روش اجرای تحقیق:دانلود رایگان پایان نامه علوم تربیتی,بررسی تاثیر رسانه های خارج از کشور بر علاقه جوانان ۲۰ الی ۳۰ سال به پان ترکیسم در شهرستان اردبیل

دانلود پایان نامه

 

فصل سوم

روش اجرای تحقیق


نوع و روش اجرای تحقیق

نوع تحقیق در این پروژه بر اساس هدف کابردی است و بر اساس ماهیت و روش توصیفی از نوع زمینه یاب یا پهناگر میباشد .

و به دلیل ارتباط موضوع و اینکه تحقیقات توصیفی دارای جنبه کاربردی بوده نتایج آن می تواند در تصمیم گیری و سیاستگذاری و برنامه ریزی مدیران مؤثر باشد این روش انتخاب گردیده و روش مناسب برای موضوع تحقیق فوق میباشد .

ابزار و روش گرد آوری اطلاعات :

ابزار گرد آوری در این پروژه تحقیق ، تنظیم پرسشنامه حاوی ۲۳ سؤال مکتوب حول متغیرهای مسئله بوده اند که از طریق مراجعه حضوری مستقیم به پاسخگو تکمیل و نسبت به جمع آوری داده ها اقدام شده است.

روش گرد آوری اطلاعات :

برای گرد آوری اطلاعات از دو روش کتابخانه ای اسنادی و روش میدانی استفاده شده است در روش کتابخانه ای جهت تعریف نظری و جمع آوری اطلاعات پیرامون تاریخچه موضوع به کتابها و منابع مراجعه گردیده و همچنین بمنظور بدست آوردن اطلاعات لازم اسناد و پرونده های موجود در یگان مورد مطالعه قرار گرفته که نتایج آن در متن تحقیق قید شده است .

و اما در روش میدانی از روش پرسشنامه ای استفاده شده است به این صورت که پرسشنامه حاوی ۲۳ سوال درباره متغیرهای مورد سنجش جامعه آماری تنظیم و به تعداد ۲۰۰ نفر نمونه آماری تعیین شده تکثیر و به پاسخگویان به طور مراجعه حضوری و مستقیم تحویل و اقدام جمع آوری گردیده است و در این روش به جهت استخراج راحت تر داده ها، تجزیه تحلیل و طبقه بندی آنها از سؤالات بسته استفاده شده است و همچنین به منظور اظهار نظر آزادانه پاسخگو در صورت تمایل، یک سؤال باز در آخر پرسشنامه گنجانده شده است که پاسخگویان بتوانند اظهار نظرنمائید.

 

جامعه آماری و نمونه :

جامعه آماری در این تحقیق جوانان بین ۲۰ الی ۳۰ شهرستانهای اردبیل ، پارس آباد و مشگین شهر می باشد .

جامعه آماری عبارت است از کلیه عناصر و افرادی که در یک مقیاس جغرافیایی دارای یک یا چند صفت مشترک باشند ( دکتر حافظ نیا – محمد رضا ۱۳۸۵ مقدمه ای بر دوش تحقیق در علوم انسانی ، سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشکاهها است)

نمونه گیری :

نمونه عبارت است از تعدادی از افراد جامعه که صفات آنها با صفات جامعه مشابهت داشته و معرف جامعه بوده اند از تجانس و همگنی با افراد جامعه برخوردار باشند.

از این رو نمونه گیری عبارت است از مجموعه اقداماتی که برای انتخاب تعدادی از افراد جامعه به نحوی که معرف آن باشد انجام می پذیرد .

با توجه به تعریف جامعه آماری و نمونه بعلت گسترده بودن جامعه آماری و عدم امکان تحقیق از همه آنان و ضیق وقت و کمبود امکانات و تجهیزات روش نمونه گیری اتفاقی یا تصادفی جهت انجام تحقیق و تکمیل پرسشنامه انتخاب گردید که تعداد ۱۰۰ نفر از شهرستان اردبیل و ۵۰ نفر از شهرستان پارس آباد و ۵۰ نفر ازشهرستان مشگین شهر به تناسب تراکم جمعیت به عنوا نمونه آماری انتخاب و پرسشنامه جهت تکمیل تحویل گردید .

اعتبار و روایی پرسشنامه :

در این تحقیق برای رسیدن به هدف روایی با مطالعه متون، مقالات و منابع علمی، استفاده از تجربیات آنان شاخصهای هر کدام از متغیرها در پرسشنامه گنجانده و پس از کسب نظر استاد محترم راهنما و اصلاح پرسشنامه رفع معایب و نواقص آن در قالب ۲۳ سؤال طراحی و به تعداد نمونه آماری تکثیر گردید.

 

پایایی پرسشنامه :

پایایی ابزار سنجش عبارت است از اینکه اگر یک وسیله اندازه گیری برای سنجش متغیر و صفتی ساخته شده در شرایط مشابه در زمان یا مکانی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد، نتایج مشابهی از آن حاصل شود.

به عبارتی دیگر ابزار پایایی یا معتبر ابزاری است که از خاصیت تکرار پذیری و سنجش نتایج یکسان برخوردار باشد . (حافظ نیا ۱۳۸۲ – ۱۵۵)

در پرسشنامه تجانس و همگونی پاسخگویان ، توجیه پرسشگران ، تعریف اصطلاحات ، فراهم نمودن شرایط و زمینه پرسشگری ، وضعیت ظاهری و درونی پرسشنامه، تناسب مراحل مختلف فرایند تحقیق رعایت شده است همچنین برای اطمینان از پایایی ابزار از روش مقایسه با معیار استفاده شده است .

روش تجزیه و تحلیل داده ها

برای تجزیه و تحلیل داده ها از روش آماری توصیفی و برای نمایش تصویری و نحوه توزیع صفت در جامعه از روش هیستوگرام یا نمودار ستونی ساده استفاده گردیده است .

 

 

 

این تکه ای از پایان نامه رایگان رشته روانشناسی و علوم تربیتی

با موضوع :

بررسی رابطه عزت نفس با پرخاشگری در دانش آموزان شششششششش۱۰۵ص

می باشد برای دیدن بقیه قسمت ها می توانید از قسمت بالای سایت کلمه کلیدی مورد نظر را سرچ کنید

سایت ما حاوی تعداد زیادی پایان نامه رایگان در رشته روانشناسی و علوم تربیتی و مشاوره (هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد)می باشد

می توانید از قسمت دسته بندی که در بالای سایت قرار دارد بقیه پایان نامه ها را هم ببینید و از متن کامل آنها استفاده نمایید البته ممکن است بعضی از متون موقع انتقال از فایل ورد به هم بریزد یا عکس ها درج نشود برای دانلود پایان نامه ها با فرمت ورد به همراه تمام پیوست ها به لینک زیر مراجعه کنید:

در سایت مرجع دانلود پایان نامه می توانید صدها پایان نامه رافقط با داشتن یک پسورد  دانلود کنید و به متن کامل آنها دسترسی بدون محدودیت داشته باشید.

برای جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید 

سایت فوق (payanname.net) قوی ترین سایت در زمینه دانلود پایان نامه است 

کافیست عبارت

دانلود پایان نامه

را در گوگل سرچ کنید

خواهید دید که گوگل این سایت را به عنوان اولین گزینه معرفی می کند 

برای دانلود متن کامل پایان نامه های جدید کارشناسی ارشد روانشناسی و علوم تربیتی  می توانید لینک های زیر را هم ببینید :

قسمت سوم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۰۸ پایان نامه

قسمت پنجم لیست پایان نامه های دانلودی رشته روانشناسی و علوم تربیتی  ۲۲۲ پایان نامه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *