آشنایی با مفهوم جمعیت:پایان نامه رایگان روانشناسی,مقایسه تاثیر الگوی مبتنی بر روش مشاركتی و الگوی مبتنی بر روش یادگیری انفرادی


دانلود پایان نامه

نام و نام خانوادگی تهیه كننده : گلناز احمدی                    تاریخ تدریس : 21/12/86

شماره طرح درس : 10                 موضوع درس : علوم تجربی

كلاس : پنجم ابتدایی

مدت تدریس : 45 دقیقه                 عنوان درس : انسان و محیط زیست

روش : انفرادی ( سخنرانی )

هدف كلی : آشنایی با مفهوم جمعیت

رئوس مطالب : جمعیت – جمعیت انسان

هدفهای جزئی :

  • بعضی از عوامل باعث افزایش تعداد جمعیت می‌شود .
  • بعضی از عوامل باعث كاهش تعداد جمعیت می‌شود.
  • آلودگی و اثر آن در طبیعت

الف ) هدفهای رفتاری در حیطه شناختی

1- دانش آموز بتواند عوامل افزایش دهنده تعداد افراد جمعیت را شرح دهد .( كاربرد)

2- دانش آموز بتواند عوامل كاهش دهنده تعداد افراد جمعیت را شرح دهد .( كاربرد )

3- دانش آموز بتواند آلوده كننده‌های خانگی و صنعتی را از هم تفكیك كرده و توضیح دهد .( تجزیه و تحلیل )

 

جدول طبقه بندی هدفهای رفتاری در حیطه شناختی

 

شماره‌هدف‌ها سطوح یا طبقات هدفها در حیطه شناختی
دانش فهمیدن كاربرد تجزیه و تحلیل تركیب ارزشیابی
1     ×      
2     ×      
3       ×    

 

ب) هدفهای رفتاری در حیطه روانی حركتی

1- دانش آموز بتواند با زباله‌های تفكیك شدنی و زباله‌های تفكیك نشدنی را روی یك مقوا بنویسد .( اجرای مستقل )

2- دانش آموز با دقت متن كتاب را بخواند و برای بقیه شرح دهد .( دقت )

3- دانش آموز بتواند بدون كمك معلم دلیل آلوده شدن آبها را بگوید .( اجرای مستقل )

جدول طبقه بندی هدفهای رفتاری در حیطه روانی – حركتی

شماره‌هدف‌ها تقلید اجرای مستقل دقت هماهنگی عادی شدن حركات
1   ×      
2     ×    
3   ×      

ج) هدفهای رفتاری درحیطه عاطفی

1- دانش آموز به سوالات گوش می دهد .( دریافت )

2- دانش آموز در بحث كلاسی به طور فعال شركت می‌كند .( ارزش گذاری )

3- دانش‌آموز نسبت به صحبتهای معلم و همكلاسی‌ها علاقه نشان می دهد .(‌واكنش )

4- دانش آموز برای شركت در بحث كلاسی داوطلب می‌شود ( سازماندهی ارزشها )

5- دانش آموز می‌تواند از این شیوه برای خود یادگیری در هر درس بهره ببرد .( درونی شدن ارزشها )

جدول طبقه بندی هدفهای رفتاری در حیطه عاطفی

شماره‌هدف‌ها سطوح یا طبقات هدفها در حیطه عاطفی
دریافت واكنش و پاسخ دادن ارزش گذاری سازماندهی ارزشها تبلور یا درونی شدن ارزشها
1 ×        
2     ×    
3   ×      
4       ×  
5         ×

 

پیش بینی رفتار ورودی

  • دانش آموز انواع آلوده كننده ‌ها را می‌شناسد .
  • دانش آموز راههای جلوگیری از آلوده شدن آبها را می داند .

ارزشیابی تشخیصی

الف ) آزمون رفتار ورودی

  • سوال كردن از دانش آموزان درباره جمعیت انسان .
  • دانش آموزان راههای آلوده نشدن آبها در طبیعت را می دانند .

ب) پیش آزمون كه شامل :

  • سوال در مورد زباله‌های تجزیه شدنی و تجزیه نشدنی .
  • سرانجام آلوده كننده‌ها به كجا می‌روند .

 

نتیجه : پاسخ سوال 1و 2 مثبت است و سوالات 3و 4 منفی هستند .

نقطه شوع تدریس : از شماره 3 تدریس شروع خواهد شد .

مراحل تدریس و تنظیم محتوا :

  • آمادگی و ایجاد انگیزه :

معلم ضمن سلام و احوالپرسی با نشان دادن صفحه 96 در مورد آلودگی به بچه‌ها توضیحاتی ارائه می‌دهد و توجه بچه‌ها را به درس جلب می كند .

1- مدل كلاس : معمولی                2- روش : نمایشی – توضیحی

3- رسانه : تخته سیاه – گچ و اجسام مجسم

4- فعالیتهای معلم : ارائه مطالب تدریس

5- فعالیتهای شاگردان : توجه به توضیحات معلم

6- گروههای آموزش گیرنده : تمامی كلاس

7- زمان : 15 دقیقه

ب) فعالیت شاگردان

شاگردان در این قسمت به صورت منفرد ، به كتاب مراجعه می‌كنند و آنچه را كه معلم از آنها خواسته است را انجام می‌‌دهند .

1- مدل كلاس : معمولی                2- روش : سخنرانی ، انفرادی

3- رسانه : كتاب                          4- فعالیتهای معلم : راهنمایی بچه‌ها

5- گروههای یادگیرنده : تمامی كلاس

6- فعالیتهای شاگردان : مراجعه به كتاب و استفاده از آن

7- مدت : 10 دقیقه

 

ج ) ارزشیابی مرحله‌ای و انجام تمرینات ضروری

از دانش آموزان می‌خواهیم دومورد از تحقیقات انجام شده در كلاس را به صورت انفرادی انجام دهند و نتیجه را به معلم ارائه دهند.

1- مدل كلاس : معمولی                2- روش :انفرادی ( سخنرانی )

3- رسانه : مواد لازم جهت تحقیق    4- فعالیتهای معلم : راهنمایی دانش آموزان

5- گروههای آموزش گیرنده : تمامی دانش آموزان

6- فعالیتهای شاگردان : انجام تمرینات – ارائه نتایج بصورت نوشته

7- مدت زمان : 5 دقیقه

4- جمع بندی مطالب تدریس شده

در پایان هر درس ، خلاصه و مرور آن درس توسط معلم است . در این جا نیز علم به خلاصه و مرور درس می‌پردازد .

1- مدل كلاس : معمولی                            2- روش : سخنرانی ، انفرادی

3- رسانه : كتاب درسی و وسایل تحقیقی

4- فعالیتهای معلم : توضیح مطالب و نمایش آنها

5- گروههای آموزش گیرنده : تمامی كلاس

6- مدت زمان : 5 دقیقه

 

  • دادن تكلیف و پایان درس :

از بچه‌ها می‌خواهیم در مورد آلودگی ، تحقیقی حاضر كرده و به كلاس بیاورند .

1- مدل كلاس : معمولی                 2- روش : گفتگو

3- رسانه : كتاب درسی                 4- فعالیتهای معلم : تعیین تكلیف

5- گروههای آموزش گیرنده : كل كلاس

6- فعالیت شاگردان : انجام تكلیف

7- مدت : 5 دقیقه

 

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

بررسی رابطه عزت نفس با پرخاشگری در دانش آموزان 105ص

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید.

برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  208 پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  222 پایان نامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *