۱۲ عادت بد که خلاقیت تون رو به کشتن میده!! (۲)


دانلود پایان نامه

امروز با قسمت دوم از مقاله “۱۲ عادت بد که خلاقیت تون رو به کشتن میده!“ همراه هستیم. در مقاله گذشته به عجول بودن اشاره کردیم. اینکه اگه شما اولین ساعات روز رو با عجله شروع کنین باعث می شه اولین اقدامات لازم واسه نابود کردن ایده هاتون رو هم انجام داده باشین. بعد گفتیم که اگه وعده صبحونه رو خط بزنین در دراز مدت مضرات اون رو در کارآیی تون می بینید.

در مرحله بعد، به شبکه های اجتماعی و ایمیل گفته شد. یادآور شدیم که همه اینا فقط واسه سهولت و پیشرفت در ارتباطات ایجاد شدن و ما نباید اونا رو در جهت عکس و داغون کننده اون به کار گیری کنیم. بعد، راههای نابود کردن صدای اخطار اونا رو می گفتیم تا این مزاحمتا به صفر بخورن و هیچ گونه بهونه ای واسه تمرکز نداشتن نیابید.

امروز هم با ادامه این عادات بد همراه ما باشین تا نکات جدیدی رو یاد بگیریم. 

 

عادتای بد که خلاقیت رو در شما به کشتن میده!

چگونگی خاموش کردن صدای Outlook :

در منوی Tools ، روی گزینه Options کلیک کنین. تب Preferences رو باز کرده و اول روی Click Options بعد روی Advanced Email Options کلیک کنین. در پایین When new items arrives in my inbox ، گزینه Display a New Mail Desktop Alert رو پاک کنین.

نکته: حتی به هنگام بررسی ایمیل تون هم شما مجبور نیستین به تک تک اونا رسیدگی کرده و جواب بدید! و اگه در اینصورت نگران فراموش کردن ایمیلا هستین ما پیشنهاد می کنیم از راه Andreas Klinger به کار گیری کنین. این روش به شما این امکان رو میده که ایمیلای لازم که جواب به اونا واجبه رو از ایمیلایی که خیلی لازم نیستن اما در آخر باید به اونا جواب بدین رو با اون دسته از ایمیلایی که باید به دیگری بفرستین جدا کنین.

 

چگونگی خاموش کردن اخطار گوگل کروم :

کروم رو باز کنین. در منوبار گزینه Chrome رو در صفحه طرف چپ (بالا) انتخاب کنین و بعد گزینه Preferences رو انتخاب کنین. در پنجره جدید مرورگر (که باز می شه) گزینه Setting رو از منویی که در طرف چپ اسکرین تون قرار گرفته انتخاب کنین. بعد روی گزینه Show Advanced setting در پایین کلیک کنین. در قسمت Privacy ، روی Content Setting کلیک کنین. بعد، به بخش Notifications سر بزنین.

چگونگی خاموش کردن اخطار گوگل کروم

 

اینجا، اگه می خواید که صدای همه اونا رو باهم از کار بندازید می تونین گزینه Do not allow any site to show notifications رو انتخاب کنین. همینطور با انتخاب Manage exceptions می تونین ببینین که کروم الان واسه شما کدوم رو درنظر گرفته. خودتون هم می تونین این لیست رو به میل خود تغییر بدید.

چگونگی خاموش کردن اخطار توئیتر در دسکتاپ :

روی عکس پروفایل خود کلیک کرده و گزینه Setting رو از منو انتخاب کنین. از سایدباری که در طرف چپ اسکرین تون قرار داره گزینه Web notifications رو انتخاب کنین. در این صفحه همه باکسا (کادرهایی که علامت زده شدن) رو از حالت تیک وردارین. و در آخر Save Changes رو بزنین تا تغییراتی که انجام دادین ذخیره شن. مثل تصویر پایین:

چگونگی خاموش کردن اخطار توئیتر در دسکتاپ

 

 

  • نگه داشتن گوشی موبایل پیش خودتون حتی در محل کار!

قبول کنین که شمام احساسی رو که وقتی یهو متوجه نبودن گوشی موبایل پیش خودتون تجربه می کنین حس کردین! وقتی که در جلسه کاری حضور دارین، یا پشت میز مشغول انجام وظایف خود هستین، حتی وقتی که به طرف دوش می رید… مطمئناّ فکر شما پیش گوشی شماس! (البته نه فقط شما؛ اکثراً دچارش هستیم!) – گوشیای هوشمند امروز، آسونترین ابزاری هستن که در عصر حاضر (سیاره خاکی) خیلی راحت می تونن حواس آدم رو پرت کنن!

پس بدونین، تا وقتی که در محل کار گوشی تون رو به همراه دارین خلاقیت تون در کمترین سطح قرار می گیره.

 

  • غرق شدن در فضای اینترنت

تصور کنین که به دنبال جستجوی مطلبی در اینترنت هستین. پیرو جستجوهای تون گزینه “مقالات در رابطه” یا لینکای در رابطه رو هم انتخاب می کنین. یهو، بعد از یه مدت خود رو غرق در صفحاتی می بینین که معمولا هیچ رابطه ای با خود شما ندارن!

هممون مرتکب این اشتباه میشیم. این اتفاق، دقیقاً یکی از جنبه بسیار بد مشاغلیه که به جستجو در اینترنت نیاز دارن!

اینکه شما ساعاتی رو در اینترنت به جستجوی مطالب باحال و متفرقه بدین با اینکه وقتی در محل کارین باید به جستجوی مطلب خاصی باشین به طور کاملً فرق داره. اتفاقاً در این مورد هم می خوایم در مقالات آینده، وبسایتایی رو براتون معرفی کنیم که در اوقات آزاد خود شک نداشته باشینً باید به اونا سر بزنین.

غرق شدن در فضای اینترنت

با اتفاق افتادن این اتفاق شاید احساس کنین که در دنیایی نامعلوم گم شدین.. اما خبر خوبی که داریم اینه که ابزاری ایجاد شده تا به شما کمک کنه دچار این احساسات نشید! مثلا، StayFocus یه برنامه ایه از طرف گوگل کروم که با تنظیم کردن یه زمان مشخص شما رو از شر وبسایتای مزاحمی که به طرف تون جمله آورده ان رها می سازه.

یعنی شما باید یه وقتی رو واسه این برنامه تعریف کنین (واسه جستجو در سایتی خاص در هر روز). اگه مدت اعتبار وقتی که تعیین کردین پایان یابد شما با صفحه پایین (از طرف برنامه) روبه رو میشین!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *