چیجوری درخواست افزایش حقوق ماهیانه داشته باشیم؟


دانلود پایان نامه

درخواست افزایش حقوق از چالشای مهمیه که اگه به درستی انجام شه نتیجه فوق العاده خوشحال کننده ای رو واسه هرکی میسازه. به دلیل مهم بودن این موضوع، این پست رو اختصاص می دیم به این موضوع که “چیجوری درخواست افزایش حقوق داشته باشیم؟” که در آخر، موثر هستش و حقوق مون رو زیاد کنن.

 

 

درخواست افزایش حقوق

درخواست افزایش حقوق ، درخواستیه که با اعصاب و روان کارکنان بازی می کنه. اما این کار، خیلی هم نباید سخت و مشکل باشه. مراحلی که در این پست بیان می شه رو انجام بدین تا با موفقیت این درخواست رو ارائه داده و از نتیجه اون خوشحال شید.

بررسیای PayScale نشون میده که تقریباً ۶۰ درصد کارکنان هیچ نگرانی در مورد درخواست افزایش حقوق (در شرایط فعلی) ندارن. اما بسیاری اصلاً راحت نیستن که درباره افزایش حقوق شون حرف بزنن و یه سری های دیگه، از این می ترسن که بقیه به چشمِ آدمایی مجبور کننده به اونا نگاه کنن.

اما با خودتون روراست باشین اگه جزو کارکنانی هستین که ارزش رو به شرکت آورده و یافته های موفقیت آمیزی رو مرتکب شدین، واسه درخواست افزایش حقوق خود احتیاجی به شرمساری و خجالت ندارین. در سه مرحله به شما می گیم که چیجوری این پروسه رو با موفقیت طی کنین. همراه باشین.

مطلب پیشنهادی: از کجا بدونیم که نسبت به بقیه حقوق کم دریافت نمی کنیم؟

 

۱- برنامه ریزی کنین

Kris Duggan، موسس و مدیرعامل BetterWorks میگه: “وقتی من در روزای ابتدایی شرکت WebEx کار می کردم واسه درخواست مسئولیتای بیشتر پیش تیم مدیریت رفتم. یه ماه رو به مطالعه بازار و داده ها اختصاص داده و درباره اندازه نوآوری شرکت مون در مقابل بقیه رقبا تحقیق کردم. راهکارهای مختلفی رو بررسی کردم و در آخر، پیشنهاد دادم که بهتره راه و روش جدیدی رو در تیم خود بسازیم. پس از برگزاری جلسه با مدیرعاملان و رئیس امور مالی و بقیه اعضای تیم فروش، به من فرصتِ ایجاد یه تیم فروش دادن که در آخر همه اینا، من تونستم حرفه و بخش کاری خودمو پیشرفت دهم. ”

پس شمام مستقیم و مستقیم به طرف اتاق رئیس خود حرکت کرده و درخواست افزایش حقوق یا مسئولیت نکنین! که ً باعث حیرت زدگی ایشون هم میشین. بجای اینکار، جلوتر از زمان صورتجلسه تنظیم کنین و به اونا تمایل خود رو واسه شروع یه مباحثه رودررو نشون بدید. اینجوری، شما و مدیرتون می تونین خوب آمادگی لازم رو داشته باشین.

مطلب پیشنهادی: خانوما چیجوری باید درخواست افزایش حقوق کنن؟ (آقایون نخونن!)

 

۲- آمادگی داشته باشین

اگه با آمادگی کامل واسه رابطه گرفتن وارد جلسات نمی شین، شایدً می خواین مباحثه رو واسه زمان دیگری بندازین. از خودتون سئوال کنین: “از آخرین روزی که حقوقم تعیین شد، (تا به امروز) چه ارزش و سودی رو ایجاد کردم؟ چه مدرکی از این ارزشا دارم؟” دقیقاً روی “چی بودن” و “چیجوری بودن” دستاوردهای تون تمرکز کنین و رفتارها و ارزشای ایده آل شرکت رو نشون بدید.

مطمئن شید که درباره چگونگی کار کردن تون با بقیه کارکنان و مشارکت تون تو یه فضای مثبت کاری هم فکر کردین. همه اینا نشون میده که شما نقش فعال و مثبتی رو در داخل تیم هم ایجاد کردین. Kris میگه: وقتی واسه مسئولیت و وظایف بیشتر در WebEx درخواست دادم، دقیقاً می دونستم چه کاری رو، به چه دلیل و چیجوری می خوام انجام دهم و برنامه ای به طور کاملً دقیق و مخصوص ایجاد کرده بودم.

شمام اگه بتونین به طور کاملً بگید که دقیقاً چه ارزشایی رو واسه سازمان (کلا) داره، مدیران تون، بهتر پذیرا هستن.

 

مطلب پیشنهادی: اصول گفتگو درباره حقوق و دستمزد!

 

 

۳- داده ها رو به اونا نشون بدید

در طول جلسه ای که با مدیرتون جهت درخواست حقوق بیشتر یا درخواست مسئولیت و وظایف دارین، تا حدممکن درباره یافته های، بازخوردها و بقیه داده هایی که مطرح می کنین ریز شده و جزئیات رو بگید. وقتی کارمندی با آمار دقیق و طرح کلی از توضیح وظایف و اهدای که ثابت کننده معیارهای هدف گذاری باشه؛ پیش مدیر حاضر شه، یه تصویر قوی از موفقیت خودش در تصور مدیر خلق می کنه.

حالا در شرکت خودِ Kris که گفتیم BetterWorks اسمشه، از راه “مدیری هدف” به کار گیری می شه که به طور خلاصه OKR نامیده می شه. این روش واسه اندازه گیری و امتحان اهداف و بازخوردهاست. یعنی کارکنان با داده هایی که در اختیار دارن در این جلسات حاضر می شن و دستاوردی که نصیب اونا شده رو بطور دقیق مورد بررسی قرار میدن.

هرچه پیش زمینه و دلایل واقعی واسه جواب به اینکه “به چه دلیل لایقِ این افزایش حقوق/ افزایش مسئولیت، هستین؟” با خود پیش مدیر ببرین، بهتره. به یاد بسپارین که اگه ارزشی که ایجاد کردین می تونه اندازه حقوق درخواستیِ شما رو ضمانت کنه، بیشترین حد حقوق ممکن رو بخواین.

در آخر جلسه، بجای اینکه جواب فوری از مدیر بخواین بذارین درباره این تصمیم فکر کنن. اینجوری راه رو واسه تحقیق و پرس و جوی اونا هم باز گذاشته و خیال راحت خود رو نشون دادین. اما در عین حال، دقت کنین که برنامه وقتی مشخص واسه اعلام نتیجه ایجاد شه. مثلاً برنامه جلسه دوباره درباره تصمیم شون، یه هفته پس از اولین جلسه باشه.

با مراحل و نکاتی که ذکر شد، امیدوارم درخواست افزایش حقوق شما خوب و موفقیت به پایان برسه. اگه اینجور شد، شیرینیِ ما رو هم یادتون نره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *