۵۳ خواص روغن مشکی دانه واسه سلامتی،لاغری،باروری،درمان+مضرات


دانلود پایان نامه

قبل اینکه از خواص روغن مشکی دانه واسه سلامتی و زیبایی بگیم باید درباره این دانه روغنی توضیحی بدیم. وقتی دانه های گیاه نایجلا ساتیوا یا همون مشکی دانه رو با دست می فشاریم، روغن مشکی دانه از آن بیرون می شه. روغن مشکی دانه نام های متفاوتی داره، مثل روغن دانه ی زیره ی مشکی، روغن کالونجی، روغن دانه ی گیاه نایجلا، هاباتوس سوتا (habbatus sauda)، روغن دانه های پیاز مشکی، و روغن شوارتزکومول. روغن مشکی دانه رو به دلیل بافت زبر و متمایزش خیلی راحت می توان شناسایی کرد. روغن مشکی دانه شامل مواد مغذی لازم و خواص به درد بخور بسیاریه، و به خاطر همین سال هاس از آن در کشورای جنوب آسیا و آسیای مرکزی واسه درمان امراض مختلفی به کار گیری می شه.

خواص روغن مشکی دانه عبارت هستن از خواص ضد التهابی، ضد باکتری، آنتی اکسیدانی، ضد سرطانی، ضد قارچی، ضد هیستامین، ضد انعقاد، و ضد ویروسی. تیمو هیدروکینون و تیموکینون، ترکیبات شیمیایی موجود در روغن مشکی دانه، عامل ایجاد کننده ی خواص روغن مشکی دانه واسه سلامتی و زیبایی بدن آدم هستن. در نتیجه، طبق دلایل علمی مصرف روغن مشکی دانه دستگاه ایمنی رو تقویت می کنه و از بدن تون در برابر عفونت ها مواظبت می کنه. هم اینجور به کار گیری روغن مشکی دانه به درمان دندان درد، سر درد، گرفتگی بینی، مشکلات گوارشی و روده ای، آنفولانزا و سرماخوردگی، دیابت، آلرژی ها (حساسیت ها)، و مشکلات پوست و مو کمک می کنه.

به خاطر به کار گیری روغن مشکی دانه واسه درمان بیشتر امراض بدن، فقط کافیه روزانه یه قاشق چای خوری از روغن مشکی دانه رو در برنامه ی غذایی تون بذارین. می تونید یه قاشق چای خوری روغن مشکی دانه رو تو یه لیوان آب حل کنین یا اون رو با غذاهای تون ترکیب و به کار گیری کنین. به خاطر این، واسه آگاهی بیش تر از خواص روغن مشکی دانه واسه سلامتی و زیبایی، لطفا با سایت بازده همراه باشین و تا انتهای این مقاله ی کامل رو مطالعه بفرمایید.

مطلب در رابطه: ۱۴ بهترین خواص پرتقال ماندارین واسه سلامتی، پوست و مو

در ادامه خواص روغن مشکی دانه آمده
۱. مواظبت از سلامت قلب

عوامل داخلی و خارجی بسیاری ممکنه به از دست رفتن سلامت قلب منجر شن. کمبود مواد مغذی لازم خطر مریضی های قلبی رو افزایش می بده. تامین مواد مغذی لازم واسه قلب خیلی مهمه. روغن مشکی دانه شامل امگا ۶ و امگا ۹ه که توانایی ارتجاعی سلول های رگ های خونی رو افزایش می بدن، از فشار شریانی پیشگیری می کنن، و سطوح قند و کلسترول خون رو در بدن کاهش می بدن. هم اینجور فیتواسترول های موجود در روغن مشکی دانه هم در این خاصیت موثر هستن. پس، وقتی که از خواص روغن مشکی دانه واسه سلامتی صحبت می کنیم، خاصیت این روغن رو در مواظبت از سلامتی قلب نباید ندیده بگیریم.

۲. درمان آلرژی ها (حساسیت ها)
روغن مشکی دانه به عنوان یکی از شناخته شده ترین درمان های خونگی واسه آلرژی ها به حساب می رود. درمان آلرژی یکی دیگه از خواص روغن مشکی دانه واسه سلامتیه که لازم بود در این مقاله به شما معرفی کنیم. عفونت سینوسی و آلرژی ها در اثر ضعف دستگاه ایمنی ایجاد می شن. به کار گیری روغن مشکی دانه مراحل خوب شدن عفونت سینوسی و آلرژی ها رو از راه تقویت دستگاه ایمنی بدن تون سرعت می بخشه.

مطلب در رابطه : خواص مشکی دانه: ۲۶ فایده عجیب مشکی دانه واسه سلامتی+ مضرات

۳. درمان عفونت های قارچی
عفونت های قارچی به دلیل حمله ی باکتری هایی ایجاد می شن که عامل بروز تحریکات و خارش هایی روی پوست و بقیه مریضی های جور واجور هستن. ترکیبات فعال موجود در روغن مشکی دانه، این روغن رو به یکی از موثرترین درمان های خونگی واسه عفونت های قارچی تبدیل کرده ان.

۴. کاهش خطر سرطان پوست
تیمو هیدروکینون و تیموکینون موجود در روغن مشکی دانه در کاهش خطر دچار شدن به سرطان پوست موثر هستن؛  روغن مشکی دانه شامل خاصیت ضد التهابیه که می تونه از ایجاد سرطان های مختلفی پیشگیری کنه. به کار گیری این روغن از راه تقویت دستگاه ایمنی بدن می تونه رشد سلول های سرطانی رو کنترل کنه.

۵. نابود کردن عفونت ها
ضعف دستگاه ایمنی بدن باعث بروز شکل های جور واجور مختلفی از عفونت ها می شه. روغن مشکی دانه در جنگ بر شکل های جور واجور خیلی از عفونت ها به بدن تون کمک می کنه؛ چون این روغن می تونه دستگاه ایمنی بدن تون رو تقویت کنه. روغن مشکی دانه یکی از قدرتمندترین درمان های طبیعی واسه عفونت های بدن، از نوک سر تا نوک پا، به حساب می رود.

۶. افزایش قدرت باروری
روغن مشکی دانه نشون داده می تونه قدرت باروری هم رو بهتر کنه. این خاصیت هم از دیگر خواص روغن مشکی دانه واسه سلامتی به حساب می رود که لازم بود در این مقاله به شما معرفی کنیم. روغن مشکی دانه دارای توانایی شناخته شده ای واسه تقویت سلامت باروری در زنان و مردونه.

مطلب در رابطه: ۱۰ خوراکی به درد بخور واسه زمستون رو بشناسین

۷. کاهش خطر سرطان

کاهش خطر سرطان هم از دیگر خواص روغن مشکی دانه واسه سلامتیه . تیمو هیدروکینون و تیموکینون موجود در روغن مشکی دانه شامل خواص ضد تومور هستن. به خاطر این، جای تعجب نداره که مصرف روغن مشکی دانه بتونه از راه کاهش سلول های تومور، خطر سرطان رو کم کنه. بقیه خواص به درد بخور روغن مشکی دانه که قدرت این روغن رو در برابر سرطان افزایش می بدن شامل خواص ضد رگ زایی، ضد متاستاز، ضد التهابی، و ضد رشد یاخته ای هستن.

۸. مواظبت از سلامت کبد

سموم و اجناس زائد بدن که داخل کبد جمع می شن، تاثیرات داغون کننده ای واسه بدن به همراه دارن، و باعث بروز مشکلات بسیاری واسه سلامتی می شن. کبد نقش مهمی در گوارش چربی اجرا می کنه؛ چربی شامل سموم فراوانیه. کبد از جمع شدن سموم مضر در بدن پیشگیری می کنه. با اینحال، کارکرد کبد ممکنه به دلیل بعضی عوامل شامل مصرف بیشتر از اندازه ی آنتی بیوتیک ها و بقیه داروها کم بشه. روغن مشکی دانه در مواظبت از سلامت کبد موثره و از کاهش کارکرد کبد پیشگیری می کنه، چون این روغن میتونه سموم و پسماندهای شیمیایی رو از بدن دفع کنه.

۹. کمک به درمان دیابت

کمک به درمان دیابت یکی دیگه از خواص روغن مشکی دانه س . بیماران گرفتار به دیابت های نوع ۱ و نوع ۲ باید روغن مشکی دانه رو به رژیم غذایی شون اضافه کنن. طبق یافته های یه مطالعه، مصرف روزانه ۲ گرم روغن مشکی دانه می تونه به کاهش مقاومت به انسولین، کاهش گلوکز ناشتا، و کاهش هموگلوبین گلیکوزیله کمک کنه.

۱۰. جنگ بر استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی سیلین (MRSA)
وقتی از خواص روغن مشکی دانه واسه سلامتی صحبت به میان می آید، نباید از توانایی این روغن در درمان مشکلات به وجود اومده توسط MRSA غافل موند. روغن مشکی دانه یکی از درمان های طبیعی موثر واسه مشکلات به وجود اومده توسط  استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی سیلین به حساب می رود. با اینحال، واسه تایید این خاصیت تحقیق ها و تحقیقات بیش تری باید روی روغن مشکی دانه صورت گیرند.

۱۱. کمک به کاهش وزن

خیلی از آدم ها فکر می کنند واسه کاهش وزن لازمه تموم روغن ها رو از رژیم غذایی شون حذف کنن. با اینحال، این مسئله واسه بعضی شکل های جور واجور خاص روغن، مثل روغن مشکی دانه صدق نمی کنه. با این که بعضی روغن های خوراکی و آشپزی با زیاد شدن وزن در رابطه هستن، روغن مشکی دانه می تونه به کاهش وزن کمک کنه.  مواد شیمیایی گیاهی موجود در روغن مشکی دانه دارای اثرات ضد چاقی هستن. خواص ضد التهابی روغن مشکی دانه به کاهش وزن و درمان چاقی بیش از اندازه کمک می کنن. هم اینکه، به کار گیری روغن مشکی دانه باعث کاهش اشتها، دفع سموم از بدن، تنظیم سطوح گلوکز خون، و تنظیم تری گلیسرید می شه.

مطلب در رابطه: ۸ مهمترین فواید کدو تنبل واسه سلامتی که حیرت زده تون می کنه

۱۲. کاهش فشار خون

وقتی از خواص روغن مشکی دانه واسه سلامتی صحبت به میان می آید، نباید توانایی اون رو در کاهش فشار خون ندیده بگیریم. مصرف منظم روغن مشکی دانه می تونه به کاهش خطر مریضی فشار خون بالا کمک کنه. فشار خون بالا به مریضی های قلبی و عروقی مثل سکته ی مغزی و سکته ی قلبی منجر می شه.

۱۳. کم رنگ کردن اثرات زخم بعد از جراحی
عمل جراحی ممکنه اثرات ناجوری روی پوست به جای بزاره، و روغن مشکی دانه راه حل طبیعی فوق العاده ای واسه این مشکل به حساب می آید. مالیدن روغن مشکی دانه تو یه دوره ی وقتی مشخص روی اثرات زخم، بعد از عمل جراحی، می تونه به کم رنگ شدن اون ها کمک کنه.

۱۴. کمک به درمان نابودی عقل و مریضی پارکینسون
دمانس (نابودی عقل) و مریضی پارکینسون مثل مریضی هایی هستن که با کهولت سن در رابطه ان. بیماران گرفتار به نابودی عقل و پارکینسون به شکل جدی دچار از دست رفتن حافظه می شن و این مشکل بر فعالیت های روزانه شون تاثیر می گذارد. به کار گیری روغن مشکی دانه به پیشگیری از رشد بیش تر نابودی عقل و مریضی پارکینسون کمک می کنه. ترکیبات فعال موجود در روغن مشکی دانه دارای توانایی پیشگیری از وارد اومدن آسیب به سلول های عصبی هستن.

۱۵. تسریع مراحل خوب شدن اعتیاد به مواد مخدر
روغن مشکی دانه دارای توانایی قدرتمندی واسه کمک به بهبودی اعتیاد به مواد مخدره؛ و این توانایی هم یکی دیگه از خواص روغن مشکی دانه واسه سلامتی به حساب می رود. واسه رسیدن به یافته های رضایت بخش لازمه روغن مشکی دانه رو به شکل دراز مدت به کار گیری کنین.

۱۶. پیشگیری از اضطراب و افسردگی
روغن مشکی دانه دارای توانایی اثبات خلق وخو و وضعیت روانیه. به کار گیری این روغن می تونه به کاهش اضطراب و افزایش قدرت شناختی در آدم کمک کنه. تیموکینون موجود در روغن مشکی دانه شامل خواص ضد اضطرابی و ضد افسردگیه؛ به خاطر این، جای تعجب نیس که از روغن مشکی دانه به شکل گسترده واسه درمان اضطراب به کار گیری می شه.

۱۷. بهبود گوارش
علاوه بر هر اون چه تا الان گفته شد، روغن مشکی دانه فواید بیش تری هم واسه سلامتی داره. به کار گیری روغن مشکی دانه می تونه گوارش رو بهتر کنه. به کار گیری این روغن یکی از درمان های خونگی فوق العاده واسه مشکلات گوارشی مختلفی مثل استفراغ، اسهال، سوءهاضمه، قاعدگی دردناک، و آمنوره به حساب می آید.

۱۸. مواظبت از سلامت مجاری گوارشی
مصرف روغن مشکی دانه با خواص ضد زخم معده ی موجود در اون، می تونه از رشد هلیکوباکتر پیلوری پیشگیری کنه. تیموکینون موجود در روغن مشکی دانه دارای توانایی مواظبت از مجاری گوارشی در برابر آسیب ها و مریضی هاس. مایلین چیزای بیش تری درباره ی خواص روغن مشکی دانه واسه سلامتی بدونین؟ پس لطفا به مطالعه ی این مقاله ادامه بدید.

۱۹. جنگ بر سندرم عکس العمل طولانی التهابی و نبود تحمل هیستامین
روغن مشکی دانه با خواص ضد هیستامینی اش می تونه از ترشح هیستامین در سلول های بدن پیشگیری کنه. به کار گیری روغن مشکی دانه به آدم های گرفتار به سندرم عکس العمل طولانی التهابی کمک می کنه.

۲۰. تقویت دستگاه ایمنی بدن
روغن مشکی دانه به تقویت دستگاه ایمنی بدن کمک می کنه؛ این توانایی هم یکی دیگه از خواص روغن مشکی دانه واسه سلامتی حساب می شه. دستگاه ایمنی قوی نقش مهمی در مواظبت از بدن در برابر مریضی ها اجرا می کنه. دستگاه ایمنی با باکتری ها و ویروس هایی می جنگد که عامل مریضی ها و مشکلات زیادی واسه سلامتی هستن.

مطلب در رابطه: خواص سبزیجات و میوه های سبز: ۱۲ خوراکی سبز خیلی سالم

۲۱. کاهش خطر مریضی قلبی
اگه روغن مشکی دانه رو به شکل منظم به کار گیری کنین، خطر دچار شدن به مریضی قلبی در شما کاهش می یابد. ترکیبات فعال و خواص به درد بخور موجود در روغن مشکی دانه می تونن کلسترول و تری گلیسرید بالا رو پایین بیارن. مصرف روغن مشکی دانه به مدت دو ماه می تونه فشار خون بیماران رو کم کنه. این ویژگی به وجود اومده توسط وجود تیموکینون در روغن مشکی دانه س.

۲۲. افزایش تستوسترون
مصرف روغن مشکی دانه به شکل زیادی می تونه تستوسترون بدن مردان رو زیاد کنه. تستوسترون، به عنوان هورمون مردونه و هم اینجور یه استروئید آنابولیک، باعث رشد بافت های تناسلی مردونه، افزایش تراکم استخون و ماهیچه، و افزایش رشد موهای بدن می شه.

۲۳. خلاصی از شر علائم آسم

کمک به خلاصی از شر علائم آسم هم از دیگر خواص روغن مشکی دانه واسه سلامتی به حساب می رود. روغن مشکی دانه به بهتر شدن علائم آسم کمک می کنه. بیماران گرفتار به آسم باید مصرف روغن مشکی دانه رو در رژیم غذایی شون بذارن. هم اینکه، مصرف روغن مشکی دانه به بهتر شدن کارکرد تنفسی، و پیشگیری از مریضی های تنفسی هم کمک می کنه. روغن مشکی دانه یکی از موثرترین درمان های خونگی واسه علائم رینیت یا نا آرومی مخاط بینی مثل آبریزش بینی، خارش، گرفتگی بینی، و عطسهه.

۲۴. کمک به درمان آرتروز و پوکی استخون
روغن مشکی دانه شامل تیموکینونه که اثرات ضد پوکی استخون داره. به خاطر این، جای تعجب نیس که روغن مشکی دانه رو به عنوان یکی از موثرترین درمان های خونگی واسه آرتروز و پوکی استخون بشناسیم. تیموکینون موجود در روغن مشکی دانه باعث آرامش درد بیماران گرفتار به روماتیسم مفصلی می شه. مالیدن روغن مشکی دانه به شکل زیادی باعث کاهش درد مفاصل، خشکی مفاصل در صبح و تورم می شه. اونقدر چه با مطالعه ای این همه فایده ی حیرت انگیز روغن مشکی دانه واسه سلامتی، به این روغن علاقه مند شده اید، پس هیچوقت نباید تاثیر اون رو در درمان آرتروز و پوکی استخون از یاد ببرین.

۲۵. درمان وابستگی به مشتقات تریاک
روغن مشکی دانه، در صورت مصرف دراز مدت، می تونه وابستگی به مشتقات تریاک رو درمان کنه. این روغن هم اینجور ضعف و عفونت های افراد معتاد به مشتقات تریاک رو به اندازه ی زیادی آرامش می بده. به خاطر این، وقتی به دنبال درمان های طبیعی واسه خلاصی از شر وابستگی به مشتقات تریاک هستین،

۲۶. افزایش تولید شیر در زنان

مادران شیرده باید روغن مشکی دانه مصرف کنن یا از این روغن به عنوان روغن آشپزی به کار گیری کنه، چون دارای توانایی قدرتمندی واسه افزایش تولید شیر در زنونه. بعضی تحقیقات روی موش های آزمایشگاهی فایده ی روغن مشکی دانه رو در تحریک تولید شیر تایید کردن. این خاصیت هم یکی دیگه از خواص روغن مشکی دانه واسه زنان به حساب می رود.

۲۷. آرامش اسپاسم ماهیچه

به کار گیری روغن مشکی دانه درمان خونگی موثریه که نه فقط از گرفتگی و اسپاسم ماهیچه ها پیشگیری می کنه، بلکه هم اینجور به دلیل خواص ضد التهابی و ضد اسپاسم خود، اون ها رو درمان هم می کنه. واسه به کار گیری روغن مشکی دانه جهت آرامش گرفتگی ها و درد ماهیچه ها، فقط کافیه اون رو به شکل خوراکی به کار گیری کنین، یا هم اینجور اون رو روی نواحی دردناک بمالید.

۲۸. درمان مشکلات پوستی مثل پسوریازیس و اگزما

روغن مشکی دانه فواید زیادی واسه پوست به همراه داره. مثلا، این روغن درمان خونگی فوق العاده ای واسه پسوریازیس و اگزما به حساب می رود. مطالعه ای تازگیا فهمیده است به کار گیری روغن مشکی دانه می تونه نا آرومی رو آروم کنه و به مراحل خوب شدن پوست سرعت ببخشد.

مطلب در رابطه: خواص سبزیجات و میوه های مشکی: ۷ خوراکی مشکی دوست داشتنی

۲۹. پیشگیری از رشد قارچ و کاندیدا
یافته های خیلی از تحقیقات نشون دادن به کار گیری روغن مشکی دانه در جنگ بر قارچ ها و عفونت کاندیدا روی پوست یا در دستگاه گوارشی بسیار موثره. روغن مشکی دانه از رشد کاندیدا و قارچ ها پیشگیری می کنه. این هم یکی دیگه از دلایلیه که باید به تاثیر و اهمیت روغن مشکی دانه بر سلامتی آشنایی.

۳۰. درمان خشکی دهن
روغن مشکی دانه در درمان خشکی دهن هم موثره. فقط کافیه یه قاشق غذاخوری روغن مشکی دانه رو به مدت چند دقیقه در دهن تون بچرخونین و بعد اون رو بیرون بریزین. واسه پیشگیری از مریضی های دهانی روزی دو بار مسواک بزنین.

۳۱. درمان سرماخوردگی و آنفولانزا
اگه به دنبال درمان های طبیعی واسه آنفولانزا هستین، باید به خواص روغن مشکی دانه واسه سلامتی بیش تر فکر کنین. روغن مشکی دانه می تونه آنفولانزا و سرماخوردگی رو درمان کنه، چون شامل خواص ضد باکتری، ضد ویروسی، و ضد التهابیه. این روغن هم اینجور گلو درد و تب رو هم درمان می کنه.

۳۲. جنگ بر آسیب پرتویی
جنگ بر آسیب پرتوهای خورشیدی هم یکی دیگه از خواص روغن مشکی دانه س که در این فهرست به شما معرفی کنیم. ترکیبات فعال موجود در روغن مشکی دانه مثل تیموکینون می تونن از مغز در برابر آسیب پرتویی مواظبت کنن.

۳۳. آرامش دندان درد

روغن مشکی دانه فواید زیادی واسه سلامت دهن به همراه داره. مثلا، به کار گیری روغن مشکی دانه می تونه به آرامش دندان درد کمک کنه. این توانایی به وجود اومده توسط وجود خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی در روغن مشکی دانه س.

۳۴. کمک به مغز واسه بازیابی از مسمومیت سرب
روغن مشکی دانه واسه سلامت مغز هم فواید بسیاری داره. روغن مشکی دانه درمان خونگی فوق العاده ای واسه بر طرف کردن مسمومیت سرب در مغز به حساب می رود.

۳۵. کمک به بیماران گرفتار به ایدز (HIV)
تحقیقات گذشته نشون دادن روغن مشکی دانه به شکل موثری می تونه به بیماران گرفتار به ایدز کمک کنه. به کار گیری روغن مشکی دانه می تونه به شکل زیادی علائم آزاردهنده ی ایدز رو آرامش بده. این اثر ممکنه مراحل خوب شدن رو تسریع کنه.

۳۶. آرامش سرفه

سرفه در اثر نا آرومی برونش یا نایژه ها ایجاد می شه. وقتی به سرفه گرفتار می شید، تنفس واسه تون سخت می شه. خواص ضد التهابی روغن مشکی دانه، این روغن رو به یکی از موثرترین درمان های خونگی واسه سرفه تبدیل کرده ان. هم اینکه، این روغن می تونه بر ویروس ها و باکتری ها جنگ کنه.

۳۷. آرامش جای نیش و گزش حشرات

آرامش جای نیش و گزش حشرات هم از دیگر خواص روغن مشکی دانه س که باید به این فهرست اضافه می کردیم. روغن مشکی دانه درمان فوق العاده ای واسه نیش و گزش حشراتی مثل پشه به حساب می رود. مالیدن این روغن روی جای نیش به آرامش درد و خارش به وجود اومده توسط اون کمک می کنه.

۳۸. واسه گرفتگی سینه خوبه
گرفتگی سینه ناخوشاینده و می تونه باعث بعضی شرایط بد مثل ذات الریه یا برونشیت شه. بهتره که قبل از درمان، از بروز اون جلوگیری کنین. واسه کاهش خطر گرفتگی سینه می تونید هرروز غرغره کنین، روزانه بخوربگیرید، تمرین یوگا انجام بدید، سرتون رو بالا بکشین و از کیسه آب گرم به کار گیری کنین. واسه جلوگیری از گرفتگی سینه، می تونید یه قاشق چایخوری روغن مشکی دانه رو دوبار در روز مصرف کنین. می تونید واسه بهترشدن مزه، مقداری عسل به اون اضافه کنین.

۳۹. آرامش حالت تهوع و ناراحتی معده
آرامش حالت تهوع و ناراحتی معده هم یکی دیگه از خواص روغن مشکی دانه واسه سلامتی حساب می شه. مصرف روغن مشکی دانه روند گوارش رو بهبود می بخشه و به خروج گاز از معده کمک می کنه. ترکیب یه قاشق چای خوری آب زنجبیل و یه قاشق چای خوری روغن مشکی دانه درمان خونگی بسیار موثری واسه ناراحتی معده و حالت تهوع به حساب می رود.

۴۰. جنگ بر سلول های سرطانی خون
خواص ضد رشد سلولی موجود در روغن مشکی دانه بر سلول های میلوبلاست سرطانی خون تاثیر می گذارن. به خاطر این، جنگ بر سلول های سرطانی خون هم یکی دیگه از خواص روغن مشکی دانه واسه سلامتی حساب می شه. هم اینکه، تیموکینون موجود در روغن مشکی دانه هم در این خاصیت مشارکت داره.

۴۱. درمان تشنج
تشنج و مریضی صرع هم با کمک روغن مشکی دانه قابل کنترل هستن. این خاصیت هم به وجود اومده توسط خواص ضد انعقادی تیموکینون موجود در روغن مشکی دانه س.

۴۲. درمان گوش درد
ترکیب نصف قاشق چای خوری روغن زیتون و روغن مشکی دانه درمان خونگی موثری واسه گوش درد به حساب می رود. چکوندن این ترکیب به شکل منظم در گوش خیلی گوش دردتون رو آرامش می بده.

۴۳. بهبود قوه ی بینایی و پیشگیری از مریضی های چشم

روغن مشکی دانه نه فقط باعث بهتر شدن قوه ی بینایی می شه، بلکه هم اینجور از بروز مریضی های چشم پیشگیری می کنه. روغن مشکی دانه یکی از درمان های خونگی موثر واسه نا آرومی ملتحمه حساب می شه. فقط کافیه مقداری روغن مشکی دانه رو قبل از خواب دور چشم های تون بمالید.

۴۴. درمان فلج صورت یا لقوه
درمان فلج صورت یا لقوه هم یکی دیگه از خواص روغن مشکی دانه به حساب می رود که مایل بودیم در این مقاله به شما معرفی کنیم. فقط کافیه روغن مشکی دانه رو تو یه ظرف بریزین و اون رو استشمام کنین.

۴۵. کاهش سرگیجه
روغن مشکی دانه یکی از درمان های خونگی موثر واسه سرگیجهه. وقتی به سرگیجه دچار می شید، فقط کافیه مقداری روغن مشکی دانه رو روی گردن و گونه های تون بمالید.

۴۶. افزایش تولید ادرار
روغن مشکی دانه واسه مثانه و پروستات هم فوایدی به همراه داره. مثلا، به کار گیری روغن مشکی دانه می تونه باعث افزایش تولید ادرار شه که همین مسئله به بهتر شدن قابل توجه کارکرد و سلامتی پروستات منجر می شه.

۴۷. نابود کردن انگل ها
نابود کردن انگل ها هم مثل خواص روغن مشکی دانه واسه سلامتی حساب می شه؛ چون این روغن شامل خواص ضد انگلیه. به کار گیری روغن مشکی دانه به بدن تون در نابودی و سم زدایی انگل ها کمک می کنه.

۴۸. آرامش بی خوابی

تحقیقات رابطه ی نزدیکی میان مصرف یا مالیدن روغن مشکی دانه و آرامش قالب توجه بی خوابی و بقیه مشکلات خواب پیدا کرده ان. به کار گیری روغن مشکی دانه قبل از خواب، خوابِ عمیق و طبیعی و راحتی واسه همه به ارمغان می بیاره.

۴۹. درمان جوش
جوش (جوش) یه وضعیت التهابی در پوسته. روغن مشکی دانه شامل خواص ضد التهابی و بازسازی کنندگیه؛ به خاطر این، مالیدن روغن مشکی دانه به بر طرف شدن جوش کمک می کنه و پوست تون رو نرم می کنه. از آن جا که روغن مشکی دانه فواید حیرت انگیز بسیاری واسه زیبایی به همراه داره، جای تعجب نیس که این روغن رو به عنوان یکی از موثرترین درمان های خونگی واسه مشکلات بسیار شایعِ پوستی به حساب بیاریم.

۵۰. درمان کورک و کفگیرک
روغن مشکی دانه می تونه دانه ی کورک و مجموعه ای از دانه های کورک (کفگیرک) رو درمان کنه. مالیدن روغن مشکی دانه می تونه کورک های کوچیک رو به سرعت و بدون باقی گذاشتن هیچ آسیب ی جانبی ناخواسته ای محو کنه. خواص بالقوه ی ضد باکتری و ضد التهابی روغن مشکی دانه عامل این ویژگیه. با اینحال، به کار گیری روغن مشکی دانه واسه درمان کورک های کم تر از یکی دو سانتی متر مناسبه. آدم هایی که دچار کورک هایی بزرگ تر از این هستن، باید به دکتر مراجعه کنن.

۵۱. خلاصی از شر شوره ی سر
روغن مشکی دانه درمان خونگی فوق العاده ای واسه شوره به حساب می رود. این ویژگی روغن مشکی دانه به خاطر خواص ضد باکتری و ضد قارچی موجود در اینه. به کار گیری روغن مشکی دانه می تونه فولیکول های مو رو تقویت کنه، و از این روش از ایجاد شوره پیشگیری کنه.

۵۲. توقف ریزش مو

توقف ریزش مو هم یکی دیگه از خواص روغن مشکی دانه واسه خوشگلیه که مایل بودیم در این مقاله به شما معرفی کنیم. خواص ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی روغن مشکی دانه به تقویت فولیکول های مو کمک می کنن و از ریزش مو پیشگیری می کنه. هم اینکه، روغن مشکی دانه با خواص مرطوب کنندگی اش واسه افزایش رشد مو، اضافه کردن درخشندگی و حجم به موها، و مواظبت از آن ها در برابر اشعه ی ماوراء بنفش موثره. خواص ضد قارچی روغن مشکی دانه، این روغن رو به یکی از موثرترین درمان های خونگی واسه شوره و بقیه عفونت هایی تبدیل کرده است که باعث ریزش مو می شن. مالیدن مقداری روغن مشکی دانه به موها و جمجمه تون به شکل منظم می تونه نتیجه ی رضایت بخشی واسه تون جفت و جور کنه.

۵۳. بهتر شدن وضعیت ظاهری پوست