۱۰ اشتباه اقتصادی از نظر ثروتمندان


دانلود پایان نامه

۱۰ اشتباه اقتصادی از نظر ثروتمندان

هر لحظه در حال شنیدن نصایح اقتصادی و مالی از مردم دور و برمون هستیم که هیچ کدوم هم پولدار نیستن! شاید حتی خیلی از ثروتمندان هم با این نصایح مخالف باشن! در این مطلب می خوایم به ۱۰ مورد اشتباه اقتصادی از نظر ثروتمندان بپردازیم.

یه روز در حال عبور کردن از جایی، مقاله ای نظرم رو به خودش جلب کرد. نوشته بود: “از خوردن ناهار صرفه نظر کنین. نوشیدنی گران، نخرید. موهای خود رو کمتر کوتاه کنین!” در واقع؛ این مقاله راه بسیار وحشتناکی رو واسه زندگی شما پیشنهاد داده بود! این موارد شما رو به فقر بیشتری هدایت می کردن.

خیلی زیرکانهه اگه بتونین صرفه جویی کنین. اما یادتون باشه که “قرار نیس شما ارزون باشین”!!! شما هیچوقت نباید کاری رو انجام بدین که مانع لذت بردن تون می شه!

ما به شما قول می دیم که شما نمی تونین با انجام دادن یا ندادن این فعالیتای جزئی، پولدار شید! بلکه عکس اون، شما رو دپرس می کنه. خیلی از کسائی که ادعای باور داشتن به این امور می کنن خودشون قادر به کسب ثروت از این راه نبوده ان!

بله.. نصیحتای زیادی مثل این به گوش مون آشنا هستن که به رایگان به وسیله کلیه افراد هر روز بیان می شن.

برعکس؛ جملاتی که حالا، شما در حال خوندن اون هستین به وسیله یه میلیونر (Daniel Ally) نوشته شده. پس لطفاً درباره منبع اون مطمئن شین.

Daniel Ally نویسنده متن حاضر

 

اگه شما ذاتاً فردی سخت کوش و توانا با شغلی مناسب هستین حالا زمان کامیابی شما هستش. حتی شاید از خود سئوال کنین: به چه دلیل تا به امروز، اینکار رو نکرده ام؟!

جواب این سؤال شما، به نوع تفکر، احساس و اعمال شما نسبت به پول برمیگرده. طبیعتاٌ انتخابای بهتر با پول تون، زندگی بهتری هم براتون رقم میزنه.

بعضی اشتباهات ثابت وجود دارن که ثروتمندان هیچوقت مرتکب نمی شن.

واسه اینکه پولدار شید کمی نیاز هست تا باورهای ذهنی خود رو تغییر داده و در رفتارتون هم مشخص کنین. کمی بعد می تونین نتیجه های مثبت رفتارهایی که خودتون انجام دادین رو در زندگی تون ببینین.

اینجا، ۱۰ اشتباهی رو که هیچ ثروتمندی مرتکب نمی شه رو مطالعه می کنیم:

  • سرمایه گذاری نکردن روی خود

اولین میلیونر آمریکا، بنجامین فرانکلین، میگه: سرمایه گذاری کردن روی خود، بهترین سودیه که می تونین داشته باشین. بعضی وقتا، می بینیم که متأسفانه مردم جهت خرید کتابای موردنیاز، برگزاری جلسه، سفرهای کاری و … به کارکنان خود متکی می شن. اگه می خواین کار خود رو رونق بدید علم خود رو با دستان خود جلو برونین. روی خودتون سرمایه گذاری کنین.

 

  • تفریح بیشتر از اندازه

در مکانای تفریحی، کلوبا و … تماشاگر حضور صدها جوون در سنین ۲۱ تا ۳۵ سال هستیم. جوانایی که زمان و پول خود رو در حال هدر دادن هستن. ۳۰ الی ۵۰ درصد از زمان افراد صرف تفریح و عیاشی و خوشگذرونی خود می شه که در واقع با درنظر نگرفتن زندگی واقعی شون همراهه. افراد پولدار، این مبلغ و زمان رو صرف رسیدگی به اهداف شون می کنن.

  • خرید با کارتای اعتباری (به شکل قرض از بانک)

خیلی از مردم، کالاهایی رو می خرن که با مقدار پول خود قادر به پرداخت مبلغ اون نیستن! این اتفاق بسیار غم انگیز بوده و مرگ ها زیادی رو هم به بار میاره! اونا رو با احساسی پر از ناامیدی به بانک روونه می کنه..

اگه امیدوارید که روزی به یه فرد پولدار بدل شید، از این کارتای اعتباری جهت پیشرفت و رونق کار خود به کار گیری کنین. نه واسه خرید نیازای شخصی!

  • مخفی کردن از همسرتون!

درصد خیلی از زن و شوهرا، درباره پول باهم صحبت نمی کنن! این موضوع، موجب ناراحتی اونا شده و بعضی وقتا به بحثای خطرناک تری تبدیل می شن. با این حال، این رو یادتون نره که شما نمی تونین به فرد ثروتمندی تبدیل شید اگه نتونین وضعیت مالی خود رو واسه همسرتون رو کنین!

پول چندین برابر می شه اگه عشق، با درک درست دو طرف از وضعیت مالی همراه باشه.

  • رهن کردن خونه

بعضی از افراد “پولدار” رو ببینین که خونه شون رو رهن کردن. اما اونا پولدار واقعی نیستن! رهن خونه شما رو به یه جنگ ناتموم هدایت می کنه. وقتی شما رهن می کنین در واقع مبلغی دو برابر از ارزش واقعی رو پرداخت می کنین! افراد پولدار خونه ای رو کرایه می کنن که توانایی پرداخت مستقیم اون رو دارن.

  • بازنشستگی سنتی

سیستم بازنشستگی بیشتر مثل جوکیه که شک نداشته باشینً باید به وسیله آدمایی که قصد پولدار شدن دارن ندیده گرفته شه. طبیعتاً اگه شما صندوقایی پر از پول دارین و بیمه عمرتون تکمیله می تونین بهترین سفرها و تفریحا رو تجربه کنین.

شانس خود رو تا وقتی که جوونین امتحان کنین.

  • خرید وسایل کیفیت پائین

اگه محصولی با قیمت ارزون می خرید، آشنایی که نتیجه ای ارزون و بی کیفیت هم عایدتان می شه. بجای اینکه دنبال وسایل ارزون بگردین، جنسای مرغوب که در دسترسه بخرین. افراد پولدار می دونن که خرید تی شرتی که ۴۰ دلاره و تا ۴ سال براتون کار می کنه بسیار عاقلانه تر از خرید تی شرت ۱۰ دلاریه که باید هر ساله عوض کردن کنین!

  • لذت بردن محدود

در طول ۵۰ هفته کاری، همه کارکنان به فکر دو هفته تعطیلاتی هستن که با حقوق ماه آینده به استراحت و تفریح بدن.

اما واقعیتی که در مورد پولدار شدن هست اینه که شما باید از پولی که از قبل دارین لذت ببرین! این مبلغ می خواد ۱۰ دلار باشه یا ۱۰۰۰۰ دلار!

پول شما وقتی اضافه می شه که شما از اون تشکر کرده و به این فکر کنین که چیجوری میشه بیشترین به کار گیری و لذت رو از اون برد! با این تفکر، شما همیشه چیزی بالاتر از “لذت” بدست میارید!

  • پس انداز نکردن

خیلی از مردم پول خود رو صرف خرید وسایل متفرقه ای می کنن که خیلی احتیاجی به اونا ندارن بلکه شاید عوامل دیگری باعث خریدشون شده. تنها وقتی که موجودی حساب بانکی شون رو به اتمامه متوجه “نیازای خود” می شن. می فهمن که نیازای لازم تری داشتن..

افراد پولدار دست کم ۱۰ درصد از چیزی که رو که به دشت می کنن پس انداز می کنن. خیلی کم هم به وام شخصی می پرازن.

 

  • کار کردن فقطً واسه پول

درصد بسیار خیلی از مردم در سراسر دنیا، واسه پول کار می کنن! اما ثروتمندان اجازه میدن که پول واسه اونا کار کنه. اونا می دونن که ثروت مادی شون بخشی از کل سهام نسبت به جامعه س. به این دلیله که اونا واسه پول کار نمی کنن!


ایجاد این تغییرات ذهنی طبیعتاً در زندگی تون تغییرات بسیاری رو منجر می شن. اگه شما عادتای اقتصادی مفیدی رو در خود پرورش داده و از این اشتباهات دوری کنین در راه پولدار شدن قرار میگیرین. امیدوارم روزی همسایه هم شیم تا من شما رو به خونه خودم دعوت کنم!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *