نتایج:دانلود رایگان پایان نامه مشاوره,بررسی نظرات کارشناسان ذیربط با اعتیاد در مورد نقش نظام مدیریت اطلاعات به هروئین در پیشگیری و درمان آن

دانلود پایان نامه

نتایج

استفاده از هروئین به دلایلی از قبیل دسترسی آسان، ارزانی و … در سالهای اخیر در ایران رواج بیشتری نسبت به سایر مواد و داروهای اعتیادآور داشته است وخطرات مصرف هروئین برای سلامتی بسیار زیاد بوده و بیماریها و عوارض برگشت ناپذیری را در پی دارد و از جمله مواردی که راه برگشت و ترک آن نادر و عملاً غیرممکن است.

و ازآنجایی که ابتلا به اعتیاد هزینه های گزاف و بار اقتصادی جبران ناپذیری برای خانواده وجامعه در بر دارد و نیروی کار جامعه از بین رفته ووضعیت اجتماعی و روانی نابسامانی در فرزندان ونسل آینده جامعه می گذارد بر آن شدیم تا نظرات کارشناسان ذی ربط با اعتیاد را در مورد نقش نظامی که اطلاعات اعتیاد را ثبت، جمع آوری، نگهداری، بازیابی، تحلیل، استفاده را مدیریت می کند جویا شویم و این نظام مدیریت اطلاعات را به دلیل اهیمت هروئین و ارتباط آن با بیماری ایدز و هپاتیت و بار اقتصادی زیادی که برای درمان بیماران ایدزی می‌گذارد مختص این ماده قرار دادیم تا بتوان با توجه به اطلاعات آماری و تحلیلی تدابیری را در جهت اصلاح وبهبود روند اعتیاد پیشگیری و درمان به هروئین اتخاذ کنیم نتایج نشان داد که برای برنامه ریزیهای پیشگیری و درمان اعتیاد ودسترسی به اطلاعات و مشارکت و کارگروهی وسیع سازمانهای ذی ربط مسئله ای بسیار ضروری است و ضرورت و لزوم ایجاد چنین نظام مدیریت اطلاعات کاملاً احساس می‌شود.

اکثر کارشناسان سازمانهای ذی ربط ، نیروی انتظامی را به عنوان مسئول ثبت وجمع آوری اطلاعات معرفی کرده اند. و بهزیستی در نگهداری،بازیابی، تحلیل و استفاده از اطلاعات ایفای مسئولیت می کند چرا که به اعتیاد بایستی به عنوان یک بیماری نگریست و به جنبه های درمانی آن پرداخت نه مجازات.

بهزیستی و نیروی انتظامی، صدا و سیما  و ارشاد اسلامی و .. سازمانهایی هستند که فعلاً مسئول پیشگیری از اعتیاد شد و سازمانهایی که باید مسئولیت پیشگیری را دارا باشند. بهزیستی (درمان)، دانشگاه ( درمان و آگاهی رسانی) ،شهرداری( جمع آوری افراد بیمار خیابانی) ، آموزش و پرورش (آموزش و آگاهی) و … معرفی شده اند. سازمانهایی که فعلاً مسئول درمان هستند بهزیستی و درمانگاههای خصوصی ، بیمارستان، دانشگاه، زندانها (تحقیقات نشان داده که زندانی نمودن معتادان نه تنها نقش در درمان آنها ندارد بلکه باعث توسعه و ازدیاد معتادین به هروئین وابتلا و گسترش بیماریهائی همچون ایدز و هپاتیت می‌گردد) و .. می باشند، سازمانهایی که مسئول درمان بایستی باشند بهزیستی – وزارت بهداشت ، دانشگاه، بیمارستان و… معرفی شده اند.

پیشنهادات وکاربرد یافته های طرح

پیشگیری از اعتیاد، یعنی بکارگیری اقداماتی که منجر به کاهش ابتلای افراد به اعتیاد می‌شود. پیشگیری شامل اقداماتی است برای کاهش عواملی که افراد را در معرض خطر قرار می دهد و افزایش عواملی که افراد را از مصرف مواد حفظ می کند. بنابراین،شناسائی کامل این عوامل در هر منطقه، به موثر بودن فعالیتهای پیشگیری کمک خواهد کرد.

در درمان معتادان سه هدف اصلی دنبال می‌شود : الف ) دستیابی به شیوه زندگی بدون مواد ب ) کمک به افزایش عملکرد در جنبه های مختلف زندگی ج ) پیشگیری از تکرار مصرف یا عود، که مورد آخر شامل :

۱- شناسائی عوامل شروع کننده فرآیند عود ۲- برنامه ریزی حمایتی و شناسائی شرایط و موقعیتهای جایگزینی

حالا سوال قابل طرح این است که بدون وجود اطلاعات در مورد وضعیت فعلی معتادین به هروئین چگونه به پیشگیری و درمان آن بپردازیم.

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

بررسی رابطه عزت نفس با پرخاشگری در دانش آموزان ۱۰۵ص

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید.

برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۰۸ پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۲۲ پایان نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *