۷۰ درصد مشکلات اقتصادی ایران، داخل‌مرزیه


دانلود پایان نامه

بازده: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ۷۰ درصد مشکلات اقتصادی مربوط به مسائل داخلیه و به مسائل خارجی ارتباطی نداره. یعنی برون مرزی نیس.

سید محمدحسین میرمحمدی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و هم نماینده ی گلپایگان در مجلس در گفت وگو با بازده در مورد شرایط اقتصادی ایران پس از توافق کامل هسته ای ایران و ۱+۵ گفت: به نظرم می رسد که اقتصاد ایران در آخرً ۲۰ تا ۳۰ درصد به تحریم های غرب وابسته و در آخرً ۳۰ درصد مشکلاتی که به وجود اومده به تحریم ها برمی شه که با اجرایی شدن این توافق حتماً اون هم رفع می شه. اما ۷۰ درصد مابقی و مشکلات اقتصادی مربوط به مسائل داخلیه و مربوط به مسائل خارجی نیس. یعنی برون مرزی نیس بلکه داخل مرزیه. و در داخل باید مشکلات ریشه پیدا کنی شه.

*توافق هسته ای، یه قدم رو به جلو
: اگه دولت به کمک خدا در این مورد پیش قدم باشه، و مصر باشه بر این قضیه، این اتفاق رخ می بده و همه ی اون ها ریشه پیدا کنی می شن، توافق هسته ای هم به هر حال باید گفت قدم رو به جلوه و با امید به اینکه آخرسر اون به تأمین شدن منافع جمهوری اسلامی برسه.

ایشون در جواب این سئوال که مهم ترین اقدامات دولت در بازه ی وقتی توافق تا اجرا چیه، گفت: دولت باید تمرکز خود رو بر ۷۰ درصد مشکلات داخلی در مورد تولید بزاره، در مورد رونق اقتصادی و … . به هر دید توافق انجام شد و تعیین تکلیف شد، حال اگه تا الان هم بحث انتظاری وجود داشت اما الان دیگه به آخرسر رسیده و باید دید نتایجش چیه و چگونگی ی اجرای بندهای توافق چیجوری هستش. از این به بعد دولت باید به مسائل داخلی متمرکز شه و نگرانی ی بر طرف کردن مشکلات تولید رو داشته باشه. و هم توجه به رونق اقتصادی در بخش هایی داشته باشه که چند سالیه از رونق افتاده. شک نداشته باشینً اگه این اتفاق اتفاق نیفته در آینده هم نمی توانیم تماشاگر شکوفایی اقتصادی باشیم.

 *ساپورت از بخش تولید، پیش نیاز رونق اقتصادی
میرمحمدی در ادامه گفت: همون طور که عرض کردم تقریباً تموم کارشناسان اقتصادی و آدمایی که دستی در اقتصاد کشور دارن، همه در این قضیه اتفاق نظر دارن که تحریم ها در آخرً ۳۰ درصد اقتصاد ما رو تحت اثر قرار داده. شاید قبل از رسیدن به توافق یه فضاسازی سیاسی ایجاد شده بود که همه ی مشکلات اقتصادی ما رو به تحریم های غرب وابسته می کرد که بیش تر این جنبه رو داشت که توافق هر چی زودتر صورت بگیره.

اگه دولت قبل از توافق مانور می داد که تحریم ها و … مشکلات رو به وجود آورده دیگه الان این بهونه وجود نخواد داشت و بنابر این تموم توجهات دولت باید به مسائل داخلی باشه

این نماینده مجلس و عضو کمیسیون اقتصادی گفت: واقعیت مطلب اینه که در آخرً یه سوم مشکلات مربوط به تحریم هاس و معتقدیم که اقدام اساسی در این مورد رو دولت باید بکنه و مردم همه در این راه به دولت کمک کنن اما دولته که باید راه رو باز کنه، بانک ها رو باز کنه، از بانک ها بخواد و از بخش تولید ساپورت کنه، در دستگاه ها همه دست به دست هم بدن تا تولید به راه بیفته. چون که اگه تولید ایجاد شه رونق رو هم به دنبال داره. حال اگه در بخش های صادراتی هم مشکل داشتیم با این فضایی که به وجود اومده، دیگه مشکلی پیش رو نخواد بود و شک نداشته باشینً اگه ممنوع بودن و مانعی هم قبلاً وجود داشته، الان دیگه بر طرف شده بنابر این اگه دولت قبل از توافق مانور می داد که تحریم ها و … مشکلات رو به وجود آورده دیگه الان این بهونه وجود نخواد داشت و بنابر این تموم توجهات دولت باید به مسائل داخلی باشه و مسائلی که مثلاً چیجوری بسترهای آزاد شده و مورد توافق مدیریت شه که بتونه موجب شه چرخ اقتصاد به گردش در بیاد.

 *هیجان زدگی
ایشون در آخر گفت: این هیجان زدگی مردم و بعضی مسئولان کوتاه مدته. اما کلا وضعیت اقتصادی ما همینه و بنابر این باید با در نظر گرفتن واقعیت های موجود برنامه ریزی کرد و کار رو جلو برد. کما این که بازار سرمایه هم به همین صورت بود.

سایت کار و کاسبی بازده

نوشته های در رابطه

بلومبرگ:بهبود اقتصاد ایران موجب افزایش درخواست طلا در ایران شد…

۱۰ بزرگترین شهر ایران رو بشناسین

۲۳ قدرتمندترین کشور دنیا شامل ایران…

۵ دانستنی از ایران واسه توریستا که بسیار جالبه…

۵ روش تیم سازی با الهام از فیلم اونجرز…

۴ رفتار که یه مدیر هیچوقت نباید از خود نشون بده…

پرخطرترین شهرهای زلزله خیز ایران

۱۰ کشور با بیشترین جمعیت مسلمونا در جهان : شامل ایران…

۱۰ آزادترین کشور جهان از دید اقتصادی…

۲۱ بزرگترین شرکتای نفت و گاز جهان :شامل ایران…

مجازات تجاوز در ۱۲کشور دنیا:از گردن زدن تا اخته کردن…

۴ درس از مذاکرات هسته ای واسه مذاکرات تجاری تون…