دانلود رایگان پایان نامه ارشد روانشناسی و علوم تربیتی اهمیت و ضرورت مساله: تاثیرات مشاوره گروهی

دانلود پایان نامه

اهمیت و ضرورت مساله

با‌وجود اینکه همه ما گهگاهی اضطراب را تجربه می‌کنیم توضیح دادن به بچه‌ها راجع به اینکه اضطراب چگونه عمل می‌کند خیلی سخت است وقتی با کودکان مضطرب صحبت می‌کنیم خیلی مهم است که به آنها بفهمانیم که تنها نیستند. در دنیا میلیونها کودک هستند که گهگاه دچار اضطراب می‌شوند و خیلی مهم است که به آنها نشان دهیم که می‌توانند با شیوه‌های صحیح‌از پس این اضطراب برآیند. افکار غیر ضروری را کنار بگذارند و دید صحیح‌تری نسبت به موقعیت داشته باشند. و یاد بگیرند که قدم به قدم با ترسهایشان روبرو شوند (چانسکی، 2007).

طی تحقیقی كه پائولابنیفاسی[1] و همکاران (2008) انجام داده‌اند. اختلالات اضطراب و افسردگی موجب می‌شود که کودکان در امور درسی مثل املا و هِجی کردن دچار اختلال و افت تحصیلی شوند.

اختلالات اضطرابی در کودکان و نوجوانان تا حدود زیادی ناشناخته است و تعداد زیادی از این کودکان و نوجوانان (مضطرب) خدمات دریافت نمی‌کنند. برای کاهش آسیب‌های ناشی از اضطراب، تشخیص و مداوای به موقع از وظایف سازمانهای مسئول برای سلامت عمومی می‌باشد. در راستای افزایش و سرعت بخشی تشخیص و‌درمان کودکان مضطرب توسعه مراکز درمانی کودکان و مراکز مشاوره در مدارس ضروری است. این مراکز می‌تواند در زمان کوتاه کودکان مضطرب را شناسایی و برای درمان آنها اقدام کنند. (ریگاردا و همکاران، 2008).

طبق مطالعات اخیر 6/18% از كودكان و نوجوانان به نوعی درگیر اضطراب و اختلالات ناشی از آن هستند اضطراب پیامد زندگی معاصر است و بسیاری از خانواده‌ها با این معضل در كودكان و نوجوانان دست به گریبان هستند و بعضاً در مقابل آن احساس درماندگی می‌كنند چرا كه راههای مقابله با این اختلالات و شیوه‌های درمان آن را نمی‌شناسند .

در مطالعات انجام شده توسط سیلورمن و همكاران ( 1995) و موریس و همكاران (2000) دختران در مقایسه با پسران نگرانی‌های معنادارتری نشان دادند ( اسیائوو پیترمن ، ترجمه‌ی براتیان ، 1384)

اضطراب در تصمیم‌گیری‌های كودك تاثیر می‌گذارد . یك كودك مضطراب نوعاً غیر واقع بین و عصبانی و بدبین است و آنها به اطمینان بیش از حد نیاز دارند و ممكن است فكر كنند این امنیت زودگذر است .

برای چنین كودكانی اضطراب حالت محافظت ندارد بلكه مانع آنها در مشاركت برای انواعی از فعالیتهای روزمره ، مدرسه ، روابط دوستانه و عملكرد تحصیلی آنها می‌باشد(‌ چانسكی ، 2008) .

عطف به مطالب فوق و با توجه به اهمیتی كه وجود كودكان و دانش آموزان سالم برای جامعه دارند و با توجه به اینكه تحقیقات انجام گرفته در ایران در زمینه اضطراب كودكان بسیار محدود است ، محقق تصمیم گرفته كه تأثیر آموزش گروهی والدین به شیوه شناختی رفتاری را بر كاهش اضطراب كودكان بررسی نماید تا كمكی برای كاهش اضطراب كودكان این مرز و بوم باشد .و موضوع موردنظر پژوهشگر موضوعی است كه هیچ تحقیق علمی در زمینه فوق در ایران صورت نپذیرفته یا محقق با آن برخورد ننموده است .

[1] . Bonifacci, paola

این تکه ای از پایان نامه رایگان کارشناسی ارشد رشته روانشناسی و علوم تربیتی با عنوان بررسی تاثیرات مشاوره گروهی والدین به شیوه شناختی رفتاری دركاهش نشانه‌های اضطراب كودكان 187 ص می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره می باشد می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید

برای دانلود متن کامل پایان نامه های کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک زیر را هم ببینید :

قسمت اول لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  176 پایان نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *