مورد مطالعاتی: دانلود رایگان پایان نامه رشته روانشناسی:بررسی مشکلات زندانیان زن پس از آزادی از زندان


دانلود پایان نامه

مورد پنجم:

نام : ز- ن

جرم: مواد

مدت محكومیت: 2 سال

سابقه 2 بار

مورد پنجم كه ما در مورد چهارم است بیان می دارد كه 2 مرتبه تا به حال در زندان بوده است و مرتبه اول به دلیل نزاع و درگیری بر سرزمینی كه داشته به زندان می‌افتد و چون بچه هایش كوچك بودند با خود به زندان می برد.در زندان تنها است و فقط با بچه هایش مشغول است. قبل از محكومیت با اینكه همسرش ازدواج مجدد داشته وضع مالی اش خوب است تا اینكه به زندان افتاده و بعد از 3 سال بچه ها از زندان بیرون آمده و به دست نامادری سپرده می‌شوند و طی اظهارات مادر و دختر به دلیل آزار و اذیت به بهزیستی سپرده می‌شوند.

سالها می گذرد و زن هیچ مهری نسبت به همسرش ندارد و هر كدام برای خود زندگی می‌كنند بچه ها هم كه در كودكی طعم زندان رفتن را چشیده اند هر كدام به جرمی مجدد به زندان باز می گردند و ترس از زندان رفتن بر ایشان بی معنا می‌شود و طبیعتاً هیچ كدام هم ازدواج موفقی ندارند.عروس بزرگترش مواد در خانه نگهداری می‌كند تا در زمان مشخص برای فروش ببرد اما با بازرسی مأمور مواد پیدا شده و پیر زن را محكوم می‌كنند .مجدداً با 12 نوه كه هر كدام مادر یا پدرشان و یا هر دو در زندان هستند به زندان می رود و راه را برای نوه ها هم باز می‌كند تا آینده ای بهتر از فرزندانش را برای آنها هم باز كند.

در زندان هیچ ملاقاتی ندارد و پدرو مادر را در كودكی از دست داده و برادرانش هم او را مایه سرشكستگی و بی آبروی خود می دانند و خواهر ندارد.وی اظهار می دارد كه قبل از انقلاب خودش مأمور شهربانی بوده و 15 سال سابقه كار دارد كه توسط همسرش باز خرید می‌شود ولی ورق زندگی برایش برای همیشه بر می گردد.

مورد ششم

نام : ص ـ ب ، 36 ساله كه مدت 4 سال به دلیل حمل مواد مخدر در زندان بوده 3 سال است كه از زندان آزاد شده و دارای 2 فرزند می‌باشد مطلقه است و مجدداً 2 سال پیش ازدواج كرده است.

« 14 ساله بودم كه ازدواج كردم بعد از اینكه  به فاصله 11 ماه دارای 2 فرزند پسر شدم متوجه شدم كه همسرم معتاد می‌باشد تمام تلاشم را برای ترك او انجام دادم ولی موفق نشدم در 18 سالگی از او طلاق گرفته و به تنهایی مسئولیت زندگی ام را به عهده گرفتم در یك مهمانپذیر مشغول به كار شدم فقط به دلیل اینكه سنم برای بیمه از طرف كار فرما كم بود وآنها احساس می‌كردند كه لغزش برای یك زن طلاق گرفته در سن كم زیاد است مرا بیرون كردند و بیكار شدم ..با دختری آشنا شدم كه پدرش صاحب مسافرخانه مجاور بود وخرید وفروش مواد را به من پیشنهاد داد.دیدم كار راحتی است انجام دادم خرده فروشی نمی‌كردم و كامل به شهرستانهای اطراف می بردم .فقط برای تأمین نیاز مالی زندگی هر اندازه كه نیاز داشتم فروختم و تا مدتی از آن پول استفاده می‌كردم زمانی كه تمام می شد مجدد شروع می‌كردم .خانواده ام هیچ كدام خبر نداشتند اما مشكوك شده بودند كه از چه راهی خرج فرزندانم را می‌دهم بعد از تحقیق متوجه كارم شدند .ابتدا طردم كردند ولی چون دیدند خودم آلوده نیستم و فقط برای تأمین زندگی این كار را می‌كنم دیگر كاری با من نداشتند.فرزندانم 13 و 14 ساله شده بودند كه به فكر افتادم اگر كسی به فرزند خودم مواد بدهد من چه عكس العملی انجام خواهم داد.» دستش را توی دستم گذاشت یخ بود انگار داشت قبضه روح می شد با هیجان حرف می زد.

«پشیمان از كار گذشته فروش را كنار گذاشتم و بعد از 6 ماه به اصرار پسر همسایه مان كه از من تقاضای كمك كرده بود برای تهیه مواد رفته و دستگیر شدم.

در زندان خیلی به كارهای گذشته ام فكر كردم و از خدا خواستم به من فرصت دوباره دهد فقط به خاطر آینده فرزندانم و اینكه ثابت كنم می‌توانم زندگی راخوب بسازم.در زندان عروسك سازی را آموختم و بعد از آزادی با وامی كه از طریق مركز دریافت كرده بودم. كارگاه كوچك عروسك دوزی ایجاد كردم و مشغول به كار شدم. از نظر جسمانی و روحی سخت بیمار هستم و از مشكل تیروئید رنج می برم. اما خدا را شكر می‌كنم كه فرزندانم سالم هستند و به هیچ چیز آلوده نشدند.

زمانی كه در زندان بودم خانواده ام به ملاقاتم می آمدند و 2 بار فرزندانم را نیز با خود آورند اما خودم خواستم كه فرزندانم را به ملاقات نیاورند تا محیط رویشان تأثیری نگذارد.

پدر و مادرم از فرزندانم نگهداری می‌كردند و كاری می‌كردند كه نبود پدر و مادر تأثیر زیادی در روحیه شان ایجاد نكند .افراد جدید مثل عروسها و دامادها كه به فامیل اضافه شده بودند فكر می‌كردند كه من به دلیل ازدواج مجدد در شهر دیگری ساكن هستم .در دوران محكومیت هم چند باری به مرخصی آمدم و از این بابت مطمئن بودند پس از آزادی هم به همین دلیل پذیرفتم كه با شخصی كه قبلاًا ازدواج كرده بود و همسرش طلاق گرفته بود ازدواج كنم به او تمام واقعیت را گفتم و از او خواستم برای ساختن زندگی به من كمك كند و همین كار را هم كرد اما متأسفانه خودش هم به دلیل بیماری به عنوان دارو مواد مصرف می‌كرد.و حالا هم در  زندان بند باز است و روزها در مسافرخانه برادرش مشغول به كار می‌باشد و تلاش می‌كنیم كه هر طور هست زندگی را بسازیم و به سمت خلاف نرویم . الان 3 سال است كه به هر نحوی مشكلات زندگی را تحمل كرده ام و به سوی خلاف نرفته ام .پسر بزرگم هم مشغول به كار می‌باشد و توانسته‌اند مجدد به من اعتماد كرده و مرا محرم اسرار خودش بداند .خانواده همسرم هم فقط مادرش اطلاع دارد و بقیه هیچ كدام خبر ندارد و اعتماد زیادی به من دارند وهمه تحصیل كرده و كارمند می‌باشند ، باید تلاش كنم كه در زندگی مقابل آن ها چیزی كم نداشته باشم . مطمئناً این بازگشت به زندگی ناشی از اعتماد خانواده و اطرافیانم به من بود كه قبول كردند بعد از آزادی با من هیچ رفتار تحقیر آمیزی نداشته باشند و گذشته ام را فراموش كردند و باورشان شد كه فقط برای تأمین خود و فرزندانم این كار را كردم و شاهد بودند . زمانی كه مشغول به كار چون منشی گری در شركتهای خصوصی می شدم دیگر خرید و فروش نمی‌كردم و فقط در زمان بیكاری و نداری بود.

آنها حتی به خاطر من خانه را تغییر دادند كه همسایه ها علت بودن فرزندان مرا در خانه شان را نپرسند و به راحتی بتوانند فرزندان مرا تحت پوشش قرار دهند .

در زندان به دلیل اینكه علاوه بر كارگاه عروسك سازی، نامه نویس هم بودم درد دل بسیاری از زندانیان را می شنیدم و می دیدم كه آنها خیلی از من بدبخت تر هستند و من در بیرون از زندان چقدر خوشبخت بوده ام و كار خلاف می‌كردم لااقل خانواده‌ای خوب داشتم كه می‌توانستم به جای كمك از دوستان از آنها كمك گرفته و به این راه كشیده نمی شدم.

مورد هفتم

ف.م. 25 ساله چند بار به دلیل مصرف مواد زندانی شده است . رنگ پریده به نظر می آید با چشمانی كه از حدقه بیرون زده است . حالتی عجیب دارد با ظاهری نامرتب و اصلاً مناسب سنش نیست. فرزند كوچكی را در آغوش دارد كه نامرتب و ژولیده است .با تردید شروع به سخن گفتن می‌كند.

از 18 سالگی در راه مدرسه كه به دلیل مردودی زیاد به مدرسه شبانه می رفتم توسط دوستانم معتاد شدم و بدون اینكه خانواده اطلاعی داشته باشند.مواد مصرف خودم برای خرید مواد می رفتم دستگیر شدم و خانواده مطلع می‌شوند.

فقط مادرم به ملاقاتم می آید و برادر و خواهر كوچك را به ملاقات نمی آورد كه مبادا جایی و یا در بین فامیل این مسأله را بیان كنند .خانواده مادر و پدر هر دو در شهرستان ساكن هستند و هیچ كدام از زندان رفتن من مطلع نشدند. در زندان قالی بافی می‌كردم و در بهداری نیز كاری پیدا كردم و در بند زندانیان كارگر از سایرین جدا بودیم و با خستگی تمام فرصت معاشرت با بقیه را نداشتم. (بعد از اینكه از زندان آزاد شدم به عنوان آشپز در رستوران مشغول به كار شدم.در سن 23 سالگی ازدواج كردم به همسرم هم واقعیت را گفتم او مردی سالم بود كه قبول كرد به صورت صیغه ای با من ازدواج كند و بعد از اینكه باردار شدم در زمان زایمان مرا در بیمارستان رها كرد و رفت.هر كجا كه به فكرم می‌رسید رفتم اما نتوانستم او را پیدا كنم .حالا فرزندم هم بدون شناسنامه است و مشكلات زیادی دارم. )

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

بررسی مشکلات زندانیان زن پس از آزادی از زندان

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید. برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت اول لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  176 پایان نامه

قسمت دوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  163 پایان نامه

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  208 پایان نامه

قسمت چهارم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  214 پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  222 پایان نامهدانلود رایگان پایان نامه روانشناسی:بررسی رابطه بین سبك های دلبستگی و انگیزه پیشرفت 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *