14

دانلود پایان نامه

مشکلات همیشهً بازسازی شه

تجسم اصل و بنیان مهمىه

که همپایش مفاهیم دیگر نیس

شاعر : مرآت

ادامه­ ی بحث:

هدف­مند بودن از احساس مشکل شروع می­ شه. به این سیر دقت کنین:

احساس مشکل ایجاد نیاز حرکت به طرف تکامل

هیچ وقت از اینکه از مشکلات خود خبردار شین، ترس نداشته باشین. علم آموختگان مؤسسه acceeder فرانسه جلسات جالبى دارن. اونا دور هم جمع مى شن و درباره­ ی رفتارها و اشتباهات شون در زندگى صحبت مى کنن. در هر جلسه یک نفر داوطلب مى شه که از مشکل هاش خبردار شه. بقیه هم بدون هدف ورزى و بدون جانبدارى به حرف هاش گوش مى دهند و یادداشت بردارى مى کنن. در آخر جلسه، هر کسى مشکلات شخص داوطلب و هم اینکه روش هاى برطرف کردن اونو روى کاغذ مى نویسد و به اون میده.

تموم برگها هم بدون نام هستن و شخصى که داوطلب مى شه، اصلاً متوجه نمى شه کدوم برگه مربوط به کدوم دوستشه.

ما براى اینکه به اهداف­ مون برسیم اول باید مشکلاتِ درونى خود رو برطرف کنیم تا با هدف­مون سنخیت داشته باشیم. بینِ ما و اهداف متعالىِ ما، باید هماهنگى هایى ایجاد شه. و چیزی که گفتم یکى از بهترین روش هاى آگاهى از مشکلات هست.

بیشتر بخونین:

درس هجدهم- کارکرد ضمیر ناخودآگاه (۲)
درس هفدهم- هدفسازی و ضمیر ناخودآگاه
درس شانزدهم- اصول هدفسازی بر مبنای NLP

[تعداد: ۱۹    میانگین: ۳.۵/۵]

اصول هدف سازی واسه ایجاد نقشه راه موفقیت

اصول هدف سازی واسه ایجاد نقشه راه موفقیت رو چیجوری طراحی می کنین؟

اصول هدف سازی
خیلی از مردم از اینکه یک رویاپرداز منطقی باشن رنج می برن. اونا میخوان به یک رویای بزرگ برسن اما از خطر هم فراری هستن. اونا نمی خوان در وضع موجود اخلال بسازن به خاطر این کاراشون رو بدون خطر انجام میدن.

واسه اینکه این افراد تشویق شن تا از محدوده آسایش خود بیرون بیان، یاد می گیرن تا اهدافی رو تعیین کنن. به نظر من روند تعیین هدف مثل تنظیم ایستگاهای بازرسی در طول راه تا هدف مورد نظره. تنظیم و رسیدن به اهداف کوچیک می تونه مثل یک بررسی دماسنجی لحظه به لحظه باشه که پیشرفت رو سبک و سنگین میکنه و امکان پذیری و توانایی دووم یه برنامه کلی رو نشون میده.

راه و روش تنظیم هدف مثل ایجاد یک نقشه راه سفارشی واسه ترسیم موفقیته. به زمانی فکر کنین که یک سفر جاده ای طولانی رو با دوستای خود شروع می کنین. در بیشتر موارد، با دانستن مقصد، سفرتون رو شروع می کنین، اما از اونجا که سفرهای جاده ای می تونه تقریبا طولانی باشه، داشتن توقفای کوتاه مدت در طول راه لازمه.

قبل از شروع سفر، باید تصمیم بگیرین که در یک چهارم اول جاده واسه غذا توقف کنین و نیمه راه رو واسه پر کردن کپسول گاز ماشین مشخص کنین. بعد دو سوم جاده رو طی راه ممتد داشته باشین و شاید ۱۰۰ مایل دورتر واسه زدن گاز بیش تر توقف کنین.

با رعایت اصول هدف سازی شما به اهداف کوچیک تر و فوری تری دست پیدا می کنین که طبق تلاش هاتون واسه رسیدن به مقصد پایانی انجام شدن.

یک نقشه راه شخصی رو واسه رسیدن به مقصد مورد نظر خود، با تنظیم شکلای جور واجور اهداف زیر ترسیم کنین: اهداف کوتاه مدت (یک چهارم اول راه)، بین مدت (میونه راه) ​​و دراز مدت ( دو سوم راه).

۱- یک هدف دراز مدت مشخص کنین
ترسیم نقشه رو با ایجاد اهداف دراز مدت شروع کنین، رسیدن به یک هدف دراز مدت چند سال زمان میبره. اول هدف دراز مدت خود رو مشخص کنین چون انتخاب اهداف کوتاه مدت و بین مدت تحت تاثیر هدف دراز مدت صورت میگیره.

هدف دراز مدت باید بزرگ باشه. بعضی از اهداف دراز مدت خاص تر از اهداف دیگر هستن. هدف خاص یک فرد ممکنه ” تبدیل شدن به مدیر عامل شرکت گوگل” باشه. هدف دراز مدت و مبهم فرد دیگر می تونه ” تولید یه برنامه تلویزیونی ملی” باشه.  یک هدف بسیار مبهم دیگر هم می تونه ” کار در صنعت مُد و فشن” باشه.

به هر جهت زمانش رسیده اتاق تون رو واسه “تنظیم هدف” ترک کنین.

تا اونجا که ممکنه خاص باشین و به خود بذارین تا یک هدف تنظیم کنه. به محض اینکه هدف دراز مدت تعیین شد، می تونین نقاط بازرسی رو در طول راه طراحی کنین.

۲- اهداف کوتاه مدت رو مشخص کنین.
من می خوام اهداف کوتاه یه مدت رو تعیین کنم که کوچیک هستن و یک فرجه زمانی خیلی نزدیک واسه اون مشخص کنم. پیشنهاد می کنم این اهداف رو به عنوان فعالیتایی مشخص کنین که درزمان یه هفته کامل می شن.

از خود بپرسید که، این هفته چه کاری باید انجام دهم تا به من کمک کنه و منو در راه مورد نظرم پیش ببره؟ کوچیک ترین کاری که میتونم این هفته انجام دهم تا منو به اندازه یک اینچ به هدف اصلی ام نزدیک کنه چیه؟

واسه نویسندگان، یک هدف کوتاه مدت می تونه نوشتن شش صفحه از یک متن یا شرکت در یک کلاس نویسندگی هفتگی باشه. هم اینکه می تونه شروع به خوندن یک کتاب در مورد رشته ای باشه که می خواین وارد اون شید.

واقع بین باشین. انجام دادن و کامل کردن اهداف کوتاه مدت باید مثل برداشتن گامای کودکانه کوچیک باشه: اونا به پیشرفت کلی و رشد شما کمک می کنن و شما رو واسه تکمیل اهداف بین مدت آماده میسازن.

۳- اهداف بین مدت رو انتخاب کنن
اهداف بین مدت، ​​گسترده تر از اهداف کوتاه مدت هستن و می تونن چارچوبای زمانی ماهانه و یا هرساله واسه تکمیل و انجام داشته باشن.

شاید یک هدف بین مدت نیازمند بکار گرفتن یه برنامه کارآموزی و یا آموزشی باشه. اگه نتیجه مورد نظر، نیاز به جابجایی داشته باشه – مثلا آموزش بیش تر و یا آزاد کردن کار- یک جدول زمانی واسه انجام یکی از این گامای بین مدت تنظیم کنین.

رسیدن به اهداف بین مدت می تونه در حرکت رو به جلوی شما در امتداد راه و چگونگی درست اصول هدف سازی کمک کنه. رسیدن به اونا ممکنه شما رو بیش تر از اهداف کوتاه مدت، از منطقه امن و آسایش تون بیرون آورد و این بسیار عالیه. نبود آسایش و امنیته که باعث رشد افراد می شه و اونا رو به چیزی که باید باشن، تبدیل می کنه.

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴/۵]

اصول هدف گذاری : انگیزه خود رو در راه هدف سبک سنگین کنین

اصول هدف گذاری
یکى از مهم ترین اصول هدف گذاری اینه که ما در هر مرحله از هدف، باید انگیزه خود رو سبک سنگین کنیم.

بسیارى از اهداف ما به خاطر افت انگیزه، در نیمه راه آزاد مى شن. خیلی با اهمیته که ما اون شوق و انگیزه ساده رو تا انتهاى راه حفظ کنیم. نه فقط حفظ کنیم! بلکه باید تقویت هم کنیم!
خوب دقت کنین؛
در NLP مبحثى جدا از هم و خاص به نام خودشناسى نداریم. اما وقتى که عمیقاً مباحث و مبانى اونو درک کنیم، به نوعى خودشناسى علمى و واقع گرایانه دست مى یابیم.
یکى از مهم ترین دلایلى که ما هدفهای مون رو نیمه تموم آزاد مى کنیم، اینه که اون هدف، انگیزه لازم رو در ما ایجاد نمى کنه و یا اگه هم در مراحل ساده، انگیزه قوى داریم، در میونه راه، اون انگیزه دچار کمی و افت مى شه. دلیل چیه؟
یکى از مهم ترین دلایل اینکه:

هدف دلخواه، متناسب با ظرفیت هاى وجودى، قابلیتا و استعدادهاى ما نیس!
ما در بیست و چاری، نوسانات احساسى زیادى رو تجربه مى کنیم. این نوسانات احساسی، گاهى اوقات به بالاترین درجه خود مى رسند. ما در این حالت، یک هیجان مقطعى رو تجربه مى کنیم که طبیعتاً هم لذت بخشه. اما باید مراقب باشیم هنگامى که در این حالت هستیم یک هدف اشتباه براى خود تعیین نکنیم!
زمانى که ما در بالاترین درجه احساسات و هیجانات مثبت قرار داریم، همه چیز به نظر مون جذاب و مطلوب جلوه مى کنه. و ما در این حالت مشکلات رو نمى بینیم. در این حالات، ذهن ما همه چیز رو طورى تفسیر مى کنه که با هویت واقعى و اصیل اون چیز فاصله ى زیادى داره!
همه چیز غیر طبیعى و بالاتر از واقعیت وجودى خود، جلوه گرى مى کنه. این حالات خاص، یعنى بالاترین درجه هیجانات و احساسات مثبت! که اصلاً زمان مناسبى براى تصمیم گیرى هاى سرنوشت ساز و اساسى نیس! بخش عظیمى از حقیقت ماجرا رو نمى بینیم.
بذارین با یک مثال توضیح دهم:

ما به همراه جمعى به کوهپیمایى رفته بودیم. هنگام برگشت در حالى که از دید بدنى خسته بودیم، بین همراهان، رقابتى در گرفت. تصمیم گرفتن مسافتى رو بدوند و هر که زودتر رسید به انتهاى راه، نشون دهنده ى قدرت بدنى بالاتر اون بود. ( یک جوّ احساسى و هیجانى بین همراهان ایجاد شده بود و همه سعى داشتن توانایى بدنى خود رو به رخ دیگرى بکشن)، که این خوب نبود!
در آخر، یک نفر برنده شد. مربى کوهنوردى ما به اون گفت: با این فیزیک بدن و قدرتى که دارى؛ باید فوتبالیست میشدی! اونم چون در شرایط هیجانى بود و اصلاً حال طبیعى نداشت، حرف مربی رو جدی گرفت.
دو سال از عمرش رو در فوتبال تلف کرد و به جایى نرسید. بلکه به این نتیجه رسید که اون اصلاً به درد فوتبال نمى خورد و بسیار پشیمون شد!

مراقب باشیم دچار تصمیم گیرى هاى نادرست که بر مبناى یک هیجان مقطعى استواره نشیم.
این اتفاق به چه دلیل اتفاق می افته؟
چون ما خودمون رو درست نمى شناسیم.

در این جلسه مى خواهم درباره اعتماد به نفس صحبت کنم. خوب دقت کنین:
برخلاف تعاریف و باورهاى عمومى، اعتماد به نفس تعریف متفاوتى داره.

اعتماد به نفس
اعتماد و اتّکا به قابلیتا و توانایى هاى واقعى خود

تموم اهدافى که انتخاب مى کنین باید در راستاى قابلیتها و توانایىا و ظرفیت هاى وجودى شما باشه.
اگه این نکته رو رعایت کنیم، هیچ موقع در طول راه حرکت به طرف هدف، دچار افت انگیزه نمی شیم.
عزیزان من؛
من به سرنوشت تک تک شما علاقه مندم و مشتاقم تماشاگر موفقیت شما باشم.
خوب دقت کنین:
گاهى اوقات ما در شرایط هیجانى، هدفى رو انتخاب مى کنیم که هیچ سنخیتى با توانایىا و توانایی هاى ما نداره. در این صورت اعتماد به نفس و انگیزه در ما دچار مشکل مى شه. خوب به این مراحل دقت کنین:

شناسایى دقیق قابلیتا و توانایى و ظرفیت هاى وجودى خود
تقویت اونا با بهره مندى از تموم امکانات موجود
بیان و معرفى اونا در محیط و در جمع در شرایط مناسب
تقویت حس خود باورى
حس خود شکوفایی
ایجاد انگیزه قوی
به مراحلی که عنوان شد خوب دقت کنین. این مراحل دقیقاً ارتباط بین اعتماد به نفس و انگیزه رو بیان مى کنه.
نکته مهم تر اینکه؛ در هر مرحله از هدف باید اندازه انگیزه ى خود رو چک کنین. بدین روش که می گم:
اگه مثلاً هدف شما شامل ٧ مرحله س، در مرحله اول که هستین، فقط و فقط خود رو در مرحله دوم تجسم کنین. و هنگام تجسم، حالات و احساسات درونى خود رو چک کنین. به ویژهً حس انگیزه!
اگه کم شده بود، اون مرحله و یا کل اونو مورد بازنگرى بذارین.
قسمت هایى رو که بیرون از ظرفیت هاى وجودى شماس رو اصلاح کنین.
اما بدونین که با رسیدن به یک هدف، ظرفیت پذیرش هدف بزرگتر در شما ایجاد مى شه?
و این بسیار امیدبخشه و موجب رشد و تعالى شما مى شه.
نتیجه گیری
١- با تقویت اعتماد به نفس خود، حس انگیزه رو همیشه در سطح بالایى حفظ کنین.
٢- در هر مرحله از هدف حس انگیزه رو کنترل کنین.
٣- در هر مرحله اى که هستین ٨٠٪ انرژى ذهنى خود رو متمرکز بر مرحله ى بعدى کنین و ۲۰ ٪ رو به آخرین مرحله اختصاص بدین.

بیشتر بخونین:

درس بیست و سوم- پیش فرضای NLP
درس بیست و دوم- اصول هدف سازی!
درس بیست و یکم- نیروی درک!

[تعداد: ۱    میانگین: ۲/۵]

اضافه شدن توانایی ویرایش تصاویر به فیسبوک

فیس بوک تازگیا قابلیتی واسه ویرایش تصاویر قبل از آپلود اونا به اپلیکیشن رسمی خود اضافه کرده که به کمک اون می تونین نوشته ها و استیکرها رو به عکسای خود اضافه کنین.

ویژگی جدید فیسبوک
قابل رد نیس که این روزها با بالاترین درجه گرفتن شبکه های اجتماعی طبق عکس، مثل اینستاگرام، یکی از محبوب ترین زمینه ها در اپلیکیشنای موبایل، ویرایش تصاویره. اپلیکیشنایی که در اول تنها به تغییر افکتا و نورپردازی عکس خلاصه می شدن اما این روزها بخشای جداگونه ای مثل اضافه کردن استیکر، نوشته و… هم به امکان ثابت اونا تبدیل شدن. فیسبوک هم از این موضوع به آسونی عبور نکرده و تازگیا بخشی جدید به اپلیکیشن رسمی و هم اینکه سایت خود اضافه کرده که به کمک اون می تونین عکسای خود رو قبل از آپلود پایانی و نمایش به دوستان، به وسیله ابزارک جدید فیسبوک ویرایش کنین.

دسترسی به این بخش به این صورته که هنگام آپلود عکس، گزینه ای با نام Edit به منوی کاربری اضافه شده که با کلیک روی اون به بخش ویرایشگر منتقل میشین و همونطور که در تصاویر بالا هم میشه دید، امکاناتی مثل اضافه کردن نوشته، استیکرها و تغییر اندازه یا به اصطلاح Crop کردن تصویر در اختیار شما قرار می گیرن. واسه دسترسی به این بخش جدید، باید اپلیکیشن فیسبوک خود رو به آخرین نسخه بروزرسانی کنین.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

آگاهی رسانی شارپ واسه کاهش فشار قیمت صفحه نمایشا !

توکیو (رویترز) – شرکت ژاپنی شارپ در مورد کاهش عملیاتی ۶ ماهه ، به دلیل افزایش فشار قیمت گذاری واسه تجارت صفحه نمایش گوشیای هوشمند خبر داد .

شرکت پیش بینی کرد مبلغ ۲۶ بیلیون ین ( ۲۱۵ میلیون دلار) ضرر می کنه، بر خلاف اینکه پیش بینی قبلی اش مبنی بر سود ۱۰ بیلیون ینی بود .

اونم اینکه، ۱۰ بیلیون ین از ۸۰ بیلیون ین سود پیش بینی شده سالیانه خود رو تخفیف داد.

در بین تهیه کنندگان عالی صفحه نمایش شرکت Apple ، شارپ از صفحه نمایشایی امثال LG، پیشی گرفته . منتقدان می گن: شارپ هم اینکه در دهه گذشته جهت ظرفیت تولید، سرمایه گذاری زیادی کرده .

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

اعتراض به قیمت رو چیجوری حل و فصل کنیم؟!

اعتراض به قیمت از طرف مشتری
معمولا مشتریان تلاش می کنن اعتراض به قیمت داشته باشن. از این روش قصد تخفیف گرفتن دارن. بیشتر پرسیده می شه که وقتی که مشتریان در مورد قیمت اعتراض می کنن چیکار کنیم. اگه مشتری از شما بخواد کاری واسه کاهش قیمت انجام بدین، همیشه می تونین پیشنهاد کنین که همون قیمت رو قبول کنه. اگه این کار جواب نداد، کارای دیگری هم هست که می تونین واسه جلوگیری از تخفیف انجام بدین و به شما کمک می کنه به جای گفتن “نه ممنون” بگید “بله لطفا“. مثل کارایی که می تونین واسه برطرف کردن اعتراض به قیمت انجام بدین عبارتند از:

خودتون رو قانع کنین
لازمه که خودتون رو قانع کنین که قیمت شما منصفانهه. اگه فکر کنین که قیمت هاتون بسیار گران هستن، نمی تونین خوب از عهده جواب به اعتراض به قیمت برآیید. اگه فکر می کنین که قیمتا مساوی نیس، با همکاران خود یا هرکی دیگری درباره اون صحبت کنین و از اونا بخواهید با توضیحات خود به شما کمک کنن درباره قیمتا قانع شید.

اول درباره محصول صحبت کنین بعد درباره قیمت
اگه به شما بگم که قیمت چیزی پنج میلیونه، و بپرسم که به نظرتون این معامله خوبیه؟ شما چه جوابی می دین؟ شک نداشته باشین خواهید گفت این بستگی داره که چی خریداری می کنین. – اگه به هلیکوپتر جدید مربوط باشه، ارزانه؛ اما واسه ساندویچ گران و نجومیه. پس، اول به اون چیزی که می فروشید متمرکز شید. در مورد فایدهایی که کالا به مشتریان ارائه میده و این که چقدر مهم هستش، شفاف سازی کنین. وقتی که پس از آن قیمت رو ذکر می کنین، مشتریان اونو قانع کننده می بیننن و میفهمن که در مقایسه با فایدهایی که دریافت می کنن، ارزانه.

واسه مطالعه بیشتر:
روشای هدف دار قیمت گذاری که ارتباطی با تخفیف ندارن!

گزینه هایی واسه انتخاب ارائه کنین
دو یا سه گزینه، هر کدوم با قیمت جور واجور، پیشنهاد کنین. اینطوری، اگه اونا فکر می کنن یک قیمت خیلی گرانه، می تونن یه گزینه ارزون تر رو انتخاب کنن.

آمادگی داشته باشین
به خاطر قانع کردن مشتری هنگام اعتراض به قیمت ، پاسخا رو از پیش آماده کنین. مثلا یه جواب می تونه این باشه که بگید طبیعتا اجناس با کیفیت گران تر هستن! یا بگید من درک می کنم. اتفاقا ما مشتریانی داشتیم که مثل شما در مرحله اول راجبه قیمت دودلی داشتن اما بعد از یه مدت به این نتیجه رسیدن که …

بعضی افراد دوست دارن که روی قیمت بحث کنن. مشتریان شما میخوان احساس کنن معامله خوبی انجام میدن. اما شمام باید همینطور احساس کنین. پس، هدف شما اینه که روی قیمتی توافق کنین که هر دو فکر می کنین مساوی س.

شما به یک معامله برد-برد نیاز دارین. و این تضمین می کنه که شما به کارتون ادامه بدین و مشتریان به خریدشان! پس با کنترل اعتراض به قیمت تلاش در ایجاد رابطه برد-برد داشته باشین.

[تعداد: ۱۴    میانگین: ۴.۱/۵]

اعتمادسازی از روش رفتار اخلاقی در فروش

اعتمادسازی از روش رفتار اخلاقی در فروش
فروش فعال، توانایی خاصی واسه ارتباط درست با مشتری و ارائه درست محصول رو می خواد. مدیران فروش باید ارتباط خود رو با مشتریان پیشرفت دهند تا نام شرکت معروفیت یابد. مدیران شرکتا کارای تجاری رو انتخاب می کنن که به صاحبان اونا اعتماد داشته باشن، با رفتارای اخلاقی این اعتماد رو به دست بیارین.

وبلاگای رسمی واسه آموزش رفتارای فروش هست؟

وبلاگای رسمی واسه آموزش این قوانین وجود نداره، با اینحال که شرکتا توجیهات زیادی واسه فروش اجناس خود نسبت به دیگر اجناس ارائه میدن؛ اما وبلاگ آموزشی ندارن. میانگینای اخلاقی زیادی واسه رفتار اخلاقی در فروش هست یک آزمایش انجام بدین تا ببینین که مشتری بالقوه به شما اعتماد داره یا نه!

چه کاری انجام بدیم تا اعتماد مشتری رو جلب کنیم؟

تکرار کردن موفقیت در تموم کارای فروش، خلق فرصتای باکیفیت، تموم نکات ریزی هستن که فروش شما رو افزایش میدن. بعضی وقتا فروشندگان به مشتریانی که فقط یه بار خرید می کنن اعتماد نمی کنن. اونا به مشتریانی نیازمندند که اونا رو مورد اعتماد بدونن. روشی که با استفاده از آن با مشتری رفت و امد دارین به معنی فهمیدن تموم نکات با کیفیت محصول مورد نظره. اعتماد و راستی زمان زیادی لازم داره تا بین دو مخاطب به وجود بیاد، اما سود این اعتماد واسه سرمایه گذار موفقیتای زیادی به ارمغان میاره.

اطلاعات روشن و کامل

مشتریان دوست دارن بدونن مدیر فروش درباره چی صحبت می کنه، هم اینکه میخوان بدونن که می تونن به محصول اعتماد داشته باشن یا نه. اطلاعاتی که اشتباه باشن شک مشتری رو تحریک می کنه و اعتماد بین شما رو نابود می کنه. اگه اطلاعات لازم رو درباره محصول و کیفیت اون ندارین با مشتری رو راست باشین بعضی وقتا می تونین از روش ایمیل یا تلفن، اطلاعاتی درباره محصول به دست بیارین تا مشتری رو از ابهام بیرون کنین. اگه نمی تونین از روش تلفن یا ایمیل اطلاعاتی به دست بیارین به مشتری بذارین تحقیق کنه تا درباره محصول اطمینان لازم رو به دست بیاره.

فهمیدن نیازای مشتری و انتظارات اونا

کلید اطلاعات درست واسه مشاوره به مشتریان فهمیدن نیازها و انتظارات اوناس. اطلاعات ساده می تونه بعضی روابط ساده رو به وجود بیاره. بعضی وقتا از مشتریان درباره نیازای اونا و توقعاتی که از شما دارن سوالاتی رو بپرسید. ممکنه مشتریان شما اینجور توقعاتی از شما داشته باشن که مثلاً وقتی محصول جدیدی به دست تون رسید واسه اونا ایمیل بفرستین، یا واسه حل مشکلات کیفی محصول همیشه با اونا در ارتباط باشین تا آموزشایی به اونا بدین. پس اطلاعات لازم رو واسه رضایت مشتری جفت و جور بیارین. با رفتار سرد و غیر اخلاقی مشتری رو فراری ندین. سرد صحبت کردن با مشتری بالقوه باعث می شه اونو واسه همیشه از دست بدین.

رفت و امد رو راست نسبت به اعتراضات

یکی از سخت ترین راه های فروش رفت و امد داشتن با اعتراضات مشتریاس. به طور مثال؛ مشتری درباره امتیازات معینی از محصول سوالاتی رو می پرسد مدیر فروش می تونه بگه؛ این محصول امتیازات درخواستی شما رو نداره اما امتیازات دیگری داره. این جور جواب صادقانهه اگه بخواهید مشتری رو غرق دروغای خود کنین از روشای غیر اخلاقی استفاده کردین. اگه میدونید این محصول فایده ای واسه مشتری نداره و اونو به اون بفروشین بازم روش غیر اخلاقی استفاده کردین.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۴/۵]

اعتیاد به گوشیای هوشمند و آمار مربوط به برنامه های مورداستفاده [اینفوگرافی]

اینفوگرافی که امروز آماده شده اهمیت تلفنای هوشمند رو نشون داده و کاربردشان رو در زندگی امروزِ انسانی که با تکنولوژی در هم آمیخته بررسی می کنه.

همونطور که میدونیم امروز یک گوشی موبایل هوشمند کاربردهای خیلی زیادی داره و از بسیاری جنبه ها؛ فرد رو بی نیاز می کنه. یک گوشی هوشمند می تونه دفتر یادداشت شما باشه، می تونه وظایف روزانه شما رو یادآوری کنه. شاید به شریک لحظات تنهایی شما بدل شه! و یا باعث زیاد احساسات شه.

شما با داشتن یک گوشی هوشمند که به اینترنت هم دسترسی داره می تونین هر لحظه با دوستای خود در سراسر دنیا صحبت کنین.

همه این مزیتا، یک طرف! از دید بسیاری افراد تلفن هنوزم وسیله ایه تا صدای عزیزان شون رو از دورترین نقاط بشنون! بله.

هنوزم کسائی هستن که گوشی موبایل رو فقط واسه ایجاد تماس تلفنی با عزیزانشان میخوان. باهم این آمار و ارقام رو ببینیم:

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۸/۵]

گشایش دو دفتر جدید علی بابا در آمریکا

تجارت الکترونیکی بزرگ چینی علی بابا ، به دلیل اینکه شرکت به دنبال آوردن فروشندگان فرامرزی بیشتر به بازار چینیه، دو دفتر در آمریکا در این سال باز می کنه.

مدیر گروه فرامرزی علی بابا آقای Michael Evans در جواب به سئوال Forbes گفت: شرکت علی بابا می خواد تا دفتری در نیویورک و واشنگتن باز کنه، که تعداد کل دفاتر این شرکت در آمریکا و دیگر جاها مثل سیاتل، سان فرانسیسکو و سان ماتئو به ۵ می رسه. شرکت علی بابا با معرفی برندای خارجی بیشتر به سیستم عاملای خرید خود به دنبال ساخت یک«دروازه ورود به چین» است.

ایوانز گفت: اطلاعات به دست اومده از منبع مهمی، به برندهای خارجی اجازه میده تا در مورد نوع کالاهایی که واسه مشتریان چینی خوشاینده، بدونن. شرکت علی بابا الان جهت شناسایی بهترین اجناس واسه بازار داخلی خود ، با سی انجمن مواد غذایی تازه و هم اینکه سفارتخانها کار می کنه.

اونم اینکه اضافه کرد: خیلی از بازرگانانی که امروز با ایشون در حال گفتگو هستیم، بسیار علاقه مند هستن تا چگونگی انجام انتظاراتی که از اونا داشتیم رو ببینن.

شرکت علی بابا هم در اروپا، در حال گسترشه. در ماه اکتبر، شرکت دفتر مرکزی خود رو در لندن راه اندازی کرد و اضافه کرد: دفاتر در فرانسه، آلمان و ایتالیا به زودی گشایش می شن.

حریف کوچکتر علی بابا یعنی JD.com هم در حال گسترش بین المللیه. در اکتبر این شرکت اولین دفتر خود رو در آمریکا باز کرد. امکانات جدید در سانتا کلارا ، به خاطر تحقیق و هم اینکه ایجاد ارتباط با مارکای آمریکایی طراحی شده، به وجود اومد.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

گشایش مغازه پرچم دار مایکروسافت در خیابون نیویورک

این مغازه که گل سرسبد مایکروسافت نام گرفته با طراحی متفاوت توأم با بوی نو بودن و اجناس لوکس در نگاه اول نگاه ها رو به خود جلب می کنه و با دیدن سرفیسای قشنگ کنار هم آرامش فناورانه خاصی رو به کاربران میده.

مایکروسافت بدون اینکه جزئیات مالی ساخت مغازها رو که در طرف راست خیابون ۴۵ واقع شده، لو بده؛ چند ماه روی طراحی و ساخت اون کار کرد و به عنوان اولین مغازه مایکروسافت در منطقه نیویورک مشهور می شه و به دلیل اینکه در خیابون پنجم نیویورکه، مغازه پرچم دار هم لقب گرفته.

به دلیل موقعیت اینجا که در نزدیکی مغازه اپل قرار داره، از جذابیتی دوبرابر برخوردار شده تا عاشقان فناوری بتونن به هر دو مغازه سر بزنن که تنها ۴ بلوک از هم فاصله دارن.

برخلاف طراحی شیشه ای اپل که بخشی از مغازه رو نمی ببینن، مغازه مایکروسافت مثل ساندویچ بین دو ساختمون قرارگرفتهه. یکی از این ساختمونا مغازه استوارت ویتزمن واسه Coachه که «دیوید مک آگن» مدیر عملیات خرده فروشی مایکروسافت ۷ سال در اونجا کار کرده و ۳ سالِ گذشته به مایکروسافت پیوسته س.

مایکروسافت ۱۰۰ مغازه در امریکا و ۱۰ مغازه در اقصی نقاط دنیا داره که اونا رو پر از اجناس نرم افزاری و سخت افزاری خود کرده و با کف پارکت و میزهای چوبی از جنس بلوط آراستهه.

مرکز و جلوی طبقه اول، پر از سرفیس بوک و سرفیس پرو شده و هولولنز، کنار اونا می درخشه. همینطور دیوار ویدئویی ۳۰ فوتی به اون رنگ و بوی خاصی داده.

میز جواب یا همون Answers Desk در جواب به Apple Genius Bar در طبقه دوم ساخته شده و مردم می تونن سیستمای خود رو اونجا بیارن و سؤالات خود رو مطرح کرده و جواب مناسب دریافت کنن. گارانتی خود رو زیاد کرده و مبلغی هم پرداخت کنن. ایکس باکس، مایکروسافت آژر، ورکشاپ واسه ماین کرافت رو هم در طبقه دوم میشه یافت.

طبقه سوم مخصوص کاربرانیه که میخوان با Dell به سراغ ویندوز برن. اتاق نشیمن در طبقه اول و ایکس باکس وان کنار اون تعبیه شده.

واسه خرید یا سرگرمی! هرکدوم رو که انتخاب کنین قدم زدن در خیابون پنجم نیویورک رو نه واسه پولدارها، بلکه واسه عاشقان فناوری پیشنهاد می کنیم.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

افراد باهوش و عکس العمل اونا به صداها

افراد باهوش
افراد باهوش عکس العمل متفاوتی به صوتا نشون میدن.

اگه از شنیدن بعضی صداها عصبانیت شما زیاد میشه، یک خیلی باهوش هستین. صداهای مختلفی مثل خوردن غذا، خندیدن با صدای بلند، زدن قاشق به بشقاب و … وجود دارن که بعضی وقتا تلاش می کنین اونا رو ندیده بگیرین تا از بین بره. آدمایی که می تونن آرامش خود رو حفظ کنن و واکنشی در مقابل صداها نداشته باشن از نعمت خوبی مثل صبر دارن. اما دسته ای از مردم اصلاً تحمل شنیدن صداهایی چون زدن کلید روی میز رو ندارن و اونا رو به شکل وحشتناکی عصبانی می کنه.

میسوفونیا
میسوفونیا یک نوع مشکل صوتیه که به شکل ارثی همراه بقیه رشد می کنه و باعث می شه آدم در مقابل بعضی صداها عکس العمل نشون داده و عصبی شه. به ویژه به صداهای دهانی مثل سرفه کردن یا تنفس. آدمایی که گرفتار به این مشکل صوتی هستن می تونن روی صداهای آزار دهنده دیگری که در بالا گفتیم عکس العمل نشون بدن. این اضطراب در زمان کودکی از سنین ۸ تا ۱۳ سالگی در کودکان نمایان می شه و تا آخر زندگی همراه افراد باقی خواهد موند. با اینحال که تحقیقات زیادی روی این مشکل صوتی انجام شده اما بدیش اینه به شکل واضحی دلیل بروز اون مشخص نشده. دلایل شایع درباره میسوفونیا وجود خللی در نظام صوتی مغزه. مشکلات این مریضی عبارتند از:
– احساس عصبانیت زیاد هنگام شنیدن صدایی چون سرفه کردن، تنفس، خوردن غذا و یا جویدن آدامس

– احساس ناراحتی از صداهای تکرار شده

– نبود تحمل آدمایی که منبع این صداها هستن

– واکنشای سریع در مقابل آدمایی که منبع صداهای آزار دهنده هستن.

میسوفونیا و افراد باهوش
طبق نظریهای متفاوتی که درباره این مشکل صوتی هست و به طور ارثی می تونه همراه خیلی از افراد رشد کنه. محققان فهمیدن هر چقدر حساسیت این مشکل در افراد بیش تر باشه هوش اون افراد هم بیش تر هستش. نابغها و افراد باهوش مثل، Franz  Marcel Proust, آنتوان چخوف و کافکا دچار مشکل صوتی یا میسوفونیا بودن. کسائی که دچار این مشکل صوتی هستن تلاش می کنن با استفاده از واکنشای خود در مقابل صدا تواناییای خود رو زیاد کنن.
آدمایی که دچار میسوفونیا نیستن توانایی مخفی کردن صداهای آزار دهنده رو دارن. این افراد داخل مغز خود از آرامش خوبی دارن و می تونن در هر جایی با هر شرایطی فکر کنن و به نتیجه برسن. در مقابل کسائی که دچار میسوفونیا هستن مغزشون به شکل شگفت آوری در تفکر سرعت بالایی داره. در حالت طبیعی هر فردی با شنیدن صداهای بلند تمرکز خود رو ار دست داده و توانایی تفکر رو از دست میده. تصور کنین آدمایی که دچار این مشکل هستن همیشه باید با اینجور صداهایی کنار اومده و نمی تونن عصبانیت خود رو همه جا بگن. مغز در اینجور حالاتی به طور هماهنگ فعال بوده و در جستجوی دقیق شدن وابداعه.

[تعداد: ۱۳    میانگین: ۴.۳/۵]

افراد درونگرا چیجوری می تونن به مدیر موفق تبدیل شن؟

افراد درونگرا هم می تونن به موفقیتای والا برسن! فقط بعضی نکات رو باید رعایت کنن که در این پست عنوان می شه.

افراد درونگرا
اگه آدم درونگرایی هستین و فکر می کنین شانسی واسه رهبر موفق شدن ندارین؛ باید بگیم که سخت در اشتباهید. درسته که به نظر می رسه ویژگیای رهبران موفق همه صفاتیه که واسه افراد برونگرا و اجتماعیه. (مثل توانایی صحبت در مجامع، قدرت تأثیرگذاری، توانایی ایجاد ارتباط با شکلای جور واجور شخصیتا و …)

واقعا نمیشه دوری کرد از این موضوع که، دنیایی که در اون زندگی می کنیم به برون گرایی بیش تر ارزش قائل می شه تا درونگرایی! آدمای برونگرا بیشتر، آدمایی صمیمی با رفتارهایی صمیمی هستن که به نظر می رسه باعث می شن چیزها رخ بدن.

حالا خوبیش اینه زیر سایه بعضی کتابایی که مربوط به افراد درونگرا بود، معنی اون به عنوان یک ویژگی شخصیتی بد تغییر کرده. تحقیقات ثابت کرده که حدود ۵۰ درصد از جمعیت آمریکا رو افراد درونگرا تشکیل میدن و این دیدگاه مثبت به این مسئله رو که به افراد درونگرا اجازه میده تا با اعتماد به نفس کافی خودشون رو در جایگاه رهبر در محیط کاری، ببینن زیاد می کنه.

قبل اینکه به ارائه بعضی نکات بپردازیم لازمه این سوءتفاهم رو در معنی درونگرا بودن از بین ببریم. دوستان، درونگرایی حتماً به معنی خجالتی بودن و ترسویی نیس! حتی بعضی افراد درونگرا دو برابر افراد معمولی از تعاملات اجتماعی دارن!

درونگرایی، در تعریف روانشناسی یعنی به اندازه انرژی افراد اشاره داره. افراد برونگرا از حضور در جامعه و با مردم بودن انرژی به و به وسیله دنیای دور و بر خود تحریک می شن. عوضش، افراد درونگرا از تنها بودن و ارتباط با دنیای داخلی خودشون انرژی به .

با درنظر گرفتن این تعریف، راه هایی رو که در ادامه معرفی می کنیم تا این افراد درونگرا به رهبر موفق تبدیل شن بخونین.

۱- با اصول با مردم ارتباط برقرار کنین
ما به اوقات تنهایی خود نیاز داریم و باید ارزش هم قائل شیم به همون اندازه هم به اجتماعی بودن نیاز داریم و باید از حضور در جمع لذت ببریم. فرق کلیدی که بین افراد برونگرا و درونگرا هست در نوع اجتماعی بودنیه که هریک بهتر می دونن. افراد برونگرا ارتباط با گروه های بزرگی از مردم رو واسه به اشتراک گذاری ایده ها و افکارشون دوست دارن تا با اونا صحبت کنن. افراد درونگرا شرکت در گروه های کوچیک یا تک نفره رو قبول می کنن که به مکالمات عمیق بدن.

به عنوان یک فرد درونگرا، تلاش کنین شخصیت انفرادی اعضای تیم خود رو خوب بشناسین. ببینین چی واسه اونا خوبه و به اونا انگیزه میده. به نقاط قوت اونا قدرت واقعیش کنین و چگونگی شرکت شون رو در تیم بصورت بی همتا ارزش بذارین.

۲- زمان و فضایی رو واسه تفکر و عکس العمل درنظر بگیرین
افراد درونگرا پیچیدگی و دنیای داخلی خود رو دوست دارن و نیاز دارن تا بطور منظم به خلوت خود برگردن. خیلی از افراد درونگرا، خوداندیش، متفکر و خودآگاهند این ویژگی واسه پیشرفت فردی خودشون خیلی خوبه. زمانی رو صرف کنین تا بطور مشخص روی عملکردهای خود فکر کرده و نقاط قوت خود رو تشویق کنین. همینطور نقاطی رو که نیاز به بهبودی دارن رو شناسایی کنین.

۳- مرزهایی رو مشخص کنین
افراد درونگرا با حضور در کنار مردم بطور دائم و تجربه احساسات متفاوت انرژی خود رو از دست میدن. درباره شخصیت افراد درونگرا اینطور فکر کنین که بطور منظم و پیوسته به وسیله مردم، اطلاعات و داده ها مثل باتری تخلیه می شن. تنها راه شارژ شدن شون هم اینه که بذارین کمی تنها باشن. اینجا همون وقتیه که مرزها و محدودیتای سالم به افراد درونگرا کمک می کنه تا به عنوان لیدر کارکرد بهتری رو از خود برجای گذارن. به عنوان یک رهبر، زمانِ شما همیشه مختص خودتون نیس! بعضی از اعضای تیم به اندرزها و هشدارهای شما نیاز دارن یا توجه شما رو میخوان. حتی در این قسمت اصلاً مهم نیس که درونگرا هستین یا برونگرا، همیشه چیزایی هست که باید مراقب شون باشین چون خیلی راحت می تونن سرریز شن.

به عنوان یک رهبر، خیلی با اهمیته که مرزهایی رو در محیط کار بسازین. این مرز می تونه خیلی راحت شامل این مورد شه که مثلاً مشخص کنین در ساعات مشخصی که به وظایف خاصی می پردازید کسی زمان تون رو از شما نگیرد و مزاحمت ایجاد نکنه. باید در این ساعات همه تمرکز خود رو روی کار خودتون بذارین.

۴- خوب گوش بدین تا خوب ارتباط بگیرین
افراد درونگرا قبل اینکه سخن بگن، خوب گوش میدن و معمولاً خیلی به چگونگی و نوع ارتباطای شون با بقیه اهمیت میدن. کلا، درونگراها شخصیت پیروز نیستن و این نبود بیان وجود، می تونه در ساخت تیمی با کارکرد بالا امتیازات حساب شه.

می پرسین چیجوری؟

رهبر درونگرا، با گوش دادن به سخنان اعضای تیم فضایی پر از همکاری بوجود میاره. بعد زمانی رو صرفِ بازخورد و فیدبک کرده و در آخر نظر و دیدگاه خودشو اعلام میکنه.

توانایی دریافت فیدبک و ایده ها از طرف کارکنان ویژگی بسیار عالیه که یک رهبر می تونه داشته باشه. ارتباط دو جانبه با کارکنان کمک می کنه تا بیش تر با اهداف و کارکرد تیم درگیر باشن.

۵- به بقیه افراد درونگرا قدرت بدین
به عنوان یک رهبر درونگرا، خیلی راحت می تونه افراد درونگرا در کل تیم تون رو شناسایی کنین. پس به عنوان یک رهبر، تلاش کنین تا بقیه افراد درونگرا در تیم تون رو فعال کرده و فضایی رو براشون قائل شید تا بتونن به روش خودشون همکاری کنن. شاید راحت نیستن تا افکارشون رو با کل تیم در بین بذارن. شاید با ترتیب دادن جلسات تک نفره با اونا بازخوردشان رو دریافت کنین. به کل اعضای تیم بذارین تا دیدگاه شون رو پس از جلسات، از روش ایمیل در بین بذارن.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۳.۸/۵]

افراد موفق و افراد شکست خورده و تفاوتای کلیدی بین این دو گروه

کسب موفقیت واسه کسب وکار و زندگی مهارتای زیادی می خواد، یکی از مهارتای افراد موفق هوش اونا در ایجاد ارتباط و دقیق شدن روی اهداف واسه رسیدن به موفقیته. افراد موفق و افراد شکست خورده تفاوتای بسیاری با هم دارن، این افراد هم از دید شخصی و هم اجتماعی قابل امتحان هستن. در این پست به اختلافات بین افراد موفق و افراد شکست خورده می پردازیم.

افراد موفق در جستجوی موفقیت، افراد شکست خورده از موفقیت فراری (اختلافات افراد موفق و افراد شکست خورده)
با پیشرفت دنیا به ویژه رشد تکنولوژی در این عصر هر کدوم از مردم باید واسه هر نوع تغییری آماده باشن، ترس از تغییر، رد تغییر و یا مخفی شدن از آن نشونه های افراد شکست خورده س. یکی از اختلافات افراد موفق و افراد شکست خورده هم اینجا مشخص می شه. شخص موفق خود رو با تغییرات وفق داده و از اونا به نفع خود استفاده میکرد. افراد موفق همیشه از افکار و ایده های خود سخن می گن اما افراد شکست خورده در جستجوی فرصتی هستن تا همیشه پشت سر بقیه بد بگن، و فکر می کنن با بد گفتن از بقیه خود رو بزرگ می کنن. افراد موفق فقط به ایده های خود اهمیت میدن و بقیه واسه اونا قابل احترام ان. افراد موفق روی ایده های جور واجور نظرات نو تمرکز داشته تا فرصت جدیدی واسه پیشرفت و رشد به دست بیارن.

فرد موفق مسئولیت پذیر، افرد شکست خورده بقیه رو مقصر می دونن
مسئولیت پذیری فرق دیگر افراد موفق و افراد شکست خورده س. افراد موفق مسئولیت تموم کارای خود رو رو دوش می گیرن اما افراد شکست خورده هر اشتباهی انجام میدن بقیه رو مقصر می دونن. کارآفرین واقعی چه در کار چه در زندگی شادی و تلخی رو میگذرونه اما مسئولیت تک تک فعالیت خود رو قبول می کنه. از دیگر صفات افراد موفق اینه که همیشه از شادی بقیه خوشحال شده و از ناراحتی اونا رنج می بره. اگه همکارتون در کار از شما کمک خواست و به اون کمک کردین فرد موفقی هستین، این کار کارکنان رو به کار و تلاش بیشتر مجبور می کنه اما افراد شکست خورده به بقیه اهمیتی نمی دن و فقط به خود فکر می کنن.

فرد موفق از موفقیت بقیه خوشحال می شه، فرد شکست خورده از شکست بقیه
اگه با تیمی شکست خورده همکارید هیچوقت در کارتون موفق نمی شین، افراد شکست خورده از موفقیت بقیه خوشحال می شن، اما افراد موفق موفقیت همکاران و دوستانش رو دوست داره. افراد موفق تلاش می کنن به بقیه کمک کنن، افراد شکست خورده از بقیه درخواست کمک نشون میده، این افراد بدون هیچ تلاشی تلاش دارن از کمک بقیه سوء استفاده به عمل بیارن.

فرد موفق هر اون چه دوست داره درخواست می کنه، اما فرد شکست خورده نه
فرد موفق به ترس خود اجازه نمی ده باعث نبود رسیدن اون به آرزوهاش شه. به خاطر همین درباره اون چه که نمی دونه سئوال می پرسد تا اون چه که باعث افزایش مهارتش می شه رو به کار ببره. افراد شکست خورده پس از سئوال پرسیدن اگه کسی به سئوال هاشون جواب نده در جستجوی جواب نخوان رفت. افراد موفق قانون ای دونه که میگه: “توقع بد ترینا باعث می شه به بهترینا دست نیابید”. افراد موفق خوب خود رو درک می کنن و می دونن چی میخوان اما افراد شکست خورده اطلاعی از درک داخلی خود ندارن.

افراد موفق سکوت می کنن، افراد شکست خورده پرحرفی می کنن
پر حرفی و سکوت هم از دیگر تفاوتای افراد موفق و افراد شکست خورده س. گوش دادن به سخنان بقیه یکی از صفتای افراد موفقه، اما پر حرفی یکی از عادتای بده که باعث می شه هیچ کسی به اون چه که میخواد دست نیابد افراد پر حرف نه می تونن ارتباط خوبی با بقیه برقرار کنن و نه در زندگی شخصی خود موفق ان. در صورتی که افراد موفق با سکوت خود و نبود قطع کردن سخن کسی تلاش در جلب توجه مخاطبان خود دارن. افراد موفق همیشه در وضعیتای مثبت قرار می گیرن، اما افراد شکست خورده خود رو در وضعیتای منفی پیدا میکنن. به ویژه در کارایی مثل کارآفرینی، مرد موفق با جذب بقیه ایده های مثبتی رو تو ذهن خود به ثبت میرسونه.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

افراد موفق کمبود خواب رو چیجوری جبران می کنن؟

افراد موفق کمبود خواب رو چیجوری جبران می کنن؟ شما که فردی معمولی در حال تلاش واسه پیشرفت فردی و بهبود مهارتای تون هستین از چه نوع برنامه خواب استفاده میکردین؟

افراد موفق و وضعیت خواب شون
بدون شک اختصاص دادن ساعتایی به خواب بعد از یک کار طولانی یکی از عادتای افراد موفق جهانه. اما “رفاه” همراه با کار واسه هر انسانی ممکن نیس! استراحت بعد از کار در جدول کارای افراد موفق گذاشته می شه و نشاط روزانه اونا رو تضمین می کنه. آدمایی مثل رؤسای کشورها نمی تونن برنامه های روزانه خود رو به شکل صحیحی پیش بینی کنن به خاطر همین همیشه تلاش دارن در کنار کار خود در جدول کارای روزانه زمانی رو واسه استراحت اختصاص دهند.
بدون استراحت چند درصد کار شما قابل مدیریته؟

بدون تمرکز می تونین کار خود رو پیش ببرین؟
بعضی از ما بدون خواب نه فقط امکان ادامه کار روزانه خود رو نداریم بلکه تاثیرات منفی بی خوابی رو روی کار و کاسبی خود حس می کنیم. بررسی اطلاعات کار و کاسبی، کار ساده ای نیس. “تمرکز” یکی از مستلزمات کار شماس اما بدون خواب تمرکزی در کار نمیشه!

سطح انرژی
بیش تر مدیران یا رؤسای کشورها به دلیل کارای پرمشغله خود انرژی ویژه ای رو داخل جسم خود ذخیره می کنن تا در ساعتای خاص از این انرژی استفاده کنه. این افراد ممکنه به دلیل کار زیاد در روز حدود ۴ ساعت بخوابن. انرژی داخل هر آدم با خواب و یا نبود استراحت افزایش یا کاهش پیدا میکنه. انرژی هر فرد در سخت ترین موقعیتا ۱۰ تا نیم ساعت دووم داشته و بعد از آن تاثیرات منفی رو روی کار افراد میذاره. این افراد بعد از چند ساعت خواب انرژی از دست داده خود رو دوباره به دشت می کنن. ۶۰ تا ۹۰ دقیقه خواب افراد خسته رو پر از انرژی می کنه.

وعدهای غذایی پر از پروتئین
افراد موفق واسه دشت کردن انرژی و کمبود خواب از وعدهای غذایی پر از پروتئین استفاده می کنن. وعدهایی که شامل شکر و کربوهیدرات زیاد هستن می تونن قند خون شما رو زیاد کنن، و بعد از آن احساس خستگی شدیدی می کنین. تلاش کنین از وعدهای سبک که پر از پروتئین هستن بهره ببرین این وعدها عبارتند از موز، کشمش، نارگیل، توت فرنگی، انار، لیمو و … وعدهایی مثل کیکای برنجی و کیکای میوه می تونه به افزایش انرژی شما کمک کرده و روزی موفق رو براتون به ارمغان آورد.

استفاده از تکنولوژی
کمبود خواب در شغل افراد موفق جهان باعث اشتباهاتی در کسب وکار می شه. افراد موفق واسه جلوگیری از بروز اشتباهات و جلوگیری از تاثیرات منفی روی کار به اینترنت روی میارن و از ابزاری که مربوط به تکنولوژیه استفاده می کنن. هم اینکه از گوشیای هوشمند خود به عنوان ابزاری پر کاربرد استفاده میکردن تا تمرکز خود رو تنظیم کنه.

استراحت آخر هفته
افراد موفق آخر هفته رو حتماً به استراحت اختصاص میدن تا هر گونه فشار کاری که در طول هفته به اونا وارد شده رو برطرف کنن. طبق تحقیقات انجام شده کارکنان در تموم جهان به شکل صحیحی از مرخصی خود استفاده نکرده و بعد از استراحت هم کارکرد مطلوبی از کار خود ندارن. کارکنان بعد از برگشت از مرخصی حدودا در هفته فقط ۱۰ ساعت کارکرد مطلوب رو ارائه میدن همین موضوع باعث شده بیشتر شرکتا بهره وری کم تری در کار داشته باشن. ساعتای خواب مناسب واسه شکلای جور واجور سن عبارتند از:

۱۸ تا ۲۵ سال، ۷ تا ۹ ساعت روزانه
۲۶ تا ۶۴ سال، ۸ تا ۹ ساعت روزانه
آدمایی که ۶۴ سال به بالا هستن ۷ تا ۸ ساعت خواب روزانه نیاز دارن.
می تونیم بگیم ساعتایی که به تفریح اختصاص می دین، از این آمار مجزاست. خواب کافی رو واسه کارکرد بهتر مغز در نظر بگیرین.

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴.۲/۵]

افزایش انعطاف پذیری چیجوری از شکست جلو گیری می کنه؟!

افزایش انعطاف پذیری
یادگیری افزایش انعطاف پذیری ، فقط تغییر قوانین با تغییر شرایط نیس. بلکه افزایش انعطاف پذیری می تونه شامل تغییر چگونگی کارکرد روزانه شما در کار و کاسبی تون باشه وقتی که روش فعلی تون جوابگو نیس.

انعطاف پذیری داشتن باخبر شدن از اینه که زندگی همیشه در حال تغییره و موافقت لازمه. شکست به سرعت به سراغ کسائی میره که بر مواضع خود اصرار می کنن و یا در مقابل تغییرات از خود مقاومت نشون میدن.

کلید موفقیت باخبر شدن از موقعیت مناسب واسه مقاومت و انعطاف پذیری، و تغییر در موارد لازمه.

سرسختی بیشتر از حد باعث می شه تصمیمات عاقلانه نگیرید و انعطاف پذیری بیشتر از حد باعث می شه بی ثبات باشین. متعادل بودن موجب رسیدن به موفقیته.

توانایی انعطاف پذیری در تصمیم گیری بسیار حیاتیه
چه شما کار و کاسبی خودتون رو داشته باشین و یا تحت ساختار یک شرکت کار کنین، توانایی انعطاف پذیری در شرایط غیر منتظره، حیاتیه. به ویژه وقتی که نیاز به تغییرات یهویی دارین. کسائی که انعطاف پذیر هستن بیشتر احتمال داره که یک راه حل واسه حفظ کار و کاسبی خود و موافقت با تغییرات پیدا کنن.

در پیش گرفتن تصمیمات سرسختانه آینده شما رو نابود می کنه
ما در جهان نامشخص با تغییرات غیر منتظره در هر گوشه، زندگی می کنیم. اگه یک درخت به طرف شما سقوط کرد نباید سر جای خود وایسید و تماشا کنین بلکه باید از راه آسیب بیرون بیایید و این یعنی انعطاف پذیری.

شاید یک فرد سرسخت در زیر درختی که سقوط می کنه بایستد و دلیل محکمی هم واسه موندن داشته باشه، اما این از نابودی اون جلوگیری نمیکنه. فرد سرسخت تصمیم خود رو به خاطر این تغییر نمی ده که باور داره نباید میدون رو خالی کرد حتی اگه خطر نابودی باشه.

افزایش انعطاف پذیری در تصمیم گیری به معنی تمایل به تصمیم گیریه که فرصتای آینده رو نابود نکنه، حتی اگه این تصمیم رو دوست نداشته باشین. فردی که زیر یک درخت در حال سقوط وایس تاده، آینده خود رو نابود می کنه.

واسه مطالعه بیشتر: اهمیت نگاه واسه رسیدن به موفقیت

یک کار و کاسبی انعطاف پذیر فقط یه سری از سیاستا نیس
داشتن یک کار و کاسبی انعطاف پذیر، بدین معنا نیس که سیاستایی داشته باشین که “محیط کاری انعطاف پذیر” رو ادعا می کنن. این عبارت اگه به درستی تعریف نشه، ممکنه گمراه کننده باشه.

افزایش انعطاف پذیری رو به عنوان راهی واسه انجام کار و کاسبی در نظر بگیرین. که اعتماد به اعضای تیم رو گسترش میده و هماهنگ با اهداف شرکت شما عمل می کنه. با این تعریف، انعطاف پذیری، کارکنان وفادار و تولید کننده رو بوجود میاره، چون این بخشی از فرهنگه، نه فقط  کتاب راهنمای کارمند.

یک فرهنگ انعطاف پذیر، کارکنان رو قادر می سازه هر جا که می تونن کارآیی بیشتری داشته باشن، کار کنن. این ممکنه در دفتر کار باشه، یا می تونه در خونه باشه.

انعطاف پذیری به معنی ضربه گیر بودن، نیس
بعضی افراد انعطاف پذیری رو “تسلیم شدن در برابر خواسته های بقیه” می دونن، اما این غلطه. اگه شما از تغییر قوانین یا فرهنگ شرکت خود هول و ترس دارن چون نمی خواین قدرت خود رو از دست بدین، نشون دهنده اینست که تعریف نادرستی از افزایش انعطاف پذیری دارین.

ذهن شما با تغییر جنگ می کنه
این کار آسانیه که به شکست نگاه کنین و خود رو با گفتن اینکه من همه کارا رو به درستی انجام دادم اما نشد پس تقصر من نیس و مشکل باید چیزی دیگری باشه، آرامش بدین. در این مواقع ذهن شما ایده تغییر رو دوست نداره. و این جنگ با شماس. ذهن شما نمی خواد به شما یادآور شه که تغییر لازمه. بلکه میخواد به شما بقبولونه که راه تون دسته و قبول کردن نیاز به تغییر، مثل قبول اشتباه شماس.

افزایش انعطاف پذیری ، ادامه راه با کمترین مقاومته. بدون انعطاف پذیری، زندگی شما شک نداشته باشین سخت هستش. در کار و کاسبی، رهبر مولدی در جلسات نباشین و آدما به سختی دیدگاه هاشون رو با شما به اشتراک می ذارن. پس به جای توجیه موقعیت خود، اونا رو تغییر بدین. تا بتونین خواسته های مشتریان خود رو برآورده کنین. انعطاف پذیریِ شما مستقیما مسئول موفقیت شماس.

[تعداد: ۶    میانگین: ۳.۲/۵]

افزایش انگیزه کارکنان : ۴ راه خلاقانه واسه انگیزه دادن به تیم

افزایش انگیزه کارکنان واسه کارکرد بهتر و موفقیت سازمان خیلی با اهمیته.

افزایش انگیزه کارکنان
افزایش انگیزه کارکنان

۱- ساعات متغیر رو واسه کار از راه دور اجرا کنین
تعادل بین کار و زندگی تبدیل به یک قسمت بزرگی مهم از زندگی مردم تبدیل شده. وقتی مردم احساس کنن که با شغل شون ازدواج کردن به مجبور درباره تغییر وضعیت فکر میکنن تا بلکه بتونن با کسائی که دوست شون دارن زمان بیش تری سپری کنن.

مثلا، در آمریکا مدت وقتی که مردم از منزل تا به محل کار رفت و اومد می کنن بطور میانگین ۲۵.۴ دقیقهه که تقریبا ۱۱۰ ساعت در هر سال در ترافیک هستن. حالا رانندگی بد و شرایط پارکینگ رو هم اضافه کنین تا آگاهی کامل تری از زندگی افراد بدست آید.

چون تکنولوژی پیشرفت کرده، باعث شده توانایی کار کردن از منزل واسه خیلی از کارکنان خیلی ایده آل تر شده. گزینه به گفته Tanner Rankin، مدیرعامل Source Approach کار کردن از خونه واسه هر کسی مناسبه.

مطلب پیشنهادی: مشکلات و راهکارهای کار از راه دور

۲- محیط کاری خود رو صمیمی کنین
حیوانات خونگی از بعضی دید می تونن زندگی رو واسه ما آدما دلپذیرتر کنن البته به فرهنگ سازمان و شرایط کاری ویژه خودتون هم بستگی داره. مثلاً Etsy بخاطر ایجاد فضایی صمیمی با حیوانات خونگی (سگ) می شناسنش. اونا با بازیگوشیای خود لبخند رو به روی لبای کارکنان میارن. که پس نا آرومی و استرس رو از افراد دور می کنه.

۳- اتاق بازی بیارایید
ایجاد اتاق بازی در محل کار بهترین راه واسه انگیزه و انرژی دادن به کارکنانه. بعضی از کارشناسان قانع شدن که امکاناتی مثل میزهای پینگ پونگ و بازیای ویدیویی می تونن توانایی و روحیه کارکنان رو بهبود بخشن.

داشتن تفریح و سرگرمی در محل کار با کارکنان توانا ارزشای تعهد و خوشبختی رو زیاد کرده و باعث می شه تا کارکنان از استرس روزانه دور شن.

مطلب پیشنهادی: سلامت کارکنان رو چیجوری کنترل کنیم؟

۴- بعضی وقتا جشن بگیرین
به کارکنان تون نشون بدین که قدردان شون هستین و ارزش زیادی واسه شما دارن چون انگیزه کار اونا رو زیاد کرده و باعث کارکرد بهتر می شه. این برنامه می تونه یک جشن تولد باشه یا تنها واسه گذروندن یه هفته خوب درنظر گرفته شه. هم اینکه، جشنایی بیرون از کارا و وظایف روزانه در محیط کاری، می تونه باعث صمیمی تر شدن کارکنان شده و ارتباطات داخلی رو بهتر کنه.

فرهنگای سازمانی در حال تغییرند. خیلی مهمه محیطی بسازین که کارکنان احساس کنن که در بین لذت بردن از زندگی شون، می تونن خلاق تر هم باشن. اگه شرکت شما به بعضی تغییرات نیاز داره با کارکنان خود صحبت کرده و دریابید که به چه چیزایی ارزش قائلند بعد می تونین از نگرانیا و آمال اونا خبردار شین.

[تعداد: ۶    میانگین: ۳.۳/۵]

افزایش انگیزه کارکنان بدون پول چیجوری ممکنه؟

افزایش انگیزه کارکنان واسه موفقیت هر شرکت کوچیکی لازمه. کارکنان با انگیزه و پایبند به کار می تونن پیشرفت بیشتری داشته باشن، اونا ایده های بیشتری رو به کار می گیرن و واسه رسیدن به اهداف کار و کاسبی خود تلاش بیشتری می کنن. روحیه خوب در محل کار هم باعث حفظ کارکنان می شه.

، شاید در چند سال آینده تماشاگر افزایش ترک کار به وسیله کارکنان هستیم – و این می تونه واسه کسب و کارای کوچیک بسیار هزینه بر باشه. کریس اسمیت، مشاور Hay Group، میگه: “با بهبود شرایط، کارکنان ناراضی خطر زیادی در تصمیم خود درباره ترک کار درنگ بیشتری می کنن. شناسایی و بعد برآورده ساختن نیازای نیروی کار، کلید حفظ استعداد در چند سال آینده هستش.”

اما وقتی که پول و پول و پله و سرمایه کم باشه، افزایش انگیزه کارکنان چیجوری ممکن هستش؟ تحقیقات بسیار نشون میده که، ، پول بزرگترین انگیزه نیس. در حالی که یک پاداش ممکنه تقویت و انگیزه کوتاه یه مدت رو ارائه کنه، اما تشویق، درک و شناخت حرفه ای، در دراز مدت تاثیرات بسیار مهمی دارن.

در یک بررسی نشون داده شد که سه انگیزه غیر نقدی تشویق بی واسطه از طرف مدیران ، توجه مدیران ارشد و شانس هدایت پروژه ها، انگیزهای موثر یا موثرتری نسبت به پاداشای نقدی، افزایش حقوق و یا گزینه های سهام هستن.

پول همه چیزه؟
پول همه چیز نیس. اگه کسی از شغل خود متنفر باشه، پس از آن ناراضی می شه چه بیشترین اندازه حقوق رو بگیره و چه کمترین اندازه حقوق رو. چه خقوقش زیاد شه و چه افزایش پیدا نکنه. پس حقوق پرداختی کارکنان باید درست و مساوی باشه.

پس اگه پول تنها عامل واسه افزایش انگیزه کارکنان نیس، به چه دلیل بیشتر شرکتای روی افزایش انگیزه به روشای دیگر تمرکز نمی کنن و به چه دلیل سطوح رضایت کارکنان کاهش پیدا میکنه؟

جواب دست کم در شرکتای بزرگ اینه که مدیران هنوز باور دارن که همه چیز با پوله. پس در طول زمانا سخت اقتصادی، با کم شدن انگیزه کارکنان مواجه می شن.

این مسئله ممکنه فرهنگ و فکر بعضی از شرکتای بزرگ باشه. اما ، وقتی سخن از افزایش انگیزه کارکنان پیش میاد، مدیران کار و کاسبی کوچیک برتریای زیادی نسبت به کارفرمایان شرکتای بزرگ دارن.

برتری که شرکتای کوچیک دارن اینه که اونا می تونن مشاغل شایسته تر و باحال تری رو به کارکنان خود پیشنهاد دهند، به ویژه اگه کار و کاسبی باشن. شرکتای کوچیک همیشه نمی تونن فایدهایی رو که شرکتای بزرگ ارائه دهند، جفت و جور کنن. پس باید با روشای مختلفی کارمندان رو جذب کرده و انگیزه دهند.

برتری کسب و کارای کوچیک در افزایش انگیزه کارکنان
شرکتای کوچیک فرصت دارن که کارکنان رو بسیار بیشتر در پیشرفت کار و کاسبی درگیر کنن. اونا می تونن به کارکنان بگن که کار و کاسبی چیجوری و چقدر در حال پیشرفته، از اونا اندازه تلاششون رو بپرسند و در موفقیت و نتیجه کلی کارکنان رو سهیم کنن. شرکتای بزرگ فقط می تونن نظرات کارکنان خود رو در هیئت مدیره مطرح کنه.

علاوه بر این، مجموعه مراتب کمتری در کسب و کارای کوچیک هست. پس ارتباطات بیشتر بهتره و کارکنان بیشتر درگیر اون هستن. و صاحبان و مدیران SME هم انعطاف پذیری لازم رو واسه جدا نقشا به هر فرد، و کمک به بهتر شدن رضایت شغلی دارن. هر چند بیشتر مردم به پول نیاز دارن تا مسائل مالی خود رو حل کنن، اما در عین حال میخوان چیزی مثبتی از کار خود یاد بگیرن.

داشتن فرصتایی واسه پیشرفت، فرصتی واسه مشارکت و توانایی گسترش مهارت ها با آموزش و پیشرفت حرفه ای، یک عامل واسه افزایش انگیزه کارکنانه و احتیاجی به هزینه زیادی نداره و واقعا می تونه سطح انگیزه رو در محل کار بهبود بخشه.

درک و تشکر هم در افزایش انگیزه کارکنان خیلی با اهمیته. گفتن عبارت «از شما بسیار ممنونم» به طور کامل حیاتیه. هر چند این کار آسونه. ولی چیزیه که خیلی از کسب و کارا انجام نمی دن. انجام این کار نشون دهنده درک افرادیه که واسه شما کار می کنن. بعضی از کارکنان عاشق نمایشای تشکر هستن. اما یه سریای دیگه از اینکه در مرکز توجه بقیه قرار بگیرن متنفر هستن. در شرکتای کوچیک، مدیر بخش معمولا کارکنان رو خوب می شناسه پس تشویق و تشویق افراد راحت تر هستش.

ایجاد یک محیط سرگرم کننده واسه کار
وقتی که Pontus Noren و James Monico، بنیانگذاران Cloud Reach، کار و کاسبی خدمات ابری خود رو شروع کردن، از یکی از بنیانگذاران گوگل مشاوره گرفتن و اون پیشنهاد کرد که یک محیط باحال و سرگرم کننده واسه کار بسازن.

شک نداشته باشین این مشاوره بدون هزینه نبود. کلود ریچ که دارای ۶۵ کارمنده، یکی از بهترین شرکتای کوچیک واسه کسب جایزه در سال ۲۰۱۳ بوده.

پونتوس میگه: “افراد بین تا واسه شرکت کار کنن، نه فقط واسه گرفتن حقوق و دستمزد.” “اونا به دنبال محیطی واسه کار کردن هستن که در اون خوشحال باشن، کارا رو به نتیجه برسانند، بخشی از چیزی هیجان انگیز باشن، و در اونجا به اونا اهمیت داده شه.”

ارزشای اصلی شرکت که به وسیله کل تیم پیشرفت پیدا کرده عبارتند از : احترام به فرد؛ ارتقای رشد شخصی؛ راحت کار کردن و حتی یه قدم جلوتر بودن. علاوه بر این، هرکی گزینه های سهامی داره.

تیم سازنده و چیزای سرگرم کننده شامل هر روز صبحونه در آشپزخانه شرکت ، اهار در رستورانای محلی و گذروندن تعطیلات آخر هفته بیرون از شهر.

اما این پیشرفت کارکنانه که در قلب راه و روش Cloud Reach قرار داره. این شرکت بیشتر از ۱۸۰۰ پوند در سال واسه آموزش هر فرد صرف می کنه و بیشتر از نصف کارکنان رو واسه کسب مدارک مربوط به کار خود ساپورت می کنه. چار بار در سال، کارکنان یه روز اضافی رو واسه کار روی پروژه خلاقانه خود که ممکنه واسه کار و کاسبی به درد بخور باشه، دریافت می کنن.

مطلب در ارتباط: حقوق زیاد واسه ایجاد رضایت شغلی کافیه؟

پنج راه واسه ایجاد و افزایش انگیزه کارکنان
احترام به کارکنان
 با همه به عنوان یک آدم متشخص برخورد کنین.
انعطاف پذیر باشین و به شرایط شخصی اونا توجه کنین.
 به سطوح رفاهی و استرس کارکنان توجه کنین.
فرهنگ سرزنش ممنوع رو به خاطر تشویق نوآوری بسازین و حتی اگه همه چیز اشتباه باشه از آن درس یاد بگیرین.
 وقتی که می ببینین که کسی تحت فشاره، وارد موضوع شید؛ بجای بی توجهی و فقط ریاست تلاش کنین کار اونو انجام بدین.
به هر کارمند، نقش و عنوان شغلی رو بدین که بتونه به اون افتخار کنه.
با کارکنان رفتاری انسانی داشته باشین – یک محیط کار راحت و خوب بسازین.
 با همه مساوی برخورد کنین – رفتارای ترجیحی و امتیازی نداشته باشین.
 این واقعیت ساده رو به یاد داشته باشین که خوب انجام شدن کارا شاید به اندازه صاحب کار و کاسبی واسه کارکنان انگیزه کافی ایجاد نکنه. مگه اینکه با بعضی پاداشا و تشویقا همراه شه همه در اون سهیم باشن.
مطلب در ارتباط: رفاه کارکنان و سرمایه انسانی اولویت اصلی کسب وکارها

درگیر کردن کارکنان با مسائل
 انتظارات واقعی رو تنظیم کنین و با کارکنان رو به طور منظم ارتباط برقرار کنین.
 به کارکنان گوش بدین و از مشارکت اونا استقبال کنین.
 از کارکنان بخواهید تا مهارتای خود رو به اشتراک بذارن و بقیه رو آموزش دهند.
 کارکنان رو با اهداف کار و کاسبی به روز نگه دارین.
 جلسات منظم برگزار کنین.
 اخبار و چالشای شرکت رو با کارکنان به اشتراک بذارین.
پیشرفت دادن کارکنان
 بازخورد سازنده رو به شکل منظم ارائه بدین.
 مثل یک الگو رهبری کنین.
 کارمندان رو تشویق کنین تا از ابتکارات خودشون استفاده کنن.
 مدیریت ذره بینی (میکرو منیج) نداشته باشین – به افراد خود اعتماد کنین تا کار خود رو بکنن.
 به کارمندان فرصت بدین تا مهارتای خود رو با آموزش منظم پیشرفت دهند.
 مطمئن شین که کارکنان می تونن راه کاری حرفه ای و تشویقی رو در کار و کاسبی خود میبینن.
 بعضی وقتا به افراد خود بذارین از کار روزانه خود دست بکشن و روی پروژه های طولانی تر که می تونن به رشد کار و کاسبی کمک کنه، کار کنن.
 مسئولیت و شانس رهبری پروژه های بیشتری رو به کارکنان بدین.
 مطمئن شین که مهارت ها و خواسته های کارکنان شما با هم مطابقت دارن.
تشکر از کارکنان
به طور عمومی کار خوب که هر کدوم از کارکنان رو اعلام کنین.
 به یاد داشته باشین که واسه مشارکت که انجام میدن، به کارکنان خودتون بگید: “از شما متشکرم”.
 لحظه ها رو از دست ندین، آدمایی رو که کارای خوب و موثری دارن بشناسین و تشویق کنین.
 یک تشکر ویژه داشته باشین؛ واسه وقتی که شرایط محیاست و همه استخقاق اونو دارن اونا رو به خوردن ناهار دعوت کنین.
 توجه کنین که کارکنان حجم کاری بیشتر از نداشته باشن و یا دچار استرش استرس نشن، در صورت بروز اینجور مسائلی حامی اونا باشین.
پاداش دادن به کارکنان
 فایدهایی مثل مرخصی در روزای تولد به اونا بدین.
 پاداشایی به طور منظم ارائه بدین که تشکر شما رو نشون میده (اما وقتی به همه هدیه دادین، به کارکنانی که ویژگی برجسته ای ندارن توهین نکنین.)
 بخشی از وقت خود رو واسه کمک به کارکنان خود جهت ایجاد تعادل کار و زندگی صرف کنین.
 خلاقیت در ایده های پاداش حلاقیت به خرج بدین؛ مثلا یک شرکت می تونه اتومبیل کَمپِر (ون به شکل خونه) داشته باشه که همه می تونن اونو قرض بگیرن.
افزایش انگیزه کارکنان با رعایت موارد فوق ممکن می شه.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۴.۱/۵]

افزایش بازدید سایت چیجوری ممکنه؟

افزایش بازدید سایت
طراحان سایت و صاحبان کار و کاسبی که از سایت واسه پیشرفت کار و کاسبی خود استفاده می کنن همیشه در صدد افزایش بازدید سایت خود هستن.

تا  زمانی  که  زنده  هستین  و  از  اینترنت  استفاده   می کنین، باید  آگاه  باشین  که  نقش  سایت  شما،  مثل  خون  در  رگای  کار و کاسبی  شماس!

جذب  کردن  آدمایی  که  نظرات،  افکار،  اعتقادات  و تفکراتی  مثل  شما  دارن  به  گسترش  و  انتشار   هر چی بیشتر  کار و کاسبی،  فعالیتا و …  شما  کمک می کنه. علاوه بر کار و کاسبی،  در بخشای  اجتماعی  هم  موفقیت  آمیز خواهد  بود.  افزایش  بازدید  سایت  شما،  علاوه  بر  تضمین  موفقیت  در کار و کاسبی،  اعتماد  به  نفس  و  انگیزه  شخصی  خودتون  رو  هم  بهبود  خواهد  بخشید.

تجربه  نشون  میده  که  تا الان  هیچ  روش  تضمینی  واسه  موفقیت  در  کار و کاسبی  به دست  نیامده  است. اما  با  این  حال، تکنیکایی  وجود  داره  که  شما  بتونین  با استفاده  از  اونا،  این راه  رو  صاف  کنین.  با  پدیده فکر مهتر  همراه  باشین  تا  با  بعضی  از این  تکنیکا   آشنا   شیم:

نگاه ها رو به سایت خود جلب کنین. اما چیجوری؟

در  شبکه های  اجتماعی  فعال  باشین
خیلی  از  مردم  از شبکه های  اجتماعی  واسه  دریافت  اخبار  روز  جهان استفاده  می کنن. اما  گروه  دیگر  در  تلاشند  تا  با  مشارکت  دادن  و  درگیر کردن  مخاطبان  شون  در جوامع  و  گروه های  زیاد  از  روش  شبکه های  اجتماعی  سود  بیشتری  کسب  کنن.

این  یک  روش هدف دار  موفقیت آمیز  واسه  کسب  معروفیت  در  جوامع  آنلاین  است.

برگزاری  جلسه  و  جلسات  آنلاین
برگزاری  جلسات  بصورت  مجازی  در  جوامع  امروز  بسیار  موثر  هستش.  شما  می تونین  همونطور  که در  منزل  یا  محل کار  خود  هستین،  یکی  از  اعضای  وبینار  هم  باشین  و  از  اون طرف  نمایشگر  در جلسات  شرکت  کنین.

مدیریت  و  اداره  کردن  اینطور  جلسات ،  آنقدرا  هم  که  به  نظر  میاد،  سخت  نیس!

از سرعت و کیفیت خوب سایت خود مطمئن شین
وب  سایت  خود  رو  به  دسته ای  خوب،  طراحی  و  به  روزرسانی  کنین  تا  با  هر  وسیله ای : لپتاپ،  تلفن  همراه،   تبلت و  …  بدون مشکل  اجرا  کنه. سایت  شما  باید  به  راحتی  قابل دسترس  باشه.  صفحه  سایت  شما  باید  خیلی راحت  لود  شه.  اجرای  سریع  و با کیفیت  سایت  شما، مخاطبان  رو با علاقه  حفظ  خواهد  کرد.

با پدیده فکر مهتر همراه باشین…

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۶/۵]

افزایش بهره وری : تکامل گرایی چیجوری به شما آسیب میرسونه؟

واسه افزایش بهره وری و توانمندی فردی خود، یکی از موارد مهم، اینه که از تکامل گرایی دوری کنین.

شاید کم و بیش در این باره مطالعه کرده باشین که تکامل گرایی بسیار مضره. اما دلیل اونو ندونین!

واقعیت هم همینه. مگه کامل بودن و بهترین بودن خوب نیس؟ پس به چه دلیل می گن تکامل گرا بودن بده؟ تکامل گرا بودن مگه غیر از اینه که تلاش کنیم در همه چیز کامل باشیم؟

افزایش بهره وری
نشونه های تکامل گرایی بیش تر از اینکه خوب باشه، ضرر می زنه:

مزاحم بهره وری شماس
بیشتر وقتا، تکامل گرایی به ترس از شکست مربوط می شه که به اتفاق افتادنِ اونو به عقب میندازه. مثلاً شاید از انجام بعضی وظایف که از نظرتون مشکل بودن و واسه رسیدن سخت، سر باز بزنین چون از شکست هول و ترس دارن.

به روابط شخصی تون آسیب می زنه
افراد تکامل گرا، بطور خیلی ویژه از بقیه انتقاد می کنن. شاید اگه دوستی که به صرف قهوه دعوت کردن کمی دیر کنه، در عکس العمل به اون زیاده روی کنن. در مقابل شاید شمام در مقابل انتقادهایی که پیش روتون قرار بگیره بیشتر از حد، حالت دفاعی به خود بگیرین.

بطور فیزیکی روی شما تاثیر میذاره
تعلق خاطر و دلبستگی زیاد به دستاوردها و ارزشای شخصی شرطی می تونه مشکلات ذهنی و فیزیکی خیلی جدی رو به همراه داشته باشه. احساساتی حاصل از عصبانیت و نا آرومی، افسردگی و شک به خود رو منجر می شه.

مراحل زیر رو واسه پیروز شدن بر پیش زمینه تکامل گرایی انجام بدین:

۱- الگوهای فکری منفی رو شناسایی کنین
اگه فهمیدین که بخاطر اشتباهی که در سر اتفاق افتاده نگران هستین یا بخاطر اینکه به باشگاه نرفته اید خودتون رو سرزنش می کنین، بصورت هشیارانه، زمان استراحتی رو واسه خود درنظر بگیرین.

۲- کلمه “کامل” رو از واژگان خود خط بزنین
اینکار می تونه به حذف کردن دیدگاهِ “یا همه، یا هیچ!“ هم کمک کنه چون تنظیمات استانداردهای خیلی بالا و غیرممکن رو گسترش می کنه.

۳- صاحب دیدگاه باشین
فکر کنین مسئله فعلی و در دسترس چیجوری روی تصویر بزرگ شما تاثیر میذاره.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۳/۵]

افزایش بهره وری از روش چرت روزانه چیجوری ممکن می شه؟

افزایش بهره وری عوامل زیادی داخل خود جای داده که ما قبلاً در مقالات قبلی تلاش کردیم خیلی از این عوامل رو معرفی کنیم تا به بهره وری بیش تر دست یافته و فردی مفیدتر و سازنده تر شیم.

افزایش بهره وری
چرت زدن در وسط روز باعث می شه که شما سازنده تر باشین: حقیقت این فرضیه خیلی بعید به نظر می رسه. البته، افراد مشتاق به داشتن خواب ظهرگاهی،  تایید می کنن که پس از این استراحت احساس بهتری دارن، اما بعضی هم طبیعتا به قدرت چرت زدن باور دارن.

از طرف دیگه، آدمایی که چرت زدن رو در برنامه شون ندارن – از ترس اینکه این مدت استراحت باعث از بین رفتن ساعات کار اونا می شه- طبیعتا می گن که  که چرت زدن یه جور اتلاف وقته.

پس، حقیقت چیه؟

خواب و بهره وری
خیلی تعجب آور نیس که خواب و بهره وری رابطه و پیوند عمیقی با هم دارن. اگه شما هر شب مقدار پیشنهاد شده خواب رو داشته باشین (هفت تا نه ساعت واسه بیشتر افراد بالغ)، هشیارتر و متمرکز تر هستین و یک حافظه بهتر دارین.

البته، یک نفر از سه نفر بزرگسال آمریکایی خواب لازم واسه رسیدن به بالاترین درجه بهره وری رو نداره، و این اندازه حتی در بین کارآفرینان بیش تره، آدمایی که بیشتر ساعتای طولانی واسه رسیدن به اهداف خود کار می کنن. ثابت شده که چرت زدن به کاهش اثرات کمبود خواب کمک می کنه، پس وسیله مفیدی در جهت بازگرداندن بهره وری به سطح مطلوبه.

طبق مطالعه ای که با جمع آوری داده های حاصل از بررسی American Time Use survey، انجام شده، الگوهای خواب سالم با بهره وری به شکل دستمزدهای بالاتر در ارتباطه. فقط یک ساعت خواب اضافی در هر هفته با افزایش دستمزد حدود ۱.۵ درصد در کوتاه مدت ، و حقوق و دستمزد حدود ۴.۹ درصد در دراز مدت در ارتباطه. حقیقتا این جهشی بزرگ فقط بخاطر داشتن یک ساعته خواب اضافه تو یه هفته س.

دلایلی واسه چرت زدن
محققان هنوز دلایل عمیق و دقیقی از چگونگی ارتباط کارکرد چرت زدن با عادات خواب ما ندارن، اما دلایلی هست که به چرت زدن مربوطه به ویژه مزیتای کاری. مثلا، در مطالعه ای به وسیله دانشگاه میشیگان به طور تصادفی ۴۰ نفر بزرگسال در دو گروه قرار گرفتن. یه گروه زمان چرت ۶۰ دقیقه ای داشتن، و گروه دیگر به تماشای یک ویدیو از طبیعت می پرداختن؛ در گروه اول محققان به این یافته های رسیدن:

رفتار یهویی و بی فکر کم تر: شرکت کنندگان در گروه، خواب رفتارای تکانشی کم تری داشتن، مثل درگیر شدن با عوامل حواسپرتی یا دست کشیدن از کار.

تحمل بالاتر واسه ناامیدی: وقتی که تلاش می کردن یک مسئله سخت رو حل کنن، نشونه های کم تری مثل سرخوردگی و دیگر احساسات منفی داشتن.

بهبود دقیق شدن وهوشیاری: همونطور که انتظار میرفت، شرکت کنندگان در این گروه سطوح بالاتری از دقیق شدن وهوشیاری رو از خود نشون دادن.

با در نظر گرفتن اینکه در بعضی موارد امتیازات یک چرت طولانی ۹۰ دقیقه ای با امتیازات یک خواب کامل شبونه قابل مقایسه س، یافته های فوق خیلی جای تعجب نداره.

ثابت شده که خواب یک آسون کننده یادگیری و حافظه بلند مدته: چرت دراز مدت در نیمروز می تونه به شما کمک کنه تا چیزایی که شما تازگیا یاد گرفتین به یاد داشته باشین. هم اینکه، یک چرت طولانی نیمروزی ثبات خلق و خو و  اندازه هوشیاری رو زیاد می کنه – حتی بیشتر از یک دوز کافئین.

جنبه های منفی چرت زدن
بر خلاف موارد فوق، همه دلایلِ چرت زدن مثبت نیس. اگه در مورد چرت زدن دقت نداشته باشین، ممکنه به خواب آلودگی و بی حالی دچار شید. این مسئله زمانی اتفاق میفته که شما در زمان نامناسبی از چرخه خواب خود بیدار میشین، طوری که بدن شما بدون خواب کافی و به طور غیر منتظره بیدار می شه. پس، احساس ضعف و بی حالی و خواب آلودگی می کنین و خسته تر از قبل هستین.

هم اینکه دلایل محدودی هست که نشون میده چرت نیمروزی می تونه واسه بهره وری در اندازه بزرگ مضر باشه. مثلا اسپانیا، بخاطر برنامه بالاترین درجه روزکاری (its workday centerpiece) معروفه: استراحت نیمروزی به نام خواب نیمروز (siesta)، که پس از آن کارگران به شغل خود برمی گردن و تا آخرای روز به کار مشغولند.

این برنامه کار تازگیا کانون بعضی چالشا بوده، وقتی که سیاستمداران اشاره کردن که اسپانیاییا ساعات بیش تری کار می کنن و اما بازم کم تر از کارگران کشورهای همسایه با یه برنامه معمولی ۹-تا-۵ ساعته، تولید کننده و سازنده هستن. این دلایل محدود بوده و به طور رسمی مورد مطالعه نیستش.

چیجوری چرت به درد بخور داشته باشیم؟
کلا، چرت زدن می تونه چیز خوبی واسه بهره وری – و سلامت شما –  باشه اما بعضی اقدامات احتیاطی رو هم باید در نظر بگیرین تا به درستی از آن برخوردار شید:

زمان دقیق مشخص کنین. چرت زدن پس از یه روز کاری طولانی، وقتی که تنها ۳۰ دقیقهه که از کارتون دست کشیده اید، شاید به شما کمکی نمی کنه. اگه قصد خوابیدن دارین، اونو به زمان نیمروزی تنظیم کنین، تا انرژی بعد از چرت رو زیاد کنه.

زنگ ساعت رو تنظیم کنین. اگه شما خواب بیشتر از حد طولانی دارین، ممکنه بی حالی و خواب آلودگی به سراغ تون بیاد. اگه خوابتون به اندازه کافی طولانی نباشه، از امتیازات چرت زدن بی بهره هستین. بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه زمان خواب واسه خود مشخص کنین. به خودتون خیلی سخت نگیرید، چیزی که واسه شما خوبه ممکنه واسه بقیه به درد بخور نباشه.

خوابِ با کیفیت داشته باشین. اگه می خواین بخوابین، پس خوب بخوابین. جای راحت و کم نوری انتخاب کنین که سر و صدا و یا تخریب کننده آرامش نداشته باشه. کفش هاتون رو درآرین، ذهن خود رو پاک کنین و به بقیه آگاهی بدین که مزاحم خواب تون نشن.

لازم نیس که واسه مشاهده افزایش بهره وری هر روز چرت بزنین، تضمینی نیس که چرت زدن بهره وری رو بالاتر ببره. تلاش کنین از چرت زدن به عنوان ابزاری واسه جبران کمبود خوابی استفاده کنین که ممکنه به شکل منظم با اون مواجه شید و تلاش کنین تا عادات خواب سالم و کامل داشته باشین.

وقتی که دائم  این خواب نیمروزی رو داشته باشین می تونین مقدار کار بیش تری انجام بدین – هم اینکه احساس بهتری دارین.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۸/۵]

افزایش بهره وری افراد دور کار چه راهکارهایی داره؟

افزایش بهره وری افراد دور کار بستگی به مدیریت شرکتا داره یا خود کارکنان؟ چیجوری بهره وری افراد دور کار رو افزایش دهیم؟!

افزایش بهره وری افراد دور کار
تحقیقاتی که درباره افراد دورکار و کارکنانی که حضوری مشغول هستن ثابت کرده بهره وری این دو دسته افراد فرق داره.

۳ کارشناس از دانشگاه استنفورد شروع به تحقیقاتی درباره بهره وری ۵۰۳ شخص از شرکت ارتباطات و خدمات مسافرت به نام “Ctrip” در چین پرداختن. این محققان کارکنان رو به دو دسته تقسیم کردن، دسته اول ۴ روز از هفته رو در منزل مشغول شدن و دسته دوم به طور کامل حضوری کار خود رو دنبال کردن. بعد از ۹ ماه دانشگاه استنفورد گزارش تحقیق خود رو اینطور گفت که، کارکنان دورکاری که در منزل مشغول بودن حدرد ۱۳ درصد بهتر از کارمندان حضوری بهره ور بودن.

کارکنانی که در منزل مشغول بودن چون فرصت استراحت بیشتری داشتن به تلفنای مشتریان بیشتری جواب دادن.

تموم تحقیقات مخصوص دورکاری در تموم دنیای کار و کاسبی بگو می کنه که کارکنان دورکار وظایف خود رو بهتر از دیگر کارکنان انجام میدن. چون نه با همکارشون مشغول گفتگو می شن. نه قهوه و چای می خورن. و نه به بهونه استراحت وظایف خود رو ترک می کنن.

در این پست به راهکارهای افزایش بهره وری افراد دور کار می پردازیم با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

وضوح دید باعث افزایش بهره وری افراد دور کار
کارمندی که با بهره وری بالا کار می کنه، دقیقا دید کاری واضحی نسبت به وظیفه خود داره. و می دونه مدیر چه انتظاراتی از آن داره. قبل از توضیح هر گونه پروژه ای به کارکنان، به توضیح کامل جزئیات اون بدین. با توضیح جزئیات، ایده ها، رد و بدل کردن نظرات و هر گونه سئوال درباره کار واسه همه روئیت می شه.

اگه از یک تولید کننده محتوا بخواهید به بعضی متنا توجه کنه، توجه کردن مثل ویرایش کردن دوباره متنا نیس. و اگه از یک طراح خواستین صفحه ای رو طراحی کنه، اما صفحه ای که طراحی کرد با تصور شما متفاوت تر بود، پس کار هم بدون توضیح جزئیات می تونه یافته های متفاوتی داشته باشه. وجود مدلی مشابه می تونه فعالیت و تلاش کارمند رو از طرح اصلی و جزئیات و سرعت کار باخبر سازه. و موفقیت اونو زیاد می کنه.در توضیح موارد لازم تیم کار و کاسبی تاخیری نداشته باشین.

تعیین جلسات پایانی
تعیین جلسات پایانی واسه هر کار و کاسبی ای یه روش هدف دار فعال واسه افزایش بهره وریه. که باعث تحقق اهداف، و سرعت فعالیت می شه. لازمه جلساتی با کارکنان در آخر هر بخش کار داشته باشین. به طور مثال اگه صبح با یکی از سرمایه گذاران جلسه دارین شب رو حتما بیدار می مونید تا واسه پیشنهادات خود تمریناتی انجام بدین. وقت لازم رو واسه هر کاری در نظر بگیرین تا واسه پروژه های خود آماده باشین.

سرمشق باشین
در هر شرکت یا موسسه و یا تیمی، نبود مدیر باعث کاهش بهره وری کارکنان می شه. تکنولوژی با وسیله متفاوت ارتباطی کار رو واسه همه دورکاران راحت ساخته و حدود ۲۴/۷ درصد باعث راحتی کار شده. بیشتر وقت خود رو با تیم بگذرونین. ترک کردن جلسات یا ارتباط، کاهش فعالیت کارکنان رو داره. به همه ثابت کنین همیشه به عنوان مدیر در کنار کارکنان هستین. برنامه timedoctor به مدیران دورکار کمک می کنه وقت بیشتری رو با تیم خود بگذرونن.

شریک کردن تیم در برنامه کار و کاسبی
هر فردی از کارکنان دورکار باید احساس کنه جزئی از شرکته. کارمندان خود رو جزء اهداف و نقشه های شرکت بدونین. ایده و نقشه های خود رو با تیم دورکار خود مطرح کنین. حتی اگه اول کار خود اهدافی واسه خودتون طراحی کردین اونا رو به تیم ارائه بدین. ایده و نقشه های شرکت رو در یک جلسه طوفان ذهنی به کارکنان مطرح کنین. و بازخورد اونو زیر نظر داسته باشین. تیم دورکار رو تشویق کنین همیشه ارتباط بگیرن، تا در چالشای سخت و راخت کنار هم بمونین. افزایش بهره وری افراد دور کار می تونه موفقیت شرکتا رو چندین برابر کنه.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

افزایش بهره وری کارکنان بدون افزایش حقوق چیجوری شدنیه؟

افزایش بهره وری کارکنان
اگه مدیریت یک کار و کاسبی رو به عهده دارین باید بدونین که بزرگ ترین دارایی شما نه اجناس تونه؛ نه خدمات بی نظیرتون! بلکه، کارکنان شماس.

کارکنان با استعداد و کوشای شما، باعث رشد فرصتا می شن، خطر رو کاهش میدن، شرکت شما رو رونق می بخشن و کارای روزانه رو مدیریت می کنن تا شما واسه انجام کارا و مسائل مهم تر تمرکز کنین .
اینکه بتونین کارکنان خود رو باانگیزه، درگیر و پایبند حفظ کنین واسه موفقیت شرکت بسیار لازمه.
واسه حفظ کارکنان خوب پیش خودتون، باید به طور منظم اونا رو شناسایی کرده و براشون جایزه ای درنظر بگیرین.

اینکه فکر کنین افزایش حقوق تنها راه حل و یا بهترین راهکارهه، فکر پسندیده ای نیس!
واسه حفظ بهترین کارکنان تون، پول بیش تر همیشه به معنی رضایت بیش تر نیس. درسته که پول نقش تعیین کننده ای در رضایت کارکنان داره؛ اما هیچوقت باعث حفظ کارکنان ناراضی در شرکت نمیشه!
واسه محفوظ موندن بهترین کارکنان و بهبود انگیزه اونا، شما باید به احتیاجات اونا رسیدگی کنین تا اطمینان یابید احساس مهم بودن در اونا ایجاد شده. واسه آشنایی با این راهکارها با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

۱- بهبود مزایاها
بهترین کارکنان با استعداد، انتظار امتیازات خوبی دارن. پس چشم انداز طرح به تنهایی کافی نیس. پکیج امتیازات خود رو بیش تر واسه بیماریا، دارویی و درمان پوشش بدین. این کار، نه فقط موجب رضایت کارکنان می شه بلکه شرایط سالم تر و خلاق تر شدن اونا رو هم بوجود میاره .
بعضی امتیازات دیگر که درخواست کننده بالایی دارن ناباروری و مشاوره خانوادگیه.

۲- از مجبور کردن اونا، دوری کنین
اولین روز زیبای بهار، آخرین روز قبل از تعطیلات طولانی و جمعه سیاه، همه روزهایی هستن که کارای کمی جلو رفته و انجام می شن.
روزهایی هست که مردم دوست دارن در منزل کنار اعضای خونواده به استراحت و تفریح بدن. بجای اینکه اونا رو روی صندلی کارشون نگه دارین با ارسال یک ایمیل عجیب به اونا آگاهی بدین که تنها تا نصف روز مشغول کار هستن.
با اینکار، شما بهره وری رو از دست نمی دین بلکه موتور افزایش روحیه رو به دست می گیرین.

۳- برگزاری برنامه های تابستونی
معمولا روزای جمعه در فصل تابستون بسیار سخت و تکراری سپری می شه. با برگزاری برنامه های خانوادگی شور و هیجان رو به خونواده کارکنان تون هدیه بدین. با پیشنهاد برنامه های تابستونی اصلاح کننده می تونین کاری کنین که خیلی راحت با تمایل خودشون در طول هفته ساعات کاری خوب و مفیدی رو پشت سر بگذرونن. همینطور به تعادل زندگی کاری و خانوادگی اونا کمک کردین.

۴- احساس هدف دار بودن رو منتقل کنین
انجام کارای روزانه هر یک کارکنان رو در کار خودشون غرق می کنه. اون طور که اونا معمولاً فراموش میکنن که کارشون چه تاثیری در بیرون ساختمون شرکت داره. از خارشان میره که کارشون چه تاثیری بر رفتار مشتریان و درآمد شرکت داره .
این فاصله احساسی به همون اندازه ای که بهره وری رو از اونا سلب می کنه می تونه موجب از دست دادن انگیزه اونا هم شه.
کارکنان به ایجاد شدن “احساس هدف دار بودن” نیاز دارن تا بدونن که کار اونا باعث چه تغییری در کار و کاسبی می شه.

در جلسات منظم کارکنان، تصویر بزرگ رو برجسته تر کنین. اگه یک ایمیل تشکر از طرف مشتری گرفتین یا مقاله ای رو در مورد شرکت خودتون در سطح اینترنت پیدا کردین، با کارکنان به اشتراک بذارین. یک یادداشت شخصی واسه هریک در نظر بگیرین و در اون قید کنین که هر بخش دقیقا چه تاثیری روی اونا داشته.
به نقل قول قدیمی که میگه: پول، خوشبختی به همراه نداره! ایمون بیارین. افزایش حقوق و پاداش هم حتما کلید اصلی واسه حفظ کارکنان خوب نیس!

[تعداد: ۴    میانگین: ۳.۸/۵]

افزایش خلاقیت در افراد جور واجور چیجوری ساخته میشه؟

افزایش خلاقیت واسه افراد و انجام کارایی واسه بهره وری بیش تر لازمه. بدین منظور در این پست بیش تر با راههای افزایش خلاقیت آشنا میشیم.

افزایش خلاقیت
دوست دارین به منبع خلاقیت بدل شید؟ دوست دارین با مسائل و مشکلاتی که در مقابل خودتون و کار و کاسبی تون بوجود می شن با ارائه راهکارهای عالی مواجه شید؟ اگه جواب شما به این سوالا مثبته، پست امروز، ویژه شماس و می تونه همون چیزی باشه که به دنبالش بودین! این نوشته به وسیله Jim Connolly مشاور موفق کسب و کارهاست. با ما همراه باشین.

من با فردی همکار بودم که یک کلاه “فکری” داشت. اون می گفت هر وقتی که باید خلاقیتش رو استفاده میکرد، این کلاه رو روی سرش قرار می داد. اون به فکر بود که این کلاه ایدهایی که نیاز داره رو تولید می کنه.

شک نداشته باشینً هم همینطور بود.

نکته اصلی اینجاست:

اگه خودِ شما این کلاه رو روی سر خود بذارین، شاید اونو خیلی موثر ندونین! مگه اینکه شدیداً کارای این شخص رو که با کلاه انجام داده باور کنین. در غیر اینصورت، خیلی سریع میفهمید که این یک کلاه معمولیه و ، همه ایده ها از خودِ شخص تراوش کرده.

همینطور، اگه از وسیله مشابهی که من واسه تولید ایده استفاده می کنم استفاده کنین (قهوه، پیاده رویای طولانی و موسیقی) خیلی بعیده که بتونین سیلی از ایده های خلاقانه رو که من دریافت می کنم، به دست بیارین.

این حقیقت داره که “شما واقعاً بی همتا هستین.”
هیچ کسی که تا الان پا روی کره زمین نهاده، مثل شما فکر نمی کنه!

ذهن بی همتا شما و همه تجربیاتی که از روش اون بدست آوردین یک دستگاه عجیب و بسیار خلاق رو ایجاد کرده.

اگه بخواهید وارد این دستگاه خلاقیت شید، باید کاری رو انجام بدین که احساس خیلی طبیعی رو در شما بوجود میاره. این کار، می تونه یک کلاهِ فکر باشه. دقت کنین که این کار می تونه مدیتیشن، استفاده از نقشه ذهنی، دوچرخه سواری و حتی رقص باشه.

بدیش اینه خیلی از مردم باور دارن که اصلاً خلاق نیستن! میدونید به چه دلیل؟

چون، روشای هدف دار خلاقیت رو از کتابا یا کلاسای آموزشی دنبال کردن که روشنه واسه اونا به درد بخور واقع نمی شن!

جستجو کردن عبارت “چیجوری خلاق باشیم” در گوگل، هیچ کمکی نمی کنه، فقط باید باور کنین که ذهن شما چقدر متفاوت، خاص و منحصربفرده.

پیشنهاد ما اینطوریه:
هر روز، یک راه جدید رو امتحان کنین تا بتونین عاملِ خلاقیت خود رو پیدا کنین. به هنگام تست این راه ها، احتیاجی نیس قانون خاصی رو رعایت کنین. اما انجامِ اون حتماً واسه شما باید اصلاح کننده باشه.

افزایش خلاقیت با انجام کارای ساده
کاری رو انجام بدین که شما رو می ترسوند
اینکاری که شما رو می ترسوند حتماً این نیس که حتماً خودتون رو از هواپیما به پایین پرت کنین. Heather Markel موسس BullBuster و مشاور کسب وکار اینجور تعریف می کنه: چندسال قبل، کمدین استندآپ، روی صحنه منو ترسوند و من هیچ چیزی به جز این اتفاق، روی سِن حس نمی کردم! با این حال تلاش کردم با ترسم مقابله کنم. پس از اینکه حرکتم تموم شد، موجی از موفقیت به طرف ایده های زیاد و نوین جریان یافت. اینجور فرآیندی به شما کمک می کنه تا صد در صد انرژی خود رو روی همون لحظه بذارین. در آخر، به خودتون افتخار کرده و یاد می گیرین که تغییر دادن توجه تون به یک منطقه دیگر یک راه واسه خلاقیته.

به جایی برید که تا الان نرفته اید
اگه نمی تونین به یک سفر در تعطیلات برید، کافها، موزها و مقاصد مشابه رو درنظر بگیرین. هدف اینه که تجربه جدیدی رو در موقعیتی ناآشنا بوجود بیارین. اینکار شما رو قادر می سازه تا کشف کنین که چه عکس العملی رو واسه یک محرک جدید بروز می دین. بیرون از این، موزه یا کافه ای رو در منطقه تون که تا الان ندیده اید، کشف کردین!

چیزی رو بوجود بیارین
بیشتر کارآفرینانی که می شناسیم یک جنبه هنری یا تمایل زیاد به خلقِ یک چیز داشتن. عملِ ساختن، اگه انجام شه خلاقیته. هر چیزی که به اون علاقه دارین -نقاشی، طراحی، عکاسی و …- یک پروژه هنری رو شروع کنین. پیشنهاد می کنیم که یکی از این گزینه هایی رو که فکر می کنین طی چند روز به پایان می رسونین انتخاب کنین. می پرسین به چه دلیل؟

چون اگه بتونین این پروژه رو قبل از برگشت به روتین همیشگی به پایان برسونین بهترین نتیجه رو میده.

با کودک صحبت کنین
کودکان خیالات قوی، کنجکاوی و علم لازم رو واسه درکنارهم قرار دادن ایده ها به روشی به طور کاملً عجیب دارن. گوش بدین تا ببینین که اونا چیجوری به زندگی نگاه می کنن. با اونا صحبت کنین. با اونا مشغول رنگ آمیزی شید. از اونا بپرسید که راجبه زیپ و دکمه چه نظری دارن. از اونا یاد بگیرین که به چه دلیل فکر می کنن آسمون، آبیه. حتی اگه ایده ها تو ذهن تون، مثل حباب روی سطح نیاد، دست کم یک خنده از ته قلب رو تجربه می کنین. خنده، بهترین راه واسه ایجاد ارتباط با ایده های درخشانه.

از الکترونیکا دوری کنین
همه آدما به استراحت نیاز دارن. استراحتی که اونا رو از میزشون دور کنه. این جرأت رو داشته باشین که بدون گوشی موبایل خود قدم بزنین. به طور کامل به یک محلی دیگر برید و توجه خود رو به دور و بر جلب کنین. وقتی بیرون هستین، ارتباط چشمی با عابران برقرار کرده و به ویترین مغازها نگاه کنین. به دنبال گرفتن عکس سلفی در جایی نباشین، در خودِ همانجا حضور پیدا کنین. ما زمانای خیلی زیادی رو در ارتباط با تکنولوژی هستیم پس خیلی لازمه که با خودمون و بقیه آدما ارتباط برقرار کنیم. اینکارها به شما کمک می کنه تا قوه خلاقیت و منبع ایده خود رو پیدا کنین.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

افزایش دستمزد خدمات به وسیله کارکنان چیجوری انجام می شه؟

افزایش دستمزد خدمات ایده خیلی از کارآفرینانه اما چیجوری میتونیم اونو بهتر کنیم؟ هر کسی قادر به افزایش دستمزد خدمات خود نیس بعضی قیمت خود رو از ترس از دست دادن مشتری کم کردن و بعضی قیمتای ثابتی دارن. اما واقعا کی با چه ویژگیایی میتونه قیمت خدمات خود رو بدون آسیب رسوندن و کاهش مشتری زیاد کنه؟

افزایش دستمزد
جوونایی که بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه خدماتی چون ترجمه، نوشتن مقاله و یا دیگر خدمات رو به شرکتا ارائه میدن، به دلیل بی تجربه بودن و واسه استخدام شدن مجبور می شن خدمات خود رو با دستمزدهای پایین ارائه داده و قبول کنن.

تعریف قیمت بازاریابی
در بین بازاریابانی که دستمزد خدمات خود رو طبق قیمت بازار تنظیم می کنن و بازاریابانی که قیمت خدمات خود رو با هزینه های بالا تعیین نشون میده همیشه مشکلاتی هست، چون ممکنه کیفیت خدماتی که هزینه های اونا طبق بازار تنظیم می شه بیش تر باشه اما قیمت پایین تری نسبت به بقیه رو دارا باشن. بعضی میدونن کسائی که دستمزد خدمات خود رو پایین میارن یا خود رو گول میزنن یا شرکتا رو شاید هم بخوان از بازار و شرکتای دیگر استفادهای بیش تری ببرن تا مشتریان خود رو از دست ندن.

نتیجه ۱:دستمزد شما هر چی که باشه، واسه بقیه گران به نظر می رسه.
با اینحال که کارکنان دستمزدهای مختلفی دریافت می کنن، به چه دلیل شما از دسته آدمایی که دستمزد بیش تری می گیرن نباشین؟ کارکنانی که هزینه های بیش تری دریافت می کنن افراد احمقی نیستن، این افراد در مقابل کیفیت کار خود واسه موفقیت بقیه دستمزد بیش تری دریافت می کنن. شرکتایی که موفقیتای بزرگی از محتوای شما به دشت می کنن دستمزد دیگری رو واسه تون در نظر نخوان گرفت.
نتیجه ۲: مهمه درک کنین شما فقط در حال رقابت با بخش کوچیکی از بازار هستین، در حالی که شما با آدمایی در حال رقابت هستن که تلاش دارن دستمزد کار رو در بازار پایین بیارن. از این طرز تفکر دست بکشین تا دستمزد خود رو زیاد کنین.

دستمزد جدید خود رو مشخص کنین
توقع نداشته باشین یک معادله ریاضی در اختیارتون بذارن تا هزینه های خود رو به وسیله اون محاسبه کنین، ساعتایی که واسه کار خود قرار می دین، هم اینکه تجربه چندین سال کار می تونه شرایط شما رو واسه گرفتن دستمزد تعیین کنه. اگه ساعتای کاری شما کم باشه و روی هیچ پروژه ای مشغول به کار نباشین یا درخواست می کنین چند روز از هفته رو در محل کار خود حاضر نباشین، دستمزد خود رو چیجوری تعیین می کنین؟ در این صورت نمی تونین دستمزد خود رو زیاد کنین چون با شرایط شما شرکتا قادر به قبول اینجور کارمندی نیستن. بهتره دستمزد خود رو طبق پروژه هایی که عملی می کنین مشخص کنین، طبق ساعتای کار روزانه روی پروژه و روشای هدف دار کاربردی دستمزدتان رو عنوان کنین. اگه میدونید لیاقت گرفتن دستمزد بالا رو دارین و ساعتای زیادی رو صرف کار می کنین بهتره درخواست زیاد شدن قیمت خدمات خود رو به شرکت ارائه بدین. اعتراف کنین که هم کارکنانی هستن که دستمزد بیش تری نسبت به شما دریافت می کنن، و کارکنانی با دستمزد کم تر، اما این موضوع به اندازه پول بستگی نداره بلکه به اندازه خدماتی که ارائه می دین ربط داره.

دستمزد خود رو انتشار بدین و به اون پایبند باشین
بدونین دستمزد شما بیان کننده نوع خدماتیه که شما ارائه می دین، کیفیت کار شما باید متناسب با دستمزدتان تنظیم شه، اگه با شرکتا درباره دستمزد به گفتگو نشسته اید، و جواب منفی رو در مقابل درخواست تون گرفتین، از ترس از دست دادن مشتری خود نظر خود رو تغییر ندین صلاح نیس که بازار کار ارزش شما رو پایین بیاره هم اینکه شمام ارزش کار خود رو پایین نیارین. قراردادای گذشته خود با شرکتا رو به هم نزنین اما در صورت عقد قرار دادی جدید درخواست دستمزد خود رو زیاد کنین. روی این نکته تاکید می کنیم چون بعضی از کارکنان از ترس از دادن مشتری قرار داد خود رو تغییر نمی دن.

نتیجه : میانگین دستمزد خود رو در بین شرکتا به اشتراک بذارین و ترسی واسه از دست دادن کار نداشته باشین.

به مشتری ثابت کنین لیاقت این دستمزد رو دارین
از قبل گفتیم که واسه ملاک کسب وکار خود ارزش قائل شید. اما در بعضی موارد واسه عنوان کردن موضوع دستمزد واسه شرکتا دستمزد منطقی رو درخواست کنین به طور مثال دستمزد متوسط یک تولید کننده محتوا واسه هر صفحه ۹۴۷ دلار واسه بخش فروشه. واسه مشتریان خود توضیح بدین که اگه قیمت هر محصول از اجناس فروشی شما حدود ۳۰۰ دلار باشه با فروش تنها یه محصول می تونه هزینه خدمات مورد نظر شما رو پرداخت کنه. پس دستمزد شما بالا به حساب نمی ره. حتما همیشه از خود می پرسیدید که چیجوری دستمزد خدمات خود رو افزایش دهیم؟ با مطالعه این پست می تونین به اندازه بالایی در افزایش دستمزد خدمات خود تلاش کنین.

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

افزایش دلار در برابر یورو و افت قیمت نفت قبل از نشست بانک مرکزی اروپا و سازمان کشورای صادر کننده نفت!

دلار تایم زیادی ثابت بود و از اول هفته در آمریکا، افزایش و یورو کم شد و وقتی که بزرگان سازمان کشورهای صادر کننده نفت، توقع داشتن قیمت نفت رو ثابت نگهدارند، کم شد.

یورو EUR= در برابر دلار، قبل از نشست بانک مرکزی اروپا در روز پنج شنبه که توقع داشتن تا از اقدامات آسون کردن مالی رونمایی کنن، سقوط کرد.

از فدرال آمریکا، در مقابل، انتظار میره که در آخرای این ماه واسه اولین بار در ده سال اندازه بهره رو زیاد کنه. به دنبال سقوط یورو در آسیا، سهام اروپا باز کمتر شد. سرمایه گذاران،  قبل از نشست پنجشنبه که بانک مرکزی اروپا ممکنه برنامه خرید اوراق قرضه خود رو گسترش و اندازه سپرده خود رو کم کنه، دستپاچه شدن.

در روز جمعه، وزرای سازمان کشورهای صادر کننده نفت در وین دیدار دارن و انتظار نمی ره که تولید رو کم کنن.

سهام چین در روز جمعه بیشتر از ۵ درصد کاهش داشت. شاخص CSI300 بزرگترین شرکتای گفته شده در شانگهای و شنزن هر دو با ۰/۳ درصد افزایش به پایان رسید. ارز چین در کانون توجه بود و یوان CNH=D3 در تجارت دریایی و با دخالت پکن ساعتا قبل اینکه صندوق فرامرزی مالی وضعیت بودجه خود رو اعلام کنه، جهش یهویی داشت و تجارت خود رو با دلار ۶/۴۳۱ ادامه داد که در روز با ۰/۲ درصد افزایش مواجه بود. 

عریض ترین شاخص MSCI آسیا و بیرون از سهام ژاپن، حدود ۰/۸ درصد سقوط کرد.

شاخص دلار، DXY، که دلار رو در سبد ارزها مشخص می کنه، از وسطای مارس به بالاترین مقدار خود رسید و در ماه حدود ۳ درصد افزایش داشت.

یورو EUN: با ۰/۲ درصد کاهش به ۱/۰۵۶۶ دلار رسید، در حالی که ین JPY= با ۰/۲ درصد افزایش به ۱۲۳/۰۵ به ازای هر دلار رسید. 

سعید سنجیو شاه، مدیر دفتر سرمایه گذاری، گفت: بانک مرکزی اروپا راحت می شه و یورو در حدود ۱/۰۵ کم می شه.

نفت نپخته LCOc 1 واسه هر بشکه ۴۴/۶۴ دلاری حدود ۲۲ سنت کم شد که در کل، این ماه قیمت نفت نپخته ۱۰ درصد کم شد. در حالی که خیلی از بررسی گران انتظار ندارن که سازمان کشورهای صادر کننده نفت، تولید رو کم کنن، اونا در فکر هستن که عربستان سعودی می تونه با دیگر تولیدکنندگان بر سر اندازه تولید و قیمت بحث کنه.

طلا XAU= که تازگیا اندازه بهره در آمریکا سقوط کرده و در بدترین ماه خود درزمان این ۲/۵ سال بود. با حدود ۰/۱ درصد کاهش، هر اونس طلا به قیمت ۱/۰۵۷ دلار معامله شد.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

افزایش سهم بازار در زمان رکود چیجوری ممکنه؟

افزایش سهم بازار در زمان رکود
در دوره رکود بودجه بازاریابی رو کم کنین، نتیجه اون خیلی بد هستش!!!
وقتی یک دوره رکود شروع می شه ، بیشتر شرکتا تلاش می کنن تا هزینه های خود رو کم کنن و عادی ترین اونا هزینه تبلیغات و بازاریابیه اما واسه افزایش سهم بازار در زمان رکود این یک راه حل مناسب نیس. بیشتر مدیران ( بیشتر با زمینه مالی) به تبلیغات و بازاریابی اعتقادی ندارن. اونا به تبلیغات به عنوان یک هزینه نگاه می کنن و نه یک وسیله ایجاد کننده سود. اونا بودجه بازاریابی رو درصدی از درآمد پیش بینی شده، تعیین می کنن و وقتی درآمد کمتری پیش بینی می کنن، دلایل لازم جهت کاهش هزینه های بازاریابی، در اختیار دارن. این عمل غیر منطقی بودن تعیین هزینه های بازاریابی رو طبق درآمد پیش بینی شده ،نشون میده. این کار، مشابه گذاشتن گاری، جلوی اسبه. هیچ موقع نمیشه درآمدی رو توقع داشت مگه اینکه قبلا بوجه بازاریابی تعیین شده باشه. بودجه بازاریابی علته نه معلول. اگه بودجه بازاریابی بیشتری رو مشخص کنین درآمد مورد انتظار بالاتری هم به دست میارین.

وقتی تصمیم می گیرین بودجه بازاریابی شرکت رو کم کنین نتیجه اون خیلی بد هستش و درآمد از دست رفته به دلیل کاهش فروش بسیار بیشتر از صرفه جویی در هزینه بازاریابی هستش چون مشتریان کار و کاسبی خود رو به رقبا منتقل می کنن.

وظیفه مدیران در دوره رکود
زمانیکه یک دوره رکود ظاهر می شه، مدیر عامل باید یک کمیته چند وظیفه ای رو منصوب کنه، تا اونا کارایی رو که شرکت واسه کاهش هزینه ها بکنه، پیشنهاد کنه. این کمیته باید آمیخته فعالیتای تشویقی و تشویقی، بخشای بازار، کانال پخش، مشتریان و وسعت جغرافیایی شرکت رو واسه تعیین فعالیتا و هزینه هایی که با ایمنی میشه کم کرد، بررسی کنه. هر شرکتی، تعدادی فعالیتای تشویقی و تشویقی، کانالا ، بخشای بازار، مشتریان و مناطق جغرافیایی ضعیف داره. در دوره رکود نیاز به خونه تکانیه.

مشکل پایه ای اینه که زمانای رونق، شرکت مقدار زیادی هزینه های بیخود سازمانی رو پیشرفت میده. اونا مبلمون گرانقیمت می خرن، واسه عضویت در باشگاهایی با قیمت بالا، پول پرداخت نشون میده، هواپیمای ویژه واسه شرکت خریداری میکنن، تعداد زیادی مشاور استخدام نشون میده و با صرفه جویی خداحافظی می کنن. وقتی که یک دوره رکود شروع می شه اونا با ناراحتی تعداد خیلی از کارکنان رو اخراج نشون میده.

صرفه جویی کنین

شرکتا می تونن با هتلا و پروازهای ارزون تر ، صرفه جویی کنه. اونا می تونن در قراردادهای خرید خود تجدید نظر کرده یا اونا رو دوباره مورد گفتگو بذارن. اونا می تونن بعضی پروژه های تحقیق و پیشرفت دراز مدت و پروژه های سرمایه ای خود رو به تاخیر بندازن. اونا می تونن دریافت حسابای دریافتنی رو سرعت ببخشند و سرعت پرداخت حسابای پرداختنی رو کم کنن.

دو نکته بسیار مهم هنگام کاهش هزینه ها

در دوره رکود معیارهایی که واسه کاهش هزینه تعیین میکنین دو نکته رو مورد توجه بذارین:

ارزش ارائه شده به مشتریان رو کاهش ندین. مشتریان، اجناس و خدمات رو با انتظارات خاصی از شما خریداری می کنن. کاری نکنین که محصول یا خدمت عرضه شده ، پایینتر از انتظارات مشتریان باشه.
بدون مشورت، هزینه ها رو به دلخواه خود به جفت و جور کنندگان و واسطها منتقل نکنین. اگه شما ارزش ارائه شده به شرکای خود رو کم کنین، اونا به رقبای شما رو میارن.
شرکتا باید به شکل موقت ، کاهش قیمتای خود رو مهم بدوننش ، که میشه به شکل برنامه فروشای جور واجور ارزش کسب شده به وسیله مشتری رو بالا برد ، با وجود اینکه این اقدام موجب کاهش سود می شه. بهتره مشتریان خود رو حفظ کنین و اجازه ندین که اونا جذب رقبا شن و یا اینکه اونا رو امتحان کنه. از اونجا که مشتریان در دوره رکود ، حساسیت قیمتی زیادی دارن پس صلح در مورد قیمت در این دوره ها ، لازمه.

شرکتای هوشمند
نتیجه یه مطالعه نشون داد که شرکتایی که هزینه بازاریابی خود رو در طول دوره رکود نگهداشتن، در مقایسه با رقبایی که این کار رو نکردند، بعد از رکود قوی تر ظاهر شدن پس شرکتای هوشمند با حفظ یا افزایش بودجه بازاریابی سهم بازار رو از رقبایی که در حال کاهش بودجه خود هستن می گیرن. شرکتای هوشمند تر یک فرهنگ صرفه جویی رو نه فقط در دوره رکود ، بلکه در همه دوره ها ایجاد می کنن.

در زمان رکود با عجله تصمیم نگیرید، برنامه ریزی کنین و از فرصتا استفاده کنین. تنها شرکتایی می تونن از دوره رکود بیرون شن که تهدیدا رو به فرصت تبدیل کنه .

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۴/۵]

افزایش سود ناخالص و روشایی در جهت ایجاد اون در کسب و کارا

شرکتای موفق دائم به دنبال راه هایی واسه تنظیم هزینه ها وافزایش سود ناخالص و درآمد خود در زمانای مناسب و نامساعد هستن. در ادامه اول به تعریف و بعد به معرفی کارایی می پردازیم که می تونین انجام بدین، تا کار و کاسبی تون ارزون تر اما سودآورتر باشن.

سود ناویژه یا ناخالص  چیه؟
کل درآمد یک شرکت (برابر با فروش کل) منهای بهای تموم شده جنسای فروش رفته سود ناخالص می گن. سود ناویژه سودیه که یک شرکت بعد از کسر هزینه های مربوط به ساخت و فروش جنساش، یا هزینه های مربوط به تهیه خدماتش دشت می کنه. سود ناخالص در صورت سود و زیان شرکت هست یا میشه اونو از روش فرمول زیر محاسبه کرد:

سود ناویژه= بهای تموم شده جنسای فروش رفته – درآمد

برابر انگلیسی سود ناویژه :  Margins یا Gross profit

کارایی که واسه افزایش سود ناخالص میشه در نظر گرفت
حسابرسی انجام بدین.
واسه افزایش سود ناخالص خود درآمد ورودی و خروجی خود رو بررسی کنین. این کار هر گونه هزینه ای رو که بسیار زیاد به نظر می رسه و هر بخش از کار و کاسبی که در اون درآمد شما بدون هیچ توضیحی کم شده، برجسته و مشخص می کنه.

هزینه های عملیاتی خود رو ساده تر کنین.
می تونین صورتحسابای انرژی رو با استفاده بهینه از انرژی و با تغییر جفت و جور کننده کم کنین؟ هزینه رفت و برگشت به محل کار خود رو بررسی کنین و ببینین که چه مقدار کار رو میشه به شکل آنلاین در خونه انجام داد.

صورتحساب کارمندان خود رو آزمایش کنین.
اگه کارکنان شما تموم وقت مشغول به کار نیستن، می تونین روشایی رو واسه کاهش هزینه های کارکنان پیدا کنین. از اونا بپرسید که اونا تمایلی به اقدامات داوطلبانه مثل کاهش ساعات کار یا کار انعطاف پذیر دارن. در صورت در نظر گرفتن تغییر شرایط کارکنان، حتما مشاوره حقوقی انجام بدین. این کار علاوه بر افزایش سود ناخالص موجب رضایت کارکنان هم می شه.

خرید خود رو بهتر کرد.
هزینه هر گونه مواد لازم واسه عرضه جنسا یا خدمات خود رو آزمایش کنین. می تونین این کار رو بدون نامرغوب شدن اجناس خود با استفاده از مواد دارای حدود مشخصات فنی کمی پایین اما قابل قبول انجام بدین؟ هم اینکه می تونین واسه پیدا کردن جفت و جور کنندگان مقرون به صرفه بیشتر تلاش کنین. ارائه دهندگان خدمات خود رو بررسی کنین – این روزا مقایسه تعرفها و تغییر جفت و جور کنندها بسیار آسون تره و در افزایش سود ناخالص تاثیر گذاره.

سطح موجودی انبار خود رو کم کنین.
به این فکر کنین که می تونین سطح موجودی انبار خود رو کم کنین؟ می تونین تولید شکلای جور واجور رو به مقدار کافی مدیریت کنین تا سفارشات مشتری بدون انبار کردن محصول به مدت طولانی ، تحویل داده شه؟ هدف تون فقط حفظ سطح کافی واسه برآوردن نیازای مشتریان باشه تا مجبور به ذخیره و انبار اجناس نشید و پس افزایش هزینه رخ نده.

واسه مطالعه بیشتر:

بررسی سودآوری بازار و زیربازارها

راهکارهای دریافت سود بیشتر در مقابل خدمات و اجناس

به دنبال فرصتای رشد باشین.
اگه رقبا دیگر توان رقابت ندارن، به دنبال روشایی واسه استفاده و گسترش فعالیت خود در بخشای جور واجور بازار باشین. شاید حالا زمان تصمیم جدی و مصمم واسه ترکیب با رقبا جهت تقویت موقعیت شما باشه.

از هزینه های بازاریابی خود محافظت کنین.
 تلاشای بازاریابی خود رو روی مشتریان سودآور متمرکز کنین و محاسبه کنین که چه مقدار درآمد و هزینه لازمه تا تبلیغات شما مهم باشه.

بهره وری کارکنان رو زیاد کنین.
در جهت افزایش سود ناخالص , نگرانیای خونه و محل کار می تونه سازندگی و بهره وری کارکنان رو کم کنه؛ از کارکنان خود با آموزش ساپورت کنین و با ارائه پاداشا و انگیزهای ساده روحیه اونا رو زیاد کنین.

از خودتون در برابر نوسانات ارز محافظت کنین.
اگه کاری رو در بیرون مرز کشور انجام می دین، از کار و کاسبی خود در برابر نوسانات مخالف ارز در هر جای ممکن محافظت کنین، یک حساب بانکی خارجی باز کنین یا قرارداد آتیه با بانک خود ببندین (یعنی خرید مقداری ارز با یک اندازه ارز توافق شده در یک تاریخ ثابت).

همیشه آزمایش انجام بدین.
هزینه های خود رو به طور منظم بررسی کنین و به دنبال راه هایی واسه بهبود درآمد خود باشین. مطمئن شید که به طور منظم جاهایی رو که میشه هزینه ها رو کاهش و بعد درآمد رو بالا برد، بررسی می کنین.

در آخر باید گفت که با کمی دقت و تغییر روش و هوشمندی در کار و کاسبی میشه تا حد قابل توجه ای افزایش سود ناخالص رو تجربه کرد.

[تعداد: ۴    میانگین: ۳.۸/۵]

افزایش صادرات ایران به انگلستان

طبق آمار گمرک صادرات ایران در پنج ماهه اول سال جاری به کشور انگلستان از نظر وزنی ۱۳٫۵۵ درصد و از نظر ارزشی ۸۹ درصد زیاد شد.

طبق آمار گمرک در پنج ماهه اول سال جاری دو هزار و ۷۶۴ تن کالا به ارزش ۱۳ میلیون و ۴۵۴ هزار و ۲۱۵ دلار از ایران به انگلستان صادر شد.
هم اینکه در مرداد ماه ۳۸۷٫۹ تن کالا به ارزش دو میلیون و ۳۰۳ هزار و ۲۱۷ دلار از ایران به انگلستان صادر شد.
این اندازه صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۱۰٫۸۰ درصد افزایش و از نظر ارزشی ۵٫۶۲ درصد کاهش رو نشون میده.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

افزایش فالورهای اینستاگرام چیجوری شدنیه؟

افزایش فالورهای اینستاگرام و پیجای متفاوت در این شبکه مجازی محبوب واسه خیلی از مردم درآمدزا و سرگرم کننده شده. بازیگران و مدلا در فضای مجازی با استفاده از اینستاگرام پیجای متفاوتی رو به طرفداران خود ارائه میدن.

افزایش فالورهای اینستاگرام
شرکتای متفاوت زیادی در اینستاگرام پیج دارن اما از چگونگی افزایش دنبال کننده پیج خود اطلاعی ندارن در این پست به ارائه راهنماییایی درباره افزایش فالورهای اینستاگرام می پردازیم.

۱_ فیلتر “May fair”
این فیلتر فعالیت زیادی در جستجوی مطالب داره. کارشناسان به این نتیجه رسیدن که هشتگا # Nofilter بیشترین استفاده رو در اینستاگرام دارن. Mayfilter موفقیت و کارکرد پستاتون رو بالا می بره. یکشنبه و دوشنبه بهترین روزا واسه انتشار محتوای شرکت هاست. در صورتی که پنج شنبها مردم مطالب بیشتری رو انتشار میدن. یکشنبه و دوشنبه فالوورها بیشتر پیجای مردم رو دنبال می کنن.

پس روزای یکشنبه و دوشنبه از هشتگای جور واجور همراه با پستای باحال واسه پیج استفاده کنین. هر چی تعداد هشتگا زیاد شه تعداد مخاطبان و فالوورها هم بیشتر می شه. طبق بررسیا شرکتایی که از هشتگای بیشتری بهره بردن تعداد فالوورهای اونا هم زیاد شده. و نسبت به پستایی که ففط یک یا دو هشتگ داشتن یافته های بهتری رو کسب کردن.

۲_ لازم نیس هر روز تصاویر مختلفی رو انتشار بدین
بعضی از شرکتا فکر می کنن هر چی تصاویر بیشتری در اینستاگرام انتشار دهند فالوورهای بیشتری رو به دشت می کنن. و فعالیت پیج سرعت پیدا میکنه. بهترین ساعت واسه به اشتراک گذاری ویدیو بعد از ساعت اداری شرکت هاست. طبق بررسیای انجام شده جهت انتشار ویدئوها در اینستاگرام میانگین ثابتی نداره. و ملاک نشر ویدیو فرق داره. اما در ساعتای ۸ تا ۹ شب مردم بیشترین بازدید رو از ویدئوها دارن.

بهترین فیلترها واسه افزایش فالورهای اینستاگرام
اگه از دسته آدمایی هستین که در اینستاگرام انتشار محتوایی منتشر نمی کنین و فقط واسه دیدن محتوای بقیه در اینستاگرام عضو شدین، درست مثل اینه که در این شبکه اجتماعی پیجی ندارین. افزایش فالوورهای اینستاگرام واسه خیلی از مردم از اهمیت بالایی برخورداره. دنیای مجازی جزء بزرگی از زندگی ما رو شکل میده. اگه دوست دارین فالورهای اینستاگرام رو زیاد کنین بهترین پستایی که می تونین واسه مخاطب ارائه بدین رو بری شما ارائه میدیم.

– تصاویری که قالبای اون آبی رنگ هستن حدود ۲۴ درصد بیشتر از دیگر تصاویر لایک می گیرن.

– کیفیت تصویر باید بالا باشه، سطح کیفیت تصویر بازدید کنندگان از همه مردم رو تا سطح ۲۵ درصد زیاد می کنه.

– برش تصاویری که زمینه های متفاوتی دارن بازدید زیادی نداره. با به اشتراک گذاشتن تصاویر کامل و بدون برش حدود ۲۹ درصد از مردم رو جذب می کنین.

– اگه امکان فرستادن تصایری با رنگ آبی رو ندارین از تصاویری با یک رنگ استفاده کنین. این نوع عکسا حدود ۴۰ درصد بازدید کننده دارن.

– فیلترهایی چون “Walden” و “Rise” می تونن حدود ۱۸درصد به بازدید شما کمک کنه.

با افزایش فالورهای اینستاگرام باعث رونق کار و کاسبی خود در این شبکه مجازی باشین.

[تعداد: ۹    میانگین: ۳.۹/۵]

افزایش فروش آنلاین در وب سایتا چیجوری شدنیه؟

در این مقاله می خوایم به بررسی راه های افزایش فروش آنلاین  بپردازیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

راه های افزایش فروش آنلاین
فروش اجناس از روش وب سایتا به شکل آنلاین یکی از روشای موفقیت آمیز عصر ماست. بعضی وقتا از آسونترین وسیله ها واسه رسیدن به موفقیت بیخیال میشیم. و واسه چیزای فوق العاده در تلاشیم اما بازم بازدهی کار متوسط یا ضعیفه. در تجارت الکترونیک بعضی چیزها بسیار ساده به نظر می رسن. اما استفاده از وسیله ساده می تونه موفقیت زیادی رو براتون جفت و جور کنه. مثل تجربه مشتریان که می تونه در فروش آنلاین به شما کمک کنه.

مطمئن شین سایت سریع واسه مخاطبان باز می شه
طبق تحقیقات انجام شده مردم وب سایتایی رو که دیر باز می شه آزاد می کنن. مردم دوست دارن در سایت شما نام کاربری بسازن؟ بیشتر مردم نامای کاربری زیادی در شکلای جور واجور شبکه های اجتماعی و با وب سایتا دارن. اما کم پیش میاد که وب سایتی بتونه باعث تحریک مخاطبان شه. تا نام کاربری و رمز عبور داشته باشن.  اگه مردم مجبور باشن دائم از سایت کالاهایی رو بخرن شما می تونین قانونی رو وضع کنین تا واسه خرید هر کالا هر کاربر باید نام کاربری مختص خود رو دارا باشه.

استفاده از وب سایتتان رو راحت کنین
وقتی که مشتری نشانی رو در سایت قید می کنه کد پستی رو هم از مخاطبان خود بخواهید. بررسی تموم موارد باعث می شه کارتون حرفه ای جلوه بده. تلاش کنین مردم راحت با شما ارتباط برقرار کنن. خرید راحت در سایت یکی از دلایل افزایش فروش شما می شه. طبق یه نظر سنجی ۶۰ درصد از مردم گفتن؛ دوست دارن از وب سایتایی خرید کنن که استفاده از سایت راحت باشه. این یکی از راه های افزایش فروش آنلاین در سایت هاس.

هزینه اضافه به مشتری مجبور نکنین
وقتی که بسته رو تحویل مشتری می دین هزینه های اضافه نگیرید. چون این کار یکی از دلایل شکست وب سایتا واسه فروش آنلاینه. واسه مشتریانی که دائم از سایت خرید می کنن کدای تخفیف رو در نظر بگیرین. دو سایت فروش آنلاین رو در نظر بگیرین؛ اگه یکی از سایتا قیمتای بالایی داره، اما خدمات ارائه شده اون کامله. و دیگری قیمتای مناسب تری داره اما خدمات اون ناقصه. شما از کدوم سایت اجناس خود رو خریداری می کنین؟ مشکلات کوچیک و ساده که به چشم ممکنه باعث آزار مخاطب باشه تلاش کنین تموم نکات و مشکلات رو بررسی کنین.

نظرات مشتریان رو دریافت کنین
فکر می کنین پیشنهادات مشتریان خسته کننده هستن؟ ولی تحقیقات ثابت کرده بعضی وقتا نظر مخاطبان هم می تونن واسه کارتون اثر داشته باشه. به تموم نظرات اونا گوش بدین. تا افزایش فروش خوبی نصیب کار و کاسبی تون شه. از بسته بندیای قشنگ واسه سفارشاتی که گرفتین استفاده کنین. اونا راه های افزایش فروش آنلاین در سایت رو به شما خواهند گفت.

[تعداد: ۷    میانگین: ۵/۵]

افزایش فروش با استفاده از وسیله و موادی که فکرش رو نمی کنین!

افزایش فروش از روش تکنیکای جور واجور و مختلفی می تونه رخ بده که در پستای گذشته هم مقالات زیادی درباره اون خوندیم. اما در این پست، با ذکر یک مثال می خوایم به نکته ای هوشمندانه اشاره کنیم که می تونه سودآوری زیادی به ارمغان آورد.

افزایش فروش
چند سال قبل، تیم بازاریابی شرکت Toys ‘R’ Us -در آمریکا- (اسباب بازی فروشی) ایده جالبی داشت. این ایده واسه هر کسی که این مطلب رو می خونه خوبه.

کاری که اونا انجام دادن:

اونا در مغازه خود، پوشک بچه رو به همون قیمت اوریجینال می فروختن! شایدً با خود می گین حرکت هوشمندانه ایه.

اونا خیلی راحت پایین ترین قیمتی که واسه پوشک ممکنه رو جفت و جور کرده بودن. پس، والدین هشیار هم واسه خرید اونا به اونجا جمله می آوردن. این والدین پرمشغله با کودکان شون هم جهت می شن و کودکان، مستقیماً به همون قسمتی که اسباب بازیای محبوب شون قرار داره حرکت می کنن و از والدین خود درخواست می کنن تا چیزی رو که دوست دارن خریدار کنه. یک کودک در Toys ‘R’ Us که به خریدِ اسباب بازی که واقعا دوست داره پیله کرده، حاضره هر چیزی رو امتحان کنه تا خونواده اش براش اسباب بازی موردعلاقه اش رو بخرن.

همه والدین به داخل می رن و اسباب بازی رو می خرن؟
والدین خریدهای پرسود و اضافی رو بعد از پوشک بچه ای که سودش صفره، قبول می کنن؟
جایی که شما وارد میشین:

آخرین باری که شما اقدامی خلاقانه با بازاریابی تون انجام دادین چه زمانی بود؟

یکی از دلایلی که خیلی از صاحبان کسب وکارها درمی پیدا کنن بازاریابی شون مورد بی توجهی قرار گرفته، اینه که خیلی قابل پیش بینی و خطی عمل میکنن.

پیشنهاد ما اینطوریه: به جادویی که در اون طرف ارائه پوشکای Toys ‘R’ Us قرار داره فکر کنین و ببینین که واسه کسب وکار شما چه ایده ای مناسب بوده و توانایی موافقت داره.

با این نوع تفکر می تونین باعث تعجبِ مشتریان و حتی خودتون شید!
افزایش فروش در زمان رکود چیجوری شدنیه؟

افزایش فروش در زمان رکود
افزایش فروش در زمان رکود چیجوری شدنیه؟

مشتریان سرمایه شمان و همیشه یکی از اساسی ترین نکات در بازاریابی، تجارت و کار شما جذب مشتریاست.
آگاهی مشتری؛ یعنی شناخت کامل مشتری از شما.
اگه خوب شناخته نشید، هیچوقت از شما خرید نمی کنه… پس روی بازاریابی و روشای جذب مشتری کار کنین تا بتونین موفق باشین.

وقتی که مشتری تصمیم به خرید چیزی داره، به عنوان یک فروشنده حتما دوست دارین اولین فردی باشین که به شما مراجعه می کنه.
اما شما تنها نیستین ! رقبای شمام آماده پاسخگویی به نیازای مشتریان هستن.
اگه می خواین بدونین که چه عواملی موجب می شه کهمشتری از بین رقبای جور واجور شما رو انتخاب کنه این مطلب همون چیزیه که شما به اون نیاز دارین.

بنابرین اگه راه های جذب مشتری رو نمیدونین و از کم بودن مشتری و بازار خراب شاکی هستین و فکر میکنین کم بودن تعداد مشتریان در ماه به خاطر رکود اقتصادی و جریانای سیاسیه، در این مقاله راهکارهایی رو به شما پیشنهاد می کنیم که می تونین مشتریان زیادی رو جذب کنین !

واسه شمام پیش اومده؛
که به مغازه و یا شرکتی مراجعه کنین که در اون فروشنده یا کارمندان، نه فقط به شما سلام نمی کنن بلکه جواب سلام شما رو هم نمی ده؟
واسه شروع :
اولین کاری که باید انجام بدین اینه که استقبال خوبی از مشتری خود بکنین. در سلام کردن پیش قدم باشین و جواب سلام رو هم به گرمی بدین. به مشتری شما خوش اومد بگید و طوری رفتار کنین تا مشتری بتونه خیلی راحت درخواست و سفارش خود رو از شما بخواد.

مشاور مشتری خود باشین
وقتی که مشتری شما درخواست خود رو بگو کرد اگه محصول یا کاری که گفته رو می تونین ارائه بدین با حوصله اونو راهنمایی کنین و توضیحات کافی و درستی به اون بدین در غیر اینصورت با پوزش خواستن بگید که درخواست اون در بخش کاری شما نیس و بی جهت مشتری خود رو معطل نکنین.

چون اینکار موجب می شه وقت اونو بگیرین.
در غیر اینصورت می تونین روی اون به عنوان معرفی کننده احتمالی شما به دوست و آشنایانش حساب کنین.

اگه مشتری احساس کنه که شما قبل اینکه به سود خود ، منافع اونو در نظر می گیرین، به شما اعتماد می کنه و اعتماد یکی از مهم ترین ارکان مراحل فروشه.
به ظاهر و بهداشت خود توجه کنین
شما با لباس تون اولین اثر رو تو ذهن مخاطب می ذارین. (این مطلب رو بخونید)
لباسی که به تن دارین با تصویری که دوست دارین بقیه از شما در ذهنشون داشته باشن همخوانی داره؟ به بوی بدن و دهنتون توجه کردین؟ به آرایش موی خود اهمیت می دین؟ اولین چیزی که ارائه می کنین خودتون هستین.

واسه خریداران امروزی مهمه که از کی خرید می کنن.
پوشیدن یک لباس تمیز و منظم و عطری خوش تصویر مطلوبی از شما تو ذهن مشتری برجای میذاره. پس واسه ظاهر خود اهمیت قائل شید.

در زمان مکالمه با چهره گشوده و متبسم با مشتری برخورد کنین
با استفاده از یک لبخند واقعی، احساس بهتری در مشتری خود بسازین.
چون فقط وقتی که مشتری احساس خوبی داشته باشه فروش هم آسون می شه. مطمئن باشین که لبخند شما حالت تمسخر رو القا نمی کنه ! واسه اینکار می تونین از قبل تمرین کنین.

با صدای بلند نخندید چون این کار مناسبی نیس و روی شما حساب دیگری می شه کافیه چهره ای متبسم داشته باشیم.

با رفتار خود نشون بدین که مشتری شما فرد مهمیه و واسه اون ارزش قائل هستین
هدیه
به مشتریان خود میتونه به مناسبت افتتاحیه یا مناسبتهای زیبای سال هدیه ای یادبود یا میزانی تخفیف ارائه بدین یا حتی می تونین یک قرعه کشی راه بندازین و در قبال اندازه سقف خریدی مشخص اونا رو در قرعه کشی شرکت بدین.
با اینکار هم فروش زیادی می کنین و هم مشتریان زیادی رو به خود جذب می کنین.
تخفیفات غافلگیر کننده هم خریداران رو تشویق می کنه.

به مشتریان خود پیام بدین!
در مناسبتهای سالیانه و یا وقتی که تخفیف و یا برنامه ای دارین به مشتریان خود پیام بدین و اونا رو باخبر کنین با این کار اونا رو به مغازه و یا شرکت خود میکشونید.در مناسبتا هم می تونین به اونا تبریک بگید تا شما رو یادشون نره.

خداحافظی خوبی داشته باشین چون خداحافظی هم به اندازه سلام مهمه.
چه مشتری شما خرید کرده باشه و چه نکرده باشه اونو قابل احترام و با جمله ای مناسب بدرقه کنین. با لحن مناسب و چهره متبسم از مشتری خداحافظی کنین. شما با این کار تو ذهن اون یک پیام مثبت می فرستید و احتمال برگشت اونو می تونین بدین. افزایش فروش در زمان رکود موجب جلو رفتن شما بین رقبا می شه.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۷/۵]

افزایش فروش در رکود اقتصادی چیجوری ممکنه؟

افزایش فروش در رکود اقتصادی
افزایش فروش در زمان رکود اقتصادی چیزی نشدنی از طرف بعضی بنگاهای تجاری تلقی می شه، و در سایه رکود اقتصادی بیشتر شرکتا در تجارت خود دچار شکست می شن!
اما بعضی شرکتا هم موفقیتای بسیاری رو به لطف همین رکود اقتصادی به همراه و افزایش سهم بازار بدست آورده ان.
اگه می خواین در تجارت خود موفق شید و از شکست دوری کنین در سایه وضعیت حاضر باید چند نکته رو رعایت کنین. با ما همراه باشین.

اگه می خواین پول زیادی رو به دست بیارین باید از جایی شروع کنین که رقیبان شما در بازاریابی تموم کردن
اول واسه تحقیق و موفقیت خود در این شرایط اقتصادی بذارین واسه شما داستانی درباره اسطوره اوناسیس بگیم:

اوناسیس اسطوره صاحب کشتی و حکم فرما بر کشتیایی بود که در تموم جهان معروف بود.
این مرد به کمک جنگ جهانی دوم و رکود اقتصادی موفق شد مرد قدرت در ساخت کشتی شه و تا بحال نوهش ثروتمندترین افراد جهان هستن.

اینک مهمترین نکات اون:
۱- باید محصول مورد نظر رو انتخاب کنین و واسه تولید این محصول مراقب باشین که محصولی رو انتخاب نکنین که بقیه تشنگی زیادی به فروش و تولید اون دارن! خواستن محصولی در بازار نشون دهنده این نیس که که اون محصول می تونه واسه شما فروش و سود خوبی داشته باشه.

۲- کیفیت خدمات محصول رو با کیفیت کمتری از رقبا انتخاب نکنین!
باید کالاهایی با کیفیت تر از رقبای خود داشته باشین با این کار درصد فروش و سود شما بالا میره.

۳- ترس از شکست رو از خود دور کنین. نذارین حرفای بقیه روی شما تاثیر داشته باشه. افراد خیلی از ترس شکست موفقیتای خود رو از دست دادن حتی اگه اول شکست خوردید بازم تلاش کنین.

۴- بازارهای مورد هدف رو خوب بشناسین و مورد مطالعه بذارین با این کار احتمال شکست شما کمتر می شه. هیچ وقت بدون شناخت بازار سرمایه گذاری نکنین.

۵- با یک طراحی خوب اجناس خود رو واسه بازاریابی به مشتریان خود ارائه کنین.

۶- قیمت اقتصادی، قیمتای خدمات اقتصادی به نسبت بالایی به شما کمک می کنه که موفقیتا و سودهای زیادی رو به دست بیارین. باید مراقب باشین که قیمت اجناس از کیفیت اون کم نکنه! همیشه در تلاش باشین قیمت اقتصادی رو با خدمات با کیفیت بالا ارائه بدین.

۷-به نظرات فروشندگان توجه کنین چه انتقاد باشه و چه تعریف! همیشه به اونا گوش بدین چون هر کار موفقی مورد انتقاد بقیه قرار میگیره.

بودجه ویژه
بودجه خود رو یک باره در بازار سرمایه گذاری نکنین. با مدیریت پیش برید که در صورت نیاز از آن استفاده کنین.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

افزایش مهارتای ذهنی واسه رسیدن به موفقیت چیجوری شدنیه؟

افزایش مهارتای ذهنی و پیشرفت مهارت زمان و وقت زیادی میخواد چون مهارتای ذهنی موفق در یک ساعت مشخص انجام نمی شه و تایم طولانی نیاز داره تا شما رو فردی قوی سازه، آدمایی که از دید ذهنی قوی هستن هیچ وقت احساس تاسف نکرده و در اون چه اونا رو قوی می سازه زیاده روی نمی کنن.

افزایش مهارتای ذهنی
شما از دسته آدمایی هستین که از دید مهارتای ذهنی قدرت مند هستن؟ اگه می خواین مطمئن شید تا چه حدود مهارت ذهنی بالایی دارین به راهنماییایی که توضیح می دیم توجه کنین با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

توازن بین منطق و احساسات، انتخاب رفتار بهره ور
آدمایی که از دید ذهنی قوی هستن می دونن چیجوری بین منطق و احساسات توازن بسازن تا تفکرات اثری منفی روی اونا نداشته باشه. فعالیتایی چون غم، شادی باعث می شه نتونین تصمیمات درست رو در زمان مناسب بگیرین. تفکر منطقی باعث می شه با یقین تعاملی درست داشته باشین اما تفکر عاطفی طبق احساسات ساخته شده و باعث به هم خوردن فرصتای موفقیت آمیز می شه. خلق بهانها واسه انصراف از وظایف و مقصر دانستن بقیه اشتیاهاتی هستندکه بیشتر مردم در دام اونا قرار می گیرن. اما افراد قوی انجام کارای بدون برنامه رو پس میزنن و رفتارهایی که باعث ضعف بهره وری می شه رو از ذهن و زندگی خود جدا میسازن. با ایجاد توازن بین منطق و احساسات به افزایش مهارتای ذهنی کمک می کنیم.

واسه مطالعه بیشتر:

چیزای که درباره تفکر خلاق نمی دونین!

چیجوری باهوش تر شیم؟

مواجه شدن با ترسا، بادگیری از اشتباهات
مواجه با ترسا یکی از ویژگیای افراد قوی ذهنیه. افراد قدرت مند از دید ذهنی درک می کنن چیجوری از ترس خود مقابل مشکلات بگذرند و اونو شکست دهند. اهداف این افراد با ثابت کردن قدرت خود به بقیه عملی نمی شه بلکه این افراد اهداف خود رو به خودشون ثابت می کنن تا از دیوارای ترس بگذرند. همه آدما دچار اشتباه می شن حتی آدمایی که از دید مهارتای ذهنی قوی هستن، اما برعکس افراد ضعیف واسه خود بهونه تراشی نمی کنن و به اشتباهات خود اعتراف می کنن. افراد موفق و قوی هر قدم از اشتباهات خود رو مورد بازبینی قرار میدن و مسئولیت اشتباهات خود رو قبول می کنن. اینطوری موجب افزایش مهارتای ذهنی خود می شن.

تقدیر از موفقیت بقیه، سختیا فرستی واسه بزرگ شدن
آدمایی که مهارت ذهنی بالایی وارند با تیم خود به شکل موفقی پیش می رن و فرصتای کاری زیادی به دشت می کنن، این افراد موفقیت بقیه رو تهدیدی واسه خود نمی دونن، بلکه از موفقیت بقیه خوشحال شده و به اونا در رسیدن به پله های موفقیت کمک می کنن. اگه فردی قوی از دید ذهنی هستین پس نباید از یادگیری موفقیت بقیه خجالت بکشین بلکه باید از موفقیت شون تقدیر به عمل بیارین. زندگی مثل سفره و همه در این سفر با سختیا مواجه شدن می شن بعضی از سختی زندگی خود دچار افسردگی شده و دست از تلاش میکشن، اما افراد باهوش و قوی به سختیا از زاویه دیگری نگاه می کنن ” چیزی که شما رو نکشد شما رو قوی تر می کنه” به این جمله ایمون داشته باشین تا از مشکلات آزادی پیدا کنین.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۳/۵]

افزایش پوشش شبکه رایتل به ۴۰۰

طبق پیشرفت شبکه اولین اپراتور نسل سوم گوشی موبایل در کشور، رایتل موفق شد با نصب سه هزارمین سایت مخابراتی، پوشش شبکه خود رو به۴۰۰ شـهر کشور زیاد کنه.

طبق این خبر،  پوشش این ۴۰۰ شهر با نصب ۳ هزارمین سایت این اپــــراتور ممکن شده و این موضوع به معنی اینه  که   هم میهنان و مشترکین رایتــل می تونن در تموم این نقاط از خدمات نسل سوم و بالاتر شبکه گوشی موبایل با کیفیت حداکثری برخوردار شن.

جالبه بدونین، به گفته سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، رایـتل موظف بود در سال پنجم فعالیت خود ۲۲۲ شهر  رو تحت پوشش بذاره که  الان و قبل از موعد مقرر، ۴۰۰ شهر کشور تحت پوشش این اپراتور هستن.

هم اینکه به گفته سازمان نامبرده، از نظر تعهدات جمعیتی هم در سال پنجم این اپراتور باید ۵۲.۵ درصد پوشش جمعیتی رو دارا باشه که الان این اندازه به ۶۵ درصد رسیده.

کاربران می تونن جهت اطلاعات بیش تر درخصوص خدمات نسل سوم گوشی موبایل، نواحی تحت پوشش، چگونگی ثبت نام، چگونگی پرداخت هزینه ها، بسته های اینترنت ۳G، مدیریت حساب، تنظیمات، چگونگی تهیه مودم، طرحای رایتـــل، فهرست فروشندگان مجاز و دیگر موارد نیاز به سایت رسمی رایتل مراجعه کنن.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

افزایش یک میلیون تومانی خودروهای پرطرفدار داخلی

بررسیا نشون میده قیمت بعضی از خودروهای پرطرفدار ساخت داخل با افزایش مواجه شده طوری که زیاد شدن قیمت بعضی از خودروها به بالای یک میلیون تومن رسیده.

پیگیریا از بازار خودرو نشون میده که با در نظر گرفتن زیاد شدن قیمت دلار در روزای گذشته، قیمت بعضی خودروها در هفته اول دی ماه نسبت به هفته اول آذر ماه با افزایش مواجه شده.

علیرضا پورحسنی، فعال بازار خودرو در جواب به این سئوال که مردم در بازار خودرو بیشتر مایل به چه خودروهایی هستن و پرفروش ترین و پرتقاضاترین خودروها رو چه خودروهایی تشکیل میدن گفت: به دلیل پایین اومدن سطح درآمد اقشار جامعه کمه بیشتر قشر متوسط و حتی متوسط به پایین هستن، درخواست کننده خرید خودروهایی مثل پراید، تیبا، پژو ۲۰۶ و پژو پارس و تندر۹۰ که قیمت زیر ۴۰ میلیون تومن رو دارن هستن.

علیرضا پورحسنی اضافه کرد: توان خرید عموم قشر جامعه خودرویی زیر ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومنه.

این کارشناس بازار خودرو درباره وضعیت درخواست در بازار خودروهای وارداتی گفت: بدیش اینه به دلیل پایین اومدن درآمد اقشار مردم و بالا رفتن قیمت خودروهای وارداتی در چند سال گذشته که دلیل کلی اون تغییر اندازه ارزه باعث شده معدود آدمایی توان خرید این خودروها رو داشته و به دلیل ثبات قیمت این خودروها، فقط به شکل مصرفی به این خودروها نگاه شه و دید سرمایه گذاری در این بخش از بین بره و اگه بخوایم خودروهای بالای ۵۰ میلیون رو دسته بندی کنیم بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون خودروهای چینی و بالای ۱۰۰ میلیون تومن خودروهای کره ای و ژاپنی مورد درخواست مشتریاس.

نام خودرو

قیمت هفته اول آذرماه (قیمت (تومن)

قیمت هفته اول دی ماه (قیمت تومن)

تغییر قیمت نسبت به هفته اول آذر

پارس تندر

۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار

۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار

زیاد شدن قیمت ۱ میلیون تومانی

تندر مدل E2

۳۸ میلیون و ۳۰۰ هزار

۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار

افزایش ۹۰۰ هزار تومانی

تندر دنده خودکار

۴۷ میلیون و ۱۰۰ هزار

۴۶ میلیون و ۷۰۰ هزار

کاهش قیمت ۴۰۰ هزار تومانی

پژو ۲۰۶ (تیپ ۵)

۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار

۳۷ میلیون و ۶۰۰ هزار

افزایش قیمت۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی

پژو ۲۰۶ (تیپ ۲)

۳۲ میلیون و ۴۰۰ هزار

۳۳ میلیون و ۱۰۰ هزار

زیاد شدن قیمت ۷۰۰ هزار تومانی

پژو ۲۰۶ صندوقدار V8

۳۷ میلیون

۳۷ میلیون ۸۰۰ هزار

زیاد شدن قیمت ۸۰۰ هزار تومانی

پژو ۴۰۵ (اس ال ایکس)

۳۰ میلیون

۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار

زیاد شدن قیمت ۲۰۰ هزار تومانی

پژو پارس سال

۳۶ میلیون

۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار

زیاد شدن قیمت ۵۰۰ هزار تومانی

سمند ای اف ۷

۳۰ میلیون و ۱۰۰ هزار

۳۰ میلیون و ۲۰۰هزار

زیاد شدن قیمت ۱۰۰ هزار تومانی

دنا

۴۲ میلیون

۴۳ میلیون و ۱۰۰هزار

زیاد شدن قیمت ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی

تیبا اس ایکس

۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار

۲۳ میلیون و ۹۰۰ هزار

زیاد شدن قیمت ۱۰۰ هزار تومانی

پراید ۱۳۲ تی ال

۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار

۲۰ میلیون ۲۰۰ هزار

تغییر قیمت نداشته

پراید ۱۳۱ تی ال

۱۹ میلیون و ۹۰۰ هزار

۱۹ میلیون و ۹۰۰ هزار

تغییر قیمت نداشته

پراید ۱۱۱ اس ای

۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار

۲۰ میلیون و ۷۰۰ هزار

زیاد شدن قیمت ۳۰۰ هزار تومانی

سمند اس دی

۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار

۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار

تغییر قیمت نداشته

سورن ای ال ایکس

۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار

۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار

تغییر قیمت نداشته

رانا ال ایکس

۳۲ میلیون و ۳۰۰ هزار

۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار

زیاد شدن قیمت ۴۰۰ هزار تومانی

آریو ۱۵۰۰

۴۶ میلیون و ۴۰۰ هزار

۴۶ میلیون ۴۰۰ هزار

تغییر قیمت نداشته

آریو ۱۶۰۰

۵۴ میلیون و ۴۰۰ هزار

۵۴ میلیون و ۵۰۰ هزار

زیاد شدن قیمت ۱۰۰ هزار تومانی

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

افزایش ۳۰ درصدی تولید هرساله فراری تا سال ۲۰۱۹

هممون فراری رو به اصالت و طراحیای ناب اون می شناسیم؛ این سوپر اسپورت ساز ایتالیایی می خواد تا سال ۲۰۱۹ اندازه تولید هرساله خود رو ۳۰ درصد زیاد کنه.

سیاست فراری به مدتا ثابت نگاه داشتن تولید هرساله خودروهایش بود؛ در زمان لوکا دی مونتزملو فراری با هدف منحصر به فرد موندن ماشین های فراری، تولید هرساله خود رو ثابت نگاه داشت. اخیراً خبره هایی از افزایش قابل توجه تولیدات این شرکت در آینده نزدیک به گوش می رسه.

دی مونتزملو چندی پیش بعد از ۲۱ سال سکان داری در فراری از سِمَت خود بی خیال شد و جایگاه خود رو به سرجیو ماریکونه (مدیرعامل فیات کرایسلر) واگذار کرد. طبق اطلاعات داده شده به وسیله فراری به کمسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، این خودروساز می خواد تا سال ۲۰۱۹ تولید خود رو به ۹۰۰۰ خودرو در سال برسونه. در زمان ریاست مونتزملو فراری تصمیم گرفت تولیدات خود رو به ۷۰۰۰ خودرو در سال محدود کنه.

فراری از نظر اقتصادی وضعیت مناسبی داره و این افزایش فروش می تونه به جهشی بزرگ در سوددهی این شرکت منجر شه. یکی از نکات دیگری که باعث در پیش گرفتن این تصمیم شده رشد درخواست در بازارهای نوظهوره.

باید دید فراری چیجوری این تصمیم رو عملی می کنه! یکی از نگرانیای اصلی علاقه مندان فراری، از بین رفتن حس منحصر به فرد بودن فراری بعد از این افزایش تولیده.

سرجیو ماریکونه پیش از این قول داده بود که تولیدات فراری رو ثابت نگاه داره. پس از به روی کار اومدن ماریکونه زمزمهای افزایش تولید فراری به ۱۰۰۰۰ خودرو در سال شنیده می شد.

اخبار و گزارشات جدید نشون از جدی بودن فراری واسه عملی کردن این تصمیم داره. طبق نقشه راه ماریکونه قراره فراری هر سال یه مدل جدید روونه بازار کنه. طبق این سیاست شاید تماشاگر عرضه نسل جدید فراری کالیفورنیا در سال ۲۰۱۷ هستیم.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

افسردگی شغلی : علل، علائم و راه های شکست دادن اون

افسردگی شغلی
افسردگی شغلی در خیلی از کارمندان و کارگرانی که به کار روزانه خود مشغول هستن هست. اگه از بخشای جور واجور کار خود خسته شدین و احساس عصبانیت دارین یا نمی تونین کار خود رو درست پیش ببرین، و واکنشی سریع در مقابل رفتار بقیه دارین مطمئناً شما دپرس شدین. از مشکلات دیگر افسردگی کار و کاسبی میشه کم شدن قدرت بهره وری و سردردایی که بدون دلیل هستن رو نام برد. ممکنه تموم این مشکلات روی سلامتی شما تاثیر بزاره. واسه جلوگیری از هرگونه مشکلات در کار و کاسبی علائم افسردگی رو شناسایی کنین.

افسردگی کار دلایل متفاوتی داره، پس تلاش کنین تموم اموری رو که باعث ایجاد این مریضی می شه شناسایی کنین. به طور مثال:

– نداشتن تحکم روی کار، نبود توانایی تصمیم گیری واسه کار یکی از دلایل افسردگی کارکنانه. شخص در این حالت نمیتونه برنامه روزانه خود رو مدیریت کنه. حجم کارا هم باعث عصبی شدن اون می شه.

– از کار و کاسبی خود چه انتظاراتی دارین؟ اگه دقیقا نمی دونین از کار خود چه انتظاراتی دارین نمی تونین کار روزانه خود رو خوب پیش ببرین. و این باعث می شه واسه انجام کار خود استرس داشته باشین.

–  ۴۱ درصد از کارکنان گفتن وقتی که وارد محیط کار و کاسبی خود می شن دچار استرس می شن. و ۵۸ درصد هم دلیل استرس خود رو سختی کار در شرکت می دونن.

– کم بودن جنب و جوش بدنی، ممکنه در طول روز در شرکت نشسته اید و هیچ تحرکی ندارین. کم کم می بینین هم سلامت شما به خطر افتاده هم بهره وری تون کاهش پیدا میکنه.

– افزایش حجم کار و کم کردن تفریح، ممکنه با گذراندن تموم زمان خود در کار و کاسبی درآمد مالی شما زیاد شه، اما به مرور دچار افسردگی کاری میشین پس یه تیکه از زندگی خود رو به تفریح اختصاص بدین.
* می تونین از خود سوالاتی رو بپرسید تا فهمیده باشین دچار افسردگی هستین با نه! این سوالات عبارتند از:

– تحکم لازم رو واسه پیش بردن کار خود دارم؟

– آبا فرهنگ شرکت واسه ایجاد یک محیط مثبت مناسبه؟

– به اندازه کافی جنب و جوش بدنی دارم؟

– واسه خونواده و استراحت خود وقت می ذارم؟

[تعداد: ۱۵    میانگین: ۴.۱/۵]

اقتصاددانان در مبانی تئوری ضعیف نیستن، دولت ضعیف از اجراست!

دبیر ستاد هماهنگی امور اقتصادی دولت اخیرا از اقتصاد دولتی دفاع کرده و گفته: با اینکه ایشون هم خواستار حرکت به طرف اقتصاد آزاده اما لازمه دولت در جاهایی دخالت و کنترلای قیمتی رو اعمال کنه. این سخنان اون عکس العمل محمد طبیبیان، اقتصاددان رو به دنبال داشته.

در شماره ۱۶۰ هفته نامه تجارت فردا، محمد علی نجفی، دبیر ستاد اقتصادی دولت، در میزگردی از اقتصاد دولتی دفاع کرده و محمد طبیبیان هم در یادداشتی در شماره ۱۶۲ به چند نکته کلیدی مصاحبه نجفی اشاره کرده و جواب ایشون رو داده.

محمدعلی نجفی در اون مصاحبه خطاب به اقتصاددان گفته بود: «نگاهی که شما در مورد قیمت گذاری دارین بیشتر نظری و طبق تفکر بعضی اقتصاددانان آکادمیکه که اقتصاد رو فقط در کتابا و کلاسای درس و نه در اجرا مورد توجه دارن.»

طبییان در جواب نجفی گفته: باید از ایشون پرسید اگه در یک کتاب فیزیک نوشته شده باشه که به دلیل تئورى جاذبه عمومى، سیبی که از درخت آزاد می شه به زمین میفته، واسه یک ریاضیدان درسته که بگه این یک تئوری آکادمیکه و در عمل سیب به طرف آسمون حرکت می کنه؟ در اقتصاد هم، خصوصاً در اون دسته منابع موجود داخلی کتابای خوب و بد هست. اما هیچ مطلب نظری رو که جزیی از علم عادی اقتصاده نمیشه یافت که با عمل واقعیت مخالف باشه. این خط استدلال در کشور ما به وسیله بعضی آدما به دلایل خاصی پیگیری شد.

هم اینکه ایشون گفته: اون دسته از کسائی که نبود تطبیق کارکردهای اقتصاد با نظریه اقتصادی رو مطرح کردن هم هرگونه دلیلی که آورده ان فقطً نشون دهنده ضعف علم اقتصادی خودشون بوده.

محمدعلی نجفی در جای دیگری از سخنان خود گفته بود: «در قیمت گذاری واقعیتایی هست که شما شاید از آن غافل باشین و به صلاح نباشه که همه ملاحظات دولت در این مورد رو عمومی کنم. اما در همین حد بدونین که افکار عمومی، مجلس و خیلی از مسئولان نظام روی این مسأله حساس هستن و ما خیلی راحت نمیتونیم همه فعل و انفعالات اقتصاد رو به دست بازار بسپاریم. بنده هم مثل شما به اصول اقتصاد آزاد باور دارم و بر این باورم که کم کم آزادسازی باید رخ بده و بازارهای ما به طرف رقابتی شدن پیش برن ولی نمیتونیم به شکل دفعی از فردا بگیم کارخانه های شیر و نانواییا و خودروسازان برن و هر طور میخوان کالایشان رو بفروشن. در مورد انرژی هم همین وضع رو داریم.»

طبیبیان هم در جواب ایشون گفته: این نکته درسته که ملاحظات به اصطلاح سیاسی در بسیاری موارد در راه در پیش گرفتن سیاستای درست قرار می گیرن. هم اینکه درسته که منافع خاص در مواردی سد راه در پیش گرفتن سیاستایی می شن که تضمین کننده منافع عمومیه. اما این موارد مربوط به ایراد و ضعف در تصمیم گیریه، و نه ضعف تئوری اقتصاد یا بی اطلاعی اقتصاددانان آکادمیک!

طبیبیان در جوابیه خود به ادبیات اقتصادی دلیل کرده و گفته: در این مورد رشته اقتصاد خود دارای ادبیات غنیه. مثلا اونا کروگر کتابی نوشته که در اون نشون داد چیجوری بهرینه جویی مانع پیشرفت کشورهاست و موارد خیلی از تجربه کشورها رو مرور کرد که به روشنی منافع خاص مانع در پیش گرفتن سیاستای درست شده و تصمیم گیری رو به طرف موندگاری سیاستایی راهنمایی می کنه که تضمین کننده منافع گروه ها و ذی نفعان خاص در مقابل منافع عمومیه. هم اینکه در نظریه اقتصاد این یک نتیجه شناخته شده که سیاستگذاران در انتخاب سیاستای اقتصادی معمولاً مطلوبیت خود رو بیشینه می کنن که می تونه با بیشینه کردن منافع عمومی فرق داشته باشه. پس دانستن این واقعیتا می تونه به کسائی که به فکر اصلاح سیاستای اقتصادی هستن صعوبت کار رو معرفی کنه، اما به معنی متفاوت بودن تئوری و واقعیت نیس.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]

اقدام اپل واسه گشایش اولین مغازه خود در خاورمیانه

اپل تصمیم به گشایش اولین مغازه فیزیکی خود در دو شهر ابوظبی و دوبی گشایش داره که دو شهر پرجمعیت امارات متحده عربی هم هستن. الان تنها مغازه فیزیکی در نزدیکی خاورمیانه، در شهر استانبول ترکیه قرار داره.

اپل مغازه های جدید خود در خاورمیانه رو راه اندازی می کنه. مغازه واقع در دوبی در مرکز خرید Mall of the Emirates در ساعت ۱۶ به وقت محلی و مغازه واقع در ابوظبی هم ساعت ۱۹ در مرکز خرید ناامیدی این شهر گشایش می شن.

از مدتا پیش تماشاگر انتشار شایعاتی در مورد گشایش بزرگ ترین مغازه اپل استور در دوبی بودیم و حتی در فوریه سال ۲۰۱۴ تیم کوک خود به دوبی سفر کرد و در اون جا با مقامات مسئول به گفتگو پرداخت.

هر دو مغازه اپل مثل مغازه های دیگر این شرکت سرویسایی مثل برگزاری کارگاها و مراسم جور واجور و بسیاری موارد دیگر رو در اختیار علاقمندان قرار میدن.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

اقدام باحال واسه داشتن شهری بدون گرسنه

چند روز گذشته در شبکه های اجتماعی با طرحی به عنوان “تهران؛ شهر بدون گرسنه” برخورد کردم. از اونجا که این روزها کمپینای خود جوش مردمی در فضای مجازی با موفقیتای زیادی رو به رو شده، حدس زدم این حرکت آدم صمیمی هم مورد استقبال قرار گیرد. به خاطر همین با مؤسسه فرهنگی اجتماعی بالا اومدن که در مورد امور خیریه هم فعالیت می کنه تماس گرفتم.

حسین شیخ به عنوان مسئول و ایده پرداز این طرح گفت: “در این طرح غذاهای دست نخورده ای که در میهمانیا و مراسم جور واجور مورد استفاده قرار نمی گیرن جمع آوری شده و به شکل طرحی به مراکز اقامت کارتن خوابای تهران فرستاده میشه.

این اقدام در سالهای گذشته هم به وسیله مجموعه با کمکای مردمی و امور خیریه انجام میشد اما این وسعت و گستردگی که در این کمپین پیش بینی شده رو نداشت.

کمتر از یه هفته س که کمپین مورد نظر در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی منتشر شده و طی این مدت کوتاه شاید به جرأت بشه گفت مسئولین مجموعه فرصت پاسخگویی به تماسای زیادی که از طرف مردم واسه مشارکت در این طرح گرفته میشه رو نداشتن.”

ایشون با اعلام اینکه در هر ۵ دقیقه ۳ تماس از تهران و سراسر ایران با مجموعه برقرار می شه گفت: “تا کنون بیشتر از ۶۰ مدیر و صاحب تالار و رستورانای تهران واسه مشارکت تماس گرفتن و البته بقیه بخشا و گروه های مردمی هم در این مدت کوتاه بیان علاقه و آمادگی کردن.”

ایشون گفت: “واسه سال آینده تصمیم داریم با تهیه یخچالای بزرگ در بعضی میادین، امکان نگهداری بیشتر و اطعام کارتن خوابایی که به مراکزی مثل گرم خونه ها و اقامت بعضی وقتاا مراجعه نمی کنن رو هم جفت و جور کنیم.”

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

اقدامات بزرگ کارآفرینی چی میخوان؟

اقدامات بزرگ کارآفرینی
چیزایی هست که باید قبل از انجام کارای بزرگ بدونیم. اما در عین حال، خیلی چیزها هم باید رخ بدن تا بیاموزیم. اما ، به عنوان کسی که قصد راه اندازی یک کار و کاسبی یا دست پیدا کردن به رؤیاهایش رو داره باید به اندازه کافی از علم شخصی و تجربیات بقیه استفاده کنیم.

طبق این موضوع، در این پست، نکاتی گذاشتیم که از زبون Nicola Corzine نوشته شده، اون میگه: “۵ چیزی هست که من در سال گذشته هم نمی دونستم. این ۵ چیز، واسه شروعِ هر کارِ بزرگی لازمن و باید بدونیم.” پس با پدیده فکر مهتر همراه باشین تا ببینیم Nicola امروز چه حرفایی واسه ما داره
اقیانوس آبی در برابر اقیانوس قرمز در فضای بازار جدید !

اقیانوس آبی در برابر اقیانوس قرمز
شرکت سیرک آفتاب موفق شد چون تشخیص داد که واسه پیروزی و موفقیت در آینده کار و کاسبی خود باید دست از رقابت با شرکتهای حریف برداره.
تنها راه کنار زدن رقبا و توقف تلاش واسه شکست دادان حریف همین دستورالعمل بوده. یعنی “تنها راه پیروزی در رقابت -توقف تلاش واسه پیروزی در رقابته”

واسه درک بهتر درک موفقیتی که نصیب سیرک آفتاب گردید فضای بازاری رو تصور کنین که از ۲ نوع اقیانوس تشکیل شده: اقیانوس متلاطم سرخ خونین و اقیانوس آروم و آبی و بی حریف……

اقیانوسهای سرخ مجموعه صنایعی رو نشون میده که امروز وجود دارن. این بخش رو فضای بازار شناخته شده می گیم.اقیانوسهای آبی همه صنایعی هستن که امروز وجود ندارن. این بخش رو فضای بازار نامعلوم می گیم.در اقیانوسهای ت تعریف شده و قبول کردن و قوانین بازی در رقابت معلومند ( کل درس و مباحث جاری در اصول بازاریابی و مارکتینگ و هم اینکه استراتژیهای سنتی در این طبقهسرخ مرزهای صنع بندی قرار دارن )
اینجا شرکتها تلاش میکنندتا از نظر کارکرد از رقبای خود پیشی گرفته و سهم بیشتری از بازار واسه درخواست موجود رو به خود اختصاص بدن.

وقتی که فضای بازار شلوغ می شه مقادیر پیش بینی سودآوری و رشد کاهش پیدا میکنن. در این حالت محصول به کالا تبدیل شده و رقابت خونین بین شرکتها اقیانوس سرخ رو خونین و خونین تر می کنن. اما در طرف مقابل اقیانوسهای آبی با فضای بازار نامحدود خلق درخواست و با فرصت واسه رشد بسیار سودآور تعریف می شن.

با اینکه بعضی اقیاونسهای آبی در فاصله خیلی از مرزهای صنایع فعلی درست می شن اما بیشتر اونا از داخل اقیانوسهای سرخ و با پیشرفت مرزهای صنایع موجود درست می شن… مثل مثال سیرک آفتاب . در اقیانوسهای آبی رقابت بی معناست چون قوانین بازی هنوز تعریف نشده ان.
واسه شنای موفق در اقیانوس سرخ همیشه لازمه رقبا رو بگذرونیم. اقیانوسهای سرخ اهمیت دارن و همیشه از واقعیتهای زندگی تجاری به حساب میاد. اما وقتی در بیشتر صنایع عرضه بیشتر از درخواست هست رقابت واسه سهمی از بازارهای در حال انقباض هرچند لازمه واسه حفظ سطح بالایی از کارکرد کافی نمیشه.
شرکتها به چیزی بالاتر از رقابت نیاز دارن. واسه رسیدن به سود جدید و فرصتهای رشد باید اقیانوسهای آبی بوجود بیارن.
بدیش اینه اقیانوسهای آبی تا حد زیادی نامعلوم ان . بیشتر فعالیتهای هدف دار در ۳۵ سال گذشته( متن کتاب ۲۵ سال بود اصلاح شد چون از تاریخ کتاب نزدیک ۱۰ سال گذشته ) روی استراتژیهای رقابتی اقیانوس سرخ متمرکز بوده و نتیجه این روند رسیدن به به درک تقریبا خوبی از چگونگی رقابت استادانه در آبهای سرخ و خونین بوده.
رقابتی طبق بررسی ساختار اقتصادی زیربنای هر صنعت موجود انتخاب جایگاهی هدف دار در طیف کم هزینه یا فرق یا جایگاه طبق دقیق شدن ودر آخر رسیده به آزمایش زنی رقابت.

البته درباره اقیانوس آبی هم هنوز مباحثی مطرحه با این حال راهنماهای عملی مختصری درباره چگونگی خلق اقیانوس آبی داریم.
بدون چارچوبهای تحلیلی خلق اقیانوس آبی و بدون اصولی واسه مدیریت موثر خطر خلق اقیانوسهای آبی بصورت تفکراتی آرزومندانه باقی می مونن.
آرزوهای که مدیران اونا رو بیشتر از آن پرخطر می دونن که در اون قالب یه روش هدف دار مشخص قابل تعقیب و پیگیری باشن.

در این مباحث کتاب چارچوبهای عملی و تحلیلی واسه پیگیری نظامند تا رسیدن به اقیانوس آبی رو به دست میده.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۳.۵/۵]

الون ماسک بنیانگذار SpaceX، تسلاموتورز و Paypal

الون  ماسک
الون ماسک در روز ۲۸ ژوئن سال ۱۹۷۱ میلادی در پورتوریال آفریقای جنوبی به دنیا اومد. ایشون به دلیل بنیانگذاری SpaceX و شرکت تسلاموتورز و Paypal در جهان می شناسنش. اون که یکی از بزرگ ترین کارآفرینان در آمریکا آمریکاست به عنوان مدیر عامل شرکت space X  و رئیس بخش طراحی شرکت تسلاموتورز مشغول به کاره. ریاست هیات مدیره شرکت solarcity هم در پرونده کاری ایشون قرار داره. اما سئوال اینجاست که این کارآفرین بزرگ و برجسته و این پولدار جوون کیست و چیجوری تونسته به قله های پیشرفت برسه؟
اون در پورتوریال آفریقای جنوبی متولد شده. مادر ایشون کانادایی و پدرش تبعه آفریقای جنوبی بود. اون اولین کامپیوتر رو در کودکی از پدرش هدیه گرفت و با تلاش و تکرار بسیار موفق شد کار با کامپیوتر و نوشتن برنامه های کامپیوتری رو بیاموزد. در ۱۲سالگی اولین نرم افزار تجاری به وسیله الون ماسک وارد بازار شد که در اون زمان با قیمتی برابر ۵۰۰ دلار آمریکا به فروش رسید. نام این نرم افزار blastar بود که یک بازی کامپیوتری فضایی بود.
اون در ۱۷سالگی خونه بابایی رو ترک کرد و با استفاده از ساپورت مالی خانوادگی و تشویقای پدرش به تنهایی سفری رو به آمریکا و کانادا انجام داد تا از نزدیک با دنیای بزرگ علم کامپیوتر در اون کشورهای صنعتی آشنا شه. پدر اون با وجود محدودیتای زیادی که در آفریقای جنوبی واسه سفر افراد زیر ۱۸سال وجود داشت همیشه فرزندانش رو به استقلال و سفر کردن به کشورهای دیگر تشویق می کرد به خاطر همین الون و آبجی و برادرش قبل از سن ۱۸سالگی سفرهای جداگونه زیادی کرده بودن و با فرهنگ مناطق خیلی از دنیا آشنا بودن. در سن ۱۸سالگی الون بخشای خیلی از آفریقا و اروپا رو دیده بود و سفرهایی به کشورهای خاورمیانه و خاور دور و چین و آمریکا و کانادا کرده بود.

آخرش بعد از دیدن کشورهای جور واجور و آشنایی با اصول و زیر ساختای اقتصادی و صنعتی و سیاسی مناطق متفاوت دنیا تصمیم گرفت به آمریکا مهاجرت کنه و در سال ۱۹۹۲ بعد از گذشت دو سال از تحصیل رشته اقتصاد در دانشگاه کویینز کانادا به آمریکا رفت و مدرک لیسانس رشته اقتصاد رو از مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا گرفت و به دنبال اون لیسانس  رشته فیزیک  رو از مدرسه علم و هنر دانشگاه پنسیلوانیا گرفت. در این کشور الون جوون اقدام به مطالعه و تحقیق در بخشای جور واجور کرد و بعد از شناسایی ضعفای موجود در علم روز دنیا به میدونایی روی آورد که به نظر ایشون پیشرفت لازم رو پیدا نکرده بود. بخشایی مثل علوم فضایی که باعث شد اون شرکت اسپیس ایکس رو بنیان نهد و علاوه بر ایجاد فرصت شغلی واسه تعداد خیلی از ساکنان آمریکا زمینه تحقیقات بیشتر در بخش هوا و فضا رو جفت و جور کنه.
الون بعد از تموم شدن تحصیل در مقطع کارشناسی به سیلیکون ولی کالیفرنیا رفت تا تحصیلات خود رو در مقطع دکترای فیزیک در دانشگاه استنفورد ادامه بده ولی موفق نشد این مقطع رو تموم کنه. اون با تحقیقات زیادی که در مورد افراد نوآوری مثل توماس ادیسون و نیکلا تسلا و… انجام داده بود و با توجه جلو زمینه دانشگاهی اش در رشته فیزیک سه بخش رو به عنوان بخشایی که دنیای آینده به اونا نیاز داره ولی الان پیشرفت چندانی پیدا نکرده و باید تحقیقات بیشتری در اون زمینه ها انجام بشه انتخاب کرد. این بخشا عبارت بودن از اینترنت، انرژی پاک و در آخر فضا.
اون در یکی از سخنرانیای خود گفت: «مشکل اصلی دنیای امروزی ضعف در این سه بخش س و ما باید هر چی سریع تر در این بخشا سرمایه گذاری کنیم و تحقیقای تازه ای انجام بدیم.»
چند سال تلاش ایشون در میدونای جور واجور علمی و پژوهشی باعث شد اون به عنوان یکی از بهترین افراد نوآور و کارآفرین در آمریکا معرفی شه و ده ها جایزه به پاس همین نوآوری هاش دریافت کنه. اون در سال ۲۰۰۷ میلادی به عنوان خلاق ترین فرد سال انتخاب شد و در سال ۲۰۱۲ تونست جایزه سلطنتی نوآوری و کارآفرینی دولت آمریکا رو از آن خود کنه. هم اینکه اون دکترای افتخاری طراحی رو از دانشگاه هنر و طراحی آمریکا دریافت کرده و دانشگاه سوری انگلستان هم دکترای افتخاری مهندسی هوا و فضا رو به اون تقدیم کرده.
اما این فرد خلاق که الان ثروتی بالغ بر ۵/۴ میلیارد دلار آمریکا داره و ریاست چندین شرکت برجسته و بزرگ آمریکایی رو رو دوش داره مهمترین ویژگی خود رو اعتیاد به کار زیاد می دونه و میگه: «من معمولاً صد ساعت در هفته واسه پیشرفت شرکتای تسلاموتورز و اسپیس ایکس سرمایه گذاری می کنم.» اون در سال ۲۰۰۰ میلادی با جاستین ماسک همسر اولش آشنا شد. جاستین که یک نویسنده مشهور کاناداییه در زمان تحصیل الون در دانشگاه کویینز کانادا به تحصیل در مورد ادبیات و فن نوشته انگلیسی مشغول بود. اونا پنج بچه دارن. الون و جاستین در سال ۲۰۰۸ میلادی خبر از جدایی خود دادن و الون دوباره ازدواج کرده.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

الون ماسک و چیزای عجیب درباره اون

الون ماسک رو که می شناسین؟ چیزای عجیبی درباره اون هست که در این پست می خونیم.

الون ماسک
 

بنیانگذار Tesla،  SpaceX و SolarCity واقعا معماست!

Elon Musk همیشه یک متفکر و خالق بوده. در زمان کودکی، اون به شکل ای تقریبا مسحور کننده خیال پردازی می کرد و بازیای ویدئویی خود رو کد گذاری می کرد. همیشه راه های مبتکرانه ای رو واسه دشت کردن پول به وجود آورده، و پس از فارغ التحصیلی از کالج ، به جای منتظر بودن واسه جلب توجه یک شرکت اینترنتی، کارآفرینی رو انتخاب کرده.

احساسات و اشتیاقای زیادی به الون الهام بخشیده ان، و امروز اون شرکتا و پروژه هایی رو مدیریت می کنه که در مورد اتومبیلای برقی و خودکار، کشف خصوصی فضا و مهاجرت به مریخ، انرژی خورشیدی و هوش مصنوعی تخصص دارن.

ایشون در بالا نقش اجرایی خود در تسلا، SpaceX،  SolarCity و  OpenAI، زمانی رو واسه پدر هالیوود شدن هم داره. چون که  بازیای ویدئویی رو می نویسه و حتی ایده های بسیار بزرگ تری تو ذهن می پروراند و ارائه میده. در ادامه چند حقیقت عجیب و نقل قول در مورد ایشون اومده که تصویری از یک مهندس رو رسم می کنه چند رشته غیر عادی رو به نمایش میذاره.

۱- پدر و مادر الون ماسک فکر میکردن که اون ناشنوا می شه
وقتی که ماسک کودک بود، و پدر و مادرش با ایشون صحبت می کردن اون بیشتر به دور دستا خیره می شد، که باعث شد اونا به این باور برسن که Musk شاید کم شنواست. پزشکان لوزه سوم ایشون رو برداشتند، اما هیچ تغییری ساخته نشد.

معلوم شد که اون فقط خیال پردازی می کرده.  مادر اون  Maye، به  Ashlee Vance که یک بیوگرافی نویسه میگه که ” اون  وارد تخیلات خود می شه و می بینین که اون در دنیای دیگه ایه. … حالا من اونو در این حال آزاد می کنم چون که می دونم در حال طراحی یک موشک جدید یا چیزی دیگه س. ”

۲- اون در کودکی شدیدا مورد اذیت و آزار قرار گرفته
وقتی در  آفریقای جنوبی بود، همکلاسی هاش بر اون تسلط داشتن و اونو مورد کتک کاری بدی قرار می دادن. در سن ۴۱ سالگی، اون واسه برطرف کردن انحراف تیغه بینی عمل جراحی داشته.

الون میگه: وقتی بچه بودم مورد کتک کاری شدیدی قرار گرفتم و تیغه بینی من به شکل W در اومد. با بزرگ شدنم تنفس واسه من سخت شد، پس زمان بازسازی شده بود.

در زمان بهبودی خود، اون ایده های Tesla رو توییت کرد درحالی که مصرف داروهای خونه باعث گیجی ایشون می شد.

ایشون میگه: یک عمل جزئی داشتم، پس بخاطر خوردن دارو در بستر بودم. شاید نباید توییت می کردم.:)

“دوست داشتم بروم و یک کامیون رو بلند کنم. چیزی W شکل با cg فوق العاده کم واسه کنترل ماشین تفریحی ، سیستم تعلیق پویا و گشتاور مگا”.

۳- اون یک بازی ویدیویی در سال ۱۹۸۴ نوشت و به فروش رسونید.
این بازی  Blastar نامیده می شد و ماسک که  ۱۲ ساله بود، ۵۰۰ $  رو وقتی که کد منبع اون در مجله  PC  آفریقای جنوبی و دفتر فناوری منتشر شد، گرفت. در سال ۲۰۱۵، یک مهندس نرم افزار گوگل کد رو واسه عملی کردن اون در  HTML5 اصلاح کرد  و اونو قابل پخش کرد. هدف از این بازی نابود کردن یک کشتی بیگانه پر شده با سلاحای کشتار جمعیه. هر چند این یک بازی ابتداییه، اما یادتون نره که حدود ۳۳ سال پیش به وسیله یک نوجوون ساخته شده.

ماسک  به WaitButWhy میگه: ” این یک بازی بی اهمیته … اما بهتر از Flappy Bird بود ”

۴- اون دانشگاه رو آزاد کرد
در سال ۱۹۹۵، ماسک در مقطع تحصیلات تکمیلی و در رشته فیزیک در دانشگاه استنفورد ثبت نام کرد. در عرض دو روز به این نتیجه رسید که اینترنت به مراتب نویدهای بیش تری واسه تغییر جامعه داره پس دانشگاه رو ترک کرد و Zip2 رو ساخت، شرکتی که نقشه ها و دایرکتوریا رو به روزنامهای آنلاین ارائه میده.

۵- پدر پنج فرزنده
ایشون ۵ پسر از  همسر سابق خود Justine Wilson داره. دوقلوها  Griffin و Xavier در سال ۲۰۰۴ متولد شدن، و سه قلوها، Damian, Saxon  و  Kai در سال ۲۰۰۶ به دنیا اومدن. این زوج  یک پسر به نام Nevada  هم دارن که در سال ۲۰۰۲ به دنیا اومد ، اسمش رو از محل تشکیل جشنواره موسیقی و هنر Burning Man ، گرفتن. هر چند اون بخاطر سندرم مرگ یهویی نوزاد در سن ۱۰ هفتگی درگذشت.

۶- اون Tony Stark واقعیه.
الون ماسک الهام بخش  Robert Downey، واسه شخصیت .Jr  مربوط به  Tony Stark، در فرانشیز مرد آهنی ( Iron Man  ) بود. Downey در سال ۲۰۰۷ دیدگاهی از  مرکز SpaceX  از طرف ماسک گرفت و بعضی از چیزی که رو که  ایشون به عنوان “فرار از مرکز در دسترس” توضیح کرده بود، انتخاب کرد. وقتی که اولین فیلم مرد آهنی منتشر شد، کارگردانش Jon Favreau  توضیح داد که ماسک در تفسیر Downey  از شخصیتا،  الهام بخش بوده . ماسک  یک نقش کوتاه در مرد آهنی ۲ داشته.

۷- الون ماسک بیشتر با شکست مواجه شده.
در بحبوحه رکود بزرگ و طلاق سخت و پر هزینه از همسر اولش ، که در مورد خواسته هاش در LiveJournal  وبلاگ نوشته بود، ماسک زندگی اش رو با قرض گرفتن از دوستان پولدار خود می گذرونه. با وجود اینکه دیگر پولی براش نمی مونه، آخرین  ۳۵ میلیون دلار خود رو در تسلا سرمایه گذاری کرد و سهام خود رو در شرکت نگهداشت. تسلا محبوب شد، و این روزا بیشتر از ۳۳.۴ میلیارد دلار ارزش داره، در حالی که طبق گفته Forbes ثروت الون ماسک تنها ۱۲.۷ میلیارد دلاره.

[تعداد: ۴    میانگین: ۳.۸/۵]

الویت بندی اهداف به شکل شکل میگیره؟

الویت بندی اهداف
در دو جلسه گذشته، گفتیم که چیجوری همیشه همه کار رو در زمان خودش انجام بدیم و به اینجا رسیدیم که هرکی باید شمس زندگى خود رو پیدا کنه. حالا هم در درس چهل و دوم با مبحث هدف سازی و با موضوع الویت بندی اهداف در خدمت شما هستیم.

در زندگى هممون یک شمس هست که باید پیام سرنوشت سازى رو به ما برسونه. باید مراقب و حواس جمع باشیم.
شمس زندگى ما ً یک آدم نیس. یک نوع آگاهىه که در هر قالبى مى تونه ظاهر شه.
یک آگاهى عمیق، پربار و غنى اما مرتبه ى بالاتر اینه که ما به دنبال اون بگردیم و آخرشً اونو پیدا کنیم.
ما باید خود رو حواس جمع و آگاه نگه داریم تا با استعداد دریافت پیامهاى مهم بشیم.
این بحث از اونجا شروع شد که گفتیم هدف هاى ما باید  مهم و فورى باشن. حال، بحث هدف سازى رو ادامه مى دهیم:
یکى دیگر از جنبه هاى اولویت بندى اهداف تقسیم بندى زیره:
۱-  اهداف شخصی (خصوصی)
۲-  اهداف شغلی، تجاری و حرفه ای
۳-  اهداف جمعی، گروهی و خانوادگی
اول ساده به نظر می رسه اما هریک رو توضیح می دیم:
۱-  اهداف شخصی: از این اهداف تا رسیدن به نتیجه مطلوب با هیچکی صحبت نکنین. با هیچکی!
حتى نزدیکترین دوست خود!! اهداف شخصى رو در دفترچه قفل دار بنویسین و اصول هدفسازى رو اجرا کنین تا به نتیجه برسین.
هیچ لزومى نداره کسى از اهداف شما آگاه باشه. اگه بگید؛ ممکنه یا نرسید یا دیرتر از موعد مقرر برسین.
تیپ شخصیتى ۵ (اناگرام) این کار رو به خوبى انجام میده.
این ویژگیِ اون خیلى خوبه که اصلا با کسى در مورد اهدافش صحبت نمى کنه. اخر همه تیپها این صفت رو از آن مدلسازى کنن، خیلى خوبه!
چون وقتى با کسى سخن مى گویید، انرژى هدف خود رو با اون تقسیم کردین و اونو ناخواسته در هدف خود شریک کردین!
پدر من اینطور بود!! هنوز مقدمات کارى رو جفت و جور نکرده بود، با همه صحبت مى کرد.
همه از ایده هاى اون استفاده مى کردن و در آخر خودش بى بهره مى موند.
دوستان خوبم
خواهش من اینه که بیهوده بقیه رو در اهداف شخصى خود شریک نکنین!!
۲-  اهداف شغلی، تجاری و حرفه ای
در این اهداف به طور کاملً بحث خودشناسی نیازه. باید شغل شما دقیقاً متناسب با ظرفیتهاى وجودى و توانایی هاى شما باشه! ما مى توانیم هر کارى رو عادى انجام بدیم اما، فقط مى توانیم بعضى از کارا رو عالى انجام بدیم.
شغلى انتخاب کنین که بتونین اونو انجام بدین. کارى که بتونین از بیشترین حد ظرفیتهاى خود بهره ببرین.

ما سه انتخاب مهم در زندگى داریم:
۱-  انتخاب رشته تحصیلی
۲-  انتخاب شغل
۳-  انتخاب همسر

اگه یکى از این انتخابها اشتباه باشه، یعنى ٣٣٪ زندگى شما دچار مشکل جدى شده! پس خواهشاً در انتخاب هاى خود دقت کنین.
(فکر کنین اگه کسى دو مورد رو اشتباه انتخاب کنه، ۶۶٪ زندگى اش با مشکل و رقابت جدى مواجه مى شه.)
در انتخاب شغل فوق العاده دقت کنین. شغل منبع درآمده. هرچه بهتر و دقیق تر انتخاب کنین درآمدتون بیشتر هستش.
۳-  اهداف گروهى و جمعى و خانوادگى
همسران جوون باید اهداف مشترک خود رو به شکل هدف جمعى تعریف کنن.
تیم هایى که بین اعضاء اون قرار داد شراکت بسته مى شه. باید هدف مشترک تیمى داشته باشن!
تیم با گروه فرق داره. ما در ایران بیشتر گروه داریم تا تیم!
اما یک نمونه خوب و امیدوار کننده هست: مثل تیم والیبال!

یک نمونه مهم و حیاتى و سرنوشت ساز که باید اهداف جمعى مشترک داشته باشن مجلس یا مجلس کشوره.

اگه در هر کشورى، اعضاء مجلس حس کنن که عضو یک تیم هستن؛ پیشرفت و پیشرفت صورت مى گیرد.

اهداف جمعى باعث ایجاد هم افزایى و سینرژى مى شه.

یک مثال و ختم کلام:
در گروه که هرکی اهداف شخصى خود رو دنبال مى کنه:
٢=١+١
اما در تیم که همه به هم کمک میکنن و مشارکت جمعى هست:
١١= ١+١ !!!!

بیشتر بخونین:

درس چهل و یکم- اولویت بندی اهداف
درس چهلم- هدف
درس سی و نهم- ارتباط و حریم شخصی!
همین حالا در دوره آموزش مجازی “کسب ثروت” ثبت نام کنین

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

الویت بندی اهداف به چه شکل شکل میگیره؟

همین حالا در دوره آموزش مجازی “کسب ثروت” ثبت نام کنین

الویت بندی اهداف
در درس چهل و یکم  مبحث  اولویت  بندی  اهداف  رو  ادامه  می دیم.
جلسه  پیش  به  این  نتیجه  رسیدیم  که  همیشه  باید  هر  کارى  رو  در  زمان  مخصوص  به  خودش  انجام  دهیم.

موفق ترین افراد دنیا (که تجربه کردن لحظه اى از زندگى اونا، آرزوى ماست) فقط از همین اصل پیروى مى کنن.
به شکلِ کلام آسون به نظر می رسه. اما در عمل جوری هم ساده نیس!
چیکار کنیم که اینطور باشیم؟ واقعا شدنیه؟ از کجا بفهمیم که چه کارى رو چه زمانى انجام بدیم تا بهترین نتیجه براى ما انجام بشه و موفقیت واقعى رو تجربه کنیم؟
خوب دقت کنین:
این جمله ى معروف منه که در کلاسهاى حضورى هم بارها گفتم :
اگه این جمله رو جایى دیدید فوراً به من آگاهی بدین چون سرقت ادبى انجام شده
امضاء توافق LG جهت پیشرفت خدمات پرداخت گوشی موبایل «LG Play» !

شرکت الکترونیکی LG گفت: توافقی جهت پیشرفت خدمات پرداخت گوشی موبایل خود به نام «LG Play» امضا کرد. 

شرکت LG که توافقی رو با بزرگترین و دومین شرکت کارتای اعتباری کره جنوبی Shinhan و KB Kookmin بسته س ولی جدول زمانی و توضیح تکنولوژی برنامه ریزی شده خود رو ارائه نمی ده. 

بازار پرداخت گوشی موبایل با سازندگان گوشی هوشمند مثل Apple و سامسونگ که خدمات پرداخت خود رو راه اندازی کردن، در حال شلوغ شدنه.

شرکت Yonhap کره جنوبی بدون دلیل به منبعی خاص، گفت: سیستم پرداخت موبایل LG قابل استفاده در همه گوشیای هوشمند LG هستش، بر خلاف سامسونگ که این سرویس فقط مخصوص گوشیای هوشمند مدل جدیدشه.

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

امضاء سند همکاری بین شهرداری تهران و مسکو

شهردار تهران صبح دیروز چهارشنبه در جریان سفر خود به مسکو از کاخ تاریخی کرملین بازدید کرد.
محمدباقر قالیباف که با هدف آشنایی با دستاوردهای مدیریت شهری مسکو در بخشای جور واجور مثل حمل و نقل عمومی به روسیه سفر کرده، امروز صبح از کاخ تاریخی کرملین بازدید کرد.
ایشون در ادامه این بازدید با سابیانین شهردار مسکو ملاقات کرد که در این دیدار سند همکاریای بین شهرداری تهران و مسکو به امضا رسید.
بعد از پایان گفت وگوی دو جانبه شهرداران تهران و مسکو، قالیباف به همراه چریمین رئیس اداره روابط بین الملل و اقتصاد خارجی شهر مسکو از پارک «وت ب آرنا» که در ورزشگاه مرکزی «دینامو» هستش بازدید کرد.
بازدید از پروژه های زیرساختی شهری (مرکز وضعیت مترو ) از دیگر برنامه های امروز شهردار تهران در مسکوه.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

امضاى دیجیتال چیه؟

آشنایی با امضای دیجیتال
شاید تا الان نامهای الکترونیکی زیادی رو دریافت داشتین که دارای یه سری از حروف و اعداد در انتهای اونا هستن . در اولین نگاه ممکنه اینطور تصور شه که اطلاعات فوق بی فایده بوده و شاید هم نشون دهنده بروز یک خطاء در سیستم باشه! واقعا ما تماشاگر استفاده از امضای دیجیتال در یک نامه الکترونیکی هستیم . به خاطر ایجاد یک امضای دیجیتال از یک الگوریتم ریاضی به خاطر ترکیب اطلاعات در یک کلید با اطلاعات پیام ، استفاده می شه . نتیجه عملیات ، تولید یک رشته شامل یه سری از حروف و اعداده .یک امضای دیجیتال فقط” به شما نمیگه که ” این شخص یک پیام رو نوشته س ” بلکه در بردارنده این معنی مهمه که : “این شخص این پیام رو نوشته س ” .

دلیل استفاده از یک امضای دیجیتال چیه ؟
بذارین واسه جواب به سئوال فوق ، سوالات دیگری رو مطرح کنیم !

واسه تشخیص و تائید هویت فرد ارسال کننده یک نامه الکترونیکی از چه مکانیزمهائی استفاده می شه؟

فرض کنین یک نامه الکترونیکی رو از یکی از دوستای خود دریافت داشتین که از شما درخواست خاصی رو می کنه ، پس از مطالعه پیام واسه شما دو سئوال متفاوت مطرح می شه : الف ) این نامه رو واقعا” ایشون ارسال کرده ؟ ب ) محتوای نامه ارسالی واقعیه و ایشون دقیقا” همین درخواست رو داشته ؟

وجود هر نامه الکترونیکی در صندوق پستی ، نشون دهنده صحت محتوا و تائید هویت فرد ارسال کننده اینه ؟

همونجوری که در مطلب ” مراقب ضمائم نامهای الکترونیکی باشین ” ، اشاره گردید ، سوءاستفاده از آدرسای Email واسه حمله کنندگان و ویروسا به چیزی عادی تبدیل شده و با در نظر گرفتن چگونگی کارکرد اونا در بعضی موارد شناسائی هویت فرد ارسال کننده یک پیام بسیار مشکل و بعضی وقتاا” شدنی نیس . تشخیص غیرجعلی بودن نامهای الکترونیکی در فعالیتای تجاری و بازرگانی مهم فراوانیه .
یک نامه الکترونیکی شامل یک امضای دیجیتال، نشون دهنده این موضوعه که محتوای پیام از زمان ارسال تا وقتی که به دست شما رسیده ، تغییر نکرده . در صورت بروز هر گونه تغییر در محتوای نامه ، امضای دیجیتال همراه اون از درجه اعتبار ساقط می شه .

چگونگی کارکرد یک امضای دیجیتال
قبل از آشنائی با چگونگی کارکرد یک امضای دیجیتال ، لازمه در اول با بعضی اصطلاحات مربوط به این موضوع بیشتر آشنا شیم :

کلیدها ( Keys ) . از کلیدها به خاطر ایجاد امضاهای دیجیتال استفاده می شه . واسه هر امضای دیجیتال ، یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی هست : کلید خصوصی ، بخشی از کلیده که که شما از آن به خاطر امضای یک پیام استفاده می کنین . کلید خصوصی یک رمزعبور حفاظت شده بوده و نمی بایست اونو در اختیار بقیه قرار داد . کلید عمومی ، بخشی از کلیده که امکان استفاده از آن واسه بقیه افراد هست . وقتی که کلید فوق واسه یک حلقه کلید عمومی ( public key ring) و یا یک شخص خاص فرستاده میشه ، اونا با استفاده از آن قادر به بررسی امضای شمان .

حلقه کلید ( Key Ring ) ، شامل کلیدای عمومیه . یک حلقه کلید از کلیدای عمومی آدمایی که واسه شما کلید مربوط به خود رو ارسال کرده و یا کلیدهائی که از روش یک سرویس دهنده کلید عمومی گرفتین، تشکیل می شه . یک سرویس دهنده کلید عمومی شامل کلید افرادیه که امکان فرستادن کلیدعمومی در اختیار اونا گذاشته شده .

اثرانگشت : وقتی که یک کلید تائید می شه ، واقعا بی همتا بودن یه سری از حروف و اعداد که اثرانگشت یک کلید رو شامل می شن . تائید می شه .

گواهینامهای کلید : در زمان انتخاب یک کلید از روی یک حلقه کلید ، امکان مشاهده گواهینامه ( مجوز ) کلید هست . دراین رابطه میشه به اطلاعات متفاوتی مثل صاحب کلید ، تاریخ ایجاد و اعتبار کلید رسید .

چگونگی ایجاد و استفاده از کلیدا :

تولید یک کلید با استفاده از نرم افزارهائی مثل PGP ( اقتباس شده از کلمات Pretty Good Privacy )و یا GnuPG ( اقتباس شده از کلمات GNU Privacy Guard )

معرفی کلید تولید شده به بقیه همکاران و آدمایی که دارای کلید هستن .

ارسال کلید تولید شده به یک حلقه کلید عمومی تا بقیه افراد قادر به بررسی و تائید امضای شما گردند .

استفاده از امضای دیجیتال در زمان ارسال نامهای الکترونیکی . بیشتر برنامه های سرویس دهنده پست الکترونیکی دارای پتانسیلی به خاطر امضاء یک پیام هستن .

[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

امضای کاری چیجوریه؟

امضای کاری
خوب و به درد بخور نیس اگه بتونین کاری کنین که کار و کاسبی تون، اجناس و خدمات تون برجسته شده و در مقابل رقبا ایستادگی کنه؟

اگه کارِ یک نقاش مشهور رو بشناسین، واسه شما راحت هستش که آثارش رو تشخیص بدین. هنرمندان عالی، به تنهایی می تونن قد علم کنن چون خودِ استایل شون هم به خودیِ خود، مثلِ یک امضاست. این یک چیزِ بی همتا واسه اوناس. ممکنه از یک نوع نقاشی، قلمو و بوم مشابه استفاده کنن (دقیقاً مثل بسیاری دیگر) اما چیزی که باهث منحصربفردیِ اون می شه کاریه که این هنرمند با این وسیله انجام میده. وقتی درباره کارِ افراد موفق مطالعه می کردیم فهمیدیم که کارای این شخص، دقیقاً به عنوان فردی که یک نقاش مشهور استه. اونا ار یه سری وسیله تجاری مشابه با هزاران نفر دیگر استفاده می کردن اما کاری که با اون وسیله انجام می دادن باعث خاص بودن می شد و مثل امضای اونا بود.

روی چی تمرکز دارین؟
وسیله یا کاری که باید با وسیله انجام بدین؟
این سئوال مهمیه. مثلا، خیلی از صاحبان کار و کاسبی در حال استفاده کردن از بازاریابی ایمیل (ایمیل مارکتینگ) هستن اما هنوزم، پیام شون قابل پیش بینی بوده و بدون امضای ویژه خودشونه. میلیونها تن از صاحبان کسب و کارا، از شبکه های اجتماعی استفاده می کنن، اما بیشتر اونا در یک راه به طور کاملً قابل پیش بینی قرار گرفته و هیچ امضای منحصربفردی نداره!

موفقیت، از دور شدن از کارایی که همه انجام میدن و انجام دادنِ چیزها به سبک خودتون بدست میاد. مثلا:

اگه فالوورهای بیش تری می خواین، یک کارِ مهم واسه فالو انجام بدین. چیزایی رو که بقیه می گن رو کپی نکنین!
اگه می خواین دهن به دهن در بین مردم بچرخید و معرفی شید، یک کار مهم واسه صحبت کردن راجبه اون انجام بدین. کارایی که بقیه انجام میدن رو کپی نکنین!
اگه می خواین هزینه های بالاتری رو جذب کنین، کار با ارزشی انجام بدین تا بقیه واسه اون بیش تر بدن. چیزایی که بقیه پیشنهاد میدن رو کپی نکنین!
حق با دکتر Seuss بود وقتی گفت : “وقتی بخاطر ایستادگی کردن زاده شدین، به چه دلیل می خواین مطابقت پیدا کنین؟” بی همتا بودنِ شما، بزرگ ترین داراییِ شماس. “خودتون باشین” این همه چیزیه که شما نیاز دارین.

کارشناسان ما در پدیده فکر مهتر، می تونن به موفقیت کار و کاسبی تون کمک کنن. افزایش فروش و پیشرفت در سود، حق شماس. با ما تماس بگیرین.

[تعداد: ۵    میانگین: ۳.۶/۵]

امضای ۱۴ سند همکاری ایران و ایتالیا پیشه حسن روحانی و متئو رنتسی

ایران و ایتالیا، دوشنبه شب به وقت رم ۱۴ سند همکاری امضا کردن؛ اسنادی در بخشای حمل و نقل، راه آهن و ریل، همکاریای آموزشی و پزشکی، بازرگانی، ایمنی، همکاریای بندری و بقیه بخشای مورد علاقه دو طرف.

مقامات عالی اجرایی دو کشور قراره در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک شرکت کنن و پس از آن روحانی در ضیافت شام اول وزیر ایتالیا که به افتخار اون و هیات همراه ترتیب داده شده، شرکت می کنه.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

امنیت سایبری : چه کسب وکارهایی امنیت سایبری ندارن؟

امنیت سایبری علم و مهارتیه که هرچه بیش تر همه کسب وکارها باید اطلاعات خود رو در اون زیاد کنن.

امنیت سایبری
دادهاتون از دست هکرها در امانه؟

هکرها چی در مورد امنیت می دونن که شما نمی دونین؟

این سئوال بسیار با ارزش و مهمه.

اخبار امروزی همیشه از نفوذ و تجاوز به حقوق بقیه سخن می گن، با این حال انتظار میره که امسال ارزش صنعت امنیت فناوری به اندازه ۱۲۰ میلیارد دلار زیاد شه. ممکنه فکر کنین که ما با صرف این مقدار پول میتونیم  اندازه کم تری از نفوذ رو تماشاگر باشیم. اما انگار این نفوذا رو به افزایش ان و بیش تر هم در موارد عمومی رخ میدن.

طبق تجربیات business.com، یک نفوذ می تونه از ورود ساده تا full compromise  فقط در نیم ساعت رخ بده. «full compromise ” به اون معنیه که شما نمی تونین از دست هکرها بدون در نظر گرفتن اقدامات قوی مثل آفلاین کردن سیستم و یا پاک کردن همه چیز، خلاص شید. به خاطر این یک هکر می تونه داده های غیر قابل تشخیص رو در عرض یک تا سه ساعت  دوباره exfilterate کنه.

این روزها هیچ یک از راه حلای امنیتی ارائه شده به وسیله فروشندگان به شکل جادویی شما رو از هک شدن محافظت نمی کنه. در این مقاله می گیم که همیشه یک راه واسه نفوذ به سیستما هست، حتی اگه قوی ترین فایروالا، آنتی ویروسا و راه حلای ضد بدافزار رو داشته باشن! اونا خیلی راحت نمی تونن در برابر حمله هدف دار یک مهاجم اختصاصی مقاومت کنن.

صنعت امنیت در مورد اثر راه حلای امنیتی اش،  واسه خود، مشتریان و همه مردم فریبکارانه عمل می کنه؟ به باور یکی از کارشناسانِ سایت بیزینس، جواب این سئوال مثبته. دلیلش رو در ادامه می فهمید.

خود فریبی

بیشتر فروشندگان راه حلای امنیتی رو با قصد خوب ارائه میدن. اونا میخوان از مشتری محافظت کنن. اما حتی اگه قصد درستی هم داشته باشن، مغز هدف دار اونا به همون نحوی که هکرا فکر می کنن، فکر نمی کنه.

امنیت IT  مثل امنیت خونه نیس. چند قفل و چند چراغ همه چیز رو درست نمی کنه. در IT یک جنگ تموم عیار هست، و شرکتای امنیتی بسیار مثل به ژنرالایی هستن که نیروها (وسیله امنیتی) رو واسه جنگ هدایت می کنن. با این حال  یک ضرب المثل نظامی هست که میگه : یک ژنرال همیشه به آخرین جنگی که داشته فکر میکنه نه جنگی که الان در اون حضور داره. و به لطف ترکیبی از چندین عامل، که بعضی منظم، بعضی قانونی و بعضی هم فرهنگی هستن، صنعت امنیت به طور کامل در برابر یک مهاجم توانا، ثابت قدمه.

اما اگه اجناس فروشندگان تنها سپر موجود در مقابل اساسی ترین حملاته، به چه دلیل صنعت امنیت پررونقه؟

فریب مشتریان
تنها چند صنعت هست که در اونا تست نفوذ  یک ضرورته، به ویژه در صنعت مالی. قوانین واقعی که یک آزمون نفوذ و اندازه حفاظت لازم رو مشخص می کنن، به شکل عجیبی تعریف شدن. هر شرکتی میخواد که تصویری از امنیت رو واسه مشتریان خود ارائه بده. این اصطلاحا امنیت سیاسی نامیده می شه.

بعضی از مشتریان فقط ارزون ترین راه حل امنیتی ممکن رو میخوان طوری که بتونن باکس خود رو چک کنن. بسیار پس از هک شدن لذت ببرین.

شرکتای زیادی وجود دارن که خواهان امنیت قوی هستن اما به وسیله صنعت فریب می خورن. شرکتای کمی در بین کارکنان خود ، فردی با یک تصور هکر واقعی دارن و به فروشندگان اجناس امنیتی خود در باره ادعاشون اخطار میدن. کلید واژه ها و تاکتیکای وحشت، کسب و کارا رو به طرف خرید کالاهایی جهت میدن که آنطور که تبلیغ شدن کارایی ندارن و یا میشه به روشای دیگری به اونا دسترسی پیدا کرد. این اجناس باعث احساس امنیت کسب و کارا می شن و به اونا اجازه میدن که جنبه مثبت (positive front) رو با مشتریان و ارباب رجوعا مطرح کنن.

اما این امنیت یک امنیت کاذب واسه یک مهاجم تواناه. واقعا، نفوذ آخرش همیشه اتفاق می افته. یک راه حل امنیت واقعی دست کم سه چیز رو انجام میده:

نفوذ رو تا جایی که ممکنه مشکل می کنه، تا حمله کنندگان عمومی رو دفع کنه.

زمان نفوذ و چگونگی اتفاق اونو در اسرع وقت تشخیص میده.

در اسرع وقت پس از تشخیص، سیستم رو خاموش می کنه.

کاری که تستای نفوذ دستی انجام میدن مثل کار یک هکر اختصاصیه که اطلاعات شما رو میخواد و هر کاری که بتونه انجام میده تا به اونا دست پیدا کنه. همونطور که گفتیم، این یک جنگ مداومه و باید همیشه با اون برخورد شه. هزینه نفوذ همیشه بالاتر از مقدار هزینه واسه دریافت آزمون نفوذ دستی سالانهه.

فریب عمومی
تمایل شرکتا واسه داشتن امنیت سایبری ، سیاسی و اشتیاق شرکتای امنیتی واسه همکاری با شرکتا واسه به چنگ آوردن پول از اونا ، اعتماد عمومی رو در اینترنت کمرنگ می کنه. به چه دلیل امنیت سیاسی در جایگاه اوله؟ همه مردم هم به اندازه شرکتا در مورد امنیت کامپیوتر علم کافی ندارن. اما به سرعت در حال رسیدن به این علم هستن.

سونی، ورایزون، یاهو و بسیاری دیگر از شرکتای بزرگ به خطر افتاده و اطلاعات شخصی کاربرانشان رو از دست دادن. حتی یک سایت- https://haveibeenpwned.com/ – هست که می تونین نشانی ایمیل و نام کاربری رو بررسی کنین تا ببینین که به اطلاعات شمام نفوذ شده یا نه. اینا فقط نمونه های بزرگی از هک اطلاعات هستن.

بزرگ ترین هدف مجرمان سایبری کسب و کارای متوسطی ​​است که اطلاعات بسیار با ارزشی دارن اما تمایل چندانی واسه صرف میلیونا دلار جهت کشف هویت هکر ندارن. این نفوذا حتی اگه شناسایی شن بیشتر گزارش نمی شن چون ممکنه باعث نابودی کار و کاسبی شه. با هر نفوذ، اعتماد عمومی در اینترنت کاهش پیدا میکنه. این مشکل تا وقتی که همه قبول کنن امنیت سیاسی کارایی نداره و راه حلای امنیتی واقعی باید دنبال شن، بدتر می شه.

شرکتای امنیتی باید قبول کنن که اجناس شون اون طور که در تبلیغات می گن، کارایی ندارن و هم اینکه باید راه حلای امنیتی بهتری رو طبق چگونگی کارکرد هکرها به کار گیرند. مشتریان هم باید تست نفوذ رو به وسیله هکرهای دارای صلاحیت به طور منظم دریافت کنن تا راه های نفوذ به امنیت خود رو پیدا کرده و بسته کنن. همه مردم هم باید درباره امنیت سایبری اطلاعات به دست بیارن و واسه ایجاد مقرراتی شروع کنن که از اطلاعات شخصی اونا شدیدا محافظت کنه.

تا وقتی که این اتفاق بیفته، اینترنت زمین بازی مجرمان سایبری هستش و دادهاتون خیلی راحت به سرقت میره. پس امنیت سایبری رو جدی بگیرین!

[تعداد: ۲    میانگین: ۴/۵]

امنیت سایبری چیه ؟

امنیت سایبری
امنیت سایبری ، ریشه اصلی تکنولوژیا، فرآیندها و روشای طراحی شده واسه محافظت از شبکه ها، کامپیوترها، برنامه ها و داده ها در مقابل حملات، خسارات و دسترسیای غیرمجازه.

در یک زمینه محاسباتی، امنیت شامل دو بخش امنیت سایبری و امنیت فیزیکی می شه.

اطمینان پیدا کنی از امنیت سایبری نیاز به تلاشای هماهنگ در سرتاسر سیستم اطلاعات داره. عناصر امنیت سایبری شامل موارد زیر هستن:

امنیت اپلیکیشن /نرم افزار
امنیت اطلاعات
امنیت شبکه
بازیابی اتفاق / برنامه ریزی موندگاری کار و کاسبی
امنیت عملیاتی
آموزش کاربر پایانی
یکی از مشکل سازترین عناصر امنیت سایبری سرعت و موندگاری طبیعت در حال تغییرِ ریسکای امنیتیه. یک راه و روش قدیمی واسه تمرکز بیش ترین منابع روی لازم ترین اجزای سیستم و محافظت اونا در مقابل بزرگ ترین تهدیدات شناخته شده وجود داشته که لازمه آزاد کردن بعضی از اجزای سیستمِ کم اهمیت تر و بعضی ریسکای کم خطر تر می شده.

به گفته Forbes بازار امنیت سایبری جهانی به ۷۵ بیلیون دلار در سال ۲۰۱۵ رسیده و پیش بینی می شه که این رقم در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۱۷۰ بیلیون دلار برسه.

امنیت
تعاریف مربوط به امنیت شامل واژگان بدافزار، (نرم افزاری که واسه تخریب و غیرفعال کردن سیستمای کامپیوتری طراحی شده.) تهدیدات امنیتی و مجموعه اصطلاحات اقدامات دوطرفه، کلماتی درباره ویروسا، تروجانا، کنترل دسترسی، مجوز و گرفتن هویته.

امنیت شبکه ای
این اصطلاح به امنیت شبکه ای مربوط می شه که شامل تعاریفی درباره جلوگیری از نفوذ، کلمات و عباراتی راجبه VPNها (Virtual Private Network- شبکه خصوص مجازی) و فایروالا (FireWall- به اصطلاح دیواری که باعث کنترل آتیش شده و یا از گسترش اون جلوگیری می کنه) هستش.

وای فای/ Wi-Fi
وای فای، کلمه ای محبوب واسه تکنولوژی شبکه های بی سیم محلی که فرکانس بالایی دارن (WLAN) هستش. همینطور استانداردیه که در خیلی از شرکتا به عنوان جانشین LAN سیمی موردپذیرش قرار گرفته.

ایمیل تجاری در خطر / BEC
BEC مخفف Business Email Compromise به معنی استفاده س که به وسیله اون حمله کننده به حسابای ایمیل شرکتا دسترسی پیدا می کنه. ایشون شناسنامه مالک رو جعل می کنه تا شرکت، کارکنان، مشتریان و شرکای مالی رو فریب بده. در بعضی موارد هم حمله کننده فقط یک حساب کاربری رو با ایمیل بوجود میاره که شباهت زیادی به یکی از حسابایی که در شبکه شرکت هست داره.

معمولاً قربانیان این حملات BEC شرکتایی هستن که از نقل و انتقالات سیمی واسه ارسال پول موکلان فرامرزی استفاده می کنن.

تهدیدات امنیتی و اقدامات دوطرفه
این اصطلاح به تهدیدات امنیتی اشاره داره که شامل تعاریفی واسه برنامه های آنتی ویروس، فایروالا و کلمات و عباراتیه که راجبه بدافزارها، ویروسا، تروجان و بقیه حملات امنیتیه.

Spyware
نرم افزاریه که بدون اجازه و آگاهی کاربر روی رایانها نصب می شه.

این اصطلاح درباره تعاریف بدافزارها، کلمات و عباراتیه که راجبه تبلیغات آنلاین، adware (وسایل تبلیغاتی مزاحم) و حریم خصوصی آنلاینه.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۸/۵]

امواج ذهنی چیه؟ حالات ما در هر کدوم از امواج چیجوریه؟

امواج ذهنی
در فصلِ قبل مبحث امواج ذهنى رو شروع کردیم؛ که بحث باحال و تقریباً پیچیده ایه، حالا ببینیم که در هر کدوم از امواج، ما در چه حالتى هستیم؟!

 – امواج گاما: حالات عصبى فوق العاده شدید! مثل عصبانیتای انفجارى، تشنجای به دلیل بیمارى صرع.

در این حالات خاص، ضمیر ناخودآگاه در دسترس و قابل برنامه ریزیه.

اما واقعیت اینه که در این حالت، امکانِ اینکه پیام مناسبى به ذهن فرد منتقل شه بسیار کمه! (مگه اینکه متناسب با شرایط باشه). اگه بتونیم به این توانایى برسیم که فرد رو در امواج گاما برنامه­ ریزی کنیم بسیارخوبه!

حتماً کسى رو که به تازگی عزیزى رو از دست داده و سوگواره دیده اید! معمولاً افراد در لحظاتِ ساده رویارویی با فوت، شوکه هستن و در امواج گاما هستن. در این حالت اصلاً نباید از پیامای تسلی بخش معمولى استفاده کنیم! بدیش اینه واژه هایی وجود دارن که نمی­ دانیم چیجوری واردِ محاوراتِ روزمره مون شد­ان! مثلاً: غم آخرتون باشه واقعاً اثرِ بسیار بدی روى فرد سوگوار داره! پس چه بایدگفت؟! با یک مثال واقعى توضیح میدم:

دوستى داشتم که پدرش جون خودشو از دست داد، روز خاک سپاری، اونو در آغوش گرفتم و درِ گوشش گفتم: “این غم لحظه به لحظه ازت دور می شه و شادى جاشو می گیره”. ۱۰  روز بعد بهم گفت: همه اونروز منو دلدارى دادن! ولى یادم نیس چى گفتن! اما جمله تورو خوب یادمه و واقعاً آرومم کرد!

اگه بتونیم اینجور پیامایی رو در زمان مناسب بگیم خیلى تأثیرگذار و به درد بخور هستن!

٢- امواج بتا: حالت هوشیارى و بیدارى معمولىه. این، حالتِ عادىه که ما در طول شبونه روز تجربه می کنیم و امور خود رو آگاهانه انجام می دیم. اگه خوب دقت کنین من دارم درباره ضمیر ناخودآگاه صحبت می کنم! در این شرایط همه چیز فرق داره. با گفتنِ غم دور میشه و … ضمیر ناخودآگاه بهش برنمیخوره و خودآگاه اصلاً متوجه نمیشه! چون مخاطبِ ما شوکهه! در کل، امواج بتا، حالتىه که ضمیرخودآگاه بیشترین فعالیت رو داره و ما، آگاهانه امور خود رو کنترل و مدیریت می کنیم.

٣- امواج آلفا که در فصل گذشته درباره بهش صحبت کردیم.

۴- امواج دلتا: خواب سنگین

دوستان خوب دقت کنین؛ بحث خواب بحث بسیار باحال، مبهم و سؤال برانگیزی هست!

اما از دیدگاه ان ال پى چیزی که مسلمه اینه که، در حالت خواب سنگین، فعالیت ضمیر خودآگاه به کمترین حالت ممکن رسیده! و ضمیر ناخودآگاه، فرصت بسیار مناسبى رو پیدا کرده که در آرامشِ کامل، انبوه اطلاعاتى رو که در طول روز دریافت کرده رو مدیریت کنه! شاید باور نکنین اما بسیارى از برنامه ریزیای سرنوشت ساز ضمیر ناخودآگاه در وقتی که ما خواب هستیم انجام می شه!

چیزی که مسلمه اینه که، در حالت خواب سنگین، فعالیت ضمیر خودآگاه به کمترین حالت ممکن رسیده! و ضمیر ناخودآگاه، فرصت بسیار مناسبى رو پیدا کرده که در آرامشِ کامل، انبوه اطلاعاتى رو که در طول روز دریافت کرده رو مدیریت کنه! شاید باور نکنین اما بسیارى از برنامه ریزیای سرنوشت ساز ضمیر ناخودآگاه در وقتی که ما خواب هستیم انجام می شه!

قوی ترین نوع برنامه ریزی ها تولید رفتار و تولید باورها در ماست.

در ادامه باحال تر می شه با ما همراه باشین:

در حالی که ما خواب هستیم، ضمیر ناخودآگاه با تموم توان مشغول پردازش اطلاعاته. درحین انجام این مراحل تصاویری تو ذهن ما ایجاد می شه که ما به شکل خواب، اونا رو دریافت و میبینیم.

پس می شه گفت بسیارى از خواب­ هایی که ما می بینیم حاصل پردازش اطلاعاتىه که در طول روز تو ذهن ما ذخیره شده. اما خواب بحث اسرار آمیز و پیچیده ایه و قضیه به همین جا ختم نمی شه!

بعضى از خوابا از آینده خبر میدن و واقعاً هم رخ میدن. بعضى از خوابا رؤیاى صادقه هستن و حاوى پیامای معنوى مهم!

پس، در امواج دلتا، ما خواب سنگین رو تجربه می کنیم و نکته مهم تر اینکه ضمیر ناخودآگاه، قابل برنامه ریزی به وسیله خودآگاه نیس! تبلیغات تجارىِ بخوابین و زبون بیاموزید، بنیان و پایه علمى نداره!!

هنگام خواب، ضمیر ناخودآگاه فعاله، اما میشه گفت تقریباً با محیط بیرون، قطع ارتباط کرده و بیشتر تمرکز خود رو، بر فرایندهاى درونى وجود ما اعمال کرده!

در ادامه بحث به مطلب جذابى می رسیم و اون امواج تتاست!

۵- امواج تتا: همون طور که قبلاً گفتیم: طول موج امواج تتا از صفر تا ۴ هرتزه. در این شرایطِ خاص ذهنى و روانى، ما رؤیاى صادقه می بینیم. مدیتیشنا، مراقبهای سنگین و واقعى در این حالت رخ میده. در امواج تتا، به عارفان حالت کشف و شهود دست میده.

حتى زمانى که اونا در حال نیایش هستن، در فاصله زمانى کوتاهى، امواج ذهنى رو به سرعت طى می کنن تا به امواج تتا برسن! اون وقت تماشاگر یک اتفاق ماورائی و متافیزیک و فراحسى هستن. اما این اتفاق چیجوری رخ میده؟

خوب دقت کنین: ما در حالت عادى ۴ بُعد رو درک می کنیم :

طول – عرض- ارتفاع- زمان

اما واقعیت اینه که جهانى که ما در اون زندگى می کنیم، بالاتر از ۴ بُعده! وقتی که در امواج تتا قرار می گیریم ذهن و فیزیک (جسم) ما، با استعدادِ ورود به جنبه های بالاتر از  ۴ بُعد معمولى می شه. بعد ما این استعداد رو پیدا می کنیم که وارد جنبه های بالاتر شیم و اطلاعات ناب تر و ارزشمندترى رو به دست بیاریم.

کسى می دونه که یکى از راه های تقویت امواج تتا چیه؟