گام هایی برای برنامه ریزی کمپین تبلیغاتی موفق


دانلود پایان نامه

فرآیند روشمند برنامه ریزی کمپین تبلیغاتی و اجرای آن چگونه است؟

زمانی که کسب و کاری به سمت راه اندازی یک خدمت یا محصول جدید یا توسعه بازار خود به واسطه ی آمار و ارقام یا عوامل جمعیت شناختی جدید می رود، برنامه تبلیغاتی یک ابزار بسیار مهم محسوب می شود. زمان برنامه ریزی کمپین تبلیغاتی ، این مورد را در نظر داشته باشید که یک کمپین تبلیغاتی موفق باید تمامی دستاوردها و اهداف مورد نظر زیر را به دست آورد :

1 ) پیام تبلیغاتی شما به مخاطبان هدف و مورد نظرتان برسد.

2 ) پیام شما توسط مخاطبانتان درک شود.

3 ) پیام شما دریافت کنندگان را تحریک کند و آنها دست به اقدام بزنند.

سوالی که مطرح است آن است که شما چگونه با کمپین خود به این دستاوردها و نتایج دست پیدا می کنید؟ این فرآیند آسان است ، اما ” برنامه ریزی” برای کمپین تبلیغاتی زمانبر است. در اینجا به7 گام که کمپین شما را به یک شروع صحیح خواهد برد اشاره خواهیم کرد ”

  • فرصت های ارتباطی بازاریابی را ارزیابی کنید

در گام اول بررسی و فهم نیازهای بازار هدفتان بسیار مهم می باشد. پیام شما قرار است برای چه کسی منتشر شود؟ کاربران فعلی، تأثیرگذاران بین افراد، تصمیم گیرندگان، گروه ها و یا عموم مردم؟

برنامه ریزی کمپین تبلیغاتی - بودجه تبلیغاتی

  • از چه کانال های ارتباطی استفاده خواهید کرد؟

در گام اول برنامه ریزی، باید بازارها، محصولات و محیط ها را تعریف کرده باشید. این اطلاعات در تصمیم گیری درمورد اینکه چه کانال های ارتباطی سودمندترین خواهند بود، به شما کمک خواهد کرد. آیا شما از کانال های ارتباطی شخصی نظیر جلسات و ملاقات های رو در رو، تماس تلفنی یا شاید هم فروش شخصی استفاده خواهید کرد؟ و یا  ارتباطات غیر شخصی نظیر روزنامه ها، مجلات یا ایمیل مستقیم بهتر عمل می کند؟

  • اهداف خود را تعیین کنید

به خاطر بسپارید که اهداف شما در یک کمپین تبلیغاتی تاحدودی از کمپین بازاریابی شما متفاوت هستند. اهداف تبلیغاتی باید در قالب رفتارهای بلند مدت و یا کوتاه مدت افرادی بیان شوند که در معرض تبلیغات و کانال های ارتباطی شما قرار گرفته اند. این اهداف باید کاملا واضح بیان شوند، قابل اندازه گیری باشند و برای فاز توسعه بازار مناسب باشند.

  • آمیخته تبلیغ خود را تعیین کنید

این مرحله همان جایی است که شما نیاز خواهید داشت که منابع را برای ارتقا فروش، آگهی تبلیغاتی، تبلیغات و البته فروش شخصی اختصاص دهید. برای این موارد چیزی کم نگذارید. شما باید در بین خریداران خود آگاهی ایجاد کنید تا کمپین تبلیغاتی شما موفق شود. یک کمپین همه جانبه در برخی موقعیت ها و ظرفیت ها از این روش ها استفاده خواهد کرد.

  • پیام تبلیغاتی خود را ایجاد نمایید

اکنون زمان آن فرارسیده است که شما به همراه تیم خود بنشینید و بر روی محتوا، ساختار، قالب و منبع پیام هایتان تمرکز کنید. به خاطر داشته باشید که در برنامه ریزی کمپین های تبلیغاتی درخواست و اجرا همیشه با یکدیگر کار کنند و با www.beloved.marketing شما همخوانی داشته باشند.

برنامه ریزی کمپین تبلیغاتی - بودجه تبلیغاتی

  • بودجه تبلیغاتی خود را تعیین و تهیه کنید

بخش هیجان انگیز کار همین جا است. شما اکنون باید بودجه کل تبلیغات را تعیین کنید. این امر شامل تعیین تقسیم بندی های هزینه ای به ازای هر قلمرو و عناصر آمیخته تبلیغاتی می باشد. زمانی را صرف این کنید که مبنای تخصیص ها را تجزیه و تقسیم بندی کنید و توان مالی، درصد فروش و برابری رقابتی را تعیین نمایید. با تجزیه و تقسیم بندی این هزینه ها، شما ایده های بهتری برای سنجش توانایی موفقیت کمپین تبلیغاتی خود به دست خواهید آورد.

  • اثربخشی کمپین خود را تعیین کنید

پس از اینکه ارتباطات بازاریابی اختصاص داده شدند، برنامه ریزی کمپین تبلیغاتی باید به طور رسمی و در یک سند مکتوب تعریف شود. شما بایستی تحلیل موقعیت، جداول زمانی برای ادغام اثربخش عناصر تبلیغاتی با عناصر موجود در آمیخته بازاریابی، را در این سند بگنجانید.

همچنین نیازمند آن خواهید بود که تعیین کنید چگونه اثربخشی آن بخشی از کار که اجرا شده است را اندازه گیری خواهید کرد. چگونه عملکرد واقعی تا اهداف برنامه ریزی ارزیابی میشوند؟ شما نیازمند این خواهید بود که این اطلاعات را با پرسش اینگونه سوالات از بازار هدف خود جمع آوری کنید؛ اینکه آیا آنها پیام های تبلیغاتی خاص را تشخیص داده اند یا آن ها را به خاطر می آورند، چه چیزی را درباره آن پیام به یاد می آورند، اینکه چه احساسی نسبت به آن پیام داشتند و اینکه آیا نگرش های آن ها نسبت به شرکت تحت تأثیر این پیام ها قرار گرفته است.

برنامه ریزی کمپین تبلیغاتی

کمپین های تبلیغاتی از جمله استراتژی های کارا و موثر در بازاریابی محسوب میشود و بسیاری از شرکت های بزرگ و کوچک از آن بهره می برند. اما به صرف آنکه کمپینی را برای کسب و کار خود به کار ببریم، تضمین کننده ی موفقیت شرکت نخواهد بود، بلکه باید به صورت گام به گام برنامه ریزی کمپین تبلیغاتی خود را پیش ببریم و در هر مرحله مطابق با استراتژی بازاریابی  و برنامه ریزی استراتژیک شرکت، مراحل آن را تعیین و سپس مکتوب کنیم. اگر به این صورت پیش بروید احتمال موفقیت شما افزایش می یابد.

دسته‌بندی نشده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *