غذاهایی که باید از خوردن آن ها اجتناب نمود: پایان نامه رایگان روانشناسی پایان نامه کودکان بیش‌فعال ۱۰۰ص

دانلود پایان نامه

غذاهایی که باید از خوردن آن ها اجتناب نمود عبارت اند از:

شکر و غذاهای حاوی آن مانند: بیسکویت، کیک، شیرینی، شکلات و نوشابه های شیرین.

اگرچه اغلب شکر به عنوان علتی برای بیش فعالی ذکر می شود،اما مطالعات کنترل شده، تاثیرات منفی آن را بر روی رفتار اثبات ننموده اند. گرچه شواهد اندکی موید تاثیر شکر بر روی رفتار است، اما باید فواید کاهش مصرف شکر را مد نظر داشت.

غلات صبحانه، نان جو، برنج، ماکارونی و سیب زمینی از مواد غذایی نشاسته ای هستند که عوارض جانبی ندارند.

– بادام، سیب، زردآلو، کشمش، هلو، آلو، پرتقال، توت، گوجه فرنگی و خیار (حاوی سالیسیلات های طبیعی(

– رنگ ها مانند تارترازین (نوعی رنگ غذایی به رنگ نارنجی) که در غذاهای آماده بسته بندی شده، آدامس، شکلات، آب لیمو، سس ها، کمپوت ها، کنسرو نخودفرنگی، نوشابه های گازدار وجود دارد.

– اسید بنزوئیک (نوعی نگهدارنده مواد غذایی)، در مرباها،پوره میوه ها، آب میوه ها، ترشی ها و سس های سالاد استفاده می شود.

نوشابه های گازدار که به دلیل محتوای بالای فسفر آن ها و برهم زدن تعادل کلسیم و فسفر بدن می توانند منجر به بیش فعالی شوند.

قهوه، چای، کولا و سایر نوشیدنی های حاوی کافئین می توانند علائم بیماری را تشدید نمایند.

نکات مهم:

تجمع فلزات سمی همانند سرب، آرسنیک، آلومینیوم، جیوه، یا کادمیوم نیز می تواند سبب مشکلاتی در یادگیری و رفتار کودکان شود. سرب می تواند سبب تخریب ادراک و رفتار کودکان شود. بر اساس تحقیقات، اصلاح سطح سرب بدن ( از طریق مواد شلاته کننده مانند ویتامین)، در کودکان بیش فعالی که میزان سرب بالاتری داشتند، موجب بهبود رفتار قابل ملاحظه ای گردید.

مصرف مکرر آنتی بیوتیک ها ( به ویژه برای عفونت های گوش) در دوران کودکی می تواند سبب عدم تعادل باکتری های مفید در کودکان و در نتیجه علائم جسمانی و تغییرات رفتاری در آن ها شود. مصرف پروبیوتیک مناسب به همراه یک رژیم کم شکر و بدون کربوهیدرات های تصفیه شده می تواند در برقراری مجدد این تعادل موثر باشد.

احتمال خطر کمبودهای حاشیه ای برخی ریز مغذی ها در کودکان مبتلا به ADHD، به دلیل عادات غذایی نامعقول و کاهش اشتهای ناشی از درمان با داروهای محرک بیشتر است.

روش هایی برای کنترل کودکان بیش فعال

حتما دیگر همه می دانیم که بیش فعالی در کودکان چه بیماری است و کودکان بیش فعال چه علائمی را از خود نشان می دهند،بی قراری ،کم توجهی ،بی دقتی و خیلی از علائم مشابه که البته اگر تا سن خاصی ادامه یافته و درمان نشوند،حتما کودک را در بزرگسالی به سمت رفتارهای پرخطر سوق میدهند.البته شاید خیلی از والدینی که چنین فرزندانی دارند،هنوز نمی دانند که در برابر بیش فعالی کودک خود چه عکس العملی را باید نشان دهند .

راهکارهای زیر ممکن است دراین مورد به شما کمک کنند:

فرزند شما همان کاری را انجام می دهد که شما انجام می دهید فرزندان شما برای این که چگونه در دنیای بیرون رفتار کنند،از رفتار شما الگو می گیرند.شما باید از رفتار خودتان برای راهنمایی فرزندتان کلمه “لطفا” را به کار برد ،خودتان نباید استفاده از این کلمه را فراموش کنید.اگر می خواهید فرزندتان با صدای بلند صحبت نکند،باید صدای خود را همیشه در حد معقول نگه دارید.فراموش نکنید آنچه که در عمل ثابت میکنید،بسیار مهم تر از آن است که حرفش را می زنید.

 

۲- احساستان را به فرزندتان نشان دهید

صادقانه به فرزندتان نشان دهید که رفتار او چه تاثیری در شما می گذارد.احساسات فرزند شما از خود شما تاثیر می پذیرد.شما برای فرزندتان شبیه یک آینه هستید.او احساسات و رفتار شما را دریافت می کند و بازتاب میدهد.در سن ۳ سالگی کودک می تواند احساسات خود را به صورت واقعی نشان دهد.یک مثال ساده ،وقتی شما می گویید “من از این زندگی خسته شده ام ” و با ضمیر “من” جمله را آغاز می کنید،به فرزندتان این امکان را میدهید که زندگی را از دیدگاه شما ببیند . بنابراین در انتخاب جملاتتان بسیار دقیق باشید.

۳- فرزندتان را به کار خوب تشویق کنید

وقتی فرزندتان به گونه ای رفتار می کند که شما می پسندید ،می توانید او را باجملاتی مثبت تشویق کنید.وقتی فرزندتان تکالیفش را به موقع انجام می دهد ،به او بگویید “من به داشتن پسر یا دختری مثل تو افتخار می کنم “.

 

 

۴- دوستانه د رمقابل فرزندتان زانو بزنید

زانو زدن روی زمین به طوری که در مقابل فرزندتان قرار بگیرید،یکی از قوی ترین راههای ارتباط مثبت با او است.وقتی به فرزندتان نزدیک می شوید ،به او اجازه می دهید تا از آهنگ صدای شما آنچه را که فکر می کنید ،وقتی توجه او را به خود جلب کنید،دیگر لازم نیست با اجبار او را وادار به این کار کنید.

۵- برای فرزندتان یک شنونده خوب باشید

گوش کردن به عقاید فرزندتان یکی از راههای کنترل کردن آنهاست .فرزند شما برای این که نمی تواند عقاید خود را خوب مطرح کند،دچارامیدی می شود .شما می توانید با یک جمله ساده از بروز این ناامیدی جلوگیری کنید ،مثل “من میدونم تو چه احساسی داری و کاملا درکت می کنم ” با این جمله به او کمک می کنید که بر کشمکش های درونی خود غلبه کند.به او ثابت می کنید عقاید او مورد احترام شماست.

 

 

۶- به قولتان عمل کنید

زمانی که بر اساس قولهایی که داده اید عمل می کنید،چه خوب و چه بد ،فرزندتان به شما اعتماد خواهد کرد و به شما احترام می گذارد .بنابراین وقتی به او قول می دهید پس از مرتب کردن اتاقش او را به پارک می برید،باید به قولتان عمل کنید.یا وقتی قول می دهید موقعی که با شما به کتابخانه می آید اگر آرام باشد او را به شهر بازی می برید ،ولی او بر خلاف نظر شما عمل می کند،اصلا لازم نیست به او اعتراض کنید .همیشه عمل کردن بسیار مهم از حرف زدن در مورد چیزی است.

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

پایان نامه کودکان بیش‌فعال ۱۰۰صفحه

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید. برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت اول لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۱۷۶ پایان نامه

قسمت دوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۱۶۳ پایان نامه

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۰۸ پایان نامه

قسمت چهارم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۱۴ پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۲۲ پایان نامه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *