حوزه مدیریت عامل:پایان نامه رایگان روانشناسی بررسی و کنترل آلودگی صدا در شرکت صنایع تیغ ‌ایران (لامیران)


دانلود پایان نامه

محصولات‌این شرکت به دو دسته عمده کربن با روپوش قرمز و شکل کوسه مشکی و ضدزنگ (استینلس) با روپوش قرمز و شکل کوسه طلایی تقسیم و با نام‌های تجاری نیز در داخل واسد در خارج عرضه می‌شود.

محصولات بالا قبلاً با نام ناست یک سوسمار و دو سوسمار به بازار عرضه می‌شد و همچنین تمامی‌دستگاهها ساخت کمپانی مشترک آمریکا و انگلیس است، بنابراین بیشتر مواد اولیه و لوازم یدکی از خارج وارد می‌شود.

برای نظم دادن و سهولت کار شرکت، آنرا به قسمتهای مختلف تحت یک مدیریت تقسیم کرده و هر قسمت دارای رئیس قسمت، سرپرست و معاون سرپرست و اپراتورهای خود می‌باشد.

شرکت در حال حاضر دارای دو شیفت‌کاری و یک جنرال شیفت برای کنترل و اداره امور شرکت می‌باشد. تعداد پرسنل شرکت که ۲۸۵ نفر می‌باشند که تحت عناوین زیر فعالیت می‌کنند:

 • حوزه مدیریت عامل
 • حوزه مدیریت کارخانه
 • تولید
 • کنترل کیفیت
 • امور فنی
 • برنامه‌ریزی و انبارها
 • مالی
 • اداری
 • امور بازرگانی

خط تولید، خود به قسمت‌های مختلف تقسیم می‌شود که عبارتند از: تولید نوار، سنگ‌زنی، عملیات تکمیلی، بسته‌بندی و چاپ، در هر قسمت تولید، یک دایره بازرسی جهت کنترل کیفیت وجود دارد، قسمت‌های تأسیسات و مهندسی و کارگاهی کارخانه بوسیله قسمت امور فنی اداره می‌گردد.

 

۶-۲- مواد اولیه

بیش از ۸۵% مواد اولیه‌این کارخانه از کشورهای اروپای غربی، ژاپن و امریکا وارد می‌شود.

این مواد به چهار بخش تقسیم می‌گردد:

نوارهای فولاد، نوار فولاد، اصلی‌ترین ماده اولیه‌ای است که جهت تولید تیغ دو لبه مورد استفاده مصرف قرار می‌گیرد که از دو نوع فولاد با کربن بالا با علامت اختصاری B.208 و فولاد ضد زنگ یا استینلس با علامت اختصاری B. 207 از کارخانجاتی مانند سندویک  فاکس از کشورهای انگلستان و اودهلم از کشور سوئد و هیتاچی از کشور ژاپن و غیره … خریداری و وارد فرآیند تولید می‌گردد،‌این نوارها به لحاظ‌اینکه در خط تولید مکرراً کنترل و ارزیابی می‌شوند حاوی مشخصاتی هستند که به راحتی بتوان به آنها رجوع کرد.

۷-۲- مواد شیمیایی

این مواد در واقع مکمل نوارهای فولاد در امر تولید می‌باشند و همواره در ارتباط با آنها هستند، مواد شیمیایی مورد استفاده در کارخانه متنوع بوده که بعنوان مثال می‌توان از گازهای شیمیایی، روغن‌ها، الکل‌ها، محلول‌های پوشاننده، مواد پلی‌اتیلن، تینر، چسب‌ها و… نام برد.

برخی از‌این موارد در داخل کشور تولید شده و برخی نیز از خارج از کشور وارد می‌گردند.

۸-۲- قطعات و لوازم یدکی ماشینآلات

قطعاتی از ماشین‌آلات که حین کار مستهلک می‌گردند و بتدریج از بین می‌روند مانند سنگ‌ها، قالب‌های پرس و کلیشه چاپ و … می‌بایست پس از مدت معینی تعویض گردند. برخی از‌این قطعات در داخل کشور ساخته شده و برخی دیگر از بازارهای داخل و خارج کشور تهیه می‌گردند.

۹-۲- کاغذ و مقوا

کاغذ و مقواهای مورد استفاده در کارخانه که به منظور بسته‌بندی انجام می‌گیرد به چهار دسته تقسیم می‌شوند:

 1. کاغذ مومی‌(واکس‌دار): نوع کاغذ شفاف و نازک شبیه به کالک می‌باشد که برای پوشش بدنه تیغ مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 2. کاغذ بسته‌بندی: کاغذ چاپ شده که برای محافظت و پوشش کاغذ مومی‌حاوی تیغ بکار می‌رود (پوشش خارجی)‌این نوع کاغذ به صورت رول از کشورهای فنلاند، نروژ و سوئد خریداری و وارد عملیات کاغذ می‌گردد و در نهایت به شکل فوق مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. مقوای جعبه‌بندی: برای قرار دادن تیغ‌های بسته‌بندی شده (لفاف‌بندی شده) از‌این مقوا که به صورت رول از کشورهایی نظیر اتریش خریداری و پس از عملیات کاغذ به شکل زیر در می‌آید.

به‌این جعبه‌های کوچک تیغ که ده عدد تیغ بسته‌بندی شده را شامل می‌شود «تاک» گفته می‌شود.‌این مقواها در حال حاضر از کشورهای خارج خریداری و وارد فرآیند تولید می‌گردد.

 1. مقوای آویز: ورقه‌های مقوایی حاوی اطلاعات تجارتی که ۲۰ تاک را شامل می‌شود،‌این ورقه‌ها جنبه تبلیغاتی داشته و هم می‌توانند بعنوان پوشش برای تاک‌ها مورد استفاده قرار گیرند.‌این مقوا نیز اکثراً از کشورهای خارجی نظیر اتریش خریداری می‌گردد.

مقدار مصرف کلیه موارد گفته شده طبق جدول برای تولید یک میلیون تیغ از هر کدام چه میزان مورد نیاز است ارائه شده است و واردات‌این مواد بستگی به برنامه‌ریزی دارد.

به جهت اهمیت شناخت بیشتر فولاد با کربن بالا و فولاد ضدزنگ (استینلس) به تفکیک ساختار آن می‌پردازیم و یک مقایسه نسبی بین آن دو انجام می‌دهیم.

فولاد با کربن بالا

ترکیب شیمیایی

عوامل درصد نسبت به وزن فولاد
کربن ۳۰/۱-۱۵/۱
منگنز ۵/۰-۲۵/۰
سیلیکون ۳/۰-۱۵/۰
کرم ۳۵/۰-۲۱/۰-
فسفر حداکثر ۰۲۵/۰
سولفور حداکثر ۰۲۵/۰
آهن باقیمانده از ۱۰۰

 

 

 

 

 

 

فولاد ضدزنگ (استینلس)

ترکیب شیمیایی

عوامل درصد نسبت به وزن فولاد
کربن ۷۰/۰-۶۲/۰
منگنز ۷۵/۰-۲۰/۰
سیلیکون ۱۵/۰-۲۰/۰
کرم ۷/۱۳-۷/۱۲
فسفر حداکثر ۰۲۵/۰
سولفور حداکثر ۰۲۰/۰
نیکل حداکثر ۵۰/۰
آهن باقیمانده از ۱۰۰

فولاد با ویژگی‌های بالا برای تهیه تیغ ضدزنگ (استینلس) مناسب بوده و دارای ساختمان بلوری مناسبی برای منگنه کردن (پرس) و آب دادن (عملیات حرارتی) و همچنین‌ایجاد زاویه مورد نظر (عملیات تیزکنی و چسبندگی روکش‌های لبه‌های تیغ) (عملیات تکمیلی) می‌باشد.

ولی فولاد با کربن بالا در‌این نوع فولاد چون مقدار کربن زیاد بوده (۱۵/۱-۳۰/۱) و عناصر دیگر از قبیل کرم و منگنز که در فولادهای قبلی‌ایجاد خاصیت ضدزنگ را می‌نماید در آن نیست از‌این فولاد و از لحاظ مقاومت در برابر زنگ‌زدگی ضعیف‌تر از فولاد قبلی است و برای تهیه تیغ‌های ارزان قیمت مقرون به صرفه بوده و از لحاظ اقتصادی برای تیغ‌هایی که حداکثر ۳ تا ۵ بار اصلاح می‌نمایند تهیه می‌شود، مناسب می‌باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

بررسی و کنترل آلودگی صدا در شرکت صنایع تیغ ‌ایران (لامیران) ۷۵صفحه

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید. برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت اول لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۱۷۶ پایان نامه

قسمت دوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۱۶۳ پایان نامه

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۰۸ پایان نامه

قسمت چهارم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۱۴ پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۲۲ پایان نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *