تحلیل :دانلود رایگان پایان نامه روانشناسی,بررسی رابطه بین هوش و استرس در دانشجویان ممتاز

دانلود پایان نامه

تحلیل                                              

کل امتیازات (بخش الف)

۰ تا ۱۰      این امتیاز پایین، مشکوک به نظر می رسد. شاید دلیلش این است که در نمره گذاری اشتباه کرده اید یا آزمودنی به نکات مطروحه درابتدای این پرسشنامه توجهی ننموده است. ودلیلی دیگر شایداین باشدکه آزمودنی با صداقت به پرسشها پاسخ نداده است. البته درتئوری ممکن است که کسی تااین اندازه خودرا با شرایط وفق داده باشد اما مطمئنا” زندگی ملال آور و کسل کننده ای را سپری می کند. آزمودنی باید مجددا” پرسشها را مرور کند واین بار سعی کند باصداقت بیشتری پاسخ بگوید.

۱۱ تا ۲۵        این یک امتیاز بهنجار یا طبیعی است. هیچ انسانی نمی تواند کاملا” خودرا باشرایط سازگار کند. اما پاسخهای آزمودنی بیانگر این امراست که تعادل مطلوبی بین شخصیت خود واسترسهای پیرامونش ایجاد کرده است. مقداری رفتار غیرمعقول یا«نوروتیک» درهمه افراد وجود دارد وهمین امر شخصیت آنها را جالب می کند. اما بایدبه توزیع امتیازات آزمودنی در صفات چهارگانه شخصیتی(ش، س، ک، گ) توجه ویژه ای نمایید. اگر امتیازات آزمودنی درهریک از این چهار صفت، درسطح تقریبا” یکسانی قرار دارد، دراین صورت حقیقتا” وی فردی«متعادل» وسازگار می باشد، اگرتوزیع امتیازات درمحدوده دوصفت باشد، شاهدی است براین امرکه بخشی از شخصیت آزمودنی درتطبیق وسازگاری با دشواری روبرو است. و چنانچه آزمودنی امتیاز بیشتری دریکی از این چهار صفت کسب کرده است، بیانگر یک عدم تعادل وناهماهنگی مشخص می باشد. برای جزئیات بیشتر به بخش(ب) مراجعه کنید.

۲۶ تا ۴۵          هیچ انسانی به طورکامل از بند فشارهای روانی رها نیست واکثر افراد این استرسها را با درجه ای از رفتار غیرمعقول جبران می کنند. این رفتار غیرمعقول، نوروتیک نامیده می شود وامتیاز آزمودنی نشان می دهد که مقدار قابل ملاحظه ای از مؤلفه نوروتیک درساختار روان شناختی وی وجود دارد. این امر به خودی خود موجب نگرانی نیست اما دالّ براین است که آزمودنی مسائل ومشکلات زندگی را بیش از حد بزرگ کرده ویا جدی می گیرد که بیشتر مسئله سازگاری شخصی است وهیچگونه درمان جسمانی، حتی اگر تصور کندکه به آن نیاز دارد، وجود ندارد. اغلب اوقات، این استرسها که آثارش درامتیاز آزمودنی مشهوداست، به علت تعارضات لاینحل مانند زندگی زناشویی ناشاد، شغل نامطلوب وخالی از رضایت یا مشکلات مالی بوجود می آیند. اما هرچه که دلیلش باشد، آزمودنی با تأمل در شرایط خود وتوجه به توازن نسبی امتیازات خود دراین چهار صفت، بر بینش خود خواهد افزود.

توضیحات بیشتر در بخش(ب) ارائه شده است.

۴۶ تا ۶۰          بااین امتیاز شکی نیست که آزمودنی زندگی هیجانی غیرقابل پیش بینی وپرزحمتی را می گذراند. اگر آزمودنی جوان است مثلا” زیر ۲۵ سال، این امر مرحله ای است گذرا وبه دلیل استرسهای فراوان دوران انتقال به زندگی بزرگسالی بوجود آمده است. اگر آزمودنی در سنین بالاتری قرار دارد، حاکی از بحران وتعارضی است که حل آن برای وی بسیار دشوار است. تا وقتی که این تعارضات برطرف نشده اند، جوانب نوروتیک شخصیت آزمودنی نیز پابرجا خواهند بود.

اما به خاطر داشته باشید که واکنشهای نوروتیک، بیانگر این واقغیتند که شخص برای حل مشکلات خود در تلاش وتقلاست. بنابراین امتیاز بالای آزمودنی نباید موجب شرمندگی باشد. اما تردیدی نیست که درحال حاضر زندگی روی خوشی به وی نشان نمی دهد. مطمئنا” حل برخی از آن تعارضات به نفع آزمودنی خواهد بود. شاید حتی شناسایی این تعارضات برای وی دشواراست. آیا آزمودنی می تواند به یک دوست یا اعضای خانواده خود اعتماد کند؟ آزمودنی با درمیان گذاشتن اسرار محرمانه خود باکسی که به او اطمینان دارد، می تواند راهی برای خروج از مشکلات پیش پای خود بگذارد. همچنین به توزیع امتیازات وی توجه کنید.

(مراجعه به بخش ب).

بیش از ۶۰          با توجه به هر معیاری، این امتیاز فوق العاده بالاست. احتمالا” آزمودنی دورانی بحرانی وخطیر از زندگی خودرا سپری می کند که دراین صورت این امتیاز کاهش خواهد یافت ویااینکه در نمره گذاری اشتباه کرده است وشاید هم آزمودنی به درستی متوجه پرسشها نشده است. اگر پس ازمرور مجدد، دوباره همین امتیاز بدست آمد، آزمودنی باید به طور جدی تلاش کند تابرخی از این مشکلات را که آشکارا وی را رنج می دهند، برطرف نماید. گفتگویی طولانی بایک دوست مورد اطمینان، شاید در تشخیص این مشکلات وی را یاری کند. وشایدهم بخواهد به پزشک مراجعه کند.

 

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

بررسی رابطه عزت نفس با پرخاشگری در دانش آموزان ۱۰۵ص

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید.

برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۰۸ پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۲۲ پایان نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *