چیجوری به جذب پول و پله و سرمایه واسه کار و کاسبی خود بپردازیم؟


دانلود پایان نامه

 

جذب پول و پله و سرمایه

برخلاف باور عموم، طرح کار و کاسبی، تامین مالی کار و کاسبی رو انجام نمی ده. درسته، پول و پله و سرمایه بسیار وجود دارن که نیازمند طرح کسب و کاره، ولی کسی رو طرح کار و کاسبی سرمایه گذاری نمی کنه.

سرمایه گذاران نیاز به یه طرح کار و کاسبی دارن تا به عنوان یه سند برقرار رابطه و رد و بدل کردن اطلاعات از اون بهره ببرن، اما اونا روی شرکت، محصول و مردم سرمایه گذاری می کنن.

اسطوره تامین مالی کار و کاسبی کوچیک:

  • سرمایه گذاری، فرصت رو به رشدی واسه بودجه کسب و کاره. هر چند تامین سرمایه گذاری مالی بسیار خیلی کم اتفاق میفته. فرض کنیم که فقط تعداد کمی از برنامه های با رشد بالا، با تیم مدیریت قوی از فرصتای سرمایه گذاری به کار گیری میکردن.
  • وامای بانکی محتمل ترین انتخاب واسه تامین مالی یه کار و کاسبی جدیده. در واقع، بانکا روی استارتاپا سرمایه گذاری نمی کنن. بانکا قرار نیس پول سپرده گذاران رو در کار و کاسبی های کوچیک و جدید سرمایه گذاری کنن.
  • طرح کار و کاسبی فروش سرمایه گذاران. در واقع، یه طرح کار و کاسبی ای که خوب نوشته شده باشه واسه فروش ایده کار و کاسبی به سرمایه گذاران خوبه، ولی شما باید بتونین اونا رو مجاب کنین که طرح کار و کاسبی شما ارزش سرمایه گذاری داره. وقتی اونا واسه سرمایه گذاری میان، شما باید ثابت کنین که شما فرد مناسبی واسه اجرا کار و کاسبی خود هستین و طرح کار و کاسبی شما یه ایده زندهه.
طرح کار و کاسبی شما یه قطعه اساسی از پازل است، توضیح بدید که دقیقا به اندازه پول نیاز دارین، و به کجا قراره برسین، و چه مدت وقتی رو واسه برگشت اون محاسبه کردین. تموم آدمایی که با اونا صحبت می کنین توقع دارن طرح کار و کاسبی شما رو به دقت ببینن. اما بسته به نوع کار و کاسبی و فرصتای بازاری که در اون قرار گرفتین، شما باید به جستجو سرمایه با راه و روش خود باشین. وقت خودتون رو از راه گزینه های اشتباه تلف نکنین.
کجا به دنبال پول بگردین

پروسه جذب سرمایه باید با نیازای شرکت هماهنگ باشه. کجا به دنبال سرمایه بگردین، و چیجوری سرمایه رو جذب کنین بستگی به شرکت و نوع پول لازم شما داره. مثلا، فرق زیادی بین یه شرکت با کار و کاسبی اینترنتی که به دنبال جذب دور دوم سرمایه واسه کار و کاسبی خوده با یه خرده فروش که نیازمند به جفت و جور محل دوم کار و کاسبی خوده هست.

۱- سرمایه گذاری خطر پذیر

بیشتر کار و کاسبی سرمایه گذاران به اشتباه گرفته می شه. خیلی از شرکتای کار و کاسبی از شرکتای سرمایه گذاری واسه نبود سرمایه گذاری در طرح کار و کاسبی اونا و پذیرش مخاطرات ایده اونا عصبانی می شن. مردم سرمایه گذاران رو به کوسه تشبیه می کنن چراکه روش های کار و کاسبی اونا رو بسیار درنده می دونن، و اینطور می پیندارند که با همه افراد مثل گوسفندی از یه گله رفتار می کنن و نوع معامله اونا واسه همه یه جوره.

موضوع این نیس. کار و کاسبی سرمایه گذاران فقط یه کسب و کاره. مردم سرمایه گذاران رو آدمایی می دونن که با پول بقیه مردم کسب درآمد می کنن. اما اونا مسئولیت حرفه ایی واسه کاهش مخاطرات تا حد امکان واسه سرمایه گذاری دارن. اونا نباید زیادتر از اندازه لازم خطر کنن چون که باید به فکر برگشت سرمایه سرمایه گذاران باشن.

شرکت سرمایه گذاری نمی بایست واسه هر کار و کاسبی ای منبع تامین بودجه باشه مگه بعضی از استاتاپای استثنایی. سرمایه گذار نمی توند روی یه کار و کاسبی سرمایه گذاری کنه مگه اینکه یه فرصت نادر از ترکیب محصول، بازار و مدیریت ثابت وجود داشته باشه. سرمایه گذاری سرمایه گذاران باید یه فرصت مناسب واسه افزایش ده برابری در ارزش کار و کاسبی رو درزمان مدت سه سال به همراه داشته باشه. این نیازمند دقیق شدن و فوکوس کردن روی اجناس و بازارهای جدیدیه که پروژه اونا به شکل منطقی افزایش فروش در بازه وقتی کوتاه مدت رو به همراه دارن. این نیازمند کار با مدیران قدرتمندیه که هزینه شروع یه کار و کاسبی موفق رو در گذشته پرداخت کردن.

اگه شما الان یه سرمایه گذار در شرکتای سرمایه گذاری هستین، به احتمال زیاد با روش کار کردن اونا آشنایی دارین. شما اعضای تیم مدیریتی دارین که الان آماده هستن تا هم خود شما و هم آدمایی که در اتاق حاضر هستن رو واسه افزایش ارزش ده برابری در مدت ۳ سال، مجاب کنین.

با در نظر گرفتن رشد بالای صنعت، ارتباطات چند رسانه ای، بیوتکنولوژی، و یا اجناس با فن بیاری بالا، مردم در مورد سرمایه گذاری و فرصتای سرمایه گذاری اطلاعات بیشتری دارن.

اگه شما به دنبال نام و یا نشانی سرمایه گذاران هستین، از اینترنت شروع کنین.

۲- نوع دیگری از سرمایه گذاری: فرشتگان و بقیه

سرمایه گذاری خطر پذیر تنها منبع تامین مالی واسه کار و کاسبی های کوچیک و کار و کاسبی نیستن. بعضی از کسب و کارا از راه بخش خصوصی تامین مالی می شن. هم اینکه افراد پولدار که بعضی وقتا در شرکتای جدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *