چگونگی تنظیم فیلترهای ساده در گوگل آنالتیک (۶) setting up basic filters


دانلود پایان نامه

فیلترها در گزارش گیری از اطلاعات و داده های جمع آوری شده در گوگل آنالتیک کاربردهای بسیاری دارند و در واقع می توان گفت از فیلترها به سه حالت می توان استفاده نمود :

۱ ) حذف اطلاعات 

۲) افزودن اطلاعات

۳) تغییر در نوع گزارش ها

 

فیلترها در گوگل آنالیتیک به شما کمک می کنند که انتقال داده ها و گزارش ها به گونه ای آماده شوند که به راحتی بتوانید میزان تاثیر فعالیت های بازاریابی اینترنتی را در راستای اهداف کسب وکارتان بسنجید.

در حین فرآیند تبدیل اطلاعات خام به داده ها، آنالتیک فیلترهای انتخابی شما را مدنظر قرار می دهد.

به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از فیلتر، ترافیک حاصل از کارکنان شرکت خودتان به وب سایت، در نظر گرفته نشود  ( مورد اول، حذف اطلاعات ).

بنابراین در حین فرآیند پروسس اطلاعات، هر فعالیت و تعاملی که از سمت آدرس IP کارکنان شما وارد شده است ( به عنوان  فیلتر )، در نظر گرفته نمی شود.

فیلترها در گوگل آنالیتیک - حذف اطلاعات - ترافیک حاصل از کارکنان شرکت خودتان -گوگل آنالیتیک

این مثال در حین سادگی بسیار مهم است، چرا که نحوه تعامل مشتریان شما با وب سایت با نحوه تعامل کارکنان شما با وب سایت کسب وکار شما کاملا متفاوت است و عدم فیلتر آدرس IP کارکنان، سبب ایجاد گزارش های نادرست خواهدشد.

علاوه براین شما می توانید توسط فیلتر، داده های خود را مرتب و تمیز کنید. به عنوان مثال، گاهی یک وب سایت، صفحات مشابه را با در نظر گرفتن نحوه نوشتن با حروف بزرگ، حروف کوچک و یا ترکیبی از هر دو در نظر می گیرد و از آنجایی که ابزار آنالتیک گوگل نسبت به حروف بزرگ و کوچک حساس است و آن ها را متمایز در نظر می گیرد این امر موجب می شود که یک صفحه مشخص چندین بار در گزارش شما در نظر گرفته شود.

برای جلوگیری از این امر و دیدن صفحه مشخص، شما می توانید از فیلتر برای حروف کوچک استفاده نمایید و تمامی URL ها را در یک حالت مشخص، مشاهده نمایید.

ابزار آنالتیک گوگل نسبت به حروف بزرگ و کوچک حساس است - فیلتر برای حروف کوچک - آموزش گوگل آنالیتیک

لازم به ذکر است برای کاربرد فیلترها باید در سطح ( edit permission ) از دسترسی از اکانت باشید تا بتوانید از فیلترها استفاده نمایید.

edit permission - traffic from the IP address - آموزش گوگل آنالیتیک

فیلتر سفارشی داده های گوگل آنالیتیک - custom filter - آموزش گوگل آنالیتیک

 

 

مطالعه قسمت بعدی مقاله : 

چگونگی تنظیم اهداف وب سایت های فروشگاهی در گوگل آنالتیک (۷)

 

دسته‌بندی نشده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *