دیدگاه انسان گرایی- هستی گرایی -پایان نامه بررسی رابطه بین اختلالات روانی و مکانیزمهای دفاعی در دانشجویان-دانلود رایگان


دانلود پایان نامه

دیدگاه انسان گرایی- هستی گرایی

  1. دیدگاه انسان گرایی- هستی گرایی بر خود آزمایی و میل به آزادی تمركز دارد. از دیدگاه انسانگرایی در آدمی نیرویی متوجه خودشكوفایی، یا «تحقق بخشیدن به هرآنچه می توانید باشید» وجود دارد. نظریه پردازان هستی گرا بر خودمختاری تاكید دارند.
  2. ابراهام مازلو سلسله مراتب پنج طبقه ای از نیازها- فیزیولوژیك، امنیت، مورد محبت بودن و دوست داشتن، عزت نفس و خودشكوفایی را مطرح نمود. برای مطرح شدن نیازهای طبقات بالاتر ابتدا می بایست نیازهای پائین تر تامین گردند. مازلو روانرنجوران را افرادی می دید كه نیازهای سطوح پائین تر، خصوصاً نیازهای مربوط به تعلق داشتن و عزت نفس آنها كامروا نشده است و بنابراین از جستجوی خودشكوفایی باز مانده اند.
  3. طبق نظر كارل راجرز، سازگاری شخصی بستگی به خودانگاره فرد دارد. درمانگران می توانند به ناسازگارها كمك كنند تا خودشان را آنچنان كه هستند بپذیرند.
  4. هستی گراها معتقدند مردم آزادند كه یا بخردانه عمل كنند و اهدافشان را تحقق بخشند، و یا نابخردانه عمل كنند و به دیگران اجازه دهند اهداف آنها را تعیین كنند. عوامل درونی یا محیطی ممكن است استعداد آنها را برای كامروایی یا محدود كنند و یا وسعت بخشند. رولومی معتقد است اضطراب كه به هنگام روبرویی شخص با انتخاب مهمی حاصل می شود، یا به نضج شخصی می انجامد یا به احساس گناه. درمانگران می توانند به افراد كمك نمایند تا انتخاب های سازنده ای بعمل آورند.

دیدگاه اجتماعی

  1. روانشناسان اجتماعی انطباق ناصحیح را نتیجه ی نقص نظام های حمایت اجتماعی می بینند. این نظامها می توانند ازطریق اقدامات پیشگیرانه مانند برنامه های خاص در جامعه این قبیل مشكلات را كاهش دهند. روانشناسان اجتماعی احتمالاً از نظریه های علیت اجتماعی جانبداری می كنند . نظریه هایی كه ادعا می كنند وضعیت اقتصادی- اجتماعی پائین و شرایط زندگی فقیرانه باعث فشار روانی شده و به نقص اجتماعی و روانشناختی منجر می گردند؛ ازسوی دیگر نظریه انتخاب اجتماعی می گوید كه رفتار غیرانطباقی می تواند به سیر نزولی اجتماعی نیز منجر گردد.
  2. رفتار را گروه اجتماعی فرد و نقش هایی كه او در آن گروه ایفا می كند شكل می دهد. برچسب زدن، یا طبقه بندی افراد براساس كلیات نیز بر رفتار تاثیر می گذارد.

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی با موضوع :

بررسی رابطه بین اختلالات روانی و مکانیزمهای دفاعی در دانشجویان 150صفحه

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید. برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت دوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  163 پایان نامه

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  208 پایان نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *