تحلیل :دانلود رایگان پایان نامه روانشناسی,بررسی رابطه بین هوش و استرس در دانشجویان ممتاز


دانلود پایان نامه

تحلیل                                              

كل امتیازات (بخش الف)

0 تا 10      این امتیاز پایین، مشكوك به نظر می رسد. شاید دلیلش این است كه در نمره گذاری اشتباه كرده اید یا آزمودنی به نكات مطروحه درابتدای این پرسشنامه توجهی ننموده است. ودلیلی دیگر شایداین باشدكه آزمودنی با صداقت به پرسشها پاسخ نداده است. البته درتئوری ممكن است كه كسی تااین اندازه خودرا با شرایط وفق داده باشد اما مطمئنا” زندگی ملال آور و كسل كننده ای را سپری می كند. آزمودنی باید مجددا” پرسشها را مرور كند واین بار سعی كند باصداقت بیشتری پاسخ بگوید.

11 تا 25        این یك امتیاز بهنجار یا طبیعی است. هیچ انسانی نمی تواند كاملا” خودرا باشرایط سازگار كند. اما پاسخهای آزمودنی بیانگر این امراست كه تعادل مطلوبی بین شخصیت خود واسترسهای پیرامونش ایجاد كرده است. مقداری رفتار غیرمعقول یا«نوروتیك» درهمه افراد وجود دارد وهمین امر شخصیت آنها را جالب می كند. اما بایدبه توزیع امتیازات آزمودنی در صفات چهارگانه شخصیتی(ش، س، ك، گ) توجه ویژه ای نمایید. اگر امتیازات آزمودنی درهریك از این چهار صفت، درسطح تقریبا” یكسانی قرار دارد، دراین صورت حقیقتا” وی فردی«متعادل» وسازگار می باشد، اگرتوزیع امتیازات درمحدوده دوصفت باشد، شاهدی است براین امركه بخشی از شخصیت آزمودنی درتطبیق وسازگاری با دشواری روبرو است. و چنانچه آزمودنی امتیاز بیشتری دریكی از این چهار صفت كسب كرده است، بیانگر یك عدم تعادل وناهماهنگی مشخص می باشد. برای جزئیات بیشتر به بخش(ب) مراجعه كنید.

26 تا 45          هیچ انسانی به طوركامل از بند فشارهای روانی رها نیست واكثر افراد این استرسها را با درجه ای از رفتار غیرمعقول جبران می كنند. این رفتار غیرمعقول، نوروتیك نامیده می شود وامتیاز آزمودنی نشان می دهد كه مقدار قابل ملاحظه ای از مؤلفه نوروتیك درساختار روان شناختی وی وجود دارد. این امر به خودی خود موجب نگرانی نیست اما دالّ براین است كه آزمودنی مسائل ومشكلات زندگی را بیش از حد بزرگ كرده ویا جدی می گیرد كه بیشتر مسئله سازگاری شخصی است وهیچگونه درمان جسمانی، حتی اگر تصور كندكه به آن نیاز دارد، وجود ندارد. اغلب اوقات، این استرسها كه آثارش درامتیاز آزمودنی مشهوداست، به علت تعارضات لاینحل مانند زندگی زناشویی ناشاد، شغل نامطلوب وخالی از رضایت یا مشكلات مالی بوجود می آیند. اما هرچه كه دلیلش باشد، آزمودنی با تأمل در شرایط خود وتوجه به توازن نسبی امتیازات خود دراین چهار صفت، بر بینش خود خواهد افزود.

توضیحات بیشتر در بخش(ب) ارائه شده است.

46 تا 60          بااین امتیاز شكی نیست كه آزمودنی زندگی هیجانی غیرقابل پیش بینی وپرزحمتی را می گذراند. اگر آزمودنی جوان است مثلا” زیر 25 سال، این امر مرحله ای است گذرا وبه دلیل استرسهای فراوان دوران انتقال به زندگی بزرگسالی بوجود آمده است. اگر آزمودنی در سنین بالاتری قرار دارد، حاكی از بحران وتعارضی است كه حل آن برای وی بسیار دشوار است. تا وقتی كه این تعارضات برطرف نشده اند، جوانب نوروتیك شخصیت آزمودنی نیز پابرجا خواهند بود.

اما به خاطر داشته باشید كه واكنشهای نوروتیك، بیانگر این واقغیتند كه شخص برای حل مشكلات خود در تلاش وتقلاست. بنابراین امتیاز بالای آزمودنی نباید موجب شرمندگی باشد. اما تردیدی نیست كه درحال حاضر زندگی روی خوشی به وی نشان نمی دهد. مطمئنا” حل برخی از آن تعارضات به نفع آزمودنی خواهد بود. شاید حتی شناسایی این تعارضات برای وی دشواراست. آیا آزمودنی می تواند به یك دوست یا اعضای خانواده خود اعتماد كند؟ آزمودنی با درمیان گذاشتن اسرار محرمانه خود باكسی كه به او اطمینان دارد، می تواند راهی برای خروج از مشكلات پیش پای خود بگذارد. همچنین به توزیع امتیازات وی توجه كنید.

(مراجعه به بخش ب).

بیش از 60          با توجه به هر معیاری، این امتیاز فوق العاده بالاست. احتمالا” آزمودنی دورانی بحرانی وخطیر از زندگی خودرا سپری می كند كه دراین صورت این امتیاز كاهش خواهد یافت ویااینكه در نمره گذاری اشتباه كرده است وشاید هم آزمودنی به درستی متوجه پرسشها نشده است. اگر پس ازمرور مجدد، دوباره همین امتیاز بدست آمد، آزمودنی باید به طور جدی تلاش كند تابرخی از این مشكلات را كه آشكارا وی را رنج می دهند، برطرف نماید. گفتگویی طولانی بایك دوست مورد اطمینان، شاید در تشخیص این مشكلات وی را یاری كند. وشایدهم بخواهد به پزشك مراجعه كند.

 

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

بررسی رابطه عزت نفس با پرخاشگری در دانش آموزان 105ص

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید.

برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  208 پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  222 پایان نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *