به چه دلیل تشویق کارکنان واسه داشتن تناسب اندام اهمیت داره؟

دانلود پایان نامه

 

تشویق کارکنان واسه داشتن تناسب اندام

این یه واقعیته که استخدام افراد کاری تقریباً آسونه. اما حفظ کارکنان یه داستان فرق داره. همونجوریکه زمان در حال سپریه شمام باید بدونین که کی به کار و کاسبی شما اهمیت میده. مطمئنا بعضی کارمندان استعدادهای استثنایی در وجود خود دارن، اما این درصد کمی از موضوعه. پس شما باید واسه رابطه خود با کارکنان کارایی رو انجام بدین تا باعث بهره وری بهتر کار و کاسبی تون شید. شاید راه اندازی برنامه ای واسه تناسب اندام کارمندان فکر خوبی باشه. تا حالا به این موضوع فکر کردین؟

در این مقاله دلایلی رو واسه اینکه باید کارکنان خود رو به تناسب اندام تشویق کنین قید شده. با اتفاق فکر مهتر همراه باشین.

۱- کاهش غیبت

اولین و مهم ترین دلایلی که باعث می شه صاحبان کار و کاسبی به غیبت شما اعتراض کنن حفظ سلامتی و تناسب اندام در محل کاره. تلاش کنین غیبتای کاری خود رو کم کنین. شرکت می تونه حجم باور نکردنی از هزینه های معرفی شده به وسیله سلامت کارکنان رو به تناسب اندام اونا اختصاص دهد تا باعث شه نیروی کار سالمی در سازمانش داشته باشه. ورزش منظم مردم رو سالم نگاه می داره و کم تر به بیماریای شایع یا ناتوون دچار می شن.

۲- رضایت شغلی

وقتی که کارمند، سالم باشه کارکرد خوبی در محل کار داشته و کمتر دچار استرس می شن. ممکنه از این کارمند تشکر کرده باشین اما مطمئنا رضایت شغلی رو میشه با متغیرهای دیگری هم تحت تاثیر قرار داد. این فرض قبول کردنیه که افراد خوشحال، سالم، آروم و پر انرژی تر از بقیه هستن و از شغل خود رضایت بیشتری دارن.

۳- کاهش استرس

بدیش اینه یکی از دلیلای اصلی غیبت در محل کار استرس و افسردگیه به خاص اگه محل کار شما فشار کاری بالایی داشته باشه. با در نظر گرفتن تحقیقات اخیری که در بریتانیا انجام شده یکی از شایع ترین دلایل ورزش کردن مردم نابود کردن استرس همراه با از دست دادن وزنه.
این تعجب آور نیس علم ثابت کرده که ۹ ساعت در روز فعالیت و ۵ روز کار در هفته باعث ایجاد استرس می شه. با ورزش می تونین سرعت ضربان قلب رو بهتر کنین. هم اینکه با ورزش یه جور هورمون به نام “norepinephrine” در بدن تولید می شه که باعث کارکرد بهتر مغز شده و اخلاق ما رو هم بهتر می کنه.

۴- کاهش هزینه مراقبتای بهداشتی

در آمریکا شرکتا معمولا اجناس مراقبت بهداشتی رو با هزینه های کم در قراردادها واسه کارکنان در نظر می گیرن. اونا می گن که اگه کارکنان به طور منظم ورزش کنن هزینه های کلی ای رو می تونن ذخیره کنن. وقتی که شرکت یه کارت ورزشی واسه باشگاه به شما ارائه میده ازش به کار گیری کنین چون می تونین باعث کاهش هزینه های پزشکی واسه درمان خود شید. در انگلستان شرکتا چند طرح رو که به نفع سلامت کارکنانه ارائه دادن تا کارمندان سالمی داشته و از سلامت نیروی کار خود مطمئن شن.

۵- افزایش قدرت مغز

طبق گزارش گذشته به وسیله Aviva شرکتا با سرمایه گذاری در برنامه های مراقبتای بهداشتی می تونن ۸۹ درصد از حضور کارکنان رو زیاد کنن. این می تونه حتی بهره وری اونا رو هم زیاد کنه. محققان فهمیدن که تمرینات ورزشی می تونه یه جور مواد در مغز تولید کنه که آدم وظایف خود رو بهتر انجام دهد و حافظه ای خوب داشته باشه.

۶- ایجاد کارکنان با انگیزه

ورزش منظم، کارکنان رو همیشه پر انرژی نگاه می داره. حتی در محل کار خود هم نسبت به دیگر روزا می تونن خوشحال تر باشن. با افزایش انرژی، مغز به بهتر شدن کارکرد کار و کاسبی کلی کمک می کنه. از طرف دیگه تحقیقات نشون میده که بین بهره وری و شادی رابطه عمیقی هست یعنی مردم خوشحال تر ۱۲ درصد سازنده تر هستن.

۷- خواب بهتر

خواب، یکی دیگه از عوامل کلیدیه که باعث یه زندگی خوشحال و سالم می شه. محققان جور واجور ثابت کردن خواب عمیق به آدم کمک می کنه تا استرس رو دفع کنه مثل افسردگی و مریضی.
ورزش در اثبات الگوهای خواب به درد بخور هستش و به خاطر همین پیشنهاد می شه مریضایی که از بی خوابی رنج می برن می تونن ورزش کنن.

۸- حفظ کارکنان

وقتی که شرکتا در سایتای خود بخشی رو به سلامت کارکنان اختصاص میدن، این می تونه یکی از بزرگ ترین قدرت پردازش به وسیله اعضای شرکت به حساب رود. مدیران داشتن یه باشگاه رو چیزی مناسب نمی دونن اونا نگرانن کارکنان تصمیم بگیرن کار خود رو ترک کنن! بیایید مثبت فکر کنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *