شاخص بازدید مجدد ( Returning Visit Metric )


دانلود پایان نامه

وب سایت شما چقدر در ایجاد مخاطب موثر است؟

شاخص بازدید مجدد

از چپ به راست : بازدید مجدد (چگونه بازدیدکنندگان مجدد با وب سایت من درگیر می ­شوند؟ )

در اینجا به بررسی شاخص های عملکرد کلیدی ( KPI ) و شاخص های کسب وکار که ما را درسنجش عملکرد بازاریابی آنلاین سایت مان یاری می­ کنند، می پردازیم.

شاخصهای عملکرد کلیدی ( KPI )، شاخص های کسب وکار کدامند؟

شاخص بازدید مجدد ( Returning Visit Metric ) پیگیری می­ کند که چه اتفاقی می­ افتد که کسی برای چندمین بار به وب سایت شما مراجعه می­ کند. این شاخص به بازاریابان دیجیتالی کمک می­ کند که بفهمند تا چه اندازه در ایجاد و حفظ یک مخاطب موفق بوده اند این شاخص به خصوص برای نشان دادن ارزش تلاش های بازاریابی محتوا  مهم است.

این شاخص بازدیدها را برمبنای تعداد دفعاتی که یک بازدیدکننده به وب سایت بازگشته است طبقه ­بندی می­ کند و از گروه بندی زیر استفاده می کند : 2-3 بازدید، 4-9 بازدید و بیش از 10 بازدید. این شاخص همچنین اطلاعاتی درباره متوسط نرخ گشت و گذار ( تعداد صفحات در هر بازدید ) و متوسط زمان سپری شده در سایت برای بازدیدهای مجدد ارائه می ­کند.

شاخص بازدید مجدد و مقایسه دوره ­های زمانی

مقایسه دوره ­های زمانی که با ستون ماه های متوالی ( ( %MoM ( month over month ) نشان داده شده، به بازاریابان دیجیتالی این امکان را می­ دهد که روند عملکرد خود را در طول زمان مشاهده کنند. از شاخص بازدید مجدد می ­توان در مهندسی معکوس الگوهای ترافیکی بهره برد تا متوجه تاثیراستراتژی بازاریابی محتوا بر روی رفتار مخاطبان شد.

برای ارائه نمایی از عملکرد بازاریابی اینترنتی شما شاخص بازدید مجدد باید با دیگر شاخص های مرتبط با وب همراه شود. حتما در کنار این شاخص به پیگیری شاخص اطلاع رسانی ( awareness metric )، شاخص اولین بازدید ( first visit metric ) و شاخص تبدیل آنلاین ( online conversions metric ) نیز بپردازید.

دسته‌بندی نشده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *