روش درمان یا روش شجره نامه: بدانلود رایگان پایان نامه روانشناسی : مددکاری


دانلود پایان نامه

« چه عواملی  درانحرافات  اجتماعی  موثراست »

  • عوامل جسمانی : یکی از افراد ی که روی عوامل جسمانی کارکرده است بنام سزارلچرورو است که روی زندانیها بررسی انجام داده  که چه عواملی  جسمانی باعث زندانی  آنها شده است  عواملی مشترک  بین آنها بوده است    دارای پشتی خمیده  هستند  برای اینکه وقتی انحرافات  انجام می دهند سرشان هنگام ارتکاب جرم پایین است  واین باعث پشتی خمیده می گردد تحمل  دردها برایشان  آسانتر است  دید بسیار  قوی دارند، عمق دیدشان  زیاد است  زیرا به خاطر شغلش که دزدی است  فاصله   را می بیند  وچشمش  به دیده عمق  ساختمانها عادت کرده است. زبری ونرمی برایشان مهم نیست واز دست چپ وراست به طور مساوی  استفاده می کنند  وازپایشان  نیزهمان قدری که از دستها استفاده میکننداستفاده می کنند ، درموقع  هیجان وشرم  عکس العملی نشان  نمیدهند  علاقه شدید مردان  به انجام  کارهای زنانه درزنان هم برکس وبه علت ترشح غددترشحه زودترپیر می شوند  وفرسوده می گردند.وراثت دربروز انحرافات  موثر است  بعضی دانشمندان معتقدند  که افراد برون گرا راحت تر دست به انحراف می زند ولی افراد  درونگرا کمتر انحراف را بروز می دهند.

روش درمان یا روش شجره نامه:  برای عوامل جسمانی  در نظر گرفته شده است  مثلا ببینیم درخانواده  منحرف چه کسانی  انحرافات  کرده اند  و وراثت چه نقشی داشته است تحقیق  کنیم مثال  خانواده ای که مورد بررسی نحققان قرار گرفته است گذشته نسل آنان به این ترتیب که ۱۲۰۰ نسل قبل را بررسی کرده اند  فهمیدند  جد خانواده  فرد تبهکار ، الکلی بوده واز نسل این ۱۴۰ نفر به اعزاف روی آورده اند  درمقابل،  خانواده  کشیش روحانی  رابررسی کرده اند  دیده اند که در شجره نامه وی هیچ  فرد تبهکاری نبوده است . پس می بینیم نقش وراثت چقدر مهم است.  مذهب خود نقش  نگه دارنده  درمرتکب شدن به گناه  است روش دوم تیپ بدنی است افراد  سه دسته تقسیم میشوند.

۱- افراد چاق     ۲-عضلانی  ۳- استخوانی

۱- تیپ های استخوانی  افرادی حساس وگوشه گیر هستند و افرادی  هستند  که کمتر دست به انحراف می زند وگوشه گیر  بوده و  به علت جسم ضعیف خود چون قدرت  بدنی ندارند ومشقت  نمی تواند تحمل کند کمترمنحرف می شوند .

  • افرادچاق: افرادی مهربان وآسایش  طلب هستند ونه قدرت  دویدن دارد واینگونه  افرادنیز انحرافات کمتری دارند .
  • اما تیپ های عضلانی  احتمال تبهکاری  وجرم وانحراف در این گونه  افراد بیشتر است  به علت ویژگی جسمانی  وقدرت تحمل سختیها وغیره دست  به انحراف  میزند. بررسی ها نشان داده در افراد دارای  گروه خون  A بیشتر از گروه های خونی دیگر  دچار  وسواس        می گردند  یا گروه خونی O بیشتر از گروه خونی A دچار بیماریهای ترس  مرضی  می شوند  مثل بد بینی  به دیگران ویژگی های  مادر زادی  وخطوط بد   درانحرافات  نقش دارد  درکل خالها وماه گرفتگی ها سالک  وخالهای مادر زادی  وبعضی از ویژگیهای  پوستی که مادرزادی در روی آوردن افراد به گناه تأثیر دارد و از روی شیارهای پوستی دست افراد میتوان میزان انحرافات را سنجید.

۲- عوامل روانی : ساختارشخصیتی  فروید  که فروید معتقد است انسان دارای سه ویژگی است می باشد.

۱-لذت                   Id           نهاد

۲- منم – خود         Igo              خود

۳- وجدان اخلاقی       Sego       من برتر

هیچ انسانی  دوست ندارد از زندگی لذت نبرد این همان  خود است  فلسفه  خلقت  خداوند ازانسان  برای بهره مندی انسان از لذات  دنیوی ضروری است  این نهاد سرشت است ودوست دارد لذت ببرد  وقید شرطی هم ندارد در اینصورت جامعه تبدیل به درندگانی می شود. در این مواقع انسان بین دوراهی قرار می گیرد که آیا کدام عمل را انجام دهد این همان خود است حالا اگر فرد دچار خطا و گناه گردید من برتر یا همان قانون جلوی فساد را می گیرد بنابراین وجدان اخلاقی در افراد تقویت می گردد.

فروید معتقد است  دربعضی افراد وجدان  اخلاقی شکل نگرفته  وقوانین  نیز سرش نمی شود و  درنتیجه به انحرافات  ادامه میدهد  در اینجا قانون یا من برتر جلوی خطاهای او را می گیرد.

بعضی افراد سالهای اولیه زندگی دچار  عوامل روانی شده اند وقتی  بزرگ می شوند  عقده خود را  بربچه ها یا خانواده خالی می کنند  چنین افرادی که به ظاهر سالم ولی در باطن روان خود بیمار روانی می باشند. تجربیات گذشته بر خود را توسط بزرگتر ها به او القاء شده نصبت خانواده خود می کند.

۳- عوامل اجتماعی : آسیب شناسان  عقیده دارند عوامل محیطی  نقش عمده ای  در بروز انحرافات دارند. جامعه درمنحرف ساختن افراد  خیلی موثر است  گاهی اوقات  جامعه باعث می شود که فردی  دزدی کند زیرا هیچ فردی مجرم به دنیا نمی آید در زندگی فرد در محیطی که زندگی می کند اگر وسایل جرم آماده باشد فرد مجرم میشود و اینجا نقش جامعه در ارتکاب فرد مجرم به آن خطا نباید نادیده گرفته شود.

 

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

مددکاری

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید.

برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۰۸ پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۲۲ پایان نامه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *