15

دانلود پایان نامه

زبانشناسی (Linguistic):
در این قسمت زبون و تآثیرگذاری کلام رو در ساختار دهی و مدیریت افراد مورد بررسی قرار میده و تلاش داره تا از آن طبق تغییر و تغییر افراد در بخشای جور واجور استفاده کنه.

برنامه ریزی (Programming):
در این قسمت محل گره زدن قدرت کلام و کارکرد عصبی (پردازش اطلاعات)است جهت تحولات اساسی در موجودی به نام آدم که دارای تواناییای نا محدود بالقوهه .

ان ال پی تکنیکا، الگوها(Patterns)های مشخصی داره و یادگیری این علم بسیار قشنگ، کاربردی و تغییر آفرینه.
در ان ال پی ارزش تفکر یک اصله و یکی از راههای اون حرفهای بزرگانه.

NLPچیست و چیجوری بوجود اومده؟
هیچ به چگونگی فکر کردن خود فکر کردین و تا به حال فکر کردین که چیجوری فکر می کنین؟
به چه دلیل در مدرسه درسها رو خوب یاد نمی گیرین؟
به چه دلیل خیلی از افراد با درسهای خاص مشکل یادگیری دارن؟
به چه دلیل بعضی از معلمان و استادان قادر به ایجاد ارتباطی موثر نمی باشن؟
به چه دلیل اکثریت ادما از رئیس یا مدیر خود راضی نمی باشن؟
به چه دلیل دائم مریض میشیم و دلیل رو نمیتونیم جستجو کنیم؟
چیجوری می تونین خود رو نسبت به مسائل جورواجور دور و بر برنامه ریزی کنین؟
چیجوری می تونین عادتا و رفتارای غلط و بد خود رو جانشین کنین ؟
چیجوریه که خاطرات کودکی جریانات زمان کهنسالی و جوونی شما رو زیر نظر داره؟
به چه دلیل از واژه ناخودآگاه در طول روز استفاده کرده و خیلی از رفتارای غلط و بیریخت خود رو در پشت این واژه مخفی میکنین؟
تعلیم وتربیت واقعی یعنی چه؟
باورها چه هستن و چیجوری میشه اونا رو تغییر داد؟
ارتباطات موثر چیه و چه نیرویی در موفقیت آدما نقش داره؟

جواب همه این سئوالا تنها در علم ان ال پی بصورت علمی جواب داده می شه
اولین قدم در مدیریت منابع انسانی، مدیریت بر خویشتنه، این روزا علم ان ال پی به عنوان علمی ترین راه خود شناسی که همون شناخت ضمیرناخودآگاه و ارتباط با اینه در این مورد حرف اول رو در جهان می زنه.

بدونین که سرنوشت شما چیزی نیس مگه همون برنامه ای که به وسیله شما در سر شما نوشته شده، این دوره به زبانی بسیار ساده و روان و بدور از هرگونه اصطلاحات تخصصی شما رو با دنیای داخل و عمق ضمیرناخودآگاهتان آشنا کرده و جواب همه سئوالات فوق رو دریافت میکنین و یادگیری اونو به بقیه هم پیشنهاد می کنین. این علم پایه موفقیت در جهان می باشددر این مبحث علاقمندان با قوانین، وظایف و هم اینکه چگونگی کارکرد ذهن و ضمیر ناخودآگاه آشنا شده و تحولی بزرگ در نظام باورهای خود رو بوجود میارن. هم اینکه در این قسمت با قوانین و پیش فرضهای این علم آشنا شده و یاد می گیرن که قوانین ان ال پی چیزی جز اجرای عملی قوانین زندگی نیس.

کلیه مدیران عالی رتبه در همه جوامع واسه دوری از استرسای موجود در محیط و کنترل اونا هیچ راهی غیر از یادگیری این علم ندارن بخاطر این در کشورهای پیشرفته به عنوان یک امتیاز بسیار با ارزش در گزینشهاه و با کمی تحقیق این ادعا ثابت می شه.

واژه لاتین NLP مخفف سه کلمه Neuro Linguistic Programmingه که در زبون فارسی هیچ معنایی رو غیر از برنامه ریزی عصبی کلامی نمیشه واسه اون در نظر گرفته البته در کل میشه گفت علم ان ال پی علم تاثیر کلام بر رفتار و هم اینکه تغییر در رفتارا و الگوها با در نظر گرفتن شناخت سیستم ذهن و چگونگی کارکرد اینه که دامنه بسیار بزرگی از تکنیکا رو واسه رسیدن به موفقیت شامل می شه.

دانشNLP به وسیله Richard Bandler دانشجوی روانشناسی و John Grinder ، استاد زبون شناسی در دانشگاه UCSC در سال ۱۹۷۵ به جامعه علمی و هم اینکه مردم عادی معرفی شد. در اون زمان Bandler و Grinder از دانشجویان Gregory Batson بودن که یک روان شناس و آدم شناس انگلیسی بودRichard Bandler در این زمان عمیقاً درگیر یاد گرفتن روش درمانی گشتالت بود و روشهای Fritz Perlz رو در روشای درمانی خود مدل سازی می کرد. باید بیان داشت NLP به روشنی تحت سرفصل خیلی از روان شناسی مدرن قرار میگیره؛ و شاید به شکل نزدیکی به Cognitive Psychology یا روانشناسی درک مربوط به شد Richard Bandlerدر اول دهه ۷۰ دانشجوی دانشگاه UCSC بود که در همون زمان John Grinder در همون دانشگاه دروس زبون شناسی رو تدریس می کرد. Richard همراه با John که به کارا و تحقیقات درمانی باتسون علاقه مند شده و هم اینکه تحت اثر بعضی خصوصیات ایشون هم قرار گرفته بودن، در مورد پایه گذاری مکتب NLP شروع به کار کردن. اونا درزمان تحقیقات خود متوجه الگوهای مشترک مشخص در چگونگی کاربرد عامل زبون در بعضی از پزشکان مشهور که از آن در درمان استفاده می کردن شدن.

این دو پژوهشگر به مطالعه و مشاهده در این مورد پرداختن و بعد مدلایی از الگوهای زبانی رو با استفاده از روش Verbal Modeling با تکیه بر روشهای افراد خیلی باهوش ای مثل Virginia Satir ، Fritz Perlz و Dr. Milton Erickson که بزرگترین هیپنوتراپیست تموم قرون و زمان معرفی شده تهیه کردن این دو محقق بر این باور بودن که با تهیه مدلایی از درمان طبق روشای روان پزشکان تأثیرگذار و بخش بخش کردن اونا (روشها) قادر به رسیدن به نتایجی موثر و مشابه و هم اینکه انتقال اون به روان شناسا دیگر هستن (Modeling processing)و حالا خوبیش اینه در این کار بسیار موفق شدن و بصورت معجزه آسایی توجه کردن که اگه از این مدلا در شغلا و حرفهای دیگر هم استفاده کنه همون یافته ها رو می گیرن و این کار به وسیله مدل سازی الگوهای ذهنی افراد خیلی باهوش صورت قبول کرد و نتایح خیره کننده ای بدنبال داشت و از ترکیب این سیستم با روانشناسی مدرن علم ان ال پی رو بوجود آوردن.

بندلر پایه گذار N.L.P از ذهن تعریفی داره که میگه: ذهن مثل یک اتوبوسه. چون اتوبوس همیشه از مبدا در حال حرکت به طرف مقصده و دیگر اینکه منظم پر و خالی می شه و ذهن آدمی هم همیشه در حال هدف گذاری و هدف یابیه و در زندگی خود هر روز تصمیم میگیره تا کار تازه ای رو شروع کنه اما بدیش اینه در اول و وسط راه هدف رو آزاد و نسبت به اون دلسرد می شه و اون نیرو و حس ساده رو نسبت به هدف نداره. مثلا در اول ذهنتون رو متوجه ورزش می کنین ولی وسط راه منصرف شده بدنبال موسیقی می رید بعد خسته شده بدنبال درس می رید و همینطور ادامه می دین.

این بی هدفیه و شما هیچ موقع به مقصد نخواهیدرسید. . در این اتوبوس که هر شخص خود باید راننده اون باشه. سوالی پیش میاید: که شما چند سال دارین؟ و در این چند سال چند هدف در زندگی تون انتخاب کردین؟ چه مقدار از اول زندگی تا الان خود راننده این اتوبوس بودین؟ یعنی به اهداف خود رسیدین؟ اگه جوابتون منفیه، به چند درصد اون هیچوقت نرسیدین؟ شاید هدف گذاریتان اشتباه بوده یا اینکه رانندگی رو درست بلد نبودین؟

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۱/۵]

اناگرام چیه؟

اناگرام
یکی از مشکلات اساسی آدم امروز، اختلاف داشتن با خوده. شرکت در هر نوع فعالیت فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و چیزای دیگه ای به جز اینا، راهیه واسه نابود کردن این اختلاف. آدم شخصیتیه که پیوسته نیازها و شرایط مخصوص خود رو می خواد تا بتونه به یک هماهنگی و توافق با خود برسه. وضعیت فوق کشمکشیه بین خواستها و تواناییا، البته با به کاربردن تکنیکای موثری چون ان . ال . پی بصورت استاندارد میشه تا حد بسیار مطلوبی به این خواستها رسید اما بعضی وقتا حتی وقتی به خواسته مورد نظر میرسیم رضایت کامل به دست نمیاد و دلیل این نارضایتی در نبود شناخت خویشتنه. این نبود شناخت بر خودمون بعضی وقتا راه های رسیدن به هدف رو واسه ما بسیار سخت تر و طولانی تر می کنه.
پس داشتن یک شناخت کافی از خودمون، می تونه زندگی رو بسیار آسون تر و دلپذیر تر کنه.
این هنر یا علم شخصیت شناسی و به دیگر قلم، خود شناسی رو، اناگرام می گن، این هنر این روزا به عنوان موثرترین روش واسه شناخت شخصیتهای جور واجور آدما. این روش در کشورهای غربی به ویژه در آمریکا، بسیار جدی تلقی گردیده.

در مورد ارتباطات این علم رو تکمیل کننده ان.ال.پی می گن چون که تکنیکهای ارتباط موثر در علم ان. ال. پی در مورد افراد درجه اول موثر نیس، حال اینکه به وسیله اناگرام میشه خیلی راحت به خصوصیات افراد دور و نزدیک پی برده و جهت ایجاد ارتباط موثر از تکنیکهای اون استفاده کرد.
بوسیله اناگرام میشه به استعدادها و ضعفای خود پی برده و میتونیم بیشترین حد استفاده رو از استعدادها، و دست کم زیان رو از ضعفهای خود ببریم. دراین روش به دو اصل اساسی در تصوف بر می گردیم :
– ازکجا اومدم و آمدنم بهر چی بود؟
– به کجا در سفرم رفتن من بهر کجاس ؟

این سئوالاتیه که همه آدما به طور پیوسته از خود پرسیده و میخوان بدونن به چه دلیل اینطور و واسه چه آفریده شدن.( که در طول دوره در این رابطه شرکت کنندگان جواب بیشتر سئوالات خود رو دریافت می کنن. )
خیلی از آدما وقتی به یک جمع بندی در زندگی خود و چیزی که درزمان عمر خود کردن می پرازن، از نتیجه اون زیاد راضی نیستن و دلیل اون نبود رضایت از خوده. رسیدن به موفقیت واسه همه رسیدن به خوشبختی و کسب ثروت نیس به خاطر همین آدمایی رو میبینیم که برخلاف رسیدن به یک موفقیت مالی یهو همه چیز رو ترک گفته و به یک فعالیت هنری یا تحقیقاتی در یک گوشه خلوت و دور از هر گونه هیاهو می پرازن و آنگاهه که خود رو خوشبخت احساس می کنن.

از آنجائیکه اناگرام در سه دوره اناگرام پایه، اناگرام در ازدواج و اناگرام در مدیریت اجرا می شه، استفاده از این فن این امکان رو به ما میده تا پس از یاد گرفتن دوره پایه، در مدیریت جهت کارگزینی به بهترین راه ممکن افراد رو طبق استعداد و شخصیت خود در پستهایی که هماهنگی کامل با شخصیت اونا داره به کار بگیریم و از این روش بهترین بازدهی رو بوجود آوریم. هم اینکه با استفاده از این علم میشه در ازدواج و ارتباطات همیشه بهترین راه رو واسه زندگی خود و بقیه انتخاب کرد تا پیوسته در طول زندگی رضایت کامل رو از چیزی که انجام می دیم داشته باشیم.

در فن ارتباطات روش ایجاد ارتباط موثر رو فرا گرفته و از این روش مخاطب خود رو بهتر شناخته و به اون می فهمانیم که اونو درک می کنیم و حتی یاد می گیریم که چه کلماتی می تونن اثر مثبت یا منفی روی ایشون بزاره و یا اینکه مخاطب ما از روش رفتارش چه پیامی رو میخواد به ما برسونه.
آری همه این شناختا از روش اناگرام شدنیه. اثرات مثبت اناگرام در آمریکا چنانه که بعضی وقتا در بعضی از آگهیای استخدام کارفرما نوع شخصیت مورد درخواست خود رو به روشنیً اعلام می کنه و هم اینکه در آگهیای ازدواج، شخص میگه که خواستار چه نوع شخصیتیه .

در اناگرام شخصیت آدما به ۹ دسته یا تیپ تقسیم بندی شدن :
۱-عالی خواه و مقرراتی
۲-کمک کار و آدم دوست
۳-حقیقت خواه و موشکاف
۴-هنرمند
۵-محقق
۶-منصف
۷-هماهنگ و تنوع طلب
۸-قدرت طلب
۹-صلح طلب

شما جلوتر همه چیز هستین!

شما جلوتر موجودی کامل و تموم عیارید. قرار نیس که به همه چیز برسین. جلوتر همه چیز هستین! این نکته با باکمال دقت وجدیت بررسی کنین. اگه حالا با چیزی که تاحالا اندوخته اید و یا وضعیت الان خود از نظر تندرستی شغلی و روابط با بقیه از زندگی لذت نمی برین یقین بدونین که با تغییر شرایط هم از زندگی لذت نمیبرین.
شما بسته به اینکه از پشت چه عینکی به جهان نگاه می کنین و چه تفکر و تصوری از خود و جایگاهتان در عالم هستی دارین، سهم خود رو از توانگری و شادمانی و رضایت خاطر تعیین می کنین.هیچی بیرون از وجودتون نمیتونه این موهبتا رو به شما ارزانی داره.

[تعداد: ۳۲    میانگین: ۳.۲/۵]

انتخاب رسانه و روش هدف دار واسه برند

انتخاب رسانه و روش هدف دار واسه برند
در کنار هم قرار دادن طرح رسانه ای لازمه اینه که روشای هدف دار نامناسب رو شناسایی کرده و از رده بیرون کنین. در این پست، به گفتن دست کم چیزایی می پردازیم که باید درباره هر کدوم از بخشای بیشتر تاکتیکی بدونین تا بتونین آزمایش مهم ای داشته باشین.

روابط عمومی قدیمی
اجرا این تاکتیک معمولا، نیازمند استخدام کردن یک متخصص روابط عمومی و یا شرکت بازاریابیه که می دونه با کی ارتباط برقرار کرده و چیجوری وارد رسانه شه. تاکتیکایی که با روابط عمومی قدیمی در ارتباط هستن در مکانایی که در ادامه ذکر می کنیم قرار گرفتن.

رادیو
سه نوع رادیو هست: قدیمی AM/FM ، اینترنت و ماهواره

وقتی که حرف از مبحث برندینگ می شه هنوزم خیلی از کارشناسان روابط عمومی همون AM/FM قدیمی و مصاحبه های رادیویی ماهواره رو به عنوان ارزشمندترینا درنظر می گیرن. یکی از دلایل اینه که مشکلات راه ورودی بسیار زیاده (تولیدکنندگانی که پرکار هستن و کل روز رو با مهمانان بالقوه می گذرونن تنها مصاحبه کنندگانی رو قبول می کنن که از سطح خاصی از تخصص و اعتبار رو دارا باشن)

هم اینکه، مخاطبان شنونده واسه رادیوی قدیمی AM/FM هنوزم بیش تر از برنامه های اینترنتیه. این وسط، رادیوی اینترنتی، به سرعت در جریان اصلی مصرف کنندگان قرار گرفت. طبق گزارشی که از XAPPmedia در سال ۲۰۱۵ بدست اومد تخمین زده شد که شنوندگان رادیوی اینترنتی تا سال ۲۰۱۸ ، ۱۸۳ میلیون رشد رو به خود می بینن.

تلویزیون ، روزنامه ها و مجلات
بیشتر بخش بسیار بزرگی از روابط عمومی رو به خود اختصاص میده. حاضر شدن به عنوان مهمون در برنامه هایی مثل CNN ، Fox News ، MSNBC و … واسه هر برندی نشون از موفقیت داره. فقط به یاد داشته باشین که بازار رقابت واسه جایگاه بهترین شبکه ها و نمایشای محبوب بسیار داغه.

قید شدن نام کار و کاسبی/ خود شما در مجلات می تونه لطف بزرگی واسه برند شما باشه. از طرفی، بخاطر اینکه خیلی از انتشاراتیا ورژن آنلاین هم دارن، احتمال اینکه با سایت شما لینک شن هست.

چاپ و نشر ، نوشتن کتاب
به نظر ما، یکی از موثرترین راه ها واسه ساخت برند و ایجاد و سروصدا، چاپ و نشره. یکی از فواید این روش هدف دار واسه بخش آنلاین اینه که می تونین کلمات کلیدی قابل جستجویی رو درنظر بگیرین و به طرف سایت خود لینک کنین.

یکی دیگر از بهترین تاکتیکا واسه ساخت برند کار و کاسبی یا شخصی هم، نوشتن کتابه. با پیدا کردن موضوعاتی جذاب، می تونین به نوشتن کتاب بدین. بعد به دو روش حق منتشر کردن اونو دارین. اولی، انتشار به سبک قدیمی و دومین نوع اون، نوشتن ebook  (کتاب الکترونیکی) ست که به وسیله خودتون انجام میشه و اصطلاحاً اونو Self-Publishing می گن. مقاله نویسی، هم بخشی از مبحث نوشتاریه و میدونیم که منتشر شدن مقاله ها در مجلات و روزنامهای ملی می تونه به اعتبار ما اضافه کنه. خبرنامه هم به نوع خود می تونه باعث رونق برندها شه. نوشتن خبرنامه هم مبحث زیادیه که میتونیم در مقالات آینده بطور فشرده به اون بپردازیم.

گفتگو
یک چیز قوی درباره صحبت کردن همون تاکتیکیه که شما رو در برابر گفتگو قرار میده. هیچی به اندازه صحبت کردن شما درباره یک موضوع واسه مخاطبان بالقوه اعتبار شما رو آزمایش نمی کنه. همینطور به خاطر بسپارین که آنلاین بودن و (بیش تر از آن) گفتگو مواجه از محبوب ترین راه های ساخت برند هستن.

رسانه های اجتماعی
رسانه های اجتماعی از بخشای لازم بازاریابی و برندینگ در دنیای این روزا. که هم واسه برند کار و کاسبی و هم شخصی، میشه روش هدف دار اونو در نظر گرفت. نکته کلیدی اینجا، تمرکز کردن روی یک کانال (بیشترین حد دو الی سه) هستش. شما باید بهترین کانالی رو که مخاطبان هدف تون استفاده میکردن استفاده کنین.

دوستان، شبکه سازی و برگزاری وبینارها هم شامل عواملی هستن که می تونین با در نظر گرفتن اندازه استفاده مصرف کنندگان و مخاطبان هدف اونا رو درنظر گرفته و تدارک ببینین.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

انتخاب سرمایه گذار رو مثل انتخاب همسر جدی بگیرین

انتخاب سرمایه گذار
یکی از بزرگترین اشتباهاتی که کارآفرینان مرتکب می شن اینه که فکر می کنن جفت و جور مالی واسه کار و کاسبی در صورتی پیروزی هستش که پول دریافت کنن.اما جفت و جور مالی در صورتیکه از طرف فرد مناسبی نباشه می تونه خیلی بد باشه. در انتخاب سرمایه گذار همونقدر باید دقت کرد که در انتخاب همسر دقت می شه.

سرمایه گذاران فقط واسه دسترسی به پول نیستن. بلکه اونا شرکای شمان. و تا حدودی هم کارفرما هستن. و همونطور که اشتباه در انتخاب همسر می تونه زندگی شما رو نابود کنه، انخاب سرمایه گذار نامناسب هم می تونه کار و کاسبی شما رو نابود کنه.

شما پول رو می گیرین، ولی یهو مشکلات بروز می کنن. شما یک چیز می خواین و سرمایه گذار چیزی متفاوت رو میخواد. و اختلاف نظرها شروع شده و باعث فاجعه می شن.

سرمایه گذاران مناسب می تونن به شما کمک کنن و به شما ایده ها و مشاوره بدن. اما سرمایه گذاران نامناسب می تونن بر شما فشار وارد بیارن، مانع راه شما شن و جلو رفتن کار و کاسبی شما رو سخت کنن. حتی اگه اونا در هیئت مدیره شرکت اکثریت رای رو نداشته باشن، بازم صاحبان سهام هستن و حقوق قانونی دارن.

سرمایه گذار موافق یا مخالف
سرمایه گذاران خوب یا بد نیستن بلکه موافق یا مخالف با شمان. موافقت از تطبیق بین راه شما و راه اونا و خواستهاتون و اونا به وجود میاد. شاید شما واقعا سرمایه گذارانی رو می خواین که فقط پول بدن و شما راتنها بذارن  و دخالتی در کارا نداشته باشن. اینطور سرمایه گذاران نادر هستن، اما وجود دارن.

کارآفرینان هوشمند، سرمایه گذارانی رو میخوان که به شکل هدف دار و تاکتیکا کمک کنن و اونا رو به مخاطبین معرفی کنن. و شاید بیشتر سرمایه گذاران میخوان این کار رو بکنن. اما حتی وقتی که اونا این کار رو انجام میدن، اگه سبکای حل مشکل و راه های کمک اونا متفاوت از شما باشن، اختلاف به وجود میاد و این می تونه مشکل بسازه.

انتظارات مخالف در یک کار و کاسبی می تونه به مشکلات سخت منجر شه. نیتای خوب و افراد خوب درگیر در سرمایه گذاری همیشه کافی نیس. اهداف مخالف می تونه واسه هر دو طرف سخت باشه، همونطور که در ازدواج هم اینطوریه.

بریا مطالعه بیشتر: چالشای کارآفرینی؛ چیجوری واسه کسب و کارمون شریک انتخاب کنیم

هنگام انتخاب سرمایه گذار از تطبیق نامناسب دوری کنین
واسه برطرف کردن این مشکلات، در مورد سرمایه گذار تحقیق کنین. سرمایه گذاران گذشته، روابط موجود، وب سایتا و پروفایلایی دارن که واسه دشت کردن اطلاعات درباره اونا به درد بخور هستن. بدونین که سرمایه گذاران بالقوه تون چه میخوان، دوست دارن چیجوری کار کنن و بقیه در مورد اونا چه می گن.

همیشه با صاحبان شرکتای دیگری که یک سرمایه گذار بالقوه قبلا در اون سرمایه گذاری کرده تماس گرفته و صحبت کنین. مراقب باشین با سرمایه گذاری همکاری نکنین که به این منظور به شما کمک نمی کنه که از شرکتای دیگری که با اونا کار کرده، عقب بمونین (شاید به دلیل همدستی با اون شرکتا). احتمال اینکه کار و کاسبی شما اولین تجربه سرمایه گذاری یک سرمایه گذار باشه، بسیار پایینه.

با سرمایه گذاران خود به طور کامل روشن و شفاف درباره اینکه کی هستین و چی می خواین، صحبت کنین. درباره اهداف، گذشته و چگونگی کار با کار و کاسبی اونا، مستقیما از خودشون بپرسید.

سوالاتی رو واسه مشخص شدن کردن سبکا و رویکردها بپرسید. بپرسید که هنگام بروز مشکلی خاص چه کاری انجام میده. به یاد داشته باشین که اولویت شما در انجام کار و کاسبی چیه، اهداف و مقاصد شما چیه.

تغییر سرمایه گذار
تغییر سرمایه گذار قبل از امضای قرارداد بدون هیچ هزینه ای و بدون هیچ خطری، انجام می شه اما پس از امضای قرارداد کاری بسیار سخت و زیان رسانه. وقت خود رو صرف کنین تا مطمئن شین که با سرمایه گذار خود در مورد مسائل مهم توافق دارین. این کار، کار و کاسبی و سلامت روان شما رو حفظ می کنه.

اگه مجبور به راه اندازی سریع کار و کاسبی خود هستین، به جای گرفتن بودجه از سرمایه گذاران غلط، خودتون راه اندازی رو شروع کنین. شما از هیچکدام از سرمایه گذاران بهتر نیستین مگه از سرمایه گذارانی که مناسب نیستن. برنامه های خود رو اندازه بندی کنین یا اونا رو موقتا به جلو ببرین. هر کاری رو که می تونین، واسه جلوگیری از انتخاب سرمایه گذار نامناسب و گیر افتادن در یک رابطه سرمایه گذاری بد، انجام بدین.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

انتخاب نام پروژه چیجوری صورت میگیره ؟

انتخاب نام پروژه
انتخاب نام مناسب واسه پروژه جدید یکی از مسائل پیچیده هستش. انتخاب نام نامناسب واسه شرکت هم ممکنه باعث ضرر و زیان رسوندن به شرکت شه. این ضررها ممکنه باعث شکست تیم بازاریابی و یا پایین اومدن اندازه تولیدات شرکت باشه. این قضیه برعکس هم اتفاق میفته، اگه نام مناسبی واسه پروژه خود انتخاب کنین باعث موفقیت شما می شه و اندازه تولیدات شما افزایش پیدا می کنه. اگه در پیدا کردن نام مناسب واسه پروژه ها حرفه ای باشین بقیه هزاران دلار به شما پرداخت می کنن تا اسمی مناسب واسه اونا طراحی کنین.
در این مقاله چند راهنمایی رو واسه شما مطرح می کنیم که بتونین با استفاده از اونا نام مناسبی واسه پروژه خود انتخاب کنین با ما همراه باشین.

چیجوری اسمی مناسب واسه پروژه خود انتخاب کنیم؟
۱-  واسه نام گذاری پروژه خود از صفتای ضعیف یا عبارتایی که تاثیر گذاری کمی دارن استفاده نکنین! از نامایی که مشتری اونا رو نمیفهمد دوری کرده و از عبارتای عجیب استفاده نکنین.

۲- نام شرکت خود رو طبق نام محل و یا مکانی که در اونجا کار می کنین نام گذاری نکنین! ممکنه در آینده کار و کاسبی تون پیشرفت کنه و شما از اینجا به مکانی دیگر انتقال پیدا کنین.

۳- بهتره اسمی که انتخاب می کنین از نوع محصولی باشه که در شرکت تولید می کنین. مثلا اگه شرکت شما شکلای جور واجور لپ تاپ و یا کامپیوتر رو تولید می کنه تلاش کنین از کلمات کامپیوتر و تیک در عبارت خود استفاده کنین واسه دیگر اجناس هم از عباراتی که به محصول مربوط می شه استفاده کنین.

۴- از کلماتی که تلفظ کردن و نوشتن اونا سخت باشه استفاده نکنین! چون مشتری وقتی که در اینترنت به جستجوی محصول شما بپردازد به دلیل سختی نام شرکت به سراغ شرکتای دیگر میره که همون محصول رو ارائه میدن و شما بخاطر این مشکل مشتری خود رو تقدیم حریف خود کردین.

۵- اگه نام مناسبی واسه شرکت پیدا کردین باید مطمئن شید که لیاقت تبدیل شدن به یک برند تجاری رو داره. هم اینکه باید مطمئن باشین اسمی که انتخاب کردین با نام کالاهایی که تولید می کنین همخوانی داره یا نه!

۶- ممکنه اسمی که انتخاب کردین خوب و مناسب بوده و با محصول همخوانی داشته باشه و حتی صلاحیت تبدیل شدن به یک برند تجاری رو هم داره اما اول به عنوان یک شعار از این نام استفاده کنین و از یک مشاور درخواست کنین محصول رو در بیرون ارائه بده تا فهمیده باشین که محصول جذابیت داره یا نه؟
مردم جذب این محصول شدن یا توجهی به اون ندارن؟
اگه نتیجه ای نگرفته اید به سراغ نام دیگری باشین.

۷- در انتخاب نام عجله نکنین و واسه این کار صبور باشین، شرکت جدید شما مثل نوزادیه که تازه متولد شده اگه اسمی مناسب واسه اون انتخاب کردین دور وبریا تون جذب نام اون می شن پس پروژه شمام اگه اسمی مناسب داشته باشه مشتریان زیادی رو جذب خود می کنه تا برند شما به نام تجاری بزرگی تبدیل شه.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

انتخاب نماینده تجاری با رعایت چند تا نکته مهم و لازم

اگه می خواید وارد بازارهای جدید شید یا در تلاش هستین تایم خاصی رو واسه فروش اختصاص بدین، انتخاب نماینده تجاری می تونه واسه کار و کاسبی شما به درد بخور باشه.  این نماینده محصول یا خدمات شما رو از طرف شما به فروش میرسونه. خیلی از شرکتا حضور نماینده تجاری رو یک راه مقرون به صرفه واسه دسترسی به تخصص فروش، مخاطبین و مشتریان می دونن.

نکاتی که باید در انتخاب نماینده تجاری در نظر گرفت
انتخاب نماینده تجاری مناسب 
شما می تونین نامزدای احتمالی واسه نمایندگی رو از پایگاه های داده که به وسیله اتاق بازرگانی و انجمنای تجاری ارائه می شن، پیدا کنین. هم اینکه می تونین با نمایندگان در نمایشگاهای تجاری صحبت کنین. و یا از پیشنهادای مخاطبان و مشاوران استفاده کنین.

 بخش محور باشین
از نماینده در مورد تجربه، علم و اندازه شناخت و درک ایشون از بخش خاص خودتون بپرسید. بین مزیتای فردی که دارای یک سابقه تجاری قوی در بخش خاص خودتونه و مزیتای استفاده از یک نماینده تجاری مشتاق و حریص واسه حضور در بخش تون، تعادل بسازین. سوابق اونا رو بررسی کنین. تا مطمئن شید که نماینده تجاری رقبای بالقوه هم نیستن.

اعتبار اونا رو چک کنین
در انتخاب نماینده تجاری بررسیای اعتباری انجام بدین. و مراجع بانکی و تجاری رو جستجو کنین. تا بدونین که نماینده تجاری مورد نظر از دید مالی ایمن هستن یا نه. از مشتریان موجود در مورد مراجع هم سئوال کنین و حتما صحت اونا پیگیری کنین.

خودتون رو معرفی کنین
همیشه با نماینده تجاری بالقوه گفتگو و مصاحبه چهره به چهره داشته باشین. مهمه که فقط با نماینده ای کار کنین که می تونین یک رابطه خوب با ایشون ایجاد کنین.

برا مطالعه بیشتر:
سوالات اشتباه مصاحبه استخدامی و راهکارهای اونا

سوالات هوشمندانه مصاحبه واسه استخدام

نظارت و کنترل داشته باشین
باید مطمئن شید که یک نماینده تجاری فقط در جایی که شما تعیین می کنین، به روشی که شما می گین و به مشتری که شما مشخص می کنین، محصول یا خدمات تون رو می فروشه. در مورد این مسائل و هم اینکه وجود و اندازه ارتباط مورد انتظاری که می خواین بسازین، به طور کامل با داوطلبان نمایندگی بحث داشته باشین. شرایط روابط شما باید در یک قرارداد، همراه با روشای حل اختلاف و شرایط لغو قرارداد ثبت شه.

با شرایط پرداخت موافقت کنین
این که پرداخت به طور کامل یا به طور جزئی بر مبنای حق کمیسیون باشه باید در قرارداد نوشته شه. هنگام تعیین حقوق، فایدهایی رو که مشوقا ایجاد می کنن، محاسبه کنین. مثل پاداشایی که یک سرپرست مشخص می کنه و نتیجه اون تشکیل وفاداریه.

در مورد آینده فکر کنین
شاید بخواهید محدودیت شرط تجاری رو در قرارداد خود ثبت کنین. این شروط می تونه فعالیتای یک نماینده تجاری رو پس از پایان قرارداد به خاطر محافظت از کار و کاسبی تون محدود کنه.

وظایف و تعهدات خود رو بدونین
باید آشنایی که قانون محافظت قابل توجه ای رو واسه نمایندگان فروش خود فرما در نظر میگیره. به خاطر این اگه بخواهید قرارداد نماینده تجاری خود فرما رو پایان بدین، باید طبق قانون از یه مدت قبل اطلاعیه اونو ارائه کنین. حتی پس از آن ممکنه مجبور به پرداخت مقداری غرامت شید.

مشاوره بگیرین
یک مشاور متخصص در قراردادهای تجاری وظایف و مسئولیتای دقیقی رو که باید در یک قرارداد نمایندگی ذکر شه، می دونه و اطمینان میده که نه فقط شامل تموم موارده، بلکه هیچ نقصی نداره. اگه کارا رو خودتون به تنهایی انجام بدین و نگرانیا رو به تنهایی برطرف کردن کنین، شاید اشتباه گرون ای مرتکب شید. پس در انتخاب نماینده تجاری حتما مشاوره بگیرین.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

انتخاب هاست : کدوم نوع هاست واسه کسب وکار مناسبه؟

انتخاب هاست مسئله ایه که می تونه اندازه موفقیت سایت شما تحت تاثیر بذاره. پس با مطالعه این مقاله، به مزیتا و ویژگیای هر یک خبردار شین و انتخاب هاست بهتری رو تجربه کنین.

انتخاب هاست
چه فرقی بین میزبانی اشتراکی، ابری و اختصاصی هست ؟

موثرترین روش میزبانی رو واسه سایت کار و کاسبی خود انتخاب کنین.

هممون میدونیم که واسه گسترش کسب وکار مون به سایت نیاز داریم، اما شاید اجزای فنی درگیر رو درک نکنیم. مثلا، واسه اینکه سایت در شبکه فعال باشه، به یک نام دامنه (مثلا websitename.com) ) و هم اینکه میزبانی وب (فضای ذخیره سازی که میزبان فایلای وب سایته و باعث می شه که به شکل آنلاین قابل دسترسی باشه) نیاز داریم.

انتخاب یک نام دامنه مفهومیه که درک اون بسیار راحته، اما چیجوری تصمیم می گیرین که کدوم میزبان واسه سایت شما مناسبه؟  بعضی سوالات که باید به اونا جواب بدین عبارتند از:

کدوم میزبان سریع ترین دسترسی به سایت رو واسه مشتریان من شدنی می کنه؟
کارآمدترین میزبان واسه استفاده من و کارکنانم کدوم یک هستش؟
کدوم یک بیش ترین پایداری رو داره و مانع رکود می شه؟
کدوم یک بیش ترین امنیت رو داره؟
در کل چیجوری میتونم به بیش ترین انعطاف پذیری دست پیدا کنم؟
همه اینا ایده های مهمی هستن که باید موقع انتخاب از بین گزینه های جور واجور میزبانی وب در نظر گرفت. در این مقاله ما تفاوتای اصلی بین سه گزینه محبوب واسه کسب و کارا رو بررسی می کنیم: میزبانی اشتراکی، میزبانی ابری و میزبانی سرور اختصاصی.

میزبانی اشتراکی
تعریف: سایت شما یک سرور واحد رو همراه با خیلی از وب سایتای دیگر به اشتراک میذاره. همه چیز در این سرور واحد مشترکه، مثل RAM  و CPU .

مناسب واسه: کسب و کارای کوچیک و یا وب سایتای جدید با ترافیک وب تقریبا کم. وقتی که تازگیا حضور آنلاین خود رو شروع کرده باشین، میزبانی اشتراکی بهترین برگشت سرمایه رو واسه شما داره. مزیت اصلی اینه که شرکت شما احتیاجی به حفظ و ایجاد سرور نداره. این به اون معنیه که هیچ لزومی واسه باخبر شدن از کد سرور و سیستمای عامل وجود نداره. هم اینکه، میزبانی اشتراکی همیشه ارزون ترین انتخابه و باعث می شه کسب و کارای تازه کار در صرف هزینه صرفه جویی کنن.

با بیشتر میزبانای وب، شما می تونین برنامه های کاربردی مثل وردپرس، Drupal و Joomla رو واسه کمک به ساخت سایت و مدیریت محتوا، دانلود و نصب کنین.

میزبانی ابری
تعریف: سایت شما به وسیله یه سری از سرورایی که «ابر/ Cloud» رو شکل میدن، مدیریت می شه.

مناسب واسه:  کسب وکارایی رشد سریع رو تجربه می کنن. شما می تونین منابع خود رو واسه اصلاح ترافیک درحال رشد خود یا در طول رشدهای سریع مورد انتظار مثل فروشا و یا تبلیغات ویژه، درجه بندی کنین. مثل میزبانی اشتراکی، سرورها واسه شما نگهداری می شن، پس شما و کارکنان تون احتیاجی به علمِ زبون نگهداری سرور مثل لینوکس ندارین. هم اینکه، با میزبانی ابری  سرعت سرور سریع تر از یک میزبانی اشتراکیه چون پهنای باند بیش تری در دسترس شما قرار داره.

در انتخاب هاست ، میزبانی ابری این مزیت رو داره که همگام با شرکت شما میتونه رشد کنه، در حالی که با میزبانی اشتراکی، شما در آخر ممکنه بیش تر از سرور خود رشد کنین. با هاست وب مناسب، سایت تون می تونه دو برابر سریع تر از ​​ برنامه میزبانی اشتراکی متوسط شما کار کنه. این مسئله به خاطر تخصیص سرور موثر و سرورهای ابری مدیریت ابریه که تراکم کم و هم اینکه نرم افزار بسیار عالی و سطوح ذخیره چندگانه داره.

میزبانی سرور اختصاصی
تعریف : سایت شما تنها وب سایتیه که در سرور فعاله، و به طور انحصاری در اون سرور اجرا می شه.

مناسب واسه:  کسب و کارای بزرگ که ترافیک وب خیلی زیادی دارن. سرورهای اختصاصی دقیقا یعنی- سرور به سایت شما اختصاص داده شده، پس شما منابع رو با وب سایتای دیگر به اشتراک نمی ذارین.

مزیت اصلی سرور اختصاصی اینه که شما کنترل کاملی روی سرور خود، مثل سیستم عامل و سخت افزار اون دارین. این به اون معنیه که شما یا یکی از کارکنان تون باید توانایی حفظ سرور رو معمولا از روش لینوکس داشته باشه. سرور اختصاصی خیلی گران تر از سرورهای اشتراکی یا سرورهای ابریه، اما اگه کسب وکار شما نیاز به این سطح از میزبانی وب داره، سرور اختصاصی ارزش این هزینه رو داره. با یک سرور اختصاصی، انتخاباتون تقریبا حد نداره – پیکربندی خاص خودتون رو انتخاب و تموم نرم افزار مربوط به خود رو نصب می کنین. شما می تونین از بیشترین حد امنیت و حریم خصوصی با لایه های چندگانه امنیتی شبکه لذت ببرین.

همونطور که می بینین، طیف خیلی از گزینه ها هست که می تونین موقع انتخاب برنامه میزبانی وب خود  از بین اونا انتخاب کنین. به طور خلاصه:

میزبانی اشتراکی واسه هر کار و کاسبی کوچیکی عالیه و تموم ویژگیای لازم واسه اجرای موثر و موثر سایت شما رو داره.
میزبانی ابری واسه کسب و کارای دارای رشد سریع مناسبه چون سرورهای ابری اجازه میده تا خیلی راحت سایت تون رو همگام با شرکت تون رشد بدین.
سرور اختصاصی واسه کسب و کارای بزرگ و کسب و کارایی که ترافیک وب خیلی بالایی دارن، فوق العاده س.
صرف نظر از میزبان وبی که انتخاب می کنین، می تونین به cPanel  خود دسترسی پیدا کنین، ظاهر و حس سایت خود رو طراحی کنین و پست جدید ایجاد کرده و بفرستین. هم اینکه می تونین امکاناتی مثل گواهیای  SSL، SEO  رو بخرین و یا خدمات و محافظت در برابر بدافزارها رو طراحی کنین.

اگه در آزمایش انتخاب هاست خود مشکل دارین ، اول یک میزبان وب رو انتخاب کنین و بعد با تیم فروش اونا صحبت کنین تا به بهترین راه حل برسین.

[تعداد: ۲    میانگین: ۴/۵]

انتخاب هشتگ مناسب و چگونگی استفاده درست از آن در کسب و کارا

انتخاب هشتگ مناسب در کار و کاسبی خیلی خیلی مهمه. قبل از سال ۲۰۰۷، مردم بیشتر از فشار دادن دکمه علامت مربع(پوند) (#) استفاده می کردن تا به یک اپراتور در اون طرف تلفن وصل شن. اما پس از سال ۲۰۰۷، این علامت مربع کوچیک اسمش به هشتگ تبدیل شد و در همه رسانه های اجتماعی از آن استفاده گردید.

این روزها، هشتگا می تونن سرگرم کننده و کنایه دار باشن. می تونن به دنبالگران جدید یا طرفداران پستای رسانه های اجتماعی شما کمک کنن. اما اگه یک برند یا رسانه تأثیرگذار از اونا نادرست استفاده کنه، می تونن منبع اصلی شرمساری هم باشن. به خاطر این انتخاب هشتگ مناسب بسیار با اهمیته.

تاریخچه هشتگ
در سال ۲۰۰۷، تعداد کمی از افراد با علامت “#” آشنایی نداشتن. این علامت سالهاست که در صفحه تلفنا قرار داشته و در صفحه کلیدهای QWERTY در بالای عدد ۳ جای می گرفته. طرفداران چت اینترنتی (IRC) از سالهای دهه ۱۹۹۰ از # واسه دسته بندی کردن موضوعات به گروه های جور واجور استفاده می کردن.

اما استفاده یک پسر به نام Chris Messina از علامت # ، در یک توییت باعث ورود این پدیده به رسانه های اجتماعی شد. در اوت ۲۰۰۷، اون فقط از مردم خواست که در مورد استفاده از # واسه گروه ها توضیح دهند و همه چیز از آن جا شروع شد.

نظرتون در مورد استفاده از # واسه گروه ها چیه؟ مثلا #barcamp ؟

اینستاگرام هشتگا رو در سال ۲۰۱۱ معرفی کرد. فیس بوک هم به دلایلی کمی بعد به این جریان پیوست. و در سال ۲۰۱۳ اجازه استفاده از هشتگا رو داد.

به چه دلیل این علامت هشتگ نامیده می شه؟ افراد سالها علامت پوند رو “هَش” می نامیده ان، پس معنی هشتگ فقط همینه.

دلیل استفاده از هشتگا
شاید بزرگترین دلیل استفاده از هشتگ اینه که باعث می شه مردم پستاتون رو آسون تر پیدا کنن. مثلا در فیسبوک، استفاده از هشتگا یک لینک قابل کلیک در پستاتون بوجود میاره. فردی که علاقه مند به اشتراک گذاریای شماس روی هشتگ کلیک می کنه و به یک صفحه پر از پستای دیگری که در همه از همون هشتگ استفاده شده وارد می شه.

انتخاب هشتگ مناسب هم اینکه به شما اجازه میدن تا جواب اجتماعی به یک کمپین رو پیگیری کنین. تقریبا هر کلمه یا عبارتی می تونه هشتگ شه. اگه برند شما یک کمپین بازاریابی در رسانه های اجتماعی راه اندازی کرده، می تونین انتخاب هشتگ مناسب مردم رو تشویق کنین تا با استفاده از آن پست ارسال کنن. وقتی که مردم شروع به استفاده از هشتگ شما کنن، می تونین به تعداد پستایی که از آن استفاده می کنن نگاه کنین و جدا سازی و تحلیلا رو به کار گیرید تا ببینین که چیجوری آدما به این پستا جواب میدن.

انتخاب هشتگ مناسب
انتخاب هشتگ مناسب واسه یک پست و یا واسه کمپین بازاریابی در رسانه های اجتماعی ترکیبی از هنر و علمه. هشتگا می تونن و باید بسیار خاص تر از کلمات کلیدی باشن. معمولا اندازه حساسیت به اونا هم بسیار بیشتره. مثلا، اگه شما برند مد هستین و می خواین یک فروش تابستونی جدید رو راه اندازی کنین ، هشتگ # summerwardrobegoals2017 مناسب و مناسب هستش.

شما مجبور نیستین هشتگای خاص خود رو واسه یک کمپین بازاریابی تأثیرگذار بسازین. واقعا، بیشتر استفاده از بعضی هشتگای مشابهی که رقبای شما از آن استفاده می کنن، به درد بخور هستش. انجام این کار می تونه بعضی از دنبالگران حریف رو به پستا و صفحات شما هدایت کنه.

کمی بررسی و تحقیق کنین و ببینین چه نوع پستایی از تگای مورد نظر شما استفاده می کنن. دنیای رسانه های اجتماعی فضای بزرگیه و شک نداشته باشین شما نمی خواین الابختکی هشتگی رو انتخاب کنین که معمولا به وسیله گروهی استفاده میشه که با سیاستاشون مخالف هستین.

هم اینکه باید از انجام DiGiorno دوری کنین. در سال ۲۰۱۴، هشتگwhyIstayed در توییتر ترن شد و به افراد امکان داد تا توضیح دهند که به چه دلیل در روابط خشن باقی می مونن. هرکسی که از حساب کاربری DiGiorno استفاده می کرد، این جریان رو از دست داد، و یک جوک درباره خوردن پیتزا(کش لقمه)(کش لقمه) توییت کرد.

چه نکات دیگری در مورد انتخاب هشتگ مناسب می دونین؟ با ما درمیون بذارین.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۵/۵]

انتخاب واژه مناسب در مکالمه چیجوری ما رو به اهداف نزدیک می کنه

انتخاب واژه مناسب در مکالمه
قبول کنین یا نکنین کلماتی که ما در هر روز استفاده می کنیم واقعیتامون رو تشکیل میدن. انتخاب واژهامون، می تونه تاثیر شگفت آوری رو بر دور و بریا ما بزاره. این تاثیر در جلساتی با مکالمهای رسمی و حتی مکالمات شما در خواربارفروشی محل هم جای صورت میگیره.

شرایط، موقعیتا و مناسبتای جور واجور، سطوح جور واجور کلمات و لحن رو میخوان. اما بازم بعضی واژه هایی هستن که قدرت زیادی رو در شرایط جور واجور با خود حمل می کنن. پس، با این کلمات قوی در این مقاله آشنا میشیم و می بینیم که استفاده از اونا چیجوری ما رو به اهداف مون نزدیک میکنه.

۱- چون

“چون” کلمه ای هست که واسه توضیح دادن انگیزهای خود در هر کدوم از درخواستای تون استفاده می کنین. Robert Cialdini در کتاب Influence خود اونو به عنوان “درخواست + دلیل” توضیح کرده و تاکید می کنه که این ترکیب تاثیر رو به طور قابل توجه ای زیاد کرده و باعث انجام درخواستا می شه.

در یک مورد بررسی گفته شده بود که مردم وقتی می خواستن از انتهای صف به اول صف برسن با به کار بردن جمله ای که از “چون” استفاده شده بود امکان موفقیت بیش تری رو در رسیدن به اول صف کسب می کردن. یعنی: “ممکنه اجازه بدین برم اول صف؟” در مقابل “ممکنه اجازه بدین برم اول صف چون واسه قرارم خیلی دیر کردم” حتی اگه دلیلی که ارائه شده خنده دار هم باشه بازم تاثیر خود رو داره. مثل: ممکنه من برم جلوتر؟ چون باید زودتر برسم اول خط. انگار کلمه “چون” چیزی رو در مردم به حرکت در میاره که باعث می شه اونا درخواست رو عملی کنن.

۲- مرسی

یک تشکر ساده، یک اصطلاح بیانی تشکر فوریه و اگه شما مکالمه خود رو با اون شروع کنین باعث می شه همه چیز در یک وضعیت مثبت پیش بره. شما نشون می دین که یک آدم قدرشناس هستین که همیمن وضوع باعث می شه مردم واسه کمک کردن به شما بیش تر علاقه مند شن .همینطور بیان جملاتی مثل “ممنونم بخاطر وقتی که در اختیارم قرار  دادین” در اول یا انتهای جلسات هم از تاثیرات ویژه ای برخورداره.

۳- اگه

“اگه” تن قدرت رو در شما حفظ می کنه چون به شما این امکان رو میده که با کشف  یافته های فرضی شرایط رو به اساسی ترین کلمات جدا سازی کنین. مثال این مورد: اگه با گزینه “الف” پیش بریم افزایش فروش و بهره وری رو داریم اما اگه گزینه “ب” رو انتخاب کنیم همه چیز طبق سابق پیش میره.

۴- ما

“ما” به عنوان اولین موثر باعث می شه که شما شخصی به نظر برسین که خیلی خودخواه نبوده و بیشتر فردی خوشامدگو هستین. به عنوان موثر دوم، نشون میده که هر دوی شما یک واحد رو تشکیل می دین و معنیش اینه که هر مزیت مثبت واسه شما، واسه اونم مزیت مثبت به شما میره. پس، همین امر به تنهایی کافیه تا باعث شه احتمال قبول شدن درخواست تون بیش تر شه.

۵- باز بودن

در طول مصاحبه، شما با هر چیزی که طرف مقابل تون میگه موافق نیستین و قرار نیس با هر درخواستی موافقت کنین اما کنسل کردن و نابود کردن این درخواست با استفاده از کلماتی مثل “نه” و “هیچوقت” منفی بوده و اثرات مضر به دنبال داره. بجای اون تلاش کنین باز بود و با روی گشاده از این درخواست جلوگیری به عمل بیارین.

[تعداد: ۴    میانگین: ۳/۵]

انتخاب کلمات کلیدی مناسب واسه پیدا شدن سریعتر محتوای شما

انتخاب کلمات کلیدی مناسب
مهم نیس بقیه چه می گن، اما بهینه سازی موتور جستجو آسونه – بلکه انتخاب کلمات کلیدی مناسب سخته.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب چیزیه که باعث موفقیت یا شکست بیشتر روشای هدف دار محتوا و سئو می شه. اگه واژه ای بسیار عادی رو انتخاب کنین. محتوای شما در بین انبوه محتواها گم می شه. انتخاب واژه بسیار خاص هم می تونه خریدار رو از شما دور کنه.

انتخاب بهترین کلمات کلیدی واسه روش هدف دار مثل تزیین بی اشکال کاسه فرنیه –باید واژه هایی رو پیدا و استفاده کنین که خریدار رو به طرف شما جذب کنه.

وقتی این کارا رو انجام داده باشین، بهینه سازی آسون هستش.

انتخاب کلمات کلیدی با ۳ روش موثر
الان، روشای مختلفی واسه انتخاب کلمات کلیدی هست، اما در این مقاله، ما می خوایم روی سه روش بسیار موثر و خاص تمرکز کنیم:

۱. کلمات کلیدی طولانی

۲. کلمات کلیدی و رویدادهای جاری «پرطرفدار»

۳. کلمات کلیدی موجود در رتبه بندی

نکته: از اونجا که گوگل تلاش زیادی کرده تا اطمینان حاصل کنه که که بازاریابان نمی تونن سیستم اونا رو به بازی بگیرن. اینطور کلمات کلیدی فقط می تونن به شما کمک کنن تا در صفحه اول فعالیت کنین. تنها راه قابل اعتماد واسه قرار گرفتن در بین ۱۰ رتبه برتر فقط ساخت همیشگی محتوای با کیفیته.

با دقیق شدن بر کیفیت محتوا و انتخاب کلمات کلیدی مناسب که در ادامه اومده تقریبا تضمین می کنین که محتوای شما در گوگل سریعتر از قبل پیدا و نشون داده شه.

۱. انتخاب کلمات کلیدی طولانی
کلیدواژهای طولانی عبارات و اصلاحات جستجویی هستن که دقیق تر و توصیفی تر هستن.

مثلا به فرق کلیدواژهای زیر دقت کنین:

“باشگاه گلف” و ” باشگاه گلف تیتانیوم چپ دست“

در حالی که این امکان هست محتوا با کلیدواژهای کوتاه تر و رقابتی تر در رتبه بندی قرار گیرد. اما واسه کلیدواژهای طولانی این یک شبه اتفاق نمی افته. بسته به نوع بخش کاری شما، این مسئله حتی می تونه چند سال طول بکشه. اما روندِ پیدا شدن با استفاده از کلیدواژهای طولانیِ عادی بسیار موثر تر هستش.

انتخاب کلمات کلیدی طولانی به شما این فرصت رو میده که در رتبه بندی سریع و فوق سریع قرار بگیرین. چون که این کلمات بسیار خاص هستن و به نوبه خود حجم جستجوی پایینی دارن. آدمایی که جستجو رو انجام میدن دقیقا می دونن به دنبال چه هستن و وقتی که اونو پیدا کنن اقدام لازم رو انجام میدن. اونا مشتریان شمان.

شما به عنوان یک بازاریاب داخل مرزی ، باید بیشتر به جذب مشتری خود (اونایی که دارای شرایط هستن) به طرف سایت تون اهمیت بدین. نه اینکه فقط افراد رو به امید بالا رفتن ترافیک بازدید جذب کنین. حضور داشتن ۱۰ نفر در سایت شما که آماده خرید هستن به مراتب بهتر از حضور ۱۰۰۰ نفره که تنها علاقه مند به محتوای شمان.

با تعیین هدف و بهینه سازی محتوای مربوط به کلمات کلیدی طولانی ، می تونین به سرعت به افراد مناسب دسترسی پیدا کنین، این کار موجب بهبود سئوی شما شده و کمک می کنه تا رتبه شما در کلمات کلیدی رقابتیِ بیشتر بالا بره.

چیجوری کلمات کلیدی طولانی رو پیدا کنیم؟
این کار نیاز به کمی تحقیق در مورد یافته های داره. اما ما به این نتیجه رسیدیم که هدف قرار دادن زبون واقعی که مخاطب تون استفاده می کنه روشی موثر واسه کشف چگونگی توضیح اونا از نیازهاشون و کلماتیه. که در یک موتور جستجو تایپ می کنن تا به اون نیازا جواب بدن.

بخش نظرات رو در وبلاگای حریف یا اجتماعات عادی مثل Quora و یا Amazon به دقت بررسی کنین. تا بدونین که مردم چه می نویسند.

هم اینکه می تونین در بخش سئوال و جواب در آخر یک وبینار به دنبال زبانی بگردین که مربوط به مخاطبان هدف شماس.

۲. انتخاب کلمات کلیدی پر طرفدار
یه روش هدف دار ساده دیگر واسه اینکه محتوای شما به سرعت در رتبه بندی گوگل قرار گیرد. هدف قرار دادن موضوعات پرطرفدار یا رویدادهای جاریه. این کار کمک می کنه تا محتوای شما به چند روش در گوگل پیدا و مشاهده شه.

اول اینکه، وقتی محتوای خود رو در مورد موضوعات جاری و پرطرفدار ایجاد می کنین. احتمالش زیاده تا در بخش اخبار گوگل و در رتبه بندی اصلی و سازمانی قرار بگیرین.

دوم، هم اینکه ممکنه محتوا به سرعت در رتبه بندی سازمانی گوگل بالا بره، چون الگوریتم اونا همیشه در حال جستجو واسه مباحث و صفحات پرطرفداریه که اخیرا به روز رسانی شدن.

اما این کار می تونه کمی فریبکارانه باشه. شما تنها کسی نباشین که محتوایی رو در مورد این موضوعات پرطرفدار ایجاد می کنین، پس باید مطمئن شید که فقط تکرار کننده اطلاعاتی نیستین که بقیه منتشر می کنن. شما باید گزارش خود رو با بینش و نقطه نظر منحصر به فرد خود در این باره انتشار بدین.

در بیشتر موارد، بیشتر موضوعات مربوط به صنعت حتما اخبار بزرگی واسه همه مردم نیستن، اما شما باید با اخبار منتشره دیگر صنایع رقابت کنین.

چیجوری میشه کلمات کلیدی یا موضوعات پر طرفدار رو پیدا کرد؟
روش رقابت در روند کلمات کلیدی پر طرفدار، فعال بودن و ایستادگی در سیر جریانه. شما می تونین چیزی که رو حالا در بالا اخبار Google Trends، Twitter Moments ، Facebook Trends ، و یا هر سایت خبری دیگر صنعتی پیدا کنین.

۳. انتخاب کلمات کلیدی موجود در رتبه بندی
اگه پیش از این به مدت چند ماه یا چند سال محتوای وبلاگ تولید می کردین ، یک مزیت بزرگ دارین. چون مجبور نیستین که از اول با کلمات کلیدی جدید شروع کنین. بر خلاف محتوای newbs ، شما به احتمال زیاد در رتبه بندی کلمات کلیدی هستین که هیچوقت به طور خاص محتوایی واسه اون تولید نکردین.

واسه درک این موضوع، صفحه جدا سازی و بررسی خود رو باز کرده و به جستجویی که در ترافیک اصلی شما نشون داده شده، نگاهی بندازین. فهرستی از موارد زیر بسازین:

· کلمات کلیدی که مربوط به کار و کاسبی شمان، اما شما هیچ گونه محتوایی واسه اون تولید نکردین.

· کلمات کلیدی که در مورد اون چیزی ننوشته اید، اما هنوزم پتانسیل محتوای بیشتر رو دارن.

· کلمات کلیدی که مثل به محتوای موجود هستن، اما به طور خاص هدف گیری نشده ان.

شما الان از این کلمات کلیدی ترافیک دریافت می کنین – یعنی مردم در جستجوی اونا هستن و شمام در رتبه بندی جستجوی اونا هستین، پس از اونا به نفع خود استفاده کنین!

محتوای جدید شما نه فقط بخاطر اون کلمات کلیدی در رتبه بندی قرار می گیره، بلکه رتبه بندی محتوای موجود شما که شامل کلمات کلیدی برابر یا مشابه هم هستن هم افزایش پیدا می کنه.

نتیجه

سئو در طول زمان ترکیبی می شه، پس هر چی زودتر به استفاده از شکلای جور واجور کلمات کلیدی فوق روی بیارین، یافته های بهتری رو در دراز مدت به دست میارید. بهبود رتبه شما بخاطر این عبارات نه فقط کمک می کنه تا توانایی کلی سایت تون رو بهتر کرد، بلکه موجب افزایش رتبه دیگر کلمات کلیدی شمام می شه.

امیدوارم شمام در انتخاب کلمات کلیدی محتوای خود دقت نظر بیشتری داشته باشین. لطفا نظرات خود رو با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۸/۵]

انتخاب گذر واژه ایمن و ۲۰ نکته که واسه انتخاب گذر واژه ایمن در شرکت

انتخاب گذر واژه ایمن روشی  روشی واسه حفظ امنیت شرکت
انتخاب گذر واژه ایمن در دنیای مجازی از اهمیت بالایی برخورداره. طبق گزارشات، ۶۳ درصد از هکرهای کسب و کارای کوچیک به دلیل استفاده این کسب و کارا از گذر واژه ضعیف، موفق به هک کردن اونا می شن. علاوه بر این، هکِ تقریبا همه (۹۳ درصد) سیستما با رمزهای ضعیف، فقط چند دقیقه زمان میبره. واسه حفظ امنیت شرکت خود، باید روشایی رو در انتخاب گذر واژه ایمن دنبال کنین که رسیدن به اونو واسه بقیه مشکل کنه. در ادامه ۲۰ هدف واسه انتخاب گذر واژه ایمن ارائه می شه که مثل بهترین روش ها واسه حفظ امنیت شرکت هاست .

بهترین خط مشیا در باره انتخاب گذر واژه ایمن :
۱. دانستن هدف گذر واژه
درک اینکه خط مشیای گذر واژه چیه، اولین قدم در انتخاب گذر واژه ایمنه. این خط مشیا، یه سری از قوانین در مورد چگونگی طراحی ترکیبی از کلمات، اعداد و / یا نمادهاه که دسترسی به یک بخش آنلاین رو محدود می کنه. گذر واژه ها می تونن سایت، برنامه های نرم افزاری و شبکه های کوچیک کار و کاسبی رو حفاظت کنن. اونا از ورود غیرمجاز کارکنان سابق، مهاجمین کنجکاو و البته هکرها جلوگیری می کنن.

۲. قانون ۴ + ۸ رو اعمال کنین
این قانون به شما کمک می کنه تا انتخاب گذر واژه ایمن رو خوب انجام بدین و گذر واژه ای مثل فولاد بسازین. از هشت کاراکتر با یک حرف بزرگ و یک حرف کوچیک، یک کاراکتر خاص مثل ستاره و یک عدد استفاده کنین. هر چی تصادفی تر باشه بهتره.

۳. نمادها / اعداد رو پخش کنین
اینجا یک نکته دیگر واسه یک انتخاب گذر واژه ایمن جهت فریب دادن هکرها هست. مطمئن شین که شماره ها و نمادها در سراسر گذر واژه پخش شن. دسته بندی اونا کنار هم باعث می شه گذر واژه راحت تر هک شه.

۴. از اطلاعات شخصی خود در اون استفاده نکنین
هر کسی که با کار و کاسبی کوچیکی سر و کار داره، باید درک کنه وقتی که بحث درباره گذر واژه می شه، فرق زیادی بین امنیت و راحتی هست. استفاده از اطلاعات شخصی، مثل نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد، یعنی آسون انگاری در حفظ امنیت شرکت ، چون که این اطلاعات اولین یه سری از ترکیباتی هستش که هکرها استفاده می کنن.

۵. از گذر واژه های جور واجور واسه حسابای جور واجور استفاده کنین
در انتخاب گذر واژه ایمن حتی اگه چندین کامپیوتر در یک بخش وجود داشته باشه، استفاده از یک گذر واژه واسه همه اونا ایده بسیار بدیه. واسه هر دستگاه از گذر واژه جدا از هم استفاده کنین.

۶. از استفاده از کلمات فرهنگ کلمه دوری کنین
ممکنه مراجعه به فرهنگ کلمه واسه انتخاب گذر واژه امن به نظر برسه، اما هکرها برنامه هایی دارن که از در بین ده ها هزار نوع از این کلمات جستجو انجام میده. برنامه های حمله به فرهنگ کلمه سالهاست که وجود دارن.

۷. محدودیت کاراکتر رو رعایت کنین
به طور متوسط فرد می تونه تنها ۱۰ کاراکتر یا کمتر رو به یاد داشته باشه. اگه از گذرواژهای طولانی استفاده کنین ممکنه واسه اینکه بتونین اونا رو به یاد بیارین مجبور به نوشتن اونا شید. و نوشتن اونا کار بسیار اشتباهیه.

۸. از اختصارات استفاده کنین
اختصارات معمولا در برابر حملات لغتنامه ای ایمن هستن. پس یک جمله در نظر بگیرین و حروف اول هر کلمه رو انتخاب کرده و سرواژه درست کنین و بعد اونو به شکل لاتین بنویسین. یادتون باشه که نمادها و اعداد رو هم اضافه کنین.

۹. اونا رو بیشتر از حد تغییر ندین
انتخاب گذر واژه ایمن یه سال یا بیشتر دووم داره. از کارکنان نخواهید که همیشه اونا رو تغییر. وگرنه بین گذر واژه ۱، و گذرواژه ۲ گیج میشین. هکرها به دنبال این الگوها هستن.

۱۰. گذر واژه رو ننویسین
تموم گذر واژه های خود رو حفظ کنین. و همینطور، هر کسی که در کار و کاسبی کوچیک شماس باید بدونه که نباید گذرواژها رو بنویسین. یک برگه کوچیک یا چرکنویس دور انداخته شده می تونه همه نیازای یک هکر باشه.

۱۱. از اشتراک گذاری گذرواژه دوری کنین
هیچکی نباید گذر واژه ها رو روی هر رسانه الکترونیکی به اشتراک بزاره. اگه نمی تونین راهی واسه ارسال گذر واژه بدون استفاده از فضای مجازی پیدا نکردید، مطمئن شید که همه می دونن پس از اشتراک گذاری باید گذرواژه رو تغییر.

۱۲. مشکلات دیگری اضافه کنین
گذرواژهایی که خوب طراحی شدن قفل خوبی در درب ورودی آنلاین شرکت شما قرار میدن. گرفتن هویت قوی تر مثل یک اسکنر اثر انگشت، به حفظ امنیت شرکت شما کمک بیشتری می کنه.

۱۳. از گذرواژهای مرموز و عجیب غریب استفاده کنین
از کارکنان خود بخواهید گذرواژهایی استفاده کنن که عجیب و غریب باشن. اونا باید بدونن که نباید از عبارات بسیار عادی یا اصطلاحات ورزشی و کلمات قشنگ استفاده کنن. گروه های تصادفیِ قانون ۸ + ۴ خوب عمل میکنن، اما استفاده از عبارات منحصر به فرد رو هم انجام بدین.

۱۴. سیاستای قوی تری رو واسه حسابای حساس در پیش بگیرین
مدیران باید قوانین قویتری واسه تنظیم گذر واژه داشته باشن. هر چی اطلاعات بیشتری در سبدهای الکترونیکی خود داشته باشن، به همون اندازه سیاستا و انتخاب گذر واژه ایمن هم باید قویتر باشه.

۱۵. اجرای هدف رو اجباری کنین
باید اجرای هدف گذرواژه رو به کارکنان خود اجباری کنین. و به اونا گوشزد کنین که تخلف از این خط مشیا باعث اخراج از کار می شه.

۱۶. یک قفل (Lockout) تنظیم کنین
واسه هممون پیش اومده که گذر واژه رو از یاد بردیم و واسه پیدا کردن اون چند گذرواژه رو امتحان کردیم. با این حال باید یک عدد تنظیم کنین که سیستم پس از چند تلاش ناموفق، قفل می شه. مثلا چار مرتبه ورودی اشتباه، واسه قفل سیستم کافیه.

۱۷. از سرواژه ای که مربوط به نام یا فعالیت شرکته، استفاده نکنین
از این نوع سرواژها به عنوان میانبر واسه شناسایی شرکت خود استفاده نکنین. ممکنه یک ذیحساب بخواد ازCPA استفاده کنه. در اینصورت، این کار موجب می شه یک شبکه امنیت سایبری به اندازه کافی گسترده باشه تا هکر بتونه از روش اون عبور کنه.

۱۸. هیچوقت گزینه Remember Password رو در سیستم تیک نزنین
موتورهای جستجو و برنامه های ایمیل از شما میخوان این کار رو انجام بدین، اما در آخر این یک ریسکه که نباید کار و کاسبی کوچیک شما بکنه.

۱۹. هیچوقت گذر واژه خود رو به کسی نگید
انتخاب گذر واژه ایمن همیشه تاکید داره که واسه حفظ امنیت شرکت خود، هیچکی نباید هیچوقت گذر واژه خود رو به بقیه بگه. مدیر سیستم باید نقش دروازه بان رو اینجا بازی کنه. اگه کسی بخواد گذر واژه رو بدونه، باید به اون مراجعه کنه.

در ارتباط: چه کسب وکارهایی امنیت سایبری ندارن؟

در ارتباط: چیجوری باید از پیشرفت دهندگان با مهارت امنیت سایبری استفاده کرد؟

۲۰. پروسه رو خصوصی نگه دارین
در آخر، به تموم کسائی که با انتخاب گذر واژه ایمن سر و کار دارن باید تاکید کنین که مجبور هستن مراحل رو از چشم بقیه مخفی کنن. وقتی گذر واژه خود رو تایپ می کنین هیچکی نباید تماشا کنه.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

انتخابات در دیگر کشورها چیجوری برگزار می شه؟

انتخابات در دیگر کشورها هم مثل کشور خودمون، ارزش بسیاری واسه مردم شون داره. در این پست با نکات جالبی که در انتخابات دیگر کشورها هست آشنا میشیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

انتخابات در دیگر کشورها
انتخابات در دیگر کشورها
۱- در استونی، مردم می تونن از روش اینترنت با خطر امنیتی بسیار کمی رأی دهند.
رای گیری آنلاین واسه بعضی مفهومی ترسناکه، اما در استونی درست از وقتی که در سال ۲۰۰۵ واسه اولین بار معرفی شد،  بیشتر بدون هیچ حادثه ای انجام شده. در سال ۲۰۱۵، ۳۱ درصد از مردم به شکل آنلاین رای دادن.

سیستم به کارت شناسایی استونیایی متکیه، یک کارت شناسایی هوشمند که هویت مردم رو رمزنویسی کرده و از تراکنشای آنلاین محافظت می کنه.

در یک دوره رای گیری زودهنگام و در هفته قبل از روز انتخابات، استونیاییا می تونن وارد یک رای گیری آنلاین شن و هرچند بار که بخوان اونو تغییر. رای پایانی رأییه که به محض فرا رسیدن روز انتخابات ثبت می شه.

۲- در سوئیس، هر کسی می تونه از روش پست چند هفته پیش از روز رأی گیری رأی خود رو اعلام کنه.
خیلی از شهرها و شهرستانای آمریکا دارای سیستم مخصوص خود واسه رأی گیری غیر حضوری و زودهنگام هستن، اما خیلی از آن سیستما واسه افراد در شرایط خاص طراحی شدن، نه واسه رأی دهندگان عادی!

در سوئیس، تموم رای دهندگان یک برگه رای رو از روش پست حدود سه هفته پیش از روز انتخابات دریافت می کنن. اونا می تونن رای خود رو در هر زمان تا روز انتخابات ارسال کنن، یا معمولا در محل رای گیری محلی رای خود رو بدن.

۳- در سوئد، دولت به طور خودکار مردم رو واسه رای دادن ثبت نام می کنه.
در آخرین انتخابات پارلمانی کشور سوئد، اندازه ثبت نام رای دهندگان، رقم عجیب ۸۶ درصد بود. آمریکا آمریکا هم با فاصله کمی و با ۸۴% در جایگاه بعدی قرار داشت، اما این مقدار به طور زیادی بین شهرها و ایالتای آمریکا متفاوت بود. مشارکت سوئدیا با ثبات تر بود.

این کشور شمال اروپا تونسته این کار رو با ایجاد و حفظ یک پایگاه داده ملی از تموم شهروندان سوئدی و ساکنان غیر شهروندی که دارای شرایط رای دادن هستن، بکنه. با اومدن فصل انتخابات، سازمان انتخابات سوئد وارد این پایگاه داده شده و اونو بررسی می کنه و مدارک ثبت نام رو به مردم هر منطقه می فرسته ، و به اونا در مورد جا و زمان رای گیری آگاهی رسانی می کنه.

۴- در ده ها کشور، انتخابات در روز تعطیل پایانِ هفته برگزار می شه تا مشارکت مردم به بیشترین حد برسه.
جالبه بدونین که دولت آمریکا با تصویب قانونی در سال ۱۸۷۲ روز انتخابات رو  اولین سه شنبه بعد از اولین دوشنبه ماه نوامبر تعیین کرد، این قانون کمی عجیب و متفاوت بود چون که از روزای کاری هفته س، به خاطر این تعداد خیلی از مردم تا آخر هفته مشغول به کار بودن و نمی تونستن رأی دهند.

اما الان دو روز آخر هفته در بیشتر کشورها به عنوان روز تعطیلی مردم شناخته شده، و خیلی از کشورهایی که اندازه مشارکت مردم اونا بالاتر از امریکاه در این روزها رأی میدن، مثل فنلاند، ایسلند، لوکزامبورگ و نیوزیلند.

۵- در هند، روز انتخابات یه روز تعطیل ملیه.
حامیان کنگره Trinamool (TMC) پس از دانستن یافته های ساده انتخابات مجلس بنگال غربی، در کلکته
در هند روز انتخابات یه روز تعطیل ملیه که در اون کارکنان سازمانای خصوصی ودولتی تعطیلی رسمی می شن.

روز انتخابات در منطقه اسرائیل هم تعطیل رسمیه، هر چند مردم در خیلی از مشاغل عمومی ، مثل رستورانا و سالنای نمایش فیلم، چند ساعت رو در طول صبح – و قبل از شروع رأی گیری در بعد از ظهر- کار می کنن.

۶- در بلژیک، رأی ندادن کاری غیر قانونیه.
بلژیک تنها کشوری نیس که در اون رای گیری الزامیه (در کل  تقریبا ۲۴ کشور اینجور قانونی دارن) اما این قانون مدتهاس که فقط در کتابها مونده (اجرایی نمی شه!!!)

این قانون که اول در سال ۱۸۹۲ واسه مردان و بعد در سال ۱۹۴۹ واسه زنان به تصویب رسید ، یک جریمه متوسط رو واسه اونایی که رأی نمی دن مجبور می کنه. اگه شما درزمان ۱۵ سال در  چار انتخابات شرکت نکنین، حق رای خود رو واسه ۱۰ سال آینده از دست میدید و واسه داشتن مشاغل دولتی دچار مشکل میشین.

بلژیک دارای بالاترین اندازه مشارکت رای دهندگان در جهانه و پس از آن ترکیه در مقام دومه که رآی دادن در اونجا اجباریه.

۷- در استرالیا، شما می تونین در هر کدوم از بخشای رای گیری در ایالت یا منطقه خود رای بدین.
کشور استرالیا به جای اینکه به رای دهندگان بگه واسه رای دادن به بخش رای در یک منطقه خاص مراجعه کنین، اجازه میده تا مردم در هر جایی از ایالت خود رأی دهند. این کشور دارای شش ایالت رسمیه، که هر کدوم از اونا جمعیت خیلی زیادی داره، پس حتی اگه مردم در روز انتخابات در مناطق دوری از ایالت خود باشن اما باز شانس با اوناس چون که در هر جایی از ایالت خود می تونن رأی دهند.

آدمایی که ایالت مادری خود رو ترک کردن می تونن در یک مرکز رای گیری بین ایالتی حضور پیدا کنن و اگه این کار رو نکنن می تونن یک برگه رأی غیر حضوری دریافت کنه.

همونطور که می بینین، انتخابات در دیگر کشورها قوانین خاصی رو داره که میشه از نکات باحال شون استفاده کرد.

منبع: BusinessInsider

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۶/۵]

انتشار محتوای قدیمی چیجوری شدنیه ؟

انتشار محتوای قدیمی واسه سایت شما در موتورهای جستجو مضره؟
اگه وبلاگ نویس یا ناشر محتوا هستین مطمئنن تموم صحبتام درباره این موضوع رو میدونید، بدون شک مقاله هایی رو داشتین که قدیمی شدن، حتما سوالی تو ذهن خود دارین به عنوان یک وبلاگ نویس مقاله هایی رو که نوشتم نمیتونم دوباره منتشر کنم؟ انتشار اینجور مقاله ای باعث به هم خوردن ترتیب سایت می شه؟ در این مقاله تلاش می کنیم به این سوالات جواب دهیم.

 دلیل انتشار محتوای قدیمی چیه ؟
اولین سوالی که می پرسین اینه که چه دلیلی هست که شما رو مجبور به منتشر کردن اینجور مطلبی می کنه، باید بدونین که محتوا شکلای جور واجور مختلفی داره، نوع اول بعضی مقاله هاس که فقط واسه محدوده زمانی مشخصی مناسب هستن و بعد از آن نشر اینجور مقاله ای مناسب نیس، و چیزی که در مقاله خود درباره اون صحبت می کنین مربوط به گذشته می شه و درباره اون بحثای زیادی شده و این یعنی نبود اهمیت به اون بعد از گذشتن تاریخ مورد نظر مقاله شما.  به نوع دوم می رسیم نوع دوم یه جوره که در زمان خود مطرح نمی شه و از زمان خود پیشی گرفته این همون مقاله ایست که اونو منتشر می کنین اما بازدید کافی نمی گیره، اما این به دلیل بد بودن محتوای مقاله شما نیس بلکه بخاطر نامناسب بودن زمان نشر این مقاله س، تصور کنین که شما یک شرکت تولید بستنی دارین و یک مقاله درباره مزه شکلای جور واجور بستنیا در زمستون منتشر کردین، محتوا خیلی خوبه و تصاویر بسیار جذاب هستن اما زمان نشر مقاله اشتباهه، این نوع از محتوا لیاقت اونو داره که فرصت دیگری به اون بدین، اما چیجوری دوباره اونو منتشتر کنیم؟ با ما همراه باشین تا واسه شما توضیح دهیم.

مطمئن شید محتوا جدیده
راهنمایی اساسی اول واسه نشر محتوای قدیم اینه که مطمئن شید که محتوا جدیده، تا مطمئن شید نتیجه بین دوتاریخی که مقاله رو نوشتید برعکس باشه، نشر مقاله بخاطر مهم بودن ، چیزیه که به شما پیشنهاد نمی کنم، چون نتایحی که باید به دست بیارین رو نمی بیارین و کسی علاقه ای به خوندن مطلبی که قدیمی شده نداره.

 تنظیمات دوباره واسه مقاله ها
فرض می کنیم که شما دوست داشتین مقاله قدیمی رو منتشر کنین، تا این مقاله یافته های سابق “جدید بودن” که میخواستید رو محقق سازه و مقاله رو دوباره ویرایش کردین باید اول به تاریخ نشر مقاله اشاره کنین پس اول تاریخ مقاله رو درست کنین، منظور ما درست کردن تاریخ ویرایشه نه تاریخ نوشتن مقاله، قدم دوم به کامنت هایست که در مقاله اصلیه به اونا مراجعه کنین و کامنتا رو مخفی کنین، مخاطب علاقه ای به خوندن نظراتی که ۱ سال پیش نوشته شده نداره، و قدم آخر گسترش مقاله از روش شبکه های اجتماعیه.

اصلاحات شدید روی مقاله
اگه اصلاحاتی که روی مقاله قدیمی امتحان کردین اصلاحات سختی بود به شما پیشنهاد می کنم مقاله جدیدی بنویسین، خصوصا اگه اصلاحاتی که روی مقاله قدیمی می نویسید بدون فایده باشه، و نشر اون فقط زمان مخاطب رو میگیره، پس مقاله جدیدی بنویسین و اونو انتشار بدین.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

انتشار نمونه ساده خودروی خودگردان نیسان در ژاپن

نیسان شروع به تست ماشین خودکار خود نه فقط در محدوده شخصی خود، بلکه در جادها و بزرگراهای داخلی ژاپن کرده.

واسه دقیق تر بودن، سازنده ماشین میخواد واسه تست، اونو در حالت داشتن سرنشین(یه تیکه از سیستم رانندگی هوشمند)بزاره که بتونه در شرایط خاص ماشین رو کنترل کنه.

اولین آپشنی که نیسان میخواد به محصولاتش تا آخر سال ۲۰۱۶ اضافه کنه، توانایی رانندگی ماشین خودکار در ترافیک سنگینه.واسه ممکن ساختن رانندگی در جادهای شهری شلوغ، شرکت ژاپنی، اسکنر لیزری رو ایجاد کردکه از اندازه گیریای سه بعدی واسه مشخص کردن فاصله ماشین از وسایل موجود در دور و برش استفاده می شه.اون در هشت طرف ماشین دوربین طراحی کرده که این توانایی رو دارن تا نمایی از ۳۶۰ درجه دورو برشون رو نشون بدن و به سیستم در تصمیم گیری واسه عبور از تقاطعا کمک کنن.

اخیرا، هم اینکه نیسان از ایده وسیله نقلیه IDS خود، رونمایی کرد که تموم قابلیتای ماشین خودکار رو داره و حتی می تونه پیشنهادای خود رو در مورد شکلای جور واجور رستورانا ارائه بده.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

اندرو کارنگی کیست ؟

داستان موفقیت اندرو کارنگی
اندرو کارنگی (Andrew Carnegie) یک تاجر آمریکایی و اهل اسکاتلند بود، اون تموم ثروت خود رو از یک شرکت آهن و فولاد به دست بیاره، این شرکت از سال ۱۸۹۰ تاسیس شد که بزرگترین و موفق ترین شرکت در اون زمان بوده.

هیچکی نمیتونه رد کنه که اندرو یکی از مردان خود ساخته و موفق بوده. اون تلاش زیادی کرده تا ثروتمندترین تاجر در اون زمان باشه.

کارنگی در سال ۱۸۳۵ در اسکاتلند به دنیا اومد، پدر اون یک خیاط و مادر اون یک کفاش بود که همه اونا در یک اتاق کوچیک زندگی می کردن، خونواده اون بسیار فقیر بودن، پدر اون مقداری پول قرض گرفت و در سال ۱۸۴۸ تصمیم گرفت به آمریکا مهاجرت کنه، وقتی که اندرو ۱۲ ساله شد مجبور شد در یک کارخانه نخ کار کنه. اون هر ۶ روز روزی ۱۲ ساعت در اون جا کار می کرد، دستمزد اون در اون زمان ۱ دلار در هفته بود، بعد از دو سال کار دیگری یافت و به عنوان پیک ارسال تلگراف مشغول به کار شد، و دو دلار و نیم در هر هفته دریافت می کرد، این کار منافع زیادی واسه اون داشت، با این کار به اون اجازه داده شد که وارد سالنای تئاتر شه و نمایشنامهای شکسپیر رو تماشا کنه، اون از این فرصت استفاده کرد و مکانای مهم کار و کاسبی رو یاد نمی گیرین و با بازرگانان با نفوذ آشنا شد، اون با یک معلم آشنا شد که در روزای تعطیل به بچه ها درس می یاد نمی گیرین، اون بعد از یه سال تونست کار خود رو پیشرفت بده و به عنوان مدیر تلفن در همون جا قبل استخدام شه.

در سال ۱۹۵۳ وقتی که ۱۸ ساله شد اونو به عنوان یک منشی راه آهن استخدام کردن، این شرکت باعث شد اون اولین گامای موفقیت رو طی کنه، این شرکت از بزرگترین و بهترین شرکتای آمریکایی در اون چند سال به حساب می رفت، در اونجا با کمک توماس اسکات یکی افراد شرکت راه آهن، تونست مدیریت دارایی و کنترل هزینه ها رو بیاموزد، بعضی وقتا مقداری پول از مادر خود می گرفت و با اون تجارت می کرد، توماس اسکات هم در این به اون کمک می کرد. توماس اسکات سهامی از یک شرکت ماشین سازی رو هم به اندرو داد، اندرو با پول خود شروع به سرمایه گذاری در این شرکت و شرکتای دیگر کرد.

در سال ۱۸۶۴ اندرو ۴۰ دلار در مزرعه ای در شهر پنسیلوانیای آمریکا سرمایه گذاری کرد و بعد از یه سال به غیر از پولی که سرمایه گذاری کرده بود حدود ۱میلیون دلار سود کرد، در سال ۱۸۸۸ اندرو تونست بزرگترین شرکت حریف خود رو بخره، این شرکت به تولید کشتیای بخار مشغول بود، در سال ۱۸۹۲ تونست همه اموال خود رو جمع کنه تا بهترین شرکت آهن و فولاد رو بسازه و آمریکا رو در بین بقیه کشورها در رتبه اول بذاره.

در سال ۱۹۰۱ وقتی که اندرو ۶۶ ساله شد و واسه بازنشسته شدن آماده بود، شروع به ترکیب شرکتای خود کرد تا اونا رو به هیئتای تعاونی ببخشد و از سود اون واسه امور خیریه استفاده کنه، سال به سال شرکت اندرو موفقیتای زیادی دشت می کنه و به عنوان موفق ترین شرکت در جهان معرفی شد، اندرو بعد از آن شرکت خود رو به قیمت ۴۸۰ میلیون دلار فروخت.
اندرو بعد از آن خونه ای که در زمان فقر در اون زندگی می کردن رو فراموش نکرد و همراه مادرش به اسکاتلند برگشت، و مشغول امور خیریه و آموزش به بچه های کشورش شد.
اندرو  میگه که زندگی آدم باید به سه بخش تقسیم شه، بخش اول: تلاش کامل واسه دشت کردن کار، بخش دوم : جمع آوری پول و سرمایه، و بخش سوم: قرار دادن بخشی از پول و ثروت خود واسه نیازمندان!

امیدوارم از زندگی این شخص، درسای زیادی بیاموزیم. موفق باشین.

[تعداد: ۱۹    میانگین: ۳.۷/۵]