چیجوری چارت یا گراف درست واسه داده های خود انتخاب کنیم؟


دانلود پایان نامه

 

انتخاب چارت واسه داده ها

ما و شما، بخاطر شغلی که داریم همیشه در حال غربال کردن داده های زیادی هستیم. داده هایی که شامل کارکرد سایت، کارکرد فروشا، موافقت اجناس، خدمات مشتری، یافته های کمپینای بازاریابی و … است. همونطور که میدونید این لیست بازم می تونه ادامه دار باشه.

وقتی محتوای چندگانه ای که دارین (مثل رسانه های اجتماعی و بلاگ تون) رو مدیریت می کنین، شایدً شما رو سرریز کرده و از کوره به درمی برد. در اینجور شرایطی باید چی رو دنبال کنین؟ دقیقاً موضوع اصلی چیه و روی چی تمرکز می کنین؟ واسه اینکه بتونین بینش و اطلاعات مفیدی رو استخراج کنین، چیجوری داده ها رو متصور شده و بررسی می کنین؟
اصلاً از همه مهم تر، در حالیکه همزمان روی چند پروژه مشغول کارین، چیجوری می تونین یه گزارش مفیدتر ارائه بدید؟

یکی از آزاردهنده ترین مسائلی که باعث می شه پروسه گزارش و بررسی شما کم بشه، می تونه کندی در درکِ این موضوع باشه: – چه نوع چارتی رو بکار ببرین و به چه دلیل؟

چون انتخابِ نوع اشتباه در چارتا یا فقط بکار بردنِ نوع رایجِ اون می تونه باعثِ گیج شدنِ بیننده شده و یا تفسیر غلط در اختیارش بذاره.

چارت پایین رو در نظر بگیرین. یه پروژه New York Times هست که محل تولد آمریکاییا و اسباب کشی اونا در طول چند سال و مقاصدشان رو نشون میده. این چارت، اطلاعات زیادی رو از بیشتر از صد سال گذشته در اختیارمون قرار میده. دقت کنین که به طور کاملً ساده به تصویر کشیده شده و به آسونی هم قابل فهمه. البته واسه خوندن اسامی انگلیسی باید علم انگلیسی خود رو بکار بگیرین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *