روش اجرای تحقیق:دانلود رایگان پایان نامه علوم تربیتی,بررسی تاثیر رسانه های خارج از كشور بر علاقه جوانان 20 الی 30 سال به پان تركیسم در شهرستان اردبیل


دانلود پایان نامه

 

فصل سوم

روش اجرای تحقیق


نوع و روش اجرای تحقیق

نوع تحقیق در این پروژه بر اساس هدف كابردی است و بر اساس ماهیت و روش توصیفی از نوع زمینه یاب یا پهناگر میباشد .

و به دلیل ارتباط موضوع و اینكه تحقیقات توصیفی دارای جنبه كاربردی بوده نتایج آن می تواند در تصمیم گیری و سیاستگذاری و برنامه ریزی مدیران مؤثر باشد این روش انتخاب گردیده و روش مناسب برای موضوع تحقیق فوق میباشد .

ابزار و روش گرد آوری اطلاعات :

ابزار گرد آوری در این پروژه تحقیق ، تنظیم پرسشنامه حاوی 23 سؤال مكتوب حول متغیرهای مسئله بوده اند كه از طریق مراجعه حضوری مستقیم به پاسخگو تكمیل و نسبت به جمع آوری داده ها اقدام شده است.

روش گرد آوری اطلاعات :

برای گرد آوری اطلاعات از دو روش كتابخانه ای اسنادی و روش میدانی استفاده شده است در روش كتابخانه ای جهت تعریف نظری و جمع آوری اطلاعات پیرامون تاریخچه موضوع به كتابها و منابع مراجعه گردیده و همچنین بمنظور بدست آوردن اطلاعات لازم اسناد و پرونده های موجود در یگان مورد مطالعه قرار گرفته كه نتایج آن در متن تحقیق قید شده است .

و اما در روش میدانی از روش پرسشنامه ای استفاده شده است به این صورت كه پرسشنامه حاوی 23 سوال درباره متغیرهای مورد سنجش جامعه آماری تنظیم و به تعداد 200 نفر نمونه آماری تعیین شده تكثیر و به پاسخگویان به طور مراجعه حضوری و مستقیم تحویل و اقدام جمع آوری گردیده است و در این روش به جهت استخراج راحت تر داده ها، تجزیه تحلیل و طبقه بندی آنها از سؤالات بسته استفاده شده است و همچنین به منظور اظهار نظر آزادانه پاسخگو در صورت تمایل، یك سؤال باز در آخر پرسشنامه گنجانده شده است كه پاسخگویان بتوانند اظهار نظرنمائید.

 

جامعه آماری و نمونه :

جامعه آماری در این تحقیق جوانان بین 20 الی 30 شهرستانهای اردبیل ، پارس آباد و مشگین شهر می باشد .

جامعه آماری عبارت است از كلیه عناصر و افرادی كه در یك مقیاس جغرافیایی دارای یك یا چند صفت مشترك باشند ( دكتر حافظ نیا – محمد رضا 1385 مقدمه ای بر دوش تحقیق در علوم انسانی ، سازمان مطالعه و تدوین كتب علوم انسانی دانشكاهها است)

نمونه گیری :

نمونه عبارت است از تعدادی از افراد جامعه كه صفات آنها با صفات جامعه مشابهت داشته و معرف جامعه بوده اند از تجانس و همگنی با افراد جامعه برخوردار باشند.

از این رو نمونه گیری عبارت است از مجموعه اقداماتی كه برای انتخاب تعدادی از افراد جامعه به نحوی كه معرف آن باشد انجام می پذیرد .

با توجه به تعریف جامعه آماری و نمونه بعلت گسترده بودن جامعه آماری و عدم امكان تحقیق از همه آنان و ضیق وقت و كمبود امكانات و تجهیزات روش نمونه گیری اتفاقی یا تصادفی جهت انجام تحقیق و تكمیل پرسشنامه انتخاب گردید كه تعداد 100 نفر از شهرستان اردبیل و 50 نفر از شهرستان پارس آباد و 50 نفر ازشهرستان مشگین شهر به تناسب تراكم جمعیت به عنوا نمونه آماری انتخاب و پرسشنامه جهت تكمیل تحویل گردید .

اعتبار و روایی پرسشنامه :

در این تحقیق برای رسیدن به هدف روایی با مطالعه متون، مقالات و منابع علمی، استفاده از تجربیات آنان شاخصهای هر كدام از متغیرها در پرسشنامه گنجانده و پس از كسب نظر استاد محترم راهنما و اصلاح پرسشنامه رفع معایب و نواقص آن در قالب 23 سؤال طراحی و به تعداد نمونه آماری تكثیر گردید.

 

پایایی پرسشنامه :

پایایی ابزار سنجش عبارت است از اینكه اگر یك وسیله اندازه گیری برای سنجش متغیر و صفتی ساخته شده در شرایط مشابه در زمان یا مكانی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد، نتایج مشابهی از آن حاصل شود.

به عبارتی دیگر ابزار پایایی یا معتبر ابزاری است كه از خاصیت تكرار پذیری و سنجش نتایج یكسان برخوردار باشد . (حافظ نیا 1382 – 155)

در پرسشنامه تجانس و همگونی پاسخگویان ، توجیه پرسشگران ، تعریف اصطلاحات ، فراهم نمودن شرایط و زمینه پرسشگری ، وضعیت ظاهری و درونی پرسشنامه، تناسب مراحل مختلف فرایند تحقیق رعایت شده است همچنین برای اطمینان از پایایی ابزار از روش مقایسه با معیار استفاده شده است .

روش تجزیه و تحلیل داده ها

برای تجزیه و تحلیل داده ها از روش آماری توصیفی و برای نمایش تصویری و نحوه توزیع صفت در جامعه از روش هیستوگرام یا نمودار ستونی ساده استفاده گردیده است .

 

 

 

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

بررسی رابطه عزت نفس با پرخاشگری در دانش آموزان شششششششش105ص

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید.

برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  208 پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  222 پایان نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *