دیدگاه یادگیری پایان نامه بررسی رابطه بین اختلالات روانی و مکانیزمهای دفاعی در دانشجویان-دانلود رایگان


دانلود پایان نامه

دیدگاه یادگیری

 1. طبق دیدگاه یادگیری، رفتار پاسخی است به محرك های محیط. تقویت كننده های مثبت احتمال پاسخ های خاصی را با پاداش دادن به آنها افزایش می دهند؛ تقویت كننده های منفی چیز نامطلوبی را حذف می كنند؛ تنبیه پی آمدن ناخوشایند برای پاسخ غلط ارائه می دهد، خاموشی رفتار از راه حذف تقویت كننده ها تضعیف می كند.
 2. در شرطی سازی كلاسیك، پاسخی كه بطور خودكار به محرك معینی داده می شود ازطریق مجاورت به محرك جدید انتقال مییابد. در آزمایش پاولف راجع به ترشح بزاق سگها نور محرك شرطی است، ترشح بزاق در برابر غذا یعنی (محرك غیرشرطی) پاسخ غیرشرطی، و سرانجام ترشح بزاق در پاسخ به نور به تنهایی پاسخ شرطی شده است. بعضی رفتارهای غیرانطباقی را می توان در قالب اصطلاحات شرطی سازی كلاسیك تبیین نمود.
 3. در شرطی كردن عامل، پاسخ باید مقدم بر تقویت باشد، جاندار روی محیط عمل كرده و اثری بجای می گذارد. بی. اف. اسكینر با استفاده از شرطی كردن عامل، موشهای آزمایشگاهی را آموزش داد تا جهت دریافت غذا اهرمی را فشار دهند. شكل دهی رفتار عبارت است از تقویت رفتارهای مشابه تر به پاسخ موردنظر.
 4. ازطریق سرمشق گیری یعنی مشاهده اینكه مردم كارها را چطور انجام می دهند؛ و ایفای نقش یعنی تمرین رفتار مشاهده شده نیز یادگیری صورت می گیرد. سرمشق ها ممكن است اثرات مطلوب یا نامطلوبی بر اضطراب و ترس، رشد شخصی، و عزت نفس داشته باشد.
 5. رفتارگراهای افراطی مثل بی. اف. اسكینر معتقدند كه بر همه ی رفتارها می توان از راه دستكاری محیط تاثیر گذاشت. نظریه پردازان یادگیری اجتماعی معتقدند كه عوامل شناختی نیز بر رفتار تأثیر دارند.

دیدگاه شناختی

 1. تمركز دید گاه شناختی بر شیوه های كسب اطلاع و تفسیر اطلاعات در راه حل مشكل است. از این نقطه نظر، زندگی روانی از طرحواره ها تشكیل می شودكه شامل اطلاعاتی است كه افراد به منظور انتخاب     شیوه های حل مسئله یا دستیابی به هدف پردازش می كنند. طرحواره ی خود، شامل اطلاعات مربوطه شخصی و همینطور هیجاناتی است كه می توانند ادراكات واقعیت را تحریف كنند.
 2. جان دالر و نیل میلر عناصر دیدگاه های روان پویشی، یادگیری و شناختی را تلفیق كردند. آنها رفتار غیرانطباقی را محصول مشترك تجارب نامطلوب زندگی و تفكر غیرانطباقی می دانند.
 3. جرج كلی معتقد بود كه واكنشهای هیجانی بر سازه های شخصی استوارند؛ به این معنی كه هركس از راه مقوله بندی مردم و وقایع، دیدگاهی از دنیا می سازد. او نقش رواندرمانی را جایگزین كردن سازه های مفیدتر بجای سازه های غیرانطباقی درنظر گرفت.
 4. جولیان راتر، نظریه پرداز یادگیری اجتماعی معتقد است ناسازگاری برخاسته از چگونگی روابط با دیگران است و رفتار تحت تاثیر انتظاری است كه شخص از رویدادها دارد. مردم می كوشند از خودشان در برابر نارسایی های محتمل دفاع كنند.
 5. آلبرت بندورا معتقد است مردم می توانند با پیش بینی پیامدهای رفتارشان مشكلات را بطور نمادین حل كنند. او بیشتر بر خودنظم بخشی به كمك تقویت درونی تكیه كرده است تا از راه تقویت بیرونی.
 6. چند روش درمان شناختی می شناسیم. در درمان عقلانی- عاطفی آلبرت الیس، به افراد كمك می شود تا در نظام های اعتقادی خود تردید و آنها را اصلاح كنند. جرج كلی درمان نقش ثابت را پایه گذاشت كه طی آن افراد طرق جدید رفتاركردن را كشف می كنند. آرون بك، كه بر افسردگی و اضطراب تمركز داشته است معتقد است درمانگران می توانند مردم را در بازسازی افكار در راه مقابله بهتر با فشار روانی یاری نمایند.

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی با موضوع :

بررسی رابطه بین اختلالات روانی و مکانیزمهای دفاعی در دانشجویان 150صفحه

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید. برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت دوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  163 پایان نامه

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  208 پایان نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *