهم ترین ویژگیاییه که رهبری باید در تجارت داشته باشه و من قراره در ادامه، دلیل این رو به شما بگم.

درستکاری در تجارت و چگونگی تبدیل شدن اون به موفقیت

در هر جلسه ای که واسه برنامه ریزی هدف دار برگزار کردم؛ اولین ارزشی که همه مدیران موافقت می کردن درباره همین موضوع راستی و درستکاری بوده. رهبران می دونن که راستی و درستکاری پایهِ رهبری ان. اونا بخاطر چیزایی که فکر می کنن ایستادگی می کنن.

مثلا، Jon Huntsman مولتی بیلیونریه که از اول یک شرکت شیمیایی پایه ریزی کرده و به شرکتی با ارزش یک بیلیون دلار تبدیل کرده. کتاب اون که عنوان “برندها، هیچوقت گول نمی زنن!” داره، از تجربیات شخصی خودش سرچشمه گرفته. به گفته Huntsman، راستی در کاراش باعث شده که به اینجور موفقیتی برسه.

در بازی زندگی و کار، هیچ راه های میانبری در اخلاق وجود نداره.

از پایهً سه نوع آدم هست: ناموفقا، موفقای موقتی و کسائی که موفق هستن و باقی می مونن. فرق همه اینا در کاراکترشانه.

رهبران موفق از روش تقلب به درستی و راستی نمی رسن
مثالای زیاد از آدمایی هست که موفقیت موقتی رو از روش فریب و ریا بدست آورده ان. به مدت چند سال، Enron یکی از نوآورترین شرکتای آمریکا بود. مدیر این شرکت، مهم ترین افراد کشور مثل رئیس جمهور آمریکا رو می شناخت. اما موفقیت Enron روی دروغا استوار شده بود و برندهایی که رهبری این شرکت رو به عهده داشتن از نبود راستی و درستکاری برخوردار بودن.

درستکاری یعنی، انجام دادن کار درست چون، اون، کارِ درست واسه انجام دادنه
رهبران درستکار شاید حتماً جزو افراد مشهور و خیره کننده نباشن، مشکلی هم نداره چون اونا اصلاً به این موضوع اهمیت نمی دن. درستکاری یعنی انجام دادن کار درست، چون اون همون کارِ درستیه که باید انجام شه. و این همون چیزی که موجب موفقیت می شه.

اهمیت درستکاری در بخشش و حفظ قولا
رهبران، قولای خود رو محفوظ نگاه می دارن. اونا با دقت زیاد قول میدن اما وقتی قولی رو میگن تا انتهای اون، بدون شکست پیش می رن. همیشه هم واقعیت رو میگن.

Jack Welch اونو “رک گویی” می نامد. اون میگه که اگه شما از رک گویی بترسید؛ جربزهِ یک رهبر موثر بودن رو دارین! خودتون رو با آدمایی محاصره می کنین که بجای گفتنِ واقعیت، همیشه با “بله” گفتن اون چیزی که می خواین بشنوین رو میگن.

رهبران درستکار از حقیقت ترس ندارن
رهبران درستکار از مواجه شدن با واقعیت هیچ ترس و ترس ای ندارن. “اصل واقعیت” و یا “نگاه کردن به دنیا دقیقاً همونطور که هست، نه آنطور که شما می خواین” نامیده می شه.

این شاید مهم ترین اصلی رهبری و وابسته به درستکاری باشه چون حقیقت گویی و راستی رو می خواد. خیلی از شرکتا و سازمانا وجود دارن که بخاطر اینکه این “اصل واقعیت” رو دنبال نکردند با شکست مواجه شدن.

درستکاری یعنی گفتن واقعیت، هرچقدر هم تلخ و بد باشه! راستی داشتن خیلی بهتر از فریب دادنِ دیگرونه. در اینجور حالت، شما شایدً خودتون رو هم گول می زنید.

رهبران باید پردل و جربزه باشن و در عین حال، باید نسبت به این ایده که “شاید اشتباه کنن” باز و روشن باشن. رهبران زیادی هست که در آخر شکست خوردند چون دوری کردن که از خودشون فرضیات و یافته های شون رو سئوال کنن.

در دنیای امروز که سرعت تغییر بسیار بالاست، این احتمال که شما تا اندازه ای یا حتی به طور کاملً اشتباه کنین هست.

شاید هم مرتکب اشتباه نشید، اما باز و روشن بودن شما نسبت به این احتمال، از شما یک رهبر موثر می سازه. چون باعث می شه ذهن تون نسبت به ایده ها و افکار جدید گشوده باشه.

نشون واقعی رهبری چیه؟
نباید هیچ استثنایی در درستکاری و راستی وجود داشته باشه. درستکار بودن تو ذهن شما جای گرفته و ارتباطی با شرایطی که قرار گرفتین نداره. رهبران درستکار همیشه از جنبه عدالت دچار اشتباه می شن. خصوصاً وقتی که بقیه بی انصاف باشن. ، نشون حقیقی رهبری، منصف بودنِ شما وقتیه که دور و بریا با شما ناعادلانه رفتار می کنن.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۳.۵/۵]

اهمیت صفحه اصلی سایت چقدره؟

اهمیت صفحه اصلی سایت
اهمیت صفحه اصلی سایت چه میزانه؟ نتیجه تجربه های شخصی شما در این رابطه چیه؟ باید همه زمان خود رو روی بهبود صفحه اصلی سایت تون صرف کنین؟

اصول محتوا و طراحی خوب به برندها و شرکتا کمک می کنه و تعداد خیلی از کاربرانِ صفحه اصلی سایت شما رو نگاه می داره. اما این موضوع، بازم به محیطی مناسب نیاز داره.

از نظر شما دیگر صفحه Home/ اصلی کارآیی نداره؟
بستگی داره. در نگاه اول و روی ماجرا هیچ جواب ساده و روشنی وجود نداره. از نظر کلی جواب بلهه ولی از دید دقیق تر جواب این سئوال خیره.

مثلا، محتوای اجتماعی و ارگانیک بیش ترین ترافیک سایت lion رو از روش به اشتراک گذاری بوجود میاره.

واقعا، طبق داده های سال گذشته، هشت شبکه اجتماعی برتر، با ۳۱ درصد کاهش ترافیک کلی مواجه شدن و این رقم بازم به رشد خود ادامه میده. با این حال، واسه منابع منبع هم خیلی عادی نیس که کاربران رو بطور مستقیم به صفحه اصلی سایت وصل کنن.
مشکل اینجا پنهونه و اینکه به چه دلیل طراحان وب و استراتژیستای دیجیتال در این ایده مشترکند که تموم صفحات ورودی باید مثل صفحه اصلی/ Home/ خونه سایت باشن؟ بطور منطقی هرچقدر که تعداد ورود کاربران بیش تر باشه فرصت بیش تری واسه سرگرم کردن اونا هست. اصول طراحی خوب مهمه اما اهمیت صفحه اصلی سایت اینجا هم احساس می شه.
با این حال برندها، ناشران، موسسات غیرانتفاعی، موسسات دولتی و دیگر شرکتا موفقیت زیادی در رشد ترافیک صفحه اصلی ب سایت خود داشتن. دلیل این ترافیک هم طراحی مدرن سایت و جریان ثابتی از محتوای قوی بوده. داده ها نشون میده که کاربران به مطالب صفحه “خونه” علاقمند هستن، اونا فقط بهتر می دونن که اون صفحات به نیازای ساده و انتظارات اونا جواب بده.

اقدامات بقیه وب سایتا در مورد صفحه اصلی
سایت خبری بریتانیایی The Sun ، ادعا می کنه که ترافیک صفحه اصلی این سایت بطور متوسط ۲۵ درصد افزایش داشته که این بخشی از روش هدف دار انجام شده به وسیله این شرکت در سال گذشته و اقدامی بوده که طبق حجم و سرعت انجام شده. حجم مطالب، کلید اصلی واسه این سایت و دیگر ناشرانه. The Sun روزانه ۲۵۰ مطلب منتشر می کنه. این تعداد نه فقط ترافیک اجتماعی و ارگانیک زیادی داره بلکه باعث می شه که کاربران وقت زیادی رو در سایت بگذرونن چون می دونن به زودی مطالب جدیدی به سایت اضافه می شه.
مجله اینترنتی GQ هم اولویت رو به صفحه اصلی خود داده. و در شش ماه گذشته تا ۲۰ درصد افزایش ترافیک داشته که طبق مطالب منتشر شده محاسبه می شه. اونا با کم شدن زمان لود شدن سایت، بهبود سایت واسه گوشیای موبایل و افزایش ۳۶ درصدی مطالب منتشر شده نسبت به سال قبل به این افزایش ترافیک دست پیدا کردن.
روشای هدف دار و ترفندای خیلی زیادی واسه افزایش کارکرد صفحه اصلی/ خونه سایت هست که شامل اندازه گیری صفحه، ویدئوایی پر محتوا و جذاب، طراحی بهینه، عکسایی با کیفیت بالا، داستان سرایی تعاملی و ویژگیای طراحی سفارشی هستن.
سایت ورزشی فاکس از semi-infinite scroll استفاده کرده. یعنی شما می تونین به مطالب قدیمی تر حتی روزای گذشته و هفته های قبل مستقیماً از همون صفحه اصلی دسترسی داشته باشین. این سایت با این ترفند در مدت شش هفته به ترافیک زیادی رسید.
لیست سایتایی که با صفحه خونگی به موفقیت رسیدن بازم ادامه داره. comScore یکی نمونه به درد بخور دیگر با رتبه بندی ترافیک بالا و بازدید کنندگان خاصه. هم اینکه این برندها در تایم کوتاهی با محتوای بهتر مطالب و روشای هدف دار طراحی به موفقیتای زیادی دست پیدا کردن.

[تعداد: ۸    میانگین: ۵/۵]

اهمیت عوامل جغرافیایی در موفقیت پروژه ها

اهمیت عوامل جغرافیایی در موفقیت پروژه ها
تاثیرات عوامل جغرافیایی روی کارآفرینی شما چیه؟ ممکنه بعضی بگن اهمیت زیادی نداره، اما این به طور کامل اشتباهه خصوصا اگه این مربوط به شکلای جور واجور جور واجور پروژه ها باشه مثل گشایش یک کافه یا رستوران. پس در اول باید به موقعیت جغرافیایی پروژه تجاری خود فکر کنین.

با وجود گستردگی اینترنت در همه جا، اهمیت مکانای جغرافیایی پایین اومده و مثل سابق کسی به این اهمیت نمی ده.

– به چه دلیل وجود مکانی مهم نیس؟
از مهم ترین ویژگیای برتر یک جای اینه که خاص و پاسخگوی تموم نیازای مردم باشه.
اگه تبلیغات شما در منطقه ای با تعداد جمعیت بالا انجام می شه باید تعداد معینی از مردم اون منطقه رو با تبلیغ اجناس خود پوشش بدین. به این صورت که مردم مورد هدف، جذب محصول شده و به طرف شما بین. هچنین تعداد کمتری از مردم هم جذب بازاریابی دهن به دهنِ دسته اول (یعنی مردم مورد هدف در منطقه با تعداد بالا) می شن. پس با این حساب، شما دو دسته رو مورد هدف قرار دادین.

حتما این موضوع واسه شما روشنه که بقیه روشای هدف دار محلای پر زرق و برق مغازها نسبت به شرکتایی که فعالیتای خود رو از روش اینترنت دنبال می کنن اهمیت کمتری نسبت به قبل پیدا کرده. الان همه وبسایتای قوی و یا گروه های تبلیغاتی که در وبلاگا به طور هوشمند مشغول به کارن قدرت جذب بالاتری نسبت به بقیه دارن.

– به چه دلیل یک سایت همیشه مهمه؟
یکی از دلایلی که باعث می شه به سایت تجاری خود اهمیت بدین دشت کردن شایستگیا و استعدادهاست. در این صورت شرکت شما به دلیل داشتن اعتبار می تونه نیروهای خوبی رو جذب کنه تا در تیم شما عضو شن. پس به استعدادهای محلی منطقه جغرافیایی خود هم تکیه کنین. این به معنی تاسیس پروژه مناسب در جای جغرافیایی ویژه س تا بتونین گروه مخصوصی رو از آن منطقه جذب کنین.

– ایدهایی درباره رهبری فکری
ممکنه تا به حال اصطلاحی به نام “رهبری فکری” به گوش تون خورده باشه شاید این جمله رو در مقاله های بازاریابی از روش اینترنت یا در یک کتاب مشخص مطالعه کرده باشین. اما نکته باحال که توجه همه رو جلب کرده معنی این جمله س. این جمله به معنی مرز خاصی از یه شهر یا کشور نیس! معنی این جمله تجسم این ایده س که ما میتونیم با کمک اینترنت به برابری و طراحی کار و کاسبی و فعالیتای خود واسه مخاطبان در سراسر جهان اقدام کنیم. و همه این با پیروی از یه روش هدف دار خاص از روش “رهبری فکری” صورت میگیره با تولید محتوایی قابل مطالعه می تونین بیشترین تعداد از مخاطبان در نقاط جور واجور جغرافیایی از جهان رو جذب کنین.

– همه مسئله تجارته نه بیشتر
تجارت الکترونیکی بعد از چند سال مسئله ای بی ارزش می شه. ما هم به تجارت سنتی و الکترونیکی به طور مساوی وابسته هستیم. اینترنت ما رو به دنیای الکترونیکی و غیر الکترونیکی وصل می کنه پس این نکته می تونه موفقیت ما رو تضمین کنه.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۴/۵]

اهمیت فیسبوک در بین شبکه های اجتماعی واسه کارآفرینان موفق

شبکه های اجتماعی همونطور که میدونید نقش خیلی زیادی در تبلیغات، بازاریابی و باخبر شدن از برند اجرا می کنه.

بسیاری فکر می کنن که امسال یعنی در سال ۲۰۱۷، فیسبوک نسبت به بقیه کانالای بازاریابی دیجیتالی و شبکه های اجتماعی در اولویت قرار میگیره. اما دلیل این باور چیه؟

۸ دلیل واسه این موضوع هست که در این پست می خونیم.

شبکه های اجتماعی
به چه دلیل کارآفرینان باید فیسبوک رو اولین انتخاب خود در بین کانالای بازاریابی دیجیتالی بذارن؟

بازاریابی، کلید اصلی واسه موفقیت در هر کسب وکاریه. اگه یک کارآفرین هستین یا می خواید امسال کار و کاسبی خود رو راه اندازی کنین بسیار لازمه که روش هدف دار بازاریابی خود رو در جای درست بذارین.

خیلی با اهمیته که بودجه ای رو تنظیم کرده و یک کانال بازاریابی رو امتحان کنین تا بتونین با مشاهده برگشت سرمایه اون، تصمیم بگیرین که حضورتون رو در این کانال ادامه داده و پیش برید. یا در همانجا متوقف کنین.

قبول کنین که این روزا تبلیغات فیسبوک خیلی بهتر از قبل شده و جزو بهترین کانالای بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۱۷ه.

در ادامه پست، ببینیم که به چه دلیل فیسبوک، معنی بیش تری رو واسه کسب وکارها در استفاده از شبکه های اجتماعی بوجود میاره.

۱- مخاطبانی هدف دار و شخصی سازی شده
کمپینای تبلیغاتی فیسبوک دور و بر مخاطبانی خاص واسه مخاطبانی هدف دار ایجاد شدن. به خاطر همین، وسیله Facebook Custom Audience بطور جادویی کار می کنه. این وسیله به بازاریابان اجازه میده تا لیست مخاطبان خود رو (مثل ایمیل و گوشی) آپلود کنن تا با تبلیغات ویژه اونا رو موردهدف بذاره.

این ویژگی واسه کارآفرینی که تنها چندصد مخاطب داره هم خوبه و هم واسه شرکتای کارآفرینیای بزرگ که صدها هزار مخاطب دارن هم عالی عمل می کنه.

مثلاً در همین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که دونالد ترامپ موفق شد، با ۱۵۰ میلیون دلار تبلیغات فیسبوک و اینستاگرام در چند هفته پایانی کمپین همراه شده بود. تیم ترامپ، داده های سفارشی (Project Alamo) رو که شامل پروفایل هویتیِ ۲۲۰ میلیون آمریکایی بود تهیه کرده بودن و با انجام ادامه روند و دیگر فعالیتا، به بُرد ترامپ کمک کردن.

۲- بیشترین حد دیده شدن با دست کم هزینه
اگه به فکرِ راه اندازی یک تجارتِ آنلاین هستین باید بدونین مردم در کجا حضور دارن. الان فیسبوک سومین محبوب ترین پلت فرم آنلاینه که بطور ماهانه ۱.۷۹ میلیارد کاربر فعال داره.

تبلیغات در فیسبوک، تقریباً ارزون تر از گوگله همینطور، بازدید از ویدیوهای فیسبوک از ویدیوهای یوتوب هم ارزون تره.

تحقیقات نشون میدن که مصرف کنندگان ۹۰ درصد از زمان خود رو به هنگام استفاده از موبایل در اپلیکیشنا و فیسبوک می گذرونن که باعث شده در نیمه اول سال ۲۰۱۶، فیسبوک به عنوان پلت فرمی که بیش ترین اندازه دانلود رو داشته انتخاب شه.

البته اینا معنیش این نیس که همه بودجه بازاریابی خود رو روی فیسبوک سرمایه گذاری کنین! ولی قبول داریم رقما اونقدر بزرگه که نمیشه اونا رو ندیده گرفت! اگه می خواین با بودجه ای که در دست دارین به درست ترین مردم برسین و بهترین استفاده رو از بودجه خود بکار بگیرین، با مشاوران و کارشناسان پدیده فکر مهتر مشورت کنین. از روش این لینک

۳- مرحله ساده از آگاهی برند
فیسبوک اگه به درستی و بصورت هدف دار مدیریت شه می تونه مثل بخش روابط عمومی شرکت تون نتیجه بده. تبلیغات هدف دار باخبر شدن از برند، با استفاده از مواردی مثل جلب توجه کاربران به کمپین می تونه باخبر شدن از برند رو بطور گسترده زیاد کنه.

۴- لایو فیسبوک
ویدیو یک قهرمون مسلم در تعاملات مشتری و به اشتراک گذاریه. لایو فیسبوک در طول سال گذشته معرفی شد و طوفانی رو به پا کرد. لایو فیسبوک به همه کاربران اجازه میده تا ویدیوهای زنده رو ضبط کرده و با دوستان شون به اشتراک بذارن.

کسب وکارها می تونن از امتیازات این ویژگی در چندین راه استفاده کنن:

می تونن تجربه های پشت صحنه رو واسه مشتریان به تصویر بکشن
می تونن یک مرور کلی و نگاه سریع و زیرکانه به اجناس و بروزرسانیای جدید اجناس داشته باشن
رویدادها رو گسترش کنن
سئوال بپرسند
مردم سه برابر بیش تر از مطالعه محتوای معمولی، به تماشای لایو فیسبوک می پرازن. با تو ذهن داشتن این نکته، بهتره در بازاریابی فیسبوک هم حتماً لایو رو درنظر بگیرین.

۵- بوتای گفتگو
از وقتی که مارک زاکربرگ نقشه راهِ ۱۰ ساله خود رو اعلام کرد، همه کسب وکارها تلاش کردن از مسنجر فیسبوک واسه ارتباط با مشتریان شون استفاده کنن که با یک دلیل خوب همراهه: این روزا، هر ماه ۱ میلیارد کاربر فعال داره.

از اونجا که رفت و امد مشتریان با برندها در فیسبوک زیاد شده، استفاده از چَت بوتا هم به یک ضرورتِ غیرقابل دوری تبدیل شده. با ChatBotا شما قادر به ساختن پیامای ساختاریافته مثل عکسا، لینکا و دکمه های Call to Action هستین.

برندها خودشون هم می تونن بوتایی رو طراحی کنن که اینجوری، پروسه خرید و ارتباط با مشتری خیلی فوری تر هستش.

۶- فیدبک سریع
در گذشته، وقتی کسب وکارها می خواستن فیدبکی رو از مردم بخاطر اجناس و خدمات شون دریافت کنن باید کارایی مثلِ بررسیای تلفنی (تماس از روش تلفن) یا ایمیل مستقیم انجام می دادن. اما حالا خوبیش اینه دیگر احتیاجی نیس که برندها به چیزی بالاتر از شبکه های اجتماعی نگاه کنن.

فیسبوک این امکان رو واسه کسب وکارها آسون کرده که تنها با پست گذاشتن سئوال در قسمت استاتوس صفحه فیسبوک شون، راحت منتظرِ کامنتا و نظرات مردم بشینن.

۷- روانشناسی مصرف کننده
یکی از بزرگ ترین امتیازات فیسبوک (یا کلا، شبکه های اجتماعی) اینه که به همه مردم پلت فرمی میده که می تونن صدای شون رو به گوش آدما برسانند.

علاوه بر جفت و جور کردن تواناییِ به اشتراک گذاری افکار و عقاید، اجناس و یا سرویسا، فیسبوک به کاربران خود این امکان رو میده تا تنها به کلیک کردن روی دکمه “لایک” داخل جامعه خودشون کسب وکار خود رو تأیید کنن.

شرکتا به این پدیده نفوذ می کنن و هر روز که میگذره کاربران رو به “تاثیرگذاران برند” تبدیل نشون میده. وقتی از هر ۱۰ نفر، ۹ نفر از اونا در پروسه خرید نظرات و آگاهیای هم جنس خودشون رو گوش میدن به چه دلیل نباید بذارین که مشتریان راجبه شما حرف بزنن؟

۸- رشد
فیسبوک، هر روز بهتر از روز قبل می شه. در چار سال گذشته، تعداد کاربران اون، دو برابر شدن. آینده اون خیلی نورانی تر هم هست. فیسبوک کاربران بیش تری داره تا بتونه محتوای شما رو به اونا نشون داده و تبلیغات رو بهتر و ارزون تر ارائه بده.

فقط تو یه سالِ گذشته، فیسبوک چندین ویژگی جدید رو راه اندازی کرده که در زیر می بینین:

ویدیوی لایو فیسبوک
خدمات تخصصی فیسبوک
فیسبوک در محل کار
جستجوی بهتر
همکاری با Uber و Lyft
تبِ خریدِ فیسبوک
مقاله های فوری
رویدادهای فیسبوک
سرمایه گذاری غیردولتی
مغازه های موزیک
زمانِ خیلی هیجان انگیزی واسه فیسبوکه. صاحبان کسب وکارها و کارآفرینان باید خودشون رو واسه استفاده بهینه از این امکانات و ویژگیای فیسبوک به عنوان بخشی از روشای هدف دار بازاریابی خودشون آماده کنن.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴/۵]

اهمیت تشکر و شکرگزاری

اهمیت تشکر و شکرگزاری
شکرگزاری و تشکر از پروردگار نباید مختص روزای خاصی در طول سال باشه. بلکه باید در هر لحظه از زندگی خود قدردان و ممنون لحظه ها و داشته هامون باشیم. بدین منظور جهت یادآوری و مهم بودن این، به نقل قولایی از افراد موفق می پردازیم که قدرت و اهمیت سپاسگزاری رو در نگاه ما بوجود میاره. این نقل قولا رو باهم مطالعه می کنیم.

این روزها، تشکر می تونه به شکرگزاری بدل شه. همه کارای روتین رو به سرور و لذت تبدیل کرده و فرصتای بی ارزش رو به نعمت تغییر میده. –William Arthur Ward

واسه چیزایی که دارین شکرگزار باشین تا چیزای بیش تری رو بدست بیارین. اگه روی چیزایی که ندارین تمرکز کنین، هیچوقت و هیچ وقت به اندازه کافی دارین! -Oprah Winfrey

اگه کسی واسه چیزایی که داره قدردان نباشه، بخاطر چیزایی که دشت می کنه هم قدردان نمیشه! -Frank A. Clark

شکرگزاری باید مثل بالشی باشه واسه جایی که مناجات شبونه انجام می دین. ایمون هم باید مثل پُلی باشه که واسه غلبه اومدن بر شیاطین و پیشواز خوبیا می کنین. -Maya Angelou

عادتای تشکر رو واسه هر چیز خوبی که به سراغ تون میاد در خود گسترش کنین. همه چیز در پیشرفت و موفقیت شما موثر بودن پس باید همه چیز رو در شکرگزاری خود درنظر بگیرین.  -Ralph Waldo Emerson

شکرگزاری، نه فقط بزرگ ترین رفتار اخلاقیه بلکه مادرِ همه چیزهاست. -Marcus Tullius Cicero

یک قلبِ ناسپاس، هیچ رحمتی رو کشف نمی کنه. اما یک قلبِ قدردان در هر ساعت نعمتای بزرگی رو به خود می بینه. -Henry Ward Beecher

ما باید زمانایی رو متوقف شیم و از کسائی که باعث شدن تفاوتایی در زندگی ما ایجاد شه تشکر کنیم. -John F. Kennedy

“متشکرم” بهترین مناجاتیه که هرکسی تواناییِ بیان اونو داره. من زیاد از آن استفاده می کنم. تشکر نشون دهنده شدیدترین قدردانیا، فروتنی و درک شماس. -Alice Walker

هیچ چیزی بی خاصیت تر از کسی که تواناییِ تشکر نداره نیس! سکرگزاری، پول رایجیه که میتونیم واسه خودمون بدون ترس از ورشکستگی صرف کنیم. -Fred De Witt Van Amburgh

تحقیقات نشون میده آدمایی که قدردانِ چیزای مثبت در زندگی شون هستن از زندگی شادتری دارن. این آمار نسبت به کسائیه که نگرانیِ از دست دادن دارن. -Dan Buettner

تشکر می تونه یه روز و حتی یک زندگی رو عوض کنه. همه چیزی که مهمه اینه اونو به شکل کلمات بذارین. -Margaret Cousins

وقتی واقعاً شکرگزار باشین به اشتراک می ذارین. -W. Clement Stone

به همه چیز در زندگی به شکلی نگاه کنین که گویی اولین و یا آخرین باره. در این صورت، زندگی شما روی زمین با عزت و باشکوه همراه هستش. -Betty Smith

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۲/۵]

اهمیت لوگوی حرفه ای واسه کار و کاسبی چقدر قابل لمسه؟

اهمیت لوگوی حرفه ای
لوگوی حرفه ای و یا فقط داشتن لوگو نشون دهنده برند کار و کاسبی از روش استفاده از شکل ، فونت ، رنگ و یا تصاویره . یک لوگو واسه جلب اعتماد  و  شناخت و تشویق یک شرکت یا محصول، کارایی داره. به خاطر این اهمیت لوگوی حرفه ای واسه کار و کاسبی بسیار زیاده.

بیایید روراست باشیم: ما همیشه طبق برداشتای اول قضاوتایی رو درباره افراد انجام می دیم.

مثلا، اگه ببینین که رزومه روی یک برگه و چروک و لکه دار نوشته شده، شاید از با مصاحبه با کارجوی صاحب اون رزومه صرف نظر می کنین.  درحقیقت، احتمال اینه که بدون توجه به دارای شرایط بودن اون درخواست کننده ، مصاحبه با متقاضیانی رو ترجیح بدین که رزومه کاری خوش طرح و مرتبی دارن. کارجو هم ممکنه تعجب کنه. که به چه دلیل در پیدا کردن شغل مشکل داره. حال اینکه مصاحبه خوبی داشته و دارای تجربه و مهارت فروانیه.

اولین برداشت از لوگو
همین اصول در مورد اولین برداشتی که مشتریان بالقوه، جفت و جور کنندگان و شرکای تجاری در مورد کار و کاسبی شما دارن، صادقه. اونا قضاوت سریعی درباره اینکه با شما کار کنن یا نه دارن. که تا حدودی به اندازه حرفه ای به نظر رسیدن شما ( یعنی داشتن لوگوی حرفه ای ) در نگاه اول ، بستگی داره. همونطور که صاحب کار و کاسبی از مصاحبه با درخواست کننده دارای رزومه بد شکل بیخیال میشه، مشتریان هم در صورت نبود اعتماد در نگاه اول همون کار رو درباره شما می کنن. و فارغ از اینکه چقدر دارای شرایط همکاری هستین، با فرد یا کار و کاسبی دیگری خرید و فروش دارن.

اهمیت لوگوی حرفه ای و خوب ، خیلی بیشتر از تاثیرگذرای مثبت در نگاه اوله.  لوگوی حرفه ای می تونه اثر پایداری روی شرکت شما داشته باشه.

اهمیت لوگوی حرفه ای و  خوب
شکل دادن اعتماد ساده
قبل اینکه مشتری وارد مغازه یا وارد سایت شما شه ، یک تصویر ساده در مورد شرکت شما تو ذهن خود تشکیل دادن که  تا حدی به وسیله لوگو بوده. در صورت داشتن لوگوی حرفه ای، احتمال بیشتری داره که بتونین مشتریان رو در مورد حرفه ای بودن کار و کاسبی خود قانع کنین.

جذب مشتریان جدید
یک لوگوی موثر و به یاد ماندنی می تونه مشتریان رو به خرید و فروش با شما تشویق کنه. و یا در زمان مناسب موجب زنده شدن یاد شما در خاطر مشتری شه. مطمئن شید که کار و کاسبی شما بهترین چهره خود رو به نمایش میذاره.

پیشی گرفتن از رقبا
اگه دفاتر خود رو بررسی کنین تعداد خیلی از شرکتای فراموش شده رو می بینین. جدا کردن خودتون از رقبا با یک لوگوی خوب واسه دشت کردن مشتریان بالقوه لازمه. پس از بررسی بخش رقابت، مطمئن شید که طراحی لوگوی شما به گونه ایه که کمک می کنه تا در رقابت پیشرو باشین.

واسه مطالعه بیشتر:

اصول و طراحی لوگو

طراحی لوگوی قوی واسه کسب و کارای کوچیک

چیجوری یک لوگو حرفه ای طراحی کنیم؟! [اینفوگرافی]

داشتن مشتریان دائمی و وفادار
اجازه ندین که رقبا بهترین مشتریان شما رو از چنگ تون در بیارن. اگه برند و لوگوی شما قابل اطمینان باشه، کمتر احتمال داره که مشتریان به دنبال کار و کاسبی ای باشن که یک تصویر جذاب داره.

ایجاد اعتماد بر مبنای تخصص
یک لوگوی حرفه ای به مشتریان نشون میده که کارتون رو خوب انجام می دین. اما یک لوگوی در هم و بر هم، خسته کننده یا ضعیف، کمبود توانایی و علم رو نشون میده. و باعث از بین رفتن اعتبار و کم شدن اعتماد مشتریان به اجناس و خدمات می شه.

اهمیت لوگوی حرفه ای زمانی مشخص می شه که شما خوب در خاطر مشتریان نقش بسته باشین. واسه این منظور باید لوگوی حرفه ای داشته باشین.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴/۵]

اهمیت محتوای چشمی نسبت به محتوای نوشتاری

محتوای چشمی چیزایی هستن که می تونن سایت و یا وبلاگ شما رو از بقیه جدا کنن. البته اگه درست از اونا استفاده کنین!

محتوای چشمی
به چه دلیل وقتی میشه نشون داد، چیزی رو می نویسید؟ این روزا این تفکر در پشت تصمیمات بازاریابی محتوا به روشنی نمایانه.

چشم انداز محتوا، با تصاویر و ویدیوهای که جای متون نوشتاری رو گرفتن به محلی چشمی تر از همیشه تبدیل می شه.

طبق یافته های مطالعه SOCE که منتشر شد یک عکس با ۱۰۰۰ واژه برابری می کنه. عکس و اینفوگرافیکا متدهای بازاریابی محتوا هستن. طبق گفته های SOCE نصف بازاریابان محتوا از عکسا و ۴۹ درصد، از اینفوگرافیکا در بعضی از مقاطع حرفه ای شون استفاده می کنن.

این فقط یک ترجیحه که بازاریابان از تصاویر و محتوای چشمی بیش تر از محتوای نوشتاری استفاده می کنن؟ دلیلی هست که اونا به استفاده از محتوای چشمی روی آورده ان؟ جوری که پیداست، جواب درست، گزینه (دوم) آخره.

تصاویر سریع ترن
مغز آدم واسه تصاویر سیم کشی شده. تقریباً ۴۰ درصد از رشته های عصبی به شبکیه چشم آدم ارتباط داده شدن و یک فرد معمولی می تونه تصاویر و چیزای چشمی رو ۶۰ هزار بار سریع تر از سرعت پردازش متن نوشتاری پردازش کنه.

تصاویر درگیری بیش تری ایجاد می کنن
مردم نه فقط تصاویر رو با سرعت بیش تری پردازش می کنن؛ بلکه دوست دارن عکس العمل و عکس العمل بیش تری رو نسبت به متون نوشتاری بیان کنه. شاید چون پیام رو به سرعت دریافت می کنن پستای اجتماعی با تصاویر مایل باشن تا درگیری بیش تری رو بسازن. مثلا، تو یه مطالعه از Forrester در سال ۲۰۱۵ دریافت که اینستاگرام در درگیر کردنِ فالوورها رهبری می کنه.

در سال ۲۰۱۵ برندهایی که در اینستاگرام پست می گذاشتن واسه درگیر کردن هر دنبال کننده ۲.۲۶ درصد رو دارا بودن. شاید این کم به نظر برسه (واقعاً هم کمه) اما این رقم خیلی بالاتر از اندازه درگیریِ توییتر و فیسبوکه که هر یک به ترتیب ۰.۰۲۷ و ۰.۲۱۶ بودن.

مردم دیگر عمیق نمی خونن!
اگه بازاریاب محتوا میخواد به یک پیام روشن و خلاصه برسه بهتره از عکس و یا ویدیو استفاده کنه. دلیل این حرف اینه که مردم بصورت آنلاین، اصلاً عمیق مطالعه نمی کنن!

مطالعه ای از Nielsen Norman Group در سال ۲۰۰۸ دریافت که یک فرد بطور متوسط بیشترین حد ۲۸ درصد از متن رو در صفحه وب (در طول یک بازدید معمولی) مطالعه می کنه. این درصد در وقتی که هر صفحه وبی بطور اتومات واسه فرد گشوده شه تنها ۲۰ درصده.

اینا یعنی اگه بازاریابان محتوا یک پست سایت یا بلاگ تقریباً طولانی تولید کنن یک فرد معمولی یک پنجم (یا یک چهارم) از متن رو می خونه. اونم در صورتی که واقعاً قصدِ خوندن داشته باشه!

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

اهمیت نوع بازاریابی واسه کسب وکارها

نوع بازاریابی که واسه کسب وکار خود استفاده می کنین انتخاب درستیه؟

اهمیت نوع بازاریابی
خیلی از صاحبان کسب و کارای کوچیک، در نوع بازاریابی که بکار می گیرن مرتکب اشتباه می شن.

مثلا، تا الان فهمیدین که وب سایتای بازاریابی اینترنتی با خودِ وب سایتای بازاریابی فرق دارن؟

بله اونا فرق دارن. اگه از ایده های یک نوع اشتباهِ سایت اون استفاده می کنین در حال از دست دادن زمان و پول خود هستین!

در ادامه مطلب می فهمید که اگه واقعاً از نوع اشتباه اون استفاده کنین در حال خسارت دادن به کسب وکارتون هستین.

اینجا به نکاتی که باید درباره شکلای جور واجور جور واجور سایتا بدونین می پردازیم امیدوارم به درد بخور واقع شه.

سایتای بازاریابی اینترنتی
سایتای بازاریابی اینترنتی روی این موضوع که چیجوری میشه بطور آنلاین پول گرفت تمرکز دارن. ببینین روند کار اونا چیجوری پیش میره:

اونا کلا میفروشن (و به شمام چگونگی فروش رو نشون میدن) اجناس بازاریابی در ارتباط، دوره های آنلاین، نرم افزار، اجناس دیجیتالی و … البته امروز سریع ترین راه پولدار شدن محصولِ “دوره های آنلاین” است.

اونا معمولاً اجناس شون رو در بازار در برابر دید شما قرار میدن و به شما نشون میدن که چیجوری باید کسب درآمد کرد -یعنی همون کاری که خودشون انجام میدن- به خاطر همین بسیاری مثل سایتا به وجود اومده ان.

اونا واسه آدمایی درنظر گرفته شدن که میخوان با قیمت کم بفروشن. یعنی فقط اجناس و خدمات شون رو در اینترنت قرار میدن.

سایتای بازاریابی
سایتای بازاریابی مثل سایت حاضر پدیده فکر مهتر، خیلی عادی نیستن. تمرکز اینطور سایتا روی اشتراک گذاری ایدهاییه که به فروش بیش تر، رشد و موفقیت کسب وکار شما کمک می کنه. خیلی از اینطور سایتا، اصلاً به کسب درآمد آنلاین و از روش اینترنت معتقد هم نیستن.

استفاده از نوع درست بازاریابی واسه کسب وکار
نوع بازاریابی که واسه فروشِ نرم افزارای ارزون قیمت، کسب درآمد آنلاین یا اجناس در ارتباط استفاده می شه به طور کاملً با نوع بازاریابی که شما واسه فروش خدمات تون نیاز دارین فرق داره.

وقتی ارائه دهنده یک سرویس بخواد یک مشتریان جدید و با کیفیت جذب کنه، راه و روشِ “کسب درآمد آنلاین” نه فقط موثر نیس بلکه خراب کننده س.

نوع بازاریابی که استفاده می کنین رو با نوع کسب وکاری که می خواین هماهنگ کنین. حتی اگه اجناس بازاریابی اینترنتی یا اجناس در ارتباط می فروشید هم، قبل از انجام هر گونه ایدهایی واسه سایتای بازاریابی اینترنتی، دوباره خوب فکر کنین.

اگه هم از وضعیت دقیق خود آگاه نیستین و نمی دونین الان چه اقدامی واسه کسب وکارتون مناسبه؛ می تونین با کارشناسان پدیده فکر مهتر از روش این لینک در ارتباط باشین.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

اهمیت نگاه واسه رسیدن به موفقیت

رسیدن به موفقیت و عوامل زیادی که واسه رسیدن به اون کمک می کنن، در پستای زیاد بررسی شدن. در این پست به اهمیت نگاه می پردازیم.

رسیدن به موفقیت
ارزشمندترین درسی که یاد گرفتم اینه که هیچ چیزی در زندگی به هدر نمی ره اگه به عنوان یک درسِ یاد گرفته شده به اون نگاه کنیم. من حالا می فهمم هر قدمی که برداشتم -خواه رو به جلو باشه یا به عقب- واسه آماده شدن من لازم بوده تا هر استعداد و هدیه ای رو که به من اعطا شده شناسایی کرده و درک کنم. من به همه آزمایشا نیاز داشتم تا به رشد من کمک کنه. منظورم دقیقا تک تک آزمایش هاست -خوب و بد، موفقیتا و حتی شکستا!

من به مردم نشون دادم که چیجوری با یک نگاه غیرقابل متوقف کردن به طرف موفقیت هر روز خود رو شروع کنن. به اونا یاد گرفتم که چیجوری در کل روز -بی توجه به پیامدها- باانگیزه بمونن.

این پست رو ایجاد می کنیم تا به همه بگیم که یافته های و پیامدها اصلا مهم نیستن شما فقط با تنظیم و موافقت نگاه تون می تونین واقعیتای روشن تری رو بوجود بیارین.

این زمان کودکی بد شما نیس که باعث شده به طرف اشتباه برید. همه اتفاقات تقصیر دبیر یا والدین شما نیس که به استعداد هنری شما بی توجهی کردن تا شما به چیزی که امروز هستین تبدیل شید! تفکر ذهنی درباره “نگاه” است که به شما قدرت میده تا در مقابل اتفاقات زندگی قرار بگیرین

تفکر ذهنی درباره “نگاه” است که به شما قدرت میده تا در مقابل اتفاقات زندگی قرار بگیرین

بهتره قبول کنین که یافته های، پیامدها، رویدادها و شرایط در زندگی، نتیجه پایانی کیفیت زندگی شما نیستن! اصلا شدت این اتفاقا مهم نیس! چگونگی عکس العمل شما به اونا، ترس و احساسات منفی هست که فرق اصلی رو در رسیدن به موفقیت بوجود میاره. بیش تر از هر چیز، تغییر ذهنی درباره نگرشه که به شما اجازه میده تا روبروی هر چیزی که زندگی در مقابل تون قرار میده وایسید. باور کنین که همه چیز به “نگاه” شما برمیگرده و برخواهد گشت. اینجا درباره نگرشی صحبت می کنیم که شدیدا شرایط و موقعیتا اهمیت نمی ده! چیجوری میشه اینجور نگرشی رو داخل خود درست کرد؟

می تونین به تماشای گربه بشینین. به هر گربه ای که دقت کنین، به چگونگی راه رفتنش نگاه کنین. اونا به شکلی قدم میزنن که گویی خدا اونا رو پادشاه قلمرو حیوانات آفریدهه. شاید شنیده باشین که می گن گربه ها، ۹ بار زندگی می کنن! این موضوع بخاطرِ انعطاف پذیری اوناس. اونا می تونن به عقب جست و خیز کنن. انگار هیچی روی اونا اثر نمی ذاره. شاید ببینین که گربه ای با سرعت زیاد به طرف یک دیوار حرکت می کنه اما یهو به عقب برمیگرده و طوری به شما نگاه می کنه انگار که میگه “خودم می دونم اونجا دیوار هست!” بعد به آرومی قدم زنان از کنارتون عبور می کنه.

موضوع اصلی اینجاست: گربه ها در دنیای خودشون با کلمات و عبارتای خودشون زندگی می کنن. هیچ کسی به اونا نمی گه چه کاری بکنن. گربه ها، شانس رو تحریک می کنن و اگه نتیجه نداد، خیلی سریعً به وسیله حالت ارتجاعی که دارن برمی گردن. هممون باید اینجور نگرشی رو در زندگی واسه خود بسازیم!

نویسنده: Steve Rizzo

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۳/۵]

اهمیت کارآفرینی زنان در بازار اقتصادی کشور چیه؟

مصاحبه با خانوم گلیج مدرس و مشاور کارآفرینی و مدیرعامل موسسه کارآفرینان پیشرفت هزاره سوم

خانوم گلیج بفرمایید اهمیت کارآفرینی زنان در یازار اقتصادی کشور چیه ؟
در جلسات گذشته در مورد کارآفرینی زنان در کشورای دیگر صحبت کردیم و به این موضوع اشاره کردیم که در کشور استرالیا سهم زنان و GDP می تونه سهم زیادی باشه و به پیشرفت اقتصادی اون کشور کمک کنه. بخاطر این می خوام بگم که در دنیا بیشتر کشورای پیشرفته کلا بستر سازی واسه کارآفرینی روش زوم شده و به اهمیت کارآفرینی زنان هم فهمیدن.

حالا این سئوال پیش میاد که به چه دلیل حضور زنان در اقتصاد مهمه ؟ زمانی از کارآفرینی صحبت می کنیم بحث اقتصاد در اون مطرحه. یعنی بانوان در اقتصاد خونواده، جامعه و بعد هم سهم GDP و پیشرفت اقتصادی نقش داشته باشن. ، Gross Domestic Product) GDP )  تولید ناخالص داخلی هست که سهم هر فرد می تونه در افزایش اون و پس افزایش پیشرفت اقتصادی کشور اثر داشته باشه. خانوما در خونواده به عنوان یک مادر و هم اینکه به عنوان خانمی که نقش مدیریت اقتصادی خونواده رو رو دوش داره به یه جور غیر مستقیم در پیشرفت اقتصادی نقش دارن . حالا این موضوع رو در تربیت فرزندان هم مورد توجه قرار بدن که آدمایی رو تربیت کنن که هم افراد مولدی باشن هم خلاق باشن و هم اینکه در مسائلی که به بحث  اقتصادی و حضور و اهمیت اقتصادی یک فرد در یک جامعه مربوط هست نگاه درست داشته باشن، می تونه به یه جور غیر مستقیم به اهمیت بانوان در اقتصاد بپردازد. بانوان به دلیل ویژگیای شخصیتی و نقش مادر بودن و تولید کننده بودن قدرت زیادی دارن به ویژه در ده های گذشته که هم اشتغال زنان بیشتر شده و تعداد بانوان تحصیلکرده نسبت به گذشته بیشتر شده. این موضوع نشون میده که فقط تاثیر خانوادگی نیس بلکه بالاتر از آن  تاثیر اجتماعیه. این تاثیر اجتماعی اگه با حضورشون در اقتصاد همراه شه نشون میده که چقدر در پیشرفت اقتصادی سهم دارن. اما اگه از نگاه دیگه ای هم بخوایم به موضوع اهمیت بانوان در کارآفرینی نگاه کنیم میتونیم بگیم که نصف جمعیت کشور رو  تشکیل دادن و ما اگه به شکل آماری هم به این موضوع توجه کنیم می بینیم که بخشی از آن نیم اگه در جامعه اقتصادی نقش داشته باشن هم سهم GDP رو زیاد می کنه و هم سهم پیشرفت اقتصادی.

در موضوعاتی که در اهداف پیشرفت هزاره تا سال ۲۰۱۵ بانک جهانی و همینطور سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل به اون توجه کرده بودن، سومین هدف پیشرفت هزاره بحث توانا سازی زنان بود منظور اینه که از توانمندیای بانوان درست استفاده شه. یا شاید در بعضی از موارد بهتره بگیم به اونا آگاهی داده شه و این اگاهی می تونه به بانوان کمک کنه تا به اهمیت نقش و حضورشون چه در خونواده و چه در جامعه پی ببرن. در جلسات گذشته گفتیم که در کشورهای  هند و بنگلادش بعضی از زنان به مشاغلی می پرازن که از امنیت و مسائل ساده که باید یک فرد داشته باشه و جزو حقوق مسلم اونه بی بهره هستن. توانا سازی بانوان اینجا می تونه این افراد رو به حقوقشون آگاه کنه.

اگه جامعه ای بخواد به  کارآفرینی زنان بپردازد باید بانوان جامعه رو که توانا هستن از دید اقتصادی هم تقویت کنه. تقویت اقتصادی اونا فقط از دید مالی نیس بلکه از دید روانی هم هست تا اونا احساس کنن که در اقتصاد جامعه تاثیر دارن. وقتی در اقتصاد جامعه تاثیر دارن از فرد مصرف گرا به یک فرد تولید کننده و یک فرد صرفه جو که تلاش می کنه از امکانات موجودش استفاده درستی داشته باشه، که اون استفاده درست هم به نفع خود فرد باشه و هم کلا به نفع خونواده، جامعه و بعد اقتصاد اون کشور ، تبدیل می شن. یا این که از پتانسیل و ظرفیت این افراد در جایگاهای مدیریتی استفاده شه. که الان دنیا به این طرف حرکت می کنه که حضور زنان رو در بخشای مدیریتی و در کرسیا و بخشایی که نقش تصمیم سازی و تصمیم گیری دارن پر رنگ تر کنن. این بالاتر از نقش فردیه که فعالیتای روتین و تعریف شده ای رو انجام میده. موردی که می خوام به اون اشاره کنم اینه که حضور بانوان از این جهت که از ظرفیتشون استفاده شه و منجر شه که کارای سازنده، رفتارای متناسب با چشم اندازه ها و اهداف کلان جامعه بکنن که کارآفرینی هم یکی از اوناس.

روندا و آمارها نشون دهنده اینه که از سال ۲۰۰۰ به بعد هم بحث فقر به طرف زنونه کشیده شده و هم بحث کار آفرینی که موج جدیدی از کارآفرینی در حال اتفاق هست به نام کارآفرینی زنان . که در مورد زنونه شدن فقر شاید به خاطر این باشه که از دید ویژگیای رفتاری، جوامع به این طرف حرکت کردن که اندازه تک والدی و سرپرستی خونواده به وسیله خانوما در مقایسه با گذشته بیشتر شده.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۴/۵]

اوباما ‘مجوز فروش هواپیماهای مسافربری به ایران رو صادر کرد’

فروش هواپیماهای مسافربری به ایران
توییت ظریف بعد از ورود به وین: “روزاجرا؛ اینک واسه همه به ویژه مسلمونا زمان اون رسیده که دست دردست هم دهیم و جهان رو از زیاده روی گرایی خشن آزاد کنیم. ایران آمادهه.”

ظریف و موگرینی با هم دیدار کردن

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمدجواد ظریف در وین با هم دیدار کردن. هلگا اشمید معاون خانوم موگرینی و عباس عراقچی معاون آقای ظریف هم در این دیدار حضور داشتن. علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران که به وین سفر کرده در این جلسه آقای ظریف و خانوم موگرینی حاضر بوده.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران: با هواپیمای نو به تهران بر می گردیم
علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران که در جریان مذاکرات اتمی و حصول به توافق پایانی به گفته دو طرف نقش کلیدی در حل فنی اختلافات داشته، راهی وین شده. خبرگزاری ایسنا میگه آقای صالحی در زمان پرواز به وین به مزاح به خبرنگاران گفته “با هواپیمای نو به تهران بر می گردیم” که تاییدی بر گزارش برطرف کردن تحریم فروش هواپیمای مسافربری به ایران از طرف آمریکاس.۰

روحانی در تلویزیون حاضر می شه

تو تهران اعلام شده که حسن روحانی، رئیس جمهور ایران پس از قرائت بیانیه مشترک آقای ظریف و خانوم موگرینی، از روش تلویزیون به طور مستقیم با مردم صحبت می کنه.

محل اعلام اجرایی شدن برجام مقر سازمان ملل متحد در وین هستش. رسانه ها گزارش میدن که پرچمای ایران و گروه ۱+۵ در این ساختمون چیده شده که نشانی از نزدیک بودن زمان اعلام اجرایی شدن برجامه.

اوباما ‘مجوز فروش هواپیماهای مسافربری به ایران رو صادر کرد’

با نزدیک به شدن به زمان اجرای توافق کامل اتمی ایران و قدرتای جهانی و برطرف کردن تحریمای اتمی علیه ایران، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا طی فرمانی، مجوز فروش هواپیماهای مسافربری به ایران رو صادر کرده.

طبق فرمون رئیس جمهور آمریکا، وزارت خارجه این کشور پس از تایید تعهداتی که ایران طبق برجام باید بکنه، اجازه داره مجوز ارسال هواپیماهای مسافربری به ایران رو صادر کنه. تحریم فروش هواپیمای مسافربری به ایران مربوط به تحریم هاییه که آمریکا به دلیل گروگانگیری دیپلمات هاش در سفارت این کشور تو تهران در سال ۱۳۵۸ علیه ایران اعمال کرد و ارتباطی با پرونده اتمی ایران نداشت اما در جریان مذاکرات دو ساله اتمی، مقامای ایرونی موفق به قانع کردن آمریکا به لغو این تحریم شدن.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

اولین ایده موفق در کسب وکار چیجوری بدست میاد؟

اولین ایده موفق همیشه برنده س. باور نمی کنین؟

در این پست کوتاه شما رو قانع می کنیم تا همیشه اولین بودن رو واسه خودتون انتخاب کنین.

اولین ایده موفق
ما همیشه Roger Bannister رو به یاد داریم چون اولین فردیه که یک مایل رو در کم تر از ۴ دقیقه دویدهه. اپل، باارزش ترین شرکت بخاطر سودهاییه که از آیفون -اولین گوشی هوشمند-  بدست آورده.

از همین دو مثال، دو درس مهم می گیریم:
۱- وقتی شما اولین نفری هستین که کاری انجام می دین به مدت خیلی طولانی در حافظها می مونه. ما Bannister رو به خاطر داریم حتی با اینکه فقط ۶ هفته بعد، John Landy استرالیایی رکورد ایشون رو شکست. John Landy حتی از Bannister هم سریع تر بود اما هنوزم تقریباً نامعلوم موند چون اولین نفری نبود که به زیر ۴ دقیقه رسید.

۲- موضوع اصلاً “کامل بودن” نیس. اولین آیفون خیلی هم ناجور بود! حتی از آسونترین لوازم کپی & پیست هم به مدت بیشتر از یه سال برخوردار نبود. با این حال، خیلی هم به درد بخور به حساب می اومد.

سوالی که به وجود میاد اینطوریه:

اولین محصول یا خدمات واسه بازار شما می تونه “اولین” باشه؟

حالا خوبیش اینه احتیاجی نیس که چرخ رو دوباره اختراع کنین. مثلا، خدماتی که در یک بخش دیگر متداوله ممکنه واسه شما ناشنیده بمونه. این موضوع فقط نیاز داره که در بخش شما، تخصص و بازار شما جدید باشه.

شک نداشته باشینً هم احتیاجی نیس که حتماً “کامل” باشه. فقط باید “به درد بخور” باشه.

مردم دوست دارن بدونن که چی جدیده. اصلاً واسه همینه که News همیشه یک کسب وکار پردرآمد حساب می شه. حالا واقعاً محصولی هست که جدید باشه؟ توجه ما رو به خود جلب می کنه. اما اگه واقعاً “جدید” باشه خیلی بالاتر از توجه رو به خود جلب می کنه.

اولین هواپیما رو اورویل و ویلبر.به هوا برافراشتند. اما کی دومین هواپیما رو در آسمون به حرکت دربیاره؟ معمولاً کسی پاسخش رو نمی دونه!

درسته که راحت میشه یک ایده کسب وکار، جایگاه سیاسی یا مأموریت سازمانی رو از دیگری کپی کرد اما اگه کسی دیگر، از قبل تو ذهن مشتری بالقوه شما با همون درک، همون جایگاهی که شما قصد داشتین رو گرفته باشه کارِ شما خیلی سخت هستش!

در این شرایط انتخاب یک برداشت متفاوت، وضعیت بهتری رو رقم میزنه. این انتخاب، اولین چیزی باشه که تو ذهن مخاطب شما جای میگیره.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

اولین خط LRT تو تهران گشایش می شه

شهردار تهران گفت: اجرای LRT – قطار سبک شهری -تو تهران رو به شکل لایحه ای به شورای شهر ارائه میدیم. در صورت موافقت اعضای شورا و تخصیص بودجه لازم اون در بودجه سال ۹۵، پیش بینی می کنم اولین خط LRT تو تهران در آخر سال ۹۵ گشایش می شه.

محمدباقر قالیباف که به دعوت شهردار بوداپست و به خاطر شروع فعالیت کمیته آبجی خواندگی تهران و بوداپست به پایتخت مجارستان سفر کرده، علاوه بر بازدید از خطوط LRT این شهر و قطارهای جدید مورد استفاده قرارگرفته در شبکه حمل و نقل بوداپست در جواب به سئوال خبرنگاری گفت: حمل و نقل عمومی پاک یکی از نگرانیای اصلی ما در شهر تهرانه که بخشی از آن با پیشرفت مترو حل می شه. البته ما مناطقی رو داریم که اگه در این مناطق از تراموا و سیستم ریلی سبک استفاده کنیم، طبق تحقیقات انجام شده و تجربه های جهانی هم به جهت کمک به حفظ محیط زیست و ایمنی و هم آسون کردن در تردد مناسب تره.

ایشون اضافه کرد: واقعا ما باید در شهر تهران به استفاده از سه نوع حمل و نقل عمومی روی آوریم. بخشی از ناوگان حمل ونقل عمومی شهر رو باید با استفاده از ظرفیت اتوبوس برقی و معمولی پوشش دهیم، بخشی رو با مترو و بخش دیگری رو هم که درواقع مراکز اصلی شهر رو شامل می شه و از دید میراث فرهنگی، سابقه تاریخی و جاذبه توریستی مهمه با استفاده از ظرفیتای بالاتر از اتوبوس پوشش دهیم.

شهردار پایتخت تاکید کرد: در مناطق مرکزی شهر مثل منطقه ۱۱ و ۱۲ که جزو تهران قدیم هستن و روزانه بیشتر از یک و نیم میلیون مسافر در اون تردد می کنن برنامه ای تهیه شده تا واسه بازگرداندن هویت این مناطق و تبدیل اون به منطقه توریستی پیاده راه رو گسترش دهیم. پس بهتره به جای پیشرفت مترو در این بخشا از ظرفیتای دیگر حمل و نقلی بهره ببریم.

شهردار تهران بااشاره به اهداف بازدید خود از سیستم حمل ونقل عمومی بوداپست گفت: سیستم حمل و نقل LRT واسه شهرهای بزرگ بسیار مناسبه، پس با در نظر گرفتن تجربه غنی که شهر بوداپست در این بخش داشت، خیلی تمایل داشتم با کارشناسان این شهر در مورد مسائل فنی و هزینه های تموم شده صحبت داشته باشم. با در نظر گرفتن این بازدید و آمادگی ایجاد شده واسه انتقال این تکنولوژی در کنار مطالعاتی که طی سه سال گذشته واسه استفاده از این سیستم حمل و نقلی در شهر تهران انجام شده، امیدوارم بتونیم از این مد حمل ونقلی تو تهران بهره ببریم.

قالیباف در مورد زمان ورود سیستم LRT به ناوگان حمل و نقل تهران گفت: ما این موضوع رو باید به شکل لایحه ای حتما به تصویب شورای اسلامی شهر تهران برسونیم. تصور می کنم در صورتی که هزینه های لازم اون در بودجه سال ۹۵ پیش بینی شه، اولین خط LRT تو تهران در آخر سال ۹۵ گشایش می شه.

بیان تمایل مجارها واسه گشایش دفتر بازرگانی تو تهران

شهردار تهران در حاشیه دیدارش با وزیر امورخارجه و تجارت مجارستان اعلام کرد: مراودات و گفت وگوهایی که در این دیدار انجام شد، درمجموع بسیار خوب بود، بخشی از صحبتای انجام شده در این دیدار به همکاری بین تهران و بوداپست در بخشای اقتصادی و فرهنگی باز می گشت.

: با در نظر گرفتن صحبتایی که انجام شد، اونا آمادگی کامل دارن تا دفتر بازرگانی مجارستان تو تهران رو گشایش کنن. علاوه بر اینکه تاکید می کنم ما هم آمادگی داریم تا در اسرع وقت با همکاری اتاق بازرگانی این دفتر رو تو تهران راه اندازی کنیم.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

اولین دوره انتخابات ریاست جمهوری چیجوری برگزار شد؟

اولین دوره انتخابات ریاست جمهوری تا الان به ذهن تون خطور کرده؟

تاحالا فکر کردین که کاش در زمانای قدیم تماشاگرِ برگزاری انتخابات بودین؟

شاید هم اصلاً به عدد یازده و دوازدهی که کنار “دوره” انتخاباتی ظاهر می شه دقت نکرده باشین!

در این پست، نگاهی میندازیم به تاریخچه و اتفاقاتی که در دوره های انتخاباتی سالای گذشته اتفاق افتاده. امیدواریم واسه شمام جذاب باشه.

اولین دوره انتخابات ریاست جمهوری
روز ۵ بهمن ۱۳۵۸ به فاصله یه سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اولین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران برگزار شد. این انتخابات در شرایطی برگزار شد که دولت موقت مهندس مهدی بازرگان انصراف داده و مدیریت نظام به شورای انقلاب محول شده بود. در تاریخ ۴ دی ماه ۱۳۵۸ روزنامه کیهان واسه اولین بار از گمانه زنیای خود در مورد کاندیداهای احتمالی از بنی بالا، قطب زاده، بازرگان و غلامحسین صدیقی به عنوان داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری نام برد.

از آن پس گروه های سیاسی وارد میدون رقابت شدن و با منتشر کردن بیانیهایی، نامزد منتخب خود رو به مردم معرفی و علاوه بر برشمردن اوصاف و لیاقتای اون، خواستار ساپورت مردم از نامزد مورد نظرشون واسه پیروزی در انتخابات شدن.

روزنامهای جور واجور اون زمان به ویژه کیهان و اطلاعات تو یه ماه منتهی به برگزاری انتخابات پر از آگهیا، مصاحبها و گزارش میتینگای تبلیغاتی نامزدهای زیاد اولین انتخابات ریاست جمهوری بودن.

در روز نهم دی ماه خبر رسید که سیداحمد مدنی و ابوالحسن بنی بالا هر دو ستادهای انتخاباتی شون رو راه اندازی کردن. ستاد انتخاباتی بنی بالا که به شکل دفتری واسه هماهنگی شروع به کار کرد فردای اون روز با منتشر کردن بیانیه ای اعلام کرد: بدون پرداختن توهین به دیگر نامزدها، تنها برنامه ها و اصول و عقاید و نظرات و شخصیت بنی بالا رو به همه معرفی می کنیم.

در همین روزها بود که جامعه مدرسین بخش علمیه قم هم پس از چند نشست ابوالحسن بنی بالا رو کاندیدای ریاست جمهوری اعلام کرد. البته بعدا مشخص شد که این توافق ساده بوده و بخشی از جامعه مدرسین با این نظر موافق بودن و آخرش پس از مشورتای زیاد، از نظر اول خود بیرون شده و به نامزدی جلال الدین فارسی بیان تمایل کردن. بازار شعارهای انتخاباتی داغ شد و بنی بالا مهم ترین برنامه های خود رو وحدت ملی، بازسازی اقتصاد، امنیت و معنویت شمرد.

اولین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران
کاندیدای موردحمایت روحانیت
جامعه روحانیت مبارز هم در تاریخ ۱۲ دی ۵۸ بنی بالا رو کاندیدای مورد ساپورت خود معرفی کرد و در بیانیه ای دلایل خود رو واسه ساپورت از این نامزد اینطور شمرد:

۱- رئیس جمهور باید در برابر تموم مواد قانون اساسی جمهوری اسلامی خاضع و در اجرای اون همراه باشه.

۲- انقلاب اسلامی ایران مکتبیه و طرز تفکر رئیس جمهور باید مکتبی باشه.

۳- مراعات قوانین اسلامی رو در انتخاب همکاران خود همراه باشه.

۴- از هرگونه تمایل که با روح اسلام موافق نیس، مبری باشه.

۵- در برابر اعمال تخریبی تبهکاران و دشمنان انقلاب اسلامی که به امنیت و تمامیت ارضی ایران آسیب وارد می کنن دارای موضع باشه.

۶- از اعمال روشای مستبدانه در برابر نمایندگان ملت به دور و از رهنمودهای امام امت الهام بگیره.

این موضوع نشون می داد که جامعه روحانیت مبارز با حزب جمهوری اسلامی اختلافاتی داره و به خاطر این بود که از نامزدی بنی بالا ساپورت می کنه. این وسط، آیت الله مهدوی کنی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز نسبت به این انتخاب نظر خوشی نداشت و به حسن حبیبی دیگر نامزد انتخاباتی تمایل داشت و اونو واسه ریاست جمهوری فرد صالحی می دونست. اما پس، نظر اون در اقلیت قرار داشت و البته مخالفتای خود رو با بنی بالا بروز نمی داد.

انصراف خلخالی به نفع بنی بالا، اما …
صادق خلخالی اولین حاکم شرع پس از انقلاب، از اولین کسائی بود که آمادگی خود رو واسه حضور در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده بود، اما یه مدت بعد به نفع بنی بالا کنار رفت. ایشون در تاریخ ششم دی ماه ۵۸ در گفت وگو با «کیهان» گفت: واسه نشون دادن اتحاد و هماهنگی و جلوگیری از هرگونه توطئه، اینجانب به نفع جناب آقای بنی بالا انصراف می کنم و به همه آدمایی که به اینجانب لطف و مرحمت دارن، عرض می کنم که با قاطعیت رای خود رو به جناب بنی بالا بدن. شورای مرکزی ستاد فدائیان اسلام هم به پیروی از خلخالی از بنی بالا ساپورت کرد. خلخالی اما با فاصله کمی در یک اظهارنظر رسمی گفت: در وضع فعلی که هرج و مرج مصنوعی به وسیله ایادی خودفروخته و وابسته به آمریکا و صهیونیسم فرامرزی در کشور هر روز گسترش پیدا میکنه، با در نظر گرفتن قاطعیت فوق العاده دوباره کاندیداتوری خود رو اعلام می کنم.

جالبه در همین روز خلخالی بار دیگر تغییر موضع داد و در مصاحبه با «کیهان» گفت: من هیچکی رو در مقابل خودم واسه گرفتن این پست قبول ندارم، ولی به حکم زور بنی بالا رو مورد تایید قرار میدم و به احتمال ۹۰ درصد بنی بالا رئیس جمهور می شه، اما مدت زیادی در این پست دووم نخواد یافت؛ چون که یک صدم قاطعیت منو نداره!

در مقابل بنی بالا، جلال الدین فارسی نامزد مورد اقبال حزب جمهوری اسلامی بود اما بخت با اون یار نبود چون ۱۰ روز مونده به برگزاری انتخابات، خبری درباره اون (اینکه جلال الدین فارسی اصالتاً افغانیه و پس طبق قانون حق نامزدی واسه انتخابات ریاست جمهوری ایران رو نداره) منتشر شد که سرنوشت سیاسی اش رو تغییر داد. به دنبال منتشر کردن این خبر موجی از نگرانی در بین حامیان حزب جمهوری اسلامی بوجود اومد و اونا به فکر چاره افتادند. اینطور بود که در روز ۲۵ دی ماه ۵۸ خبر احتمال انصراف فارسی به خاطر شبهه قانون اساسی و ایرونی الاصل نبودن اون مطرح شد. این موضوع حزب جمهوری اسلامی رو با وضعیت سختی مواجه ساخت. از طرفی می دیدند که حریف اصلی انتخاباتی اونا یعنی ابوالحسن بنی بالا از ساپورت گسترده برخورداره و از طرف دیگه فکر نمی کردن بتونن جانشین مناسبی رو واسه فارسی انتخاب کنن. با کنار رفتن جلال الدین فارسی، شانس دکتر حسن حبیبی زیاد شد و جامعه مدرسین بخش علمیه قم و صدوقی و مدنی از آن ساپورت کردن.

کاندیداهای شاخص اولین دوره انتخابات ریاست جمهوری
اینجوری ابوالحسن بنی بالا وزیر وقت دارایی، داریوش فروهر، صادق قطب زاده، حسن ابراهیم حبیبی وزیر وقت علوم و آموزش، کاظم سامی که ریاست سازمان شیر و خورشید رو برعهده داشت، صادق طباطبایی خواهرزاده امام موسی بالا و داداش همسر احمد خمینی، مسعود رجوی رهبر سازمان مجاهدین خلق، محمد مکری اولین سفیر جمهوری اسلامی ایران در شوروی سابق، صادق قطب زاده رییس وقت رادیو و تلویزیون، احمد محسن استاندار وقت خوزستان و دریادار احمد مدنی اولین وزیر دفاع پس از انقلاب به عنوان کاندیداهای شاخص اولین دوره انتخابات ریاست جمهوری مطرح شدن، که از این بین مسعود رجوی رهبر سازمان مجاهدین خلق (منافقین) به دلیل مخالفت علنی با قانون اساسی و اعلام نبود تقید به اون، از شرکت در رقابت بازماند و از انتخابات انصراف کرد.

برگزاری اولین انتخابات ریاست جمهوری
در روز ۵ بهمن ۱۳۵۸ میلیونا ایرونی پای صندوقای رای رفتند تا اولین رییس جمهوری تاریخ ایران رو انتخاب کنن. در این انتخابات که ۶۷/۴ درصد واجدین شرایط در اون شرکت کردن، در کل ۱۴ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۸۸۷ رای از مردم اخذ شد که از این تعداد، ابوالحسن بنی بالا با کسب ۱۰ میلیون و ۷۵۳ هزار و ۷۵۲ رأی و با شکست سیداحمد مدنی که پس از ایشون در جایگاه دوم ایستاد، به عنوان اولین رئیس جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد. بعد از بنی بالا و مدنی، حسن حبیبی رتبه سوم رو گرفت و پس از آن به ترتیب محمد صادق طباطبایی، کاظم سامی، صادق قطب زاده و داریوش فروهر رتبه های چهارم تا هفتم در کسب آراء رو از آن خود کردن.

اقدامات ساده بنی بالا
بنی بالا فارغ التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاهای فرانسه بود. اون که ۲۰ سال از عمر خود رو در فرانسه کذرونده بود، در بهمن ۱۳۵۷ با پرواز انقلاب به تهران اومد و پس از آن از روش مصاحبها و مناظرهای سیاسی زیادی که گزارش اونا هر روز در روزنامه انقلاب اسلامی واسه خودش منتشر می شد، به چهره ای شاخص تبدیل شد.

بنی بالا روز ۱۵ بهمن ۱۳۵۸ قسم ریاست جمهوری خورد و کار خود رو در این طرف رسماً شروع کرد. در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری، امام خمینی تاکید کرد: «من از آقای بنی بالا می خوام که بین قبل و بعد از ریاست جمهوری در احوال روحی ایشون فرقی ایجاد نشه. تنفیذ و نصب اینجانب و رأی ملت مسلمون ایران محدوده به نبود تخلف ایشون از احکام مقدسه اسلام و پیروی از قانون اساسی .»

برکنارشدن بنی بالا
ریاست جمهوری بنی بالا تنها ۱۷ ماه به طول رسید. اون در طول زمان ریاست جمهوری همکاری چندانی با نهادهای انقلابی نداشت و از طرف افراد جور واجور مورد انتقاد بود و کندی و کارشکنیایی که در جبههای جنگ تحمیلی رخ می داد، یواش یواش محبوبیت اونو در بین مردم کم کرد. کارکرد بنی بالا در ارتباط با جبهها، در آخرای دوره ریاست جمهوری باعث شد تا امام طی حکمی ایشون رو از طرف فرماندهی کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برکنار کنه. امام ۱۰ روز پس از این حکم، به دنبال مصوبه مجلس مبنی بر لایق نبودن سیاسی بنی بالا، ایشون رو از مقام ریاست جمهوری هم عزل کرد. این حکم در جواب به نامه هاشمی رفسنجانی، رئیس وقت مجلس شورای اسلامی صادر شد.

متن نامه هاشمی رفسنجانی و جواب امام خمینی به توضیح زیره:

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر شریف حضرت آیت الله العظمی امام خمینی ادامه الله ظله

محترما به عرض میرسونه مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ ۱۳۶۰/۳/۳۱ پس از بحث و بررسی با حضور ۱۹۰ نفر به توضیح زیر:

آراء موافق ۱۷۷ نفر – رای مخالف ۱ نفر – آراء ممتنع ۱۲ نفر

در مورد آقای سیدابوالحسن بنی بالا بر این قرار گرفت که آقای ابوالحسن بنی بالا واسه ریاست جمهوری اسلامی ایران کفایت سیاسی نداره. به موجب اصل ۱۱۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مراتب واسه در پیش گرفتن تصمیم به خدمت امام بزرگ الشان گزارش می شه.

رئیس مجلس شورای اسلامی

اکبر هاشمی رفسنجانی

بسم الله الرحمن الرحیم

پس از رای اکثریت قاطع نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه آقای ابوالحسن بنی بالا واسه ریاست جمهوری اسلامی ایران کفایت سیاسی نداره، ایشون رو از ریاست جمهوری اسلامی ایران عزل نمودم .

اول تیر ۱۳۶۰

روح الله الموسوی الخمینی

اینجوری بنی بالا که ۵ بهمن ۱۳۵۸ در اولین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران به عنوان اولین رییس جمهور انتخاب شده بود، ۲۰ خرداد ۱۳۶۰ با حکم امام از فرماندهی کل قوا برکنار شد، اول تیر ۱۳۶۰ به دنبال تصویب طرح لایق نبودن سیاسی در مجلس شورای اسلامی در روز قبل از آن و به حکم امام خمینی (ره) از ریاست جمهوری عزل شد و هفتم مرداد ۱۳۶۰ از ایران گریخت .

منبع: tarikhirani.ir

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

اولین نمایشگاه فرامرزی طلا در کیش برگزار می شه

اولین نمایشگاه فرامرزی طلا، جواهر، نقره و سنگای قیمتی و نیمه قیمتی در جزیره کیش برگزار می شه .

اولین نمایشگاه فرامرزی طلا، جواهر، نقره و سنگای قیمتی و نیمه قیمتی با حضور ده ها شرکت، کارخانه سازنده و تولیده کننده و صنایع و لوازم در ارتباط داخلی و خارجی از ۱۲ تا ۱۵ آبان ماه در جزیر کیش برگزار می شه .

در این نمایشگاه شکلای جور واجور سرویسای جور واجور طـــلا و جواهر (گردنبند، گوشواره، دسبند، زنجیر)، شکلای جور واجور سنگای قیمتی، شکلای جور واجور جواهرات، شکلای جور واجور فیروزها، دستگاه های مدرن تولید داخل طلا و جواهر، شکلای جور واجور شیشهای ضد گلوله و مقام در برابر زلزله، شکلای جور واجور دستگاه ها و سیستمای حکاکی، دستگاه های جدید ریخته گری و سازنده مصـــنوعات طلا و پلاتین، دستگاه های برش و حالت دهنده طلا، دستگاه های میکرو جوش نقطه ای طلا و جواهرات، دستگاه های مدل ســازی با حجم تولید بسیار بالا، کورهای ذوب طلا، ابــــزارآلات، دستگاه های ساخت زیورآلات، دستگاه های تصفیه طلا، شکلای جور واجور صندوقای نسوز و دربای ضد سرقت، دستگاه های تولید شمش و دیگر لوازم و صنایع وابسته ارائه می شه .

تا الان حضور تولیدکنندگانی از کشورهای ترکـــیه، ایتالیا، تایلند و هند در این نمایشگاه فرامرزی قطعی شده و بنا به گفته مـــسئولان، پیش بینی می شه در روزای آینده هم تعداد کشورها زیاد شه .
این نمایشگاه در سه گروه وسیله و تجــــهیزات و ادوات ماشین سازی، سازندگان طلا و جواهر، سنگای قیمتی و نیمه قیمتی و حلقه واسط فروش و بازرگانی برگزار می شه .

در حاشیه تشکیل این نمایشگاه، کارگاهای جور واجور آموزش ساخت و تعمیرات طلا و جواهر و هم اینکه ساخت و تولید همزمان قطعات ریز طلا و جواهر هم برگزار می شه. قراره چند هیات بازرگانی و تجاری از کشورهای جور واجور طی روزای برگزاری نمایشگاه فرامرزی طلا، جواهر، نقره و سنگای قیمتی و نیمه قیمت کیش، با حضور در محل نمایشگاه از پیشرفتای این صنعت گرانبهای کشورمون بازدید کنن.

ایران در میدون تولید طلا و جواهرات سابقه ۸ هزار ساله داره، در صورتی که دیگر کشورا این سابقه رو ندارن. الان هرساله حدود ۳۵۰ تن طلا در کشور مصرف و یا خریداری می شه.
گردش مالی طلا و جواهرات جهان هرساله به بیشتر از ۱۵۰۰ میلیارد دلار می رسه که سهم طلا شامل ۶۵۰ میلیارد دلار و جواهرات هم ۸۵۰ میلیارد دلاره .

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

اولین کارمند خود رو چیجوری استخدام کنیم ؟

استخدام اولین کارمند
اولین کارمند خود رو استخدام کردین؟ استخدام اولین کارمند به چه طریقیه؟

اگه شمام مثل خیلی از صاحبان کار و کاسبی باشین، شایدً دوست دارین شرکت خود رو با همراهی چند تن از کارمندان شروع کنین و رؤیاهای بزرگی در سر می پرورانید. اما اگه حالا در حال فکر کردن به استخدام افراد هستین باید بگیم که تنها تلاش شما در این مرحله باید استخدام کردن افراد درست باشه! استخدام کردن اولین افراد شرکت، می تونه واسه خیلی از صاحبان کار و کاسبی تهدید کننده بوده و اونا رو دچار استرس کنه. چون که انتخاب افراد درست می تونه فرق بین شکست و موفقیت شرکت شما رو تعیین کنه. همینطور، اولین استخدامیایی که از طرف شما صورت میگیره می تونه به ایجاد فرهنگ سازمانی شرکت تون هم کمک کنه. اما شما از کجا می خواین بدونین که تصمیم درست چیه؟ چیجوری میدونید که چی واسه شرکت شما درست بوده و چه چیزایی اشتباهه؟!

پیشنهاداتی واسه شما داریم که در چگونگی استخدام اولین افراد سازمان تون کمک می کنن. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

۱- وقتی که نیاز به “استخدام کردن” دارین
نقطه شروع خیلی از مؤسسان کار و کاسبی با کار کردن خودشون بود. اونا همه چیز و همه کارا رو خودشون انجام می دادن! خیلی نیاز به گفتن نیس اما واسه همینه که بسیاری دوست دارن کارا طوری خاص انجام شن. اینکه دستای زیادی در کنار شما واسه ساخت شرکت تون قرار گیرد می تونه بسیار به درد بخور باشه. اما یادتون نره که به همون اندازه هم می تونه خسارت آور باشه! با این روند، دیگر همه کارا به وسیله خود مؤسس انجام نمیشه! اولویتا تغییر می کنن و تحت این شرایط، یا باید با اون توافق و صلح کرد و یا رشد شرکت رو محدود کرد.

یکی از نشونه هایی که به شما میگه از بیرون سازمان خود شخصی رو استخدام کنین اینه که رشد شرکت تون، بخاطر کمبود زمان شما، کمبود مهارت و ظرفیت شما محدود شده باشه. قبول کنین که بعضی وقتا به یک کارشناس و مهارتایی واسه رونق سازمان تون نیاز دارین.

مثال دیگر، وقتیه که ارزش وقتی که شما صرف کار یا وظیفه ای خاص می کنین بیش تر از هزینه ای باشه که می تونین به شخصی پرداخت کنین تا همون کار رو بکنه! اگه شرکت تون با این چالشا مواجه شدن، به فکر استخدام کردن باشین. اگه به مشاوره خصوصی تر در این لازم دارین می تونین با مشاوران پدیده فکر مهتر تماس فوری برقرار کنین. “روی لینک کلیک کنین.”

۲- چگونگی تعیین کردن “جایگاه”
چیزی که در مرحله بعد به اون نیاز دارین اینه که بدونین شرکت تون دقیقاً به چی نیاز داره! به آزمایش مهارتای آدمایی که الان در تیم تون حضور دارن بدین تا کمبودها و نقشای موردنیاز کشف شن. اگه می تونین شخصی رو استخدام کنین که به همه این کمبودها رسیدگی کنه اون می تونه گزینه ایده آلی باشه. اما نه! بجای این کار، بهتره به اولویت سازی نقشا بدین. ببینین حالا به کدوم یک مهارت ها بیش تر نیاز دارین و کدوم یک اهمیت بیش تری دارن!

شاید تا وقتی که یک کار و کاسبی کوچیک دارین، نیاز باشه که بعضی جایگاه و سمتا مثل مدیر پروژه و بازاریاب شبکه اجتماعی رو ترکیب کنین.

۳- چگونگی جذب کاندیداهای درست
مرحله بعد اینه که شما باید قادر باشین جایگاه (سِمَتی که واسه اون استخدام می شن) رو واسه کاندیدایی که مایل به استخدام کردن اون هستین جذاب کنین. بخش کلیدی این کار، تنظیم کردن پکیج کامل از حقوق و امتیازات کار موردنظره. تا وقتی که برنامه مخصوص تنظیم کننده این کار رو ندارین باید بتونین بهتر و خلاقانه تر از بقیه شرکتا انجام بدین. مثلا، اگه در حال استخدام کردن یک شخص دانشجو هستین شاید بهتر باشه سخن از پرداخت شهریه دانشگاه اون به میان بیارین … اگه شرکت شما قادر باشه اینجور حرکتای خاص، خلاقانه و موردنیاز رو بزنه مطمئن باشین که شخص کاندید تمایل بیش تری واسه کار کردن پیش شما داره تا شرکت حریف تون!

یکی دیگر از راههایی که به شما کمک می کنه تا شخص درست رو استخدام کنین تبلیغ کردن در مکاناییه که اونا دوست دارن ببینن! واسه این کار می تونین از شبکه های اجتماعی هم کمک بگیرین.

۴- چگونگی استخدام کردن به روش درست
قدم بعدی واسه استخدام درست افراد اینه که با بقیه مؤسسان شرکت تون درباره نوع “فرهنگ سازمانی” که قصد ایجاد اونو در شرکت خود دارین صحبت کنین. خیلی با اهمیته که قبل از شروع مصاحبه، نوع کارمندی که به دنبال اون هستین واسه خودتون مشخص شده باشه. اگه به دنبال شخص سختکوش و خلاق هستین به طور روشن در قسمت “توضیحات شغل” قید کرده و در مصاحبه بیش تر روی این ویژگیا تمرکز کنین. یعنی با سؤالات درست مصاحبه رو شروع کرده و حتی می تونین چالشای خلاقانه ای رو واسه کاندیدا طراحی کنین. همینطور به یاد داشته باشین که قبل از انجام مرحله آخر (استخدام رسمی) با مراجع و منابعی که کاندیدا در رزومه و مصاحبه خود قید کرده تماس بگیرین. چون خیلی از افراد، بجای اینکه کارمند خوبی باشن؛ تنها مصاحبه کنندگان خوبی هستن!!!

با رعایت نکاتی که در این پست قید شد می تونین علاوه برداشتن استخدامای درست و نیروی انسانی درست واسه شرکت خود، می تونین اونا رو در پیش خود هم حفظ کنین.

[تعداد: ۳    میانگین: ۴.۷/۵]

اولین “برج پاکسازی هوا” در جهان ساخته شد !

این برج هفت متری که با همکاری «دان روسه گارد»، هنرمند هلندی طراحی شده، هوای آلوده رو فیلتر کرده و حبابایی از هوای خالی از مه دود آزاد می کنه.

اولین برج جهان با توانایی تصفیه هوای آلوده و تولید هوای خالی از مه دود در شهر «روتردام» هلند گشایش شد.
این برج هفت متری که با همکاری «دان روسه گارد»، هنرمند هلندی طراحی شده، هوای آلوده رو فیلتر کرده و حبابایی از هوای خالی از مه دود آزاد می کنه.

این برج مرتفع اول هوای آلوده رو مثل یک جاروبرقی بزرگ به داخل می مکد. بعد با کمک فناوری یونی، هوای آلوده رو تصفیه کرده و پس از آن حبابایی از هوای تصفیه شده و خالی از مه دود از روش هواکشای این برج به محیط برگردونده می شن.

به نوشته روزنامه گاردین، این برج بزرگ می تونه ۳۰ هزار مترمکعب هوا رو ظرف یک ساعت پاکسازی کنه.
«احمد ابوطالب»، شهردار روتردام در این باره گفت: استفاده از این برج تصفیه کننده هوا به مذاکرات و مباحثی میرسه که نباید به سیاست محدود شن.

ایشون تاکید کرد: آلودگی هوا معضلیه که هممون رو تحت تاثیر قرار میده و حل این مشکل به یه سری از مباحث گسترده و پیوسته نیازمنده و این وسط به ابداعاتی مثل طرح خلاقانه «روسه گارد» احتیاج داریم تا این مذاکرات رو به مرحله ای با کارآیی موثرتر برسونیم.

طبق یه مطالعه جدید که تازگیا از طرف مجله تخصصی نیچر منتشر شده، هرساله بیشتر از سه میلیون نفر در جهان بر اثر آلودگی هوا می میرن و اگه این مشکل زیست محیطی حل نشه، پیش بینی شده که تا سال ۲۰۵۰ میلادی این آمار دو برابر شه.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

اپل واسه گسترش خدمات ابری خود ۸۱ هکتار زمین خرید !

انگار شرکت اپل بدنبال پیشرفت مزارع سروری خوده. این شرکت فرصت معافیت مالیاتی در ایالت اورگان رو غنیمت شمرده و اقدام به خرید زمینای دیگری در نزدیکی زمینای فعلی خود کرده تا با گسترش مزارع سروری خود فعالیتای ابری خود رو گسترش بده.

اپل تازگیا ۸۱ هکتار زمین در ایالت اورگان آمریکا خریداری کرده. این زمین درست مجاور زمین فعلی اپل در این شهره. طبق گزارشا اپل مبلغ ۳.۶ میلیون دلار واسه خرید این زمین پرداخت کرده.

اپل هنوز از برنامه های خود واسه این زمین صحبتی نکرده هر چند انتظار میره این شرکت دیتا سنترهای خود رو با خرید این زمین پیشرفت بده. اپل در نظر داره تا مزارع سرورهای خود رو واسه گسترش خدمات ابری پیشرفت بده. انتظار میره این پروژه ۶ میلیون دلار هزینه داشته باشه.

تحلیلگران فکر می کنن که اپل به دلیل تخفیف مالیاتی که در ایالت اورگان هست تصمیم به خرید زمین در این ایالت کرده. ایالت اورگان واسه تشویق سرمایه گذاران واسه سرمایه گذاری، تا ۱۵ سال اونا رو از پرداخت مالیات معاف کرده.

این تصمیمیه که بعضی ایالتا واسه پیشرفت بیشتر در مناطق با اندازه اشتغال پایین در پیش گرفتن.عوضش شرکتا باید شغلایی با پرداخت حقوق بهتر نسبت به میانگین حقوق پرداختی به افراد در این جور ایالتا پرداخت کنن.

پیش از این در سال ۲۰۱۲، اپل ۶۴ هکتار زمین در این منطقه خریداری کرده بود. حالا با خرید جدید این شرکت، اپل صاحب ۱۴۵ هکتار زمین در ایالت اورگان آمریکا واسه فعالیتای ابری خوده.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

اپل و گوگل،با ارزش ترین برندای جهان

اپل و گوگل بار دیگر رده های اول و دوم باارزش ترین برندهای جهان رو از آن خود کردن. در رد ه بندی بهترین برندای جهان در سال ۲۰۱۵ هم اونقدر غولای فناوری بیشترین سهم رو در رده های بالا داشتن.

امسال هم برند اپل با افزایش ۴۳ درصدی به ارزش ۱۷۰ میلیارد دلار رسیده و هم اونقدر لقب باارزش ترین برند جهان رو با خود به یدک میکشه. برند گوگل هم با افزایش ۱۲ درصدی به ارزش ۱۲۰ میلیارد دلار رسیده و جایگاه دوم رو واسه سومین سال پشت سر هم تصرف کرده. تخمین ارزش یک شرکت طبق کارکرد مالی، قدرت نفوذ برند در خرید مشتریا و توانایی اون در قیمت گذاری بالا انجام می شه.

مایکروسافت جایگاهش رو با آی بی ام عوض کرده و به رتبه چهارم سقوط کرده. هم اینکه سامسونگ مثل سال گذشته در رده هفتم قرار گرفته و آمازون هم با صعود پنج پله ای در رده دهم قرار گرفته. بقیه برندای موجود در ۱۰ جایگاه اول این لیست عبارتند از کوکاکولا، تویوتا، جنرال الکتریک و مک دونالد.

لنوو یکی از شرکتای تازه وارد به این لیسته و با قرار گرفتن در جایگاه صدم در انتهای این رده بندی قرار داره. پِی پَل هم واسه اولین بار با تصرف رده ۹۷ در بین شرکتای حاضر در این رده بندی قرار گرفته. برندای نینتندو و نوکیا هم با افت زیاد ارزش مواجه شده و دیگر جایی در این لیست ندارن.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

اپل، اولین نسخه عربی سیری رو منتشر کرد!

اپل، دستیار مجازی شخصی سیری رو واسه عربی زبانان در امارات متحده عربی و عربستان سعودی منتشر کرد که به طور بالقوه ای آیفون رو در بازار تا حد زیادی واسه بیشتر از ۳۰ میلیون نفر جذاب می سازه.

این حرکت، بخشی از آخرین به روز رسانی نرم افزار اپل، معنیش اینه که مردم این کشورها میتونن تا از Siri در زبون مادری خود روی آیفون، iPad و ساعت Apple استفاده کنن. اون گوگل رو که حالا، عمل جستجوی صدا عربی رو هم ساپورت میکنه، روی گوشیای اندروید دنبال می کنه.

مدیر ارتباطات و رسانه در شرق میونه، ترکیه و آفریقا، Paul Black، گفت: «این بخشی از مصرف گرایی و شخصی خدمات مبنی بر ITه که ما اونو در تموم سطوح صنعت می بینیم».

اپل و حریف ساده اون در گوشی هوشمند، گوگل، آمریکا و غرب اروپا رو از خدمات خود اشباع کردن و بازارهایی مثل شرق میونه، چین و هند رو به عنوان مکانای ساده ای واسه رشد، ترک کردن.

به گفته تحلیلگران، اپل الان در بین مصرف کنندگان شرق میونه به عنوان برند قوی شناخته شده. باز شدن دو مغازه در امارات متحده در ماه اکتبر باعث شادی زیاد مردم شد. فروش گوشیای هوشمند در شرق میونه و آفریقا در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵، حدود ۶۶ درصد صعود کرد. با در نظر گرفتن گفته IDC انتظار میره، فروش امسال به ۱۵۵ میلیون واحد برسه.

با این حال، خیلی از رشد فروش، مربوط مردمیه که تمایل دارن گوشیایی با قیمت کمتر از ۲۰۰ دلار بخرن، قیمتی که بیشتر مربوط به سیستم عامل اندروید گوگله. سهم شرکت اپل در بازار روی ۱۷ درصد وایس تاده، اما سهم اندروید در بازار به ۸۰ درصد رسیده.

مدیر عامل مرکز کارافرینی و فناوری در دانشگاه برکلی، Ken Singer، گفت: « در دسترس بودن سیری در عربی ممکنه  مصرف کنندگان بیشتری پذیرای نرم افزار اپل شن. ، این دستگاه فوق العاده شخصیه.

اپل دائم از سال ۲۰۱۱ که اولین نسخه Siri اش رو منتشر کرد، در حال گسترش دادن اینه و دستیار دیجیتالی حالا ۱۸ زبون در ۳۱ کشور رو ساپورت می کنه. عربی زبانان بیرون از عربستان سعودی و امارات متحده عربی هم قادر به استفاده از سیری هستن، هر چند که گوششون با اون متناسب نباشه.

آقای Singer گفت: عربی یک زبون رقابت برانگیز واسه شرکتای تکنولوژی با تغییرات منطقه ای قوی بوده.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

اپل، پوشش صفحه نمایش فرسوده مک بوک شما رو تعمیر می کنه !

پوشش روی صفحه نمایش MacBook شما قراره به وسیله اپل تعمیر شه تا باعث شه تصاویر قشنگ تر به نظر بیان.
البته بعضی از دارندگان MacBook، با خلاف این گفته مواجه شدن! چون پوشش ضد درخشش صفحه نمایش خیلی سریع با فشار ، داغی و قرار گرفتن در کنار لپتاپای نامناسب، فرسوده می شه.

کارشناسان خبر دادن که Apple تازگیا  شبکه ای مجهز به مدلای MacBook و MacBook Pro رو به طور رایگان تا ۱۶ اکتبر ۲۰۱۶ و یا به مدت سه سال از وقتی که شما سیستم رو خریدین ،عوض کردن می کنه و هم اینکه اگه تا الان پولی واسه تعمیر سیستم پرداخت کردین ، شرکت اونو براتون جبران می کنه. طبق گزارش Apple، مثل دیگر موارد، این برنامه هم تبلیغ نمیشه.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

اپلیکیشن موبایل کار و کاسبی رو چه زمانی باید طراحی کرد ؟

اپلیکیشن موبایل کار و کاسبی
از وقتی که رسانه های اجتماعی در مرکز اهمیت قرار گرفت رقابت و تلاشای کسب و کارا در همه جا به طور کامل روشن بود.

سازمانا حسابای کاربری خود رو در صفحات اجتماعی ساختن و میشه گفت که مردم رو موردحمله محتوای تولیدی شون قرار دادن.
همینطور با ساخته شدن اپلیکیشن هم اتفاقات بزرگی اتفاق افتاد و همه سازمانا تلاش کردن طوری خودشون رو دستخوش تغییراتی بذارن. فرقش اینه که مورد دوم (طراحی اپلیکیشن) با مخاطرات بیش تری مواجه شدن.
حال، موضوع اینجاست که همه کسب و کارا باید از اینجور اپلیکیشنایی واسه موبایل استفاده کنن؟
شمام قبل اینکه واسه ساخت اپلیکیشن موبایل سرمایه گذاری کنین بهتره بدونین که الان واسه کار و کاسبی شما نیاز هست یا نه.

شاید هم به عنوان یک شرکت کوچیک یا متوسط از اینکه اپلیکیشنی رو واسه خود بسازین خجالت بکشین. چون میدونید که تنها برندهای بزرگ در سراسر دنیا از یک نمونه این اپلیکیشنا دارن. اما برخلاف اون چیزی که شاید فکر می کنین، بهتره بدونین که خیلی از  شرکتای سرمایه گذاری کوچیک و متوسط به دنبال پیشرفت دادن پلت فرمای اپلیکیشن موبایل هستن. چون این اپلیکیشنا واسه ارتباط با مشتریان و خلق یک برند موفق بسیار به درد بخور هستن.

با این حال، انگار همه افراد با تلاشای زیادی تلاش دارن در صفحه اصلی گوشی و تبلت مخاطبان شون جای گیرند. اما چیزی که امروز، شما باید بدونین اینه که : شرکت یا برند شمام باید یکی از اونا باشه؟

واسه جواب دادن به این سئوال، لازمه که از اهمیت اپلیکیشن موبایل واسه کار و کاسبی تون باخبر شید. در این پست، بعضی از عواملی که باید واسه جواب به این سئوال درنظر بگیرین گذاشته شده. امیدواریم که به درد بخور واقع شه.

۱- رقبای شما اپلیکیشن موبایل دارن؟
رقبای شما به طور کاملً شناخته شده و مشخص ان. (مگه اینکه محصول تون واقعاً خاص، بی همتا و شخصی باشه) حریف شما شاید یک شرکت کوچیک رقت انگیز باشه. شاید هم شرکتیه با معروفیت جهانی و  اعتبار ۲۰۰ میلیون دلاری که خدمات و کالاهایی مشابه شما ارائه میده.
واقع بین باشین. هر دوی رقبای شما در راه درستی قرار گرفتن. واسه اینکه اونا رو در تساوی خود بذارین باید دریابید که کدوم یک از اونا اپلیکیشن موبایل داشته و از روش اون در بازار به موفقیت رسیده. البته مراقب باشین که وقتی کسی با مقایسه شرکت شما و موفقیتای اپلیکیشن حریف شما مواردی رو عنوان می کنه، کار و کاسبی تون موردآزار قرار نگیرد! چون می تونه تخریب کننده باشه.

۲- اهداف کار و کاسبی تون رو در نظر بگیرین
فقط به خاطر این که رقبای شما از اپلیکیشن موبایل استفاده می کنه نباید کورکورانه به پیروی از اونا دست به کار شین. مشخص کنین که با ساخت اپلیکیشن موبایل قصد رسیدن به چی رو دارین. درآمدزایی، افزایش بهره وری، بهبود باخبر شدن از برند و کاهش هزینه ها، اگه این موارد موضوعات اصلی کار و کاسبی شمان میشه گفت که ساخت اپلیکیشن موبایل واسه شرکت شما الان، بهترین سرمایه گذاریه.
شاید کار و کاسبی شما از ساختار خوب برند برخوردار باشه، اما بدونین که اپلیکیشن موبایل می تونه بالاتر از آن چیزی که تشخیص می دین کمک کننده باشه.

اپلیکیشن، پیامای واضحی رو درباره شرکت و ارزش محصول و خدمات شما واسه مشتری می فرسته . ارتباطی که شما از روش اپلیکیشن با مشتریان خود ایجاد می کنین می تونه درآمدزایی رو واسه کار و کاسبی تون به همراه داشته باشه.
از طرف دیگر، داشتن اپلیکیشن واسه کار و کاسبی می تونه در بهبود خلاقیت و باروری کارکنان هم اثر داشته باشه. چون با صرفه جویی در زمان و امکان دسترسی به اطلاعات کلیدی که در جا و زمان مناسب انجام می شه همراهه.

۳- می خواید در همه زمانا، تمرکز خود رو روی مشتری بذارین؟
شرکتایی هست که تجارت می کنن. (تجارت در معنی فروش = یعنی میفروشن) این کار به ارتباط با مشتری پایان میده (مگه اینکه دوباره همدیگه رو ملاقات کنن!) اما شرکتایی هم هست که خواستار ایجاد روابط دراز مدت با مشتریان هستن.
هر دو نوع این شرکتا موفق در جایگاه خودشون موفق هستن. چون تلاش واقعی رو به کار بسته ان تا همیشه جایگاه برتری رو در اذهان مشتریان شون داشته باشن که در این صورت مشتری هم دوست داره بارها به طرف شون برگردد.

اگه جزو شرکتای دسته دوم (که نام برده شد) هستین باید بگیم که حتی نباید واسه بار دوم درباره داشتن یک اپلیکیشن موبایل فکر کنین!
طبق بررسیای انجام شده، متوسط کاربران موبایل که از اپلیکیشنای گوشی استفاده می کنن به مراتب بیش تر از کسائی هستن که بقیه امکانات گوشی رو به کار می بندند.
اینکه در دستگاه موبایل شون همراه افراد باشین یک مزیت همیشگی رو واسه شما بوجود میاره. چون ذهن آدم به طور ناخودآگاه به ضبط همه نوشته ها و عکسای اون می پردازه. (حتی اگه خود فرد متوجه این قضیه نباشه!)
وقتی که مشتری شما قفل گوشی خود رو باز کرده و در بین انبوه اپلیکیشنای داخل گوشی به دنبال نرم افزار خاصی می شه همیشه با آیکون شما مواجه شده و شما رو می بینه. از کجا میدونید؟ شاید روزی برسه که از روی همین اتفاق به شانس طلایی تون دست پیدا کردین.

۴- بیرون از رقبای تون وایسید
همونطور که در مورد اول صحبت شد، واسه اینکه بدونین کار و کاسبی تون به اپلیکیشن نیاز داره یا نه؛ بسیار واجبه بدونین که رقبای شما الان مشغول انجام چه کاری هستن؟ اگه اونا اپلیکیشن دارن شمام می تونین به دنبال همین فرصت باشین تا با ساختن اپلیکیشن ویژه خودتون، بتونین با مشتریان ارتباط برقرار کرده و بهره وری رو زیاد کنین.

برخلاف این، اگه دریافتید که رقبای شما اپلیکیشن ندارن (که امروز در بین خیلی از کسب و کارای کوچیک رایجه) شما می تونین قدم بزرگی رو قبل از رقبای تون وردارین. در بخش خود، اولین نفری باشین که بخاطر اپلیکیشنای موبایل جدید و کاربردی

اپلیکیشنای موبایل
اخیراً TechRadar، لیست ۱۰۰ اپلیکیشن برتر سال ۲۰۱۶ میلادی رو منتشر کرد. این لیست شامل همون اپلیکیشنای موسیقی گذشته، اپلیکیشنای Evernote، اپلیکیشنای ویرایش عکس مثل SnapSeed، اپلیکیشنای ارتباطی مثل Fluenty و Hangouts، اپلیکیشنای رسانه های اجتماعی مثل Tumblr، فیسبوک و Periscope، و همینطور اپلیکیشنای پیام رسانی مثل Tinder و واتس اپ بوده.

بیشتر این اپلیکیشنایی که در لیست قرار داشتن قابل پیش بینی بودن به خاطر همین این کسی رو خیلی به وجد نیاره. اینکه به یک کاربر تلفن هوشمند پیشنهاد و پیشنهاد بدین که اپلیکیشن فیسبوک رو دانلود کنه چیزی مثل اینه که بخواهید به یک ماهی، شنا کردن بیاموزید. اما یک خبر خوب!

چند اپلیکیشن باحال و جدید هست که می تونین دانلود کرده و منتظر فرصتایی باشین که تا الان به طرف شما نیامده ان.

اگه از اپلیکیشنای همیشگی و تکراری که ایده خاصی ندارن خسته شدین این سری از اپلیکیشنا که در این پست معرفی می شه رو امتحان کنین. شایدً مثل یک نفس عمیق دلچسب میاد. با هم نگاهی به اونا میندازیم:

Pacer
اگه علافه مند به تناسب اندام هستین شایدً با FitBit ناشناس نیستین. Pacer یه گزینه رایگان واسه قدم شمردنه. این برنامه، خیلی راحتِ چگونگی تهیه شدن اینه. شما واسه استفاده از این نرم افزار، به هیچ دست بند و وسیله ای نیاز ندارین. فقط گوشی خود رو در دست بگیرین یا در جیب شلوار و کت بذارین تا قدما، اندازه کالری، فاصله و زمان فعالیت رو سبک سنگین کنه. همینطور وزن و فشار خون شما رو هم دنبال می کنه.

Planet Matrix
بازیا و پازلای خنده دار زیادی در مغازه های اپلیکیشن گوشی هست. با این حال، Planet Matrix تلاش می کنه با ایده منحصربفردش واسه ترکیب کردن اعداد، پازل نسبت به بقیه جدا بوده و برجسته تر شه. پیشرفت دهنده این اپلیکیشن، Tarek Alsmadi باید افتخار ویژه ای رو بخاطر ایجاد اپلیکیشنی که همه معیارهای ممکن واسه یک اپلیکیشن موفق رو ترکیب کرده داشته باشه. این بازی بسیار اعتیادآوره.

بهترین موضوع راجبه این نرم افزار، اینه که شما هیچ برنامه دیگری رو در بازار پیدا نمیکنید که از سبک پازل ویژه اش استفاده کنه.

Zoho
چه مشاور باشین، چه مرد تجارت باشین، چه بازرگان! شایدً هر از چند یه مدت، نیاز دارین که فاکتورهایی رو بفرستین. این تولید کننده عامل از Zoho به شما کمک می کنه تا عمل محاسبه، پرداختیا، تخفیفا و کرایها رو انجام بدین. پس، احتیاجی نمی مونه که با اعداد سر و کله بزنین.

علاوه بر این گزینه ها، شما می تونین این عوامل رو به فرمت pdf تبدیل کرده و مستقیماً از همون اپلیکیشن به مشتریان بفرستین. این محاسبه از روش این اپلیکیشن بسیار راحت و ساده انجام قبول می کنه.

Photomath
این برنامه، هوشمندترین اپلیکیشن عددی دنیاست. همونطور که در مورد قبلی دیدیم zoho واسه سهولت در استفاده از اعداد در کسب و کارا طراحی شده. این اپلیکیشن هم مختص علم آموزان/ دانشجو هاس. همه کاری که لازمه شما انجام بدین کلیک کردن روی تصویر مشکله و Photomath  یک راه حل مرحله به مرحله واسه حل مشکل ارائه میده.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۸/۵]