حوزه مدیریت عامل:پایان نامه رایگان روانشناسی بررسی و كنترل آلودگی صدا در شركت صنایع تیغ ‌ایران (لامیران)


دانلود پایان نامه

محصولات‌این شركت به دو دسته عمدة كربن با روپوش قرمز و شكل كوسه مشكی و ضدزنگ (استینلس) با روپوش قرمز و شكل كوسه طلایی تقسیم و با نام‌های تجاری نیز در داخل واسد در خارج عرضه می‌شود.

محصولات بالا قبلاً با نام ناست یك سوسمار و دو سوسمار به بازار عرضه می‌شد و همچنین تمامی‌دستگاهها ساخت كمپانی مشترك آمریكا و انگلیس است، بنابراین بیشتر مواد اولیه و لوازم یدكی از خارج وارد می‌شود.

برای نظم دادن و سهولت كار شركت، آنرا به قسمتهای مختلف تحت یك مدیریت تقسیم كرده و هر قسمت دارای رئیس قسمت، سرپرست و معاون سرپرست و اپراتورهای خود می‌باشد.

شركت در حال حاضر دارای دو شیفت‌كاری و یك جنرال شیفت برای كنترل و اداره امور شركت می‌باشد. تعداد پرسنل شركت كه 285 نفر می‌باشند كه تحت عناوین زیر فعالیت می‌كنند:

 • حوزه مدیریت عامل
 • حوزه مدیریت كارخانه
 • تولید
 • كنترل كیفیت
 • امور فنی
 • برنامه‌ریزی و انبارها
 • مالی
 • اداری
 • امور بازرگانی

خط تولید، خود به قسمت‌های مختلف تقسیم می‌شود كه عبارتند از: تولید نوار، سنگ‌زنی، عملیات تكمیلی، بسته‌بندی و چاپ، در هر قسمت تولید، یك دایره بازرسی جهت كنترل كیفیت وجود دارد، قسمت‌های تأسیسات و مهندسی و كارگاهی كارخانه بوسیله قسمت امور فنی اداره می‌گردد.

 

6-2- مواد اولیه

بیش از 85% مواد اولیه‌این كارخانه از كشورهای اروپای غربی، ژاپن و امریكا وارد می‌شود.

این مواد به چهار بخش تقسیم می‌گردد:

نوارهای فولاد، نوار فولاد، اصلی‌ترین ماده اولیه‌ای است كه جهت تولید تیغ دو لبه مورد استفاده مصرف قرار می‌گیرد كه از دو نوع فولاد با كربن بالا با علامت اختصاری B.208 و فولاد ضد زنگ یا استینلس با علامت اختصاری B. 207 از كارخانجاتی مانند سندویك  فاكس از كشورهای انگلستان و اودهلم از كشور سوئد و هیتاچی از كشور ژاپن و غیره … خریداری و وارد فرآیند تولید می‌گردد،‌این نوارها به لحاظ‌اینكه در خط تولید مكرراً كنترل و ارزیابی می‌شوند حاوی مشخصاتی هستند كه به راحتی بتوان به آنها رجوع كرد.

7-2- مواد شیمیایی

این مواد در واقع مكمل نوارهای فولاد در امر تولید می‌باشند و همواره در ارتباط با آنها هستند، مواد شیمیایی مورد استفاده در كارخانه متنوع بوده كه بعنوان مثال می‌توان از گازهای شیمیایی، روغن‌ها، الكل‌ها، محلول‌های پوشاننده، مواد پلی‌اتیلن، تینر، چسب‌ها و… نام برد.

برخی از‌این موارد در داخل كشور تولید شده و برخی نیز از خارج از كشور وارد می‌گردند.

8-2- قطعات و لوازم یدكی ماشینآلات

قطعاتی از ماشین‌آلات كه حین كار مستهلك می‌گردند و بتدریج از بین می‌روند مانند سنگ‌ها، قالب‌های پرس و كلیشه چاپ و … می‌بایست پس از مدت معینی تعویض گردند. برخی از‌این قطعات در داخل كشور ساخته شده و برخی دیگر از بازارهای داخل و خارج كشور تهیه می‌گردند.

9-2- كاغذ و مقوا

كاغذ و مقواهای مورد استفاده در كارخانه كه به منظور بسته‌بندی انجام می‌گیرد به چهار دسته تقسیم می‌شوند:

 1. كاغذ مومی‌(واكس‌دار): نوع كاغذ شفاف و نازك شبیه به كالك می‌باشد كه برای پوشش بدنه تیغ مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 2. كاغذ بسته‌بندی: كاغذ چاپ شده كه برای محافظت و پوشش كاغذ مومی‌حاوی تیغ بكار می‌رود (پوشش خارجی)‌این نوع كاغذ به صورت رول از كشورهای فنلاند، نروژ و سوئد خریداری و وارد عملیات كاغذ می‌گردد و در نهایت به شكل فوق مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. مقوای جعبه‌بندی: برای قرار دادن تیغ‌های بسته‌بندی شده (لفاف‌بندی شده) از‌این مقوا كه به صورت رول از كشورهایی نظیر اتریش خریداری و پس از عملیات كاغذ به شكل زیر در می‌آید.

به‌این جعبه‌های كوچك تیغ كه ده عدد تیغ بسته‌بندی شده را شامل می‌شود «تاك» گفته می‌شود.‌این مقواها در حال حاضر از كشورهای خارج خریداری و وارد فرآیند تولید می‌گردد.

 1. مقوای آویز: ورقه‌های مقوایی حاوی اطلاعات تجارتی كه 20 تاك را شامل می‌شود،‌این ورقه‌ها جنبه تبلیغاتی داشته و هم می‌توانند بعنوان پوشش برای تاك‌ها مورد استفاده قرار گیرند.‌این مقوا نیز اكثراً از كشورهای خارجی نظیر اتریش خریداری می‌گردد.

مقدار مصرف كلیه موارد گفته شده طبق جدول برای تولید یك میلیون تیغ از هر كدام چه میزان مورد نیاز است ارائه شده است و واردات‌این مواد بستگی به برنامه‌ریزی دارد.

به جهت اهمیت شناخت بیشتر فولاد با كربن بالا و فولاد ضدزنگ (استینلس) به تفكیك ساختار آن می‌پردازیم و یك مقایسه نسبی بین آن دو انجام می‌دهیم.

فولاد با كربن بالا

تركیب شیمیایی

عوامل درصد نسبت به وزن فولاد
كربن 30/1-15/1
منگنز 5/0-25/0
سیلیكون 3/0-15/0
كرم 35/0-21/0-
فسفر حداكثر 025/0
سولفور حداكثر 025/0
آهن باقیمانده از 100

 

 

 

 

 

 

فولاد ضدزنگ (استینلس)

تركیب شیمیایی

عوامل درصد نسبت به وزن فولاد
كربن 70/0-62/0
منگنز 75/0-20/0
سیلیكون 15/0-20/0
كرم 7/13-7/12
فسفر حداكثر 025/0
سولفور حداكثر 020/0
نیكل حداكثر 50/0
آهن باقیمانده از 100

فولاد با ویژگی‌های بالا برای تهیه تیغ ضدزنگ (استینلس) مناسب بوده و دارای ساختمان بلوری مناسبی برای منگنه كردن (پرس) و آب دادن (عملیات حرارتی) و همچنین‌ایجاد زاویه مورد نظر (عملیات تیزكنی و چسبندگی روكش‌های لبه‌های تیغ) (عملیات تكمیلی) می‌باشد.

ولی فولاد با كربن بالا در‌این نوع فولاد چون مقدار كربن زیاد بوده (15/1-30/1) و عناصر دیگر از قبیل كرم و منگنز كه در فولادهای قبلی‌ایجاد خاصیت ضدزنگ را می‌نماید در آن نیست از‌این فولاد و از لحاظ مقاومت در برابر زنگ‌زدگی ضعیف‌تر از فولاد قبلی است و برای تهیه تیغ‌های ارزان قیمت مقرون به صرفه بوده و از لحاظ اقتصادی برای تیغ‌هایی كه حداكثر 3 تا 5 بار اصلاح می‌نمایند تهیه می‌شود، مناسب می‌باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

بررسی و كنترل آلودگی صدا در شركت صنایع تیغ ‌ایران (لامیران) 75صفحه

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید. برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت اول لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  176 پایان نامه

قسمت دوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  163 پایان نامه

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  208 پایان نامه

قسمت چهارم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  214 پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  222 پایان نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *