11

دانلود پایان نامه

خیلی از مردم درباره پتانسیل هوش مصنوعی صحبت می کنن تا بتونن اونا رو جانشین نیروهای انسانی کرده و نیاز زیاد به آدم رو در بقیه بخشای کار و کاسبی کم کنن. این درسته که بعضی از بخشای ویژه در کار و کاسبی می تونه خودکار شه. فرآیندها و وظایف هم توانایی اتوماسیون شدن رو دارن. اینا می تونن فرآیندهایی رو که به محاسبه و سازماندهی داده های زیاد نیاز دارن رو به اندازه همون فرآیندهای تکراری و یکنواخت بکنن.

اما خیلی از رهبران کسب و کارا، نمی تونن به تنهایی از بررسیا انتظار معجزه داشته باشن. شرکتا نمی تونن به اتوماسیون و هوش مصنوعی بجای ویژگیای انسانی اعتماد کنن. بطور متوسط، حدود ۹۰ درصد از آنالیزهای امروز به وسیله آدم و حدود ۱۰ درصد به وسیله ماشینا انجام می شه. همونطور که ما تکنولوژی رو واسه هوشمندتر کردم سیستما ایجاد می کنیم اینم دچار تغییر می شه. در ۱۰ سال بعدی، بعضی از طرحا از ماشینا درخواست می کنن که ۵۰ درصد از همه بررسیا رو مدیریت کنن.

خیلی مهمه که بدونین آزمایشای هوش مصنوعی، دور و بر خیلی از کسب و کارا، -جایی که قیمت اشتباهی پایینه- انجام می شه.

هر کدوم از این سوءتفاهمای تکنولوژی درسای اصولی رو به ما یاد می گیرن: – بخاطر اینکه “تکنولوژی” هست معنیش این نیس که راه حل مناسبی واسه کار و کاسبی ما باشه. شما باید با دقت تموم چالشا و اهداف کار و کاسبی رو در مقابل نتایجی که تکنولوژی یا اپلیکیشن می تونه تولید کنه آزمایش کنین. یاد گرفتن از اشتباهات، بخشی از رهبری شماس. پس، دوری کردن از اشتباهات لازم که نباید مرتکب شید، جزو اولین اقدامات ویژه س.

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

اشتباهات در فروش

اشتباهات در فروش
اول سال ۲۰۱۶ در شهر دالاس (شمال شرقی تگزاس) درزمان جلسه “آزاد کردن قدرت داخلی” حدود ۳۰ نفر پس از راه رفتن روی ذغال داغ درمان شده بودن. درسته که شما واسه آزاد کردن قدرت داخلی تون به راه رفتن روی ذغال داغ نیاز ندارین! اما نیاز دارین که اقدامات بیش تری انجام داده و غرقِ در کار شید.

در سن ۲۵ سالگی من به عنوان فروشنده اتومبیل در حرفه خودم به یک فرد حرفه ای بدل شدم. من هنر فروش رو با مرتکب شدن به اون و سرمایه گذاری روی خودم یاد گرفتم. این تخصص، منو از هیچ به میلیونر رساند در حالیکه هنوز کم تر از سی سال داشتم. من باید چیزای قطعی رو درست انجام می دادم تا به فروش بیش تر برسم اما در عین حال چیزای زیادی هم بود که باید دوری می کردم. در این پست، قراره اشتباهاتی رو که به عنوان فروشنده باید دوری کنین مطرح کنم.

استفاده از راه و روش تصادفی
با مشتری خود چیجوری ارتباط برقرار می کنین؟ چی میگید؟ شما همیشه دقیقاً باید بدونین که قصد بیان چی رو دارین و در مرحله بعد به کجا می رید.

روشای هدف دار بازاریابی خلاقانه که باید یاد بگیرین!

روشای هدف دار بازاریابی رو بطور ویژه در این مقالات سایت بررسی می کنیم و از اصلی ترین موضوعات بحث ما هستن. چون معتقدیم که یادگیری اونا، تاثیرات مستقیم روی موفقیت سازمان شما ایجاد می کنن. به خاطر این، پیشنهاد می کنم که مقالات بازاریابی و روشای هدف دار رو در تگ “روش هدف دار بازاریابی” بطور ویژه بخونین.

روشای هدف دار بازاریابی
شما چیجوری به معرفی نام تجاری خود می پردازید؟ معرفی یک نام تجاری یکی از مهم ترین کاراییه که یک مدیر واسه کار و کاسبی خود انجام میده. واسه پیشرفت یک نام تجاری روشای هدف دار متفاوتی هست. هر فردی واسه پیشرفت کسب و کارش به بودجه نیاز داره بیشتر شرکتای نوظهور واسه گسترش کار خود از سرمایه گذاران دعوت می کنن تا با مشارکت و همکاری کار خود رو پیش ببرن. روشای هدف دار پیشرفت و مراحل اونا هم واسه رشد فرق داره.
از پایه طرح کلی پیشرفت کار و کاسبی چیجوری باید اجرا شه؟

روشای هدف دار خلاق مدیران از راه تبلیغات گسترش پیدا میکنه. روشای هدف دار خلاق بازاریابی در بازار نیازمند تحقیقات مفصلیه تا باعث تغییر در کسب و کارا شه. واسه پیشرفت روشای هدف دار خلاق بازاریابی باید چه سوالاتی از خود بپرسیم؟

چه داستانی واسه کار و کاسبی تون به مردم ارائه بدین؟
اهداف اصلی شما واسه کار چیه؟
مخاطبان شما چه کسائی هستن؟
مشتریان شما به دنبال چی هستن؟
محصول شما کدوم نیاز مصرف کننده رو برآورده می سازه؟
بازاریابی کار و کاسبی تون چه تحولی در بازار بوجود میاره؟
یکی از روشای هدف دار خلاق بازاریابی، ارتباط موثر با دیگرونه. ارتباط موثر در تموم برنامه های روزانه کاری تاثیر میذاره. شما به عنوان یک مدیر در تجارت از چه استراتژیایی استفاده میکردین؟

مطلب پیشنهادی: ۵ مرحله واسه روش هدف دار بازاریابی موفق

با جواب به سوالاتی که از خود می پرسین می تونین نام تجاری خود رو بین همه مردم گسترش بدین. اهداف بلند یه مدت واسه آینده کار و کاسبی تون در نظر بگیرین. تحقیقات در بازار رو به عنوان مهم ترین اصل در تجارت بدونین. نبود برنامه ریزی و برابری باعث می شه نتونین مصرف کنندگان خود رو پیدا کنین و ساعتای بی شماره رو جهت پیدا کردن مشتری هدر بدین.

مطلب پیشنهادی: تحقیقات بازار، خدمات مشتری و روش هدف دار رقابتی!

بعد از تحقیقات تموم تصور خود از بازار هدف رو واسه مدیرتون توضیح کنین تا با اطلاعات ارائه شده بهترین ایده ها رو اجرا کنین و به موفقیت برسین. قوی پا پیش بذارین تا فعالیت شرکت موندگاری داشته باشه. یکی از روشای هدف دار خلاق بازاریابی روش هدف دار عاطفیه با اجرا احساسات مشتری اجناس خود رو به فروش می رسونین.

مطلب پیشنهادی: تصمیم خرید مردم از روی احساسات شون!

[تعداد: ۱۶    میانگین: ۳.۶/۵]

روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ چیه؟

باخبر شدن از روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ و بقیه شرکتای موفق به ایجاد و پیشرفت استراتژیاتون هم کمک زیادی می کنه. به خاطر این تلاش می کنم موفق ترین و کاربردی ترینای این روشای هدف دار رو واسه شما در مقالات ذکر کنم و امیدوارم به درد بخور باشن. عزیزان همیشه می تونین نظرات خود رو با ما مورد بحث و رد و بدل کردن نظر قرار بدین.

روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ
برند محبوب شما کدامه؟
در روزای نه خیلی دور، سامسونگ پیش همه محبوب بود.

واسه حفظ محبوبیت خود پیش همه مردم، اجناس متفاوتی رو مثل گوشیای هوشمند ارائه داد. اما الان حریف اصلی و مهم سامسونگ، اپله. علاوه بر این نام تجاری سامسونگ در رشد و پیشرفت تکنولوژی تاثیر زیادی داشته و در صنعت و اقتصاد هر کشور پر اهمیت بوده.

روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ یکی از موثرترین روشای هدف دار بازاریابی روز دنیا هستش. این شرکتِ پر تلاش، ایده های خود رو به سرعت تبدیل به وسایل برقی مهم کرده و به دوستداران خود تقدیم می کنه.

واسه تغییر روند بازاریابی خود می تونین از روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ بهره ببرین. سامسونگ به دلیل موفق بودن در بازار تجاری لقب “استاد برند تجاری” رو به خود اختصاص داده.

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره روش هدف دار بازاریابی کوکاکولا

روشای هدف دار بازاریابی شما تکامل پیدا کرده؟

از چه روشای هدف دار جهت موفقیت بیش تر استفاده میکردین؟

رشد و پیشرفت بخشای اساسی بازاریابی یک فن آوریه.
مصرف کنندگان هیچوقت با جذب شدن به برند دیگر، برند شما رو نخوان شناخت! مردم همیشه در تلاش ان بهترین اجناس رو مصرف کنن، با این شرایط ممکنه بعضی تولید کنندگان در فروش جنسای خود با شکست بر بخورن. خیلی از کسب و کارا به دلیل اهمیت ندادن مصرف کنندگان به محصول -پس از تولید- مثل عروسکای اسباب بازی قدیمی در سطل آشغالا قرار گرفتن.

مطلب پیشنهادی: قبل از تولید، چیجوری اندازه فروش و درخواست رو بدونیم؟

سامسونگ هم در اول راه خود مثل هر شرکت نوساز دیگری شکست خورده س.

جامعه همیشه در جستجوی محصولیه که راحتی زندگی خود رو با اون به بیشترین حد برسونه تا زمان خود رو صرف کارای ناخواسته و ساده هدر ندن. الان سامسونگ از نظر نوآوری رضایت همه مردم رو جلب کرده. تموم ویژگیای یک برند خوب رو در سامسونگ میشه یافت. علاوه بر این، سامسونگ دارای سبدی متفاوت و وسیع از اجناس باحال و با کیفیته. دامنه اجناس سامسونگ شامل شکلای جور واجور، لپ تاپا، تبلتا، گوشیای هوشمند، تلویزیون، دوربینا، یخچال فریزر و … است. روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ واسه ایجاد اعتماد بین برند و مردم خلق می شن به خاطر همین نیاز مردم رو چک کرده بعد وسیله لازم مصرف کننده رو تولید نشون میده. این کار باعث جذب مشتریان بیش تر واسه برند می شه.

مطلب پیشنهادی: چیجوری یک برند قوی بسازیم؟

جدا سازی و بررسی روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ
یکی از اجناس محبوب سامسونگ گوشیای هوشمنده. سامسونگ با تولید گوشیای هوشمند خود به نام تجاری/ برند خود کمک زیادی کرد تا به یک سنبل با کیفیت و قابل اطمینان تبدیل شه. مصرف کنندگان با خرید و استفاده یک وسیله از سامسونگ و بررسی کیفیت عالی اون به برند بیش تر اعتماد کرده و اجناس متفاوت این شرکت رو خریداری می کنن.
شما دوستدار کدوم محصول از سامسونگ هستین؟
سامسونگ علاوه بر اجناس منحصر به فرد خود خدمات خوبی هم ارائه میده.
می دونستین سامسونگ، سریع ترین خدمات تجاری رو به مشتریان خود ارائه میده؟

روشای هدف دار قیمت گذاری سامسونگ واسه بازاریابی
سامسونگ روشای هدف دار متفاوتی جهت قیمت گذاری اجناس خود داره که به وسیله این روشای هدف دار اهداف مختلفی رو پیش بینی کرده و تعیین می کنه.

دستکاری قیمت
گوشیای هوشمند سامسونگ الان با برند اپل سر رقابت دارن. هر برندی از سامسونگ شعار متفاوتی رو حمل می کنه تا مصرف کنندگان بیش تر جذب برند شن. با دستکاری قیمتا و بالا و پایین شدن هزینه های کالا حریف مجبور به صلح بر سر قیمت می شه. با صرفه نظر از امکانات متفاوت برنامه های گوشیا معمولاً زیبایی ظاهری یک گوشی یکی از اساسی ترین دلیل انتخاب برند می شه. الان به دلیل رقابت زیاد سامسونگ با اپل و دیگر برندا گوشیای سامسونگ در سرتا سر جهان به شکل عجیبی به فروش می رسن.

قیمت گذاری رقابتی
یکی از بخشای مورد علاقه شرکت سامسونگ قیمت گذاری رقابتیه. مشکلات جور واجور هر نوع کار و کاسبی ای رو تهدید می کنه. اما خطر کردن، بعضی وقتا تنها راه پیشرفت یک شرکته. با این که سامسونگ برند مطمئن و با کیفیتیه؛ اما قیمت محصولاتش نسبت به شرکتای دیگر مناسب تر از دیگر برندا ارائه می شه و این یه روش هدف دار واسه قیمت گذاری رقابت بین دیگر برندهاست.

تاثیر خرده فروشان در بازاریابی زنجیره ای سامسونگ
سامسونگ به عنوان یک شرکت زنجیره ای متفاوت و با کیفیت محصولاتش مورد علاقه خیلی از خرده فروشانه. تنها یک برند تجاری خاص مثل سامسونگ می تونه باعث جذب مشتری واسه فروش بهتر خرده فروشان شه. شهرهای جور واجور با گرفتن نمایندگی سامسونگ محل پخش اجناس رو واسه بیشتر مردم جفت و جور کردن.
سامسونگ علاوه بر تبلیغات از تاکتیکای متفاوتی واسه فروش اجناس خود استفاده میکرد. به طور مثال بیشتر مشتریان سامسونگ تخفیفات مالی خوبی دریافت می کنن. حامیان مالی سامسونگ باعث شدن این شرکت روز به روز پیشرفت یابد و در سرتاسر جهان طرفداران زیادی جذب کنه. به خاطر این روشای هدف دار بازاریابی سامسونگ به طور همزمان هم باعث پیشرفت سازمان خود شده و هم به جنبه های مختلفی مثل ارائه خدمات و جذب مشتری کمک می کنه.

می دونستین سامسونگ بیش ار ۱۵۰،۰۰۰ هزار نمایندگی در سراسر جهان داره؟

تبلیغات سامسونگ مثل کوکاکولا و پپسی متمرکز نیس! اما گسترش محصولاتش رو به عنوان پر اهمیت ترین نکته در کار در نظر میگیره. یکی از معروف ترین شعارهای جذب مشتری واسه سامسونگ معرفی فرصتای کار و کاسبی واسه جوانان بیکاره. سامسونگ با معرفی فرصتای کاری جهت فروش بیش تر اجناس به جوانان کارآفرین، تبلیغات موفق تری رو به دست آورده و یک تصور عمومی قشنگ رو تو ذهن بیشتر مردم گنجاندهه. این کار یه روش هدف دار موفق واسه یک سازمان هستش.

[تعداد: ۳۱    میانگین: ۳.۲/۵]

روشای هدف دار بازاریابی مستقیم واسه وقتی که بودجه ای ندارین !

واسه همه کارآفرینان جوونی که رویای دیدن اجناس و خدمات شون رو در بیلبوردهای سطح کشور و حتی شبکه های سراسری تلویزیون دارن اولین چیزی که مهمه اینه: “شما قبل اینکه ریالی رو واسه بازاریابی سرمایه گذاری کنین، به مشتری نیاز دارین!”

به خاطر همین، معمولاً استارتاپا از روش فروش مستقیم در کار و کاسبی جدید پیش می رن. همینطور، اگه بتونین قبل از شروع بازاریابی، کاری کنین که مردم از خدمات شما بهره برند بسیار موثرتر هستش. هم اینکه، بخش بزرگی از بازاریابی اینه که به مشتریان سابقی که داشتین ببالید.

در این پست می خوایم نکاتی رو پیشنهاد دهیم که بتونین اجناس و خدمات خود رو به دست مردمی بسپارین که میدونید از اونا سود می برین.

واسه مردم واقعی ایمیل بفرستین
بازاریابی ایمیل، یکی از وسایل بسیار عجیب واسه فروش مستقیم شماس. در عین حال می تونه باعث هدر رفتن زمان شما شه. کاری که نباید انجام بدین استفاده از برنامه های خودکار ارسال ایمیله. کاری نکنین که ایمیلا وارد اسپم شن.

کاری که باید انجام بدین: فروش مستقیم از روش ایمیل، باید به وسیله یک تیم از افراد واقعی صورت بگیره. واسه این کار، میشه از خدمات آمازون و یا نرم افزارهایی که به ارسال انبوه ایمیل کمک می کنن استفاده کرد.

تحت هیچ شرایطی ایمیل ارسالی شما نباید ویژگیای اسپم شدن رو دارا باشه. مثلا، ایمیل شما می تونه بیشترین حد در چند خط (۳-۴) خلاصه شه. باید به شکل متون ساده و خصوصی سازی شده (ویژه مخاطب) صورت بگیره. همینطور در این متن، می تونین درخواست گفتگو و ارتباط بهتر رو با گیرنده داشته باشین.

خیلی از فروشنده ها در اولین تعاملی که با مشتری بالقوه دارن مرتکب اشتباه می شن. اما به یاد داشته باشین که این شما هستین که باید با اونا به توافق برسین! شما باید نشون بدین که اومدید تا ارزش رو به زندگی و کسب و کارشون وارد کنین.

اگه خدمات شما به شکلیه که به دیگر کسب و کارا و کارشناسان ارائه می دین می تونین این مشتریان بالقوه رو با استفاده از لینکداین، Zoominfo و Jigsaw  پیدا کنین.

فقطً به دنبال فروش محصول نباشین
خصوصاً واسه استارتاپا، بسیار راحت تره که نسخه آزمایش رایگان رو بفروشن تا محصول واسه یک دوره دراز مدت معامله شه. به مشتریان تون امکان دسترسی به خدمات رایگان رو ارائه بدین تا امکان دریافت فیدبک رو از اونا زیاد کرده باشین. با جمع آوری ایده های زیاد واسه محصول و خدمات تون از طرف آدمایی که قبلاً از اونا استفاده کردن می تونین موفقیت تون رو در بخش ویژه خودتون برجسته تر کنین.

مثلا؛ اگه خدمات وِبی ارائه می دین، یک نسخه رایگان واسه اون درنظر بگیرین. اگه مربی هستین، یه سری جلسات آموزشی رو افتخاری برگزار کنین.

وارد جامعهای بی همتا شید
علایق خود رو کشف کنین. به دنبال سازمانا و طرفداران اون باشین و به دنبال دلایلی واسه رفت و امد با اونا بگردین. این یک راه طبیعی و کم استرس واسه شبکه سازیه. هرچه علاقه های بیش تری رو کشف کنین مردم بیش تری رو می تونین شبکه سازی کنین که نتیجه اون رونق بیش تر کسب و کارتونه.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۴/۵]

روشای هدف دار بازاریابی موردنیاز واسه ساخت منابع انسانی بهتر

حولوحوش مثبت منابع انسانی، نقشای زیادی مثل رابط کارکنان، محافظ فرهنگ، رهبر مردم، مشاور رو بازی می کنه.

اما ایده جدیدی هست که میگه بهترین این موارد، بازاریابان هستن. اونا برند کارفرما رو زیاد کرده و تجربه کلی رو واسه کارکنان بهبود می بخشن.

وقتی که منابع انسانی تکنیکای بازاریابی رو در پیش گرفتن کنن بهتر می تونن تواناییا رو مدیریت کنه. در این پست، اصول بازاریابی رو که هر رهبر منابع انسانی باید اونا رو شامل شه میگیم. با پدیده فکر مهتر همگام باشین.

۱- مخاطبان هدف داشته باشین
بازاریابان درک عمیقی از مخاطبان خود دارن. اونا علم جمعیتی، رفتاری و نگاه مردم رو مطالعه می کنن تا بتونن جزئیات شخصیت مشتریان رو شناسایی کرده و پیامای مخصوص واسه هر کدوم از این گروه های ویژه مردم بفرسته. منابع انسانی هم می تونه از همین روش هدف دار واسه رسیدن به کارکنان استفاده کنه.

کارکنان، بیشتر از صدها ایمیل رو در طول هفته دریافت می کنن و این در حالیه که بررسیای theEMPLOYEEapp در محیط کار نشون میده که کارکنان بازم احساس رضایتمندی ندارن! و دلیل اون، پیامای دریافتی شون با علایق اونا هیچ ارتباطی ندارن!

نقطه شروع شما همین باشه! : همه چیز رو درباره کارکنان هدف خود بدونین. چی به اونا انگیزه میده؟ اهداف اونا چیه؟ ارزشمندترین چیزها واسه اونا چیه؟ اونا درباره چه چیزایی نگرانن؟ جواب این سوالات، از این بخش تا بخش دیگر، چقدر می تونه متفاوت و جور واجور باشه؟ بین کارکنان و مدیران چیجوری؟

بعد، از این علم بدست اومده، واسه ارسال پیامای هدف دار و برنامه های منابع انسانی که واسه هر کدوم از گروه های ویژه کارکنانه استفاده کنین. نه اینکه یک پیام عمومی رو واسه همه بفرستین!

مثل یک بازاریابی فکر کنین که باید مهم ترین و در ارتباط ترین اطلاعات رو به هر کدوم از کارکنان تحویل بدین.

۲- هر کانال، صدای یک برند
بازاریابان می دونن که اگه بخوان توجه مخاطبان رو جذب کنن باید بیشتر از یه روش رو بکار گیرند. یک کار و کاسبی نمیتونه به تنهایی از روش ارسال خبرنامه و ایمیل موفق باشه. بازاریابان از ترکیبایی از رسانه ها واسه انتقال پیامای شون استفاده می کنن. مثل تصاویر، ویدئوها، شبکه های اجتماعی، ساخت وب سایتایی که موجب رفت و امد با مخاطبان شه و … ، بهترین بازاریابی، بازاریابی ویروسیه و این همون چیزیه که بقیه کارکنان درباره برنامه ها می گن.

ایمیلا واسه رسیدن به کارکنان کافی نیستن! در بررسی theEMPLOYEEapp که انجام شد ۸۰ درصد از کارفرمایان گفتن که از ایمیل واسه ارتباط استفاده می کنن. در مقابل، ۳۰ درصد از کارکنان گفتن: ما ایمیلایی رو که از طرف کارفرمایان می رسه رو ندیده می گیریم!!!

پس، بهتره از پیامای متنی، اپلیکیشنای موبایل، شبکه های اجتماعی داخلی و بقیه منابع واسه ارتباط استفاده کنین. ویدئوها و تصاویری رو واسه درگیر کردن کارکنان در در اعلامیها و خبرنامها آپلود کنین. بلاگ شرکت خودتون رو راه اندازی کنین. هرچه راه های بیش تری واسه رسیدن و هضم اطلاعات واسه کارکنان باشه، بهتره!

روش هدف دار، داشتنِ حرفی واسه گفتن و توانایی به نمایش گذاشتن اون، همه کاریه که شرکت باید بکنه.

۳- همه چیز رو در کنار هم گرد بیارین
بازاریابان میخوان پروسه خرید رو واسه مشتری ساده تر کنن. منابع انسانی هم، مثل بازاریابان از کارکنان میخواد تا در برنامه ها و امتیازات ثبت ناما شرکت کنه. انجام این کارا، اونا رو در حولوحوش گسترده تر به شغل شون وصل می کنه.

وقتی منابع انسانی روی تجربه کارکنان تمرکز می کنه، تشویق کردن واسه شرکت در برنامه ها راحت تر به نظر می رسه. همه برنامه ها و اطلاعات رو در کنار هم، به شکل یک پلت فرم ساده و کاربردی گردهم بیارین و به اون، مثل یک قطبی نگاه کنین که مهم ترین امتیازات منابع انسانی و برنامه ها رو در یک فضای راحت ایجاد کرده. وقتی کارکنان همه چیز رو در یک محیط ساده و خوب بیابند، شرکت کردن شون هم ساده تر می شه. همینطور، این اتفاق باعث می شه تا مدیریت کردن اونا هم واسه کارفرمایان ساده تر شه.

۴- اثر رو سبک سنگین کنین
بازاریابان، واسه پیدا کردن بهترین روش هدف دار، همه چیز رو دنبال کرده و سبک و سنگین میکنه. اطلاعات و داده ها در بازاریابی مدرن “همه چیز” است.

تیمای منابع انسانی، می تونن داده ها رو دنبال کرده و سبک سنگین کنن تا بطور پیوسته، فرآیندها بهبود پیدا کنن. در مورد اینکه چه چیزایی واسه فرهنگ شرکت و اهداف کلی کار و کاسبی اهمیت دارن تصمیم قطعی بگیرین و اونا رو دنبال کنین تا تعهد شغلی کارکنان هم صورت بگیره. کارکنان به پیاما بازخوردی نشون میدن؟ اونا پیامای درستی رو در زمان درست ارسال می کنن؟ در برنامه ها مشارکت دارن؟ اونا خوشحال بوده و رضایت دارن؟ چی می تونه نتیجه بهتری داشته باشه؟ بعضی از سیستمای منابع انسانی جدید درباره مردم یاد می گیرن و کارایی انجام میدن پس فعلاً احتیاجی به خودِ کارفرمایان احساس نمی شه.

منابع انسانی یک شغل راحت و آسونی نیس! اما وقتی که رهبران، از جنبه بازاریابی به اون نگاه کنن می بینن که روشای هدف دار منابع انسانی می تونه تجربه کارکنان رو بهتر کرده و یک برند محکم و قوی واسه کارفرما بسازه.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۷/۵]

روشای هدف دار بازاریابی هوشمند واسه رشد کار و کاسبی

روشای هدف دار بازاریابی هوشمند که واسه رشد کسب وکارتون در سال ۲۰۱۷ باید در پیش بگیرین

روشای هدف دار بازاریابی
بازاریابی موفق یعنی تلاش واسه حفظ تعادل بین عرضه دیجیتال و رفت و امد مثبت انسانی
در سال ۱۹۶۴، Marshall McLuhan نظریه پرداز رسانه ها و ارتباطات، اصطلاح “دهکده جهانی” رو واسه توضیح “پدیده کوچیک شدن و گسترش همزمان فرهنگ در جهان بخاطر پیشرفت گسترده تکنولوژیکی که امکان به اشتراک گذاری سریع و آنی فرهنگ رو جفت و جور می کنه” به وجود آورد.
اما من شک دارم که اون تصور کرده باشه که مرزهای جهان تا چه حد کوچیک می شن و از نظر مدیریت و برآورده کردن خواستها و انتظارات مصرف کنندگان چه معنایی داره. ما در دنیای اسباب و وسایل الکتریکی زندگی می کنیم، دنیایی که در دستگاه ها، برنامه ها و تجربه های آنلاینِ اون غوطه ور شده ایم.
داشتن یک کمپین بازاریابی موفق در جهان امروز به اون معنیه که تلاشای بازاریابی باید بین عرضه های دیجیتال و رفت و امد مثبت انسانی تعادل برقرار کنن. با بمباران اطلاعاتی که از نوتیفیکیشنا، اخبار و حتی توییتا میاد تایم توجه رو کاهش داده.
افزایش پیدا کردن بسته کنندهای آگهی معنیش اینه که تاکتیکای بازاریابی سنتی دیگر موثر نیستن. پس، باید استادانه مشتریان رو در میدونایی که با اونا بسیار آشنا هستن و حس راحتی بیش تری دارن، درگیر مسئله کرد. اینجا به ۴ روش هدف دار بازاریابی بسیار خطرناک می پردازیم:

۱- استفاده حداکثری از رسانه های اجتماعی
رسانه های اجتماعی می تونه باعث موفقیت یا شکست یه محصول باشه. رسانه های اجتماعی بخشی جدانشدنی از زندگی همه هستن؛ از اینستاگرام گرفته تا بخش زنده فیسبوک! هر کسی که شامل مخاطبان شما می شه، در رسانه های اجتماعی حضور داره و این همانجاییه شما باید اونا رو هدف بذارین. باید حسابای Google Trends و توییتر، صفحات فیس بوک رو دنبال کنین و در لینکداین به گروه ها ملحق شید تا دیدگاهی از مشتریان خود و دیگر افراد حاضر در صنعت به دست بیارین. محتوای خوب در رسانه های اجتماعی به شما اجازه میده تا با بازار هدف خود رفت و امد داشته باشین و چیزی که رو که واسه اونا مهمه، آزمایش کنین.
مثلا، بیشتر از ۵۰۰ میلیون حساب فعال در اینستاگرام هست. محتواهای موجود در اینستاگرام روزانه ۴.۲ میلیون لایک دریافت می کنن. iHerb ارائه دهنده مکملای طبیعی، از اینستاگرام واسه رسیدن به آدمایی استفاده می کنه که اجناس رو به سبد خرید آنلاین خود اضافه کردن اما اونا رو نخریده ان. طوری که در هر نمایش عمومی، برگشت هزینه مصرف شده واسه تبلیغات، ۲۰۰ برابر بوده. به همین راه، Volvo خودروساز سوئدی، از اینستاگرام واسه کمپینای تبلیغاتی ویدیویی جهت رسیدن به ۸.۷ میلیون خریدار آماده خرید استفاده کرده.
ممکنه در سال ۲۰۱۷، پلت فرمای رسانه های اجتماعی حتی تاثیر عمیق تری بر جای بذارن – مثلا، توانایی کلیک روی آیتمای موجود در تصاویر و انجام خرید داخل برنامه ای. این موضوع شبکه های اجتماعی رو به اندازه بیش تری در برابر توجه قرار میده، نه فقط به عنوان ابزاری واسه رسیدن به مشتریان بلکه به عنوان پلت فرمیایی واسه فروش!

۲- توجه به مصرف کنندگان در حال حرکت
تلفنای همراه و دستگاه های مشابه، ابزاری کلیدی واسه ارتباط با مصرف کنندگان هستن. تقریبا این روزها همه صاحب یک گوشی هوشمند هستن. این موضوع باعث می شه تا بازار گوشی موبایل واسه هر نوع کار و کاسبی ای بیشتر از حد لازم باشه، طوری که نبود توانایی در همراهی با بازاریابی موبایلی شما رو در خطر شکست در برابر رقبایتان قرار میده.
عوامل بسیاری رو باید در بازاریابی موبایلی در نظر گرفت. واسه تازه کارا، سایت شما باید موافق با گوشی موبایل باشه که در اون محتوا و منوی نمایشی با صفحه نمایشای کوچیک و ظرفیت پهنای باند محدود موبایلا و شبکه های جور واجور یکی بودن پیدا می کنه. به یاد داشته باشین که مردم تمایل دارن موقع حرکت از دستگاهشان استفاده کنن، پس باید محتوایی بسازین که در بین حرکت خیلی راحت قابل خوندن باشه. زبانها، لینکا و صفحاتی مثل درباره ما خیلی واسه محتوای گوشی موبایل لازم نیستن.
یادتون باشه که دستگاه های تبلت بالاترین اندازه اضافه کردن به سبد خرید رو در وب سایتای تجارت الکترونیک با اندازه ۸.۶ درصد دارن. اگه شما یک خرده فروش آنلاین هستن، به طراحی و تجربه کاربر نسخه تبلتِ سایت خود بیش تر توجه کنین.

۳- استفاده از رباتا
رباتهای گفتگو، سرویسایی هسستند که کاربران می تونن با اونا از روش یک رابط گفتگو، باهم رفت و امد داشته باشن، رابطی که به وسیله الگوریتما و بعضی وقتا هم با هوش مصنوعی تقویت شده. دو نوع ربات اصلی گفتگو هست: اونایی که معمولا در برنامه های پیام رسانی پیدا می شن مثل ربات گفتگوی ۱-۸۰۰-Flowers در فیس بوک مسنجر که کمک می کنه تا مصرف کنندگان به شکل گلچین انتخاب کنن، و نوع دیگر دستیاران مجازی مثل Apple’s Siri ، Google Assistant ، Amazon’s Echo و Microsoft’s Cortana هستن.
این رباتای گفتگو به جای اینکه فقطً در رفت و امد با مارکای خاص به مصرف کنندگان کمک کنن، به کابرانی با شکلای جور واجور اطلاعات و دیگر نیازها کمک می کنن. رباتای دارای هوش مصنوعی از پردازش زبون طبیعی متن و یا صدا واسه درک خواسته کاربر استفاده می کنن. نمونه هایی مثل این از Cortana میخوان تا آخرین اخبار رو نشون بده و یا از Siri میخوان تا یک پیام متنی رو به همسر شما بفرسته.
Siri در عرض یه هفته بیشتر از یک میلیارد درخواست دریافت می کنه که اهمیت رباتای گفتگو رو در بازاریابی نشون میده. اونا نه فقط با جواب به سوالات مشتری به صرفه جویی در وقت کمک می کنن، بلکه داده ها رو جمع آوری کرده و نقطه ای رو واسه اتوماسیون بازاریابی جهت رفت و امد با محتوای در ارتباط ایجاد می کنن. به ویژه در بین مصرف کنندگان جوون، رباتای گفتگو به طور زیادی استفاده می شن تا موجب تشویق به خرید، افزایش تعداد آیتما در سبدهای خرید و ساده کردن خرید آنلاین شن. از سفارش یک تاکسی در Uber گرفته تا دنبال کردن مد، رباتای گفتگو به طور زیادی واسه پیش بردن تجارت الکترونیک استفاده می شن.
الگوهای نظارت و ردیابی خرید، با در نظر گرفتن اینکه کدوم اجناس به شکل متفاوت به بازار عرضه می شن، کدوم اجناس بازار بیش تری دارن، و کدوم یک باید دوباره در بازار عرضه شن، داده هایی رو در اختیار شرکتا قرار میدن. رباتای گفتگو رو میشه واسه جلب نظر مصرف کنندگان به خاطر امتحان کردن اجناس جور واجور، به کار گرفت.
با اینکه استفاده از رباتهای گفتگو بسیار شایع شده، اما نمی تونن به طور کامل جانشین رفت و امد انسانی واقعی – که واسه روابط مصرف کننده قوی لازمه- شن. این مسئله منجر می شه تا ما به قدم چهارم تجربه بازاریابی تجربی بپردازیم.

۴- تاکید بر تجربه
بیرون شدن از میدون دیجیتال جهت قانع کردن مصرف کنندگان واسه خرید بخشی از بازاریابی تجربیه. رویدادها، واقعیت مجازی و تعاملای بین فردی می تونن محتوایی رو ارائه دهند که میشه در رسانه های اجتماعی به شکل تصاویر، فیلما، گزارشا، رتبه بندی و بررسیا مورد استفاده قرار داد.
مثل این رویدادهای بازاریابی تجربی، به خریداران بالقوه اجازه میده تا از دید عاطفی با محصول و خدمات شما ارتباط بر قرار کنن. چشم اندازه ها همیشه فهم عملی رو از نام تجاری شما جمع آوری می کنن و در عین حال با احساس در مورد رویدادها سخن می گن و در آخر باعث ایجاد شایعها در زندگی واقعی و پلت فرمای رسانه های اجتماعی می گردن.
روشای هدف دار بازاریابی سال ۲۰۱۷ ، وجود تعادل بین استفاده بی آخر از جهان آنلاین و در عین حال تزریق اعتماد به نفس به مشتریان با ارائه رفت و امد انسانیه. همه این چار روش هدف دار بازاریابی ابزارهایی هستن که پشت سر هم با یکدیگر کار می کنن.

استراتژى بازاریابى
در ادامه این مقاله به بعضی از روشای هدف دار بازاریابی از نگاه مایکل پورتر می پردازیم:

خیلی مهمه که بدون روش هدف دار بازاریابی وارد بازار نشید! واسه موفقیت باید روش هدف دار مناسب داشته باشین تا بتونین در مقابل فشارهایی که در بازار هست مقاومت کنین. مایکل پورتر به شکل هدف دار که میشه در جهت ایجاد مزیت رقابتی از اونا استفاده کرد پرداخته.

روش هدف دار مایکل پورتر
روش هدف دار رهبری قیمت

در این روش هدف دار عرضه کنندگان کالا و یا تولید کنندگان کالا، کالای خود رو با پایین ترین قیمت به مصرف کنندگان عرضه می کنن و از این روش سهم قابل قبولی از بازار رو واسه خود ایجاد می کنن. در این روش هدف دار با رهبری قیمت، خود بخود هزینه تولید با افزایش تولید و درخواست بالا کم میشه، رقبای ضعیف حذف می شن، امکان ورود رقبای جدید کم میشه، نفوذ در بازارهای دیگر زیاد میشه.

با در نظر گرفتن مزیتایی که از رهبری قیمت بوجود میاره هر کار و کاسبی ای خیلی راحت نمیتونه رهبری قیمت رو به عهده بگیره این روش هدف دار زمانی با دست کم خطر همراهه که شرکت توان مالی خوبی داشته باشه مجهز به تکنولوژی جدید باشه و قدرت پخش زیادی داشته باشه و بتونه مواد ساده ارزون تهیه کنه.

روش هدف دارِ تمرکز، دومین روش هدف دار مورد بحثه. در این روش هدف دار عرضه کننده کالا یا تولید کنندگان روی بخشی از بازار تمرکز می کنن. مثلاً روی قشر خاصی از جامعه و با شناخت نیازها و خواسته های اونا می تونن خواسته های این قشر رو شناسایی کنن و کالا با خواسته اونا تولید قیمت گذاری و عرضه کنه. در این روش هدف دار چون روی قشر خاص تمرکز شده، درخواست زیاد شده میشه فروش قابل قبولی داشت البته در این روش هدف دار بازار محدود می شه ولی هزینه تبلیغات کاهش پیدا میکنه و هزینه پخش هم کاهش پیدا میکنه.

روش هدف دار سوم، روش هدف دار جدا سازیه. در این روش هدف دار تولید کنندگان کالا رو جدا با دیگر تولید کنندگان حریف تولید می کنن و این جدا سازی می تونه کیفیت کالا باشه پس بالاترین قیمت رو روی کالا می ذارن و فکر میکنن بالاترین کیفیت باعث بوجود اومدن قشر خاصی از مصرف کنندگان می شه و بیشتر واسه این قشر، قیمت مهم نیس بلکه کیفیت کالاه که در درجه اول اهمیته. این روش هدف دار باعث می شه بازار محدود به قشر خاصی از جامعه شه و عرضه اونم محدود شه و هدف افزایش سود از روش متمایزسازیه.

جمع بندی
استفاده هر کدوم از روشای هدف دار فوق، مزیتا و مشکلات و محدودیتایی رو بوجود میاره ولی تجربه نشون داده استفاده حتی یکی از این روشای هدف دار فشارهای موجود رو کاهش داده و میشه مزیت رقابتی واسه کار و کاسبی بسازه و استفاده دو روش هدف دار بطور همزمان هم شدنیه.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

روشای هدف دار بازاریابی ویدیو جذاب و پر مخاطب کدوما هستن؟

روشای هدف دار بازاریابی ویدیو جذاب ترین و پرمخاطب ترین نوع بازاریابیه. طبیعیه شما به عنوان موسس یک شرکت در جستجوی ابزاری باشین. تا شما رو در انتشار نام تجاری کمک بده. روشای هدف دار بازاریابی ویدیو مدیریت صحیحی می خواد در این پست به معرفی قواعدی واسه موفقیت در بازاریابی ویدیو می پردازیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

روشای هدف دار بازاریابی ویدیو
انتشار یک برند به وسیله بازاریابی ویدیو کار ساده ای نیس، جذب مشتریان بالقوه روز به روز سخت تر می شه، شرکتا با استفاده از فعالیتای ویدئویی برند خود رو به مردم معرفی می کنن و مشتریانی رو جذب نشون میده. بازاریابی ویدیو توجه مخاطب رو جلب کرده و اهداف شما رو محقق می سازه. این نوع بازاریابی راه درست واسه رسیدن به سطح مطلوب از فروشه. روشای هدف دار بازاریابی ویدیو جذاب و پر بینندهه اگه می خواین شرکت شمام در این موفق شه باید با بازاریابی ویدیو مشتری رو تشویق به خرید اجناس خود کنین. با استفاده از تجربیات بازاریابی خود محتوایی تولید کنین تا باعث گسترش اجناس و خدمات شه اما باید روش تولید ویدیو و روشای نشر اونو بیاموزید تا مشتری تمایل پیدا کنه اجناس رو خریداری کرده و به بهترین نتیجه دست پیدا کنین.

مطالب در ارتباط: ۱۱ روش استفاده از ویدیو در بازاریابی محتوا !
محتوایی به درد بخور ارائه بدین
وقتی که محتوای خود رو بازاریابی می کنین. باید محتوایی به درد بخور رو تقدیم مخاطبان خود کنین. به طور مثال فایده محتوا می تونه دانستن بعضی موارد درباره کار و کاسبی باشه. سرگرمی باشه. یا بررسی بعضی مشکلات که به مردم کمک کنه. اما هدف ما از تولید محتوای با ویدیو جذب مشتری واسه خریده، پس چیزی تولید کنین که هم باعث جذب مشتری شه هم احترام و رضایت مخاطبان رو به دست بیارین. اگه از ویدئوهای خارجی استفاده می کنین زبانی که در کلیپ مورد استفاده س رو در زیر نویس درج کنین.بعضی وقتا مخاطبان ویدئوهایی رو که صدا دارن دنبال نمی کنن و علاقه منداند متن ویدیو رو بخونن، پس لازمه از متن خود فیلم در زیر نویس استفاده کنین. زیرنویس کلیپا می تونه پیام شما رو به مخاطب برسونه. درج متن کلیپ در زیر نویس می تونه حتی در جلب توجه مشتری هم اثر داشته باشه. طوریکه با متن به یک نقطه از تصویر اشاره کرده و اونو واسه بینندگان خود توضیح کنین.

آمادگی موتورهای جستجو واسه ویدیو
درسته که یافته های سئو در بعضی از موارد یه تایم میبره تا رتبه مورد نظر رو واسه محتوای سایتا به ارمغان آورد. اما با تولید محتوا از روش ویدیو موتورهای جستجو سریع تر اقدام می کنن. پس رتبه بهبود پیدا می کنه. در انتخاب کلمات کلیدی که به موضوع محتوا ربط داره تلاش کنین. تا به نتیجه های بهتری برسین. بعد از انجام عملیات سئو ویژه محتوای کلیپ اونو در شبکه های اجتماعی انتشار بدین. روشای هدف دار بازاریابی ویدیو رو تا به حال واسه کار و کاسبی خود امتحان کردین؟ بعد از منتشر کردن این محتوا می بینین که تا چه حدی مخاطبان شما افزایش پیدا می گردن.

با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

روشای هدف دار بازاریابی ویدیو و دعوت به اجرا
ویدئوی شما باید تضمین کنه شما به هدف اساسی خود که تاثیر روی مشتریه دست پیدا می کنین. به طور مثال اگه ویدئویی رو ارائه دادین که به فروش اجناس در ارتباط بوده، همیشه مخاطبان رو تشویق کنین. که محصول یا خدماتی که شرکت شما تولید کرده رو بخرن. اگه ویدئوی شما فرهنگی باشه، باید مخاطبان رو تحت تاثیر بذارین. که مطالب شما رو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارن. تا مردم واسه تون ایمیل ارسال کنن. با این روش هدف دار می تونین با مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کرده و کمپین بازاریابی پیشرفت پیدا کردی داشته باشین. بازاریابی ویدیو سطح پروژه های تجاری شما رو بالا می بره و توجه مخاطبان رو زیاد می کنه. موضوعات مفیدی رو ارائه بدین تا مخاطبان شما بازاریابی کار و کاسبی تون رو مسوولیتشو قبول کنن. کلمات کلیدی رو در کلیپای فروش خود یادتون نره. روشای هدف دار بازاریابی ویدیو می تونه باعث موفقیت کار و کاسبی تون شه. پس اونا رو جدی بگیرین.

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۹/۵]

روشای هدف دار بازاریابی کوکاکولا چیه؟

در این مقاله به معرفی بعضی روشای هدف دار بازاریابی کوکاکولا می پردازیم.

روشای هدف دار بازاریابی کوکاکولا
شاید شمام از طرفداران نوشابه کوکاکولا باشین.

شرکت تولید کننده نوشابه کوکاکولا یکی از موفق ترین برندهای جهانه و در بیشتر از ۲۰۰ کشور در سرتاسر جهان به فروش می رسه. این شرکت تولید کننده شکلای جور واجور نوشیدنیای گازداره. حدود ۶۰ درصد درآمد این شرکت از کشور آمریکا و ۴۰ درصد از دیگر کشورهاست. کوکاکولا قوی ترین برندیه که در تموم جهان به رسمیت شناخته شده و حدود ۹۴ درصد مردم جهان لوگوی این شرکت دوست داشتنی رو می شناسن.

روشای هدف دار بازاریابی کوکاکولا
میدونید این شرکت موفق چه استراتژیایی واسه بازاریابی محصولاتش در پیش می گیره؟

روشای هدف دار بازاریابی این شرکت سرشناس بخش بندی شده و هدفمنده، به خاطر همین درزمان سالای طولانی به عنوان برندی محبوب سر زبانا باقی مونده. یکی از روشای هدف دار باحال کوکاکولا که متناسب با پیشرفت اجناس جدید بوده تقسیم بندی اجناس واسه مشتریان خاص طبق رده سنیه. این ویژگی باحال باعث شده بیشتر شرکتا واسه رقابت با این شرکت محبوب از روش هدف دار اون استفاده کنن. اگه شما اضافه وزن دارین نوشابه رژیمی این شرکت پیشنهاد فوق العاده ای براتون هستش. شرکتای تجاری فقط با کمی فکر می تونن از دید رقابتی پیشرو باشن.

روش هدف دار بازاریابی نوشابه کوکاکولا چیه؟
هر کارآفرینی واسه رسیدن به موفقیت اهدافی داره. هدف شما واسه رسیدن به موفقیت چیه؟

هر تصمیم و هدفی که واسه رسیده به تک تک آرزوهای خود به کار می برین در آینده کاری تون خیلی موثره. ممکنه در آینده اهداف شما باعث بروز رسانی جهان شه. کوکاکولا میگه:  به لحظات بقیه شادی واقعیش کنین. به مردم انگیزه، ارزش و زندگی دوباره اعطا کنین و … چشم انداز ما واسه آینده فرق داره.

شمام واسه هدایت کار و کاسبی تون به رشد پایدار و با کیفیت نیاز دارین.

مردم چیجوری کالاهایی رو دوست دارن؟

نمونه کارای شما باید به شکل ای ارائه شه که هر فردی در سرتا سر دنیا آرزوی چشیدن نوشیدنی تون رو در سر بپروراند.

فکر می کنین اینجور محصولی تولید کردین؟

با همکاران خود مشورت کرده و از مشتریان درخواست کنین تا شما رو واسه رسیدن به پیشرفت ای پایدار هدایت کنن. یک شهروند مسئول می تونه باعث ساپورت شما شده و یا بی خیال نسبت به موضوع از کنارتون رد شه. خودتون باعث شید ساپورت مردم پیشرفت ای کامل و پایدار براتون داشته باشه.

سود خوبی از اجناس تون به دست میارید؟

سهامداران و سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در شرکتاتون توقع دارن سود خوبی به دست بیارن. تلاش کنین هزینه ها، مسئولیتا، و بازده تک تک اجناس رو با سرمایه گذاران خود در بین گذارید. رمز بهره وری بهتر یک سازمان اتحاد و اتحاد بین اوناس.

واسه اجناس خود چه شعاری دارین؟

شعار هر محصولی مثل نرم افزار باعث بروزرسانی کالا می شه و اونو در تصور مردم جدید نشون میده مثل یک ورژن جدید از یه برنامه.

مزیت رقابتی کوکاکولا چیجوری اجرا می شه؟
کوکاکولا در قله های موفقیت از رقبای خود پیشی گرفته. رابطه خوب این شرکت در در پیش گرفتن کردن هر گونه عملیات، کنترل هزینه های اجناس، نمونه کارای تجاری متناسب با هر رده سنی، کانالای بازاریابی متفاوت و پیشرفته، ارتباط و رفت و امد درست با مردم و … از این شرکتِ بی همتا در چشم رقبا یک غول ساخته.

کوکاکولا واسه در پیش گرفتن هر گونه عملیات بزرگ ترین کارشناسان خود رو واسه همکاری دعوت می کنه و از اونا راه حل می خواد. این روش شرکت رو در مرحله رشد و پیشرفت قرار میده. مهم ترین فرصت در حال پیشرفت کوکاکولا ارائه نوشابهای بدون گازه که مشتریان اونو هدف دار منحصربه فردی می گن.

کنترل هزینه اجناس
با این که این برند سرشناس محبوبیت خاصی داره، اما خرید اون واسه هر کسی شدنیه. به خاطر همین سود شرکت روز به روز در حال افزایشه. ارائه کالاهایی فوق العاده، گسترده و حرفه ای امکان هر گونه تجارت با دیگر کشورها رو واسه کوکاکولا جفت و جور آورده. با پیشرفت کالاهایی چون نوشابهای گازدار، رژیمی، نوشابه نیرو بخش، انرژی زا، بطریای آب، آب میوه، شیر، قهوه و … این شرکت منحصر بفرد روز به روز فرصتای طلایی بیش تری رو واسه جوانان فعال بوجود میاره. ارتباط و رفت و امد خوب با مشتری یکی دیگر از مزیتای رقابتی ابن برنده. با بازاریابی به روشای درست ارزش کوکاکولا روز به روز در بین مردم زیاد می شه.

می تونین برندی سرشناس تولید کنین که باعث پیشرفت اقتصادی شه؟

روش هدف دار پخش واسه کوکاکولا
اولین روش هدف دار موفق کوکاکولا فروش محصولاتش طبق شرایط جغرافیایی و مشخصات مشتریه.

سیستم پخش و فروش ترکیبی

کامیونای بزرگ با آرم زیبای کوکاکولا آماده سرویس دهی به همه جا هستن.

سیستم پخش تلفنی

این نوع سرویس طرفداران زیادی داره و مغازها به عنوان یک سیستم پیش فروش (خرید تلفنی با پرداخت اینترنتی) از آن استفاده میکردن.

فروش از روش کلی فروشان

شخص سوم از طرف بازاریاب شرکت، اجناس مورد نظر رو به مغازه های جور واجور عرضه می کنه.

تجزبه و بررسی بازار در روش هدف دار بازاریابی کوکاکولا
این نوشیدنی در بازارهای صنعتی و در حال رشد به ویژه کشورهای آسیایی به شکل فوق العاده ای محبوبه. مردم کشورهای آسیایی در سفرهای غذایی خود از کوکاکولا به عنوان نوشیدنی عجیب یاد می کنن. تنوع نوشیدنیای جور واجور این برند محبوبیت اونو پیش عموم زیاد کرده و در شکلای جور واجور رده سنی طرفدار زیادی داره. هدف کوکاکولا از اجرای روشای هدف دار متفاوت بازاریابی انبوه محصولاته. با اجرای درست روشای هدف دار انتظار موفقیت واسه کوکاکولا عجیب نمیشه.

[تعداد: ۳۰    میانگین: ۳.۶/۵]

روشای هدف دار بازاریابی “Pull” و “Push”

روشای هدف دار بازاریابی
تقریباً میشه روشای هدف دار بازاریابی و تبلیغاتی واسه ارائه و پیشرفت محصول در بازار رو به دو کمپ جداگونه “Pull” و “Push” تقسیم کرد.

۱- روش هدف دار Push

روشای هدف دار تبلیغاتی فشار، محصول رو بطور مستقیم، از روش وسیله به طرف مشتری می فرسته ، مشتری با حصول اطمینان از نام تجاری شرکت در نقطه خرید، اقدام به خرید می کنه.

اصطلاح معروف “هول دادن محصول به طرف مشتری”

مثالایی از این تکنیک

تبلیغات در نمایشگاه واسه ترقیب خرده فروشان
فروش مستقیم به مشتریان در نمایشگاه و یا بصورت مواجه
گفتگو با خرده فروشان واسه خرید سهمی از محصول شما
طراحی و بسته بندی اشتیاق زا واسه خرید
نمایش محصول در نقطه خرید مشتری
۲- روش هدف دار Pull

روش هدف دار کشش شامل فرآیندی فعاله که موجب ایجاد انگیزه در مشتریان جهت خرید محصول یک نام تجاری می شه.

اصطلاح معروف “جذب مشتری به طرف خودتون”

مثالایی از این تکنیک

استفاده از تبلیغات و رسانه های جمعی واسه گسترش محصول
تبلیغات دهن به دهن
مدیریت ارتباط مؤثر با مشتریان
استفاده از تخفیفات و محرکای فروش

ریشه اصلی این دو روش هدف دار، به زنجیره جفت و جور و اندازه درخواست واسه تولید کالا اشاره داره.

توضیح روش هدف دار Push

اصطلاح استراژی Push توضیح کار یک تولید کننده محصول واسه گرفتن مشتریه. این کار ممکنه شامل راه اندازی کانالای پخش و هم اینکه گفتگو با رابطای پخش واسه خرید بیشتر اجناس شما باشه. به ویژه این روش Push واسه مواردی با ارزش کمتر مثل حرکت سریع مصرف کنندگان (FMCGs) هم می تونه خوب بکنه،  وقتی که مشتریان در جلوی قفسه مغازه واسه انتخاب محصول و قرار دادن اون در سبد خرید خود در حال تصمیم گیری هستن. این اصطلاح الان بطور گسترده شامل تکنیکای مستقیم تبلیغاتی مثل تشویق خرده فروشان به افزایش خرید اجناس، طراحی محل فروش اجناس و همینطور فروش مواجه، باشه. کار و کاسبی جدید بیشتر یه روش هدف دار Push رو واسه در برابر دید قرار گرفتن و فروش از روش خرده فروشان محصولاتشون در پیش گرفتن می کنن. وقتی که نام تجاری راه اندازی شد می تونه با یه روش هدف دار Push کامل شه.

توضیح روش هدف دار Pull

روش هدف دار Pull بر جستجوی فعال مشتری به دنبال محصول و هم اینکه درخواست خرده فروشان واسه دریافت محصول طبق درخواست اشاره داره. روش هدف دار Pull نیاز به یک نام تجاری معتبر و قابل مشاهده داره تا بتونه از روش تکنیکای تبلیغاتی و استفاده از رسانه های جمعی پیشرفت پیدا کنه. اگه مشتریان واسه محصولی درخواست دارن، خرده فروشان اندازه سهام خود رو بالا می برن که ناب ترین شکل عرضه و درخواست بوده و طبق روش هدف دار Pull استواره. ایجاد درخواست و کانالای پخش بسیار وابسته به هم هستن.

کلام آخر

یه روش هدف دار موفق معمولاً از تکنیکای هر دو روش هدف دار Pull و Push استفاده می کنه. اگه شما یک کار و کاسبی جدیدی رو شروع کردین و از روش خرده فروشان قصد فروش اجناس خود رو دارین، ً به قانع کردن این رابطا واسه خرید و انبار اجناس خود نیاز پیدا می کنین! هم اینکه شما نیاز به افزایش آگاهی نام تجاری خود در بین مشتریان دارین و همینطور باید اسمی رو بسازین که دهن به دهن تکرار شه. اگه شما محصولی دارین که برابر با نیاز مشتریه و تموم آمیختهای بازاریابی رو در نظر گرفتین، می تونین از هر دو روش واسه پیشرفت محصول خود استفاده کنین.

پیشرفت یه روش هدف دار Pull
ساخت یک نام تجاری قوی

[تعداد: ۲۰    میانگین: ۳.۶/۵]

روشای هدف دار برندهای هوشمند جهت جلب رضایت مشتریان

روشای هدف دار برندهای هوشمند در بسیاری موارد کمک حال ما هستن. میتونیم با باخبر شدن از روشای هدف دار برندهای هوشمند و موفق و اجرا اون در بخش کاری خود هم پیشرفتایی رو رقم بزنیم. ۶ روش هدف دار برندهای هوشمند که واسه جلب رضایت، قانع کردن و حفظ مشتریان استفاده می کنن رو در این پست می خونین.

روشای هدف دار برندهای هوشمند
مشتریان در اول نگرانِ دو چیز هستن: کیفیت اجناس شما و ارتباط خوب.

شما واسه باقی موندن در این بازی چه کاری انجام می دین؟

برندهای هوشمند می دونن که مشتریان، نیروی لازم کسب وکارشون هستن. واقعا مشتریان دلیل اصلیِ این هستن که شما درب مغازه رو هر روز باز می ذارین تا سود کنین. (خواه آنلاین باشه و یا مغازه فیزیکی)

قانع کردن مشتری که اولین بار پیش شما میاد تا از نمونه خدمات/ اجناس شما استفاده کنه، واقعاً یک کودتاست! اما هیچی بهتر از این نیس که بتونین مشتری جدیدی رو به یک وفادار برند، که منظم پیش شما حاضر می شه تبدیل کنین.

مثلاً اگه صاحب یک رستوران باشین؛ کافی نیس که فقط غذاهای خوشمزه و عالی سرو کنین. اون به تنهایی می تونه چند مشتری جدید رو واسه اولین بار پیش شما بیاره. اما واسه اینکه کاری کنین که این مشتری دوباره پیش شما برگردد باید انگیزه و یا مشوقی بسازین. دقیقا به همون اندازه که موندگاری و استواری رو در آشپزخانه ایجاد می کنین باید تا قانع کردن مشتری جهت ملحق شدن به لیست ایمیل تون دست به کار شین.

کلا، چه استراتژیایی به کارآفرینان کمک می کنن تا با مشتریان درگیر شده، جلب رضایت کرده و باقی بمونن؟ بعضی از روشای هدف دار برندهای هوشمند رو در ادامه می خونین:

۱- راحتی رو بفروشین
مشتریان، راحتی و در دسترس بودن رو پسند می کردن. پس برند شمام باید همیشه بدنبال راه های خلاقانه ای باشه که اجناس و خدمات تون رو خیلی راحت در دسترس مشتریان بذاره.

۲- از قبل درگیر کنین
مهم نیس تلاشای بازاریابی آنلاین تون چقدر متمرکز و موفق عمل می کنه؛ حتی مهم نیس که سایت تون چقدر خوب طراحی شده! مشتریان بالقوه امروز، خیلی کم فرم پر کرده و یا پس از دریافت اولین حس از شما، به سفارش خدمات و اجناس می پرازن.

وسیله هوشمندی مثل leadberry، Marketo و یا Infusion Soft با کمک کردن به کسب وکارها جهت از پیش درگیر کردن مشتریان، این مسئله رو حل می کنن. به گفته Adam Jankovits مدیرعامل شرکت Leadberry “اگه در بخش B2B فعالیت می کنین و بدنبال مشتریانی می گردین تا به طرف شما بیان، بطور متوسط، تنها ۱.۵ درصد از بازدیدکنندگان جدید (کسائی که اولین بار بازدید می کنن) به طرف سایت شما تبدیل می شن. یعنی ۹۸.۵ درصد از بازاریابی آنلاین شما خیلی راحت، هدر دادن پوله. رفتار کردن با بازدیدکنندگان ناشناس به عنوان مشتریان بالقوه و رسیدن به اونا از روش شبکه های اجتماعی متدیه که به سرعت در بخش B2B رشد می کنه.

۳- شخصی باشین
مشتریان خود رو در سطح شخصی بشناسین. به برند خود جنبه انسانیت بدین.. اصلاً میدونید برند چیجوری تشکیل می شه؟

واسه مشتریان در روزای مخصوص زندگی شون (مثل تولد) پیام تبریک بفرستین. ایمیلا و خبرنامهایی بفرستید که ارتباط با اونا رو با عنوان اسم کوچیک شون بسازین.

مطلب پیشنهادی: مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

۴- مسئولیت اجتماعی شرکت تون باید اثر داشته باشه
نیازهایی رو پیدا کنین که مردم بدنبال راه حل واسه اونا می گردن. TOMS در این ویژگی هنر فوق العاده ای با کمپین ONE FOR ONE داره. اونجا جاییه که هر جفت کفشی که فروخته می شه تبدیل می شه به یک جفت کفش دیگر به خیریه و یا شخصِ نیازمند اهدا می شه.

۵- فیدبک مشتریان رو اجرا کنین
فیدبکا باید جدی گرفته شن و تا جایی که کسب وکار بتونه مدیریت کنه، باید اجرا شه. به هنگام اجرا شدن فیدبک، با مشتریان ارتباط برقرار کرده و نشون بدین که به اونا گوش می دین. پس، گزینه جدیدی اضافه کنین، ویژگی رو پیشنهاد بدین، یا کیس قدیمی رو خط بزنین. در مقابل بازخوردهای منفی مشتریان چه عکس العملی نشون می دین؟ جواب رو اینجا بخونین.

شرکت نایک، ویژگیِ فیدبک مشتری رو بطور به طور کاملً جدی اجرا می کنه. این شرکت موفق، یک حساب کاربری توییتر بطور جدا از هم ایجاد کرده که مسئول جواب گویی به نیازها و مسائل مشتریاس. اون بدین روش، بدنبال بهبود و راحتی تجربه مشتری می شه.

۶- تجربه های عجیب بسازین
رویدادهای محلی یا جهانی، نمایشا و … از روش رفت و امد با محصول جفت و جور کنین. باید بدونین که چیجوری باید تجربه های منفی رو به مثبت تبدیل کنین.  از تجربه های بقیه شرکتا و برندهای بزرگ در خدمات و تجربه مشتری بهره ببرین.

اگه برند شما بتونه محصول و خدماتی عالی ارائه بده در حالیکه همه چیز رو در کنارهم در سطح رفت و امد رسانه های اجتماعی حفظ کرده مشکلِ وفاداری دارین!

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

روشای هدف دار بهینه واسه رفت و امد با رسانه های اجتماعی

روشای هدف دار بهینه واسه رفت و امد با رسانه های اجتماعی
با استفاده از روشای هدف دار رسانه های اجتماعی که در اول باید به شکل دقیقی مطالعه شن، می تونین فروش اجناس خود رو زیاد کنین. این از روش پیوند این روشای هدف دار با شرکت ممکن می شه. شرکت شما هر نوع فعالیتی هم که داشته باشه می تونه از روشای هدف دار زیر استفاده کنه. پس همراهمون باشین.

۱- انتخاب سیستمای عامل به روشای مناسب
ممکنه دنبال کردن روند شبکه های اجتماعی مهم باشه و موضوعاتی که در اون مطرح می شه نکته های جالبی رو واسه ما داره، چون نظرات میلیونا کاربر در این شبکه ها مورد استفاده مردم قرار میگیره مثلاً : ممکنه واسه شرکت شما مهم باشه که از توییتر واسه کار و کاسبی خود استفاده کنین، اما شرکتای دیگر به این شبکه نیازمند نیستن.
ممکنه یکی از روشای هدف دار خسته کننده واسه شما این باشه که در جستجوی شبکه هایی باشین که مشتریان مورد هدف شما در اونا عضو هستن، تلاش کنین حضورتون حضور مثبتی باشه چون می تونه هدف شما رو به موفقیت و حقیقت تبدیل کنه.
پس در این صورت باید میانگین مناسبی از این شبکه ها داشته باشین تا بدونین کدوم یک از مشتریان می تونه مصرف کننده محصول شما باشه.
در بیشتر اوقات هدف از عضویت در شبکه های اجتماعی انتشار اجناس شرکته؛ پس تلاش کنین به بهترین چگونگی در این شبکه ها حضور داشته باشین.
میانگین بهترین شبکه های اجتماعی بعد از فیسبوک شبکه هایی مثل اینستاگرام، Pinterest، و Tumblrه تلاش کنین از این شبکه ها واسه بهبود و شناسایی مصرف کنندگان خود استفاده کنین.

۲- تعیین اهداف
اندازه شرکت، سایت و اهداف شما، روی شبکه های اجتماعی مورد نظرتون تاثیر میذاره. با اینحال بیش تر شرکتا از شبکه های اجتماعی واسه اهداف زیر استفاده می کنن:

– بیش تر شدن بازدید سایت خود

– بیش تر شدن تجارت الکترونیکی خود

– افزایش اعتبار شرکت

– به نمایش گذاشتن هویت و فرهنگ شرکت که باعث می شه مردم بیشتر تمایل پیدا کنن که جزئی از مصرف کنندگان محصول شرکت شما باشن.

– گوش دادن به نظرسنجی مصرف کنندگان

– جفت و جور کردن وسیله اضافه واسه افزایش خدمات فعال مشتریان

محققان به این نتیجه رسیدن ۴۳ درصد از مصرف کنندگان، محصول برتری رو به محصول برتر دیگری بهتر می دونن با در نظر گرفتن این مورد شرکتا در این شبکه ها حتما باید پاسخگوی این نظرات مردم باشن. این در رضایت مصرف کنندگان شرکت شما تاثیرات زیادی داره.

۳- دنبال کردن یک راه و روش سیستماتیک از نظر محتوا
وقتی که شبکه اجتماعی مناسب تر رو واسه روش هدف دار خود در کار و کاسبی انتخاب می کنین باید برنامه مناسبی واسه محتوای این تبلیغات که می خواین اونا رو منتشر کنین داشته باشین. پس راه و روش سیستماتیک واسه انتشار محتوای شما در شبکه های اجتماعی روشی مناسبه. این روش به شما در تنظیم و حفظ انتشار محتوای سازمان خود در شبکه ها کمک زیادی می کنه. پس تلاش کنین تعداد منتشر کردن این تبلیغات و محتوای خود رو از قبل تنظیم کنین تا نتیجه و کیفیت به دست اومده مطلوب باشه.
واسه شروع کار خود می تونین از شبکه هایی مثل برنامه (Hoot suite) استفاده کنین چون به شما کمک می کنه از قبل، تعداد این محتوا رو واسه انتشار تنظیم کنین.

همینطور، باید جدول زمانی معینی واسه انتشار محتوا از نظر عملی داشته باشین. تلاش کنین یه ماه قبل این برنامه رو آماده کنین تا دید روشنی از وقتی که می خواین واسه انتشار بذارین بدست آید.

[تعداد: ۱۴    میانگین: ۴.۸/۵]

روشای هدف دار تبلیغاتی واسه اجناس

روشای هدف دار تبلیغاتی
پیشرفت کیفیت محصول یکی از مهم ترین روشای هدف دار واسه برند شما هستش که باعث جذب مردم می شه. راه های زیادی هست که شما می تونین محصول یا خدمات خود رو گسترش بدین. شرکتا واسه تبلیغات اجناس خود از روشای هدف دار زیادی کمک می گیرن. چند روش هدف دار متفاوت تبلیغاتی واسه شما در نظر گرفتیم با ما همراه باشین.

مسابقات
مسابقات یکی از روشای هدف دار تبلیغاتی بیشتر شرکت هاست. مدیران با تعیین جایزها مردم رو تشویق به خرید می کنن، جایزه اجناس شما هر اندازه با ارزش تر باشه بقیه بیش تر تحریک شده و برند شما رو خریداری می کنن. همه دوست دارن در مسابقه برنده شن. با خرید کالا، تولید محصول زیاد شده و درآمد زیادی واسه شرکت به ارمغان میاد.

رسانه های اجتماعی
رسانه های اجتماعی مثل فیس بوک، گوگل پلاس و دیگر شبکه ها واسه گسترش اجناس و خدمات شما موفقیتای زیادی به ارمغان میاره. با بازاریابی در اینجور شبکه هایی مشتریان بالقوه جذب شما شده و دیدگاه شون رو درباره کالا بهتر میگن. جذابیت و زیبایی اجناسِ خود رو با شعارها و تصاویر به رخ بقیه بکشین. با استفاده از وسایل متفاوت ارتباطی تماس خود رو با مردم زیاد کنین. تبلیغات شما و داشتن ارتباطی خوب فاصله مردم و شرکت رو کم می کنه.

بازاریابی و گسترش اجناس با استفاده از درپوش کالا
یکی از راه های گسترش اجناس و تبلیغات اونا استفاده از درپوشای مختلفه. تبلیغات روی درپوشا بستگی به ایده های طراحان جور واجور داره. ویژگی تزئیناتی جنسا می تونه جذابیت محصول رو چند برابر کرده و فروش شما رو هم زیاد کنه. تلاش کنین زیبایی اون به شکلی طراحی شه که مردم در سنین جور واجور به اون روی بیارن. نام درپوش باعث می شه حتی بعد از تموم شدن محتوای ظرف اونو پیش خود نگه داری کنیم به صورتی که اگه مهمون به خونه شما بیاد و ظرف مورد نظر رو ببینه جذب زیبایی ظرف می شه.

هدایای تبلیغاتی مارک دار
دادن اجناس مارک دار واسه هدیه می تونه یک حرکت تبلیغاتی اثر داشته باشه که کالای شما دست به دست پخش شه. مثلا کارت خود رو روی یک آهن ربا و یا کلیدی به شکل زنجیر به کار ببرین. این وسیله کوچیک رو به عنوان هدیه به بقیه، دوستان، و خونواده تقدیم کنین. هدیها به دلیل کوچیک بودن می تونن به شهر یا کشور دیگری ارسال شن اما دقت کنین طراحی اونا قشنگ و چشم گیر باشه تا مردم با دیدن هدایا اونا رو نگه داری کنن وگرنه در سطل آشغال جای میگیره.

نظرسنجی پس از فروش اجناس
تماس با مشتریان از روش ایمیل، تلفن و دیگر راه های ارتباطی یه روش هدف دار به درد بخور واسه فروشه. فروشندگان ماهر اطلاعات تماس مشتریان رو پیش خود نگه می دارن بعد از فروش اجناس با تماس یا فرستادن ایمیل درباره کیفیت و رضایت مندی اجناس سوالاتی رو می پرسن، با ارائه فرمای نظر سنجی و پرسیدن سوالات متفاوت درباره جنسا می تونین توجه اونا رو جلب کنین پاسخای مشتریان می تونه باعث راهنمایی شرکت واسه بهبود کیفیت اجناس شما باشه.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۴/۵]

روشای هدف دار جذب مشتری واسه فروش موفق در کار و کاسبی

روشای هدف دار جذب مشتری واسه فروش موفق به روشای جور واجور اجرا می گردن. کارکرد این روشای هدف دار در بازارکار به پیگیری و اندازه گیری احتیاج داره.

روشای هدف دار جذب مشتری
فروش عبارت از رسوندن امتیازات، فواید و منافع محصول یا خدمات و ارائه اون به مشتریه. این عملیات همیشگی بوده و به انرژی، تمرکز، و طراحی خاصی نیاز داره.

روشای هدف دار جذب مشتری از طرف شرکتای جهت دار در بازار فعال می شن. و واسه سیاست گذاری اجناس/خدمات مورد مصرف مردم و رقبا اجرا می شن.

در این پست شما رو همراهی می کنیم با روشای هدف دار جذب مشتری واسه فروش موفق که مورد آزمایش شرکتا قرار گرفتن. تا در وظیفه ای که دارین به عنوان یک مدیر فروش موفق بهتر و برتر تصور شید.

کشف، انتخاب بازار هدف
موضوع کشف و انتخاب بازار مورد هدف “Target Market” گزینه ای اساسی واسه شروع هر کسب و کاره. بازار مورد هدف یه سری از مشتریان هستن که شرکتا تلاش دارن اجناس خود رو از روش توجیه و تلاش به اونا بفروشن. به خاطر همین باید بپرسید مشتری کیه؟ کجا مشتریان بالقوه رو پیدا کنیم؟ احتیاج اونا از خدماتی که ارائه می دین چیه؟ کی تصمیم گیرنده خریده؟ وضع مالی مشتری در چه حدیست؟ بهترین زمان واسه شروع به کار با اونا چه وقتیه؟

هدف اساسی در این مرحله از عملیات فروش، پیدا کردن مشتریانیه که محصول شما رو بخرن. مشتریانی که می خواین محصول خود رو به اونا بفروشین دو نوع هستن؛

۱_ مشتری پیش بینی شده جدید
مشتریان پیش بینی شده و جدید از روش تبلیغات شرکت مراجعه می کنن. یا مدیران فروش واسه معرفی پیش اونا می رن. تا اجناس رو ارائه دهند. این روش واسه مشتریانی خوبه که حوصله پیدا کردن محصول و زمان کافی رو ندارن.

۲_ مشتری منظم و قدیمی
مشتری منظم و قدیمی از تلاشی که مدیر فروش به خرج میده به دست میاد. باید بدونین مشتری قدیمی شرکت مهم ترین مشتریه که محصول تون رو خریداری می کنه.

کلید اصلی کشف بازار، تفکر درباره تعیین اون چه که می خواین به بازار عرضه کنیده. تصمیم دارین به خودتون کمک کنین با بهره وری کار رو زیاد کنین؟ در جواب به این سئوال در جستجوی مشتریانی که قصد استفاده از اونا رو دارین برید. در صورت مواجه شدن با مشتری جدید از آن سوالاتی رو بپرسید تا فهمیده باشین که مشتری جدیده یا بالقوه؟

اگه مشتری نمونه خود رو نمی شناسید به مشتریان فعلی خود نگاه کنین. و به سوالات زیر جواب بدین: چه کسائی بیشترین تولید و بازدهی رو واسه شرکت شما دارن؟ شرکت شما چه مشکلاتی رو واسه اونا حل می کنه؟ به چه دلیل فقط با شرکت شما رفت و امد می کنن؟

پیدا کردن مشتری، تعیین کارکرد انتشار
بعد از تعیین هدف، شبکه کار و کاسبی خود رو کشف کنین. این کار واسه اطمینان حاصل کردن از ارتباط با فرد یا موسسه مورد هدفه. شما در جستجوی فرصتی هستین که به آرمانای خود عمل کنین. وقتی که دوستان یا خونواده شما رو به مشتریان بالقوه معرفی می کنن تلاش در پیگیری اونا داشته باشین. و جلسه واسه ارتباط بعدی رو مشخص کنین. حتما خودتون با اونا تماس بگیرین.

جستجوی مشتریان بالقوه ممکنه شما رو به چشم انداز بزرگی با اسم بازار آشنا کنه. تلاش شما واسه پیدا کردن مشتری در بازار مثل دادن دیکته هستش. در راه جستجوی مشتری با شکلای جور واجور مختلفی از مردم برخورد می کنین. اول به نظرتون این مردم اصلا نمی تونن مشتری باشن. اما بعد با شناخت بهتر بازارکار مشتریان رو تشخص میدید.

خود رو واسه گفتگو آماده کنین
قبل از تعیین زمان جلسه واسه گفتگو مطمئن شید با فرد صحیحی قرار گذاشته اید. یا این که واقعا این فرد توانایی و قصد خرید رو داره. انتخاب مشتری اشتباه به شما ضرر می رسونه. اگه اطمینان حاصل کردین مشتری بالقوه هستن خودتون درخواست فروش رو ارائه بدین.

قبل از رفتن به جلسه فروش، لیستی از سوالات رو آماده کنین تا واسه یادآوری بپرسید.

تعیین سوالات، دقیق شدن روی پیشنهادات
در دیدار با مشتریان بالقوه، مطمئن شید پیشنهادات شما واسه حل مشکلات اونا تعیین شده. درباره پیشنهادات خود و شرکت دست وردارین و به مشتری بگید چیجوری با محصول و خدمات خود به اونا سود می رسونین. اگه محصول تون به اونا سود میرسونه به اونا بگید چند درصد سود به دشت می کنن. و اگه به تولید اونا کمک می کنه و اشتباهات کارشون رو حل می کنه اونا رو باخبر کنین.

در این دوره تصمیم گیرندگان پیشنهاد فروش نمی دن. بلکه واسه دشت کردن ارزش سود بهتر سخت تلاش می کنن. یاد بگیرین سکوت یکی از پیشنهادای اول در فروشه.

حتما الان می گین چیجوری پیشنهاد فروش رو بدیم؟ واسه ادامه مطلب با پدیده فکر مهتر همراه باشین

امتیازات نمونه محصول رو توضیح بدین. دقیق شدن روی موفقیتایی که محصول محقق ساخته، در دقیق شدن روی حولوحوش تکنولوژی زیاده روی نکنین. تا مشتری رو به دلیل تخصص کم از دست ندین. اسم شرکت و نام تجاری رو تکرار کنین. اگه محصول تون عیبی داره اونو بگو کنین. با حجوم تلاش در بد نشون دادن حریف نکنین. اما روی امکانات خوب محصول تمرکز کنین.به ترسای مشتریان اهمیت بدین.

پیگیری
پیگیری یکی از مهمترین روشای هدف دار جذب مشتریه. هدف از پیگیری اطمینان حاصل کردن از گامایی چون فروش، ارائه دادن خوب محصول، دریافت هزینه و ضمانت رضایت مشتریاس. ناامید نشید و روزانه تموم معاملات مربوط به مشتری بالقوه خود رو پیگیری کنین. ارتباط با مشتریان واسه مشتریانی که به ارتباط با شما علاقه دارن رو یادتون نره. واسه این که ارتباط شما فقط درباره فروش نباشه، همیشه ارتباط صمیمی خود رو حفظ کنین.

شمام با در پیش گرفتن درست روشای هدف دار جذب مشتری می تونین به فروش بیشتر برسین.

[تعداد: ۹    میانگین: ۳.۶/۵]

روشای هدف دار رشد و روشای تفکر خلاق

روشای هدف دار رشد و روشای تفکر خلاق
روشای تفکر خلاق
همه روش هدف دارای رشد رو نیستن. ، نمونه های رو اون تقریباً از بعدِ موفقیت و اثر حاشیه ای بوده و پس جستجوی ایده های موشکافانه به درد بخور هستش:

پیگیری تفکر خلاق به شکل گروهی. چون که دیدگاه ها و تجارب جور واجور می تونن یافته های غیرمنتظره ای رو به وجود بیارن.
با تمرینات ساده ای شروع کنین که کم رویی رو از بین می برن. مثلا، واسه قابل پذیرش کردن شوخیای بعدی، از هرکی بخواهید مشخص کنه چه حیوونی شخصیت اونا رو به بهترین وجه توضیح می ده و صدای اون حیوان رو از خود دربیاره.
بر عملیاتی خاص، مثلاً چگونگی استفاده از یک دارایی یا یک توانایی تأکید کنین.
بدون قضاوت کردن، گزینه ارائه بدین. موقع طرح گزینه ها اونا رو آزمایش نکنین، این موضوع کلید تفکر خلاقه.
واسه تغییر دیدگاه به تفکر بازتر بدین. تصوری روشن رو به رقابت بکشین مثلاً چی می شد ماشین ۵ تا چرخ داشت و یا از کلمات تصادفی استفاده کنین.
گزینه ها رو طبق اثر بالقوه و بدون توجه به منطقی بودن اونا آزمایش کنین.
به مرحله دوم از تفکر خلاق وارد شید که هدف اون افزایش شانس موفقیت گزینه جذابه.
گزینه های پایانی رو نه به شکل منطقی (واقعیت) که از روی احساسات (جرئت) آزمایش کنین.
واسه جلو رفتن سناریو و طرح عملیاتی بوجود بیارین.
بیشتر بخونین:

“واسه فعال شدن قدرت خلاقیت تون، انعطاف پذیر باشین” یعنی چه؟

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

روشای هدف دار رفتار با مدیر بد اخلاق

رفتار با مدیر بداخلاق
یه مطالعه فرامرزی درباره رهبری نشون میده که خیلی از مدیران و مدیران ارشد نیاز دارن که به رهبران بهتری تبدیل شن و سؤالی که ساخته میشه اینه: وقتی که مدیران ما با کارکنان ما به بدی رفتار می کنن باید چه کاری انجام بدیم ؟!

 در خیلی از سازمانا، مدیران به بدی رفتار کرده و تاثیرات بدی در محیط کاری و روی کارکنان می ذارن که این به تنهایی باعث می شه تا شرکت، وارد خطر بزرگی شه. رفتارای مدیریتی می تونه تخلفای جزئی و کلی رو شامل شه که ممکنه نابودکننده باشه. این اتفاقا می تونه باعث فرار کارکنان بسیار خوب و حتی بازشدن پرونده در دادگاها هم شه. بعضی از راه هایی که مدیران این چنینی رو از مدیران خوب جدا می کنه در ادامه اومده:

میکرومنیجینگ (MicroManaging) : تسلط کامل و آزاردهنده به همه فعالیتای کارمند طوری که باعث آزار فرد گشته و دخالت حساب شه.

پیدا کردن مقصر : نگاه کردن به جنبه منفی قضیه و نبخشیدن و فراموش نکردن مسائل و اشتباهات ایجاد شده و کلا دقیق شدن روی نقاط ضعف و اشتباهات افراد.

اختیار بیشتر از اندازه : همیشه و قبل از هر چیزی به خودشون فکر می کنن.

ندیده گرفتن : دوری کردن و ندیده گرفتن کارکنان، در دسترس نبودن واسه پاسخگویی به اونا و فیدبک به موقع و منظم ندادن و ارتباط نداشتن با کارکنان.

رفتار نامساوی : برخورد ناعادلانه با کارکنان، سر زدن رفتار با کارکنان از روی علایق شخصی بدون توجه به کارکرد اونا

بدگویی کردن : عصبانیت بیشتر از اندازه، زورگویی و بدگویی به کارکنان

جدا کارکنان : ایجاد تشنج و جنجال و بحث داخلی بین کارکنان و مقابل هم گذاشتن اونا

شما چه کاری می تونین در مقابل این مدیران انجام بدین؟ چیجوری می تونین واسه رفتار بهتر در کار تشویق کنین؟ با استفاده از بعضی روشای هدف دار به درد بخور واسه این کار رو که در ادامه میاد می تونین این چرخه بدرفتاری رو اصلاح کنین.

جلوگیری از عادات بد : خیلی از عادتای رفتاری بد در مدیران چند سال قبل اینکه اونا بتونن بر اون فائق بیان بوجود اومده ان. در لحظه ای که متوجه شروع مسئله ای شدید که بر عادت بد مدیرتون ریشه داشت، تلاش کنین به سرعت اونو از حاشیه بیرون کنین. هرچه تایم بیش تری طول بکشه، ترک کردن عادتا هم سخت تر می شه.

همه چیز رو سندسازی کنین : همه چیز رو سندسازی کنین. از موقعیتا و شرایطی که بین کارکنان اتفاق میفته یادداشت ورداری کرده و اسنادی رو بسازین. بقیه کارکنان رو هم تشویق کنین تا به انجام این کار بدن یا می تونن واسه شما بیارن تا این کار رو انجام بدین.

انتظارات خود رو تنظیم کنین : انتظارات خود رو از رفتار مدیریتی تنظیم کنین. مثلا؛ رفتار مدیران باید بیان شه. اینکه با چه کسائی باید ارتباط برقرار کنن و با تیم رفت و امد بسازن مشخص بوده و نتایجی رو انجام بشه.

مسئولیت پذیری واسه رفتار مدیریتی : واسه رفتار مدیریتی مثبت، مسئولیت بسازین. همینطور انتظارات خود رو از بین بررسیا، عملکردها و پاداشایی که واسه حفظ و درگیر بودن شامل می شده درنظر بگیرین.

جفت و جور کردن یک مشاور و ناظر در کنار مدیر : اینکه مدیر خود رو با یک شخص دیگر به عنوان ناظر و یا مشاور هماهنگ کنین می تونه به همیاری و همفکری بیش تر اونا کمک کرده و می تونه در تقسیم مسئولیتا کمک بده.

ایجاد بخش آموزشی : آموزش مدیریت اصولی و نظارتی خصوصاً مهارتای ارتباطی و داخل فردی رو واسه مدیران درنظر بگیرین. بعد، هر از چند بعضی وقتا آموزشای دوره ای واسه مرور دوباره مباحث اصلی مدیریتی برگزار کنین تا ملکه ذهن شون شه.

تشویق کردن پیشرفت مدیریت فعلی : مدیران رو واسه پیشرفت دادن به مهارتای رهبری شون تشویق کنین. شکلای جور واجور مقالات مربوط به مدیریت و یادگیری در این مورد رو انتشار بدین.

بسیار خجالت آوره که بعضی از مدیران، بجای استفاده به درد بخور از امتیازات، موقعیت و سِمَتِ خود واسه کارکنان شون به دنبال تخریب شخصیت اونا بوده و رفتار فوق العاده ضعیفی رو از خود نشون میدن. کارکنان بسیاری هست که از حضور مدیر و رئیس بد در محل کار خود رنج می برن اما بازم پایبند و پایبند به شرکت و سازمان خود در حال همکاری با اونا هستن. منابع انسانی و مدیریت اون، واسه تغییر رفتار مدیران و مراقبت کردن از کارکنان این چنینی در مقابل تاثیرات بد ایجاد شده.

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۲.۸/۵]

روشای هدف دار روانی در مذاکرات فروش

روشای هدف دار روانی در مذاکرات فروش
آماده شدن واسه مذاکرات وقتی که به اون در فروش اجناس نیازمندیم، می تونه ترس بالایی رو در شما بسازه. این نوع تفکرات می تونه باعث خراب شدن مذاکرات شما شه. جنگ اول که مدیر فروش باید در اون پیروز باشه موفقیت و پشت سر گذاشتن افکار منفی مثل ترس و یا داشتن استرسه. وقتی که یافته های روشن تر باشه فرصتای بیشتری رو به دست میارید.

برطرف کردن نگرانی
ذهن، انتخاب گزینه های متفاوت رو دوست داره. مدیر فروش همیشه باید بیش تر از یک طرح و گزینه واسه انتخاب در مذاکرات خود داشته باشه. این کار باعث اعتماد به نفس و کم شدن نگرانی در وجود شما می شه. با این کار فروشنده دچار ناامیدی نمی شه و اعتماد به نفس بیش تری هم واسه گرفتن کسب و کارای زیاد دشت می کنه. پس مشتری احساس می کنه این شرکت واسه خرید و فروش، بهتر از دیگر شرکت هاست.

به مقدار کم بله بگید
اول گفتگو رو ساده شروع کنین. توقع نداشته باشین مشتری بالقوه شما به همه چیز بله بگید. بعضی وقتا مشتری شما ممکنه مقدار کمی از کالا یا محصول رو درخواست کنه بعد به فکر معامله های سودآور و بزرگ باشه. به مدیر فروش دلایلی رو ارائه بدین و توضیح بدین که میشه استراتژیایی رو که واسه فروش این مقدار محصول استفاده شده در بقیه مذاکرات فروش هم بکار برید.

استفاده کامل از گوش دادن
فروشنده دو گوش و یک دهن واسه اهداف مشخص داره. مشتریان دوست دارن هر اون چیزی که درباره کالا میدونید رو واسه اونا توضیح بدین. اونا خوب به شما گوش میدن از این وسیله خوب استفاده کنین چون مشتری می تونه شما رو نسبت به دیگر رقبا برتر یا بدتر بدونه. مشتری تو ذهن خود تصور می کنه کدوم یک در این کار بهتر از دیگه ایه؟ فروشنده باید همون مقدار که سخن میگه همون اندازه هم گوش بده. هر چیزی که رو که گفتین یه بار دیگر تکرار کنین تا مطمئن شید که مشتری منظور شما رو فهمیدهه. با زبانای جور واجور مثالایی واسه اون بزنین تا مشتری فهمیده باشه کارکنان شرکت به زبانای مختلفی سخن می گن.

رویکردهای “شریک”
در مذاکرات، مدیر فروش باید مثل یک شریک با مشتری خود برخورد کنه نه حریف! از نظر روانشناسی این کار هر دو طرف رو در یک تیم قرار میده. هم اینکه می تونه باعث اعتماد به نفس بیش تر در تصور مشتری شده و فضایی رو واسه ارتباط موثر بسازه.

بعضی وقتا مشتری بالقوه شما آمادگی ارتباط واسه ایجاد یک قرارداد رو نداره؛ یا شاید هم لغو قرارداد باعث آسیب رسوندن به فروشنده می شه. با این حال؛ شما فقط با لبخندی که روی لبانتان نقش بسته به این مسئله نگاه کنین و از آن خداحافظی کنین. بعضی وقتا مدیر فروش بارها به لحظه لغو این قرارداد فکر میکنه و با خود میگه؛ ای کاش با احترام بیش تر و حرفه ای تر با اون برخورد می کردم!

خودنمایی به احساسات خاص
گفتگو همیشه مثل یک بازیه. روش هدف دار به درد بخور در این وضعیت “خودنمایی به بی تفاوتی” هستش مثلا؛ اگه مشتری شما در گفتگو از شما نقطه ضعف و یا نقطه ای از ناامیدی رو دید در این صورت مدیر فروش طعمه ای واسه بهره وری مشتری می شه.

اگه فروشنده قادر باشه احساسات خود رو محدود، و اعلام بی تفاوتی کنه یا جلسه رو در زمان دیگری بذاره؛ این کار یه جور استرس رو در مشتری بوجود میاره که باعث امضای قرارداد کار شما می شه.
گفتگو فقط یه روش هدف دار روانیه؛ چون فروشنده به نکاتی واسه مذاکرهای بیش تر بدون ترس و استرس نیازمنده.
وقتی که مدیر فروش واسه فروختن محصولی به گفتگو کردن با مشتری میره باید احساسات خود رو کنترل کنه. یک مدیر حرفه ای می تونه ارتباطایی فعال با بقیه بسازه تا در طول زمان به تکامل در این مذاکرات دست پیدا کنین.

مشتری رو در اولویت بذارین
اگه فروشنده با خشونت مشتری رو به خرید مجبور کنه مشتری حالت دفاعی به خود میگیره. این کار گفتگو فعال بین دو طرف رو از بین می برن. حالت دفاعی مشتری به معنی نبود رسیدن به توافق بین دو طرف هستش. فروشنده باید انتقاد از نیازها و خواستها، انگیزه و یا رفتار مشتری رو کنار بزاره.
با آرامش به مشتری گوش بدین و با منطق از روشای هدف دار یک فروشنده ماهر کمک بگیرین. هنگام گفتگو هم باید با تمرکز صحبت کنین.

[تعداد: ۱۷    میانگین: ۴.۴/۵]

روشای هدف دار قیمت گذاری که ارتباطی با تخفیف ندارن!

روشای هدف دار قیمت گذاری واسه اوقاتی که قصد تخفیف دادن ندارین، در این مقاله معرفی می شه:

روشای هدف دار قیمت گذاری
تحقیقات نشون میده که سلاحی هست که می تونین واسه افزایش کارکرد فروش خود  از آن استفاده کنین – یعنی یه روش هدف دار فروش موثر، بدون در نظر گرفتن جایی که شما کار می کنین و یا چیزی که می فروشید.

حتما می پرسین که این روش هدف دار فروش چیه؟

این استراژی تنظیم قیمت استراتژیکه. مهم نیس که شما در بازار صنایع لاکچری فعال هستین و یا قیمت محصول تون به ارزانی یک بسته چیپسه، این چگونگی تنظیم قیمته که بر مشتریان اثر میذاره و به شما در رسیدن به مقصود پایانی سریعتر می کنه.

۱- توجه به زمان بیشتر از پول
صرف نظر از قیمت محصول ، چه یک دلار و چه ۱۰۰۰ دلار ، دقیق شدن بر “زمان”  بیشتر از قیمت می تونه فروش و رضایت مشتری رو زیاد کنه. “زمان” می تونه برابر با تعهد استفاده تکراری و دراز مدت و یا برگشت ساعاتی از زندگی خریدار باشه.

با در نظر گرفتن مطالعه محققان کسب وکار دانشکده تحصیلات عالی استنفورد ، برجسته کردن تجربه ای که فرد با محصول شما داره، چیزی کلیدیه.

اونا  از سه نشونه جور واجور استفاده واسه تبلیغ یک استند لیموناد استفاده کردن – یکی به زمان اشاره داشت، یکی به  پول، و دیگری به نبود هیچ کدوم از این دو اشاره داشتن.

نشونه “زمان” نسبت به نشونه “پول”، دو برابر بیش تر افراد رو به خود جلب کرد. این مشتریان هم اینکه دو برابر بیش تر پول خرج کردن.

Cassie Mogilner، یکی از نویسندگان مطالعه میگه:  “در آخر، زمان منبع کم پیدا تریه – وقتی که از دست بره، دیگر برگشتی نداره- و پس اهمیت بیش تری واسه ما داره.” ” اینکه ما زمان رو چیجوری میگذرونیم خیلی بیش تر از چگونگی صرف پول،  در مورد شخصیت ما میگه.”

وقتی که با مشتری همراه میشین، در مورد  مقدار وقتی که اونا صرف و یا ذخیره می کنن صحبت کنین و راه حل بدین – نه در مورد مقدار وقتی که صرف می کنن .

۲- در قیمت گذاری رقابتی رقابت نکنین
در مورد قیمت گذاری رقابت نکنین. یه مطالعه جداگونه در دانشگاه استنفورد انجام شده که تاکید می کنه اجناس با قیمت کم نسبت به رقبا معمولاً نتیجه برعکس داره.

محققان از شرکت کنندگان خواستن از بین ۳ دوربین یکی رو انتخاب کنن: : یک دوربین پایه ارزون؛ یک دوربین پیشرفته تر با قیمت متوسط ​​و یک دوربین پیشرفته، با قیمت بالا. وقتی که به انها گفته شد هر سه رو باهم مقایسه کنن،  بیشتر شرکت کنندگان “راضی” به انتخاب دوربین با قیمت متوسط شدن.

نویسندگان می گن که ” وقتی به افراد گفته شد تا مقایسه بکنن، از خطر کردن بیش تر دوری کردن.”

وقتی که مصرف کنندگان مجبور به مقایسه اجناس شن، تمایل به “دقیق شدن روی مشکلات رقابتی” دارن –  نه “امتیازات نه راه حل” شما. پس اگه فهمیدین که چیزی مثل این می گین:  “قیمت ما ۲۰٪ کم تره ” یا ” قیمت ما رو با قیمت محصول X مقایسه کنین” ، لطفا سکوت کنین و ادامه ندین.

۳- استدلال “قیمت در جاهای دیگر کم تره ” رو مدیریت کنین.
بیشتر دو استدلال قیمتی پیش میاد: “من میتونم با قیمت بهتری این محصول رو از حریف Y  بخرم” و “قیمت در جاهای دیگر کم تره.”

وقتی که این جملات رو شنیدید، روی گفتگو در مورد کیفیت محصول خود تمرکز کنین. اشاره به کیفیت بهتر، یه سری از ویژگیای قوی تر، و یا ساپورت بیش تر،  ارزش بسیار کافی رو واسه توجیه هزینه بالاتر جفت و جور می کنه.

این روش هدف دار زمانی کارایی داره که شما در حال رقابت با رقبای بزرگ تر، و قیمت بالاتر هستین.

زمانی هم هست که مردم واسه یه محصول یا سرویس پول بیش تری پرداخت می کنن. اما در اون موارد، اونا پول برند رو می پرازن. مثلا اگه شرکت شما تازه کار باشه، شک نداشته باشین برند محصول خیلی شناخته شده نمیشه تا بتونه به اندازه برندهای معتبر قیمت داشته باشه.

یعنی، قیمت محصول شما کم تره ، اما کیفیت اون بسیار بالاست.

۴- بر ROI محصول خود تاکید کنین
تنها وقتی که قیمت باید در بحث دخالت داشته باشه، وقتیه که ROI  محصول یا خدمات شما، بسیار بیش تر از قیمت باشه. بارها ثابت شده که مردم بدون در نظر گرفتن هزینه، فقط واسه کیفیت پول میدن.

طبق بررسی بهداشت و سلامت جهانی ۲۰۱۵ نیلسن از ۳۰۰۰۰ نفر، ۷۴٪ افراد پول بیش تری رو واسه غذاهای سالم پرداخت می کنن.

پس در حالی که شما خواهان رقابت در قیمتا نیستین، اما وقتی مسئله امتیازات پیشنهادی شما باشه که با امتیازات پیشنهادی حریف تون همسانه، مجبور به رقابت در قیمت میشین.

ارزش همیشه کلید قلب مشتریه، و ارزش بیش تر به کیفیت مربوطه تا به قیمت!

هم اینکه می تونین به ویژگیایی که به زودی عرضه می کنین، اشاره داشته باشین- این امتیازات باعث می شه  که محصول تون مطلوب تر به نظر برسه، حتی اگه هنوز در دسترس نباشن.

نمایندگان فروشِ مستقیم به جز تخفیف دادن معمولاً نمی تونن قیمت استاندارد خود رو افزایش یا تغییر. از این چار روش هدف دار استفاده کنین تا صرف نظر از هزینه محصول تون به یافته های مورد نظر خود برسین.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۴.۲/۵]

روشای هدف دار نفوذ در بازار چیه؟

واسه نفوذ در بازار لازمه چه استراتژیایی رو اجرا کنین؟

نفوذ در بازار
وقتی که یک شرکت تصمیم میگیره وارد بازار شه؛ لازمه از روشای هدف دار نفوذ در بازار بهره ببره. هدف از نفوذ در بازار تاثیر گذاری روی فروش بهتره. با در پیش گرفتن درست روشای هدف دار بازاریابی بخش بزرگی از بازار رو از آن خود کنین. علاوه بر این، نفوذ در بازار باعث اندازه گیری بهتر موارد مورد استفاده در تولید کالا و تعیین ارائه خدمات می شه. شاید فکر کنین اجرای روشای هدف دار نفوذ در بازار تغییرات اساسی رو در روند رشد کار و کاسبی تون ایجاد نمی کنه اما با اجرای درست قوانین نفوذ در بازار، کار و کاسبی تون پیشرفت پیدا می کنه. اگه می خواید بخاطر افزایش درآمد شرکت خود روشای هدف دار نفوذ در بازار رو پیاده کنین تاکتیکای خاص نفوذ رو دنبال کنه.

روشای هدف دار نفوذ و تاکتیکای بازاریابی
یکی از روشای هدف دار نفوذ در بازار “کاهش قیمت” است. کاهش قیمت کاربردهای زیادی در بازار کار داره. مثلا، وقتی که یک شرکت تاکتیکی رو اجرا می کنه هدفش افزایش فروش شرکت و کاهش هزینه های تولیدیه. علاوه بر این یک شرکت منظم باید توانایی جدا سازی و بررسی قیمتای خود نسبت به رقبا رو واسه کیفیت اجناس/ خدمات مورد بازبینی بذاره.

چی باعث جذابیت اجناس حریف می شه؟

کاهش قیمت هر محصول، باعث کاهش کیفیت می شه؟

بعضی وقتا قیمتا متغیرند و در حال بالا و پایین اومدن هستن. یعنی شرکتا فقط تلاش دارن در روند تجارت تعادل برقرار کنن پس تلاش خود رو افزایش میدن تا فقط سود متعادلی از فروش رو به دست بیارن. مشتریان با کم شدن قیمت کالاهایی که با هزینه بالایی به فروش می رسین دچار شک، بی اعتمادی و … می شن اما شرکتای تجاری با کم شدن قیمتای اجناس با کیفیت نباید اعتماد و شک مشتریان رو برانگیزند. کار و کاسبی هر فرد زمانی پیشرفت پیدا میکنه که نفوذ در بازار به طور زیادی زیاد شه. به طور مثال، تبلیغات یکی از موثر ترین راه واسه افزایش آگاهی مردم از نام تجاریه. علاوه بر این، شرکتا با تلاش دراز مدت خود در اجرای روند تبلیغات واسه نفوذ در بازار می تونن بودجه و سود خوبی ذخیره کنن. که تبلیغات باید با برنامه ریزی، جدا سازی و بررسی طراحی شه تا سهام و بودجه شرکت در بازار هدف و رقبا شکست نخوره.

کانالای پخش اجناس
یکی از سازنده ترین اجزای روش هدف دار نفوذ در بازار کانالای توزیعه. به طور مثال فرض کنین منبع اصلی درآمد سازمان شما فقط از روش رسانه ها و خرده فروشانه، اما بدونین رقبا با استفاده از ابزارهایی چون، بازاریابی ایمیل ، بازاریابی تلفنی و … سودای بیش تری نسبت به شما دریافت می کنن. با افزایش کانالای پخش در فضاهای جورواجور سود خود رو افرایش بدین.

از چه کانالی واسه پخش اجناس خود استفاده میکردین؟

بهترین عامل جذب یک مشتری رفت و امد داشتن با اونه. مصرف کنندگان علاقه زیادی دارن بدونن اجناس جدید شرکت شما با چه روشایی کار می کنن. با افزایش حس کنجکاوی مشتری، آموزش استفاده از کالا رو به اون بیاموزید. رفت و امد درست با یک مشتری باعث جذب چندین نفر دیگر از روش همین یک شخص می شه.

دوره های آموزشی تأثیرگذاری رو دائم بروزرسانی کنین تا امتیازات اون در کار و کاسبی تون قابل مشاهده باشه. افزایش نفوذ در بازار باعث افزایش مصرف کنندگان اجناس شما می شه. به طور مثال با آگاهی مردم از چگونگی کارکرد محصول، اندازه استفاده و مصرف اون کالا در منطقه مورد نظر بیش تر می شه.

اگه بهره بردن از روشای هدف دار نفوذ در بازار رو به شکل صحیحی اجرا نکنین، یا شکست می خورید یا موفقیت شما دیر بدست میاد. پس همه سهام خود رو در یک بخش سرمایه گذاری نکنین! با افزایش درخواست در بخش تولید سود به دست اومده از اجناس رو خیلی راحت تلف نکنین. البته روش هدف دار نفوذ در بازار واسه هر کار و کاسبی ای به یک اندازه عمل نمی کنه!

وقتی که اجناس با کیفیت خود رو با قیمت کم تری نسبت به حریف به فروش می رسونین انتظار رشد و پیشرفت سازمان شما قابل پیش بینی هستش. رشد سریع اجناس به قیمت هر کالا ربط داره.

امتیازات اقتصادی نفوذ در بازار
شک نداشته باشین ورود اجناس شما به بازار روی اقتصاد تاثیر میذاره.

فکر می کنین اجناس شما چه سودی واسه پیشرفت اقتصادی داشته باشه؟

هر کارآفرینی با ارائه اجناس خود به بازار امیدواره بهترین نتیجه رو به دست بیاره.

قیمت پایه یه محصول می تونه تضمینی واسه رشد محصول باشه؟

مطلب پیشنهادی: روش هدف دار قیمت گذاری

می تونین با اجرای بهتر دستورات قیمت گذاری موفقیت خود رو پیش بینی کنین. شرکتای کوچیک و نوظهور همیشه در برابر خطراتی هستن چون اجناس خود رو بدون تعیین هیچ پیش اومدی راهی بازار می کنن. نداشتن تجربه، نداشتن تخصص، نبود مدیریت درست باعث شکست یک برند و ناامیدی کارکنان جوون شرکت می شه.

مطلب پیشنهادی: چیجوری قبل از تولید، اندازه فروش و درخواست رو پیش بینی کنیم؟

یکی از بهترین روشای هدف دار نفوذ در بازار، جنگ با رقباست
تصور کنین، واسه تکامل و پیشرفت کار باید با رقبای زیادی به جنگ بلند شین. رقبا مشتریان شما رو به سرقت می برن و سود خوبی حاصل شون می شه، با بروز اینجور اتفاقاتی چه واکنشی از خود نشون می دین؟

به عنوان یک رهبر موثر در بازار کار و کاسبی از هر گونه دعوا دور بمونین. با رفتار و در پیش گرفتن استراتژیایی، حریف تون رو مجبور کنین نتونه به مشتری شما چشم بدوزد. جانشین کردن قوانین و مقرراتی واسه مشتریان ارائه خدمات ویژه ای چون برگه تخفیف به مشتری وفادار، باعث پیشی گرفتن شما از حریف می شه.

مشکلات نفوذ در بازار
هزینه های تولید اجناس از فروش بدست نیامده؟؟

کاهش قیمت بعضی وقتا باعث می شه هزینه های تولید اجناس برآورده نشه به ویژه واسه شرکتای تازه تاسیس! اینطوری مجبور میشین قیمت اجناس رو زیاد کنین در این شرایط باید اجناس خود رو قشنگ تر در تصور مردم نشون بدین تا زیاد شدن قیمت تاثیری در روند فروش نداشته باشه به طور مثال بسته بندی اجناس رو تغییر بدین تا تصور عمومی مردم نسبت به محصول تون بهتر شه.

[تعداد: ۱۸    میانگین: ۳.۷/۵]

روشای هدف دار موثر مدیریت زمان به وسیله افراد برجسته

روشای هدف دار موثر مدیریت زمان ، همونطور که از عنوان اون پیداست می تونه به شما در بهره وری بیش تر که نتیجه مدیریت خوب وقتیه کمک کنه.

روشای هدف دار موثر مدیریت زمان
ما بیشتر فکر می کنیم که بهره وری به معنی انجام کارای بیش تر در هر روزه اما اشتباه می کنیم! بهره وری یعنی انجام دادن کارای مهم دائم. صرفه نظر از نوع کاری که انجام می دین، تنها چند چیز واقعا مهم هست.

سازنده بودن یعنی حفظ، سرعت ثابت و متوسط ​​در چند چیز، نه بیشترین حد سرعت در همه چیز! در این مقاله کوتاه بهترین روشای هدف دار بهره وری رو ارائه می دیم.

بهترین روشای هدف دار بهره وری
حذف کردن فعالیتای هدر دهنده وقت با استفاده از جعبه آیزنهاور (Eisenhower Box): این قالب ساده تصمیم گیری به شما کمک می کنه تا دست به کار شین، وظایف رو سازماندهی کنین، و در آخر کارای بیش تری رو انجام بدین. نکته مهم در مورد این قالب اینه که میشه از آن واسه برنامه های بهره وری گسترده ( “هر هفته چیجوری باید زمانم رو صرف کنم؟”) و ، برنامه های کوچیک تر روزانه ( “امروز باید چیکار کنم؟”) استفاده کرد.

روش هدف دار “۲ فهرست” وارن بافت (Warren Bufett): چیجوری تمرکز خود رو به بیشترین حد برسونیم و بر اولویت هامون تسلط داشته باشیم: این روش رو سرمایه گذار معروف وارن بافِت ارائه کرده که از یه روش هدف دار بهره وری ۳ مرحله ای ساده واسه کمک به تشخیص اولویتا و اقدامات، استفاده می کنه. این روش واسه تصمیم گیری و پایبند کردن خودتون واسه انجام درست و دقیق کار، خوبه.

روش Ivy Lee  پیشنهاد کارشناسان زندگی روزمره واسه به بالاترین درجه رسوندن بهره وری: این روش هدف دار بهره وری ساده س!: هر روز مهم ترین کارا رو اول از همه انجام بدین. روش Ivy Lee روشی بسیار ساده واسه اجرا این استراتژیه.

عادت ۱۵ دقیقه ای که آنتونی ترولوپ (Anthony Trollope) مورد استفاده واسه نوشتن کتابای ۴۰+ استفاده کرده: هر چند یک مشکل عادی در راه و روش رتبه بندی اولویتا و انجام مهم ترین چیزها قبل از هر کار دیگر، هست. اما پس از رتبه بندی اولویتای خود با یه روز، اگه فهمیدین که اولویت اول تعداد یک پروژه واقعا بزرگه، می تونه در شما احساس نا امیدی بسازه چون که واسه تموم شدن خیلی وقت نیاز داره. با این حال آنتونی ترولوپ، یک راه حل واسه این مشکل عادی پیدا کرده.

دیگر ایده های بهره وری
خیلی از روشای هدف دار بهره وری روی بهره وری در کوتاه مدت تمرکز دارن، مثلا : چگونگی مدیریت انجام موثرتر فهرست کارا، چگونگی انجام کار بیش تر در صبحگاه، چگونگی کوتاه کردن زمان جلسات هفتگی و … اینا همه ایده های مناسبی هستن.

با این حال ما بیشتر قادر به درک و تشخیص اینکه انتخابای هدف دار خاصی نیازه تا بهروه وری خود رو واسه دراز مدت به بیشترین حد برسونیم، نیستیم.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۳/۵]

روشای هدف دار کلیدی که باید از بازاریابی اپل یاد نمی گیرین

بازاریابی اپل
بازاریابی اپل
بدون شک، شمام موافقید که اپل، بدون اینکه مثل به کسی باشه یکی از برترینا در بخش خودشه. کدوم شرکت دیگری می تونه یک کنفرانس مطبوعاتی عادی رو به یک اتفاق زنده جهانی تبدیل کنه؟

راز پنهاندر اون طرف خط تولید و استانداردهای طراحی اونا: حتی تعهد قاطعانه استیو جابز به فلسفه اصلی اپل هم اینه “کاربر، همیشه نمی دونه چه میخواد!”

با نگاه کردن به تولیدات گذشته و مدلای درآمد شرکت، اگه اونا رو چیزی کم تر از آن چیزی که هستن صدا بزنیم، احمقانه هستش:

– یک شرکت طراحی

– یک پلت فرم رسانه

– یک شرکت چاپ و نشر

– نیروگاه نرم افزار

– سازنده کامپیوتر

– یک جنبش بزرگ

هر کدوم از این موارد رو بطور جدا از هم بشکافید تا دریابید که شرکت، در صنعت مربوطه در بهترین جایگاه قرار گرفته. بعد اونا رو باهم ترکیب کنین و یک کلمه واحد استخراج کنین تا با دستورالعملی واسه ساخت یکی از موثرترین کسب و کارای کل زمان مواجه شید.

اونا چیجوری تونستن این کار رو بکنن؟
بجای اینکه بگیم چیجوری این کار رو انجام دادن، به فرا گرفتن بهترین درسای بازاریابی از اپل می پردازیم که به کمک طرفدارانش در توییتر جمع آوری شده.

۱- منتقدان رو ندیده بگیرین
به عنوان یک کارآفرین، حرفای خیلی از مردم خواهید شنید با این داخل مایه که “تو باید بفهمی که مردم چه میخوان!” بیشتر مواقع، این جمله یعنی “به انتقادها توجه کن!” و این بعضی وقتا بالاتر از حدیه که خودتون دوست دارین.

اپل تصمیم میگیره تا این روند رو بشکنه و بجای اون، روی ساختنِ چیزی که اونا میخوان بسازن تمرکز می کنه. وقتی استیو جابز iPad رو عرضه کرد انتقادها به خط شده بودن و از بیانِ هر توهینی که می تونستن، دریغ نکردند. این انتقادها می گفت که iPad شکست می خوره! (در حالیکه آمار و ارقام چیزِ دیگری می گن.)

هر بار که اپل تصمیم به نوآوری می گرفت، به اون می خندیدن. در هرحال، اپل پیروز می اومد.

ایده های عجیب، مخالفتای خشونت آمیزی رو از ذهنای متوسط دریافت می کنن. -آلبرت انیشتین

 

۲- “عادی” رو به یک چیز قشنگ تبدیل کنین
واسه یه مدت، طرفداران PC (کامپیوترهای شخصی) از کار با قطعهای دلخواهی که باعث می شد سیستم خودشون رو جفت و جور کنن لذت می بردن. در همون زمان، سازندگان PC، سخت افزارهای استاندارد واسه اپلیکیشنای استاندارد رو ساختن.

اپل، هیچ یک از این کارا رو انجام نداد!

اونا، نه فقط در ویژگیای سیستم عاملای استاندارد و سیستمای کامپیوتری پیشگام شده بودن بلکه استانداردهای طراحی رو هم بازسازی کرده بودن. پس ما یک iMac جذاب، مک بوک Air قشنگ و آیفون ۴ که هیچکی تواناییِ فراموش کردنش رو نداره داشتیم.

وقتی که همه روی یک بخش معادله تمرکز می کنن، اپل بر کل محصول تمرکز می کنه و نتیجه این کار رو به ما نشون میده.

۳- ارزش خود رو توجیه کنین
حالا در دوره ای زندگی می کنیم که روشای هدف دار قیمت گذاری در همه جا نفوذ کردن. مردم نمی دونن به چی هزینه پرداخت می کنن و در بسیاری موارد، بجای قیمت گذاری استراتژیکی به بازاری که می تونه قیمت رو تحمل کنه، واسه کم کردن هزینه مسابقه میدن.

یه بار دیگر، اپل با قیمت گذاری تکنولوژی خود، دو برابر اون چیزی که رقبا تعیین کرده بودن، بدون اینکه تردیدی داشته باشه استانداردها رو ندیده گرفت. با اینکار چیجوری می تونستن از صحنه بیرون شن؟

اونا اجناس زیبایی رو واسه مخاطبانی که عاشقانه اونا رو دوست داشتن، می ساختن.
اونا قیمت خود رو با ویژگیا و فایدهایی که نمیشه با چیزی برابر دونست، توجیه کردن.
– هیچ کامپیوتری نتونست با صفحه نمایش ۲۷ اینچیِ iMac برابری کنه.

– هیچ نرم افزاری اون چیزی که iTunes ارائه داد رو نتونست به میدون بیاره.

– هیچ لپتاپی نتونست به باریکیِ مک بوک Air شه.

– هیچ محصولی نتونست با ارزش تر از اجناس شرکت اپل شه.

انتقادها، روی این حقیقت که “ویژگیای اصلی باهم برابری می کنن” مانور میدن. شاید این موضوع صحت داشته باشه، اما نکته اصلی نیس! موضوع مهم اینه که اپل، پیشگامِ تکنولوژی و دنیای طراحیه. پس مشتریان اونا هم با رضایت تموم هزینه اونو می پرازن.

۴- به زبونِ مخاطبان تون ارتباط برقرار کنین
بعضی وقتا صحبت کردن درباره مگابایت، گیگاهرتز و قدرت پردازش دستگاه هیچ مفهومی نداره. چون مشتری اصلاً به اصطلاحات فنی اهمیتی نمی ده! نگاهی به هر کدوم از صفحات اجناس اپل بندازین. اونا هم درباره مشخصات محصول و اطلاعات فنی اون صحبت می کنن اما این صحبتا در اون طرف مزایاهاییه که مخاطب واقعاً به دنبال اون می شه.

اپل، بجای رزولوشن صفحه نمایش، از عباراتی مثل “شیشه لبه به لبه، صفحه نمایش به روشنی شبکیه چشم، نور پس زمینه LED” استفاده می کنه.

اصطلاحات مخصوص جاییه که مخاطبانش نیاز دارن. اما بیانِ مشخصات از این روش، باعث می شه تا شما تشویق شید که بیش تر درباره اون بدونین. (نه اینکه بخاطر ناآگاهی از آن، با بقیه شرمنده شید) پس، هنر واقعی در عنوانیه که اپل خلق کرده، نه در ویژگی!

۵- تجربه رو گسترش بدین
چیزی درباره Unboxing شنیدین؟

می تونین با جستجوی عبارت فوق در یوتیوب، ویدئوهای زیادی رو ببینین که به وسیله کاربران جور واجور از سراسر دنیا ارسال شدن. میدونید چیه؟ گروهی از مردم به اندازه ای عاشق اجناس این شرکت هستن که از پروسه گشودن بسته بندی محصول فیلمبرداری می کنن تا بایگانی شه.

هیچکی به این افراد نگفته و از اونا درخواست نکرده که از این تجربه شون ویدیو تهیه کنن. بلکه خودِ اونا غرقِ این پروسه می شن و نمی تونن که به این زنجیره ملحق نشن.

اپل با اطمینان پیدا کردن از اینکه تجربه مشتری پس از تقبل هزینه تموم نمیشه این کار رو انجام داد. اونا شدیدا مراقبِ طراحی تجربه کاربری از جستجو گرفته تا گشودن بسته محصول که وابسته به بسته بندی عجیب و پروسه نصب اینه هستن.

در آخر همه این تلاشا، تجربه ای واسه کاربر ساخته میشه که هیچوقت قابل قیاس با شرکت دیگر نیس!

۶- “نام” شید
– شما دستمال کاغذی نمی خرید! کلینکس (Kleenex) می خرید.

– MP3 پلیر، نمی خرید! iPod می خرید.

– گوشی هوشمند نمی خرید! آیفون می خرید.

متوجه فرق این موارد شدید؟

اونا تلاش نمی کنن به رهبر فروش در بازار تبدیل شن، اونا بازار رو به خود اختصاص میدن.

[تعداد: ۷    میانگین: ۳.۷/۵]

استراتژیایی واسه ایجاد جلسات موثر

جلسات موثر
جلسات موثر در سازمان شما چه ویژگیایی دارن؟ برنامه خاص و ویژه ای رو واسه برگزاری جلسات موثر دید کردین؟

بیش تر تمرکز کنین بیش تر گوش بدین.

روتین کاری که بیشتر کارکنان دوست ندارن رو چیجوری ایجاد می کنین؟ جواب خوانندگان به این سئوال در ادامه جمع آوری شده:

۱- برنامه ریزی از قبل
یه هفته پیش از زمان مشخص، صورت جلسه رو تنظیم کنین. به کارکنان بذارین تا از قبل باخبر شده و زمان خوبی رو واسه فکر کردن درباره اون در اختیار داشته باشن. – T.J. Allan مالک ageless apparel fitness

۲- کامل باشین
ما از اصول اجتماعی بودن استفاده می کنیم تا جلساتی مهم بسازیم. این راه و روش کل سیستمه که شامل تصمیم گیری، چارچوب حکومت موثر، ارزیابیای در جریان و بهبودیای سازمانه. – Abhishek Gupta مشاور فنی، هند

۳- وایسید
جلساتی رو در حالت وایس تاده برپا می کنیم. ساعت ۹ صبح، در حالت دایره وای میستیم و یکی یکی اهداف روزانه خود رو میگیم. بخاطر اینکه ایستادیم انرژی هم داریم و سریع تر حرکت می کنیم. در طول ۱۵ دقیقه اینکار تموم میشه. – Aidah Omar مشاور، سنگاپور

۴- نوت ورداری کنین
همیشه کسی رو داشته باشین که از موارد عملی نوت ورداری کنه. – کسی که بگه چه کاری رو در چه زمانی باید انجام داد. بعد همون شخص باید نوت رو واسه همه بفرسته. این کار کمک می کنه تا همه چیز منظم جلو رفته و جلسه ای با معنی رو به پایان برسونین. – Sandi Danilowitz موسس و مدیرعامل The Health Engine، تورنتو

۵- روشن باشین
من کسائی رو دارم که از قبل، نگرانیا و یا سوالاتی رو میگن. من این رو “شفاف سازی” می نامم. بدون این شفاف سازی، افراد کل زمان جلسه رو روی همون مشکل خود متمرکز می شن. این شفاف سازی باعث می شه تا تیم تون بهتر متمرکز شن. – Dylan T. Dahlquist، دستیار تحقیقاتی، ویکتوریا (شهری در کلمبیا)

۶- وظایف رو روشن کنین
همه افراد کارای مهمی رو که باید در طول هفته بکنن – روی بورد- می نویسند تا جلوی چشم شون باشه. بعد یک میزگرد سریع ایجاد می کنیم تا اونا رو تکرار کرده و بطور روشن مشخص کنیم. بعضی وقتا چیزایی که بطور شفاهی بیان می شن باعث می شه اهمیت اونا کم تر و یا بیش تر نمایان شه. – Cliff Harvey موسس Holistic Performance Institute ، نیوزلند

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۸/۵]

استراتژیایی واسه جذب استعدادهای بهتر در کار و کاسبی

استراتژیایی واسه جذب استعدادهای بهتر در کار و کاسبی
رقابت کارکنان با یک دیگر سخت تر از همیشه شده. شما کار و کاسبی کوچیک یا شرکت بزرگی دارین که بخواهید با بقیه بر سر اون رقابت داشته باشین و استعدادهای بیشتری نسبت به بقیه جذب کنین؟
در این مقاله استراتژیایی واسه شما توصیح می دیم که به جذب استعدادها بدین.

۱- مراحل برنامه رو ساده و جذاب کنین
بهترین جویندگان کارگزینهای زیادی واسه انتخاب دارن و سازمانای زیادی واسه جلب توجه اونا به جنگ برمی پاشن. اگه سایت شما از جویندگان کار بخواد که دو صفحه رو از اطلاعات شخصی خود پر کنن بدون شک این آدما به جای دیگری میرن! مطمئن باشین که یک راه ساده و آسون رو به اونا ارائه دادین. به یاد داشته باشین که این اولین تاثیریه که کار و کاسبی تون در فرد بوجود میاره.

۲- مراقب تیمای فعلی خود باشین
جویندگان کار دوست دارن نظرات کارکنان شرکت و مصاحبه کنندگان رو درباره سازمان بدونن و سوالاتی رو بپرسند. طوری که شما با شور و شوق می خواین از اونا بپرسید به چه دلیل دوست دارین اینجا کار کنین.

طبق مطالعه “Gallup” کارکنانی که گزارش دادن دوست صمیمی شون در محل کار به همراهشانه ۴۳ درصد بیش تر احساس ستوده شدن و به رسمیت شناخته شدن رو تجربه می کنن و ۳۷ درصد از افراد بیشتر دوست دارن تا کسی رو که در سازمان هست مورد تشویق بذارن.

۳- واسه دراز مدت برنامه ریزی کنین
اگه با یک شخص فوق العاده برخورد کردین که واسه احتیاجی که دارین، مناسب نبود، ارتباط خود رو با اون حفظ کنین. به اونا بگید که واقعا از مصاحبه کردن با اون حال می کنین اگه واقعا در وجود این شخص مهارت لازم رو می بینین از آن استفاده کنین. روند برنامه ریزی و ساختار شما باعث می شه از رقبای خود پیشی بگیرین این یک اولویت واسه استخدام در کار شماس.

۴- همکار خوب استخدام کنین
همکارانی که استخدام می کنین نشون دهنده شرکت شمان. مراقب باشین آدمایی که استخدام می کنین تاثیر بدی روی شما نگذارد و ارزش ایجاد روابط کاری رو داشته باشه نه این که فقط به عنوان کارمند وقت خود رو پر کنن.
هم اینکه باید خلاق باشین تا مشکلات بقیه رو حل کنین.

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴.۶/۵]

استراتژیایی واسه گفتگو با مشتریان سخت گیر

استراتژیایی واسه گفتگو با مشتریان سخت گیر
یکی از سخت ترین کارای فروش، گفتگو با آدماییه که راضی نگه داشتن اونا سخته. افراد سخت گیر دوست دارن هر اون چه که دوست دارن اتفاق بیفته. این نوع رفتارها می تونه مدیر فروش رو در حالت دفاعی بذاره.
وقتی که مشتری اصلا قانع نمی شه فروشنده کنترل اعصاب خود رو از دست میده و رفتارای نادرستی انجام میده. باید با روشای هدف دار متفاوت یاد بگیرین که چه زمانی چه چیزایی رو باید به کار ببرین.

صبورانه گوش دادن
واسه رفت و امد با آدمایی که قانع کردن اونا سخته سخت گیر نباشین. سخت گیری باعث بسته شدن دره های گفتگو بین شما و اون می شه. با آرامش و صبورانه با مشتری خود سخن بگید حتی اگه فکر می کنین از قانون بیرون شده باشه بازم آرامش خود رو حفظ کنین.
بذارین مشتری هر اون چه که دوست داره رو بر زبون بیاره؛ این روش به شما قدرتی میده تا با اعتماد به نفس بیش تری رفتار کنین.

بیان همدردی
مدیر فروش می تونه از روش تماس چشم، و ارتباط از روش زبون بدن با مشتری خود احساس همدردی کنه با این کار مشتری متوجه می شه به اون اهمیت می دین. هم اینکه بیان اینجور احساساتی به خریدار کمک می کنه ترس از خرید رو کنار بزاره و با اعتماد به نفس بیش تری تصمیم بگیره.

آروم سخن بگید
این یک وسیله خوب واسه مدیر فروش هستش. آروم صحبت کنین چون ممکنه با صدای بلند خود تمرکز دیگر همکاران خود رو از بین ببرین. تصور کنین در مکانی بزرگ همه در حال خرید هستن و صدای بلند شما مثل یک نارنجک فضای مغازه رو منفجر می کنه.
این روش هدف دار به شما کمک می کنه روشن تر فکر کنین هم اینکه مشتری بدون ترس از شما درخواست می کنه تا اجناس بیش تری رو نشون بدین. پس شما مشتری آرومی دارین که اجناس با کیفیتی از شما درخواست می کنه. وگرنه با عصبی کردن مشتری نتیجه دلخواه رو به دست نمی بیارین.

اشتباهات
فروشنده حرفه ای باید با مشتری خود صلح کنه هر چیزی که به زبون میارید خواسته های مشتری رو جفت و جور نمیhره، می تونین از روش هدف دار “توافق” استفاده کنین. با این روش هدف دار مشتری تسلیم می شه و با شما توافق می کنه حتی اگه حق با اون باشه!
اگه به کسی بذارین برنده شه راه رو واسه موفقیت خود باز کردین. این روش هدف دار به شما کمک می کنه مشتری با شما همراه شه و گفتگو ای بهتر داشته باشین.

احساسات خود رو کنترل کنین
اگه مشتری در گفتگو با شما قسم خورد که مثلاً کالای A کاربردی واسه اون نداره به یاد داشته باشین که عصبانیت از ترس میاد. پس عصبانیت رو کنار بذارین و با تمرکز گوش بدین بعد جواب مشتری رو بدین. بدون بیان احساس ترس یا عصبانیت خود با اون گفتگو کنین. احساسات سطحی خود رو نگید، احساسات آدما واگیردار هستن، انجام این روش هدف دار می تونه سخت باشه اما کاربردی و خوبه.

مسئله شخصی نیس!
وقتی که با مشتریان سخت گیر صحبت می کنین به یاد داشته باشه که بحث شما شخصی نیس! اگه مشتری به شما جمله آورد و به شما بد و بیرا گفت مسئله شخصی می شه. اگه مسئله رو شخصی کنین طرف مقابل هم تلاش می کنه از خود دفاع کنه.
اما از روش هدف دار آرامش استفاده کنین و در جای خود ثابت و آروم باقی بمونین.

[تعداد: ۱۰    میانگین: ۴.۶/۵]

روش هدف دار کانال و چیزایی که بازاریابان باید بدونن

روش هدف دار کانال برنامه فروشنده س که واسه هدایت محصول و خدمات بین زنجیره های تجارتیه که در آخر به مشتری ختم می شه.

روش هدف دار کانال
تولیدکنندگان اجناس و سرویس دهندگان با تعدادی از آپشنای کانال مواجه هستن. یکی از رویکردهای ساده، کانال مستقیمه که فروشنده بطور مستقیم به مشتری می فروشه. شاید فروشنده نیروی فروش خود رو واسه قرارداد بستن با مشتریان یا فروش سرویسا و خدمات از روش سایت تجارت الکترونیکی حفظ کنه. با اینکه این کسب وکار بطور گسترده از نظر تجارت الکترونیک رده بندی شده اما فروش مستقیم از روش کاتالوگ هم یک احتمال دیگر رو نشون میده.

همینطور فروشندگان می تونن فروش رو از روش کانالای مستقیم به وسیله واسطها (یک یا بیش تر) دنبال کنن. مدلای فروش غیرمستقیم شامل خرده فروشی هم می شه. علاوه بر اون، VARها (نمایندگان فروش با ارزش افزوده)، پخش کنندگان، ارائه دهندگان سرویس مدیریتی، مشاوران، تولیدکنندگان لوازم اوریجینال و … هم می تونن به عنوان شرکای کانال به حساب بیان.

فروشنده ای که کانالای غیرمستقیم خود رو دنبال می کنه بیشتر یه برنامه مشارکتی بوجود میاره که بتونه ارتباطا رو مدیریت کنه.

هنگام ایجاد روش هدف دار کانال، فروشنده باید تصمیماتی رو در مورد اینکه از کدوم کانال/ کانالا استفاده کنه و نوع شرکایی که باید پیدا کنه در پیش گرفتن کنه.

یه روش هدف دار مناسب می تونه از یه محصول یا سرویس به دیگری فرق یابد.

فروشنده ای که روش هدف دار کانال رو دور و بر دو کانال مستقیم و غیرمستقیم بوجود میاره باید مراقب باشه تا از ضدیتا و مناقشهای کانال دوری کنه.

بازاریابان چه چیزایی رو می تونن از مشاور کانال بیاموزند؟
ساختن روش هدف دار کانال مخصوص به خود
همه بازاریابان واسه آژانسا کار نمی کنن اما خیلی از ما مسئول اثبات موقعیت محصول و خدمات در ارتباط مون به عنوان راه حل، واسه مخاطبان هدف هستیم. مثلاً نرم افزار بازاریابی شرکت Hubspot راهکارهای خودکار رو واسه بازاریابان پیشنهاد میده. ببینین سازمان شما چه راهکارهایی واسه ارائه دادن داره؟

از یک طرف، روش هدف دار کانال باید بتونه به عنوان یک راه و روش رسمی در بازاریابی دهن به دهن توضیح داده شه. چیجوری می تونین به روشی راهکارهایی رو به مشتریان خود ارائه بدین که اونا هم در مقابل، به اشتراک گذاشته و واسه شبکه های خودشون جفت و جور کنن؟

Ober این مسئله رو به رقابت کشیده و بازاریابان رو تشویق می کنه تا این سئوال رو بپرسند، بهترین جواب رو بیابند و در آخر اونو به واقعیت بدل کنن.

در شغلِ هر بازاریاب، -حتی کسائی که بطور مستقیم با مشتری سروکار ندارن- یک جنبه رابطه سازی هست. با اینحال، شما بازم مسئول ایجاد پیاما و محتوایی هستین که به مشتریان برسه. در آخر یک راهِ برندها واسه ارتباط سازی با مخاطبان هدف سازماندهی اونا به عنوان یک منبع قابل اشتراک گذاری و معتمد واسه حل کردن مشکلات و رویارویی با نیازهاست.

اما سئوال اینجاست که بازاریابان از کجا باید شروع کنن؟

به گفته Ober علمِ محصول یه چیز لازمه. با تبدیل شدن به یک متخصص در ارائه دادن راهکارها به وسیله سازمان تون کار رو شروع کنین. نه فقط درباره اجناس و سرویسی که خود شما ارائه می دین، بلکه در سطح وسیع بخش کاری اینکار رو انجام بدین.

بزرگ ترین نقاط درد یک بازاریاب
یک نکته در برنامه شراکت آژانس Hubspot اینه که در هر روز- مشاوران کانال با بازاریابان اون کار می کنن. این یعنی مردم در جایگاه Ober درباره عادی ترین کشمکشایی که به وسیله بازاریابان مواجه می شن می شنون و وظایف ارائه راه حل بطور فعالانه رو دارن.

پس، بازاریابان نه فقط با اجرا روشای هدف دار خود سود میبرن؛ بلکه صحبت کردن با مردم مثل Ober می تونه کمک کنه تا یک مرحله به عقب برگشته، بزرگ ترین نقاط درد رو بررسی کرده و دریابد که چیجوری باید با اونا خورد.

Ober میگه بزرگ ترین کشمکشایی که شنیدم راجبه قیمت گذاری، پردازش، اندازه گذاری و مدیریت زمان بوده. یعنی همون “دردهای رشد”! آژانسا واسه مقایس پذیری کسب وکارشون، به پیشرفت یک پروسه تکراری نیاز دارن که این به معنیِ نیازِ اونا به مدیریت زمان تیم شون و در عین حال، استخدامای درست در همون زمونه.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

روش هدف دار کاهش قیمت در بازاریابی و اهمیت قیمت گذاری در کار و کاسبی

روش هدف دار کاهش قیمت در بازاریابی در کنار پیشرفت اجناس و تعیین جای فروش یکی از چند تا نکته مهم در بازاریابیه.

روش هدف دار کاهش قیمت در بازاریابی
می تونین از کاهش قیمت به طور موقت و یا دائم با سطح جور واجور خطرات استفاده کنین. در این پست به توضیح کاهش قیمت اجناس در بازار می پردازیم با پدیده فکر مهتر همراه باشین.

اهمیت قیمت گذاری
تعیین سطح قیمت گذاری درست مثل یک سنگ گرون در بازاریابیه. قیمتی که تعیین می کنین فقط روی فروش و سود تاثیر نداره بلکه روی برند تجاری هم تاثیر میذاره. قیمت گذاری واسه شرکتای صنعتی مثل یک مرزه که واسه تجار قرار می دین تا تصمیم بگیرن اجناس شما بخرن یا نه، صاحبان کسب و کارای کوچیک از تکنیک کاهش قیمت به مدت کوتاهی استفاده میکردن تا با استفاده از این تکنیک کاهش قیمت طولانی یه مدت همراه با سود رو منجرب شن.

قیمت محسوس
قیمتی که تعیین می کنین به شکل یک پیام واسه مصرف کنندگان فرستاده میشه، قیمت اجناس نمایان گر کیفیت واسه مصرف کنندگانه. کاهش قیمت شما نسبت به مشتریان اونا رو باخبر می سازه شما فردی هستین که اسرار دارین محصول تون رو بفروشین. کاهش قیمت بازاریابان موفق رو هم می ترسوند. اما زیاد شدن قیمت بعد از یه مدت این پیام رو واسه مصرف کنندگان داره که کیفیت اجناس رو به افزایشه. روش هدف دار کاهش قیمت در بازاریابی فقط با اطلاعات کامل و به روز شدنیه و به کار و کاسبی ضرر نمیرسونه.

عامل سود
فروش یا کاهش قیمت به افزایش فروش منجرب می شه، حتی اگه سود خیلی کمی روی اجناس به دست بیارین با فروش زیاد این مشکل برطرف می شه. زیاد شدن قیمت باعث خلق یه جور تصور در مشتری می شه که در حال دشت کردن سود زیاد هستین و فروش بالایی دارین. قیمتای جور واجور رو در مناطق جور واجور جغرافیایی چک کنین.

قیمت گذاری رقابتی
ممکنه قیمتای تون روی قدرت تون و روی رقبا تاثیر بزاره. اگه سهم بزرگی در بازار دارین و می تونین با پایین اومدن قیمتا سود زیادی به دست بیارین قیمت رو کم کنین. کاهش قیمت باعث می شه رقابت با شما در بازار سخت شه. ارائه قیمت جنسا کمتر از بازار باعث فراری شدن رقبا می شه بعد از کنار رفتن رقبا قیمت خود رو زیاد کنین. روش هدف دار کاهش قیمت در بازاریابی نیازمند اطلاعات زیادیه تا باعث موفقیت در تجارت شه.

[تعداد: ۲۳    میانگین: ۴.۴/۵]

روش هدف دار کار و کاسبی خود رو در اینستاگرام بهتر کرد

روش هدف دار کار و کاسبی در اینستاگرام
بیشتر از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال از اینستاگرام استفاده می کنن تا دیده و شنیده شن. از عکسای خانوادگی و سلفی با دوستان گرفته تا کوه نوردی و خواب! اینستاگرام جزئی از زندگی روزمره افراد شده.
واقعا، طی یک نظرسنجی تحقیقاتی، تایید شده که اینستاگرام سریع ترین رشد رو در بین شبکه های اجتماعی بزرگ داره. با در نظر گرفتن پلتفرم ساده و موبایل محور این نرم افزار، رسیدن یک برند واسه رفت و امد با مشتری حالا به چیزی بیشتر از یک برش و دستکاری سریع نیازه. همزمان با اینکه شما و یا تیم تون مشغول مدیریت همیشگی هستین،  اصول زیر رو هم واسه ایجاد و پرورش یک جامعه پر جنب و جوش در اینستاگرام در نظر بگیرین.

۱-  اول اهداف، بعد فیلترها
در حالیکه یک راه و روش ساده انتخاب کردین که در راه مورد نظر شما پیش بره، پیش نیازهایی هم باید رعایت شن. به چه دلیل شما در اینستاگرام هستین؟ و شما می خواین برندتون از روش این جامعه به چی برسه؟
کسب و کارای جور واجور اهداف متفاوتی دارن، و هر شبکه اجتماعی مناسب خواسته های هر کار و کاسبی ای نیس! خرده فروشا و برندهای تجارت الکترونیک تمایل به دقیق شدن روی بازاریابی اجناس دارن. برندهای خدمات مسافرتی و خدمات رفاهی تمرکز بیشتری بر مکانای لوکس و گرون قیمت دارن. کسب و کارای B2B بیشتر تعاملات یا ارتباطات فرهنگ سازمانی بین شرکت هاست.

آژانسای هواپیمایی هم بیشترً بر مشتری مداری تمرکز دارن و ….
به عبارت ساده تر، هر هدفی وجهای مختلفی داره. شما باید طبق اون وجهه رفتار کنین و گروه های مرتبطی رو واسه ساپورت بسازین. واسه اجزای کلیدی استانداردهایی تعریف کنین، شامل چگونگی انتشار، فیلترهای مورد تأیید برند، چگونگی پاسخگویی به نظرات و … بعد چگونگی کارکرد رو سبک سنگین کنین. از جزئیات و اعداد آشنایی تا دقت رو بالا برده و ارتباطات در این جامعه رو بالا ببرین.

۲-  شناخت مخاطب، دسته بندی رفتارها
نوع آرایش دنبال کنندگان شما شدیداً بر محتوایی که واسه بالا بردن رفت و امد ایجاد می کنین اثر می ذارن. مثل بقیه نکاتی که شما در این نوع بازاریابی کار و کاسبی باید به اون توجه کنین، باید حواستون رو به اکثریت موجود در مخاطبان فعال اینستاگرام معطوف کنین. مثلا، با در نظر گرفتن آمار موجود ۵۳ درصد از افراد ۱۸ تا ۲۹ سال از اینستاگرام استفاده می کنن که رقمی دو برابر بیشتر از گروه سنی بعدیه. هم اینکه ۲۹ درصد از خانوما و ۲۲ درصد از آقایون کاربر این شبکه هستن.
یه قدم بالاتر از اصول ساده بذارین. در محدوده زمانی مشخص رفتارای برند و جامعه رو آزمایش کنین. پیامای ارسالی و زمانای انتشار رو دنبال کنین تا نوع محتوایی که بیشترین رفت و امد رو ایجاد کرده مشخص کنین. کارایی هشتگ رو بررسی کرده تا ببینین کدوم کلمات کلیدی موجب بیشترین مشارکت شدن! ببینین چه کسائی پستای تون رو دوست داشته و واسه اون نظر دادن. شما با جمع آوری و بررسی این داده ها می تونین به راه بهتری کار و کاسبی تون رو در محیط اجتماعی مدیریت کرده و رفتار صحیحی واسه تجربیات مشابه داشته باشین.
خیلی از کسب و کارای وابسته به سبک زندگی در اینستاگرام رونق پیدا کردن. حتی برندهای شناخته شده هم می تونن از این روش صدای خود رو به گوش مخاطب برسانند. اونا از اینستاگرام استفاده می کنن تا تلاشای خیریه خود رو نشون بدن، صاحبان کار و کاسبی رو معرفی کنن و یا در مورد برنامه ها، تخفیفات، مسابقات و بقیه برنامه های آینده آگاهی رسانی کرده و با طرفداران خود در ارتباط باشن.

۳- انتخاب محتوایی که به سود کار و کاسبی شما باشه
اجزاء تصویری و ویدئویی خوب می تونه کار و کاسبی شما رو معرفی کنه. اینستاگرام به عنوان یک ویترین و نمایشگاه مجازی عمل کرده که به فروشندگان واسه فروش اجناس خود به طور مستقیم کمک می کنه.
چیزی واسه فروش ندارین؟ مشکلی نیس. می تونین از اینستاگرام به عنوان یک صفحه ساپورت واسه معرفی کار و کاسبی، پشت صحنه، مراحل پیشرفت و پیشرفت، چگونگی انجام کار، نمایه ای از افراد و همکاران و هم اینکه ویدئوهایی از مراحل کار استفاده کنین. هم اینکه شما می تونین از محتوای تولید شده به وسیله کاربران واسه معرفی و یا الهام گرفتن در صفحه خود استفاده کنین.
مثلا West Elm از اینستاگرام فقط به عنوان یک وسیله ساده تبلیغاتی استفاده نمی کنه. تصاویری از مغازه، افراد در حال کار، اجناس و … در صفحه خود قرار داده و هر کدوم شامل توضیحاتی هستن که به کار مخاطبان بین. صفحه این برند شامل عکسایی از اجناس دست ساز، پروژه های خونگی، دستورالعملا و عکسای ارسالی مخاطبانه. که در انتهای هر کدوم دارای لینکی به صفحه مربوطه در سایته.

“رفت و امد” هدف نهاییه
رسانه اجتماعی یک کانال ارتباطیه، تا وقتی که شبکه های خاص موقعیتای بهتری در اختیار کاربران قرار میدن، بهتره که از این موقعیتا به بهترین راه استفاده شه. الان اینستاگرام شبکه ایه که استفاده از آن راحت بوده و این موقعیت رو در اختیار برندها قرار میده تا در مسائلی که مربوط به کسب و کارشونه همکاری کنن. مثل مشاهده پستای خود و مخاطبان و جستجوی هشتگای مربوط به کار و کاسبی تون، ارتباط مستقیم با مخاطب و ….
در آخر بهترین راه تحت اثر قرار دادن افراد در اینستاگرام تنها از روش دیداری نیس، بلکه از روش ارتباط نوشتاری هم میشه موثر بود! موفق باشین.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

روش هدف دار کار و کاسبی و طراحی برنامه واسه اون

روش هدف دار کار و کاسبی
روش هدف دار کار و کاسبی مبحث بسیار گسترده واسه شرکت هاست. شرکتای کار و کاسبی شامل بخشای مختلفی از فعالیتا واسه مدیریت منابع اقتصادیه. صاحبان کار و کاسبی سرمایه های زیاد و زمان زیادی رو واسه پیشرفت روش هدف دار کار تجاری خود صرف می کنن. نوع کار تجاری و تولیداتی که دارین نوع هدف دار کار و کاسبی شما رو مشخص خوعشقاهد کرد، هر روش هدف دار می تونه نقش مهمی رو در کار و کاسبی تون اجرا کنه، مدیران باید به درستی از روشای هدف دار پیشرفت کار استفاده کنن. در این مقاله می خوایم استراتژیایی رو که باعث پیشرفت کارتون می شن معرفی کنیم.

حقایق برنامه کار و کاسبی
معمولا صاحبان کار و کاسبی قبل از شروع پروژه خود برنامه ریزیای لازم رو انجام میدن. در برنامه های پروژه ها جلو بینی اموری چون، امور مالی، اندازه فروش، بررسی بازار مورد نظر، یا مناطق جور واجور شهر از دید اقتصادی می پرازن. این برنامه واسه بانکا، سرمایه گذاران و مردم اطلاعات لازم رو بوجود میاره تا بتونن به شکل درستی درباره سرمایه های واگذار شده به شرکت تصمیم بگیرن. فایده طراحی برنامه واسه شرکت مدیریت درست پروژه س. حقایق روش هدف دار کار و کاسبی دستورالعملای خاص واسه رسیدن به اهداف دراز مدت کاره. روشای هدف دار می تونن به توجیه بخشای جور واجور کار و کاسبی تجاری در شرکت بدن. با پیشرفت دادن بخشای جور واجور اقتصادی روشای هدف دار تغییر یافته و وسیع تر می شن. روشای هدف دار بخشایی از طراحی برنامه کار و کاسبی رو شکل میده اما طراحی هدف دار هر بخش از تجارت با برنامه به طور کاملً فرق داره. روشای هدف دار اهداف رسیدن به موفقیت رو رسم می کنن.

خصوصیات روشای هدف دار کار و کاسبی
طراحی روش هدف دار کار و کاسبی به طراحی هدف دار معروفه. طراحی هدف دار شامل برنامه ریزی بوده و اهداف موفقیت هر شرکت رو رسم می کنه. بخشای روش هدف دار هر کار شامل هزینه های تولید، تهیه مواد ساده، حقوق کارکنان و … است تا تسهیلات تجاری جدید رو واسه شرکت به دست بیاره. صاحبان کار و کاسبی زمان زیادی رو واسه طراحی روش هدف دار صرف می کنن تا شرکتای شون رشد و پیشرفت یابد به طور مثال شرکت تصمیم میگیره وارد بازار جدیدی شه یا تولیدات خود رو عوض کنه، با مشخص کردن روش هدف دار واسه آینده، می تونین پیش بینی کنین اندازه تولیدات اونا تا چند درصد افزایش یا کم میشه. تکنیکای هر کار و کاسبی بخشای جور واجور واسه انتقال کار از قسمتی به قسمت دیگه س. اگه روش هدف دار طراحی شده شرکت رو به کارکنان دادین تا اونو اجرا کنن هر بخش در شرکت طراحی هدف دار خاصی رو واسه هدف خود خلق می کنه.

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۶/۵]